stellarium-remotecontrol - en to mr translation catalogue (19 entries)

en: Show planet markers
mr: ग्रह दर्शक दाखवा

en: Show planet orbits
mr: ग्रहकक्षा दर्शवा

en: Use associated planet and position
mr: संबंधीत ग्रह व स्थाने वापरा

en: Sirius
mr: व्याध

en: Arcturus
mr: स्वाती

en: Capella
mr: ब्रम्ह्हृदय

en: Vega
mr: अभिजित

en: Aries
mr: मेष

en: Taurus
mr: वृषभ

en: Gemini
mr: मिथुन

en: Cancer
mr: कर्क

en: Leo
mr: सिंह

en: Virgo
mr: कन्या

en: Libra
mr: तूळ

en: Scorpius
mr: वृश्चिक

en: Sagittarius
mr: धनु

en: Capricornus
mr: मकर

en: Aquarius
mr: कुंभ

en: Pisces
mr: मीन
