stellarium-remotecontrol - en to sk translation catalogue (174 entries)

en: Could not retrieve action list
sk: Nie je možné načítať zoznam akcií

en: Action '%1' not accepted by server:
sk: Server odmietol akciu '%1':

en: Error sending action '%1' to server:
sk: Chyba pri odosielaní akcie '%1' na server:

en: Error performing search
sk: Chyba počas hľadania

en: Could not retrieve country list
sk: Nie je možné načítať zoznam krajín

en: Could not retrieve planet list
sk: Nie je možné načítať zoznam planét

en: Could not retrieve property list
sk: Nie je možné načítať zoznam vlastností

en: Property '%1' not accepted by server:
sk: Server odmietol vlastnosť '%1':

en: Error sending property '%1' to server:
sk: Chyba pri odosielaní vlastnosti '%1' na server:

en: Error sending command to server:
sk: Chyba pri odosielaní príkazu na server:

en: Could not retrieve script list
sk: Nie je možné načítať zoznam skriptov

en: querying
sk: dopytovanie

en: Error (%1)
sk: Chyba (%1)

en: Error performing Simbad lookup
sk: Chyba pri vyhľadávaní v Simbade

en: idle
sk: nečinný

en: Error loading object types
sk: Chyba pri načítaní druhov objektov

en: Error getting object list
sk: Chyba pri načítaní zoznamu objektov

en: waiting
sk: čaká

en: Could not retrieve projection list
sk: Nie je možné načítať zoznam projekcií

en: Could not retrieve landscape list
sk: Nie je možné načítať zoznam terénov

en: -none-
sk: -nič-

en: (Currently loading: %1)
sk: (načítá sa: %1)

en: Could not retrieve Scenery3d list
sk: Nedarí sa načítať zoznam 3D scenérií

en: on
sk: zapnuté

en: off
sk: vypnuté

en: Show All Items
sk: Zobraziť všetky položky

en: Input did not match any item
sk: Vstup sa nezhoduje so žiadnou položkou

en: No current selection
sk: Žiaden výber

en: Stellarium remote control plugin
sk: Modul diaľkového ovládania Stellaria

en: Please wait, loading
sk: Čakajte, načítavam

en: Stellarium remote control
sk: Diaľkové ovládanie Stellaria

en: Main controls
sk: Hlavné ovládanie

en: DSO
sk: Objekty

en: Actions and scripts
sk: Akcie a skripty

en: Scenery3d
sk: 3D terén

en: Pause
sk: Pauza

en: Time jumps
sk: Časové skoky

en: Solar hour
sk: Slnečná hodina

en: Solar day
sk: Slnečný deň

en: Solar week
sk: Slnečný týždeň

en: Calendar year
sk: Kalendárny rok

en: 10 Calendar years
sk: 10 kalendárnych rokov

en: 100 Calendar years
sk: 100 kalendárnych rokov

en: Sidereal year
sk: Siderický rok

en: Sidereal century
sk: Siderické storočie

en: Synodic month
sk: Synodický mesiac

en: Draconic month
sk: Drakonický mesiac

en: Draconic year
sk: Drakonický rok

en: Anomalistic month
sk: Anomalistický mesiac

en: Anomalistic year
sk: Anomalistický rok

en: Anomalistic century
sk: Anomalistické storočie

en: Mean tropical month
sk: Stredný tropický mesiac

en: Mean tropical year
sk: Stredný tropický rok

en: Mean tropical century
sk: Stredné tropické storočie

en: Tropical year
sk: Tropický rok

en: Julian year
sk: Juliánsky rok

en: Julian century
sk: Juliánske storočie

en: Gaussian year
sk: Gaussov rok

en: View towards horizon at Azimuth
sk: Pohľad na horizont v smere azimutu

en: Vertical View offset
sk: Vertikálny posun pohľadu

en: Enter search term. Use TAB to navigate results.
sk: Zadajte hľadaný výraz. Klávesom TAB prezriete výsledky.

en: Select and focus
sk: Vybrať a zacieliť

en: Select current item
sk: Vyber zvolený prvok

en: Selection mode
sk: Režim výberu

en: Center on object
sk: Zacieliť na objekt

en: Center and zoom to object
sk: Zacieliť a priblížiť objekt

en: Just mark the object
sk: Objekt len označiť

en: Quick select
sk: Rýchly výber

en: Earth
sk: Zem

en: Current selection
sk: Aktuálny výber

en: Milky Way brightness:
sk: Jas Mliečnej cesty

en: Dbl. stars
sk: Dvojhviezdy

en: Var. stars
sk: Prem. hviezdy

en: Digitized Sky Survey
sk: Digitalizovaná prehliadka oblohy (DSS)

en: HiPS Survey
sk: Prehliadka HiPS

en: Include nutation
sk: Zahrnúť nutáciu

en: Include parallax
sk: Zahrnúť paralaxu

en: Include aberration
sk: Počítať s aberáciou

en: Show planet markers
sk: Zobraziť značky planét

en: Show planet orbits
sk: Zobraziť dráhy planét

en: Show planet orbits only
sk: Zobraziť len obežné dráhy planét

en: Show orbit for selected planet
sk: Zobraziť dráhu vybratej planéty

en: Show planet trails
sk: Zobraziť stopy planét

en: Show trail only for selected planet
sk: Zobraziť stopu len pre vybratú planétu

en: Scale Moon:
sk: Škála Mesiaca:

en: Scale Sun:
sk: Škálovať Slnko:

en: Scale Planets:
sk: Škálovať planéty:

en: Scale minor bodies:
sk: Škála malých telies:

en: Mark minor bodies:
sk: Označiť malé telesá:

en: Bortle class:
sk: Bortleova trieda:

en: Extinction Coefficient:
sk: Koeficient extinkcie:

en: Only extinction/refraction, no blue skylight
sk: Len extinkcia/refrakcia, nie modré svetlo

en: Suppress scattering
sk: Potlačiť rozptyl

en: Shooting Stars
sk: Meteory

en: Instantaneous circles of earth´s axis on its motion around ecliptical poles. Displayed on Earth only.
sk: Okamžité kružnice zemskej osi pri jej pohybe okolo pólov ekliptiky. Zobrazuje sa iba na Zemi.

en: Center
sk: Stred

en: Solstices
sk: Slnovraty

en: Crossquarters
sk: Deliace dni

en: Major Standstill
sk: Hlavná zastávka

en: Minor Standstill
sk: Vedľajšia zastávka

en: Line width:
sk: Šírka čiary:

en: Current Planet:
sk: Aktuálna planéta:

en: Catalogue of Reflection Nebulae (Van den Bergh, 1966)
sk: Katalóg reflexných hmlovín (Van den Bergh, 1966)

en: Catalogue of southern stars embedded in nebulosity (van den Bergh+, 1975)
sk: Katalóg južných hviezd zahalených v hmlovine (van den Bergh+, 1975)

en: Objects without identifier
sk: Objekty bez identifikátora

en: Open Star clusters
sk: Otvorené hviezdokopy

en: Globular Star clusters
sk: Guľové hviezdokopy

en: Bright Nebulae
sk: Jasné hmloviny

en: Dark Nebulae
sk: Tmavé hmloviny

en: Planetary Nebulae
sk: Planetárne hmloviny

en: Labels and markers
sk: Menovky a značky

en: Limit angular size (arcmin):
sk: Obmedziť uhlovú veľkosť (uhl. min.):

en: Use associated planet and position
sk: Použiť vybratú planétu a zemepisnú polohu

en: Show landscape labels
sk: Zobraziť názvy terénu

en: Show illumination
sk: Zobraziť osvetlenie

en: Current landscape
sk: Aktuálny terén

en: Label constellations with font size
sk: Veľkosť písma názvov súhvezdí

en: Show lines with thickness
sk: Zobraziť čiary s hrúbkou

en: Label asterisms with font size
sk: Veľkosť písma názvov asterizmov

en: Show asterisms with thickness
sk: Zobraziť asterizmy s hrúbkou

en: Show ray helpers with thickness
sk: Zobraziť pomocné čiary s hrúbkou

en: Show art in brightness
sk: Zobraziť ilustrácie v jase

en: Show boundaries with thickness
sk: Zobraziť hranice s hrúbkou

en: Show zodiac with thickness
sk: Zobraziť hrubší zvieratník

en: Show lunar stations/mansions with thickness
sk: Zobraziť hrubšie mesačné zastavenia/dómy

en: Short labels
sk: Krátke názvy

en: Constellation selection isolated
sk: Izolovaný výber súhvezdia

en: Only last selected
sk: Len naposledy zvolené

en: Current sky culture
sk: Aktuálna kultúra oblohy

en: Active script:
sk: Aktívny skript:

en: Run selected script
sk: Spustiť označený skript

en: Stop current script
sk: Zastaviť aktuálny skript

en: Actions
sk: Akcie

en: Run/toggle action
sk: Spustiť/prepnúť akciu

en: Planet map
sk: Mapa planéty

en: Planet map pointer
sk: Ukazovateľ mapy planéty

en: Type to search location
sk: Písaním vyhľadáte lokalitu

en: Interaction
sk: Interakcia

en: Current scene:
sk: Súčasná scéna:

en: View controls
sk: Zobraziť ovládanie

en: Movement controls
sk: Ovládanie pohybu

en: Torchlight
sk: Baterka

en: Scene selection
sk: Výber scény

en: Load selected scene
sk: Načítať vybranú scénu

en: No response from server
sk: Server neodpovedá

en: No response from server for %1 seconds. Is Stellarium still running?
sk: Server neodpovedá %1 sekúnd. Je Stellarium stále spustené?

en: Time Jump
sk: Časový skok

en: Grids
sk: Mriežky

en: Up/Left
sk: Hore/Vľavo

en: Up
sk: Hore

en: Up/Right
sk: Hore/Vpravo

en: Left
sk: Vľavo

en: Focus on selected object
sk: Zacieliť na označený objekt

en: Focus on selection
sk: Zacieliť na výber

en: Right
sk: Vpravo

en: Down/Left
sk: Dole/Vľavo

en: Down
sk: Dole

en: Down/Right
sk: Dole/Vpravo

en: Sirius
sk: Sírius

en: Arcturus
sk: Arktúr

en: Andromeda Galaxy
sk: Galaxia v Androméde

en: Hercules Cluster
sk: Kopa galaxií v Herkulovi

en: Orion Nebula
sk: Hmlovina v Orióne

en: Eta Carinae Nebula
sk: Hmlovina Éta Carinae

en: 47 Tucanae Cluster
sk: Hviezdokopa 47 Tucanae

en: Taurus
sk: Býk

en: Virgo
sk: Panna

en: Libra
sk: Váhy

en: Capricornus
sk: Kozorožec

en: Pisces
sk: Ryby

en: Favorites
sk: Obľúbené

en: Show 1
sk: Ukázať 1

en: Remove Labels and Images
sk: Skryť menovky a obrázky

en: Cleanup Screen
sk: Vyčistiť obrazovku
