kdesvn - en to ca@valencia translation catalogue (911 entries)

en: kdesvnaskpass
ca@valencia: Kdesvnaskpass

en: ssh-askpass for kdesvn
ca@valencia: ssh-askpass per a Kdesvn

en: Prompt
ca@valencia: Pregunta

en: Please enter your password below.
ca@valencia: Introduïu la vostra contrasenya davall.

[ctx: @title:window]
en: Password
ca@valencia: Contrasenya

en: Checkout From Repository...
ca@valencia: Extrau des del repositori…

en: Export...
ca@valencia: Exporta…

en: Update (Kdesvn)
ca@valencia: Actualitza (Kdesvn)

en: Commit (Kdesvn)
ca@valencia: Comet (Kdesvn)

en: kdesvn log (last 100)
ca@valencia: Registre del kdesvn (últims 100)

en: Export from a Subversion repository...
ca@valencia: Exporta des d'un repositori de Subversion…

en: Checkout from a repository...
ca@valencia: Extrau des d'un repositori…

en: Detailed Subversion info
ca@valencia: Informació detallada de Subversion

en: Add to Repository
ca@valencia: Afig al repositori

en: Check for unversioned items
ca@valencia: Comprova si hi ha elements sense versió

en: Delete From Repository
ca@valencia: Suprimix del repositori

en: Revert Local Changes
ca@valencia: Revertix els canvis locals

en: Rename...
ca@valencia: Canvia el nom…

en: Import Repository
ca@valencia: Importa un repositori

en: Switch...
ca@valencia: Canvia…

en: Merge...
ca@valencia: Fusiona…

en: Blame...
ca@valencia: Responsable…

en: Create Patch...
ca@valencia: Crea un pedaç…

en: Display revision tree
ca@valencia: Mostra l'arbre de revisions

en: &Bookmarks
ca@valencia: &Adreces d'interés

en: Create and open new repository
ca@valencia: Crea i obri un repositori nou

en: Create and opens a new local Subversion repository
ca@valencia: Crea i obri un repositori local nou de Subversion

en: Dump repository to file
ca@valencia: Bolca un repositori a un fitxer

en: Dump a Subversion repository to a file
ca@valencia: Bolca un repositori de Subversion a un fitxer

en: Hotcopy a repository
ca@valencia: Copia un repositori

en: Hotcopy a Subversion repository to a new folder
ca@valencia: Copia un repositori de Subversion a una carpeta nova

en: Load dump into repository
ca@valencia: Carrega un bolcat dintre d'un repositori

en: Load a dump file into a repository.
ca@valencia: Carrega un fitxer de bolcat dintre d'un repositori.

en: Add ssh identities to ssh-agent
ca@valencia: Afig les identitats ssh al ssh-agent

en: Force add ssh-identities to ssh-agent for future use.
ca@valencia: Força afegir les identitats ssh al ssh-agent per a usos futurs.

en: Info about kdesvn part
ca@valencia: Informació quant a la part Kdesvn

en: Shows info about the kdesvn plugin and not the standalone application.
ca@valencia: Mostra la informació sobre el connector de Kdesvn i no de l'aplicació en si.

en: Show database content
ca@valencia: Mostra el contingut de la base de dades

en: Show the content of log cache database
ca@valencia: Mostra el contingut de la base de dades del cau de registre

en: Could not load our part:
    %1
ca@valencia: No s'ha pogut carregar la nostra part:
    %1

en: Could not open URL %1
ca@valencia: No s'ha pogut obrir l'URL %1

en: Recent opened URLs
ca@valencia: Els URL oberts recentment

en: Load last opened URL on start
ca@valencia: En l'inici carrega l'últim URL obert

en: Reload last opened URL if no one is given on command line
ca@valencia: Torna a carregar l'últim URL obert si no s'indica en la línia d'ordres

en: Ready
ca@valencia: Llest

en: Logs follow node changes
ca@valencia: Els registres seguixen els canvis de node

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_display_ignored_files) i18n: ectx: label, entry, group (subversion)
en: Display ignored files
ca@valencia: Mostra els fitxers ignorats

note: i18n: ectx: label, entry, group (subversion)
en: Display unknown files
ca@valencia: Mostra els fitxers desconeguts

en: Hide unchanged files
ca@valencia: Oculta els fitxers sense canvis

en: Work online
ca@valencia: Treballa en línia

en: Configure Kdesvn...
ca@valencia: Configura Kdesvn…

en: About kdesvn part
ca@valencia: Quant a la part de Kdesvn

en: Kdesvn Handbook
ca@valencia: Manual de Kdesvn

en: Built with Subversion library: %1
    Running Subversion library: %2
ca@valencia: Construït amb la biblioteca de Subversion: %1
    S'està executant davall la biblioteca de Subversion: %2

en: kdesvn Part
ca@valencia: Part de Kdesvn

en: A Subversion Client by KDE (dynamic Part component)
ca@valencia: Un client de Subversion, creat per la comunitat KDE (component de Part dinàmica)

en: Original author and maintainer
ca@valencia: Autor original i mantenidor

en: Developer
ca@valencia: Desenvolupador

en: General Settings
ca@valencia: Configuració general

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SubversionSettings)
en: Subversion Settings
ca@valencia: Configureu Subversion

en: Timed jobs
ca@valencia: Treballs programats

en: Settings for timed jobs
ca@valencia: Configuració per als treballs programats

en: Diff & Merge
ca@valencia: Diff i merge

en: Settings for diff and merge
ca@valencia: Configuració per a «diff» i «merge»

en: Color Settings
ca@valencia: Configureu el color

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, RevisionTreeSettings)
en: Revision tree Settings
ca@valencia: Configureu l'arbre de revisions

en: Revision tree
ca@valencia: Arbre de revisions

en: KIO / Command line
ca@valencia: KIO / Línia d'ordres

en: Settings for command line and KIO execution
ca@valencia: Configuració per a la línia d'ordres i execució KIO

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: Subversion settings
ca@valencia: Configureu Subversion

note: i18n: ectx: Menu (quicksettings)
en: Quick settings
ca@valencia: Opcions ràpides

note: i18n: ectx: Menu (subversion_working_copy)
en: Working copy
ca@valencia: Còpia de treball

note: i18n: ectx: Menu (subversion_repo)
en: Repository
ca@valencia: Repositori

note: i18n: ectx: Menu (generic_view)
en: View
ca@valencia: Visualitza

note: i18n: ectx: Menu (log_cache)
en: Log cache
ca@valencia: Cau del registre

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
ca@valencia: A&juda

note: i18n: ectx: Menu (local_context_single_conflicted) i18n: ectx: Menu (local_context_single_versioned) i18n: ectx: Menu (local_context_single_unversioned) i18n: ectx: Menu (local_context_multi)
en: Actions
ca@valencia: Accions

note: i18n: ectx: ToolBar (subversionToolBar)
en: Subversion toolbar
ca@valencia: Barra d'eines Subversion

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ca@valencia: Barra d'eines principal

[ctx: @title:window]
en: Enter Password for Realm %1
ca@valencia: Introducció de la contrasenya per al domini %1

en: Open a file with a #PKCS12 certificate
ca@valencia: Obri un fitxer amb un certificat #PKCS12

en: Current task
ca@valencia: Tasca actual

en: Current transfer
ca@valencia: Transferència actual

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
ca@valencia: Fi&txer

note: i18n: ectx: Menu (subversion_admin)
en: Subversion Admin
ca@valencia: Administració de Subversion

note: i18n: ectx: Menu (database_menu)
en: Database
ca@valencia: Base de dades

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
ca@valencia: Con&figuració

en: Repository opened
ca@valencia: Repositori obert

en: Could not open repository
ca@valencia: No s'ha pogut obrir el repositori

en: No repository open
ca@valencia: No hi ha cap repositori obert

[ctx: @title:window]
en: Hotcopy a Repository
ca@valencia: Copia un repositori

en: Hotcopy finished.
ca@valencia: La còpia ha finalitzat.

[ctx: @title:window]
en: Load a Repository From an svndump
ca@valencia: Carrega un repositori des d'un bolcat SVN

[ctx: @title:window]
en: Load Dump
ca@valencia: Càrrega d'un bolcat

en: Loading a dump into a repository.
ca@valencia: S'està carregant un bolcat dintre d'un repositori.

en: Loading dump finished.
ca@valencia: La càrrega del bolcat ha finalitzat.

[ctx: @title:window]
en: Dump a Repository
ca@valencia: Bolca un repositori

[ctx: @title:window]
en: Dump
ca@valencia: Bolcat

en: Dumping a repository
ca@valencia: S'està bolcant un repositori

en: Dump finished.
ca@valencia: El bolcat ha finalitzat.

en: Inserted %v not cached log entries of %m.
ca@valencia: S'han introduït %v entrades fora del cau no històric de %m.

en: Wrong or missing log (may cancel pressed).
ca@valencia: Registre incorrecte o falta (es pot cancel·lar prement).

en: Restored %1.
ca@valencia: S'ha restaurat %1.

en: Reverted %1.
ca@valencia: S'ha revertit %1.

en: Failed to revert %1.
    Try updating instead.
ca@valencia: Falla en revertir %1.
    Proveu d'actualitzar.

en: Resolved conflicted state of %1.
ca@valencia: S'ha resolt l'estat de conflicte de %1.

en: Skipped missing target %1.
ca@valencia: S'ha ignorat l'objectiu no existent %1.

en: Skipped %1.
ca@valencia: S'ha ignorat %1.

en: Finished at revision %1.
ca@valencia: Finalitzada a la revisió %1.

en: Update finished.
ca@valencia: Actualització finalitzada.

en: Finished external at revision %1.
ca@valencia: Externa finalitzada a la revisió %1.

en: Finished external.
ca@valencia: Externa finalitzada.

en: Fetching external item into %1.
ca@valencia: S'està recuperant l'element extern en %1.

en: Status against revision: %1.
ca@valencia: Estat respecte a la revisió: %1.

en: Performing status on external item at %1.
ca@valencia: S'està comprovant l'estat de l'element extern a %1.

en: Sending %1.
ca@valencia: S'està enviant %1.

en: Adding (bin) %1.
ca@valencia: S'està afegint (bin) %1.

en: Adding %1.
ca@valencia: S'està afegint %1.

en: Deleting %1.
ca@valencia: S'està suprimint %1.

en: Replacing %1.
ca@valencia: S'està substituint %1.

en: Transmitting file data
ca@valencia: S'estan transmetent les dades del fitxer

en: Can only write on HEAD revision.
ca@valencia: Només es pot escriure sobre la revisió «HEAD».

en: Renaming %1 to %2 successful
ca@valencia: El canvi de nom «%1» a «%2» ha sigut un èxit

en: Overwriting existing items is disabled in settings.
ca@valencia: Sobreescriure elements existents està desactivat en la configuració.

en: Start checking out to temporary folder
ca@valencia: Comença a extraure a la carpeta temporal

en: Checking out %1
ca@valencia: S'està extraent %1

en: Temporary checkout done.
ca@valencia: S'ha realitzat l'extracció temporal.

en: Could not write to existing item.
ca@valencia: No es pot escriure a un element existent.

en: Could not open temporary file
ca@valencia: No s'ha pogut obrir un fitxer temporal

en: Could not retrieve data for write.
ca@valencia: No es poden rebre dades per a escriure.

en: Committing %1
ca@valencia: S'està cometent %1

en: Wrote %1 to repository
ca@valencia: S'ha escrit «%1» al repositori

en: Copied %1 to %2
ca@valencia: S'ha copiat «%1» a «%2»

en: Committed revision %1.
ca@valencia: S'ha comés la revisió %1.

en: Nothing to commit.
ca@valencia: No hi ha res que s'haja de cometre.

en: Empty logs
ca@valencia: Registre buit

en: Store password (into KDE Wallet)
ca@valencia: Guarda la contrasenya (a dins de la cartera de KDE)

en: Store password (into Subversion' simple storage)
ca@valencia: Guarda la contrasenya (a dins de l'emmagatzematge senzill de Subversion)

en: Enter authentication info for %1
ca@valencia: Introduïu la informació d'autenticació per a %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AuthDialogWidget)
en: Authentication
ca@valencia: Autenticació

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_PasswordLabel)
en: Password:
ca@valencia: Contrasenya:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_UsernameLabel)
en: Username:
ca@valencia: Nom d'usuari:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CommitMessage)
en: Commit Message
ca@valencia: Missatge de comissió

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_Reviewlabel)
en: Review affected items
ca@valencia: Revisa els elements afectats

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_SelectAllButton)
en: Select all
ca@valencia: Selecciona-ho tot

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_UnselectAllButton)
en: Unselect all
ca@valencia: Desselecciona-ho tot

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_HideNewItems)
en: Hide new items
ca@valencia: Oculta els elements nous

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_MarkUnversioned)
en: Mark all new e.g. not versioned items for add and commit.
ca@valencia: Marca tots els elements p. ex., sense versió per a afegir i cometre.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_MarkUnversioned)
en: Select new items
ca@valencia: Tria els elements nous

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_UnmarkUnversioned)
en: Unmark all unversioned items so they will be ignored.
ca@valencia: Desmarca tots els elements sense versió perquè siguen ignorats.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_UnmarkUnversioned)
en: Unselect new items
ca@valencia: Desselecciona els elements nous

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_RevertItemButton)
en: Revert highlighted item
ca@valencia: Revertix l'element ressaltat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_RevertItemButton)
en: Revert item
ca@valencia: Revertix l'element

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_DiffItem)
en: Generates and display difference against repository of selected item
ca@valencia: Genera i mostra les diferències contra el repositori de l'element seleccionat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_DiffItem)
en: Diff item
ca@valencia: Diferències de l'element

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_HeadLabel)
en: Enter a log message
ca@valencia: Introduïu un missatge de registre

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, m_LogHistory)
en: Last used log messages
ca@valencia: Últims missatges de registre utilitzats

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LogLabel)
en: Or insert one of the last:
ca@valencia: O inseriu un dels últims:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_insert_file_button)
en: Insert Text File...
ca@valencia: Inserix un fitxer de text…

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_keepLocksButton)
en: If checked commit will not release locks.
ca@valencia: Si està marcada, la comissió no traurà els blocatges.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_keepLocksButton)
en: Keep locks
ca@valencia: Mantín els blocatges

[ctx: @title:window]
en: Commit Log
ca@valencia: Registre de comissió

en: Show new items
ca@valencia: Mostra els elements nous

[ctx: @title:window]
en: Select Text File to Insert
ca@valencia: Trieu un fitxer de text que s'haja d'inserir

en: Select text file to insert:
ca@valencia: Trieu un fitxer de text que s'ha d'inserir:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, DeleteForm)
en: Really delete these entries?
ca@valencia: Segur que voleu suprimir estes entrades?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_forceDelete)
en: Force delete of changed items
ca@valencia: Força la supressió dels elements modificats

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_keepLocal)
en: Keep local copies
ca@valencia: Conserva les còpies locals

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, m_DepthCombo) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QComboBox, m_DepthCombo)
en: Select depth of operation
ca@valencia: Tria la profunditat de l'operació

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, m_DepthCombo)
en: <p ><b>Kind of depth</b>: </p>
    <p ><i>empty depth</i><br />
    Just the named directory, no entries. Updates will not pull in any files or subdirectories not already present. </p>
    <p><i>Files depth</i><br />Folder and its file children, but not subdirs. Updates will pull in any files not already present, but not subdirectories. </p>
    <p><i>Immediate depth</i><br />Folder and its entries. Updates will pull in any files or subdirectories not already present; those subdirectories entries will have depth-empty. </p>
    <p>
    <i>Infinity depth</i><br />Updates will pull in any files or subdirectories not already present; those subdirectories' this_dir entries will have depth-infinity.<br />Equivalent to the pre-1.5 default update behavior. </p>
ca@valencia: <p ><b>Tipus de profunditat</b>: </p>
    <p ><i>Profunditat buida</i><br />
    Només el directori indicat, sense les entrades. Les actualitzacions no obtindran les versions dels fitxers o subdirectoris que ja no estan presents. </p>
    <p><i>Profunditat dels fitxers</i><br />La carpeta i els seus fitxers fills, però no els subdirectoris. Les actualitzacions obtindran les versions dels fitxers que ja no estan presents, però sense els subdirectoris. </p>
    <p><i>Profunditat immediata</i><br />La carpeta i les seues entrades. Les actualitzacions obtindran les versions dels fitxers o subdirectoris que ja no estan presents. Estes entrades de subdirectoris tindran profunditat buida. </p>
    <p>
    <i>Profunditat infinita</i><br />Les actualitzacions obtindran les versions dels fitxers o subdirectoris que ja no estan presents. Estes entrades de subdirectoris «this_dir» tindran profunditat infinita.<br />És equivalent al comportament d'actualització predeterminat anterior al 1.5. </p>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_DepthCombo)
en: Empty Depth
ca@valencia: Profunditat buida

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_DepthCombo)
en: Files Depth
ca@valencia: Profunditat dels fitxers

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_DepthCombo)
en: Immediate Depth
ca@valencia: Profunditat immediata

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_DepthCombo)
en: Infinity Depth (recurse)
ca@valencia: Profunditat infinita (recursiu)

en: Ctrl-F for search, F3 or Shift-F3 for search again.
ca@valencia: «Ctrl+F» per a buscar, «F3» o «Majús+F3» per a buscar una altra vegada.

en: <b>Display differences between files</b><p>You may search inside text with Ctrl-F.</p><p>F3 for search forward again, Shift-F3 for search backward again.</p><p>You may save the (original) output with Ctrl-S.</p>
ca@valencia: <b>Mostra les diferències entre els fitxers</b><p>Podeu buscar dins el text amb «Ctrl+F».</p><p>«F3» per a buscar de nou cap avant, «Majús+F3» per a buscar de nou cap arrere.</p><p>Podeu guardar l'eixida (original) amb «Ctrl+S».</p>

en: Save diff
ca@valencia: Guarda diff

en: Patch file (*.diff *.patch)
ca@valencia: Fitxers de pedaç (*.diff *.patch)

en: End of document reached.
    Continue from the beginning?
ca@valencia: S'ha arribat al final del document.
    Voleu continuar des del començament?

en: Find
ca@valencia: Busca

en: Beginning of document reached.
    Continue from the end?
ca@valencia: S'ha arribat al principi del document.
    Voleu continuar des del final?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_Mainlabel)
en: Select encoding:
ca@valencia: Trieu la codificació:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_encodingList)
en: Default UTF-8
ca@valencia: Predeterminat UTF-8

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_ChangedList)
en: Action
ca@valencia: Acció

en: Entry
ca@valencia: Entrada

en: Add
ca@valencia: Afig

en: Copy
ca@valencia: Copia

en: Delete
ca@valencia: Suprimix

en: Modify (content or property)
ca@valencia: Modifica (contingut o propietat)

en: Replace
ca@valencia: Substituïx

en: (Un)Lock
ca@valencia: (Des)Bloqueja

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, RevertForm)
en: Revert entries
ca@valencia: Entrades revertides

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_headLine)
en: Really revert these entries to pristine state?
ca@valencia: Realment s'han de revertir estes entrades al seu estat original?

en: Accept permanently
ca@valencia: Accepta permanentment

en: Accept temporarily
ca@valencia: Accepta temporalment

en: Reject
ca@valencia: Rebutja

en: Error validating server certificate for '%1'
ca@valencia: S'ha produït un error mentre es validava el certificat del servidor per a «%1»

en: Failure reasons
ca@valencia: Motius de la fallada

en: Realm
ca@valencia: Domini

en: Host
ca@valencia: Amfitrió

en: Valid from
ca@valencia: Vàlid des de

en: Valid until
ca@valencia: Vàlid fins

en: Issuer name
ca@valencia: Nom de l'emissor

en: Fingerprint
ca@valencia: Empremta digital

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SslTrustPrompt)
en: Trust SSL certificate
ca@valencia: Confiança del certificat SSL

en: kdesvn
ca@valencia: Kdesvn

en: A Subversion Client by KDE (standalone application)
ca@valencia: Un client de Subversion, creat per la comunitat KDE (aplicació autònoma)

en: Execute single Subversion command on specific revision(-range)
ca@valencia: Executa una única ordre de Subversion sobre una revisió específica (o interval)

en: startrev[:endrev]
ca@valencia: rev_inici[:rev_final]

en: Ask for revision when executing single command
ca@valencia: Demana per la revisió quan s'execute una única ordre

en: Force operation
ca@valencia: Força l'operació

en: Save output of Subversion command (eg "cat") into file <file>
ca@valencia: Guarda l'eixida de l'ordre de Subversion (p. ex., «cat») dins del <fitxer>

en: <file>
ca@valencia: <fitxer>

en: Limit log output to <number>
ca@valencia: Limita l'eixida del registre a <número>

en: <number>
ca@valencia: <número>

en: Execute Subversion command ("exec help" for more information)
ca@valencia: Executa una ordre de Subversion (per a més informació «exec help»)

en: Document to open
ca@valencia: Document que s'ha d'obrir

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_cmdline_show_logwindow)
en: Show a small window containing the log after command executed
ca@valencia: Mostra una xicoteta finestra amb el registre després d'executar l'ordre

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_cmdline_show_logwindow)
en: Show log after executing a command
ca@valencia: Mostra el registre després d'executar una ordre

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Minimum log lines to show:
ca@valencia: Nombre mínim de línies de registre que s'han de mostrar:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_cmdline_log_minline)
en: The minimum a log output must contain before kdesvn shows a single log window
ca@valencia: El mínim que una eixida de registre haurà de contindre abans que Kdesvn mostre una finestra amb el registre

[ctx: no limit]
note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_cmdline_log_minline)
en: No minimum
ca@valencia: Cap mínim

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_no_konqueror_contextmenu)
en: If set, kdesvn will not show a menu inside "Action" menu of Konqueror
ca@valencia: Si està marcada, Kdesvn no mostrarà un submenú dins del menú «Accions» de Konqueror

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_no_konqueror_contextmenu)
en: Do not display context menu in Konqueror
ca@valencia: No mostrar menús contextuals en Konqueror

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_no_konqueror_toplevelmenu)
en: If set, kdesvn will not show some extra actions inside "Action" menu of Konqueror/Dolphin
ca@valencia: Si està marcada, Kdesvn no mostrarà accions addicionals dins del menú «Accions» de Konqueror o Dolphin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_no_konqueror_toplevelmenu)
en: Do not display entries in toplevel action menu
ca@valencia: No mostrar entrades en la part superior del menú «Accions»

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_kio_use_standard_logmsg)
en: KIO operations use standard log message
ca@valencia: Les operacions «KIO» utilitzen l'estàndard per als missatges de registre

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stdLogmsgLabel)
en: Standard message:
ca@valencia: Missatge estàndard:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_kio_can_overwrite)
en: Can KIO overwrite existing files?
ca@valencia: Pot KIO sobreescriure fitxers existents?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_kio_can_overwrite)
en: If this flag is set, you will have a simple write support for existing items. E.g. you can open files in your editor and save them direct without checking out them before (kdesvn will do it in background).
    
    Use this only if you are sure what you are doing.
ca@valencia: Si s'establix esta etiqueta, tindreu un suport simple d'escriptura per als elements existents. Per exemple, podeu obrir fitxers al vostre editor i guardar directament sense extraure'ls abans (Kdesvn ho farà en segon pla).
    
    Utilitzeu esta opció només si sabeu el que esteu fent.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_kio_can_overwrite)
en: KIO can overwrite
ca@valencia: KIO pot sobreescriure

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_display_dockmsg)
en: If set KIO shows in KDE's Plasma detailed information about current operation
ca@valencia: Si s'establix, KIO mostrarà informació detallada sobre l'operació actual en Plasma de KDE

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_display_dockmsg)
en: <p>If set, the kdesvn KIO shows detailed messages in KDE's Plasma control area.<br/>
    Error messages of KIO will always displayed and can <i>not</i> switched off.</p>
ca@valencia: <p>Si s'establix, KIO de Kdesvn mostrarà missatges detallats en l'àrea de control Plasma de KDE.<br/>
    Els missatges d'error de KIO es mostraran i <i>no</i> es poden desactivar. </p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_display_dockmsg)
en: KIO shows progress messages
ca@valencia: KIO mostra els missatges de progrés

en:  line(s)
ca@valencia:  línies

note: i18n: ectx: label, entry, group (general_items) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_diff_ignore_content)
en: Diff ignores content type
ca@valencia: «diff» ignora el tipus de contingut

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_tree_diff_rec)
en: Diff in revision tree is recursive
ca@valencia: «diff» en l'arbre de revisions serà recursiu

note: i18n: ectx: label, entry, group (general_items) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_diff_ignore_spaces)
en: Diff ignores white space changes
ca@valencia: «diff» ignora els canvis en els espais en blanc

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_diff_ignore_all_white_spaces)
en: Diff ignores all white spaces
ca@valencia: «diff» ignora tots els espais en blanc

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_use_external_diff)
en: If kdesvn should use an external diff display and/or generator. If not checked use internal display.
ca@valencia: Si Kdesvn ha d'utilitzar un visor i/o generador extern per a les diferències. Si no està marcada, s'utilitzarà el visor intern.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_use_external_diff)
en: Use external diff display
ca@valencia: Utilitza un visor extern de «diff»

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_extern_merge_default)
en: Set if merge with external program is preferred and not Subversion's merge
ca@valencia: Establix si es preferix fusionar amb un programa extern i no amb Subversion

note: i18n: ectx: label, entry (extern_merge_default), group (diffmerge_items) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_extern_merge_default)
en: Prefer external merge program
ca@valencia: Preferix un programa extern de «merge»

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_diff_gitformat_default)
en: Use Git diff format
ca@valencia: Utilitza el format «diff» de Git

note: i18n: ectx: label, entry, group (general_items) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_diff_copies_as_add)
en: Show copies as add
ca@valencia: Mostra les còpies com afegits

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, resolveLabel)
en: Conflict resolver program:
ca@valencia: Programa de resolució de conflictes:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: External merge program:
ca@valencia: Programa extern de «merge»:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, kcfg_conflict_resolver)
en: Setup an external program for conflict resolving
ca@valencia: Configura un programa extern per a la resolució de conflictes

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, kcfg_conflict_resolver)
en: <p>
    Enter how kdesvn should call the conflict resolver program. The form is
    <p align="center">
    <b><tt>&lt;program&gt; &lt;programoptions&gt;</tt></b>
    </p>
    <p>
    Programoption may contain the place holders for substituting with filenames.
    </p>
    The substitutions means:<br>
    <b><tt>%o</tt></b> Old version<br>
    <b><tt>%m</tt></b> Mine or local edit version<br>
    <b><tt>%n</tt></b> Newest version<br>
    <b><tt>%t</tt></b> The target to save as, kdesvn will use the original file name for it.
    </p>
    <p>
    Default: <tt>kdiff3 %o %m %n -o %t</tt>
    </p>
ca@valencia: <p>
    Introduïu com ha de cridar Kdesvn al programa de resolució de conflictes. La forma és
    <p align="center">
    <b><tt>&lt;programa&gt; &lt;opcions_programa&gt;</tt></b>
    </p>
    <p>
    opcions_programa pot contindre reserves de lloc per a la substitució dels noms de fitxer.
    </p>
    Les substitucions signifiquen:<br>
    <b><tt>%o</tt></b> La versió antiga<br>
    <b><tt>%m</tt></b> La meua versió o versió local<br>
    <b><tt>%n</tt></b> La versió més recent<br>
    <b><tt>%t</tt></b> La destinació on guardar, Kdesvn utilitza el nom del fitxer original.
    </p>
    <p>
    Predeterminat: <tt>kdiff3 %o %m %n -o %t</tt>
    </p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mdiff_display_label)
en: External diff display:
ca@valencia: Visor extern de «diff»:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, kcfg_external_merge_program)
en: Setup an external program for merging
ca@valencia: Establix un programa extern per a fusionar

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, kcfg_external_merge_program)
en: <p>
    Enter how kdesvn should call the external merge program. The form is
    <p align="center">
    <b><tt>&lt;program&gt; &lt;programoptions&gt; %s1 %s2 %t</tt></b>
    </p>
    The substitutions means:<br>
    <b><tt>%s1</tt></b> Source one for merge<br>
    <b><tt>%s2</tt></b> Source two for merge, if it was not set equal to source one but other revision<br>
    <b><tt>%t</tt></b> Local target for merge.
    </p>
ca@valencia: <p>
    Introduïu com ha de cridar Kdesvn al programa extern de fusió. La forma és:
    <p align="center">
    <b><tt>&lt;programa&gt; &lt;opcions_programa&gt; %s1 %s2 %t</tt></b>
    </p>
    Les substitucions signifiquen:<br>
    <b><tt>%s1</tt></b> La primera font que s'ha de fusionar<br>
    <b><tt>%s2</tt></b> La segona font que s'ha de fusionar, si no s'establix igual que la primera, sinó una altra revisió<br>
    <b><tt>%t</tt></b> Destinació local que es fusionarà.
    </p>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, kcfg_external_diff_display)
en: <p align="left">
    Enter an external program in form
    <p align="center">
    <tt>&lt;program&gt; &lt;param&gt; %f</tt>
    </p>
    or
    <p align="center">
    <tt>&lt;program&gt; &lt;param&gt;</tt>
    </p>
    or
    <p align="center">
    <tt>&lt;program&gt; &lt;param&gt; %s1 %s2</tt>
    </p>
    <br>
    If one between the first or the second form is used, svn itself generates the diff. %f will be replaced with a temporary filename. If %f is not given,
    the diff-display should be able to read data from stdin.
    <br>
    When %s1 and %s2 are given, kdesvn lets this display make the diff. For that it makes a temporary export or get (if needed) and fills out the parameters with the right values. %s1 will be filled with the content of the initial revision, %s2 with the final revision. On large recursive diffs this may get really slow.
    </p>
ca@valencia: <p align="left">
    Introduïu un programa extern en la forma
    <p align="center">
    <tt>&lt;programa&gt; &lt;paràmetres&gt; %f</tt>
    </p>
    o
    <p align="center">
    <tt>&lt;programa&gt; &lt;paràmetres&gt;</tt>
    </p>
    o
    <p align="center">
    <tt>&lt;programa&gt; &lt;paràmetres&gt; %s1 %s2</tt>
    </p>
    <br>
    Si s'utilitza la primera o segona forma, el mateix SVN generarà
    les diferències. %f serà substituït amb un nom de fitxer temporal.
    Si no s'indica %f, el lector de diferències hauria de poder llegir
    les dades des de l'estrada estàndard (stdin).
    <br>
    Quan s'indiquen %s1 i %s2, Kdesvn permet que este lector genere les diferències. Per a fer-ho, creeu una exportació temporal o obteniu-la (si és necessari) i empleneu els paràmetres amb els seus valors correctes. %s1 serà emplenat amb el contingut de la revisió inici, %s2 amb la revisió final. Sobre les diferències grans i recursives açò pot anar realment lent!
    </p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_extern_hint)
en: see "What's this" for details
ca@valencia: Per a més detalls veure «Què és açò?»

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DispColorSettings)
en: ColorSettings
ca@valencia: Configureu el color

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_colored_state)
en: Mark changed and locked items colored
ca@valencia: Marca amb colors els elements modificats i blocats

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Locked items:
ca@valencia: Elements blocats:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Not versioned items:
ca@valencia: Elements sense versió:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Remote changed items:
ca@valencia: Elements canviats al remot:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Added items:
ca@valencia: Elements afegits:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Deleted items:
ca@valencia: Elements suprimits:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Conflicted_items_label)
en: Conflicted items:
ca@valencia: Elements en conflicte:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Missed_items_label)
en: Missed items:
ca@valencia: Elements perduts:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Local changed items:
ca@valencia: Elements canviats en local:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Need_lock_label_2)
en: Item needs lock:
ca@valencia: Elements que necessiten blocatge:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DisplaySettings)
en: Settings
ca@valencia: Configuració

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_ListIconsSize_label)
en: Size of Listviewicons
ca@valencia: Mida de les icones de la vista en llista

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_display_overlays)
en: Mark Subversion states with an overlayed icon
ca@valencia: Marca els estats de Subversion superposant una icona

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_display_overlays)
en: <p align="left">
    Mark items with non-normal state with an overlayed icon. When you wish to
    see which items has newer items in repository you may have to set "Check for updates on open" in Subversion-Dialog.
    </p>
ca@valencia: <p align="left">
    Marca els elements amb un estat no normal superposant una icona.
    Quan es volen veure quins elements són nous en el repositori s'ha de marcar «Comprova actualitzacions en obrir» en el diàleg de Subversion.
    </p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_display_overlays)
en: Mark item status with icon overlay
ca@valencia: Marca l'estat de l'element superposant una icona

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_case_sensitive_sort)
en: Items sorting order is case sensitive
ca@valencia: L'ordre dels elements distingix entre majúscules i minúscules

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_MaxLogLabel)
en: Maximum log messages in history:
ca@valencia: Màxim de missatges de registre en l'historial:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_display_file_tips)
en: Here you can control if, when moving the mouse over a file, you want to see a small popup window with additional information about that file
ca@valencia: Ací podeu controlar si, en moure el ratolí damunt d'un fitxer, voleu veure una xicoteta finestra emergent amb informació addicional del fitxer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_display_file_tips)
en: Show file info
ca@valencia: Mostra la informació del fitxer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_colored_blame)
en: Display colored annotate
ca@valencia: Mostra les anotacions en color

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_show_navigation_panel)
en: Use navigation panel
ca@valencia: Utilitza el quadro de navegació

note: i18n: ectx: label, entry, group (general_items)
en: Set if items sortorder should be case sensitive or not
ca@valencia: Establix si l'ordre dels elements distingirà majúscules i minúscules

note: i18n: ectx: label, entry, group (general_items)
en: Size of the icons
ca@valencia: Mida de les icones

note: i18n: ectx: label, entry, group (general_items)
en: Show file information in tooltip
ca@valencia: Mostra la informació del fitxer en els consells

note: i18n: ectx: label, entry, group (general_items)
en: Use an external program for diff viewing/generating
ca@valencia: Utilitza un programa extern per a veure/generar les diferències

note: i18n: ectx: label, entry, group (general_items)
en: Use external program for diff viewing
ca@valencia: Utilitza un programa extern per a veure les diferències

note: i18n: ectx: label, entry, group (general_items)
en: Diff ignores all white space
ca@valencia: «diff» ignora tots els espais en blanc

note: i18n: ectx: label, entry, group (general_items)
en: Show diff in Git format
ca@valencia: Mostra les diferències en el format de Git

note: i18n: ectx: label, entry, group (general_items)
en: Maximum number of log messages
ca@valencia: Nombre màxim de missatges de registre

note: i18n: ectx: label, entry, group (general_items)
en: Display colored blame lines
ca@valencia: Mostra les línies de responsabilitat en color

note: i18n: ectx: label, entry, group (subversion)
en: Display icon overlays
ca@valencia: Mostra les icones superposades

note: i18n: ectx: label, entry, group (subversion)
en: Get item information recursively
ca@valencia: Obtín recursivament la informació de l'element

note: i18n: ectx: label, entry, group (subversion) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_review_commit)
en: Review items before commit
ca@valencia: Revisa els elements abans de cometre'ls

note: i18n: ectx: label, entry, group (subversion)
en: Hide versioned unchanged files
ca@valencia: Oculta els fitxers sense modificar

note: i18n: ectx: label, entry, group (subversion) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_log_follows_nodes)
en: Log follows node changes
ca@valencia: El registre seguix els canvis de node

note: i18n: ectx: label, entry, group (subversion) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_log_always_list_changed_files)
en: Log always reads list of changed files
ca@valencia: El registre sempre llig la llista de fitxers canviats

note: i18n: ectx: label, entry, group (subversion)
en: Start check for updates when open working copy
ca@valencia: Inicia la comprovació d'actualitzacions en obrir una còpia de treball

note: i18n: ectx: label, entry, group (subversion)
en: Start caching latest logs on open or commit
ca@valencia: Inicia el cau dels darrers registres en obrir o cometre

note: i18n: ectx: label, entry, group (subversion)
en: Get detailed information when making a remote listing
ca@valencia: Obtín informació detallada en fer un llistat remot

note: i18n: ectx: label, entry, group (subversion)
en: Get properties on selected item on networked protocols
ca@valencia: Obtín les propietats d'un element seleccionat sobre protocols de xarxa

note: i18n: ectx: label, entry, group (subversion)
en: Use properties like bugtraq:url on repository listings
ca@valencia: Utilitza les propietats com «bugtraq:url» en els llistats del repositori

note: i18n: ectx: label, entry, group (subversion)
en: Check for property svn:needs-lock on listings
ca@valencia: Comprova les propietats com «svn:needs-lock» en els llistats

note: i18n: ectx: label, entry, group (subversion) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_store_passwords)
en: Store passwords for remote connections
ca@valencia: Guarda les contrasenyes per a les connexions remotes

note: i18n: ectx: label, entry, group (subversion)
en: Store passwords in KDE Wallet instead of Subversion' storage
ca@valencia: Guarda les contrasenyes en la cartera de KDE en lloc del rebost de Subversion

note: i18n: ectx: label, entry, group (subversion) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_use_password_cache)
en: Use internal password cache
ca@valencia: Utilitza el cau de contrasenyes intern

note: i18n: ectx: label, entry, group (subversion)
en: Is networking enabled
ca@valencia: És una xarxa activada

note: i18n: ectx: label, entry, group (subversion)
en: Local add results in modification instead of conflicts
ca@valencia: Els afegits locals resulten en modificacions en comptes de conflictes

note: i18n: ectx: label, entry, group (subversion)
en: create any non-existent parent at depth=empty
ca@valencia: crea qualsevol pare inexistent a la profunditat=buida

note: i18n: ectx: label, entry, group (diffmerge_items)
en: Which program to use for external merges
ca@valencia: Quin programa utilitzar per a les fusions externes

note: i18n: ectx: label, entry, group (diffmerge_items)
en: Which program for resolving conflicts
ca@valencia: Quin programa utilitzar per a la resolució de conflictes

note: i18n: ectx: label, entry, group (display)
en: Display other than normal states colored
ca@valencia: Mostra en color els diferents estats excepte el normal

note: i18n: ectx: label, entry, group (blame_dlg)
en: Locale for blame display
ca@valencia: Configuració regional per a visualitzar la responsabilitat

note: i18n: ectx: label, entry, group (revision_tree)
en: Check status of log cache when starting revision tree
ca@valencia: Comprova l'estat del cau del registre quan s'inicie l'arbre de revisions

note: i18n: ectx: label, entry, group (revision_tree) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Direction of revision tree
ca@valencia: Directori de l'arbre de revisions

note: i18n: ectx: label, entry, group (revision_tree)
en: Color for added items
ca@valencia: Color per als elements afegits

note: i18n: ectx: label, entry, group (revision_tree)
en: Color for deleted items
ca@valencia: Color per als elements suprimits

note: i18n: ectx: label, entry, group (revision_tree)
en: Color for copied items
ca@valencia: Color per als elements copiats

note: i18n: ectx: label, entry, group (revision_tree)
en: Color for renamed items
ca@valencia: Color per als elements canviats de nom

note: i18n: ectx: label, entry, group (revision_tree)
en: Color for modified items
ca@valencia: Color per als elements modificats

note: i18n: ectx: label, entry, group (revision_tree)
en: Height of detail view in tree widget
ca@valencia: Alçària de la vista detallada al giny en arbre

note: i18n: ectx: label, entry, group (revision_tree)
en: Diffs from revision tree are recursive
ca@valencia: Les diferències des de l'arbre de revisions són recursives

note: i18n: ectx: label, entry, group (cmdline)
en: Should Konqueror not display context menus for kdesvn?
ca@valencia: Konqueror ha de mostrar menús contextuals per a Kdesvn?

note: i18n: ectx: label, entry, group (cmdline)
en: Should Konqueror not display kdesvn entries in main action menu?
ca@valencia: Konqueror no ha de mostrar les entrades de Kdesvn en el menú principal «Accions»?

note: i18n: ectx: label, entry, group (cmdline)
en: Show a small log window after executing a command.
ca@valencia: Mostra una xicoteta finestra de registre després d'executar una ordre.

note: i18n: ectx: label, entry, group (cmdline)
en: Log must contain at least lines to show
ca@valencia: El registre ha de contindre almenys les línies que s'han de mostrar

note: i18n: ectx: label, entry, group (cmdline)
en: KIO::svn operations use a standard log message
ca@valencia: Les operacions «KIO::svn» utilitzen l'estàndard per als missatges de registre

note: i18n: ectx: label, entry, group (cmdline)
en: The standard log message to use with KIO if not asking for it.
ca@valencia: El missatge de registre estàndard que s'utilitzarà amb «KIO» si es demana.

note: i18n: ectx: label, entry, group (cmdline)
en: Support overwrite for KIO module
ca@valencia: Dona suport per a sobreescriure al mòdul KIO

note: i18n: ectx: label, entry, group (cmdline)
en: Print progress messages in KDE dock area
ca@valencia: Imprimix els missatges de progrés en l'àrea de l'acoblador de KDE

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (internals)
en: This value holds for log dialog which kind of log is used, it is internal only.
ca@valencia: Este valor s'aplica en el diàleg del registre, sobre el tipus de registre utilitzat. Només per a ús intern.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_poll_modified)
en: Check modified items every
ca@valencia: Comprova els elements modificats cada

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: minutes
ca@valencia: minuts

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_poll_updates)
en: If set check for updates on working copy when network is enabled on regular base
ca@valencia: Si s'establix, es comprovarà regularment si hi ha actualitzacions en la còpia de treball, quan la xarxa estiga activa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_poll_updates)
en: Check for updated items every
ca@valencia: Comprova si hi ha elements actualitzats cada

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_tree_direction)
en: Left to right
ca@valencia: D'esquerra a dreta

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_tree_direction)
en: Bottom to top
ca@valencia: De baix a dalt

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_tree_direction)
en: Right to left
ca@valencia: De dreta a esquerra

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_tree_direction)
en: Top to bottom
ca@valencia: De dalt a baix

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_AddColorLabel)
en: Color for added items:
ca@valencia: Color per als elements afegits:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Color for copied items:
ca@valencia: Color per als elements copiats:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Color for renamed items:
ca@valencia: Color per als elements canviats de nom:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Color for modified items:
ca@valencia: Color per als elements modificats:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Color for deleted items:
ca@valencia: Color per als elements suprimits:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_fill_cache_on_tree)
en: Should kdesvn check content of log cache before starting the tree
ca@valencia: Si Kdesvn ha de comprovar el contingut del cau del registre abans d'iniciar l'arbre

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_fill_cache_on_tree)
en: When starting the tree generation and reading data from log cache kdesvn may check for newer items in repository if network is enabled. 
    
    But this may slow down tree generation so it is disabled by default.
ca@valencia: Quan s'inicia la generació de l'arbre i es lligen les dades des del cau de registre, Kdesvn podrà comprovar si hi ha elements nous al repositori si la xarxa està activada.
    
    Però açò pot retardar la generació de l'arbre, de manera predeterminada està desactivat.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_fill_cache_on_tree)
en: Check log cache fill before reading tree
ca@valencia: Comprova l'ompliment del cau de registres abans de llegir l'arbre

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_start_updates_check_on_open)
en: Select if kdesvn should check for updates when open a working copy
ca@valencia: Tria si Kdesvn hauria de comprovar si hi ha actualitzacions quan òbriga una còpia de treball

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_start_updates_check_on_open)
en: Start check for updates when open a working copy
ca@valencia: Inicia la comprovació d'actualitzacions en obrir una còpia de treball

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_log_cache_on_open)
en: Start refreshing the log cache for repository when networking enabled
ca@valencia: Inicia una actualització de la memòria cau del registre per al repositori quan la xarxa està activa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_log_cache_on_open)
en: Start fill log cache on open
ca@valencia: Inicia l'ompliment del cau de registres en obrir

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_check_needslock)
en: When listing on working copies kdesvn may check for this property
ca@valencia: Mentre es llista en les còpies de treball, Kdesvn pot comprovar esta propietat

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_check_needslock)
en: When listing on working copies kdesvn may check for <tt>svn:needs-lock</tt> property.<br>However, on folders containing lots of items this listing/updating may get slow. Therefore, you should only switch on if you have repositories containing many such entries.
ca@valencia: Mentre es llista en les còpies de treball, Kdesvn pot comprovar la propietat <tt>svn:needs-lock</tt>.<br>Tanmateix, llistar/actualitzar carpetes que contenen una gran quantitat d'elements pot ser lent. Per tant, només l'haureu d'activar si teniu repositoris que contenen esta mena d'entrades.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_check_needslock)
en: Check if items have "svn:needs-lock" property set
ca@valencia: Comprova si els elements tenen establida la propietat «svn:needs-lock»

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_details_on_remote_listing)
en: Whether to retrieve details about items when making listing on repositories
ca@valencia: Si cal recuperar els detalls sobre els elements quan es realitza un llistat sobre els repositoris

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_details_on_remote_listing)
en: <p align="left">When checked, kdesvn fetches more detailed info about file items when making a listing to remote repositories so that you may see remote locks in overview.
    </p>
    <p align="left"><i>Be careful: This may let listings become REAL slow.</i></p>
ca@valencia: <p align="left">Quan es marca, Kdesvn recupera informació més detallada sobre els elements en realitzar un llistat sobre repositoris remots, de manera que es poden veure els blocatges remots en el resum.
    </p>
    <p align="left"><i>Precaució: Açò pot fer que els llistats esdevinguen MOLT lents.</i></p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_details_on_remote_listing)
en: Get file details while remote listing
ca@valencia: Obtín els detalls de fitxer en el llistat remot

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_info_recursive)
en: Get item info recursively
ca@valencia: Obtín la informació de l'element recursivament

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_properties_on_remote_items)
en: Should kdesvn retrieve properties on selected item in repositories
ca@valencia: Kdesvn recuperarà les propietats sobre l'element seleccionat en el repositori

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_properties_on_remote_items)
en: When browsing, kdesvn may try displaying properties below itemlist from a selected item. 
    On networked repositories (e.g., not opened via file:// protocol) this may get very slow. Thus, if you have slow network connections or when browsing hangs often you should deactivate it.
ca@valencia: En navegar, Kdesvn pot intentar mostrar les propietats davall la llista d'elements per a un element seleccionat.
    En els repositoris en la xarxa (p. ex., no oberts via el protocol file://), açò pot resultar molt lent. Per tant, si teniu una connexió de xarxa lenta o quan la navegació es penja sovint, haureu de desactivar-la.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_properties_on_remote_items)
en: Always get properties on networked repositories
ca@valencia: Obtín sempre les propietats sobre els repositoris en la xarxa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_store_passwords)
en: Should Subversion store passwords by default
ca@valencia: Subversion emmagatzemarà de manera predeterminada les contrasenyes

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_store_passwords)
en: Storing passwords is often a security problem. Kdesvn itself does not store any passwords, but the Subversion itself inside the configuration area of Subversion. If this area is readable from others you should not set it, but you may select for single non critical accounts inside the authentication dialog.
ca@valencia: Guardar contrasenyes sovint és un problema de seguretat. Kdesvn no en guarda cap, de manera que ho fa Subversion dintre de la seua àrea de configuració. Si esta àrea és de lectura per a altra gent, no s'hauria de configurar açò, però ho podeu seleccionar per a comptes no crítics dins del diàleg d'autenticació.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_passwords_in_wallet)
en: When saving passwords, do it into KDE Wallet instead of Subversions storage?
ca@valencia: En guardar les contrasenyes, fer-ho a dins de la cartera de KDE en lloc del rebost de Subversion?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_passwords_in_wallet)
en: <p>Tells if your passwords set in kdesvn should stored into KDE Wallet instead of simple clear text storage of Subversion.</p>
    <p>This would be a little bit more secure because KDE Wallet is (mostly) encrypted with a password. On other hand you must re-enter your passwords with other Subversion clients not accessing KDE wallet (e.g. svn command line itself, rapidsvn and so on).</p>
    <p>If you are HOME storage e.g. Subversion's config folder is on a network drive you should hard think about not storing passwords in a plain text file like Subversion does but put it into an encrypted storage like KDE Wallet or do not save passwords.</p>
ca@valencia: <p>Indica si les contrasenyes establides al kdesvn s'hauran d'emmagatzemar en la cartera de KDE en lloc de l'emmagatzematge en text clar de Subversion.</p>
    <p>Açò hauria de ser una mica més segur, ja que la cartera de KDE està (majoritàriament) encriptada amb una contrasenya. D'altra banda, caldrà que torneu a introduir les vostres contrasenyes amb els altres clients de Subversion que no accedisquen a la cartera de KDE (p. ex., la mateixa línia d'ordres, rapidsvn i així successivament).</p>
    <p>Si esteu emmagatzemant a HOME, i per exemple, la carpeta de configuració de Subversion es troba en una unitat de xarxa, haureu de pensar seriosament no emmagatzemar les contrasenyes en un fitxer de text net, com fa Subversion. No cal res més que posar-les en un emmagatzematge encriptat com la cartera de KDE o no guardar les contrasenyes.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_passwords_in_wallet)
en: Store passwords into KDE Wallet
ca@valencia: Guarda les contrasenyes en la cartera de KDE

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_use_password_cache)
en: Use an internal password cache
ca@valencia: Utilitza un cau de contrasenyes intern

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_log_always_list_changed_files)
en: Read detailed change lists
ca@valencia: Llig les llistes de canvis detallats

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_log_always_list_changed_files)
en: Reading lists of changed files may sometimes a little bit slow down things. But if this feature is switched off, kdesvn may fail generating differences between node changes from within the log viewer.
ca@valencia: Llegir les llistes de fitxers canviats a vegades pot alentir un xic les coses. Però si es desactiva esta característica, Kdesvn pot fallar en generar les diferències entre els canvis de node des de dintre del visor del registre.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_review_commit)
en: List items next commit will send or not
ca@valencia: Llista els elements de la següent comissió que seran o no enviats

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_commit_hide_new)
en: Should unversioned items be displayed in commit dialog or not.
ca@valencia: S'han o no de mostrar els elements sense versió en el diàleg de comissió.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_commit_hide_new)
en: Hide new items in commit box
ca@valencia: Oculta els elements nous en el quadro de comissió

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_update_add_as_modification)
en: <html><head/><body><p>If set, a local addition at the same path as an incoming addition of the same node kind results in a normal node with a possible local modification, instead of a tree conflict.</p></body></html>
ca@valencia: <html><head/><body><p>Si s'establix, una addició local al mateix camí que una addició entrant de la mateixa classe de node, resultarà en un node normal amb una possible modificació local, en lloc d'un conflicte en l'arbre.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_update_add_as_modification)
en: Update modifies instead of creating conflicts
ca@valencia: Una actualització modificarà en lloc de crear conflictes

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_update_make_parents)
en: <html><head/><body><p>If set, create any non-existent parent directories also by checking them out at depth=empty</p></body></html>
ca@valencia: <html><head/><body><p>Si s'establix, es crearà qualsevol directori pare no existent extraent-los també a la profunditat buida</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_update_make_parents)
en: Update makes missing parents
ca@valencia: Una actualització crearà els elements pare que falten

en: Not filling log cache because it is disabled due setting for this repository.
ca@valencia: No s'està omplint el cau de registres, ja que està desactivat per este repositori.

en: Filling log cache in background.
ca@valencia: S'està omplint el cau de registres en segon pla.

en: Filling cache canceled.
ca@valencia: L'ompliment del cau s'ha cancel·lat.

en: Cache filled up to revision %1.
ca@valencia: Cau plena fins a la revisió «%1».

en: Filling log cache in background finished.
ca@valencia: L'ompliment del cau de registres en segon pla ha finalitzat.

en: %1 of %2 transferred.
ca@valencia: S'han transferit %1 de %2.

en: %1 transferred.
ca@valencia: S'han transferit %1.

en: Log message for revision
ca@valencia: Missatge de registre per a la revisió

en: Go to line
ca@valencia: Ves fins a la línia

en: Show line
ca@valencia: Mostra línia

en: Show line number
ca@valencia: Mostra número de línia

[ctx: @title:window]
en: Log Message for Revision %1
ca@valencia: Missatge de registre per a la revisió %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_BlameTree)
en: Line
ca@valencia: Línia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_BlameTree)
en: Revision
ca@valencia: Revisió

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_BlameTree) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_startDateButton) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_stopDateButton)
en: Date
ca@valencia: Data

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_BlameTree)
en: Author
ca@valencia: Autoria

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_BlameTree)
en: Content
ca@valencia: Contingut

en: Add to revision control
ca@valencia: S'afig a la revisió de control

en: Restore missing
ca@valencia: Es restaura el que falta

en: Revert
ca@valencia: Revertix

en: Revert failed
ca@valencia: L'acció de revertir ha fallat

en: Resolved
ca@valencia: S'ha resolt

en: Skip
ca@valencia: S'ha omés

en: Deleted
ca@valencia: S'ha suprimit

en: Added
ca@valencia: S'ha afegit

en: Update
ca@valencia: S'ha actualitzat

en: Update complete
ca@valencia: S'ha completat l'actualització de

en: Update external module
ca@valencia: S'ha actualitzat un mòdul extern

en: Status on external
ca@valencia: Estat sobre el repositori extern

en: Commit Modified
ca@valencia: S'ha modificat la comissió

en: Commit Added
ca@valencia: S'ha afegit la comissió

en: Commit Deleted
ca@valencia: S'ha suprimit la comissió

en: Commit Replaced
ca@valencia: S'ha substituït la comissió

en: Locking
ca@valencia: S'ha blocat

en: Unlocked
ca@valencia: S'ha desblocat

en: Lock failed
ca@valencia: L'acció de blocatge ha fallat

en: Unlock failed
ca@valencia: L'acció de desblocatge ha fallat

en: unchanged
ca@valencia: sense canvis

en: item wasn't present
ca@valencia: l'element no està present

en: unversioned item obstructed work
ca@valencia: l'element sense versió obstruïx la tasca

en: Modified state had mods merged in.
ca@valencia: L'estat modificat té modificacions fusionades.

en: Modified state got conflicting mods.
ca@valencia: L'estat modificat té modificacions en conflicte.

en: Enter password for realm %1
ca@valencia: Introduïu la contrasenya per al domini %1

en: The certificate is not issued by a trusted authority. Use the fingerprint to validate the certificate manually.
ca@valencia: El certificat no ha sigut emés per una autoritat de confiança. Utilitzeu l'empremta digital per a validar el certificat manualment.

en: The certificate hostname does not match.
ca@valencia: El certificat no coincidix amb el nom de l'amfitrió.

en: The certificate is not yet valid.
ca@valencia: El certificat ja no és vàlid.

en: The certificate has expired.
ca@valencia: El certificat ha vençut.

en: The certificate has an unknown error.
ca@valencia: El certificat conté un error desconegut.

en: %1
    Really store password as plain text?
ca@valencia: %1
    Cal emmagatzemar realment la contrasenya com a text net?

en: Save password
ca@valencia: Guarda la contrasenya

[ctx: @action:button]
en: Store in Plain Text
ca@valencia: Emmagatzema en text normal

en: SVN Error
ca@valencia: S'ha produït un error de SVN

en: Command "%1" not implemented or known
ca@valencia: L'ordre «%1» no està implementada o és desconeguda

en: "GET" requires output file
ca@valencia: «GET» requerix fitxer d'eixida

en: May only switch one URL at time
ca@valencia: Tan sols es pot canviar un URL alhora

en: Switch only on working copies
ca@valencia: Tan sols es pot canviar sobre còpies de treball

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CopyMoveView)
en: Copy / Move
ca@valencia: Copia / Mou

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_HeadOneLabel)
en: Rename
ca@valencia: Canvia el nom

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_HeadTwoLabel)
en: to
ca@valencia: a

en: Rename/move
ca@valencia: Canvia el nom/mou

[ctx: @title:window]
en: Move/Rename File/Directory
ca@valencia: Mou/Canvia el nom del fitxer/directori

[ctx: @title:window]
en: Copy File/Directory
ca@valencia: Copia el fitxer/directori

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, CreateRepoDlg)
en: Create new repository
ca@valencia: Crea un repositori nou

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_DisableFsync)
en: Disable fsync at commit (BDB only)
ca@valencia: Desactiva «fsync» en cometre (només BDB)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Path to repository:
ca@valencia: Camí cap al repositori:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, m_FilesystemSelector)
en: Select type of storage
ca@valencia: Tria el tipus de guardada

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, m_FilesystemSelector)
en: Select the storage type of repository (FSFS or Berkely DB)
ca@valencia: Trieu el tipus de guardada del repositori (FSFS o DB de Berkeley)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_CreateMainDirs)
en: Create trunk, tags and branches folders
ca@valencia: Crea les carpetes «trunk», «tags» i «branches»

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_CreateMainDirs)
en: If this is set then the base layout (<tt>/trunk</tt>,<tt>/branches</tt> and <tt>/tags</tt>) will created after opening the fresh repository.
ca@valencia: Si s'establix açò, llavors la disposició base <tt>/trunk</tt>, <tt>/branches</tt> i <tt>/tags</tt> serà creada després d'obrir el repositori nou.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_CreateMainDirs)
en: Create main folders
ca@valencia: Crea les carpetes principals

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_presvn16compat)
en: Is created repository compatible to Subversion prior 1.6
ca@valencia: S'ha creat un repositori compatible amb Subversion anterior a la versió 1.6

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_presvn16compat)
en: If set, the repository created will compatible to Subversion prior 1.5. This is only useful when svnqt is running with Subversion 1.6 or above.
ca@valencia: Si s'establix, el repositori creat serà compatible amb Subversion anterior a la versió 1.5. Açò només és útil quan svnqt s'està executant amb Subversion 1.6 o superior.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_presvn16compat)
en: Compatible to Subversion prior 1.6
ca@valencia: Compatible amb Subversion anterior a la versió 1.6

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_LogKeep)
en: Disable automatic log file removal (BDB only)
ca@valencia: Desactiva eliminació automàtica del fitxer de registre (només BDB)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Type of repository:
ca@valencia: Tipus de repositori:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_presvn15compat)
en: Is created repository compatible to Subversion prior 1.5
ca@valencia: S'ha creat un repositori compatible amb Subversion anterior a la versió 1.5

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_presvn15compat)
en: If set, the repository created will compatible to Subversion prior 1.5. This is only useful when svnqt is running with Subversion 1.5 or above.
ca@valencia: Si s'establix, el repositori creat serà compatible amb Subversion anterior a la versió 1.5. Açò només és útil quan svnqt s'està executant amb Subversion 1.5 o superior.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_presvn15compat)
en: Compatible to Subversion prior 1.5
ca@valencia: Compatible amb Subversion anterior a la versió 1.5

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_presvn18compat)
en: Is created repository compatible to Subversion prior 1.8
ca@valencia: S'ha creat un repositori compatible amb Subversion anterior a la versió 1.8

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_presvn18compat)
en: If set, the repository created will compatible to Subversion prior 1.4. This is only useful when svnqt is running with Subversion 1.8 or above.
ca@valencia: Si s'establix, el repositori creat serà compatible amb Subversion anterior a la versió 1.4. Açò només és útil quan svnqt s'està executant amb Subversion 1.8 o superior.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_presvn18compat)
en: Compatible to Subversion prior 1.8
ca@valencia: Compatible amb Subversion anterior a la versió 1.8

en: Log cache holds %1 log entries and consumes %2 on disk.
ca@valencia: El cau de registres manté %1 entrades i consumix %2 en el disc.

en: Really clean cache for repository
    %1?
ca@valencia: S'ha buidat el cau per al repositori
    %1?

en: Clean repository cache
ca@valencia: Buida el cau del repositori

[ctx: @action:button]
en: Delete Cache
ca@valencia: Suprimix la memòria cau

en: Really clean cache and data for repository
    %1?
ca@valencia: S'ha buidat el cau i les dades per al repositori
    %1?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_DeleteRepositoryButton)
en: Delete repository
ca@valencia: Suprimix el repositori

[ctx: @action:button]
en: Delete Repository
ca@valencia: Suprimix el repositori

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, DBOverView)
en: Overview about cache database content
ca@valencia: Informació sobre el contingut de la base de dades del cau

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_RepositoryLabel)
en: Known repositories
ca@valencia: Repositoris coneguts

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_DeleteCacheButton) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, m_DeleteCacheButton)
en: Delete cache entries for current selected repository
ca@valencia: Suprimix les entrades al cau per al repositori seleccionat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_DeleteCacheButton)
en: Delete cache
ca@valencia: Suprimix el cau

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_DeleteRepositoryButton) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, m_DeleteRepositoryButton)
en: Delete all entries and settings for selected repository
ca@valencia: Suprimix totes les entrades i la configuració per al repositori seleccionat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_SettingsButton)
en: Repository Settings
ca@valencia: Configureu el repositori

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_StatisticButton)
en: Statistics for repository
ca@valencia: Estadístiques per al repositori

[ctx: @title:window]
en: Settings for %1
ca@valencia: Configuració per a %1

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Log cache settings
ca@valencia: Configureu la memòria cau del registre

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dbcfg_noCacheUpdate)
en: Do not update log cache on open
ca@valencia: No actualitzar el cau del registre en obrir

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Prefixes to filter out in revision tree
ca@valencia: Prefixos que s'han de filtrar en l'arbre de revisions

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Log and statistics setting
ca@valencia: Configureu el registre i les estadístiques

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Hide logs containing following words
ca@valencia: Oculta els registres que continguen les paraules següents

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KEditListWidget, dbcfg_exclude_log_pattern)
en: This is a list which words/substrings a log entry must contain so it will be hidden from log and statistics
ca@valencia: Esta és una llista de les paraules/subcadenes que haurà de contindre una entrada de registre perquè s'oculte al registre i a les estadístiques

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Do not show commits from following users
ca@valencia: No mostrar les comissions dels usuaris següents

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KEditListWidget, dbcfg_exclude_userslog)
en: Do not display commits of listed users in log window and statistics view
ca@valencia: No mostrar les comissions dels usuaris llistats en la finestra del registre i en la vista de les estadístiques

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dbcfg_filter_empty_author)
en: Do not display commits without author
ca@valencia: No mostrar les comissions sense autor

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DumpRepoDlg)
en: Dump repository
ca@valencia: Bolca el repositori

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_UseDeltas)
en: Use deltas
ca@valencia: Utilitza deltes

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, m_StartNumber)
en: -1 for START
ca@valencia: -1 per a START

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lblEnd)
en: End revision:
ca@valencia: Revisió final:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_incrementalDump)
en: incremental Dump
ca@valencia: Bolcat incremental

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_Rangeonly)
en: Dump revision range
ca@valencia: Bolca l'interval de revisions

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_OutfileLabel)
en: Dump into:
ca@valencia: Bolca dintre de:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, m_EndNumber)
en: -1 for HEAD
ca@valencia: -1 per a HEAD

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lblStart)
en: Start revision:
ca@valencia: Revisió inici:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_RepoLabel)
en: Repository to dump:
ca@valencia: Repositori que s'ha de bolcar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_PatternLabel)
en: Patterns to add or remove:
ca@valencia: Patrons per a afegir o eliminar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_RemoveCheckBox)
en: Remove patterns
ca@valencia: Elimina els patrons

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_DepthLabel)
en: Depth for ignore
ca@valencia: Profunditat per a ignorar

[ctx: @title:window]
en: Add Property
ca@valencia: Afig una propietat

en: One of <b>'native'</b>, <b>'LF'</b>, <b>'CR'</b>, <b>'CRLF'</b>.
ca@valencia: Un dels <b>'natius'</b>, <b>'LF'</b>, <b>'CR'</b>, <b>'CRLF'</b>.

en: If present, make the file executable.<br/>This property can not be set on a directory. A non-recursive attempt will fail, and a recursive attempt will set the property only on the file children of the folder.
ca@valencia: Si està present, torna el fitxer com executable.<br/>Esta propietat no es pot establir sobre un directori. Un intent no recursiu fallarà, i un intent recursiu establirà la propietat tan sols en els fitxers fill de la carpeta.

en: Keywords to be expanded into the contents of a file.<br/>They can be inserted into documents by placing a keyword anchor which is formatted as $KeywordName$.<br/>Valid keywords are:<br/><b>URL/HeadURL</b> The URL for the head revision of the project.<br/><b>Author/LastChangedBy</b> The last person to change the file.<br/><b>Date/LastChangedDate</b> The date/time the object was last modified.<br/><b>Revision/Rev/LastChangedRevision</b> The last revision the object changed.<br/><b>Id</b> A compressed summary of the previous 4 keywords.
ca@valencia: Paraules clau que s'expandiran en el contingut d'un fitxer.<br/>Es poden inserir en els documents posant un ancoratge de paraula clau, el qual es dona format com a $NomClau$.<br/>Paraules clau vàlides són:<br/><b>URL/HeadURL</b> L'URL de la revisió «HEAD» del projecte.<br/><b>Author/LastChangedBy</b> L'última persona que ha canviat el fitxer.<br/><b>Date/LastChangedDate</b> La data/hora de l'últim objecte que ha sigut modificat.<br/><b>Revision/Rev/LastChangedRevision</b> L'última revisió en la qual s'ha canviat l'objecte.<br/><b>Id</b> Un resum compacte de les 4 paraules clau anteriors.

en: Set this to any value (e.g. <b>'*'</b>) to enforce locking for this file.<br/>The file will be set read-only when checked out or updated, indicating that a user must acquire a lock on the file before they can edit and commit changes.
ca@valencia: Establir açò a qualsevol valor (p. ex: <b>'*'</b>) per a forçar el blocatge d'este fitxer.<br/>El fitxer serà establit com a només lectura quan s'extraga o actualitze, indicant que un usuari primer haurà d'adquirir un blocatge del fitxer abans de poder-lo editar i cometre els canvis.

en: The mimetype of the file. Used to determine whether to merge the file and how to serve it from Apache. A mimetype beginning with <b>'text/'</b> (or an absent mimetype) is treated as text. Anything else is treated as binary.
ca@valencia: El tipus MIME del fitxer. S'utilitza per a determinar si fusionar el fitxer i com s'haurà de servir des d'Apache. Un tipus MIME que comence per <b>'text/'</b> (o un tipus MIME absent) és tractat com a text. Qualsevol altra cosa és tractada com a binari.

en: A newline separated list of module specifiers, each consisting of a relative directory path, optional revision flags, and a URL. For example:<br/><nobr><b>foo http://example.com/repos/projectA</b></nobr><br/><nobr><b>foo/bar -r 1234 http://example.com/repos/projectB</b></nobr>
ca@valencia: Una llista separada per salts de línia amb els especificadors de mòdul, cadascun dels quals consistix d'un camí relatiu a un directori, etiquetes de revisió opcionals, i un URL. Per exemple: <br/><nobr><b>foo http://example.com/repos/projecte_A</b></nobr><br/><nobr><b>foo/bar -r 1234 http://example.com/repos/projecte_B</b></nobr>

en: A newline separated list of file patterns to ignore.
ca@valencia: Una llista separada per salts de línia de patrons de fitxer que s'ignoraran.

en: Label text to show for the edit box where the user enters the issue number.
ca@valencia: Etiqueta de text per a mostrar en el quadro d'edició a on l'usuari introduïx el número d'incidència.

en: URL pointing to the issue tracker. It must contain <b>%BUGID%</b> which gets replaced with the bug issue number. Example:<br/><nobr><b>http://example.com/mantis/view.php?id=%BUGID%</b></nobr>
ca@valencia: URL apuntant cap al seguidor d'incidències. Haurà de contindre <b>%BUGID%</b> el qual serà substituït amb el número d'error de la incidència. Exemple:<br/><nobr><b>http://example.com/mantis/view.php?id=%BUGID%</b></nobr>

en: String which is appended to a log message when an issue number is entered. The string must contain <b>%BUGID%</b> which gets replaced with the bug issue number.
ca@valencia: Cadena que s'afig a un missatge de registre quan s'introduïx un número d'incidència. La cadena haurà de contindre <b>%BUGID%</b> el qual serà substituït pel número d'error de la incidència.

en: Set to <b>'yes'</b> if a warning shall be shown when no issue is entered in the commit dialog. Possible values:<br/><b>'true'</b>/<b>'yes'</b> or <b>'false'</b>/<b>'no'</b>.
ca@valencia: Establiu-ho a <b>«yes»</b> si s'ha de mostrar un avís quan no s'introduïx cap assumpte en el diàleg de comissió. Valors possibles:<br/><b>«true»</b>/<b>«yes»</b> o <b>«false»</b>/<b>«no»</b>.

en: Set to <b>'false'</b> if your bugtracking system has issues which are referenced not by numbers.<br/>Possible values: <b>'true'</b> or <b>'false'</b>.
ca@valencia: Establiu-ho a <b>«false»</b> si el vostre sistema de seguiment d'errors conté assumptes que no es referencien mitjançant números.<br/>Valors possibles: <b>«true»</b> o <b>«false»</b>.

en: Set to <b>'false'</b> if you want the bugtracking ID to be inserted at the top of the log message. The default is <b>'true'</b> which means the bugtracking ID is appended to the log message.
ca@valencia: Establiu-ho a <b>«false»</b> si voleu que l'ID del seguidor d'errors siga introduït a dalt del missatge de registre. El valor predeterminat és <b>«true»</b>, el qual significa que l'ID del seguidor d'errors s'afegirà al missatge de registre.

en: Two regular expressions separated by a newline.<br/>The first expression is used to find a string referring to an issue, the second expression is used to extract the bare bug ID from that string.
ca@valencia: Dues expressions regulars separades per una nova línia.<br/>La primera expressió s'utilitza per a trobar una cadena que es referix a una emissió, la segona expressió s'utilitza per a extraure l'ID de l'error en brut d'esta cadena.

en: Select or enter new property
ca@valencia: Trieu o introduïu una propietat nova

en: No help for this property available
ca@valencia: No hi ha ajuda disponible per a esta propietat

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, EditPropsDlg)
en: Modify property
ca@valencia: Modifica la propietat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_NameLabel)
en: Property name:
ca@valencia: Nom de la propietat:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_ValueLabel)
en: Property value:
ca@valencia: Valor de la propietat:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, helpButton)
en: Click for short info about pre-defined property name
ca@valencia: Clicar per a obtindre una xicoteta informació quant al nom predefinit de la propietat

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CheckoutInfo)
en: Checkout info
ca@valencia: Informació de l'extracció

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_TargetLabel)
en: Select target directory:
ca@valencia: Trieu el directori de destinació:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_UrlLabel)
en: Enter URL:
ca@valencia: Introduïu un URL:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_ignoreExternals)
en: Ignore externals while operation
ca@valencia: Ignora les definicions externes durant l'operació

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_ignoreExternals)
en: Ignore externals
ca@valencia: Ignora les definicions externes

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_overwriteButton)
en: May existing unversioned items overwritten
ca@valencia: Poden existir elements sense versió sobreescrits

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_overwriteButton)
en: Overwrite existing
ca@valencia: Sobreescriu tot l'existent

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_IgnoreKeywords)
en: Ignore keywords
ca@valencia: Ignora les paraules clau

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_CreateDirButton)
en: Append source URL name to subfolder
ca@valencia: Crea a una subcarpeta amb el nom final de l'URL

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_ShowExplorer)
en: Open after job
ca@valencia: Obri en finalitzar

en: Property
ca@valencia: Propietat

en: Value
ca@valencia: Valor

en: This property may not set by users.
    Rejecting it.
ca@valencia: Esta propietat no la poden establir els usuaris.
    Es refusa.

en: Protected property
ca@valencia: Propietat protegida

en: A property with that name exists.
    Rejecting it.
ca@valencia: Ja existix una propietat amb este nom.
    Es refusa.

en: Double property
ca@valencia: Propietat doble

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_startRevBox)
en: Start with revision
ca@valencia: Comença amb la revisió

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, m_startWorkingButton) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, m_stopWorkingButton)
en: Select current working copy changes
ca@valencia: Tria els canvis en la còpia de treball actual

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_startWorkingButton) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_stopWorkingButton)
en: WORKING
ca@valencia: TREBALL

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_startNumberButton)
en: N&umber
ca@valencia: Nú&mero

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_startStartButton)
en: S&TART
ca@valencia: &COMENÇA

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_stopRevBox)
en: Stop with revision
ca@valencia: Para amb la revisió

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_stopNumberButton)
en: Number
ca@valencia: Número

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_stopStartButton)
en: START
ca@valencia: COMENÇA

[ctx: @title:window]
en: Select Revisions
ca@valencia: Trieu les revisions

en: Select revision
ca@valencia: Tria la revisió

en: Could not run process "%1".
    
    Process stopped with message:
    %2
ca@valencia: No s'ha pogut executar el procés «%1».
    
    El procés s'ha parat amb el següent missatge:
    %2

en: Error running the graph layouting tool.
ca@valencia: S'ha produït un error mentre s'executava l'eina per a dibuixar el graf.

en: Please check that 'dot' is installed (package GraphViz).
ca@valencia: Comproveu que «dot» està instal·lat (paquet GraphViz).

en: Deleted at revision %1
ca@valencia: Suprimit a la revisió %1

en: Added at revision %1 as %2
ca@valencia: Afegit a la revisió %1 com a %2

en: Copied to %1 at revision %2
ca@valencia: Copiat a %1 a la revisió %2

en: Renamed to %1 at revision %2
ca@valencia: Canviat el nom a %1 a la revisió %2

en: Modified at revision %1
ca@valencia: Modificat a la revisió %1

en: Replaced at revision %1
ca@valencia: Substituït a la revisió %1

en: Revision %1
ca@valencia: Revisió %1

en: Could not open temporary file %1 for writing.
ca@valencia: No s'ha pogut obrir el fitxer temporal «%1» per a escriptura.

en: <br>Revision: %1<br>Author: %2<br>Date: %3<br>Log: %4</html>
ca@valencia: <br>Revisió: %1<br>Autoria: %2<br>Data: %3<br>Registre: %4</html>

en: <b>Revision</b>%1%2%3
ca@valencia: <b>Revisió</b>%1%2%3

en: <b>Author</b>%1%2%3
ca@valencia: <b>Autoria</b>%1%2%3

en: <b>Date</b>%1%2%3
ca@valencia: <b>Data</b>%1%2%3

en: <b>Log</b>%1%2%3
ca@valencia: <b>Registre</b>%1%2%3

en: Diff to previous
ca@valencia: Diff contra la revisió anterior

en: Diff to selected item
ca@valencia: Diff contra l'element seleccionat

en: Cat this version
ca@valencia: Bolca (cat) esta versió

en: Unselect item
ca@valencia: Element sense seleccionar

en: Select item
ca@valencia: Element seleccionat

en: Display details
ca@valencia: Mostra els detalls

en: Rotate counter-clockwise
ca@valencia: Gira cap a l'esquerra

en: Rotate clockwise
ca@valencia: Gira cap a la dreta

en: Save tree as PNG
ca@valencia: Guarda l'arbre com a PNG

en: Image (*.png)
ca@valencia: Imatge (*.png)

[ctx: @title:window]
en: Logs
ca@valencia: Registres

en: Getting logs - hit Cancel for abort
ca@valencia: S'estan obtenint els registres -premeu «Cancel·la» per a interrompre-

en: No log cache possible due broken database and networking not allowed.
ca@valencia: No hi ha cau de registres possible perquè la base de dades és defectuosa i que la xarxa no està permesa.

en: Could not retrieve logs, reason:
    %1
ca@valencia: No s'han pogut rebre els registres, motiu:
    %1

en: Scanning the logs for %1
ca@valencia: S'estan escanejant els missatges de registre per a %1

en: Cancel
ca@valencia: Cancel·la

[ctx: @title:window]
en: Scanning logs
ca@valencia: S'estan escanejant els missatges de registre

en: %1<br>Check change entry %2 of %3
ca@valencia: %1<br>Està comprovant els canvis en l'entrada %2 de %3

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_Srclabel)
en: Repository to copy:
ca@valencia: Repositori que s'ha de copiar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_Destlabel)
en: Destination folder:
ca@valencia: Carpeta de destinació:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_Cleanlogs)
en: Clean logs
ca@valencia: Neteja els missatges de registre

en: No ignore
ca@valencia: No ignorar

en: If set, add files or directories that match ignore patterns.
ca@valencia: Si està establida, s'afegiran els fitxers o directoris que coincidisquen amb els patrons que s'ignoraran.

en: Ignore unknown node types
ca@valencia: Ignora els tipus de node desconeguts

en: Should files with unknown node types be ignored
ca@valencia: En cas de fitxers amb els tipus de node desconegut seran ignorats

en: Ignore files of which the node type is unknown, such as device files and pipes.
ca@valencia: Ignora els fitxers amb el tipus de node desconegut, com els fitxers de dispositius i canonades.

en: (Last part)
ca@valencia: (Última part)

en: Create subdirectory %1 on import
ca@valencia: Crea el subdirectori «%1» sobre el qual importar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Load into repository:
ca@valencia: Carrega dintre del repositori:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_UuidGroup)
en: Uuid action
ca@valencia: Acció UUID

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_UUidForce) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_ForceCheck)
en: Force
ca@valencia: Força

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_UUidIgnore)
en: Ignore
ca@valencia: Ignora

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_UUidDefault)
en: Default
ca@valencia: Predeterminat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_UsePre)
en: Use pre-commit hook
ca@valencia: Utilitza un procediment automàtic abans de la comissió

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_UsePost)
en: Use post-commit hook
ca@valencia: Utilitza un procediment automàtic després de la comissió

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel5) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, m_Rootfolder)
en: Path to load the dump into (see context help)
ca@valencia: Camí cap al qual carregar el bolcat (vegeu l'ajuda contextual)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel5) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_Rootfolder)
en: If not empty, load the dump into a specific folder instead into root of repository. This folder must exist before loading the dump.
ca@valencia: Si no està buit, carrega el bolcat dintre d'una carpeta en concret en comptes de l'arrel del repositori. Esta carpeta haurà d'existir abans de carregar el bolcat.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Load into folder:
ca@valencia: Carrega dintre de la carpeta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Dump file:
ca@valencia: Fitxer de bolcat:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_validateProps)
en: Validate the properties on load (only Subversion 1.7 or newer)
ca@valencia: Valida les propietats durant la càrrega (només amb Subversion 1.7 o posterior)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_validateProps)
en: Validate properties
ca@valencia: Valida les propietats

en: Networked URL to open but networking is disabled.
ca@valencia: URL cap a la xarxa que cal obrir, però la xarxa està desactivada.

en: History of item
ca@valencia: Historial de l'element

en: History
ca@valencia: Historial

en: Displays the history log of selected item
ca@valencia: Mostra el registre de l'historial de l'element seleccionat

en: History of item ignoring copies
ca@valencia: Historial de l'element ignorant les còpies

en: Displays the history log of selected item without following copies
ca@valencia: Mostra el registre de l'historial de l'element seleccionat sense seguir les còpies

en: Full revision tree
ca@valencia: Arbre de revisions

en: Shows history of item as linked tree
ca@valencia: Mostra l'historial de l'element com un arbre enllaçat

en: Partial revision tree
ca@valencia: Arbre de revisions parcial

en: Shows history of item as linked tree for a revision range
ca@valencia: Mostra l'historial de l'element com un arbre enllaçat per a un interval de revisions

en: Properties
ca@valencia: Propietats

en: Display Properties
ca@valencia: Mostra les propietats

en: Display last changes
ca@valencia: Mostra els últims canvis

en: Display last changes as difference to previous commit.
ca@valencia: Mostra els últims canvis com a diferències a la comissió anterior.

en: Details
ca@valencia: Detalls

en: Show details about selected item
ca@valencia: Mostra els detalls sobre l'element seleccionat

en: Move
ca@valencia: Mou

en: Moves or renames current item
ca@valencia: Mou o canvia el nom de l'element actual

en: Create a copy of current item
ca@valencia: Crea una còpia de l'element actual

en: Check for updates
ca@valencia: Comprova si hi ha actualitzacions

en: Check if current working copy has items with newer version in repository
ca@valencia: Mira si la còpia de treball té elements amb una versió més nova al repositori

en: Check updates
ca@valencia: Comprova les actualitzacions

en: Blame
ca@valencia: Responsabilitat

en: Output the content of specified files or URLs with revision and author information in-line.
ca@valencia: Mostra el contingut dels fitxers o els URL indicats amb informació inclosa quant a la revisió i l'autor.

en: Blame range
ca@valencia: Qui va canviar la línia en l'interval

en: Cat head
ca@valencia: Bolca (cat) el HEAD

en: Output the content of specified files or URLs.
ca@valencia: Mostra el contingut dels fitxers o els URL especificats.

en: Cat revision...
ca@valencia: Cat revisió…

en: Output the content of specified files or URLs at specific revision.
ca@valencia: Mostra el contingut dels fitxers o els URL especificats amb una versió específica.

en: Lock current items
ca@valencia: Bloca els elements actuals

en: Try lock current item against changes from other users
ca@valencia: Intenta blocar l'element actual contra canvis realitzats per altres usuaris

en: Unlock current items
ca@valencia: Desbloca els elements actuals

en: Free existing lock on current item
ca@valencia: Allibera l'element actual dels blocatges existents

en: New folder
ca@valencia: Carpeta nova

en: Create a new folder
ca@valencia: Crea una carpeta nova

en: Switch repository
ca@valencia: Canvia el repositori

en: Switch repository path of current working copy path ("svn switch")
ca@valencia: Canvia el camí del repositori de la còpia de treball actual («svn switch»)

en: Relocate current working copy URL
ca@valencia: Torna a establir l'URL de la còpia de treball

en: Relocate URL of current working copy path to other URL
ca@valencia: Torna a establir l'URL de la còpia de treball a un altre

en: Unversioned
ca@valencia: Sense versió

en: Browse folder for unversioned items and add them if wanted.
ca@valencia: Busca en la carpeta elements sense versió i després els afig, si es vol.

en: Open repository of working copy
ca@valencia: Obri el repositori de la còpia de treball

en: Opens the repository the current working copy was checked out from
ca@valencia: Obri el repositori des del qual s'ha extret la còpia de treball actual

en: Cleanup
ca@valencia: Neteja

en: Recursively clean up the working copy, removing locks, resuming unfinished operations, etc.
ca@valencia: Neteja la còpia de treball recursivament, eliminant blocatges, restaurant operacions no finalitzades, etc.

en: Import folders into current
ca@valencia: Importa les carpetes cap a l'actual

en: Import folder content into current URL
ca@valencia: Importa el contingut de la carpeta cap a l'URL actual

en: Add selected files/dirs
ca@valencia: Afig els fitxers/directoris seleccionats

en: Adding selected files and/or directories to repository
ca@valencia: Afig els fitxers i/o directoris seleccionats al repositori

en: Add selected files/dirs recursive
ca@valencia: Afig els fitxers/directoris seleccionats recursivament

en: Adding selected files and/or directories to repository and all subitems of folders
ca@valencia: Afig els fitxers i/o directoris seleccionats al repositori i tots els subelements de les carpetes

en: Delete selected files/dirs
ca@valencia: Suprimix els fitxers/directoris seleccionats

en: Deleting selected files and/or directories from repository
ca@valencia: Suprimix els fitxers i/o directoris seleccionats del repositori

en: Delete folder
ca@valencia: Suprimix la carpeta

en: Deleting selected directories from repository
ca@valencia: Suprimix els directoris seleccionats del repositori

en: Revert current changes
ca@valencia: Revertix els canvis actuals

en: Mark resolved
ca@valencia: Marca com a resolt

en: Marking files or dirs resolved
ca@valencia: Marca els fitxers o directoris resolts

en: Resolve conflicts
ca@valencia: Resol els conflictes

en: Ignore/Unignore current item
ca@valencia: Des/ignora l'element actual

en: Add or Remove ignore pattern
ca@valencia: Afig o elimina un patró que s'ha d'ignorar

en: Update to head
ca@valencia: Actualitza a HEAD

[ctx: Menu item]
en: Update
ca@valencia: Actualitza

en: Update to revision...
ca@valencia: Actualitza a la revisió…

en: Commit
ca@valencia: Comet

en: Diff local changes
ca@valencia: Diff dels canvis locals

en: Diff working copy against BASE (last checked out version) - does not require access to repository
ca@valencia: Diff de la còpia de treball contra «BASE» (última versió extreta) -no requerix accés al repositori-

en: Diff against HEAD
ca@valencia: Diff contra HEAD

en: Diff working copy against HEAD (last checked in version)- requires access to repository
ca@valencia: Diff entre la còpia de treball i «HEAD» (última versió extreta) -es requerix accés al repositori-

en: Diff items
ca@valencia: Diff dels elements

en: Diff two items
ca@valencia: Diff dos elements

en: Merge two revisions
ca@valencia: Fusiona dues revisions

en: Merge
ca@valencia: Fusiona

en: Merge two revisions of this entry into itself
ca@valencia: Fusiona dues revisions d'esta entrada en si mateixa

en: Merge repository path into current working copy path or current repository path into a target
ca@valencia: Fusiona el camí del repositori dins de la còpia de treball actual o en un objectiu

en: Open With...
ca@valencia: Obri amb…

en: Checkout current repository path
ca@valencia: Extrau des del camí del repositori actual

en: Checkout
ca@valencia: Extrau

en: Export current repository path
ca@valencia: Exporta el camí del repositori actual

en: Select browse revision
ca@valencia: Tria la revisió del navegador

en: Checkout a repository
ca@valencia: Extrau un repositori

en: Export a repository
ca@valencia: Exporta un repositori

en: Export
ca@valencia: Exporta

en: Refresh view
ca@valencia: Actualitza la vista

en: Refresh
ca@valencia: Actualitza

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_DispSpecDiff)
en: Diff revisions
ca@valencia: Revisions de «diff»

en: Unfold File Tree
ca@valencia: Desplega l'arbre de fitxers

en: Opens all branches of the file tree
ca@valencia: Obri totes les branques de l'arbre de fitxers

en: Fold File Tree
ca@valencia: Plega l'arbre de fitxers

en: Closes all branches of the file tree
ca@valencia: Tanca totes les branques de l'arbre de fitxers

en: Update log cache
ca@valencia: Actualitza el cau del registre

en: Update the log cache for current repository
ca@valencia: Actualitza el cau del registre per al repositori actual

en: Set property recursive
ca@valencia: Establix la propietat de forma recursiva

en: Settings for current repository
ca@valencia: Configureu el repositori actual

en: Stop updating the log cache
ca@valencia: Para l'actualització del cau del registre

[ctx: @title:window]
en: Edit Pattern to Ignore for "%1"
ca@valencia: Editeu el patró que s'ignorarà per a «%1»

en: Nothing selected for unlock
ca@valencia: No hi ha res seleccionat per a desblocar

[ctx: @title:window]
en: Lock Message
ca@valencia: Missatge de blocatge

en: Steal lock?
ca@valencia: S'ha d'amprar el blocatge?

en: Break lock or ignore missing locks?
ca@valencia: S'han de trencar els blocatges o ignorar-los?

en: Unlocking items
ca@valencia: Elements sense blocatge

[ctx: @action:button]
en: Break Lock
ca@valencia: Trenca el blocatge

[ctx: @action:button]
en: Ignore
ca@valencia: Ignora

en: Nothing selected for delete
ca@valencia: No hi ha res seleccionat per a suprimir

en: Automatic generated base layout by kdesvn
ca@valencia: Disposició base generada automàticament per Kdesvn

en: May not make subdirectories of a file
ca@valencia: No es poden crear subdirectoris d'un fitxer

[ctx: @title:window]
en: Merge
ca@valencia: Fusió

en: Error getting entry to relocate
ca@valencia: S'ha produït un error mentre s'obtenia l'entrada per a tornar a situar

[ctx: @title:window]
en: Relocate Path %1
ca@valencia: Torna a situar en el camí %1

en: Invalid url given!
ca@valencia: S'ha indicat un URL no vàlid!

en: Relocate path %1
ca@valencia: Torna a situar en el camí %1

en: Cannot import into multiple targets
ca@valencia: No s'ha pogut importar cap a múltiples destinacions

en: Import files from folder
ca@valencia: Importa els fitxers des de la carpeta

en: Import file
ca@valencia: Importa un fitxer

[ctx: @title:window]
en: Import Log
ca@valencia: Registre d'importació

en: Could not retrieve repository of working copy.
ca@valencia: No s'ha pogut rebre el repositori de la còpia de treball.

en: Only in working copy possible.
ca@valencia: Tan sols és possible en la còpia de treball.

en: Error
ca@valencia: S'ha produït un error

en: Only on single folder possible
ca@valencia: Tan sols és possible sobre una única carpeta

en: Sorry - internal error
ca@valencia: Ho sentim -error intern-

en: Hold Ctrl key while click on selected item for unselect
ca@valencia: Mantindre premuda la tecla «Ctrl» mentre cliqueu damunt de l'element seleccionat per a cancel·lar la selecció

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeView, m_LogTreeView) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeWidget, m_ChangedList)
en: See context menu for more actions
ca@valencia: Per a més accions veure el menú contextual

en: Click for navigate
ca@valencia: Cliqueu per a navegar

en: Navigation
ca@valencia: Navegueu

en: Could not retrieve repository.
ca@valencia: No s'ha pogut rebre del repositori.

en: Not yet implemented
ca@valencia: Encara no s'ha implementat

en: Edit property recursively
ca@valencia: Edita la propietat de forma recursiva

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, MergeDlg)
en: MergeSettings
ca@valencia: Configureu la fusió

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_SrcOneLabel)
en: Source 1:
ca@valencia: Font 1:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_SrcTwoLabel)
en: Source 2:
ca@valencia: Font 2:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_OutLabel)
en: Output to:
ca@valencia: Eixida a:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_MergeParameter)
en: Merge parameter
ca@valencia: Paràmetres de la fusió

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_RecursiveCheck)
en: Recursive
ca@valencia: Recursiu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_RelatedCheck)
en: Handle unrelated as related items
ca@valencia: Gestiona els elements sense relacionar com a relacionats

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_RelatedCheck)
en: Ignore ancestry
ca@valencia: Ignora l'ascendència

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_ForceCheck)
en: Force delete on modified/unversioned items
ca@valencia: Força la supressió dels elements modificats/sense versió

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_Reintegrate)
en: lump-merge all of source URL's unmerged changes
ca@valencia: Fusiona en bloc tots els canvis sense fusionar de l'URL d'origen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_Reintegrate)
en: Reintegrate merge
ca@valencia: Reintegra la fusió

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_DryCheck)
en: Just dry run without modifications
ca@valencia: Senzillament executa sense modificar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_DryCheck)
en: Dry run
ca@valencia: Simula

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_RecordOnly)
en: Only write mergeinfo
ca@valencia: Escriu només la informació de la fusió

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_RecordOnly)
en: The merge is not actually performed, but the mergeinfo for the revisions which would have been merged is recorded in the working copy
ca@valencia: La fusió no s'ha realitzat, però la informació de la fusió per a les revisions que s'havien de fusionar està enregistrada en la còpia de treball

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_RecordOnly)
en: Record only
ca@valencia: Només grava

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_useExternMerge)
en: Use external merge not Subversion's merge
ca@valencia: Utilitza una fusió externa i no la de Subversion

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_useExternMerge)
en: Use external merge
ca@valencia: Utilitza una fusió externa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_AllowMixedRev)
en: If checked, allow merge into mixed revision working copy, otherwise raises error in that case
ca@valencia: Si està marcada, permetrà fusionar dins d'una revisió de la còpia de treball barrejada, en cas contrari augmentarà els errors

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_AllowMixedRev)
en: Merge into mixed revision
    working copy
ca@valencia: Fusiona dins d'una revisió de la
    còpia de treball barrejada

[ctx: @title:window]
en: Enter Merge Range
ca@valencia: Introducció de l'interval de fusió

en: Message
ca@valencia: Missatge

en: %1 at revision %2
ca@valencia: %1 a revisió %2

en: Name
ca@valencia: Nom

en: Status
ca@valencia: Estat

en: Last changed Revision
ca@valencia: Última revisió de canvi

en: Last author
ca@valencia: Últim autor

en: Last change date
ca@valencia: Última data de canvi

en: Locked by
ca@valencia: Blocat per

en: Other...
ca@valencia: Altra…

en: Undelete property
ca@valencia: Propietat sense suprimir

en: Delete property
ca@valencia: Suprimix la propietat

en: Missing SVN link
ca@valencia: Falta l'enllaç SVN

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, PropertiesDlg)
en: View and modify properties
ca@valencia: Veure i modificar les propietats

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbAdd)
en: Add Property
ca@valencia: Afig una propietat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbModify)
en: Modify Property
ca@valencia: Modifica la propietat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbDelete)
en: Delete Property
ca@valencia: Suprimix la propietat

en: %p% of %1
ca@valencia: %p% de %1

en: %1 of %2
ca@valencia: %1 de %2

en: Finished
ca@valencia: Finalitzada

en: Got no logs
ca@valencia: No s'han obtingut els missatges de registre

en: Got no info.
ca@valencia: No s'ha obtingut informació.

[ctx: @title:window]
en: History of %1
ca@valencia: Historial de %1

[ctx: @title:window]
en: Annotate
ca@valencia: Anotacions

en: Annotate lines - hit Cancel for abort
ca@valencia: S'estan recuperant les línies d'anotació -premeu «Cancel·la» per a interrompre-

en: Got no annotate
ca@valencia: No s'ha rebut cap anotació

[ctx: @title:window]
en: Content Get
ca@valencia: Obtenció del contingut

en: Getting content - hit Cancel for abort
ca@valencia: S'està obtenint el contingut -premeu «Cancel·la» per a interrompre-

en: Error getting content
ca@valencia: S'ha produït un error mentre s'obtenia el contingut

en: Error while open temporary file
ca@valencia: S'ha produït un error mentre s'obria un fitxer temporal

[ctx: @title:window]
en: Content of %1
ca@valencia: Contingut de %1

en: Got no content.
ca@valencia: No s'ha obtingut el contingut.

en: Enter folder name:
ca@valencia: Introduïu el nom de carpeta:

[ctx: @title:window]
en: Details
ca@valencia: Detalls

en: Retrieving information - hit Cancel for abort
ca@valencia: S'està rebent la informació -premeu «Cancel·la» per a interrompre-

en: Canonical repository URL
ca@valencia: URL canònic del repositori

en: Checksum
ca@valencia: Suma de verificació

en: Type
ca@valencia: Tipus

en: File
ca@valencia: Fitxer

en: Folder
ca@valencia: Carpeta

en: Unknown
ca@valencia: Desconegut

en: Size
ca@valencia: Mida

en: Schedule
ca@valencia: Planificació

en: Addition
ca@valencia: Suma

en: Deletion
ca@valencia: Suprimiu

en: Last committed
ca@valencia: Última comissió

en: Last revision
ca@valencia: Última revisió

en: Content last changed
ca@valencia: Últim contingut canviat

en: Property last changed
ca@valencia: Última propietat canviada

en: New version of conflicted file
ca@valencia: Versió nova del fitxer en conflicte

en: Property reject file
ca@valencia: Propietat del fitxer refusat

en: Copy from URL
ca@valencia: Copia des de l'URL

en: Lock token
ca@valencia: Marca de blocatge

en: Owner
ca@valencia: Propietari

en: Locked on
ca@valencia: Blocatge sobre

en: Lock comment
ca@valencia: Comentari de blocatge

[ctx: @title:window]
en: Infolist
ca@valencia: Llista informativa

[ctx: @title:window]
en: Applying Properties
ca@valencia: Aplicació de les propietats

en: <center>Applying<br/>hit cancel for abort</center>
ca@valencia: <center>S'estan aplicant<br/>premeu «Cancel·la» per a interrompre</center>

en: Could not change to folder %1
ca@valencia: No s'ha pogut canviar a la carpeta %1

en: Not commit because networking is disabled
ca@valencia: No s'ha comés atés que la xarxa està desactivada

[ctx: @title:window]
en: Status / List
ca@valencia: Estat / llista

en: Creating list / check status
ca@valencia: S'està creant la llista / comprovant l'estat

en: Add and Commit
ca@valencia: Afig i comet

en: Delete and Commit
ca@valencia: Suprimix i comet

[ctx: @title:window]
en: Commit
ca@valencia: Comissió

en: Commit - hit Cancel for abort
ca@valencia: S'està cometent -premeu «Cancel·la» per a interrompre-

[ctx: @title:window]
en: Downloading
ca@valencia: Baixada

en: Download - hit Cancel for abort
ca@valencia: S'està baixant -premeu «Cancel·la» per a interrompre-

en: Can not do this diff because networking is disabled.
ca@valencia: No s'ha pogut fer esta diferència atés que la xarxa està desactivada.

en: Both entries seems to be the same, can not diff.
ca@valencia: Ambdues entrades pareixen ser la mateixa, no s'ha pogut fer diff.

en: Diff-process could not started, check command.
ca@valencia: No s'ha pogut iniciar el processament de les diferències, comproveu l'ordre.

[ctx: @title:window]
en: Diffing
ca@valencia: Diferències

en: Diffing - hit Cancel for abort
ca@valencia: S'estan creant les diferències -premeu «Cancel·la» per a interrompre-

en: No difference to display
ca@valencia: No hi ha diferències que s'hagen de mostrar

en: Diffing - hit cancel for abort
ca@valencia: S'estan creant les diferències -premeu «Cancel·la» per a interrompre-

en: Display process could not started, check command.
ca@valencia: No s'ha pogut iniciar el procés de visualització, comproveu l'ordre.

[ctx: @title:window]
en: Diff Display
ca@valencia: Vista de diff

[ctx: @title:window]
en: Making update
ca@valencia: Actualització

en: Making update - hit Cancel for abort
ca@valencia: S'està actualitzant -premeu «Cancel·la» per a interrompre-

en: Which files or directories should I add?
ca@valencia: Quins fitxers o directoris s'han d'afegir?

en: <center>The entry<br/>%1<br/>is versioned - break.</center>
ca@valencia: <center>L'entrada<br/>%1<br/>té versió -s'interromp-.</center>

en: Delete from repository
ca@valencia: Suprimix del repositori

[ctx: @title:window]
en: Export a Repository
ca@valencia: Exporteu un repositori

[ctx: @title:window]
en: Checkout a Repository
ca@valencia: Extracció d'un repositori

en: Export repository
ca@valencia: Exporta el repositori

en: Invalid local path given!
ca@valencia: S'ha indicat un camí local no vàlid!

en: Exporting a file?
ca@valencia: Exportar un fitxer?

en: Checking out a file?
ca@valencia: Extraure un fitxer?

[ctx: @title:window]
en: Export
ca@valencia: Exportació

[ctx: @title:window]
en: Checkout
ca@valencia: Extracció

en: Exporting
ca@valencia: S'està exportant

en: Checking out
ca@valencia: S'està extraent

en: <center>The entry<br/>%1<br/>is not versioned - break.</center>
ca@valencia: <center>L'entrada<br/>%1<br/>no té versió -s'interromp-.</center>

[ctx: @title:window]
en: Revert
ca@valencia: Reversió

en: Reverting items
ca@valencia: Elements revertits

[ctx: @title:window]
en: Switch URL
ca@valencia: Canviant l'URL

en: Switching URL
ca@valencia: S'està canviant l'URL

[ctx: @title:window]
en: Relocate Repository
ca@valencia: Tornant a localitzar el repositori

en: Relocate repository to new URL
ca@valencia: Torna a localitzar el repositori a l'URL nou

en: Can only switch one item at time
ca@valencia: Tan sols es pot canviar sobre un element alhora

en: Error getting entry to switch
ca@valencia: S'ha produït un error mentre s'obtenia l'entrada per al canvi

en: Switch URL
ca@valencia: Canvia l'URL

[ctx: @title:window]
en: Cleanup
ca@valencia: Neteja

en: Cleaning up folder
ca@valencia: S'està netejant la carpeta

[ctx: @title:window]
en: Resolve
ca@valencia: Resolució

en: Marking resolved
ca@valencia: S'estan marcant els resolts

en: Could not retrieve conflict information - giving up.
ca@valencia: No s'ha pogut obtindre la informació del conflicte. Es renuncia.

en: Resolve-process could not started, check command.
ca@valencia: No s'ha pogut iniciar el procés de resolució, comproveu l'ordre.

[ctx: @title:window]
en: Import
ca@valencia: Importació

en: Importing items
ca@valencia: S'estan important els elements

en: Nothing to merge.
ca@valencia: No hi ha res per a fusionar.

en: No destination to merge.
ca@valencia: No hi ha destinació per a fusionar.

en: Both sources must be same type.
ca@valencia: Ambdues fonts han de ser del mateix tipus.

en: Target for merge must same type like sources.
ca@valencia: L'objectiu per a fusionar ha de ser del mateix tipus que les fonts.

en: Both entries seems to be the same, will not do a merge.
ca@valencia: Ambdues entrades pareixen ser la mateixa, no s'ha pogut fer la fusió (merge).

en: Merge process could not started, check command.
ca@valencia: El procés de fusió (merge) no s'ha pogut iniciar, comproveu l'ordre.

en: Merging items
ca@valencia: Fusiona elements

[ctx: @title:window]
en: Move
ca@valencia: Moure

en: Moving/Rename item
ca@valencia: Mou/Canvia el nom d'un element

en: Moving entries
ca@valencia: Mou entrades

[ctx: @title:window]
en: Copy / Move
ca@valencia: Copiar / Moure

en: Copy or Moving entries
ca@valencia: Copia o mou entrades

en: No unversioned items found.
ca@valencia: No s'han trobat elements sense versió.

[ctx: @title:window]
en: Add Unversioned Items
ca@valencia: Afig elements sense versió

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_ChangedList)
en: Item
ca@valencia: Element

en: Found %1 modified item | Found %1 modified items
ca@valencia[0]: S'ha trobat %1 element modificat
ca@valencia[1]: S'han trobat %1 elements modificats

en: Checking for updates finished
ca@valencia: La comprovació d'actualitzacions ha finalitzat

en: There are new items in repository
ca@valencia: Hi ha elements nous en el repositori

en: Not filling log cache because networking is disabled
ca@valencia: No s'està omplint el cau de registres, ja que la xarxa està desactivada

en: Not checking for updates because networking is disabled
ca@valencia: No s'ha comprovat si hi ha actualitzacions, atés que la xarxa està desactivada

en: Checking for updates started in background
ca@valencia: La comprovació d'actualitzacions s'ha iniciat en segon pla

en: Not versioned
ca@valencia: Sense versió

en: Added in repository
ca@valencia: Afegit al repositori

en: Needs update
ca@valencia: Necessita actualització

en: Locally modified
ca@valencia: Modificat localment

en: Property modified
ca@valencia: Propietat modificada

en: Locally added
ca@valencia: Afegit localment

en: Missing
ca@valencia: Falta

en: Replaced
ca@valencia: Substituït

en: Ignored
ca@valencia: Ignorat

en: External
ca@valencia: Extern

en: Conflict
ca@valencia: Conflicte

en: Property conflicted
ca@valencia: Propietat en conflicte

en: Merged
ca@valencia: Fusionat

en: Incomplete
ca@valencia: No complet

en: Obstructed
ca@valencia: Obstruït

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, LogDialog)
en: SVN Log
ca@valencia: Registre de SVN

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, startLabel)
en: Start revision
ca@valencia: Comença amb la revisió

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, endLabel)
en: End revision
ca@valencia: Finalitza amb la revisió

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_goButton)
en: Get Logs
ca@valencia: Obtín els registres

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_PrevFiftyButton)
en: Previous entries
ca@valencia: Entrades anteriors

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_NextFiftyButton)
en: Show from HEAD
ca@valencia: Mostra des de HEAD

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_ChangedList)
en: Copy from
ca@valencia: Copia des de

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_DispPrevButton)
en: Diff previous
ca@valencia: Diff anterior

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_DispSpecDiff)
en: Select second revision with right mouse button
ca@valencia: Trieu la segona revisió amb el botó dret del ratolí

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonListFiles)
en: List entries
ca@valencia: Llista d'entrades

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonBlame)
en: Annotate
ca@valencia: Anotacions

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_pbHelp)
en: Help
ca@valencia: Ajuda

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_pbClose)
en: Close
ca@valencia: Tanca

[ctx: @title:window]
en: SVN Log of %1
ca@valencia: Registre SVN de %1

[ctx: @title:window]
en: SVN Log
ca@valencia: Registre SVN

en: Set version as right side of diff
ca@valencia: Indica la versió al costat dret de les diferències

en: Set version as left side of diff
ca@valencia: Indica la versió al costat esquerre de les diferències

en: Unset version for diff
ca@valencia: No indicar la versió en les diferències

en: Revert this commit
ca@valencia: Desfés esta comissió

en: &Move Here
ca@valencia: &Mou ací

en: &Copy Here
ca@valencia: &Copia ací

en: C&ancel
ca@valencia: C&ancel·la

[ctx: @title:window]
en: Open
ca@valencia: Obri

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, UrlDlg)
en: Open repository / working copy
ca@valencia: Obri un repositori/còpia de treball

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Open repository or working copy
ca@valencia: Obri el repositori o còpia de treball
