stellarium-remotecontrol - en to da translation catalogue (26 entries)

en: Solar day
da: Soldøgn

en: Milky Way brightness:
da: Lysstyrke for Mælkevejen:

en: Show planet markers
da: Vis planetmarkører

en: Show planet orbits
da: Vis planetkredsløb

en: Show orbit for selected planet
da: Vis kredsløb for markeret planet

en: Show trail only for selected planet
da: Vis kun sporet efter den markerede planet

en: Scale Moon:
da: Skalér Månen:

en: Extinction Coefficient:
da: Ekstinktionskoefficient:

en: Use associated planet and position
da: Benyt tilhørende planet og position

en: Show landscape labels
da: Vis landskabsetiketter

en: Show art in brightness
da: Vis grafik i lysstyrke

en: Use native names for planets
da: Brug oprindelige navne på planeter

en: Andromeda Galaxy
da: Andromedagalaksen

en: Orion Nebula
da: Oriontågen

en: Aries
da: Vædderen

en: Taurus
da: Tyren

en: Gemini
da: Tvillingerne

en: Cancer
da: Krebsen

en: Leo
da: Løven

en: Virgo
da: Jomfruen

en: Libra
da: Vægten

en: Scorpius
da: Skorpionen

en: Sagittarius
da: Skytten

en: Capricornus
da: Stenbukken

en: Aquarius
da: Vandmanden

en: Pisces
da: Fiskene
