stellarium-remotecontrol - en to nl translation catalogue (168 entries)

en: Could not retrieve action list
nl: Kan activiteitenlijst niet ophalen

en: Action '%1' not accepted by server:
nl: Activiteit '%1' wordt niet door de server geaccepteerd:

en: Error sending action '%1' to server:
nl: Fout bij sturen van activiteit '%1' naar server:

en: Error performing search
nl: Fout bij het uitvoeren van de zoekopdracht

en: Could not retrieve country list
nl: Kan landenlijst niet ophalen

en: Could not retrieve planet list
nl: Kan planetenlijst niet ophalen

en: Could not retrieve property list
nl: Kan lijst van eigenschappen niet ophalen

en: Property '%1' not accepted by server:
nl: Eigenschap '%1' wordt niet door de server geaccepteerd

en: Error sending property '%1' to server:
nl: Fout bij sturen van eigenschap '%1' naar de server:

en: Error sending command to server:
nl: Fout bij sturen van opdracht naar server:

en: Could not retrieve script list
nl: Kan scriptlijst niet ophalen

en: querying
nl: bezig informatie te verzamelen

en: Error (%1)
nl: Fout (%1)

en: Error performing Simbad lookup
nl: Fout tijdens doorzoeken Simbad database

en: idle
nl: inactief

en: Error loading object types
nl: Fout tijdens laden van object types

en: Error getting object list
nl: Fout bij ophalen objectlijst

en: waiting
nl: aan het wachten

en: Could not retrieve projection list
nl: Kan projectielijst niet ophalen

en: Could not retrieve landscape list
nl: Kan landschaplijst niet ophalen

en: -none-
nl: -geen-

en: (Currently loading: %1)
nl: (Momenteel wordt geladen: %1)

en: Could not retrieve Scenery3d list
nl: Kon de Scenery3d lijst niet ophalen

en: on
nl: aan

en: off
nl: uit

en: Show All Items
nl: Alles tonen

en: Input did not match any item
nl: Geen passend onderwerp gevonden

en: No current selection
nl: Nog geen keuze gemaakt

en: Stellarium remote control plugin
nl: Stellarium afstandbediening plug-in

en: Please wait, loading
nl: Even wachten, bezig met laden....

en: Stellarium remote control
nl: Stellarium afstandbediening

en: Main controls
nl: Bediening

en: Actions and scripts
nl: Activiteiten en scripts

en: Pause
nl: Pauze

en: Time jumps
nl: Tijd verschuiven

en: Solar hour
nl: Zonnetijd

en: Solar day
nl: Zonnedag

en: Solar week
nl: Zonneweek

en: Calendar year
nl: Kalenderjaar

en: 10 Calendar years
nl: 10 Kalenderjaren

en: 100 Calendar years
nl: 100 Kalenderjaren

en: Sidereal year
nl: Siderisch jaar

en: Sidereal century
nl: Siderische eeuw

en: Synodic month
nl: Synodische maand

en: Draconic month
nl: Nodale maand

en: Draconic year
nl: Nodaal jaar

en: Anomalistic month
nl: Anomalistische maand

en: Anomalistic year
nl: Anomalistisch jaar

en: Anomalistic century
nl: Anomalistische eeuw

en: Mean tropical month
nl: Gemiddelde tropische maand

en: Mean tropical year
nl: Gemiddeld tropisch jaar

en: Mean tropical century
nl: Gemiddelde tropische eeuw

en: Tropical year
nl: Tropisch jaar

en: Julian year
nl: Juliaans jaar

en: Julian century
nl: Juliaanse eeuw

en: Gaussian year
nl: Gauss jaar

en: View towards horizon at Azimuth
nl: Kijk naar horizon tijdens azimuteren

en: Vertical View offset
nl: Verticale zichtveldcompensatie

en: Enter search term. Use TAB to navigate results.
nl: Voer zoekterm in. Gebruik TAB om door resultaten te navigeren.

en: Select and focus
nl: Op selectie richten

en: Select current item
nl: Selecteer huidig item

en: Selection mode
nl: Selectie modus

en: Center on object
nl: Centreer op object

en: Center and zoom to object
nl: Centreer en zoom in op object

en: Just mark the object
nl: Het object markeren

en: Quick select
nl: Snelle selectie

en: Earth
nl: Aarde

en: Current selection
nl: Huidige selectie

en: Milky Way brightness:
nl: Helderheid melkweg

en: Dbl. stars
nl: Dbl. sterren

en: Var. stars
nl: Var. sterren

en: Digitized Sky Survey
nl: Gedigitaliseerd hemeloverzicht

en: HiPS Survey
nl: Hips enquête

en: Include nutation
nl: Inclusief nutatie

en: Include aberration
nl: Inclusief aberratie

en: Show planet markers
nl: Planeetmarkeringen weergeven

en: Show planet orbits
nl: Planeetbanen weergeven

en: Show planet orbits only
nl: Alleen planeetbanen weergeven

en: Show orbit for selected planet
nl: Alleen de baan van de  geselecteerde planeet weergeven

en: Show planet trails
nl: Planeetsporen weergeven

en: Show trail only for selected planet
nl: Alleen het spoor van de geselecteerde planeet weergeven

en: Scale Moon:
nl: Schaal maan:

en: Scale Sun:
nl: Zon herschalen:

en: Scale Planets:
nl: Planeten schalen:

en: Scale minor bodies:
nl: Kleinere hemellichamen schalen:

en: Mark minor bodies:
nl: Markeer kleine lichamen:

en: Bortle class:
nl: Bortle-klasse:

en: Extinction Coefficient:
nl: Extinctie coëfficiënt:

en: Only extinction/refraction, no blue skylight
nl: Alleen extinctie/refractie, geen blauw licht

en: Suppress scattering
nl: Verstrooiing onderdrukken

en: Shooting Stars
nl: Vallende sterren:

en: Instantaneous circles of earth´s axis on its motion around ecliptical poles. Displayed on Earth only.
nl: Beweging van de aardas tijdens de beweging langs de ecliptische polen

en: Center
nl: Middelpunt

en: Solstices
nl: Zonnewenden

en: Crossquarters
nl: Seizoenskwartieren

en: Line width:
nl: Lijnbreedte:

en: Current Planet:
nl: Huidige planeet:

en: Catalogue of Reflection Nebulae (Van den Bergh, 1966)
nl: Catalogus van reflectie nevels (Van den Bergh, 1966)

en: Catalogue of southern stars embedded in nebulosity (van den Bergh+, 1975)
nl: Catalogus van zuidelijke sterren ingebed in neveligheid (van den Bergh+, 1975)

en: Objects without identifier
nl: Objecten zonder identificatie

en: Open Star clusters
nl: Open Ster clusters

en: Globular Star clusters
nl: Bolvormige Ster clusters

en: Bright Nebulae
nl: Heldere nevels

en: Dark Nebulae
nl: Donkere nevels

en: Planetary Nebulae
nl: Planetaire nevels

en: Labels and markers
nl: Teksten en merktekens

en: Limit angular size (arcmin):
nl: Hoekgrootte limiet (arcmin)

en: Use associated planet and position
nl: Gebruik de bijbehorende planeet en positie

en: Show landscape labels
nl: Landschap labels weergeven

en: Show illumination
nl: Toon verlichting

en: Current landscape
nl: Huidig landschap

en: Label constellations with font size
nl: Label sterrenbeelden met lettergrootte

en: Show lines with thickness
nl: Lijnen met dikte weergeven

en: Label asterisms with font size
nl: Label asterismen met lettergrootte

en: Show asterisms with thickness
nl: Asterismen met dikte weergeven

en: Show ray helpers with thickness
nl: Ray helpers met dikte weergeven

en: Show art in brightness
nl: Kunst weergeven in helderheid

en: Show boundaries with thickness
nl: Grenzen met dikte weergeven

en: Use native names for planets
nl: Eigen namen gebruiken

en: Constellation selection isolated
nl: Geïsoleerde sterrenbeeldselectie

en: Current sky culture
nl: Huidig benamingssysteem

en: Active script:
nl: Actief script:

en: Run selected script
nl: Geselecteerd script draaien

en: Stop current script
nl: Geselecteerd script stoppen

en: Actions
nl: Activiteiten

en: Run/toggle action
nl: Start/Stop activiteit

en: Planet map
nl: Planeetkaart

en: Planet map pointer
nl: Planeetkaart aanwijzer

en: Type to search location
nl: Zoeklocatie invoeren

en: Interaction
nl: Interactie

en: Current scene:
nl: Huidige scene:

en: View controls
nl: Beeldbedieningen

en: Movement controls
nl: Bewegingsbedieningen

en: Torchlight
nl: Toortslicht

en: Scene selection
nl: Scene selectie

en: Load selected scene
nl: Geselecteerde scene laden

en: No response from server
nl: Server reageert niet

en: No response from server for %1 seconds. Is Stellarium still running?
nl: Al '%1' seconden geen reactie van de server. Draait Stellarium nog?

en: Time Jump
nl: Tijd verschuiving

en: Grids
nl: Rasters

en: Up/Left
nl: Omhoog/Links

en: Up
nl: Omhoog

en: Up/Right
nl: Omhoog/Rechts

en: Left
nl: Links

en: Focus on selected object
nl: Op geselecteerd object richten

en: Focus on selection
nl: Op selectie richten

en: Right
nl: Rechts

en: Down/Left
nl: Omlaag/Links

en: Down
nl: Omlaag

en: Down/Right
nl: Omlaag/Rechts

en: Andromeda Galaxy
nl: Andromedastelsel

en: Hercules Cluster
nl: Hercules cluster

en: Orion Nebula
nl: Orionnevel

en: Eta Carinae Nebula
nl: Eta Carinae nevel

en: 47 Tucanae Cluster
nl: 47 Tucanae sterrenhoop

en: Aries
nl: Ram

en: Taurus
nl: Stier

en: Cancer
nl: Kreeft

en: Virgo
nl: Maagd

en: Libra
nl: Weegschaal

en: Scorpius
nl: Schorpioen

en: Sagittarius
nl: Boogschutter

en: Capricornus
nl: Steenbok

en: Pisces
nl: Vissen

en: Favorites
nl: Favorieten

en: Show 1
nl: Toon 1

en: Remove Labels and Images
nl: Labels en afbeeldingen verwijderen

en: Cleanup Screen
nl: Scherm opschonen
