stellarium-remotecontrol - en to la translation catalogue (18 entries)

en: waiting
la: exspectans

en: on
la: accendo

en: off
la: occludo

en: Pause
la: Intercapedo

en: Earth
la: Terra

en: Show planet markers
la: Expone index stellarum errantium

en: Up/Left
la: Supra/Sinister

en: Up
la: Supra

en: Up/Right
la: Supra/Dexter

en: Left
la: Sinister

en: Right
la: Dexter

en: Down/Left
la: Infra/Sinister

en: Down
la: Infra

en: Down/Right
la: Infra/Dexter

en: Andromeda Galaxy
la: Andromeda Nebula

en: Orion Nebula
la: Nebula Orionis

en: Scorpius
la: Scorpio

en: Show 1
la: Presentatio I
