kdesvn - en to nb translation catalogue (909 entries)

en: Copyright (c) 2005-2009 Rajko Albrecht
nb: Opphavsrett (c) 2005-2009 Rajko Albrecht

en: Prompt
nb: Spørring

en: Please enter your password below.
nb: Skriv inn passordet ditt under.

[ctx: @title:window]
en: Password
nb: Passord

en: Checkout From Repository...
nb: Sjekk ut depot fra mappe …

en: Export...
nb: Eksporter …

en: Update (Kdesvn)
nb: Oppdater (Kdesvn)

en: Commit (Kdesvn)
nb: Meld inn (Kdesvn)

en: kdesvn log (last 100)
nb: kdesvn logg (siste 100)

en: Export from a Subversion repository...
nb: Eksporter ut fra Subversion-lager...

en: Checkout from a repository...
nb: Sjekk ut depot til mappe …

en: Detailed Subversion info
nb: Detaljert Subversion-info

en: Add to Repository
nb: Legg til lager

en: Check for unversioned items
nb: Se etter uversjonerte elementer

en: Delete From Repository
nb: Slett fra lager

en: Revert Local Changes
nb: Tilbakestill lokale endringer

en: Rename...
nb: Gi nytt navn …

en: Import Repository
nb: Importer lager

en: Switch...
nb: Bytt …

en: Merge...
nb: Flett …

en: Blame...
nb: Linjelogg …

en: Create Patch...
nb: Lag oppdatering…

en: Diff (local)
nb: Diff (lokal)

en: Display revision tree
nb: Vis revisjonstre

en: &Bookmarks
nb: &Bokmerker

en: Create and open new repository
nb: Opprett og åpne et nytt lager

en: Create and opens a new local Subversion repository
nb: Oppretter og åpner et nytt lokalt Subversion-lager

en: Dump repository to file
nb: Dump depot til fil

en: Dump a Subversion repository to a file
nb: Dump et Subversion-lager til fil

en: Hotcopy a repository
nb: Hurtigkopier et lager

en: Hotcopy a Subversion repository to a new folder
nb: Hurtigkopier et Subversion-lager til en ny mappe

en: Load dump into repository
nb: Last dump inn i lager

en: Load a dump file into a repository.
nb: Last en dumpfil inn et lager

en: Add ssh identities to ssh-agent
nb: Legg til ssh-identiteter i ssh-agent

en: Force add ssh-identities to ssh-agent for future use.
nb: Tving inn ssh-identiteter i ssh-agent for framtidig bruk.

en: Info about kdesvn part
nb: Informasjon om kdesvn-del

en: Shows info about the kdesvn plugin and not the standalone application.
nb: Viser info om kdesvn-tillegget og ikke det selvstendige programmet.

en: Show database content
nb: Vis databaseinnhold

en: Show the content of log cache database
nb: Vis innholdet i loggdatabasen

en: Could not load our part:
    %1
nb: Kunne ikke laste programdelen vår:
    %1

en: Could not open URL %1
nb: Kunne ikke åpne nettadressen %1

en: Recent opened URLs
nb: Nylig åpnede nettadresser

en: Load last opened URL on start
nb: Last inn sist åpnede nettadresse ved oppstart

en: Reload last opened URL if no one is given on command line
nb: Last sist åpnede nettadresse ved oppstart dersom det ikke er gitt i kommandolinje

en: Ready
nb: Klar

en: Logs follow node changes
nb: Loggene følger nodeendringer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_display_ignored_files) i18n: ectx: label, entry, group (subversion)
en: Display ignored files
nb: Vis ignorerte filer

note: i18n: ectx: label, entry, group (subversion)
en: Display unknown files
nb: Vis ukjente filer

en: Hide unchanged files
nb: Skjul uendrede filer

en: Work online
nb: Jobb tilkoblet

en: Configure Kdesvn...
nb: Sett opp Kdesvn …

en: About kdesvn part
nb: Om kdesvn-delen

en: Kdesvn Handbook
nb: Håndbok for kdesvn

en: Built with Subversion library: %1
    Running Subversion library: %2
nb: Bygget med Subversion-bibliotek: %1
    Kjører Subversion-bibliotek: %2

en: kdesvn Part
nb: kdesvn-del

en: A Subversion Client by KDE (dynamic Part component)
nb: En Subversion-klient fra KDE (dynamisk komponent)

en: Original author and maintainer
nb: Opphavsperson og vedlikeholder

en: Developer
nb: Utvikler

note: i18n: ectx: Menu (subversion_general)
en: General
nb: Generelt

en: General Settings
nb: Generelle innstillinger

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SubversionSettings)
en: Subversion Settings
nb: Subversion-innstillinger

en: Timed jobs
nb: Planlagte jobber

en: Settings for timed jobs
nb: Innstillinger for planlagte jobber

en: Diff & Merge
nb: Diff og flett

en: Settings for diff and merge
nb: Innstillinger for diff og flett

en: Colors
nb: Farger

en: Color Settings
nb: Fargeinnstillinger

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, RevisionTreeSettings)
en: Revision tree Settings
nb: Innstillinger for revisjonstre

en: Revision tree
nb: Revisjonstre

en: KIO / Command line
nb: KIO / Kommandolinje

en: Settings for command line and KIO execution
nb: Innstillinger for kommandolinje og KIO-kjøring

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: Subversion settings
nb: Subversion-innstillinger

note: i18n: ectx: Menu (quicksettings)
en: Quick settings
nb: Hurtiginnstillinger

note: i18n: ectx: Menu (subversion_working_copy)
en: Working copy
nb: Arbeidskopi

note: i18n: ectx: Menu (subversion_repo)
en: Repository
nb: Depot

note: i18n: ectx: Menu (generic_view)
en: View
nb: Vis

note: i18n: ectx: Menu (log_cache)
en: Log cache
nb: Loggmellomlager

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
nb: &Hjelp

note: i18n: ectx: Menu (local_context_single_conflicted) i18n: ectx: Menu (local_context_single_versioned) i18n: ectx: Menu (local_context_single_unversioned) i18n: ectx: Menu (local_context_multi)
en: Actions
nb: Handlinger

note: i18n: ectx: ToolBar (subversionToolBar)
en: Subversion toolbar
nb: Subversion verktøylinje

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
nb: Hovedverktøylinje

[ctx: @title:window]
en: Enter Password for Realm %1
nb: Oppgi passord for autentiseringsdomene %1

en: Open a file with a #PKCS12 certificate
nb: Åpne en fil med et #PKCS12-sertifikat

en: Current task
nb: Gjeldende oppgave

en: Current transfer
nb: Gjeldende overføring

en: bytes
nb: byte

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
nb: &Fil

note: i18n: ectx: Menu (subversion_admin)
en: Subversion Admin
nb: Subversion-administrering

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
nb: Inn&stillinger

en: Repository opened
nb: Depot åpnet

en: Could not open repository
nb: Kunne ikke åpne depot

en: No repository open
nb: Ingen åpne depot

[ctx: @title:window]
en: Hotcopy a Repository
nb: Direktekopier et depot

en: Hotcopy finished.
nb: Direktekopiering fullført.

[ctx: @title:window]
en: Load a Repository From an svndump
nb: Last inn et depot fra en svndump

[ctx: @title:window]
en: Load Dump
nb: Last dumpfil

en: Loading a dump into a repository.
nb: Laster en dumpfil til et depot

en: Loading dump finished.
nb: Lasting av dumpfil fullført.

[ctx: @title:window]
en: Dump a Repository
nb: Dump et depot

en: Dumping a repository
nb: Dumper et depot

en: Dump finished.
nb: Dump fullført.

en: Inserted %v not cached log entries of %m.
nb: Tilføyde %v loggoppføringer fra %m som ikke var mellomlagret.

en: Wrong or missing log (may cancel pressed).
nb: Ugyldig eller manglende logg (kan skyldes at avbryt er trykket).

en: A (bin) %1
nb: A (binærtall) %1

en: Restored %1.
nb: Gjenopprettet %1.

en: Reverted %1.
nb: Tilbakestilt %1.

en: Failed to revert %1.
    Try updating instead.
nb: Fikk ikke til å tilbakestille %1.
    Prøv å oppdatere i stedet.

en: Resolved conflicted state of %1.
nb: Løst konflikten for %1.

en: Skipped missing target %1.
nb: Hoppet over manglende mål %1.

en: Skipped %1.
nb: Hoppet over %1.

en: Finished at revision %1.
nb: Fullført ved revisjon %1.

en: Update finished.
nb: Oppdatering fullført.

en: Finished external at revision %1.
nb: Fullført eksternressurs ved revisjon %1.

en: Finished external.
nb: Fullført eksternressurs.

en: Fetching external item into %1.
nb: Henter eksternt objekt til %1.

en: Status against revision: %1.
nb: Status mot revisjon: %1.

en: Performing status on external item at %1.
nb: Utfører statuskontroll på eksternt objekt på %1.

en: Sending %1.
nb: Sender %1.

en: Adding (bin) %1.
nb: Legger til  (bin) %1.

en: Adding %1.
nb: Legger til %1.

en: Deleting %1.
nb: Sletter %1.

en: Replacing %1.
nb: Erstatter %1.

en: Transmitting file data
nb: Overfører fildata

en: Can only write on HEAD revision.
nb: Kan bare skrive til HEAD-revisjonen.

en: Renaming %1 to %2 successful
nb: Navneendring fra %1 til %2 var vellykket

en: Overwriting existing items is disabled in settings.
nb: Overskriving av eksisterende element er slått av i innstillingene.

en: Start checking out to temporary folder
nb: Start utsjekk til midlertidig mappe

en: Checking out %1
nb: Sjekker ut %1

en: Temporary checkout done.
nb: Midlertidig utsjekk fullført.

en: Could not write to existing item.
nb: Kan ikke skrive til eksisterende element.

en: Could not open temporary file
nb: Kan ikke åpne midlertidig fil

en: Could not retrieve data for write.
nb: Kan ikke hente data for skriving.

en: Committing %1
nb: Melder inn %1

en: Wrote %1 to repository
nb: Skrev %1 til depot

en: Copied %1 to %2
nb: Kopierte %1 til %2

en: Committed revision %1.
nb: Innmeldt revisjon %1.

en: Nothing to commit.
nb: Ingenting å melde inn.

en: Empty logs
nb: Tomme logger

en: Store password (into KDE Wallet)
nb: Lagre passordet (i KDE-lommebok)

en: Store password (into Subversion' simple storage)
nb: Lager passordet (i Subversion sitte enkle lager)

en: Enter authentication info for %1
nb: Skriv inn brukernavn og passord for %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AuthDialogWidget)
en: Authentication
nb: Autentisering

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_PasswordLabel)
en: Password:
nb: Passord:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_UsernameLabel)
en: Username:
nb: Brukernavn:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CommitMessage)
en: Commit Message
nb: Melding

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_Reviewlabel)
en: Review affected items
nb: Gå gjennom berørte elementer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_SelectAllButton)
en: Select all
nb: Velg alle

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_UnselectAllButton)
en: Unselect all
nb: Fravelg alt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_HideNewItems)
en: Hide new items
nb: Skjul nye elementer

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_MarkUnversioned)
en: Mark all new e.g. not versioned items for add and commit.
nb: Merk alle nye, eksempelvis ikke versjonerte elementer, for  legg til og innmelding.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_MarkUnversioned)
en: Select new items
nb: Merk nye elementer

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_UnmarkUnversioned)
en: Unmark all unversioned items so they will be ignored.
nb: Fravelg på alle uversjonerte elementer så de blir hoppet over.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_UnmarkUnversioned)
en: Unselect new items
nb: Fravelg nye elementer

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_RevertItemButton)
en: Revert highlighted item
nb: Tilbakestill merkede elementer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_RevertItemButton)
en: Revert item
nb: Tilbakestill element

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_DiffItem)
en: Generates and display difference against repository of selected item
nb: Genererer og viser forskjeller mot depotet for valgt element

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_DiffItem)
en: Diff item
nb: Diff element

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_HeadLabel)
en: Enter a log message
nb: Skriv en loggmelding

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, m_LogHistory)
en: Last used log messages
nb: Sist brukte loggmeldinger

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LogLabel)
en: Or insert one of the last:
nb: eller sett inn en av de siste:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_insert_file_button)
en: Insert Text File...
nb: Sett inn tekstfil …

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_keepLocksButton)
en: If checked commit will not release locks.
nb: Når denne er merket vil ikke innmelding løse låser.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_keepLocksButton)
en: Keep locks
nb: Ikke fjern låser

[ctx: @title:window]
en: Commit Log
nb: Innmeldingslogg

en: Show new items
nb: Vis nye element

[ctx: @title:window]
en: Select Text File to Insert
nb: Velg tekstfil som skal settes inn

en: Select text file to insert:
nb: Velg tekstfil som skal settes inn:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, DeleteForm)
en: Really delete these entries?
nb: Er du sikker på at du vil slette disse elementene?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_forceDelete)
en: Force delete of changed items
nb: Tving sletting av endrede elementer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_keepLocal)
en: Keep local copies
nb: Behold lokale kopier

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, m_DepthCombo) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QComboBox, m_DepthCombo)
en: Select depth of operation
nb: Velg dybden av operasjonen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, m_DepthCombo)
en: <p ><b>Kind of depth</b>: </p>
    <p ><i>empty depth</i><br />
    Just the named directory, no entries. Updates will not pull in any files or subdirectories not already present. </p>
    <p><i>Files depth</i><br />Folder and its file children, but not subdirs. Updates will pull in any files not already present, but not subdirectories. </p>
    <p><i>Immediate depth</i><br />Folder and its entries. Updates will pull in any files or subdirectories not already present; those subdirectories entries will have depth-empty. </p>
    <p>
    <i>Infinity depth</i><br />Updates will pull in any files or subdirectories not already present; those subdirectories' this_dir entries will have depth-infinity.<br />Equivalent to the pre-1.5 default update behavior. </p>
nb: <p ><b>Velg dybdetype</b>: </p>
    <p ><i>Tom dybde</i><br />
    Bare den valgte mappen uten filer. Oppdateringer vil ikke hente inn filer eller mapper som ikke allerede er sjekket ut.</p>
    <p><i>Fildybde</i><br />Mappen og filer i denne denne, men ikke undermapper. Oppdateringer vil hente eventuelle nye filer, men ikke undermapper.</p>
    <p><i>Umiddelbar dybde</i><br />Mapper, filer og undermapper. Oppdateringer vil hente inn eventuelle nye filer og undermapper, men undermappene vil ha tom mappedybde.</p>
    <p>
    <i>Uendelig dybde</i><br />Oppdateringer fil hente alle nye filer og undermapper, og undermappene vil ha uendelig mappedybde.<br />Dette er tilsvarende standard oppdateringsatferd som versjoner før versjon 1.5.</p>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_DepthCombo)
en: Empty Depth
nb: Tom dybde

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_DepthCombo)
en: Files Depth
nb: Fildybde

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_DepthCombo)
en: Immediate Depth
nb: Umiddelbar dybde

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_DepthCombo)
en: Infinity Depth (recurse)
nb: Uendelig dybde (rekursivt)

en: Ctrl-F for search, F3 or Shift-F3 for search again.
nb: «Ctrl-F» for søk, «F3» eller «Shift-F3» for søk på ny.

en: <b>Display differences between files</b><p>You may search inside text with Ctrl-F.</p><p>F3 for search forward again, Shift-F3 for search backward again.</p><p>You may save the (original) output with Ctrl-S.</p>
nb: <b>Vis forskjeller mellom filer</b><p>Du kan søke i tekst med «Ctrl-F».</p><p>«F3» for å søke på ny forover, «Shift-F3» for å søke på ny bakover.</p><p>Du kan lagre (original) utdata med «Ctrl-S».</p>

en: Save diff
nb: Lagre diff

en: Patch file (*.diff *.patch)
nb: Rettefil (*.diff *.patch)

en: End of document reached.
    Continue from the beginning?
nb: Slutten av dokumentet er nådd.
    Vil du fortsette fra begynnelsen?

en: Find
nb: Finn

en: Beginning of document reached.
    Continue from the end?
nb: Begynnelsen på dokumentet er nådd.
    Vil du fortsette fra slutten?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_Mainlabel)
en: Select encoding:
nb: Velg koding:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_encodingList)
en: Default UTF-8
nb: Standard UTF-8

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_ChangedList)
en: Action
nb: Handling

en: Entry
nb: Oppføring

en: Add
nb: Legg til

en: Copy
nb: Kopier

en: Delete
nb: Slett

en: Modify (content or property)
nb: Endre (innhold eller egenskap)

en: Replace
nb: Erstatt

en: (Un)Lock
nb: Lås (opp)

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, RevertForm)
en: Revert entries
nb: Tilbakestill oppføringer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_headLine)
en: Really revert these entries to pristine state?
nb: Er du sikker på at du vil tilbakestille disse oppføringene?

en: Accept permanently
nb: Godta permanent

en: Accept temporarily
nb: Godte midlertidig

en: Reject
nb: Avvis

en: Error validating server certificate for '%1'
nb: Feil ved validering av tjenersertifikat for «%1»

en: Failure reasons
nb: Feilårsak

en: Realm
nb: Område

en: Host
nb: Vert

en: Valid from
nb: Gyldig fra

en: Valid until
nb: Gyldig til

en: Issuer name
nb: Utgivernavn

en: Fingerprint
nb: Fingeravtrykk

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SslTrustPrompt)
en: Trust SSL certificate
nb: Stol på SSL-sertifikat

en: A Subversion Client by KDE (standalone application)
nb: En Subversion-klient fra KDE (frittstående program)

en: Execute single Subversion command on specific revision(-range)
nb: Kjør en enkel Subversion-kommando på en valgt revisjon(sintervall)

en: startrev[:endrev]
nb: startrev[:sluttrev]

en: Ask for revision when executing single command
nb: Spør etter revisjon når det kjøres enkeltkommando

en: Force operation
nb: Tving handling

en: Save output of Subversion command (eg "cat") into file <file>
nb: Lagre utdata fra Subversion-kommandoen (f.eks. «cat») til fil<fil>

en: <file>
nb: <fil>

en: Limit log output to <number>
nb: Begrens loggdata til <tall>

en: <number>
nb: <tall>

en: Execute Subversion command ("exec help" for more information)
nb: Kjør Subversion-kommando («exec help» for mer informasjon)

en: Document to open
nb: Dokumentet som skal åpnes

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_cmdline_show_logwindow)
en: Show a small window containing the log after command executed
nb: Vis et lite vindu som inneholder loggen etter å ha kjørt en kommando

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_cmdline_show_logwindow)
en: Show log after executing a command
nb: Vis logg etter å ha kjørt en kommando

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Minimum log lines to show:
nb: Minste antall logglinjer som skal vises:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_cmdline_log_minline)
en: The minimum a log output must contain before kdesvn shows a single log window
nb: Det minste antallet linjer en logg må inneholde før kdesvn viser et enkelt loggvindu

[ctx: no limit]
note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_cmdline_log_minline)
en: No minimum
nb: Ingen minstegrense

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_no_konqueror_contextmenu)
en: If set, kdesvn will not show a menu inside "Action" menu of Konqueror
nb: Hvis det er merket her, vil ikke kdesvn vise egen meny i handlingsmenyen i filbehandleren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_no_konqueror_contextmenu)
en: Do not display context menu in Konqueror
nb: Ikke vis i handlingsmenyen i filbehandleren

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_no_konqueror_toplevelmenu)
en: If set, kdesvn will not show some extra actions inside "Action" menu of Konqueror/Dolphin
nb: Hvis det er merket her, vil ikke kdesvn vise ekstra handlinger i handlingsmenyen i filbehandleren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_no_konqueror_toplevelmenu)
en: Do not display entries in toplevel action menu
nb: Ikke vis oppføringer på toppnivå i handlingsmenyen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_kio_use_standard_logmsg)
en: KIO operations use standard log message
nb: KIO-operasjoner bruker standard loggmeldinger

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stdLogmsgLabel)
en: Standard message:
nb: Standardmelding:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_kio_can_overwrite)
en: Can KIO overwrite existing files?
nb: Kan KIO skrive over eksisterende filer?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_kio_can_overwrite)
en: If this flag is set, you will have a simple write support for existing items. E.g. you can open files in your editor and save them direct without checking out them before (kdesvn will do it in background).
    
    Use this only if you are sure what you are doing.
nb: Dersom dette flagger er aktivt vil du få en enkel skrivestøtte for eksisterende elementer. F.eks. kan du åpne filer i skriveprogrammet ditt og lagre dem direkte uten å sjekke dem ut først (kdesvn vil gjøre det i bakgrunnen).
    
    Bruk bare dette hvis de er helt sikker på hva du gjør.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_kio_can_overwrite)
en: KIO can overwrite
nb: KIO kan skrive over

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_display_dockmsg)
en: If set KIO shows in KDE's Plasma detailed information about current operation
nb: Hvis det er merket her, vil KIO vise detaljert informasjon om gjeldende operasjon i KDE Plasma.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_display_dockmsg)
en: <p>If set, the kdesvn KIO shows detailed messages in KDE's Plasma control area.<br/>
    Error messages of KIO will always displayed and can <i>not</i> switched off.</p>
nb: <p>Hvis det er merket her, vil kdesvn KIO vise detaljerte meldinger i statusområdet i KDE Plasma<br/>
    KIO-feilmeldinger vil alltid vises og kan <i>ikke</i>slås av.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_display_dockmsg)
en: KIO shows progress messages
nb: KIO viser framdriftsmeldinger

en:  line(s)
nb:  linje(r)

note: i18n: ectx: label, entry, group (general_items) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_diff_ignore_content)
en: Diff ignores content type
nb: Diff ignorerer innholdstype

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_tree_diff_rec)
en: Diff in revision tree is recursive
nb: Diff i revisjonstreet er rekursivt

note: i18n: ectx: label, entry, group (general_items) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_diff_ignore_spaces)
en: Diff ignores white space changes
nb: Diff ignorerer endringer i blanktegn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_diff_ignore_all_white_spaces)
en: Diff ignores all white spaces
nb: Diff ignorerer alle blanktegn

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_use_external_diff)
en: If kdesvn should use an external diff display and/or generator. If not checked use internal display.
nb: I tilfelle kdesvn skal bruke en ekstern diff-viser og/eller generator. Hvis det ikke er krysset av her vil det interne diff-verktøyet brukes.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_use_external_diff)
en: Use external diff display
nb: Bruk ekstern diff-viser

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_extern_merge_default)
en: Set if merge with external program is preferred and not Subversion's merge
nb: Velg denne om fletting skal gjøres med eksternt program i stedet for Subversion sin flettefunksjon

note: i18n: ectx: label, entry (extern_merge_default), group (diffmerge_items) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_extern_merge_default)
en: Prefer external merge program
nb: Foretrekk eksternt fletteprogram

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_diff_gitformat_default)
en: Use Git diff format
nb: Bruk Git diff-format

note: i18n: ectx: label, entry, group (general_items) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_diff_copies_as_add)
en: Show copies as add
nb: Vis kopier som tillegg

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, resolveLabel)
en: Conflict resolver program:
nb: Konfliktløserprogram:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: External merge program:
nb: Eksternt fletteprogram:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, kcfg_conflict_resolver)
en: Setup an external program for conflict resolving
nb: Sett opp et eksternt program for konfliktløsing

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, kcfg_conflict_resolver)
en: <p>
    Enter how kdesvn should call the conflict resolver program. The form is
    <p align="center">
    <b><tt>&lt;program&gt; &lt;programoptions&gt;</tt></b>
    </p>
    <p>
    Programoption may contain the place holders for substituting with filenames.
    </p>
    The substitutions means:<br>
    <b><tt>%o</tt></b> Old version<br>
    <b><tt>%m</tt></b> Mine or local edit version<br>
    <b><tt>%n</tt></b> Newest version<br>
    <b><tt>%t</tt></b> The target to save as, kdesvn will use the original file name for it.
    </p>
    <p>
    Default: <tt>kdiff3 %o %m %n -o %t</tt>
    </p>
nb: <p>
    Skriv inn hvordan kdesvn skal åpne konfliktløserprogrammet. Formatet er
    <p align="center">
    <b><tt>&lt;program&gt; &lt;programvalg&gt;</tt></b>
    </p>
    <p>
    Programvalg kan inneholde plassholdere for filnavn
    </p>
    Plassholderne betyr<br>
    <b><tt>%o</tt></b>Gammel versjon<br>
    <b><tt>%m</tt></b>Min eller lokal redigert versjon<br>
    <b><tt>%n</tt></b>Nyeste versjon<br>
    <b><tt>%t</tt></b>Målet som skal. Kdesvn vil bruke det opprinnelige filnavnet./n</p>
    <p>
    Standard: <tt>kdiff3 %o %m %n -o %t</tt>
    </p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mdiff_display_label)
en: External diff display:
nb: Ekstern diff-viser:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, kcfg_external_merge_program)
en: Setup an external program for merging
nb: Sett opp et eksternt program for fletting

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, kcfg_external_merge_program)
en: <p>
    Enter how kdesvn should call the external merge program. The form is
    <p align="center">
    <b><tt>&lt;program&gt; &lt;programoptions&gt; %s1 %s2 %t</tt></b>
    </p>
    The substitutions means:<br>
    <b><tt>%s1</tt></b> Source one for merge<br>
    <b><tt>%s2</tt></b> Source two for merge, if it was not set equal to source one but other revision<br>
    <b><tt>%t</tt></b> Local target for merge.
    </p>
nb: <p>
    Skriv inn hvordan kdesvn skal åpne det eksterne fletteprogrammet. Formatet er
    <p align="center">
    <b><tt>&lt;program&gt; &lt;programvalg&gt; %s1 %s2 %t</tt></b>
    </p>
    Plassholderne betyr<br>
    <b><tt>%s1</tt></b>Kilde 1 som skal flettes<br>
    <b><tt>%s2</tt></b>Kilde 2 som skal flettes, dersom den ikke er lik kilde 1 men med annen revisjon<br>
    <b><tt>%t</tt></b>Lokalt mål for flettingen
    </p>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, kcfg_external_diff_display)
en: <p align="left">
    Enter an external program in form
    <p align="center">
    <tt>&lt;program&gt; &lt;param&gt; %f</tt>
    </p>
    or
    <p align="center">
    <tt>&lt;program&gt; &lt;param&gt;</tt>
    </p>
    or
    <p align="center">
    <tt>&lt;program&gt; &lt;param&gt; %s1 %s2</tt>
    </p>
    <br>
    If one between the first or the second form is used, svn itself generates the diff. %f will be replaced with a temporary filename. If %f is not given,
    the diff-display should be able to read data from stdin.
    <br>
    When %s1 and %s2 are given, kdesvn lets this display make the diff. For that it makes a temporary export or get (if needed) and fills out the parameters with the right values. %s1 will be filled with the content of the initial revision, %s2 with the final revision. On large recursive diffs this may get really slow.
    </p>
nb: <p align="left">
    Skriv inn et eksternt program i formatet
    <p align="center">
    <tt>&lt;program&gt; &lt;param&gt; %f</tt>
    </p>
    eller
    <p align="center">
    <tt>&lt;program&gt; &lt;param&gt;</tt>
    </p>
    eller
    <p align="center">
    <tt>&lt;program&gt; &lt;param&gt; %s1 %s2</tt>
    </p>
    <br>
    Dersom en av de to første formatene er brukt vil «svn» generere diff-filen selv.  Plassholderen «%f» vil bli erstattet med et midlertidig filnavn. Dersom «%f» ikke er angitt,
    må programmet kunne lese data fra standard innkilde.
    <br>
    Når både «%s1» og «%s2» er angitt, lar kdesvn denne viseren lage diffen. Det til lages da en midlertidig eksport og fyller ut parametrene med rette verdier. Plassholderen «%s1» blir byttet ut med innholdet i første revisjon og «%s2» med innholdet i siste. For store rekursive diff-er kan dette lang tid.
    </p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_extern_hint)
en: see "What's this" for details
nb: se «Hva er dette» for detaljer

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DispColorSettings)
en: ColorSettings
nb: Fargeinnstillinger

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_colored_state)
en: Mark changed and locked items colored
nb: Marker endrede og låste elementer med farge

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Locked items:
nb: Låste elementer:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Not versioned items:
nb: Ikke-versjonerte elementer:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Remote changed items:
nb: Elementer endret i depotet:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Added items:
nb: Tillagte elementer:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Deleted items:
nb: Slettede elementer:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Conflicted_items_label)
en: Conflicted items:
nb: Elementer med konflikt:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Missed_items_label)
en: Missed items:
nb: Manglende elementer:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Local changed items:
nb: Lokalt endrede elementer:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Need_lock_label_2)
en: Item needs lock:
nb: Element trenger lås:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DisplaySettings)
en: Settings
nb: Innstillinger

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_ListIconsSize_label)
en: Size of Listviewicons
nb: Størrelse på listevisningsikoner

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_display_overlays)
en: Mark Subversion states with an overlayed icon
nb: Merk Subversion-statuser med et overlagsikon

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_display_overlays)
en: <p align="left">
    Mark items with non-normal state with an overlayed icon. When you wish to
    see which items has newer items in repository you may have to set "Check for updates on open" in Subversion-Dialog.
    </p>
nb: <p align="left">
    Marker elementer med ikke-normal status med et overlagsikon. Når du ønsker å
    se hvilke elementer som har nyere elementer i depotet kan du måtte sett «Se etter oppdateringer ved åpning» i innstillingsvinduet.
    </p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_display_overlays)
en: Mark item status with icon overlay
nb: Marker elementer med overleggsikon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_case_sensitive_sort)
en: Items sorting order is case sensitive
nb: Sortering av elementene skiller mellom store/små bokstaver

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_MaxLogLabel)
en: Maximum log messages in history:
nb: Største antall loggmeldinger i historikken:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_display_file_tips)
en: Here you can control if, when moving the mouse over a file, you want to see a small popup window with additional information about that file
nb: Her kan du bestemme om du vil se et lite oppsprettsvindu med mer informasjon om fila når musepekeren flyttes over den filen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_display_file_tips)
en: Show file info
nb: Vis filinfo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_colored_blame)
en: Display colored annotate
nb: Vis fargede noter

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_show_navigation_panel)
en: Use navigation panel
nb: Bruk navigasjonspanelet

note: i18n: ectx: label, entry, group (general_items)
en: Set if items sortorder should be case sensitive or not
nb: Sett denne om sorteringsrekkefølgen skal skille mellom stor/små bokstaver eller ikke

note: i18n: ectx: label, entry, group (general_items)
en: Size of the icons
nb: Ikonstørrelse

note: i18n: ectx: label, entry, group (general_items)
en: Show file information in tooltip
nb: Vis filinformasjon i infoboble

note: i18n: ectx: label, entry, group (general_items)
en: Use an external program for diff viewing/generating
nb: Bruk et eksternt program for diff-visning/generering

note: i18n: ectx: label, entry, group (general_items)
en: Use external program for diff viewing
nb: Bruk et eksternt program for diff-visning

note: i18n: ectx: label, entry, group (general_items)
en: Diff ignores all white space
nb: Diff ignorerer alle blanktegn

note: i18n: ectx: label, entry, group (general_items)
en: Show diff in Git format
nb: Vis diff i Git-format

note: i18n: ectx: label, entry, group (general_items)
en: Maximum number of log messages
nb: Største antall loggmeldinger

note: i18n: ectx: label, entry, group (general_items)
en: Display colored blame lines
nb: Vis fargelagt linjelogg

note: i18n: ectx: label, entry, group (subversion)
en: Display icon overlays
nb: Vis overleggikoner

note: i18n: ectx: label, entry, group (subversion)
en: Get item information recursively
nb: Hent elementinformasjon rekursivt

note: i18n: ectx: label, entry, group (subversion) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_review_commit)
en: Review items before commit
nb: Se gjennom før innmelding

note: i18n: ectx: label, entry, group (subversion)
en: Hide versioned unchanged files
nb: Skjul uendrede versjonerte filer

note: i18n: ectx: label, entry, group (subversion) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_log_follows_nodes)
en: Log follows node changes
nb: Loggene følger nodeendringer

note: i18n: ectx: label, entry, group (subversion) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_log_always_list_changed_files)
en: Log always reads list of changed files
nb: Loggen leser alltid listen over endrede filer

note: i18n: ectx: label, entry, group (subversion)
en: Start check for updates when open working copy
nb: Se etter oppdateringer når du åpner en arbeidskopi

note: i18n: ectx: label, entry, group (subversion)
en: Start caching latest logs on open or commit
nb: Start å mellomlagre de siste loggene ved åpning eller innmelding

note: i18n: ectx: label, entry, group (subversion)
en: Get detailed information when making a remote listing
nb: Hent detaljert informasjon ved visning av eksternt depot

note: i18n: ectx: label, entry, group (subversion)
en: Get properties on selected item on networked protocols
nb: Hent egenskaper på merket element på nettverksprotokoller

note: i18n: ectx: label, entry, group (subversion)
en: Use properties like bugtraq:url on repository listings
nb: Bruk egenskaper som bugtraq:url på depotvisninger

note: i18n: ectx: label, entry, group (subversion)
en: Check for property svn:needs-lock on listings
nb: Se etter egenskapen «svn:-needs-lock» ved visninger

note: i18n: ectx: label, entry, group (subversion) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_store_passwords)
en: Store passwords for remote connections
nb: Lagre passord for eksterne forbindelser

note: i18n: ectx: label, entry, group (subversion)
en: Store passwords in KDE Wallet instead of Subversion' storage
nb: Lagre passord i KDE Lommebok i stedet for i Subversion sitt minne

note: i18n: ectx: label, entry, group (subversion) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_use_password_cache)
en: Use internal password cache
nb: Bruk intern passord-mellomlager

note: i18n: ectx: label, entry, group (subversion)
en: Is networking enabled
nb: Er nettverk tilgjengelig

note: i18n: ectx: label, entry, group (subversion)
en: Local add results in modification instead of conflicts
nb: Lokal tilføyning resulterer i endring i stedet for konflikter

note: i18n: ectx: label, entry, group (subversion)
en: create any non-existent parent at depth=empty
nb: lag alle ikke-eksisterende foreldre med «dybde=tom»

note: i18n: ectx: label, entry, group (diffmerge_items)
en: Which program to use for external merges
nb: Hvilket program skal brukes for eksterne flettinger

note: i18n: ectx: label, entry, group (diffmerge_items)
en: Which program for resolving conflicts
nb: Hvilket program skal brukes for konfliktløsning

note: i18n: ectx: label, entry, group (display)
en: Display other than normal states colored
nb: Fargelegg stadier som avviker fra de normale

note: i18n: ectx: label, entry, group (blame_dlg)
en: Locale for blame display
nb: Landsinnstilling for visning av linjelogg

note: i18n: ectx: label, entry, group (revision_tree)
en: Check status of log cache when starting revision tree
nb: Sjekk status på loggmellomlager ved start av revisjonstre

note: i18n: ectx: label, entry, group (revision_tree) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Direction of revision tree
nb: Retning av revisjonstre

note: i18n: ectx: label, entry, group (revision_tree)
en: Color for added items
nb: Farge for tillagte elementer

note: i18n: ectx: label, entry, group (revision_tree)
en: Color for deleted items
nb: Farge for slettede elementer

note: i18n: ectx: label, entry, group (revision_tree)
en: Color for copied items
nb: Farge for kopierte elementer

note: i18n: ectx: label, entry, group (revision_tree)
en: Color for renamed items
nb: Farge for elementer med nye navn

note: i18n: ectx: label, entry, group (revision_tree)
en: Color for modified items
nb: Farge for endrede elementer

note: i18n: ectx: label, entry, group (revision_tree)
en: Height of detail view in tree widget
nb: Høyde på detaljvisning i trekontroll

note: i18n: ectx: label, entry, group (revision_tree)
en: Diffs from revision tree are recursive
nb: Differ fra revisjonstre er rekursive

note: i18n: ectx: label, entry, group (cmdline)
en: Should Konqueror not display context menus for kdesvn?
nb: Skal filbehandleren ikke vise handlingsmenyen for kdesvn?

note: i18n: ectx: label, entry, group (cmdline)
en: Should Konqueror not display kdesvn entries in main action menu?
nb: Skal filbehandleren ikke vise kdesvn-oppføringer på toppnivå i handlingsmenyen?

note: i18n: ectx: label, entry, group (cmdline)
en: Show a small log window after executing a command.
nb: Vis et lite loggvindu etter kjøring av en kommando.

note: i18n: ectx: label, entry, group (cmdline)
en: Log must contain at least lines to show
nb: Loggen må inneholde minst så mange linjer for å vises

note: i18n: ectx: label, entry, group (cmdline)
en: KIO::svn operations use a standard log message
nb: KIO::svn-operasjoner bruker en standard loggmelding

note: i18n: ectx: label, entry, group (cmdline)
en: The standard log message to use with KIO if not asking for it.
nb: Standard loggmelding som skal brukes med KIO hvis det ikke blir spurt om.

note: i18n: ectx: label, entry, group (cmdline)
en: Support overwrite for KIO module
nb: Støtt overskriving for KIO-modulen

note: i18n: ectx: label, entry, group (cmdline)
en: Print progress messages in KDE dock area
nb: Vis framdriftsmeldinger i systemkurven

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (internals)
en: This value holds for log dialog which kind of log is used, it is internal only.
nb: Denne verdien inneholder hvilken type logg som skal brukes i loggvinduer. Det er bare internt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_poll_modified)
en: Check modified items every
nb: Sjekk modifiserte elementer hvert

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: minutes
nb: minutt

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_poll_updates)
en: If set check for updates on working copy when network is enabled on regular base
nb: Hvis det er merket her, se regelmessig etter oppdatering av arbeidskopi når nettverk er tilgjengelig

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_poll_updates)
en: Check for updated items every
nb: Se etter oppdateringer hvert

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_tree_direction)
en: Left to right
nb: Fra venstre til høyre

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_tree_direction)
en: Bottom to top
nb: Fra nederst til øverst

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_tree_direction)
en: Right to left
nb: Fra høyre til venstre

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_tree_direction)
en: Top to bottom
nb: Fra øverst til nederst

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_AddColorLabel)
en: Color for added items:
nb: Farge for tillagte elementer:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Color for copied items:
nb: Farge for kopierte elementer:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Color for renamed items:
nb: Farge for elementer med nye navn:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Color for modified items:
nb: Farge for endrede elementer:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Color for deleted items:
nb: Farge for slettede elementer:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_fill_cache_on_tree)
en: Should kdesvn check content of log cache before starting the tree
nb: Skal kdesvn sjekke innhold for loggmellomlager før den starter på treet

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_fill_cache_on_tree)
en: When starting the tree generation and reading data from log cache kdesvn may check for newer items in repository if network is enabled. 
    
    But this may slow down tree generation so it is disabled by default.
nb: Når du starter å generere et tre og leser data fra loggmellomlageret, kan kdesvn se etter nyere elementer i depotet dersom nettverket er tilgjengelig.
    
    Dette kan medføre at generering av treet går tregere, så det er slått av som standard.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_fill_cache_on_tree)
en: Check log cache fill before reading tree
nb: Sjekk hurtiglageret for loggmeldinger før treet leses

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_start_updates_check_on_open)
en: Select if kdesvn should check for updates when open a working copy
nb: Velg om kdesvn skal se etter oppdateringer når du åpner en arbeidskopi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_start_updates_check_on_open)
en: Start check for updates when open a working copy
nb: Se etter oppdateringer når du åpner en arbeidskopi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_log_cache_on_open)
en: Start refreshing the log cache for repository when networking enabled
nb: Start oppdatering av loggmellomlager for et depot når nettverk er tilgjengelig

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_log_cache_on_open)
en: Start fill log cache on open
nb: Start å fylle loggmellomlager ved åpning

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_check_needslock)
en: When listing on working copies kdesvn may check for this property
nb: Ved opplisting av arbeidskopier kan kdesvn se etter denne egenskapen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_check_needslock)
en: When listing on working copies kdesvn may check for <tt>svn:needs-lock</tt> property.<br>However, on folders containing lots of items this listing/updating may get slow. Therefore, you should only switch on if you have repositories containing many such entries.
nb: Ved opplisting av arbeidskopier kan kdesvn se etter <tt>svn:needs-lock</tt>-egenskapen.<br>Dette kan gå tregt i mapper som inneholder mange elementer. Derfor bør du kun slå på denne dersom du har depot som inneholder mange slike oppføringer.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_check_needslock)
en: Check if items have "svn:needs-lock" property set
nb: Sjekk om elementer har «svn:needs-lock»-egenskapen aktivert

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_details_on_remote_listing)
en: Whether to retrieve details about items when making listing on repositories
nb: Om det skal hentes detaljer om elementene når depotet listes

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_details_on_remote_listing)
en: <p align="left">When checked, kdesvn fetches more detailed info about file items when making a listing to remote repositories so that you may see remote locks in overview.
    </p>
    <p align="left"><i>Be careful: This may let listings become REAL slow.</i></p>
nb: <p align="left">Når det er krysset av her vil kdesvn hente flere detaljer om filoppføringene når den oppretter lister fra depot slik at du kan se fjernlåser i oversikten.
    </p>
    <p align="left"><i>Vær forsiktig: Dette kan føre til at prosessen tar SKIKKELIG lang tid.</i></p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_details_on_remote_listing)
en: Get file details while remote listing
nb: Hent fildetaljer ved fjernlisting

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_info_recursive)
en: Get item info recursively
nb: Hent elementinformasjon rekursivt

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_properties_on_remote_items)
en: Should kdesvn retrieve properties on selected item in repositories
nb: Skal kdesvn hente egenskapene for valgte oppføringer fra depotene

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_properties_on_remote_items)
en: When browsing, kdesvn may try displaying properties below itemlist from a selected item. 
    On networked repositories (e.g., not opened via file:// protocol) this may get very slow. Thus, if you have slow network connections or when browsing hangs often you should deactivate it.
nb: Når du ser gjennom kan kdesvn prøve å vise egenskapene under listeoppføringen for en valgt oppføring.
    På depotet på nettverket (f.eks. ikke åpnet via file://-protokollen) kan dette gå skikkelig sakte. Derfor; om du har en treg nettverkstilkobling eller når det henger ofte når du er gjennom bør du deaktivere det.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_properties_on_remote_items)
en: Always get properties on networked repositories
nb: Hent alltid egenskapene på nettverksdepot

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_store_passwords)
en: Should Subversion store passwords by default
nb: Skal Subversion lagre passord som standard

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_store_passwords)
en: Storing passwords is often a security problem. Kdesvn itself does not store any passwords, but the Subversion itself inside the configuration area of Subversion. If this area is readable from others you should not set it, but you may select for single non critical accounts inside the authentication dialog.
nb: Lagre passord er ofte et sikkerhetsproblem. Kdesvn i seg selv lagrer ikke passord, men Subversion lagrer inni konfigurasjonsområdet til Subversion. Dersom dette er lesbart for andre enn deg bør du ikke aktivere det, men du kan aktivere det for enkelte ikke-kritiske konti inni autentiseringsvinduet.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_passwords_in_wallet)
en: When saving passwords, do it into KDE Wallet instead of Subversions storage?
nb: Når du lagrer passord, skal du gjøre det i KDE-lommeboken i stedet for i Subversion?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_passwords_in_wallet)
en: <p>Tells if your passwords set in kdesvn should stored into KDE Wallet instead of simple clear text storage of Subversion.</p>
    <p>This would be a little bit more secure because KDE Wallet is (mostly) encrypted with a password. On other hand you must re-enter your passwords with other Subversion clients not accessing KDE wallet (e.g. svn command line itself, rapidsvn and so on).</p>
    <p>If you are HOME storage e.g. Subversion's config folder is on a network drive you should hard think about not storing passwords in a plain text file like Subversion does but put it into an encrypted storage like KDE Wallet or do not save passwords.</p>
nb: <p>Velg om du vil lagre passord brukt i kdesvn i KDE-lommeboken i stedet for enkel klartekstlagring i Subversion.</p>
    </p>Det er litt sikrere å lagre i KDE-lommeboka fordi den er (for det meste) kryptert med et passord. Ulempen er at du må skrive inn passordet på nytt i andre Subversion-klienter som ikke har tilgang til KDE-lommeboken (f.eks. den kommandolinjebaserte svn-klienten, RapidSVN m.fl.)</p>
    </p>Dersom oppsettsfilen til Subversion er på en nettverksstasjon bør du tenke deg nøye om før du velger å lagre passord i klartekst slik Subversion gjør og heller velge en kryptert lagringstype som KDE-lommeboken eller ikke lagre passord.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_passwords_in_wallet)
en: Store passwords into KDE Wallet
nb: Lagre passord i KDE-lommebok

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_use_password_cache)
en: Use an internal password cache
nb: Bruke internt passordlager

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_log_always_list_changed_files)
en: Read detailed change lists
nb: Les detaljerte endringslister

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_log_always_list_changed_files)
en: Reading lists of changed files may sometimes a little bit slow down things. But if this feature is switched off, kdesvn may fail generating differences between node changes from within the log viewer.
nb: Lese lister over endrede filer kan noen ganger gjøre at ting går litt saktere. Derimot, hvis denne funksjonen er slått av er det ikke sikkert at kdesvn klarer å generere forskjeller mellom nodeendringer innenfra loggviseren.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_review_commit)
en: List items next commit will send or not
nb: List opp elementer som skal sendes eller ikke på neste innmelding

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_commit_hide_new)
en: Should unversioned items be displayed in commit dialog or not.
nb: Skal uversjonerte elementer vises i innmeldingsvinduet eller ikke.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_commit_hide_new)
en: Hide new items in commit box
nb: Skjul nye elementer i innmeldingsvinduet

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_update_add_as_modification)
en: <html><head/><body><p>If set, a local addition at the same path as an incoming addition of the same node kind results in a normal node with a possible local modification, instead of a tree conflict.</p></body></html>
nb: <html><head/><body><p>Hvis det er merket her, vil et lokalt tillegg på samme sted som innkommende tilføyelser av dem samme noden resultere i en normal node med mulig lokal endring i stedet for en trekonflikt.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_update_add_as_modification)
en: Update modifies instead of creating conflicts
nb: Oppdatering modifiserer i stedet for å lage konflikter

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_update_make_parents)
en: <html><head/><body><p>If set, create any non-existent parent directories also by checking them out at depth=empty</p></body></html>
nb: <html><head/><body><p>Hvis det er merket her, opprettes alle ikke-eksisterende foreldremapper også ved å sjekke dem ut på «dybde=tom»</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_update_make_parents)
en: Update makes missing parents
nb: Oppdatering oppretter manglende foreldre

en: Not filling log cache because it is disabled due setting for this repository.
nb: Fyller ikke loggmellomlager fordi det er slått av i innstillingene for dette depotet.

en: Filling log cache in background.
nb: Fyller loggmellomlager i bakgrunnen.

en: Filling cache canceled.
nb: Fylling av loggmellomlager er avbrutt.

en: Cache filled up to revision %1.
nb: Mellomlager fylt opp til revisjon %1.

en: Filling log cache in background finished.
nb: Fylling av loggmellomlager er fullført i bakgrunnen.

en: %1 of %2 transferred.
nb: %1 av %2 overført.

en: %1 transferred.
nb: %1 overført.

en: Log message for revision
nb: Logg-melding for revisjon

en: Go to line
nb: Gå til linje

en: Show line
nb: Vis linje

en: Show line number
nb: Vis linjenummer

[ctx: @title:window]
en: Log Message for Revision %1
nb: Logg-melding for revisjon %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_BlameTree)
en: Line
nb: Linje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_BlameTree)
en: Revision
nb: Revisjon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_BlameTree) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_startDateButton) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_stopDateButton)
en: Date
nb: Dato

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_BlameTree)
en: Author
nb: Forfatter

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_BlameTree)
en: Content
nb: Innhold

en: Add to revision control
nb: Legg til revisjonskontroll

en: Restore missing
nb: Gjenopprett mangler

en: Revert
nb: Tilbakestill

en: Revert failed
nb: Tilbakestilling mislyktes

en: Resolved
nb: Løst

en: Skip
nb: Hopp over

en: Deleted
nb: Slettet

en: Added
nb: Lagt til

en: Update
nb: Oppdater

en: Update complete
nb: Oppdatering fullført

en: Update external module
nb: Oppdater ekstern modul

en: Status on external
nb: Status på eksterne

en: Commit Modified
nb: Innmelding endret

en: Commit Added
nb: Innmelding lagt til

en: Commit Deleted
nb: Innmelding slettet

en: Commit Replaced
nb: Innmelding erstattet

en: Locking
nb: Låser

en: Unlocked
nb: Opplåst

en: Lock failed
nb: Låsing feilet

en: Unlock failed
nb: Opplåsing feilet

en: unchanged
nb: uendret

en: item wasn't present
nb: elementet var ikke tilstede

en: unversioned item obstructed work
nb: uversjonert element hindret jobb

en: Modified state had mods merged in.
nb: Endret status har endringer flettet inn.

en: Modified state got conflicting mods.
nb: Endret status har endringer i konflikt

en: Enter password for realm %1
nb: Oppgi passord for autentiseringsdomene %1

en: The certificate is not issued by a trusted authority. Use the fingerprint to validate the certificate manually.
nb: Sertifikatet er ikke utstedt av en betrodd utsteder. Bruk fingeravtrykket til å validere sertifikatet manuelt.

en: The certificate hostname does not match.
nb: Vertsnavnet i sertifikatet stemmer ikke.

en: The certificate is not yet valid.
nb: Sertifikatet er ikke gyldig ennå.

en: The certificate has expired.
nb: Sertifikatet er utløpt.

en: The certificate has an unknown error.
nb: Sertifikatet har en ukjent feil.

en: %1
    Really store password as plain text?
nb: %1
    Skal du virkelig lagre passordet i klartekst?

en: Save password
nb: Lagre passord

[ctx: @action:button]
en: Store in Plain Text
nb: Lagre i klartekst

en: SVN Error
nb: SVN feil

en: Command "%1" not implemented or known
nb: Kommandoen «%1» er enten ukjent eller ikke implementert

en: "GET" requires output file
nb: «GET» krever utfil

en: May only switch one URL at time
nb: Får bare bytte en nettadresse om gangen

en: Switch only on working copies
nb: Bytt bare på arbeidskopier

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CopyMoveView)
en: Copy / Move
nb: Kopier / Flytt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_HeadOneLabel)
en: Rename
nb: Endre navn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_HeadTwoLabel)
en: to
nb: til

en: Rename/move
nb: Endre navn/flytt

[ctx: @title:window]
en: Move/Rename File/Directory
nb: Flytt/endre navn på fil/mappe

[ctx: @title:window]
en: Copy File/Directory
nb: Kopier fil/mappe

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, CreateRepoDlg)
en: Create new repository
nb: Opprett nytt depot

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_DisableFsync)
en: Disable fsync at commit (BDB only)
nb: Slå av fsync ved innmelding (kun BDB)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Path to repository:
nb: Sti til depotet:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, m_FilesystemSelector)
en: Select type of storage
nb: Velg lagringstype

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, m_FilesystemSelector)
en: Select the storage type of repository (FSFS or Berkely DB)
nb: Velg lagringstypen for depotet (FSFS eller Berkely DB)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_CreateMainDirs)
en: Create trunk, tags and branches folders
nb: Opprett «trunk», «tags» og «branches»-mapper

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_CreateMainDirs)
en: If this is set then the base layout (<tt>/trunk</tt>,<tt>/branches</tt> and <tt>/tags</tt>) will created after opening the fresh repository.
nb: Hvis denne er valgt blir standardhierarkiet (<tt>/trunk</tt>,<tt>/branches</tt> og <tt>/tags</tt>) opprettet etter åpning av et nytt depot.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_CreateMainDirs)
en: Create main folders
nb: Opprett hovedmapper

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_presvn16compat)
en: Is created repository compatible to Subversion prior 1.6
nb: Er det opprettede depotet kompatibelt med Subversion tidligere enn 1.6

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_presvn16compat)
en: If set, the repository created will compatible to Subversion prior 1.5. This is only useful when svnqt is running with Subversion 1.6 or above.
nb: Hvis det er merket her, vil depotet du oppretter være kompatibelt med Subversion tidligere enn 1.5. Dette er bare nyttig når svnqt kjører med Subversion 1.6 eller nyere.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_presvn16compat)
en: Compatible to Subversion prior 1.6
nb: Kompatibel med Subversion tidligere enn 1.6

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_LogKeep)
en: Disable automatic log file removal (BDB only)
nb: Slå av automatisk fjerning av loggfiler (Kun BDB)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Type of repository:
nb: Depottype:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_presvn15compat)
en: Is created repository compatible to Subversion prior 1.5
nb: Er det opprettede depotet kompatibelt med Subversion tidligere enn 1.5

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_presvn15compat)
en: If set, the repository created will compatible to Subversion prior 1.5. This is only useful when svnqt is running with Subversion 1.5 or above.
nb: Hvis det er merket her, vil depotet du oppretter være kompatibelt med Subversion tidligere enn 1.5. Dette er bare nyttig når svnqt kjører med Subversion 1.5 eller nyere.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_presvn15compat)
en: Compatible to Subversion prior 1.5
nb: Kompatibel med Subversion tidligere enn 1.5

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_presvn18compat)
en: Is created repository compatible to Subversion prior 1.8
nb: Er det opprettede depotet kompatibelt med Subversion tidligere enn 1.8

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_presvn18compat)
en: If set, the repository created will compatible to Subversion prior 1.4. This is only useful when svnqt is running with Subversion 1.8 or above.
nb: Hvis det er merket her, vil depotet du oppretter være kompatibelt med Subversion tidligere enn 1.4. Dette er bare nyttig når svnqt kjører med Subversion 1.8 eller nyere.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_presvn18compat)
en: Compatible to Subversion prior 1.8
nb: Kompatibel med Subversion tidligere enn 1.8

en: Log cache holds %1 log entries and consumes %2 on disk.
nb: Loggmellomlager inneholder %1 loggoppføringer og bruker %2 på disken.

en: Really clean cache for repository
    %1?
nb: Vil du virkelig rense mellomlageret for depotet
    %1?

en: Clean repository cache
nb: Rens depotets mellomlager

[ctx: @action:button]
en: Delete Cache
nb: Slett mellomlager

en: Really clean cache and data for repository
    %1?
nb: Vil du virkelig rense mellomlageret og data for depotet
    %1?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_DeleteRepositoryButton)
en: Delete repository
nb: Slett depot

[ctx: @action:button]
en: Delete Repository
nb: Slett depot

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, DBOverView)
en: Overview about cache database content
nb: Oversikt over innholdet i mellomlagringsdatabase

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_RepositoryLabel)
en: Known repositories
nb: Kjente depot

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_DeleteCacheButton) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, m_DeleteCacheButton)
en: Delete cache entries for current selected repository
nb: Slett mellomlageroppføringer for gjeldende depot

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_DeleteCacheButton)
en: Delete cache
nb: Slett mellomlager

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_DeleteRepositoryButton) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, m_DeleteRepositoryButton)
en: Delete all entries and settings for selected repository
nb: Slett alle oppføringer og innstillinger for gjeldende depot

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_SettingsButton)
en: Repository Settings
nb: Depotinnstillinger

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_StatisticButton)
en: Statistics for repository
nb: Statistikk for depot

[ctx: @title:window]
en: Settings for %1
nb: Innstillinger for %1

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Log cache settings
nb: Innstillinger for loggmellomlager

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dbcfg_noCacheUpdate)
en: Do not update log cache on open
nb: Ikke oppdater loggmellomlager ved åpning

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Prefixes to filter out in revision tree
nb: Prefiks som skal filtreres ut i revisjonstreet

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Log and statistics setting
nb: Innstillinger for logg og statistikk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Hide logs containing following words
nb: Skjul logger som inneholder følgende ord

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KEditListWidget, dbcfg_exclude_log_pattern)
en: This is a list which words/substrings a log entry must contain so it will be hidden from log and statistics
nb: Dette er en liste over ord/delstreng en loggoppføring må inneholde så den skal skjules i logger og statistikker

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Do not show commits from following users
nb: Ikke vis innmeldinger fra følgende brukere

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KEditListWidget, dbcfg_exclude_userslog)
en: Do not display commits of listed users in log window and statistics view
nb: Ikke vis innmeldinger fra angitte brukere i loggvinduet eller i statistikkvisningen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dbcfg_filter_empty_author)
en: Do not display commits without author
nb: Ikke vis innmeldinger uten forfatter

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DumpRepoDlg)
en: Dump repository
nb: Dump depot

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_UseDeltas)
en: Use deltas
nb: Bruk deltaer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lblEnd)
en: End revision:
nb: Siste revisjon:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_incrementalDump)
en: incremental Dump
nb: økende dump

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_Rangeonly)
en: Dump revision range
nb: Dump revisjonsintervall

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_OutfileLabel)
en: Dump into:
nb: Dump til:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lblStart)
en: Start revision:
nb: Første revisjon:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_RepoLabel)
en: Repository to dump:
nb: Depot som skal dumpes:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_PatternLabel)
en: Patterns to add or remove:
nb: Mønster som skal legges til eller fjernes:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_RemoveCheckBox)
en: Remove patterns
nb: Fjern mønster

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_DepthLabel)
en: Depth for ignore
nb: Dybde for ignorering

[ctx: @title:window]
en: Add Property
nb: Legg til egenskap

en: One of <b>'native'</b>, <b>'LF'</b>, <b>'CR'</b>, <b>'CRLF'</b>.
nb: En  ab <b>«native»</b>, <b>«LF»</b>, <b>«CR»</b>, <b>«CRLF»</b>.

en: If present, make the file executable.<br/>This property can not be set on a directory. A non-recursive attempt will fail, and a recursive attempt will set the property only on the file children of the folder.
nb: Gjør kjørbar dersom tilstede.<br/>Denne egenskapen kan ikke settes på en mappe. Et ikke-rekursivt forsøk vil feile og et rekursivt forsøk vil sette egenskapen kun på filene i mappen.

en: Keywords to be expanded into the contents of a file.<br/>They can be inserted into documents by placing a keyword anchor which is formatted as $KeywordName$.<br/>Valid keywords are:<br/><b>URL/HeadURL</b> The URL for the head revision of the project.<br/><b>Author/LastChangedBy</b> The last person to change the file.<br/><b>Date/LastChangedDate</b> The date/time the object was last modified.<br/><b>Revision/Rev/LastChangedRevision</b> The last revision the object changed.<br/><b>Id</b> A compressed summary of the previous 4 keywords.
nb: Nøkkelord kan utvides til innhold i filer.<br/>De kan settes inn i dokumenter ved å plassere et nøkkelordanker som er formatert som $KeywordName$.<br/>Gyldige nøkkelord er:<br/><b>URL/HeadURL</b> Nettadressen til HEAD-revisjonen til prosjektet.<br/><b>Author/LastChangedBy</b> Den siste personen som endret filen.<br/><b>Date/LastChangedDate</b> Datoen og klokkeslettet filen sist ble endret.<br/><b>Revision/Rev/LastChangedRevision</b> Den siste revisjonen der filen ble endret.<br/><b>Id</b> Et komprimert sammendrag av de 4 andre nøkkelordene.

en: Set this to any value (e.g. <b>'*'</b>) to enforce locking for this file.<br/>The file will be set read-only when checked out or updated, indicating that a user must acquire a lock on the file before they can edit and commit changes.
nb: Sett denne til hva som helst (f.eks. <b>«*»</b>) for å tvinge låsing av denne filen.<br/>Filen blir merket som skrivebeskyttet ved utsjekking  eller oppdatering, noe som indikerer at en bruker må låse filen før de kan redigere og melde inn endringer.

en: The mimetype of the file. Used to determine whether to merge the file and how to serve it from Apache. A mimetype beginning with <b>'text/'</b> (or an absent mimetype) is treated as text. Anything else is treated as binary.
nb: MIME-typen til filen. Brukt for å bestemme om filen skal flettes og hvordan den skal serveres fra Apache. En MIME-type som begynner med <b>«text/»</b> (eller mangler MIME-type) blir håndtert som tekst. Alt annet håndteres som binærformat.

en: A newline separated list of module specifiers, each consisting of a relative directory path, optional revision flags, and a URL. For example:<br/><nobr><b>foo http://example.com/repos/projectA</b></nobr><br/><nobr><b>foo/bar -r 1234 http://example.com/repos/projectB</b></nobr>
nb: En linjeskiftseparert liste over modulspesifikasjoner. Hver av dem består av relativ mappesti, eventuelle revisjonsflagg og en nettadresse. For eksempel:<br/><nobr><b>test http://eksempel.no/depot/prosjektA</b></nobr><br/><nobr><b>test/fil -r 1234 http://eksempel.no/depot/prosjektB</b></nobr>

en: A newline separated list of file patterns to ignore.
nb: En linjeskiftseparert liste over filmønster som skal ignoreres.

en: Label text to show for the edit box where the user enters the issue number.
nb: Merketekst som skal vises til redigeringsboksen der brukeren skal skrive inn feilnummeret.

en: URL pointing to the issue tracker. It must contain <b>%BUGID%</b> which gets replaced with the bug issue number. Example:<br/><nobr><b>http://example.com/mantis/view.php?id=%BUGID%</b></nobr>
nb: Nettadresse som peker på feilsporingssystem. Den må inneholde <b>%BUGID%</b> som blir erstattet med feilrapportnummeret. Eksempel: <br/><nobr><b>http://eksempel.no/mantis/view.php?id=%BUGID%</b></nobr>

en: String which is appended to a log message when an issue number is entered. The string must contain <b>%BUGID%</b> which gets replaced with the bug issue number.
nb: Streng som blir lagt til en loggmelding når et feilnummer er lagt inn. Strengen må inneholde <b>%BUGID%</b> som blir erstattet med feilrapportnummeret.

en: Set to <b>'yes'</b> if a warning shall be shown when no issue is entered in the commit dialog. Possible values:<br/><b>'true'</b>/<b>'yes'</b> or <b>'false'</b>/<b>'no'</b>.
nb: Sett til <b>«yes»</b> dersom det skal vises en advarsel dersom det ikke oppgis et feilrapportnummer i innmeldingsvinduet. Mulige verdier:<br/><b>«true»</b>/<b>«yes»</b> eller <b>«false»<</b>/<b>«no»</b>.

en: Set to <b>'false'</b> if your bugtracking system has issues which are referenced not by numbers.<br/>Possible values: <b>'true'</b> or <b>'false'</b>.
nb: Sett til <b>«false»</b> dersom feilsøkingssystemet har problemer som ikke er referert til med tall.<br/>Mulige verdier: <b>«true»</b> eller <b>«false»</b>.

en: Set to <b>'false'</b> if you want the bugtracking ID to be inserted at the top of the log message. The default is <b>'true'</b> which means the bugtracking ID is appended to the log message.
nb: Sett til <b>«false»</b> dersom du vil at feilsøkings-IDen skal settes inn på toppen av loggmeldingen. Standard er <b>«true»</b> som betyr at feilsøkings-IDen blir lagt til på slutten av loggmeldingen.

en: Two regular expressions separated by a newline.<br/>The first expression is used to find a string referring to an issue, the second expression is used to extract the bare bug ID from that string.
nb: To regulære uttrykk separert med linjeskift.<br/>Det første uttrykket brukes til å finne en streng som refererer til en feil, det andre uttrykket brukes til å hente ut den rene feil-IDen fra den strengen.

en: Select or enter new property
nb: Velg eller skriv inn ny egenskap

en: No help for this property available
nb: Ingen hjelp for denne egenskapen finnes

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, EditPropsDlg)
en: Modify property
nb: Endre egenskap

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_NameLabel)
en: Property name:
nb: Navn på egenskap:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_ValueLabel)
en: Property value:
nb: Verdi på egenskap:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, helpButton)
en: Click for short info about pre-defined property name
nb: Klikk for en kort informasjon om forhåndsdefinerte navn på egenskaper

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CheckoutInfo)
en: Checkout info
nb: Utsjekkingsinfo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_TargetLabel)
en: Select target directory:
nb: Velg målmappe:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_UrlLabel)
en: Enter URL:
nb: Skriv inn nettadresse:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_ignoreExternals)
en: Ignore externals while operation
nb: Ignorer eksternelementer ved handling

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_ignoreExternals)
en: Ignore externals
nb: Ignorer eksternelementer

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_overwriteButton)
en: May existing unversioned items overwritten
nb: Kan overskrive eksisterende uversjonerte elementer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_overwriteButton)
en: Overwrite existing
nb: Overskriv eksisterende

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_IgnoreKeywords)
en: Ignore keywords
nb: Ignorer nøkkelord

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_CreateDirButton)
en: Append source URL name to subfolder
nb: Legg til kildenettadresse på undermappe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_ShowExplorer)
en: Open after job
nb: Åpne etter jobb

en: Property
nb: Egenskap

en: Value
nb: Verdi

en: This property may not set by users.
    Rejecting it.
nb: Denne egenskapen kan ikke settes av brukere.
    Avviser den.

en: Protected property
nb: Beskyttet egenskap

en: A property with that name exists.
    Rejecting it.
nb: An egenskap med et navn som finnes.
    Avviser det.

en: Double property
nb: Dobbel egenskap

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, RangeInput)
en: Revisions
nb: Revisjoner

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_startRevBox)
en: Start with revision
nb: Start revisjon

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, m_startWorkingButton) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, m_stopWorkingButton)
en: Select current working copy changes
nb: Velg endringer i gjeldende arbeidskopi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_startWorkingButton) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_stopWorkingButton)
en: WORKING
nb: ARBEIDER

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_startNumberButton)
en: N&umber
nb: N&ummer

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_stopRevBox)
en: Stop with revision
nb: Stopp revisjon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_stopNumberButton)
en: Number
nb: Nummer

[ctx: @title:window]
en: Select Revisions
nb: Velg revisjoner

en: Select revision
nb: Velg revisjon

en: Could not run process "%1".
    
    Process stopped with message:
    %2
nb: Kan ikke kjøre prosessen «%1»,
    
    Prosessen stoppet med meldingen:
    %2

en: Error running the graph layouting tool.
nb: Feil ved kjøring av grafformateringsverktøyet.

en: Please check that 'dot' is installed (package GraphViz).
nb: Kontroller at «dot» er installert (i pakken GraphViz).

en: Deleted at revision %1
nb: Slettet i revisjon %1

en: Added at revision %1 as %2
nb: Lagt til i revisjon %1 som %2

en: Copied to %1 at revision %2
nb: Kopert til %1 i revisjon %2

en: Renamed to %1 at revision %2
nb: Endret navn til %1 i revisjon %2

en: Modified at revision %1
nb: Endret i revisjon %1

en: Replaced at revision %1
nb: Erstattet i revisjon %1

en: Revision %1
nb: Revisjon %1

en: Could not open temporary file %1 for writing.
nb: Kan ikke åpne midlertidig fil %1 for skriving.

en: <br>Revision: %1<br>Author: %2<br>Date: %3<br>Log: %4</html>
nb: <br>Revisjon: %1<br>Forfatter: %2<br>Dato: %3<br>Logg: %4</html>

en: <b>Revision</b>%1%2%3
nb: <b>Revisjon</b>%1%2%3

en: <b>Author</b>%1%2%3
nb: <b>Forfatter</b>%1%2%3

en: <b>Date</b>%1%2%3
nb: <b>Dato</b>%1%2%3

en: <b>Log</b>%1%2%3
nb: <b>Logg</b>%1%2%3

en: Diff to previous
nb: Diff mot forrige

en: Diff to selected item
nb: Diff mot valgt element

en: Cat this version
nb: Vis innholdet i denne versjonen

en: Unselect item
nb: Fravelg element

en: Select item
nb: Velg element

en: Display details
nb: Vis detaljer

en: Rotate counter-clockwise
nb: Roter mot klokken

en: Rotate clockwise
nb: Roter med klokken

en: Save tree as PNG
nb: Lagre tre som PNG

en: Image (*.png)
nb: Bilde (*.png)

[ctx: @title:window]
en: Logs
nb: Logger

en: Getting logs - hit Cancel for abort
nb: Henter logger - trykk «Avbryt» for å avbryte

en: No log cache possible due broken database and networking not allowed.
nb: Det er ikke mulig med loggmellomlager p.g.a. en ødelagt database og nettilgang er ikke tillatt.

en: Could not retrieve logs, reason:
    %1
nb: Kan ikke hente loggene, årsak:
    %1

en: Scanning the logs for %1
nb: Skanner logger for %1

en: Cancel
nb: Avbryt

[ctx: @title:window]
en: Scanning logs
nb: Skanner logger

en: %1<br>Check change entry %2 of %3
nb: %1<br>Sjekk endringsoppføring %2 av %3

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_Srclabel)
en: Repository to copy:
nb: Depot som skal kopieres:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_Destlabel)
en: Destination folder:
nb: Målmappe:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_Cleanlogs)
en: Clean logs
nb: Rens logger

en: No ignore
nb: Ikke  ignorer

en: If set, add files or directories that match ignore patterns.
nb: Hvis det er merket her, legg til filer og mapper som samsvarer med ignoreringsmønstre.

en: Ignore unknown node types
nb: Ignorer ukjente nodetyper

en: Should files with unknown node types be ignored
nb: Skal filer med ukjent nodetype ignoreres

en: Ignore files of which the node type is unknown, such as device files and pipes.
nb: Ignorer filer der nodetypene er ukjent, som enhetsfiler og kanaler.

en: (Last part)
nb: (Siste del)

en: Create subdirectory %1 on import
nb: Opprett undermappe %1 ved import

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Load into repository:
nb: Last inn i depotet:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_UuidGroup)
en: Uuid action
nb: Uuid-handling

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_UUidForce) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_ForceCheck)
en: Force
nb: Tving

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_UUidIgnore)
en: Ignore
nb: Ignorer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_UUidDefault)
en: Default
nb: Standard

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_UsePre)
en: Use pre-commit hook
nb: Bruk «forinnmeldings»-krok

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_UsePost)
en: Use post-commit hook
nb: Bruk «etterinnmeldings»-krok

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel5) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, m_Rootfolder)
en: Path to load the dump into (see context help)
nb: Sti der dumpfilen skal lagres (se konteksthjelp)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel5) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_Rootfolder)
en: If not empty, load the dump into a specific folder instead into root of repository. This folder must exist before loading the dump.
nb: Dersom feltet ikke er tomt skal dumfilen lagres i den oppgitte mappen i stedet for på rotnivå i depotet. Denne mappen må finnes fra før.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Load into folder:
nb: Lagre i mappe:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Dump file:
nb: Dumpfil:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_validateProps)
en: Validate the properties on load (only Subversion 1.7 or newer)
nb: Valider egenskapene ved lasting (kun Subversion 1.7 eller nyere)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_validateProps)
en: Validate properties
nb: Valider egenskapene

en: Networked URL to open but networking is disabled.
nb: Prøver å åpne nettadresse men mangler nettverkstilgang.

en: History of item
nb: Elementhistorikk

en: History
nb: Historikk

en: Displays the history log of selected item
nb: Viser historikken til det valgte elementet

en: History of item ignoring copies
nb: Elementhistorikk, men ignorer kopier

en: Displays the history log of selected item without following copies
nb: Viser historikken til det valgte elementet men følger ikke kopier

en: Full revision tree
nb: Fullt revisjonstre

en: Shows history of item as linked tree
nb: Viser elementhistorikken som lenket tre

en: Partial revision tree
nb: Delvis revisjonstre

en: Shows history of item as linked tree for a revision range
nb: Viser elementhistorikken som lenket tre for et revisjonsintervall

en: Properties
nb: Egenskaper

en: Display Properties
nb: Vis egenskaper

en: Display last changes
nb: Vis siste endringer

en: Display last changes as difference to previous commit.
nb: Vis siste endringer som forskjell fra sist innmelding.

en: Details
nb: Detaljer

en: Show details about selected item
nb: Vis detaljer om valgt element

en: Move
nb: Flytt

en: Moves or renames current item
nb: Flytter eller endrer navn på gjeldende element

en: Create a copy of current item
nb: Lag en kopi av gjeldende element

en: Check for updates
nb: Se etter oppdateringer

en: Check if current working copy has items with newer version in repository
nb: Sjekk om gjeldende arbeidskopi har elementer med nyere versjon i depotet

en: Check updates
nb: Sjekk oppdateringer

en: Blame
nb: Linjelogg

en: Output the content of specified files or URLs with revision and author information in-line.
nb: Vis innholdet i spesifiserte filer eller nettadresser med revisjons- og forfatterinformasjon linje-for-linje.

en: Blame range
nb: Revisjonsintervall

en: Cat head
nb: Vis HEAD-innhold

en: Output the content of specified files or URLs.
nb: Viser innholdet i spesifiserte filer eller nettadresser.

en: Cat revision...
nb: Vis revisjon …

en: Output the content of specified files or URLs at specific revision.
nb: Vis innholdet i spesifiserte filene eller nettadressene fra en spesifikk revisjon.

en: Lock current items
nb: Lås gjeldende elementer

en: Try lock current item against changes from other users
nb: Prøv å låse gjeldende element mot endringer fra andre brukere

en: Unlock current items
nb: Lås opp gjeldende element

en: Free existing lock on current item
nb: Frigjør eksisterende lås på gjeldende element

en: New folder
nb: Ny mappe

en: Create a new folder
nb: Opprett en ny mappe

en: Switch repository
nb: Bytt depot

en: Switch repository path of current working copy path ("svn switch")
nb: Bytt depot-sti for gjeldende arbeidskopimappen («svn switch»)

en: Relocate current working copy URL
nb: Flytt gjeldende adresse til arbeidskopi

en: Relocate URL of current working copy path to other URL
nb: Flytt nettadressen til gjeldende arbeidskopi til en annen adresse

en: Unversioned
nb: Uversjonert

en: Browse folder for unversioned items and add them if wanted.
nb: Se etter mapper for uversjonerte elementer og legg dem til om ønskelig.

en: Open repository of working copy
nb: Åpne arbeidskopiens depot

en: Opens the repository the current working copy was checked out from
nb: Åpner depotet for den gjeldende arbeidskopien ble hentet fra

en: Cleanup
nb: Rydd opp

en: Recursively clean up the working copy, removing locks, resuming unfinished operations, etc.
nb: Rydde rekursivt i arbeidskopien, fjerner låser, gjenopptar uferdige operasjoner osv.

en: Import folders into current
nb: Importer mapper til gjeldende

en: Import folder content into current URL
nb: Importer mappeinnhold til gjeldende nettadresse

en: Add selected files/dirs
nb: Legg til valgte filer/mapper

en: Adding selected files and/or directories to repository
nb: Legger til valgte filer og/eller mapper i depotet

en: Add selected files/dirs recursive
nb: Legg til valgte filer/mapper rekursivt

en: Adding selected files and/or directories to repository and all subitems of folders
nb: Legger til valgte filer og/eller mapper og alle underelementer i depotet

en: Delete selected files/dirs
nb: Slett valgte filer/mapper

en: Deleting selected files and/or directories from repository
nb: Sletter valgte filer og/eller mapper fra depotet

en: Delete folder
nb: Slett mappe

en: Deleting selected directories from repository
nb: Sletter valgte mapper fra depotet

en: Revert current changes
nb: Tilbakestill gjeldende endringer

en: Mark resolved
nb: Merk som løst

en: Marking files or dirs resolved
nb: Markerer filer og mapper som løst

en: Resolve conflicts
nb: Løs konflikt

en: Ignore/Unignore current item
nb: Ignorer/avignorer gjeldende element

en: Add or Remove ignore pattern
nb: Legg til eller fjern ignoreringsmønster

en: Update to head
nb: Oppdater til HEAD

[ctx: Menu item]
en: Update
nb: Oppdater

en: Update to revision...
nb: Oppdater til revisjon …

en: Commit
nb: Meld inn

en: Diff local changes
nb: Diff lokale endringer

en: Diff working copy against BASE (last checked out version) - does not require access to repository
nb: Diff arbeidskopi mot BASE (sist utsjekkede versjon) - trenger ikke tilgang til depotet

en: Diff against HEAD
nb: Diff mot HEAD

en: Diff working copy against HEAD (last checked in version)- requires access to repository
nb: Diff arbeidskopi mot HEAD (sist innsjekkede versjon) - krever tilgang til depotet

en: Diff items
nb: Diff elementer

en: Diff two items
nb: Diff to elementer

en: Merge two revisions
nb: Flett to revisjoner

en: Merge
nb: Flett

en: Merge two revisions of this entry into itself
nb: Flett to revisjoner av denne oppføringen med seg selv

en: Merge repository path into current working copy path or current repository path into a target
nb: Flett depotsti til stien til gjeldende arbeidskopi eller gjeldende depotsti til er mål

en: Open With...
nb: Åpne med …

en: Checkout current repository path
nb: Sjekk ut gjeldende depotsti

en: Checkout
nb: Utsjekk

en: Export current repository path
nb: Eksporter gjeldende depotsti

en: Select browse revision
nb: Velg revisjon du skal bla gjennom

en: Checkout a repository
nb: Sjekk ut et depot

en: Export a repository
nb: Eksporter et depot

en: Export
nb: Eksporter

en: Refresh view
nb: Oppdater visning

en: Refresh
nb: Oppdater

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_DispSpecDiff)
en: Diff revisions
nb: Diff revisjoner

en: Unfold File Tree
nb: Brett ut filtreet

en: Opens all branches of the file tree
nb: Åpner alle grener av filtreet

en: Fold File Tree
nb: Legg sammen filtreet

en: Closes all branches of the file tree
nb: Lukker alle grener av filtreet

en: Update log cache
nb: Oppdater loggmellomlager

en: Update the log cache for current repository
nb: Oppdater loggmellomlageret for gjeldende depot

en: Set property recursive
nb: Sett egenskapen rekursivt

en: Settings for current repository
nb: Innstillinger for gjeldende depot

en: Stop updating the log cache
nb: Stopp oppdatering av loggmellomlager

[ctx: @title:window]
en: Edit Pattern to Ignore for "%1"
nb: Rediger ignoreringsmønsteret for «%1»

en: Nothing selected for unlock
nb: Ingenting er merket for opplåsing

[ctx: @title:window]
en: Lock Message
nb: Lås melding

en: Steal lock?
nb: Stjele låsen?

en: Break lock or ignore missing locks?
nb: Bryt låsen eller ignorer manglende lås?

en: Unlocking items
nb: Låser opp elementer

[ctx: @action:button]
en: Break Lock
nb: Bryt låsen

[ctx: @action:button]
en: Ignore
nb: Ignorer

en: Nothing selected for delete
nb: Ingenting er merket for sletting

en: Automatic generated base layout by kdesvn
nb: Grunnhierarki generert automatisk av kdesvn

en: May not make subdirectories of a file
nb: Kan ikke lage undermapper til en fil

[ctx: @title:window]
en: Merge
nb: Flett

en: Error getting entry to relocate
nb: Forsøk på  å flytte en oppføring feilet

[ctx: @title:window]
en: Relocate Path %1
nb: Flytt sti %1

en: Invalid url given!
nb: Oppgitt nettadresse er ugyldig!

en: Relocate path %1
nb: Flytt sti %1

en: Cannot import into multiple targets
nb: Kan ikke importere til flere mål

en: Import files from folder
nb: Importer filer fra mappe

en: Import file
nb: Importer fil

[ctx: @title:window]
en: Import Log
nb: Importer logg

en: Could not retrieve repository of working copy.
nb: Klarte ikke hente ut depot til arbeidskopien.

en: Only in working copy possible.
nb: Bare mulig i arbeidskopi.

en: Error
nb: Feil

en: Only on single folder possible
nb: Bare mulig på enkeltmapper

en: Sorry - internal error
nb: Beklager – intern feil

en: Hold Ctrl key while click on selected item for unselect
nb: Hold ned «Ctrl» når du trykker på merket element for å avmerke det.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeView, m_LogTreeView) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeWidget, m_ChangedList)
en: See context menu for more actions
nb: Se sprettoppmenyen for flere handlinger

en: Click for navigate
nb: Klikk for å navigere

en: Navigation
nb: Navigasjon

en: Could not retrieve repository.
nb: Klarte ikke hente depot.

en: Not yet implemented
nb: Ikke implementert ennå

en: Edit property recursively
nb: Rediger egenskapen rekursivt

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, MergeDlg)
en: MergeSettings
nb: Fletteinnstillinger

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_SrcOneLabel)
en: Source 1:
nb: Kilde 1:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_SrcTwoLabel)
en: Source 2:
nb: Kilde 2:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_OutLabel)
en: Output to:
nb: Utdata til:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_MergeParameter)
en: Merge parameter
nb: Fletteparameter

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_RecursiveCheck)
en: Recursive
nb: Rekursivt

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_RelatedCheck)
en: Handle unrelated as related items
nb: Behandle urelaterte som relaterte elementer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_RelatedCheck)
en: Ignore ancestry
nb: Ignorer forhistorie

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_ForceCheck)
en: Force delete on modified/unversioned items
nb: Tving sletting av modifiserte/uversjonerte elementer

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_Reintegrate)
en: lump-merge all of source URL's unmerged changes
nb: Flett alle ikke-flettede endringer i kildeadressen i en operasjon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_Reintegrate)
en: Reintegrate merge
nb: Reintegrer fletting

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_DryCheck)
en: Just dry run without modifications
nb: Testkjøring uten å gjennomføre endringer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_DryCheck)
en: Dry run
nb: Testkjøring

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_RecordOnly)
en: Only write mergeinfo
nb: Bare skriv fletteinfo

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_RecordOnly)
en: The merge is not actually performed, but the mergeinfo for the revisions which would have been merged is recorded in the working copy
nb: Flettingen blir ikke gjennomført, men fletteinfoen for revisjonen som skulle blitt flettet blir registrert i arbeidskopien

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_RecordOnly)
en: Record only
nb: Bare registrer

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_useExternMerge)
en: Use external merge not Subversion's merge
nb: Bruk eksternt fletteprogram, ikke Subversion sitt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_useExternMerge)
en: Use external merge
nb: Bruk eksternt fletteprogram

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_AllowMixedRev)
en: If checked, allow merge into mixed revision working copy, otherwise raises error in that case
nb: Hvis merket tillatt fletting til arbeidskopi med blandede revisjonsnummer. Ellers får du feilmelding for sånne arbeidskopier

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_AllowMixedRev)
en: Merge into mixed revision
    working copy
nb: Flett til arbeidskopi med
    blandede revisjonsnummer

[ctx: @title:window]
en: Enter Merge Range
nb: Skriv inn fletteintervall

en: Message
nb: Melding

en: %1 at revision %2
nb: %1 ved revisjon %2

en: Name
nb: Navn

en: Last changed Revision
nb: Sist endret revisjon

en: Last author
nb: Siste forfatter

en: Last change date
nb: Dato sist endret

en: Locked by
nb: Låst av

en: Other...
nb: Annet …

en: Undelete property
nb: Angre sletting av egenskap

en: Delete property
nb: Slett egenskap

en: Missing SVN link
nb: Mangler SVN-lenke

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, PropertiesDlg)
en: View and modify properties
nb: Vis og endre egenskaper

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbAdd)
en: Add Property
nb: Legg til egenskap

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbModify)
en: Modify Property
nb: Endre egenskap

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbDelete)
en: Delete Property
nb: Slett egenskap

en: %p% of %1
nb: %p% av %1

en: %1 of %2
nb: %1 av %2

en: Finished
nb: Fullført

en: Got no logs
nb: Har ingen logger

en: Got no info.
nb: Har ingen info.

[ctx: @title:window]
en: History of %1
nb: Historikk for %1

[ctx: @title:window]
en: Annotate
nb: Vis linjelogg

en: Annotate lines - hit Cancel for abort
nb: Vis linjelogg – trykk «Avbryt» for å avbryte

en: Got no annotate
nb: Fant ingen linjelogg

[ctx: @title:window]
en: Content Get
nb: Innholdshenting

en: Getting content - hit Cancel for abort
nb: Henter innhold - trykk «Avbryt» for å avbryte

en: Error getting content
nb: Innholdshenting feilet

en: Error while open temporary file
nb: Feil ved åpning av midlertidig fil

[ctx: @title:window]
en: Content of %1
nb: Innholdet av %1

en: Got no content.
nb: Uten innhold.

en: Enter folder name:
nb: Oppgi mappenavn:

[ctx: @title:window]
en: Details
nb: Detaljer

en: Retrieving information - hit Cancel for abort
nb: Henter informasjon – trykk «Avbryt» for avbryte

en: URL
nb: Nettadresse

en: Canonical repository URL
nb: Kanonisk depotadresse

en: Checksum
nb: Sjekksum

en: Absent
nb: Fraværende

en: File
nb: Fil

en: Folder
nb: Mappe

en: Unknown
nb: Ukjent

en: Size
nb: Størrelse

en: Schedule
nb: Tidsplan

en: Addition
nb: Tillegg

en: Deletion
nb: Fjerning

en: Last committed
nb: Sist innmelding

en: Last revision
nb: Siste revisjon

en: Content last changed
nb: Innhold sist endret

en: Property last changed
nb: Egenskap sist endret

en: New version of conflicted file
nb: Ny versjon av fil i konflikt

en: Property reject file
nb: Fil for avviste egenskaper

en: Copy from URL
nb: Kopier fra nettadresse

en: Lock token
nb: Låsepollett

en: Owner
nb: Eier

en: Locked on
nb: Låst

en: Lock comment
nb: Låsekommentar

[ctx: @title:window]
en: Infolist
nb: Infoliste

[ctx: @title:window]
en: Applying Properties
nb: Tar i bruk egenskaper

en: <center>Applying<br/>hit cancel for abort</center>
nb: <center>Tar i bruk<br/>trykk «Avbryt» for avbryte</center>

en: Could not change to folder %1
nb: Klarte ikke å bytte til mappen %1

en: Not commit because networking is disabled
nb: Kan ikke melde inn på grunn av manglende nettilgang

[ctx: @title:window]
en: Status / List
nb: Status / Liste

en: Creating list / check status
nb: Lage liste / kontroller status

en: Add and Commit
nb: Legg til og meld inn

en: Delete and Commit
nb: Slett og meld inn7

[ctx: @title:window]
en: Commit
nb: Meld inn

en: Commit - hit Cancel for abort
nb: Melder inn – trykk «Avbryt» for avbryte

[ctx: @title:window]
en: Downloading
nb: Laster ned

en: Download - hit Cancel for abort
nb: Laster ned – trykk «Avbryt» for å avbryte

en: Can not do this diff because networking is disabled.
nb: Kan ikke gjennomføre denne diffen fordi nettverkstilgang mangler

en: Both entries seems to be the same, can not diff.
nb: Begge oppføringene virker å være like. Kan ikke diffe.

en: Diff-process could not started, check command.
nb: Klarte ikke starte diff-prosessen. Kontroller kommandoen.

[ctx: @title:window]
en: Diffing
nb: Differ

en: Diffing - hit Cancel for abort
nb: Differ – trykk «Avbryt» for å avbryte

en: No difference to display
nb: Ingen forskjeller å vise

en: Diffing - hit cancel for abort
nb: Differ – trykk «Avbryt» for å avbryte

en: Display process could not started, check command.
nb: Visningsprosessen kunne ikke starte, kontroller kommandoen.

[ctx: @title:window]
en: Diff Display
nb: Diff-visning

[ctx: @title:window]
en: Making update
nb: Lager oppdatering

en: Making update - hit Cancel for abort
nb: Lager oppdatering - trykk Avbryt for å stoppe

en: Which files or directories should I add?
nb: Hvilke filer eller mapper skal jeg legge til?

en: <center>The entry<br/>%1<br/>is versioned - break.</center>
nb: <center>Oppføringen<br/>%1<br/>er versjonert - avbryt.</center>

en: Delete from repository
nb: Slett fra depot

[ctx: @title:window]
en: Export a Repository
nb: Eksporter et depot

[ctx: @title:window]
en: Checkout a Repository
nb: Sjekk ut et depot

en: Export repository
nb: Eksporter depot

en: Invalid local path given!
nb: Du har oppgitt en ugyldig lokal sti!

en: Exporting a file?
nb: Fileksport?

en: Checking out a file?
nb: Filutsjekking?

[ctx: @title:window]
en: Export
nb: Eksporter

[ctx: @title:window]
en: Checkout
nb: Sjekk ut

en: Exporting
nb: Eksporterer

en: Checking out
nb: Sjekker ut

en: <center>The entry<br/>%1<br/>is not versioned - break.</center>
nb: <center>Oppføringen<br/>%1<br/>er ikke versjonert – avbryt.</center>

[ctx: @title:window]
en: Revert
nb: Tilbakestill

en: Reverting items
nb: Tilbakestill elementer

[ctx: @title:window]
en: Switch URL
nb: Bytt nettadresse

en: Switching URL
nb: Bytter nettadresse

[ctx: @title:window]
en: Relocate Repository
nb: Flytt depot

en: Relocate repository to new URL
nb: Flytt depot til ny nettadresse

en: Can only switch one item at time
nb: Kan bare bytte ett element om gangen

en: Error getting entry to switch
nb: Feil ved henting av oppføring for bytte

en: Switch URL
nb: Bytt nettadresse

[ctx: @title:window]
en: Cleanup
nb: Koderydding

en: Cleaning up folder
nb: Rydder opp mappe

[ctx: @title:window]
en: Resolve
nb: Løs opp

en: Marking resolved
nb: Merker som løst

en: Could not retrieve conflict information - giving up.
nb: Klarte ikke å hente konfliktinformasjon – gir opp.

en: Resolve-process could not started, check command.
nb: Klarte ikke starte løseprosess. Kontroller kommando.

[ctx: @title:window]
en: Import
nb: Importer

en: Importing items
nb: Importerer elementer

en: Nothing to merge.
nb: Ingenting å slå sammen.

en: No destination to merge.
nb: Ingen mål å flette.

en: Both sources must be same type.
nb: Begge kildene må være av samme type.

en: Target for merge must same type like sources.
nb: Målet for flettingen må være av samme type som kildene.

en: Both entries seems to be the same, will not do a merge.
nb: Begge oppføringene virker å være like. De flettes ikke.

en: Merge process could not started, check command.
nb: Fletteprosessen kunden ikke starte, kontroller kommandoen.

en: Merging items
nb: Fletter elementer

[ctx: @title:window]
en: Move
nb: Flytt

en: Moving/Rename item
nb: Flytt/endre navn på oppføring

en: Moving entries
nb: Flytter oppføringer

[ctx: @title:window]
en: Copy / Move
nb: Kopier / Flytt

en: Copy or Moving entries
nb: Koperer teller flytter oppføringer

en: No unversioned items found.
nb: Fant ingen uversjonerte elementer.

[ctx: @title:window]
en: Add Unversioned Items
nb: Legg til uversjonerte elementer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_ChangedList)
en: Item
nb: Element

en: Found %1 modified item | Found %1 modified items
nb[0]: Fant  %1 endret element
nb[1]: Fant  %1 endrede elementer

en: Checking for updates finished
nb: Ferdig med å se etter oppdateringer

en: There are new items in repository
nb: Det er nyt elementer i depotet

en: Not filling log cache because networking is disabled
nb: Fyller ikke loggmellomlager på grunn av manglende nettilgang

en: Not checking for updates because networking is disabled
nb: Ser ikke ikke etter oppdateringer på grunn av manglende nettilgang

en: Checking for updates started in background
nb: Ser etter oppdateringer i bakgrunnen

en: Not versioned
nb: Ikke versjonert

en: Added in repository
nb: Lagt til i depot

en: Needs update
nb: Trenger oppdatering

en: Locally modified
nb: Endret lokalt

en: Property modified
nb: Egenskap endret

en: Locally added
nb: Lagt til lokalt

en: Missing
nb: Mangler

en: Replaced
nb: Erstattet

en: Ignored
nb: Ignorert

en: External
nb: Ekstern

en: Conflict
nb: Konflikt

en: Property conflicted
nb: Egenskapskonflikt

en: Merged
nb: Flettet

en: Incomplete
nb: Uferdig

en: Obstructed
nb: Hindret

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, LogDialog)
en: SVN Log
nb: SVN-logg

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, startLabel)
en: Start revision
nb: Første revisjon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, endLabel)
en: End revision
nb: Siste revisjon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_goButton)
en: Get Logs
nb: Hent logger

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_PrevFiftyButton)
en: Previous entries
nb: Tidligere oppføringer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_NextFiftyButton)
en: Show from HEAD
nb: Vis fra HEAD

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_ChangedList)
en: Copy from
nb: Kopier fra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_DispPrevButton)
en: Diff previous
nb: Diff til forrige

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_DispSpecDiff)
en: Select second revision with right mouse button
nb: Velg den andre revisjonen med høyre museknapp

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonListFiles)
en: List entries
nb: Oppføringer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonBlame)
en: Annotate
nb: Noter

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_pbHelp)
en: Help
nb: Hjelp

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_pbClose)
en: Close
nb: Lukk

[ctx: @title:window]
en: SVN Log of %1
nb: SVN-logg for %1

[ctx: @title:window]
en: SVN Log
nb: SVN-logg

en: Set version as right side of diff
nb: Sett versjonen som høyre side av diff

en: Set version as left side of diff
nb: Sett versjonen som venstre side av diff

en: Unset version for diff
nb: Fravelg versjonen fra diff

en: Revert this commit
nb: Tilbakestill denne innmeldingen

en: &Move Here
nb: &Flytt hit

en: &Copy Here
nb: &Kopier hit

en: C&ancel
nb: &Avbryt

[ctx: @title:window]
en: Open
nb: Åpne

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, UrlDlg)
en: Open repository / working copy
nb: Åpne depot/arbeidskopi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Open repository or working copy
nb: Åpne depot eller arbeidskopi
