kdesvn - en to ka translation catalogue (917 entries)

en: ssh-askpass for kdesvn
ka: ssh-askpass -ი kdesvn-სთვის

en: Copyright (c) 2005-2009 Rajko Albrecht
ka: (c) 2005-2009 Rajko Albrecht, ყველა უფლება დაცულია

en: Prompt
ka: პაროლის შეყვანა

en: Please enter your password below.
ka: შეიყვანეთ თქვენი პაროლი.

[ctx: @title:window]
en: Password
ka: პაროლი

en: Checkout From Repository...
ka: რეპოზიტორიიდან გამოთხოვა...

en: Export...
ka: გატანა...

en: Update (Kdesvn)
ka: განახლება (Kdesvn)

en: Commit (Kdesvn)
ka: კომიტი (Kdesvn)

en: kdesvn log (last 100)
ka: kdesvn -ის ჟურნალი (ბოლო100)

en: Export from a Subversion repository...
ka: Subversion -ის რეპოზიტორიიდან გატანა...

en: Checkout from a repository...
ka: რეპოზიტორიიდან გამოთხოვა...

en: Detailed Subversion info
ka: Subversion -ის დეტალური ინფორმაცია

en: Add to Repository
ka: რეპოზიტორიაში ჩამატება

en: Check for unversioned items
ka: უვერსიო ჩანაწერების შემოწმება

en: Delete From Repository
ka: რეპოზიტორიიდან წაშლა

en: Revert Local Changes
ka: ლოკალური ცვლილებების დაბრუნება

en: Rename...
ka: სახელის გადარქმევა...

en: Import Repository
ka: რეპოზიტორიის შემოტანა

en: Switch...
ka: გადართვა...

en: Merge...
ka: შერწყმა...

en: Blame...
ka: პასუხისმგებლობა...

en: Create Patch...
ka: პაჩის შექმნა...

en: Diff (local)
ka: სხვაობა (ლოკალური)

en: Display revision tree
ka: რევიზიის ხის ჩვენება

en: &Bookmarks
ka: &სანიშნეები

en: Create and open new repository
ka: ახალი რეპოზიტორიის შექმნა და გახსნა

en: Create and opens a new local Subversion repository
ka: ქმნის და გახსნის ახალ ლოკალურ Subversion-ის რეპოზიტორიას

en: Dump repository to file
ka: რეპოზიტორიის დამპი ფაილში

en: Dump a Subversion repository to a file
ka: Subversion-ის რეპოზიტორიის დამპი ფაილში

en: Hotcopy a repository
ka: რეპოზიტორიის ცხელი ასლი

en: Hotcopy a Subversion repository to a new folder
ka: Subversion-ის რეპოზიტორიის ცხელი ასლი ახალ საქაღალდეში

en: Load dump into repository
ka: დამპის რეპოზიტორიაში შეტვირთვა

en: Load a dump file into a repository.
ka: დამპის ფაილის ჩატვირთვა რეპოზიტორიაში.

en: Add ssh identities to ssh-agent
ka: ssh იდენტიფიკატორების დამატება ssh-agent-ში

en: Force add ssh-identities to ssh-agent for future use.
ka: ssh იდენტიფიკატორების ნაძალადევი დამატება ssh-agent-ში მომავალში გამოსაყენებლად.

en: Info about kdesvn part
ka: ინფორმაცია kdesvn -ის შესახებ

en: Shows info about the kdesvn plugin and not the standalone application.
ka: აჩვენებს ინფორმაციას kdesvn-ის დამატების შესახებ და არა დამოუკიდებელი აპლიკაციის შესახებ.

en: Show database content
ka: ბაზის შემცველობის ჩვენება

en: Show the content of log cache database
ka: ჟურნალის კეშის მონაცემთა ბაზის შემცველობის ჩვენება

en: Could not load our part:
    %1
ka: ვერ ჩაიტვირთა ჩვენი ნაწილი:
    %1

en: Could not open URL %1
ka: ვერ გავხსენი URL %1

en: Recent opened URLs
ka: ახლახან გახსნილი URL-ები

en: Load last opened URL on start
ka: ბოლოს გახსნილი URL-ის ჩატვირთვა გაშვებისას

en: Reload last opened URL if no one is given on command line
ka: თუ ბრძანების სტრიქონში მითითებული არაა, თავიდან გაიხსნება ბოლოს ჩატვირთული URL

en: Ready
ka: მზადაა

en: Logs follow node changes
ka: ჟურნალები მიჰყვება კვანძის ცვლილებებს

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_display_ignored_files) i18n: ectx: label, entry, group (subversion)
en: Display ignored files
ka: დაიგნორებული ფაილების ჩვენება

note: i18n: ectx: label, entry, group (subversion)
en: Display unknown files
ka: უცნობი ფაილების ჩვენება

en: Hide unchanged files
ka: უცვლელი ფაილების დამალვა

en: Work online
ka: ონლაინ-მუშაობა

en: Configure Kdesvn...
ka: Kdesvn-ის მორგება...

en: About kdesvn part
ka: ინფორმაცია kdesvn-ის ნაწილის შესახებ

en: Kdesvn Handbook
ka: Kdesvn-ის სახელმძღვანელო

en: Built with Subversion library: %1
    Running Subversion library: %2
ka: აგებულია Subversion-ის ბიბლიოთეკით: %1
    გაშვებულია Subversion-ის ბიბლიოთეკით: %2

en: kdesvn Part
ka: kdesvn -ის ნაწილი

en: A Subversion Client by KDE (dynamic Part component)
ka: Subversion -ის კლიენტი KDE-სგან (დინამიკური ნაწილის კომპონენტი)

en: Original author and maintainer
ka: ავტორი და პროექტის პირველი ხელმძღვანელი

en: Developer
ka: პროგრამისტი

note: i18n: ectx: Menu (subversion_general)
en: General
ka: ძირითადი

en: General Settings
ka: ზოგადი პარამეტრები

note: i18n: ectx: Menu (subversion_main)
en: Subversion
ka: ქვევერსია

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SubversionSettings)
en: Subversion Settings
ka: Subversion -ის მორგება

en: Timed jobs
ka: პერიოდული დავალებები

en: Settings for timed jobs
ka: პარამეტრები პერიოდული დავალებებისთვის

en: Diff & Merge
ka: სხვაობა & შერწყმა

en: Settings for diff and merge
ka: პარამეტრები diff-სთვის და შერწყმისთვის

en: Colors
ka: ფერები

en: Color Settings
ka: ფერის მორგება

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, RevisionTreeSettings)
en: Revision tree Settings
ka: რევიზიის ხის მორგება

en: Revision tree
ka: რევიზიის ხე

en: KIO / Command line
ka: KIO / ბრძანების სტრიქონი

en: Settings for command line and KIO execution
ka: პარამეტრები ბრძანების სტრიქონისა და KIO-ის გაშვებისთვის

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: Subversion settings
ka: Subversion -ის მორგება

note: i18n: ectx: Menu (quicksettings)
en: Quick settings
ka: სწრაფი მორგება

note: i18n: ectx: Menu (subversion_working_copy)
en: Working copy
ka: სამუშაო ასლი

note: i18n: ectx: Menu (subversion_repo)
en: Repository
ka: საცავი

note: i18n: ectx: Menu (generic_view)
en: View
ka: ხედი

note: i18n: ectx: Menu (log_cache)
en: Log cache
ka: ჟურნალის კეში

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
ka: &დახმარება

note: i18n: ectx: Menu (local_context_single_conflicted) i18n: ectx: Menu (local_context_single_versioned) i18n: ectx: Menu (local_context_single_unversioned) i18n: ectx: Menu (local_context_multi)
en: Actions
ka: ქმედებები

note: i18n: ectx: ToolBar (subversionToolBar)
en: Subversion toolbar
ka: Subversion -ის ზოლი

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ka: ხელსაწყოთა მთავარი ზოლი

[ctx: @title:window]
en: Enter Password for Realm %1
ka: შეიყვანეთ პაროლი რეალმისთვის %1

en: Open a file with a #PKCS12 certificate
ka: ფაილის გახსნა #PKCS12 სერტიფიკატით

en: Current task
ka: მიმდინარე ამოცანა

en: Current transfer
ka: მიმდინარე გადაცემა

en: bytes
ka: ბაიტები

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
ka: &ფაილი

note: i18n: ectx: Menu (subversion_admin)
en: Subversion Admin
ka: Subversion -ის ადმინი

note: i18n: ectx: Menu (database_menu)
en: Database
ka: მონაცემთა ბაზა

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
ka: &მორგება

en: Repository opened
ka: რეპოზიტორია ღიაა

en: Could not open repository
ka: რეპოზიტორიის გახსნის შეცდომა

en: No repository open
ka: რეპოზიტორიია ღია არაა

[ctx: @title:window]
en: Hotcopy a Repository
ka: რეპოზიტორიის ცხელი ასლი

en: Hotcopy finished.
ka: ცხელი კოპირება დასრულდა.

[ctx: @title:window]
en: Load a Repository From an svndump
ka: რეპოზიტორიის ჩატვირთვა svndump-დან

[ctx: @title:window]
en: Load Dump
ka: დამპის ჩატვირთვა

en: Loading a dump into a repository.
ka: მიმდინარეობს დამპის ჩატვირთვა რეპოზიტორიაში.

en: Loading dump finished.
ka: დამპის ჩატვირთვა დასრულდა.

[ctx: @title:window]
en: Dump a Repository
ka: რეპოზიტორიის დამპი

[ctx: @title:window]
en: Dump
ka: დამპი

en: Dumping a repository
ka: რეპოზიტორიის დამპი

en: Dump finished.
ka: დამპი დასრულდა.

en: Inserted %v not cached log entries of %m.
ka: ჩასმულია %v %m-ის არადაკეშილი ჟურნალის ჩანაწერი.

en: Wrong or missing log (may cancel pressed).
ka: არასწორი ან არარსებული ჟურნალი (შეიძლება დააჭირეთ გაუქმებას).

en: A (bin) %1
ka: A (ორობ) %1

en: Restored %1.
ka: %1 აღდგენილია.

en: Reverted %1.
ka: %1 დაბრუნებულია.

en: Failed to revert %1.
    Try updating instead.
ka: %1-ის დაბრუნება ჩავარდა.
    სცადეთ, განაახლოთ.

en: Resolved conflicted state of %1.
ka: გადაწყვეტილია კონფლიქტი %1.

en: Skipped missing target %1.
ka: გამოტოვებულია არარსებული სამიზნე %1.

en: Skipped %1.
ka: %1 გამოტოვებულია.

en: Finished at revision %1.
ka: დასრულდა რევიზიასთან %1.

en: Update finished.
ka: განახლება დასრულდა.

en: Finished external at revision %1.
ka: დასრულდა გარე რევიზიასთან %1.

en: Finished external.
ka: გარე დასრულდა.

en: Fetching external item into %1.
ka: გარე ელემენტის გამოთხოვა %1-ში.

en: Status against revision: %1.
ka: სტატუსი რევიზიამდე: %1.

en: Performing status on external item at %1.
ka: სტატუსის მიღება გარე ელემენტისთვის %1.

en: Sending %1.
ka: %1-ის გაგზავნა.

en: Adding (bin) %1.
ka: ემატება (ორობ) %1.

en: Adding %1.
ka: დამატება: %1.

en: Deleting %1.
ka: წაშლა: %1.

en: Replacing %1.
ka: ჩანაცვლება: %1.

en: Transmitting file data
ka: ფაილის მონაცემების გადაცემა

en: Can only write on HEAD revision.
ka: ჩაწერა, მხოლოდ, HEAD რევიზიაზეა შესაძლებელი.

en: Renaming %1 to %2 successful
ka: %1-ის სახელის გადარქმევა %2-ზე წარმატებით დასრულდა

en: Overwriting existing items is disabled in settings.
ka: არსებული ელემენტების თავზე გადაწერა გამორთულია პარამეტრებში.

en: Start checking out to temporary folder
ka: დაწყებულია გამოთხოვა დროებით საქაღალდეში

en: Checking out %1
ka: %1-ის გამოთხოვა

en: Temporary checkout done.
ka: დროებითი გამოთხოვა მზადაა.

en: Could not write to existing item.
ka: ვერ ჩავწერე არსებულ ელემენტში.

en: Could not open temporary file
ka: დროებითი ფაილის გახსნის შეცდომა

en: Could not retrieve data for write.
ka: ვერ მივიღე ჩასაწერი მონაცემები.

en: Committing %1
ka: %1-ის კომიტი

en: Wrote %1 to repository
ka: %1 ჩავწერე რეპოზიტორიაში

en: Copied %1 to %2
ka: %1 დაკოპირდა %2-ზე

en: Committed revision %1.
ka: გადაცემულია რევიზია %1.

en: Nothing to commit.
ka: დასაკომიტებელი არაფერია.

en: Empty logs
ka: ჟურნალების გასუფთავება

en: Store password (into KDE Wallet)
ka: პაროლის დამახსოვრება (KDE-ის საფულეში)

en: Store password (into Subversion' simple storage)
ka: პაროლის დამახსოვრება (Subversion-ის მარტივ საცავში)

en: Enter authentication info for %1
ka: შეიყვანეთ ავთენტიკაციის ინფორმაცია %1-სთვის

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AuthDialogWidget)
en: Authentication
ka: ავთენტიკაცია

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_PasswordLabel)
en: Password:
ka: პაროლი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_UsernameLabel)
en: Username:
ka: მომხმარებელი:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CommitMessage)
en: Commit Message
ka: კომიტის კომენტარი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_Reviewlabel)
en: Review affected items
ka: შეცვლილი ელემენტების სია

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_SelectAllButton)
en: Select all
ka: ყველას მონიშვნა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_UnselectAllButton)
en: Unselect all
ka: მონიშვნის ყველაფერზე მოხსნა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_HideNewItems)
en: Hide new items
ka: ახალი ელემენტების დამალვა

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_MarkUnversioned)
en: Mark all new e.g. not versioned items for add and commit.
ka: ყველა ახალი მაგ: ვერსიის არმქონე ელემენტების მონიშვნა დამატებისა და გადაცემისთვის.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_MarkUnversioned)
en: Select new items
ka: ახალი ელემენტების მონიშვნა

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_UnmarkUnversioned)
en: Unmark all unversioned items so they will be ignored.
ka: ყველა ვერსიის არმქონე ელემენტის მონიშვნის მოხსნა, ასე რომ ისინი გამოტოვებული იქნება.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_UnmarkUnversioned)
en: Unselect new items
ka: ახალი ელემენტების მონიშვნის მოხსნა

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_RevertItemButton)
en: Revert highlighted item
ka: გამოკვეთილი ელემენტის დაბრუნება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_RevertItemButton)
en: Revert item
ka: ელემენტის დაბრუნება

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_DiffItem)
en: Generates and display difference against repository of selected item
ka: ქმნის და აჩვენებს სხვაობებს მონიშნული ელემენტის რეპოზიტორიის მიმართ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_DiffItem)
en: Diff item
ka: ელემენტის სხვაობები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_HeadLabel)
en: Enter a log message
ka: შეიყვანეთ ჟურნალის შეტყობინება

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, m_LogHistory)
en: Last used log messages
ka: ბოლოს გამოყენებული ჟურნალის შეტყობინებები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LogLabel)
en: Or insert one of the last:
ka: ან ჩასვით ერთ-ერთი ბოლო:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_insert_file_button)
en: Insert Text File...
ka: ტექსტური ფაილის ჩასმა...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_keepLocksButton)
en: If checked commit will not release locks.
ka: თუ ჩართულია, გადაცემა არ მოხსნის ბლოკებს.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_keepLocksButton)
en: Keep locks
ka: დაბლოკვის შენარჩუნება

[ctx: @title:window]
en: Commit Log
ka: კომიტების ჟურნალი

en: Show new items
ka: ახალი ელემენტების ჩვენება

[ctx: @title:window]
en: Select Text File to Insert
ka: აირჩიეთ ჩასასმელი ტექსტური ფაილი

en: Select text file to insert:
ka: აირჩიეთ ჩასასმელი ტექსტური ფაილი:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, DeleteForm)
en: Really delete these entries?
ka: მართლა წავშალო ეს ელემენტები?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_forceDelete)
en: Force delete of changed items
ka: შეცვლილი ელემენტების ძალის წაშლა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_keepLocal)
en: Keep local copies
ka: ლოკალური ასლების შენარჩუნება

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, m_DepthCombo) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QComboBox, m_DepthCombo)
en: Select depth of operation
ka: აირჩიეთ ოპერაციის სიღრმე

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, m_DepthCombo)
en: <p ><b>Kind of depth</b>: </p>
    <p ><i>empty depth</i><br />
    Just the named directory, no entries. Updates will not pull in any files or subdirectories not already present. </p>
    <p><i>Files depth</i><br />Folder and its file children, but not subdirs. Updates will pull in any files not already present, but not subdirectories. </p>
    <p><i>Immediate depth</i><br />Folder and its entries. Updates will pull in any files or subdirectories not already present; those subdirectories entries will have depth-empty. </p>
    <p>
    <i>Infinity depth</i><br />Updates will pull in any files or subdirectories not already present; those subdirectories' this_dir entries will have depth-infinity.<br />Equivalent to the pre-1.5 default update behavior. </p>
ka: <p><b>სიღრმის სახე</b>: </p>
    <p><i>ცარიელი სიღრმე</i><br />უბრალოდ დასახელებული დირექტორია, არ არის ჩანაწერები. განახლებები არ გაიყვანს არცერთ ფაილში ან ქვედირექტორიებში, რომლებიც უკვე არ არის წარმოდგენილი. </p>
    <p><i>ფაილების სიღრმე</i><br />საქაღალდე და მისი ფაილი ბავშვები, მაგრამ არა ქვედანაყოფები. განახლებები გაიყვანს ნებისმიერ ფაილში, რომელიც არ არის წარმოდგენილი, მაგრამ არა ქვედირექტორიები. </p>
    <p><i>დაუყოვნებელი სიღრმე</i><br />საქაღალდე და მისი ჩანაწერები. განახლებები გაიყვანს ნებისმიერ ფაილში ან ქვედირექტორიებში, რომლებიც უკვე არ არის წარმოდგენილი; ამ ქვედირექტორიების ჩანაწერებს სიღრმისეული ცარიელი ექნება. </p>
    <p>
    <i>უსასრულობის სიღრმე</i><br />განახლებები გაიყვანს ნებისმიერ ფაილში ან ქვედირექტორიებში, რომლებიც უკვე არ არის წარმოდგენილი; ამ ქვედირექტორიების this_dir ჩანაწერებს ექნებათ სიღრმისეული უსასრულობა.<br />ეკვივალენტურია წინასწარი 1.5 ნაგულისხმევი განახლების ქცევის. </p>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_DepthCombo)
en: Empty Depth
ka: ცარიელი ობიექტი

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_DepthCombo)
en: Files Depth
ka: მხოლოდ ფაილები

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_DepthCombo)
en: Immediate Depth
ka: პირდაპირი შვილები, საქაღალდეების ჩათვლით

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_DepthCombo)
en: Infinity Depth (recurse)
ka: უსასრულო სიღრმე (რეკურსია)

en: Ctrl-F for search, F3 or Shift-F3 for search again.
ka: Ctrl-F ძებნისთვის, F3 ან Shift-F3 კიდევ ერთხელ ძებნისთვის.

en: <b>Display differences between files</b><p>You may search inside text with Ctrl-F.</p><p>F3 for search forward again, Shift-F3 for search backward again.</p><p>You may save the (original) output with Ctrl-S.</p>
ka: <b>ფაილებს შორის სხვაობის ჩვენება</b><p>ტექსტის შიგნით ძებნა შეგიძლიათ ღილაკებით Ctrl-F.</p><p>F3 წინ თავიდან მოსაძებნად, Shift-F3 უკან თავიდან მოსაძებნად.</p><p>(ორიგინალი) გამოტანის შენახვა შეგიძლიათ ღილაკებით Ctrl-S.</p>

en: Save diff
ka: სხვაობის შენახვა

en: Patch file (*.diff *.patch)
ka: Patch ფაილი (*.diff *.patch)

en: End of document reached.
    Continue from the beginning?
ka: მიღწეულია ფაილის ბოლო.
    გავაგრძელო დასაწყისიდან?

en: Find
ka: მოძებნა

en: Beginning of document reached.
    Continue from the end?
ka: მიღწეულია ფაილის დასაწყისი.
    გავაგრძელო ბოლოდან?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_Mainlabel)
en: Select encoding:
ka: აირჩიეთ კოდირება:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_encodingList)
en: Default UTF-8
ka: ნაგულისხმევი UTF-8

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_ChangedList)
en: Action
ka: ქმედება

en: Entry
ka: ერთეული

en: Add
ka: დამატება

en: Copy
ka: კოპირება

en: Delete
ka: წაშლა

en: Modify (content or property)
ka: შეცვლა (შეცველობა ან თვისება)

en: Replace
ka: ჩანაცვლება

en: (Un)Lock
ka: (გან/და)ბლოკვა

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, RevertForm)
en: Revert entries
ka: ჩანაწერების დაბრუნება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_headLine)
en: Really revert these entries to pristine state?
ka: მართლა დავაბრუნო ეს ჩანაწერები ხელუხლებელ მდგომარეობაში?

en: Accept permanently
ka: სამუდამოდ მიღება

en: Accept temporarily
ka: დროებით მიღება

en: Reject
ka: უარყოფა

en: Error validating server certificate for '%1'
ka: სერვისის სერტიფიკატის გადამოწმების შეცდომა '%1'-სთვის

en: Failure reasons
ka: წარუმატებლობის მიზეზები

en: Realm
ka: რეალმი

en: Host
ka: ჰოსტი

en: Valid from
ka: Ძალაშია

en: Valid until
ka: ვადა

en: Issuer name
ka: გამომცემლის სახელი

en: Fingerprint
ka: თითის ანაბეჭდი

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SslTrustPrompt)
en: Trust SSL certificate
ka: SSL სერტიფიკატის ნდობა

en: A Subversion Client by KDE (standalone application)
ka: Subversion-ის კლიენტი KDE-სგან (დამოუკიდებელი აპლიკაცია)

en: Execute single Subversion command on specific revision(-range)
ka: ერთი Subversion-ის ბრძანების შესრულება მითითებულ რევიზიაზე(-დიაპაზონი)

en: startrev[:endrev]
ka: საწყ_რევ:[:ბოლო_რევ]

en: Ask for revision when executing single command
ka: რევიზიის მოთხოვნა ერთი ბრძანების შესრულებისას

en: Force operation
ka: ნაძალადევი შესრულება

en: Save output of Subversion command (eg "cat") into file <file>
ka: Subversion-ის ბრძანების (მაგ: 'cat') გამოტანის შენახვა ფაილში <file>

en: Limit log output to <number>
ka: ჟურნალის გამოტანის შეზღუდვა <number>-მდე

en: Execute Subversion command ("exec help" for more information)
ka: Subversion-ის ბრძანების შესრულება (მეტი ინფორმაციისთვის იხილეთ "exec help")

en: Document to open
ka: გასახსნელი დოკუმენტი

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_cmdline_show_logwindow)
en: Show a small window containing the log after command executed
ka: ბრძანების შესრულების შემდეგ ჟურნალის შემცველი პატარა ფანჯრის ჩვენება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_cmdline_show_logwindow)
en: Show log after executing a command
ka: ჟურნალის ჩვენება ბრძანების შესრულების შემდეგ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Minimum log lines to show:
ka: ნაჩვენები ჟურნალის მინიმალური ხაზები:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_cmdline_log_minline)
en: The minimum a log output must contain before kdesvn shows a single log window
ka: მინიმუმი, რომელსაც უნდა შეიცავდეს ჟურნალი, სანამ kdesvn ერთი ჟურნალის ფანჯარას გაჩვნეებთ

[ctx: no limit]
note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_cmdline_log_minline)
en: No minimum
ka: მინიმალურის გარეშე

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_no_konqueror_contextmenu)
en: If set, kdesvn will not show a menu inside "Action" menu of Konqueror
ka: თუ დაყენებულია, kdesvn არ გამოჩნდება Konqueror-ის "ქმედების" მენიუში

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_no_konqueror_contextmenu)
en: Do not display context menu in Konqueror
ka: არ აჩვენო კონტექსტური მენიუ Konqueror-ში

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_no_konqueror_toplevelmenu)
en: If set, kdesvn will not show some extra actions inside "Action" menu of Konqueror/Dolphin
ka: თუ დაყენებულია, kdesvn არ გამოაჩენს დამატებით ქმედებებს Konqueror/Dolphin-ის "ქმედებების" მენიუში

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_no_konqueror_toplevelmenu)
en: Do not display entries in toplevel action menu
ka: არ აჩვენო პუნქტები უმაღლესი ქმედების მენიუში

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_kio_use_standard_logmsg)
en: KIO operations use standard log message
ka: KIO-ის ოპერაციები სტანდარტული ჟურნალის შეტყობინებებს იყენებს

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stdLogmsgLabel)
en: Standard message:
ka: სტანდარტული შეტყობინება:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_kio_can_overwrite)
en: Can KIO overwrite existing files?
ka: შეუძლია KIO-ს, გადააწეროს თავზე არსებულ ფაილებს?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_kio_can_overwrite)
en: If this flag is set, you will have a simple write support for existing items. E.g. you can open files in your editor and save them direct without checking out them before (kdesvn will do it in background).
    
    Use this only if you are sure what you are doing.
ka: თუ ეს ალამი დაყენებულია, არსებული ელემენტისთვის მარტივი ჩაწერის მხარდაჭერა გექნებათ. მაგ: შეგიძლიათ გახსნათ ფაილები თქვენს რედაქტორში და ისინი პირდაპირ შეინახოთ, მათი შემოწმების გარეშე (ამას kdesvn ფონში გააკეთებს).
    
    გამოიყენეთ ეს, მხოლოდ, მაშინ, თუ იცით, რას აკეთებთ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_kio_can_overwrite)
en: KIO can overwrite
ka: KIO-ს თავზე გადაწერა შეუძლია

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_display_dockmsg)
en: If set KIO shows in KDE's Plasma detailed information about current operation
ka: თუ დაყენებულია, KIO გამოჩნდება KDE-ის Plasma-ის დეტალურ ინფორმაციაში მიმდინარე ოპერაციის შესახებ

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_display_dockmsg)
en: <p>If set, the kdesvn KIO shows detailed messages in KDE's Plasma control area.<br/>
    Error messages of KIO will always displayed and can <i>not</i> switched off.</p>
ka: <p>თუ დაყენებულია, kdesvn KIO აჩვენებს დეტალურ შეტყობინებებს KDE- ს პლაზმური კონტროლის ზონაში.<br/>KIO- ს შეცდომის შეტყობინებები ყოველთვის გამოჩნდება და <i>არ</i> შეიძლება გამორთოთ.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_display_dockmsg)
en: KIO shows progress messages
ka: KIO აჩვენებს მიმდინარეობის შეტყობინებებს

en:  line(s)
ka:  ხაზი

note: i18n: ectx: label, entry, group (general_items) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_diff_ignore_content)
en: Diff ignores content type
ka: Diff დააიგნორებს შემცველობის ტიპს

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_tree_diff_rec)
en: Diff in revision tree is recursive
ka: Diff რევიზიის ხეში რეკურსიულია

note: i18n: ectx: label, entry, group (general_items) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_diff_ignore_spaces)
en: Diff ignores white space changes
ka: სხვაობა გამოტოვებს თეთრი ჰარეს ცვლილებებს

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_diff_ignore_all_white_spaces)
en: Diff ignores all white spaces
ka: სხვაობა გამოტოვებს ყველა თეთრ ჰარეს

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_use_external_diff)
en: If kdesvn should use an external diff display and/or generator. If not checked use internal display.
ka: თუ kdesvn უნდა გამოიყენოთ გარე დიფ დისპლეი და/ან გენერატორი. თუ არ არის შემოწმებული, გამოიყენეთ შიდა ეკრანი.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_use_external_diff)
en: Use external diff display
ka: სხვა პროგრამის გამოყენება სხვაობის საჩვენებლად

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_extern_merge_default)
en: Set if merge with external program is preferred and not Subversion's merge
ka: დააყენეთ ეს, თუ შერწყმას გარე პროგრამით მეტი პრიორიტეტი გააჩნია Subversion-ის შერწყმაზე

note: i18n: ectx: label, entry (extern_merge_default), group (diffmerge_items) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_extern_merge_default)
en: Prefer external merge program
ka: გარე შერწყმის პროგრამის პრიორიტეტი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_diff_gitformat_default)
en: Use Git diff format
ka: Git-ის სხვაობების ფორმატის გამოყენება

note: i18n: ectx: label, entry, group (general_items) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_diff_copies_as_add)
en: Show copies as add
ka: ასლების დამატებულად ჩვენება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, resolveLabel)
en: Conflict resolver program:
ka: კონფლიქტების გადამჭრელი პროგრამა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: External merge program:
ka: გარე შერწყმის პროგრამა:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, kcfg_conflict_resolver)
en: Setup an external program for conflict resolving
ka: გარე პროგრამის მორგება კონფლიქტების გადასაჭრელად

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, kcfg_conflict_resolver)
en: <p>
    Enter how kdesvn should call the conflict resolver program. The form is
    <p align="center">
    <b><tt>&lt;program&gt; &lt;programoptions&gt;</tt></b>
    </p>
    <p>
    Programoption may contain the place holders for substituting with filenames.
    </p>
    The substitutions means:<br>
    <b><tt>%o</tt></b> Old version<br>
    <b><tt>%m</tt></b> Mine or local edit version<br>
    <b><tt>%n</tt></b> Newest version<br>
    <b><tt>%t</tt></b> The target to save as, kdesvn will use the original file name for it.
    </p>
    <p>
    Default: <tt>kdiff3 %o %m %n -o %t</tt>
    </p>
ka: <p>შეიყვანეთ როგორ უნდა დარეკოს kdesvn კონფლიქტის მოგვარების პროგრამას. ფორმა არის<p align="center">
    <b><tt>&lt;პროგრამული&gt; &lt;პროგრამაციები&gt;</tt></b>
    </p>
    <p>Programoption შეიძლება შეიცავდეს ადგილის მფლობელებს ფაილის სახელების ჩანაცვლებისთვის.</p>ჩანაცვლება ნიშნავს:<br>
    <b><tt>%o</tt></b> ძველი ვერსია<br>
    <b><tt>%მ</tt></b> ჩემი ან ადგილობრივი რედაქტირების ვერსია<br>
    <b><tt>%n</tt></b> უახლესი ვერსია<br>
    <b><tt>%ტ</tt></b> სამიზნე, რომელიც უნდა შეინახოთ, kdesvn გამოიყენებს ორიგინალ ფაილის სახელს.</p>
    <p>ნაგულისხმევი: <tt>kdiff3 %o %m %n -o %t</tt>
    </p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mdiff_display_label)
en: External diff display:
ka: სხვაობების საჩვენებელი პროგრამა:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, kcfg_external_merge_program)
en: Setup an external program for merging
ka: მოირგეთ გარე პროგრამა შერწყმისთვის

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, kcfg_external_merge_program)
en: <p>
    Enter how kdesvn should call the external merge program. The form is
    <p align="center">
    <b><tt>&lt;program&gt; &lt;programoptions&gt; %s1 %s2 %t</tt></b>
    </p>
    The substitutions means:<br>
    <b><tt>%s1</tt></b> Source one for merge<br>
    <b><tt>%s2</tt></b> Source two for merge, if it was not set equal to source one but other revision<br>
    <b><tt>%t</tt></b> Local target for merge.
    </p>
ka: <p>შეიყვანეთ როგორ უნდა დარეკოთ kdesvn გარე შერწყმის პროგრამას. ფორმა არის<p align="center">
    <b><tt>&lt;პროგრამული&gt; &lt;პროგრამაციები&gt; %s1 %s2 %t</tt></b>
    </p>ჩანაცვლება ნიშნავს:<br>
    <b><tt>%s1</tt></b> წყარო ერთი შერწყმისთვის<br>
    <b><tt>%s2</tt></b> წყარო ორი შერწყმისთვის, თუ ის არ იყო მითითებული ერთი წყაროს ტოლი, მაგრამ სხვა გადასინჯვა<br>
    <b><tt>%ტ</tt></b> ადგილობრივი სამიზნე შერწყმისთვის.</p>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, kcfg_external_diff_display)
en: <p align="left">
    Enter an external program in form
    <p align="center">
    <tt>&lt;program&gt; &lt;param&gt; %f</tt>
    </p>
    or
    <p align="center">
    <tt>&lt;program&gt; &lt;param&gt;</tt>
    </p>
    or
    <p align="center">
    <tt>&lt;program&gt; &lt;param&gt; %s1 %s2</tt>
    </p>
    <br>
    If one between the first or the second form is used, svn itself generates the diff. %f will be replaced with a temporary filename. If %f is not given,
    the diff-display should be able to read data from stdin.
    <br>
    When %s1 and %s2 are given, kdesvn lets this display make the diff. For that it makes a temporary export or get (if needed) and fills out the parameters with the right values. %s1 will be filled with the content of the initial revision, %s2 with the final revision. On large recursive diffs this may get really slow.
    </p>
ka: <p align="left">შეიყვანეთ გარე პროგრამა ფორმაში<p align="center">
    <tt>&lt;პროგრამა&gt; &lt;პარამი&gt; %f</tt>
    </p>ან<p align="center">
    <tt>&lt;პროგრამა&gt; &lt;პარამი&gt;</tt>
    </p>ან<p align="center">
    <tt>&lt;&gt; &lt;პარამი&gt; %s1 %s2</tt>
    </p>
    <br>თუ პირველი ან მეორე ფორმას შორის გამოიყენება, svn თავად ქმნის დიფს. %f შეიცვლება დროებითი ფაილის სახელით. თუ %f არ არის მოცემული,
    დიფ-დისპლეს უნდა შეეძლოს მონაცემების წაკითხვა stdin- დან.<br>როდესაც %s1 და %s2 მოცემულია, kdesvn საშუალებას აძლევს ამ დისპლეს გააკეთოს დიფი. ამისათვის ის აკეთებს დროებით ექსპორტს ან მიიღებს (საჭიროების შემთხვევაში) და ავსებს პარამეტრებს სწორი მნიშვნელობებით. %s1 ივსება საწყისი გადასინჯვის შინაარსით, %s2 საბოლოო გადასინჯვით. დიდ რეკურსიულ დიფუზებზე ეს შეიძლება მართლაც ნელი იყოს.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_extern_hint)
en: see "What's this" for details
ka: დეტალებისთვის იხილეთ "რა არის ეს"

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_colored_state)
en: Mark changed and locked items colored
ka: შეცვლილი და დაბლოკილი ელემენტების დანიშვნა ფერებით

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Locked items:
ka: დაბლოკილი ელემენტი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Not versioned items:
ka: ვერსიის არმქონე ელემენტები:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Remote changed items:
ka: დაშორებულად შეცვლილი ელემენტები:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Added items:
ka: დამატებულია ელემენტი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Deleted items:
ka: წაშლილია ელემენტი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Conflicted_items_label)
en: Conflicted items:
ka: კონფლიქტური ელემენტი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Missed_items_label)
en: Missed items:
ka: გამოტოვებული ელემენტი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Local changed items:
ka: ლოკალური შეცვლილი ელემენტი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Need_lock_label_2)
en: Item needs lock:
ka: ობიექტები, რომლებსაც დაბლოკვა სჭირდება:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DisplaySettings)
en: Settings
ka: &მორგება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_ListIconsSize_label)
en: Size of Listviewicons
ka: სიის ხატულების ზომა

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_display_overlays)
en: Mark Subversion states with an overlayed icon
ka: Subversion-ის მდგომარეობის დანიშვნა ხატულათი

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_display_overlays)
en: <p align="left">
    Mark items with non-normal state with an overlayed icon. When you wish to
    see which items has newer items in repository you may have to set "Check for updates on open" in Subversion-Dialog.
    </p>
ka: <p align="left">მონიშნეთ ნივთები არა-ნორმალური მდგომარეობით გადაფარული ხატით. როცა გინდა
    იხილეთ რომელი ნივთების ახალი ელემენტები აქვს საცავში, შეიძლება დაგჭირდეთ "განახლებების შემოწმება" Subversion-Dialog- ში.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_display_overlays)
en: Mark item status with icon overlay
ka: ელემენტის სტატუსის დანიშვნა ხატულით

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_case_sensitive_sort)
en: Items sorting order is case sensitive
ka: დალაგებისას რეგისტრის გათვალისწინება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_MaxLogLabel)
en: Maximum log messages in history:
ka: მაქსიმალური ჟურნალის შეტყობინებები ისტორიაში:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_display_file_tips)
en: Here you can control if, when moving the mouse over a file, you want to see a small popup window with additional information about that file
ka: აქ შეგიძლიათ აკონტროლოთ თუ გნებავთ, როცა თაგუნას ფაილზე გადაატარებთ, დაინახოთ ამ ფაილის შესახებ ინფორმაციის შემცველი პატარა მხტუნარა ფანჯარა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_display_file_tips)
en: Show file info
ka: ფაილის ინფორმაციის ჩვენება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_colored_blame)
en: Display colored annotate
ka: ფერადი ანოტაციის ჩვენება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_show_navigation_panel)
en: Use navigation panel
ka: ნავიგაციის პანელის გამოყენება

note: i18n: ectx: label, entry, group (general_items)
en: Set if items sortorder should be case sensitive or not
ka: იქნება თუ არა ელემენტების დალაგების მიმდევრობა დამოკიდებული დიდ და პატარა ასოებზე

note: i18n: ectx: label, entry, group (general_items)
en: Size of the icons
ka: ხატულის ზომები

note: i18n: ectx: label, entry, group (general_items)
en: Show file information in tooltip
ka: ფაილის ინფორმაციის ჩვენება მინიშნებაში

note: i18n: ectx: label, entry, group (general_items)
en: Use an external program for diff viewing/generating
ka: გარე პროგრამის გამოყენება სხვაობის სანახავად/გენერაციისთვის

note: i18n: ectx: label, entry, group (general_items)
en: Use external program for diff viewing
ka: გარე პროგრამის გამოყენება სხვაობის სანახავად

note: i18n: ectx: label, entry, group (general_items)
en: Diff ignores all white space
ka: სხვაობა გამოტოვებს ყველა თეთრ ჰარეს

note: i18n: ectx: label, entry, group (general_items)
en: Show diff in Git format
ka: სხვაობის ჩვენება Git-ის ფორმატში

note: i18n: ectx: label, entry, group (general_items)
en: Maximum number of log messages
ka: ჟურნალის შეტყობინებების მაქსიმალური რაოდენობა

note: i18n: ectx: label, entry, group (general_items)
en: Display colored blame lines
ka: ფერადი ანოტაციების ჩვენება

note: i18n: ectx: label, entry, group (subversion)
en: Display icon overlays
ka: ხატულებით გადაფარვის ჩვენება

note: i18n: ectx: label, entry, group (subversion)
en: Get item information recursively
ka: ელემენტის ინფორმაციის მიღება რეკურსიულად

note: i18n: ectx: label, entry, group (subversion) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_review_commit)
en: Review items before commit
ka: ელემენტების გადახედვა მათ გადაცემამდე

note: i18n: ectx: label, entry, group (subversion)
en: Hide versioned unchanged files
ka: ვერსიის მქონე უცვლელი ფაილების დამალვა

note: i18n: ectx: label, entry, group (subversion) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_log_follows_nodes)
en: Log follows node changes
ka: ჟურნალები მიჰყვება კვანძის ცვლილებებს

note: i18n: ectx: label, entry, group (subversion) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_log_always_list_changed_files)
en: Log always reads list of changed files
ka: ჟურნალი ყოველთვის წაიკითხავს შეცვლილი ფაილების სიას

note: i18n: ectx: label, entry, group (subversion)
en: Start check for updates when open working copy
ka: განახლებების შემოწმების დაწყება სამუშაო ასლის გახსნისას

note: i18n: ectx: label, entry, group (subversion)
en: Start caching latest logs on open or commit
ka: უახლესი ჟურნალების დაკეშვის დაწყება გახსნისას ან გადაცემისას

note: i18n: ectx: label, entry, group (subversion)
en: Get detailed information when making a remote listing
ka: დეტალური ინფორმაციის მიღება დაშორებული ჩამონათვლის შექმნისას

note: i18n: ectx: label, entry, group (subversion)
en: Get properties on selected item on networked protocols
ka: მოხდება თუ არა ქსელში მდებარე ელემენტების თვისებების მიღება

note: i18n: ectx: label, entry, group (subversion)
en: Use properties like bugtraq:url on repository listings
ka: bugtraq:url-ის მსგავსი თვისებების გამოყენება რეპოზიტორიის სიებზე

note: i18n: ectx: label, entry, group (subversion)
en: Check for property svn:needs-lock on listings
ka: შემოწმება, არსებობს თუ არა თვისება svn:needs-lock სიებზე

note: i18n: ectx: label, entry, group (subversion) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_store_passwords)
en: Store passwords for remote connections
ka: პაროლების შენახვა დაშორებული კავშირებისთვის

note: i18n: ectx: label, entry, group (subversion)
en: Store passwords in KDE Wallet instead of Subversion' storage
ka: პაროლების შენახვა KDE-ის საფულეში Subversion-ის საცავის მაგიერ

note: i18n: ectx: label, entry, group (subversion) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_use_password_cache)
en: Use internal password cache
ka: პაროლების შიდა კეშის გამოყენება

note: i18n: ectx: label, entry, group (subversion)
en: Is networking enabled
ka: ჩართულია ქსელი

note: i18n: ectx: label, entry, group (subversion)
en: Local add results in modification instead of conflicts
ka: ლოკალური დამატება გამოიწვევს ცვლილებას კონფლიქტის მაგიერ

note: i18n: ectx: label, entry, group (subversion)
en: create any non-existent parent at depth=empty
ka: ყველა არარსებული მშობლის შექმნა ცარიელი სიღრმისას

note: i18n: ectx: label, entry, group (diffmerge_items)
en: Which program to use for external merges
ka: რომელი პროგრამა გამოიყენება გარე შერწყმისთვის

note: i18n: ectx: label, entry, group (diffmerge_items)
en: Which program for resolving conflicts
ka: რომელი პროგრამა გამოიყენება კონფლიქტების გადასაჭრელად

note: i18n: ectx: label, entry, group (display)
en: Display other than normal states colored
ka: ნორმალურის გარდა ყველა მდგომარეობის ფერადად ჩვენება

note: i18n: ectx: label, entry, group (blame_dlg)
en: Locale for blame display
ka: ლოკალი დანაშაულის საჩვენებლად

note: i18n: ectx: label, entry, group (revision_tree)
en: Check status of log cache when starting revision tree
ka: ჟურნალის კეშის სტატუსის შემოწმება რევიზიის ხის დაწყებისას

note: i18n: ectx: label, entry, group (revision_tree) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Direction of revision tree
ka: რევიზიის ხის მიმართულება

note: i18n: ectx: label, entry, group (revision_tree)
en: Color for added items
ka: ფერი დამატებული ელემენტებისთვის

note: i18n: ectx: label, entry, group (revision_tree)
en: Color for deleted items
ka: ფერი წაშლილი ელემენტებისთვის

note: i18n: ectx: label, entry, group (revision_tree)
en: Color for copied items
ka: ფერი დაკოპირებული ელემენტებისთვის

note: i18n: ectx: label, entry, group (revision_tree)
en: Color for renamed items
ka: ფერი სახელგადარქმეული ელემენტებისთვის

note: i18n: ectx: label, entry, group (revision_tree)
en: Color for modified items
ka: ფერი შეცვლილი ელემენტებისთვის

note: i18n: ectx: label, entry, group (revision_tree)
en: Height of detail view in tree widget
ka: დეტალური ხედის სიმაღლე ხის ვიჯეტში

note: i18n: ectx: label, entry, group (revision_tree)
en: Diffs from revision tree are recursive
ka: სხვაობები რევიზიის ხიდან რეკურსიულია

note: i18n: ectx: label, entry, group (cmdline)
en: Should Konqueror not display context menus for kdesvn?
ka: არ გნებავთ Konqueror-ის კონტექსტურ მენიუებში kdesvn-ის ჩვენება?

note: i18n: ectx: label, entry, group (cmdline)
en: Should Konqueror not display kdesvn entries in main action menu?
ka: Konqueror-მა არ უნდა აჩვენოს kdesvn-ის ჩანაწერები ქმედებების მთავარ მენიუში?

note: i18n: ectx: label, entry, group (cmdline)
en: Show a small log window after executing a command.
ka: პატარა ჟურნალის ფანჯრის ჩვენება ბრძანების შესრულების შემდეგ.

note: i18n: ectx: label, entry, group (cmdline)
en: Log must contain at least lines to show
ka: ჟურნალი სულ ცოტა ამდენ ხაზს უნდა შეიცავდეს საჩენებლად

note: i18n: ectx: label, entry, group (cmdline)
en: KIO::svn operations use a standard log message
ka: KIO::svn ოპერაციები სტანდარტული ჟურნალის შეტყობინებას იყენებენ

note: i18n: ectx: label, entry, group (cmdline)
en: The standard log message to use with KIO if not asking for it.
ka: სტანდარტული ჟურნალის შეტყობინება KIO-სთვის, თუ მას არ გეკითხებით.

note: i18n: ectx: label, entry, group (cmdline)
en: Support overwrite for KIO module
ka: თავზე გადაწერის მხარდაჭერა KIO-ის მოდულისთვის

note: i18n: ectx: label, entry, group (cmdline)
en: Print progress messages in KDE dock area
ka: მიმდინარეობის შეტყობინებების გამოტანა KDE-ის დოკის ალაგზე

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (internals)
en: This value holds for log dialog which kind of log is used, it is internal only.
ka: ეს მნიშვნელობა შეიცავს ჟურნალის დიალოგს, რომელი ტიპის ჟურნალი გამოიყენება. ის, მხოლოდ, შიდაა.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_poll_modified)
en: Check modified items every
ka: შეცვლილი ელემენტების შემოწმება ყოველ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: minutes
ka: წუთი

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_poll_updates)
en: If set check for updates on working copy when network is enabled on regular base
ka: თუ დაყენებულია, სამუშაო ასლის განახლებების ძებნა, როცა ქსელი ჩართულია, რეგულარულად მოხდება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_poll_updates)
en: Check for updated items every
ka: განახლებული ელემენტების შემოწმება ყოველ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_tree_direction)
en: Left to right
ka: მარცხნიდან მარჯვნივ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_tree_direction)
en: Bottom to top
ka: ქვემოდან ზემოთ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_tree_direction)
en: Right to left
ka: მარჯვნიდან მარცხნივ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_tree_direction)
en: Top to bottom
ka: ზემოდან ქვემოთ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_AddColorLabel)
en: Color for added items:
ka: ფერი დამატებული ელემენტებისთვის:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Color for copied items:
ka: ფერი დაკოპირებული ელემენტებისთვის:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Color for renamed items:
ka: ფერი სახელგადარქმეული ელემენტებისთვის:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Color for modified items:
ka: ფერი შეცვლილი ელემენტებისთვის:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Color for deleted items:
ka: ფერი წაშლილი ელემენტებისთვის:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_fill_cache_on_tree)
en: Should kdesvn check content of log cache before starting the tree
ka: უნდა შეამოწმოს, თუ არა kdesvn-მა ჟურნალის კეშის შემცველობა ხის გაშვებამდე

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_fill_cache_on_tree)
en: When starting the tree generation and reading data from log cache kdesvn may check for newer items in repository if network is enabled. 
    
    But this may slow down tree generation so it is disabled by default.
ka: ხის გენერაციისა და ჟურნალის კეშიდან მონაცემების დაწყებისას kdesvn-მა შეიძლება შეამოწმოს, არსებობს თუ არა ახალი ელემენტები რეპოზიტორიაში, თუ ქსელი ჩართულია.
    
    მაგრამ ამან, შეიძლება, ხის გენერაცია შეანელოს, ამიტომ ნაგულისხმევად გამორთულია.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_fill_cache_on_tree)
en: Check log cache fill before reading tree
ka: ჟურნალის კეშის შევსების შემოწმება ხის წაკითხვამდე

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_start_updates_check_on_open)
en: Select if kdesvn should check for updates when open a working copy
ka: ჩართეთ, თუ გნებავთ, kdesvn-მა შეამოწმოს განახლებები სამუშაო ასლის გახსნიას

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_start_updates_check_on_open)
en: Start check for updates when open a working copy
ka: განახლებების შემოწმების დაწყება სამუშაო ასლის გახნისას

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_log_cache_on_open)
en: Start refreshing the log cache for repository when networking enabled
ka: ჟურნალის კეშის განახლების დაწყება რეპოზიტორიისთვის, როცა ქსელი ჩართულია

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_log_cache_on_open)
en: Start fill log cache on open
ka: ჟურნალის კეშის შევსების დაწყება გახსნისას

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_check_needslock)
en: When listing on working copies kdesvn may check for this property
ka: სამუშაო ასლების ჩამოთვლისას kdesvn-მა, შეიძლება, ეს თვისება შეამოწმოს

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_check_needslock)
en: When listing on working copies kdesvn may check for <tt>svn:needs-lock</tt> property.<br>However, on folders containing lots of items this listing/updating may get slow. Therefore, you should only switch on if you have repositories containing many such entries.
ka: სამუშაო ასლების ჩამოთვლისას kdesvn შეიძლება შეამოწმოს <tt>svn: needs-lock</tt> ქონება.<br>ამასთან, საქაღალდეებში, რომლებიც შეიცავს უამრავ ნივთს, ეს ჩამონათვალი / განახლება შეიძლება შენელდეს. ამიტომ, თქვენ უნდა ჩართოთ მხოლოდ იმ შემთხვევაში, თუ თქვენ გაქვთ საცავები, რომლებიც შეიცავს ბევრ ასეთ ჩანაწერს.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_check_needslock)
en: Check if items have "svn:needs-lock" property set
ka: შემოწმება, არის თუ არა ელემენტებზე დაყენებული თვისება "svn:needs-lock"

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_details_on_remote_listing)
en: Whether to retrieve details about items when making listing on repositories
ka: მოხდება თუ არა ელემენტების დეტალების მიღება რეპოზიტორიების სიის ჩამოთვლისას

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_details_on_remote_listing)
en: <p align="left">When checked, kdesvn fetches more detailed info about file items when making a listing to remote repositories so that you may see remote locks in overview.
    </p>
    <p align="left"><i>Be careful: This may let listings become REAL slow.</i></p>
ka: <p align="left">შემოწმებისას, kdesvn უფრო დეტალურ ინფორმაციას იღებს ფაილის ნივთების შესახებ დისტანციური საცავების ჩამონათვალის გაკეთებისას, რათა თქვენ ნახოთ დისტანციური საკეტები მიმოხილვაში.</p>
    <p align="left"><i>ფრთხილად იყავით: ამან შეიძლება სიები გახდეს ნამდვილი ნელი.</i></p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_details_on_remote_listing)
en: Get file details while remote listing
ka: ფაილის დეტალების მიღება დაშორებული ჩამონათვლის მიღებისას

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_info_recursive)
en: Get item info recursively
ka: ელემენტის ინფორმაციის მიღება რეკურსიულად

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_properties_on_remote_items)
en: Should kdesvn retrieve properties on selected item in repositories
ka: უნდა გამოითხოვოს თუ არა kdesvn-მა მონიშნული ელემენტების თვისებები რეპოზიტორიებში

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_properties_on_remote_items)
en: When browsing, kdesvn may try displaying properties below itemlist from a selected item. 
    On networked repositories (e.g., not opened via file:// protocol) this may get very slow. Thus, if you have slow network connections or when browsing hangs often you should deactivate it.
ka: დათვალიერებისას, kdesvn- მა შეიძლება სცადოს შერჩეული ნივთიდან ქვემოთ მოცემული თვისებების ჩვენება. 
    ქსელურ საცავებში (მაგ., არ არის გახსნილი file:// პროტოკოლის საშუალებით) ეს შეიძლება ძალიან ნელი იყოს. ამრიგად, თუ თქვენ გაქვთ ნელი ქსელის კავშირები ან როდესაც დათვალიერება ხშირად ეკიდება, უნდა გამორთოთ იგი.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_properties_on_remote_items)
en: Always get properties on networked repositories
ka: თვისებების ყოველთვის მიღება ქსელურ რეპოზიტორიებზე

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_store_passwords)
en: Should Subversion store passwords by default
ka: უნდა დაიმახსოვროს თუ არა Subversion-მა პაროლები ნაგულისხმევად

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_store_passwords)
en: Storing passwords is often a security problem. Kdesvn itself does not store any passwords, but the Subversion itself inside the configuration area of Subversion. If this area is readable from others you should not set it, but you may select for single non critical accounts inside the authentication dialog.
ka: პაროლების შენახვა ხშირად უსაფრთხოების პრობლემაა. Kdesvn პაროლებს თვითონ კიარა, Subversion-ის კონფიგურაციაში ინახავს. თუ ეს ადგილი წაკითხვადია სხვების მიერ, მაშინ ის არ უნდა ჩართოთ. მის მაგიერ შეგიძლიათ ერთი, არაკრიტიკული ანგარიშისთვის დააყენოთ ავთენტიკაციის დიალოგში.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_passwords_in_wallet)
en: When saving passwords, do it into KDE Wallet instead of Subversions storage?
ka: პაროლების შენახვისას, ვქნა ეს KDE-ის საფულეში Subversion-ის საცავის მაგიერ?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_passwords_in_wallet)
en: <p>Tells if your passwords set in kdesvn should stored into KDE Wallet instead of simple clear text storage of Subversion.</p>
    <p>This would be a little bit more secure because KDE Wallet is (mostly) encrypted with a password. On other hand you must re-enter your passwords with other Subversion clients not accessing KDE wallet (e.g. svn command line itself, rapidsvn and so on).</p>
    <p>If you are HOME storage e.g. Subversion's config folder is on a network drive you should hard think about not storing passwords in a plain text file like Subversion does but put it into an encrypted storage like KDE Wallet or do not save passwords.</p>
ka: <p>მოგვითხრობს, უნდა ინახებოდეს თუ არა kdesvn- ში მითითებული თქვენი პაროლები KDE Wallet- ში, Subversion- ის მარტივი მკაფიო ტექსტური შენახვის ნაცვლად.</p>
    <p>ეს ცოტა უფრო უსაფრთხო იქნება, რადგან KDE Wallet არის (ძირითადად) დაშიფრული პაროლით. მეორეს მხრივ, თქვენ უნდა ხელახლა შეიყვანოთ თქვენი პაროლები სხვა ქვევერსიის კლიენტებთან, რომლებიც არ შედიან KDE საფულეზე (მაგ. svn ბრძანების ხაზი, rapidsvn და ა.შ.).</p>
    <p>თუ თქვენ ხართ HOME შენახვის მაგალითად, Subversion- ის კონფიგურაციის საქაღალდე არის ქსელის დისკზე, თქვენ უნდა იფიქროთ, რომ არ შეინახოთ პაროლები უბრალო ტექსტურ ფაილში, როგორიცაა Subversion აკეთებს, მაგრამ ჩადეთ იგი დაშიფრულ მეხსიერებაში, როგორიცაა KDE საფულე ან არ შეინახოთ პაროლები.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_passwords_in_wallet)
en: Store passwords into KDE Wallet
ka: პაროლების შენახვა KDE-ის საფულეში

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_use_password_cache)
en: Use an internal password cache
ka: შიდა პაროლების კეშის გამოყენება

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_log_always_list_changed_files)
en: Read detailed change lists
ka: დეტალური ცვლილებების სიის წაკთხვა

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_log_always_list_changed_files)
en: Reading lists of changed files may sometimes a little bit slow down things. But if this feature is switched off, kdesvn may fail generating differences between node changes from within the log viewer.
ka: შეცვლილი ფაილების სიის წაკითხვამ, ხანდახან, შეიძლება მუშაობა შეანელოს. თუ ეს ფუნქცია გამორთულია, kdesvn ვერ დააგენერირებს კვანძის ცვლილებებს ჟურნალის დამთვალიერებლიდან.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_review_commit)
en: List items next commit will send or not
ka: იქნება თუ არა ჩამოთვლილი ელემენტები, რომლებსაც შემდეგი გადაცემა გააგზავნის

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_commit_hide_new)
en: Should unversioned items be displayed in commit dialog or not.
ka: უნდა გამოჩნდეს უვერსიო ელემენტები გადაცემის დიალოგში, თუ არა.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_commit_hide_new)
en: Hide new items in commit box
ka: ახალი ელემენტების დამალვა გადაცემის ფანჯარაში

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_update_add_as_modification)
en: <html><head/><body><p>If set, a local addition at the same path as an incoming addition of the same node kind results in a normal node with a possible local modification, instead of a tree conflict.</p></body></html>
ka: <html><head/><body><p>თუ მითითებულია, ადგილობრივი დამატება იმავე გზაზე, როგორც იგივე კვანძის სახის შემომავალი დამატება, იწვევს ნორმალურ კვანძს შესაძლო ადგილობრივი მოდიფიკაციით, ხის კონფლიქტის ნაცვლად.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_update_add_as_modification)
en: Update modifies instead of creating conflicts
ka: განახლება ცვლის კონფლიქტების შექმნის მაგიერ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_update_make_parents)
en: <html><head/><body><p>If set, create any non-existent parent directories also by checking them out at depth=empty</p></body></html>
ka: <html><head/><body><p>თუ დაყენებულია, შექმენით არარსებული მშობელი დირექტორიები, ასევე მათი სიღრმისეულად შემოწმებით = ცარიელი</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_update_make_parents)
en: Update makes missing parents
ka: არარსებული მშობლების შექმნა განახლებისას

en: Not filling log cache because it is disabled due setting for this repository.
ka: ჟურნალის კეში არ შეივსება ამ რეპოზიტორიის პარამეტრების გამო.

en: Filling log cache in background.
ka: ჟურნალის კეშის შევსება ფორნურად.

en: Filling cache canceled.
ka: კეშის შევსება გაუქმდა.

en: Cache filled up to revision %1.
ka: კეში სავსეა რევიზიამდე %1.

en: Filling log cache in background finished.
ka: ჟურნალის კეშის შევსება ფონურად დასრულდა.

en: %1 of %2 transferred.
ka: გადაცემულია %1 %2-დან.

en: %1 transferred.
ka: %1 გადაცემულია.

en: Log message for revision
ka: ჟურნალის შეტყობინება რევიზიისთვის

en: Go to line
ka: ხაზზე გადასვლა

en: Show line
ka: ხაზის ჩვენება

en: Show line number
ka: ხაზის ნომრის ჩვენება

[ctx: @title:window]
en: Log Message for Revision %1
ka: ჟურნალის შეტყობინება რევიზიისთვის %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_BlameTree)
en: Line
ka: ხაზი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_BlameTree)
en: Revision
ka: რევიზია

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_BlameTree) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_startDateButton) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_stopDateButton)
en: Date
ka: თარიღი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_BlameTree)
en: Author
ka: ავტორი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_BlameTree)
en: Content
ka: შემცველობა

en: Add to revision control
ka: დამატება რევიზიის კონტროლისთვის

en: Restore missing
ka: ნაკლულის აღდგენა

en: Revert
ka: დაბრუნება

en: Revert failed
ka: დაბრუნება ჩავარდა

en: Resolved
ka: გადაწყვეტილია

en: Skip
ka: გამოტოვება

en: Deleted
ka: წაშლილია

en: Added
ka: დამატებულია

en: Update
ka: განახლება

en: Update complete
ka: განახლება დასრულდა

en: Update external module
ka: გარე მოდულის განახლება

en: Status on external
ka: სტატუსი გარეზე

en: Commit Modified
ka: გადაცემა შეიცვალა

en: Commit Added
ka: კომიტი დაემატა

en: Commit Deleted
ka: კომიტი წაშლილია

en: Commit Replaced
ka: კომიტი ჩანაცვლებულია

en: Locking
ka: დაბლოკვა

en: Unlocked
ka: განბლოკილი

en: Lock failed
ka: დაბლოკვა ჩავარდა

en: Unlock failed
ka: განბლოკვა ჩავარდა

en: unchanged
ka: შეუცვლელი

en: item wasn't present
ka: ელემენტი წარმოდგენილი არ იყო

en: unversioned item obstructed work
ka: უვერსიო ელემენტები მუშაობას ხელს უშლის

en: Modified state had mods merged in.
ka: შეცვლილ მდგომარეობას აქვს ცვლილებები შერწყმული.

en: Modified state got conflicting mods.
ka: შეცვლილ მდგომარეობას აქვს კონფლიქტის მქონე ცვლილებები.

en: Enter password for realm %1
ka: შეიყვანეთ პაროლი რეალმისთვის %1

en: The certificate is not issued by a trusted authority. Use the fingerprint to validate the certificate manually.
ka: სერტიფიკატი არაა გაცემული სანდო ორგანოს მიერ. გამოიყენეთ თითის ანაბეჭდი, რომ სერტიფიკატის გადამოწმება ხელით მოახდინოთ.

en: The certificate hostname does not match.
ka: სერტიფიკატის ჰოსტის სახელი არ ემთხვევა.

en: The certificate is not yet valid.
ka: სერტიფიკატი ჯერ არასწორია.

en: The certificate has expired.
ka: სერტიფიკატი ვადაგასულია.

en: The certificate has an unknown error.
ka: სერტიფიკატზე აღმოჩენილია უცნობი შეცდომა.

en: %1
    Really store password as plain text?
ka: %1
    მართლა დავიმახსოვრო პაროლი უბრალო ტექსტის სახით?

en: Save password
ka: პაროლის შენახვა

[ctx: @action:button]
en: Store in Plain Text
ka: შენახვა უბრალო ტექსტში

en: SVN Error
ka: SVN შეცდომა

en: Command "%1" not implemented or known
ka: ბრძანება "%1" განხორციელებული, ან ცნობილი არაა

en: "GET" requires output file
ka: "GET"-ს გამოსატანი ფაილი სჭირდება

en: May only switch one URL at time
ka: ერთდროულად, მხოლოდ, ერთი URL-ის გადართვა შეგიძლიათ

en: Switch only on working copies
ka: გადართვა, მხოლოდ, მუშა ასლებზე

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CopyMoveView)
en: Copy / Move
ka: კოპირება / გადატანა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_HeadOneLabel)
en: Rename
ka: გადარქმევა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_HeadTwoLabel)
en: to
ka: სადამდე

en: Rename/move
ka: გადარქმევა/გადატანა

[ctx: @title:window]
en: Move/Rename File/Directory
ka: ფაილის/საქაღალდის გადატანა/სახელის გადარქმევა

[ctx: @title:window]
en: Copy File/Directory
ka: ფაილის/საქაღალდის კოპირება

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, CreateRepoDlg)
en: Create new repository
ka: ახალი რეპოზიტორიის შექმნა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_DisableFsync)
en: Disable fsync at commit (BDB only)
ka: fsync-ის გამორთვა კომიტისას (მხოლოდ BDB)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Path to repository:
ka: ბილიკი რეპოზიტორიამდე:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, m_FilesystemSelector)
en: Select type of storage
ka: აირჩიეთ საცავის ტიპი

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, m_FilesystemSelector)
en: Select the storage type of repository (FSFS or Berkely DB)
ka: აირჩიეთ რეპოზიტორიის საცავის ტიპი (FSFS ან Berkley DB)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_CreateMainDirs)
en: Create trunk, tags and branches folders
ka: შეიქმნება საქაღალდეები trunk, tags და branches

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_CreateMainDirs)
en: If this is set then the base layout (<tt>/trunk</tt>,<tt>/branches</tt> and <tt>/tags</tt>) will created after opening the fresh repository.
ka: თუ ეს დაყენებულია, მაშინ ახალი საცავის გახსნის შემდეგ შეიქმნება ბაზის განლაგება (<tt>/მაგისტრალური</tt>,<tt>/ფილიალები</tt> და <tt>/ ტეგები</tt>).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_CreateMainDirs)
en: Create main folders
ka: ძირითადი საქაღალდეების შექმნა

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_presvn16compat)
en: Is created repository compatible to Subversion prior 1.6
ka: იქნება თუ არა შექმნილი რეპოზიტორია თავსებადი Subversion-ის 1.6 და უფრო ძველ ვერსიასთან

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_presvn16compat)
en: If set, the repository created will compatible to Subversion prior 1.5. This is only useful when svnqt is running with Subversion 1.6 or above.
ka: თუ დაყენებულია, შექმნილი რეპოზიტორია თავსებადი იქნება Subversion 1.5-ზე უფრო ძველ ვერსიებთან. ეს, მხოლოდ, მაშინაა სასარგებლო, როცა svnqt გაშვებულია 1.6 ან უფრო ახალი Subversion-ით.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_presvn16compat)
en: Compatible to Subversion prior 1.6
ka: თავსებადია Subversion 1.6-მდე

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_LogKeep)
en: Disable automatic log file removal (BDB only)
ka: ჟურნალის ფაილის ავტომატური წაშლის გამორთვა (მხოლოდ BDB-სთან ერთად)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Type of repository:
ka: რეპოზიტორიის ტიპი:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_presvn15compat)
en: Is created repository compatible to Subversion prior 1.5
ka: იქნება თუ არა შექმნილი რეპოზიტორია თავსებადი Subversion-ის 1.5 და უფრო ძველ ვერსიასთან

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_presvn15compat)
en: If set, the repository created will compatible to Subversion prior 1.5. This is only useful when svnqt is running with Subversion 1.5 or above.
ka: თუ დაყენებულია, შექმნილი რეპოზიტორია თავსებადი იქნება Subversion 1.5-ზე უფრო ძველ ვერსიებთან. ეს, მხოლოდ, მაშინაა სასარგებლო, როცა svnqt გაშვებულია 1.5 ან უფრო ახალი Subversion-ით.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_presvn15compat)
en: Compatible to Subversion prior 1.5
ka: თავსებადია Subversion 1.5-მდე

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_presvn18compat)
en: Is created repository compatible to Subversion prior 1.8
ka: იქნება თუ არა შექმნილი რეპოზიტორია თავსებადი Subversion-ის 1.8 და უფრო ძველ ვერსიასთან

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_presvn18compat)
en: If set, the repository created will compatible to Subversion prior 1.4. This is only useful when svnqt is running with Subversion 1.8 or above.
ka: თუ დაყენებულია, შექმნილი რეპოზიტორია თავსებადი იქნება Subversion 1.4-ზე უფრო ძველ ვერსიებთან. ეს, მხოლოდ, მაშინაა სასარგებლო, როცა svnqt გაშვებულია 1.8 ან უფრო ახალი Subversion-ით.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_presvn18compat)
en: Compatible to Subversion prior 1.8
ka: თავსებადია Subversion 1.8-მდე

en: Log cache holds %1 log entries and consumes %2 on disk.
ka: ჟურნალის კეში შეიცავს %1 ჩანაწერს და დისკზე იკავებს %2.

en: Really clean cache for repository
    %1?
ka: მართლა გავასუფთავო კეში რეპოზიტორიისთვის
    %1?

en: Clean repository cache
ka: რეპოზიტორიის კეშის გასუფთავება

[ctx: @action:button]
en: Delete Cache
ka: კეშის წაშლა

en: Really clean cache and data for repository
    %1?
ka: მართლა გავწმინდო კეში და მონაცემები რეპოზიტორიისთვის
    %1?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_DeleteRepositoryButton)
en: Delete repository
ka: რეპოზიტორიის წაშლა

[ctx: @action:button]
en: Delete Repository
ka: რეპოზიტორიის წაშლა

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, DBOverView)
en: Overview about cache database content
ka: გადახედვა კეშის მონაცემთა ბაზის შემცველობის შესახებ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_RepositoryLabel)
en: Known repositories
ka: ცნობილი რეპოზიტორიები

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_DeleteCacheButton) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, m_DeleteCacheButton)
en: Delete cache entries for current selected repository
ka: კეშის ჩანაწერების წაშლა მიმდინარე მონიშნული რეპოზიტორიისთვის

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_DeleteCacheButton)
en: Delete cache
ka: კეშის წაშლა

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_DeleteRepositoryButton) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, m_DeleteRepositoryButton)
en: Delete all entries and settings for selected repository
ka: ყველა ჩანაწერის და პარამეტრის წაშლა მონიშნული რეპოზიტორიისთვის

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_SettingsButton)
en: Repository Settings
ka: რეპოზიტორიის მორგება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_StatisticButton)
en: Statistics for repository
ka: სტატისტიკა რეპოზიტორიისთვის

[ctx: @title:window]
en: Settings for %1
ka: %1-ის მორგება

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Log cache settings
ka: ჟურნალის კეშის პარამეტრები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dbcfg_noCacheUpdate)
en: Do not update log cache on open
ka: არ განაახლო ჟურნალის კეში გახსნისას

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Prefixes to filter out in revision tree
ka: რევიზიის ხის გასაფილტრი პრეფიქსები

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Log and statistics setting
ka: ჟურნალის და სტატისტიკის პარამეტრები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Hide logs containing following words
ka: დაიმალება შემდეგ სიტყვების შემცველი ჟურნალები

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KEditListWidget, dbcfg_exclude_log_pattern)
en: This is a list which words/substrings a log entry must contain so it will be hidden from log and statistics
ka: ეს სიაა, რომელ სიტყვებს/ქვესტრიქონებს უნდა შეიცავდეს ჟურნალის ჩანაწერი, რომ ის ჟურნალიდან და სტატისტიკიდან დაიმალოს

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Do not show commits from following users
ka: არ მაჩვენო კომიტები შემდეგი მომხმარებლებისგან

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KEditListWidget, dbcfg_exclude_userslog)
en: Do not display commits of listed users in log window and statistics view
ka: არ მაჩვენო ჩამოთვლილი მომხმარებლების კომიტები ჟურნალის ფანჯარაში და სტატისტიკის ხედში

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dbcfg_filter_empty_author)
en: Do not display commits without author
ka: არ მაჩვენო კომიტები ავტორის გარეშე

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DumpRepoDlg)
en: Dump repository
ka: რეპოზიტორიის დამპი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_UseDeltas)
en: Use deltas
ka: დელტების გამოყენება

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, m_StartNumber)
en: -1 for START
ka: -1 START-სთვის

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lblEnd)
en: End revision:
ka: ბოლო რევიზია:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_incrementalDump)
en: incremental Dump
ka: ინკრემენტული დამპი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_Rangeonly)
en: Dump revision range
ka: რევიზიების შუალედის დამპი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_OutfileLabel)
en: Dump into:
ka: დამპი სად:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, m_EndNumber)
en: -1 for HEAD
ka: -1 HEAD-სთვის

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lblStart)
en: Start revision:
ka: საწყისი რევიზია:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_RepoLabel)
en: Repository to dump:
ka: რეპოზიტორია დამპისთვის:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_PatternLabel)
en: Patterns to add or remove:
ka: დასამატებელი ან წასაშლელი ნიმუშები:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_RemoveCheckBox)
en: Remove patterns
ka: ნიმუშების წაშლა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_DepthLabel)
en: Depth for ignore
ka: გამოსატოვებელი სიღრმე

[ctx: @title:window]
en: Add Property
ka: თვისების დამატება

en: One of <b>'native'</b>, <b>'LF'</b>, <b>'CR'</b>, <b>'CRLF'</b>.
ka: ერთ-ერთი მნიშვნელობებიდან <b>'native'</b>, <b>'LF'</b>, <b>'CR'</b>, <b>'CRLF'</b>.

en: If present, make the file executable.<br/>This property can not be set on a directory. A non-recursive attempt will fail, and a recursive attempt will set the property only on the file children of the folder.
ka: თუ არსებობს, გახადეთ ფაილი გაშვებადი.<br/>ამ თვისებას საქაღალდეზე ვერ დააყენებთ. არარეკურსიული მცდელობა ჩავარდება და რეკურსიული მცდელობა ამ თვისებას, მხოლოდ, საქაღალდის შვილებზე დააყენებს.

en: Keywords to be expanded into the contents of a file.<br/>They can be inserted into documents by placing a keyword anchor which is formatted as $KeywordName$.<br/>Valid keywords are:<br/><b>URL/HeadURL</b> The URL for the head revision of the project.<br/><b>Author/LastChangedBy</b> The last person to change the file.<br/><b>Date/LastChangedDate</b> The date/time the object was last modified.<br/><b>Revision/Rev/LastChangedRevision</b> The last revision the object changed.<br/><b>Id</b> A compressed summary of the previous 4 keywords.
ka: საკვანძო სიტყვები უნდა გაფართოვდეს ფაილის შინაარსში.<br/>მათი ჩასმა შესაძლებელია დოკუმენტებში საკვანძო სიტყვის წამყვანის განთავსებით, რომელიც ფორმატირებულია, როგორც $KeywordName $.<br/>სწორი საკვანძო სიტყვებია:<br/><b>URL/HeadURL</b> პროექტის ხელმძღვანელის გადასინჯვის URL.<br/><b>ავტორი/LastChangedBy</b> ბოლო ადამიანი, ვინც შეცვლის ფაილს.<br/><b>თარიღი/LastChangedDate</b> ობიექტის თარიღი/დრო ბოლოს შეიცვალა.<br/><b>გადახედვა/Rev/LastChangedRevision</b> ბოლო გადასინჯვა ობიექტი შეიცვალა.<br/><b>Id</b> წინა 4 საკვანძო სიტყვის შეკუმშული რეზიუმე.

en: Set this to any value (e.g. <b>'*'</b>) to enforce locking for this file.<br/>The file will be set read-only when checked out or updated, indicating that a user must acquire a lock on the file before they can edit and commit changes.
ka: დააყენეთ ეს ნებისმიერი მნიშვნელობა (მაგ. <b>'*'</b>) ამ ფაილის ჩაკეტვის აღსასრულებლად.<br/>ფაილი დაყენდება მხოლოდ წაკითხვისას ან განახლებისას, რაც მიუთითებს იმაზე, რომ მომხმარებელმა უნდა შეიძინოს საკეტი ფაილზე, სანამ მათ შეეძლებათ რედაქტირება და ცვლილებების შეტანა.

en: The mimetype of the file. Used to determine whether to merge the file and how to serve it from Apache. A mimetype beginning with <b>'text/'</b> (or an absent mimetype) is treated as text. Anything else is treated as binary.
ka: ფაილის მიმეტიპი. გამოიყენება იმის დასადგენად, გაერთიანდეს თუ არა ფაილი და როგორ უნდა ემსახურებოდეს მას Apache– სგან. მიმეტიპი, რომელიც იწყება <b>"ტექსტით/"</b> (ან არარსებული მიმეტიპით) განიხილება როგორც ტექსტი. სხვა არაფერი განიხილება, როგორც ორობითი.

en: A newline separated list of module specifiers, each consisting of a relative directory path, optional revision flags, and a URL. For example:<br/><nobr><b>foo http://example.com/repos/projectA</b></nobr><br/><nobr><b>foo/bar -r 1234 http://example.com/repos/projectB</b></nobr>
ka: მოდულის მახასიათებლების ახალი ხაზის ცალკეული სია, თითოეული შედგება ნათესავი დირექტორიის ბილიკისგან, სურვილისამებრ გადასინჯვის დროშებისგან და URL- ისგან. მაგალითად:<br/><nobr><b>foo http://example.com/repos/projectA</b></nobr><br/><nobr><b>foo/bar -r 1234 http://example.com/repos/projectB</b></nobr>

en: A newline separated list of file patterns to ignore.
ka: გამოტოვების შაბლონების ახალი ხაზით გამოტოვებული სახელების სია.

en: Label text to show for the edit box where the user enters the issue number.
ka: ჭდის ტექსტი, რომელიც ნაჩვენები იქნება ჩასწორების ველში, სადაც მომხმარებელს პრობლემის ნომერი შეჰყავს.

en: URL pointing to the issue tracker. It must contain <b>%BUGID%</b> which gets replaced with the bug issue number. Example:<br/><nobr><b>http://example.com/mantis/view.php?id=%BUGID%</b></nobr>
ka: URL მიუთითებს საკითხის ტრეკერზე. იგი უნდა შეიცავდეს <b>%BUGID%</b> , რომელიც იცვლება შეცდომის საკითხის ნომრით. მაგალითი:<br/><nobr><b>http://example.com/mantis/view.php?id=%BUGID%</b></nobr>

en: String which is appended to a log message when an issue number is entered. The string must contain <b>%BUGID%</b> which gets replaced with the bug issue number.
ka: სტრიქონი, რომელიც ბოლოში მიეწერება ჟურნალის შეტყობინებას, როცა პრობლემის ნომერი შეყვანილია. სტრიქონი უნდა შეიცავდეს მიმდევრობას <b>%BUGID%</b>, რომელიც შეცდომის პრობლემის ნომრით ჩანაცვლდება.

en: Set to <b>'yes'</b> if a warning shall be shown when no issue is entered in the commit dialog. Possible values:<br/><b>'true'</b>/<b>'yes'</b> or <b>'false'</b>/<b>'no'</b>.
ka: დააყენეთ <b>"დიახ"</b> , თუ გაფრთხილება ნაჩვენები იქნება, როდესაც არ არის მითითებული საკითხი ჩაბარებულ დიალოგში. შესაძლო ღირებულებები:<br/><b>'true'</b>/<b>'დიახ'</b> ან <b>'false'</b>/<b>'არა'</b>.

en: Set to <b>'false'</b> if your bugtracking system has issues which are referenced not by numbers.<br/>Possible values: <b>'true'</b> or <b>'false'</b>.
ka: დააყენეთ <b>"ყალბი",</b> თუ თქვენს შეცდომების მიკვლევის სისტემას აქვს პრობლემები, რომლებიც მითითებულია არა ციფრებით.<br/>შესაძლო ღირებულებები: <b>"ჭეშმარიტი"</b> ან <b>"ყალბი"</b>.

en: Set to <b>'false'</b> if you want the bugtracking ID to be inserted at the top of the log message. The default is <b>'true'</b> which means the bugtracking ID is appended to the log message.
ka: დააყენეთ <b>"ყალბი"</b> , თუ გსურთ, რომ შეცდომის მიკვლევის ID ჩასვათ ჟურნალის შეტყობინების ზედა ნაწილში. ნაგულისხმევი არის <b>"ჭეშმარიტი"</b> , რაც ნიშნავს, რომ შეცდომების მიკვლევის ID- ს თან ერთვის ჟურნალის შეტყობინება.

en: Two regular expressions separated by a newline.<br/>The first expression is used to find a string referring to an issue, the second expression is used to extract the bare bug ID from that string.
ka: ახალი ხაზით გამოყოფილი ორი რეგულარული გამოსახულება.<br/>პირველი გამოსახულება გამოიყენება პრობლემაზე მითითების სტრიქონის საპოვნელად, მეორე კი ამ სტრიქონიდან შეცდომის ID-ის ასაღებადაა საჭირო.

en: Select or enter new property
ka: აირჩიეთ ან შეიყვანეთ ახალი თვისება

en: No help for this property available
ka: ამ თვისებისთვის დახმარება ხელმისაწვდომი არაა

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, EditPropsDlg)
en: Modify property
ka: თვისების შეცვლა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_NameLabel)
en: Property name:
ka: თვისების სახელი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_ValueLabel)
en: Property value:
ka: თვისების მნიშვნელობა:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, helpButton)
en: Click for short info about pre-defined property name
ka: დააწკაპუნეთ მოკლე ინფორმაციის მისაღებად წინასწარ აღწერილი თვისების სახელის შესახებ

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CheckoutInfo)
en: Checkout info
ka: რეპოზიტორიიდან წამოღების ინფორმაცია

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_TargetLabel)
en: Select target directory:
ka: აირჩიეთ სამიზნე საქაღალდე:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_UrlLabel)
en: Enter URL:
ka: შეიყვანეთ URL:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_ignoreExternals)
en: Ignore externals while operation
ka: გარეების გამოტოვება ოპერაციის მიმდევრობისას

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_ignoreExternals)
en: Ignore externals
ka: გარეების გამოტოვება

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_overwriteButton)
en: May existing unversioned items overwritten
ka: შეიძლება თუ არა არსებული უვერსიო ელემენტების თავსე გადაწერა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_overwriteButton)
en: Overwrite existing
ka: არსებულის თავზე გადაწერა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_IgnoreKeywords)
en: Ignore keywords
ka: საკვანძო სიტყვების გამოტოვება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_CreateDirButton)
en: Append source URL name to subfolder
ka: წყარო URL-ის სახელი მიწერა ქვესაქაღალდისთვის

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_ShowExplorer)
en: Open after job
ka: გახსნა დავალების შემდეგ

en: Property
ka: თვისება

en: Value
ka: მნიშვნელობა

en: This property may not set by users.
    Rejecting it.
ka: ამ თვისებას მომხმარებლები ვერ დააყენებენ.
    ის უარყოფილია.

en: Protected property
ka: დაცული თვისება

en: A property with that name exists.
    Rejecting it.
ka: თვისება ამ სახელით უკვე არსებობს.
    ის უარყოფილია.

en: Double property
ka: ორმაგი თვისება

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, RangeInput)
en: Revisions
ka: რევიზიები

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_startRevBox)
en: Start with revision
ka: დაწყება რევიზიით

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, m_startWorkingButton) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, m_stopWorkingButton)
en: Select current working copy changes
ka: აირჩიეთ მიმდინარე სამუშაო ასლის ცვლილებები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_startWorkingButton) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_stopWorkingButton)
en: WORKING
ka: ვმუშაობ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_startNumberButton)
en: N&umber
ka: &რიცხვი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_startStartButton)
en: S&TART
ka: &გაშვება

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_stopRevBox)
en: Stop with revision
ka: გაჩერება რევიზიასთან

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_stopNumberButton)
en: Number
ka: რიცხვი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_stopStartButton)
en: START
ka: დასაწყისი

[ctx: @title:window]
en: Select Revisions
ka: აირჩიეთ რევიზიები

en: Select revision
ka: აირჩიეთ რევიზია

en: Could not run process "%1".
    
    Process stopped with message:
    %2
ka: ვერ გავუშვი პროცესი "%1".
    
    პროცესი გაჩერდა შეტყობინებით:
    %2

en: Error running the graph layouting tool.
ka: გრაფიკის განლაგების პროგრამის გამოძახების შეცდომა.

en: Please check that 'dot' is installed (package GraphViz).
ka: შეამოწმეთ, დაყენებულია თუ არა პროგრამა 'dot' (პაკეტი GraphViz).

en: Deleted at revision %1
ka: წაიშალა რევიზიაში %1

en: Added at revision %1 as %2
ka: დაემატა რევიზიაში %1 როგორც %2

en: Copied to %1 at revision %2
ka: დაკოპირდა %1-ში რევიზიაში %2

en: Renamed to %1 at revision %2
ka: სახელი გადაერქვა %1-ზე რევიზიაში %2

en: Modified at revision %1
ka: შეიცვალა რევიზიაში %1

en: Replaced at revision %1
ka: ჩანაცვლდა რევიზიაში %1

en: Revision %1
ka: რევიზია %1

en: Could not open temporary file %1 for writing.
ka: ვერ გავხსენი დროებითი ფაილი %1 ჩაწერისთვის.

en: <br>Revision: %1<br>Author: %2<br>Date: %3<br>Log: %4</html>
ka: <br>რევიზია: %1<br>ავტორი: %2<br>თარიღი: %3<br>ჟურნალი: %4</html>

en: <b>Revision</b>%1%2%3
ka: <b>რევიზია</b>%1%2%3

en: <b>Author</b>%1%2%3
ka: <b>ავტორი</b>%1%2%3

en: <b>Date</b>%1%2%3
ka: <b>თარიღი</b>%1%2%3

en: <b>Log</b>%1%2%3
ka: <b>ჟურნალი</b>%1%2%3

en: Diff to previous
ka: შედარება წინასთან

en: Diff to selected item
ka: შედარება მონიშნულ ელემენტთან

en: Cat this version
ka: ამ ვერსიის ფაილის გამოტანა

en: Unselect item
ka: ელემენტის ნივთის არჩევა

en: Select item
ka: აირჩიეთ ელემენტი

en: Display details
ka: დეტალების ჩვენება

en: Rotate counter-clockwise
ka: საათის საწინააღმდეგო მიმართულებით შემობრუნება

en: Rotate clockwise
ka: საათის ისრის მიმართულებით შემობრუნება

en: Save tree as PNG
ka: ხის შენახვა PNG-ის სახით

en: Image (*.png)
ka: გამოსახულება (*.png)

[ctx: @title:window]
en: Logs
ka: ჟურნალი

en: Getting logs - hit Cancel for abort
ka: ჟურნალის მიღება - დააჭირეთ გაუქმებას შესაწყვეტად

en: No log cache possible due broken database and networking not allowed.
ka: ჟურნალის კეში შეუძლებელია გაფუჭებული მონაცემთა ბაზის გამო და ქსელი დაშვებული არაა.

en: Could not retrieve logs, reason:
    %1
ka: ჟურნალის მიღება შეუძლებელია. მიზეზი:
    %1

en: Scanning the logs for %1
ka: მიმდინარეობს ჟურნალის სკანირება %1-სთვის

en: Cancel
ka: შეწყვეტა

[ctx: @title:window]
en: Scanning logs
ka: ჟურნალების სკანირება

en: %1<br>Check change entry %2 of %3
ka: %1<br>მოწმდება ცვლილების ჩაწერი %2 %3-დან

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_Srclabel)
en: Repository to copy:
ka: დასაკოპირებელი რეპოზიტორია:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_Destlabel)
en: Destination folder:
ka: დანიშნულების საქაღალდე:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_Cleanlogs)
en: Clean logs
ka: ჟურნალის გასუფთავება

en: No ignore
ka: გამოტოვების გარეშე

en: If set, add files or directories that match ignore patterns.
ka: თუ დაყენებულია, დამატებული იქნება ფაილები, ან საქაღალდეები, რომლებიც გამოტოვების შაბლონს აკმაყოფილებს.

en: Ignore unknown node types
ka: უცნობი კვანძის ტიპების იგნორი

en: Should files with unknown node types be ignored
ka: დაიგნორდება თუ არა უცნობი კვანძის ტიპის მქონე ფაილები

en: Ignore files of which the node type is unknown, such as device files and pipes.
ka: იმ ფაილების გამოტოვება, რომლისთვისაც კვანძის ტიპი უცნობია. მაგალითად კომინიკაციის არხები და მოწყობილობის ფაილები.

en: (Last part)
ka: (ბოლო ნაწილი)

en: Create subdirectory %1 on import
ka: ქვესაქაღალდე %1-ის შექმნა შემოტანისას

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Load into repository:
ka: ჩატვირთვა რეპოზიტორიაში:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_UuidGroup)
en: Uuid action
ka: Uuid ქმედება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_UUidForce) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_ForceCheck)
en: Force
ka: ძალა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_UUidIgnore)
en: Ignore
ka: იგნორი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_UUidDefault)
en: Default
ka: ნაგულისხმევი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_UsePre)
en: Use pre-commit hook
ka: pre-commit hook-ის გამოყენება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_UsePost)
en: Use post-commit hook
ka: post-commit hook-ის გამოყენება

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel5) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, m_Rootfolder)
en: Path to load the dump into (see context help)
ka: ბილიკი დამპის ჩასატვირთად (იხილეთ კონტექსტური დახმარება)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel5) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_Rootfolder)
en: If not empty, load the dump into a specific folder instead into root of repository. This folder must exist before loading the dump.
ka: თუ ცარიელი არაა, დამპები ჩაიტვირთება მითითებულ საქაღალდეში რეპოზიტორიის ძირითადი საქაღალდის მაგიერ. დამპის ჩატვირთვამდე საქაღალდე უკვე უნდა არსებობდეს.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Load into folder:
ka: ჩატვირთვა საქაღალდეში:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Dump file:
ka: დამპის ფაილი:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_validateProps)
en: Validate the properties on load (only Subversion 1.7 or newer)
ka: თვისებების ვალიდაცია ჩატვირთვისას (მხოლოდ Subversion 1.7, ან უფრო ახალი)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_validateProps)
en: Validate properties
ka: თვისებების გადამოწმება

en: Networked URL to open but networking is disabled.
ka: მოთხოვნილია ქსელური URL-ის გახსნა, მაგრამ ქსელი გამორთულია.

en: History of item
ka: ელემენტის ისტორია

en: History
ka: ისტორია

en: Displays the history log of selected item
ka: აჩვენებს მონიშნული ელემენტის ისტორიის ჟურნალს

en: History of item ignoring copies
ka: ელემენტის ისტორია ასლების გამოტოვებით

en: Displays the history log of selected item without following copies
ka: აჩვენებს მონიშნული ელემენტის ისტორიის ჟურნალს ასლების არჩათვლით

en: Full revision tree
ka: სრული რევიზიის ხე

en: Shows history of item as linked tree
ka: ელემენტის ისტორიის ჩვენება მიბმული ხის სახით

en: Partial revision tree
ka: ნაწილობრივი რევიზიის ხე

en: Shows history of item as linked tree for a revision range
ka: ელემენტის ისტორიის ჩვენება მიბმული ხის სახით რევიზიის შუალედისთვის

en: Properties
ka: თვისებები

en: Display Properties
ka: თვისებების ჩვენება

en: Display last changes
ka: ბოლო ცვლილებების ჩვენება

en: Display last changes as difference to previous commit.
ka: ბოლო ცვლილებების ჩვენება წინა გადაცემასთან შედარებთ ცვლილებების სახით.

en: Details
ka: დეტალები

en: Show details about selected item
ka: დეტალების ჩენება მონიშნული ელემენტის შესახებ

en: Move
ka: სვლა

en: Moves or renames current item
ka: გადაიტანს ან სახელს გადაარქმევს მინდინარე ელემენტს

en: Create a copy of current item
ka: მიმდინარე ელემენტის ასლის შექმნა

en: Check for updates
ka: განახლებების შემოწმება

en: Check if current working copy has items with newer version in repository
ka: შემოწმება, აქვს თუ არა მიმდინარე სამუშაო ასლს ელემენტები უფრო ახალი ვერსიით რეპოზიტორიაში

en: Check updates
ka: განახლების შემოწმება

en: Blame
ka: პასუხისმგებლობა

en: Output the content of specified files or URLs with revision and author information in-line.
ka: მითითებული ფაილების ან ბმულების შემცველობის გამოტანა რევიზიის და ავტორის სახელის ხაზშივე ჩვენებით.

en: Blame range
ka: პასუხისმგებლობის დიაპაზონი

en: Cat head
ka: ბოლო ვერსიის გამოტანა

en: Output the content of specified files or URLs.
ka: მითითებული ფაილების, ან ბმულების შემცველობის გამოტანა.

en: Cat revision...
ka: რევიზიის გამოტანა...

en: Output the content of specified files or URLs at specific revision.
ka: მითითებული ფაილების ან ბმულების მითითებული რევიზიის შემცველობის გამოტანა.

en: Lock current items
ka: მიმდინარე ელემენტების დაბლოკვა

en: Try lock current item against changes from other users
ka: მიმდინარე ელემენტის დაბლოკვის ცდა სხვა მომხმარებლების ცვლილებებისგან

en: Unlock current items
ka: მიმდინარე ელემენტების განბლოკვა

en: Free existing lock on current item
ka: მიმდინარე ელემენტზე არსებული ბლოკის მოხსნა

en: New folder
ka: ახალი საქაღალდე

en: Create a new folder
ka: ახალი საქაღალდის შექმნა

en: Switch repository
ka: რეპოზიტორიის გადართვა

en: Switch repository path of current working copy path ("svn switch")
ka: ამჟამად მუშა ასლის ბილიკის რეპოზიტორიის ბილიკის გადართვა ("svn switch")

en: Relocate current working copy URL
ka: ამჟამად მუშა ასლის ბმულის გადაადგილება

en: Relocate URL of current working copy path to other URL
ka: ამჟამად მუშა ასლის ბილიკის ბმულის გადაადგილება სხვა URL-ზე

en: Unversioned
ka: უვერსიო

en: Browse folder for unversioned items and add them if wanted.
ka: საქაღალდეში უვერსიო ელემენტების ძებნა და მათი დამატება, თუ სასურველია.

en: Open repository of working copy
ka: სამუშაო ასლის რეპოზიტორიის გახსნა

en: Opens the repository the current working copy was checked out from
ka: გახსნის რეპოზიტორიას, საიდანაც მიმდინარე მუშა ასლის გამოთხოვა მოხდა

en: Cleanup
ka: გასუფთავება

en: Recursively clean up the working copy, removing locks, resuming unfinished operations, etc.
ka: მუშა ასლის რეკურსიული გასუფთავება, ბლოკების წაშლა, დაუსრულებელი ოპერაციების გაგრძელება და ა.შ.

en: Import folders into current
ka: საქაღალდეების შემოტანა მიმდიანრეში

en: Import folder content into current URL
ka: საქაღალდის შემცველობის შემოტანა მიმდინარე URL-ში

en: Add selected files/dirs
ka: მონიშნული ფაილების/საქაღალდეების დამატება

en: Adding selected files and/or directories to repository
ka: მონიშნული ფაილების ან/და საქაღალდეების დამატება რეპოზიტორიაში

en: Add selected files/dirs recursive
ka: მონიშნული ფაილების/საქაღალდეების რეკურსიული დამატება

en: Adding selected files and/or directories to repository and all subitems of folders
ka: მიმდინარეობს მონიშნული ფაილების ან/და საქაღალდეების დამატება რეპოზიტორიაში და საქაღალდეების ყველა ქვეელემენტი

en: Delete selected files/dirs
ka: მონიშნული ფაილების/საქაღალდეების წაშლა

en: Deleting selected files and/or directories from repository
ka: მონიშნული ფაილების ან/და საქაღალდეების წაშლა რეპოზიტორიიდან

en: Delete folder
ka: საქაღალდის წაშლა

en: Deleting selected directories from repository
ka: მიმდინარეობს მონიშნული საქაღალდეების წაშლა რეპოზიტორიიდან

en: Revert current changes
ka: მიმდინარე ცვლილებების დაბრუნება

en: Mark resolved
ka: გადაწყვეტილად მონიშვნა

en: Marking files or dirs resolved
ka: ფაილების ან საქაღალდეების ამოხსნილად მონიშვნა

en: Resolve conflicts
ka: კონფლიქტის გადაჭრა

en: Ignore/Unignore current item
ka: მიმდინარე ელემენტის გამოტოვება/გამოტოვების გაუქმება

en: Add or Remove ignore pattern
ka: გამოტოვების ნიმუშის დამატება ან წაშლა

en: Update to head
ka: მთავრის განახლება

[ctx: Menu item]
en: Update
ka: განახლება

en: Update to revision...
ka: განახლება რევიზიამდე...

en: Commit
ka: გადაცემა

en: Diff local changes
ka: ლოკალურად შედარება

en: Diff working copy against BASE (last checked out version) - does not require access to repository
ka: სამუშაო ასლის სხვაობა BASE-სთან (ბოლოს გამოთხოვნილი ვერსია) - რეპოზიტორიასთან წვდომა არ სჭირდება

en: Diff against HEAD
ka: შედარება HEAD-თან

en: Diff working copy against HEAD (last checked in version)- requires access to repository
ka: სამუშაო ასლის შედარება HEAD-თან (ბოლოს გადაცემული ვერსია) - სჭირდება წვდომა რეპოზიტორიასთან

en: Diff items
ka: ელემენტების შედარება

en: Diff two items
ka: ორი ელემენტის შედარება

en: Merge two revisions
ka: ორი რევიზიის შერწყმა

en: Merge
ka: შერწყმა

en: Merge two revisions of this entry into itself
ka: ამ ჩანაწერის ორი რევიზიის შერწყმა ერთმანეთში

en: Merge repository path into current working copy path or current repository path into a target
ka: რეპოზიტორიის ბილიკის შერწყმა მიმდინარე სამუშაო ასლის ბილიკთან, ან მიმდინარე რეპოზიტორიის ბილიკის სამიზნეში

en: Open With...
ka: გამხსნელი პროგრამა…

en: Checkout current repository path
ka: მიმდინარე რეპოზიტორიის ბილიკის გამოთხოვა

en: Checkout
ka: წამოღება

en: Export current repository path
ka: მიმდინარე რეპოზიტორიის ბილიკის გატანა

en: Select browse revision
ka: აირჩიეთ დასათვალიერებელი რევიზია

en: Checkout a repository
ka: რეპოზიტორიიდან გამოთხოვა

en: Export a repository
ka: რეპოზიტორიის გატანა

en: Export
ka: ექსპორტი

en: Refresh view
ka: ხედის განახლება

en: Refresh
ka: განახლება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_DispSpecDiff)
en: Diff revisions
ka: რევიზიების სხვაობა

en: Unfold File Tree
ka: ფაილების ხის ჩამოშლა

en: Opens all branches of the file tree
ka: გახსნის ფაილების ხის ყველა ტოტს

en: Fold File Tree
ka: ფაილების ხის აკეცვა

en: Closes all branches of the file tree
ka: დახურავს ფაილების ხის ყველა ტოტს

en: Update log cache
ka: ჟურნალის კეშის განახლება

en: Update the log cache for current repository
ka: ჟურნალის კეშის განახლება მიმდინარე რეპოზიტორიისთვის

en: Set property recursive
ka: თვისების დაყენება რეკურსიულად

en: Settings for current repository
ka: პარამეტრები მიმდინარე რეპოზიტორიისთვის

en: Stop updating the log cache
ka: ჟურნალის კეშის განახლების გაჩერება

[ctx: @title:window]
en: Edit Pattern to Ignore for "%1"
ka: გამოტოვების ნიმუშის ჩასწორება "%1"-სთვის

en: Nothing selected for unlock
ka: განბლოკვისთვის მონიშნული არაფერია

[ctx: @title:window]
en: Lock Message
ka: ბლოკის შეტყობინება

en: Steal lock?
ka: მოვიპარო ბლოკი?

en: Break lock or ignore missing locks?
ka: შევწყვიტო დაბლოკვა თუ გამოვტოვო დაბლოკვის არარსებობა?

en: Unlocking items
ka: ელემენტების განბლოკვა

[ctx: @action:button]
en: Break Lock
ka: დაბლოკვის შეწყვეტა

[ctx: @action:button]
en: Ignore
ka: იგნორი

en: Nothing selected for delete
ka: წასაშლელად მონიშნული არაფერია

en: Automatic generated base layout by kdesvn
ka: ავტომატურად შექმნილი საბაზისო განლაგება kdesvn-სგან

en: May not make subdirectories of a file
ka: ფაილის ქვესაქაღალდეების შექმნა შეუძლებელია

[ctx: @title:window]
en: Merge
ka: შერწყმა

en: Error getting entry to relocate
ka: გადასატანი ჩანაწერის მიღების შეცდომა

[ctx: @title:window]
en: Relocate Path %1
ka: %1 ბილიკის გადატანა

en: Invalid url given!
ka: მითითებული URL არასწორია!

en: Relocate path %1
ka: %1 ბილიკის გადატანა

en: Cannot import into multiple targets
ka: ერთზე მეტ სამიზნეში შემოტანა შეუძლებელია

en: Import files from folder
ka: ფაილების შემოტანა საქაღალდიდან

en: Import file
ka: ფაილის შემოტანა

[ctx: @title:window]
en: Import Log
ka: ჟურნალის შემოტანა

en: Could not retrieve repository of working copy.
ka: მუშა ასლის რეპოზიტორიის მიღება შეუძლებელია.

en: Only in working copy possible.
ka: შესაძლებელია, მხოლოდ, მუშა ასლში.

en: Error
ka: შეცდომა

en: Only on single folder possible
ka: შესაძლებელია, მხოლოდ, ერთ საქაღალდეზე

en: Sorry - internal error
ka: უკაცრავად - შიდა შეცდომა

en: Hold Ctrl key while click on selected item for unselect
ka: მონიშვნის მოსახსნელად მონიშნულ ელემენტზე დაწკაპუნებისას Ctri ღილაკი გეჭიროთ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeView, m_LogTreeView) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeWidget, m_ChangedList)
en: See context menu for more actions
ka: მეტი ქმედებისთვის იხილეთ კონტექსტური მენიუ

en: Click for navigate
ka: წკაპი ნავიგაციისთვის

en: Navigation
ka: ნავიგაცია

en: Could not retrieve repository.
ka: რეპოზიტორიის მიღება შეუძლებელია.

en: Not yet implemented
ka: განხორციელებული არაა

en: Edit property recursively
ka: თვისების ჩასწორება რეკურსიულად

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, MergeDlg)
en: MergeSettings
ka: შერწყმისმორგება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_SrcOneLabel)
en: Source 1:
ka: წყარო 1:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_SrcTwoLabel)
en: Source 2:
ka: წყარო 2:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_OutLabel)
en: Output to:
ka: გამოტანა:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_MergeParameter)
en: Merge parameter
ka: შერწყმის პარამეტრი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_RecursiveCheck)
en: Recursive
ka: რეკურსიული

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_RelatedCheck)
en: Handle unrelated as related items
ka: დამუშავება არაა დაკავშირებული როგორც დაკავშირებული ობიექტები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_RelatedCheck)
en: Ignore ancestry
ka: წინაპრების გამოტოვება

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_ForceCheck)
en: Force delete on modified/unversioned items
ka: შეცვლილი/უვერსიო ელემენტების ნაძალადევი წაშლა

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_Reintegrate)
en: lump-merge all of source URL's unmerged changes
ka: წყარო URL-ის შეურწყმელი ცვლილებების ერთდროული შერწყმა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_Reintegrate)
en: Reintegrate merge
ka: შერწყმების თავიდან დაკავშირება

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_DryCheck)
en: Just dry run without modifications
ka: მშრალი გაშვება ცვლილებების გარეშე

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_DryCheck)
en: Dry run
ka: მშრალი გაშვება

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_RecordOnly)
en: Only write mergeinfo
ka: მხოლოდ შერწყმის ინფორმაციის ჩასწერა

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_RecordOnly)
en: The merge is not actually performed, but the mergeinfo for the revisions which would have been merged is recorded in the working copy
ka: შერწყმა რეალურად არ მოხდება, მაგრამ შერწყმის ინფორმაცია რევიზიებისთვის, რომლის შერწყმაც უნდა მომხდარიყო, ჩაიწერება სამუშაო ასლში

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_RecordOnly)
en: Record only
ka: მხოლოდ ჩაწერა

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_useExternMerge)
en: Use external merge not Subversion's merge
ka: გარე შერწყმის გამოყენება Subversion-ის შერწყმის მაგიერ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_useExternMerge)
en: Use external merge
ka: გარე შერწყმის გამოყენება

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_AllowMixedRev)
en: If checked, allow merge into mixed revision working copy, otherwise raises error in that case
ka: თუ ჩართულია, შერეული რევიზიის სამუშაო ასლში შერწყმა დაშვებული იქნება. წინააღმდეგ შემთხვევაში კი შეცდომას გამოაგდებს

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_AllowMixedRev)
en: Merge into mixed revision
    working copy
ka: შერწყმა შერეულ რევიზიაში
    მუშა ასლი

[ctx: @title:window]
en: Enter Merge Range
ka: შეიყვანეთ შერწყმის შუალედი

en: Message
ka: შეტყობინება

en: %1 at revision %2
ka: %1 რევიზიაზე %2

en: Name
ka: სახელი

en: Status
ka: სტატუსი

en: Last changed Revision
ka: ბოლო შეცვლილი რევიზია

en: Last author
ka: ბოლო ავტორი

en: Last change date
ka: უკანასკნელი ცვლილების თარიღი

en: Locked by
ka: ბლოკის ავტორი

en: Other...
ka: სხვა...

en: Undelete property
ka: თვისების წაშლის გაუქმება

en: Delete property
ka: თვისების წაშლა

en: Missing SVN link
ka: აკლია SVN ბმული

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, PropertiesDlg)
en: View and modify properties
ka: თვისებების დათვალიერება და შეცვლა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbAdd)
en: Add Property
ka: თვისების დამატება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbModify)
en: Modify Property
ka: თვისების შეცვლა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbDelete)
en: Delete Property
ka: თვისების წაშლა

en: %p% of %1
ka: %p% %1-დან

en: %1 of %2
ka: %1 %2-დან

en: Finished
ka: დასრულებულია

en: Got no logs
ka: ჟურნალის გარეშე

en: Got no info.
ka: ინფორმაციის გარეშე.

[ctx: @title:window]
en: History of %1
ka: %1-ის ისტორია

[ctx: @title:window]
en: Annotate
ka: ანოტაცია

en: Annotate lines - hit Cancel for abort
ka: ხაზების ანოტაცია - დააჭირეთ გაუქმებას შესაწყვეტად

en: Got no annotate
ka: ანოტაციის გარეშე

[ctx: @title:window]
en: Content Get
ka: შემცველობის მიღება

en: Getting content - hit Cancel for abort
ka: შემცველობის მიღება - დააჭირეთ გაუქმებას შესაწყვეტად

en: Error getting content
ka: შემცველობის მიღების შეცდომა

en: Error while open temporary file
ka: შეცდომა დროებითი ფაილის გახსნისას

[ctx: @title:window]
en: Content of %1
ka: %1-ის შემცველობა

en: Got no content.
ka: შემცველობის გარეშე.

en: Enter folder name:
ka: შეიყვანეთ საქაღალდის სახელი:

[ctx: @title:window]
en: Details
ka: დეტალები

en: Retrieving information - hit Cancel for abort
ka: ინფორმაციის მიღება - დააჭირეთ გაუქმებას შესაწყვეტად

en: URL
ka: ვებ-მისამართი

en: Canonical repository URL
ka: კანონიკური რეპოზიტორიის URL

en: Checksum
ka: საკონტროლო რიცხვი

en: Type
ka: ტიპი

en: Absent
ka: აკლია

en: File
ka: ფაილი

en: Folder
ka: საქაღალდე

en: Unknown
ka: უცნობი

en: Size
ka: ზომა

en: Schedule
ka: განრიგი

en: Normal
ka: ნორმალური

en: Addition
ka: დამატება

en: Deletion
ka: წაშლა

en: Last committed
ka: ბოლოს გადაცემული

en: Last revision
ka: ბოლო რევიზია

en: Content last changed
ka: ბოლოს შეცვლილი შემცველობა

en: Property last changed
ka: ბოლოს შეცვლილი თვისება

en: New version of conflicted file
ka: კონფლიქტის მქონე ფაილის ახალი ვერსია

en: Property reject file
ka: თვისების უარყოფის ფაილი

en: Copy from URL
ka: კოპირება ბმულიდან

en: Lock token
ka: ტოკენის ბლოკი

en: Owner
ka: მფლობელი

en: Locked on
ka: დაიბლოკა

en: Lock comment
ka: დაბლოკვის კომენტარი

[ctx: @title:window]
en: Infolist
ka: ინფორმაციის სია

[ctx: @title:window]
en: Applying Properties
ka: თვისებების გადატარება

en: <center>Applying<br/>hit cancel for abort</center>
ka: <center>მიმდინარეობს გადატარება<br/>დააჭირეთ გაუქმებას შესაწყვეტად</center>

en: Could not change to folder %1
ka: ვერ გადავედი საქაღალდეში %1

en: Not commit because networking is disabled
ka: გადაცემული არაა, რადგან ქსელი გათიშულია

[ctx: @title:window]
en: Status / List
ka: სტატუსი / სია

en: Creating list / check status
ka: სიის შექმნა / სტატუსის შემოწმება

en: Add and Commit
ka: დამატება და გადაცემა

en: Delete and Commit
ka: წაშლა და გადაცემა

[ctx: @title:window]
en: Commit
ka: გადაცემა

en: Commit - hit Cancel for abort
ka: გადაცემა - დააჭირეთ გაუქმებას შესაწყვეტად

[ctx: @title:window]
en: Downloading
ka: გადმოწერა

en: Download - hit Cancel for abort
ka: გადმოწერა - დააჭირეთ გაუქმებას შესაწყვეტად

en: Can not do this diff because networking is disabled.
ka: ამას სხვაობას ვერ ვუზამ, რადგან ქსელი გათიშულია.

en: Both entries seems to be the same, can not diff.
ka: როგორც ჩანს, ორივე ერთია, სხვაობის გარეშე.

en: Diff-process could not started, check command.
ka: სხვაობის პროცესის გაშვება შეუძლებელია. შეამოწმეთ ბრძანება.

[ctx: @title:window]
en: Diffing
ka: სხვაობების დადგენა

en: Diffing - hit Cancel for abort
ka: სხვაობების დადგენა - დააჭირეთ გაუქმებას შესაწყვეტად

en: No difference to display
ka: საჩვენებელი სხვაობების გარეშე

en: Diffing - hit cancel for abort
ka: სხვაობების დადგენა - დააჭირეთ გაუქმებას შესაწყვეტად

en: Display process could not started, check command.
ka: ჩვენების პროცესის გაშვება შეუძლებელია. შეამოწმეთ ბრძანება.

[ctx: @title:window]
en: Diff Display
ka: სხვაობის ჩვენენება

[ctx: @title:window]
en: Making update
ka: მიმდინარეობს განახლება

en: Making update - hit Cancel for abort
ka: განახლება - დააჭირეთ გაუქმებას აბორტისთვის

en: Which files or directories should I add?
ka: რომელი ფაილები, ან საქაღალდეები დავამატო?

en: <center>The entry<br/>%1<br/>is versioned - break.</center>
ka: <center>ჩანაწერს<br/>%1<br/>ვერსიები აქვს - გაჩერება.</center>

en: Delete from repository
ka: რეპოზიტორიიდან წაშლა

[ctx: @title:window]
en: Export a Repository
ka: რეპოზიტორიის გატანა

[ctx: @title:window]
en: Checkout a Repository
ka: რეპოზიტორიიდან გამოთხოვა

en: Export repository
ka: რეპოზიტორიის გატანა

en: Invalid local path given!
ka: მითითებული ლოკალური ბილიკი არასწორია!

en: Exporting a file?
ka: გაგაქვთ ფაილი?

en: Checking out a file?
ka: ითხოვთ ფაილს?

[ctx: @title:window]
en: Export
ka: ექსპორტი

[ctx: @title:window]
en: Checkout
ka: წამოღება

en: Exporting
ka: გატანა

en: Checking out
ka: ჩამოწერა

en: <center>The entry<br/>%1<br/>is not versioned - break.</center>
ka: <center>ჩანაწერს<br/>%1<br/>ვერსიები არ აქვს - გაჩერება.</center>

[ctx: @title:window]
en: Revert
ka: დაბრუნება

en: Reverting items
ka: ელემენტების დაბრუნება

[ctx: @title:window]
en: Switch URL
ka: ბმულის გადართვა

en: Switching URL
ka: მიმდინარეობს ბმულის გადართვა

[ctx: @title:window]
en: Relocate Repository
ka: რეპოზიტორიის გადატანა

en: Relocate repository to new URL
ka: რეპოზიტორიის გადატანა ახალ URL-ზე

en: Can only switch one item at time
ka: ერთდროულად, მხოლოდ, ერთი ელემენტის გადართვა შეგიძლიათ

en: Error getting entry to switch
ka: შეცდომა შეცვლაზე შესვლისას

en: Switch URL
ka: ბმულის გადართვა

[ctx: @title:window]
en: Cleanup
ka: გასუფთავება

en: Cleaning up folder
ka: საქაღალდის გასუფთავება

[ctx: @title:window]
en: Resolve
ka: გადაჭრა

en: Marking resolved
ka: მონიშვნა გადაწყვეტილად

en: Could not retrieve conflict information - giving up.
ka: ვერ მივიღე კონფლიქტის ინფორმაცია - შევეშვი.

en: Resolve-process could not started, check command.
ka: ამოხსნის პროცესის გაშვება შეუძლებელია. შეამოწმეთ ბრძანება.

[ctx: @title:window]
en: Import
ka: შემოტანა

en: Importing items
ka: მიმდინარეობს ელემენტების შემოტანა

en: Nothing to merge.
ka: შესარწყმელი არაფერია.

en: No destination to merge.
ka: შერწყმის სამიზნის გარეშე.

en: Both sources must be same type.
ka: ორივე წყარო იგივე ტიპის უნდა იყოს.

en: Target for merge must same type like sources.
ka: შერწყმის სამიზნე წყაროების ტიპის უნდა იყოს.

en: Both entries seems to be the same, will not do a merge.
ka: როგორც ჩანს, ორივე ერთია, სხვაობის გარეშე. შერწყმა არ მოხდება.

en: Merge process could not started, check command.
ka: შერწყმის პროცესის გაშვება შეუძლებელია. შეამოწმეთ ბრძანება.

en: Merging items
ka: მიმდინარეობს ელემენტების შერწყმა

[ctx: @title:window]
en: Move
ka: სვლა

en: Moving/Rename item
ka: ელემენტის გადატანა/სახელის გადარქმევა

en: Moving entries
ka: მიმდინარეობს ელემენტების გადატანა

[ctx: @title:window]
en: Copy / Move
ka: კოპირება / გადატანა

en: Copy or Moving entries
ka: მიმდინარეობს ელემენტების კოპირება ან გადატანა

en: No unversioned items found.
ka: ვერსიის გარეშე ელემენტები აღმოჩენილი არაა.

[ctx: @title:window]
en: Add Unversioned Items
ka: უვერსიო ელემენტების დამატება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_ChangedList)
en: Item
ka: ელემენტი

en: Found %1 modified item | Found %1 modified items
ka[0]: აღმოჩენილია %1 შეცვლილი ელემენტი
ka[1]: აღმოჩენილია %1 შეცვლილი ელემენტი

en: Checking for updates finished
ka: განახლებების შემოწმება დასრულდა

en: There are new items in repository
ka: რეპოზიტორიაში არსებობს ახალი ელემენტები

en: Not filling log cache because networking is disabled
ka: ჟურნალის კეში არ შეივსება, რადგან ქსელი გათიშულია

en: Not checking for updates because networking is disabled
ka: განახლებები არ შემოწმდება, რადგან ქსელი გათიშულია

en: Checking for updates started in background
ka: განახლებების შემოწმება ფონურად მოხდება

en: Not versioned
ka: უვერსიო

en: Added in repository
ka: დაემატა რეპოზიტორიაში

en: Needs update
ka: საჭიროებს განახლებას

en: Locally modified
ka: ლოკალურად შეცვლილი

en: Property modified
ka: თვისება შეიცვალა

en: Locally added
ka: ლოკალურად დამატებული

en: Missing
ka: აკლია

en: Replaced
ka: ჩანაცვლებულია

en: Ignored
ka: იგნორირებულია

en: External
ka: გარე

en: Conflict
ka: კონფლიქტი

en: Property conflicted
ka: კონფლიქტური თვისება

en: Merged
ka: გაერთიანდა

en: Incomplete
ka: არასრული

en: Obstructed
ka: განადგურებულია

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, LogDialog)
en: SVN Log
ka: SVN ჟურნალი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, startLabel)
en: Start revision
ka: საწყისი რევიზია

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, endLabel)
en: End revision
ka: ბოლო რევიზია

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_goButton)
en: Get Logs
ka: ჟურნალის მიღება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_PrevFiftyButton)
en: Previous entries
ka: წინა ჩანაწერები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_NextFiftyButton)
en: Show from HEAD
ka: ჩვენება HEAD-დან

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_ChangedList)
en: Copy from
ka: კოპირება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_DispPrevButton)
en: Diff previous
ka: შედარება წინასთან

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_DispSpecDiff)
en: Select second revision with right mouse button
ka: აირჩიეთ მეორე რევიზია თაგუნას მარჯვენა ღილაკით

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonListFiles)
en: List entries
ka: სიის ელემენტები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonBlame)
en: Annotate
ka: ანოტაცია

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_pbHelp)
en: Help
ka: დახმარება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_pbClose)
en: Close
ka: დაკეტვა

[ctx: @title:window]
en: SVN Log of %1
ka: SVN-ის ჟურნალი %1-სთვის

[ctx: @title:window]
en: SVN Log
ka: SVN ჟურნალი

en: Set version as right side of diff
ka: ვერსიის დაყენება შედარების მარჯვენა ნაწილის მიხედვით

en: Set version as left side of diff
ka: ვერსიის დაყენება შედარების მარცხენა ნაწილის მიხედვით

en: Unset version for diff
ka: ვერსიის მოხსნა შემოწმებისთვის

en: Revert this commit
ka: ამ კომიტის დაბრუნება

en: &Move Here
ka: აქ გადმოტანა

en: &Copy Here
ka: აქ ჩაკოპირება

en: C&ancel
ka: გაუქმება

[ctx: @title:window]
en: Open
ka: გახსნა

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, UrlDlg)
en: Open repository / working copy
ka: რეპოზიტორიის / მუშა ასლის გახსნა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Open repository or working copy
ka: რეპოზიტორიის ან მუშა ასლის გახსნა
