stellarium-remotecontrol - en to gl translation catalogue (167 entries)

en: Could not retrieve action list
gl: Non se puido recuperar a listaxe de accións

en: Action '%1' not accepted by server:
gl: Acción '%1' non aceptada polo servidor:

en: Error sending action '%1' to server:
gl: Erro enviando a acción '%1' ó servidor:

en: Error performing search
gl: Erro ó realizar a procura

en: Could not retrieve country list
gl: Non se puido recuperar a listaxe de países

en: Could not retrieve planet list
gl: Non se puido recuperar a listaxe de plsnrtsd

en: Could not retrieve property list
gl: Non se puido recuperar a listaxe de propiedades

en: Property '%1' not accepted by server:
gl: A propiedade '%1' non é admitida polo servidor:

en: Error sending property '%1' to server:
gl: Erro enviando a propiedade '%1' ó servidor:

en: Error sending command to server:
gl: Erro enviando o comando ó servidor:

en: Could not retrieve script list
gl: Non se puido recuperar a listaxe de scripts

en: querying
gl: consulta

en: Error (%1)
gl: Erro (%1)

en: Error performing Simbad lookup
gl: Erro ó realizar operacións de busca Simbad

en: idle
gl: inactivo

en: Error loading object types
gl: Erro cargando tipos de obxecto

en: Error getting object list
gl: Erro enviando a listaxe de obxectos

en: waiting
gl: agardando

en: Could not retrieve projection list
gl: Non se puido recuperar a listaxe de proxeccións

en: Could not retrieve landscape list
gl: Non se puido recuperar a listaxe de terreos

en: -none-
gl: -non-

en: (Currently loading: %1)
gl: (Cargando: %1)

en: Could not retrieve Scenery3d list
gl: Non se puido atopar a listaxe Scenery3d

en: on
gl: activado

en: off
gl: desactivado

en: Show All Items
gl: Mostrar todos os elementos

en: Input did not match any item
gl: A entrada non se corresponde con ningún elemento

en: No current selection
gl: Non hai selección ningunha

en: Stellarium remote control plugin
gl: Plugin de control remoto de Stellarium

en: Please wait, loading
gl: Agarda, cargando

en: Stellarium remote control
gl: Control remoto de Stellarium

en: Main controls
gl: Controis principais

en: DSO
gl: OCP

en: Actions and scripts
gl: Accións e scripts

en: Pause
gl: Pausar

en: Time jumps
gl: Saltos de tempo

en: Solar hour
gl: Hora solar

en: Solar day
gl: Día solar

en: Solar week
gl: Semana solar

en: Calendar year
gl: Calendario de 1 ano

en: 10 Calendar years
gl: Calendario de 10 anos

en: 100 Calendar years
gl: Calendario de 100 anos

en: Sidereal year
gl: Ano sideral

en: Sidereal century
gl: Século sideral

en: Synodic month
gl: Mes sinódico

en: Draconic month
gl: Mes dracónico

en: Draconic year
gl: Ano dracónico

en: Anomalistic month
gl: Mes anómalo

en: Anomalistic year
gl: Ano anómalo

en: Anomalistic century
gl: Século anómalo

en: Mean tropical month
gl: Mes tropical medio

en: Mean tropical year
gl: Ano tropical medio

en: Mean tropical century
gl: Século tropical medio

en: Tropical year
gl: Ano tropical

en: Julian year
gl: Ano xuliano

en: Julian century
gl: Século xuliano

en: Gaussian year
gl: Ano gaussiano

en: View towards horizon at Azimuth
gl: Vista para o horizonte en acimut

en: Vertical View offset
gl: Vista vertical compensada

en: Enter search term. Use TAB to navigate results.
gl: Insire o termo de busca. Usa TAB para navegar polos resultados.

en: Select and focus
gl: Selecciona e enfoca

en: Select current item
gl: Item actual seleccionado

en: Selection mode
gl: Modo de selección

en: Center on object
gl: Centrar no obxecto

en: Center and zoom to object
gl: Centrar e facer zoom no obxecto

en: Just mark the object
gl: Só marcar o obxecto

en: Quick select
gl: Selección rápida

en: Earth
gl: Terra

en: Pluto
gl: Plutón

en: Current selection
gl: Selección actual

en: Milky Way brightness:
gl: Brillo da Vía Láctea:

en: Dbl. stars
gl: Estr. Dobr

en: Var. stars
gl: Estr. Var

en: Digitized Sky Survey
gl: Exame do Ceo Dixitalizado

en: HiPS Survey
gl: Enquisa HiPS

en: Include nutation
gl: Incluír nutación

en: Include parallax
gl: Incluír paralaxe

en: Include aberration
gl: Incluír aberración

en: Show planet markers
gl: Amosar etiquetas de planetas

en: Show planet orbits
gl: Amosar órbitas de planetas

en: Show planet orbits only
gl: Amosar só órbitas de planetas

en: Show orbit for selected planet
gl: Amosar a órbita do planeta seleccionado

en: Show planet trails
gl: Amosar o camiño dos planetas

en: Show trail only for selected planet
gl: Amosar só o camiño do planeta seleccionado

en: Scale Moon:
gl: Escala da Lúa:

en: Scale Sun:
gl: Sol a escala:

en: Scale Planets:
gl: Planetas a escala:

en: Scale minor bodies:
gl: Escala de corpos menores:

en: Mark minor bodies:
gl: Marcar os corpos menores:

en: Bortle class:
gl: Clase Bortle:

en: Extinction Coefficient:
gl: Coeficiente de Extinción

en: Only extinction/refraction, no blue skylight
gl: Só extinción/refracción, sen luz do ceo azul

en: Suppress scattering
gl: Suprimir a dispersión

en: Shooting Stars
gl: Estrelas fugaces

en: Instantaneous circles of earth´s axis on its motion around ecliptical poles. Displayed on Earth only.
gl: Os círculos instantáneos do eixe da terra no seu movemento arredor dos polos da eclíptica. Só se utiliza para a Terra.

en: Center
gl: Centro

en: Solstices
gl: Solsticios

en: Major Standstill
gl: Standstill Maior

en: Minor Standstill
gl: Standestill Menor

en: Line width:
gl: Anchura da liña:

en: Current Planet:
gl: Planeta actual:

en: Catalogue of Reflection Nebulae (Van den Bergh, 1966)
gl: Catálogo de Nebulosas de Reflexión (Van den Bergh, 1966)

en: Catalogue of southern stars embedded in nebulosity (van den Bergh+, 1975)
gl: Catálogo das estrelas do sur con nebulosidade (Van Den Berg+, 1975)

en: Objects without identifier
gl: Obxectos sen identificar

en: Open Star clusters
gl: Abrir Cúmulo de Estrelas

en: Globular Star clusters
gl: Cúmulos Globulares de Estrelas

en: Bright Nebulae
gl: Nebulosas Brillantes

en: Dark Nebulae
gl: Nebulosas Escuras

en: Planetary Nebulae
gl: Nebulosas Planetarias

en: Labels and markers
gl: Etiquetas e marcadores

en: Limit angular size (arcmin):
gl: Tamaño angular límite (minarc)

en: Use associated planet and position
gl: Usar o planeta e a posición asociados

en: Show landscape labels
gl: Amosar etiquetas de paisaxe

en: Show illumination
gl: Mostrar iluminación

en: Current landscape
gl: Terreo actual

en: Label constellations with font size
gl: Etiqueta as constelacións co tamaño da letra

en: Show lines with thickness
gl: Amosar as liñas con espesor

en: Label asterisms with font size
gl: Etiqueta os asteerismos co tamaño da letra

en: Show asterisms with thickness
gl: Amosar asterismos con trazo groso

en: Show ray helpers with thickness
gl: Amosar raios de axuda con trazo groso

en: Show art in brightness
gl: Mostrar arte no brillo

en: Show boundaries with thickness
gl: Amosar límites con trazo groso

en: Use native names for planets
gl: Usar nomes nativos para os planetas

en: Constellation selection isolated
gl: Selección de constelación illada

en: Current sky culture
gl: Cultura do ceo actual

en: Active script:
gl: Script activo:

en: Run selected script
gl: Activar o script seleccionado

en: Stop current script
gl: Deter o actual script

en: Actions
gl: Accións

en: Run/toggle action
gl: Executar/Alternar acción

en: Planet map
gl: Mapa do planeta

en: Planet map pointer
gl: Punteiro do mapa do planeta

en: Type to search location
gl: Escribe a localizacíon a buscar

en: Interaction
gl: Interacción

en: Current scene:
gl: Escena actual:

en: View controls
gl: Controis de visión

en: Movement controls
gl: Controis de movemento

en: Torchlight
gl: Luz de facho

en: Scene selection
gl: Selección de escena

en: Load selected scene
gl: Cargar escena seleccionada

en: No response from server
gl: Non hai resposta dende o servidor

en: No response from server for %1 seconds. Is Stellarium still running?
gl: O servidor non responde dende hai %1 segundo(s). Está funcionando Stellarium?

en: Time Jump
gl: Salto de tempo

en: Grids
gl: Grellas

en: Up/Left
gl: Arriba/Esquerda

en: Up
gl: Arriba

en: Up/Right
gl: Arriba/Dereita

en: Left
gl: Esquerda

en: Focus on selected object
gl: Foco no obxecto seleccionado

en: Focus on selection
gl: Foco na selección

en: Right
gl: Dereita

en: Down/Left
gl: Abaixo/Esquerda

en: Down
gl: Abaixo

en: Down/Right
gl: Abaixo/Dereita

en: Sirius
gl: Sirio

en: Andromeda Galaxy
gl: Galaxia de Andrómeda

en: Hercules Cluster
gl: Cúmulo de Hércules

en: Orion Nebula
gl: Nebulosa de Orión

en: Eta Carinae Nebula
gl: Nebulosa de Eta Carina

en: 47 Tucanae Cluster
gl: Cúmulo de 47 Tucanae

en: Virgo
gl: Virxe

en: Sagittarius
gl: Arqueiro

en: Aquarius
gl: Augadeiro

en: Favorites
gl: Preferidos

en: Show 1
gl: Amosar 1

en: Remove Labels and Images
gl: Retirar etiquetas e imaxes

en: Cleanup Screen
gl: Limpar pantalla
