kdesvn - en to az translation catalogue (882 entries)

en: ssh-askpass for kdesvn
az: kdesvn üçün ssh-askpass

en: Copyright (c) 2005-2009 Rajko Albrecht
az: Müəllif hüquqları (c) 2005-2009 Rajko Albrecht

en: Prompt
az: Dəvət

en: Please enter your password below.
az: Aşağıda şifrənizi daxil edin.

[ctx: @title:window]
en: Password
az: Şifrə

en: Check for unversioned items
az: Versiyalanmamış elementləri yoxlamaq

en: Merge...
az: Birləşmə...

en: &Bookmarks
az: &Əlfəcinlər

en: Create and open new repository
az: Yeni repazitoriya yaradın və açın

en: Create and opens a new local Subversion repository
az: Yeni yerli Subversion repazitoriayası yaradın və açın

en: Dump repository to file
az: Repazitoriyanı damp fayla çevirmək

en: Dump a Subversion repository to a file
az: Subversion repazitoriyasını damp faylına yazın

en: Hotcopy a repository
az: Repazitoriyanın canlı kopyalanması

en: Hotcopy a Subversion repository to a new folder
az: Subversion repazitoriyasının canlı kopyalanması

en: Load dump into repository
az: Damp-faylı repazitoriyaya yükləyin

en: Load a dump file into a repository.
az: Damp faylı repazitoriya daxilinə yükləyin.

en: Add ssh identities to ssh-agent
az: SSH istifadəçi hesabını SSH agentə əlavə edin

en: Force add ssh-identities to ssh-agent for future use.
az: İrəlidə istifadə etmək üçün SSH istifadəçi hesabının SSH agentinə məcburi əlavə edilməsi.

en: Info about kdesvn part
az: Kdesvn hissələri haq. məlumat

en: Shows info about the kdesvn plugin and not the standalone application.
az: Müstəqil Kdesvn tətbiqi haqqında deyil, Kdesvn əlavəsi haqqında məlumatları göstərir.

en: Show database content
az: VB tərkiblərini göstərmək

en: Show the content of log cache database
az: VB keş-jurnalının tərkiblərini göstərmək

en: Could not load our part:
    %1
az: Bizim hissəni yükləmək mümkün olmadıs:
    %1

en: Could not open URL %1
az: %1 URL ünvanı tapılmadı

en: Recent opened URLs
az: Sonuncu açılan URL-lar

en: Load last opened URL on start
az: Başlanğıcda son açılan URL-lar yüklənsin

en: Reload last opened URL if no one is given on command line
az: Əmrlər sətrində heç biri verilməyibsə son açılan URL yenidən yüklənsin

en: Ready
az: Hazırdır

en: Logs follow node changes
az: Jurnal, qovşaqdakı dəyişiklikləri izləyir

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_display_ignored_files) i18n: ectx: label, entry, group (subversion)
en: Display ignored files
az: Gözardı edilən faylları göstərmək

note: i18n: ectx: label, entry, group (subversion)
en: Display unknown files
az: Naməlum faylları göstərmək

en: Hide unchanged files
az: Dəyişdirilməmiş faylları gizlətmək

en: Work online
az: Onlayn işləmək

en: Configure Kdesvn...
az: Kdesvn ayarları...

en: About kdesvn part
az: Kdesvn hissəsi haqqında

en: Kdesvn Handbook
az: Kdesvn sorğu kitabçası

en: Built with Subversion library: %1
    Running Subversion library: %2
az: Subversion kitabxanası ilə yığın: %1
    İşləyən Subversion kitabxanası: %2

en: kdesvn Part
az: kdesvn hissələri

en: A Subversion Client by KDE (dynamic Part component)
az: KDE tərfindən Subversion müştərisi (dinamik tərkib hissəsi)

en: Original author and maintainer
az: Orijinal müəllifi və himayəçi

en: Developer
az: Tərtibatçı

note: i18n: ectx: Menu (subversion_general)
en: General
az: Əsas

en: General Settings
az: Ümumi Ayarlar

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SubversionSettings)
en: Subversion Settings
az: Subversion Ayarları

en: Timed jobs
az: Vaxtaşırı işlər

en: Settings for timed jobs
az: Vaxtaşırı görülən işləri ayarlayır

en: Diff & Merge
az: Müqayisə və birləşdirmə

en: Settings for diff and merge
az: Müqayisə və birləşdirmə ayarları

en: Colors
az: Rənglər

en: Color Settings
az: Rəng ayarları

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, RevisionTreeSettings)
en: Revision tree Settings
az: Dəyişim ardıcıllığının ayarları

en: Revision tree
az: Dəyişim ardıcıllığı

en: KIO / Command line
az: KİO/Əmr sətri

en: Settings for command line and KIO execution
az: Əmr sətri və KİO ilə əməliyyatın ayarları

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: Subversion settings
az: Subversion ayarları

note: i18n: ectx: Menu (quicksettings)
en: Quick settings
az: Cəld ayarlar

note: i18n: ectx: Menu (subversion_working_copy)
en: Working copy
az: İş görülən nüsxə

note: i18n: ectx: Menu (subversion_repo)
en: Repository
az: Repazitoriya

note: i18n: ectx: Menu (generic_view)
en: View
az: Görünüş

note: i18n: ectx: Menu (log_cache)
en: Log cache
az: Jurnal keşi

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
az: &Kömək

note: i18n: ectx: Menu (local_context_single_conflicted) i18n: ectx: Menu (local_context_single_versioned) i18n: ectx: Menu (local_context_single_unversioned) i18n: ectx: Menu (local_context_multi)
en: Actions
az: Fəaliyyətlər

note: i18n: ectx: ToolBar (subversionToolBar)
en: Subversion toolbar
az: Subversion alətlər paneli

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
az: Əsas alətlər paneli

[ctx: @title:window]
en: Enter Password for Realm %1
az: %1 sahəsi üçün şifrəni daxil edin

en: Open a file with a #PKCS12 certificate
az: #PKCS12 sertifikat faylını açın

en: Current task
az: Cari tapşırıq

en: Current transfer
az: Cari köçürmə

en: bytes
az: bayt

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
az: &Fayl

note: i18n: ectx: Menu (subversion_admin)
en: Subversion Admin
az: Subversion İnzibatçısı

note: i18n: ectx: Menu (database_menu)
en: Database
az: Varilənlər Bazası

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
az: &Ayarlar

en: Repository opened
az: Repazitoriya açıqdır

en: Could not open repository
az: Açıq repazitoriya tapılmadı

en: No repository open
az: Repazitoriya açıq deyil

[ctx: @title:window]
en: Hotcopy a Repository
az: Repazitoriyanın canlı kopyalanması

en: Hotcopy finished.
az: Canlı kopyalanma başa çatdı.

[ctx: @title:window]
en: Load a Repository From an svndump
az: Repazitoriyanı svndump'dan yükləyin

[ctx: @title:window]
en: Load Dump
az: Damp faylı yükləyin

en: Loading a dump into a repository.
az: Damp fayl repazitoriyaya yüklənir.

en: Loading dump finished.
az: Damp yüklənməsi başa çatdı.

[ctx: @title:window]
en: Dump a Repository
az: Repazitoriya damp faylı yaradın

[ctx: @title:window]
en: Dump
az: Damp fayl

en: Dumping a repository
az: Repazitoriya damp-ı yaradılır

en: Dump finished.
az: Repazitoriya dampı-ı yaradıldı.

en: Inserted %v not cached log entries of %m.
az: %v daxil edildi,  %m keşlənməmiş jurnal qeydləri.

en: Wrong or missing log (may cancel pressed).
az: Jurnal yalnışdır və ya mövcud deyil (ola bilsin "ləğv edin" basmısınız).

en: Restored %1.
az: %1 bərpa olundu.

en: Reverted %1.
az: %1 geri qaytarıldı

en: Failed to revert %1.
    Try updating instead.
az: %1 geri qaytarıla bilmədi.
    Əvəzinə, yeniləməyə cəhd edin.

en: Resolved conflicted state of %1.
az: %1 ziddiyyəti həll edildi.

en: Skipped missing target %1.
az: %1 mövcud olmayan hədəf ötürüldü.

en: Skipped %1.
az: %1 ötürüldü.

en: Finished at revision %1.
az: %1 dəyişimi tamamlandı.

en: Update finished.
az: Yenilənmə başa çatdı.

en: Finished external at revision %1.
az: Xarici %1 dəyişikliyində başa çatdı.

en: Finished external.
az: Xaric olaraq başa çatdı.

en: Fetching external item into %1.
az: %1 daxilinə kənar element alınıır.

en: Status against revision: %1.
az: Dəyişikliyin qarşısındakı status: %1.

en: Performing status on external item at %1.
az: %1 kənar elementin statusu göstərilir.

en: Sending %1.
az: %1 göndərilir

en: Adding (bin) %1.
az: (bin) %1 əlavə edilir.

en: Adding %1.
az: %1 əlavə edilir.

en: Deleting %1.
az: %1 silinir.

en: Replacing %1.
az: %1 əvəzlənir.

en: Transmitting file data
az: Fayl məlumatları ötürülür

en: Can only write on HEAD revision.
az: Yalnız HEAD dəyişiminə yazıla bilər.

en: Renaming %1 to %2 successful
az: %1 adı uğurla %2 kimi dəyişdirildi

en: Overwriting existing items is disabled in settings.
az: Mövcud elementlərin üzərinə yazmaq, ayarlarda söndürülüb.

en: Start checking out to temporary folder
az: Müvəqqəti qovluğa alınmağa başlandı

en: Checking out %1
az: %1 alındı

en: Temporary checkout done.
az: Müvəqqəti nüsxənin alınması başa çatdı.

en: Could not write to existing item.
az: Mövcud obyektə yazılma alınmadı.

en: Could not open temporary file
az: Müvəqqəti fayl açıla bilmir

en: Could not retrieve data for write.
az: Yazmaq üçün məlumatlar alınmadı.

en: Committing %1
az: Göndərilir: %1

en: Wrote %1 to repository
az: %1 repazitoriyaya yazıldı

en: Copied %1 to %2
az: %1, %2-ə/a kopyalandı

en: Committed revision %1.
az: %1 dəyişimi göndərildi.

en: Nothing to commit.
az: Göndərmək üçün heç nə yoxdur.

en: Empty logs
az: Boş jurnallar

en: Store password (into KDE Wallet)
az: Şifrələri saxlamaq (KDE Cüzdanında)

en: Store password (into Subversion' simple storage)
az: Şifrələri saxlamaq (sadə Subversion yaddaşında)

en: Enter authentication info for %1
az: %1 üçün istifadəçi adı və şifrəsini daxil edin

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AuthDialogWidget)
en: Authentication
az: İstifadəçi hesabına giriş

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_PasswordLabel)
en: Password:
az: Şifrə:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_UsernameLabel)
en: Username:
az: İstifadəçi adı:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CommitMessage)
en: Commit Message
az: Göndəriş ismarıcı

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_Reviewlabel)
en: Review affected items
az: Dəyişikik edilmiş elementlərin siyahısı

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_SelectAllButton)
en: Select all
az: Hamısını seçin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_UnselectAllButton)
en: Unselect all
az: Bütün seçimləri ləğv edin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_HideNewItems)
en: Hide new items
az: Yeni elementləri gizlədin

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_MarkUnversioned)
en: Mark all new e.g. not versioned items for add and commit.
az: Bütün yeni elementləri (məs., versiyalanmamış elementləri) əlavə etmək və göndərmək üçün işarələyin.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_MarkUnversioned)
en: Select new items
az: Yeni elementləri seçin

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_UnmarkUnversioned)
en: Unmark all unversioned items so they will be ignored.
az: Gözardı edilməsi üçün bütün versiyalanmamış elementlərin seçimini ləğv edin.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_UnmarkUnversioned)
en: Unselect new items
az: Yeni elementlərin seçimini ləğv edin

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_RevertItemButton)
en: Revert highlighted item
az: Seçilmiş elementi geri qaytarın

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_RevertItemButton)
en: Revert item
az: Elementi geri qaytarmaq

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_DiffItem)
en: Generates and display difference against repository of selected item
az: Seçilmiş elementlərin repazitoriyasına qarşı fərq yaradır və göstərir

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_DiffItem)
en: Diff item
az: Obyektlərin fərqi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_HeadLabel)
en: Enter a log message
az: Jurnal ismarıcı yazın

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, m_LogHistory)
en: Last used log messages
az: Sonuncu jurnal ismarıcları

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LogLabel)
en: Or insert one of the last:
az: Və ya sonunculardan birini daxil edin:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_insert_file_button)
en: Insert Text File...
az: Mətn faylından daxil edin...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_keepLocksButton)
en: If checked commit will not release locks.
az: Əgər işarələnibsə göndəriş zamanı kilidlənmə açılmır.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_keepLocksButton)
en: Keep locks
az: Kilidli saxlamaq

[ctx: @title:window]
en: Commit Log
az: Göndəriş jurnalı

en: Show new items
az: Yeni elementi göstərmək

[ctx: @title:window]
en: Select Text File to Insert
az: Daxil etmək üçün mətn faylını seçin

en: Select text file to insert:
az: Daxil etmək üçün mətn faylı:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, DeleteForm)
en: Really delete these entries?
az: Bu obyekt silinsin?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_forceDelete)
en: Force delete of changed items
az: Dəyişdirilmiş elementləri məcburi silin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_keepLocal)
en: Keep local copies
az: Yerli nüsxələri saxlayın

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, m_DepthCombo) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QComboBox, m_DepthCombo)
en: Select depth of operation
az: Əməliyyatın dərinliyini seçin

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, m_DepthCombo)
en: <p ><b>Kind of depth</b>: </p>
    <p ><i>empty depth</i><br />
    Just the named directory, no entries. Updates will not pull in any files or subdirectories not already present. </p>
    <p><i>Files depth</i><br />Folder and its file children, but not subdirs. Updates will pull in any files not already present, but not subdirectories. </p>
    <p><i>Immediate depth</i><br />Folder and its entries. Updates will pull in any files or subdirectories not already present; those subdirectories entries will have depth-empty. </p>
    <p>
    <i>Infinity depth</i><br />Updates will pull in any files or subdirectories not already present; those subdirectories' this_dir entries will have depth-infinity.<br />Equivalent to the pre-1.5 default update behavior. </p>
az: <p ><b>Dərinlik növü</b>:</p>
    <p ><i>boş dərinlik</i><br />
    Yalnız obyektlər olmayan kataloq. Yenilənmələr zamanı mövcud fayllardan və ya alt kataloqlardan başqa heç biri alınmayacaq. </p>
    <p><i>Faylların dərinliyi</i><br />Alt kataloqlar nəzərə alınmadan kataloqlar və onlardakı fayllar. Yenilənmə zamanı yalnız çatışmayan fayllar alınacaqdır, alt kataloqlar isə alınmayacaq.</p>
    <p><i>Ani dərinlik</i><br />Qovluq və onlardakı obyektlər. Yenilənmə çatışmayan istənilən faylları və alt kataloqları yükləyəcək və bu alt kataloqlardakı obyektlər boş dərinliyə malik olacaqlar. </p>
    <p>
    <i>Sonsuz dərinliyi</i><br />Yenilənmələr mövcud olmayan bütün qovluqları və alt qovluqları yükləyir; bu alt qovluqarın this_dir obyekləri sonsuz dərinliyə malik olur.<br />Bu, Subversionun 1.5-ə qədərki versiyasında standart davranış olub. </p>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_DepthCombo)
en: Empty Depth
az: Böş Dərinlik

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_DepthCombo)
en: Files Depth
az: Faylların Dərinliyi

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_DepthCombo)
en: Immediate Depth
az: Ani Dərinlik

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_DepthCombo)
en: Infinity Depth (recurse)
az: Sonsuz Dərinlik

en: Ctrl-F for search, F3 or Shift-F3 for search again.
az: Axtarış üçün Ctrl+F, Yenidən axtarmaq üçün F3 və ya Shift+F3.

en: <b>Display differences between files</b><p>You may search inside text with Ctrl-F.</p><p>F3 for search forward again, Shift-F3 for search backward again.</p><p>You may save the (original) output with Ctrl-S.</p>
az: <b>Fayllar arasındakı fərqləri göstərmək</b><p>Ctrl+F vasitəsi ilə mətn daxilində axtarış edə bilərsiniz.</p><p>Axtarışı irəli davam etdirmək üçün, F3, geri axtarış etmək üçün, Shift+F3.</p><p>Çıxarışı saxlamaq üçün, Ctrl+S.</p>

en: Save diff
az: Fərqləri faylda saxlayın

en: Patch file (*.diff *.patch)
az: Faylın yolu (*.diff *.patch)

en: End of document reached.
    Continue from the beginning?
az: Sənədin sonudur.
    Əvvəlindən başlanılsın?

en: Find
az: Tapmaq

en: Beginning of document reached.
    Continue from the end?
az: Sənədin əvvəlidir.
    Sondan başladılsın?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_Mainlabel)
en: Select encoding:
az: Kodlaşmanı seçin:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_encodingList)
en: Default UTF-8
az: UTF-8 (standart)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_ChangedList)
en: Action
az: Fəaliyyət

en: Entry
az: Obyekt

en: Add
az: Əlavə etmək

en: Copy
az: Kopyalayın

en: Delete
az: Silin

en: Modify (content or property)
az: Dəyişdirin (tərkibini və ya xüsusiyyətini)

en: Replace
az: Əvəz edin

en: (Un)Lock
az: Kilidləmək/Kiliddən çıxarmaq

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, RevertForm)
en: Revert entries
az: Obyektləri geri qaytarın

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_headLine)
en: Really revert these entries to pristine state?
az: Obyektləri əvvəlki vəziyyətinə qaytarmaq istəyirsiniz?

en: Accept permanently
az: Həmişəlik qəbul edin

en: Accept temporarily
az: Müvəqqəti qəbul edin

en: Reject
az: İmtina etmək

en: Error validating server certificate for '%1'
az: "%1" üçün server sertifikatının yoxlanılmasında xəta

en: Failure reasons
az: Uğursuzluğun səbəbi

en: Realm
az: Sahə

en: Valid from
az: Qüvvəyə minmişdir

en: Valid until
az: Qüvvədən düşür

en: Issuer name
az: Kim tərəfindən buraxılıb

en: Fingerprint
az: Möhürlənmiş şifrə

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SslTrustPrompt)
en: Trust SSL certificate
az: SSL sertifakatı doğrulaması

en: A Subversion Client by KDE (standalone application)
az: KDE tərəfindən Subversion Müştərisi (müstəqil tətbiq)

en: Execute single Subversion command on specific revision(-range)
az: Tək Subversion əmrini verilmiş dəyişimdə və ya dəyişim hüdudunda icta etmək

en: startrev[:endrev]
az: dəy_başl[:dəy_son]

en: Ask for revision when executing single command
az: Tək əmr icra olunduqda dəyişimi soruşmaq

en: Force operation
az: Məcburi əməliyyat

en: Save output of Subversion command (eg "cat") into file <file>
az: Subversion əmrinin (məs., "cat") çıxarışını <file> faylında saxlamaq

en: Limit log output to <number>
az: Çıxarış jurnalının limiti: <number>

en: Execute Subversion command ("exec help" for more information)
az: Subversion icta əmri (daha çox məlumat üçün, "exec help")

en: Document to open
az: Açmaq üçün sənəd

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_cmdline_show_logwindow)
en: Show a small window containing the log after command executed
az: Əmrin icrasından sonra jurnal tərkiblərinin kiçik pəncərəsi göstərilsin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_cmdline_show_logwindow)
en: Show log after executing a command
az: Əmrin icrasından sonra jurnal göstərilsin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Minimum log lines to show:
az: Göstəriləcək minimum sətir sayı:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_cmdline_log_minline)
en: The minimum a log output must contain before kdesvn shows a single log window
az: Kdesvn tək jurnal pəncərəsini göstərməzdən əvvəl , jurnal, minimum çıxarış sətirlərindən ibarət olmalıdır

[ctx: no limit]
note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_cmdline_log_minline)
en: No minimum
az: Minimum yoxdur

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_no_konqueror_contextmenu)
en: If set, kdesvn will not show a menu inside "Action" menu of Konqueror
az: İşarələnmişsə, kdesvn, menyunu Konqueror və Dolphinin "Fəaliyyət" menyusunda göstərməyəcək.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_no_konqueror_contextmenu)
en: Do not display context menu in Konqueror
az: Kontekst menyu Konqueror və ya Dolphin-də göstərilməsin

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_no_konqueror_toplevelmenu)
en: If set, kdesvn will not show some extra actions inside "Action" menu of Konqueror/Dolphin
az: İşarələnmişsə, kdesvn, bir sıra əlavə menyu fəaliyyətlərini Konqueror və Dolphinin "Fəaliyyət" menyusunda göstərməyəcək.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_no_konqueror_toplevelmenu)
en: Do not display entries in toplevel action menu
az: Girişlər fəaliyyət menyusunun yuxarısında göstərilməsin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_kio_use_standard_logmsg)
en: KIO operations use standard log message
az: KİO əməliyyatları üçün standart jurnal ismarıclarını istifadə etmək

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stdLogmsgLabel)
en: Standard message:
az: Standart ismarıc:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_kio_can_overwrite)
en: Can KIO overwrite existing files?
az: KİO mövcud faylların üzərinə yaza bilərmi?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_kio_can_overwrite)
en: If this flag is set, you will have a simple write support for existing items. E.g. you can open files in your editor and save them direct without checking out them before (kdesvn will do it in background).
    
    Use this only if you are sure what you are doing.
az: Əgər işarələnibsə, mövcud fayllara, sadə yazmaq imkanınız olacaq. Məs., siz faylı əvvəlcədən repazitoriyadan yükləmədən redaktorda aça və saxlaya bilərsiniz (kdesvn onu arxa planda yükləyəcəkdir).
    
    Nə etmək istədiyinizə əmin olduğunuzda bunu istifadə edin.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_kio_can_overwrite)
en: KIO can overwrite
az: KİO, faylın üzərinə yaza bilər

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_display_dockmsg)
en: If set KIO shows in KDE's Plasma detailed information about current operation
az: İşarələnmişsə, KİO, KDE Plasmada cari əməliyyat haqqında ətraflı məlumatları göstərir

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_display_dockmsg)
en: <p>If set, the kdesvn KIO shows detailed messages in KDE's Plasma control area.<br/>
    Error messages of KIO will always displayed and can <i>not</i> switched off.</p>
az: <p>Əgər qurulmuşsa KİO, ətraflı ismarıcları KDE Plasmanın nəzarət sahəsində göstərir.<br/>
    KİO-nun xəta ismarıcları həmişə göstəriləcək və onu söndürmək <i>olmaz</i>.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_display_dockmsg)
en: KIO shows progress messages
az: KİO, əməliyyatın gedişi haqqında ismarıc göstərir

en:  line(s)
az:  sətir(lər)

note: i18n: ectx: label, entry, group (general_items) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_diff_ignore_content)
en: Diff ignores content type
az: Saxlanılma zamanı tərkib növü nəzərə alınmasın

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_tree_diff_rec)
en: Diff in revision tree is recursive
az: Dəyişim ardıcıllığında rekursiv müqayisə

note: i18n: ectx: label, entry, group (general_items) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_diff_ignore_spaces)
en: Diff ignores white space changes
az: Boşluq simvollarındakı dəyişiklik fərqi nəzərə alınmasın

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_diff_ignore_all_white_spaces)
en: Diff ignores all white spaces
az: Bütün boşluq simvollarındakı fərq nəzərə alınmasın

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_use_external_diff)
en: If kdesvn should use an external diff display and/or generator. If not checked use internal display.
az: Kdesvn, fərqlərə baxmaq və onları yaratmaq üçün xarici proqramdan istifadə edə bilərmi. Əgər qeyd edilməyibsə bunun üçün daxili vasitələrdən istifadə edəcək.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_use_external_diff)
en: Use external diff display
az: Fərqlərə baxmaq üçün başqa proqramdan istifadə edin

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_extern_merge_default)
en: Set if merge with external program is preferred and not Subversion's merge
az: Subversion ilə deyil, xarici proqramla birləşdirməyə üstünlük verildiyi halda bunu seçin

note: i18n: ectx: label, entry (extern_merge_default), group (diffmerge_items) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_extern_merge_default)
en: Prefer external merge program
az: Birləşdirmək üçün üstünlük verilən xarici proqram

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_diff_gitformat_default)
en: Use Git diff format
az: Git fərqlər formatından istifadə edin

note: i18n: ectx: label, entry, group (general_items) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_diff_copies_as_add)
en: Show copies as add
az: Kopyalanmışları əlavə edilmiş kimi göstərin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, resolveLabel)
en: Conflict resolver program:
az: Ziddiyyətləri həll edən proqram:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: External merge program:
az: Birləşdirmək üçün xarici proqram:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, kcfg_conflict_resolver)
en: Setup an external program for conflict resolving
az: Ziddiyətləri həll etmək üçün xarici proqramı təyin etmək

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, kcfg_conflict_resolver)
en: <p>
    Enter how kdesvn should call the conflict resolver program. The form is
    <p align="center">
    <b><tt>&lt;program&gt; &lt;programoptions&gt;</tt></b>
    </p>
    <p>
    Programoption may contain the place holders for substituting with filenames.
    </p>
    The substitutions means:<br>
    <b><tt>%o</tt></b> Old version<br>
    <b><tt>%m</tt></b> Mine or local edit version<br>
    <b><tt>%n</tt></b> Newest version<br>
    <b><tt>%t</tt></b> The target to save as, kdesvn will use the original file name for it.
    </p>
    <p>
    Default: <tt>kdiff3 %o %m %n -o %t</tt>
    </p>
az: <p>
    Kdesvn-in ziddiyyətləri həll edən proqramı necə çağıracağını daxil edin. Üsullar:
    <p align="center">
    <b><tt>&lt;proqram&gt; &lt;proqramın_parametrləri&gt;</tt></b>
    </p>
    <p>
    Proqramın paramatrləri fayl adlarını əvəz etmək üçün növbəti tamamlayıcı simvollardan ibarət ola bilər.
    </p>
    Tamamlayıcı simvolların mənası:<br>
    <b><tt>%o</tt></b> Köhnə versiya<br>
    <b><tt>%m</tt></b> Şəxsi və ya yerli düzəliş edilə bilən versiya<br>
    <b><tt>%n</tt></b> Hədəf faylı kimi saxlamaq üçün kdesvn orijinal faylınıadından istifadə edəcək.
    <br>
    <b>
    Standart: <tt>kdiff3 %o %m %n -o %t</tt>
    </b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mdiff_display_label)
en: External diff display:
az: Fərqlərə baxmaq üçün proqram:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, kcfg_external_merge_program)
en: Setup an external program for merging
az: Birləşdirmək üçün xarici proqramı təyin etmək

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, kcfg_external_merge_program)
en: <p>
    Enter how kdesvn should call the external merge program. The form is
    <p align="center">
    <b><tt>&lt;program&gt; &lt;programoptions&gt; %s1 %s2 %t</tt></b>
    </p>
    The substitutions means:<br>
    <b><tt>%s1</tt></b> Source one for merge<br>
    <b><tt>%s2</tt></b> Source two for merge, if it was not set equal to source one but other revision<br>
    <b><tt>%t</tt></b> Local target for merge.
    </p>
az: <p>
    Birləşdirmək üçün kdesvn xarici proqramı necə çağırmalıdır. Üsullar:
    <p align="center">
    <b><tt>&lt;proqram&gt;&lt;proqram_parametrləri&gt; %s1 %s2 %t</tt></b>
    </p>
    Tamamlayıcı simvolların mənası:<br>
    <b><tt>%s1</tt></b> Birləşdirmək üçün ilk mənbə<br>
    <b><tt>%s2</tt></b> Birləşdirmək üçün ikinci mənbə, əgər birinci mənbənin başqa bir dəyişikliyi ilə eyni ayarlanıbsa<br>
    <b><tt>%t</tt></b> Birləşdirmək üçün yerli təyinat.
    </p>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, kcfg_external_diff_display)
en: <p align="left">
    Enter an external program in form
    <p align="center">
    <tt>&lt;program&gt; &lt;param&gt; %f</tt>
    </p>
    or
    <p align="center">
    <tt>&lt;program&gt; &lt;param&gt;</tt>
    </p>
    or
    <p align="center">
    <tt>&lt;program&gt; &lt;param&gt; %s1 %s2</tt>
    </p>
    <br>
    If one between the first or the second form is used, svn itself generates the diff. %f will be replaced with a temporary filename. If %f is not given,
    the diff-display should be able to read data from stdin.
    <br>
    When %s1 and %s2 are given, kdesvn lets this display make the diff. For that it makes a temporary export or get (if needed) and fills out the parameters with the right values. %s1 will be filled with the content of the initial revision, %s2 with the final revision. On large recursive diffs this may get really slow.
    </p>
az: <p align="left">
    Xarici proqramı bu qaydada daxil edin
    <p align="center">
    <tt>&lt;proqram&gt; &lt;param&gt; %f</tt>
    </p>
    or
    <p align="center">
    <tt>&lt;program&gt; &lt;param&gt;</tt>
    </p>
    or
    <p align="center">
    <tt>&lt;program&gt; &lt;param&gt; %s1 %s2</tt>
    </p>
    <br>
    Əgər birinci və ya ikinci forma istifadə olunursa, SVN fərqləri özü işləyir. %f müvvəqəti faylın adı ilə əvəz olunacaq. Əgər %f verilməyibsə 
    fərqləri müqayisə edən alət məlumatları standart giriş/çıxış axınlarından (stdin) əldə etməyə qadir olmalıdır.
    <br>
    Əgər %s1 və %s2 tamamlayıcı simvolları verilibsə, kdesvn təyin edilmiş proqrama fərqləri müqayisə etməyə imkan verir. Bunun üçün kdesvn faylları müvəqqəti ixrac edir və ya alır və parametrlərə düzgün göstəriciləri daxil edir. %s1 ilkin dəyişikliklərin tərkibləri ilə əvəzlənəcək, %s2 isə son dəyişikliklərlə əvəzlənəcək. Böyük rekursiv müqayisə zamanı bu çox vaxt apara bilər.
    </p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_extern_hint)
en: see "What's this" for details
az: Təfərrüatlar üçün "Bu nədir" sorğusuna baxın

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DispColorSettings)
en: ColorSettings
az: RəngAyarları

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_colored_state)
en: Mark changed and locked items colored
az: Dəyişdirilmiş və kilidlənmiş elementlərin rəngini dəyişmək

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Locked items:
az: Kilidlənənlər:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Not versioned items:
az: Versiyalanmamışlar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Remote changed items:
az: Uzaqdakı dəyişdirilənlər:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Added items:
az: Əlavə edilənlər:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Deleted items:
az: Silinənlər:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Conflicted_items_label)
en: Conflicted items:
az: Ziddiyyətli elementlər:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Missed_items_label)
en: Missed items:
az: Çatışmayanlar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Local changed items:
az: Yerli dəyişdirilənlər:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Need_lock_label_2)
en: Item needs lock:
az: Kilidlənmə tələb edənlər:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DisplaySettings)
en: Settings
az: Ayarlar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_ListIconsSize_label)
en: Size of Listviewicons
az: Siyahıdakı nişanların ölçüsü:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_display_overlays)
en: Mark Subversion states with an overlayed icon
az: Subversionun vəziyyətini uyğun nişanla qeyd etmək

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_display_overlays)
en: <p align="left">
    Mark items with non-normal state with an overlayed icon. When you wish to
    see which items has newer items in repository you may have to set "Check for updates on open" in Subversion-Dialog.
    </p>
az: <p align="left">
    Normal vəziyyətdə olmayan elementlər uyğun nişanla qeyd edilsin. Hansı elementin repazitoriyada ən yeni olduğunu görmək istəyirsinizsə "Açılışda yenilənmələri yoxlamaq" parametrini Subversion Dialoqunda aktiv edə bilərsiniz.
    </p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_display_overlays)
en: Mark item status with icon overlay
az: Elementin vəziyyəti uyğun nişanla qeyd edilsin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_case_sensitive_sort)
en: Items sorting order is case sensitive
az: Elementlərin çeşidlənməsində böyük/kiçik hərflər nəzərə alınsın

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_MaxLogLabel)
en: Maximum log messages in history:
az: Tarixçədə jurnal ismarıclarının maks. sayıs:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_display_file_tips)
en: Here you can control if, when moving the mouse over a file, you want to see a small popup window with additional information about that file
az: Kursor üzərində dayanan fayl haqqında məlumatları göstərəcək kiçik pəncərənin açılmasını burada idarə edə bilərsiniz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_display_file_tips)
en: Show file info
az: Fayl haqqında məlumat göstərilsin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_colored_blame)
en: Display colored annotate
az: Rəngli izahat göstərilsin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_show_navigation_panel)
en: Use navigation panel
az: Naviqasiya paneli istifadə edin

note: i18n: ectx: label, entry, group (general_items)
en: Set if items sortorder should be case sensitive or not
az: Çeşidləmənin böyük/kiçik hərflərə həsas olub olmamasını təyin etmək

note: i18n: ectx: label, entry, group (general_items)
en: Size of the icons
az: Nişanların ölçüsü

note: i18n: ectx: label, entry, group (general_items)
en: Show file information in tooltip
az: İpuclarında fayl məlumatları göstərilsin

note: i18n: ectx: label, entry, group (general_items)
en: Use an external program for diff viewing/generating
az: Fərqləri göstərmək/müqayisə etmək üçün xarici proqramı istifadə etmək

note: i18n: ectx: label, entry, group (general_items)
en: Use external program for diff viewing
az: Fərqlərə baxmaq üçün xarici proqramı istifadə etmək

note: i18n: ectx: label, entry, group (general_items)
en: Diff ignores all white space
az: Müqayisə, bütün boşluqları gözardı edir

note: i18n: ectx: label, entry, group (general_items)
en: Show diff in Git format
az: Fərqləri, Git formatındakı kimi göstərmək

note: i18n: ectx: label, entry, group (general_items)
en: Maximum number of log messages
az: Jurnal qeydlərinin maksimum sayı

note: i18n: ectx: label, entry, group (general_items)
en: Display colored blame lines
az: İzahı rəngli göstərilsin

note: i18n: ectx: label, entry, group (subversion)
en: Display icon overlays
az: Uyğun nişanlar göstərilsin

note: i18n: ectx: label, entry, group (subversion)
en: Get item information recursively
az: Elementin rekursiv məlumatlarını almaq

note: i18n: ectx: label, entry, group (subversion) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_review_commit)
en: Review items before commit
az: Göndərməzdən əvvəl elementlərə göz gəzdirmək

note: i18n: ectx: label, entry, group (subversion)
en: Hide versioned unchanged files
az: Versiyalanmış, dəyişdirilməmiş faylları gizlətmək

note: i18n: ectx: label, entry, group (subversion) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_log_follows_nodes)
en: Log follows node changes
az: Jurnal, qovşaqdakı dəyişiklikləri izləyir

note: i18n: ectx: label, entry, group (subversion) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_log_always_list_changed_files)
en: Log always reads list of changed files
az: Jurnal, həmişə dəyişdirilmiş faylların siyahısını oxuyur

note: i18n: ectx: label, entry, group (subversion)
en: Start check for updates when open working copy
az: İş nüsxəsi açılan zaman yenilənmələr yoxlanılsın

note: i18n: ectx: label, entry, group (subversion)
en: Start caching latest logs on open or commit
az: Açılan və ya göndərilən zaman sonuncu jurnal, keşlənsin

note: i18n: ectx: label, entry, group (subversion)
en: Get detailed information when making a remote listing
az: Uzaqdakı siyahılanma haqqında ətraflı məlumatları almaq

note: i18n: ectx: label, entry, group (subversion)
en: Get properties on selected item on networked protocols
az: Şəbəkə protokollarında seçilmiş elementin xüsusiyyətlərini almaq

note: i18n: ectx: label, entry, group (subversion)
en: Use properties like bugtraq:url on repository listings
az: Repazitoriyalar siyahısında bugtraq:url kimi xüsusiyyətləri istifadə edin

note: i18n: ectx: label, entry, group (subversion)
en: Check for property svn:needs-lock on listings
az: Siyahılanmada svn:needs-lock parametri yoxlanılsın

note: i18n: ectx: label, entry, group (subversion) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_store_passwords)
en: Store passwords for remote connections
az: Uzaq bağlantılar üçün şifrələri saxlamaq

note: i18n: ectx: label, entry, group (subversion)
en: Store passwords in KDE Wallet instead of Subversion' storage
az: Şifrələr Subversion yaddaşı əvəzinə KDE Cüzdanında saxlanılsın

note: i18n: ectx: label, entry, group (subversion) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_use_password_cache)
en: Use internal password cache
az: Daxili şifrə keşindən istifadə etmək

note: i18n: ectx: label, entry, group (subversion)
en: Is networking enabled
az: Şəbəkə aktivdir

note: i18n: ectx: label, entry, group (subversion)
en: Local add results in modification instead of conflicts
az: Ziddiyyətlər əvəzinə dəyişikliklərdəki nəticələri yerli əlavə etmək

note: i18n: ectx: label, entry, group (subversion)
en: create any non-existent parent at depth=empty
az: Əgər dərinlik =boş olarsa bütün əsas elementləri yaratmaq

note: i18n: ectx: label, entry, group (diffmerge_items)
en: Which program to use for external merges
az: Birləşdirmə üçün istifadə olunacaq xarici proqram

note: i18n: ectx: label, entry, group (diffmerge_items)
en: Which program for resolving conflicts
az: Ziddiyətləri həll etmək üçün xarici proqramı

note: i18n: ectx: label, entry, group (blame_dlg)
en: Locale for blame display
az: Müəllifi göstərmək üçün yer

note: i18n: ectx: label, entry, group (revision_tree)
en: Check status of log cache when starting revision tree
az: Dəyişiklik ardıcıllığını işlətməyə başlayarkən jurnal keşinin vəziyyətini yoxlamaq

note: i18n: ectx: label, entry, group (revision_tree) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Direction of revision tree
az: Dəyişim ardıcıllığının istiqaməti

note: i18n: ectx: label, entry, group (revision_tree)
en: Color for added items
az: Əlavə edilənlərin rəngi

note: i18n: ectx: label, entry, group (revision_tree)
en: Color for deleted items
az: Silinənlərin rəngi

note: i18n: ectx: label, entry, group (revision_tree)
en: Color for copied items
az: Kopyalananların rəngi

note: i18n: ectx: label, entry, group (revision_tree)
en: Color for renamed items
az: Adı dəyişdirilənlərin rəngi

note: i18n: ectx: label, entry, group (revision_tree)
en: Color for modified items
az: Dəyişiklik edilənlərin rəngi

note: i18n: ectx: label, entry, group (revision_tree)
en: Height of detail view in tree widget
az: Vidjetlər ağacında ətraflı məlumatlar panelinin hündürlüyü

note: i18n: ectx: label, entry, group (revision_tree)
en: Diffs from revision tree are recursive
az: Dəyişmlər ardıcıllığı üçün müqayisə geri qayıda biləndir (rekursivdir)

note: i18n: ectx: label, entry, group (cmdline)
en: Should Konqueror not display context menus for kdesvn?
az: Dolphin və ya Konqueror kdesvn üçün kontekst menyunu göstərməlidirmi?

note: i18n: ectx: label, entry, group (cmdline)
en: Should Konqueror not display kdesvn entries in main action menu?
az: Konqueror əsas fəaliyyət menyusunda kdesvn girişlərini göstərməməlidirmi?

note: i18n: ectx: label, entry, group (cmdline)
en: Show a small log window after executing a command.
az: Əmr icra olunarkən kiçik jurnal pəncərəsini göstərmək.

note: i18n: ectx: label, entry, group (cmdline)
en: Log must contain at least lines to show
az: Göstərmək üçün jurnal ən azı bir sətirdən ibarət olmalıdır

note: i18n: ectx: label, entry, group (cmdline)
en: KIO::svn operations use a standard log message
az: KIO::svn əməliyyatları standart giriş mesajından istifadə edir

note: i18n: ectx: label, entry, group (cmdline)
en: The standard log message to use with KIO if not asking for it.
az: KIO tərəfindən istifadə ediləcək standart giriş mesajının mətni (başqa qayda göstərilməyibsə)

note: i18n: ectx: label, entry, group (cmdline)
en: Support overwrite for KIO module
az: KİO modulu üçün üzərinə yazmaq funksiyasının dəstəklənməsi

note: i18n: ectx: label, entry, group (cmdline)
en: Print progress messages in KDE dock area
az: Əməliyyatın gedişini KDE bildirişində göstərmək

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_poll_modified)
en: Check modified items every
az: Hər dəyişiklik ediləni yoxlamaq

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: minutes
az: dəqiqələr

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_poll_updates)
en: If set check for updates on working copy when network is enabled on regular base
az: Əgər işarələnibsə, şəbəkə daimi olaraq aktiv edildiyində işləmə nüsxəsində yenilənmələri yoxlamaq

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_poll_updates)
en: Check for updated items every
az: Elementlərin yenilənmə tezliyi

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_tree_direction)
en: Left to right
az: Soldan sağa

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_tree_direction)
en: Bottom to top
az: Aşağıdan yuxarı

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_tree_direction)
en: Right to left
az: Sağdan sola

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_tree_direction)
en: Top to bottom
az: Yuxarıdan aşağı

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_AddColorLabel)
en: Color for added items:
az: Əlavə edilmişlərin rəngi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Color for copied items:
az: Kopyalanmışların rəngi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Color for renamed items:
az: Adı dəyişdirilənlərin rəngi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Color for modified items:
az: Dəyişiklik edilənlərin rəngi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Color for deleted items:
az: Silinənlərin rəngi:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_fill_cache_on_tree)
en: Should kdesvn check content of log cache before starting the tree
az: Ardıcıllığı açmadan öncə jurnalın keşinin yoxlanılması

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_fill_cache_on_tree)
en: When starting the tree generation and reading data from log cache kdesvn may check for newer items in repository if network is enabled. 
    
    But this may slow down tree generation so it is disabled by default.
az: Əgər komputerin şəbəkəyə giriş imkanı varsa ardıcıllığın qurulmasının və jurnal keşinin oxunmasına başlamazdən əvvəl kdesvn repazitoriyanı yeni elementlər üçün yoxlaya bilər, 
    
    Bu imkanın istifadə edilməsi, ardıcıllığın qurulması ləngidə bilər, ona görə də bu standart olaraq söndürülüb.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_fill_cache_on_tree)
en: Check log cache fill before reading tree
az: Ardıcıllığın oxunmasından əvvəl jurnal keşinin dolmasını yoxlayın

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_start_updates_check_on_open)
en: Select if kdesvn should check for updates when open a working copy
az: İşləmə qovluğu açılan zaman kdesvn-in yenilənmələri yoxlayıb, yoxlamayacağını seçin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_start_updates_check_on_open)
en: Start check for updates when open a working copy
az: İşləmə nüsxəsi açılan zaman yenilənmələrin yoxlanmasına başlamaq

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_log_cache_on_open)
en: Start fill log cache on open
az: Açıldıqda jurnal keşini doldurmaq

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_check_needslock)
en: When listing on working copies kdesvn may check for this property
az: İşləmə nüsxəsi siyahılandıqda kdesvn onun xüsusiyyətlərini yoxlaya bilər

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_details_on_remote_listing)
en: Get file details while remote listing
az: Repazitoriyaya baxdıqda fayllar haqqında ətraflı məlumtlar əldə etmək

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_properties_on_remote_items)
en: Always get properties on networked repositories
az: Həmişə şəbəkə repazitoriyalarında məlumatları əldə etmək

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_store_passwords)
en: Storing passwords is often a security problem. Kdesvn itself does not store any passwords, but the Subversion itself inside the configuration area of Subversion. If this area is readable from others you should not set it, but you may select for single non critical accounts inside the authentication dialog.
az: Şifrənin saxlanılması - adətən təhlükəsizlik problemidir. Kdesvn tətbiqi şifrələri saxlamır, onlar Subversion parametrlərində saxlanılır. Əgər başqa istifadəçilərin bu parametrlərə giriş imkanı varsa şifrəni saxlamamaq məsləhət görülür. amma kimlik doğrulama dialoq pəncərəsində tək-tək kritik olmayan heablar üçün seçim ədə bilərsiniz.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_passwords_in_wallet)
en: When saving passwords, do it into KDE Wallet instead of Subversions storage?
az: Şifrəni saxlayarkən Subversion yaddaşı əvəzinə KDE Cüzdanı istifadə edilsinmi?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_passwords_in_wallet)
en: <p>Tells if your passwords set in kdesvn should stored into KDE Wallet instead of simple clear text storage of Subversion.</p>
    <p>This would be a little bit more secure because KDE Wallet is (mostly) encrypted with a password. On other hand you must re-enter your passwords with other Subversion clients not accessing KDE wallet (e.g. svn command line itself, rapidsvn and so on).</p>
    <p>If you are HOME storage e.g. Subversion's config folder is on a network drive you should hard think about not storing passwords in a plain text file like Subversion does but put it into an encrypted storage like KDE Wallet or do not save passwords.</p>
az: <p>Kdesvn daxilində ayarlanan şifrələrinizin Subversion açıq mətn yaddaşı əvəzinə KDE Cüzdanında saxlanılıb saxlanılmayacağını məlumat verir.</p>
    <p>Bu bir az daha etibarlı olacaqdır, cünki KDE Cüzdanı (çox halda) şifrə ilə şifrələnmiş olur. Digər tərəfdən KDE Cüzdanına giriş imkanı olmayan başqa Subversion müştəriləri (məs., SVN əmr sətri, rapidsvn, və s.) üçün şifrəni yenidən daxil etmək tələb oluna bilər. </p>
    <p>Əgər saxlama yeriniz, yəni Subversion konfiqurasiya qovluğu şəbəkə diskindədirsə şifrələrinizi Subversionda olduğu kimi mətn formatında deyil, KDE Cüzdanında olduğu kimi şifrələnmiş formada saxlayın və ya şifrəni heç bir halda saxlamayın.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_passwords_in_wallet)
en: Store passwords into KDE Wallet
az: Şifrəni KDE Cüzdanında saxlamaq

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_use_password_cache)
en: Use an internal password cache
az: Daxili şifrə keşindən istifadə etmək

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_log_always_list_changed_files)
en: Read detailed change lists
az: Ətraflı dəyişim siyahısını oxumaq

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_log_always_list_changed_files)
en: Reading lists of changed files may sometimes a little bit slow down things. But if this feature is switched off, kdesvn may fail generating differences between node changes from within the log viewer.
az: Dəyişdirilmiş faylların siyahısının oxunması bəzən ləngiməyə səbəb ola bilər. Amma bu xüsusiyyət söndürülərsə jurnala baxış sahəsindən qovşaqlar arasındakı fərqlərin kdesvn tərəfindən işlənməsi mümkün olmaya bilər.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_review_commit)
en: List items next commit will send or not
az: Növbəti göndərilşdə elementlər siyahısı çıxarılsın ya yox

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_commit_hide_new)
en: Hide new items in commit box
az: Göndəriş qutusunda yeni elementləri gizlətmək

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_update_add_as_modification)
en: <html><head/><body><p>If set, a local addition at the same path as an incoming addition of the same node kind results in a normal node with a possible local modification, instead of a tree conflict.</p></body></html>
az: <html><head/><body><p>Təyin edilibsə eyni yola eyni qovşaq növündə daxil olanı əlavə etməklə yaradılan yerli bir əlavə, arıcıllıq ziddiyyəti ilə deyil, ehtimal ki, yerli dəyişikliyi olan normal bir qovşaqla nəticələnir.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_update_make_parents)
en: <html><head/><body><p>If set, create any non-existent parent directories also by checking them out at depth=empty</p></body></html>
az: <html><head/><body><p>Əgər təyin edilərsə dərinliyi boşa bərabər olan kataloqları almaqla hələ mövcud olmayan bütün ana kataloqları yaratmaq (depth=empty)</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_update_make_parents)
en: Update makes missing parents
az: Yenilənmə, çatışmayan əsas obyektlər yaradır

en: Not filling log cache because it is disabled due setting for this repository.
az: Bu repazitoriyanın ayarlarına görə jurnal keşinin doldurulması icra olunmayacaq.

en: Filling log cache in background.
az: Jurnal keşinin arxa planda doldurulması.

en: Filling cache canceled.
az: Keşin doldurulması ləğv edildi.

en: Cache filled up to revision %1.
az: Keş %1 dəyişiminə qədər dolduruldu.

en: Filling log cache in background finished.
az: Keşin arxa planda doldurulması başa çatdı

en: %1 of %2 transferred.
az: %1 / %2 ötürüldü.

en: %1 transferred.
az: %1 ötürüldü.

en: Log message for revision
az: Dəyişim jurnalının ismarıcı

en: Go to line
az: Sətrə keçid

en: Show line
az: Sətri göstərmək

en: Show line number
az: Sətrin nömrəsini göstərmək

[ctx: @title:window]
en: Log Message for Revision %1
az: %1 Dəyişim jurnalının ismarıcı

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_BlameTree)
en: Line
az: Sətir

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_BlameTree)
en: Revision
az: Dəyişim

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_BlameTree) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_startDateButton) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_stopDateButton)
en: Date
az: Tarix

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_BlameTree)
en: Author
az: Müəllif

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_BlameTree)
en: Content
az: Tərkibi

en: Add to revision control
az: Versiyaya nəzarət sisteminə əlavə etmək

en: Restore missing
az: Çatışmayanları bərpa etmək

en: Revert
az: Geri qaytarmaq

en: Revert failed
az: Geri qaytarılma slınmadı

en: Resolved
az: Həll edildi

en: Skip
az: Ötürmək

en: Deleted
az: Silmək

en: Added
az: Əlavə edildi

en: Update
az: Yenilənir

en: Update complete
az: Yenilənmə başa çatdı

en: Update external module
az: Xarici modulu yeniləmək

en: Status on external
az: Xarici modulların vəziyyəti

en: Commit Modified
az: Göndəriş dəyişdirildi

en: Commit Added
az: Göndəriş əlavə edildi

en: Commit Deleted
az: Göndəriş silindi

en: Commit Replaced
az: Göndəriş əvəzləndi

en: Locking
az: Kilidlənmiş

en: Unlocked
az: Kiliddən çıxarıldı

en: Lock failed
az: Kilidlənmə alınmadı

en: Unlock failed
az: Kiliddən çıxarılma alınmadı

en: unchanged
az: dəyişdirilməmiş

en: item wasn't present
az: element yox idi

en: unversioned item obstructed work
az: versiyalanmamış element işə mane olur

en: Modified state had mods merged in.
az: Dəyişdirilmiş vəziyyət birləşmiş rejim aldı.

en: Modified state got conflicting mods.
az: Dəyişdirilmiş vəziyyətdə qarşılıqlı ziddiyətlər var.

en: Enter password for realm %1
az: %1 sahəsi üçün şifrəni daxil edin

en: The certificate is not issued by a trusted authority. Use the fingerprint to validate the certificate manually.
az: Bu sertifikat etibarlı mənbədən verilməyib. Sertifikatı əl ilə yoxlamaq üçün möhürlənmiş şifrədən (fingerprint) istifadə edin.

en: The certificate hostname does not match.
az: Sertifikatdakı host adı uyğun gəlmir.

en: The certificate is not yet valid.
az: Bu sertifikat etibarlı deyil.

en: The certificate has expired.
az: Sertifikatın etibarlılıq müddəti bitib.

en: The certificate has an unknown error.
az: Sertifikatda naməlum səhv var.

en: %1
    Really store password as plain text?
az: %1
    Şifrə adi mətn formatında saxlanılsın?

en: Save password
az: Şifrəni saxlamaq

[ctx: @action:button]
en: Store in Plain Text
az: Adi mətndə saxlayın

en: SVN Error
az: SVN xətası

en: Command "%1" not implemented or known
az: "%1" əmri həyata keçirilmədi və ya naməlumdur.

en: "GET" requires output file
az: "GET" fayl çıxarışları tələb edir

en: May only switch one URL at time
az: Eyni zamanda yalnız bir URL dəyişə bilər

en: Switch only on working copies
az: Yalnız işləmə nüsxəslərində keçid etmək

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CopyMoveView)
en: Copy / Move
az: Kopyalamaq/Köçürmək

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_HeadOneLabel)
en: Rename
az: Yenidən adlandırmaq

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_HeadTwoLabel)
en: to
az: kimə

en: Rename/move
az: Ad dəyişmək/köçürmək

[ctx: @title:window]
en: Move/Rename File/Directory
az: Faylı/Qovluğu Köçürmək/Yenidən adlandırmaq

[ctx: @title:window]
en: Copy File/Directory
az: Faylı/Qovluğu kopyalamaq

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, CreateRepoDlg)
en: Create new repository
az: Yeni repazitoriya yaratmaq

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_DisableFsync)
en: Disable fsync at commit (BDB only)
az: Göndərərkən disk ilə sinxronizasiyanı (fsync) söndürün (yalnız BDB)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Path to repository:
az: Repazitoriyaya yol:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, m_FilesystemSelector)
en: Select type of storage
az: Yaddaşın növünü seçin

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, m_FilesystemSelector)
en: Select the storage type of repository (FSFS or Berkely DB)
az: Repazitoriya yaddaşının növünü seçin (FSFS və ya Berkely DB)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_CreateMainDirs)
en: Create trunk, tags and branches folders
az: Trunk, tags və branches qovluqları yaratmaq

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_CreateMainDirs)
en: If this is set then the base layout (<tt>/trunk</tt>,<tt>/branches</tt> and <tt>/tags</tt>) will created after opening the fresh repository.
az: Əgər bu seçilərsə o zaman kataloqların əsas strukturları (<tt>/trunk</tt>,<tt>/branches</tt> and <tt>/tags</tt>) yeni repazitoriya açıldıqdan sonra yaranacaq.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_CreateMainDirs)
en: Create main folders
az: Əsas qovluğu yaratmaq

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_presvn16compat)
en: Is created repository compatible to Subversion prior 1.6
az: Yaranan repazitoriya Subversionun 1.6-dək versiyası ilə uyğun olmalıdır ya yox

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_presvn16compat)
en: If set, the repository created will compatible to Subversion prior 1.5. This is only useful when svnqt is running with Subversion 1.6 or above.
az: Əgər təyin edilmişsə repazitoriya Subversion 1.5 versiyasına uyğun yaradılacaq. Bu yalnız svnqt Subversion 1.6 və yuxarı versiyası ilə işə düşdükdə faydalı ola bilər.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_presvn16compat)
en: Compatible to Subversion prior 1.6
az: Subversion 1.6-dək versiyası ilə uyğun

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_LogKeep)
en: Disable automatic log file removal (BDB only)
az: Jurnal faylının avtomatik silinməsini söndürmək (yalnız BDB)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Type of repository:
az: Repazitoriyanın növü:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_presvn15compat)
en: Is created repository compatible to Subversion prior 1.5
az: Yaranan repazitoriya Subversionun 1.5-dək versiyası ilə uyğun olmalıdır ya yox

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_presvn15compat)
en: If set, the repository created will compatible to Subversion prior 1.5. This is only useful when svnqt is running with Subversion 1.5 or above.
az: Əgər təyin edilmişsə repazitoriya Subversion 1.5 versiyasına uyğun yaradılacaq. Bu yalnız svnqt Subversion 1.5 və yuxarı versiyası ilə işə düşdükdə faydalı ola bilər.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_presvn15compat)
en: Compatible to Subversion prior 1.5
az: Subversion 1.5-dək versiyası ilə uyğun

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_presvn18compat)
en: Is created repository compatible to Subversion prior 1.8
az: Yaranan repazitoriya Subversionun 1.8-dək versiyası ilə uyğun olmalıdır ya yox

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_presvn18compat)
en: If set, the repository created will compatible to Subversion prior 1.4. This is only useful when svnqt is running with Subversion 1.8 or above.
az: Əgər təyin edilmişsə repazitoriya Subversion 1.5 versiyasına uyğun yaradılacaq. Bu yalnız svnqt Subversion 1.8 və yuxarı versiyası ilə işə düşdükdə faydalı ola bilər.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_presvn18compat)
en: Compatible to Subversion prior 1.8
az: Subversion 1.8-dək versiyası ilə uyğun

en: Log cache holds %1 log entries and consumes %2 on disk.
az: Jurnal keşi %1 yazıdan ibarətir və diskdə %2 yer tutur.

en: Really clean cache for repository
    %1?
az: Keşi təmizlənəcək repazitoriya
    %1 təmizlənsin?

en: Clean repository cache
az: Repazitoriyanın keşini təmizləmək

[ctx: @action:button]
en: Delete Cache
az: Keşi silin

en: Really clean cache and data for repository
    %1?
az: Keşi və məlumatları təmizlənəcək repazitoriya
    %1 təmizlənsin?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_DeleteRepositoryButton)
en: Delete repository
az: Repazitoriyanı silmək

[ctx: @action:button]
en: Delete Repository
az: Repazitoriyanı silin

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, DBOverView)
en: Overview about cache database content
az: Varilənlər Bazası tərkibləri keşinin icmalı

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_RepositoryLabel)
en: Known repositories
az: Məlum repazitoriyalar

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_DeleteCacheButton) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, m_DeleteCacheButton)
en: Delete cache entries for current selected repository
az: Cari seçilmiş repazitoriyaların keş yazılarını silmək

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_DeleteCacheButton)
en: Delete cache
az: Keşi silmək

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_DeleteRepositoryButton) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, m_DeleteRepositoryButton)
en: Delete all entries and settings for selected repository
az: Cari seçilmiş repazitoriyaların keş yazılarını və ayarlarını silmək

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_SettingsButton)
en: Repository Settings
az: Repazitoriya ayarları

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_StatisticButton)
en: Statistics for repository
az: Repazitoriyanın statistikası

[ctx: @title:window]
en: Settings for %1
az: %1 üçün ayarlar

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Log cache settings
az: Jurnal keşi ayarları

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dbcfg_noCacheUpdate)
en: Do not update log cache on open
az: Açılan zaman jurnal keşi yenilənməsin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Prefixes to filter out in revision tree
az: Dəyişim ardıcıllığında filtrləmə üçün söz önləri

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Log and statistics setting
az: Jurnal və statistika ayarları

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Hide logs containing following words
az: Aşağıdakı sözlər olan qeydləri gizlət

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KEditListWidget, dbcfg_exclude_log_pattern)
en: This is a list which words/substrings a log entry must contain so it will be hidden from log and statistics
az: Bu söz/sətiraltı siyahısı ilə jurnala yazılarından ibarət olmalıdır ki, jurnaldan və statistikadan gizlənsin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Do not show commits from following users
az: Aşağıdakı istifadəçilərdən göndərişləri göstərməmək

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KEditListWidget, dbcfg_exclude_userslog)
en: Do not display commits of listed users in log window and statistics view
az: Jurnal pəncərəsində və statistikada sadalanan istifadəçilərin əmrlərini göstərməyin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dbcfg_filter_empty_author)
en: Do not display commits without author
az: Müəllifi olmayan göndərişləri göstərməmək

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DumpRepoDlg)
en: Dump repository
az: Repazitoriya damp-ının yaradılması

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_UseDeltas)
en: Use deltas
az: Təfərrüatları istifadə etmək

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, m_StartNumber)
en: -1 for START
az: START üçün -1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lblEnd)
en: End revision:
az: Dəyişimin sonu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_incrementalDump)
en: incremental Dump
az: Genişlənən Damp

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_Rangeonly)
en: Dump revision range
az: Dəyişimi boşaltma aralığını yaratmaq

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_OutfileLabel)
en: Dump into:
az: Buraya boşaltmaq:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, m_EndNumber)
en: -1 for HEAD
az: HEAD üçün -1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lblStart)
en: Start revision:
az: Dəyişimi başlatmaq:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_RepoLabel)
en: Repository to dump:
az: Boşaltmaq üçün repazitoriya:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_PatternLabel)
en: Patterns to add or remove:
az: Əlavə etmək və silmək üçün şablonlar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_RemoveCheckBox)
en: Remove patterns
az: Şablonları silmək

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_DepthLabel)
en: Depth for ignore
az: İnkar etmə dərinliyi

[ctx: @title:window]
en: Add Property
az: Xüsusiyyət əlavə etmək

en: One of <b>'native'</b>, <b>'LF'</b>, <b>'CR'</b>, <b>'CRLF'</b>.
az: Sətirə keçmə üsullarından biri: <b>'native'</b>, <b>'LF'</b>, <b>'CR'</b>,<b>'CRLF'</b>.

en: If present, make the file executable.<br/>This property can not be set on a directory. A non-recursive attempt will fail, and a recursive attempt will set the property only on the file children of the folder.
az: Əgər təqdim edilmişsə faylı icra edilə bilən edin.<br/>Bu qovluğa şamil sdilə bilməz. Qeyri-rekursiv cəhd uğursuz olacaq və rekursiv cəhd yalnız fayl qovluqlarının alt faylları üçün xüsusiyyət təyin edəcək.

en: Keywords to be expanded into the contents of a file.<br/>They can be inserted into documents by placing a keyword anchor which is formatted as $KeywordName$.<br/>Valid keywords are:<br/><b>URL/HeadURL</b> The URL for the head revision of the project.<br/><b>Author/LastChangedBy</b> The last person to change the file.<br/><b>Date/LastChangedDate</b> The date/time the object was last modified.<br/><b>Revision/Rev/LastChangedRevision</b> The last revision the object changed.<br/><b>Id</b> A compressed summary of the previous 4 keywords.
az: Faylın tərkibinə yerləşdiriləcək açar sözlər. <br/>Onlar $KeywordName$ formatında sabitlənən açar söz kimi sənədə daxil edilə bilər.<br/>Etibarlı açar sözlər:<br/><b>URL/HeadURL</b> Layihənin dəyişim başlığına aparan URL ünvanı.<br/><b>Author/LastChangedBy</b>Faylı dəyişdirən sonuncu şəxs.<br/><b>Date/LastChangedDate</b>Sonuncu dəyişim tarixi, vaxtı və obyekti.<br/><b>Revision/Rev/LastChangedRevision</b>Obyektə düzəliş edilən sonuncu dəyişim.<br/><b>Id</b> Qısaldılmış formada sonuncu 4 söz.

en: Set this to any value (e.g. <b>'*'</b>) to enforce locking for this file.<br/>The file will be set read-only when checked out or updated, indicating that a user must acquire a lock on the file before they can edit and commit changes.
az: Bu faylı məcburi kilidləmək üçün hər hansı bir dəyəri (məs., <b>'*'</b>) təyin edin. <br/>Bu fayl repazitoriyadan alındıqda və ya yeniləndikdə ona "yalnız oxumaq" rejimi tətbiq olunacaq. Bu onu göstərir ki, istifadəçi düzəliş etmədən və dəyişikliyi göndərmədən öncə faylı kilidlənmiş formada əldə etməlidir.

en: The mimetype of the file. Used to determine whether to merge the file and how to serve it from Apache. A mimetype beginning with <b>'text/'</b> (or an absent mimetype) is treated as text. Anything else is treated as binary.
az: MİME fayl növü. Faylın birləşdirilib birləşdirilməyəcəyini və Veb-serverdən (Apache) necə təqdim olunacağını bildirmək üçün istifadə olunur.<b>'text/'</b> ilə başlanan MİME növü (və ya əgər MİME növü yoxdursa) mətn kimi qəbul edilir. Bütün qalan fayllar binar fayllar hesab edilir.

en: A newline separated list of module specifiers, each consisting of a relative directory path, optional revision flags, and a URL. For example:<br/><nobr><b>foo http://example.com/repos/projectA</b></nobr><br/><nobr><b>foo/bar -r 1234 http://example.com/repos/projectB</b></nobr>
az: Hər bir nisbi qovluq yolu, ixtiyari dəyişim bayrağı və URL-dan ibarət yeni bir xətti modul dəqiqləşdiricilərinin siyahısı. Misal üçün:<br/><nobr><b>foo http://example.com/repos/projectA</b></nobr><br/><nobr><b>foo/bar -r 1234 http://example.com/repos/projectB</b></nobr>

en: A newline separated list of file patterns to ignore.
az: İnkar ediləcək fayl şablonlarının yeni sətirlə ayrılmış siyahısı.

en: Label text to show for the edit box where the user enters the issue number.
az: İstifadəçinin buraxılış nömrəsini daxil etdiyi redaktə qutusunu göstərmək üçün etiket mətni.

en: URL pointing to the issue tracker. It must contain <b>%BUGID%</b> which gets replaced with the bug issue number. Example:<br/><nobr><b>http://example.com/mantis/view.php?id=%BUGID%</b></nobr>
az: Xətaların izlənilməsi sisteminin URL ünvanı. Bu xəta hesabatı nömrəsi ilə əvəzlənərək alınan <b>%BUGID%</b> dəyərindən ibarət olmalıdır. Misal üçün:<br/><nobr><b>http://example.com/mantis/view.php?id=%BUGID%</b></nobr>

en: String which is appended to a log message when an issue number is entered. The string must contain <b>%BUGID%</b> which gets replaced with the bug issue number.
az: Xəta nömrəsi daxil edilən zaman jurnal qeydlərinə əlavə olunan mətn. Sətir, xəta nömrəsi ilə əvəzlənərək alınan <b>%BUGID%</b> dəyərindən ibarət olmalıdır.

en: Set to <b>'yes'</b> if a warning shall be shown when no issue is entered in the commit dialog. Possible values:<br/><b>'true'</b>/<b>'yes'</b> or <b>'false'</b>/<b>'no'</b>.
az: Göndəriş dialoqunda xəta ismarıcına keçid göstərilməyibsə, göstərilməli olan xəbərdarlıq üçün <b>'yes'</b> seçin. Mümkün dəyərlər:<br/><b>'true'</b>/<b>'yes'</b> və ya <b>'false'</b>/<b>'no'</b>.

en: Set to <b>'false'</b> if your bugtracking system has issues which are referenced not by numbers.<br/>Possible values: <b>'true'</b> or <b>'false'</b>.
az: Xəta izləmə sistemi xətra nömrələnməsindən istifadə etmirsə <b>'false'</b> seçin. <br/>Mümkün dəyərlər: <b>'true'</b> və ya <b>'false'</b>.

en: Set to <b>'false'</b> if you want the bugtracking ID to be inserted at the top of the log message. The default is <b>'true'</b> which means the bugtracking ID is appended to the log message.
az: Xəta izləmə İD-sinin jurnal qeydlərinin ilk sırasında olmasını isəyirsinizsə <b>'false'</b> seçin. Standart <b>'true'</b> o deməkdir ki, xəta izlənmə İD-si jurnala əlavə olunur.

en: Two regular expressions separated by a newline.<br/>The first expression is used to find a string referring to an issue, the second expression is used to extract the bare bug ID from that string.
az: Yeni sətir simvolu ilə ayrılmış iki müntəzəm ifadə.<br/>Birinci ifadə xəta hesabatına aid problemi tapır, ikinci ifadə həmin sətirdən sadə xəta İD-ni tapmaq üçün istifadə olunur.

en: Select or enter new property
az: Yeni xüsusiyyəti seçin və ya daxil edin

en: No help for this property available
az: Bu xüsusiyyət üçün təlimat yoxdur

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, EditPropsDlg)
en: Modify property
az: Xüsusiyyətin dəyişdirilməsi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_NameLabel)
en: Property name:
az: Xüsusiyyətin adı:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_ValueLabel)
en: Property value:
az: Xüsusiyyətin dəyəri:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, helpButton)
en: Click for short info about pre-defined property name
az: Xüsusiyyətin əvvəlcədən təyin olunmuş adı haqqında qısa məlumat üçün vurun

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CheckoutInfo)
en: Checkout info
az: Repazitoriyadan çıxarılma məlumatları

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_TargetLabel)
en: Select target directory:
az: Hədəf qovluğunu seçin:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_UrlLabel)
en: Enter URL:
az: URL daxil edin:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_ignoreExternals)
en: Ignore externals while operation
az: Əməliyyat zamanı xariciləri nəzərə almamaq

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_ignoreExternals)
en: Ignore externals
az: Xariciləri nəzərə almamaq

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_overwriteButton)
en: May existing unversioned items overwritten
az: Mövcu versiyalanmamış elementlər yenidən yazıla bilər

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_overwriteButton)
en: Overwrite existing
az: Mövcud olanların üzərinə yazmaq

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_IgnoreKeywords)
en: Ignore keywords
az: Açar sözlərdən imtina etmək

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_CreateDirButton)
en: Append source URL name to subfolder
az: Mənbə URL-nun adını alt qovluğa əlavə etmək

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_ShowExplorer)
en: Open after job
az: İcra olunduqdan sonra açmaq

en: Property
az: Xüsusiyyət

en: Value
az: Dəyər

en: This property may not set by users.
    Rejecting it.
az: Bu xüsusiyyət istifadəçi tərəfindən təyin edilə bilməz.
    Onu kənarlaşdırmaq.

en: Protected property
az: Qorunan xüsusiyyət

en: A property with that name exists.
    Rejecting it.
az: Bu adla xüsusiyyət mövcuddur.
    Onu kənarlaşdırmaq.

en: Double property
az: ikili xüsusiyyət

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, RangeInput)
en: Revisions
az: Dəyişimlər

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_startRevBox)
en: Start with revision
az: Dəyişim ilə başlamaq

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, m_startWorkingButton) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, m_stopWorkingButton)
en: Select current working copy changes
az: Cari işlək nüsxənin dəyişikliyini seçmək

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_startWorkingButton) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_stopWorkingButton)
en: WORKING
az: İŞLƏK

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_startNumberButton)
en: N&umber
az: Sa&y

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_startHeadButton) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_stopHeadButton)
en: HEAD
az: Aparıcı dəyişim (HEAD)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_startStartButton)
en: S&TART
az: BAŞLA&TMAQ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_stopRevBox)
en: Stop with revision
az: Dəyişimdə saxlamaq

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_stopNumberButton)
en: Number
az: Say

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_stopStartButton)
en: START
az: BAŞLATMAQ

[ctx: @title:window]
en: Select Revisions
az: Dəyişimləri seçmək

en: Select revision
az: Dəyişimi seçmək

en: Could not run process "%1".
    
    Process stopped with message:
    %2
az: "%1" əməliyyatı başladılmadı.
    
    Əməliyyat bu ismarıcla dayandı:
    %2

en: Error running the graph layouting tool.
az: Qrafik alətin işə salınmasında xəta.

en: Please check that 'dot' is installed (package GraphViz).
az: Lütfən "dot" (GraphViz paketi) quraşdırıldığına əmin olun.

en: Deleted at revision %1
az: %1 dəyişimində silindi

en: Added at revision %1 as %2
az: %1 dəyişimində %2 kimi əlavə olundu

en: Copied to %1 at revision %2
az: %2 dəyişimində %1-ə kopyalandı

en: Renamed to %1 at revision %2
az: %2 dəyişimində adı %1-ə dəyişdirildi

en: Modified at revision %1
az: %1 dəyişimində dəyişdirildi

en: Replaced at revision %1
az: %1 dəyişimində əvəzləndi

en: Revision %1
az: Dəyişim %1

en: Could not open temporary file %1 for writing.
az: Yazmaq üçün %1 müvəqqəti faylı açıla bilmədi.

en: <br>Revision: %1<br>Author: %2<br>Date: %3<br>Log: %4</html>
az: <br>Dəyişim: %1<br>Müəllif: %2<br>Tarix: %3<br>Jurnal: %4</html>

en: <b>Revision</b>%1%2%3
az: <b>Dəyişim</b>%1%2%3

en: <b>Author</b>%1%2%3
az: <b>Müəllif</b>%1%2%3

en: <b>Date</b>%1%2%3
az: <b>Tarix</b>%1%2%3

en: <b>Log</b>%1%2%3
az: <b>Jurnal</b>%1%2%3

en: Diff to previous
az: Əvvəlki ilə müqayisə

en: Diff to selected item
az: Seçilmiş ilə müqayisə

en: Cat this version
az: Bu versiyanın mənbə kodunu göstərmək

en: Unselect item
az: Seçimi ləğv etmək

en: Select item
az: Elementi seçmək

en: Display details
az: Təfərrüatları göstərmək

en: Rotate counter-clockwise
az: Saat əqrəbin əksinə çevirmək

en: Rotate clockwise
az: Saat əqrəbi istiqamətinə çevermək

en: Save tree as PNG
az: Ardıcıllığı PNG-də saxlamaq

en: Image (*.png)
az: Şəkil (*.png)

[ctx: @title:window]
en: Logs
az: Jurnallar

en: Getting logs - hit Cancel for abort
az: Jurnalları almaq - dayandırmaq üçün İmtina seçin

en: No log cache possible due broken database and networking not allowed.
az: Verilənlər bazasının pozulması və şəbəkə əlaqəsinin olmaması səbəbindən jurnalın keşlənməsi mümkün deyil.

en: Could not retrieve logs, reason:
    %1
az: Jurnal keşinin alınmaması səbəbi:
    %1

en: Scanning the logs for %1
az: %1üçün jurnalları axtarmaq

en: Cancel
az: Ləğv etmək

[ctx: @title:window]
en: Scanning logs
az: Jurnalların axtarılması

en: %1<br>Check change entry %2 of %3
az: %1<br>%3-ün %2 yazılarının yoxlanılması

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_Srclabel)
en: Repository to copy:
az: kopyalamaq üçün repazitoriya:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_Destlabel)
en: Destination folder:
az: Təyinat qovluğu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_Cleanlogs)
en: Clean logs
az: Jurnalları təmizləmək

en: No ignore
az: Gözardı edilməyən elementlər

en: If set, add files or directories that match ignore patterns.
az: Əgər seçilərsə, gözardı edilənlərə uyğun gələn faylları və qovluqları əlavə etmək.

en: Ignore unknown node types
az: Naməlum düyün növlərini gözardı etmək

en: Should files with unknown node types be ignored
az: Naməlum düyün növləri olan fayllar gözardı edilsin ya yox

en: Ignore files of which the node type is unknown, such as device files and pipes.
az: Qurğu faylları və kanallar kimi düyün növünün naməlum qovluqlarını gözardı etmək

en: (Last part)
az: (Son hissə)

en: Create subdirectory %1 on import
az: İdxal zamanı %1alt qovluğunu yaratmaq

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Load into repository:
az: Repazitoriya daxilinə yülkləmək:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_UuidGroup)
en: Uuid action
az: UUİD fəaliyyətləri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_UUidForce) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_ForceCheck)
en: Force
az: Məcburi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_UUidIgnore)
en: Ignore
az: Gözardı etmək

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_UUidDefault)
en: Default
az: Susmaya görə

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_UsePre)
en: Use pre-commit hook
az: pre-commit hook istifadə etmək

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_UsePost)
en: Use post-commit hook
az: post-commit hook istifadə etmək

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel5) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, m_Rootfolder)
en: Path to load the dump into (see context help)
az: Damp-ı yükləmək üçün yol (kontekst kömək menyusuna bax)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel5) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_Rootfolder)
en: If not empty, load the dump into a specific folder instead into root of repository. This folder must exist before loading the dump.
az: Əgər boşdursa damp faylını repazitoriyanın kök qovluğu əvəzinə xüsusi seçilmiş qovluğa yükləmək. Damp-ı yükləmədən öncə bu qovluq mövcud olmalıdır.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Load into folder:
az: Qovluğa yükləmək

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Dump file:
az: Damp fayl:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_validateProps)
en: Validate the properties on load (only Subversion 1.7 or newer)
az: Yükləmə zamanı xüsusiyyəti yoxlamaq (yalnız Subversion 1.7 və ya daha yeni)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_validateProps)
en: Validate properties
az: Xüsusiyyətlərin yoxlanılması

en: Networked URL to open but networking is disabled.
az: Açmaq üçün şəbəkə URL, lakin şəbəkə sönsürülüb.

en: History of item
az: Elementin tarixçəsi

en: History
az: Tarixçə

en: Displays the history log of selected item
az: Seçilmiş elementin tarixçə jurnalını göstərir

en: History of item ignoring copies
az: Gözardı edilən elementlərin nüsxələrinin tarixçəsi

en: Displays the history log of selected item without following copies
az: Növbəti nüsxələr olmadan seçilmiş elementlərin tarixi qeydlərini göstərir

en: Full revision tree
az: Bütöv dəyişim ardıcıllığı

en: Shows history of item as linked tree
az: Elementlərin tarixçəsini əlaqələnmiş ardıcıllıq kimi göstərir

en: Partial revision tree
az: Dəyişim ardıcıllığının bir hissəsi

en: Shows history of item as linked tree for a revision range
az: Dəyişim aralığı üçün elementlərin tarixçəsini, əlaqələndirilmiş ardıcıllıq kimi göstərir

en: Properties
az: Xüsusiyyətlər

en: Display Properties
az: Xüsusiyyətləri göstərmək

en: Display last changes
az: Sonuncu dəyişiklikləri göstərmək

en: Display last changes as difference to previous commit.
az: Son dəyişiklikləri əvvəlki göndərişlərin fərqi kimi göstərmək

en: Details
az: Təfərrüatlar

en: Show details about selected item
az: Seçilmiş elementin təfərrüatlarını göstərmək

en: Move
az: Köçürmək

en: Moves or renames current item
az: Cari elementi köçürür və ya yenidən adlandırır

en: Create a copy of current item
az: cari elementin nüsxəsini yaratmaq

en: Check for updates
az: Yenilənmələri yoxla

en: Check if current working copy has items with newer version in repository
az: Mövcud işləmə nüsxəsinin repazitoriyalarda daha yeni nüsxəsinin olub olmamasını yoxlamaq

en: Check updates
az: Yenilənmələri yoxla

en: Blame
az: Sətiri dəyişənin kimliyi

en: Output the content of specified files or URLs with revision and author information in-line.
az: Göstərilmiş fayl tərkiblərinin və ya dəyişim və sətirdəki müəllif məlumatları ilə birgə URL ünvanlarının çıxarışı.

en: Blame range
az: Bu aralıqda sətiri dəyişənin kimliyi

en: Cat head
az: Sonuncu vesiyaya baxış

en: Output the content of specified files or URLs.
az: Göstərilən faylların və ünvanların çıxarışı.

en: Cat revision...
az: Dəyişimin mənbə kodunu göstərmək...

en: Output the content of specified files or URLs at specific revision.
az: Göstərilən dəyişimdəki göstərilmiş faylların və ünvanların çıxarışı.

en: Lock current items
az: Cari elementi kilidləmək

en: Try lock current item against changes from other users
az: Başqa istifadəçilərin dəyişiklik etməsinə qarşı cari elementi kilidləməyə cəhd edin

en: Unlock current items
az: Cari elementi kiliddən çıxartmaq

en: Free existing lock on current item
az: Cari elementdə azad kilidlmə

en: New folder
az: Yeni qovluq

en: Create a new folder
az: Yeni qovluq yaratmaq

en: Switch repository
az: Repazitoriyanı dəyişmək

en: Switch repository path of current working copy path ("svn switch")
az: Cari işlək nüsxənin yolundakı repazitoriyanın yolunu dəyişmək ("svn switch")

en: Relocate current working copy URL
az: Cari işlək nüsxənin URL ünvanını dəyişmək

en: Relocate URL of current working copy path to other URL
az: Cari işlək nüsxənin URL ünvanını başqa ünvanla əvəzləmək

en: Unversioned
az: Versiyalanmamış

en: Browse folder for unversioned items and add them if wanted.
az: Versiyalanmamış elementlər olan qovluğu yoxlamaq və lazım gələrsə onları əlavə etmək.

en: Open repository of working copy
az: İşlək nüsxənin repazitoriyasını açmaq

en: Opens the repository the current working copy was checked out from
az: Cari işlək nüsxənin çaxarıldığı repazitoriyanı açır

en: Cleanup
az: Təmizlik

en: Recursively clean up the working copy, removing locks, resuming unfinished operations, etc.
az: İşlək qovluğu rekursiv olaraq təmizləyir, kilidlənməni ləğv edir, tamamlanmamış əməliyyatları bərpa edir və s.

en: Import folders into current
az: Qovluqları cari qovluğa idxal etmək

en: Import folder content into current URL
az: Qovluğu Cari URL ünvanına idxal edir

en: Add selected files/dirs
az: Seçilmiş faylları/qovluqları əlavə etmək

en: Adding selected files and/or directories to repository
az: Seçilmiş faylları və/ya qovluqları repazitoriyaya əlavə edir

en: Add selected files/dirs recursive
az: Seçilmiş faylları/qovluqları rekursiv əlavə etmək

en: Adding selected files and/or directories to repository and all subitems of folders
az: Seçilmiş faylların və/ya qovluqların repazitoriyaya və qovluqların bütün alt elementlərinə əlavə edilməsi

en: Delete selected files/dirs
az: Seçilmiş faylları/qovluqları silmək

en: Deleting selected files and/or directories from repository
az: Seçilmiş faylların və/ya qovluqların repazitoriyadan silinməsi

en: Delete folder
az: Qovluğu silmək

en: Deleting selected directories from repository
az: Seçilmiş qovluqların repazitoriyadan silinməsi

en: Revert current changes
az: Cari dəyişikliklərin geri qaytarılması

en: Mark resolved
az: Həll olunanları işarələmək

en: Marking files or dirs resolved
az: İşarələnən fayllar və qovluqlar həll olundu

en: Resolve conflicts
az: Ziddiyyətlərin həlli

en: Ignore/Unignore current item
az: Cari elementləri gözardı etmək/etməmək

en: Add or Remove ignore pattern
az: Gözardı edilən şablonları əlavə etmək və ya silmək

en: Update to head
az: Aparıcı dəyişimə qədər yeniləmək

[ctx: Menu item]
en: Update
az: Yenilə

en: Update to revision...
az: Bu dəyişimədək yeniləmək...

en: Commit
az: Göndərmək

en: Diff local changes
az: Yerli dəyişiklikləri müqayisə etmək

en: Diff working copy against BASE (last checked out version) - does not require access to repository
az: İşlək nüsxəni BASE ilə müqayisə etmək (sonuncu alınan dəyişim) - repazitoriyaya giriş tələb etmir

en: Diff against HEAD
az: HEAD ilə müqayisə

en: Diff working copy against HEAD (last checked in version)- requires access to repository
az: İşlək nüsxəni HEAD ilə müqayisə etmək (ən son versiyada yoxlanıldı) - Repazitoriyaya giriş tələb edir

en: Diff items
az: Elementlərin müqayisəsi

en: Diff two items
az: İki elementin müqayisəsi

en: Merge two revisions
az: İki dəyişimin birləşdirilməsi

en: Merge
az: Birləşdirmək

en: Merge two revisions of this entry into itself
az: Bu yazının iki dəyişiminin özü daxilində birləşdirilməsi

en: Merge repository path into current working copy path or current repository path into a target
az: Repazitoriyanı cari işlək nüsxənin yolu və ya verilmiş kataloqdakı repazitoriya daxilində birləşdirmək

en: Open With...
az: Bununla açmaq...

en: Checkout current repository path
az: Cari repazitoriya yolunu almaq

en: Checkout
az: Almaq

en: Export current repository path
az: Cari repazitoriya yolunu ixrac etmək

en: Select browse revision
az: Baxış üçün dəyişimi seçin

en: Checkout a repository
az: Repazitoriyadan almaq

en: Export a repository
az: Repazitoriyanı ixrac etmək

en: Export
az: İxrac etmək

en: Refresh view
az: Görünüşü yeniləmək

en: Refresh
az: Təzələmək

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_DispSpecDiff)
en: Diff revisions
az: Dəyişimləri müqayisə etmək

en: Unfold File Tree
az: Faylar ardıcıllığını açmaq

en: Opens all branches of the file tree
az: Fayllar ardıcıllığının bütün şöbələrini açmaq

en: Fold File Tree
az: Fayllar ardıcıllığını yığmaq

en: Closes all branches of the file tree
az: Fayllar ardıcıllığının bütün şöbələrini bağlamaq

en: Update log cache
az: Jurnal keşini yeniləmək

en: Update the log cache for current repository
az: Cari repazitoriyanın jurnal keşini yeniləmək

en: Set property recursive
az: Xüsusiyyəti rekursiv təyin etmək

en: Settings for current repository
az: Cari repazitoriyanın ayarları

en: Stop updating the log cache
az: Jurnal keşinin yenilənməsini dayandırmaq

[ctx: @title:window]
en: Edit Pattern to Ignore for "%1"
az: "%1" üçün gözardı ediləcək şablona düzəliş etmək

en: Nothing selected for unlock
az: Kilidləmək üçün heç nə seçilmədi

[ctx: @title:window]
en: Lock Message
az: Kilidləmə ismarıcı

en: Steal lock?
az: Kilid ələ keçirilsin?

en: Break lock or ignore missing locks?
az: Kilidləmənin qarşısını almaq və ya kilidin olmamasını nəzərə almamaq

en: Unlocking items
az: Kilidlərin açılması

[ctx: @action:button]
en: Break Lock
az: Açarı sındırın

[ctx: @action:button]
en: Ignore
az: Gözardı edin

en: Nothing selected for delete
az: Silmək üçün heç nə seçilməyib

en: Automatic generated base layout by kdesvn
az: Kdesvn tərəfindən avtomatik yaradılan baza qatı

en: May not make subdirectories of a file
az: Faylların alt qovluqları yaradılmaya bilər

[ctx: @title:window]
en: Merge
az: Birləşdirmək

en: Error getting entry to relocate
az: Köçürülmə üçün giriş əldə edilməsində xəta

[ctx: @title:window]
en: Relocate Path %1
az: %1 yolunun dəyşdirilməsi

en: Invalid url given!
az: Yarasız url göstərilib!

en: Relocate path %1
az: %1 yolunu dəyişmək

en: Cannot import into multiple targets
az: Birdən çox qovluğa idxal edilə bilməz

en: Import files from folder
az: Faylı qovluqdan idxal etmək

en: Import file
az: Faylı idxal etmək

[ctx: @title:window]
en: Import Log
az: Jurnalı idxal etmək

en: Could not retrieve repository of working copy.
az: İşlək qovluğun repazitoriyasını almaq mümkün olmadı.

en: Only in working copy possible.
az: Yalnız işlək nüsxədə mümkündür.

en: Error
az: Xəta

en: Only on single folder possible
az: Yalnız tək qovluqda mümkündür

en: Sorry - internal error
az: Təəsüf - daxil xəta

en: Hold Ctrl key while click on selected item for unselect
az: Seçimi ləğv etmək üçün Ctrl düyməsini baılı saxlayaraq seçilmiş elementlərə klikləyin

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeView, m_LogTreeView) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeWidget, m_ChangedList)
en: See context menu for more actions
az: Daha çox fəaliyyətlər üçün kontekst menyuya baxın

en: Click for navigate
az: Naviqasiya üçün klikləyin

en: Navigation
az: Naviqasiya

en: Could not retrieve repository.
az: Repazitoriya alına bilmədi.

en: Not yet implemented
az: Hələ yerinə yetirilməyib

en: Edit property recursively
az: Xüsusiyyətə rekursiv düzəli. etmək

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, MergeDlg)
en: MergeSettings
az: BirləşdirməAyarları

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_SrcOneLabel)
en: Source 1:
az: Mənbə 1:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_SrcTwoLabel)
en: Source 2:
az: Mənbə 2:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_OutLabel)
en: Output to:
az: Çıxarış yeri:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_MergeParameter)
en: Merge parameter
az: Birləşdirmə parametrləri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_RecursiveCheck)
en: Recursive
az: Rekursiv

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_RelatedCheck)
en: Handle unrelated as related items
az: Əlaqəsiz elementləri əlaqəli kimi işləmək

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_RelatedCheck)
en: Ignore ancestry
az: Nəslini gözardı etmək

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_ForceCheck)
en: Force delete on modified/unversioned items
az: Dəyişdirilmiş/versiyalanmamış elementlərinə məcburi silinməsi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_Reintegrate)
en: lump-merge all of source URL's unmerged changes
az: Bütün mənbə URL-larının birləşdirilməmiş dəyişikliklərini birdəfəlik birləşdirilmək

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_Reintegrate)
en: Reintegrate merge
az: Birləşdirməni bütünləşdirmək

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_DryCheck)
en: Just dry run without modifications
az: Dəyişiklik edilmədən sınaq üç. başlatmaq

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_DryCheck)
en: Dry run
az: Sınaq üç. başlamaq

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_RecordOnly)
en: Only write mergeinfo
az: Yalnız birləşmə məlumatlarını yazmaq

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_RecordOnly)
en: The merge is not actually performed, but the mergeinfo for the revisions which would have been merged is recorded in the working copy
az: Birləşmə faktiki olaraq həyata keçirilmir, ancaq birləşdirilmiş olan düzəlişlər üçün mergeinfo işçi nüsxədə qeyd olunur

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_RecordOnly)
en: Record only
az: Yalnız yazmaq

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_useExternMerge)
en: Use external merge not Subversion's merge
az: Subversion birləşdirməsi əvəzinə xarici birləşdirmədən istifadə etmək

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_useExternMerge)
en: Use external merge
az: xarici birləşdirməni istifadə etmək

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_AllowMixedRev)
en: If checked, allow merge into mixed revision working copy, otherwise raises error in that case
az: Əgər işarələnmişsə, qarışıq dəyişimlərin işlək nüsxəsində birləşdirməyə icazə verin, əks halda bu vəziyyətdə xəta baş verə bilər.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_AllowMixedRev)
en: Merge into mixed revision
    working copy
az: İşlək nüsxəsinin qarışıq dəyişimləri 
    daxilində birləşdirmək

[ctx: @title:window]
en: Enter Merge Range
az: birləşdirmə aralığını daxil edin

en: Message
az: İsmarıc

en: %1 at revision %2
az: %2 dəyişimində %1

en: Name
az: Ad

en: Last changed Revision
az: Son dəyişdirilmiş dəyişim

en: Last author
az: Sonuncu müəllif

en: Last change date
az: Son dəyişdirilmə tarixi

en: Locked by
az: Kim tərəfindən kilidlənib

en: Other...
az: Digər proqramlar...

en: Undelete property
az: Xüsusiyyəti bərpa etmək

en: Delete property
az: Xüsusiyyəti silmək

en: Missing SVN link
az: SVN kiçid yoxdur

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, PropertiesDlg)
en: View and modify properties
az: Xüsusiyyətlərə baxış və onları dəyişdirmək

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbAdd)
en: Add Property
az: Xüsusiyyət əlavə etmək

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbModify)
en: Modify Property
az: Xüsusiyyəti dəyişmək

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbDelete)
en: Delete Property
az: Xüsusiyyəti silmək

en: %p% of %1
az: %p% / %1

en: %1 of %2
az: %1 / %2

en: Finished
az: Başa çatdı

en: Got no logs
az: Jurnal yoxdur

en: Got no info.
az: Məlumat yoxdur

[ctx: @title:window]
en: History of %1
az: %1 tarixçəsi

[ctx: @title:window]
en: Annotate
az: Şərh etmək

en: Annotate lines - hit Cancel for abort
az: Şərhlər - Ləğv etmək üçün "İmtina" vurun

en: Got no annotate
az: Şərh yoxdur

[ctx: @title:window]
en: Content Get
az: Tərkibinin alınması

en: Getting content - hit Cancel for abort
az: Tərkibinin alınması - Ləğv etmək üçün "İmtina" vurun

en: Error getting content
az: Tərkibinin alınmasında xəta

en: Error while open temporary file
az: Müvəqqəti faylın açılmasında xəta

[ctx: @title:window]
en: Content of %1
az: %1-in tərkibi

en: Got no content.
az: Tərkibi yoxdur.

en: Enter folder name:
az: Qovluğun adını daxil edin:

[ctx: @title:window]
en: Details
az: Təfərrüatlar

en: Retrieving information - hit Cancel for abort
az: Məlumatların alınması - Ləğv etmək üçün "İmtina" vurun

en: Canonical repository URL
az: Canonical repazitoriyasının URL ünvanı

en: Checksum
az: Yoxlama cəmi

en: Type
az: Növ

en: Absent
az: Movcud deyil

en: File
az: Fayl

en: Folder
az: Qovluq

en: Unknown
az: Naməlum

en: Size
az: Ölçü

en: Schedule
az: Planlaşdırma

en: Addition
az: Əlavə edilmə

en: Deletion
az: Silinmə

en: Last committed
az: Son göndərilmiş

en: Last revision
az: Son dəyişim

en: Content last changed
az: Son dəyişikliyin tərkibi

en: Property last changed
az: Son dəyişdirilənin xüsusiyyəti

en: New version of conflicted file
az: Ziddiyyətli faylın yeni xüsusiyyəti

en: Property reject file
az: Kənarlaşdırılan faylın xüsusiyyəti

en: Copy from URL
az: URL-dan kopyalamaq

en: Lock token
az: Kilid nişanı

en: Owner
az: Sahibi

en: Locked on
az: Kilidlənib

en: Lock comment
az: Şərhləri kilidləmək

[ctx: @title:window]
en: Infolist
az: Məlumat

[ctx: @title:window]
en: Applying Properties
az: Xüsusiyyətlərin tətbiq edilməsi

en: <center>Applying<br/>hit cancel for abort</center>
az: <center>Tətbiq edilir<br/>ləğv üçün "imtina" vurun</center>

en: Could not change to folder %1
az: %1 qovluğunda dəyişmək olmur

en: Not commit because networking is disabled
az: Göndərilmədi, çünki şəbəkə söndürülüb

[ctx: @title:window]
en: Status / List
az: Vəziyyət / Siyahı

en: Creating list / check status
az: Siyahı yaradılması / vəziyyətin yoxlanılması

en: Add and Commit
az: Əlavə etmək və Göndərmək

en: Delete and Commit
az: Silmək və Göndərmək

[ctx: @title:window]
en: Commit
az: Göndərmək

en: Commit - hit Cancel for abort
az: Göndəriş - Ləğvi üçün "İmtina" vurun

[ctx: @title:window]
en: Downloading
az: Yüklənir

en: Download - hit Cancel for abort
az: Yükləmək - Ləğvi üçün "İmtina" vurun

en: Can not do this diff because networking is disabled.
az: Müqayisə edilə bilmir, çünki şəbəkə söndürülüb

en: Both entries seems to be the same, can not diff.
az: Görünür ki, hər iki yazı eynidir, müqayisəyə ehtiyac yoxdur

en: Diff-process could not started, check command.
az: Müqayisə başladıla bilmədi, əmri yoxlayın.

[ctx: @title:window]
en: Diffing
az: Müqayisə

en: Diffing - hit Cancel for abort
az: Müqayisə edilir - ləğvi üçün "İmtina" vurun

en: No difference to display
az: Göstəriləcək fərq yoxdur

en: Diffing - hit cancel for abort
az: Müqayisə edilir - ləğvi üçün "İmtina" vurun

en: Display process could not started, check command.
az: Göstərmə əməliyyatı başladıla bilmir, əmri yoxlayın.

[ctx: @title:window]
en: Diff Display
az: Fərqlərə baxış

[ctx: @title:window]
en: Making update
az: Yenilənir

en: Making update - hit Cancel for abort
az: Yenilənir - ləğv etmək üçün "İmtina" vurun

en: Which files or directories should I add?
az: Hansı faylları və qovluqları əlavə edə bilərəm?

en: <center>The entry<br/>%1<br/>is versioned - break.</center>
az: <center>Yazı<br/>%1<br/>versiyalanıb - qırılma baş verdi.</center>

en: Delete from repository
az: Repazitoriyadan silmək

[ctx: @title:window]
en: Export a Repository
az: Repazitoriyaya ixrac etmək

[ctx: @title:window]
en: Checkout a Repository
az: Repazitoriyadan almaq

en: Export repository
az: Repazitoriyanı ixrac etmək

en: Invalid local path given!
az: Yalnış yerli yol göstərilib!

en: Exporting a file?
az: Fayl ixrac edilsin?

en: Checking out a file?
az: Fayl alınsın?

[ctx: @title:window]
en: Export
az: İxrac etmək

[ctx: @title:window]
en: Checkout
az: Almaq

en: Exporting
az: İxrac edilir

en: Checking out
az: Alınır

en: <center>The entry<br/>%1<br/>is not versioned - break.</center>
az: <center>Yazı<br/>%1<br/>versiyalanmayıb - qırılma baş verdi</center>

[ctx: @title:window]
en: Revert
az: Geri qaytarmaq

en: Reverting items
az: Elementlərin geri qaytarılması

[ctx: @title:window]
en: Switch URL
az: URL-u dəyişmək

en: Switching URL
az: URL dəyişdirilir

[ctx: @title:window]
en: Relocate Repository
az: Repazitoriya ünvanını dəyişdirmək

en: Relocate repository to new URL
az: Repazitoriyanı yeni ünvana dəyişmək

en: Can only switch one item at time
az: Bir dəfəyə yalnız bir element dəyişmək olar

en: Error getting entry to switch
az: Keçid ediləcək yazının alınmasında xəta

en: Switch URL
az: URL arası keçid

[ctx: @title:window]
en: Cleanup
az: Təmizlik

en: Cleaning up folder
az: Qovluq təmizlənməsi

[ctx: @title:window]
en: Resolve
az: Həll etmək

en: Marking resolved
az: Həll edilənlərin işarələnməsi

en: Could not retrieve conflict information - giving up.
az: Ziddiyyət haqqında məlumatlar alına bilmir - imtina edilir.

en: Resolve-process could not started, check command.
az: Həll etmə əməliyyatı başladıla bilmədi, əmri yoxlayın

[ctx: @title:window]
en: Import
az: İdxal

en: Importing items
az: Elementlərin idxalı

en: Nothing to merge.
az: Birləşdirmək üçün heç nə yoxdur.

en: No destination to merge.
az: Birləşdirmk üçün təyinat yoxdur.

en: Both sources must be same type.
az: Hər iki mənbə eyni növ olmalıdır.

en: Target for merge must same type like sources.
az: Birləşdirmək üçün hədəf ilə mənbələr eyni növ olmalıdır.

en: Both entries seems to be the same, will not do a merge.
az: Görünür ki, hər iki yazı eynidir, birləşdirməyə ehtiyac yoxdur.

en: Merge process could not started, check command.
az: Birləşdirmə əməliyyatı başladıla bilmədi, əmri yoxlayın.

en: Merging items
az: Elementlər birləşdirilir

[ctx: @title:window]
en: Move
az: Köçürmək

en: Moving/Rename item
az: Elementi köçürmək/adını dəyişmək

en: Moving entries
az: Yazıların silinməsi

[ctx: @title:window]
en: Copy / Move
az: Kopyalamaq/Köçürmək

en: Copy or Moving entries
az: Yazıları kopyalamaq və ya köçürmək

en: No unversioned items found.
az: Versiyalanmamış elementlər tapılmadı

[ctx: @title:window]
en: Add Unversioned Items
az: Versiyalanmamış elementlər əlavə etmək

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_ChangedList)
en: Item
az: Element

en: Found %1 modified item | Found %1 modified items
az[0]: %1 dəyişdirilmiş element tapıldı
az[1]: %1 dəyişdirilmiş element tapıldı

en: Checking for updates finished
az: Yenilənmələrin yoxlanılması başa çatdı

en: There are new items in repository
az: Repazitoriyada yeni elementlər var

en: Not filling log cache because networking is disabled
az: Jurnal keşi doldurlmadı, çünki şəbəkə söndürülüb

en: Not checking for updates because networking is disabled
az: Yenilənmlər yoxlanılmadı, çünki şəbəkə söndürülüb

en: Checking for updates started in background
az: Yenilənmlərin yoxlanılması arxa planda icra olunur

en: Not versioned
az: Versiyalanmamış

en: Added in repository
az: Repazitoriyaya əlavə edildi

en: Needs update
az: Yeniləmək lazımdır

en: Locally modified
az: Yerli dəyişdirilmiş

en: Property modified
az: Xüsusiyyət dəyişdirildi

en: Locally added
az: Yerli əlavə edildi

en: Missing
az: Mövcud deyil

en: Replaced
az: Əvəzləndi

en: Ignored
az: Gözardı edildi

en: External
az: Xarici

en: Conflict
az: Ziddiyət

en: Property conflicted
az: Xüsusiyyətdə ziddiyət var

en: Merged
az: Birləşdirildi

en: Incomplete
az: Başa çatmayan

en: Obstructed
az: Əngəlləndi

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, LogDialog)
en: SVN Log
az: SVN jurnalı

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, startLabel)
en: Start revision
az: Dəyişimin başlanğıcı

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, endLabel)
en: End revision
az: Dəyişimin sonu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_goButton)
en: Get Logs
az: Jurnalları almaq

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_PrevFiftyButton)
en: Previous entries
az: Əvvəlki yazılar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_NextFiftyButton)
en: Show from HEAD
az: Aparıcı dəyişimdən göstərmək

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_ChangedList)
en: Copy from
az: Buradan kopyalamaq

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_DispPrevButton)
en: Diff previous
az: Əvvəlki fərqlənənlər

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_DispSpecDiff)
en: Select second revision with right mouse button
az: İkinci dəyişimi siçanın sağ düyməsi ilə seçmək

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonListFiles)
en: List entries
az: Yazıların siyahısı

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonBlame)
en: Annotate
az: Qısa məzmunu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_pbHelp)
en: Help
az: Kömək

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_pbClose)
en: Close
az: Bağlamaq

[ctx: @title:window]
en: SVN Log of %1
az: SVN jurnalı %1

[ctx: @title:window]
en: SVN Log
az: SVN jurnalı

en: Set version as right side of diff
az: Müqayisə üçün versiyanı sağ tərəfi kimi qurmaq

en: Set version as left side of diff
az: Müqayisə üçün versiyanı sol tərəfi kimi qurmaq

en: Unset version for diff
az: Müqayisə üçün versiyanı ləğv etmək

en: Revert this commit
az: Bu göndərişi geri qaytarmaq

en: &Move Here
az: Buraya &köçürün

en: &Copy Here
az: Buraya &Kopyalamaq

en: C&ancel
az: İmtina &etmək

[ctx: @title:window]
en: Open
az: Açmaq

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, UrlDlg)
en: Open repository / working copy
az: Repazitoriyanı/işlək qovluğu açmaq

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Open repository or working copy
az: Repazitoriyanı və ya işlək qovluğu açmaq
