stellarium-remotecontrol - en to hu translation catalogue (141 entries)

en: Could not retrieve action list
hu: A műveletek listája nem elérhető

en: Action '%1' not accepted by server:
hu: A szerver elutasította ezt a műveletet:  '%1'

en: Error sending action '%1' to server:
hu: Hibás a(z) '%1' művelet küldése a szerver felé:

en: Error performing search
hu: Hiba a keresés közben

en: Could not retrieve country list
hu: Nem elérhető az országlista

en: Could not retrieve planet list
hu: Nem elérhető a bolygólista

en: Could not retrieve property list
hu: Tulajdonságok listája nem elérhető

en: Property '%1' not accepted by server:
hu: A szerver elutasította ezt a tulajdonságot: '%1'

en: Error sending property '%1' to server:
hu: Hiba e  tulajdonság küldése közben: '%1'

en: Error sending command to server:
hu: Hiba a szerverhez küldött parancs közben:

en: Could not retrieve script list
hu: A szkriptek listája nem elérhető

en: querying
hu: lekérdezés

en: Error (%1)
hu: Hiba (%1)

en: Error performing Simbad lookup
hu: Hiba Simbad keresés közben

en: idle
hu: inaktív

en: Error loading object types
hu: Hiba objektumtípusok betöltése közben

en: Error getting object list
hu: Nem elérhető az objektumlista

en: waiting
hu: várakozás

en: Could not retrieve projection list
hu: Nem elérhető a projekciólista

en: Could not retrieve landscape list
hu: Nem elérhető a tájkép lista

en: (Currently loading: %1)
hu: (Jelenleg töltődik: %1)

en: Could not retrieve Scenery3d list
hu: Scenery3d-lista nem érhető el

en: on
hu: be

en: off
hu: ki

en: Show All Items
hu: Az összes elem megjelenítése

en: Input did not match any item
hu: A keresésnek egyetlen tétel sem felel meg

en: No current selection
hu: Nincs kiválasztva semmi

en: Stellarium remote control plugin
hu: Stellarium távvezérlő bővítmény

en: Please wait, loading
hu: Betöltés, kérjük várjon

en: Stellarium remote control
hu: Stellarium távvezérlő

en: Main controls
hu: Irányítópanel

en: Actions and scripts
hu: Műveletek és szkriptek

en: Pause
hu: Szüneteltetés

en: Time jumps
hu: Időugrás

en: Solar hour
hu: Szoláris óra

en: Solar day
hu: Szoláris nap

en: Solar week
hu: Szoláris hét

en: Sidereal year
hu: Sziderikus év

en: Sidereal century
hu: Sziderikus évszázad

en: Synodic month
hu: Szinodikus hónap

en: Draconic month
hu: Drakonikus hónap

en: Draconic year
hu: Drakonikus év

en: Anomalistic month
hu: Anomalisztikus hónap

en: Anomalistic year
hu: Anomalisztikus év

en: Anomalistic century
hu: Anomalisztikus évszázad

en: Mean tropical month
hu: Tropikus középhónap

en: Mean tropical year
hu: Tropikus középév

en: Mean tropical century
hu: Tropikus közép évszázad

en: Tropical year
hu: Tropikus év

en: Julian year
hu: Julián év

en: Julian century
hu: Julián évszázad

en: Gaussian year
hu: Gauss év

en: Vertical View offset
hu: Vertikális nézet eltolása

en: Enter search term. Use TAB to navigate results.
hu: Írja be a keresést. Az eredmények közötti váltás TAB gombbal.

en: Select and focus
hu: Kiválasztás és fókusz

en: Selection mode
hu: Kiválasztás módja

en: Center on object
hu: Fókusz az objektumra

en: Center and zoom to object
hu: Fókusz és nagyítás az objektumra

en: Just mark the object
hu: Csak jelölés az objektumon

en: Quick select
hu: Gyors kiválasztás

en: Earth
hu: Föld

en: Current selection
hu: Jelenlegi kijelölés

en: Milky Way brightness:
hu: Tejútrendszer fényessége:

en: Include nutation
hu: Nutáció is

en: Show planet markers
hu: Bolygó jelölők mutatása

en: Show planet orbits
hu: Bolygópályák mutatása

en: Show planet orbits only
hu: Csak a bolygópályák mutatása

en: Show orbit for selected planet
hu: Kiválasztott bolygó pályájának mutatása

en: Show planet trails
hu: Pályanyomok

en: Show trail only for selected planet
hu: Csak a kiválasztott bolygó pályanyoma látsszon

en: Scale Moon:
hu: Hold skála:

en: Scale minor bodies:
hu: Kisbolygók skálázása

en: Shooting Stars
hu: Hullócsillagok

en: Solstices
hu: Napfordulók

en: Crossquarters
hu: Negyedévkezdők

en: Major Standstill
hu: Nagy holdforduló

en: Minor Standstill
hu: Kis holdforduló

en: Current Planet:
hu: Kiválasztott bolygó:

en: Catalogue of Reflection Nebulae (Van den Bergh, 1966)
hu: Reflexiós ködök katalógusa (Van den Bergh, 1966)

en: Objects without identifier
hu: Azonosító nélküli objektumok

en: Bright Nebulae
hu: Fényes köd

en: Dark Nebulae
hu: Sötét köd

en: Planetary Nebulae
hu: Planetáris köd

en: Labels and markers
hu: Címkék és jelölők

en: Use associated planet and position
hu: Társított bolygó és pozíció használata

en: Show landscape labels
hu: Tájképek feliratai

en: Show illumination
hu: Megvilágítás mutatása

en: Current landscape
hu: Jelenlegi tájkép

en: Use native names for planets
hu: Bolygók bennszülött neveinek használata

en: Constellation selection isolated
hu: Csillagképkiválasztás elkülönítve

en: Current sky culture
hu: Jelenlegi csillagkultúra

en: Active script:
hu: Aktív szkript

en: Run selected script
hu: Kiválasztott szkript futtatása

en: Stop current script
hu: Kiválasztott szkript megállítása

en: Actions
hu: Műveletek

en: Run/toggle action
hu: Start/stop

en: Planet map
hu: Bolygótérkép

en: Planet map pointer
hu: Bolygótérkép mutató

en: Type to search location
hu: Hely keresése

en: Current scene:
hu: Jelenlegi jelenet:

en: View controls
hu: Vezérlés megtekintése

en: Movement controls
hu: Mozgásvezérlés

en: Torchlight
hu: Zseblámpa

en: Scene selection
hu: Jelenet kiválasztása

en: Load selected scene
hu: Kiválasztott jelenet betöltése

en: No response from server
hu: A szerver nem válaszol

en: No response from server for %1 seconds. Is Stellarium still running?
hu: Nincs válasz a szervertől %1 másodperce. A Stellarium fut még?

en: Time Jump
hu: Időugrás

en: Grids
hu: Rácsok

en: Up/Left
hu: Fel/le

en: Up
hu: Fel

en: Up/Right
hu: Fel/jobbra

en: Left
hu: Balra

en: Focus on selected object
hu: Fókusz a kiválasztott objektumon

en: Focus on selection
hu: Fókusz a kiválasztáson

en: Right
hu: Jobbra

en: Down/Left
hu: Le/balra

en: Down
hu: Le

en: Down/Right
hu: Le/jobbra

en: Sirius
hu: Szíriusz

en: Andromeda Galaxy
hu: Androméda galaxis

en: Hercules Cluster
hu: Herkules-klaszter

en: Orion Nebula
hu: Orion-köd

en: Eta Carinae Nebula
hu: Eta Carinae köd

en: 47 Tucanae Cluster
hu: 47 Tucanae klaszter

en: Aries
hu: Kos

en: Taurus
hu: Bika

en: Gemini
hu: Ikrek

en: Cancer
hu: Rák

en: Leo
hu: Oroszlán

en: Virgo
hu: Szűz

en: Libra
hu: Mérleg

en: Scorpius
hu: Skorpió

en: Sagittarius
hu: Nyilas

en: Capricornus
hu: Bak

en: Aquarius
hu: Vízöntő

en: Pisces
hu: Halak

en: Favorites
hu: Kedvencek

en: Show 1
hu: Mutat 1

en: Remove Labels and Images
hu: Címkék és képek eltávolítása

en: Cleanup Screen
hu: Képernyő törlése
