stellarium-remotecontrol - en to bg translation catalogue (168 entries)

en: Could not retrieve action list
bg: Списъкът с действия не може да бъде получен

en: Action '%1' not accepted by server:
bg: Сървърът не приема действие „%1“:

en: Error sending action '%1' to server:
bg: Грешка при изпращане на действие „%1“ към сървъра:

en: Error performing search
bg: Грешка при търсене

en: Could not retrieve country list
bg: Списъкът с държави не е получен

en: Could not retrieve planet list
bg: Списъкът с планети не е получен

en: Could not retrieve property list
bg: Списъкът със свойства не е получен

en: Property '%1' not accepted by server:
bg: Сървърът не приема свойство „%1“:

en: Error sending property '%1' to server:
bg: Грешка при изпращане на свойство „%1“ към сървъра:

en: Error sending command to server:
bg: Грешка при изпращане на команда към сървъра:

en: Could not retrieve script list
bg: Списъкът със скриптове не е получен

en: querying
bg: запитване

en: Error (%1)
bg: Грешка (%1)

en: Error performing Simbad lookup
bg: Грешка при търсенето в Simbad

en: idle
bg: бездействане

en: Error loading object types
bg: Грешка при зареждането на списъка с видовете обекти

en: Error getting object list
bg: Грешка при зареждането на списъка с обектите

en: waiting
bg: изчакване

en: Could not retrieve projection list
bg: Списъкът с проекции не може да бъде получен

en: Could not retrieve landscape list
bg: Списъкът с пейзажи не може да бъде получен

en: -none-
bg: -няма-

en: (Currently loading: %1)
bg: (Зареждат се: %1)

en: Could not retrieve Scenery3d list
bg: Списъкът с 3D сцени не може да бъде получен

en: on
bg: включено

en: off
bg: изключено

en: Show All Items
bg: Покажи всички

en: Input did not match any item
bg: Никой елемент не съответства

en: No current selection
bg: Нищо не е избрано

en: Stellarium remote control plugin
bg: Приставка на Stellarium за отдалечено управление

en: Please wait, loading
bg: Моля изчакайте, зарежда се

en: Stellarium remote control
bg: Отдалечено управление на Stellarium

en: Main controls
bg: Основно управление

en: DSO
bg: Обекти от дълбокото небе

en: Actions and scripts
bg: Действия и скриптове

en: Scenery3d
bg: Тримерни сцени

en: Pause
bg: Пауза

en: Time jumps
bg: Интервали от време

en: Solar hour
bg: Слънчев час

en: Solar day
bg: Слънчев ден

en: Solar week
bg: Слънчева седмица

en: Sidereal year
bg: Сидерична година

en: Sidereal century
bg: Сидеричен век

en: Synodic month
bg: Синодичен месец

en: Draconic month
bg: Драконичен месец

en: Draconic year
bg: Драконична година

en: Anomalistic month
bg: Аномалистичен месец

en: Anomalistic year
bg: Аномалистична година

en: Anomalistic century
bg: Аномалистичен век

en: Mean tropical month
bg: Среден тропичен месец

en: Mean tropical year
bg: Средна тропична година

en: Mean tropical century
bg: Среден тропичен век

en: Tropical year
bg: Тропична година

en: Julian year
bg: Юлианска година

en: Julian century
bg: Юлиански век

en: Gaussian year
bg: Гаусова година

en: View towards horizon at Azimuth
bg: Изглед към хоризонта при азимут

en: Vertical View offset
bg: Отместване на изгледа по вертикала

en: Enter search term. Use TAB to navigate results.
bg: Въведи търсеното. Използвай TAB за навигация в резултатите.

en: Select and focus
bg: Избери и фокусирай

en: Selection mode
bg: Режим на избор

en: Center on object
bg: Центрирай обекта

en: Center and zoom to object
bg: Центрирай и увеличи обекта

en: Just mark the object
bg: Само отбележи обекта

en: Quick select
bg: Бърз избор

en: Earth
bg: Земя

en: Pluto
bg: Плутон

en: Current selection
bg: Текущ избор

en: Milky Way brightness:
bg: Яркост на Млечния път:

en: Digitized Sky Survey
bg: Цифровизиран обзор на небето

en: HiPS Survey
bg: HiPS Обзор

en: Include nutation
bg: Включване на нутацията

en: Include aberration
bg: Включване на аберация

en: Show planet markers
bg: Обозначения на планетите

en: Show planet orbits
bg: Орбити на планетите

en: Show planet orbits only
bg: Само орбити на планетите

en: Show orbit for selected planet
bg: Орбита на избраната планета

en: Show planet trails
bg: Следи на планетите

en: Show trail only for selected planet
bg: Следа само от избраната планета

en: Scale Moon:
bg: Мащабиране на Луната:

en: Scale Sun:
bg: Мащабиране на слънцето:

en: Scale Planets:
bg: Мащабиране на планетите:

en: Scale minor bodies:
bg: Мащабиране на малките тела:

en: Extinction Coefficient:
bg: Коефициент на екстинкция

en: Shooting Stars
bg: Падащи звезди

en: Instantaneous circles of earth´s axis on its motion around ecliptical poles. Displayed on Earth only.
bg: Кръговете, очертани от земната ос при движението на Земята спрямо еклиптичните полюси. Налични са само за Земята.

en: Center
bg: Център

en: Solstices
bg: Слънцестоене

en: Crossquarters
bg: Годишни осмини

en: Major Standstill
bg: Голямо луностоене

en: Minor Standstill
bg: Малко луностоене

en: Current Planet:
bg: Текуща планета:

en: Catalogue of Reflection Nebulae (Van den Bergh, 1966)
bg: Каталог на отражателните мъглявини (Van den Bergh, 1966)

en: Catalogue of southern stars embedded in nebulosity (van den Bergh+, 1975)
bg: Каталог на южните звезди свързани с мъглявини (van den Bergh+, 1975)

en: Objects without identifier
bg: Обекти без идентификатор

en: Open Star clusters
bg: Разсеяни звездни купове

en: Globular Star clusters
bg: Кълбовидни звездни купове

en: Bright Nebulae
bg: Ярки мъглявини

en: Dark Nebulae
bg: Тъмни мъглявини

en: Planetary Nebulae
bg: Планетарни мъглявини

en: Labels and markers
bg: Етикети и маркери

en: Limit angular size (arcmin):
bg: Ограничение на ъгловия размер [дъг. ′]:

en: Use associated planet and position
bg: Използвай асоциираната планета и позиция

en: Show landscape labels
bg: Етикети на пейзажите

en: Show illumination
bg: Осветление

en: Current landscape
bg: Текущ пейзаж

en: Show lines with thickness
bg: Дебели линии

en: Show asterisms with thickness
bg: Дебели линии на астеризмите

en: Show ray helpers with thickness
bg: Насочващи лъчи с дебелина

en: Show art in brightness
bg: Яркост на илюстрациите

en: Show boundaries with thickness
bg: Граници с дебелина

en: Constellation selection isolated
bg: Отдѐлен избор на съзвездия

en: Current sky culture
bg: Текуща небесна култура

en: Active script:
bg: Активен скрипт:

en: Run selected script
bg: Изпълни избрания скрипт

en: Stop current script
bg: Спри текущия скрипт

en: Actions
bg: Действия

en: Run/toggle action
bg: Изпълни/превключи действие

en: Planet map
bg: Планетна карта

en: Planet map pointer
bg: Указател на планетната карта

en: Type to search location
bg: Въведи текст за търсене на местоположението

en: Interaction
bg: Взаимодействие

en: Current scene:
bg: Текуща сцена:

en: View controls
bg: Управление на изгледа

en: Movement controls
bg: Управление на движението

en: Torchlight
bg: Факелно осветление

en: Scene selection
bg: Избор на сцена

en: Load selected scene
bg: Зареди избраната сцена

en: No response from server
bg: Сървърът не отговаря

en: No response from server for %1 seconds. Is Stellarium still running?
bg: От %1 секунди сървърът не отговаря. Stellarium работи ли все още?

en: Time Jump
bg: Времеви интервал

en: Grids
bg: Мрежи

en: Up/Left
bg: Нагоре/Наляво

en: Up
bg: Нагоре

en: Up/Right
bg: Нагоре/Надясно

en: Left
bg: Наляво

en: Focus on selected object
bg: Фокусиране на избрания обект

en: Focus on selection
bg: Фокусиране на избраното

en: Right
bg: Надясно

en: Down/Left
bg: Надолу/Наляво

en: Down
bg: Надолу

en: Down/Right
bg: Надолу/Надясно

en: Sirius
bg: Сѝриус

en: Arcturus
bg: Аркту̀р

en: Capella
bg: Капѐла

en: Vega
bg: Вѐга

en: Deneb
bg: Дѐнеб

en: Altair
bg: А̀лтаир

en: Andromeda Galaxy
bg: Галактика Андромеда

en: Hercules Cluster
bg: Звезден куп Херкулес

en: Orion Nebula
bg: Мъглявина Орион

en: Eta Carinae Nebula
bg: Мъглявина Ета Кил

en: 47 Tucanae Cluster
bg: Звезден куп 47 от Тукан

en: Aries
bg: Овен

en: Taurus
bg: Телец

en: Gemini
bg: Близнаци

en: Cancer
bg: Рак

en: Leo
bg: Лъв

en: Virgo
bg: Дева

en: Libra
bg: Везни

en: Scorpius
bg: Скорпион

en: Sagittarius
bg: Стрелец

en: Capricornus
bg: Козирог

en: Aquarius
bg: Водолей

en: Pisces
bg: Риби

en: Favorites
bg: Любими

en: Show 1
bg: Показване на 1

en: Remove Labels and Images
bg: Без етикети и изображения

en: Cleanup Screen
bg: Изчистване на екрана
