stellarium-remotecontrol - en to be translation catalogue (172 entries)

en: Could not retrieve action list
be: Не атрымалася атрымаць сьпіс дзеяньняў

en: Action '%1' not accepted by server:
be: Дзеяньне «%1» не прынятае паслужнікам:

en: Error sending action '%1' to server:
be: Памылка пасыланьня дзеяньня «%1» на паслужнік:

en: Error performing search
be: Памылка зьдзясьненьня пошуку

en: Could not retrieve country list
be: Не атрымалася атрымаць сьпіс краін

en: Could not retrieve planet list
be: Не атрымалася атрымаць сьпіс рлянэтаў

en: Could not retrieve property list
be: Не атрымалася атрымаць сьпіс уласьцівасьцяў

en: Property '%1' not accepted by server:
be: Уласьцівасьць «%1» не прынятая паслужнікам:

en: Error sending property '%1' to server:
be: Памылка пасыланьня ўласьцівасьці «%1» на паслужнік:

en: Error sending command to server:
be: Памылка пасыланьня загаду на паслужнік:

en: Could not retrieve script list
be: Не атрымалася атрымаць сьпіс сцэнароў

en: querying
be: запытваньне

en: Error (%1)
be: Памылка (%1)

en: Error performing Simbad lookup
be: Памылка пошуку ў Simbad

en: idle
be: чаканьне

en: Error loading object types
be: Памылка загрузкі тыпаў аб'ектаў

en: Error getting object list
be: Памылка атрыманьня сьпісу аб'ектаў

en: waiting
be: чаканьне

en: Could not retrieve projection list
be: Не атрымалася атрымаць сьпіс праекцый

en: Could not retrieve landscape list
be: Не атрымалася атрымаць сьпіс краявідаў

en: -none-
be: -няма-

en: (Currently loading: %1)
be: (Ідзе загрузка: %1)

en: Could not retrieve Scenery3d list
be: Не атрымалася атрымаць сьпіс Scenery3d

en: on
be: укл

en: off
be: выкл

en: Show All Items
be: Паказваць усе элемэнты

en: Input did not match any item
be: Уведзенае не адпавядае ніводнаму элемэнту

en: No current selection
be: Няма бягучага вылучэньня

en: Stellarium remote control plugin
be: Дадатак аддаленага кіраваньня Stellarium

en: Please wait, loading
be: Пачакай, калі ласка, загружаецца

en: Stellarium remote control
be: Аддаленае кіраваньне Stellarium

en: Main controls
be: Галоўныя сродкі кіраваньня

en: DSO
be: АГК

en: Actions and scripts
be: Дзеяньні й сцэнары

en: Pause
be: Прыпыніць

en: Time jumps
be: Пераскокі на час

en: Solar hour
be: Сонечная гадзіна

en: Solar day
be: Сонечны дзень

en: Solar week
be: Сонечны тыдзень

en: Calendar year
be: Каляндарны год

en: 10 Calendar years
be: 10 каляндарных гадоў

en: 100 Calendar years
be: 100 календарных гадоў

en: Sidereal year
be: Зоркавы год

en: Sidereal century
be: Зоркавае стагодзьдзе

en: Synodic month
be: Сынадычны месяц

en: Draconic month
be: Драканічны месяц

en: Draconic year
be: Драканічны год

en: Anomalistic month
be: Анамалістычны месяц

en: Anomalistic year
be: Анамалістычны год

en: Anomalistic century
be: Анамалістычнае стагодзьдзе

en: Mean tropical month
be: Сярэдні трапічны месяц

en: Mean tropical year
be: Сярэдні трапічны год

en: Mean tropical century
be: Сярэдняе трапічнае стагодзьдзе

en: Tropical year
be: Трапічны год

en: Julian year
be: Юліянскі год

en: Julian century
be: Юліянскае стагодзьдзе

en: Gaussian year
be: Гаўсіянскі год

en: View towards horizon at Azimuth
be: Від у бок далягляду на азімут

en: Vertical View offset
be: Вэртыкальны зрух прагляду

en: Enter search term. Use TAB to navigate results.
be: Увядзі радок для пошуку. Выкарыстоўвай TAB каб пераходзіць па выніках.

en: Select and focus
be: Вылучыць і ўзяць у фокус

en: Selection mode
be: Рэжым вылучэньня

en: Center on object
be: Цэнтраваць на аб'екце

en: Center and zoom to object
be: Цэнтраваць на аб'екце й павялічыць

en: Just mark the object
be: Проста пазначыць аб'ект

en: Quick select
be: Хуткае вылучэньне

en: Earth
be: Зямля

en: Pluto
be: Плютон

en: Current selection
be: Бягучае вылучэньне

en: Milky Way brightness:
be: Яркасьць Млечнага шляху:

en: Var. stars
be: Пер. зоркі

en: Digitized Sky Survey
be: Лічбаваны агляд неба

en: HiPS Survey
be: Агляд ГіПН

en: Include nutation
be: Разам з нутацыяй

en: Show planet markers
be: Паказваць пазнакі плянэт

en: Show planet orbits
be: Паказваць арбіты плянэт

en: Show planet orbits only
be: Паказваць толькі арбіты плянэт

en: Show orbit for selected planet
be: Паказваць арбіту вылучанай плянэты

en: Show planet trails
be: Паказваць сьляды плянэт

en: Show trail only for selected planet
be: Паказваць хвост толькі вылучанай плянэты

en: Scale Moon:
be: Маштаб Месяца:

en: Scale Sun:
be: Маштаб Сонца:

en: Scale Planets:
be: Маштаб плянэт:

en: Scale minor bodies:
be: Маштабаваньне малых целаў:

en: Extinction Coefficient:
be: Каэфіцыент паглынаньня:

en: Shooting Stars
be: Зьнічкі

en: ZHR:
be: ЗЧГ:

en: Instantaneous circles of earth´s axis on its motion around ecliptical poles. Displayed on Earth only.
be: Вокамгненны акружыны восі Зямлі падчас яе руху вакол полюсаў экліптыкі. Паказваюцца толькі на Зямлі.

en: Center
be: Цэнтар

en: Solstices
be: Сонцастаяньні

en: Crossquarters
be: Перасячэньні чвэрці

en: Major Standstill
be: Вялікія спыненьні

en: Minor Standstill
be: Малыя спыненьні

en: Current Planet:
be: Бягучай плянэта:

en: Catalogue of Reflection Nebulae (Van den Bergh, 1966)
be: Каталёг адбіваючых туманнасьцяў (Ван дэн Бэрґ, 1966)

en: Catalogue of southern stars embedded in nebulosity (van den Bergh+, 1975)
be: Каталёг паўднёвых зорак, ахутаных туманнасьцямі (van den Bergh+, 1975)

en: Objects without identifier
be: Аб’екты без вызначнікаў

en: Open Star clusters
be: Адкрытыя зоркавыя скопішчы

en: Globular Star clusters
be: Шаравыя зоркавыя скопішчы

en: Bright Nebulae
be: Яркія туманнасьці

en: Dark Nebulae
be: Цёмныя туманнасьці

en: Planetary Nebulae
be: Плянэтарныя туманнасьці

en: Labels and markers
be: Подпісы й пазнакі

en: Limit angular size (arcmin):
be: Абмежаваць вуглавы памер (аркмін):

en: Use associated planet and position
be: Ужываць адпаведныя плянэту й месца

en: Show landscape labels
be: Паказваць пазнакі краявідаў

en: Show illumination
be: Паказваць асьвятленьне

en: Current landscape
be: Бягучы краявід

en: Show lines with thickness
be: Паказваць лініі з таўшчынёй

en: Show asterisms with thickness
be: Паказваць астэрызмы з таўшчынёй

en: Show ray helpers with thickness
be: Паказваць накіроўныя з таўшчынёй

en: Show art in brightness
be: Паказваць выявы ў яркасьці

en: Show boundaries with thickness
be: Паказваць межы з таўшчынёй

en: Use native names for planets
be: Выкарыстоўваць родныя назвы плянэт

en: Constellation selection isolated
be: Вылучэньне сузор'яў ізаляванае

en: Current sky culture
be: Бягучая культура неба

en: Active script:
be: Актыўны сцэнар:

en: Run selected script
be: Выканаць вылучаны сцэнар

en: Stop current script
be: Спыніць бягучы сцэнар

en: Actions
be: Дзеяньні

en: Run/toggle action
be: Выканаць/спыніць дзеяннье

en: Planet map
be: Мапа плянэты

en: Planet map pointer
be: Паказальнік на мапе плянэты

en: Type to search location
be: Увядзі месца для пошуку

en: Interaction
be: Узаемадзеяньне

en: Current scene:
be: Бягучая зьява:

en: View controls
be: Кіраваньне праглядам

en: Movement controls
be: Кіраваньне рухам

en: Torchlight
be: Лхтар

en: Scene selection
be: Вылучэньне сцэны

en: Load selected scene
be: Загрузі вылучаную сцэну

en: No response from server
be: Паслужнік не адказвае

en: No response from server for %1 seconds. Is Stellarium still running?
be: Паслужнік не адказвае «%1» сэкундаў. Ці запушчаны яшчэ Stellarium?

en: Time Jump
be: Пераскок на час

en: Grids
be: Сеткі

en: Up/Left
be: Уверх/улева

en: Up
be: Уверх

en: Up/Right
be: Уверх/управа

en: Left
be: Улева

en: Focus on selected object
be: Фокус на вылучаны аб'ект

en: Focus on selection
be: Фокус на вылучэньне

en: Right
be: Управа

en: Down/Left
be: Уніз/улева

en: Down
be: Уніз

en: Down/Right
be: Уніз/управа

en: Sirius
be: Сырыюс

en: Arcturus
be: Арктур

en: Capella
be: Капэла

en: Vega
be: Вэга

en: Deneb
be: Дэнэб

en: Altair
be: Альтаір

en: Andromeda Galaxy
be: Галяктыка «Андрамэда»

en: Hercules Cluster
be: Скопішча Гекулеса

en: Orion Nebula
be: Туманнасьць Арыёна

en: Eta Carinae Nebula
be: Туманнасьць Эта Кароны

en: 47 Tucanae Cluster
be: Скопішча 47 Тукана

en: Aries
be: Авен

en: Taurus
be: Цялец

en: Gemini
be: Блізьняты

en: Cancer
be: Рак

en: Leo
be: Леў

en: Virgo
be: Дзева

en: Libra
be: Шалі

en: Scorpius
be: Скарпіён

en: Sagittarius
be: Стралец

en: Capricornus
be: Казарог

en: Aquarius
be: Вадаліў

en: Pisces
be: Рыбы

en: Favorites
be: Абранае

en: Show 1
be: Паказаць 1

en: Remove Labels and Images
be: Паказваць меткі й відарысы

en: Cleanup Screen
be: Ачысьціць экран
