stellarium-remotecontrol - en to af translation catalogue (121 entries)

en: Could not retrieve action list
af: Aksie lys onverkrygbaar

en: Action '%1' not accepted by server:
af: Aksie '%1' nie aanvaar deur bediener:

en: Error sending action '%1' to server:
af: Fout tydens die stuur van aksie '%1' na bediener:

en: Error performing search
af: Fout tydens soekfunksie

en: Could not retrieve country list
af: Land lys onverkrygbaar

en: Could not retrieve planet list
af: Planeet lys onverkrygbaar

en: Could not retrieve property list
af: Eienskap lys onverkrygbaar

en: Property '%1' not accepted by server:
af: Eiienskap '%1' nie aanvaar deur bediener:

en: Error sending property '%1' to server:
af: Fout tydens stuur van eienskap '%1' na bediener

en: Error sending command to server:
af: Fout tydens stuur van opdrag na bediener

en: Could not retrieve script list
af: Kon nie stappe lys verkry nie

en: Error (%1)
af: Fout (%1)

en: Error performing Simbad lookup
af: Fout tydens Simbad opsoek

en: idle
af: ledig

en: Error loading object types
af: Fout by laai van voorwerp tipes

en: Error getting object list
af: Fout tydens verkryging van voorwerp lys

en: waiting
af: wagtend

en: Could not retrieve projection list
af: Projeksie lys onverkrygbaar

en: Could not retrieve landscape list
af: Landskap lys onverkrygbaar

en: -none-
af: -geen-

en: (Currently loading: %1)
af: (Huidig %1 gelaai)

en: on
af: aan

en: off
af: af

en: Show All Items
af: Wys Ale Items

en: Input did not match any item
af: Invoer pas by geen item

en: No current selection
af: Geen huidige seleksie

en: Please wait, loading
af: Wag asseblief, besig om te laai

en: Stellarium remote control
af: Stellarium afstandbeheer

en: Main controls
af: Hoof beheerkontroles

en: DSO
af: DRV

en: Actions and scripts
af: Aksies en stoorstappe

en: Pause
af: Wag

en: Time jumps
af: Tydspronge

en: Solar hour
af: Sonuur

en: Solar day
af: Sondag

en: Solar week
af: Sonweek

en: Sidereal year
af: sterrejaar

en: Sidereal century
af: sterre eeu of sidereale eeu

en: Synodic month
af: Sinodiese maand

en: Draconic month
af: Drakoniese maand

en: Draconic year
af: Drakoniese jaar

en: Anomalistic month
af: Anomalistiese maand

en: Anomalistic year
af: Anomalistiese jaar

en: Anomalistic century
af: Anomalistiese eeu

en: Tropical year
af: Tropiese jaar

en: Julian year
af: Julian jaar

en: Julian century
af: Julian eeu

en: Gaussian year
af: Gaussian jaar

en: View towards horizon at Azimuth
af: Sig na die horison by Azimuth

en: Enter search term. Use TAB to navigate results.
af: Voer soek term in. Gebruik TAB om te navigeer

en: Select and focus
af: Kies en fokus

en: Selection mode
af: Seleksie modus

en: Just mark the object
af: Merk net die voorwerp

en: Quick select
af: Vinnig kies

en: Earth
af: Aarde

en: Current selection
af: Huidige seleksie

en: Digitized Sky Survey
af: Gedigitaliseerde hemelruimopname

en: Show planet markers
af: Wys planeet merkers

en: Show planet orbits
af: Wys wentelbane van planete

en: Extinction Coefficient:
af: Afsterwings koëffisient

en: Shooting Stars
af: Verskietende sterre

en: Solstices
af: Sonkeerpunte

en: Crossquarters
af: Kruisingkwartiere

en: Major Standstill
af: Hoofsaaklike Stilstand

en: Minor Standstill
af: Geringe Stilstand

en: Current Planet:
af: Huidige Planeet:

en: Bright Nebulae
af: Helder Newels

en: Dark Nebulae
af: Donker Newels

en: Planetary Nebulae
af: Planetere Newels

en: Labels and markers
af: Byskrifte en merkers

en: Use associated planet and position
af: Gebruik geassosieerde planeet en posisie

en: Show illumination
af: Wys verligting

en: Current landscape
af: Huidige landskap

en: Show lines with thickness
af: Wys lyne met wydtes

en: Current sky culture
af: Huidige lugruimte kultuur

en: Active script:
af: Aktiewe stoorstappe

en: Run selected script
af: Hardloop verkose stoorstappe

en: Stop current script
af: Stop huidige stoorstappe

en: Actions
af: Aksies

en: Run/toggle action
af: Hardloop/skakel aksie

en: Planet map
af: Planeet kaart

en: Planet map pointer
af: Planeet kaart wyser

en: Interaction
af: Interaksie

en: Load selected scene
af: Laai verkose toneel

en: No response from server
af: Geen respons vanaf bediener

en: No response from server for %1 seconds. Is Stellarium still running?
af: Geen respons vanaf bediener na %1 sekondes. Hardloop Stellarium nog?

en: Time Jump
af: Tydsprong

en: Grids
af: Ruite

en: Up/Left
af: Opwaarts/Links

en: Up
af: Opwaarts

en: Up/Right
af: Opwaarts/Regs

en: Left
af: Links

en: Focus on selected object
af: Fokus op verkose voorwerp

en: Focus on selection
af: Fokus op seleksie

en: Right
af: Regs

en: Down/Left
af: Afwaarts/Links

en: Down
af: Afwaarts

en: Down/Right
af: Afwaarts/Regs

en: Sirius
af: Hondster

en: Altair
af: Altair of die vlieende arend

en: Andromeda Galaxy
af: Andormeda-Galaksie

en: Hercules Cluster
af: Hercules Swerm

en: Orion Nebula
af: Orion-newel

en: Eta Carinae Nebula
af: Eta Carinae Newel

en: 47 Tucanae Cluster
af: 47 Tucanae swerm

en: Aries
af: Ram

en: Taurus
af: Bul

en: Gemini
af: Tweeling

en: Cancer
af: Kreef

en: Leo
af: Leeu

en: Virgo
af: Maagd

en: Libra
af: Weegskaal

en: Scorpius
af: Skerpioen

en: Sagittarius
af: Boogskutter

en: Capricornus
af: Steenbok

en: Aquarius
af: Waterdraer

en: Pisces
af: Visse

en: Favorites
af: Gunstelinge

en: Show 1
af: Wys 1

en: Remove Labels and Images
af: Verwyder Byskrifte en Prente

en: Cleanup Screen
af: Skerm Opruim
