stellarium-remotecontrol - en to nb translation catalogue (26 entries)

en: Milky Way brightness:
nb: Lysstyrke på Melkeveien:

en: Include nutation
nb: Inkluder nutasjon

en: Show planet markers
nb: Vis planetmarkører

en: Show planet orbits
nb: Vis planetbaner

en: Show orbit for selected planet
nb: Vis bane for valgte planet

en: Show trail only for selected planet
nb: Vis spor bare for valgte planet

en: Scale Moon:
nb: Forstørr månen:

en: Extinction Coefficient:
nb: Ekstinksjonskoeffisient:

en: Use associated planet and position
nb: Bruk tilhørende planet og posisjon

en: Show landscape labels
nb: Vis landskapspåskrifter

en: Show art in brightness
nb: Vis kunst med lysstyrke

en: Use native names for planets
nb: Bruk originale navn på planeter

en: Andromeda Galaxy
nb: Andromedagalaksen

en: Orion Nebula
nb: Orion-tåken

en: Aries
nb: Væren

en: Taurus
nb: Tyren

en: Gemini
nb: Tvillingene

en: Cancer
nb: Krepsen

en: Leo
nb: Løven

en: Virgo
nb: Jomfruen

en: Libra
nb: Vekten

en: Scorpius
nb: Skorpionen

en: Sagittarius
nb: Skytten

en: Capricornus
nb: Steinbukken

en: Aquarius
nb: Vannmannen

en: Pisces
nb: Fiskene
