kdesvn - en to eu translation catalogue (331 entries)

en: ssh-askpass for kdesvn
eu: kdesvn-rako «ssh-askpass»

en: Prompt
eu: Gonbita

en: Please enter your password below.
eu: Idatzi pasahitza behean.

[ctx: @title:window]
en: Password
eu: Pasahitza

en: &Bookmarks
eu: Laster-&markak

en: Create and open new repository
eu: Sortu eta ireki gordetegi berri bat

en: Create and opens a new local Subversion repository
eu: Subversion gordetegi berri bat sortu eta irekitzen du

en: Dump repository to file
eu: Metatu gordetegia fitxategi batean

en: Dump a Subversion repository to a file
eu: Metatu Subversion gordetegi bat fitxategi batean

en: Load dump into repository
eu: Zamatu metatua gordetegi batean

en: Load a dump file into a repository.
eu: Zamatu metatutako fitxategi bat gordetegi batean.

en: Add ssh identities to ssh-agent
eu: Gehitu ssh identitateak «ssh-agent»eri

en: Force add ssh-identities to ssh-agent for future use.
eu: Behartu, etorkizunean erabiltzeko, ssh-identitateak «ssh-agent»era gehitzea.

en: Info about kdesvn part
eu: kdesvn atal osagaiari buruzko informazioa

en: Shows info about the kdesvn plugin and not the standalone application.
eu: kdesvn pluginari buruzko informazioa erakusten du eta ez aplikazio bereiziari buruzkoa.

en: Show database content
eu: Erakutsi datu-baseko edukia

en: Show the content of log cache database
eu: Erakutsi egunkari-cache datu-baseko edukia

en: Could not open URL %1
eu: Ezin izan da %1 URLa ireki

en: Recent opened URLs
eu: Oraintsu irekitako URLak

en: Load last opened URL on start
eu: Hasterakoan zamatu irekitako azken URLa

en: Reload last opened URL if no one is given on command line
eu: Birzamatu irekitako azken URLa komando-lerro bidez zein ireki adierazten ez bada

en: Ready
eu: Prest

en: Logs follow node changes
eu: Egunkariek korapilune aldaketak jarraitzen dituzte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_display_ignored_files) i18n: ectx: label, entry, group (subversion)
en: Display ignored files
eu: Azaldu ez-ikusitako fitxategiak

note: i18n: ectx: label, entry, group (subversion)
en: Display unknown files
eu: Azaldu fitxategi ezezagunak

en: Hide unchanged files
eu: Ezkutatu aldatu gabeko fitxategiak

en: Work online
eu: Lan egin lerroan

en: Configure Kdesvn...
eu: Konfiguratu Kdesvn...

en: About kdesvn part
eu: kdesvn atalari buruz

en: Kdesvn Handbook
eu: Kdesvn eskuliburua

en: Built with Subversion library: %1
    Running Subversion library: %2
eu: Subversion liburutegiarekin eraikia: %1
    Subversion liburutegiarekin ibiltzen: %2

en: kdesvn Part
eu: kdesvn Atala

en: A Subversion Client by KDE (dynamic Part component)
eu: KDEk egindako Subversion bezero bat (Atal osagai dinamikoa)

en: Original author and maintainer
eu: Jatorrizko egilea eta mantentzailea

en: Developer
eu: Garatzailea

note: i18n: ectx: Menu (subversion_general)
en: General
eu: Orokorra

en: General Settings
eu: Ezarpen orokorrak

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SubversionSettings)
en: Subversion Settings
eu: Subversion-eko ezarpenak

en: Diff & Merge
eu: «Diff» eta «Merge»

en: Settings for diff and merge
eu: «Diff» eta «merge»ren ezarpenak

en: Colors
eu: Koloreak

en: Color Settings
eu: Kolore-ezarpenak

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, RevisionTreeSettings)
en: Revision tree Settings
eu: Berrikuspen zuhaitzeko ezarpenak

en: Revision tree
eu: Berrikuspen zuhaitza

en: KIO / Command line
eu: KIO / Komando-lerroa

en: Settings for command line and KIO execution
eu: Komando lerroko eta KIO exekutatzeko ezarpenak

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: Subversion settings
eu: Subversion-eko ezarpenak

note: i18n: ectx: Menu (quicksettings)
en: Quick settings
eu: Ezarpen azkarrak

note: i18n: ectx: Menu (subversion_working_copy)
en: Working copy
eu: Laneko kopia

note: i18n: ectx: Menu (subversion_repo)
en: Repository
eu: Gordetegia

note: i18n: ectx: Menu (generic_view)
en: View
eu: Ikusi

note: i18n: ectx: Menu (log_cache)
en: Log cache
eu: Egunkari cachea

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
eu: &Laguntza

note: i18n: ectx: Menu (local_context_single_conflicted) i18n: ectx: Menu (local_context_single_versioned) i18n: ectx: Menu (local_context_single_unversioned) i18n: ectx: Menu (local_context_multi)
en: Actions
eu: Ekintzak

note: i18n: ectx: ToolBar (subversionToolBar)
en: Subversion toolbar
eu: Subversion-eko tresna-barra

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
eu: Tresna-barra nagusia

[ctx: @title:window]
en: Enter Password for Realm %1
eu: Sartu %1 esparrurako pasahitza

en: Open a file with a #PKCS12 certificate
eu: Ireki fitxategi bat #PKCS12 ziurtagiri bat erabiliz

en: Current task
eu: Uneko ataza

en: Current transfer
eu: Uneko transferentzia

en: bytes
eu: byte

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
eu: &Fitxategia

note: i18n: ectx: Menu (database_menu)
en: Database
eu: Datu-basea

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
eu: E&zarpenak

en: Repository opened
eu: Gordetegia irekita

en: Could not open repository
eu: Ezin da gordetegia ireki

en: No repository open
eu: Ez dago irekitako gordetegirik

[ctx: @title:window]
en: Load a Repository From an svndump
eu: Zamatu gordetegi bat metatutako fitxategi («svndump») batetik

[ctx: @title:window]
en: Load Dump
eu: Zamatu metatua

en: Loading a dump into a repository.
eu: Gordetegi batean metatu bat zamatzea.

en: Loading dump finished.
eu: Metatua zamatzea amaitu da.

[ctx: @title:window]
en: Dump a Repository
eu: Metatu gordetegi bat

[ctx: @title:window]
en: Dump
eu: Metatu

en: Dumping a repository
eu: Gordetegi bat metatzen

en: Dump finished.
eu: Metatzea amaitu da.

en: Inserted %v not cached log entries of %m.
eu: %m(r)en cacheratu gabeko %v egunkari-sarrera txertatu dira.

en: Wrong or missing log (may cancel pressed).
eu: Okerreko erregistroa edo falta dena (akaso utzi sakatu da).

en: A (bin) %1
eu: A (bit) %1

en: Restored %1.
eu: %1 leheneratu da.

en: Reverted %1.
eu: %1 lehengoratu da.

en: Failed to revert %1.
    Try updating instead.
eu: %1 lehengoratzea huts egin du.
    Horren ordez saiatu eguneratzen.

en: Resolved conflicted state of %1.
eu: Ebatzi da %1(e)n gatazka egoera.

en: Skipped missing target %1.
eu: Ez-ikusia falta den %1 jomugari.

en: Skipped %1.
eu: %1 ez-ikusia.

en: Finished at revision %1.
eu: Bukatuta %1 berrikuspenean.

en: Update finished.
eu: Eguneratzea amaitu da.

en: Finished external at revision %1.
eu: Kanpokoa bukatuta %1 berrikuspenean.

en: Finished external.
eu: Kanpokoa bukatuta.

en: Fetching external item into %1.
eu: Kanpo elementua %1(e)ra ekartzen.

en: Status against revision: %1.
eu: Berrikuspenarekiko egoera: %1.

en: Performing status on external item at %1.
eu: %1-(e)ko kanpoko elementuan «egoera» gauzatzen.

en: Sending %1.
eu: %1 bidaltzen.

en: Adding (bin) %1.
eu: %1 gehitzen (bin).

en: Adding %1.
eu: %1 gehitzen.

en: Deleting %1.
eu: %1 ezabatzen.

en: Replacing %1.
eu: %1 ordezkatzen.

en: Transmitting file data
eu: Fitxategi-datuak transmititzen

en: Can only write on HEAD revision.
eu: Soilik «HEAD» berrikuspenean idatz daiteke.

en: Renaming %1 to %2 successful
eu: %1 %2 berrizendatzea ondo egin da

en: Overwriting existing items is disabled in settings.
eu: Existitzen diren elementuak gainidaztea ezarpenetan desgaituta dago.

en: Start checking out to temporary folder
eu: Hasi aldi baterako karpetara ateratzen

en: Checking out %1
eu: %1 ateratzen

en: Temporary checkout done.
eu: Aldi baterako ateratzea burutu da.

en: Could not write to existing item.
eu: Ezin izan da idatzi existitzen den elementura.

en: Could not open temporary file
eu: Ezin izan da ireki aldi baterako fitxategia

en: Could not retrieve data for write.
eu: Ezin izan dira eskuratu idazteko datuak.

en: Committing %1
eu: %1 sartzen

en: Wrote %1 to repository
eu: %1 gordetegian gordeta

en: Copied %1 to %2
eu: %1 %2(e)ra kopiatuta

en: Committed revision %1.
eu: Sartu da %1 berrikuspena.

en: Nothing to commit.
eu: Ez dago sartu beharreko ezer.

en: Empty logs
eu: Egunkariak hutsik

en: Store password (into KDE Wallet)
eu: Gorde pasahitza (KDE Zorroan)

en: Store password (into Subversion' simple storage)
eu: Gorde pasahitza (Subversion-en biltegiratze xumean)

en: Enter authentication info for %1
eu: Sartu %1 autentifikatzeko informazioa

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AuthDialogWidget)
en: Authentication
eu: Autentifikazioa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_PasswordLabel)
en: Password:
eu: Pasahitza:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_UsernameLabel)
en: Username:
eu: Erabiltzaile-izena:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CommitMessage)
en: Commit Message
eu: Sartze mezua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_Reviewlabel)
en: Review affected items
eu: Errepasatu eragindako elementuak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_SelectAllButton)
en: Select all
eu: Hautatu guztia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_UnselectAllButton)
en: Unselect all
eu: Desautatu guztia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_HideNewItems)
en: Hide new items
eu: Ezkutatu elementu berriak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_MarkUnversioned)
en: Mark all new e.g. not versioned items for add and commit.
eu: Markatu berri guztiak adib. bertsiorik gabeko elementuak gehitzeko eta sartzeko.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_MarkUnversioned)
en: Select new items
eu: Hautatu elementu berriak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_UnmarkUnversioned)
en: Unmark all unversioned items so they will be ignored.
eu: Desmarkatu bertsiorik gabeko elementu guztiak ez-ikusiak izan daitezen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_UnmarkUnversioned)
en: Unselect new items
eu: Desautatu elementu berriak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_RevertItemButton)
en: Revert highlighted item
eu: Lehengoratu nabarmendutako elementua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_RevertItemButton)
en: Revert item
eu: Lehengoratu elementua

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_DiffItem)
en: Generates and display difference against repository of selected item
eu: Hautatutako elementuaren gordetegiarekiko diferentziak sortu eta azaltzen ditu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_DiffItem)
en: Diff item
eu: «Diff» elementua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_HeadLabel)
en: Enter a log message
eu: Sartu egunkari mezu bat

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, m_LogHistory)
en: Last used log messages
eu: Erabilitako azken egunkari mezuak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LogLabel)
en: Or insert one of the last:
eu: Edo txertatu azkenekoetako bat:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_insert_file_button)
en: Insert Text File...
eu: Txertatu testu fitxategia...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_keepLocksButton)
en: If checked commit will not release locks.
eu: Markatuta badago sartzea ez ditu giltzatuak askatuko.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_keepLocksButton)
en: Keep locks
eu: Mantendu giltzatuta

[ctx: @title:window]
en: Commit Log
eu: Sartze egunkaria

en: Show new items
eu: Erakutsi elementu berriak

[ctx: @title:window]
en: Select Text File to Insert
eu: Hautatu txertatu beharreko testu fitxategia

en: Select text file to insert:
eu: Hautatu txertatu beharreko testu fitxategia:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, DeleteForm)
en: Really delete these entries?
eu: Sarrera hauek benetan ezabatu?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_forceDelete)
en: Force delete of changed items
eu: Behartu aldatutako elementuak ezabatzea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_keepLocal)
en: Keep local copies
eu: Mantendu kopia lokalak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, m_DepthCombo) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QComboBox, m_DepthCombo)
en: Select depth of operation
eu: Aukeratu eragiketaren sakonera

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, m_DepthCombo)
en: <p ><b>Kind of depth</b>: </p>
    <p ><i>empty depth</i><br />
    Just the named directory, no entries. Updates will not pull in any files or subdirectories not already present. </p>
    <p><i>Files depth</i><br />Folder and its file children, but not subdirs. Updates will pull in any files not already present, but not subdirectories. </p>
    <p><i>Immediate depth</i><br />Folder and its entries. Updates will pull in any files or subdirectories not already present; those subdirectories entries will have depth-empty. </p>
    <p>
    <i>Infinity depth</i><br />Updates will pull in any files or subdirectories not already present; those subdirectories' this_dir entries will have depth-infinity.<br />Equivalent to the pre-1.5 default update behavior. </p>
eu: <p ><b>Sakonera mota</b>: </p>
    <p ><i>sakonera hutsa</i><br />
    Justu izendatutako direktorioa, sarrerarik ez. Eguneraketek ez dituzte erakarriko aurretik ez dauden fitxategiak edo azpidirektorioak.</p>
    <p><i>Fitxategien sakonera</i><br />Karpeta eta bere fitxategi umeak, baino azpidirektoriorik ez. Eguneratzeek presente ez dauden fitxategiak erakarriko dituzte, baino azpidirektoriorik ez.</p>
    <p><i>Hurbileko sakonera</i><br />Karpeta eta bere sarrerak. Eguneratzeek presente ez dauden fitxategi eta azpidirektorio guztiak erakarriko dituzte; azpidirektorio sarrera horiek sakonera hutsa  izango dute.</p>
    <p>
    <i>Sakonera mugagabea</i><br />Eguneratzeek presente ez dauden fitxategi eta azpidirektorio guztiak erakarriko dituzte; azpidirektorio horien "dir_hau" («this_dir») sarrerek sakonera mugagabea («depth_infinity») izango dute. <br />Pre-1.5 eguneratze portaera lehenetsiaren baliokidea.</p>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_DepthCombo)
en: Empty Depth
eu: Sakonera hutsa

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_DepthCombo)
en: Files Depth
eu: Fitxategien sakonera

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_DepthCombo)
en: Immediate Depth
eu: Hurbileko sakonera

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_DepthCombo)
en: Infinity Depth (recurse)
eu: Sakonera mugagabea (errekurtsioa)

en: Ctrl-F for search, F3 or Shift-F3 for search again.
eu: Ktrl-F bilatzeko, F3 or Maius-F3 berriz bilatzeko.

en: <b>Display differences between files</b><p>You may search inside text with Ctrl-F.</p><p>F3 for search forward again, Shift-F3 for search backward again.</p><p>You may save the (original) output with Ctrl-S.</p>
eu: <b>Azaldu fitxategien arteko diferentziak</b><p>Testu barruan bila dezakezu Ktrl-F erabiliz.</p><p>F3 aurrerantz berriz bilatzeko, Maius-F3 atzerantz berriz bilatzeko.</p><p>Irteerakoa (jatorrizkoa) Ktrl-S erabiliz gorde dezakezu.</p>

en: Save diff
eu: Gorde «diff»

en: Patch file (*.diff *.patch)
eu: Adabaki fitxategia (*.diff *.patch)

en: End of document reached.
    Continue from the beginning?
eu: Dokumentuaren amaierara heldu da.
    Hasieratik jarraitu?

en: Find
eu: Aurkitu

en: Beginning of document reached.
    Continue from the end?
eu: Dokumentuaren hasierara heldu da.
    Amaieratik jarraitu nahi duzu?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_Mainlabel)
en: Select encoding:
eu: Hautatu kodeketa:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_encodingList)
en: Default UTF-8
eu: Lehenetsia UTF-8

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_ChangedList)
en: Action
eu: Ekintza

en: Entry
eu: Sarrera

en: Add
eu: Gehitu

en: Copy
eu: Kopiatu

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Modify (content or property)
eu: Aldatu (edukia edo propietatea)

en: Replace
eu: Ordeztu

en: (Un)Lock
eu: Giltza(ge)tu

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, RevertForm)
en: Revert entries
eu: Lehengoratu sarrerak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_headLine)
en: Really revert these entries to pristine state?
eu: Benetan lehengoratu nahi dituzu sarrera hauek jatorrizko egoerara?

en: Accept permanently
eu: Onartu behin betiko

en: Accept temporarily
eu: Onartu aldi baterako

en: Reject
eu: Errefuxatu

en: Error validating server certificate for '%1'
eu: Errorea '%1'(e)rako zerbitzari-ziurtagiria baliozkotzean

en: Failure reasons
eu: Hutsegitearen arrazoia

en: Realm
eu: Esparrua

en: Host
eu: Ostalaria

en: Valid from
eu: Balioduna noiztik

en: Valid until
eu: Balioduna noiz arte

en: Issuer name
eu: Jaulkitzailearen izena

en: Fingerprint
eu: Hatz-marka

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SslTrustPrompt)
en: Trust SSL certificate
eu: Fidatu SSL ziurtagiriarekin

en: A Subversion Client by KDE (standalone application)
eu: Subversion bezero bat, KDEk egina (aplikazio bereizia)

en: Execute single Subversion command on specific revision(-range)
eu: Exekutatu Subversion komando bakar bat berrikuspen(-bitarte) batean

en: startrev[:endrev]
eu: haserakoberrrikspn[:bukaerakoberrikspn]

en: Ask for revision when executing single command
eu: Eskatu berrikuspena komando bakarra exekutatzean

en: Force operation
eu: Behartu eragiketa

en: Save output of Subversion command (eg "cat") into file <file>
eu: Gorde komandoaren irteerakoa (adib. "cat") fitxategi batean <fitxategia>

en: <file>
eu: <fitxategia>

en: Limit log output to <number>
eu: Mugatu egunkari irteera <kopuru>(e)ra

en: <number>
eu: <zenbakia>

en: Execute Subversion command ("exec help" for more information)
eu: Exekutatu Subversion komandoa ("exec help" informazio gehiago lortzeko)

en: Document to open
eu: Ireki beharreko dokumentua

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_cmdline_show_logwindow)
en: Show a small window containing the log after command executed
eu: Erakutsi egunkaria daukan leiho txiki bat komando exekutatu ondoren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_cmdline_show_logwindow)
en: Show log after executing a command
eu: Erakutsi egunkaria komando bat exekutatu ondoren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Minimum log lines to show:
eu: Gutxienez erakutsi behar diren egunkariko lerroak:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_cmdline_log_minline)
en: The minimum a log output must contain before kdesvn shows a single log window
eu: kdesvn-ek egunkari leiho bereizi bat erakutsi dezan egunkariko irteera batek izan behar duen gutxieneko lerro kopurua

[ctx: no limit]
note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_cmdline_log_minline)
en: No minimum
eu: Gutxienekorik ez

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_no_konqueror_contextmenu)
en: If set, kdesvn will not show a menu inside "Action" menu of Konqueror
eu: Ezartzen bada, kdesvn-ek ez du menu bat erakutsiko Konqueror-ren "Ekintza" menu barruan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_no_konqueror_contextmenu)
en: Do not display context menu in Konqueror
eu: Ez azaldu testuinguru-menurik Konqueror-ren

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_no_konqueror_toplevelmenu)
en: If set, kdesvn will not show some extra actions inside "Action" menu of Konqueror/Dolphin
eu: Ezartzen bada, kdesvn-ek ez ditu erakutsiko ekintza gehigarri batzuk Konqueror/Dolphin-en "Ekintza" menu barruan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_no_konqueror_toplevelmenu)
en: Do not display entries in toplevel action menu
eu: Sarrerak ez azaldu ekintza-menuko goiko mailatan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_kio_use_standard_logmsg)
en: KIO operations use standard log message
eu: KIO eragiketek egunkari mezu estandarrak erabiltzen dituzte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stdLogmsgLabel)
en: Standard message:
eu: Mezu estandarra:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_kio_can_overwrite)
en: Can KIO overwrite existing files?
eu: KIO-k gainidatz ditzake jada dauden fitxategiak?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_kio_can_overwrite)
en: KIO can overwrite
eu: KIO-k gainidatzi dezake

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_display_dockmsg)
en: KIO shows progress messages
eu: KIO-k aurrerapen mezuak erakusten ditu

en:  line(s)
eu: lerro

note: i18n: ectx: label, entry, group (general_items) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_diff_ignore_content)
en: Diff ignores content type
eu: «Diff»ek eduki motari ez dio jaramon egiten

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_tree_diff_rec)
en: Diff in revision tree is recursive
eu: «Diff» errepikaria da berrikuspen zuhaitzean

note: i18n: ectx: label, entry, group (general_items) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_diff_ignore_spaces)
en: Diff ignores white space changes
eu: «Diff»ek ez-ikusi egiten die zuriune aldaketei

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_diff_ignore_all_white_spaces)
en: Diff ignores all white spaces
eu: «Diff»ek ez-ikusi egiten die zuriuneei

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_use_external_diff)
en: If kdesvn should use an external diff display and/or generator. If not checked use internal display.
eu: kdesvn-ek kanpoko «Diff» azaltzeko eta/edo sortzeko programa erabili behar duen. Markatuta ez badago erabili barruko erakuslea.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_use_external_diff)
en: Use external diff display
eu: Erabili kanpoko «diff» erakuslea

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_extern_merge_default)
en: Set if merge with external program is preferred and not Subversion's merge
eu: Ezarri bateratzea kanpoko programa batekin eta ez Subversion-en bateratzearekin egitea hobesten bada

note: i18n: ectx: label, entry (extern_merge_default), group (diffmerge_items) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_extern_merge_default)
en: Prefer external merge program
eu: Hobetsi kanpoko bateratze programa bat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_diff_gitformat_default)
en: Use Git diff format
eu: Erabili Git-eko diff formatua

note: i18n: ectx: label, entry, group (general_items) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_diff_copies_as_add)
en: Show copies as add
eu: Erakutsi kopiak gehitze gisa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, resolveLabel)
en: Conflict resolver program:
eu: Gatazkak ebazteko programa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: External merge program:
eu: Kanpoko bateratzeko programa:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, kcfg_conflict_resolver)
en: Setup an external program for conflict resolving
eu: Ezarri kanpoko programa bat gatazkak ebazteko

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mdiff_display_label)
en: External diff display:
eu: Kanpoko «diff» erakuslea:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, kcfg_external_merge_program)
en: Setup an external program for merging
eu: Ezarri bateratzeko kanpoko programa bat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_extern_hint)
en: see "What's this" for details
eu: ikusi "Zer da hau" zehaztasun bila

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DispColorSettings)
en: ColorSettings
eu: Kolore-ezarpenak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_colored_state)
en: Mark changed and locked items colored
eu: Markatu aldatutako eta giltzatutako elementuak kolore batez

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Locked items:
eu: Giltzatutako elementuak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Not versioned items:
eu: Bertsiorik gabeko elementuak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Remote changed items:
eu: Urrunekoan aldatutako elementua:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Added items:
eu: Gehitutako elementuak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Deleted items:
eu: Ezabatutako elementuak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Conflicted_items_label)
en: Conflicted items:
eu: Gatazkan dauden elementuak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Missed_items_label)
en: Missed items:
eu: Galdutako elementuak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Local changed items:
eu: Lokalki aldatutako elementuak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Need_lock_label_2)
en: Item needs lock:
eu: Elementuak giltzatu egin behar da:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DisplaySettings)
en: Settings
eu: Ezarpenak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_ListIconsSize_label)
en: Size of Listviewicons
eu: Zerrenda-ikuspegiko ikonoen neurria

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_display_overlays)
en: Mark Subversion states with an overlayed icon
eu: Markatu Subversion-en egoerak gainjarritako ikono batekin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_display_overlays)
en: Mark item status with icon overlay
eu: Markatu elementuaren egoera ikono gainjarri batekin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_case_sensitive_sort)
en: Items sorting order is case sensitive
eu: Elementuak sailkatzeko ordenak maius./minus. bereizten ditu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_MaxLogLabel)
en: Maximum log messages in history:
eu: Historialeko gehienezko egunkari mezuak:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_display_file_tips)
en: Here you can control if, when moving the mouse over a file, you want to see a small popup window with additional information about that file
eu: Hemen kontrolatu dezakezu, sagua fitxategi baten gainetik igarotzean, fitxategi horri buruzko informazioa duen leiho txiki gainerakor bat ikusi nahi duzun

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_display_file_tips)
en: Show file info
eu: Erakutsi fitxategiaren gaineko informazioa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_colored_blame)
en: Display colored annotate
eu: Azaldu idatzohar koloreztatuak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_show_navigation_panel)
en: Use navigation panel
eu: Erabili nabigatzeko panela

note: i18n: ectx: label, entry, group (general_items)
en: Set if items sortorder should be case sensitive or not
eu: Ezarri elementuak sailkatzeko ordenak maius./minus. bereizi behar dituen

note: i18n: ectx: label, entry, group (general_items)
en: Size of the icons
eu: Ikonoen neurria

note: i18n: ectx: label, entry, group (general_items)
en: Show file information in tooltip
eu: Erakutsi fitxategiaren gaineko informazioa tresna-argibidean

note: i18n: ectx: label, entry, group (general_items)
en: Use an external program for diff viewing/generating
eu: Erabili kanpoko programa bat desberdintasunak ikusteko/sortzeko

note: i18n: ectx: label, entry, group (general_items)
en: Use external program for diff viewing
eu: Erabili kanpoko programa bat desberdintasunak ikusteko

note: i18n: ectx: label, entry, group (general_items)
en: Diff ignores all white space
eu: «Diff»ek ez-ikusi egiten die zuriune guztiei

note: i18n: ectx: label, entry, group (general_items)
en: Show diff in Git format
eu: Erakutsi desberdintasunak Git formatuan

note: i18n: ectx: label, entry, group (general_items)
en: Maximum number of log messages
eu: Egunkari mezuen gehienezko kopurua

note: i18n: ectx: label, entry, group (subversion)
en: Display icon overlays
eu: Azaldu ikono gainjarriak

note: i18n: ectx: label, entry, group (subversion)
en: Get item information recursively
eu: Lortu elementuaren informazioa era errekurtsiboan

note: i18n: ectx: label, entry, group (subversion) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_review_commit)
en: Review items before commit
eu: Berrikusi elementuak sartu aurretik

note: i18n: ectx: label, entry, group (subversion)
en: Hide versioned unchanged files
eu: Ezkutatu bertsioa duten aldatu gabeko fitxategiak

note: i18n: ectx: label, entry, group (subversion) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_log_follows_nodes)
en: Log follows node changes
eu: Egunkariak nodo aldaketei jarraitzen die

note: i18n: ectx: label, entry, group (subversion) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_log_always_list_changed_files)
en: Log always reads list of changed files
eu: Egunkariak beti irakurtzen du aldatutako fitxategien zerrenda

note: i18n: ectx: label, entry, group (subversion)
en: Start check for updates when open working copy
eu: Hasi eguneratzeak egiaztatzen laneko kopia irekitzean

note: i18n: ectx: label, entry, group (subversion)
en: Start caching latest logs on open or commit
eu: Hasi egunkari berrienak cacheratzen irekitzean edo sartzean

note: i18n: ectx: label, entry, group (subversion)
en: Get detailed information when making a remote listing
eu: Lortu informazio zehatza urruneko zerrendatze bat egitean

note: i18n: ectx: label, entry, group (subversion)
en: Get properties on selected item on networked protocols
eu: Lortu hautatutako elementuaren propietateak sareko protokoloak erabiliz

note: i18n: ectx: label, entry, group (subversion)
en: Use properties like bugtraq:url on repository listings
eu: Erabili «bugtraq:url» gisako propietateak gordetegia zerrendatzean

note: i18n: ectx: label, entry, group (subversion)
en: Check for property svn:needs-lock on listings
eu: Egiaztatu «svn:needs-lock» propietatea zerrendatzean

note: i18n: ectx: label, entry, group (subversion) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_store_passwords)
en: Store passwords for remote connections
eu: Gorde urrutiko konexioetako pasahitzak

note: i18n: ectx: label, entry, group (subversion)
en: Store passwords in KDE Wallet instead of Subversion' storage
eu: Gorde pasahitzak KDE Zorroan Subversion-en biltegian egin beharrean

note: i18n: ectx: label, entry, group (subversion) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_use_password_cache)
en: Use internal password cache
eu: Erabili barneko pasahitz cachea

note: i18n: ectx: label, entry, group (subversion)
en: Is networking enabled
eu: Sarea gaitua dagoen

note: i18n: ectx: label, entry, group (subversion)
en: Local add results in modification instead of conflicts
eu: Gehitze lokal bat aldaketa da gatazka izan beharrean

note: i18n: ectx: label, entry, group (subversion)
en: create any non-existent parent at depth=empty
eu: sortu existitzen ez diren gurasoak  sakonera=hutsa  izanda

note: i18n: ectx: label, entry, group (diffmerge_items)
en: Which program to use for external merges
eu: Kanpoko bateratzeak egiteko erabili beharreko programa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dbcfg_noCacheUpdate)
en: Do not update log cache on open
eu: Ez eguneratu egunkari cachea irekitzean

[ctx: @title:window]
en: Cleanup
eu: Txukuntzea

en: Cleaning up folder
eu: Karpeta garbitzea

[ctx: @title:window]
en: Resolve
eu: Ebatzi

en: Marking resolved
eu: Ebatzi gisa markatzea

en: Could not retrieve conflict information - giving up.
eu: Ezin izan da eskuratu gatazkaren gaineko informazioa - amore ematea.

en: Resolve-process could not started, check command.
eu: Ebazteko prozesua ezin izan da abiatu, egiaztatu komandoa.

[ctx: @title:window]
en: Import
eu: Inportatu

en: Importing items
eu: Elementuak inportatzea.

en: Nothing to merge.
eu: Bateratzeko ezer ez.

en: No destination to merge.
eu: Ez dago bateratu beharreko jomugarik.

en: Both sources must be same type.
eu: Sorburu biak mota berekoak izan behar dira.

en: Both entries seems to be the same, will not do a merge.
eu: Sarrera biak bera dirudite, ez da bateratzea egingo.

en: Merge process could not started, check command.
eu: Bateratzeko prozesua ezin izan da abiatu, egiaztatu komandoa.

en: Merging items
eu: Elementuak bateratzea

[ctx: @title:window]
en: Move
eu: Mugitu

en: Moving/Rename item
eu: Mugitu/berrizendatu elementua

en: Moving entries
eu: Sarrerak mugitzea

[ctx: @title:window]
en: Copy / Move
eu: Kopiatu / Mugitu

[ctx: @title:window]
en: Add Unversioned Items
eu: Gehitu bertsiorik gabeko elementuak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_ChangedList)
en: Item
eu: Elementua

en: There are new items in repository
eu: Elementu berriak daude gordetegian

en: Not versioned
eu: Bertsiorik gabea

en: Added in repository
eu: Gordetegian gehitua

en: Needs update
eu: Eguneratzea behar du

en: Locally modified
eu: Lokalki aldatua

en: Property modified
eu: Propietate aldatua

en: Locally added
eu: Lokalki gehitua

en: Missing
eu: Falta dena

en: Replaced
eu: Ordezkatua

en: Ignored
eu: Ez-ikusia

en: External
eu: Kanpokoa

en: Conflict
eu: Gatazka

en: Merged
eu: Bateratua

en: Incomplete
eu: Osatugabea

en: Obstructed
eu: Buxatua

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, LogDialog)
en: SVN Log
eu: SVN egunkaria

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, startLabel)
en: Start revision
eu: Abiatu berrikuspena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, endLabel)
en: End revision
eu: Amaitu berrikuspena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_goButton)
en: Get Logs
eu: Lortu egunkariak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_PrevFiftyButton)
en: Previous entries
eu: Aurreko sarrerak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_NextFiftyButton)
en: Show from HEAD
eu: Erakutsi «HEAD»etik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_ChangedList)
en: Copy from
eu: Kopiatu hemendik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_DispPrevButton)
en: Diff previous
eu: Diff aurrekoa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_DispSpecDiff)
en: Select second revision with right mouse button
eu: Hautatu bigarren berrikuspena saguaren eskuineko botoiarekin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonListFiles)
en: List entries
eu: Sarreren zerrenda

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonBlame)
en: Annotate
eu: Idatzoharra egin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_pbHelp)
en: Help
eu: Laguntza

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_pbClose)
en: Close
eu: Itxi

[ctx: @title:window]
en: SVN Log of %1
eu: SVNren %1 gaineko egunkaria

[ctx: @title:window]
en: SVN Log
eu: SVNren egunkaria

en: Set version as right side of diff
eu: Ezarri bertsioa «diff»en eskuin aldeko gisa

en: Set version as left side of diff
eu: Ezarri bertsioa «diff»en ezker aldeko gisa

en: Revert this commit
eu: Lehengoratu sartze hau

en: &Move Here
eu: &Ekarri hona

en: &Copy Here
eu: &Kopiatu hona

en: C&ancel
eu: Ut&zi

[ctx: @title:window]
en: Open
eu: Ireki

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, UrlDlg)
en: Open repository / working copy
eu: Ireki gordetegia / laneko kopia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Open repository or working copy
eu: Ireki gordetegia edo laneko kopia
