stellarium-remotecontrol - en to sc translation catalogue (153 entries)

en: Could not retrieve action list
sc: No has a podere recuperare sa lista de sas atziones

en: Action '%1' not accepted by server:
sc: S'aztione '%1' no est bistada azetada dae su server:

en: Error sending action '%1' to server:
sc: Errore imbiande s'atzione '%1' a su server:

en: Error performing search
sc: Errore cricande

en: Could not retrieve country list
sc: No has a podere recuperara sa lista de sas natziones

en: Could not retrieve planet list
sc: No has a podere recuperara sa lista de sos pianetas

en: Could not retrieve property list
sc: No has a podere recuperara sa lista de sas propriedades

en: Property '%1' not accepted by server:
sc: Sa propriedade '%1' no est istada atzettada dae su server:

en: Error sending property '%1' to server:
sc: Errore imbiande sa propriedade '%1' a su server:

en: Error sending command to server:
sc: Errore imbiande cumandos a su server:

en: Could not retrieve script list
sc: No has a podere recuperare sa lista de sos iscript

en: querying
sc: cricande

en: Error (%1)
sc: Errore (%1)

en: Error performing Simbad lookup
sc: Errore cricande Simbad

en: idle
sc: Chena faere nudda

en: Error loading object types
sc: Errore carrigande sos tipos de oggetos

en: Error getting object list
sc: Errore iscarrigande sa lista de sos oggetos

en: waiting
sc: ispettande

en: Could not retrieve projection list
sc: No has a podere recuperare sa lista de sa prietzione

en: Could not retrieve landscape list
sc: No has a podere recuperare sa lista de sos panoramas

en: -none-
sc: nudda

en: (Currently loading: %1)
sc: (Carrigande como: %1)

en: Could not retrieve Scenery3d list
sc: Non faet a recuperare s'elencu Scenery3d

en: on
sc: atzesu

en: off
sc: istudau

en: Show All Items
sc: Mustra sas cosas

en: Input did not match any item
sc: S'input non torrat cun peruna cosa

en: No current selection
sc: Nessuna sebera currente

en: Stellarium remote control plugin
sc: Plugin de Stellarium po su controllu de tesu

en: Please wait, loading
sc: Seo carrigande, ispetta po piaghere

en: Stellarium remote control
sc: Controllu de tesu de Stellarium

en: Main controls
sc: Controllu printzipale

en: Actions and scripts
sc: Atziones e Iscript

en: Pause
sc: Pasa

en: Time jumps
sc: Brincos de tempus

en: Solar hour
sc: Ora solare

en: Solar day
sc: Die solare

en: Solar week
sc: Chida solare

en: Sidereal year
sc: Annu siderale

en: Sidereal century
sc: Seculu siderale

en: Synodic month
sc: Mese sinodicu

en: Draconic month
sc: Mese draconicu

en: Draconic year
sc: Annu draconicu

en: Anomalistic month
sc: Mese anomalisticu

en: Anomalistic year
sc: Annu anomalisticu

en: Anomalistic century
sc: Seculu anomalisticu

en: Mean tropical month
sc: Mese tropicale printzicale

en: Mean tropical year
sc: Annu trocpicale printzipale

en: Mean tropical century
sc: Seculu tropicale printzipale

en: Tropical year
sc: Annu tropicale

en: Julian year
sc: Annu Zulianu

en: Julian century
sc: Seculu Zulianu

en: Gaussian year
sc: Annu Gaussianu

en: View towards horizon at Azimuth
sc: Vista cara a orizonte in su Azimut

en: Vertical View offset
sc: Piega Verticale de sa vista

en: Enter search term. Use TAB to navigate results.
sc: Pone su termine de cricare. Usa TAB po navigare in sos risurtaos.

en: Select and focus
sc: Sebera e focus

en: Selection mode
sc: Modalidade de seberu

en: Center on object
sc: Pone in mesu s'ogettu

en: Center and zoom to object
sc: Pone in mesu et fae su zoom in s'ogettu

en: Just mark the object
sc: Sinna ebbia s'ogettu

en: Quick select
sc: Sebera in presse

en: Earth
sc: Sa Terra

en: Pluto
sc: Plutone

en: Current selection
sc: Sebera currente

en: Milky Way brightness:
sc: Luminosidade de s'Andaina de Paza:

en: Digitized Sky Survey
sc: Survelliantzia Digitale de su Chelu

en: Include nutation
sc: include sa nutatzione

en: Show planet markers
sc: Fae biere sos marcadores de sos pianetas

en: Show planet orbits
sc: Fae biere sas orbitas de sos pianetas

en: Show planet orbits only
sc: Fae biere sas orbitas ebbia

en: Show orbit for selected planet
sc: Fae biere s'orbita de su pianeta seberau

en: Show planet trails
sc: Fae biere sos travigos de su pianeta

en: Show trail only for selected planet
sc: Fae biere su travigu de su pianeta seberau ebbia

en: Scale Moon:
sc: Iscala de sa Luna:

en: Scale minor bodies:
sc: Iscala de sos corpos minores:

en: Extinction Coefficient:
sc: Coefficiente de Estintzione

en: Shooting Stars
sc: Isteddos Tramudantes

en: ZHR:
sc: ZHR

en: Instantaneous circles of earth´s axis on its motion around ecliptical poles. Displayed on Earth only.
sc: Cerchios istantaneos de s'asse de sa Terra zirande in tundu a su polu ecliticale. Si podet biere solu po sa Terra.

en: Solstices
sc: Solstitziu

en: Crossquarters
sc: Colare su cuartu

en: Major Standstill
sc: Frimada manna

en: Minor Standstill
sc: Frimada pitica

en: Current Planet:
sc: Pianeta currente

en: Catalogue of Reflection Nebulae (Van den Bergh, 1966)
sc: Catalogu de sas Nebulosas a Riflessione (Van den Bergh, 1966)

en: Bright Nebulae
sc: Nebulosa Lughente

en: Dark Nebulae
sc: Nebulosa Iscura

en: Planetary Nebulae
sc: Nebulosa Planetaria

en: Labels and markers
sc: Etichetta et marcadore

en: Limit angular size (arcmin):
sc: Lacana de sa mannaria angulare (arcmin):

en: Use associated planet and position
sc: Imprea sa positzione et su pianeta assotziau

en: Show landscape labels
sc: Fae biere sas etichettas de su panorama

en: Show illumination
sc: Mustra illuminatzione

en: Current landscape
sc: Panorama currente

en: Show lines with thickness
sc: Fae biere sas lineas cun russesa

en: Show asterisms with thickness
sc: Fae biere sos asterismos cun s'ispessore

en: Show art in brightness
sc: Fae biere sas imazines artisticas luminosas

en: Show boundaries with thickness
sc: Fae biere sas lacanas a russu

en: Constellation selection isolated
sc: Costellazione isalada seberada

en: Current sky culture
sc: Sa cultura currente de su chelu

en: Active script:
sc: Attiva s'iscript

en: Run selected script
sc: Alluma s'iscript seberau

en: Stop current script
sc: Agabba s'isxcript seberau

en: Actions
sc: Atzionese

en: Run/toggle action
sc: Alluma atzione

en: Planet map
sc: Mappa de su pianeta

en: Planet map pointer
sc: Puntadore de sa mappa de su pianeta

en: Type to search location
sc: Tipu de localidade de cricare

en: Interaction
sc: Interatzione

en: Current scene:
sc: Iscena currente:

en: View controls
sc: Controllos de Vista

en: Movement controls
sc: Controllos de movimentu

en: Torchlight
sc: Pila

en: Scene selection
sc: Seberu de s'iscena

en: Load selected scene
sc: Carriga s'iscena seberada

en: No response from server
sc: Su server non rispondet

en: No response from server for %1 seconds. Is Stellarium still running?
sc: Su server non rispondet de %1 segundos. Stellarium est zirande?

en: Time Jump
sc: Brincu 'e tempus

en: Grids
sc: Griglias

en: Up/Left
sc: A susu/A manca

en: Up
sc: A sus

en: Up/Right
sc: A susu/A destra

en: Left
sc: A manca

en: Focus on selected object
sc: Focus in s'oggetu seberau

en: Focus on selection
sc: Focus in su seberu

en: Right
sc: Destra

en: Down/Left
sc: A bassu/A manca

en: Down
sc: A bassu

en: Down/Right
sc: A bassu/A destra

en: Sirius
sc: Isteddu de Atzarzu

en: Arcturus
sc: Su Trubadore se sos Sette Frades

en: Andromeda Galaxy
sc: Galassia de Andromeda

en: Hercules Cluster
sc: Gruupu de s'Ercole

en: Orion Nebula
sc: Nebulosa de sos Baccheddos

en: Eta Carinae Nebula
sc: Nebulosa de Eta Carinae

en: 47 Tucanae Cluster
sc: Gruppu 47 Tucanae

en: Aries
sc: Mascru 'e s'arbeghe

en: Taurus
sc: Pinnetu

en: Gemini
sc: Frades Lobarzos

en: Cancer
sc: Crancu

en: Leo
sc: Frache

en: Virgo
sc: Virzine

en: Libra
sc: Sa pesa

en: Scorpius
sc: Iscrapone

en: Sagittarius
sc: Sazitariu

en: Capricornus
sc: Su becu

en: Aquarius
sc: Sa broca

en: Pisces
sc: Sos pisches

en: Favorites
sc: Favorios

en: Show 1
sc: Mustra 1

en: Remove Labels and Images
sc: Cantzella Etichetas e Imazines

en: Cleanup Screen
sc: Puli s'ischermu
