kdesvn - en to ro translation catalogue (575 entries)

en: ssh-askpass for kdesvn
ro: ssh-askpass pentru kdesvn

en: Copyright (c) 2005-2009 Rajko Albrecht
ro: Drepturi de autor (c) 2005-2009 Rajko Albrecht

en: Please enter your password below.
ro: Introduceți parola mai jos.

en: &Bookmarks
ro: Semne de carte

en: Create and open new repository
ro: Creează și deschide un nou depozit

en: Dump repository to file
ro: Dump depozit într-un fișier

en: Hotcopy a repository
ro: Copiază la cald un depozit

en: Load dump into repository
ro: Încarcă un dump într-un depozit

en: Load a dump file into a repository.
ro: Încarcă un fișier dump într-un depozit.

en: Add ssh identities to ssh-agent
ro: Adaugă identități ssh la ssh-agent

en: Force add ssh-identities to ssh-agent for future use.
ro: Forțează adăugarea de identități ssh la agentul ssh pentru utilizări viitoare.

en: Info about kdesvn part
ro: Informații despre componenta kdesvn

en: Show database content
ro: Arată conținutul bazei de date

en: Recent opened URLs
ro: Adrese URL deschise recent

en: Load last opened URL on start
ro: Încarcă la pornire ultima adresă URL deschisă

en: Ready
ro: Pregătit

en: Logs follow node changes
ro: Intrările din jurnal corespunzătoare modificărilor nodului

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_display_ignored_files) i18n: ectx: label, entry, group (subversion)
en: Display ignored files
ro: Afișează fișierele ignorate

note: i18n: ectx: label, entry, group (subversion)
en: Display unknown files
ro: Afișează fișierele necunoscute

en: Hide unchanged files
ro: Ascunde fișierele nemodificate

en: Work online
ro: Lucrează conectat

en: About kdesvn part
ro: Despre componenta kdesvn

en: Kdesvn Handbook
ro: Îndrumar Kdesvn

en: Built with Subversion library: %1
    Running Subversion library: %2
ro: Compilat cu librăria Subversion: %1
    Rulează cu librăria Subversion: %2

en: kdesvn Part
ro: Componentă kdesvn

en: Original author and maintainer
ro: Autor inițial și menținător

en: Developer
ro: Dezvoltator

en: General Settings
ro: Configurări generale

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SubversionSettings)
en: Subversion Settings
ro: Configurări Subversion

en: Diff & Merge
ro: Diferențe & Fuzionare

en: Settings for diff and merge
ro: Configurări pentru diferențe și fuzionare

en: Colors
ro: Culori

en: Color Settings
ro: Configurări culori

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, RevisionTreeSettings)
en: Revision tree Settings
ro: Configurări arboreșcență revizii

en: Revision tree
ro: Arboreșcență revizii

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: Subversion settings
ro: Configurări Subversion

note: i18n: ectx: Menu (quicksettings)
en: Quick settings
ro: Configurări rapide

note: i18n: ectx: Menu (subversion_working_copy)
en: Working copy
ro: Copie de lucru

note: i18n: ectx: Menu (subversion_repo)
en: Repository
ro: Depozit

note: i18n: ectx: Menu (generic_view)
en: View
ro: Vedere

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
ro: Ajutor

note: i18n: ectx: Menu (local_context_single_conflicted) i18n: ectx: Menu (local_context_single_versioned) i18n: ectx: Menu (local_context_single_unversioned) i18n: ectx: Menu (local_context_multi)
en: Actions
ro: Acțiuni

note: i18n: ectx: ToolBar (subversionToolBar)
en: Subversion toolbar
ro: Bara de unelte subversion

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ro: Bara de unelte principală

en: Open a file with a #PKCS12 certificate
ro: Deschide un fișier cu un certificat #PKCS12

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
ro: &Fișier

note: i18n: ectx: Menu (subversion_admin)
en: Subversion Admin
ro: Administrator subversion

note: i18n: ectx: Menu (database_menu)
en: Database
ro: Bază de date

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
ro: Configurări

en: Repository opened
ro: Depozit deschis

en: Could not open repository
ro: Nu s-a putut deschide depozitul

en: No repository open
ro: Nici un depozit deschis

en: Hotcopy finished.
ro: Copiere la cald terminată.

en: Loading a dump into a repository.
ro: Se încarcă un dump într-un depozit.

en: Loading dump finished.
ro: Încărcare dump terminată.

en: Dumping a repository
ro: Dump un depozit

en: Dump finished.
ro: Dump terminat.

en: Inserted %v not cached log entries of %m.
ro: %v intrări din jurnal fără prestocare inserate pentru %m.

en: Restored %1.
ro: %1 restaurat.

en: Reverted %1.
ro: %1 restaurat la starea inițială.

en: Failed to revert %1.
    Try updating instead.
ro: Restaurarea la starea inițială a lui %1 a eșuat.
    Încercați în schimb o actualizare.

en: Resolved conflicted state of %1.
ro: S-a rezolvat conflictul lui %1.

en: Skipped missing target %1.
ro: S-a omis destinația lipsă %1.

en: Skipped %1.
ro: %1 omis.

en: Finished at revision %1.
ro: Terminare la revizia %1.

en: Update finished.
ro: Actualizare terminată.

en: Finished external at revision %1.
ro: Referință externă terminată la revizia %1.

en: Finished external.
ro: Referință externă terminată.

en: Fetching external item into %1.
ro: Se preia elementul extern în %1.

en: Status against revision: %1.
ro: Stare la revizia: %1.

en: Performing status on external item at %1.
ro: Recuperarea stării elementului extern %1.

en: Sending %1.
ro: Se trimite %1.

en: Adding (bin) %1.
ro: Se adaugă (bin) %1.

en: Adding %1.
ro: Se adaugă %1.

en: Deleting %1.
ro: Se șterge %1.

en: Transmitting file data
ro: Se transmite fișierul de date

en: Overwriting existing items is disabled in settings.
ro: Suprascrierea elementelor existente este dezactivată în configurări.

en: Could not write to existing item.
ro: Nu s-a putut scrie pe elementul existent.

en: Could not open temporary file
ro: Nu s-a putut deschide fișierul temporar

en: Could not retrieve data for write.
ro: Nu s-au putut prelua datele pentru scriere.

en: Committed revision %1.
ro: Revizie %1 propagată.

en: Nothing to commit.
ro: Nimic de comis.

en: Empty logs
ro: Jurnale goale

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AuthDialogWidget)
en: Authentication
ro: Autentificare

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_PasswordLabel)
en: Password:
ro: Parolă:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_UsernameLabel)
en: Username:
ro: Utilizator:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_Reviewlabel)
en: Review affected items
ro: Trece în revistă elementele afectate

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_HideNewItems)
en: Hide new items
ro: Ascunde elementele noi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_MarkUnversioned)
en: Mark all new e.g. not versioned items for add and commit.
ro: Marchează toate ca noi, ex: elemente neversionate pentru adăugare și comitere.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_MarkUnversioned)
en: Select new items
ro: Selectează elementele noi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_UnmarkUnversioned)
en: Unmark all unversioned items so they will be ignored.
ro: Demarchează toate elementele neversionate spre a fi ignorate.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_UnmarkUnversioned)
en: Unselect new items
ro: Deselectează elementele noi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_RevertItemButton)
en: Revert highlighted item
ro: Restaurează elementul evidențiat

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_DiffItem)
en: Generates and display difference against repository of selected item
ro: Generează și afișează diferența față de depozit a elementului selectat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_HeadLabel)
en: Enter a log message
ro: Introduceți un mesaj pentru jurnal

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, m_LogHistory)
en: Last used log messages
ro: Ultimele mesaje utilizate din jurnal

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LogLabel)
en: Or insert one of the last:
ro: Sau inserează unul din ultimele:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_keepLocksButton)
en: If checked commit will not release locks.
ro: Dacă este bifat, comiterea nu va elibera fișierele blocate.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_keepLocksButton)
en: Keep locks
ro: Păstrează blocările

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, DeleteForm)
en: Really delete these entries?
ro: Chiar doriți să ștergeți aceste intrări?

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, m_DepthCombo) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QComboBox, m_DepthCombo)
en: Select depth of operation
ro: Selectați profunzimea operației

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, m_DepthCombo)
en: <p ><b>Kind of depth</b>: </p>
    <p ><i>empty depth</i><br />
    Just the named directory, no entries. Updates will not pull in any files or subdirectories not already present. </p>
    <p><i>Files depth</i><br />Folder and its file children, but not subdirs. Updates will pull in any files not already present, but not subdirectories. </p>
    <p><i>Immediate depth</i><br />Folder and its entries. Updates will pull in any files or subdirectories not already present; those subdirectories entries will have depth-empty. </p>
    <p>
    <i>Infinity depth</i><br />Updates will pull in any files or subdirectories not already present; those subdirectories' this_dir entries will have depth-infinity.<br />Equivalent to the pre-1.5 default update behavior. </p>
ro: <p ><b>Tip de profunzime</b>: </p>
    <p ><i>Profunzime vidă</i><br />
    Numai directorul specificat, fără intrări. Actualizările nu vor prelua nici un fișier sau director care nu este deja prezent. </p>
    <p><i>Profunzime fișiere</i><br />Directorul și fișierele sale, fără subdirectoare. Actualizările vor prelua toate fișierele care nu sînt încă prezente, dar nu și subdirectoarele. </p>
    <p><i>Profunzime imediată</i><br />Directorul și intrările sale. Actualizările vor prelua toate fișierele și subdirectoarele care nu sînt încă prezente; acele subdirectoare vor avea profunzima vidă. </p>
    <p>
    <i>Profunzime infinită</i><br />Actualizările vor prelua toate fișierele și subdirectoarele care nu sînt încă prezente; toate subdirectoarele vor avea de asemena profunzimea infinită.<br />Echivalentul comportamentului implicit versiunilor pre-1.5. </p>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_DepthCombo)
en: Empty Depth
ro: Profunzime vidă

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_DepthCombo)
en: Files Depth
ro: Profunzimea fișierelor

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_DepthCombo)
en: Immediate Depth
ro: Profunzime imediată

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_DepthCombo)
en: Infinity Depth (recurse)
ro: Profunzime infinită (recursie)

en: Ctrl-F for search, F3 or Shift-F3 for search again.
ro: Ctrl-F pentru căutare, F3 sau Shift-F3 pentru a căuta din nou.

en: <b>Display differences between files</b><p>You may search inside text with Ctrl-F.</p><p>F3 for search forward again, Shift-F3 for search backward again.</p><p>You may save the (original) output with Ctrl-S.</p>
ro: <b>Afișează diferențele între fișiere</b><p>Puteți căuta în text cu Ctrl-F.</p><p>F3 pentru a continua căutarea, Shift-F3 pentru a căuta înapoi.</p><p>Puteți salva ieșirea (originală) cu Ctrl-S.</p>

en: File %1 exists - overwrite?
ro: Fișierul %1 există - se suprascrie?

en: End of document reached.
    Continue from the beginning?
ro: S-a atins capătul documentului.
    Continuați de la început?

en: Find
ro: Caută

en: Beginning of document reached.
    Continue from the end?
ro: S-a atins începutul documentului.
    Continuați de la sfîtșit?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_Mainlabel)
en: Select encoding:
ro: Alegeți codarea de caractere:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_ChangedList)
en: Action
ro: Acțiune

en: Entry
ro: Intrare

en: Add
ro: Adaugă

en: Copy
ro: Copiază

en: Delete
ro: Șterge

en: Modify (content or property)
ro: Modifică (proprietate sau conținut)

en: Replace
ro: Înlocuit

en: (Un)Lock
ro: (De)Blochează

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, RevertForm)
en: Revert entries
ro: Restaurează intrările la starea inițială

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_headLine)
en: Really revert these entries to pristine state?
ro: Chiar doriți restaurarea acestor intrări la starea inițială?

en: Accept permanently
ro: Acceptă permanent

en: Accept temporarily
ro: Acceptă temporar

en: Reject
ro: Respinge

en: Error validating server certificate for '%1'
ro: Eroare la validarea certificatului de server pentru '%1'

en: Failure reasons
ro: Motivele eșecului

en: Realm
ro: Domeniu

en: Host
ro: Gazdă

en: Valid from
ro: Valid de la

en: Valid until
ro: Valid pînă la

en: Issuer name
ro: Numele emitentului

en: Fingerprint
ro: Amprentă

en: Ask for revision when executing single command
ro: Întreabă de revizie la executarea unei singure comenzi

en: Force operation
ro: Forțează operația

en: Limit log output to <number>
ro: Limitează afișarea jurnalului la <number>

en: Document to open
ro: Document de deschis

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_cmdline_show_logwindow)
en: Show a small window containing the log after command executed
ro: Afișează o mică fereastră cu jurnalul execuției unei comenzi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_cmdline_show_logwindow)
en: Show log after executing a command
ro: Afișează jurnalul execuției unei comenzi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Minimum log lines to show:
ro: Numărul minim de linii de afișat din jurnal:

[ctx: no limit]
note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_cmdline_log_minline)
en: No minimum
ro: Fără minimum

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stdLogmsgLabel)
en: Standard message:
ro: Mesaj standard:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_kio_can_overwrite)
en: Can KIO overwrite existing files?
ro: KIO poate suprascrie fișierele existente?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_kio_can_overwrite)
en: KIO can overwrite
ro: KIO poate suprascrie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_diff_ignore_content) i18n: ectx: label, entry, group (general_items)
en: Diff ignores content type
ro: Diferențierea ignoră tipul conținutului

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_diff_ignore_spaces) i18n: ectx: label, entry, group (general_items)
en: Diff ignores white space changes
ro: Diferențierea ignoră modificarea spațiilor goale

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_diff_ignore_all_white_spaces)
en: Diff ignores all white spaces
ro: Diferențierea ignoră toate spațiile goale

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_use_external_diff)
en: If kdesvn should use an external diff display and/or generator. If not checked use internal display.
ro: Dacă trebuie utilizat un afișor și/sau generator extern de diferențe. Dacă nu este bifat se va utiliza funcția internă kdesvn pentru afișare.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_use_external_diff)
en: Use external diff display
ro: Utilizează un afișor de diferențe extern

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_extern_merge_default) i18n: ectx: label, entry (extern_merge_default), group (diffmerge_items)
en: Prefer external merge program
ro: Preferință pentru un program extern de fuzionare

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, resolveLabel)
en: Conflict resolver program:
ro: Program de rezilvat conflicte:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: External merge program:
ro: Program de fuzionare extern:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, kcfg_conflict_resolver)
en: Setup an external program for conflict resolving
ro: Configurați un program extern pentru rezolvarea conflictelor

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, kcfg_conflict_resolver)
en: <p>
    Enter how kdesvn should call the conflict resolver program. The form is
    <p align="center">
    <b><tt>&lt;program&gt; &lt;programoptions&gt;</tt></b>
    </p>
    <p>
    Programoption may contain the place holders for substituting with filenames.
    </p>
    The substitutions means:<br>
    <b><tt>%o</tt></b> Old version<br>
    <b><tt>%m</tt></b> Mine or local edit version<br>
    <b><tt>%n</tt></b> Newest version<br>
    <b><tt>%t</tt></b> The target to save as, kdesvn will use the original file name for it.
    </p>
    <p>
    Default: <tt>kdiff3 %o %m %n -o %t</tt>
    </p>
ro: <p>
    Specificați cum trebuie kdesvn să lanseze programul de rezolvat conflicte. Formatul este
    <p align="center">
    <b><tt>&lt;program&gt; &lt;programoptions&gt;</tt></b>
    </p>
    <p>
    Opțiunile programului pot conține  simboluri de pentru substituirea cu nume de fișiere.
    </p>
    Substituțiile posibile sînt:<br>
    <b><tt>%o</tt></b> Versiune veche<br>
    <b><tt>%m</tt></b> Versiunea mea sau locală<br>
    <b><tt>%n</tt></b> Versiunea cea mai recentă<br>
    <b><tt>%t</tt></b> Destinația pentru salvare ca, kdesvn va utiliza numele original al fișierului pentru aceasta.
    </p>
    <p>
    Implicit: <tt>kdiff3 %o %m %n -o %t</tt>
    </p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mdiff_display_label)
en: External diff display:
ro: Afișor de diferențe extern:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, kcfg_external_merge_program)
en: Setup an external program for merging
ro: Configurați un program extern pentru fuzionări

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, kcfg_external_merge_program)
en: <p>
    Enter how kdesvn should call the external merge program. The form is
    <p align="center">
    <b><tt>&lt;program&gt; &lt;programoptions&gt; %s1 %s2 %t</tt></b>
    </p>
    The substitutions means:<br>
    <b><tt>%s1</tt></b> Source one for merge<br>
    <b><tt>%s2</tt></b> Source two for merge, if it was not set equal to source one but other revision<br>
    <b><tt>%t</tt></b> Local target for merge.
    </p>
ro: <p>
    Specificați cum trebuie kdesvn să lanseze programul de fuzionare extern. Formatul este
    <p align="center">
    <b><tt>&lt;program&gt; &lt;programoptions&gt; %s1 %s2 %t</tt></b>
    </p>
    Substituțiile posibile sînt:<br>
    <b><tt>%s1</tt></b> Sursa unu pentru fuziune<br>
    <b><tt>%s2</tt></b> Sursa doi pentru fuziune, dacă nu este egală cu sursa unu, dar cu o altă revizie<br>
    <b><tt>%t</tt></b> Destinația locală pentru fuziune.
    </p>

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DispColorSettings)
en: ColorSettings
ro: Configurăriculori

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_colored_state)
en: Mark changed and locked items colored
ro: Colorează elementele marcate ca modificate sau blocate

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Locked items:
ro: Elemente blocate:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Not versioned items:
ro: Elemente fără versiune:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Remote changed items:
ro: Elemente distante modificate:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Added items:
ro: Elemente adăugate:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Deleted items:
ro: Elemente șterse:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Conflicted_items_label)
en: Conflicted items:
ro: Elemente conflictuale:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Missed_items_label)
en: Missed items:
ro: Elemente lipsă:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Local changed items:
ro: Elemente locale modificate:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Need_lock_label_2)
en: Item needs lock:
ro: Elemente necesitînd blocare:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DisplaySettings)
en: Settings
ro: Configurări

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_ListIconsSize_label)
en: Size of Listviewicons
ro: Dimensiunea pictogramelor în listă

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_display_overlays)
en: Mark item status with icon overlay
ro: Marchează starea elementului cu o pictogramă suprapusă

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_display_file_tips)
en: Here you can control if, when moving the mouse over a file, you want to see a small popup window with additional information about that file
ro: Aici puteți controla dacă, la trecerea cursorului șoricelului peste un fișier, doriți să se afișeze o mică fereastră popup cu informații suplimentare despre acel fișier

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_display_file_tips)
en: Show file info
ro: Arată detaliile fișierului

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_colored_blame)
en: Display colored annotate
ro: Afișează colorat adnotările

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_show_navigation_panel)
en: Use navigation panel
ro: Utilizează panoul de navigare

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_review_commit) i18n: ectx: label, entry, group (subversion)
en: Review items before commit
ro: Treceți în revistă elemente eînainte să le comiteți

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_log_follows_nodes) i18n: ectx: label, entry, group (subversion)
en: Log follows node changes
ro: Intrările din jurnal inregistrează modificările nodului

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_store_passwords) i18n: ectx: label, entry, group (subversion)
en: Store passwords for remote connections
ro: Conservă parolele pentru conexiunile distante

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_use_password_cache) i18n: ectx: label, entry, group (subversion)
en: Use internal password cache
ro: Utilizează prestocarea de parole internă

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: label, entry, group (revision_tree)
en: Direction of revision tree
ro: Direcția arborelui de revizii

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_tree_direction)
en: Left to right
ro: De la stînga la dreapta

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_tree_direction)
en: Bottom to top
ro: De jos în sus

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_tree_direction)
en: Right to left
ro: De la dreapta la stînga

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_tree_direction)
en: Top to bottom
ro: De sus în jos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_AddColorLabel)
en: Color for added items:
ro: Culoarea pentru elementele adăugate:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Color for copied items:
ro: Culoarea pentru elemente copiate:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Color for renamed items:
ro: Culoarea pentru elementele redenumite:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Color for modified items:
ro: Culoarea pentru elementele modificate:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Color for deleted items:
ro: Culoarea pentru elementele șterse:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_fill_cache_on_tree)
en: When starting the tree generation and reading data from log cache kdesvn may check for newer items in repository if network is enabled. 
    
    But this may slow down tree generation so it is disabled by default.
ro: Cînd lansează generarea arboreșcenței și citirea datelor din jurnalul de prestocare, kdesvn poate verifica după elemente noi în depozit dacă rețeaua este ativată. 
    
    Dar aceasta încetinește generarea arboreșcenței și este dezactivată implicit.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_start_updates_check_on_open)
en: Select if kdesvn should check for updates when open a working copy
ro: Specifică dacă se vor verifica actualizările cînd o copie de lucru este deschisă cu kdesvn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_start_updates_check_on_open)
en: Start check for updates when open a working copy
ro: Pornește verificarea de actualizări la deschiderea unei copii de lucru

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_log_cache_on_open)
en: Start fill log cache on open
ro: Începe completarea jurnalului de prestocare la deschidere

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_check_needslock)
en: When listing on working copies kdesvn may check for this property
ro: La listarea unei copii de lcucru, kdesvn poate verifica această proprietate

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_check_needslock)
en: When listing on working copies kdesvn may check for <tt>svn:needs-lock</tt> property.<br>But due this listings/updating on folders containing lot of items may get slow. So you should only switch on if you have repositories containing lot of such entries.
ro: La listarea unei copii de lucru, kdesvn poate verifica proprietatea <tt>svn:needs-lock</tt>.<br>Dacă este activată, listarea și actualizarea dosarelor ce conțin multe elemente poate deveni lentă. Trebuie activată numai dacă un număr important de intrări posedă această proprietate.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_check_needslock)
en: Check if items has "svn:needs-lock" property set
ro: Verifică dacă elementele au proprietatea "svn:needs-lock" activată

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_details_on_remote_listing)
en: Whether getting details about items when making listing on repositories or not
ro: Se recuperează detaliile despre elemente la listarea depozitelor sau nu?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_details_on_remote_listing)
en: Get file details while remote listing
ro: Recuperează detaliile fișierelor la o listare distantă

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_info_recursive)
en: Gain item info recursive
ro: Obține recursiv informațiile elementelor

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_properties_on_remote_items)
en: Should kdesvn retrieves properties on selected item in repositories
ro: Ar trebui kdesvn să recupereze proprietățile elementului selecționat în depozite

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_properties_on_remote_items)
en: Always get properties on networked repositories
ro: Recuperează mereu proprietățile depozitelor din rețea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_passwords_in_wallet)
en: Store passwords into KDE Wallet
ro: Stochează parolele în gestionarul de portofel din KDE

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_use_password_cache)
en: Use an internal password cache
ro: Utilizează o zonă internă de prestocare pentru parole

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_log_always_list_changed_files)
en: Read detailed change lists
ro: Citiți lista detaliată a modificărilor

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_review_commit)
en: List items next commit will send or not
ro: Listează elementele pe care viitoarea propagare le va trimite sau nu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_commit_hide_new)
en: Should unversioned items displayed in commit dialog or not.
ro: Elementele neversionate ar trebui afișate în căsuța dialogului de propagare sau nu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_commit_hide_new)
en: Hide new items in commit box
ro: Ascunde elementele noi în căsuța de propagare

en: Filling cache canceled.
ro: Completarea prestocării anulată.

en: Filling log cache in background finished.
ro: Completarea jurnalului de prestocare terminată.

en: %1 of %2 transferred.
ro: %1 din %2 transferate.

en: %1 transferred.
ro: %1 transferat.

en: Log message for revision
ro: Mesajul jurnalului pentru revizie

en: Show line
ro: Afișează linia

en: Show line number
ro: Afișează numărul liniei

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_BlameTree)
en: Line
ro: Linie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_BlameTree)
en: Revision
ro: Revizie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_startDateButton) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_stopDateButton) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_BlameTree)
en: Date
ro: Dată

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_BlameTree)
en: Author
ro: Autor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_BlameTree)
en: Content
ro: Conținut

en: Add to revision control
ro: Adaugă la controlul reviziei

en: Restore missing
ro: Restaurează ce lipsește

en: Revert
ro: Revenire la starea inițială

en: Revert failed
ro: Revenirea la starea inițială a eșuat

en: Resolved
ro: Rezolvat

en: Skip
ro: Omis

en: Deleted
ro: Șters

en: Added
ro: Adăugat

en: Update
ro: Actualizează

en: Update complete
ro: Actualizare completă

en: Update external module
ro: Actualizare modul extern

en: Status on external
ro: Stare externă

en: Commit Modified
ro: Comite elementele modificate

en: Commit Added
ro: Comite elementele adăugate

en: Commit Deleted
ro: Comite elementele șterse

en: Commit Replaced
ro: Comite elementele înlocuite

en: Locking
ro: Blocare

en: Unlocked
ro: Deblocat

en: Lock failed
ro: Blocare eșuată

en: Unlock failed
ro: Deblocare eșuată

en: unchanged
ro: nemodificat

en: item wasn't present
ro: elementul nu era prezent

en: unversioned item obstructed work
ro: un element neversionat bloca lucrul

en: Modified state had mods merged in.
ro: Starea modificată conține modificări fuzionate.

en: Modified state got conflicting mods.
ro: Starea modificată conține modificări conflictuale.

en: Enter password for realm %1
ro: Introduceți parola pentru domeniul %1

en: The certificate hostname does not match.
ro: Numele gazdei certificatului nu corespunde.

en: The certificate is not yet valid.
ro: Certificatul nu este încă valid.

en: The certificate has expired.
ro: Certificatul a expirat.

en: The certificate has an unknown error.
ro: Certificatul conține o eroare necunoscută.

en: Save password
ro: Salvează parola

en: Command "%1" not implemented or known
ro: Conamda "%1" nu este implementată sau cunoscută

en: SVN Error
ro: Eroare SVN

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CopyMoveView)
en: Copy / Move
ro: Copiază / Mută

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_HeadTwoLabel)
en: to
ro: la

en: Rename/move
ro: Redenumește/mută

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, CreateRepoDlg)
en: Create new repository
ro: Creează un depozit nou

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_DisableFsync)
en: Disable fsync at commit (BDB only)
ro: Dezactivează „fsync” la propagare (BDB numai)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Path to repository:
ro: Calea către depozit:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, m_FilesystemSelector)
en: Select type of storage
ro: Selecționează tipul de stocare

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, m_FilesystemSelector)
en: Select the storage type of repository (FSFS or Berkely DB)
ro: Selecționați tipul de stocare al depozitului  (FSFS sau Berkely DB)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_CreateMainDirs)
en: If this is set then the base layout (<tt>/trunk</tt>,<tt>/branches</tt> and <tt>/tags</tt>) will created after opening the fresh repository.
ro: Dacă este activată, atunci o organizare de bază (<tt>/trunk</tt>,<tt>/branches</tt> și <tt>/tags</tt>) va fi creată după deschiderea noului depozit.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_CreateMainDirs)
en: Create main folders
ro: Creează dosarele principale

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_LogKeep)
en: Disable automatic log file removal (BDB only)
ro: Dezactivează înlăturarea automată a fișierului jurnal (BDB numai)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Type of repository:
ro: Tipul depozitului:

en: Clean repository cache
ro: Curăță prestocarea depozitului

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_DeleteRepositoryButton)
en: Delete repository
ro: Șterge depozitul

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, DBOverView)
en: Overview about cache database content
ro: Prezentare generală a conținutului bazei de date de prestocare

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_RepositoryLabel)
en: Known repositories
ro: Depozite cunoscute

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_DeleteCacheButton) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, m_DeleteCacheButton)
en: Delete cache entries for current selected repository
ro: Șterge intrările de prestocare pentru depozitul curent

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_DeleteCacheButton)
en: Delete cache
ro: Șterge prestocarea

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_DeleteRepositoryButton) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, m_DeleteRepositoryButton)
en: Delete all entries and settings for selected repository
ro: Șterge toate intrările și configurările din depozitul selectat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_SettingsButton)
en: Repository Settings
ro: Configurări depozit

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Prefixes to filter out in revision tree
ro: Prefixe pentru filtrarea în arborescența de revizie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_UseDeltas)
en: Use deltas
ro: Utilizează diferențiale

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lblEnd)
en: End revision:
ro: Revizie finală:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_incrementalDump)
en: incremental Dump
ro: Dump incremental

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_Rangeonly)
en: Dump revision range
ro: Dump un interval de revizii

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_OutfileLabel)
en: Dump into:
ro: Dump în:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lblStart)
en: Start revision:
ro: Revizie inițială:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_RepoLabel)
en: Repository to dump:
ro: Depozit către dump:

en: One of <b>'native'</b>, <b>'LF'</b>, <b>'CR'</b>, <b>'CRLF'</b>.
ro: Unul din <b>'nativ'</b>, <b>'LF'</b>, <b>'CR'</b>, <b>'CRLF'</b>.

en: The mimetype of the file. Used to determine whether to merge the file and how to serve it from Apache. A mimetype beginning with <b>'text/'</b> (or an absent mimetype) is treated as text. Anything else is treated as binary.
ro: Mimetype al fișierului. Utilizat pentru determinarea modului de fuzionare al fișierului și cum îl distribuie Apache. Un mimetype ce începe cu <b>'text/'</b> (sau cu mimetype absent) este tratat ca text. Orice altceva este tratat ca binar.

en: A newline separated list of file patterns to ignore.
ro: O linie nouă separă lista modificărilor de ignorat.

en: Label text to show for the edit box where the user enters the issue number.
ro: Eticheta text de afișat pentru o căsuță de editare în care utilizatorul introduce numărul emisiei.

en: String which is appended to a log message when an issue number is entered. The string must contain <b>%BUGID%</b> which gets replaced with the bug issue number.
ro: Șir adăugat unui mesaj din jurnal cînd un numrăr de referință de eroare este introdus. Acesta trebuie să conțină <b>%BUGID%</b> ce va fi înlocuit de numărul de referință al erorii.

en: Set to <b>'false'</b> if you want the bugtracking ID to be inserted at the top of the log message. The default is <b>'true'</b> which means the bugtracking ID is appended to the log message.
ro: Poziționați pe <b>'false'</b> dacă doriți ca identificatorul de problemă să fie inserat la începutul mesajului din jurnal. Valoarea implicită este <b>'true'</b> ce înseamnă că identificatorul de problemă este inserat la sfîrșitul mesajului din jurnal.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, EditPropsDlg)
en: Modify property
ro: Modifică proprietate

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_NameLabel)
en: Property name:
ro: Numele proprietății:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_ValueLabel)
en: Property value:
ro: Valoarea proprietății:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, helpButton)
en: Click for short info about pre-defined property name
ro: Clicați pe detaliile sumare despre numele proprietății predefinite

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CheckoutInfo)
en: Checkout info
ro: Detaliile verificării

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_TargetLabel)
en: Select target directory:
ro: Selecționați directorul destinație:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_UrlLabel)
en: Enter URL:
ro: Introduceți adresa URL:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_ignoreExternals)
en: Ignore externals while operation
ro: Ignoră referințele externe în timpul operației

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_ignoreExternals)
en: Ignore externals
ro: Ignoră referințele externe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_overwriteButton)
en: Overwrite existing
ro: Suprascrie existentul

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_ShowExplorer)
en: Open after job
ro: Deschide după lucru

en: Property
ro: Proprietate

en: Value
ro: Valoare

en: This property may not set by users.
    Rejecting it.
ro: Această proprietare nu poate fi definită de utilizatori.
    Se respinge.

en: Protected property
ro: Proprietate protejată

en: A property with that name exists.
    Rejecting it.
ro: Există deja o proprietate cu acest nume.
    Se respinge.

en: Double property
ro: Proprietate dublă

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, RangeInput)
en: Revisions
ro: Revizii

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_startRevBox)
en: Start with revision
ro: Începe cu revizia

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, m_startWorkingButton) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, m_stopWorkingButton)
en: Select current working copy changes
ro: Selecționează modificările copiei de lucru curente

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_startNumberButton)
en: N&umber
ro: N&umăr

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_stopRevBox)
en: Stop with revision
ro: Oprire la revizia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_stopNumberButton)
en: Number
ro: Număr

en: Select revision
ro: Alegeți o revizie

en: Could not run process "%1".
    
    Process stopped with message:
    %2
ro: Nu sa putut lansa procesul "%1".
    
    Procesul s-a oprit cu mesajul:
    %2

en: Error running the graph layouting tool.
ro: Eroare la executarea uneltei de aranjare în pagină a graficelor.

en: Please check that 'dot' is installed (package GraphViz).
ro: Verificați dacă 'dot' este instalat (pachetul GraphViz).

en: Deleted at revision %1
ro: Șters la revizia %1

en: Added at revision %1 as %2
ro: Adăugat la revizia %1 ca %2

en: Copied to %1 at revision %2
ro: Copiat în %1 la revizia %2

en: Renamed to %1 at revision %2
ro: Renumit în %1 la revizia %2

en: Modified at revision %1
ro: Modificat la revizia %1

en: Replaced at revision %1
ro: Înlocuit la revizia %1

en: Revision %1
ro: Revizia %1

en: <br>Revision: %1<br>Author: %2<br>Date: %3<br>Log: %4</html>
ro: <br>Revizie: %1<br>Autor: %2<br>Dată: %3<br>Jurnal: %4</html>

en: <b>Revision</b>%1%2%3
ro: <b>Revizie</b>%1%2%3

en: <b>Author</b>%1%2%3
ro: <b>Autor</b>%1%2%3

en: <b>Date</b>%1%2%3
ro: <b>Dată</b>%1%2%3

en: <b>Log</b>%1%2%3
ro: <b>Jurnal</b>%1%2%3

en: Diff to previous
ro: Diferențe față de precedentul

en: Diff to selected item
ro: Diferențe față de elementul selectat

en: Cat this version
ro: Afișează această versiune

en: Unselect item
ro: Deselecționează elementul

en: Select item
ro: Selecționează elementul

en: Display details
ro: Arată detaliile

en: Rotate counter-clockwise
ro: Întoarce în sens contar acelor de ceasornic

en: Rotate clockwise
ro: Întoarce în sensul acelor de ceasornic

en: Could not retrieve logs, reason:
    %1
ro: Nu s-au putut prelua jurnalele, cauza:
    %1

en: Scanning the logs for %1
ro: Se analizează jurnalele pentru %1

en: Cancel
ro: Anulează

en: %1<br>Check change entry %2 of %3
ro: %1<br>Verificarea modificărilor intrării %2 din %3

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_Srclabel)
en: Repository to copy:
ro: Depozit de copiat:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_Destlabel)
en: Destination folder:
ro: Dosarul destinație:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_Cleanlogs)
en: Clean logs
ro: Curăță jurnalele

en: No ignore
ro: Fără ignorare

en: If set, add files or directories that match ignore patterns.
ro: Dacă este definit, adaugă fișierele sau directoarele ce conțin modelele de ignorat

en: Ignore unknown node types
ro: Ignoră nodurile de tip necunoscut

en: Should files with unknown node types be ignored
ro: Fișierele unui nod de tip necunoscut ar trebui ignorate

en: Ignore files of which the node type is unknown, such as device files and pipes.
ro: Ignoră fișierele nodurilor de tip necunoscut, precum fișierele dispozitiv și conector pipe

en: (Last part)
ro: (Ultima parte)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Load into repository:
ro: Încarcă în depozitul:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_UuidGroup)
en: Uuid action
ro: Acțiune UUID

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_UUidForce) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_ForceCheck)
en: Force
ro: Forțează

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_UUidIgnore)
en: Ignore
ro: Ignoră

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_UUidDefault)
en: Default
ro: Implicit

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_UsePre)
en: Use pre-commit hook
ro: Utilizează o buclă de pre-propagare

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_UsePost)
en: Use post-commit hook
ro: Utilizează o buclă de post-propagare

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel5) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_Rootfolder)
en: If not empty, load the dump into a specific folder instead into root of repository. This folder must exist before loading the dump.
ro: Dacă nu este gol, încarcă dump-ul într-un dosar specific în locul rărăcinii depozitului. Acest dosar trebuie să existe înaintea încărcării dump-ului.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Load into folder:
ro: Încarcă în dosarul:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Dump file:
ro: Fișier dump:

en: History of item
ro: Istoricul elementului

en: History
ro: Istoric

en: Displays the history log of selected item
ro: Afișează jurnalul istoricului elementului slectat

en: History of item ignoring copies
ro: Istoricul elementului ignorînd copiile

en: Displays the history log of selected item without following copies
ro: Afișează jurnalul istoricului elementului selectat fără copiile următoare

en: Full revision tree
ro: Arboreșcentă completă de revizie

en: Shows history of item as linked tree
ro: Afișează istoricul elementului ca un arbore înlănțuit

en: Partial revision tree
ro: Arboreșcență parțială de revizie

en: Shows history of item as linked tree for a revision range
ro: Afișează istoricul elementului ca un arbore înlănțuit pentru un interval de revizie

en: Properties
ro: Proprietăți

en: Display Properties
ro: Afișează proprietățile

en: Display last changes
ro: Afisează ultimele modificări

en: Display last changes as difference to previous commit.
ro: Afișează ultimele modificări ca diferență față de ultima propagare.

en: Details
ro: Detalii

en: Show details about selected item
ro: Afișează detaliile elementului selecționat

en: Move
ro: Mută

en: Moves or renames current item
ro: Mută sau redenumește elementul curent

en: Create a copy of current item
ro: Creează o copie a elementului curent

en: Check for updates
ro: Verifică dacă există actualizări

en: Check if current working copy has items with newer version in repository
ro: Verifică dacă copia de lucru are elemente cu versiunea nouă din depozit

en: Check updates
ro: Verificare actualizări

en: Blame
ro: Blamare

en: Output the content of specified files or URLs with revision and author information in-line.
ro: Afișează conținutul fișierelor sau adreselor URL specificate cu informațiile lor de revizie și autor.

en: Blame range
ro: Interval de blamare

en: Cat head
ro: Afișează antetul

en: Output the content of specified files or URLs.
ro: Afișează conținutul fișierelor sau adreselor URL specificate.

en: Cat revision...
ro: Afișare revizie...

en: Output the content of specified files or URLs at specific revision.
ro: Afișează conținutul fișierelor sau adreselor URL specificate la o revizie dată.

en: Lock current items
ro: Blochează elementele curente

en: Try lock current item against changes from other users
ro: Încearcă blocarea elementului curent împotriva modificării de către ceilalți utilizatori

en: Unlock current items
ro: Deblochează elementele curente

en: Free existing lock on current item
ro: Deblochează elemntul curent

en: New folder
ro: Dosar nou

en: Create a new folder
ro: Creează un dosar nou

en: Switch repository
ro: Schimbă depozitul

en: Switch repository path of current working copy path ("svn switch")
ro: Schimbă calea depozitului copiei de lucru curente ("svn switch")

en: Check for unversioned items
ro: Verifică după elemente neversionate

en: Unversioned
ro: Neversionat

en: Browse folder for unversioned items and add them if wanted.
ro: Răsfoiți dosarele după elementele neversionate și adăugați-le dacă doriți

en: Open repository of working copy
ro: Deschide depozitul copiei de lucru

en: Opens the repository the current working copy was checked out from
ro: Deschide depozitul din care copia de lucru curentă a fost recuperată

en: Cleanup
ro: Curăță

en: Recursively clean up the working copy, removing locks, resuming unfinished operations, etc.
ro: Curăță copia de lucru curentă în mod recursiv, deblocînd fișierele, reluînd operațiunile neterminate, etc.

en: Import folders into current
ro: Importă directoare în directorul curent

en: Add selected files/dirs
ro: Adaugă fișierele/directoarele selectate

en: Adding selected files and/or directories to repository
ro: Adaugă fișierele și/sau directoarele selectate la depozit

en: Add selected files/dirs recursive
ro: Adaugă recursiv fișierele/directoarele selectate

en: Adding selected files and/or directories to repository and all subitems of folders
ro: Adaugă fișierele și/sau directoarele selectate la depozit cît și toate sub-elementele directoarelor

en: Delete selected files/dirs
ro: Șterge fișierele/directoarele selectate

en: Deleting selected files and/or directories from repository
ro: Șterge fișierele și/sau directoarele selectate din depozit

en: Revert current changes
ro: Revenire la starea inițială

en: Mark resolved
ro: Marchează ca rezolvat

en: Marking files or dirs resolved
ro: Marchează fișierele sau directoarele ca rezolvate

en: Resolve conflicts
ro: Rezolvă conflictele

en: Ignore/Unignore current item
ro: Ignoră/Nu ignora elementul curent

en: Update to head
ro: Actualizare de antet

en: Update to revision...
ro: Actualizare la reviziea...

en: Commit
ro: Comite

en: Diff local changes
ro: Diferențiază modificările locale

en: Diff against HEAD
ro: Diferențiază față de HEAD

en: Diff working copy against HEAD (last checked in version)- requires access to repository
ro: Diferențiază copia de lucru cu HEAD (ultima versiune verificată) - necesită acces la depozit

en: Diff items
ro: Diferențiază elemente

en: Diff two items
ro: Diferențiază două elemente

en: Merge two revisions
ro: Fuzionează două revizii

en: Merge
ro: Fuzionează

en: Merge two revisions of this entry into itself
ro: Fuzionează două revizii ale acestei intrări în ea însăși

en: Merge...
ro: Fuzionare...

en: Open With...
ro: Deschide cu...

en: Checkout current repository path
ro: Verificarea căii depozitului curent

en: Checkout
ro: Preluare

en: Export current repository path
ro: Exportă calea depozitului curent

en: Select browse revision
ro: Alegeți revizia de răsfoit

en: Checkout a repository
ro: Verifică un depozit

en: Export a repository
ro: Exportă un depozit

en: Export
ro: Exportă

en: Refresh view
ro: Împrospătează afișarea

en: Refresh
ro: Împrospătează

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_DispSpecDiff)
en: Diff revisions
ro: Diferențiază reviziile

en: Unfold File Tree
ro: Desfășoară arboreșcența de fișiere

en: Opens all branches of the file tree
ro: Deschide toate ramurile arboreșcenței de fișiere

en: Fold File Tree
ro: Pliază arboreșcența de fișiere

en: Closes all branches of the file tree
ro: Închide toate ramurile arboreșcenței de fișiere

en: Update log cache
ro: Actualizează prestocarea jurnalului

en: Update the log cache for current repository
ro: Actualizează jurnalul prestocării pentru depozitul curent

en: Settings for current repository
ro: Configurări pentru depozitul curent

en: Nothing selected for unlock
ro: Nimic selectat pentru deblocare

en: Steal lock?
ro: Depășiți blocarea?

en: Break lock or ignore missing locks?
ro: Treceți peste blocare sau ignorați blocările lipsă?

en: Unlocking items
ro: Deblochează elementele

en: Nothing selected for delete
ro: Nimic selectat pentru șters

en: Automatic generated base layout by kdesvn
ro: Generare de dispunere de bază automată de către kdesvn

en: Error getting entry to relocate
ro: Eroare la restabilirea intrării

en: Relocate path %1
ro: Restabilește calea %1

en: Could not retrieve repository of working copy.
ro: Nu se poate prelua depozitul copiei de lucru.

en: Only in working copy possible.
ro: Posibil numai în copia de lucru.

en: Error
ro: Eroare

en: Only on single folder possible
ro: Posibil numai într-un singur dosar

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeView, m_LogTreeView) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeWidget, m_ChangedList)
en: See context menu for more actions
ro: Vedeți menul contextual pentru acțiuni suplimentare

en: Click for navigate
ro: Clic pentru navigare

en: Navigation
ro: Navigare

en: Could not retrieve repository.
ro: Nu s-a putut prelua depozitul.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, MergeDlg)
en: MergeSettings
ro: Configurare fuziune

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_SrcOneLabel)
en: Source 1:
ro: Sursa 1:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_SrcTwoLabel)
en: Source 2:
ro: Sursa 2:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_OutLabel)
en: Output to:
ro: Ieșire la:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_RecursiveCheck)
en: Recursive
ro: Recursiv

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_RelatedCheck)
en: Handle unrelated as related items
ro: Tratează elementele neînrudite ca înrudite

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_DryCheck)
en: Just dry run without modifications
ro: Pornire în gol fără modificări

en: Message
ro: Mesaj

en: %1 at revision %2
ro: %1 la revizia %2

en: Name
ro: Denumire

en: Status
ro: Stare

en: Last changed Revision
ro: Reviziile ultimei modificări

en: Last author
ro: Ultimul autor

en: Last change date
ro: Data ultimei modificări

en: Locked by
ro: Blocat de către

en: Other...
ro: Altul...

en: Undelete property
ro: Restaurează proprietate

en: Delete property
ro: Șterge proprietate

en: Missing SVN link
ro: Lipsește legătura SVN

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, PropertiesDlg)
en: View and modify properties
ro: Afișează și modifică proprietățile

en: %p% of %1
ro: %p% din %1

en: %1 of %2
ro: %1 din %2

en: Finished
ro: Terminat

en: Got no logs
ro: Nici o intrare de jurnal obținută

en: Got no info.
ro: Nici o informație obținută

en: Got no annotate
ro: Nici o adnotare obținută

en: Error getting content
ro: Eroare la preluarea conținutului

en: Error while open temporary file
ro: Eroare la deschiderea fișierului temporar

en: Got no content.
ro: Nici un conținut obținut.

en: Enter folder name:
ro: Introduceți denumirea dosarului:

en: Checksum
ro: Sumă de control

en: Type
ro: Tip

en: File
ro: Fișier

en: Folder
ro: Dosar

en: Unknown
ro: Necunoscut

en: Size
ro: Mărime

en: Schedule
ro: Planificat

en: Addition
ro: Adăugire

en: Deletion
ro: Ștergere

en: Last committed
ro: Ultima propagare

en: Last revision
ro: Ultima revizie

en: Content last changed
ro: Ultima modificare de conținut

en: Property last changed
ro: Ultima modificare de proprietate

en: New version of conflicted file
ro: Noua versiune a fișierului în conflict

en: Property reject file
ro: Proprietate respinsă

en: Copy from URL
ro: Copiază din URL

en: Lock token
ro: Blochează jetonul

en: Owner
ro: Proprietar

en: Locked on
ro: Blocat

en: Lock comment
ro: Comentariu de blocare

en: Could not change to folder %1
ro: Nu s-a putut schimba pe dosarul %1

en: Not commit because networking is disabled
ro: Nu s-a propagat pentru că rețeaua este dezactivată

en: Creating list / check status
ro: Creare listă / verificare stare

en: Delete and Commit
ro: Șterge și comite

en: Add and Commit
ro: Adaugă și comite

en: Can not do this diff because networking is disabled.
ro: Nu se poate diferenția pentru că rețeaua este dezactivată.

en: Both entries seems to be the same, can not diff.
ro: Ambele intrări par a fi identice, nu se pot diferenția.

en: Diff-process could not started, check command.
ro: Procesul de diferențiere nu poate fi lansat, verificați comanda.

en: No difference to display
ro: Nici o diferență de afișat.

en: Which files or directories should I add?
ro: Care fișiere și dosare trebuiesc adăugate?

en: Delete from repository
ro: Șterge din depozit

en: Export repository
ro: Exportă depozitul

en: Exporting a file?
ro: Exportați un fișier?

en: Checking out a file?
ro: Verificați un fișier?

en: Exporting
ro: Exportare

en: Checking out
ro: Verificare

en: Reverting items
ro: Se restaurează elementele la starea lor inițială

en: Relocate repository to new URL
ro: Restabilește depozitul la noua adresă URL

en: Can only switch one item at time
ro: Elementele pot fi schimbate pe rînd

en: Error getting entry to switch
ro: Eroare la schimbarea intrării

en: Cleaning up folder
ro: Curățare de dosar

en: Marking resolved
ro: Marchează ca rezolvat

en: Could not retrieve conflict information - giving up.
ro: Nu se pot prelua detaliile conflictului - se renunță.

en: Resolve-process could not started, check command.
ro: Procesul de rezolvare nu a putut fi lansat, verificați comanda.

en: Importing items
ro: Importare elemente

en: Nothing to merge.
ro: Nimic de fuzionat.

en: No destination to merge.
ro: Nici o destinație de fuzionat.

en: Merging items
ro: Fuzionare elemente

en: Moving entries
ro: Mutare intrări

en: Copy or Moving entries
ro: Copiază sau mută intrări

en: No unversioned items found.
ro: Nici un element neversionat găsit.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_ChangedList)
en: Item
ro: Element

en: Checking for updates finished
ro: Verificare de actualizări terminată

en: There are new items in repository
ro: Noi elemente sînt disponibile în depozit

en: Not checking for updates because networking is disabled
ro: Nu s-au putut verifica actualizările pentru că rețeaua este dezactivată.

en: Checking for updates started in background
ro: Verificarea actualizărilor lansată în fundal

en: Not versioned
ro: Fără versiune

en: Added in repository
ro: Adăugat in depozit

en: Needs update
ro: Necesită actualizare

en: Locally modified
ro: Modificat local

en: Property modified
ro: Proprietate modificată

en: Locally added
ro: Adăugat local

en: Missing
ro: Lipsește

en: Replaced
ro: Înlocuit

en: Ignored
ro: Ignorat

en: External
ro: Extern

en: Merged
ro: Fuzionat

en: Incomplete
ro: Incomplet

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, LogDialog)
en: SVN Log
ro: Jurnal SVN

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, startLabel)
en: Start revision
ro: Pornește revizia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, endLabel)
en: End revision
ro: Oprește revizia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_goButton)
en: Get Logs
ro: Recuperează jurnalele

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_PrevFiftyButton)
en: Previous entries
ro: Intrările precedente

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_NextFiftyButton)
en: Show from HEAD
ro: Arată din HEAD

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_ChangedList)
en: Copy from
ro: Copiază din

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_DispPrevButton)
en: Diff previous
ro: Diferențe față de precedentul

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_DispSpecDiff)
en: Select second revision with right mouse button
ro: Selectați a doua revizie cu butonul drept al șoricelului

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonListFiles)
en: List entries
ro: Listează intrări

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonBlame)
en: Annotate
ro: Adnotare

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_pbHelp)
en: Help
ro: Ajutor:

en: Set version as right side of diff
ro: Stabilește versiunea de partea dreaptă a diferenței

en: Set version as left side of diff
ro: Stabilește versiunea de partea stîngă a diferenței

en: Unset version for diff
ro: Versiune nespecificată pentru diferențe

en: &Move Here
ro: &Mută aici

en: &Copy Here
ro: &Copiază aici

en: C&ancel
ro: &Anulează

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Open repository or working copy
ro: Deschide depozit sau copie de lucru
