stellarium-remotecontrol - en to cs translation catalogue (180 entries)

en: Could not retrieve action list
cs: Nelze načíst seznam akcí

en: Action '%1' not accepted by server:
cs: Akce „%1“ není serverem přijímána:

en: Error sending action '%1' to server:
cs: Chyba při odesílání akce „%1“ na server:

en: Error performing search
cs: Chyba při hledání

en: Could not retrieve country list
cs: Nelze načíst seznam zemí

en: Could not retrieve planet list
cs: Nelze načíst seznam planet

en: Could not retrieve property list
cs: Nelze načíst seznam vlastností

en: Property '%1' not accepted by server:
cs: Vlastnost „%1“ není serverem přijímána:

en: Error sending property '%1' to server:
cs: Chyba při odesílání vlastnosti „%1“ na server:

en: Error sending command to server:
cs: Chyba při odesílání příkazu na server:

en: Could not retrieve script list
cs: Nelze načíst seznam skriptů

en: querying
cs: dotazování

en: Error (%1)
cs: Chyba (%1)

en: Error performing Simbad lookup
cs: Chyba při vyhledávání v databázi Simbad

en: idle
cs: nečinné

en: Error loading object types
cs: Chyba při načítání typů objektů

en: Error getting object list
cs: Chyba při získávání seznamu objektů

en: waiting
cs: čeká se

en: Could not retrieve projection list
cs: Nelze načíst seznam projekcí

en: Could not retrieve landscape list
cs: Nelze načíst seznam krajin

en: -none-
cs: -žádné-

en: (Currently loading: %1)
cs: (Právě se načítá: %1)

en: Could not retrieve Scenery3d list
cs: Nelze načíst seznam 3D scenérií

en: on
cs: zapnout

en: off
cs: vypnout

en: Show All Items
cs: Zobrazit všechny položky

en: Input did not match any item
cs: Vstup neodpovídá žádné z položek

en: No current selection
cs: Žádný aktuální výběr

en: Stellarium remote control plugin
cs: Stellarium zásuvný modul pro dálkové ovládání

en: Please wait, loading
cs: Načítání – čekejte prosím

en: Stellarium remote control
cs: Stellarium dálkové ovládání

en: Main controls
cs: Hlavní ovládací prvky

en: DSO
cs: Vzdálený vesmír

en: Actions and scripts
cs: Akce a skripty

en: Scenery3d
cs: 3D scenerie

en: Pause
cs: Pozastavit

en: Time jumps
cs: Časové skoky

en: Solar hour
cs: Sluneční hodina

en: Solar day
cs: Sluneční den

en: Solar week
cs: Sluneční týden

en: Calendar year
cs: Kalendářní rok

en: 10 Calendar years
cs: 10 kalendářních roků

en: 100 Calendar years
cs: 100 kalendářních roků

en: Sidereal year
cs: Hvězdný (siderický) rok

en: Sidereal century
cs: Hvězdné (siderické) století

en: Synodic month
cs: Synodický měsíc (lunace)

en: Draconic month
cs: Drakonický měsíc

en: Draconic year
cs: Drakonický rok

en: Anomalistic month
cs: Anomalistický měsíc

en: Anomalistic year
cs: Anomalistický rok

en: Anomalistic century
cs: Anomalistické století

en: Mean tropical month
cs: Střední tropický měsíc

en: Mean tropical year
cs: Střední tropický rok

en: Mean tropical century
cs: Střední tropické století

en: Tropical year
cs: Tropický rok

en: Julian year
cs: Juliánský rok

en: Julian century
cs: Juliánské století

en: Gaussian year
cs: Gaussiánský rok

en: View towards horizon at Azimuth
cs: Pohled na horizont na azimutu

en: Vertical View offset
cs: Svislý posun pohledu

en: Enter search term. Use TAB to navigate results.
cs: Zadejte pojem k vyhledání. Mezi výsledky přecházejte stiskem klávesy TAB.

en: Select and focus
cs: Vybrat a zaměřit

en: Select current item
cs: Vybrat aktuální položku

en: Selection mode
cs: Režim výběru

en: Center on object
cs: Vystředit na objekt

en: Center and zoom to object
cs: Vystředit a přiblížit na objekt

en: Just mark the object
cs: Pouze označit objekt

en: Quick select
cs: Rychlý výběr

en: Earth
cs: Země

en: Current selection
cs: Aktuální výběr

en: Milky Way brightness:
cs: Jas Mléčné dráhy:

en: Dbl. stars
cs: Dvojhvězdy

en: Var. stars
cs: Prom. hvězdy

en: Digitized Sky Survey
cs: Digitalizovaný průzkum oblohy

en: HiPS Survey
cs: HiPS přehlídka oblohy

en: Include nutation
cs: Zahrnout nutaci

en: Include parallax
cs: Zahrnout paralaxu

en: Include aberration
cs: Zahrnout aberaci

en: Show planet markers
cs: Zobrazit značky planet

en: Show planet orbits
cs: Zobrazit oběžné dráhy planet

en: Show planet orbits only
cs: Zobrazit pouze oběžné dráhy planet

en: Show orbit for selected planet
cs: Zobrazit dráhu vybrané planety

en: Show planet trails
cs: Zobrazit stopy planet

en: Show trail only for selected planet
cs: Zobrazit stopu pouze pro vybranou planetu

en: Scale Moon:
cs: Zvětšení Měsíce:

en: Scale Sun:
cs: Škála pro Slunce:

en: Scale Planets:
cs: Škála pro planety:

en: Scale minor bodies:
cs: Zvětšení malých těles:

en: Mark minor bodies:
cs: Označit malá tělesa:

en: Bortle class:
cs: Bortleův stupeň:

en: Extinction Coefficient:
cs: Extinkční koeficient

en: Only extinction/refraction, no blue skylight
cs: Pouze extinkce/refrakce, žádné modré světlo oblohy

en: Suppress scattering
cs: Potlačit rozptyl

en: Shooting Stars
cs: Létavice

en: ZHR:
cs: ZHF:

en: Instantaneous circles of earth´s axis on its motion around ecliptical poles. Displayed on Earth only.
cs: Kružnice zobrazující pohyb zemské osy kolem pólu ekliptiky v daném okamžiku. Zobrazuje se pouze pro Zemi.

en: Center
cs: Vycentrovat

en: Solstices
cs: Slunovraty

en: Crossquarters
cs: Půlobratníky

en: Major Standstill
cs: Vysoký lunovrat

en: Minor Standstill
cs: Nízký lunovrat

en: Line width:
cs: Šířka čáry:

en: Current Planet:
cs: Aktuální planeta:

en: Catalogue of Reflection Nebulae (Van den Bergh, 1966)
cs: Katalog reflexních mlhovin (Van den Bergh, 1966)

en: Catalogue of southern stars embedded in nebulosity (van den Bergh+, 1975)
cs: Katalog hvězd jižní oblohy vnořených do mlhoviny (van den Bergh+, 1975)

en: Objects without identifier
cs: Objekty bez označení

en: Open Star clusters
cs: Otevřené hvězdokupy

en: Globular Star clusters
cs: Kulové hvězdokupy

en: Bright Nebulae
cs: Jasná mlhovina

en: Dark Nebulae
cs: Temná mlhovina

en: Planetary Nebulae
cs: Planetární mlhovina

en: Labels and markers
cs: Popisky a značky

en: Limit angular size (arcmin):
cs: Mezní úhlová velikost ('):

en: Use associated planet and position
cs: Použít přidruženou planetu a pozici

en: Show landscape labels
cs: Zobrazit popisky krajiny

en: Show illumination
cs: Zobrazit přisvětlení

en: Current landscape
cs: Aktuální krajina

en: Label constellations with font size
cs: Označit souhvězdí velikostí písma

en: Show lines with thickness
cs: Zobrazit čáry s tloušťkou

en: Label asterisms with font size
cs: Označit asterismy velikostí písma

en: Show asterisms with thickness
cs: Zobrazit asterismy s tloušťkou

en: Show ray helpers with thickness
cs: Zobrazit pomocné paprsky s tloušťkou

en: Show art in brightness
cs: Zobrazit obrazce v jasu

en: Show boundaries with thickness
cs: Zobrazit hranice s tloušťkou

en: Show zodiac with thickness
cs: Zobrazit zvěrokruh s tloušťkou

en: Show lunar stations/mansions with thickness
cs: Zobrazit lunární domy s tloušťkou

en: Short labels
cs: Krátké popisky

en: Constellation selection isolated
cs: Izolovaný výběr souhvězdí

en: Only last selected
cs: Pouze poslední vybraný

en: Current sky culture
cs: Aktuální nebeská mytologie

en: Active script:
cs: Aktivní skript:

en: Run selected script
cs: Spustit vybraný skript

en: Stop current script
cs: Zastavit aktuální skript

en: Actions
cs: Akce

en: Run/toggle action
cs: Spustit/přepnout akci

en: Planet map
cs: Mapa planet

en: Planet map pointer
cs: Ukazatel mapy planet

en: Type to search location
cs: Psaním vyhledejte umístění

en: Interaction
cs: Interakce

en: Current scene:
cs: Aktuální scéna:

en: View controls
cs: Zobrazit ovládací prvky

en: Movement controls
cs: Ovládací prvky pohybu

en: Torchlight
cs: Svítilna

en: Scene selection
cs: Výběr scény

en: Load selected scene
cs: Načíst vybranou scénu

en: No response from server
cs: Server neodpovídá

en: No response from server for %1 seconds. Is Stellarium still running?
cs: Už %s sekund nebyla obdržena žádná odpověď od serveru. Je Stellarium pořád spuštěné?

en: Time Jump
cs: Skok v čase

en: Grids
cs: Mřížky

en: Up/Left
cs: Nahoru/doleva

en: Up
cs: Nahoru

en: Up/Right
cs: Nahoru/doprava

en: Left
cs: Vlevo

en: Focus on selected object
cs: Zaměřit na vybraný objekt

en: Focus on selection
cs: Zaměřit na výběr

en: Right
cs: Vpravo

en: Down/Left
cs: Dolů/vlevo

en: Down
cs: Dolů

en: Down/Right
cs: Dolů/vpravo

en: Andromeda Galaxy
cs: Galaxie v Andromedě

en: Hercules Cluster
cs: Hvězdokupa v Herkulovi

en: Orion Nebula
cs: Mlhovina v Orionu

en: Eta Carinae Nebula
cs: Mlhovina Carina

en: 47 Tucanae Cluster
cs: Mlhovina 47 Tucanae

en: Aries
cs: Beran

en: Taurus
cs: Býk

en: Gemini
cs: Blíženci

en: Cancer
cs: Rak

en: Leo
cs: Lev

en: Virgo
cs: Panna

en: Libra
cs: Váhy

en: Scorpius
cs: Štír

en: Sagittarius
cs: Střelec

en: Capricornus
cs: Kozoroh

en: Aquarius
cs: Vodnář

en: Pisces
cs: Ryby

en: Favorites
cs: Oblíbené

en: Show 1
cs: Zobrazit 1

en: Remove Labels and Images
cs: Odebrat popisky a obrázky

en: Cleanup Screen
cs: Vyčistit obrazovku
