stellarium-remotecontrol - en to ms translation catalogue (141 entries)

en: Could not retrieve action list
ms: Tidak memperoleh senarai tindakan

en: Action '%1' not accepted by server:
ms: Tindakan '%1' tidak diterima oleh pelayan:

en: Error sending action '%1' to server:
ms: Ralat menghantar tindakan '%1' kepada pelayan:

en: Error performing search
ms: Ralat melakukan gelintar

en: Could not retrieve country list
ms: Tidak memperoleh senarai negara

en: Could not retrieve planet list
ms: Tidak memperoleh senarai planet

en: Could not retrieve property list
ms: Tidak memperoleh senarai sifat

en: Property '%1' not accepted by server:
ms: Sifat '%1' tidak diterima oleh pelayan:

en: Error sending property '%1' to server:
ms: Ralat menghantar sifat '%1' kepada pelayan:

en: Error sending command to server:
ms: Ralat menghantar perintah kepada pelayan:

en: Could not retrieve script list
ms: Tidak memperoleh senarai skrip

en: querying
ms: menanya

en: Error (%1)
ms: Ralat (%1)

en: Error performing Simbad lookup
ms: Ralat melakukan carian Simbad

en: idle
ms: melahu

en: Error loading object types
ms: Ralat memuatkan jenis objek

en: Error getting object list
ms: Ralat mendapatkan senarai objek

en: waiting
ms: menunggu

en: Could not retrieve projection list
ms: Tidak memperoleh senarai unjuran

en: Could not retrieve landscape list
ms: Tidak memperoleh senarai landskap

en: -none-
ms: -tiada-

en: (Currently loading: %1)
ms: (Kini memuatkan: %1)

en: Could not retrieve Scenery3d list
ms: Tidak memperoleh senarai Scenery3d

en: on
ms: hidup

en: off
ms: mati

en: Show All Items
ms: Tunjuk Semua Item

en: Input did not match any item
ms: Input tidak sepadan dengan mana-mana item

en: No current selection
ms: Tiada pemilihan semasa

en: Stellarium remote control plugin
ms: Pemalam kawalan jauh Stellarium

en: Please wait, loading
ms: Tunggu sebentar, memuatkan

en: Stellarium remote control
ms: Kawalan jauh Stellarium

en: Main controls
ms: Kawalan utama

en: Actions and scripts
ms: Tindakan dan skrip

en: Pause
ms: Jeda

en: Time jumps
ms: Lompat waktu

en: Solar hour
ms: Jam suria

en: Solar day
ms: Hari suria

en: Solar week
ms: Minggu suria

en: Sidereal year
ms: Tahun ikut bintang

en: Sidereal century
ms: Kurun ikut bintang

en: Synodic month
ms: Bulan qamari

en: Draconic month
ms: Bulan drakonik

en: Draconic year
ms: Tahun drakonik

en: Anomalistic month
ms: Bulan anomali

en: Anomalistic year
ms: Tahun anomali

en: Anomalistic century
ms: Kurun anomali

en: Mean tropical month
ms: Bulan min tropika

en: Mean tropical year
ms: Tahun min tropika

en: Mean tropical century
ms: Kurun min tropika

en: Tropical year
ms: Tahun tropika

en: Julian year
ms: Tahun masihi

en: Julian century
ms: Kurun masihi

en: Gaussian year
ms: Tahun Gauss

en: View towards horizon at Azimuth
ms: Lihat terus ke horizon pada Azimut

en: Vertical View offset
ms: Ofset Pandangan Menegak

en: Enter search term. Use TAB to navigate results.
ms: Masukkan terma gelintar. Guna TAB untuk menavigasi keputusan.

en: Select and focus
ms: Pilih dan fokus

en: Selection mode
ms: Mod pemilihan

en: Center on object
ms: Tengahkan pada objek

en: Center and zoom to object
ms: Tengahkan dan zum kepada objek

en: Just mark the object
ms: Hanya tandakan objek

en: Quick select
ms: Pilih pantas

en: Earth
ms: Bumi

en: Current selection
ms: Pemilihan semasa

en: Milky Way brightness:
ms: Kecerahan Bima Sakti:

en: Digitized Sky Survey
ms: Tinjauan Langit Berdigital

en: HiPS Survey
ms: Tinjauan HiPS

en: Show planet markers
ms: Papar penanda planet

en: Show planet orbits
ms: Tunjuk orbit-orbit planet

en: Show planet orbits only
ms: Tunjuk orbit-orbit planet sahaja

en: Show orbit for selected planet
ms: Tunjuk orbit untuk planet terpilih

en: Show planet trails
ms: Tunjuk jejak-jejak planet

en: Show trail only for selected planet
ms: Hanya tunjuk jejak planet terpilih

en: Extinction Coefficient:
ms: Pemalar Kepupusan:

en: Shooting Stars
ms: Tahi Bintang

en: Instantaneous circles of earth´s axis on its motion around ecliptical poles. Displayed on Earth only.
ms: Lingkaran serta-merta pada paksi bumi di atas pergerakannya disekitar kutub gerhana. Dipapar pada Bumi sahaja.

en: Solstices
ms: Solstis

en: Crossquarters
ms: Suku-silang

en: Major Standstill
ms: Henti Major

en: Minor Standstill
ms: Henti Minor

en: Current Planet:
ms: Planet Semasa

en: Bright Nebulae
ms: Nebula Cerah

en: Dark Nebulae
ms: Nebula Gelap

en: Planetary Nebulae
ms: Nebula Planet

en: Labels and markers
ms: Label dan penanda

en: Use associated planet and position
ms: Guna kedudukan dan planet yang berkaitan

en: Show illumination
ms: Tunjuk pencahayaan

en: Current landscape
ms: Landskap semasa

en: Show lines with thickness
ms: Tunjuk garisan dengan ketebalan

en: Show asterisms with thickness
ms: Tunjuk asterisme dengan ketebalan

en: Show ray helpers with thickness
ms: Tunjuk pembantu sinar dengan ketebalan

en: Show boundaries with thickness
ms: Tunjuk sempadan dengan ketebalan

en: Constellation selection isolated
ms: Pemilihan terpencil buruj

en: Current sky culture
ms: Peribudaya semasa

en: Active script:
ms: Skrip aktif:

en: Run selected script
ms: Jalankan skrip terpilih

en: Stop current script
ms: Henti skrip terpilih

en: Actions
ms: Tindakan

en: Run/toggle action
ms: Jalan/togol tindakan

en: Planet map
ms: Peta planet

en: Planet map pointer
ms: Penunjuk peta planet

en: Type to search location
ms: Taip untuk gelintar lokasi

en: Interaction
ms: Interaksi

en: Current scene:
ms: Pandangan semasa:

en: View controls
ms: Kawalan pandangan

en: Movement controls
ms: Kawalan pergerakan

en: Torchlight
ms: Lampu Suluh

en: Scene selection
ms: Pemilihan pandangan

en: Load selected scene
ms: Muat pandangan terpilih

en: No response from server
ms: Tiada respon daripada pelayan

en: No response from server for %1 seconds. Is Stellarium still running?
ms: Tiada respon daripada pelayan dalam tempoh %1 saat. Adakah Stellarium masih berjalan?

en: Time Jump
ms: Lompat Waktu

en: Grids
ms: Grid

en: Up/Left
ms: Atas/Kiri

en: Up
ms: Atas

en: Up/Right
ms: Atas/Kanan

en: Left
ms: Kiri

en: Focus on selected object
ms: Fokus pada objek terpilih

en: Focus on selection
ms: Fokus pada pemilihan

en: Right
ms: Kanan

en: Down/Left
ms: Bawah/Kiri

en: Down
ms: Bawah

en: Down/Right
ms: Bawah/Kanan

en: Andromeda Galaxy
ms: Galaksi Andromeda

en: Hercules Cluster
ms: Gugusan Aljati (Hercules)

en: Orion Nebula
ms: Nebula Belantik (Orion)

en: Eta Carinae Nebula
ms: Nebula Eta Carinae

en: 47 Tucanae Cluster
ms: Gugusan Tucanae 47

en: Aries
ms: Hamal (Aries)

en: Gemini
ms: Jauza (Germini)

en: Cancer
ms: Sarta (Cancer)

en: Leo
ms: Asad (Leo)

en: Libra
ms: Mizan (Libra)

en: Scorpius
ms: Scorpius (Kala)

en: Sagittarius
ms: Sagittarius (Kaus)

en: Capricornus
ms: Kambing Duyung (Capricornus)

en: Pisces
ms: Pisces (Ikan)

en: Favorites
ms: Kegemaran

en: Show 1
ms: Tunjuk 1

en: Remove Labels and Images
ms: Buang Label dan Imej

en: Cleanup Screen
ms: Bersihkan Skrin
