stellarium-remotecontrol - en to ca@valencia translation catalogue (153 entries)

en: Could not retrieve action list
ca@valencia: No s'ha pogut recuperar la llista d'accions

en: Action '%1' not accepted by server:
ca@valencia: Acció '%1' no és acceptada pel servidor:

en: Error sending action '%1' to server:
ca@valencia: Error quan s'enviava l'acció '%1' al servidor:

en: Error performing search
ca@valencia: S'ha produït un error en fer la cerca

en: Could not retrieve country list
ca@valencia: No s'ha pogut recuperar la llista de països

en: Could not retrieve planet list
ca@valencia: No s'ha pogut recuperar la llista de planetes

en: Could not retrieve property list
ca@valencia: No s'ha pogut recuperar la llista de propietats

en: Property '%1' not accepted by server:
ca@valencia: Propietat '%1' no acceptada pel servidor:

en: Error sending property '%1' to server:
ca@valencia: Error en enviar la propietat '%1' al servidor:

en: Error sending command to server:
ca@valencia: Error en enviar els comandaments al servidor:

en: Could not retrieve script list
ca@valencia: No s'ha pogut recuperar la llista de scripts

en: querying
ca@valencia: s'està consultant

en: Error performing Simbad lookup
ca@valencia: Error en realitzar la cerca en Simbad

en: idle
ca@valencia: inactiu

en: Error loading object types
ca@valencia: Error en carregar el tipus d'objecte

en: Error getting object list
ca@valencia: Error en obtenir la llista d'objectes

en: waiting
ca@valencia: s'està esperant

en: Could not retrieve projection list
ca@valencia: No s'ha pogut recuperar la llista de projeccion

en: Could not retrieve landscape list
ca@valencia: No s'ha pogut recuperar la llista de paisatges

en: -none-
ca@valencia: -cap-

en: (Currently loading: %1)
ca@valencia: (S'està carregant actualment: %1)

en: Could not retrieve Scenery3d list
ca@valencia: No es pot recuperar la llista de Scenery3d

en: on
ca@valencia: activat

en: off
ca@valencia: desactivat

en: Show All Items
ca@valencia: Mostra tots els elements

en: Input did not match any item
ca@valencia: L'entrada no concorda amb cap element

en: No current selection
ca@valencia: Sense selecció actual

en: Stellarium remote control plugin
ca@valencia: Connector de control remot de Stellarium

en: Please wait, loading
ca@valencia: S'està carregant, espereu

en: Stellarium remote control
ca@valencia: Control remot de Stellarium

en: Main controls
ca@valencia: Controls principals

en: Actions and scripts
ca@valencia: Accions i scripts

en: Pause
ca@valencia: Pausa

en: Time jumps
ca@valencia: Salts temporals

en: Solar hour
ca@valencia: Hora solar

en: Solar day
ca@valencia: Dia solar

en: Solar week
ca@valencia: Setmana solar

en: Sidereal year
ca@valencia: Any sideral

en: Sidereal century
ca@valencia: Segle sideral

en: Synodic month
ca@valencia: Mes sinòdic

en: Draconic month
ca@valencia: Mes dracòntic

en: Draconic year
ca@valencia: Any dracòntic

en: Anomalistic month
ca@valencia: Mes anomalístic

en: Anomalistic year
ca@valencia: Any anomalístic

en: Anomalistic century
ca@valencia: Segle anomalístic

en: Mean tropical month
ca@valencia: Mes tròpic mitjà

en: Mean tropical year
ca@valencia: Any tròpic mitjà

en: Mean tropical century
ca@valencia: Segle tròpic mitjà

en: Tropical year
ca@valencia: Any tròpic

en: Julian year
ca@valencia: Any julià

en: Julian century
ca@valencia: Segle julià

en: Gaussian year
ca@valencia: Any gaussià

en: View towards horizon at Azimuth
ca@valencia: Vista cap a l'horitzó en l'azimut

en: Vertical View offset
ca@valencia: Desfasament de la vista vertical

en: Enter search term. Use TAB to navigate results.
ca@valencia: Introduïu els termes de cerca. Utilitzeu TAB per desplaçar-vos entre els resultats.

en: Select and focus
ca@valencia: Selecció i enfocament

en: Selection mode
ca@valencia: Mode de selecció

en: Center on object
ca@valencia: Centra en l'objecte

en: Center and zoom to object
ca@valencia: Centra i apropa a l'objecte

en: Just mark the object
ca@valencia: Marca sols l'objecte

en: Quick select
ca@valencia: Selecció ràpida

en: Earth
ca@valencia: Terra

en: Pluto
ca@valencia: Plutó

en: Current selection
ca@valencia: Selecció actual

en: Milky Way brightness:
ca@valencia: Brillantor de la Via Làctia:

en: Digitized Sky Survey
ca@valencia: Estudi digital del cel

en: HiPS Survey
ca@valencia: Enquesta HiPS

en: Include nutation
ca@valencia: Incloure nutació

en: Show planet markers
ca@valencia: Mostra les marques dels planetes

en: Show planet orbits
ca@valencia: Mostra les òrbites dels planetes

en: Show planet orbits only
ca@valencia: Mostra només les òrbites del planeta

en: Show orbit for selected planet
ca@valencia: Mosta l'òrbita del planeta seleccionat

en: Show planet trails
ca@valencia: Mostra traces del planeta

en: Show trail only for selected planet
ca@valencia: Mostra traça només per el planeta seleccionat

en: Scale Moon:
ca@valencia: Escala la Lluna:

en: Scale minor bodies:
ca@valencia: Escala cossos menors:

en: Extinction Coefficient:
ca@valencia: Coeficient d'extinció:

en: Shooting Stars
ca@valencia: Estreles fugaces

en: ZHR:
ca@valencia: THZ:

en: Instantaneous circles of earth´s axis on its motion around ecliptical poles. Displayed on Earth only.
ca@valencia: Cercles instantanis d'eix de la Terra en el seu moviment al voltant dels pols de l'eclíptica. Es mostra només en la Terra.

en: Solstices
ca@valencia: Solsticis

en: Crossquarters
ca@valencia: Crossquarters, punts intermedis entre solstici i equinocci

en: Major Standstill
ca@valencia: Lunistici major

en: Minor Standstill
ca@valencia: Lunistici menor

en: Current Planet:
ca@valencia: Planeta actual:

en: Catalogue of Reflection Nebulae (Van den Bergh, 1966)
ca@valencia: Catàleg de nebuloses de reflexió (Van den Bergh, 1966)

en: Bright Nebulae
ca@valencia: Nebuloses brillants

en: Dark Nebulae
ca@valencia: Nebuloses fosques

en: Planetary Nebulae
ca@valencia: Nebuloses planetàries

en: Labels and markers
ca@valencia: Etiquetes i marcadors

en: Limit angular size (arcmin):
ca@valencia: Límit de la mida angular (arcmin):

en: Use associated planet and position
ca@valencia: Utilitza el planeta i la posició associats

en: Show landscape labels
ca@valencia: Mostra les etiquetes del paisatge

en: Show illumination
ca@valencia: Mostra la il·luminació

en: Current landscape
ca@valencia: Paisatge actual

en: Show lines with thickness
ca@valencia: Mostra línies amb grossària

en: Show asterisms with thickness
ca@valencia: Mostra asterismes amb grossària

en: Show ray helpers with thickness
ca@valencia: Mostra raigs d'ajuda amb grossària

en: Show art in brightness
ca@valencia: Mostra les figures en la brillantor

en: Show boundaries with thickness
ca@valencia: Mostra els límits amb grossària

en: Constellation selection isolated
ca@valencia: Selecció de constel·lació aïllada

en: Current sky culture
ca@valencia: Cultura del cel actual

en: Active script:
ca@valencia: Script actiu:

en: Run selected script
ca@valencia: Executa l'script seleccionat

en: Stop current script
ca@valencia: Parar l'script actual

en: Actions
ca@valencia: Accions

en: Run/toggle action
ca@valencia: Executa/commuta l'acció

en: Planet map
ca@valencia: Mapa del planeta

en: Planet map pointer
ca@valencia: Punter del mapa del planeta

en: Type to search location
ca@valencia: Escriviu per buscar la ubicació

en: Interaction
ca@valencia: Interacció

en: Current scene:
ca@valencia: Escena actual:

en: View controls
ca@valencia: Vegeu els controls

en: Movement controls
ca@valencia: Controls de moviment

en: Torchlight
ca@valencia: Llum de le torxa

en: Scene selection
ca@valencia: Selecció d'escena

en: Load selected scene
ca@valencia: Carrega l'escena seleccionada

en: No response from server
ca@valencia: No hi ha resposta del sevidor

en: No response from server for %1 seconds. Is Stellarium still running?
ca@valencia: No hi ha resposta del servidor des de fa %1 segons. Està Stellarium executant-se encara?

en: Time Jump
ca@valencia: Salt temporal

en: Grids
ca@valencia: Graelles

en: Up/Left
ca@valencia: Dalt/esquerra

en: Up
ca@valencia: Amunt

en: Up/Right
ca@valencia: Amunt/dreta

en: Left
ca@valencia: Esquerra

en: Focus on selected object
ca@valencia: Enfoca l'objecte seleccionat

en: Focus on selection
ca@valencia: Enfoca la selecció

en: Right
ca@valencia: Dreta

en: Down/Left
ca@valencia: Avall/esquerra

en: Down
ca@valencia: Avall

en: Down/Right
ca@valencia: Avall/dreta

en: Sirius
ca@valencia: Sírius

en: Andromeda Galaxy
ca@valencia: Galàxia d'Andròmeda

en: Hercules Cluster
ca@valencia: Cúmul d'Hèrcules

en: Orion Nebula
ca@valencia: Nebulosa d'Orió

en: Eta Carinae Nebula
ca@valencia: Nebulosa Eta Carinae

en: 47 Tucanae Cluster
ca@valencia: Clúster 47 Tucanae

en: Aries
ca@valencia: Àries

en: Taurus
ca@valencia: Taure

en: Gemini
ca@valencia: els Bessons

en: Cancer
ca@valencia: el Cranc

en: Leo
ca@valencia: Lleó

en: Virgo
ca@valencia: Virgo, la Verge

en: Libra
ca@valencia: Balança

en: Scorpius
ca@valencia: L'Escorpió

en: Sagittarius
ca@valencia: Sagitari

en: Capricornus
ca@valencia: Capricorn

en: Aquarius
ca@valencia: Aquari

en: Pisces
ca@valencia: Pisces, els Peixos

en: Favorites
ca@valencia: Favorits

en: Show 1
ca@valencia: Mostra 1

en: Remove Labels and Images
ca@valencia: Elimina etiquetes i imatges

en: Cleanup Screen
ca@valencia: Neteja la pantalla
