stellarium-remotecontrol - en to hr translation catalogue (173 entries)

en: Could not retrieve action list
hr: Nije moguće dohvatiti popis radnji

en: Action '%1' not accepted by server:
hr: Radnja '%1' nije prihvaćena od strane poslužitelja:

en: Error sending action '%1' to server:
hr: Greška pri slanju radnje '%1' poslužitelju:

en: Error performing search
hr: Greška prilikom pretraživanja

en: Could not retrieve country list
hr: Nije moguće dohvatiti popis zemalja

en: Could not retrieve planet list
hr: Nije moguće dohvatiti popis planeta

en: Could not retrieve property list
hr: Nije moguće dohvatiti popis svojstva

en: Property '%1' not accepted by server:
hr: Svojstvo '%1' nije prihvaćeno od strane poslužitelja:

en: Error sending property '%1' to server:
hr: Greška pri slanju svojstva '%1' poslužitelju:

en: Error sending command to server:
hr: Greška pri slanju naredbe poslužitelju:

en: Could not retrieve script list
hr: Nije moguće dohvatiti popis skripta

en: querying
hr: šaljem upit

en: Error (%1)
hr: Greška (%1)

en: Error performing Simbad lookup
hr: Greška pri pretraživanju Simbad baze podataka

en: idle
hr: u mirovanju

en: Error loading object types
hr: Greška pri učitavanju vrsta objekta

en: Error getting object list
hr: Greška pri dohvaćanju popisa objekta

en: waiting
hr: čekam

en: Could not retrieve projection list
hr: Nije moguće dohvatiti popis projekcija

en: Could not retrieve landscape list
hr: Nije moguće dohvatiti popis krajolika

en: -none-
hr: -nijedan-

en: (Currently loading: %1)
hr: (Trenutno učitavam: %1)

en: Could not retrieve Scenery3d list
hr: Nije moguće dohvatiti Scenery3d popis

en: on
hr: uključeno

en: off
hr: isključeno

en: Show All Items
hr: Prikaži sve stavke

en: Input did not match any item
hr: Unos ne odgovara nijednoj stavci

en: No current selection
hr: Nema trenutnog odabira

en: Stellarium remote control plugin
hr: Stellarium dodatak za daljinsko upravljanje

en: Please wait, loading
hr: Molimo pričekajte, učitavam

en: Stellarium remote control
hr: Stellarium daljinsko upravljanje

en: Main controls
hr: Glavne kontrole

en: DSO
hr: ODS

en: Actions and scripts
hr: Radnje i skripte

en: Pause
hr: Pauza

en: Time jumps
hr: Vremenski skokovi

en: Solar hour
hr: Solarni sat

en: Solar day
hr: Solarni dan

en: Solar week
hr: Solarni tjedan

en: Calendar year
hr: Kalendarska godina

en: 10 Calendar years
hr: 10 kalendarskih godina

en: 100 Calendar years
hr: 100 kalendarskih godina

en: Sidereal year
hr: Siderička godina

en: Sidereal century
hr: Sideričko stoljeće

en: Synodic month
hr: Sinodički mjesec

en: Draconic month
hr: Drakonistički mjesec

en: Draconic year
hr: Drakonistička godina

en: Anomalistic month
hr: Anomalistički mjesec

en: Anomalistic year
hr: Anomalistička godina

en: Anomalistic century
hr: Anomalističko stoljeće

en: Mean tropical month
hr: Srednji tropski mjesec

en: Mean tropical year
hr: Srednja tropska godina

en: Mean tropical century
hr: Srednje tropsko stoljeće

en: Tropical year
hr: Tropska godina

en: Julian year
hr: Julijanska godina

en: Julian century
hr: Julijansko stoljeće

en: Gaussian year
hr: Gaussova godina

en: View towards horizon at Azimuth
hr: Pogled prema horizontu na azimutu

en: Vertical View offset
hr: Pomak vertikalnog pogleda

en: Enter search term. Use TAB to navigate results.
hr: Unesi pojam za pretraživanje. Koristi TAB tipku za kretanje po rezultatima.

en: Select and focus
hr: Odaberi i fokusiraj

en: Select current item
hr: Odaberi trenutnu stavku

en: Selection mode
hr: Način odabira

en: Center on object
hr: Centriraj na objekt

en: Center and zoom to object
hr: Centriraj i uvećaj objekt

en: Just mark the object
hr: Samo označi objekt

en: Quick select
hr: Brzi odabir

en: Earth
hr: Zemlja

en: Pluto
hr: Pluton

en: Current selection
hr: Trenutni odabir

en: Milky Way brightness:
hr: Sjaj Mliječne staze:

en: Dbl. stars
hr: Dv. zvijezde

en: Var. stars
hr: Var. zvijezde

en: Include nutation
hr: Uključi nutaciju

en: Include aberration
hr: Uključi aberaciju

en: Show planet markers
hr: Prikaži oznake planeta

en: Show planet orbits
hr: Prikaži orbite planeta

en: Show planet orbits only
hr: Prikaži samo orbite planeta

en: Show orbit for selected planet
hr: Prikaži orbitu odabranog planeta

en: Show planet trails
hr: Prikaži staze planeta

en: Show trail only for selected planet
hr: Prikaži stazu samo za odabrani planet

en: Scale Moon:
hr: Mjerilo Mjeseca:

en: Scale Sun:
hr: Mjerilo Sunca:

en: Scale Planets:
hr: Mjerilo Planeta:

en: Scale minor bodies:
hr: Mjerilo manjih tijela:

en: Mark minor bodies:
hr: Označi manja tijela

en: Bortle class:
hr: Bortle klasa:

en: Extinction Coefficient:
hr: Koeficijent ekstinkcije:

en: Only extinction/refraction, no blue skylight
hr: Samo ekstinkcija/refrakcija, bez plavog nebeskog svjetla.

en: Suppress scattering
hr: Smanjenje raspršenja

en: Shooting Stars
hr: Zvijezde padalice

en: Instantaneous circles of earth´s axis on its motion around ecliptical poles. Displayed on Earth only.
hr: Trenutne kružnice zemljine osi u njenom kretanju oko polova ekliptike. Prikazuje se samo na Zemlji.

en: Center
hr: Centar

en: Solstices
hr: Solsticiji

en: Crossquarters
hr: Srednje točke između solsticija i ekvinocija

en: Major Standstill
hr: Najviši zastoj

en: Minor Standstill
hr: Najniži zastoj

en: Line width:
hr: Debljina linija:

en: Current Planet:
hr: Trenutni planet:

en: Catalogue of Reflection Nebulae (Van den Bergh, 1966)
hr: Katalog refleksijskih maglica (Van den Bergh, 1966)

en: Catalogue of southern stars embedded in nebulosity (van den Bergh+, 1975)
hr: Katalog južnih zvijezda ukomponiranih u maglovitost  (Van den Bergh+, 1975.)

en: Objects without identifier
hr: Objekti bez identifikatora

en: Open Star clusters
hr: Otvoreni zvjezdani skupovi

en: Globular Star clusters
hr: Kuglasti zvjezdani skupovi

en: Bright Nebulae
hr: Sjajne maglice

en: Dark Nebulae
hr: Tamne maglice

en: Planetary Nebulae
hr: Planetarne maglice

en: Labels and markers
hr: Nazivi i oznake

en: Limit angular size (arcmin):
hr: Ograniči kutnu veličinu (u kutnim minutama):

en: Use associated planet and position
hr: Koristi pridruženi planet i položaj

en: Show landscape labels
hr: Prikaži nazive krajolika

en: Show illumination
hr: Prikaži osvjetljenje

en: Current landscape
hr: Trenutni krajolik

en: Label constellations with font size
hr: Oznake zviježđa u veličini fonta

en: Show lines with thickness
hr: Prikaži linije s debljinom

en: Label asterisms with font size
hr: Oznake asterizama u veličini fonta

en: Show asterisms with thickness
hr: Prikaži asterizme s debljinom

en: Show ray helpers with thickness
hr: Prikaži pomoćne zrake s debljinom

en: Show art in brightness
hr: Prikaži umjetnički prikaz u osvijetljenosti

en: Show boundaries with thickness
hr: Prikaži granice s debljinom

en: Use native names for planets
hr: Koristi izvorna imena planeta

en: Constellation selection isolated
hr: Odabir zviježđa izoliran

en: Current sky culture
hr: Trenutna kultura zvijezđa

en: Active script:
hr: Aktivna skripta:

en: Run selected script
hr: Pokreni odabranu skriptu

en: Stop current script
hr: Zaustavi trenutnu skriptu

en: Actions
hr: Radnje

en: Run/toggle action
hr: Pokreni/prebaci radnju

en: Planet map
hr: Karta planeta

en: Planet map pointer
hr: Pokazivač karte planeta

en: Type to search location
hr: Upišite lokaciju za pretraživanje

en: Interaction
hr: Interakcija

en: Current scene:
hr: Trenutna scena:

en: View controls
hr: Kontrole pogleda

en: Movement controls
hr: Kontrole kretanja

en: Torchlight
hr: Svjetiljka

en: Scene selection
hr: Odabir scene

en: Load selected scene
hr: Učitaj odabranu scenu

en: No response from server
hr: Nema odgovora poslužitelja

en: No response from server for %1 seconds. Is Stellarium still running?
hr: Nema odgovora poslužitelja %1 sekundi. Je li Stellarium još u radu?

en: Time Jump
hr: Vremenski skok

en: Grids
hr: Mreže

en: Up/Left
hr: Gore/Lijevo

en: Up
hr: Gore

en: Up/Right
hr: Gore/Desno

en: Left
hr: Lijevo

en: Focus on selected object
hr: Fokusiraj na odabrani objekt

en: Focus on selection
hr: Fokusiraj na odabir

en: Right
hr: Desno

en: Down/Left
hr: Dolje/Lijevo

en: Down
hr: Dolje

en: Down/Right
hr: Dolje/Desno

en: Andromeda Galaxy
hr: Galaksija Andromeda

en: Hercules Cluster
hr: Skup Herkul

en: Orion Nebula
hr: Orionova maglica

en: Eta Carinae Nebula
hr: Eta Carinae Maglica

en: 47 Tucanae Cluster
hr: Skup 47 Tucanae

en: Aries
hr: Ovan

en: Taurus
hr: Bik

en: Gemini
hr: Blizanci

en: Cancer
hr: Rak

en: Leo
hr: Lav

en: Virgo
hr: Djevica

en: Libra
hr: Vaga

en: Scorpius
hr: Škorpion

en: Sagittarius
hr: Strijelac

en: Capricornus
hr: Jarac

en: Aquarius
hr: Vodenjak

en: Pisces
hr: Ribe

en: Favorites
hr: Favoriti

en: Show 1
hr: Prikaži 1

en: Remove Labels and Images
hr: Ukloni nazive i fotografije

en: Cleanup Screen
hr: Očisti ekran
