stellarium-remotecontrol - en to pl translation catalogue (158 entries)

en: Could not retrieve action list
pl: Nie udało się pobrać listy działań

en: Action '%1' not accepted by server:
pl: Działanie '%1' nie zostało zaakceptowane przez serwer:

en: Error sending action '%1' to server:
pl: Błąd podczas wysyłania działania '%1' do serwera:

en: Error performing search
pl: Błąd przy wyszukiwaniu

en: Could not retrieve country list
pl: Nie udało się pobrać listy krajów

en: Could not retrieve planet list
pl: Nie udało się pobrać listy planet

en: Could not retrieve property list
pl: Nie udało się pobrać listy właściwości

en: Property '%1' not accepted by server:
pl: Właściwość '%1' nieakceptowana przez serwer:

en: Error sending property '%1' to server:
pl: Błąd przy wysyłaniu właściwości '%1' do serwera:

en: Error sending command to server:
pl: Błąd przy wysyłaniu polecenia do serwera:

en: Could not retrieve script list
pl: Nie udało się pobrać listy skryptów

en: querying
pl: wysyłanie zapytania

en: Error (%1)
pl: Błąd (%1)

en: Error performing Simbad lookup
pl: Błąd przy wyszukiwaniu w bazie Simbad

en: idle
pl: bezczynny

en: Error loading object types
pl: Błąd przy odczytywaniu typów obiektów

en: Error getting object list
pl: Błąd przy pobieraniu listy obiektów

en: waiting
pl: oczekuje

en: Could not retrieve projection list
pl: Nie udało się pobrać listy odwzorowań

en: Could not retrieve landscape list
pl: Nie udało się pobrać listy krajobrazów

en: -none-
pl: -brak-

en: (Currently loading: %1)
pl: (Trwa ładowanie: %1)

en: Could not retrieve Scenery3d list
pl: Pobranie listy Scenery3d nie powiodło się

en: on
pl: wł.

en: off
pl: wył.

en: Show All Items
pl: Pokaż wszystkie elementy

en: Input did not match any item
pl: Brak pasujących elementów

en: No current selection
pl: Brak bieżącego zaznaczenia

en: Stellarium remote control plugin
pl: Wtyczka zdalnego sterowania Stellarium

en: Please wait, loading
pl: Proszę czekać, trwa ładowanie

en: Stellarium remote control
pl: Zdalne sterowanie Stellarium

en: Main controls
pl: Główne elementy sterujące

en: Actions and scripts
pl: Działania i skrypty

en: Pause
pl: Pauza

en: Time jumps
pl: Skoki w czasie

en: Solar hour
pl: Godzina słoneczna

en: Solar day
pl: Doba słoneczna

en: Solar week
pl: Tydzień słoneczny

en: Sidereal year
pl: Rok gwiazdowy

en: Sidereal century
pl: Wiek gwiazdowy

en: Synodic month
pl: Miesiąc synodyczny

en: Draconic month
pl: Miesiąc smoczy

en: Draconic year
pl: Rok smoczy

en: Anomalistic month
pl: Miesiąc anomalistyczny

en: Anomalistic year
pl: Rok anomalistyczny

en: Anomalistic century
pl: Wiek anomalistyczny

en: Mean tropical month
pl: Średni miesiąc zwrotnikowy

en: Mean tropical year
pl: Średni rok zwrotnikowy

en: Mean tropical century
pl: Średni wiek zwrotnikowy

en: Tropical year
pl: Rok zwrotnikowy

en: Julian year
pl: Rok juliański

en: Julian century
pl: Wiek juliański

en: Gaussian year
pl: Rok gaussowski

en: View towards horizon at Azimuth
pl: Widok w kierunku horyzontu w azymucie

en: Vertical View offset
pl: Przesunięcie widoku w pionie

en: Enter search term. Use TAB to navigate results.
pl: Wpisz szukany termin. Użyj TAB do poruszania się po wynikach.

en: Select and focus
pl: Zaznaczanie i ogniskowanie

en: Selection mode
pl: Tryb wybierania

en: Center on object
pl: Wyśrodkuj na obiekcie

en: Center and zoom to object
pl: Wyśrodkuj i przybliż obiekt

en: Just mark the object
pl: Tylko zaznacz obiekt

en: Quick select
pl: Szybkie zaznaczanie

en: Earth
pl: Ziemia

en: Pluto
pl: Pluton

en: Current selection
pl: Bieżące zaznaczenie

en: Milky Way brightness:
pl: Jasność Drogi Mlecznej:

en: Digitized Sky Survey
pl: Ankieta Digitized Sky

en: HiPS Survey
pl: Ankieta HiPS

en: Include nutation
pl: Uwzględniaj nutację

en: Show planet markers
pl: Pokaż znaczniki planet

en: Show planet orbits
pl: Pokaż orbity planet

en: Show planet orbits only
pl: Pokaż wyłącznie orbity planet

en: Show orbit for selected planet
pl: Pokaż orbity dla wybranych planet

en: Show planet trails
pl: Pokaż ślady planet

en: Show trail only for selected planet
pl: Pokaż wyłącznie ślady dla wybranych planet

en: Scale Moon:
pl: Skalowanie Księżyca:

en: Scale minor bodies:
pl: Skala dla niewielkich obiektów:

en: Extinction Coefficient:
pl: Współczynnik ekstynkcji:

en: Shooting Stars
pl: Meteory

en: Instantaneous circles of earth´s axis on its motion around ecliptical poles. Displayed on Earth only.
pl: Okręgi kreślone w danej chwili przez oś Ziemi podczas jej ruchu wokół biegunów ekliptycznych. Wyświetlane tylko na Ziemi.

en: Solstices
pl: Przesilenia

en: Crossquarters
pl: Koło roku

en: Major Standstill
pl: Maksymalne możliwe górowanie Księżyca

en: Minor Standstill
pl: Minimalne możliwe górowanie Księżyca

en: Current Planet:
pl: Bieżąca planeta:

en: Catalogue of Reflection Nebulae (Van den Bergh, 1966)
pl: Katalog mgławic refleksyjnych (Van den Bergh, 1966)

en: Objects without identifier
pl: Obiekty bez identyfikatora

en: Bright Nebulae
pl: Jasne mgławice

en: Dark Nebulae
pl: Ciemne mgławice

en: Planetary Nebulae
pl: Mgławice planetarne

en: Labels and markers
pl: Etykiety i znaczniki

en: Limit angular size (arcmin):
pl: Ograniczenie wielkości kątowej (arcmin):

en: Use associated planet and position
pl: Użyj powiązanej planety oraz pozycji

en: Show landscape labels
pl: Pokazuj etykiety krajobrazów

en: Show illumination
pl: Pokaż oświetlenie

en: Current landscape
pl: Bieżący krajobraz

en: Show lines with thickness
pl: Pokaż linie i ich grubość

en: Show asterisms with thickness
pl: Rysuj asteryzmy linią o grubości

en: Show ray helpers with thickness
pl: Pokaż pomocnicze półproste i ich grubość

en: Show art in brightness
pl: Pokazuj grafiki w jasności

en: Show boundaries with thickness
pl: Granice i ich grubość

en: Use native names for planets
pl: Używaj rodzimych nazw planet

en: Constellation selection isolated
pl: Oddzielne zaznaczenie gwiazdozbioru

en: Current sky culture
pl: Bieżąca kultura nieba

en: Active script:
pl: Aktywny skrypt:

en: Run selected script
pl: Uruchom wybrany skrypt

en: Stop current script
pl: Zatrzymaj bieżący skrypt

en: Actions
pl: Działania

en: Run/toggle action
pl: Uruchom/przełącz działanie

en: Planet map
pl: Mapa planety

en: Planet map pointer
pl: Wskaźnik mapy planety

en: Type to search location
pl: Wpisz aby przeszukać lokalizację

en: Interaction
pl: Interakcja

en: Current scene:
pl: Bieżąca scena:

en: View controls
pl: Sterowanie widokiem

en: Movement controls
pl: Sterowanie położeniem

en: Torchlight
pl: Światło latarki

en: Scene selection
pl: Wybór sceny

en: Load selected scene
pl: Załaduj wybraną scenę

en: No response from server
pl: Brak odpowiedzi z serwera

en: No response from server for %1 seconds. Is Stellarium still running?
pl: Brak odpowiedzi serwera przez %1 sekund. Czy program Stellarium jest wciąż uruchomiony?

en: Time Jump
pl: Skok w czasie

en: Grids
pl: Siatki

en: Up/Left
pl: Góra/Lewo

en: Up
pl: Góra

en: Up/Right
pl: Góra/Prawo

en: Left
pl: Lewo

en: Focus on selected object
pl: Zogniskuj na wybranym obiekcie

en: Focus on selection
pl: Zogniskuj na zaznaczeniu

en: Right
pl: Prawo

en: Down/Left
pl: Dół/Lewo

en: Down
pl: Dół

en: Down/Right
pl: Dół/Prawo

en: Sirius
pl: Syriusz

en: Arcturus
pl: Arktur

en: Capella
pl: Kapella

en: Vega
pl: Wega

en: Andromeda Galaxy
pl: Galaktyka Andromedy

en: Hercules Cluster
pl: Gromada Herkules

en: Orion Nebula
pl: Mgławica w Orionie

en: Eta Carinae Nebula
pl: Mgławica Eta Carinae

en: 47 Tucanae Cluster
pl: Gromada 47 Tucanae

en: Aries
pl: Baran

en: Taurus
pl: Byk

en: Gemini
pl: Bliźnięta

en: Cancer
pl: Rak

en: Leo
pl: Lew

en: Virgo
pl: Panna

en: Libra
pl: Waga

en: Scorpius
pl: Skorpion

en: Sagittarius
pl: Strzelec

en: Capricornus
pl: Koziorożec

en: Aquarius
pl: Wodnik

en: Pisces
pl: Ryby

en: Favorites
pl: Ulubione

en: Show 1
pl: Pokaż 1

en: Remove Labels and Images
pl: Usuń etykiety i obrazy

en: Cleanup Screen
pl: Wyczyść ekran
