stellarium-remotecontrol - en to hi translation catalogue (8 entries)

en: Include nutation
hi: शिखावर्तन समावेशित करें

en: Include aberration
hi: विचलन समावेशित करें

en: Show planet markers
hi: ग्रहों के चिन्ह देखें

en: Show planet orbits
hi: ग्रहों की कक्षा देखें

en: Limit angular size (arcmin):
hi: अस्रीय आकार सीमित करें ( चाप कला ) :

en: Use associated planet and position
hi: सम्बंधित ग्रह व स्थान दिखाएँ

en: Show landscape labels
hi: दिखाएँ भूदृश्य नामसूचक

en: Show art in brightness
hi: दिखाएँ चित्रकला चमक युक्त
