stellarium-remotecontrol - en to gd translation catalogue (158 entries)

en: Could not retrieve action list
gd: Cha deach leinn liosta nan gnìomhan fhaighinn

en: Action '%1' not accepted by server:
gd: Cha ghabh am frithealaiche ris a’ ghnìomh “%1”:

en: Error sending action '%1' to server:
gd: Mearachd a’ cur a’ ghnìomha “%1” gun fhrithealaiche:

en: Error performing search
gd: Mearachd leis an lorg

en: Could not retrieve country list
gd: Cha deach leinn liosta nan dùthchannan fhaighinn

en: Could not retrieve planet list
gd: Cha deach leinn liosta nam planaidean fhaighinn

en: Could not retrieve property list
gd: Cha deach leinn liosta nan roghainnean fhaighinn

en: Property '%1' not accepted by server:
gd: Cha ghabh am frithealaiche ris an roghainn “%1”:

en: Error sending property '%1' to server:
gd: Mearachd a’ cur na roghainn “%1” gun fhrithealaiche:

en: Error sending command to server:
gd: Mearachd a’ cur na h-àithne gun fhrithealaiche:

en: Could not retrieve script list
gd: Cha deach leinn liosta nan sgriobtaichean fhaighinn

en: querying
gd: a’ cur ceist

en: Error (%1)
gd: Mearachd (%1)

en: Error performing Simbad lookup
gd: Mearachd le lorg ann an Simbad

en: idle
gd: ’na thàmh

en: Error loading object types
gd: Mearachd a’ luchdadh seòrsaichean nan cuspairean

en: Error getting object list
gd: Mearachd a’ faighinn liosta nan cuspairean

en: waiting
gd: a’ feitheamh

en: Could not retrieve projection list
gd: Cha deach leinn liosta nan tilg-sheallaidhean fhaighinn

en: Could not retrieve landscape list
gd: Cha deach leinn liosta nan cruthan-tìre fhaighinn

en: -none-
gd: -chan eil gin-

en: (Currently loading: %1)
gd: (Ga luchdadh an-dràsta: %1)

en: Could not retrieve Scenery3d list
gd: Cha deach leinn liosta nan cruthan-tìre 3D fhaighinn

en: on
gd: air

en: off
gd: dheth

en: Show All Items
gd: Seall a h-uile nì

en: Input did not match any item
gd: Cha do fhreagair na chuir thu a-steach ri nì sam bith

en: No current selection
gd: Cha deach dad a thaghadh

en: Stellarium remote control plugin
gd: Plugan nan uidheam-smachd cèin Stellarium

en: Please wait, loading
gd: Fuirich ort fhad ’s a tha sinn ga luchdadh

en: Stellarium remote control
gd: Uidheam-smachd cèin Stellarium

en: Main controls
gd: Na prìomh uidheaman-smachd

en: DSO
gd: Cuspairean fad às

en: Actions and scripts
gd: Gnìomhan is sgriobtaichean

en: Scenery3d
gd: Cruthan-tìre 3D

en: Pause
gd: Cuir ’na stad

en: Time jumps
gd: Leuman ama

en: Solar hour
gd: Uair-ghrèine

en: Solar day
gd: Latha-grèine

en: Solar week
gd: Seachdain-ghrèine

en: Sidereal year
gd: Bliadhna reultach

en: Sidereal century
gd: Linn reultach

en: Synodic month
gd: Mìos co-nasgach

en: Draconic month
gd: Mìos dràgonach

en: Draconic year
gd: Bliadhna dràgonach

en: Anomalistic month
gd: Mìos neo-choitcheann

en: Anomalistic year
gd: Bliadhna neo-choitcheann

en: Anomalistic century
gd: Linn neo-choitcheann

en: Mean tropical month
gd: Mìos tropaigeach meadhain

en: Mean tropical year
gd: Bliadhna tropaigeach meadhain

en: Mean tropical century
gd: Linn tropaigeach meadhain

en: Tropical year
gd: Bliadhna tropaigeach

en: Julian year
gd: Bliadhna Iulianach

en: Julian century
gd: Linn Iulianach

en: Gaussian year
gd: Bliadhna Gaussach

en: View towards horizon at Azimuth
gd: Sealladh an comhair na fàire aig an azimuth

en: Vertical View offset
gd: Frith-àireamh inghearach an t-sheallaidh

en: Enter search term. Use TAB to navigate results.
gd: Cuir a-steach facal-luirg. Cleachd TABA gus na toraidhean a sheòladh.

en: Select and focus
gd: Tagh is cuir am fòcas air

en: Selection mode
gd: Am modh taghaidh

en: Center on object
gd: Meadhanaich air a’ chuspair

en: Center and zoom to object
gd: Meadhanaich air a’ chuspair is sùm

en: Just mark the object
gd: Na dèan ach comharrachadh a’ chuspair

en: Quick select
gd: Grad-taghadh

en: Earth
gd: An Talamh

en: Pluto
gd: Plùto

en: Current selection
gd: Na thagh thu an-dràsta

en: Milky Way brightness:
gd: Soilleireachd Slighe Chlann Uisnich:

en: Include nutation
gd: Gabh a-steach an nùtachadh

en: Show planet markers
gd: Seall comharran nam planaidean

en: Show planet orbits
gd: Seall reul-chuairtean nam planaidean

en: Show planet orbits only
gd: Seall reul-chuairtean nam planaidean a-mhàin

en: Show orbit for selected planet
gd: Seall reul-chuairt na planaid a thagh thu

en: Show planet trails
gd: Seall lorgan nam planaidean

en: Show trail only for selected planet
gd: Na seall na lorgan ach airson na planaid a thagh thu

en: Scale Moon:
gd: Sgèilich a’ Ghealach:

en: Scale minor bodies:
gd: Sgèilich na bodhaigean beaga:

en: Extinction Coefficient:
gd: Co-èifeachd a’ mhùchaidh:

en: Shooting Stars
gd: Rionnagan-earbaill

en: Instantaneous circles of earth´s axis on its motion around ecliptical poles. Displayed on Earth only.
gd: Cearcallan sa bhad aig aiseal na Talmhainn a’ gluasad timcheall nam pòlaichean èiclipteach. ’Ga shealltainn air an Talamh a-mhàin.

en: Solstices
gd: Grian-stadan

en: Crossquarters
gd: Tar-ràitheil

en: Major Standstill
gd: Mòr-ghealach-stad

en: Minor Standstill
gd: Meanbh-ghealach-stad

en: Current Planet:
gd: A’ phlanaid làithreach:

en: Objects without identifier
gd: Cuspairean gun aithnichear

en: Bright Nebulae
gd: Deargan-doireannan soilleir

en: Dark Nebulae
gd: Deargan-doireannan dorcha

en: Planetary Nebulae
gd: Deargan-doireannan planaideach

en: Labels and markers
gd: Leubailean is comharran

en: Limit angular size (arcmin):
gd: Cuingich am meud ceàrnach (àrc-mhion):

en: Use associated planet and position
gd: Cleachd a’ phlanaid is an ionad na cois

en: Show landscape labels
gd: Seall leubailean crutha-tìre

en: Show illumination
gd: Seall an t-soillseachadh

en: Current landscape
gd: An cruth-tìre làithreach

en: Show lines with thickness
gd: Seall loidhnichean le tiughad

en: Show asterisms with thickness
gd: Seall tiughad nan astaras

en: Show ray helpers with thickness
gd: Seall tiughad nan cuidichean gatha

en: Show art in brightness
gd: Soilleireachd na h-ealaine

en: Show boundaries with thickness
gd: Seall tiughad nan crìochan

en: Constellation selection isolated
gd: Taghadh reul-bhadan fa leth

en: Current sky culture
gd: An dualchas speura làithreach

en: Active script:
gd: An sgriobt gnìomhach:

en: Run selected script
gd: Ruith an sgriobt a thagh thu

en: Stop current script
gd: Cuir stad air an sgriobt làithreach

en: Actions
gd: Gnìomhan

en: Run/toggle action
gd: Ruith/Toglaich gnìomh

en: Planet map
gd: Mapa nam planaidean

en: Planet map pointer
gd: Tomhaire air mapa nam planaidean

en: Type to search location
gd: Sgrìobh gus ionad a lorg

en: Interaction
gd: Eadar-ghnìomhan

en: Current scene:
gd: An sealladh làithreach:

en: View controls
gd: Stiùireadh an t-seallaidh

en: Movement controls
gd: Stiùireadh a’ ghluasaid

en: Torchlight
gd: Solas lòchrain

en: Scene selection
gd: Taghadh an t-seallaidh

en: Load selected scene
gd: Luchdaich an sealladh a thagh thu

en: No response from server
gd: Cha do dh’fhreagair am frithealaiche

en: No response from server for %1 seconds. Is Stellarium still running?
gd: Cha do dh’fhreagair am frithealaiche fad %1 diog(an). A bheil Stellarium ’ga ruith fhathast?

en: Time Jump
gd: Leum ama

en: Grids
gd: Griodaichean

en: Up/Left
gd: Suas/Clì

en: Up
gd: Suas

en: Up/Right
gd: Suas/Deas

en: Left
gd: Clì

en: Focus on selected object
gd: Cuir am fòcas air a’ chuspair a thagh thu

en: Focus on selection
gd: Cuir am fòcas air na thagh thu

en: Right
gd: Deas

en: Down/Left
gd: Sìos/Clì

en: Down
gd: Sìos

en: Down/Right
gd: Sìos/Deas

en: Sirius
gd: Reul an Iuchair (Sirius)

en: Arcturus
gd: Siarag (Arcturus)

en: Capella
gd: Gobhar Beag (Capella)

en: Vega
gd: Sgleòdhag

en: Deneb
gd: Leisgeag Àrd (Deneb)

en: Altair
gd: Leisgeag Ìosal (Altair)

en: Andromeda Galaxy
gd: Reul-chrios Andromeda

en: Hercules Cluster
gd: Grioglachan Iorcaill

en: Orion Nebula
gd: Deargan-doireann an t-Sealgair-Mhòir

en: Eta Carinae Nebula
gd: Deargan-doireann mòr an Droma Luinge

en: 47 Tucanae Cluster
gd: Grioglachan an Tùcain 47

en: Aries
gd: An Reithe (Aries)

en: Taurus
gd: An Tarbh (Taurus)

en: Gemini
gd: An Dà Leth-aon no Gaolag is Gràdhag na Caiginn (Gemini)

en: Cancer
gd: Am Partan (Cancer)

en: Leo
gd: An Leòmhann (Leo)

en: Virgo
gd: An Òigh (Virgo)

en: Libra
gd: A’ Mheidh (Libra)

en: Scorpius
gd: An Sgairp (Scorpius)

en: Sagittarius
gd: An Saighdear (Sagittarius)

en: Capricornus
gd: An Gobhar (Capricornus)

en: Aquarius
gd: An Giùlanair Uisge (Aquarius)

en: Pisces
gd: Na h-Èisg (Pisces)

en: Favorites
gd: Na h-annsachdan

en: Show 1
gd: Seall 1

en: Remove Labels and Images
gd: Thoir air falbh na leubailean ’s na dealbhan

en: Cleanup Screen
gd: Sgioblaich an sgrìn
