stellarium-remotecontrol - en to lb translation catalogue (85 entries)

en: Could not retrieve action list
lb: Konnt Aktiounslëscht net ofruffen

en: Action '%1' not accepted by server:
lb: Aktioun '%1' net vum Server acceptéiert

en: Error sending action '%1' to server:
lb: Feeler beim Schécke vun der Aktioun '%1' un de Server

en: Error performing search
lb: Feeler beim Sichen

en: Could not retrieve country list
lb: Konnt Lëscht vu Länner net ofruffen

en: Could not retrieve planet list
lb: Konnt Lëscht vu Planéiten net ofruffen

en: Error sending command to server:
lb: Feeler beim Schécke vum Befeel un de Server

en: Error (%1)
lb: Feeler (%1)

en: Error loading object types
lb: Feeler beim Luede vun Objet-typen

en: waiting
lb: waarden

en: Could not retrieve landscape list
lb: Konnt Lëscht vu Landschaften net ofruffen

en: (Currently loading: %1)
lb: (Amgaangen ze lueden: %1)

en: on
lb: un

en: off
lb: aus

en: Show All Items
lb: All Objete weisen

en: No current selection
lb: Aktuell näischt ausgewielt

en: Please wait, loading
lb: Waart w.e.g., amgaangen ze lueden

en: Stellarium remote control
lb: Sellarium Fernsteierung

en: Pause
lb: Paus

en: Time jumps
lb: Zäitspréng

en: Solar hour
lb: Sonnestonn

en: Solar day
lb: Sonnendag

en: Solar week
lb: Sonnewoch

en: Sidereal year
lb: Siderescht Joer

en: Sidereal century
lb: Siderescht Jorhonnert

en: Synodic month
lb: Synodesche Mount

en: Julian year
lb: Julianescht Joer

en: Julian century
lb: Julianescht Jorhonnert

en: View towards horizon at Azimuth
lb: Siicht op den Horizont um Azimut

en: Enter search term. Use TAB to navigate results.
lb: Gitt ee Sichbegrëff an. Benotzt TAB fir duerch d’Resultater ze goen.

en: Select and focus
lb: Auswielen a fokusséieren

en: Center on object
lb: Objet zentréieren

en: Center and zoom to object
lb: Objet zentréieren a vergréisseren

en: Quick select
lb: Schnell Auswiel

en: Earth
lb: Äerd<br>

en: Current selection
lb: Aktuell Auswiel

en: Milky Way brightness:
lb: Hellegkeet vun der Mëllechstrooss:

en: Show planet orbits
lb: Ëmlafbunne vu Planéiten uweisen<br>

en: Show planet orbits only
lb: nëmmen d’Ëmlafbunne vu Planéiten uweisen

en: Show orbit for selected planet
lb: Ëmlafbunn vun ausgewieltenem Planéit uweisen<br>

en: Shooting Stars
lb: Stäreschnäitzen

en: Solstices
lb: Sonnewenden

en: Current Planet:
lb: Aktuelle Planéit:

en: Bright Nebulae
lb: Hell Niwwelen

en: Dark Nebulae
lb: Däischter Niwwelen

en: Planetary Nebulae
lb: Planetaresch Niwwelen

en: Labels and markers
lb: Beschrëftungen a Markéierungen

en: Current landscape
lb: Aktuell Landschaft

en: Current sky culture
lb: Aktuell Himmels-Kultur

en: Active script:
lb: Aktive Skript:

en: Run selected script
lb: Ausgewielte Skript laafe loossen:

en: Stop current script
lb: Aktuelle Skript stoppen

en: No response from server
lb: Keng Äntwert vum Server

en: Time Jump
lb: Zäitsprong

en: Grids
lb: Gitteren

en: Up/Left
lb: Uewen/Lénks

en: Up
lb: Uewen

en: Up/Right
lb: Uewen/Riets

en: Left
lb: Lénks

en: Focus on selected object
lb: ausgewielten Objet fokusséieren

en: Focus on selection
lb: Auswiel fokusséieren

en: Right
lb: Riets

en: Down/Left
lb: Ënnen/Lénks<br>

en: Down
lb: Ënnen<br>

en: Down/Right
lb: Ënnen/Riets<br>

en: Andromeda Galaxy
lb: Andromeda Galaxie

en: Hercules Cluster
lb: Herkules Galaxiekoup

en: Orion Nebula
lb: Orionniwwel

en: Eta Carinae Nebula
lb: Eta Carinae Niwwel

en: 47 Tucanae Cluster
lb: 47 Tucanae Kugelstärekoup

en: Aries
lb: Widder

en: Taurus
lb: Stéier

en: Gemini
lb: Zwillingen

en: Cancer
lb: Kriibs

en: Leo
lb: Léiw

en: Virgo
lb: Jongfra

en: Libra
lb: Wo

en: Scorpius
lb: Skorpioun

en: Sagittarius
lb: Schëtz

en: Capricornus
lb: Steebock

en: Aquarius
lb: Waassermann

en: Pisces
lb: Fësch

en: Favorites
lb: Favoritten

en: Remove Labels and Images
lb: Beschrëftungen a Biller ewechmaachen

en: Cleanup Screen
lb: Bildschierm opraumen
