kdesvn - en to sk translation catalogue (835 entries)

en: ssh-askpass for kdesvn
sk: ssh-askpass pre kdesvn

en: Prompt
sk: Výzva

en: Please enter your password below.
sk: Prosím zadajte vaše heslo.

en: &Bookmarks
sk: &Záložky

en: Create and open new repository
sk: Vytvoriť a otvoriť nový repozitár

en: Create and opens a new local Subversion repository
sk: Vytvorí a otvorí nový miestny repozitár Subversion

en: Dump repository to file
sk: Vypísať repozitár do súboru

en: Dump a Subversion repository to a file
sk: Vypísať repozitár Subversion do súboru

en: Hotcopy a repository
sk: Aktuálna kópia repozitára

en: Hotcopy a Subversion repository to a new folder
sk: Aktuálna kópia repozitára Subversion do nového priečinka

en: Load dump into repository
sk: Načítať výpis do repozitára

en: Load a dump file into a repository.
sk: Načítať súbor výpisu do repozitára.

en: Add ssh identities to ssh-agent
sk: Pridať ssh identity do ssh-agent

en: Force add ssh-identities to ssh-agent for future use.
sk: Vynútiť pridanie ssh-identít do ssh-agent na neskoršie použitie.

en: Info about kdesvn part
sk: Info o časti kdesvn

en: Shows info about the kdesvn plugin and not the standalone application.
sk: Ukáže informácie o zásuvné module kdesvn a nie samostatnej aplikácii.

en: Show database content
sk: Ukázať obsah databázy

en: Show the content of log cache database
sk: Ukázať obsah databázy vyrovnávacej pamäte záznamu

en: Could not load the part:
    %1
sk: Nepodarilo sa načítať časť:
    %1

en: Could not find our part:
    %1
sk: Nepodarilo sa nájsť našu časť:
    %1

en: Could not open URL %1
sk: Nepodarilo sa otvoriť URL %1

en: Recent opened URLs
sk: Nedávno otvorené adresy URL

en: Load last opened URL on start
sk: Načítať poslednú otvorenú adresu URL pri spustení

en: Reload last opened URL if no one is given on command line
sk: Znovu načítať poslednú otvorenú adresu URL, ak nie je zadané v príkazovom riadku

en: Ready
sk: Pripravený

en: Logs follow node changes
sk: Záznamy sledujú zmeny uzlov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_display_ignored_files) i18n: ectx: label, entry, group (subversion)
en: Display ignored files
sk: Zobraziť ignorované súbory

note: i18n: ectx: label, entry, group (subversion)
en: Display unknown files
sk: Zobraziť neznáme súbory

en: Hide unchanged files
sk: Skryť nezmenené súbory

en: Work online
sk: Pracovať online

en: Configure Kdesvn...
sk: Nastaviť Kdesvn...

en: About kdesvn part
sk: O časti kdesvn

en: Kdesvn Handbook
sk: Príručka Kdesvn

en: Built with Subversion library: %1
    Running Subversion library: %2
sk: Zostavené s knižnicou Subversion: %1
    Bežiaca knižnica Subversion: %2

en: kdesvn Part
sk: Časť kdesvn

en: A Subversion Client by KDE (dynamic Part component)
sk: Subversion klient pre KDE (dynamický komponent)

en: Original author and maintainer
sk: Pôvodný autor a správca

en: Developer
sk: Vývojár

note: i18n: ectx: Menu (subversion_general)
en: General
sk: Všeobecné

en: General Settings
sk: Všeobecné nastavenia

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SubversionSettings)
en: Subversion Settings
sk: Nastavenia Subversion

en: Timed jobs
sk: Časované úlohy

en: Settings for timed jobs
sk: Nastavenia pre časované úlohy

en: Diff & Merge
sk: Urobiť porovnať a zlúčiť

en: Settings for diff and merge
sk: Nastavenie pre porovnanie a zlúčenie

en: Colors
sk: Farby

en: Color Settings
sk: Nastavenie farieb

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, RevisionTreeSettings)
en: Revision tree Settings
sk: Nastavenie stromu revízií

en: Revision tree
sk: Strom revízií

en: KIO / Command line
sk: KIO / Príkazový riadok

en: Settings for command line and KIO execution
sk: Nastavenie pre príkazový riadok a vykonanie KIO

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: Subversion settings
sk: Nastavenie Subversion

note: i18n: ectx: Menu (quicksettings)
en: Quick settings
sk: Rýchle nastavenia

note: i18n: ectx: Menu (subversion_working_copy)
en: Working copy
sk: Pracovná kópia

note: i18n: ectx: Menu (subversion_repo)
en: Repository
sk: Repozitár

note: i18n: ectx: Menu (generic_view)
en: View
sk: Zobraziť

note: i18n: ectx: Menu (log_cache)
en: Log cache
sk: Vyrovnávacia pamäť záznamu

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
sk: &Pomocník

note: i18n: ectx: Menu (local_context_single_conflicted) i18n: ectx: Menu (local_context_single_versioned) i18n: ectx: Menu (local_context_single_unversioned) i18n: ectx: Menu (local_context_multi)
en: Actions
sk: Akcie

note: i18n: ectx: ToolBar (subversionToolBar)
en: Subversion toolbar
sk: Panel nástrojov Subversion

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
sk: Hlavný panel nástrojov

en: Open a file with a #PKCS12 certificate
sk: Otvoriť súbor s certifikátom #PKCS12

en: Current task
sk: Aktuálna úloha

en: Current transfer
sk: Aktuálny prenos

en: bytes
sk: bajtov

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
sk: &Súbor

note: i18n: ectx: Menu (subversion_admin)
en: Subversion Admin
sk: Správca Subversion

note: i18n: ectx: Menu (database_menu)
en: Database
sk: Databáza

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
sk: &Nastavenie

en: Repository opened
sk: Repozitár otvorený

en: Could not open repository
sk: Nepodarilo sa otvoriť repozitár

en: No repository open
sk: Repozitár nie je otvorený

en: Hotcopy finished.
sk: Aktuálna kópia ukončená.

en: Loading a dump into a repository.
sk: Načítanie výpisu do repozitára.

en: Loading dump finished.
sk: Načítanie výpisu dokončené.

en: Dumping a repository
sk: Vypisovanie repozitára

en: Dump finished.
sk: Výpisu dokončený.

en: Inserted %v not cached log entries of %m.
sk: Vložené %v položkách neuložených vo vyrovnávacej pamäti záznamu  %m.

en: Wrong or missing log (may cancel pressed).
sk: Zlý alebo chýbajúci záznam (možno stlačené zrušiť)

en: Restored %1.
sk: Obnovené %1.

en: Reverted %1.
sk: Vrátené naspäť %1.

en: Failed to revert %1.
    Try updating instead.
sk: Vrátenie naspäť zlyhalo %1
    Skúste namiesto toho aktualizáciu.

en: Resolved conflicted state of %1.
sk: Vyriešený konfliktný stav pre %1.

en: Skipped missing target %1.
sk: Preskočený chýbajúci cieľ %1.

en: Skipped %1.
sk: Preskočené %1.

en: Finished at revision %1.
sk: Dokončené na revízii %1.

en: Update finished.
sk: Aktualizácia ukončená.

en: Finished external at revision %1.
sk: Dokončené externe na revízii %1.

en: Finished external.
sk: Dokončené externe.

en: Fetching external item into %1.
sk: Vkladá sa externá položka do %1.

en: Status against revision: %1.
sk: Stav oproti revízii: %1.

en: Performing status on external item at %1.
sk: Vykonáva sa stav externej položky %1.

en: Sending %1.
sk: Posielam %1.

en: Adding (bin) %1.
sk: Pridanie (bin) %1.

en: Adding %1.
sk: Pridanie %1.

en: Deleting %1.
sk: Mažem %1.

en: Replacing %1.
sk: Nahrádzam %1.

en: Transmitting file data
sk: Prenášajú sa dáta súboru

en: Can only write on HEAD revision.
sk: Môže zapísať len na revíziu HEAD.

en: Overwriting existing items is disabled in settings.
sk: Prepisovanie existujúcich položiek je zakázané v nastavení.

en: Start checking out to temporary folder
sk: Spustiť overovanie do dočasného priečinka

en: Checking out %1
sk: Overovanie %1

en: Temporary checkout done.
sk: Urobené dočasné overenie

en: Could not write to existing item.
sk: Nepodarilo sa zapísať do existujúcej položky.

en: Could not open temporary file
sk: Nepodarilo sa otvoriť dočasný súbor

en: Could not retrieve data for write.
sk: Nepodarilo sa znovu získať údaje na zápis.

en: Committing %1
sk: Odovzdávanie %1

en: Wrote %1 to repository
sk: Zapísané %1 do repozitára

en: Copied %1 to %2
sk: Skopírované %1 do %2

en: Committed revision %1.
sk: Odovzdaná revízia %1.

en: Nothing to commit.
sk: Nič na odovzdanie.

en: Empty logs
sk: Prázdne záznamy

en: Store password (into KDE Wallet)
sk: Uložiť heslo (do KDE peňaženky)

en: Store password (into Subversion' simple storage)
sk: Uložiť heslo (do jednoduchého úložiska Subversion)

en: Enter authentication info for %1
sk: Zadajte info na overenie pre %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AuthDialogWidget)
en: Authentication
sk: Overenie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_PasswordLabel)
en: Password:
sk: Heslo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_UsernameLabel)
en: Username:
sk: Užívateľské meno:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CommitMessage)
en: Commit Message
sk: Správa odovzdania

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_Reviewlabel)
en: Review affected items
sk: Revidovať ovplyvnené položky

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_SelectAllButton)
en: Select all
sk: Vybrať všetko

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_UnselectAllButton)
en: Unselect all
sk: Zrušiť výber všetkého

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_HideNewItems)
en: Hide new items
sk: Skryť nové položky

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_MarkUnversioned)
en: Mark all new e.g. not versioned items for add and commit.
sk: Označiť všetky nové napr. položky bez verzie pre pridanie a odovzdanie.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_MarkUnversioned)
en: Select new items
sk: Vybrať nové položky

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_UnmarkUnversioned)
en: Unmark all unversioned items so they will be ignored.
sk: Odznačiť všetky položky bez verzie, takže budú ignorované.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_UnmarkUnversioned)
en: Unselect new items
sk: Odznačiť nové položky

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_RevertItemButton)
en: Revert highlighted item
sk: Vrátiť zvýraznenú položku

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_RevertItemButton)
en: Revert item
sk: Vrátiť položku

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_DiffItem)
en: Generates and display difference against repository of selected item
sk: Generuje a zobrazí rozdiel oproti repozitáru vybranej položky

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_DiffItem)
en: Diff item
sk: Porovnať položku

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_HeadLabel)
en: Enter a log message
sk: Zadajte správu záznamu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, m_LogHistory)
en: Last used log messages
sk: Naposledy použité správy záznamu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LogLabel)
en: Or insert one of the last:
sk: Alebo vložiť jeden z posledných:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_keepLocksButton)
en: If checked commit will not release locks.
sk: Ak je zaškrtnuté, odovzdanie neuvoľní zamknutie.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_keepLocksButton)
en: Keep locks
sk: Ponechať zámky

en: Show new items
sk: Zobraziť nové položky

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, DeleteForm)
en: Really delete these entries?
sk: Naozaj vymazať tieto položky?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_forceDelete)
en: Force delete of changed items
sk: Vynútiť vymazanie zmenených položiek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_keepLocal)
en: Keep local copies
sk: Ponechať miestne kópie

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, m_DepthCombo) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QComboBox, m_DepthCombo)
en: Select depth of operation
sk: Vybrať hĺbku operácie

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, m_DepthCombo)
en: <p ><b>Kind of depth</b>: </p>
    <p ><i>empty depth</i><br />
    Just the named directory, no entries. Updates will not pull in any files or subdirectories not already present. </p>
    <p><i>Files depth</i><br />Folder and its file children, but not subdirs. Updates will pull in any files not already present, but not subdirectories. </p>
    <p><i>Immediate depth</i><br />Folder and its entries. Updates will pull in any files or subdirectories not already present; those subdirectories entries will have depth-empty. </p>
    <p>
    <i>Infinity depth</i><br />Updates will pull in any files or subdirectories not already present; those subdirectories' this_dir entries will have depth-infinity.<br />Equivalent to the pre-1.5 default update behavior. </p>
sk: <p ><b>Druh hĺbky</b>: </p>
    <p ><i>Prázdna hĺbka</i><br />
    Len menovaný adresár, žiadne položky. Aktualizácie nebudú ťahať žiadne súbory a podadresáre, ktoré už nie sú prítomné.</p>
    <p><i>Hĺbka súborov</i><br />Priečinok a jeho súboroví potomkovia, ale nie podadresáre. Aktualizácie budú ťahať akékoľvek súbory, ktoré už nie sú k dispozícii, ale nie podadresáre.</p>
    <p><i>Okamžitá hĺbka</i><br />Priečinok a jeho položky. Aktualizácie budú ťahať akékoľvek súbory a podadresáre, ktoré už nie sú prítomné; tieto podadresárové položky budú mať prázdnu hĺbku.</p>
    <p>
    <i>Nekonečná hĺbka</i><br />Aktualizácie budú ťahať akékoľvek súbory a podadresáre, ktoré už nie sú prítomné; tieto podadresáre tohto adresára budú mať nekonečnú hĺbku.<br />Zodpovedá predvolenému aktualizačnému správaniu pred verziou 1.5.</p>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_DepthCombo)
en: Empty Depth
sk: Prázdna hĺbka

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_DepthCombo)
en: Files Depth
sk: Hĺbka súborov

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_DepthCombo)
en: Immediate Depth
sk: Okamžitá hĺbka

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_DepthCombo)
en: Infinity Depth (recurse)
sk: Nekonečná hĺbka (rekurzívne)

en: Ctrl-F for search, F3 or Shift-F3 for search again.
sk: Ctrl-F pre vyhľadávanie, F3 alebo Shift-F3 pre opätovné vyhľadávanie.

en: <b>Display differences between files</b><p>You may search inside text with Ctrl-F.</p><p>F3 for search forward again, Shift-F3 for search backward again.</p><p>You may save the (original) output with Ctrl-S.</p>
sk: <b>Zobraziť rozdiely medzi súbormi</b><p>Môžete vyhľadávať vnútri textu s Ctrl-F.</p><p>F3 pre vyhľadávanie vpred, Shift-F3 pre opätovné vyhľadávanie späť.</p><p>Môžete si uložiť (originálny) výstup s Ctrl-S.</p>

en: Save diff
sk: Uložiť diff

en: Patch file (*.diff *.patch)
sk: Súbor záplaty (*.diff *.patch)

en: File %1 exists - overwrite?
sk: Súbor %1 existuje - prepísať?

en: End of document reached.
    Continue from the beginning?
sk: Bol dosiahnutý koniec dokumentu.
    Pokračovať od začiatku dokumentu?

en: Find
sk: Nájsť

en: Beginning of document reached.
    Continue from the end?
sk: Dosiahnutý začiatok dokumentu.
    Pokračovať od konca?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_Mainlabel)
en: Select encoding:
sk: Vybrať kódovanie:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_encodingList)
en: Default UTF-8
sk: Predvolené UTF-8

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_ChangedList)
en: Action
sk: Akcia

en: Entry
sk: Položka

en: Add
sk: Pridať

en: Copy
sk: Kopírovať

en: Delete
sk: Vymazať

en: Modify (content or property)
sk: Zmeniť (obsah alebo vlastnosť)

en: Replace
sk: Nahradiť

en: (Un)Lock
sk: (od)zamknúť

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, RevertForm)
en: Revert entries
sk: Vrátiť položky

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_headLine)
en: Really revert these entries to pristine state?
sk: Naozaj vrátiť tieto položky do pôvodného stavu?

en: Accept permanently
sk: Prijať natrvalo

en: Accept temporarily
sk: Prijať dočasne

en: Reject
sk: Odmietnuť

en: Error validating server certificate for '%1'
sk: Chyba pri overovaní certifikátu servera pre '%1'

en: Failure reasons
sk: Dôvody zlyhania

en: Host
sk: Hostiteľ

en: Valid from
sk: Platné od

en: Valid until
sk: Platné do

en: Issuer name
sk: Názov vydavateľa

en: Fingerprint
sk: Odtlačok

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SslTrustPrompt)
en: Trust SSL certificate
sk: Dôverovať SSL certifikátu

en: A Subversion Client by KDE (standalone application)
sk: Subversion klient pre KDE (samostatná aplikácia)

en: Execute single Subversion command on specific revision(-range)
sk: Vykonať samostatný príkaz Subversion na konkrétnej revízii (-rozsahu)

en: Ask for revision when executing single command
sk: Spýtať sa na revíziu pri vykonávaní samostatného príkazu

en: Force operation
sk: Vynútiť operáciu

en: Save output of Subversion command (eg "cat") into file <file>
sk: Uložiť výstup príkazu Subversion (napr. "cat") do súboru <file>

en: <file>
sk: <súbor>

en: Limit log output to <number>
sk: Obmedziť výstup záznamov na <number>

en: <number>
sk: <číslo>

en: Execute Subversion command ("exec help" for more information)
sk: Vykonať príkaz Subversion ("exec help" pre viac informácií)

en: Document to open
sk: Dokument na otvorenie

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_cmdline_show_logwindow)
en: Show a small window containing the log after command executed
sk: Ukázať malé okno so záznamom po vykonaní príkazu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_cmdline_show_logwindow)
en: Show log after executing a command
sk: Ukázať záznam po vykonaní príkazu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Minimum log lines to show:
sk: Minimum riadkov záznamu, ktoré sa zobrazia:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_cmdline_log_minline)
en: The minimum a log output must contain before kdesvn shows a single log window
sk: Minimum, ktoré musí obsahovať výstup záznamov predtým, než kdesvn zobrazí samostatné okno záznamu

[ctx: no limit]
note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_cmdline_log_minline)
en: No minimum
sk: Bez minima

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_no_konqueror_contextmenu)
en: If set, kdesvn will not show a menu inside "Action" menu of Konqueror
sk: Ak je nastavené, kdesvn nezobrazí menu vnútri menu "Akcia" v aplikácii Konqueror

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_no_konqueror_contextmenu)
en: Do not display context menu in Konqueror
sk: Nezobraziť kontextové menu v aplikácii Konqueror

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_no_konqueror_toplevelmenu)
en: If set, kdesvn will not show some extra actions inside "Action" menu of Konqueror/Dolphin
sk: Ak je nastavené, kdesvn nezobrazí niektoré ďalšie akcie vnútri menu "Akcia" v aplikácii Konqueror/Dolphin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_no_konqueror_toplevelmenu)
en: Do not display entries in toplevel action menu
sk: Nezobraziť položky v menu akcií najvyššej úrovne

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_kio_use_standard_logmsg)
en: KIO operations use standard log message
sk: Operácie KIO používajú štandardnú správu záznamu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stdLogmsgLabel)
en: Standard message:
sk: Štandardná správa:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_kio_can_overwrite)
en: Can KIO overwrite existing files?
sk: Môže KIO prepísať existujúce súbory?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_kio_can_overwrite)
en: If this flag is set, you will have a simple write support for existing items. E.g. you can open files in your editor and save them direct without checking out them before (kdesvn will do it in background).
    
    Use this only if you are sure what you are doing.
sk: Ak je tento príznak nastavený, budete mať jednoduchú podporu zápisu pre existujúce položky. Napr. môžete otvoriť súbory vo vašom editore a uložiť ich priamo bez ich predchádzajúcej kontroly (kdesvn to bude robiť na pozadí).
    
    Použite to, iba ak ste si istí čo robíte.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_kio_can_overwrite)
en: KIO can overwrite
sk: KIO môže prepísať

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_display_dockmsg)
en: If set KIO shows in KDE's Plasma detailed information about current operation
sk: Ak je nastavené, KIO ukazuje podrobné informácie KDE Plasma o súčasnej operácii

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_display_dockmsg)
en: <p>If set, the kdesvn KIO shows detailed messages in KDE's Plasma control area.<br/>
    Error messages of KIO will always displayed and can <i>not</i> switched off.</p>
sk: <p>Ak je nastavené, kdesvn KIO zobrazí podrobné správy v kontrolnej oblasti KDE Plasma.<br/>
    Chybové správy KIO sa vždy zobrazia a <i>nedajú</i> sa vypnúť.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_display_dockmsg)
en: KIO shows progress messages
sk: KIO ukazuje správy o postupe

en:  line(s)
sk:  riadok

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_diff_ignore_content) i18n: ectx: label, entry, group (general_items)
en: Diff ignores content type
sk: Porovnanie neberie do úvahy typ obsahu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_tree_diff_rec)
en: Diff in revision tree is recursive
sk: Porovnať v strome revízií je rekurzívne

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_diff_ignore_spaces) i18n: ectx: label, entry, group (general_items)
en: Diff ignores white space changes
sk: Porovnanie neberie do úvahy zmeny v medzerách

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_diff_ignore_all_white_spaces)
en: Diff ignores all white spaces
sk: Porovnanie neberie do úvahy medzery

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_use_external_diff)
en: If kdesvn should use an external diff display and/or generator. If not checked use internal display.
sk: Ak by aplikácia kdesvn mala používať externé zobrazenie porovnania a/alebo generátor. Ak nie je zaškrtnuté, použiť interné zobrazenie.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_use_external_diff)
en: Use external diff display
sk: Použiť externé zobrazenie porovnania

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_extern_merge_default)
en: Set if merge with external program is preferred and not Subversion's merge
sk: Nastaviť, či sa dáva prednosť zlučovaniu s externým programom a nie so Subversion

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_extern_merge_default) i18n: ectx: label, entry (extern_merge_default), group (diffmerge_items)
en: Prefer external merge program
sk: Uprednostňovať externý zlučovací program

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_diff_gitformat_default)
en: Use Git diff format
sk: Použiť porovnávací format Git

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_diff_copies_as_add) i18n: ectx: label, entry, group (general_items)
en: Show copies as add
sk: Ukázať kópie ako pridané

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, resolveLabel)
en: Conflict resolver program:
sk: Program pre riešenie konfliktov:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: External merge program:
sk: Externý zlučovací program:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, kcfg_conflict_resolver)
en: Setup an external program for conflict resolving
sk: Nastaviť externý program pre riešenie konfliktov

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, kcfg_conflict_resolver)
en: <p>
    Enter how kdesvn should call the conflict resolver program. The form is
    <p align="center">
    <b><tt>&lt;program&gt; &lt;programoptions&gt;</tt></b>
    </p>
    <p>
    Programoption may contain the place holders for substituting with filenames.
    </p>
    The substitutions means:<br>
    <b><tt>%o</tt></b> Old version<br>
    <b><tt>%m</tt></b> Mine or local edit version<br>
    <b><tt>%n</tt></b> Newest version<br>
    <b><tt>%t</tt></b> The target to save as, kdesvn will use the original file name for it.
    </p>
    <p>
    Default: <tt>kdiff3 %o %m %n -o %t</tt>
    </p>
sk: <p>
    Zadať, ako by mala aplikácia kdesvn volať program pre riešenie konfliktov. Tvar je
    <p align="center">
    <b><tt>&lt;program&gt; &lt;programoptions&gt;</tt></b>
    </p>
    <p>
    Programoption môžu obsahovať zástupcov pre nahradenie názvami súborov.
    </p>
    Náhrady znamenajú:<br>
    <b><tt>%o</tt></b> Stará verzia<br>
    <b><tt>%m</tt></b> Moju alebo lokálnu editovateľnú verziu<br>
    <b><tt>%n</tt></b> Najnovšiu verziu<br>
    <b><tt>%t</tt></b> Cieľ uložiť ako, kdesvn použije pre neho pôvodný názov súboru.
    </p>
    <p>
    Predvolené: <tt>kdiff3 %o %m %n -o %t</tt>
    </p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mdiff_display_label)
en: External diff display:
sk: Externé zobrazenie porovnania:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, kcfg_external_merge_program)
en: Setup an external program for merging
sk: Nastaviť externý program pre zlučovanie

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, kcfg_external_merge_program)
en: <p>
    Enter how kdesvn should call the external merge program. The form is
    <p align="center">
    <b><tt>&lt;program&gt; &lt;programoptions&gt; %s1 %s2 %t</tt></b>
    </p>
    The substitutions means:<br>
    <b><tt>%s1</tt></b> Source one for merge<br>
    <b><tt>%s2</tt></b> Source two for merge, if it was not set equal to source one but other revision<br>
    <b><tt>%t</tt></b> Local target for merge.
    </p>
sk: <p>
    Zadať, ako by mala aplikácia kdesvn volať externý zlučovací program. Tvar je
    <p align="center">
    <b><tt>&lt;program&gt; &lt;programoptions&gt; %s1 %s2 %t</tt></b>
    </p>
    Náhrady znamenajú:<br>
    <b><tt>%s1</tt></b> Prvý zdroj pre zlučovanie<br>
    <b><tt>%s2</tt></b> Druhý zdroj pre zlučovanie, pokiaľ nebol nastavený rovnako ako prvý zdroj, ale inej revízie<br>
    <b><tt>%t</tt></b> Lokálny cieľ pre zlučovanie.
    </p>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, kcfg_external_diff_display)
en: <p align="left">
    Enter an external program in form
    <p align="center">
    <tt>&lt;program&gt; &lt;param&gt; %f</tt>
    </p>
    or
    <p align="center">
    <tt>&lt;program&gt; &lt;param&gt;</tt>
    </p>
    or
    <p align="center">
    <tt>&lt;program&gt; &lt;param&gt; %s1 %s2</tt>
    </p>
    <br>
    If one between the first or the second form is used, svn itself generates the diff. %f will be replaced with a temporary filename. If %f is not given,
    the diff-display should be able to read data from stdin.
    <br>
    When %s1 and %s2 are given, kdesvn lets this display make the diff. For that it makes a temporary export or get (if needed) and fills out the parameters with the right values. %s1 will be filled with the content of the initial revision, %s2 with the final revision. On large recursive diffs this may get really slow.
    </p>
sk: <p align="left">
    Zadať externý program v tvare
    <p align="center">
    <tt>&lt;program&gt; &lt;param&gt; %f</tt>
    </p>
    or
    <p align="center">
    <tt>&lt;program&gt; &lt;param&gt;</tt>
    </p>
    or
    <p align="center">
    <tt>&lt;program&gt; &lt;param&gt; %s1 %s2</tt>
    </p>
    <br>
    Ak sa používa prvý alebo druhý tvar, svn samotné vygeneruje rozdiel. %f sa nahradí dočasným názvom súboru. Ak %f nie je dané,
    zobrazenie rozdielu by malo byť schopné čítať dáta zo stdin.
    <br>
    Ak je dané %s1 a %s2, kdesvn umožní tomuto zobrazeniu urobiť porovnanie. Pre tento prípad urobí dočasný export alebo dostane (v prípade potreby) a vyplní parametre správnymi hodnotami. %s1 sa vyplní obsahom počiatočnej revízie, %s2 s koncovou revíziou. Pri veľkých rekurzívnych porovnávaniach to môže byť veľmi pomalé!
    </p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_extern_hint)
en: see "What's this" for details
sk: pozrieť "Čo je to" kvôli podrobnostiam

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_colored_state)
en: Mark changed and locked items colored
sk: Označiť zmenené a zamknuté položky farebne

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Locked items:
sk: Zamknuté položky:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Not versioned items:
sk: Položky bez verzie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Remote changed items:
sk: Vzdialene zmenené položky:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Added items:
sk: Pridané položky:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Deleted items:
sk: Vymazané položky:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Conflicted_items_label)
en: Conflicted items:
sk: Konfliktné položky:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Missed_items_label)
en: Missed items:
sk: Vynechané položky:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Local changed items:
sk: Miestne zmenené položky:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Need_lock_label_2)
en: Item needs lock:
sk: Položky, ktoré potrebujú zamknutie:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DisplaySettings)
en: Settings
sk: Nastavenie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_ListIconsSize_label)
en: Size of Listviewicons
sk: Veľkosť Listviewicons

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_display_overlays)
en: Mark Subversion states with an overlayed icon
sk: Označiť stavy Subversion s prekrytou ikonou

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_display_overlays)
en: <p align="left">
    Mark items with non-normal state with an overlayed icon. When you wish to
    see which items has newer items in repository you may have to set "Check for updates on open" in Subversion-Dialog.
    </p>
sk: <p align="left">
    Označte položky s nenormálnym stavom s prekrytou ikonou. Ak chcete
    zistiť, ktoré položky majú novšie položky v repository, budete musieť nastaviť "Skontrolovať aktualizácie pri otvorení" v dialógu Subversion.
    </p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_display_overlays)
en: Mark item status with icon overlay
sk: Označiť stav položky prekrytím ikony

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_case_sensitive_sort)
en: Items sorting order is case sensitive
sk: Poradie triedenia položiek rozlišuje veľkosť písmen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_MaxLogLabel)
en: Maximum log messages in history:
sk: Maximum správ záznamu v histórii:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_display_file_tips)
en: Here you can control if, when moving the mouse over a file, you want to see a small popup window with additional information about that file
sk: Tu môžete nastaviť, či pri ukázaní myšou na súbor chcete zobraziť malé okno s detailnými informáciami o danom súbore.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_display_file_tips)
en: Show file info
sk: Ukázať informácie o súbore

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_colored_blame)
en: Display colored annotate
sk: Zobraziť farebnú anotáciu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_show_navigation_panel)
en: Use navigation panel
sk: Použiť panel navigácie

note: i18n: ectx: label, entry, group (general_items)
en: Set if items sortorder should be case sensitive or not
sk: Nastaviť, či by malo poradie triedenia rozlišovať veľkosť písmen alebo nie

note: i18n: ectx: label, entry, group (general_items)
en: Size of the icons
sk: Veľkosť ikon

note: i18n: ectx: label, entry, group (general_items)
en: Show file information in tooltip
sk: Ukazovať súborové informácie v nástrojovom tipe

note: i18n: ectx: label, entry, group (general_items)
en: Use an external program for diff viewing/generating
sk: Použiť externý program prezeranie/generovanie porovnania

note: i18n: ectx: label, entry, group (general_items)
en: Use external program for diff viewing
sk: Použiť externý program prezeranie porovnania

note: i18n: ectx: label, entry, group (general_items)
en: Diff ignores all white space
sk: Porovnanie neberie do úvahy celú medzeru

note: i18n: ectx: label, entry, group (general_items)
en: Show diff in Git format
sk: Ukázať porovnanie vo formáte Git

note: i18n: ectx: label, entry, group (general_items)
en: Maximum number of log messages
sk: Maximálny počet správ záznamu

note: i18n: ectx: label, entry, group (general_items)
en: Display colored blame lines
sk: Zobraziť farebné vinné riadky

note: i18n: ectx: label, entry, group (subversion)
en: Display icon overlays
sk: Zobraziť prekrytia ikon

note: i18n: ectx: label, entry, group (subversion)
en: Get item information recursively
sk: Získať informácie položky rekurzívne

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_review_commit) i18n: ectx: label, entry, group (subversion)
en: Review items before commit
sk: Prehliadnuť položky pred odovzdaním

note: i18n: ectx: label, entry, group (subversion)
en: Hide versioned unchanged files
sk: Skryť nezmenenej súbory s verziou

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_log_follows_nodes) i18n: ectx: label, entry, group (subversion)
en: Log follows node changes
sk: Záznam sleduje zmeny uzlov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_log_always_list_changed_files) i18n: ectx: label, entry, group (subversion)
en: Log always reads list of changed files
sk: Záznam vždy číta zoznam zmenených súborov

note: i18n: ectx: label, entry, group (subversion)
en: Start check for updates when open working copy
sk: Spustiť kontrolu aktualizácií pri otvorení pracovnej kópie

note: i18n: ectx: label, entry, group (subversion)
en: Start caching latest logs on open or commit
sk: Začať ukladať do vyrovnávacej pamäte posledné záznamy pri otvorení alebo odovzdaní

note: i18n: ectx: label, entry, group (subversion)
en: Get detailed information when making a remote listing
sk: Získať podrobné informácie pri realizácii vzdialeného listovania

note: i18n: ectx: label, entry, group (subversion)
en: Get properties on selected item on networked protocols
sk: Získať vlastnosti o vybranej položke na sieťových protokolov

note: i18n: ectx: label, entry, group (subversion)
en: Use properties like bugtraq:url on repository listings
sk: Použiť vlastnosti ako bugtraq:url na výpisy repozitárov

note: i18n: ectx: label, entry, group (subversion)
en: Check for property svn:needs-lock on listings
sk: Kontrolovať vlastnosť svn:needs-lock vo výpisoch

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_store_passwords) i18n: ectx: label, entry, group (subversion)
en: Store passwords for remote connections
sk: Uložiť heslá pre vzdialené pripojenia

note: i18n: ectx: label, entry, group (subversion)
en: Store passwords in KDE Wallet instead of Subversion' storage
sk: Uložiť heslá v KDE Wallet namiesto úložiska Subversion

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_use_password_cache) i18n: ectx: label, entry, group (subversion)
en: Use internal password cache
sk: Použiť vnútornú vyrovnávaciu pamäť hesiel

note: i18n: ectx: label, entry, group (subversion)
en: Is networking enabled
sk: Je sieť povolená

note: i18n: ectx: label, entry, group (subversion)
en: Local add results in modification instead of conflicts
sk: Lokálne pridanie má za následok zmenu namiesto konfliktov

note: i18n: ectx: label, entry, group (subversion)
en: create any non-existent parent at depth=empty
sk: vytvoriť akéhokoľvek neexistujúceho rodiča pri hĺbka=prázdna

note: i18n: ectx: label, entry, group (diffmerge_items)
en: Which program to use for external merges
sk: Ktorý program použiť pre externé zlučovanie

note: i18n: ectx: label, entry, group (diffmerge_items)
en: Which program for resolving conflicts
sk: Ktorý program  pre riešenie konfliktov

note: i18n: ectx: label, entry, group (display)
en: Display different then normal states colored
sk: Zobraziť odlišné, potom normálne stavy farebne

note: i18n: ectx: label, entry, group (blame_dlg)
en: Locale for blame display
sk: Národné kódovanie pre vinné zobrazenie

note: i18n: ectx: label, entry, group (revision_tree)
en: Check status of log cache when starting revision tree
sk: Skontrolovať stav vyrovnávacej pamäte záznamu pri spustení stromu revízií

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: label, entry, group (revision_tree)
en: Direction of revision tree
sk: Riadenie stromu revízií

note: i18n: ectx: label, entry, group (revision_tree)
en: Color for added items
sk: Farba pre pridané položky

note: i18n: ectx: label, entry, group (revision_tree)
en: Color for deleted items
sk: Farba pre vymazané položky

note: i18n: ectx: label, entry, group (revision_tree)
en: Color for copied items
sk: Farba pre skopírované položky

note: i18n: ectx: label, entry, group (revision_tree)
en: Color for renamed items
sk: Farba pre premenované položky

note: i18n: ectx: label, entry, group (revision_tree)
en: Color for modified items
sk: Farba pre zmenené položky

note: i18n: ectx: label, entry, group (revision_tree)
en: Height of detail view in tree widget
sk: Výška pohľadu podrobností v grafických prvku stromu

note: i18n: ectx: label, entry, group (revision_tree)
en: Diffs from revision tree are recursive
sk: Porovnania zo stromu revízií sú rekurzívne

note: i18n: ectx: label, entry, group (cmdline)
en: Should Konqueror not display context menus for kdesvn?
sk: Nemalo by sa v Konqueror zobrazovať kontextové menu pre kdesvn?

note: i18n: ectx: label, entry, group (cmdline)
en: Should Konqueror not display kdesvn entries in main action menu?
sk: Nemali by sa v Konqueror zobrazovať položky kdesvn v hlavnom menu akcií?

note: i18n: ectx: label, entry, group (cmdline)
en: Show a small log window after executing a command.
sk: Ukázať malé okno záznamu po vykonaní príkazu.

note: i18n: ectx: label, entry, group (cmdline)
en: Log must contain at least lines to show
sk: Záznam musí obsahovať aspoň riadky na zobrazenie

note: i18n: ectx: label, entry, group (cmdline)
en: KIO::svn operations use a standard log message
sk: Operácie KIO::svn používajú štandardnú správu záznamu

note: i18n: ectx: label, entry, group (cmdline)
en: The standard log message to use with KIO if not asking for it.
sk: Štandardné správa záznamu na použitie s KIO, ak nie je požadovaná.

note: i18n: ectx: label, entry, group (cmdline)
en: Support overwrite for KIO module
sk: Podporiť prepísanie pre KIO modul

note: i18n: ectx: label, entry, group (cmdline)
en: Print progress messages in KDE dock area
sk: Tlačiť správy priebehu v oblasti dokovania KDE

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (internals)
en: This value holds for log dialog which kind of log is used, its internal only.
sk: Táto hodnota drží pre dialóg záznamu, ktorý druh záznamu sa používa, iba jeho vnútorný.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_poll_modified)
en: Check modified items every
sk: Skontrolovať každú zmenenú položku

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: minutes
sk: minúty

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_poll_updates)
en: If set check for updates on working copy when network is enabled on regular base
sk: Ak je nastavené, pravidelná kontrola aktualizácií na pracovnej kópii, ak je sieť povolená

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_poll_updates)
en: Check for updated items every
sk: Skontrolovať aktualizované položky, každú

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_tree_direction)
en: Left to right
sk: Zľava doprava

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_tree_direction)
en: Bottom to top
sk: Zdola nahor

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_tree_direction)
en: Right to left
sk: Sprava doľava

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_tree_direction)
en: Top to bottom
sk: Zhora nadol

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_AddColorLabel)
en: Color for added items:
sk: Farba pre pridané položky:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Color for copied items:
sk: Farba pre skopírované položky:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Color for renamed items:
sk: Farba pre premenované položky

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Color for modified items:
sk: Farba pre zmenené položky

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Color for deleted items:
sk: Farba pre vymazané položky:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_fill_cache_on_tree)
en: Should kdesvn check content of log cache before starting the tree
sk: Mala by aplikácia kdesvn skontrolovať obsah vyrovnávacej pamäte záznamu pred spustením stromu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_fill_cache_on_tree)
en: When starting the tree generation and reading data from log cache kdesvn may check for newer items in repository if network is enabled. 
    
    But this may slow down tree generation so it is disabled by default.
sk: Pri spustení vytvárania stromu a čítania dát z vyrovnávacej pamäte záznamu môže kdesvn skontrolovať novšie položky v repozitári, ak je sieť povolená. 
    
    To ale môže spomaliť vytváranie stromu, takže je v predvolenom nastavení zakázaná.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_fill_cache_on_tree)
en: Check log cache fill before reading tree
sk: Skontrolovať náplň vyrovnávacej pamäte záznamu pred čítaním stromu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_start_updates_check_on_open)
en: Select if kdesvn should check for updates when open a working copy
sk: Vybrať, či má kdesvn kontrolovať aktualizácie pri otvorení pracovnej kópie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_start_updates_check_on_open)
en: Start check for updates when open a working copy
sk: Spustiť kontrolu aktualizácií pri otvorení pracovnej kópie

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_log_cache_on_open)
en: Start refresh the log cache for repository when networking enabled
sk: Spustiť obnovu vyrovnávacej pamäte záznamu pre repozitár pri aktivácii siete

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_log_cache_on_open)
en: Start fill log cache on open
sk: Začať plniť vyrovnávacia pamäť záznamu pri otvorení

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_check_needslock)
en: When listing on working copies kdesvn may check for this property
sk: Keď sa listuje na pracovných kópiách, kdesvn môže kontrolovať túto vlastnosť

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_check_needslock)
en: When listing on working copies kdesvn may check for <tt>svn:needs-lock</tt> property.<br>But due this listings/updating on folders containing lot of items may get slow. So you should only switch on if you have repositories containing lot of such entries.
sk: Keď sa listuje na pracovných kópiách, kdesvn môže kontrolovať vlastnosť <tt>svn:needs-lock</tt>.<br>Ale vzhľadom na toto,  listovanie/aktualizácia priečinkov, ktoré obsahujú veľké množstvo položiek, sa môže spomaliť. Takže by ste to mali zapnúť len, ak máte repozitáre, ktoré obsahujú mnoho takýchto záznamov.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_check_needslock)
en: Check if items has "svn:needs-lock" property set
sk: Skontrolovať, či má položka nastavenú vlastnosť "svn:needs-lock"

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_details_on_remote_listing)
en: Whether getting details about items when making listing on repositories or not
sk: Či získavať podrobnosti o položkách pri realizácii listovania na  repozitároch alebo nie

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_details_on_remote_listing)
en: <p align="left">When checked, kdesvn get more detailed info about file items when making a listing to remote repositories. So you may see remote locks in overview.
    </p>
    <p align="left"><i>Be careful: This may let listings REAL slow.</i></p>
sk: <p align="left">Ak je zaškrtnuté, kdesvn získa podrobnejšie informácie o súborových položkách pri realizácii listovania vzdialeného repozitára. Takže v prehľade môžete vidieť vzdialené zámky.
    </p>
    <p align="left"><i>Buďte opatrní: To môže urobiť listovanie SKUTOČNE pomalým.</i></p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_details_on_remote_listing)
en: Get file details while remote listing
sk: Získať podrobné informácie počas vzdialeného listovania

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_info_recursive)
en: Gain item info recursive
sk: Získať info o položke rekurzívne

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_properties_on_remote_items)
en: Should kdesvn retrieves properties on selected item in repositories
sk: Mala by aplikácia kdesvn znovu získať vlastnosti na vybranú položku v repozitároch

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_properties_on_remote_items)
en: When browsing kdesvn may try displaying properties below itemlist from a selected item. 
    On networked repositories (e.g., not opened via file:// protocol) this may get real slow. So if you have slow network connections or when browsing hangs often you should deactivate it.
sk: Pri prechádzaní môže kdesvn skúšať zobrazovanie vlastností z vybranej položky pod  zoznam položiek. 
    Na sieťových repozitároch (napr. neotvorené cez protokol file://), sa toto môže získavať naozaj pomaly. Takže, ak máte pomalé sieťové pripojenie alebo prezeranie často ostane visieť, mali by ste to deaktivovať.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_properties_on_remote_items)
en: Always get properties on networked repositories
sk: Vždy získavať vlastnosti na sieťových repozitároch

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_store_passwords)
en: Should Subversion store passwords in default
sk: Mali sa ukladať heslá v Subversion v predvolenom nastavení

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_store_passwords)
en: Storing passwords is often a security problem. Kdesvn itself does not store any passwords, but the Subversion itself inside the configuration area of Subversion. If this area is readable from others you should not set it, but you may select for single non critical accounts inside the authentication dialog.
sk: Uloženie hesiel je často bezpečnostný problém. Samotná aplikácia kdesvn neukladá žiadne heslá, ale Subversion v konfiguračnej oblasti Subversion. Ak je táto oblasť je čitateľný ostatnými, nemali by ste to nastaviť, ale môžete vybrať pre jednotlivca nekritické účty  v dialógu overenia.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_passwords_in_wallet)
en: When saving passwords, do it into KDE Wallet instead of Subversions storage?
sk: Ukladať heslá do KDE Wallet namiesto úložiska Subversion?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_passwords_in_wallet)
en: <p>Tells if your passwords set in kdesvn should stored into KDE Wallet instead of simple clear text storage of Subversion.</p>
    <p>This would be a little bit more secure because KDE Wallet is (mostly) encrypted with a password. On other hand you must re-enter your passwords with other Subversion clients not accessing KDE wallet (e.g. svn command line itself, rapidsvn and so on).</p>
    <p>If you are HOME storage e.g. Subversion's config folder is on a network drive you should hard think about not storing passwords in a plain text file like Subversion does but put it into an encrypted storage like KDE Wallet or do not save passwords.</p>
sk: <p>Hovorí, či vaše heslá nastavené v kdesvn by mali byť uložené do KDE Wallet namiesto jednoduchého textového úložiska Subversion.</p>
    <p>To by bolo trochu bezpečnejšie, pretože aplikácia KDE Wallet je (väčšinou) šifrovaná pomocou hesla. Na druhej strane musíte znovu zadávať vaše heslá s inými klientmi Subversion, ktorí nepristupujú do KDE Wallet (napr. príkazový riadok svn samotný, rapidsvn atď.).</p>
    <p>Ak máte úložisko HOME, napr. konfiguračný priečinok Subversion je na sieťovej jednotke, mali by ste premýšľať o neukladaní hesiel v obyčajnom textovom súbore ako to robí Subversion, ale dať ich do šifrovaného úložiska ako KDE Wallet, alebo neukladať heslá.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_passwords_in_wallet)
en: Store passwords into KDE Wallet
sk: Uložiť heslá do KDE peňaženky

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_use_password_cache)
en: Use an internal password cache
sk: Použiť vnútornú vyrovnávaciu pamäť hesiel

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_log_always_list_changed_files)
en: Read detailed change lists
sk: Prečítať podrobné zoznamy zmien

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_log_always_list_changed_files)
en: Reading lists of changed files may sometimes a little bit slow down things. But if this feature is switched off, kdesvn may fail generating differences between node changes from within the log viewer.
sk: Čítanie zoznamov zmenených súborov môže niekedy trochu spomaliť veci. Ale ak je táto funkcia vypnutá, kdesvn môže zlyhať pri vytváraní rozdielov medzi zmenami uzla zvnútra prehliadača záznamov.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_review_commit)
en: List items next commit will send or not
sk: Nasledujúce odovzdanie položiek zoznamu sa pošle alebo nie

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_commit_hide_new)
en: Should unversioned items displayed in commit dialog or not.
sk: Mali by byť položky bez verzie zobrazené v dialógu odovzdania alebo nie.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_commit_hide_new)
en: Hide new items in commit box
sk: Skryť nové položky v poli odovzdania

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_update_add_as_modification)
en: <html><head/><body><p>If set, a local addition at the same path as an incoming addition of the same node kind results in a normal node with a possible local modification, instead of a tree conflict.</p></body></html>
sk: <html><head/><body><p>Ak je nastavené, lokálne pridanie v rovnakej ceste ako prichádzajúce pridanie rovnakého druhu uzla má za následok normálny uzol s možnou lokálnou zmenou namiesto konfliktu stromu.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_update_add_as_modification)
en: Update modifies instead of conflicts
sk: Aktualizácia mení namiesto konfliktov

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_update_make_parents)
en: <html><head/><body><p>If set, create any non-existent parent directories also by checking them out at depth=empty</p></body></html>
sk: <html><head/><body><p>Ak je nastavené, vytvoriť neexistujúce rodičovské adresáre tiež ich overením pri hĺbka=prázdna</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_update_make_parents)
en: Update makes missing parents
sk: Aktualizácia vytvára chýbajúcich rodičov

en: Not filling log cache because it is disabled due setting for this repository.
sk: Neplniť vyrovnávaciu pamäť záznamu, pretože je to zakázané kvôli nastaveniu tohto repozitára.

en: Filling log cache in background.
sk: Plnenie vyrovnávacej pamäte záznamu na pozadí.

en: Filling cache canceled.
sk: Plnenie vyrovnávacej pamäte záznamu zrušené.

en: Cache filled up to revision %1.
sk: Vyrovnávacia pamäť naplnená po revíziu %1.

en: Filling log cache in background finished.
sk: Plnenie vyrovnávacej pamäte záznamu na pozadí ukončené.

en: %1 of %2 transferred.
sk: %1 z %2 prenesených.

en: %1 transferred.
sk: %1 prenesené.

en: Log message for revision
sk: Správa záznamu pre revíziu

en: Go to line
sk: Prejsť na riadok

en: Show line
sk: Ukazovať riadok

en: Show line number
sk: Ukazovať číslo riadku

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_BlameTree)
en: Line
sk: Riadok

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_BlameTree)
en: Revision
sk: Revízia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_startDateButton) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_stopDateButton) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_BlameTree)
en: Date
sk: Dátum

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_BlameTree)
en: Author
sk: Autor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_BlameTree)
en: Content
sk: Obsah

en: Add to revision control
sk: Pridané do správy revízií

en: Restore missing
sk: Obnoviť chýbajúce

en: Revert
sk: Vrátiť

en: Revert failed
sk: Vrátenie zlyhalo

en: Resolved
sk: Vyriešené

en: Skip
sk: Preskočiť

en: Deleted
sk: Vymazané

en: Added
sk: Pridané

en: Update
sk: Aktualizovať

en: Update complete
sk: Aktualizácia skončená

en: Update external module
sk: Aktualizovať externý modul

en: Status on external
sk: Stav na externé

en: Commit Modified
sk: Odovzdať zmenené

en: Commit Added
sk: Odovzdať pridané

en: Commit Deleted
sk: Odovzdať vymazané

en: Commit Replaced
sk: Odovzdať nahradené

en: Locking
sk: Zamykanie

en: Unlocked
sk: Odomknuté

en: Lock failed
sk: Zamknutie zlyhalo

en: Unlock failed
sk: Odomknutie zlyhalo

en: unchanged
sk: nezmenené

en: item wasn't present
sk: položka nebola prítomná

en: unversioned item obstructed work
sk: položka bez verzie zablokovala prácu

en: Modified state had mods merged in.
sk: Zmenený stav mal mods zlúčené

en: Modified state got conflicting mods.
sk: Zmenený stav dostal konfliktné mods.

en: Enter password for realm %1
sk: Zadajte heslo pre Realm %1

en: The certificate is not issued by a trusted authority. Use the fingerprint to validate the certificate manually.
sk: Certifikát nie je vydaný dôveryhodnou autoritou. Pomocou odtlačku ručne overiť certifikát.

en: The certificate hostname does not match.
sk: Nezodpovedá názov hostiteľa certifikátu.

en: The certificate is not yet valid.
sk: Certifikát ešte nie je platný.

en: The certificate has expired.
sk: Platnosť certifikátu vypršala.

en: The certificate has an unknown error.
sk: Certifikát má k neznámu chybu.

en: %1
    Really store password as plain text?
sk: %1
    Naozaj uložiť heslo ako čistý text?

en: Save password
sk: Uložiť heslo

en: Command "%1" not implemented or known
sk: Príkaz "%1" nie je implementovaný alebo známy

en: SVN Error
sk: Chyba SVN

en: "GET" requires output file
sk: "GET" vyžaduje výstupný súbor

en: May only switch one URL at time
sk: Môžno prepnúť iba jednu adresu URL naraz

en: Switch only on working copies
sk: Prepnúť iba na pracovnej kópií

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CopyMoveView)
en: Copy / Move
sk: Kopírovať / Presunúť

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_HeadOneLabel)
en: Rename
sk: Premenovať

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_HeadTwoLabel)
en: to
sk: do

en: Rename/move
sk: Premenovať/presunúť

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, CreateRepoDlg)
en: Create new repository
sk: Vytvoriť nový repozitár

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_DisableFsync)
en: Disable fsync at commit (BDB only)
sk: Zakázať fsync pri odovzdaní (iba BDB)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Path to repository:
sk: Cesta k repozitáru:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, m_FilesystemSelector)
en: Select type of storage
sk: Vyberte typ úložiska

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, m_FilesystemSelector)
en: Select the storage type of repository (FSFS or Berkely DB)
sk: Vybrať typ úložiska repozitára (FSFS alebo Berkely DB)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_CreateMainDirs)
en: Create trunk, tags and branches folders
sk: Vytvoriť priečinky trunk, tags a branches

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_CreateMainDirs)
en: If this is set then the base layout (<tt>/trunk</tt>,<tt>/branches</tt> and <tt>/tags</tt>) will created after opening the fresh repository.
sk: Ak je nastavené, potom sa základné rozloženie (<tt>/trunk</tt>,<tt>/branches</tt> a <tt>/tags</tt>) vytvorí po otvorení nového repozitára.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_CreateMainDirs)
en: Create main folders
sk: Vytvoriť hlavné priečinky

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_presvn16compat)
en: Is created repository compatible to Subversion prior 1.6
sk: Je vytvorený repozitár kompatibilný so Subversion pred verziou 1.6

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_presvn16compat)
en: If set, the repository created will compatible to Subversion prior 1.5. This is only useful when svnqt is running with Subversion 1.6 or above.
sk: Ak je nastavené, vytvorený repozitár bude kompatibilný so Subversion pred verziou 1.5. To je užitočné, iba ak svnqt beží so Subversion verzia 1.5 alebo vyššou.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_presvn16compat)
en: Compatible to Subversion prior 1.6
sk: Kompatibilný so Subversion pred verziou 1.6

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_LogKeep)
en: Disable automatic log file removal (BDB only)
sk: Zakázať automatické odstránenie súboru záznamu (iba BDB)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Type of repository:
sk: Typ repozitára:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_presvn15compat)
en: Is created repository compatible to Subversion prior 1.5
sk: Je vytvorený repozitár kompatibilný so Subversion pred verziou 1.5

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_presvn15compat)
en: If set, the repository created will compatible to Subversion prior 1.5. This is only useful when svnqt is running with Subversion 1.5 or above.
sk: Ak je nastavené, vytvorený repozitár bude kompatibilný so Subversion pred verziou 1.5. To je užitočné, iba ak svnqt beží so Subversion verzia 1.5 alebo vyššou.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_presvn15compat)
en: Compatible to Subversion prior 1.5
sk: Kompatibilný so Subversion pred verziou 1.5

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_presvn18compat)
en: Is created repository compatible to Subversion prior 1.8
sk: Je vytvorený repozitár kompatibilný so Subversion pred verziou 1.8

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_presvn18compat)
en: If set, the repository created will compatible to Subversion prior 1.4. This is only useful when svnqt is running with Subversion 1.8 or above.
sk: Ak je nastavené, vytvorený repozitár bude kompatibilný so Subversion pred verziou 1.4. To je užitočné, iba ak svnqt beží so Subversion verzia 1.8 alebo vyššou.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_presvn18compat)
en: Compatible to Subversion prior 1.8
sk: Kompatibilný so Subversion pred verziou 1.8

en: Log cache holds %1 log entries and consumes %2 on disk.
sk: Vyrovnávacia pamäť záznamu udržuje %1 položiek záznamov a zaberá %2 na disku.

en: Really clean cache for repository
    %1?
sk: Naozaj vyčistiť vyrovnávaciu pamäť pre repozitár
    %1?

en: Clean repository cache
sk: Vyčistiť vyrovnávaciu pamäť repozitára

en: Really clean cache and data for repository
    %1?
sk: Naozaj vyčistiť vyrovnávaciu pamäť a dáta pre repozitár
    %1?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_DeleteRepositoryButton)
en: Delete repository
sk: Vymazať repozitár

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, DBOverView)
en: Overview about cache database content
sk: Prehľad o obsahu vyrovnávaciu pamäte databázy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_RepositoryLabel)
en: Known repositories
sk: Známe repozitáre

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_DeleteCacheButton) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, m_DeleteCacheButton)
en: Delete cache entries for current selected repository
sk: Vymazať položky vyrovnávacej pamäte pre aktuálne vybraný repozitár

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_DeleteCacheButton)
en: Delete cache
sk: Vymazať vyrovnávaciu pamäť

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_DeleteRepositoryButton) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, m_DeleteRepositoryButton)
en: Delete all entries and settings for selected repository
sk: Vymazať všetky položky a nastavenia pre vybraný repozitár

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_SettingsButton)
en: Repository Settings
sk: Nastavenie repozitára

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_StatisticButton)
en: Statistics for repository
sk: Štatistiky pre repozitár

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Log cache settings
sk: Nastavenie vyrovnávacej pamäte záznamu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dbcfg_noCacheUpdate)
en: Do not update log cache on open
sk: Neaktualizovať vyrovnávaciu pamäť záznamu pri otvorení

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Prefixes to filter out in revision tree
sk: Predpona na odfiltrovanie v strome revízií

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Log and statistics setting
sk: Nastavenie záznamu a štatistiky

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Hide logs containing following words
sk: Skryť záznamy obsahujúce nasledovné slová

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KEditListWidget, dbcfg_exclude_log_pattern)
en: This is a list which words/substrings a log entry must contain so it will be hidden from log and statistics
sk: Toto je zoznam slov/podreťazcov, ktoré musí obsahovať položka záznamu, takže budú skryté pred záznamom a štatistikou

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Do not show commits from following users
sk: Neukazovať odovzdania od nasledovných používateľov

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KEditListWidget, dbcfg_exclude_userslog)
en: Do not display commits of listed users in log window and statistics view
sk: Nezobrazovať odovzdania uvedených používateľov v okne záznamu a štatistickom pohľade

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dbcfg_filter_empty_author)
en: Do not display commits without author
sk: Nezobrazovať odovzdania bez autora

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DumpRepoDlg)
en: Dump repository
sk: Vypísať repozitár

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_UseDeltas)
en: Use deltas
sk: Použiť delty

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, m_StartNumber)
en: -1 for START
sk: -1 pre START

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lblEnd)
en: End revision:
sk: Konečná revízia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_incrementalDump)
en: incremental Dump
sk: prírastkový výpis

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_Rangeonly)
en: Dump revision range
sk: Vypísať rozsah revízií

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_OutfileLabel)
en: Dump into:
sk: Vypísať do:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, m_EndNumber)
en: -1 for HEAD
sk: -1 pre HEAD

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lblStart)
en: Start revision:
sk: Začiatočná revízia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_RepoLabel)
en: Repository to dump:
sk: Repozitár pre výpis:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_PatternLabel)
en: Patterns to add or remove:
sk: Vzory na pridanie alebo odstránenie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_RemoveCheckBox)
en: Remove patterns
sk: Odstrániť vzory

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_DepthLabel)
en: Depth for ignore
sk: Hĺbka pre ignorovanie

en: One of <b>'native'</b>, <b>'LF'</b>, <b>'CR'</b>, <b>'CRLF'</b>.
sk: Jeden z <b>'native'</b>, <b>'LF'</b>, <b>'CR'</b>, <b>'CRLF'</b>.

en: If present, make the file executable.<br/>This property can not be set on a directory. A non-recursive attempt will fail, and a recursive attempt will set the property only on the file children of the folder.
sk: Ak je k dispozícii, urobiť súbor spustiteľným. <br> Túto vlastnosť nie je možné nastaviť pre adresár. Nerekurzívny pokus zlyhá a rekurzívny pokus nastaví vlastnosť iba na súborových potomkoch priečinku.

en: Keywords to be expanded into the contents of a file.<br/>They can be inserted into documents by placing a keyword anchor which is formatted as $KeywordName$.<br/>Valid keywords are:<br/><b>URL/HeadURL</b> The URL for the head revision of the project.<br/><b>Author/LastChangedBy</b> The last person to change the file.<br/><b>Date/LastChangedDate</b> The date/time the object was last modified.<br/><b>Revision/Rev/LastChangedRevision</b> The last revision the object changed.<br/><b>Id</b> A compressed summary of the previous 4 keywords.
sk: Kľúčové slová, ktoré by mali byť rozvinuté do obsahov súborov.<br>Môžu byť vložené do dokumentov umiestnením kotvy kľúčového slova, ktorá má tvar $KeywordName$.<br> Platné kľúčové slová sú: <br><b>URL/HeadURL</b> URL pre revíziu head projektu.<br><b>Author/LastChangedBy</b> Posledná osoba, ktorá zmenila súbor.<br><b>Date/LastChangedDate</b> Dátum/čas, kedy bol objekt naposledy upravený.<br><b>Revision/Rev/LastChangedRevision</b> Posledná revízia, keď sa zmenil objekt.<br><b>Id</b> Stručný súhrn predchádzajúcich 4 kľúčových slov.

en: Set this to any value (e.g. <b>'*'</b>) to enforce locking for this file.<br/>The file will be set read-only when checked out or updated, indicating that a user must acquire a lock on the file before they can edit and commit changes.
sk: Nastaviť na akúkoľvek hodnotu (napr. <b>'*'</b>) pre vynútenie zamykanie pre tento súbor.<br> Súbor bude nastavený iba na čítanie pri overení alebo aktualizácií, čo znamená, že používateľ musí získať zámok na súbore predtým, než môže upraviť a odovzdať zmeny.

en: The mimetype of the file. Used to determine whether to merge the file and how to serve it from Apache. A mimetype beginning with <b>'text/'</b> (or an absent mimetype) is treated as text. Anything else is treated as binary.
sk: MIME typ súboru. Používa sa na určenie, či zlúčiť súbor a ako to obslúžiť z Apache. MIME typ začínajúci s <b>'text/'</b> (alebo chýbajúci MIME typ) je spracovaný ako text. Čokoľvek iné je považované za binárne.

en: A newline separated list of module specifiers, each consisting of a relative directory path, optional revision flags, and a URL. For example:<br/><nobr><b>foo http://example.com/repos/projectA</b></nobr><br/><nobr><b>foo/bar -r 1234 http://example.com/repos/projectB</b></nobr>
sk: Novým riadkom oddelený zoznam modulových špecifikácií, z ktorých každá sa skladá z relatívnej cesty k adresáru, voliteľných revízne značky a URL. Napríklad: <br><nobr><b>foo http://example.com/repos/projectA</b></nobr><br><nobr><b>foo/bar -r 1234 http://example.com/repos/projectB</b></nobr>

en: A newline separated list of file patterns to ignore.
sk: Novým riadkom oddelený zoznam vzorov súborov na ignorovanie.

en: Label text to show for the edit box where the user enters the issue number.
sk: Popisný textom na uvedenie pre textové pole, kde používateľ zadá číslo problému.

en: URL pointing to the issue tracker. It must contain <b>%BUGID%</b> which gets replaced with the bug issue number. Example:<br/><nobr><b>http://example.com/mantis/view.php?id=%BUGID%</b></nobr>
sk: Adresa URL ukazujúca na sledovanie problémov. Musí obsahovať <b>%BUGID%</b>, čo je nahradené s číslom chyba problému. Napríklad:<br><nobr><b>http://example.com/mantis/view.php?id=%BUGID%</b></nobr>

en: String which is appended to a log message when an issue number is entered. The string must contain <b>%BUGID%</b> which gets replaced with the bug issue number.
sk: Reťazec, ktorý je pripojený k správe záznamu, ak je zadané číslo problému. Musí obsahovať <b>%BUGID%</b>, čo je nahradené s číslom chyba problému.

en: Set to <b>'yes'</b> if a warning shall be shown when no issue is entered in the commit dialog. Possible values:<br/><b>'true'</b>/<b>'yes'</b> or <b>'false'</b>/<b>'no'</b>.
sk: Nastaviť na <b>'áno'</b>, ak by sa malo zobraziť varovanie, keď nie je zadaná žiadna položka v dialógovom okne odovzdania. Možné hodnoty:<br><b>'pravda'</b>/<b>'áno'</b> alebo <b>'nepravda'</b>/<b>'nie'</b>.

en: Set to <b>'false'</b> if your bugtracking system has issues which are referenced not by numbers.<br/>Possible values: <b>'true'</b> or <b>'false'</b>.
sk: Nastavte na <b>'nepravda'</b>, ak váš systém pre sledovanie chýb má problémy, ktoré neodkazujú na čísla. Možné hodnoty: <b>'pravda'</b> alebo <b>'nepravda'</b>.

en: Set to <b>'false'</b> if you want the bugtracking ID to be inserted at the top of the log message. The default is <b>'true'</b> which means the bugtracking ID is appended to the log message.
sk: Nastavte na <b>'nepravda'</b>, ak chcete ID sledovania chýb bolo vložené do hornej časti správy záznamu. Predvolené je  <b>'pravda'</b> čo znamená, že ID sledovania chýb sa pripojí k správe záznamu.

en: Two regular expressions separated by a newline.<br/>The first expression is used to find a string referring to an issue, the second expression is used to extract the bare bug ID from that string.
sk: Dva regulárne výrazy oddelené novým riadkom.<br/>Prvý výraz sa používa na vyhľadanie reťazca, ktorý sa týka problému, druhý výraz sa používa na extrakciu prostého chybového ID z tohto reťazca.

en: Select or enter new property
sk: Vyberte alebo zadajte novú vlastnosť

en: No help for this property available
sk: Pre túto vlastnosť nie je pomocník

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, EditPropsDlg)
en: Modify property
sk: Zmeniť vlastnosť

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_NameLabel)
en: Property name:
sk: Názov vlastnosti:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_ValueLabel)
en: Property value:
sk: Hodnota vlastnosti:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, helpButton)
en: Click for short info about pre-defined property name
sk: Kliknite pre krátku informáciu o preddefinovanom názve vlastnosti

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CheckoutInfo)
en: Checkout info
sk: Informácia overenia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_TargetLabel)
en: Select target directory:
sk: Vybrať cieľový priečinok:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_UrlLabel)
en: Enter URL:
sk: Zadať URL:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_ignoreExternals)
en: Ignore externals while operation
sk: Ignorovať externé počas operácie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_ignoreExternals)
en: Ignore externals
sk: Ignorovať externé

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_overwriteButton)
en: May existing unversioned items overwritten
sk: Môžno existujúce položky bez verzie prepísať

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_overwriteButton)
en: Overwrite existing
sk: Prepísať existujúce

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_IgnoreKeywords)
en: Ignore keywords
sk: Ignorovať kľúčové slová

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_CreateDirButton)
en: Append source URL name to subfolder
sk: Pripojiť názov URL zdroja k podpriečinku

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_ShowExplorer)
en: Open after job
sk: Otvoriť po úlohe

en: Property
sk: Vlastnosť

en: Value
sk: Hodnota

en: This property may not set by users.
    Rejecting it.
sk: Táto vlastnosť sa nemusí nastaviť používateľmi.
    Odmietnutie.

en: Protected property
sk: Chránená vlastnosť

en: A property with that name exists.
    Rejecting it.
sk: Vlastnosť s týmto názvom existuje.
    Odmietnutie.

en: Double property
sk: Dvojitá vlastnosť

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, RangeInput)
en: Revisions
sk: Revízie

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_startRevBox)
en: Start with revision
sk: Začať s revíziou

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, m_startWorkingButton) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, m_stopWorkingButton)
en: Select current working copy changes
sk: Vybrať súčasné zmeny pracovnej kópie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_startWorkingButton) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_stopWorkingButton)
en: WORKING
sk: Pracujem

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_startNumberButton)
en: N&umber
sk: Číslo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_startStartButton)
en: S&TART
sk: Spustiť

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_stopRevBox)
en: Stop with revision
sk: Skončiť s revíziou

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_stopNumberButton)
en: Number
sk: Číslo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_stopStartButton)
en: START
sk: Spustiť

en: Select revision
sk: Vybrať revíziu

en: Could not run process "%1".
    
    Process stopped with message:
    %2
sk: Nepodarilo sa spustiť proces "%1".
    
    Proces zastavil so správou:
    %2

en: Error running the graph layouting tool.
sk: Chyba pri spustení grafického nástroja rozmiestňovania.

en: Please check that 'dot' is installed (package GraphViz).
sk: Prosím, skontrolovať, či 'dot' je nainštalované (balík GraphViz).

en: Deleted at revision %1
sk: Vymazané na revízii %1

en: Added at revision %1 as %2
sk: Pridané na revízii %1 ako %2

en: Copied to %1 at revision %2
sk: Skopírované do %1 na revízii %2

en: Renamed to %1 at revision %2
sk: Premenované na %1 na revízii %2

en: Modified at revision %1
sk: Upravené na revíziu %1

en: Replaced at revision %1
sk: Nahradené na revízii %1

en: Revision %1
sk: Revízia %1

en: Could not open temporary file %1 for writing.
sk: Nepodarilo sa otvoriť dočasný súbor %1 na zápis.

en: <br>Revision: %1<br>Author: %2<br>Date: %3<br>Log: %4</html>
sk: <br>Revízia: %1<br>Autor: %2<br>Dátum: %3<br>Záznam: %4</html>

en: <b>Revision</b>%1%2%3
sk: <b>Revízia</b>%1%2%3

en: <b>Author</b>%1%2%3
sk: <b>Autor</b>%1%2%3

en: <b>Date</b>%1%2%3
sk: <b>Dátum</b>%1%2%3

en: <b>Log</b>%1%2%3
sk: <b>Záznam</b>%1%2%3

en: Diff to previous
sk: Porovnať oproti predchádzajúcemu

en: Diff to selected item
sk: Porovnať pre vybranú položku

en: Cat this version
sk: Cat pre túto verziu

en: Unselect item
sk: Odznačiť položku

en: Select item
sk: Vybrať položku

en: Display details
sk: Zobraziť podrobnosti

en: Rotate counter-clockwise
sk: Otočiť proti smeru hodín

en: Rotate clockwise
sk: Otočiť v smere hodín

en: Save tree as PNG
sk: Uložiť strom ako PNG

en: Image (*.png)
sk: Obrázok (*.png)

en: Getting logs - hit Cancel for abort
sk: Získavanie záznamov - stlačiť Zrušiť pre prerušenie

en: No log cache possible due broken database and networking not allowed.
sk: Nie je možná žiadna vyrovnávacia pamäť záznamu kvôli poškodenej databáze a sietí nie je dovolené a nepovolenej sieti.

en: Could not retrieve logs, reason:
    %1
sk: Nepodarilo sa znovu získať záznamy, dôvod:
    %1

en: Scanning the logs for %1
sk: Prehľadávanie záznamov pre %1

en: Cancel
sk: Zrušiť

en: %1<br>Check change entry %2 of %3
sk: %1<br>Skontrolovať zmeny položky %2 z %3

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_Srclabel)
en: Repository to copy:
sk: Repozitár na kopírovanie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_Destlabel)
en: Destination folder:
sk: Cieľový priečinok:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_Cleanlogs)
en: Clean logs
sk: Vyčistiť záznamy

en: No ignore
sk: Neignorovať

en: If set, add files or directories that match ignore patterns.
sk: Ak je nastavené, pridať súbory alebo adresáre, ktoré zodpovedajú ignorovaným vzorom.

en: Ignore unknown node types
sk: Ignorovať neznáme typy uzlov

en: Should files with unknown node types be ignored
sk: Mali by sa súbory s neznámymi typmi uzlov ignorovať

en: Ignore files of which the node type is unknown, such as device files and pipes.
sk: Ignorovať súbory, ktorých typ uzla je neznámy, ako sú súbory zariadení a presmerovania.

en: (Last part)
sk: (posledná časť)

en: Create subdirectory %1 on import
sk: Vytvoriť podadresár %1 na import

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Load into repository:
sk: Načítať do repozitára:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_UuidGroup)
en: Uuid action
sk: Uuid akcia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_UUidForce) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_ForceCheck)
en: Force
sk: Vynútiť

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_UUidIgnore)
en: Ignore
sk: Ignorovať

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_UUidDefault)
en: Default
sk: Predvolené

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_UsePre)
en: Use pre-commit hook
sk: Použiť predodovzdávací hák

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_UsePost)
en: Use post-commit hook
sk: Použiť poodovzdávací hák

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel5) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, m_Rootfolder)
en: Path to load the dump into (see context help)
sk: Cesta k načítaniu výpisu do (pozrieť kontextového pomocníka)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel5) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_Rootfolder)
en: If not empty, load the dump into a specific folder instead into root of repository. This folder must exist before loading the dump.
sk: Ak nie je prázdny, načítať výpis do určeného priečinka namiesto koreňového priečinka repozitára. Tento priečinok musí existovať pred načítaním výpisu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Load into folder:
sk: Načítať do priečinka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Dump file:
sk: Súbor výpisu:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_validateProps)
en: Validate the properties on load (only Subversion 1.7 or newer)
sk: Overiť vlastnosti pri načítaní (iba Subversion 1.7 alebo novšie)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_validateProps)
en: Validate properties
sk: Overiť vlastnosti

en: Networked URL to open but networking is disabled.
sk: Sieťová adresa URL na otvoreniu, ale sieť je zablokovaná.

en: History of item
sk: História položky

en: History
sk: História

en: Displays the history log of selected item
sk: Zobrazí záznam histórie vybranej položky

en: History of item ignoring copies
sk: História položky, ktorá neberie do úvahy kópie

en: Displays the history log of selected item without following copies
sk: Zobrazí záznam histórie vybranej položky bez nasledovných kópií

en: Full revision tree
sk: Plný strom revízií

en: Shows history of item as linked tree
sk: Ukazuje históriu položky ako prepojený strom

en: Partial revision tree
sk: Čiastočný strom revízií

en: Shows history of item as linked tree for a revision range
sk: Ukazuje históriu položky ako prepojený strom pre rozsah revízií

en: Properties
sk: Vlastnosti

en: Display Properties
sk: Zobraziť vlastnosti

en: Display last changes
sk: Zobraziť posledné zmeny

en: Display last changes as difference to previous commit.
sk: Zobraziť posledné zmeny ako rozdiel voči predchádzajúcemu odovzdaniu.

en: Details
sk: Podrobnosti

en: Show details about selected item
sk: Ukázať podrobnosti o vybranej položke

en: Move
sk: Presunúť

en: Moves or renames current item
sk: Presunie alebo premenuje aktuálnu položku

en: Create a copy of current item
sk: Vytvoriť kópiu aktuálnej položky

en: Check for updates
sk: Skontrolovať aktualizácie

en: Check if current working copy has items with newer version in repository
sk: Skontrolovať, či má pracovná kópia položky s s novšou verziou v repozitári

en: Check updates
sk: Skontrolovať aktualizácie

en: Blame
sk: Obviňovať

en: Output the content of specified files or URLs with revision and author information in-line.
sk: Výstup pre obsah určených súborov alebo adries URL s revíziou a vložené informácie o autorovi.

en: Blame range
sk: Vinný rozsah

en: Cat head
sk: Cat pre hlavičku

en: Output the content of specified files or URLs.
sk: Výstup pre obsah určených súborov alebo adries URL.

en: Cat revision...
sk: Cat pre revíziu...

en: Output the content of specified files or URLs at specific revision.
sk: Výstup pre obsah určených súborov alebo adries URL na určenú revíziu.

en: Lock current items
sk: Zamknúť aktuálne položky

en: Try lock current item against changes from other users
sk: Skúsiť zamknúť aktuálnu položku proti zmenám od ostatných používateľov

en: Unlock current items
sk: Odomknúť aktuálne položky

en: Free existing lock on current item
sk: Uvoľniť existujúci zámok na súčasnej položke

en: New folder
sk: Nový priečinok

en: Create a new folder
sk: Vytvoriť nový priečinok

en: Switch repository
sk: Prepnúť repozitár

en: Switch repository path of current working copy path ("svn switch")
sk: Prepnúť cestu repozitára aktuálnej cesty pracovnej kópie ("svn switch")

en: Relocate current working copy URL
sk: Premiestniť URL súčasnej pracovnej kópie

en: Relocate URL of current working copy path to other URL
sk: Premiestniť URL súčasnej pracovnej kópie na inú adresu

en: Check for unversioned items
sk: Skontrolovať položky bez verzie

en: Unversioned
sk: Bez verzie

en: Browse folder for unversioned items and add them if wanted.
sk: Prechádzať priečinok kvôli položkám bez verzie a pridať ich, ak treba

en: Open repository of working copy
sk: Otvoriť repozitár alebo pracovnú kópiu

en: Opens the repository the current working copy was checked out from
sk: Otvorí repozitár, z ktorého bola overená aktuálna pracovná kópia

en: Cleanup
sk: Vyčistenie

en: Recursively clean up the working copy, removing locks, resuming unfinished operations, etc.
sk: Rekurzívne vyčistiť pracovnú kópiu, odstraňovanie zámkov, obnovenie nedokončených operácií, atď.

en: Import folders into current
sk: Importovať priečinky do aktuálneho

en: Import folder content into current URL
sk: Importovať obsah priečinku do aktuálnej adresy URL

en: Add selected files/dirs
sk: Pridať vybrané súbory/adresáre

en: Adding selected files and/or directories to repository
sk: Pridanie vybraných súborov a/alebo adresárov do repozitára

en: Add selected files/dirs recursive
sk: Pridať vybrané súbory/adresáre rekurzívne

en: Adding selected files and/or directories to repository and all subitems of folders
sk: Pridanie vybraných súborov a/alebo adresárov do repozitára a všetky podpoložky priečinkov

en: Delete selected files/dirs
sk: Vymazať vybrané súbory/adresáre

en: Deleting selected files and/or directories from repository
sk: Vymazanie vybraných súborov a/alebo adresárov z repozitára

en: Delete folder
sk: Odstrániť priečinok

en: Deleting selected directories from repository
sk: Mažem vybrané adresáre z repozitára

en: Revert current changes
sk: Vrátiť aktuálne zmeny

en: Mark resolved
sk: Označiť ako vyriešené

en: Marking files or dirs resolved
sk: Označenie súborov alebo adresárov vyriešené

en: Resolve conflicts
sk: Vyriešiť rozpory

en: Ignore/Unignore current item
sk: Ignorovať/odignorovať aktuálnu položku

en: Add or Remove ignore pattern
sk: Pridať alebo odstrániť vzor

en: Update to head
sk: Aktualizovať na hlavičku

[ctx: Menu item]
en: Update
sk: Aktualizovať

en: Update to revision...
sk: Aktualizovať na revíziu...

en: Commit
sk: Odovzdať

en: Diff local changes
sk: Porovnať lokálne zmeny

en: Diff working copy against BASE (last checked out version) - does not require access to repository
sk: Porovnanie pracovnej kópie oproti BASE (posledná overená verzia) - nevyžaduje prístup do repozitára

en: Diff against HEAD
sk: Porovnať oproti HEAD

en: Diff working copy against HEAD (last checked in version)- requires access to repository
sk: Porovnanie pracovnej kópie oproti HEAD (naposledy registrovaná verzia)- vyžaduje prístup do repozitára

en: Diff items
sk: Porovnať položky

en: Diff two items
sk: Porovnať dve položky

en: Merge two revisions
sk: Zlúčiť dve revízie

en: Merge
sk: Zlúčiť

en: Merge two revisions of this entry into itself
sk: Zlúčenie dvoch revízii tejto položky do seba

en: Merge...
sk: Zlúčiť...

en: Merge repository path into current working copy path or current repository path into a target
sk: Zlúčiť cestu repozitára do aktuálnej cesty pracovnej kópie alebo cesty súčasného repozitára do cieľa

en: Open With...
sk: Otvoriť s...

en: Checkout current repository path
sk: Overiť aktuálnu cestu repozitára

en: Checkout
sk: Overiť

en: Export current repository path
sk: Exportovať cestu súčasného repozitára

en: Select browse revision
sk: Vybrať prechádzanú revíziu

en: Checkout a repository
sk: Overiť repozitár

en: Export a repository
sk: Exportovať repozitár

en: Export
sk: Exportovať

en: Refresh view
sk: Obnoviť zobrazenie

en: Refresh
sk: Obnoviť

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_DispSpecDiff)
en: Diff revisions
sk: Porovnať revízie

en: Unfold File Tree
sk: Rozbaliť strom súborov

en: Opens all branches of the file tree
sk: Otvorí všetky časti stromu súborov

en: Fold File Tree
sk: Zabaliť strom súborov

en: Closes all branches of the file tree
sk: Zatvorí všetky časti stromu súborov

en: Update log cache
sk: Aktualizovať vyrovnávaciu pamäť záznamu

en: Update the log cache for current repository
sk: Aktualizovať vyrovnávaciu pamäť záznamu pre aktuálny repozitár

en: Set property recursive
sk: Nastaviť vlastnosť rekurzívne

en: Settings for current repository
sk: Nastavenie pre aktuálny repozitár

en: Stop updating the log cache
sk: Zastaviť aktualizáciu vyrovnávacej pamäte záznamu

en: Nothing selected for unlock
sk: Nie je nič vybrané na odomknutie

en: Steal lock?
sk: Ukradnúť zámok?

en: Break lock or ignore missing locks?
sk: Prelomiť zámok alebo ignorovať chýbajúce zámky?

en: Unlocking items
sk: Odomykanie položiek

en: Nothing selected for delete
sk: Nie je nič vybrané na vymazanie

en: Automatic generated base layout by kdesvn
sk: Automaticky generované základné rozloženie s kdesvn

en: May not make subdirectories of a file
sk: Nemusia sa robiť podadresáre súboru

en: Error getting entry to relocate
sk: Chyba pri získavaní položku na premiestnenie

en: Invalid url given!
sk: Zadané neplatné URL!

en: Relocate path %1
sk: Premiestniť cestu %1

en: Cannot import into multiple targets
sk: Nie je možné importovať do viacerých cieľov

en: Import files from folder
sk: Importovať súbory z priečinka

en: Import file
sk: Importovať súbor

en: Could not retrieve repository of working copy.
sk: Nepodarilo sa znovu získať repozitár pracovnej kópie.

en: Only in working copy possible.
sk: Možné iba v pracovnej kópii.

en: Error
sk: Chyba

en: Only on single folder possible
sk: Možné iba na jednom priečinku

en: Sorry - internal error
sk: Je nám ľúto - interná chyba

en: Hold Ctrl key while click on selected item for unselect
sk: Držať kláves Ctrl pri kliknutí na vybranú položku pre zrušenie výberu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeView, m_LogTreeView) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeWidget, m_ChangedList)
en: See context menu for more actions
sk: Vidieť kontextové menu pre ďalšie akcie

en: Click for navigate
sk: Kliknúť pre navigáciu

en: Navigation
sk: Navigácia

en: Could not retrieve repository.
sk: Nepodarilo sa znovu získať repozitár.

en: Not yet implemented
sk: Ešte neimplementované

en: Edit property recursively
sk: Nastaviť vlastnosť rekurzívne

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_SrcOneLabel)
en: Source 1:
sk: Zdroj 1:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_SrcTwoLabel)
en: Source 2:
sk: Zdroj 2:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_OutLabel)
en: Output to:
sk: Výstup do:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_MergeParameter)
en: Merge parameter
sk: Zlúčiť parameter

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_RecursiveCheck)
en: Recursive
sk: Rekurzívne

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_RelatedCheck)
en: Handle unrelated as related items
sk: Zaobchádzať s nesúvisiacimi položkami ako so súvisiacimi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_RelatedCheck)
en: Ignore ancestry
sk: Ignorovať pôvod

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_ForceCheck)
en: Force delete on modified/unversioned items
sk: Vynútiť vymazanie položiek zmenených/bez verzie

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_Reintegrate)
en: lump-merge all of source URL's unmerged changes
sk: Hromadne zlúčiť všetky nezlúčené zmeny zdrojovej adresy URL

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_Reintegrate)
en: Reintegrate merge
sk: Opätovné začleniť zlúčenie

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_DryCheck)
en: Just dry run without modifications
sk: Len chod naprázdno bez úprav

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_DryCheck)
en: Dry run
sk: Skúšobný beh

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_RecordOnly)
en: Only write mergeinfo
sk: Zapísať iba informáciu o zlúčení

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_RecordOnly)
en: The merge is not actually performed, but the mergeinfo for the revisions which would have been merged is recorded in the working copy
sk: Zlúčenie nie je v skutočnosti vykonané, ale informácia o zlúčení pre revízie, ktoré by sa zlúčili, je zaznamenaná v pracovnej kópii

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_RecordOnly)
en: Record only
sk: Iba záznam

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_useExternMerge)
en: Use external merge not Subversion's merge
sk: Použiť externé zlučovanie, nie so Subversion

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_useExternMerge)
en: Use external merge
sk: Použiť externé zlučovanie

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_AllowMixedRev)
en: If checked, allow merge into mixed revision working copy, otherwise raises error in that case
sk: Ak je zaškrtnuté, povoliť zlúčenie do pracovnej kópie zlúčenej revízie, inak spôsobí chybu v tom prípade

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_AllowMixedRev)
en: Merge into mixed revision
    working copy
sk: Zlúčiť do pracovnej kópie
    zmiešanej revízie

en: Message
sk: Správa

en: %1 at revision %2
sk: %1 v revízii %2

en: Name
sk: Názov

en: Status
sk: Stav

en: Last changed Revision
sk: Naposledy zmenená revízia

en: Last author
sk: Posledný autor

en: Last change date
sk: Dátum poslednej zmeny

en: Locked by
sk: Zamknuté od

en: Other...
sk: Iné...

en: Undelete property
sk: Obnoviť vymazanú vlastnosť

en: Delete property
sk: Vymazať vlastnosť

en: Missing SVN link
sk: Chýbajúci odkaz SVN

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, PropertiesDlg)
en: View and modify properties
sk: Zobraziť a zmeniť vlastnosti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbAdd)
en: Add Property
sk: Pridať vlastnosť

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbModify)
en: Modify Property
sk: Zmeniť vlastnosť

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbDelete)
en: Delete Property
sk: Vymazať vlastnosť

en: %p% of %1
sk: %p% z %1

en: %1 of %2
sk: %1 z %2

en: Finished
sk: Dokončené

en: Got no logs
sk: Nezískané žiadne záznamy

en: Got no info.
sk: Nezískané žiadne info.

en: Annotate lines - hit Cancel for abort
sk: Anotovať riadky - stlačiť Zrušiť pre prerušenie

en: Got no annotate
sk: Nezískané žiadne anotácie

en: Getting content - hit Cancel for abort
sk: Získavanie obsahu - stlačiť Zrušiť pre prerušenie

en: Error getting content
sk: Chyba pri získavaní obsahu

en: Error while open temporary file
sk: Chyba pri otváraní dočasného súboru

en: Got no content.
sk: Nezískaný žiadny obsah.

en: Enter folder name:
sk: Zadajte názov priečinku:

en: Retrieving information - hit Cancel for abort
sk: Znovuzískavanie informácií - stlačiť Zrušiť pre prerušenie

en: Canonical repository URL
sk: Adresa URL štandardného repozitára

en: Checksum
sk: Kontrolný súčet

en: Type
sk: Typ

en: Absent
sk: Chýba

en: File
sk: Súbor

en: Folder
sk: Priečinok

en: Unknown
sk: Neznáme

en: Size
sk: Veľkosť

en: Schedule
sk: Rozvrh

en: Normal
sk: Normálne

en: Addition
sk: Pridanie

en: Deletion
sk: Vymazanie

en: Last committed
sk: Naposledy odovzdané

en: Last revision
sk: Posledná revízia

en: Content last changed
sk: Naposledy zmenený obsah

en: Property last changed
sk: Naposledy zmenená vlastnosť

en: New version of conflicted file
sk: Nová verzia konfliktné súboru

en: Property reject file
sk: Vlastnosť odmietnutého súboru

en: Copy from URL
sk: Kopírovať z URL

en: Lock token
sk: Zamknúť token

en: Owner
sk: Vlastník

en: Locked on
sk: Zamknuté na

en: Lock comment
sk: Komentár zamknutia

en: <center>Applying<br/>hit cancel for abort</center>
sk: <center>Použitie<br>stlačte zrušiť pre prerušenie</center>

en: Could not change to folder %1
sk: Nepodarilo sa prejsť do priečinka %1

en: Not commit because networking is disabled
sk: Neodovzdané, pretože sieť je zablokovaná

en: Creating list / check status
sk: Vytvorenie zoznamu / skontrolovať stav

en: Delete and Commit
sk: Vymazať a odovzdať

en: Add and Commit
sk: Pridať a odovzdať

en: Commit - hit Cancel for abort
sk: Odovzdať - stlačiť Zrušiť pre prerušenie

en: Download - hit Cancel for abort
sk: Stiahnuť - stlačiť Zrušiť pre prerušenie

en: Can not do this diff because networking is disabled.
sk: Nie je možné urobiť tento porovnanie, pretože je sieť zablokovaná.

en: Both entries seems to be the same, can not diff.
sk: Obe položky sa zdajú byť rovnaké, nie je možné porovnať.

en: Diff-process could not started, check command.
sk: Proces porovnania sa nepodarilo spustiť, skontrolovať príkaz.

en: Diffing - hit Cancel for abort
sk: Porovnávanie - stlačiť Zrušiť pre prerušenie

en: No difference to display
sk: Žiadny rozdiel pre zobrazenie

en: Diffing - hit cancel for abort
sk: Porovnávanie - stlačiť zrušiť pre prerušenie

en: Display process could not started, check command.
sk: Proces zobrazenia sa nepodarilo spustiť, skontrolovať príkaz.

en: Making update - hit Cancel for abort
sk: Aktualizácia - stlačte Zrušiť na prerušenie

en: Which files or directories should I add?
sk: Ktoré súbory alebo adresáre by som mal pridať?

en: <center>The entry<br/>%1<br/>is versioned - break.</center>
sk: <center>Položka<br>%1<br>má verziu - prerušenie.</center>

en: Delete from repository
sk: Vymazať z repozitára

en: Export repository
sk: Exportovať repozitár

en: Exporting a file?
sk: Export súboru?

en: Checking out a file?
sk: Overovanie súboru?

en: Exporting
sk: Exportujem

en: Checking out
sk: Overovanie

en: <center>The entry<br/>%1<br/>is not versioned - break.</center>
sk: <center>Položka<br>%1<br>je bez verzie - prerušenie.</center>

en: Reverting items
sk: Vraciam položky

en: Switching URL
sk: Prepínanie URL

en: Relocate repository to new URL
sk: Premiestniť úložisko na novú adresu URL

en: Can only switch one item at time
sk: Môžno prepnúť iba položku naraz

en: Error getting entry to switch
sk: Chyba pri získavaní položky na prepnutie

en: Switch URL
sk: Prepnúť URL

en: Cleaning up folder
sk: Čistím priečinok

en: Marking resolved
sk: Označenie vyriešené

en: Could not retrieve conflict information - giving up.
sk: Nepodarilo sa znovu získať informáciu konfliktu - zanechanie.

en: Resolve-process could not started, check command.
sk: Proces riešenia sa nepodarilo spustiť, skontrolovať príkaz.

en: Importing items
sk: Importujem položky

en: Nothing to merge.
sk: Nie je čo zlúčiť.

en: No destination to merge.
sk: Nie je cieľ na zlučovanie.

en: Both sources must be same type.
sk: Obidva zdroje musia byť rovnakého typu.

en: Target for merge must same type like sources.
sk: Cieľ pre zlučovanie musí byť rovnakého typu ako zdroje.

en: Both entries seems to be the same, will not do a merge.
sk: Obe položky sa zdajú byť rovnaké, nebude sa robiť zlučovanie.

en: Merge process could not started, check command.
sk: Proces zlučovania sa nepodarilo spustiť, skontrolovať príkaz.

en: Merging items
sk: Zlučujem položky

en: Moving/Rename item
sk: Presúvam/premenúvam položku

en: Moving entries
sk: Presúvam položky

en: Copy or Moving entries
sk: Kopírujem alebo presúvam položky

en: No unversioned items found.
sk: Nenájdené žiadne položky bez verzie.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_ChangedList)
en: Item
sk: Položka

en: Found %1 modified item | Found %1 modified items
sk[0]: Nájdená %1 zmenená položka
sk[1]: Nájdené %1 zmenené položky
sk[2]: Nájdených %1 zmenených položiek

en: Checking for updates finished
sk: Kontrola aktualizácií ukončená

en: There are new items in repository
sk: Sú nové položky v repozitári

en: Not filling log cache because networking is disabled
sk: Neplniť vyrovnávaciu pamäť záznamu, pretože je zablokovaná sieť

en: Not checking for updates because networking is disabled
sk: Nie sú kontroly aktualizácií, pretože je zablokovaná sieť

en: Checking for updates started in background
sk: Kontrola aktualizácií začala na pozadí

en: Not versioned
sk: Bez verzie

en: Added in repository
sk: Pridané do repozitára

en: Needs update
sk: Vyžaduje aktualizáciu

en: Locally modified
sk: Lokálne zmenený

en: Property modified
sk: Zmenená vlastnosť

en: Locally added
sk: Lokálne pridaný

en: Missing
sk: Chýba

en: Replaced
sk: Nahradené

en: Ignored
sk: Ignorované

en: External
sk: Externé

en: Conflict
sk: Konflikt

en: Property conflicted
sk: konflikt vlastnosti

en: Merged
sk: Zlúčené

en: Incomplete
sk: Neúplné

en: Obstructed
sk: Prekážka

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, LogDialog)
en: SVN Log
sk: SVN záznam

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, startLabel)
en: Start revision
sk: Začať revíziu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, endLabel)
en: End revision
sk: Ukončiť revíziu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_goButton)
en: Get Logs
sk: Získať záznamy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_PrevFiftyButton)
en: Previous entries
sk: Predchádzajúce položky

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_NextFiftyButton)
en: Show from HEAD
sk: Ukazovať od HEAD

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_ChangedList)
en: Copy from
sk: Kopírovať z

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_DispPrevButton)
en: Diff previous
sk: Porovnať predchádzajúce

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_DispSpecDiff)
en: Select second revision with right mouse button
sk: Vybrať druhú revíziu pravým tlačidlom myši

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonListFiles)
en: List entries
sk: Zoznam záznamov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonBlame)
en: Annotate
sk: Vybaviť poznámkami

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_pbHelp)
en: Help
sk: Pomocník

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_pbClose)
en: Close
sk: Zavrieť

en: Set version as right side of diff
sk: Nastaviť verziu ako pravú stranu porovnania

en: Set version as left side of diff
sk: Nastaviť verziu ako ľavú stranu porovnania

en: Unset version for diff
sk: Zrušiť nastavenie verzie pre porovnanie

en: Revert this commit
sk: Vrátiť toto odovzdanie

en: &Move Here
sk: &Presunúť sem

en: &Copy Here
sk: &Kopírovať sem

en: C&ancel
sk: &Zrušiť

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, UrlDlg)
en: Open repository / working copy
sk: Otvoriť repozitár / pracovnú kópiu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Open repository or working copy
sk: Otvoriť repozitár alebo pracovnú kópiu
