stellarium-remotecontrol - en to ca translation catalogue (179 entries)

en: Could not retrieve action list
ca: No s'ha pogut recuperar llista d'accions

en: Action '%1' not accepted by server:
ca: Acció '%1' no es acceptada pel servidor:

en: Error sending action '%1' to server:
ca: Error enviant acció '%1' al servidor:

en: Error performing search
ca: S'ha produït un error en fer la cerca

en: Could not retrieve country list
ca: No s'ha pogut recuperar la llista de països

en: Could not retrieve planet list
ca: No s'ha pogut recuperar la llista de planetes

en: Could not retrieve property list
ca: No s'ha pogut recuperar la llista de propietats

en: Property '%1' not accepted by server:
ca: Propietat '%1' no acceptada pel servidor:

en: Error sending property '%1' to server:
ca: Error enviant propietat '%1' al servidor:

en: Error sending command to server:
ca: Error enviant comandes al servidor:

en: Could not retrieve script list
ca: No s'ha pogut recuperar la llista d'scripts

en: querying
ca: consultant

en: Error performing Simbad lookup
ca: Error al realitzar operacions de recerca Simbad

en: idle
ca: inactiu

en: Error loading object types
ca: Error carregant tipus d'objecte

en: Error getting object list
ca: Error obtenint la llista d'objectes

en: waiting
ca: esperant

en: Could not retrieve projection list
ca: No puc recuperar la llista de projeccions

en: Could not retrieve landscape list
ca: No puc recuperar la llista de paisatges

en: -none-
ca: -cap-

en: (Currently loading: %1)
ca: (Actualment carregant: %1)

en: Could not retrieve Scenery3d list
ca: No es pot recuperar la llista Escenari3d

en: on
ca: activat

en: off
ca: desactivat

en: Show All Items
ca: Mostra Tots els Elements

en: Input did not match any item
ca: Entrada no concorda amb cap element

en: No current selection
ca: Sense selecció actual

en: Stellarium remote control plugin
ca: Connector de control remot de Stellarium

en: Please wait, loading
ca: Esperi si us plau, carregant

en: Stellarium remote control
ca: Control remot de Stellarium

en: Main controls
ca: Controls principals

en: DSO
ca: OCP

en: Actions and scripts
ca: Accions i scripts

en: Scenery3d
ca: Escenari3d

en: Pause
ca: Pausa

en: Time jumps
ca: Salts temporals

en: Solar hour
ca: Hora solar

en: Solar day
ca: Dia solar

en: Solar week
ca: Setmana solar

en: Calendar year
ca: Calendari anual

en: 10 Calendar years
ca: 10 Calendari anual

en: 100 Calendar years
ca: 100 Calendari anual

en: Sidereal year
ca: Any sideral

en: Sidereal century
ca: Centúria sideral

en: Synodic month
ca: Mes sinòdic

en: Draconic month
ca: Mes draconià

en: Draconic year
ca: Any draconià

en: Anomalistic month
ca: Mes anomalístic

en: Anomalistic year
ca: Any anomalístic

en: Anomalistic century
ca: Centúria anomalística

en: Mean tropical month
ca: Mes mitjà tropical

en: Mean tropical year
ca: Any mitjà tropical

en: Mean tropical century
ca: Centúria mitjana tropical

en: Tropical year
ca: Any tropical

en: Julian year
ca: Any julià

en: Julian century
ca: Centúria juliana

en: Gaussian year
ca: Any gaussià

en: View towards horizon at Azimuth
ca: Vista cap a l'horitzó en l'Azimut

en: Vertical View offset
ca: Desfasament de la vista vertical

en: Enter search term. Use TAB to navigate results.
ca: Introduïu els termes de cerca. Utilitza TAB per desplaçar-se entre els resultats.

en: Select and focus
ca: Selecció i enfocament

en: Select current item
ca: Selecciona l'element actual

en: Selection mode
ca: Mode de selecció

en: Center on object
ca: Centrar en objecte

en: Center and zoom to object
ca: Centrar i ampliar a l'objecte

en: Just mark the object
ca: Només marca l'objecte

en: Quick select
ca: Selecció ràpida

en: Earth
ca: Terra

en: Pluto
ca: Plutó

en: Current selection
ca: Selecció actual

en: Milky Way brightness:
ca: Brillantor de la Via Làctia:

en: Dbl. stars
ca: Estels dobles

en: Var. stars
ca: Estels variables

en: HiPS Survey
ca: Mapes HiPS

en: Include nutation
ca: Incloure la nutació

en: Include parallax
ca: Inclou la paral·laxi

en: Include aberration
ca: Inclou l'aberració

en: Show planet markers
ca: Mostra les marques dels planetes

en: Show planet orbits
ca: Mostra òrbites dels planetes

en: Show planet orbits only
ca: Mostra només òrbites del planet

en: Show orbit for selected planet
ca: Mostra l'òrbita del planeta seleccionat

en: Show planet trails
ca: Mostra traces dels planetes

en: Show trail only for selected planet
ca: Mostra la traça només per al planeta seleccionat

en: Scale Moon:
ca: Escala de la Lluna:

en: Scale Sun:
ca: Escala del Sol:

en: Scale Planets:
ca: Escala de Planetes:

en: Scale minor bodies:
ca: Escala cossos menors:

en: Mark minor bodies:
ca: Marca els cossos menors:

en: Bortle class:
ca: Classificació Bortle:

en: Extinction Coefficient:
ca: Coeficient d'extinció

en: Only extinction/refraction, no blue skylight
ca: Només extinció/refracció, sense llum blava del cel

en: Suppress scattering
ca: Suprimeix la dispersió

en: Shooting Stars
ca: Estels fugaços

en: ZHR:
ca: THZ:

en: Instantaneous circles of earth´s axis on its motion around ecliptical poles. Displayed on Earth only.
ca: Cercles instantanis del eix de la Terra en el seu moviment al voltant dels pols de l'eclíptica. Es mostra només en la Terra.

en: Center
ca: Centre

en: Solstices
ca: Solsticis

en: Crossquarters
ca: Punt intermedi entre Solstici i Equinocci

en: Major Standstill
ca: Lunistici Major

en: Minor Standstill
ca: Lunistici Menor

en: Line width:
ca: Amplada de línia:

en: Current Planet:
ca: Planeta Actual:

en: Catalogue of Reflection Nebulae (Van den Bergh, 1966)
ca: Catàleg de Nebuloses de Reflexió (Van den Bergh, 1966)

en: Catalogue of southern stars embedded in nebulosity (van den Bergh+, 1975)
ca: Catàleg d'estels del sud incrustat en les nebuloses (Van de Bergh+, 1975)

en: Objects without identifier
ca: Objectes sense identificador

en: Open Star clusters
ca: Cúmuls estel·lars oberts

en: Globular Star clusters
ca: Cúmuls estel·lars globulars

en: Bright Nebulae
ca: Nebuloses Brillants

en: Dark Nebulae
ca: Nebuloses Fosques

en: Planetary Nebulae
ca: Nebuloses planetàries

en: Labels and markers
ca: Etiquetes i marcadors

en: Limit angular size (arcmin):
ca: Límit de la mida angular (arcmin):

en: Use associated planet and position
ca: Fer servir el planeta i posició associats

en: Show landscape labels
ca: Mostra etiquetes de paisatges

en: Show illumination
ca: Mostrar il·luminació

en: Current landscape
ca: Paisatge actual

en: Label constellations with font size
ca: Etiqueta les constel·lacions amb mida de lletra

en: Show lines with thickness
ca: Mostra línies amb gruix

en: Label asterisms with font size
ca: Etiqueta els asterismes amb mida de lletra

en: Show asterisms with thickness
ca: Mostra asterismes amb gruix

en: Show ray helpers with thickness
ca: Mostra els raigs d'ajuda amb gruix

en: Show art in brightness
ca: Mostra l'art en la brillantor

en: Show boundaries with thickness
ca: Mostrar contorns amb gruix

en: Show zodiac with thickness
ca: Mostrar el zodíac amb gruix

en: Show lunar stations/mansions with thickness
ca: Mostra les estacions/mansions lunars amb gruix

en: Short labels
ca: Etiquetes curtes

en: Constellation selection isolated
ca: Selecció de constel·lació aïllada

en: Only last selected
ca: Només l’última selecció

en: Current sky culture
ca: Cultura del cel actual

en: Active script:
ca: Script actiu:

en: Run selected script
ca: Executar script seleccionat

en: Stop current script
ca: Aturar script actual

en: Actions
ca: Accions

en: Run/toggle action
ca: Executar/commutar acció

en: Planet map
ca: Mapa de planeta

en: Planet map pointer
ca: Punter del mapa del planeta

en: Type to search location
ca: Escrigui per cercar ubicació

en: Interaction
ca: Interacció

en: Current scene:
ca: Escena actual:

en: View controls
ca: Controls de vista

en: Movement controls
ca: Controls de moviment

en: Torchlight
ca: Llum de torxa

en: Scene selection
ca: Selecció d'escena

en: Load selected scene
ca: Carregar escena seleccionada

en: No response from server
ca: Ńo hi ha resposta del sevidor

en: No response from server for %1 seconds. Is Stellarium still running?
ca: No hi ha resposta del servidor des de fa %1 segons. Està Stellarium encara en marxa?

en: Time Jump
ca: Salt temporal

en: Grids
ca: Graelles

en: Up/Left
ca: Amunt/Esquerra

en: Up
ca: Amunt

en: Up/Right
ca: Amunt/Dreta

en: Left
ca: Esquerra

en: Focus on selected object
ca: Centrar-se en l'objecte seleccionat

en: Focus on selection
ca: Centrar-se en la selecció

en: Right
ca: Dreta

en: Down/Left
ca: Avall/Esquerra

en: Down
ca: Avall

en: Down/Right
ca: Avall/Dreta

en: Andromeda Galaxy
ca: Galàxia d'Andròmeda

en: Hercules Cluster
ca: Clúster d'Hércules

en: Orion Nebula
ca: Nebulosa d'Orió

en: Eta Carinae Nebula
ca: Nebulosa Eta Carinae

en: 47 Tucanae Cluster
ca: Clúster 47 Tucanae

en: Aries
ca: Àries

en: Taurus
ca: Taure

en: Gemini
ca: Bessons

en: Cancer
ca: Càncer

en: Leo
ca: Lleó

en: Virgo
ca: Verge

en: Libra
ca: Balança

en: Scorpius
ca: Escorpí

en: Sagittarius
ca: Sagitari

en: Capricornus
ca: Capricorni

en: Aquarius
ca: Aquari

en: Pisces
ca: Peixos

en: Favorites
ca: Favorits

en: Show 1
ca: Mostrar 1

en: Remove Labels and Images
ca: Eliminar Etiquetes i Imatges

en: Cleanup Screen
ca: Neteja Pantalla
