kstars - en to eo translation catalogue (8973 entries)

en: Sky
eo: Ĉielo

en: Sky Daytime
eo: Ĉiela Datotempo

en: Messier Object
eo: Messier Objekto

[ctx: Object with extra attached URLs]
en: Object w/ Links
eo: Objekto kun Ligiloj

en: Star Name
eo: Stela Nomo

en: Deep Sky Object Name
eo: Profundoĉiela Objekta Nomo

en: Planet Name
eo: Planeda nomo

[ctx: Constellation Name]
en: Constell. Name
eo: Konstelacia nomo

[ctx: Constellation Line]
en: Constell. Line
eo: Konstelacia linio

[ctx: Constellation Boundary]
en: Constell. Boundary
eo: Konstell. Limo

[ctx: Highlighted Constellation Boundary]
en: Constell. Boundary Highlight
eo: Konstell. Limo Highlight

[ctx: refers to the band of stars in the sky due to the Galactic plane]
en: Milky Way
eo: Lakta Vojo

en: Equator
eo: Ekvatoro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowEcliptic)
en: Ecliptic
eo: Ekliptiko

en: Horizon
eo: Horizonto

en: Local Meridian
eo: Loka Meridiano

en: Compass Labels
eo: Kompasaj Etikedoj

en: Equatorial Coordinate Grid
eo: Ekvatora Koordinata Reto

en: Horizontal Coordinate Grid
eo: Horizontala Koordinata Reto

en: Info Box Text
eo: Teksto de informkesto

en: Info Box Selected
eo: Elektita informkesto

en: Info Box Background
eo: Fono de informkesto

en: Target Indicator
eo: Celindikilo

en: User Labels
eo: Etikedoj de uzanto

en: Planet Trails
eo: Planedaj spuroj

en: Angular Distance Ruler
eo: Angula Distanca Reganto

en: Observing List Label
eo: Observanta Listo Etikedo

en: Visible Satellites
eo: Videblaj Satelitoj

en: Satellites
eo: Satelitoj

en: Satellites Labels
eo: Etikedoj de satelitoj

en: Supernovae
eo: Supernovaoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowAsteroids) i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, TypeList)
en: Asteroids
eo: Asteroidoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, schedulerHorizon)
en: Artificial Horizon
eo: Artefarita Horizonto

en: RA Guide Error
eo: RA Gvida Eraro

en: DEC Guide Error
eo: DEC Gvida Eraro

en: Solver FOV
eo: Solvanto FOV

en: Sensor FOV
eo: Sensilo FOV

en: HiPS Grid
eo: HiPS-Krado

en: FITS Image Object Label
eo: FITS Bilda Objekta Etikedo

en: FITS Image Object Highlight Label
eo: FITS-Bildobjekta Etikedo de Reliefigo

[ctx: use default color scheme]
en: Default Colors
eo: Defaŭltaj Koloroj

[ctx: use 'star chart' color scheme]
en: Star Chart
eo: Stela Diagramo

[ctx: use 'night vision' color scheme]
en: Night Vision
eo: Nokta Vizio

en: Local color scheme file could not be opened.
    Scheme cannot be recorded.
eo: Ne eblis malfermi lokan kolorarodosieron.
    Ne eblas konservi koloraron.

en: Local color scheme index file could not be opened.
    Scheme cannot be recorded.
eo: Loka kolorskema indeksodosiero ne povis esti malfermita.
    Skemo ne povas esti registrita.

en: Data verification failed
eo: Konfirmo de datumoj malsukcesis

en: File verification failed
eo: Dosiera konfirmo malsukcesis

en: Downloading
eo: Elŝutante

en: Downloading Data...
eo: Elŝutante datumojn...

en: Awaiting response from server...
eo: Atendante respondon de servilo...

[ctx: use field-of-view for binoculars]
en: 7x35 Binoculars
eo: 7x35 Binoklo

[ctx: use 1-degree field-of-view indicator]
en: One Degree
eo: Unu Grado

[ctx: use Radiotelescope HPBW]
en: 30m at 1.3cm
eo: 30m al 1.3cm

en: No FOV
eo: Neniu FOV

en: KStars Exported Sky Image
eo: KStars Eksportis Ĉielbildon

en: Error: Unable to save image: %1
eo: Eraro: Ne eblas konservi bildon: %1

en: Saved image to %1
eo: Konservita bildo al %1

en: Could not upload image to remote location: %1
eo: Ne eblis alŝuti bildon al fora loko: %1

en: Could not export image: URL %1 invalid
eo: Ne eblis eksporti bildon: URL %1 nevalida

[ctx: @title:window]
en: KStars image viewer: %1
eo: Bildrigardilo de KStars: %1

en: Invert colors
eo: Inversigi kolorojn

en: Reverse colors of the image. This is useful to enhance contrast at times. This affects only the display and not the saving.
eo: Inversaj koloroj de la bildo. Ĉi tio estas utila por plibonigi kontraston kelkfoje. Ĉi tio influas nur la ekranon kaj ne la ŝparadon.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, AddScope) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, AddDSLRLens) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, SavePreset)
en: Save
eo: Konservi

en: Save the image to disk
eo: Konservi la bildon surdiske

en: Remove temporary file %1 from disk?
eo: Ĉu forigi provizoran dosieron %1 el disko?

en: Confirm Removal
eo: Konfirmi Forigon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, downloadB)
en: Download
eo: Elŝuti

en: Please wait while image is being downloaded...
eo: Bonvolu atendi dum bildo estas elŝutita...

en: Image Viewer
eo: Bildrigardilo

en: Loading of the image %1 failed.
eo: Ŝargado de la bildo %1 malsukcesis.

[ctx: @title:window]
en: Save Image
eo: Konservi bildon

en: A file named "%1" already exists. Overwrite it?
eo: Dosiero nomita "%1" jam ekzistas. Ĉu vi deziras anstataŭigi ĝin?

en: Overwrite File?
eo: Ĉu anstataŭigi la dosieron?

en: Saving of the image %1 failed.
eo: Konservado de la bildo %1 malsukcesis.

en: DSS Download
eo: DSS Elŝuto

en: Please wait while DSS image is being downloaded...
eo: Bonvolu atendi dum DSS-bildo estas elŝutita...

en: Auto close in ...
eo: Aŭtomata fermo en...

en: Ok
eo: Bone

en: Question
eo: Demando

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, webManagerYesR)
en: Yes
eo: Jes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, webManagerNoR)
en: No
eo: Ne

en: Warning
eo: Averto

en: Continue
eo: Daŭrigi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancelB)
en: Cancel
eo: Nuligi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, solutionTable)
en: Error
eo: Eraro

en: Sorry
eo: Pardonu

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: NNE
eo: NNOr

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: NE
eo: NOr

en: The selected Astrometry Index File Location:
     %1 
     does not exist.  Do you want to make the directory?
eo: La elektita Astrometria Indeksa Dosiera Loko:
     %1 
     ne ekzistas. Ĉu vi volas fari la dosierujon?

en: Make Astrometry Index File Directory?
eo: Ĉu fari Astrometrian Indeksan Dosierujon?

en: The Default Astrometry Index File Location was created.
eo: La Defaŭlta Astrometria Indeksa Dosiera Loko estis kreita.

en: The Default Astrometry Index File Directory does not exist and was not able to be created.
eo: La Defaŭlta Astrometria Indeksa Dosierujo ne ekzistas kaj ne povis esti kreita.

en: Astrometry Configuration File Read Error.
eo: Eraro de Legado de Dosiero de Astrometrio.

en: Internal Astrometry Configuration File Write Error.
eo: Interna Astrometria Agorda Dosiera Skriba Eraro.

en: Unable to find dcraw and cjpeg. Please install the required tools to convert CR2/NEF to JPEG.
eo: Ne eblas trovi dcraw kaj cjpeg. Bonvolu instali la bezonatajn ilojn por konverti CR2/NEF al JPEG.

en: Cannot open %1: %2
eo: Ne povas malfermi %1: %2

en: Cannot unpack_thumb %1: %2
eo: Ne povas malpakigi_thumb %1: %2

en: Cannot write %s %1: %2
eo: Ne povas skribi %s %1: %2

en: unnamed
eo: nenomita

[ctx: @title:window]
en: Startup Wizard
eo: Komenca Sorĉisto

en: &Next >
eo: &Sekva >

en: < &Back
eo: < &Reen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, PAHManualDone)
en: Done
eo: Farita

en: There was no default data directory found in the app bundle.
eo: Ne estis defaŭlta datumdosierujo trovita en la aplikaĵo.

en: There was a problem creating the data directory ~/Library/Application Support/.
eo: Okazis problemo dum kreado de la datumdosierujo ~/Library/Application Support/.

en: File write error.
eo: Dosiera skriberaro.

en: Data folder permissions error.
eo: Eraro pri permesoj de la dosierujo de datumoj.

[ctx: Set the sky-map view to zenith up]
en: Zenith Up
eo: Zenito Supre

[ctx: Set the sky-map view to zenith down]
en: Zenith Down
eo: Zenito Malsupre

[ctx: Set the sky-map view to north up]
en: North Up
eo: Nordo Supre

[ctx: Set the sky-map view to north down]
en: North Down
eo: Nordo Malsupre

[ctx: Set the sky-map view to match a Schmidt-Cassegrain telescope with erecting prism pointed upwards]
en: SCT with upward diagonal
eo: SCT kun suprendiagonalo

[ctx: Set the sky-map view to match the view through a typical Dobsonian telescope]
en: Typical Dobsonian
eo: Tipa Dobsona

[ctx: default theme name]
en: Default
eo: Defaŭlta

en: Crop region will be scaled to [ %1 * %2 ]
eo: Tonda regiono estos skalita al [ %1 * %2 ]

[ctx: @title:window]
en: Edit Thumbnail Image
eo: Redakti Bildeton

en: Crop region: [%1,%2  %3x%4]
eo: Tonda regiono: [%1,%2 %3x%4]

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ThumbnailEditor)
en: Thumbnail Editor
eo: Redaktoro de Miniaturo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CropLabel)
en: Crop region: [0,0  200 x 200]
eo: Rikolta regiono: [0,0 200 x 200]

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MessageLabel)
en: (crop region will be scaled to 200x200)
eo: (rikoltregiono estos skalita al 200x200)

en: Loading images...
eo: Ŝargante bildojn...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SearchLabel)
en: Search results:
eo: Serĉi rezultojn:

en: Failed to load image at %1
eo: Malsukcesis ŝargi bildon ĉe %1

en: Failed to load image
eo: Malsukcesis ŝargi bildon

en: Choose Thumbnail Image
eo: Elekti Bildeton

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ThumbnailPicker)
en: Thumbnail Picker
eo: Bildetoj Elektilo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Specify image location:
eo: Specifu bildolokon:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Current thumbnail:
eo: Nuna bildeto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, EditButton)
en: Edit Ima&ge...
eo: Redakti &bildon...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, UnsetButton)
en: Unset Image
eo: Malŝaltita Bildo

[ctx: @title:window]
en: XPlanet Solar System Simulator: %1
eo: Simulilo de Sunsistemo XPlanet: %1

note: i18n? i18nc("Asteroid name (optional)", "Pluto"); i18nc("Asteroid name (optional)", "Pluto") i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSun) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, SunBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBox) i18n: ectx: proper
en: Sun
eo: Suno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMercury) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBoxBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_Mercury)
en: Mercury
eo: Merkuro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowVenus) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBoxBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_Venus)
en: Venus
eo: Venuso

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBoxBatch)
en: Earth
eo: Tero

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMoon) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, MoonBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBoxBatch)
en: Moon
eo: Luno

note: i18n? i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMars) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBoxBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_Mars)
en: Mars
eo: Marso

en: Phobos
eo: Fobo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowJupiter) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBoxBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_Jupiter)
en: Jupiter
eo: Jupitero

en: Ganymede
eo: Ganimedo

en: Callisto
eo: Kalisto

en: Europa
eo: Eŭropo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSaturn) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBoxBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_Saturn)
en: Saturn
eo: Saturno

en: Titan
eo: Titano

en: Enceladus
eo: Encelado

en: Tethys
eo: Tetiso

en: Rhea
eo: Reao

en: Hyperion
eo: Hiperiono

en: Iapetus
eo: Japeto

en: Phoebe
eo: Febo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowUranus) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBoxBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_Uranus)
en: Uranus
eo: Urano

en: Ariel
eo: Arielo

en: Titania
eo: Titanio

en: Oberon
eo: Oberono

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowNeptune) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBoxBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_Neptune)
en: Neptune
eo: Neptuno

en: Triton
eo: Tritono

en: This allows you to select a new object/target for XPlanet to view
eo: Ĉi tio ebligas al vi elekti novan objekton/celon por ke XPlanet vidu

en: from
eo: de

en: This allows you to select a viewing location
eo: Ĉi tio permesas vin elekti rigardan lokon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useGeographicUpdate) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LocationLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LocationLabelBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3
en: Location:
eo: Loko:

en: XPlanet Latitude, Longitude, and object radius in %. This is only valid when viewing the object from the same object
eo: XPlanet Latitudo, Longitudo kaj objekta radiuso en %. Ĉi tio validas nur kiam oni rigardas la objekton de la sama objekto

en: Reset XPlanet Location to the location specified in the XPlanet Options
eo: Restarigi XPlanet-Lokon al la loko specifita en la XPlanet-Agordoj

en: Hover over target and freely rotate view with mouse in XPlanet Viewer
eo: Ŝvebi super celo kaj libere turnu vidon per muso en XPlanet Viewer

en: Recenters the XPlanet image once it has been moved
eo: Recentigas la XPlanet-bildon post kiam ĝi estas movita

en: Sets the FOV to the Specified value.   Note: has no effect if hovering over object.
eo: Agordas la FOV al la Specifita valoro. Noto: ne efikas se ŝvebas super objekto.

en: Zoom to the current KStars FOV.   Note: has no effect if hovering over object.
eo: Zomi al la nuna KStars FOV. Noto: ne efikas se ŝvebas super objekto.

en: Zoom to a specific FOV. This has no effect when hovering over an object
eo: Zomi al specifa FOV. Ĉi tio ne efikas kiam ŝvebas super objekto

en: Optimum FOV for the target, FOV parameter not specified.  Note: has no effect if hovering over object.
eo: Optimuma FOV por la celo, FOV-parametro ne specifita. Noto: ne efikas se ŝvebas super objekto.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fieldoFviewLabel_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, rotationLabel)
en: Rotation:
eo: Rotacio:

en: Set the view rotation to the desired angle
eo: Agordi la vidorotacion al la dezirata angulo

en: Rotate the view 180 degrees
eo: Rotacii la vidon 180 gradojn

en: Reset view rotation to 0
eo: Restarigi vidorotacion al 0

en: Bring up XPlanet Options
eo: Alporti XPlanet-Elekteblojn

en: Allows you to set the XPlanet time to a different date/time from KStars
eo: Permesas al vi agordi la XPlanet-tempon al malsama dato/tempo de KStars

en: Sets the XPlanet time to the current KStars time
eo: Agordas la XPlanet-tempon al la nuna tempo de KStars

en: Current XPlanet Time
eo: Nuna XPlanet-Tempo

en: This sets the time step from the current XPlanet time, good for viewing events
eo: Ĉi tio fiksas la tempopaŝon de la nuna XPlanet-tempo, bona por vidi eventojn

en: This sets the time step from the current XPlanet time
eo: Ĉi tio fiksas la tempopaŝon de la nuna XPlanet-tempo

en: years
eo: jaroj

en: months
eo: monatoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: days
eo: tagoj

en: hours
eo: horoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_1_2_7)
en: minutes
eo: minutoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_18) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text)
en: seconds
eo: sekundoj

en: Lets you change the units for the timestep in the animation
eo: Permesas al vi ŝanĝi la unuojn por la tempopaŝo en la animacio

en: Lets you run the animation
eo: Ebligas al vi ruli la animacion

en: Resets the animation to 0 timesteps from the current XPlanet Time
eo: Restarigas la animacion al 0 tempopaŝoj de la nuna XPlanet Time

en: Xplanet binary path is empty in config panel.
eo: Xplanet binara vojo estas malplena en agorda panelo.

en: The configured Xplanet binary does not exist or is not executable.
eo: La agordita Xplanet-binaro ne ekzistas aŭ ne estas plenumebla.

en: XPlanet View: %1 from %2 on %3
eo: XPlanet View: %1 de %2 sur %3

en: XPlanet View: %1 from %2 on %3 at FOV: %4 deg
eo: XPlanet View: %1 de %2 sur %3 ĉe FOV: %4 gradoj

en: Loading of the image of object %1 failed.
eo: Ŝargo de la bildo de objekto %1 malsukcesis.

en: XPlanet failed to generate the image for object %1 before the timeout expired.
eo: XPlanet malsukcesis generi la bildon por objekto %1 antaŭ ol la tempodaŭro eksvalidiĝis.

en: Error making FIFO file %1: %2.
eo: Eraro farante FIFO-dosieron %1: %2.

en: Choose a field-of-view
eo: Elekti vidkampon

en: FOV to render in XPlanet:
eo: FOV por bildigi en XPlanet:

en: Saving of the image to %1 failed.
eo: Konservado de la bildo al %1 malsukcesis.

en: Catalog with that ID already exists.
eo: Katalogo kun tiu ID jam ekzistas.

en: Catalog could not be found.
eo: Katalogo ne troveblas.

en: Catalog with id=%1 not found.
eo: Katalogo kun id=%1 ne trovita.

en: Catalog is immutable!
eo: Katalogo estas neŝanĝebla!

en: The object is already in the catalog!
eo: La objekto jam estas en la katalogo!

en: Could not insert object! %1
eo: Ne eblis enmeti objekton! %1

en: Output file is not writable.
eo: Eligdosiero ne estas skribebla.

en: Could not attach output file.<br>%1
eo: Ne eblis kunsendi eligdosieron.<br>%1

en: Could not copy catalog to output file.<br>%1
eo: Ne eblis kopii katalogon al eligdosiero.<br>%1

en: Could not create catalog registry in output file.<br>%1
eo: Ne eblis krei katalogan registron en eligdosiero.<br>%1

en: Could not insert catalog into registry in output file.<br>%1
eo: Ne eblis enmeti katalogon en registron en eligdosiero.<br>%1

en: Could not insert set exported database version.<br>%1
eo: Ne eblis enmeti la eksportitan datumbazan version.<br>%1

en: Could not insert set exported database application id.<br>%1
eo: Ne eblis enmeti la idaron de eksportita datumbaza aplikaĵo.<br>%1

en: Catalog file is not readable.
eo: Katalogo-dosiero ne estas legebla.

en: Could not attach input file.<br>%1
eo: Ne eblis kunsendi enigdosieron.<br>%1

en: Invalid catalog file.
eo: Nevalida kataloga dosiero.

en: Could not migrate old catalog format.<br>%1
eo: Ne eblis migri malnovan katalogan formaton.<br>%1

en: Could read the catalog id.<br>%1
eo: Povis legi la katalogan id.<br>%1

en: Catalog already exists in the database!
eo: Katalogo jam ekzistas en la datumbazo!

en: Could not import the catalog.<br>%1
eo: Ne eblis importi la katalogon.<br>%1

en: Could not refresh the master catalog.<br>
eo: Ne eblis refreŝigi la ĉefkatalogon.<br>

en: Removing the user catalog is not allowed.
eo: Forigi la uzantkatalogon ne estas permesita.

en: Could not remove the catalog from the registry.<br>%1
eo: Ne eblis forigi la katalogon el la registro.<br>%1

en: Both catalogs have to exist!
eo: Ambaŭ katalogoj devas ekzisti!

en: Destination catalog has to be mutable!
eo: Celkatalogo devas esti ŝanĝebla!

en: Cannot update nonexisting catalog.
eo: Ne povas ĝisdatigi neekzistantan katalogon.

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
eo: &Dosiero

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
eo: R&edakti

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
eo: &Vidi

note: i18n: ectx: Menu (help) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, helpB)
en: &Help
eo: &Helpo

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar) i18n: ectx: ToolBar (kstarsToolBar)
en: Main Toolbar
eo: Ĉefa Ilobreto

note: i18n: ectx: ToolBar (processToolBar)
en: Process ToolBar
eo: Proceza Ilobreto

note: i18n: ectx: Menu (time)
en: T&ime
eo: T&empo

note: i18n: ectx: Menu (focus)
en: &Pointing
eo: I&ndikado

note: i18n: ectx: Menu (projection)
en: &Projection
eo: &Projekcio

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
eo: &Iloj

note: i18n: ectx: Menu (devices)
en: &Devices
eo: &Aparatoj

note: i18n: ectx: Menu (data)
en: &Data
eo: &Datumoj

note: i18n: ectx: Menu (updates)
en: &Updates
eo: Ĝisdati&goj

note: i18n: ectx: Menu (observation)
en: &Observation
eo: &Observado

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
eo: &Agordoj

note: i18n: ectx: Menu (infopanel)
en: &Info Boxes
eo: &Informkestoj

note: i18n: ectx: Menu (statusbar)
en: &Statusbar
eo: &Statusbreto

note: i18n: ectx: ToolBar (viewToolBar)
en: View Toolbar
eo: Vidi Ilobreton

note: i18n: ectx: ToolBar (INDIToolBar)
en: INDI Toolbar
eo: INDI Ilobreto

note: i18n: ectx: ToolBar (TelescopeToolBar)
en: Telescope Toolbar
eo: Teleskopa Ilobreto

note: i18n: ectx: ToolBar (DomeToolBar)
en: Dome Toolbar
eo: Kupola Ilobreto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_7)
en: Target:
eo: Celo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_17) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_18) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, typeLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label6) i18n: ectx: property (
en: Type:
eo: Tipo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, epochLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, EpochLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, EpochLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, epochCheckBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, EpochCheckBatch
en: Epoch:
eo: Epoko:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, gotoButtonObject)
en: GOTO
eo: IRI AL

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, parkButtonObject)
en: PARK
eo: PARKADI

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, unparkButtonObject)
en: UNPARK
eo: MALPARKADI

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Status:
eo: Statuso:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, idlingStateLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, guideStatus) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, jobStatus)
en: Idle
eo: Senlabore

en: What's Interesting...
eo: Kio Interesas...

en: Naked-Eye Objects
eo: Nudokulaj Objektoj

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Planets
eo: Planedoj

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, TypeList)
en: Stars
eo: Steloj

en: Constellations
eo: Konstelacioj

en: Deep-sky Objects
eo: Profund-ĉielaj Objektoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowComets) i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, TypeList)
en: Comets
eo: Kometoj

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, TypeList)
en: Galaxies
eo: Galaksioj

en: Nebulae
eo: Nebulozoj

en: Clusters
eo: Aretoj

en: Explore Catalogs
eo: Esplori Katalogojn

en: Messier Catalog
eo: Messier-Katalogo

en: NGC Catalog
eo: NGC-Katalogo

en: IC Catalog
eo: IC-Katalogo

en: Sharpless Catalog
eo: Sharples-Katalogo

en: No Items to display
eo: Neniuj Eroj por montri

en: text
eo: teksto

en: More Details
eo: Pli da detaloj

en: Center in Map
eo: Centrigi en Mapo

en:  Auto     Track
eo:  Aŭtomata Vojo

en: Slew Telescope
eo: Turni Teleskopon

en: Object Information
eo: Objekta Informo

en: Wikipedia Infotext
eo: Vikipedio Infoteksto

en: Info Text
eo: Informteksto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, introNextB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, remoteEquipmentNextB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, stellarMateEquipmentNextB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, NextButton)
en: Next
eo: Sekva

en: Previous
eo: Antaŭa

en: Loading...
eo: Ŝargante...

en: Explanation of the What's Interesting Panel
eo: Klarigo de la Kio estas Interesa Panelo

en: The What's Interesting Panel is intended to allow you to explore many different interesting objects in the night sky.  It includes objects visible to the naked eye as well as objects that require telescopes.  It is intended to appeal to both beginners and advanced astronomers.  If you click on a category or catalog, a list of objects will appear.  Clicking on an object in the list will bring up the details view where you can find out more information about the object.  If you have thumbnail images or wikipedia information for this object, these will be displayed as well.  If not, you can download them using the download icon.  If you make What's Interesting wider, the display will dynamically change to display the information more conveniently.  Please see the descriptions below for details on what the buttons at the bottom do.
eo: La Kio estas Interesa Panelo celas permesi vin esplori multajn malsamajn interesajn objektojn en la nokta ĉielo. Ĝi inkludas objektojn videblajn al la nuda okulo same kiel objektojn kiuj postulas teleskopojn. Ĝi celas allogi kaj komencantojn kaj progresintajn astronomojn. Se vi alklakas kategorion aŭ katalogon, aperos listo de objektoj. Alklakante objekton en la listo aperos la detalojn, kie vi povas trovi pliajn informojn pri la objekto. Se vi havas bildetojn aŭ vikipediajn informojn por ĉi tiu objekto, ĉi tiuj ankaŭ aperos. Se ne, vi povas elŝuti ilin per la elŝuta piktogramo. Se vi plilarĝigas Kio estas Interesa, la ekrano dinamike ŝanĝiĝos por montri la informojn pli oportune. Bonvolu vidi la priskribojn sube por detaloj pri tio, kion faras la butonoj malsupre.

en: This button will bring up the What's Interesting Settings. It will let you configure what is displayed in What's Interesting based upon which equipment you are using and the observing conditions.
eo: Ĉi tiu butono aperigos la Interesajn Agordojn. Ĝi permesos al vi agordi tion, kio estas montrata en Interesaj, surbaze de kia ekipaĵo vi uzas kaj de la observadkondiĉoj.

en: This button will turn on and off the Inspector Mode.  In this mode you can click on any object in the map and What's Interesting will display the information about it.
eo: Ĉi tiu butono ŝaltos kaj malŝaltos la Inspektora Reĝimon. En ĉi tiu reĝimo vi povas klaki sur ajna objekto en la mapo kaj Kio estas Interesa montros la informojn pri ĝi.

en: This button will reload the current object list, update all displayed information, update any images, and update the information and images for the currently selected object.
eo: Ĉi tiu butono reŝargos la aktualan objektoliston, ĝisdatigos ĉiujn montritajn informojn, ĝisdatigos iujn ajn bildojn kaj ĝisdatigos la informojn kaj bildojn por la nuntempe elektita objekto.

en: This button will toggle whether to filter the list to display only currently visible objects in a list or to display all of the objects in the list.  The visibility is determined based on the current KStars date and time, the current observing equipment, and the current sky conditions based on the What's Interesting Settings.
eo: Ĉi tiu butono ŝanĝos ĉu filtri la liston por montri nur nuntempe videblajn objektojn en listo aŭ por montri ĉiujn objektojn en la listo. La videbleco estas determinita surbaze de la nuna dato kaj horo de KStars, la nuna observa ekipaĵo, kaj la nunaj ĉielkondiĉoj surbaze de la Interesaj Agordoj.

en: This button will toggle whether to filter the list to display only 'interesting' objects or to display any of the objects in the list.  This setting only applies to the Galaxies, Nebulas, and Clusters lists.  The objects are considered 'interesting' if they appear on the KStars 'interesting' list.
eo: Ĉi tiu butono ŝanĝos ĉu filtri la liston por montri nur "interesajn" objektojn aŭ por montri iun ajn el la objektoj en la listo. Ĉi tiu agordo validas nur por la listoj de Galaksioj, Nebulozoj kaj Aretoj. La objektoj estas konsiderataj 'interesaj' se ili aperas en la 'interesa' listo de KStars.

en: This button will attempt to download information and pictures about the object(s) from Wikipedia.  You can select whether to download the information about just one object, all of the objects in a list, or only the objects in a list for which no data was downloaded yet.  Please note: If the list is currently filtered for visible objects or 'interesting' objects, only the filtered objects will be downloaded.  If you actually want all the objects in the list, turn off the filters.
eo: Ĉi tiu butono provos elŝuti informojn kaj bildojn pri la objekto(j) el Vikipedio. Vi povas elekti ĉu elŝuti la informojn pri nur unu objekto, ĉiuj objektoj en listo, aŭ nur la objektoj en listo, por kiuj ankoraŭ neniuj datumoj estis elŝutitaj. Bonvolu noti: Se la listo estas nuntempe filtrita por videblaj objektoj aŭ "interesaj" objektoj, nur la filtritaj objektoj estos elŝutitaj. Se vi efektive volas ĉiujn objektojn en la listo, malŝaltu la filtrilojn.

en: Back
eo: Reen

en: Guess object data from text
eo: Diveni objektajn datumojn el teksto

en: Copy-paste a text blurb with data on the object, and KStars will try to guess the contents of the fields from the text. The result is just a guess, so please verify the coordinates and the other information.
eo: Kopiu-algluu tekstan foturon kun datumoj pri la objekto, kaj KStars provos diveni la enhavon de la kampoj el la teksto. La rezulto estas nur diveno, do bonvolu kontroli la koordinatojn kaj la aliajn informojn.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, AddCatalogObject)
en: Add/Edit DSO
eo: Aldoni/Redakti DSO

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Basics
eo: Bazoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, profileNameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10) i18n: ectx: property
en: Name:
eo: Nomo:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, name)
en: e.g. PGC 54559
eo: ekz. PGC 54559

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Apparent magnitude:
eo: Ŝajna grandeco:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, magUnknown)
en: Check if magnitude is unknown
eo: Kontroli ĉu grandeco estas nekonata

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, magUnknown)
en: Unknown
eo: Nekonata

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_35)
en: Optional
eo: Laŭvola

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Size Info in Arcminutes
eo: Grandecaj Informoj en Arkminutoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Major axis:
eo: Ĉefa akso:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Minor axis:
eo: Malgranda akso:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_3)
en: Some catalog specific identifier, like the NGC number.
eo: Iu kataloga specifa identigilo, kiel la NGC-numero.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Catalog identifier:
eo: Katalogo-identigilo:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, catalog_identifier)
en: e.g. 54559
eo: ekz. 54559

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Flux:
eo: Fluo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Position angle (°):
eo: Pozicia angulo (°):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Long name:
eo: Longa nomo:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, long_name)
en: e.g. Hoag's Object
eo: ekz. La Objekto de Hoag

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, guessFromTextButton)
en: This feature allows you to copy-paste a piece of text from e.g. a website or another app and magically try to infer the contents of this form from it.
eo: Ĉi tiu funkcio ebligas kopii-alglui tekston de ekz. retejo aŭ alia aplikaĵo kaj magie provu konkludi el ĝi la enhavon de ĉi tiu formularo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, guessFromTextButton)
en: Guess from &Text
eo: Diveni el &Teksto

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox4)
en: Import File
eo: Importi dosieron

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, DataURL)
en: Enter import data filename
eo: Enigi importdatuman dosiernomon

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, DataURL)
en: To import an existing data file, enter its filename here.  You will then describe the contents of the file below.  You can leave the filename blank to construct a catalog file with a valid header, but no data.
eo: Por importi ekzistantan datumdosieron, enigu ĝian dosiernomon ĉi tie. Vi tiam priskribos la enhavon de la dosiero sube. Vi povas lasi la dosiernomon malplena por konstrui katalogan dosieron kun valida kaplinio, sed neniuj datumoj.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, DataFileBox)
en: Contents of the imported data file
eo: Enhavo de la importita datumdosiero

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, DataFileBox)
en: When you select a data file in the above line, its contents are displayed here.
eo: Kiam vi elektas datumdosieron en la supra linio, ĝia enhavo estas montrata ĉi tie.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Describe Data Fields
eo: Priskribi Datumajn Kampojn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: <b>Catalog fields:</b>
eo: <b>Katalogaj kampoj:</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3_2)
en: <b>Available fields:</b>
eo: <b>Disponeblaj kampoj:</b>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, Epoch)
en: The coordinate epoch for the catalog
eo: La koordinata epoko por la katalogo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Catalog name prefix:
eo: Kataloga nomo prefikso:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: Symbol color:
eo: Simbolokoloro:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Coordinate epoch:
eo: Koordinata epoko:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, SpaceButton)
en: Space Delimited
eo: Spaco Limitita

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, PreviewButton)
en: Preview &Output
eo: Antaŭrigardi Elig&on

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, CatalogURL)
en: Enter the filename for the output catalog file
eo: Enigu la dosiernomon por la eliga kataloga dosiero

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Catalog name:
eo: Katalogonomo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Save catalog as:
eo: Konservi katalogon kiel:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, CatalogName)
en: Enter a name for the catalog
eo: Enigi nomon por la katalogo

[ctx: @title:window]
en: Add Custom URL to %1
eo: Aldoni Propran URL al %1

en: Show image of
eo: Montri bildon de

en: The URL is not valid. Would you like to open a browser window
    to the Google search engine?
eo: La URLo ne estas valida. Ĉu vi deziras malfermu
    la Google-serĉilon en nova rigardilfenestro?

en: Invalid URL
eo: nevalida URLo

en: Browse Google
eo: Foliumi Guglon

en: Do Not Browse
eo: Ne Foliumi

en: Show webpage about
eo: Montri TTT-paĝon pri

en: object
eo: objekto

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, TypeBox)
en: Resource Type
eo: Rimeda Tipo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ImageRadio)
en: Image
eo: Bildo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, InfoRadio)
en: Information
eo: Informoj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, DescBox)
en: Text describing the linked resource
eo: Teksto priskribanta la ligitan rimedon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DescLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, descriptionLabel)
en: Description:
eo: Priskribo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, URLLabel)
en: URL:
eo: URLo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, URLBox)
en: The URL which will be displayed by this item
eo: La URL kiu estos montrata de ĉi tiu ero

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, URLButton)
en: Open URL in a browser window
eo: Malfermi URL en retumila fenestro

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, URLButton)
en: You can verify the entered URL by opening it in a browser window with this button
eo: Vi povas kontroli la enigitan URL malfermante ĝin en retumila fenestro per ĉi tiu butono

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, URLButton)
en: Check URL
eo: Kontroli URLon

en: Critical error
eo: Kritika eraro

en: Catalog with id %1 not found.
eo: Katalogo kun id %1 ne trovita.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, convFilter) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, schedulerProfileCombo)
en: Default
eo: Defaŭlte

en: Could not insert new colors.<br>
eo: Ne eblis enmeti novajn kolorojn.<br>

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, CatalogColorEditor)
en: Catalog Colors
eo: Katalogo Koloroj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Click on a color to change it...
eo: Alklaku koloron por ŝanĝi ĝin...

en: Degrees
eo: Gradoj

en: Hours
eo: Horoj

[ctx: @title:window]
en: Import Catalog
eo: Import Katalogo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_LogToFile)
en: File
eo: Dosiero

en: Any File
eo: Ajna Dosiero

en: Could not open the csv file.<br>It does not exist.
eo: Ne eblis malfermi la csv-dosieron.<br>Ĝi ne ekzistas.

en: Ignore
eo: Ignori

en: %1 Object | %1 Objects
eo[0]: Unu objekto
eo[1]: %1 objektoj

en: Text
eo: Teksto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, queueTable) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, OptionsList)
en: Type
eo: Tipo

en: default
eo: defaŭlta

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, CatalogCSVImport)
en: CSV Import
eo: CSV Importo

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Input
eo: Enigo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: lines
eo: linioj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Skip first:
eo: Preterlasi unue:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Separator:
eo: Apartigilo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, file_select_button)
en: Select/Read...
eo: Elekti/Legi...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Comment prefix:
eo: Komenta prefikso:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Coordinate Units
eo: Koordinataj Unuoj

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, column_mapping)
en: Mapping
eo: Mapado

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, type_mapping)
en: Type Mapping
eo: Tipomapado

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, preview_button) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, previewLabel)
en: Preview
eo: Antaŭrigardo

en: Showing <= %1 entries. Enter a name (case sensitive) to narrow down the search.
eo: Montrante <= %1 enskriboj. Enigu nomon (majuskleble) por malvastigi la serĉon.

en: Could not load the catalog with id=%1
eo: Ne eblis ŝargi la katalogon kun id=%1

en: Could not update the catalog.<br>%1
eo: Ne eblis ĝisdatigi la katalogon.<br>%1

en: Could not add the object.<br>%1
eo: Ne eblis aldoni la objekton.<br>%1

en: Could not remove the object.<br>%1
eo: Ne eblis forigi la objekton.<br>%1

en: Could not add the objects.<br>%1
eo: Ne eblis aldoni la objektojn.<br>%1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, CatalogDetails)
en: Catalog Details
eo: Katalogo-Detaloj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Author:
eo: Aŭtoro:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, author)
en: _auth
eo: _aŭth

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Source:
eo: Fonto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Desc:
eo: Desk:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Version:
eo: Versio:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Maintainer:
eo: Prizorganto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: License:
eo: Permesilo:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, object_group) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, alignTable)
en: Object
eo: Objekto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, edit_object) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, EditButton)
en: Edit...
eo: Redakti...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, remove_object) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, RemoveButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeDriverB) i18n: ectx: property (text), widget (QPush
en: Remove
eo: Forigi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, edit)
en: Edit Catalog Meta...
eo: Redakti Katalogan Meta...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, add_object)
en: Add Object...
eo: Aldoni objekton...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, import_csv)
en: Import CSV...
eo: Importi CSV...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, name_filter)
en: Filter by Name
eo: Filtri laŭ Nomo

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, CatalogsUInewCatalog)
en: Create/Edit Catalog
eo: Krei/Redakti Katalogon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, colourLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelXplanetColor)
en: Color:
eo: Koloro:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, color)
en: Edit
eo: Redakti

en: Dec
eo: Dek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, queueTable) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, clientTreeWidget)
en: Name
eo: Nomo

en: Long Name
eo: Longa Nomo

en: Identifier
eo: Identigilo

en: Major Axis
eo: Ĉefa Akso

en: Minor Axis
eo: Malgranda Akso

en: Position Angle
eo: Pozicia Angulo

en: Flux
eo: Fluo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, coldPixelsEnabled) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, hotPixelsEnabled)
en: Enabled
eo: Ebligita

en: Precedence
eo: Antaŭeco

en: Author
eo: Aŭtoro

en: Mutable
eo: Ŝanĝebla

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, localTreeWidget)
en: Version
eo: Versio

en: License
eo: Permesilo

en: Maintainer
eo: Prizorganto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, activateButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, slavingEnableButton) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, f_UseAutoFocus)
en: Enable
eo: Ebligi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, slavingDisableButton)
en: Disable
eo: Malebligi

en: Could not enable/disable the catalog.<br>%1
eo: Ne eblis aktivigi/malŝalti la katalogon.<br>%1

[ctx: @title:window]
en: Export Catalog
eo: Eksporta Katalogo

en: Catalog
eo: Katalogo

en: Could not export the catalog.<br>%1
eo: Ne eblis eksporti la katalogon.<br>%1

en: Could not remove the catalog.<br>%1
eo: Ne eblis forigi la katalogon.<br>%1

en: Could not create the catalog.<br>%1
eo: Ne eblis krei la katalogon.<br>%1

en: Could not copy the objects to the new catalog.<br>%1
eo: Ne eblis kopii la objektojn al la nova katalogo.<br>%1

en: Could not clean up and remove the new catalog.<br>%1
eo: Ne eblis purigi kaj forigi la novan katalogon.<br>%1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, CatalogsDBUI)
en: DSO Catalogs
eo: DSO-Katalogoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, importButton)
en: Import Catalog...
eo: Importi Katalogon...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, createButton)
en: Create Catalog...
eo: Krei Katalogon...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, exportButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ExportButton)
en: Export...
eo: Eksporti...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, dublicateButton)
en: Clone...
eo: Kloni...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, colorButton)
en: Colors
eo: Koloroj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, moreButton)
en: More...
eo: Pli...

[ctx: @title:window]
en: Object Details
eo: Objektdetaloj

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, generaGroupBox) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, generalTab) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, generalGroup) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, XplanetTabGeneral)
en: General
eo: Ĝenerala

en: %1 star
eo: %1 stelo

[ctx: the star is a multiple star]
en: multiple
eo: multoblaj

[ctx: the star is a variable star]
en: variable
eo: varianta

[ctx: Proper motion of a star]
en: Proper Motion:
eo: Ĝusta Movo:

[ctx: The first arg is proper motion in right ascension and the second in the declination. The unit stands for milliarcsecond per year]
en: %1 %2 mas/yr
eo: %1 %2 mas/jaro

en: G5 star
eo: G5 stelo

[ctx: Asteroid name (optional)]
en: Pluto
eo: Plutono

[ctx: Asteroid name (optional)]
en: Ceres
eo: Cereso

[ctx: Asteroid name (optional)]
en: Eris
eo: Eriso

en: Dwarf planet
eo: Nana planedo

[ctx: angular size in arcminutes]
en: %1 arcmin
eo: %1 arkmin

[ctx: angular size in arcseconds]
en: %1 arcsec
eo: %1 arseksek

en: Supernova
eo: Supernovao

en: Discovery Date:
eo: Dato de Malkovro:

en: Host Galaxy:
eo: Gastiga Galaksio:

en: Red Shift:
eo: Ruĝa Ŝanĝo:

[ctx: integrated flux at a frequency]
en: Flux(%1):
eo: Fluo(%1):

[ctx: %1 type of sky object (planet, asteroid etc), %2 name of a constellation]
en: %1 in %2
eo: %1 en %2

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, domeAzimuthPositionLabel) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, XplanetTabPosition)
en: Position
eo: Pozicio

en: Circumpolar
eo: Ĉirkaŭpolusa

en: Never rises
eo: Neniam leviĝas

en: Links
eo: Ligiloj

en: Could not add the link.
eo: Ne eblis aldoni la ligilon.

en: Advanced
eo: Plie

en: Log
eo: Protokoli

en: Record here observation logs and/or data on %1.
eo: Registri ĉi tie observajn protokolojn kaj/aŭ datumojn pri %1.

[ctx: @title:window]
en: Edit Link
eo: Redakti ligon

en: Could not edit the entry.
eo: Ne eblis redakti la eniron.

en: Are you sure you want to remove the %1 link?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas forigi la ligilon %1?

en: Delete Confirmation
eo: Forigi Konfirmon

en: Could not delete the entry.
eo: Ne eblis forigi la eniron.

en: Could not update the user log.
eo: Ne eblis ĝisdatigi la uzantprotokolo.

en: No connected mounts found.
eo: Neniuj konektitaj muntiloj trovitaj.

en: Mount %1 is offline. Please connect and retry again.
eo: Muntilo %1 estas eksterreta. Bonvolu konekti kaj reprovi denove.

en: Danger! Viewing the Sun without adequate solar filters is dangerous and will result in permanent eye damage!
eo: Danĝero! Vidi la Sunon sen taŭgaj sunaj filtriloj estas danĝera kaj rezultigos konstantan okuldifekton!

en: Unable to save image to %1
eo: Ne eblas konservi bildon al %1

en: Save Thumbnail
eo: Konservi Bildeton

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Names)
en: Primary Name, Other Names
eo: Ĉefa Nomo, Aliaj Nomoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AngSizeLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_19) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sizeLabel)
en: Size:
eo: Grandeco:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AngSize)
en: 0.0 arcmin
eo: 0.0 arkmin

note: i18n: ectx: property (text), widget (KSHelpLabel, BVLabel)
en: B - V index:
eo: B - V indekso:

note: i18n: ectx: property (text), widget (KSHelpLabel, DistanceLabel)
en: Distance:
eo: Distanco:

note: i18n: ectx: property (text), widget (KSHelpLabel, MagLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_20)
en: Magnitude:
eo: Magnitudo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, IllumLabel)
en: Illumination:
eo: Lumigo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CatalogLabel)
en: Catalog:
eo: Katalogo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ObsListButton)
en: Add to Observing List
eo: Aldoni al Observada Listo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, CenterButton)
en: Center in Map
eo: Centro en Mapo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ScopeButton)
en: Center in Telescope
eo: Centro en Teleskopo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, PerihelionLabel)
en: Perihelion:
eo: Perihelio:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, OrbitIDLabel)
en: Orbit ID:
eo: Orbita ID:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, OrbitID)
en: Orbit ID
eo: Orbita ID

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DiameterLabel)
en: Diameter:
eo: Diametro:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Diameter) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Dimensions)
en: 0.0 km
eo: 0,0 km

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, RotationLabel)
en: Rotation period:
eo: Rotacia periodo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, EarthMOIDLabel)
en: Earth MOID:
eo: Tera MOID:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, OrbitClassLabel)
en: Orbit class:
eo: Orbita klaso:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, OrbitClass)
en: Class
eo: Klaso

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DimensionsLabel)
en: Dimensions:
eo: Dimensioj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, PeriodLabel)
en: Period:
eo: Periodo:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DetailsDatabase)
en: Details - Online Databases
eo: Detaloj - Interretaj Datumbazoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, ADVTree)
en: Choose Online Database
eo: Elekti Enretan Datumbazon

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DetailsLinks)
en: Details - Resource Links
eo: Detaloj - Rimedaj Ligiloj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, InfoTitle)
en: Information Links
eo: Informaj Ligiloj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ImagesTitle)
en: Image Links
eo: Bildaj Ligiloj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ViewButton)
en: View Resource
eo: Vidi Rimedon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, AddLinkButton)
en: Add Link...
eo: Aldoni ligilon...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, EditLinkButton)
en: Edit Link...
eo: Redakti ligilon...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, RemoveLinkButton)
en: Remove Link
eo: Forigi Ligon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LogTitle)
en: User Log
eo: Protokolo de Uzanto

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DetailsPosition)
en: Details - Position Data
eo: Detaloj - Poziciaj Datumoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CoordTitle) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, coordinatesR)
en: Coordinates
eo: Koordinatoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AzLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_23) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, azLabel)
en: Azimuth:
eo: Azimuto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AirmassLabel)
en: Airmass:
eo: Aeramaso:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AltLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_21) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, elLabel)
en: Altitude:
eo: Altitudo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, HALabel)
en: Hour angle:
eo: Horangulo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, RSTTitle)
en: Rise/Set/Transit
eo: Pliiĝo/Aro/Transiro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TimeSetLabel)
en: Set time:
eo: Agordi tempon:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TimeTransitLabel)
en: Transit time:
eo: Transittempo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TimeRiseLabel)
en: Rise time:
eo: Leviĝtempo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AzSetLabel)
en: Azimuth at set:
eo: Azimuto ĉe aro:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AltTransitLabel)
en: Altitude at transit:
eo: Alteco ĉe transito:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AzRiseLabel)
en: Azimuth at rise:
eo: Azimuto ĉe pliiĝo:

en: Preview image
eo: Antaŭrigarda bildo

[ctx: @title:window]
en: Export sky image
eo: Eksporti ĉielbildon

en: Horizontal
eo: Horizontala

en: Vertical
eo: Vertikala

en: Full legend
eo: Plena surskribo

en: Scale with magnitudes chart
eo: Skalo kun grandoj diagramo

en: Only scale
eo: Nur skalo

en: Only magnitudes
eo: Nur grandoj

en: Only symbols
eo: Nur simboloj

en: Upper left corner
eo: Supra maldekstra angulo

en: Upper right corner
eo: Supra dekstra angulo

en: Lower left corner
eo: Malsupra maldekstra angulo

en: Lower right corner
eo: Malsupra dekstra angulo

en: Could not export image
eo: Ne eblis eksporti bildon

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, legendGroupBox)
en: Legend Configuration
eo: Agordo de Surskribo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, addLegendCheckBox)
en: Add legend to exported sky image
eo: Aldoni surskribon al eksportita ĉielbildo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, legendOrientationLabel)
en: Legend orientation:
eo: Surskriborientiĝo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, legendTypeLabel)
en: Legend type:
eo: Surskriba tipo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, legendPositionLabel)
en: Legend position:
eo: Surskriba pozicio:

en: Any
eo: Iu

en: Solar System
eo: Sunsistemo

en: Open Clusters
eo: Malfermaj stelamasoj

en: Globular Clusters
eo: Globaj Stelamasoj

en: Gaseous Nebulae
eo: Gasaj Nebulozoj

en: Planetary Nebulae
eo: Planedaj Nebulozoj

[ctx: @title:window]
en: Find Object
eo: Trovi objekton

en: Details...
eo: Detaloj...

en: Andromeda Galaxy
eo: Galaksio de Andromedo

en: Aldebaran
eo: Aldebarano

en: Search the Internet for %1
eo: Serĉi en Interreto %1

[ctx: no text to search for]
en: (nothing)
eo: (nenio)

en: Searching the internet for "%1"
eo: Serĉante en interreto "%1"

en: No object named %1 found.
eo: Ne trovis objekton nomitan %1.

en: Bad object name
eo: Malbona objektnomo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SearchLabel)
en: Filter by name:
eo: Filtri per nomo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, showHistoryB)
en: Find History
eo: Trovi Historion

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, clearHistoryB)
en: Clear History
eo: Forviŝi Historion

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, FilterTypeLabel)
en: Filter by type:
eo: Filtri per tipo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, InternetSearchButton)
en: Search the Internet for (nothing)
eo: Serĉi en la Interreto (nenion)

[ctx: @title:window]
en: Set Coordinates Manually
eo: Agordi Koordinatojn Mane

en: The Right Ascension value must be between 0.0 and 24.0.
eo: La valoro de Dekstra Ĉieliro devas esti inter 0.0 kaj 24.0.

en: The Declination value must be between -90.0 and 90.0.
eo: La Deklinacia valoro devas esti inter -90.0 kaj 90.0.

en: Invalid Coordinate Data
eo: Nevalidaj Koordinataj Datumoj

en: Invalid Epoch format
eo: Nevalida Epoka formato

en: The Azimuth value must be between 0.0 and 360.0.
eo: La Azimuta valoro devas esti inter 0.0 kaj 360.0.

en: The Altitude value must be between -90.0 and 90.0.
eo: La altitudo-valoro devas esti inter -90.0 kaj 90.0.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, decLabel)
en: Declination
eo: Deklinacio

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, JNowB)
en: Set Epoch to now
eo: Agordi Epokon al nun

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, JNowB) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, jnowCheckObject)
en: JNow
eo: JNun

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, J2000B)
en: Set Epoch to J2000
eo: Agordi Epokon al J2000

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, raLabel)
en: Right Ascension
eo: Ĝusta Ĉieliro

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, azLabel)
en: Azimuth
eo: Azimuto

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_2)
en: Altitude. Interpreted as the apparent altitude when refraction corrections are enabled.
eo: Alteco. Interpretita kiel la ŝajna alteco kiam refraktaj korektoj estas ebligitaj.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Alt (apparent):
eo: Alt (ŝajna):

[ctx: @title:window]
en: Set FOV Indicator
eo: Agordi FOV-Indikilon

[ctx: @title:window]
en: New FOV Indicator
eo: Nova FOV Indikilo

[ctx: Specify the apparent field of view (AFOV) manually]
en: Specify AFOV
eo: Indiki AFOV

[ctx: Eyepiece Design / Brand / Name; Optional]
en: Ramsden (Typical)
eo: Ramsden (Tipa)

[ctx: Eyepiece Design / Brand / Name; Optional]
en: Orthoscopic (Typical)
eo: Ortoskopa (Tipa)

[ctx: Eyepiece Design / Brand / Name; Optional]
en: Ploessl (Typical)
eo: Ploessl (Tipa)

[ctx: Eyepiece Design / Brand / Name; Optional]
en: Erfle (Typical)
eo: Erfle (Tipa)

[ctx: Eyepiece Design / Brand / Name; Optional]
en: Tele Vue Ethos (Typical)
eo: Tele Vue Ethos (Tipa)

en: 1000 yards
eo: 1000 jardojn

en: 1000 meters
eo: 1000 metroj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelUnits)
en: feet
eo: piedoj

en: meters
eo: metroj

[ctx: @title:window]
en: Telescope Focal Length Calculator
eo: Teleskopa Fokallonga Kalkulilo

en: inch
eo: colo

en: Aperture diameter:
eo: Diametro de aperturo:

[ctx: F-Number or F-Ratio of optical system]
en: F-Number:
eo: F-numero:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, FOVDialog)
en: Edit FOV Symbols
eo: Redakti FOV-Simbolojn

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, NewButton)
en: Add a new FOV symbol
eo: Aldoni novan simbolon FOV

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, NewButton)
en: Add a new field-of-view (FOV) symbol to the list.  You can define the size, shape, and color of the new symbol.
eo: Aldonu novan simbolon de vidkampo (FOV) al la listo. Vi povas difini la grandecon, formon kaj koloron de la nova simbolo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, NewButton)
en: New...
eo: Nova...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, EditButton)
en: Modify the highlighted FOV symbol
eo: Modifi la emfazitan FOV-simbolon

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, EditButton)
en: Press this button to modify the highlighted FOV symbol.  You can change its size, shape and color.
eo: Premu ĉi tiun butonon por modifi la elstarigitan FOV-simbolon. Vi povas ŝanĝi ĝian grandecon, formon kaj koloron.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, RemoveButton)
en: Remove highlighted FOV symbol
eo: Forigi emfazitan FOV-simbolon

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, RemoveButton)
en: Press this button to remove the highlighted FOV symbol from the list.
eo: Premu ĉi tiun butonon por forigi la emfazitan FOV-simbolon de la listo.

[ctx: @title:window]
en: Set Geographic Location
eo: Elekti geografian lokon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DSTLabel)
en: DST rule:
eo: DST-regulo:

en: One city matches search criteria | %1 cities match search criteria
eo[0]: Unu urbo kongruas al serĉkriterioj
eo[1]: %1 urboj kongruas al serĉkriterioj

en: Are you sure you want to remove %1?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas forigi %1?

en: Remove City?
eo: Ĉu forigi Urbon?

en: This city already exists in the database.
eo: Ĉi tiu urbo jam ekzistas en la datumbazo.

en: Error: Duplicate Entry
eo: Eraro: duobla ero

en: All fields (except province) must be filled to add this location.
eo: Ĉiuj kampoj (krom provinco) devas esti plenigitaj por aldoni ĉi tiun lokon.

en: Fields are Empty
eo: Kampoj estas Malplenaj

en: Could not parse the Latitude/Longitude.
eo: Ne eblis analizi la Latitudon/Longitudon.

en: Bad Coordinates
eo: Malbonaj Koordinatoj

en: UTC Offset must be selected.
eo: UTC Offset devas esti elektita.

en: UTC Offset
eo: UTC-Deŝovo

en: Daylight Saving Time Rules
eo: Reguloj pri Tagluma Tempo

en: Cannot add new location -- city name blank
eo: Ne povas aldoni novan lokon -- urbonomo malplena

en: Cannot add new location -- country name blank
eo: Ne povas aldoni novan lokon -- landonomo malplena

en: Cannot add new location -- invalid latitude / longitude
eo: Ne povas aldoni novan lokon -- nevalida latitudo/longitudo

en: Cannot add new location -- missing UTC Offset
eo: Ne povas aldoni novan lokon -- mankas UTC Offset

en: City is Read Only. Change name to add new city.
eo: Urbo estas Nur Legata. Ŝanĝu nomon por aldoni novan urbon.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, CityGroupBox)
en: Choose City
eo: Elekti urbon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CountryFiltLabel)
en: Country filter:
eo: Landfiltrilo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CityFiltLabel)
en: City filter:
eo: Urbfiltrilo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ProvinceFiltLabel)
en: Province filter:
eo: Provincfiltrilo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CountLabel)
en: 0 cities match search criteria
eo: 0 urboj kongruas kun serĉkriterioj

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, EditGroupBox)
en: View/Edit Location Data
eo: Vidi/Redakti Lokajn Datumojn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, NewCityLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CityLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: City:
eo: Urbo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, NewProvinceLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ProvinceLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Province:
eo: Provinco:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, NewCountryLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CountryLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2_3)
en: Country:
eo: Lando:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (dmsBox, NewLat)
en: <html><head/><body><p>Latitude in degrees. North of equator is positive and South is negative.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Latitudo en gradoj. Norde de ekvatoro estas pozitiva kaj Suda estas negativa.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LongLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LongGeoLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, LongGeoCheckBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9) i18n: ectx: 
en: Longitude:
eo: Longitudo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (dmsBox, NewLong)
en: <html><head/><body><p>Longitude in degrees. East of Greenwich is positive and West is negative.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p> Longitudo en gradoj. Oriento de Greenwich estas pozitiva kaj Okcidento estas negativa.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LatLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LatGeoLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, LatGeoCheckBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10) i18n: ectx: 
en: Latitude:
eo: Latitudo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ElevationLabel)
en: Elevation
eo: Alteco

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TZLabel)
en: UT offset:
eo: UT-deŝovo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, GetLocationButton)
en: Get Location
eo: Akiri Lokon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ClearFieldsButton)
en: &Clear Fields
eo: Forviŝi &kampojn

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, AddCityButton)
en: Add City
eo: Aldoni Urbon

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, UpdateButton)
en: Update City
eo: Ĝisdatigi Urbon

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, RemoveButton)
en: Remove City
eo: Forigi Urbon

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, NewFOV)
en: New FOV Indicator
eo: Nova FOV Indikilo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Name </span><span style=" font-weight:600; color:#ff0000;">*</span><span style=" font-weight:600;">:</span></p></body></html>
eo: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Nomo </span><span style=" font-weight:600; color:#ff0000; ">*</span><span style=" font-weight:600;">:</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, FOVName)
en: Name for FOV symbol
eo: Nomo por FOV-simbolo

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, FOVName)
en: The name of the field-of-view (FOV) symbol.  This name appears in the FOV menu and in the "Edit FOV Symbols" tool.
eo: La nomo de la simbolo de vidkampo (FOV). Ĉi tiu nomo aperas en la FOV-menuo kaj en la ilo "Redakti FOV-Simbolojn".

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab1) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, Eyepiece)
en: Eyepiece
eo: Okularo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Telescope focal length:
eo: Teleskopa fokusa distanco:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, TLength1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, TLength2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, LinearFOV) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, RTDiameter)
en: Telescope focal length, in millimeters
eo: Teleskopa fokusa distanco, en milimetroj

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, TLength1)
en: Enter the telescope focal length, in millimeters.
    
    This is one of the data fields required for defining a field-of-view (FOV) symbol which matches the field-of-view of a telescope eyepiece.
eo: Enigu la fokusan distancon de la teleskopo, en milimetroj.
    
    Ĉi tiu estas unu el la datenkampoj necesaj por difini simbolon de vidkampo (FOV) kiu kongruas kun la vidkampo de teleskopa okulario.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7_2)
en: Eyepiece focal length:
eo: Ocular fokusa distanco:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, EyeLength)
en: Eyepiece focal length, in millimeters
eo: Ocular fokusa distanco, en milimetroj

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, EyeLength)
en: Enter the eyepiece focal length, in millimeters.
    
    This is one of the data fields required for defining a field-of-view (FOV) symbol which matches the field-of-view of a telescope eyepiece.
eo: Enigu la fokusan distancon de la okulario, en milimetroj.
    
    Ĉi tiu estas unu el la datenkampoj necesaj por difini simbolon de vidkampo (FOV) kiu kongruas kun la vidkampo de teleskopa okulario.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel8_2)
en: Enter the eyepiece's Apparent field-of-view
eo: Enigu la Ŝajnan vidkampon de la okulario

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8_2)
en: Eyepiece AFOV:
eo: Ocular AFOV:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, EyeFOV)
en: field-of-view of the eyepiece, in arcminutes
eo: vidkampo de la okulario, en arkminutoj

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, EyeFOV)
en: Enter the eyepiece field-of-view angle, in arcminutes.
    
    This is one of the data fields required for defining a field-of-view (FOV) symbol which matches the field-of-view of a telescope eyepiece.
eo: Enigu la vidkampon de la okulario, en arkminutoj.
    
    Ĉi tiu estas unu el la datenkampoj necesaj por difini simbolon de vidkampo (FOV) kiu kongruas kun la vidkampo de teleskopa okulario.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6_2_2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AngDistLabel_4)
en: degrees
eo: gradoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ComputeTLengthFromFNum1)
en: or compute from F-Number
eo: aŭ kalkuli de F-Numero

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Note: Panoptic, Nagler, Radian, Delos and Ethos are trademarks of Tele Vue Optics, Inc.
eo: Notu: Panoptic, Nagler, Radian, Delos kaj Ethos estas varmarkoj de Tele Vue Optics, Inc.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ComputeEyeFOV) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ComputeCameraFOV) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ComputeBinocularFOV)
en: Compute field-of-view from above data fields
eo: Komputi vidkampon de supraj datenkampoj

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, ComputeEyeFOV)
en: This button will compute the field-of-view (FOV) angle for a specific eyepiece/telescope combination.  You must first specify the focal lengths of the telescope and eyepiece, and the FOV angle of the eyepiece in the above entry fields.
    
    The computed FOV angle (in arcminutes) will be displayed in the "Field of view" edit box.
eo: Ĉi tiu butono komputos la vidkampon (FOV) angulon por specifa okulario/teleskopa kombinaĵo. Vi unue devas specifi la fokusajn distancojn de la teleskopo kaj okulario, kaj la FOV-angulon de la okulario en la supraj enirkampoj.
    
    La kalkulita FOV-angulo (en arkminutoj) estos montrata en la redakto de "Vidkampo" skatolo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ComputeEyeFOV) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ComputeCameraFOV) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ComputeBinocularFOV)
en: Compute FOV
eo: Komputi FOV

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, indiCameraLabel)
en: Camera
eo: Fotilo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5_2)
en: Telescope Focal length:
eo: Teleskopa Fokalongo:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, TLength2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, LinearFOV) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, RTDiameter)
en: Enter the telescope focal length, in millimeters.
    
    This is one of the data fields required for defining a field-of-view (FOV) symbol which matches the field-of-view of a camera mounted on a telescope.
eo: Enigu la fokusan distancon de la teleskopo, en milimetroj.
    
    Ĉi tiu estas unu el la datumkampoj necesaj por difini simbolon de vidkampo (FOV) kiu kongruas kun la vidkampo de fotilo muntita sur teleskopo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Camera W:
eo: Fotilo W:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_22) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (text),
en: pixels
eo: rastrumeroj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, cameraPixelSizeW) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, cameraPixelSizeH) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, WaveLength)
en: Size of chip or film, in millimeters
eo: Grandeco de blato aŭ filmo, en milimetroj

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, cameraPixelSizeW) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, cameraPixelSizeH) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, WaveLength)
en: Enter the physical size of the CCD chip or film negative.
    
    This is one of the data fields required for defining a field-of-view (FOV) symbol which matches the field-of-view of a camera mounted on a telescope.
eo: Enigu la fizikan grandecon de la CCD-peceto aŭ filmnegativo.
    
    Ĉi tiu estas unu el la datenkampoj necesaj por difini simbolon de vidkampo (FOV) kiu kongruas kun la vidkampo de fotilo muntita sur teleskopo. .

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, ComputeCameraFOV)
en: This button will compute the field-of-view (FOV) angle for a specific camera/telescope combination.  You must first specify the focal length of the telescope and the size of the CCD chip or film negative.
    
    The computed FOV angle (in arcminutes) will be displayed in the "Field of view" edit box.
eo: Ĉi tiu butono komputos la vidkampon (FOV) angulon por specifa fotilo/teleskopa kombinaĵo. Vi unue devas specifi la fokusan distancon de la teleskopo kaj la grandecon de la CCD-peceto aŭ filmnegativo.
    
    La kalkulita FOV-angulo (en arkminutoj) estos montrata en la redaktokesto "Vidkampo".

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, DetectFromINDI)
en: Detect from Ekos
eo: Detekti de Ekos

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab3)
en: Binocular
eo: Binoklo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel15_3)
en: Field of View:
eo: Vidkampo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9_31)
en: At a distance of:
eo: Je distanco de:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, ComputeBinocularFOV)
en: This button will compute the field-of-view (FOV) angle for a binocular.  You must specify the linear FOV as mentioned on the binocular.
    
    The computed FOV angle (in arcminutes) will be displayed in the "Field of view" edit box.
eo: Ĉi tiu butono komputos la vidkampon (FOV) angulon por binokulo. Vi devas specifi la linearan FOV kiel menciite sur la binokulo.
    
    La kalkulita FOV-angulo (en arkminutoj) montriĝos en la redaktkesto "Vidkampo".

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab4)
en: Radio Telescope
eo: Radioteleskopo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5_2_3)
en: Radio Telescope diameter:
eo: Diametro de Radioteleskopo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_23)
en: Wavelength:
eo: Ondolongo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ComputeHPBW)
en: Compute radiotelescope HPBW from above data fields
eo: Komputi radioteleskopon HPBW de supraj datenkampoj

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, ComputeHPBW)
en: This button will compute the Half Power Beam Width (HPBW) angle for a specific radiotelescope and observing wavelength combination, assuming no multibeam receiver is available at the telescope.  You must first specify the diameter of the radiotelescope and the observing wavelength.
    
    The computed HPBW angle (in arcminutes) will be displayed in the "Field of view" edit box.
eo: Tiu ĉi butono komputos la Half Power Beam Width (HPBW) angulon por specifa radioteleskopo kaj observado de ondolongokombinaĵo, supozante ke neniu multiradia ricevilo estas havebla ĉe la teleskopo. Vi unue devas specifi la diametron de la radioteleskopo kaj la observan ondolongon.
    
    La komputita HPBW-angulo (en arkminutoj) estos montrata en la redaktokesto "Vidkampo".

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ComputeHPBW)
en: Compute HPBW
eo: Komputi HPBW

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fieldoFviewLabel)
en: Field of view:
eo: Vidkampo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, FOVEditRotation)
en: <p>Frame rotation with respect to Celestial Pole. Zero degrees indicates that <b>UP</b> is pointing directly at the pole. 90 degrees indicates that <b>UP</b> is rotated 90 degrees clockwise with respect to the pole.</p>
eo: <p>Kadra rotacio rilate al Ĉiela Poluso. Nul gradoj indikas ke <b>SUPR</b> indikas rekte la poluson. 90 gradoj indikas ke <b>SUPR</b> estas turnita 90 gradoj dekstrume rilate al la poluso.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, FOVEditOffsetY)
en: Desired vertical offset in arcminutes
eo: Dezirata vertikala deŝovo en arkminutoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fieldoFviewLabel_3)
en: Offset Y:
eo: Deŝovo Y:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Degrees E of N
eo: Gradoj E de N

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, FOVEditX)
en: Desired field-of-view size, in arcminutes
eo: Dezirata vidkampo, en arkminutoj

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, FOVEditX)
en: Enter the desired angular size for the field-of-view (FOV) symbol.
    
    You can either enter a value directly, or use the "Eyepiece" or "Camera" Tabs to compute an angular size for specific eyepieces or cameras.
eo: Enigu la deziratan angulan grandecon por la simbolo de vidkampo (FOV).
    
    Vi povas aŭ enigi valoron rekte aŭ uzi la langetojn "Okulario" aŭ "Fotilo" por kalkuli angulan grandecon por specifaj okularioj aŭ fotiloj.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fieldoFviewLabel_2)
en: Offset X:
eo: Deŝovo X:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, FOVEditOffsetX)
en: Desired horizontal offset in arcminutes
eo: Dezirata horizontala deŝovo en arkminutoj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, FOVLockCP)
en: Rotation is performed with respect to the celestial pole.
eo: Rotacio estas farita rilate al la ĉiela poluso.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, FOVLockCP)
en: Lock to Celestial Pole
eo: Ŝlosi al Ĉiela Poluso

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, ColorButton)
en: Select color for the field-of-view symbol
eo: Elekti koloron por la simbolo de vidkampo

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, ColorButton)
en: Select a color for the field-of-view (FOV) symbol.
eo: Elektu koloron por la simbolo de vidkampo (FOV).

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, ShapeBox)
en: Select a shape for the field-of-view symbol
eo: Elekti formon por la simbolo de vidkampo

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, ShapeBox)
en: Select a shape for the field-of-view (FOV) symbol.  The possible shapes are:
    
    Circle, Square, Crosshairs, Bullseye.
eo: Elektu formon por la simbolo de vidkampo (FOV). La eblaj formoj estas:
    
    Cirklo, Kvadrato, Kruchalo, Bovokulo.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ShapeBox)
en: Rectangle
eo: Ortangulo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ShapeBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, apertureShape) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_DefaultCursor)
en: Circle
eo: Rondo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ShapeBox)
en: Crosshairs
eo: Kruchalo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ShapeBox)
en: Semitransparent circle
eo: Duontravidebla cirklo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: Shape:
eo: Formo:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, NewView)
en: Add / Edit View
eo: Aldoni / Redakti Vidon

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, viewNameLineEdit)
en: 9x50 RACI finder on Dob
eo: 9x50 RACI-trovlio sur Dob

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Mount Type:
eo: Muntaĵa Tipo:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, mountTypeComboBox) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, EquatorialCheckBatch)
en: Equatorial
eo: Ekvatora

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, mountTypeComboBox)
en: Altazimuth
eo: Alternazimuto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: **Note:** Choose mount type "Altazimuth" when visually observing through SCTs / refractors, irrespective of the actual mounting.
eo: **Noto:** Elektu munttipon "Altazimuto" dum vi vide observadas per SCToj / refraktoroj, sendepende de la fakta muntado.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, correctViewType)
en: Correct (e.g. RACI finder or refractor with Amici roof prism)
eo: Korekta (ekz. RACI-trovilo aŭ refraktoro kun Amici-tegmentprismo)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mirroredViewType)
en: Mirrored (e.g. Cassegrain or refractor with erecting prism)
eo: Spegulita (ekz. Cassegrain aŭ refraktoro kun stariganta prismo)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, invertedViewType)
en: Inverted (e.g. straight through finder, Newtonian)
eo: Renversita (ekz. rekte tra trovilo, neŭtona)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: View Type:
eo: Vidotipo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, invertedMirroredViewType)
en: Mirrored on the vertical axis (i.e. inverted and mirrored)
eo: Spegulita sur la vertikala akso (t.s. renversita kaj spegulita)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Eyepiece Angle:
eo: Okulila Angulo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Telescopes with the eyepiece at the bottom
eo: Teleskopoj kun la okulario ĉe la fundo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Telescopes with the eyepiece at the top
eo: Teleskopoj kun la okulario ĉe la pinto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: The human silhouette indicates on which side of the telescope the observer is assumed to stand.
eo: La homa silueto indikas sur kiu flanko de la teleskopo la observanto supozeble staras.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: (Preview shows view down a Newtonian's tube)
eo: (Antaŭvido montras vidon malsupren en neŭtona tubo)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: (Preview shows view of the back of an SCT)
eo: (Antaŭvido montras vidon de la retro de SCT)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, disableErectObserverCheckBox)
en: Display mounted on the telescope (also check this if using a camera instead of visual observation)
eo: Ekrano muntita sur la teleskopo (ankaŭ kontrolu tion se vi uzas fotilon anstataŭ vida observado)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, fieldOfViewCheckBox)
en: Also set the field of view
eo: Ankaŭ fiksi la vidkampon

[ctx: @title:window set clock to a new time]
en: Set UTC Time
eo: Agordi UTC-Horon

[ctx: @title:window set clock to a new time]
en: Set Time
eo: Agordi Tempon

en: UTC Now
eo: UTC Nun

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, NowButton)
en: Now
eo: Nun

[ctx: @title:window]
en: Manage Sky Map Views
eo: Mastrumi Ĉialmapajn Vidojn

[ctx: @title:window]
en: Edit View
eo: Redakti ligon

[ctx: @title:window]
en: New View
eo: Nova Vido

en: Conflicting View Name
eo: Konfliktanta Vidonomo

en: There already exists a view with the name you attempted to use. Please choose a different name for this view.
eo: Jam ekzistas vido kun nomo kiun vi provis uzi. Bonvolu elekti alian nomon por tiu ĉi vido.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ViewsDialog)
en: Edit Sky Map Views
eo: Redakti Ĉielmapanajn Vidojn

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, NewButton)
en: Add a new view
eo: Aldoni novan vidon

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, NewButton)
en: Add a new View to the list.  You can define the parity, orientation and other parameters.
eo: Aldonu novan Vidon al la listo. Vi povas difini la parecon, orientiĝon kaj aliajn parametrojn.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, EditButton)
en: Modify the highlighted View
eo: Modifi la emfazitan Vidon

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, EditButton)
en: Press this button to modify the highlighted View.  You can change its parameters.
eo: Premu ĉi tiun butonon por modifi la elstarigitan Vidon. Vi povas ŝanĝi ĝiajn parametrojn.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, RemoveButton)
en: Remove highlighted View
eo: Forigi emfazitan Vidon

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, RemoveButton)
en: Press this button to remove the highlighted View from the list.
eo: Premu ĉi tiun butonon por forigi la emfazitan Vidon de la listo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, WelcomeTitle)
en: KStars Data Directory
eo: KStars Datuma Adresaro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, foundFeedback1)
en: The KStars Data Directory called kstars should be located at:
eo: La KStars Datuma Adresaro nomata kstars devus troviĝi ĉe:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, foundFeedback2)
en: Your data directory was not found.  You can click the button below to copy a default KStars data directory to the correct location, or if you have a KStars directory already some place else, you can exit KStars and copy it to that location yourself.
eo: Via datuma dosierujo ne estis trovita. Vi povas klaki la suban butonon por kopii defaŭltan datumdosierujon de KStars al la ĝusta loko, aŭ se vi havas KStars-dosierujon jam aliloke, vi povas eliri KStars kaj kopii ĝin al tiu loko mem.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, copyKStarsData)
en: Copy KStars Data Directory
eo: Kopii KStars Datuman Dosierujon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Optional Files for the Data directory:
eo: Laŭvolaj Dosieroj por la Datuma dosierujo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <html><head/><body><p>GSC: <a href="https://drive.google.com/file/d/0B_ivMJINsdQ8cDhNcU5ESkZMZ0E/view?usp=sharing"><span style=" text-decoration: underline; color:#0000ff;">Guide Star Catalog</span></a> (305 MB)</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>GSC: <a href="https://drive.google.com/file/d/0B_ivMJINsdQ8cDhNcU5ESkZMZ0E/view?usp=sharing"><span style=" text-decoration: underline; color:#0000ff;">Gvidisto Star Katalogo</span></a> (305 MB)</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, GSCFeedback)
en: Installing this in your data directory will enable the CCD Simulator in KStars to take realistic images. This is useful for testing sequences, plate solving, and learning to use KStars. Just click the button to install or unzip the zip file and place the gsc folder in the data directory.
eo: Instali ĉi tion en via datumdosierujo ebligos la CCD-Simulilon en KStars fari realismajn bildojn. Ĉi tio utilas por testi sekvencojn, solvi platojn kaj lerni uzi KStars. Nur alklaku la butonon por instali aŭ malzipi la zip-dosieron kaj meti la gsc-dosierujon en la datumdosierujon.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DownloadTitle)
en: Download Extra Data Files
eo: Elŝuti Ekstrajn Datumdosierojn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DownloadText)
en: <p>You may now download optional data files to enhance KStars, such as Messier object images, or a more complete NGC/IC catalog. Press the <b>Download Extra Data</b> button to proceed. </p><p>You can also use this tool later, by selecting <b>Download New Data</b> from the <b>File</b> menu.</p>
eo: <p>Vi nun povas elŝuti laŭvolajn datumdosierojn por plibonigi KStars, kiel ekzemple Messier-objektbildojn, aŭ pli kompletan NGC/IC-katalogon. Premu la butonon <b>Elŝuti Kromajn Datumojn</b> por daŭrigi. </p><p>Vi ankaŭ povas uzi ĉi tiun ilon poste, elektante <b>Elŝuti Novajn Datumojn</b> el la <b>Dosiero</b> menuo.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, DownloadButton)
en: Download Extra Data...
eo: Elŝuti Ekstrajn Datumojn...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, GeoTitle)
en: Choose Your Home Location
eo: Elekti Vian Hejman Lokon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, WelcomeText)
en: <p>Select a City near your location from the list. You may filter the list by the name of your city, province, and country.</p><p>Once you have selected a City, press <b>Next</b>.</p>
eo: <p>Elektu Urbon proksime de via loko el la listo. Vi povas filtri la liston laŭ la nomo de via urbo, provinco kaj lando.</p><p>Kiam vi elektis Urbon, premu <b>Sekva</b>.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, CityFilter)
en: Filter the list by city name
eo: Filtri la liston laŭ urbonomo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, CountryFilter)
en: Filter the list by country name
eo: Filtri la liston laŭ landonomo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, ProvinceFilter)
en: Filter the list by province name
eo: Filtri la liston laŭ provinco nomo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, CityListBox)
en: The list of cities which match the present search filters.
eo: La listo de urboj, kiuj kongruas kun la nunaj serĉfiltriloj.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, WelcomeTitle)
en: Welcome to the KStars Startup Wizard
eo: Bonvenon al la Starta Sorĉisto de KStars

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, WelcomeText)
en: <p>This wizard will help you set up some basic options, such as your location on Earth.</p><p>To get started, press the <b>Next</b> button.</p>
eo: <p>Ĉi tiu asistanto helpos vin agordi kelkajn bazajn elekteblojn, kiel via loko sur la Tero.</p><p>Por komenci, premu la butonon <b>Sekva</b>.</p>

en: <table><tr><th colspan="2">Object %1: %2</th></tr><tr><td>RA:</td><td>%3</td></tr><tr><td>DE:</td><td>%4</td></tr><tr><td>dRA:</td><td>%5</td></tr><tr><td>dDE:</td><td>%6</td></tr></table>
eo: <table><tr><th colspan="2">Objekto %1: %2</th></tr><tr><td>RA:</td><td>%3</td></tr><tr><td>DE:</td><td>%4</td></tr><tr><td>dRA:</td><td>%5</td></tr><tr><td>dDE:</td><td>%6</td></tr></table>

en: Are you sure you want to clear all of the solution points?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas forigi ĉiujn solvpunktojn?

en: Clear Solution Points
eo: Klara Solvo-Poentoj

en: Solver timed out.
eo: Solvanto elĉerpita.

en: Mount does not support syncing.
eo: Muntilo ne subtenas sinkronigon.

en: Effective telescope focal length is updated to %1 mm.
eo: Efika teleskopa fokusa distanco estas ĝisdatigita al %1 mm.

en: Warning! The calculated field of view (%1) is out of bounds. Ensure the telescope focal length and camera pixel size are correct.
eo: Averto! La kalkulita vidkampo (%1) estas ekster limoj. Certigu, ke la teleskopa fokusa distanco kaj fotila rastrumera grandeco estas ĝustaj.

en: <p>Effective field of view size in arcminutes.</p><p>Please capture and solve once to measure the effective FOV or enter the values manually.</p><p>Calculated FOV: %1</p>
eo: <p>Efika vidkampo grandeco en arkminutoj.</p><p>Bonvolu kapti kaj solvi unufoje por mezuri la efikan FOV aŭ enigi la valorojn permane.</p><p>Kalkulita FOV: %1</p>

en: <p>Effective field of view size in arcminutes.</p>
eo: <p>Efika vidkampo grandeco en arkminutoj.</p>

en: Mount coordinates are invalid. Check mount connection and try again.
eo: Muntaĵaj koordinatoj estas nevalidaj. Kontrolu muntkonekton kaj provu denove.

en: Astrometry alignment failed
eo: Astrometria paraleligo malsukcesis

en: Setting target to RA:%1 DEC:%2
eo: Metante celon al RA:%1 DEC:%2

en: Error: No camera detected.
eo: Eraro: Neniu fotilo detektita.

en: Error: lost connection to camera.
eo: Eraro: perdita konekto al fotilo.

en: Telescope aperture and focal length are missing. Please check your optical train settings and try again.
eo: Teleskopaperturo kaj fokusa distanco mankas. Bonvolu kontroli viajn optikajn trajnajn agordojn kaj provu denove.

en: CCD pixel size is missing. Please check your driver settings and try again.
eo: CCD-rastrumera grandeco mankas. Bonvolu kontroli viajn pelilajn agordojn kaj provi denove.

en: Error: lost connection to filter wheel.
eo: Eraro: perdita konekto al filtrila rado.

en: Image transfer is disabled for this camera. Would you like to enable it?
eo: Transdono de bildoj estas malŝaltita por ĉi tiu fotilo. Ĉu vi ŝatus ebligi ĝin?

en: Cannot capture while focus module is busy. Retrying in %1 seconds...
eo: Ne povas kapti dum fokusa modulo estas okupata. Reprovo post %1 sekundoj...

en: Cannot capture while CCD exposure is in progress. Retrying in %1 seconds...
eo: Ne povas kapti dum CCD-ekspozicio estas en progreso. Reprovo post %1 sekundoj...

en: Cannot capture while rotator is busy: Time delay estimate started...
eo: Ne povas kapti dum rotaciilo estas okupata: Takso de prokrasto ekigita...

en: Cannot capture while rotator is busy: Retrying in %1 seconds...
eo: Ne povas kapti dum rotaciilo estas okupata: Reprovante post %1 sekundoj...

en: No remote astrometry driver detected, switching to StellarSolver.
eo: Neniu fora astrometria pelilo detektita, ŝanĝante al StellarSolver.

en: Capturing image...
eo: Kaptante bildon...

en: Image received.
eo: Bildo ricevita.

en: No index files were found on your system in the specified index file directories.  Please download some index files or add the correct directory to the list.
eo: Neniuj indeksaj dosieroj estis trovitaj en via sistemo en la specifitaj indeksaj dosierujoj. Bonvolu elŝuti kelkajn indeksajn dosierojn aŭ aldoni la ĝustan dosierujon al la listo.

en: Solving with blind image scale...
eo: Solvante per blinda bildskalo...

en: Solving with blind image position...
eo: Solvante kun blinda bildopozicio...

en: Loaded image does not have pierside information
eo: Ŝargita bildo ne havas informon pri kajoflanko

en: Loaded image was taken on pierside %1
eo: Ŝargita bildo estis farita je kajoflanko %1

en: Solver completed after %1 seconds.
eo: Solvanto finiĝis post %1 sekundoj.

en: Solver RA (%1) DEC (%2) Orientation (%3) Pixel Scale (%4) Parity (%5)
eo: Solvanto RA (%1) DEC (%2) Orientiĝo (%3) Rastrumera Skalo (%4) Pareco (%5)

en: WCS information updated. Images captured from this point forward shall have valid WCS.
eo: WCS-informoj ĝisdatigitaj. Bildoj kaptitaj de ĉi tiu punkto antaŭen havos validan WCS.

en: Solution coordinates: RA (%1) DEC (%2) Telescope Coordinates: RA (%3) DEC (%4) Target Coordinates: RA (%5) DEC (%6)
eo: Solvokoordinatoj: RA (%1) DEC (%2) Teleskopkoordinatoj: RA (%3) DEC (%4) Celaj koordinatoj: RA (%5) DEC (%6)

en: Target is within %1 degrees of solution coordinates.
eo: Celo estas ene de %1 gradoj de solvkoordinatoj.

note: i18n("Camera offset angle is %1 degrees.", OffsetAngle));
en: Camera position angle is %1 degrees.
eo: Kamerapozicia angulo estas %1 gradoj.

en: Astrometry alignment completed successfully
eo: Astrometria paraleligo sukcese kompletigita

en: Maximum number of iterations reached. Solver failed.
eo: Maksimuma nombro da ripetoj atingita. Solvanto malsukcesis.

en: Target is within acceptable range.
eo: Celo estas ene de akceptebla intervalo.

en: Saving failed solver image to %1
eo: Konservante fiaskintan solvilbildon al %1

en: Solver failed. Retrying without scale constraint.
eo: Solvilo malsukcesis. Reprovante sen skala limigo.

en: Solver failed. Retrying without position constraint.
eo: Solvilo malsukcesis. Reprovante sen pozicia limigo.

en: Solver Failed.
eo: Solvanto Malsukcesis.

en: Please check you have sufficient stars in the image, the indicated FOV is correct, and the necessary index files are installed. Enable Alignment Logging in Setup Tab -> Logs to get detailed information on the failure.
eo: Bonvolu kontroli, ke vi havas sufiĉajn stelojn en la bildo, la indikita FOV estas ĝusta, kaj la necesaj indeksaj dosieroj estas instalitaj. Ebligu Alinean Registradon en Agorda Langeto -> Protokoloj por ricevi detalajn informojn pri la malsukceso.

en: Setting camera position angle to %1 degrees ...
eo: Metante kamerapozician angulon al %1 gradoj ...

en: Camera position angle is within acceptable range.
eo: Kamerapozicia angulo estas ene de akceptebla gamo.

en: Current PA is %1; Target PA is %2; diff: %3
eo: Nuna PA estas %1; Celo PA estas %2; diferenco: %3

en: Refresh is complete.
eo: Refreŝigo estas kompleta.

en: Capture aborted.
eo: Kapto ĉesigita.

en: Solver aborted after %1 seconds.
eo: Solvanto ĉesigita post %1 sekundoj.

en: Mount completed slewing near celestial pole. Capture again to verify.
eo: Muntaĵo kompletigita svingado proksime de ĉiela poluso. Kaptu denove por kontroli.

en: Mount is synced to solution coordinates.
eo: Muntilo estas sinkronigita al solvkoordinatoj.

en: Settling...
eo: Stabiliĝanta...

en: Slew complete. Target accuracy is not met, running solver again...
eo: Svingo kompleta. Celprecizeco ne estas plenumita, rulante solvanton denove...

en: Slew complete. Solving Alignment Point. . .
eo: Slew kompleta. Solvanta Paralelig-Punkton. . .

en: Syncing failed.
eo: Sinkronigado malsukcesis.

en: Slewing failed.
eo: Svingado malsukcesis.

en: Rotator reached camera position angle.
eo: Rotaciilo atingis kamerapozician angulon.

en: Rotator failed to arrive at the requested position angle (Deviation %1 arcmin).
eo: Rotaciilo ne alvenis al la petita poziciangulo. (Devio %1 arkmin).

en: Slew detected, suspend solving...
eo: Svingado detektita, suspendi solvadon...

en: Syncing to RA (%1) DEC (%2)
eo: Sinkronigante al RA (%1) DEC (%2)

en: Slewing to target coordinates: RA (%1) DEC (%2).
eo: Svinganta al celkoordinatoj: RA (%1) DEC (%2).

en: Slewing to target coordinates: RA (%1) DEC (%2) is rejected. (see notification)
eo: Svingado al celkoordinatoj: RA (%1) DEC (%2) estas malakceptita. (vidu sciigon)

en: Ekos job (%1) - Telescope synced
eo: Ekos-tasko (%1) - Teleskopo sinkronigita

[ctx: @title:window]
en: Load Image
eo: Ŝargi Bildon

en: World Coordinate System (WCS) is enabled.
eo: Monda Koordinata Sistemo (WCS) estas ebligita.

en: World Coordinate System (WCS) is disabled.
eo: Monda Koordinata Sistemo (WCS) estas malŝaltita.

en: Capture error. Aborting...
eo: Kapta eraro. Abortante...

en: Restarting capture attempt #%1
eo: Rekomencante kaptoprovon #%1

[ctx: @title:window]
en: Align Frame
eo: Vicigi Kadron

en: StellarSolver Options
eo: StellarSolver-Elektebloj

en: External & Online Programs
eo: Eksteraj kaj Retaj Programoj

en: Scale & Position
eo: Skalo kaj Pozicio

en: Align Options Profiles Editor
eo: Redaktilo por Vicig-Opciaj Profiloj

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Index Files
eo: Indeksaj Dosieroj

en: dRA (arcsec)
eo: dRA (arksec)

en: dDE (arcsec)
eo: dDE (arksec)

en: Filter operation failed.
eo: Filtrila operacio malsukcesis.

en: Changing focus offset by %1 steps...
eo: Ŝanĝante fokusan kompenson je %1 paŝoj...

en: Changing filter to %1...
eo: Ŝanĝante filtrilon al %1...

en: Auto focus on filter change...
eo: Aŭtomata fokuso pri filtrila ŝanĝo...

en: Invalid FOV.
eo: Nevalida FOV.

[ctx: @title:window]
en: Export Solution Points
eo: Eksporti Solvo-Poentojn

en: Invalid URL: %1
eo: Nevalida URL: %1

en: Unable to write to file %1
eo: Ne eblas skribi al dosiero %1

en: Could Not Open File
eo: Ne Eblis Malfermi Dosieron

en: Error in table structure.
eo: Eraro en tabelstrukturo.

en: Solution Points Saved as: %1
eo: Solvopunktoj Konservitaj kiel: %1

en: Polar Alignment
eo: Polusa Paraleligo

en: Capture timed out.
eo: Kapto eltempiĝis.

en: Capturing still running, Retrying in %1 seconds...
eo: Kaptado daŭre funkcianta, Reprovo post %1 sekundoj...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, trainLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_25) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, opticalTrainLabel)
en: Train:
eo: Trajno:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, controlBox)
en: Solver Control
eo: Solva Kontrolo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, solveB)
en: Capture && Solve
eo: Kapti && Solvi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, loadSlewB)
en: Load a FITS image and solve. Slew mount to image central coordinates.
eo: Ŝarii FITS-bildon kaj solvi. Svingi muntaĵon al bildocentraj koordinatoj.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, loadSlewB)
en: Load && Slew...
eo: Ŝargi && Svingi...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, stopB) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, PAHStopB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, PAHStopB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, stopFocusB)
en: Stop
eo: Halti

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, gotoBox)
en: Select which action to perform after the captured image is solved
eo: Elekti kiun agon fari post kiam la kaptita bildo estas solvita

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QGroupBox, gotoBox)
en: Select what action to take once a solution is found.
eo: Elektu kian agon fari post kiam solvo estas trovita.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gotoBox)
en: Solver Action
eo: Solva Ago

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, syncR)
en: Synchronize the telescope to the solution coordinates
eo: Sinkronigi la teleskopon al la solvkoordinatoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, syncR)
en: S&ync
eo: S&inkronigi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, slewR)
en: Synchronize the telescope to the solution coordinates and then slew to the target coordinates
eo: Sinkronigi la teleskopon al la solvkoordinatoj kaj poste turnu al la celkoordinatoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, slewR)
en: S&lew to Target
eo: Svingi al Ce&lo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, nothingR)
en: Just solve
eo: Nur solvi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, nothingR)
en: &Nothing
eo: &Nenion

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, telescopeCoordinateGroup)
en: Telescope Coordinates (JNow)
eo: Teleskopkoordinatoj (JNow)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, alignAccuracyThreshold) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_9)
en: Accuracy threshold in arcseconds between solution and target coordinates. Plate solver shall be repeatedly executed until the solution coordinates are below the accuracy threshold
eo: Precizecsojlo en arksekundoj inter solvo kaj celkoordinatoj. Pletsolvanto devas esti plurfoje efektivigita ĝis la solvkoordinatoj estas sub la precizecsojlo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_22) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, alignSettlingTime)
en: After telescope completes slewing, wait until it settles for this many milliseconds before capturing the next image.
eo: Post kiam teleskopo kompletigas svingadon, atendu ĝis ĝi kontentiĝos por tiom da milisekundoj antaŭ ol kapti la sekvan bildon.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_22)
en: Settle:
eo: Stabiliĝi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Accuracy:
eo: Precizeco:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, solutionCoordinatesGroupBox)
en: Solution Coordinates (JNow)
eo: Solvokoordinatoj (JNow)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, FOVOut)
en: Effective field of view size in arcminutes.
eo: Efika vidkampo grandeco en arkminutoj.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, err) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, errOut)
en: Difference between telescope coordinates and solution coordinates in arcsec
eo: Diferenco inter teleskopkoordinatoj kaj solvkoordinatoj en arksekoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, err)
en: Err:
eo: Eraro:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_17) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, pixScaleOut)
en: Image scale in arcsecs/pixel
eo: Bildskalo en arksekoj/rastrumero

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17)
en: Pix:
eo: Pikso:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_10)
en: Image rotation angle, East of North
eo: Bilda rotacia angulo, oriente de nordo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, PAOut)
en: Position angle in degrees, East of North
eo: Pozicia angulo en gradoj, oriente de nordo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, FocalLengthOut)
en: <html><head/><body><p>Calculated telescope (effective) focal length in millimeters. The effective focal length is measured from plate-solving.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Kalkulita (efika) teleskopa fokuslongeco en milimetroj. La efika fokuslongeco estas mezurita ekde pletsolvado.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, FocalRatioOut)
en: <html><head/><body><p>Calculated telescope (effective) focal ratio. The effective focal ratio is measured from astrometry.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Kalkulita (efika) teleskopa fokusproporcio. La efika fokusproporcio estas mezurata el astrometrio.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, ReducerOut)
en: <html><head/><body><p>Reducer or Barlow factor.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Reduktila aŭ Barlowa faktoro.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, plateSolverOptionsGroup)
en: Plate Solve Capture Options
eo: Kaptaj Elektebloj de Pletsolvado

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_21) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, gainLabel)
en: Gain:
eo: Gajno:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_18) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, focusBinningLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Bin:
eo: Rubujo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, showFITSViewerB)
en: Show in FITS Viewer...
eo: Montri en FITS Viewer...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, alignDarkFrame) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, useFocusDarkFrame) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, guideDarkFrame)
en: <html><head/><body><p>Subtract dark frame. Create dark frames or defect maps in the Dark Library tool in the capture module.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Sutrahi malhelan kadron. Krei malhelajn kadrojn aŭ difektmapojn en la Dark-Library-ilo de la kaptomodulo.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, alignDarkFrame) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, darkB) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, guideDarkFrame)
en: Dark
eo: Mallumo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, alignBinning)
en: Camera binning
eo: Fotilo binning

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, toggleFullScreenB)
en: Toggle Full Screen
eo: Baskuligi Plenan Ekranon

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, alignExposure)
en: Exposure duration in seconds
eo: Daŭro de ekspozicio en sekundoj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, alignGain) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1_21) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, captureGainN) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_5)
en: Camera Gain
eo: Fotila Gajno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, FilterPosLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, filterLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_18)
en: Filter:
eo: Filtrilo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, alignISO) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, captureISOS)
en: Camera ISO
eo: Fotilo ISO

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, focusExposureLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Exp:
eo: Eksp.:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, rotatorB) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Rotator Settings
eo: Agordoj de Rotaciuloj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, alignUseCurrentFilter)
en: <html><head/><body><p>If checked, the currently selected filter will be used for alignment. </p><p>If you want to use a certain (fixed) filter for alignment, leave unchecked and select the filter manually.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Se markite, la nuntempe elektita filtrilo estos uzata por vicigo. </p><p>Se vi volas uzi certan (fiksan) filtrilon por vicigo, lasu nemarkita kaj elektu la filtrilon permane.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, alignUseCurrentFilter)
en: Use current
eo: Uzi aktualan

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, stellarSolverOptionsGroup)
en: Solver Mode
eo: Solva Reĝimo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, remoteSolverR)
en: Remote
eo: Malproksima

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, solutionResults)
en: Solution Results
eo: Solvo-Rezultoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15)
en: The results from Astrometric Solutions from the Capture and Solve Tool, the Load and Slew Tool, and the Mount Model Tool will be displayed below.
eo: La rezultoj de Astrometriaj Solvoj de la Kapto kaj Solvo Ilo, la Ŝargo kaj Slew Ilo kaj la Muntaĵ-Modela Ilo estos montrataj sube.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, solutionTable)
en: Obj Name
eo: Obj Nomo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, clearAllSolutionsB)
en: Clear all of the solutions from the solutions table.  Be careful because you cannot get them back.
eo: Forigi ĉiujn solvojn el la solvtabelo. Atentu ĉar vi ne povas rehavi ilin.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, removeSolutionB)
en: Remove the selected row from the solutions table.  This can be useful for getting rid of results that did not actually solve from the table and/or results that you do not need any more.  It can clean up clutter on both the graph and table.
eo: Forigi la elektitan vicon de la solvtabelo. Ĉi tio povas esti utila por forigi rezultojn, kiuj fakte ne solvis el la tabelo kaj/aŭ rezultoj, kiujn vi ne plu bezonas. Ĝi povas purigi malordon sur kaj la grafeo kaj tablo.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, exportSolutionsCSV)
en: Export all of the solutions in the Solution Results table to CSV file of your choosing for further analysis in a spreadsheet.
eo: Eksporti ĉiujn solvojn en la tabelo de Solvo-Rezultoj al CSV-dosiero de via elekto por plia analizo en kalkultabelo.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, autoScaleGraphB)
en: Auto scale and center the Solution Results graph.
eo: Aŭtomata skalo kaj centri la grafikon de Solvo-Rezultoj.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mountModelB)
en: Launch the mount model tool. This tool enables you to create pre-programmed list of points to go to and solve. It can aid in building a pointing model for better accuracy.
eo: Lanĉi la muntaĵ-modelilon. Ĉi tiu ilo ebligas al vi krei antaŭprogramitan liston de punktoj por iri kaj solvi. Ĝi povas helpi konstrui indikan modelon por pli bona precizeco.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mountModelB)
en: Mount Model
eo: Muntaĵa Modelo

en: RA Axis
eo: RA Akso

en: Error starting solver: %1
eo: Eraro dum lanĉado de solvilo: %1

en: Starting solver...
eo: Komencante solvilon...

en: Solver failed. Try again.
eo: Solvanto malsukcesis. Provu denove.

en: Solver completed in %1 second. | Solver completed in %1 seconds.
eo[0]: Solvilo kompletiĝis en unu sekundo.
eo[1]: Solvilo kompletiĝis en %1 sekundoj.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ManualRotator)
en: Manual Rotator
eo: Mana Rotaciilo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, helpLabel)
en: <html><head/><body><p>To disable rotation validation, uncheck the &quot;Automatic and Manual Rotator Control&quot; in &quot;StellarSolver Options&quot;.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Por malŝalti rotacian validigon, malmarku la &quot;Aŭtomata kaj Mana Rotaciila Stiro&quot; en &quot;StellarSolver-Opcioj&quot;.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, currentRotationL)
en: Current PA
eo: Nuna PA

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, targetRotationL)
en: Target PA
eo: Celo PA

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, takeImageB)
en: Take Another Image
eo: Preni Alian Bildon

[ctx: @title:window]
en: Open Ekos Alignment List
eo: Malfermi Ekos-Vicigoliston

en: Unable to open file %1
eo: Ne eblas malfermi dosieron %1

en: Deprecated sequence file format version %1. Please construct a new sequence file.
eo: Malrekomendita sekvenco-dosierformata versio %1. Bonvolu konstrui novan sekvencdosieron.

[ctx: @title:window]
en: Save Ekos Alignment List
eo: Konservi Liston de Ekos-Paraleligo

en: Failed to save alignment list
eo: Malsukcesis konservi vicigoliston

en: Alignment List saved to %1
eo: Viciga Listo konservita al %1

en: DEC is below the altitude limit
eo: DEC estas sub la altlimo

en: Point calculation error.
eo: Punkta kalkuleraro.

en: Sky Point
eo: Ĉiela Punkto

en: Are you sure you want to clear all the alignment points?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas forigi ĉiujn vicigopunktojn?

en: Clear Align Points
eo: Malplenigi Vicigajn Punktojn

en: The Mount Model Tool is Reset.
eo: La Muntaĵ-Modelilo estas Rekomencigita.

en: Please Check the Alignment Points.
eo: Bonvolu Kontroli la Vicigajn Punktojn.

en: In the Align Module, "Nothing" is Selected for the Solver Action.  This means that the mount model tool will not sync/align your mount but will only report the pointing model errors.  Do you wish to continue?
eo: En la Align-Modulo, "Nenio" estas Elektita por la Solva Ago. Ĉi tio signifas, ke la muntimodela ilo ne sinkronigos/vicigos vian munton sed nur raportos la indikajn modelerarojn. Ĉu vi volas daŭrigi?

en: Pointing Model Report Only?
eo: Ĉu Nur Indikad-modela Raporto?

en: The Mount Model Tool is Starting.
eo: La Muntaĵ-Modelilo Komenciĝas.

en: The Mount Model Tool is Paused.
eo: La Muntaĵ-Modelilo estas Paŭzita.

en: The Mount Model Tool is Finished.
eo: La Muntaĵ-Modelilo estas Finita.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, mountModel) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, OpsAstrometryIndexFiles)
en: Dialog
eo: Dialogo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <p>This tool can help your mount build a better pointing model by moving the mount to different points in the sky and solving captured images. This can increase the accuracy of your GOTOs. To qualify, your mount must be capable of improving its internal pointing model after each <b>Sync</b>  commanded by Ekos. If this is not the case, then this tool is not suitable for your mount.</p>
eo: <p>Ĉi tiu ilo povas helpi vian rajdĉevalon konstrui pli bonan indikan modelon movante la monturon al malsamaj punktoj en la ĉielo kaj solvante kaptitajn bildojn. Ĉi tio povas pliigi la precizecon de viaj GOTO-oj. Por kvalifiki, via muntaĵo devas esti kapabla plibonigi sian internan indikan modelon post ĉiu <b>Sinkronigo</b> ordonita de Ekos. Se ĉi tio ne estas la kazo, tiam ĉi tiu ilo ne taŭgas por via muntaĵo.</p>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Mount Model Wizard
eo: Muntil-Modela Sorĉisto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Object Type:
eo: Objekta Tipo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, alignTypeBox)
en: <html><head/><body><p>Select the type of objects/points added by the wizard.</p><p><span style=" font-weight:600;">Note:</span> all of the options except Fixed DEC start with a grid of RA/DEC points.</p>
    <ul>
    <li><b>Any Stars:</b> The wizard searches for the nearest star.</li>
    <li><b>Any object:</b>  The wizard searches for the nearest object of any type.</li>
    <li><b>Named Stars</b> The wizard searches for the nearest star in the currently visible star list. Note that the first named star might be fairly far from the intended point and also sometimes the same star could be the closest one for multiple points.</li>
    <li><b>Fixed DEC:</b> The wizard generates all points at the chosen DEC.</li>
    <li><b>Fixed Grid:</b>  The wizard just uses the original grid without trying to pair it with objects.</li>
    </ul>
    </body></html>
eo: <html><head/><body><p>Elektu la tipon de objektoj/punktoj aldonitaj de la asistanto.</p><p><span style=" font-weight:600;">Noto:</span> ĉiuj opcioj krom Fiksa DEC komenciĝas per krado de RA/DEC-punktoj.</p>
    <ul>
    <li><b>Iaj Steloj:</b> La sorĉisto serĉas la plej proksiman. stelo.</li>
    <li><b>Iu ajn objekto:</b> La sorĉisto serĉas la plej proksiman objekton de iu ajn tipo.</li>
    <li><b>Nomataj Steloj</b> La sorĉisto serĉas la plej proksiman stelon en la nun videbla stellisto. Notu, ke la unua nomita stelo povus esti sufiĉe malproksime de la celita punkto kaj ankaŭ foje la sama stelo povus esti la plej proksima por pluraj punktoj.</li>
    <li><b>Fiksita DEC:</b> La sorĉisto generas ĉiujn punktojn ĉe la elektita DEC.</li>
    <li><b>Fiksa Krado:</b> La sorĉisto nur uzas la originan kradon sen provi parigi ĝin kun objektoj.</li>
    </ul>
    </body></html>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, alignTypeBox)
en: Any Stars
eo: Ajna Steloj

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, alignTypeBox)
en: Named Stars
eo: Nomitaj Steloj

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, alignTypeBox)
en: Any Object
eo: Ajna Objekto

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, alignTypeBox)
en: Fixed DEC
eo: Fiksa DEC

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, alignTypeBox)
en: Fixed Grid
eo: Fiksa Krado

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, wizardAlignB)
en: Automatically generate the specified number of alignment points in the table below. They will be generated based on the options selected in this wizard.
eo: Aŭtomate generu la specifitan nombron da vicpunktoj en la suba tabelo. Ili estos generitaj surbaze de la elektoj elektitaj en ĉi tiu sorĉisto.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, wizardAlignB)
en: Generate
eo: Generu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, alignDec)
en: The Declination of the points that will be generated.  This option only applies to the Fixed DEC Option.
eo: La Deklinacio de la punktoj kiuj estos generitaj. Ĉi tiu elekteblo validas nur por la Fiksa DEC-Opcio.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Minimum Alt:
eo: Minimuma Alt:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, minAltBox)
en: This is the minimum altitude above the horizon to use in generating points with the wizard.
eo: Ĉi tiu estas la minimuma alteco super la horizonto por uzi en generado de punktoj kun la sorĉisto.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Alignment Points:
eo: Paraleligaj Punktoj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_27) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, decLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dec0Label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dec1Label) i18n: ectx: property (te
en: Declination:
eo: Deklinacio:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, alignPtNum)
en: The Number of points the wizard should generate. If this number is less than 5, it will generate them at the same DEC. After that they will be evenly distributed over RA and DEC. Note, if Fixed DEC is selected, all of the points will be at the same DEC.
eo: La Nombro de punktoj kiujn la sorĉisto devus generi. Se ĉi tiu nombro estas malpli ol 5, ĝi generos ilin je la sama DEC. Post tio ili estos egale distribuitaj tra RA kaj DEC. Notu, se Fiksa DEC estas elektita, ĉiuj punktoj estos ĉe la sama DEC.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Add Currently Visible Stars
eo: Aldonu Nuntempe Videblajn Stelojn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Common Names:
eo: Komunaj Nomoj:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, starListBox)
en: These are the common names for the named stars that are currently up at your location.  If you select a star, it will be added to the table below.
eo: Ĉi tiuj estas la komunaj nomoj por la nomitaj steloj, kiuj estas nuntempe ĉe via loko. Se vi elektas stelon, ĝi estos aldonita al la suba tabelo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Greek:
eo: Greka:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, greekStarListBox)
en: These are the Greek names for the brighter stars that are currently up at your location.  If you select a star, it will be added to the table below.
eo: Ĉi tiuj estas la grekaj nomoj por la pli brilaj steloj, kiuj nuntempe troviĝas ĉe via loko. Se vi elektas stelon, ĝi estos aldonita al la suba tabelo.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Mount Model Alignment Points
eo: Muntil-Modelaj Vicigopunktoj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, clearAllAlignB)
en: Clear the entire table of alignment points below.  Note that this will not affect your mount in any way.  It will not clear your pointing model.  It just clears the list of points so that if you run the mount model routine again, these points will not be included.
eo: Forigu la tutan tabelon de vicpunktoj sube. Rimarku, ke ĉi tio neniel influos vian muntaĵon. Ĝi ne malplenigos vian indikan modelon. Ĝi nur purigas la liston de punktoj, por ke se vi denove ruligas la muntimodelrutinon, ĉi tiuj punktoj ne estos inkluzivitaj.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, removeAlignB)
en: <p>Remove the selected row from the alignment point table below. Note that it does <b>not</b> command your mount to clear that point from the model, it just means that if you run the mount model routine, that point will not be included in the list.</p>
eo: <p>Forigu la elektitan vicon el la suba vicpunkta tabelo. Notu, ke ĝi <b>ne</b> ordonas al via munto forigi tiun punkton de la modelo, tio nur signifas, ke se vi rulas la muntimodelrutinon, tiu punkto ne estos inkluzivita en la listo.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, addAlignB)
en: Add an empty row to the alignment list so that you can manually add an RA and DE for a position you would like the telescope to slew to when doing the mount model routine.
eo: Aldonu malplenan vicon al la viclisto, por ke vi povu permane aldoni RA kaj DE por pozicio, al kiu vi ŝatus ke la teleskopo turnu, kiam vi faras la muntimodelrutinon.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, findAlignB)
en: Open the Find Object dialog so that you can select an object to get an RA and DEC automatically that you would like the telescope to slew to when doing the mount model routine.
eo: Malfermu la dialogon Trovi Objekton por ke vi povu elekti objekton por akiri RA kaj DEC aŭtomate, al kiu vi ŝatus ke la teleskopo turnu, kiam vi faras la muntimodelrutinon.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, sortAlignB)
en: Sort the alignment points, starting with the point closest to the current telescope position, to try to minimize the distance between each slew.
eo: Ordigu la vicpunktojn, komencante per la punkto plej proksima al la nuna teleskoppozicio, por provi minimumigi la distancon inter ĉiu turno.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTableWidget, alignTable)
en: This is a table of alignment points that you would like the mount model routine to use in aligning your telescope.  If you would like to add or remove points, you may use the buttons above.  If you would like to run, pause, or stop the mount model routine, you may use the buttons below.  You can directly edit an RA or DE for a particular point directly in the cells.  Just be sure to follow the format hh:mm:ss. The object name is just provided for convenience and is not used.  If you want to change the order of the alignment points, you can drag the row up or down using the vertical header for that row on the left.
eo: Ĉi tio estas tabelo de vicpunktoj, kiujn vi ŝatus, ke la muntomodelrutino uzu por vicigi vian teleskopon. Se vi ŝatus aldoni aŭ forigi punktojn, vi povas uzi la suprajn butonojn. Se vi ŝatus kuri, paŭzi aŭ haltigi la muntimodelrutinon, vi povas uzi la subajn butonojn. Vi povas rekte redakti RA aŭ DE por aparta punkto rekte en la ĉeloj. Nur nepre sekvu la formaton hh:mm:ss. La objektonomo estas nur provizita por oportuno kaj ne estas uzata. Se vi volas ŝanĝi la ordon de la vicpunktoj, vi povas treni la vicon supren aŭ malsupren uzante la vertikalan kaplinion por tiu vico maldekstre.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, loadAlignB)
en: Load a saved alignment point list so that you can run the same alignment you ran on a previous occasion.
eo: Ŝargi konservitan liston de vicpunktoj por ke vi povu ruli la saman vicigon, kiun vi faris en antaŭa okazo.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, saveAlignB)
en: Save the alignment list so that you can run this alignment again in the future.
eo: Konservu la vicliston por ke vi povu ruli ĉi tiun vicigon denove estonte.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, previewB)
en: Display the alignment points on the skymap as flags.  Clicking it again will remove the flags.  The flags will not be saved.
eo: Montru la vicpunktojn sur la ĉielmapo kiel flagojn. Klaki ĝin denove forigos la flagojn. La flagoj ne estos konservitaj.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, startAlignB)
en: Start or pause the mount model routine.  It will slew to and astrometrically solve the list of points in the table above using the settings in the align module.  If the routine was previously paused, it will pick up where it left off.  If it was stopped or it had finished it will start the routine over again.
eo: Komencu aŭ paŭzu la muntimodelrutinon. Ĝi ŝovos al kaj astrometrie solvos la liston de punktoj en la supra tabelo uzante la agordojn en la allinia modulo. Se la rutino antaŭe estis paŭzita, ĝi rekomencos kie ĝi ĉesis. Se ĝi estis ĉesigita aŭ ĝi finiĝis, ĝi rekomencos la rutinon.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, stopAlignB)
en: <p>Stop the mount model routine.  It will <b>not</b> clear any points from your telescope's pointing model.  It will stop the routine and any points currently being solved. If you run the mount model again after hitting stop, it will start the routine over again with the first point.</p>
eo: <p>Ĉesigu la muntimodelrutinon. Ĝi <b>ne</b> forigos iujn punktojn de la indika modelo de via teleskopo. Ĝi ĉesos la rutinon kaj iujn ajn punktojn nuntempe solvitajn. Se vi rulas la muntan modelon denove post trafi halton, ĝi rekomencos la rutinon kun la unua punkto.</p>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_6)
en: StellarSolver Settings
eo: Agordoj de StellarSolver

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_73)
en: Source Extraction Method
eo: Fonta Eltira Metodo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_SolveSextractorType)
en: <html><head/><body><p align="center">Options for the method of Star Extraction</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Internal SEP uses an internal library in KStars.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">External Sextractor requires an external program.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Built In Method uses whatever default Star Extraction process your selected Solving Method uses.</li></ul></body></html>
eo: <html><head/><body><p align="center">Elektebloj por la metodo de Stelekstraktado</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Interna SEP uzas internan bibliotekon en KStars.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Eksterna Sekstraktilo postulas a eksternan programon.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Enkonstruita Methodo uzas kiun ajn defaŭltan Stelekstraktadan procezon kiun via elektita Solvadmetodo uzas.</li></ul></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_SolveSextractorType)
en: Internal SEP
eo: Interna SEP

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_SolveSextractorType)
en: External SExtractor
eo: Ekstera Sekstraktilo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_SolveSextractorType)
en: BuiltIn method for solver
eo: Enkonstruita metodo por solvanto

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_SolverType)
en: <html><head/><body><p align="center">Selects the method of plate solving with the StellarSolver Library</p><ul><li>'Internal SEP' option uses StellarSolver's internal build of Astrometry.net and requires no external programs. </li><li>'Local Astrometry' uses a local installation of command line astrometry.net on Linux and Mac or ANSVR on Windows. </li><li>'Local ASTAP' uses a local installation of the ASTAP program. </li><li>'Local Watney' uses a local installation of the Watney Astrometry Solver Program.</li><li>'Online' uses either astrometry.net over the internet or ANSVR on a nearby computer. <span style=" font-weight:600;">Note</span>: If bandwidth is a concern, consider using 'Internal SEP' instead of 'Builtin Method of Solver'.</li></ul></body></html>
eo: <html><head/><body><p align="center">Elektas la metodon de pletsolvado kun la Biblioteko StellarSolver.</p><ul><li>Opcio 'Interna SEP' uzas la internan konstruon de StellarSolver de Astrometry.net kaj postulas neniujn eksterajn programojn.</li><li>'Loka Astrometrio' uzas lokan instaladon de komandlinio astrometry.net en Linukso kaj Mac aŭ ANSVR en Vindozo.</li><li>'Loka ASTAP' uzas lokan instalon de la programo ASTAP.</li><li>'Loka Watney' uzas lokan instalaĵon de la Watney Astrometry Solver-programo.</li><li>'Online' uzas aŭ astrometry.net tra la interreto aŭ ANSVR sur proksima komputilo. <span style=" font-weight:600;">Rimarku</span>: Se bendolarĝo estas zorgo, konsideru uzi 'Interna SEP' anstataŭ 'Enkonstruita Metodo de Solvilo'.</li></ul></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_SolverType)
en: Internal Solver
eo: Interna Solvanto

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_SolverType)
en: Local Astrometry
eo: Loka Astrometrio

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_SolverType)
en: Local ASTAP
eo: Loka ASTAP

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_SolverType)
en: Local Watney
eo: Loka Watney

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_SolverType)
en: Online Astrometry
eo: Enreta Astrometrio

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_72)
en: Solving Method
eo: Solva Metodo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_71)
en: Options Profile:
eo: Profilo de Elektebloj:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_SolveOptionsProfile)
en: Selects the Options Profile to use for Plate Solving
eo: Elektas la Opcioj-Profilon uzendan por Pleta Solvado

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, editSolverProfile)
en: Opens the currently selected Options Profile in the Options Profile Editor
eo: Malfermas la aktuale elektitan Opcio-Profilon en la Opcio-Profilo-Redaktilo

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Alignment Options
eo: Elektebloj de Paraleligo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AstrometrySolverWCS)
en: enable World Coordinate System (WCS). WCS is used to encode RA/DEC coordinates in captured CCD images.
eo: ebligi Monda Koordinata Sistemo (WCS). WCS estas uzata por ĉifri RA/DEC-koordinatojn en kaptitaj CCD-bildoj.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AstrometrySolverOverlay)
en: Display received FITS images unto solver FOV rectangle in the sky map
eo: Montru ricevitajn FITS-bildojn por solvi FOV-ortangulon en la ĉielmapo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_PAHAutoPark)
en: <html><head/><body><p>Automatically park mount after completing Polar Alignment Assistant Tools.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Aŭtomate parku muntadon post kompletigado de Polar Alignment Assistant Tools.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PAHAutoPark) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, AutoPark)
en: Auto Park
eo: Aŭtomata Parkiĝo

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_AstrometryUseRotator)
en: Automatic and Manual Rotator Control
eo: Aŭtomata kaj Permana Rotaciorego

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label)
en: <html><head/><body><p>Rotation deviation threshold in arc-minutes when using [Load &amp; Slew]. If the difference between measured position angle and FITS position angle is below this value, the [Load &amp; Slew] operation is considered successful.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Rotacidevio-sojlo en arkminutoj kiam vi uzas Ŝargi &amp; Slew. Se la diferenco inter mezurita pozicia angulo kaj FITS-pozicia angulo estas sub ĉi tiu valoro, la operacio [Ŝargi &amp; Slew] estas konsiderata sukcesa.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Threshold:
eo: Sojlo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_AstrometryRotatorThreshold)
en: <html><head/><body><p>Rotation angle deviation threshold</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Rotaciangula deviosojlo</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_3)
en: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Flip Policy</span> determines how the rotator reacts after a flip or if the result of a solved reference image reports a different pierside respective to the actual mount pierside.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Renversopolitiko</span> determinas kiel la rotatoro reagas post renverso aŭ se la rezulto de solvita referencbildo raportas malsaman kajoflankon respektive al la fakta kajoflanko de la muntaĵo.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Flip Policy:
eo: Politiko pri Renverso:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_AstrometryFlipRotationAllowed)
en: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Preserve rotator angle</span> will keep the rotator position. The rotator remains inactive and hence the camera is virtually rotated by 180°.</p><p>Most modern astronomic image processing applications can handle &quot;flipped&quot; images.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Konservi rotaciilan angulon</span> konservos la rotaciilan pozicion. La rotaciilo restas neaktiva kaj tial la fotilo estas preskaŭ turnita je 180°.</p><p>La plimulto de modernaj astronomiaj bildpretigaj aplikaĵoj kapablas pritrakti &quot;renversitajn&quot; bildojn.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_AstrometryFlipRotationAllowed)
en: Preserve rotator angle
eo: Konservi rotaciilan angulon

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, FlipRotationNotAllowed)
en: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Preserve position angle</span> will keep the camera position angle. The rotator always turns the camera to the original position angle and hence the image will show exactly the original star arrangement.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Konservi rotaciilan angulon</span> konservos la fotilan pozicion angulon. La rotaciilo ĉiam turniĝas la fotilon al la origina poziciangulo kaj tial la bildo montros ĝuste la originan stelaranĝon.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, FlipRotationNotAllowed)
en: Preserve position angle
eo: Konservi pozician angulon

[ctx: @title:window]
en: Select ASTAP executable
eo: Elekti plenumeblan ASTAP

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, Options)
en: Options
eo: Elektebloj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_ASTAPDownSampleValue) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ASTAPDownSample)
en: <html><head/><body><p>Down sample prior to solving. Also called binning. A zero value will result in auto selection downsampling.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Malsupren specimenon antaŭ solvado. Ankaŭ nomata binning. Nula valoro rezultos en aŭtomata elekta subspecimeno.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_ASTAPExecutable)
en: <html><head/><body><p>Full path to the ASTAP executable application.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Plena vojo al la plenumebla aplikaĵo ASTAP.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_ASTAPSearchRadiusValue) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ASTAPSearchRadius)
en: <html><head/><body><p>The program will search in a square spiral around the start position up to this radius.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>La programo serĉos en kvadrata spiralo ĉirkaŭ la komenca pozicio ĝis ĉi tiu radiuso.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Executable
eo: Efektivigebla

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ASTAPDownSample)
en: Down Sample
eo: Malsupren Specimeno

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ASTAPUpdateFITS)
en: <html><head/><body><p>Update the fits header with the found solution.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p> Ĝisdatigu la kaplinion kun la trovita solvo.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ASTAPUpdateFITS)
en: Update FITS
eo: Ĝisdatigu FITS

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ASTAPSearchRadius) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Search Radius
eo: Serĉu Radiuso

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ASTAPLargeSearchWindow)
en: <html><head/><body><p>Improve solving reliability in some cases. Search window will be large with overlap but it can slow down solving.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Plibonigi solvi fidindecon en iuj kazoj. Serĉfenestro estos granda kun interkovro sed ĝi povas malrapidigi la solvadon.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ASTAPLargeSearchWindow)
en: Force Large Search Window
eo: Devigi Grandan Serĉfenestron

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Imaging Options
eo: Bildaj Elektebloj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, lineEdit_41) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_12)
en: The lower end of the imager scale, calculated as a little smaller than the shorter dimension of the image.
eo: La pli malalta fino de la bildskalo, kalkulita kiel iomete pli malgranda ol la pli mallonga dimensio de la bildo.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AstrometryUseImageScale) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_FitsSolverUseScale) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_FitsSolverScale) i18n: ectx: label, entry (AstrometryUseImageScale), group (Align)
en: Set image scale to speed up solver as it does not have to search index files of different image scales.
eo: Agordu bildskalon por akceli solvilon ĉar ĝi ne devas serĉi indeksajn dosierojn de malsamaj bildskaloj.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AstrometryUseImageScale) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FitsSolverUseScale)
en: Use Scale
eo: Uzu Skalon

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, lineEdit_50)
en: <p>The units of the imager scale bounds above.</p>
    <ul>
    <li>dw: degree width</li>
    <li>aw: arcminute width</li>
    </ul>
eo: <p>La unuoj de la bildskalo limoj supre.</p>
    <ul>
    <li>dw: grado larĝo</li>
    <li>aw: arkminuta larĝo</li>
    </ul>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, lineEdit_42) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_13)
en: The high end of the imager scale, calculated as a little bigger than the longer dimension of the image.
eo: La alta fino de la bildskalo, kalkulita kiel iom pli granda ol la pli longa dimensio de la bildo.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, updateScale)
en: Update Image Scale Bounds from the currently active camera and telescope combination.
eo: Ĝisdatigu Bildajn Skalajn Limojn de la nun aktiva fotilo kaj teleskopa kombinaĵo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: High
eo: Alta

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AstrometryAutoUpdateImageScale)
en: Automatically update image scale values when CCD and/or Mount parameters are updated.
eo: Aŭtomate ĝisdatigi bildskalvalorojn kiam CCD kaj/aŭ Muntaĵo-parametroj estas ĝisdatigitaj.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AstrometryAutoUpdateImageScale) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AstrometryAutoUpdatePosition)
en: Auto Update
eo: Aŭtomata Ĝisdatigo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, imageWarningLabel)
en: Image Scale Auto Update is turned off.
eo: Bilda Skalo Aŭtomata Ĝisdatigo estas malŝaltita.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_AstrometryImageScaleUnits)
en: <p>The units of the imager scale bounds above.</p>
    <ul>
    <li>dw: degree width</li>
    <li>aw: arcminute width</li>
    <li>app: arcsecs per pixel</li>
    </ul>
eo: <p>La unuoj de la bildskalo limoj supre.</p>
    <ul>
    <li>dw: grado larĝo</li>
    <li>aw: arkminuta larĝo</li>
    <li>aplikaĵo: arksek-oj por rastrumero</li>
    </ul>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: units
eo: unuoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Low
eo: Malalta

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Position Options
eo: Poziciaj Elektebloj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AstrometryUsePosition) i18n: ectx: label, entry (AstrometryUsePosition), group (Align)
en: Set estimated position to speed up astrometry solver as it does not have to search in other areas of the sky.
eo: Agordu laŭtaksan pozicion por akceli astrometrian solvanton ĉar ĝi ne devas serĉi en aliaj areoj de la ĉielo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AstrometryUsePosition) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FitsSolverUsePosition)
en: Use Position
eo: Uzu Pozicion

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, lineEdit_44) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, FitsSolverRadiusLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_FitsSolverRadius) i18n: ectx: label, entry (Ast
en: The Search Radius for the Estimated Telescope/Image Field Position in degrees.
eo: La Serĉradiuso por la Taksita Teleskopo/Bilda Kampa Pozicio en gradoj.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, lineEdit_47) i18n: ectx: property (toolTip), widget (dmsBox, estRA) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_14) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, FitsSolverRALabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (dmsBox, FitsSolv
en: The RA of the Estimated Telescope/Image Field Position in hh:mm:ss notation
eo: La RA de la Taksita Teleskopo/Bilda Kampa Pozicio en hh:mm:ss-notacio

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_15) i18n: ectx: property (toolTip), widget (dmsBox, estDec) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, lineEdit_48) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, FitsSolverDECLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (dmsBox, FitsSo
en: The DEC of the Estimated Telescope/Image Field Position in dd:mm:ss notation
eo: La DEC de la Taksita Teleskopo/Bilda Kampa Pozicio en dd:mm:ss-notacio

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, updatePosition)
en: Update coordinates to the current telescope position
eo: Ĝisdatigu koordinatojn al la nuna teleskoppozicio

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, FitsSolverRadiusLabel)
en: Radius
eo: Radiuso

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AstrometryAutoUpdatePosition)
en: Automatically update position coordinates when mount completes slewing.
eo: Aŭtomate ĝisdatigu poziciajn koordinatojn kiam muntilo finas svingadon.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, positionWarningLabel)
en: Position Auto Update is turned off.
eo: Pozicia Aŭtomata Ĝisdatigo estas malŝaltita.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AstrometryDifferentialSlewing)
en: Do not use Sync when Slew to Target is selected. Use differential slewing to correct for discrepancies. This is useful on some mounts (e.g. Paramount).
eo: Ne uzu Sinkronigi kiam Slew to Target estas elektita. Uzu diferencigan svingon por korekti diferencojn. Ĉi tio estas utila sur kelkaj muntaĵoj (ekz. Paramount).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AstrometryDifferentialSlewing)
en: Use differential slewing instead of syncing
eo: Uzu diferencigan svingadon anstataŭ sinkronigi

en: Downloads Disabled, this is not a directory, it is a list of all index files.
eo: Elŝutoj Malebligitaj, ĉi tio ne estas dosierujo, ĝi estas listo de ĉiuj indeksaj dosieroj.

en: Downloads Enabled, the directory exists and is writeable.
eo: Elŝutoj Ebligitaj, la dosierujo ekzistas kaj estas skribebla.

en: Downloads Disabled, directory permissions issue.
eo: Elŝutoj Malebligitaj, dosieruja permeso problemo.

en: Downloads Disabled, directory does not exist.
eo: Elŝutoj Malebligitaj, dosierujo ne ekzistas.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_32)
en: Required
eo: Bezonata

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_33)
en: Recommended
eo: Rekomendita

en: Download Timed out.  Either the network is not fast enough, the file is not accessible, or you are not connected.
eo: Elŝuto Elĉerpita. Aŭ la reto ne estas sufiĉe rapida, la dosiero ne estas alirebla, aŭ vi ne estas konektita.

en: %1 download cancelled.
eo: %1 elŝuto nuligita.

en: File Write Error
eo: Dosiera Skriba Eraro

en: %1 download complete.
eo: %1 elŝuto finiĝis.

en: Astrometry Folder Permissions Error
eo: Eraro pri Permesoj de Astrometria Dosierujo

en: The selected Index File directory does not exist. Please either create it or choose another.
eo: La elektita Indeksdosiera dosierujo ne ekzistas. Bonvolu aŭ krei ĝin aŭ elekti alian.

en: The file %1 already exists in another directory.  Are you sure you want to download it to this directory as well?
eo: La dosiero %1 jam ekzistas en alia dosierujo. Ĉu vi certas, ke vi volas elŝuti ĝin ankaŭ al ĉi tiu dosierujo?

en: Install File(s)
eo: Instalu dosiero(j)

en: Could not contact Astrometry Index Server.
eo: Ne eblis kontakti Astrometry Index Server.

en: Are you sure you want to delete these index files? %1
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas forigi ĉi tiujn indeksajn dosierojn? %1

en: Delete File(s)
eo: Forigi dosiero(j)n

en: File Delete Error
eo: Dosiero Forigi Eraron

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_30)
en: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Offline</span> astrometry.net solver requires index files in order to solve an image.  Please see the Astrometry.net <a href="http://astrometry.net/doc/readme.html"><span style=" text-decoration: underline; color:#0000ff;">README</span></a> for details. The following list provides a complete list of the index files, along with recommended index files to install given the current CCD Field of View. Installed index files are checked. Next to each index file is an icon that represents the following:</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Senrete</span> astrometry.net solver postulas indeksajn dosierojn por solvi bildon. Bonvolu vidi la Astrometry.net <a href="http://astrometry.net/doc/readme.html"><span style=" text-decoration: underline; color:#0000ff;">README</span></a> por detaloj. La sekva listo provizas kompletan liston de la indeksaj dosieroj, kune kun rekomenditaj indeksaj dosieroj por instali laŭ la nuna CCD-Vidkampo. Instalitaj indeksaj dosieroj estas kontrolitaj. Apud ĉiu indeksa dosiero estas piktogramo, kiu reprezentas la jenon:</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, required_legend) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_32)
en: <html><head/><body><p>This index file is required and must be installed for the solver to work correctly.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Tiu indeksa dosiero estas bezonata kaj devas esti instalita por ke la solvilo funkciu ĝuste.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, recommended_legend) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_33)
en: <html><head/><body><p>This index file is recommended. Installing the index file might help in improving the solver.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Tiu indeksa dosiero estas rekomendita. Instali la indeksan dosieron povus helpi plibonigi la solvilon.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, optional_legend) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_35)
en: <html><head/><body><p>This index file is not required.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Tiu indeksa dosiero ne estas bezonata.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_27)
en: <html><head/><body><p>This displays the path to the folder for the Astrometry Index Files on your computer.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Ĉi tio montras la vojon al la dosierujo por la Astrometriaj Indeksaj Dosieroj en via komputilo.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_27)
en: Index Files Location:
eo: Loko de Indeksaj Dosieroj:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_31) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_28)
en: <html><head/><body><p>This displays the current CCD field of view that will be used to calculate which index files are needed.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Ĉi tio montras la nunan CCD vidkampon kiu estos uzata por kalkuli kiuj indeksaj dosieroj estas bezonataj.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_31)
en: Folder Details:
eo: Dosierujo-detaloj:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, addIndexFileDirectory)
en: Add a folder where index files are stored
eo: Aldonu dosierujon, kie estas konservitaj indeksaj dosieroj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, removeIndexFileDirectory)
en: Remove an index files location
eo: Forigi lokon de indeksaj dosieroj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, openIndexFileDirectory)
en: <html><head/><body><p>This button will open the Astrometry Index File folder on your filesystem so that you can see where it is located and copy files into it if needed.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Ĉi tiu butono malfermos la dosierujon de Astrometria Indeksa Dosierujo en via dosiersistemo por ke vi povu vidi kie ĝi troviĝas kaj kopii dosierojn en ĝin se necese.</p></body> </html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, openIndexFileDirectory) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, shutterOpen)
en: Open
eo: Malfermu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_28)
en: Current CCD FOV:
eo: Nuna CCD FOV:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_24)
en: The URL of the server where index files live
eo: La URL de la servilo kie loĝas indeksaj dosieroj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_24)
en: Index Files URL:
eo: URL de Indeksaj Dosieroj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, index_5200)
en: index-5200-*.fits
eo: indekso-5200-*.konvenas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, index_4210)
en: index-4210.fits
eo: indekso-4210.konvenas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_22)
en: Tycho2/Gaia Catalog
eo: Tycho2/Gaia Katalogo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, index_4112)
en: index-4112.fits
eo: indekso-4112.konvenas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, index_5203)
en: index-5203-*.fits
eo: indekso-5203-*.konvenas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, index_4213)
en: index-4213.fits
eo: indekso-4213.konvenas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, index_4219)
en: index-4219.fits
eo: indekso-4219.konvenas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, index_4200)
en: index-4200-*.fits
eo: indekso-4200-*.konvenas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, index_4217)
en: index-4217.fits
eo: indekso-4217.konvenas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, index_4215)
en: index-4215.fits
eo: indekso-4215.konvenas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_55) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_78)
en: (13.6 G)
eo: (13,6 G)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, index_4115)
en: index-4115.fits
eo: indekso-4115.konvenas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, index_4206)
en: index-4206-*.fits
eo: indekso-4206-*.konvenas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, index_4218)
en: index-4218.fits
eo: indekso-4218.konvenas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, index_4201)
en: index-4201-*.fits
eo: indekso-4201-*.konvenas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, index_4108)
en: index-4108.fits
eo: indekso-4108.konvenas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, index_4208)
en: index-4208.fits
eo: indekso-4208.konvenas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, index_4207)
en: index-4207-*.fits
eo: indekso-4207-*.konvenas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, index_4110)
en: index-4110.fits
eo: indekso-4110.konvenas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, index_4109)
en: index-4109.fits
eo: indekso-4109.konvenas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, index_4212)
en: index-4212.fits
eo: indekso-4212.konvenas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, index_4203)
en: index-4203-*.fits
eo: indekso-4203-*.konvenas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, index_4209)
en: index-4209.fits
eo: indekso-4209.konvenas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, index_4205)
en: index-4205-*.fits
eo: indekso-4205-*.konvenas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, index_4214)
en: index-4214.fits
eo: indekso-4214.konvenas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, index_4107)
en: index-4107.fits
eo: indekso-4107.konvenas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, index_4114)
en: index-4114.fits
eo: indekso-4114.konvenas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, index_5206)
en: index-5206-*.fits
eo: indekso-5206-*.konvenas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, index_4117)
en: index-4117.fits
eo: indekso-4117.konvenas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, index_4119)
en: index-4119.fits
eo: indekso-4119.konvenas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_69)
en: Diameters
eo: Diametroj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_26)
en: (arcminutes)
eo: (arkminutoj)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, index_4211)
en: index-4211.fits
eo: indekso-4211.konvenas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, index_4216)
en: index-4216.fits
eo: indekso-4216.konvenas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_134) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_135)
en: (filesize)
eo: (dosiergrandeco)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, index_4202)
en: index-4202-*.fits
eo: indekso-4202-*.konvenas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, index_4111)
en: index-4111.fits
eo: indekso-4111.konvenas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, index_4113)
en: index-4113.fits
eo: indekso-4113.konvenas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_21)
en: 2Mass Catalog
eo: 2 Amasa Katalogo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, index_5205)
en: index-5205-*.fits
eo: indekso-5205-*.konvenas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, index_4116)
en: index-4116.fits
eo: indekso-4116.konvenas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, index_4118)
en: index-4118.fits
eo: indekso-4118.konvenas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, index_5204)
en: index-5204-*.fits
eo: indekso-5204-*.konvenas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, index_5201)
en: index-5201-*.fits
eo: indekso-5201-*.konvenas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, index_4204)
en: index-4204-*.fits
eo: indekso-4204-*.konvenas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, index_5202)
en: index-5202-*.fits
eo: indekso-5202-*.konvenas

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Load Typical Default Paths
eo: Ŝargi Tipajn Defaŭlt-Vojojn

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, defaultPathSelector)
en: Choose your current setup from the list to load the typical paths to those programs for your computer
eo: Elektu vian nunan agordon el la listo por ŝargi la tipajn vojojn al tiuj programoj por via komputilo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, defaultPathSelector)
en: Select to load one of the default sets
eo: Elektu por ŝargi unu el la defaŭltaj aroj

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, defaultPathSelector)
en: Linux Default
eo: Linukso Defaŭlta

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, defaultPathSelector)
en: Linux KStars Internal
eo: Linukso KStars Interna

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, defaultPathSelector)
en: Windows ANSVR
eo: Vindozo ANSVR

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, defaultPathSelector)
en: Windows Cygwin
eo: Vindozo Cygwin

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Local Sextractor Program
eo: Loka Ekstraktila Programo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_19)
en: sextractor binary:
eo: binara sextractor:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_SextractorBinary)
en: Path to Sextractor binary file
eo: Vojo al Sextractor binara dosiero

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Local Astrometry.net or Local ANSVR
eo: Loka Astrometry.net aŭ Loka ANSVR

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_AstrometryConfFile)
en: Astrometry.net configuration file
eo: Astrometry.net agorda dosiero

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_AstrometryWCSInfo)
en: Astrometry.net wcsinfo binary
eo: Astrometry.net wcsinfo-binara

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_AstrometrySolverBinary)
en: Astrometry.net solve-field binary path
eo: Astrometry.net solvi-kampa binara vojo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15)
en: solver binary:
eo: solvilo binara:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: config:
eo: agordo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_20)
en: ASTAP binary:
eo: ASTAP duuma:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_ASTAPExecutable)
en: ASTAP Program binary path
eo: ASTAP Programo binara vojo

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_6)
en: Watney Solver
eo: Watney Solvanto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_21)
en: Watney binary:
eo: Watney duuma:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_WatneyBinary)
en: Watney Program binary path
eo: Watney Program binara vojo

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Online Astrometry.net or Remote ANSVR
eo: Enreta Astrometry.net aŭ Remote ANSVR

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_AstrometryAPIURL)
en: <html><head/><body><p>Scheme and Authority part of URL (e.g. https://nova.astrometry.net)</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Skema kaj Aŭtoritata parto de la URL (ekz. https://nova.astrometry.net)</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Time out:
eo: Tempo elĉerpita:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_AstrometryTimeout)
en: Timeout in seconds to wait for astrometry solver to complete
eo: Tempo en sekundoj por atendi ke astrometria solvanto finiĝos

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_AstrometryAPIKey)
en: API Key
eo: API Ŝlosilo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17)
en: API Key:
eo: API Ŝlosilo:

en: First Capture
eo: Unua Kapto

en: First Solve
eo: Unua Solvo

en: Finding CP
eo: Trovi CP

en: First Rotation
eo: Unua Rotacio

en: First Settle
eo: Unua Stabiliĝo

en: Second Capture
eo: Dua Kapto

en: Second Solve
eo: Dua Solvo

en: Second Rotation
eo: Dua Rotacio

en: Second Settle
eo: Dua Stabiliĝo

en: Third Capture
eo: Tria Kapto

en: Third Solve
eo: Tria Solvo

en: Select Star
eo: Elekti Stelon

en: Refreshing
eo: Refreŝiga

en: Refresh Complete
eo: Refreŝigi Kompleta

en: <p>Polar Alignment tool requires a German Equatorial Mount.</p>
eo: <p>Ilo de Polusa Paraleligo postulas Germanan Ekvatoran Muntilon.</p>

en: Refresh solver timed out: %1s
eo: Refreŝiga solvilo elĉerpita: %1s

en: Refresh solver failed: %1s
eo: Refreŝiga solvilo malsukcesis: %1s

en: PAA: Solver failed, retrying.
eo: PAA: Solvanto malsukcesis, reprovante.

en: PAA: Stopping, solver failed too many times.
eo: PAA: Ĉesante, solvilo malsukcesis tro multajn fojojn.

en: Mount first rotation is complete.
eo: Muntilo unua rotacio estas kompleta.

en: Mount second rotation is complete.
eo: Muntilo dua rotacio estas kompleta.

en: Mount aborted. Reverse RA axis direction and try again.
eo: Muntado abortita. Inversigi la direkton de la RA-akso kaj provi denove.

en: Warning: Equatorial Grid Lines will not be drawn due to limited resources mode.
eo: Averto: Ekvatoraj Kradlinioj ne estos desegnitaj pro limigita reĝimo.

en: Clearing mount Alignment Model...
eo: Malplenigante muntaĵan vicigomodelon...

en: This could cause the telescope to cross the meridian.
eo: Ĉi tio povus kaŭzi la teleskopon transiri la meridiano.

en: Parking the mount...
eo: Parkigante la muntilon...

en: Please wait until mount completes rotating to RA (%1) DE (%2)
eo: Bonvolu atendi ĝis muntado finiĝos turniĝanta al RA (%1) DE (%2)

en: PAA: Failed to findCorrectedPixel.
eo: PAA: Malsukcesis trovi CorrectedPixel.

en: PAA: Failed to find RA Axis center.
eo: PAA: Malsukcesis trovi RA Axis-centron.

en: Polar-alignment star cannot be updated during refresh phase as it might affect error measurements.
eo: Polus-paraleliga stelo ne povas esti ĝisdatigita dum refreŝiga fazo ĉar ĝi povus influi erarajn mezuradojn.

en: First manual rotation done.
eo: Unua mana rotacio farita.

en: Second manual rotation done.
eo: Dua mana rotacio farita.

en: Mount is synced to celestial pole. You can now continue Polar Alignment Assistant procedure.
eo: Muntaĵo estas sinkronigita al ĉiela poluso. Vi nun povas daŭrigi la proceduron de Polar Alignment Assistant.

en: Please wait while WCS data is processed...
eo: Bonvolu atendi dum WCS-datumoj estas procesitaj...

en: WCS data processing is complete.
eo: WCS-datumtraktado estas kompleta.

en: WCS info is now valid. Capturing next frame...
eo: WCS-informoj nun validas. Kaptante sekvan kadron...

en: Failed to process World Coordinate System: %1. Try again.
eo: Malsukcesis prilabori Mondan koordinatsistemon: %1. Provi denove.

en: PAA: Failed to find the RA axis. Quitting.
eo: PAA: Malsukcesis trovi la RA-akson. Ĉesi.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, PAHMessageText)
en: <p>The assistant requires three images to find a solution.  Ekos is now capturing the first image...</p>
eo: <p>La asistanto bezonas tri bildojn por trovi solvon. Ekos nun kaptas la unuan bildon...</p>

en: <p>Solving the <i>first</i> image...</p>
eo: <p>Solvante la <i>unuan</i> bildon...</p>

en: <p>Executing the <i>first</i> mount rotation...</p>
eo: <p>Efektivigante la <i>unuan</i> rotacion de muntaĵo...</p>

en: <p>Settling after the <i>first</i> mount rotation.</p>
eo: <p>Stabiliĝante post la <i>unua</i> rotacio de muntaĵo.</p>

en: <p>Settling after the <i>second</i> mount rotation.</p>
eo: <p>Stabiliĝante post la <i>dua</i> rotacio de muntaĵo.</p>

en: <p>Capturing the second image...</p>
eo: <p>Kaptante la duan bildon...</p>

en: <p>Solving the <i>second</i> image...</p>
eo: <p>Solvante la <i>duan</i> bildon...</p>

en: <p>Executing the <i>second</i> mount rotation...</p>
eo: <p>Plenumante la <i>duan</i> muntaĵan rotacion...</p>

en: <p>Capturing the <i>third</i> and final image...</p>
eo: <p>Kaptante la <i>trian</i> kaj lastan bildon...</p>

en: <p>Solving the <i>third</i> image...</p>
eo: <p>Solvante la <i>trian</i> bildon...</p>

en: <p>Choose your exposure time & select an adjustment method. Then click <i>refresh</i> to begin adjustments.</p>
eo: <p>Elektu vian ekspontempon & elektu alĝustigmetodon. Tiam alklaku <i>refreŝigi</i> por komenci alĝustigojn.</p>

en: <p>Choose your exposure time & select an adjustment method. Click <i>Refresh</i> to begin.</p><p>Correction triangle is plotted above. <i>Zoom in and select a bright star</i> to reposition the correction vector. Use the <i>MoveStar & Calc Error</i> method to estimate the remaining error.</p>
eo: <p>Elektu vian ekspontempon kaj elektu alĝustigmetodon. Klaku <i>Refreŝigi</i> por komenci.</p><p>Korektotriangulo estas grafikita supre. <i>Zomu kaj elektu helan stelon</i>por repozicii la korektovektoron. Uzu la<i>MoveStar & Calc Error</i>-metodon por taksi la restantan eraron.</p>

en: <p>Adjust mount's <i>Altitude and Azimuth knobs</i> to reduce the polar alignment error.</p><p>Be patient, plate solving can be affected by knob movement. Consider using results after 2 images.  Click <i>Stop</i> when you're finished.</p>
eo: <p>Alĝustigu la <i>Altecajn kaj Azimutajn butonojn</i> de muntaĵo por redukti la polusan eraron de vicigo.</p><p>Estu pacienca, la pletsolvado povas esti tuŝita de butona movado. Konsideru uzi rezultojn post 2 bildoj. Alklaku <i>Halti</i> kiam vi finis.</p>

en: <p>Adjust mount's <i>Altitude knob</i> to move the star along the yellow line, then adjust the <i>Azimuth knob</i> to move it along the Green line until the selected star is centered within the crosshair.</p><p>Click <i>Stop</i> when the star is centered.</p>
eo: <p>Alĝustigu la <i>Altecbutonon</i> de muntaĵo por movi la stelon laŭ la flava linio, tiam alĝustigu la <i>Azimutan butonon</i> por movi ĝin laŭ la Verda linio ĝis la elektita stelo estas centrita en la kruchalo.</p><p>Alklaku <i>Halti</i> kiam la stelo estas centrita.</p>

en: Cannot change to MoveStar algorithm once refresh has begun
eo: Ne povas ŝanĝi al MoveStar-algoritmo post kiam la refreŝiĝo komenciĝis

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QStackedWidget, PAHWidgets)
en: <p>Polar Alignment Helper tool requires the following:</p><p>1. German Equatorial Mount</p><p>2. Wide FOV &gt; 1 degrees</p><p>For small FOVs, use the Legacy Polar Alignment Tool.</p>
eo: <p>Ilo de Polar Alignment Helper postulas la jenon:</p><p>1. Germana Ekvatora Muntaĵo</p><p>2. Larĝa FOV &gt; 1 gradoj</p><p>Por malgrandaj FOV-oj, uzu la Legacy Polar Alignment Tool.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, introText)
en: <html><head/><body><p>Put your equatorial mount either (a) in the home position pointed toward the celestial pole or (b) pointed anywhere ideally near the meridian. Select <span style=" font-weight:600;">mount direction</span> and <span style=" font-weight:600;">speed </span>and then click <span style=" font-weight:600;">Start</span> to begin the polar alignment process.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Metu vian ekvatoran muntaĵon aŭ (a) en la hejman pozicion direktitan al la ĉiela poluso aŭ (b) direktita ie ajn ideale proksime de la meridiano. Elektu <span style=" font-weight:600;">montdirekton</span> kaj <span style=" font-weight:600;">rapidecon </span>kaj poste alklaku <span style= " font-weight:600;">Komencu</span> komenci la procezon de polusa vicigo.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, FOVDisabledLabel)
en: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Disabled: FOV must be 10 arcmins or wider. 60+ arcminutes is recommended.</span></p></body></html>
eo: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Malŝaltita: FOV devas esti 10 arkminutoj aŭ pli larĝa. 60+ arkminutoj rekomendas.</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, directionLabel)
en: Direction:
eo: Direkto:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, pAHDirection)
en: Mount direction
eo: Montdirekto

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, pAHDirection) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, MountPierside)
en: West
eo: Okcidenta

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, pAHDirection) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, MountPierside)
en: East
eo: Oriento

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, pAHRotation)
en: Rotation magnitude in degrees
eo: Grando de rotacio en gradoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Speed:
eo: Rapido:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, pAHManualSlew)
en: Toggle for manual slewing with non-GOTO mounts
eo: Ŝaltilo por mana svingado kun ne-GOTO-muntiloj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, pAHManualSlew)
en: Manual slew
eo: Mana slew

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, manualRotateText)
en: Please rotate your mount in RA
eo: Bonvolu turni vian muntaĵon en RA

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, PAHRefreshB)
en: Start the refresh phase--where image captures loop while you adjust the altitude and azimuth knobs to correct polar alignment.
eo: Komencu la refreŝigan fazon--kie bildo kaptas buklon dum vi ĝustigas la altecon kaj azimutajn butonojn por korekti polusan vicigon.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, PAHRefreshB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, refreshB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, refreshSourceB)
en: Refresh
eo: Refreŝigi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, pAHExposure)
en: Exposure duration in seconds during refresh phase
eo: Ekspondaŭro en sekundoj dum refreŝiga fazo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, PAHIteration)
en: Image#
eo: Bildo#

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, pAHRefreshAlgorithm)
en: <html><head/><body><p>Select polar-alignment correction algorithm:</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Plate Solve</span>: Uses plate solving to track what the corrected alignment error is during the Refresh process. User should try to reduce the error in the Updated Err line below and minimize the size of the arrows. This is the only scheme that can fully correct an error larger than the image field-of-view, but depends on reliable plate solving. </li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Move Star</span>: A triangle is overlayed on the above captured image. User selects a star and moves the star along the triangle to improve the polar alignment. Corrected polar-alignment error is not estimated during the process. If the alignment error is larger than the image field-of-view, this scheme must be used iteratively.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Move Star and Calc Error</span>: Like Move Star, but Ekos attempts to track the star being moved and estimates the current alignment error when it can.</li></ul><p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Elekti korektan algoritmon de polusa vicigo:</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin- dekstre: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Pletsolvi</span>: Uzas pletsolvadon por spuri kia estas la korektita viciga eraro dum la Refreŝiĝ-procezo. Uzanto devus provi redukti la eraron en la Ĝisdatigita Err-linio sube kaj minimumigi la grandecon de la sagoj. Ĉi tiu estas la nura skemo kiu povas plene korekti eraron pli grandan ol la bilda vidkampo, sed dependas de fidinda pleta solvado. </li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; "><span style=" font-weight:600;">Movi Stelon</span>: Triangulo estas supermetita sur la supre kaptita bildo. Uzanto elektas stelon kaj movas la stelon laŭ la triangulo por plibonigi la polusan vicigon. Korektita eraro de polusa paraleligo ne estas taksita dum la procezo. Se la viciga eraro estas pli granda ol la bilda vidkampo, tiu ĉi skemo devas esti uzata ripete.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Movi Stelo kaj Kalk-eraro</span>: Kiel Movi Stelon, sed Ekos provas spuri la movatan stelon kaj taksas la nunan alinean eraron kiam ĝi povas.</li></ul><p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, pAHRefreshAlgorithm)
en: Plate Solve
eo: Pletsolvi

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, pAHRefreshAlgorithm)
en: Move Star
eo: Movi Stelon

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, pAHRefreshAlgorithm)
en: Move Star & Calc Error
eo: Stelmova & Kalkula Eraro

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_PAHOrigErrorTotal) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, PAHOrigErrorTotal)
en: Polar Alignment total error measured by the 3 exposures at the start of the polar-alignment procedure.
eo: Polar Alignment totala eraro mezurita per la 3 malkovroj ĉe la komenco de la polusa-viciga proceduro.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_PAHOrigErrorTotal)
en: Measured Err:
eo: Mezurita eraro:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_PAHOrigErrorAlt) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, PAHOrigErrorAlt)
en: Polar Alignment altitude error measured by the 3 exposures at the start of the polar-alignment procedure.
eo: Polar Alignment alteca eraro mezurita per la 3 malkovroj ĉe la komenco de la polusa-viciga proceduro.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_PAHOrigErrorAz) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, PAHOrigErrorAz)
en: Polar Alignment azimuth error measured by the 3 exposures at the start of the polar-alignment procedure.
eo: Polar Alignment-azimuta eraro mezurita per la 3 malkovroj ĉe la komenco de la polusa-viciga proceduro.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_PAHUpdatedErrorTotal) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, PAHUpdatedErrorTotal)
en: Polar Alignment total error estimated after recent adjustments.
eo: Polar Alignment totala eraro taksita post lastatempaj alĝustigoj.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_PAHUpdatedErrorTotal)
en: Updated Err:
eo: Ĝisdatigita Eraro:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_PAHUpdatedErrorAlt) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, PAHUpdatedErrorAlt)
en: Polar Alignment altitude error estimated after recent adjustments.
eo: Polar Alignment alteca eraro taksita post lastatempaj alĝustigoj.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_PAHUpdatedErrorAz) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, PAHUpdatedErrorAz)
en: Polar Alignment azimuth error estimated after recent adjustments.
eo: Polar Alignment azimuta eraro taksita post lastatempaj alĝustigoj.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, PAHStartB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, PAHStartB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, startB)
en: Start
eo: Komenci

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, PAc1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, PAc2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, PAc3) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CaptureLogging) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, captureLabel) i18n: ectx: propert
en: Capture
eo: Kapto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, PAso1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, PAso2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, PAso3) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, SolveButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, solveButton)
en: Solve
eo: Solvi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, PAsetup)
en: Setup
eo: Agordi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, PAadjust)
en: Adjust
eo: Alĝustigi

en: Cannot set solver to remote. The Ekos equipment profile must include the astrometry Auxiliary driver.
eo: Ne povas agordi solvilon al fora. La Ekos-ekipaĵprofilo devas inkluzivi la astrometrian Helppelilon.

en: Cannot open file %1 for reading.
eo: Ne povas malfermi dosieron %1 por legado.

en: Failed to find solver properties.
eo: Malsukcesis trovi solvilpropraĵojn.

en: Not enough memory for file %1.
eo: Ne sufiĉa memoro por dosiero %1.

en: Starting remote solver...
eo: Komencante fora solvanto...

en: Failed to find solver settings.
eo: Malsukcesis trovi solvantajn agordojn.

en: Parked
eo: Parkita

en: Parking
eo: Parkejo

en: Moving
eo: Movanta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, trackingLabel)
en: Tracking
eo: Spurado

en: Current Session
eo: Nuna Seanco

en: Read from File
eo: Legi el Dosiero

[ctx: @title:window]
note: i18n call below is broken up (and the word "analyze" is protected from it) because i18n translates "analyze" to "analyse" for the English UK locale, but we need to keep it ".analyze" because that's what how the files are named.
en: Select input file
eo: Elekti enigdosieron

en: All Files (*)
eo: Ĉiuj Cosieroj (*)

en: Could not find image file: %1
eo: Ne eblis trovi bildodosieron: %1

en: Cannot display temporary image file: %1
eo: Ne eblas montri provizoran bilddosieron: %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FocusLogging) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, focusStepCheck) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, schedulerFocusStep)
en: Focus
eo: Fokuso

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, alignStepCheck) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, schedulerAlignStep)
en: Align
eo: Vicigi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_GuideLogging) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, guideB) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, guideStepCheck) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, schedulerGuideStep)
en: Guide
eo: Gvidilo

en: Flip
eo: Inversigi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_INDIMountLogging) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_MountLogging) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mountLabel)
en: Mount
eo: Muntaĵo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, jobLabel)
en: Job
eo: Tasko

en: The "Auto Compute HFR" option in the KStars FITS options menu is not set. You won't get HFR values without it. Once you set it, newly captured images will have their HFRs computed.
eo: La elekteblo "Auto Compute HFR" en la opciomenuo de KStars FITS ne estas agordita. Vi ne ricevos HFR-valorojn sen ĝi. Post kiam vi fiksas ĝin, lastatempe kaptitaj bildoj havos siajn HFRojn komputitaj.

en: The "Auto Compute HFR" option in the KStars FITS options menu is not set. You won't get # stars in capture image values without it. Once you set it, newly captured images will have their stars detected.
eo: La elekteblo "Auto Compute HFR" en la opciomenuo de KStars FITS ne estas agordita. Vi ne ricevos # stelojn en kaptaj bildaj valoroj sen ĝi. Post kiam vi fiksas ĝin, lastatempe kaptitaj bildoj havos siajn stelojn detektitaj.

en: Aborted
eo: Ĉesigita

en: Connected
eo: Konektis

en: Disconnected
eo: Malkonektita

en: Capturing
eo: Kaptante

en: Looping
eo: Buklo

en: Subtracting
eo: Subtrahi

en: Subframing
eo: Subkadrado

en: Selecting star
eo: Elektanta stelon

en: Calibrating
eo: Kalibrado

en: Calibration error
eo: Kalibrara eraro

en: Calibrated
eo: Kalibritaj

note: i18n("Calibrating");
en: Guiding
eo: Gvidado

en: Suspended
eo: Nuligita

en: Reacquiring
eo: Reakirante

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ManualDither)
en: Manual Dithering
eo: Mana Dithering

en: Dithering error
eo: Dithering eraro

en: Dithering successful
eo: Dithering sukcesa

en: Settling
eo: Ekloĝante

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, timelineLabel)
en: Timeline
eo: Templinio

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, inputLabel)
en: Input:
eo: Enigo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, prevFileB)
en: <html><head/><body><p>Display the previous .analyze file.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Montri la antaŭan .analyze-dosieron.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, nextFileB)
en: <html><head/><body><p>Display the next .analyze file.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Montri la sekvan .analyze-dosieron.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, inputCombo)
en: <html><head/><body><p>Select the input for the plots. This can be the current Ekos session, or it can be read from a file.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Elektu la enigon por la diagramoj. Tio povas esti la nuna Ekos-seanco, aŭ ĝi legeblas el dosiero.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, fullWidthCB)
en: <html><head/><body><p>Keep the plot at the full input width.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Konservi la diagramon je la plena eniga larĝo.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, fullWidthCB)
en: Full Width
eo: Plena Larĝo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, keepCurrentCB)
en: <html><head/><body><p>While recording live, Keep the plot recent. That is, the most recent actions performed by Ekos are shown on the right side of the plot.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p> Dum registrado en vivas, teni la diagramon freŝa. Tio estas, la plej lastatempaj agoj faritaj de Ekos estas montritaj sur la dekstra flanko de la diagramo.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, keepCurrentCB)
en: Latest
eo: Plej lasta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, helpB)
en: Help...
eo: Helpo...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, statsLabel) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, solveInfo) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, statForm)
en: Statistics
eo: Statistikoj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, prevSessionB)
en: <html><head/><body><p>Move from the selected session to its previous session (on its left). Keyboard: control-left.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Movi de la elektita seanco al ĝia antaŭa seanco (je sia maldekstro). Klavaro: ctrl-maldekstrensago.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, zoomInB)
en: <html><head/><body><p>Zoom in to the x-axis on the Timeline and Statistics plots. That is, show a shorter time period.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Zomi al la x-akso sur la Templinio kaj Statistiko-diagramoj. Tio estas, montri pli mallongan periodon.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, cursorTimeOut)
en: <html><head/><body><p>The number of seconds from the start of the log to the statistics cursor. If there is no cursor and latest is checked, then it is the time at the right-side of the plot.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>La nombro da sekundoj de la komenco de la protokolo ĝis la statistika kursoro. Se ne estas kursoro kaj plej lasta estas kontrolita, tiam ĝi estas la tempo ĉe la dekstra flanko de la diagramo.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, cursorClockTimeOut)
en: <html><head/><body><p>The clock-time for the statistics plot cursor. If there is no cursor and latest is checked, then it is the clock time at the right-side of the plot.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>La horloĝtempo por la statistika grafika kursoro. Se ne estas kursoro kaj plej lasta estas kontrolita, tiam ĝi estas la horloĝo ĉe la dekstra flanko de la diagramo.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, zoomOutB)
en: <html><head/><body><p>Zoom out on the x-axis on the Timeline and Statistics plots. That is, show a longer time period.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Elzomi sur la x-akso en la Templinio- kaj Statistiko-diagramoj. Tio signifas, montri pli longan periodon.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, nextSessionB)
en: <html><head/><body><p>Move from the selected session to its next session (on its right). Keyboard: control-right.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Movi de la elektita seanco al ĝia antaŭa seanco (je sia dekstro). Klavaro: ctrl-dekstrensago.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QScrollBar, analyzeSB)
en: <html><head/><body><p>If possible display previous (scroll to left) or future (scroll to right) sections of the Timeline and Statistics plot.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Se eble, montri antaŭajn (rulumi maldekstren) aŭ estontajn (rulumi dekstren) sekciojn de la Templinio kaj Statistiko-diagramo.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label2)
en: Guide:
eo: Gvidilo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mountLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Mount:
eo: Muntaĵo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Capture:
eo: Kapto:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, raCB)
en: <html><head/><body><p>Plot the right ascension (RA) drift error in arc-seconds.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Desegni la driv-eraron de dekstra supreniĝo (RA) en arkaj sekundoj.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, raOut)
en: <html><head/><body><p>The right ascension (RA) drift error in arc-seconds. Click here to view this axis on left-axis values. Shares axis with RA/DEC error, drift, and RMS values. Double click to update axis.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>La dekstra ĉieliro (RA) driva eraro en arksekundoj. Klaku ĉi tie por vidi ĉi tiun akson sur maldekstra-akso valoroj. Kunhavas akson kun RA/DEC-eraro, drivo kaj RMS-valoroj. Duoble alklaku por ĝisdatigi akson.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, decCB)
en: <html><head/><body><p>Plot the declination (DEC) drift error in arc-seconds.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Desegni la driv-eraron de malsupreniĝo (DEC) en arkaj sekundoj.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, decOut)
en: <html><head/><body><p>Plot the declination (DEC) drift error in arc-seconds. Click here to view this axis on left-axis values. Shares axis with RA/DEC error, drift, and RMS values. Double click to update axis.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Desegni la eraron pri deklinacio (DEC) en arksekundoj. Klaku ĉi tie por vidi ĉi tiun akson sur maldekstra-akso valoroj. Kunhavas akson kun RA/DEC-eraro, drivo kaj RMS-valoroj. Duoble alklaku por ĝisdatigi akson.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, raPulseCB)
en: <html><head/><body><p>Plot the right ascension (RA) guide pulses in milliseconds.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Desegni la gvidajn pulsojn de dekstra supreniro (RA) en milisekundoj.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, raPulseCB)
en: ra pulse
eo: ra pulso

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, raPulseOut)
en: <html><head/><body><p>The right ascension (RA) guide pulses in milliseconds. Click here to view this axis on left-axis values. Double click to update axis.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>La dekstra supreniro (RA) gvidas pulsojn en milisekundoj. Klaku ĉi tie por vidi ĉi tiun akson sur maldekstra-akso valoroj. Duoble alklaku por ĝisdatigi akson.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, decPulseCB)
en: <html><head/><body><p>Plot the declination (DEC) guide pulses in milliseconds.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Desegni la malsupreniĝajn (DEC) gvidpulsojn en milisekundoj.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, decPulseOut)
en: <html><head/><body><p>The declination (DEC) guide pulses in milliseconds. Click here to view this axis on left-axis values. Double click to update axis.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>La deklinacio (DEC) gvidas pulsojn en milisekundoj. Klaku ĉi tie por vidi ĉi tiun akson sur maldekstra-akso valoroj. Duoble alklaku por ĝisdatigi akson.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, driftCB)
en: <html><head/><body><p>Plot the combined RA and DEC drift error in arc-seconds.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Desegni la kombinitan RA kaj DEC driv-eraron en arksekundoj.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, driftCB)
en: drift
eo: drivi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, driftOut)
en: <html><head/><body><p>The combined RA and DEC drift error in arc-seconds. Click here to view this axis on left-axis values. Shares axis with RA/DEC error, drift, and RMS values. Double click to update axis.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>La kombinita RA kaj DEC driva eraro en arksekundoj. Klaku ĉi tie por vidi ĉi tiun akson sur maldekstra-akso valoroj. Kunhavas akson kun RA/DEC-eraro, drivo kaj RMS-valoroj. Duoble alklaku por ĝisdatigi akson.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, rmsCB)
en: <html><head/><body><p>Plot the root-mean-squared (RMS) value of the combined RA and DEC drift in arc-seconds, averaged on approximately the past 40 samples.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Ploku la radik-kvadratan valoron (RMS) de la kombinita RA kaj DEC-drivo en arksekundoj, averaĝe sur proksimume la pasintaj 40 specimenoj.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, rmsOut)
en: <html><head/><body><p>The root-mean-squared (RMS) value of the combined RA and DEC drift in arc-seconds, averaged on approximately the past 40 samples. Click here to view this axis on left-axis values. Shares axis with RA/DEC error, drift, and RMS values. Double click to update axis.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>La radik-mezura-kvadrata (RMS) valoro de la kombinitaj RA kaj DEC drivas en arksekundoj, averaĝe sur proksimume la pasintaj 40 specimenoj. Klaku ĉi tie por vidi ĉi tiun akson sur maldekstra-akso valoroj. Kunhavas akson kun RA/DEC-eraro, drivo kaj RMS-valoroj. Duoble alklaku por ĝisdatigi akson.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, skyBgCB)
en: <html><head/><body><p>Plot the sky background light (computed by SEP from the guide images).</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Desegni la ĉielfonan lumon (komputita de SEP el la gvidbildoj).</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, skyBgCB)
en: sky
eo: ĉielo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, skyBgOut)
en: <html><head/><body><p>The sky background light level (computed by SEP from the guide images). Click here to view this axis on left-axis values. Double click to update axis.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>La ĉiela fonlumnivelo (komputita de SEP el la gvidbildoj). Klaku ĉi tie por vidi ĉi tiun akson sur maldekstra-akso valoroj. Duoble alklaku por ĝisdatigi akson.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, numStarsCB)
en: <html><head/><body><p>Plot the number of stars detected in the guide images.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Desegni la nombron da steloj detektitaj en la gvidbildoj.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, numStarsCB) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, numCaptureStarsCB) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_55) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_23) i18n: ect
en: stars
eo: steloj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, numStarsOut)
en: <html><head/><body><p>The number of stars detected in the guide images. Click here to view this axis on left-axis values. Double click to update axis.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>La nombro da steloj detektitaj en la gvidbildoj. Klaku ĉi tie por vidi ĉi tiun akson sur maldekstra-akso valoroj. Duoble alklaku por ĝisdatigi akson.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, snrCB)
en: <html><head/><body><p>Plot the signal-to-noise ratio (SNR) of the guide star.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Desegni la signal-al-bruo-proporcion (SNR) de la gvidstelo.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, snrOut)
en: <html><head/><body><p>The signal-to-noise ratio (SNR) of the guide star. Click here to view this axis on left-axis values. Double click to update axis.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>La signal-al-bruo-proporcio (SNR) de la gvidstelo. Klaku ĉi tie por vidi ĉi tiun akson sur maldekstra-akso valoroj. Duoble alklaku por ĝisdatigi akson.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mountRaCB)
en: <html><head/><body><p>Plot the Right Ascension (RA) where the telescope is pointing.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Desegni la Dekstan Ĉieliĝon (RA) kien la teleskopo indikas.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, mountRaOut)
en: <html><head/><body><p>The Right Ascension (RA) in HMS where the telescope is pointing. Click here to view this axis on left-axis values. Double click to update axis.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>La Dekstra Ĉieliro (RA) en HMS kien la teleskopo indikas. Klaku ĉi tie por vidi ĉi tiun akson sur maldekstra-akso valoroj. Duoble alklaku por ĝisdatigi akson.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mountDecCB)
en: <html><head/><body><p>Plot the Declination (DEC) in where the telescope is pointing.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Desegni la Deklinacion (DEC) en kie la teleskopo indikas.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, mountDecOut)
en: <html><head/><body><p>The Declination (DEC) in degrees:arc-minutes:arc-seconds where the telescope is pointing. Click here to view this axis on left-axis values. Double click to update axis.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>La Deklinacio (DEC) en degrees:arc-minutes:arc-sekundoj kien la teleskopo indikas. Klaku ĉi tie por vidi ĉi tiun akson sur maldekstra-akso valoroj. Duoble alklaku por ĝisdatigi akson.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, azCB)
en: <html><head/><body><p>Plot the telescope's azimuth (degrees).</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Desegni la azimuton de la teleskopo (gradoj).</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, azOut)
en: <html><head/><body><p>The telescope's azimuth (degrees). Click here to view this axis on left-axis values. Double click to update axis.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>La azimuto de la teleskopo (gradoj). Klaku ĉi tie por vidi ĉi tiun akson sur maldekstra-akso valoroj. Duoble alklaku por ĝisdatigi akson.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, altCB)
en: <html><head/><body><p>Plot the telescope's altitude (degrees).</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Desegni la altecon de la teleskopo (gradoj).</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, altOut)
en: <html><head/><body><p>The telescope's altitude (degrees). Click here to view this axis on left-axis values. Double click to update axis.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>La alteco de la teleskopo (gradoj). Klaku ĉi tie por vidi ĉi tiun akson sur maldekstra-akso valoroj. Duoble alklaku por ĝisdatigi akson.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, pierSideCB)
en: <html><head/><body><p>Plot the mount's pier side (left) -> where the mount is pointing.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Desegni la muntaĵoflankon (maldekstre) -> kien la muntaĵo indikas.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, pierSideCB)
en: side
eo: flanko

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, pierSideOut)
en: <html><head/><body><p>The mount's pier side (left) -> where the mount is pointing. Click here to view this axis on left-axis values. Double click to update axis.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>La kajoflanko de la muntaĵo (maldekstre) -> kien la muntaĵo indikas. Klaku ĉi tie por vidi ĉi tiun akson sur maldekstra-akso valoroj. Duoble alklaku por ĝisdatigi akson.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mountHaCB)
en: <html><head/><body><p>Plot the mount's hour angle value.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Desegni la horan angulan valoron de la muntaĵo.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, mountHaOut)
en: <html><head/><body><p>The mount's hour angle value. Click here to view this axis on left-axis values. Double click to update axis.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>La horangula valoro de la muntaĵo. Klaku ĉi tie por vidi ĉi tiun akson sur maldekstra-akso valoroj. Duoble alklaku por ĝisdatigi akson.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, hfrCB)
en: <html><head/><body><p>Plot the Half-Flux Radius (in pixels) of the captured images.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Desegni la Duonfluan Radiuson (en rastrumeroj) de la kaptitaj bildoj.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, hfrOut)
en: <html><head/><body><p>The Half-Flux Radius (in pixels) of the captured images. Click here to view this axis on left-axis values. Double click to update axis.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>La Duonflua Radiuso (en rastrumeroj) de la kaptitaj bildoj. Klaku ĉi tie por vidi ĉi tiun akson sur maldekstra-akso valoroj. Duoble alklaku por ĝisdatigi akson.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, numCaptureStarsCB)
en: <html><head/><body><p>Plot the number of stars detected in the captured images.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Desegni la nombron da steloj detektitaj en la kaptitaj bildoj.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, numCaptureStarsOut)
en: <html><head/><body><p>Plot the number of stars detected in the captured images. Click here to view this axis on left-axis values. Double click to update axis.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Desegni la nombron da steloj detektitaj en la kaptitaj bildoj. Klaku ĉi tie por vidi ĉi tiun akson sur maldekstra-akso valoroj. Duoble alklaku por ĝisdatigi akson.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, medianCB)
en: <html><head/><body><p>Plot the median sample value in the captured images.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Desegni la mezan specimenan valoron en la kaptitaj bildoj.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, medianCB)
en: median
eo: mediano

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, medianOut)
en: <html><head/><body><p>Plot the median sample value in the captured images. Click here to view this axis on left-axis values. Double click to update axis.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Desegni la mezan specimenan valoron en la kaptitaj bildoj. Klaku ĉi tie por vidi ĉi tiun akson sur maldekstra-akso valoroj. Duoble alklaku por ĝisdatigi akson.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, eccentricityCB)
en: <html><head/><body><p>Plot the median star eccentricity in the captured images.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Desegni la mezan stelekscentrecon en la kaptitaj bildoj.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, eccentricityOut)
en: <html><head/><body><p>Plot the median star eccentricity in the captured images. Click here to view this axis on left-axis values. Double click to update axis.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Desegni la mezan stelekscentrecon en la kaptitaj bildoj. Klaku ĉi tie por vidi ĉi tiun akson sur maldekstra-akso valoroj. Duoble alklaku por ĝisdatigi akson.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, temperatureCB)
en: <html><head/><body><p>Plot the ambient temperature.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Desegni la ĉirkaŭan temperaturon.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, temperatureOut)
en: <html><head/><body><p>Plot the ambient temperature. Click here to view this axis on left-axis values. Double click to update axis.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Desegni la ĉirkaŭan temperaturon. Klaku ĉi tie por vidi ĉi tiun akson sur maldekstra-akso valoroj. Duoble alklaku por ĝisdatigi akson.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, rmsCCB)
en: <html><head/><body><p>Plot the root-mean-squared (RMS) value of the combined RA and DEC drift in arc-seconds, averaged on approximately the past 40 samples, but only in during capture.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Desegni la radik-kvadratan valoron (RMS) de la kombinita RA kaj DEC-drivo en arksekundoj, averaĝe sur proksimume la pasintaj 40 specimenoj, sed nur dum kapto. </p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, rmsCOut)
en: <html><head/><body><p>The root-mean-squared (RMS) value of the combined RA and DEC drift in arc-seconds, averaged on approximately the past 40 samples, but only in during capture. Click here to view this axis on left-axis values. Shares axis with RA/DEC error, drift, and RMS values. Double click to update axis.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>La radik-mezura-kvadrata valoro (RMS) de la kombinitaj RA kaj DEC drivas en arksekundoj, averaĝe sur proksimume la pasintaj 40 specimenoj, sed nur dum kapto. Klaku ĉi tie por vidi ĉi tiun akson sur maldekstra-akso valoroj. Kunhavas akson kun RA/DEC-eraro, drivo kaj RMS-valoroj. Duoble alklaku por ĝisdatigi akson.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, targetDistanceCB)
en: <html><head/><body><p>Plot the distance between the plate-solved captured image and the target position in arc-seconds. Must be enabled in scheduler options.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Desegni la distancon inter la pleto-solvita kaptita bildo kaj la celpozicio en arksekundoj. Devas esti ebligita en planigaj elektebloj.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, targetDistanceOut)
en: <html><head/><body><p>Plot the distance between the plate-solved captured image and the target position in arc-seconds. Must be enabled in scheduler options. Click here to view this axis on left-axis values. Double click to update axis.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Desegni la distancon inter la pleto-solvita kaptita bildo kaj la celpozicio en arksekundoj. Devas esti ebligita en la opcioj de planilo. Klaku ĉi tie por vidi ĉi tiun akson sur maldekstra-akso valoroj. Duoble alklaku por ĝisdatigi akson.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, focusPositionCB)
en: <html><head/><body><p>Plot the autofocus solution position.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Desegni la aŭtofokus-solvan pozicion.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, focusPositionCB)
en: focus
eo: fokuso

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, focusPositionOut)
en: <html><head/><body><p>Plot the autofocus solution position. Click here to view this axis on left-axis values. Double click to update axis.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Desegni la aŭtofokus-solvan pozicion. Klaku ĉi tie por vidi ĉi tiun akson sur maldekstra-aksaj valoroj. Duoble alklaku por ĝisdatigi akson.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, detailsCB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, DetailsButton)
en: Details
eo: Detaloj

[ctx: @title:window]
en: Y-Axis Tool
eo: Y-Akso Ilo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, statLabel)
en: Stat Name
eo: Stata Nomo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, upperLimitLabel)
en: Upper Limit
eo: Supra Limo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lowerLimitLabel)
en: Lower Limit
eo: Malsupra Limo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoLimitsCB)
en: Automatic Limits
eo: Aŭtomataj Limoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, leftAxisCB)
en: Use for Left Axis
eo: Uzi por Maldekstra Akso

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Color
eo: Koloro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, colorB)
en: Change
eo: Ŝanĝi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, defaultB)
en: Use Default Limits
eo: Uzi defaŭltajn limojn

en: Are you sure you want to quit?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas ĉesigi?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, queueTable) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, filterPB) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, Filter)
en: Filter
eo: Filtrilo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, queueTable)
en: Offset
eo: Deŝovo

en: Lock Filter
eo: Ŝlosi Filtrilon

en: # Focus Runs
eo: # Fokusruloj

en: Filter. * indicates reference filter. Double click to change
eo: Filtrilo. * indikas referencan filtrilon. Duoble klaku por ŝanĝi

en: # Focus Runs. Set per filter. 0 to ignore
eo: # Fokusruloj. Metitaj po filtrilo. 0 por ignori

en: AF Run %1
eo: AF-Rulo %1

en: AF Run %1. Calculated automatically but can be edited. Set to 0 to exclude from average.
eo: AF-Rulo %1. Kalkulita aŭtomate sed redakteblas. Agordu al 0 por ekskludi de mezumo.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, combinAlgorithmCombo)
en: Average
eo: Averaĝa

en: AF Average (mean).
eo: AF-Mezumo (averaĝa).

en: New Offset
eo: Nova Deŝovo

en: New Offset. Calculated relative to Filter with *. Can be edited.
eo: Nova Deŝovo. Kalkulita relative al Filtro kun *. Povas esti redaktata.

en: Save. Check to save the New Offset for the associated Filter.
eo: Konservi. Marku por konservi la Novan Deŝovon por la rilata Filtro.

en: Are you sure you want to stop Build Filter Offsets?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas ĉesigi konstruadon de Filtraj Deŝovoj?

en: Stop Build Filter Offsets
eo: Haltigi konstruadon de Filtraj Deŝovoj

en: An unexpected problem occurred.
    Stop Build Filter Offsets, or Cancel to retry?
eo: Okazis neatendita problemo.
    Ĉu haltigi konstruadon de Filtraj Deŝovoj, aŭ Nuligi por reprovi?

en: Build Filter Offsets Unexpected Problem
eo: Neatendita Problemo dum konstruado de Filtraj Deŝovoj

en: Processing complete.
eo: Procezado kompletiĝis.

en: Problem changing filter to %1...
eo: Problemo ŝanĝante filtrilon al %1...

en: Running Autofocus on %1 (%2/%3)...
eo: Rulante aŭtofokusadon sur %1 (%2/%3)...

en: (%1 ticks)
eo: (%1 skaleroj)

[ctx: Graphics tooltip; colume 1 is a header, column 2 is focus position, column 3 is temperature in °C, colunm 4 is altitude in °AltRow 1 is the headers, row 2 is the measured position, row 3 are the adaptations for temperature and altitude, row 4 is adapted position]
en: <head><style>  th, td, caption {white-space: nowrap; padding-left: 5px; padding-right: 5px;}  th { text-align: left;}  td { text-align: right;}  caption { text-align: center; vertical-align: top; font-weight: bold; margin: 0px; padding-bottom: 5px;}</head></style><body><table><caption align=top>Adapt Focus Explainer</caption><tr><th></th><th>Position</th><th>Temperature (°C)</th><th>Altitude (°Alt)</th></tr><tr><th>Measured Pos</th><td>%1</td><td>%2 %3</td><td>%4 %5</td></tr><tr><th>Adaptations</th><td>%6</td><td>%7</td><td>%8</td></tr><tr><th>Adapted Pos</th><td>%9</td></tr></table></body>
eo: <head><style>  th, td, caption {white-space: nowrap; padding-left: 5px; padding-right: 5px;}  th { text-align: left;}  td { text-align: right;}  caption { text-align: center; vertical-align: top; font-weight: bold; margin: 0px; padding-bottom: 5px;}</head></style><body><table><caption align=top>Fokus-Adapta Klarigilo</caption><tr><th></th><th>Pozicio</th><th>Temperaturo (°C)</th><th>Alteco (°Alt)</th></tr><tr><th>Mezurita Poz</th><td>%1</td><td>%2 %3</td><td>%4 %5</td></tr><tr><th>Adaptiĝoj</th><td>%6</td><td>%7</td><td>%8</td></tr><tr><th>Adaptita Poz</th><td>%9</td></tr></table></body>

en: Aborting Autofocus...
eo: Ĉesante Aŭtofokusadon...

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, buildOffsetsDialog)
en: Build Filter Offsets
eo: Konstrui Filtrilajn Deŝovojn

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, buildOffsetsAdaptFocus)
en: <html><head/><body><p>Check to apply Adaptive focus to Autofocus runs.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Marku por apliki Adaptan fokuson al Aŭtofokusaj ruloj.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, buildOffsetsAdaptFocus)
en: Adapt Focus
eo: Adapti Fokuson

en: Failed to load %1: %2
eo: Malsukcesis ŝargi %1: %2

en: Using available dark frame with %1 seconds exposure. Please take a dark frame with %1 seconds exposure for more accurate results.
eo: Uzante disponeblan malhelan kadron kun %1 sekunda ekspozicio. Bonvolu preni malhelan kadron kun %1 sekunda ekspozicio por pli precizaj rezultoj.

en: Dark frame %s is expired. Please create new master dark.
eo: Malhela kadro %s eksvalidiĝis. Bonvolu krei novan majstron mallumo.

en: Removing bad dark frame file %1
eo: Forigante malbonan malhelan kadran dosieron %1

en: Failed to load defect map %1
eo: Malsukcesis ŝargi difektan mapon %1

en: Failed to load defect map file %1
eo: Malsukcesis ŝargi difektan mapdosieron %1

en: Failed to load dark frame file %1
eo: Malsukcesis ŝargi malhelan kadran dosieron %1

en: Failed to process dark data.
eo: Malsukcesis prilabori malhelajn datumojn.

en: Failed to load dark data.
eo: Malsukcesis ŝargi malhelajn datumojn.

en: Received %1/%2 images.
eo: Ricevis %1/%2 bildoj.

en: Are you sure you want to delete all dark frames images and data?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas forigi ĉiujn mallumajn kadrajn bildojn kaj datumojn?

en: In progress...
eo: En progreso...

en: Failed to save master frame: %1
eo: Malsukcesis konservi majstran kadron: %1

en: Master Dark saved to %1
eo: Majstro Mallumo konservita al %1

en: Capture completed.
eo: Kapto finiĝis.

en: Defect map saved to %1
eo: Difekta mapo konservita al %1

en: Failed to save defect map to %1
eo: Malsukcesis konservi difektan mapon al %1

en: Optical train doesn't exist for id %1
eo: Optika ilĉeno ne ekzistas por id %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DarkLibrary)
en: Dark Library
eo: Malhela Biblioteko

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_27)
en: Prefer:
eo: Preferas:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, preferDarksRadio)
en: For the selected camera, remove noise by means of dark frame subtraction.
eo: Por la elektita fotilo, forigi bruon per malhela kadra subtraho.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, preferDarksRadio) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, darkTab)
en: Darks
eo: Mallumoj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, preferDefectsRadio)
en: For the selected camera, remove noise by means of defect map filtering.
eo: Por la elektita fotilo, forigi bruon per difekta mapa filtrado.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, preferDefectsRadio)
en: Defects
eo: Difektoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Exp. range:
eo: Eksp. intervalo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, temperatureStepLabel)
en: Step:
eo: Paŝo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, temperatureLabel)
en: T. range:
eo: T. gamo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, totalTime)
en: Total estimated time until all dark frames are captured and processed.
eo: Suma laŭtaksa tempo ĝis ĉiuj malhelaj kadroj estas kaptitaj kaj prilaboritaj.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, exposureOptionsLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, countLabel)
en: Count:
eo: Kalkulo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_34) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_22)
en: Algorithm:
eo: Algoritmo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, exposureStepSin)
en: Step size in seconds
eo: Paŝa grandeco en sekundoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Total time:
eo: Suma tempo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, minExposureSpin)
en: Minimum exposure time in seconds.
eo: Minimuma ekspoziciotempo en sekundoj.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, countSpin)
en: Captures per configuration. This number of images would be averaged to produce the master dark frame.
eo: Kaptoj per agordo. Ĉi tiu nombro da bildoj estus averaĝita por produkti la majstran malhelan kadron.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, temperatureToLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: To:
eo: Al:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, maxExposureSpin)
en: Maximum exposure time in seconds.
eo: Maksimuma ekspoziciotempo en sekundoj.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Total images:
eo: Sumaj bildoj:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, defectMapsTab)
en: Defect Maps
eo: Difektaj Mapoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Master Dark:
eo: Majstro Dark:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useTimeUpdate) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16)
en: Time:
eo: Tempo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, exposureLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_19)
en: Exposure:
eo: Ekspono:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17)
en: Temperature:
eo: Temperaturo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_18) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, minLabel_2)
en: Mean:
eo: Mezumo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_19) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, maxLabel_2)
en: Median:
eo: Mediano:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_20)
en: Std. deviation:
eo: Std. devio:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Bad Pixels
eo: Malbonaj Rastrumeroj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_21)
en: Hot pixels:
eo: Varmaj rastrumeroj:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, coldPixelsCount) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, hotPixelsCount)
en: Detected pixels after aggressiveness filter
eo: Detektitaj rastrumeroj post agreseca filtrilo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_22)
en: Cold pixels:
eo: Malvarmaj rastrumeroj:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, coldPixelsEnabled)
en: Enable cold pixel detection in the master dark frame.
eo: Ebligi detekton de malvarmaj rastrumeroj en la mastra malhela kadro.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, aggresivenessHotSlider)
en: Aggressiveness level. Increase value to include more hot pixels. Click Generate Map to execute.
eo: Nivelo de agreseco. Pliigu valoron por inkluzivi pli varmajn rastrumerojn. Alklaku Genera mapon por efektivigi.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, hotPixelsEnabled)
en: Enable detection of hot pixels in the master dark frame.
eo: Ebligi detekton de varmaj rastrumeroj en la majstra malhela kadro.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, aggresivenessColdSlider)
en: Aggressiveness level. Increase value to include more cold pixels.  Click Generate Map to execute.
eo: Nivelo de agreseco. Pliigu valoron por inkluzivi pli da malvarmaj rastrumeroj. Alklaku Genera mapon por efektivigi.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, resetMapParametersB)
en: Reset aggressiveness sliders to default values.
eo: Restarigi ŝovilojn de agreseco al defaŭltaj valoroj.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, resetMapParametersB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, resetFrameB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, resetB) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Reset
eo: Restarigi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, generateMapB)
en: Detect hot and cold pixels within the aggressiveness threshold.
eo: Detekti varmajn kaj malvarmajn rastrumerojn ene de la agreseca sojlo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, generateMapB)
en: Generate Map
eo: Generi Mapon

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, saveMapB)
en: Save defect map to disk once the map results are satisfactory.
eo: Konservi difektan mapon al disko kiam la maprezultoj estas kontentigaj.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, mastersTab)
en: Masters
eo: Majstroj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, clearRowB)
en: Remove one row from the database and delete the associated dark frame from disk
eo: Forigi unu vicon de la datumbazo kaj forigi la rilatan malhelan kadron de disko

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearRowB)
en: Clear Row
eo: Klara Vico

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: label, entry (MaxDarkTemperatureDiff), group (DarkLibrary)
en: Maximum acceptable difference between current and recorded dark frame temperature set point. When the difference exceeds this value, a new dark frame shall be captured for this set point.
eo: Maksimuma akceptebla diferenco inter aktuala kaj registrita malhela kadra temperaturo fikspunkto. Kiam la diferenco superas ĉi tiun valoron, nova malhela kadro estos kaptita por ĉi tiu fikspunkto.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: T. threshold:
eo: T. sojlo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, clearAllB)
en: Remove all dark frames data and files
eo: Forigi ĉiujn datumojn kaj dosierojn de malhelaj kadroj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearAllB)
en: Clear All
eo: Forigi Ĉion

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: ° C
eo: °C

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: label, entry (DarkLibraryDuration), group (DarkLibrary)
en: Reuse dark frames from the dark library for this many days. If exceeded, a new dark frame shall be captured and stored for future use.
eo: Reuzi malhelajn kadrojn de la malhela biblioteko dum tiom da tagoj. Se superite, nova malhela kadro estos kaptita kaj konservita por estonta uzo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Dark validity:
eo: Malhela valideco:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, openDarksFolderB)
en: Open folder where dark frames are stored
eo: Malfermi dosierujon, kie estas konservitaj malhelaj kadroj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, openDarksFolderB)
en: Darks Folder
eo: Darks Dosierujo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearExpiredB)
en: Clear Expired
eo: Clear Eksvalidiĝis

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTableView, darkTableView)
en: Double click to load dark frame
eo: Duoble alklaku por ŝargi malhelan kadron

en: No suitable dark frames or defect maps found. Please run the Dark Library wizard in Capture module.
eo: Neniuj taŭgaj malhelaj kadroj aŭ difektaj mapoj trovitaj. Bonvolu ruli la Malhelan Bibliotekan sorĉiston en Capture-modulo.

en: Filter exposure time during focus
eo: Filtri ekspontempon dum fokuso

en: Exposure
eo: Elmeto

en: Relative offset in steps
eo: Relativa deŝovo en paŝoj

en: Start Auto Focus when filter is activated
eo: Komenci Aŭtomatan Fokson kiam filtrilo estas aktivigita

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, startFocusB)
en: Auto Focus
eo: Aŭtomata Fokuso

en: Lock specific filter when running Auto Focus
eo: Ŝlosi specifan filtrilon dum funkciado de Aŭtomata Fokuso

en: Last AF solution. Updated automatically by the autofocus process.
eo: Lasta AF-solvo. Ĝisdatigita aŭtomate per la aŭtofokusa procezo.

en: Last AF Solution
eo: Lasta AF-solvo

en: The temperature of the last AF solution. Updated automatically by the autofocus process.
eo: La temperaturo de la lasta AF-solvo. Ĝisdatigita aŭtomate per la aŭtofokusa procezo.

en: Last AF Temp (°C)
eo: Lasta AF-Temp (°C)

en: The altitude of the last AF solution. Updated automatically by the autofocus process.
eo: La alteco  de la lasta AF-solvo. Ĝisdatigita aŭtomate per la aŭtofokusa procezo.

en: Last AF Alt (°Alt)
eo: Lasta AF-Altec (°Alt)

en: The number of ticks per °C increase in temperature. +ve for outward focuser movement
eo: La nombro da skalsubdividoj por °C pliiĝo de temperaturo. +ve por fokusila movo eksteren

en: Ticks / °C
eo: Eroj / °C

en: The number of ticks per degree increase in altitude. +ve for outward focuser movement
eo: La nombro da skalsubdividoj por grado pliiĝo de alteco. +ve por fokusila movo eksteren

en: Ticks / °Alt
eo: Eroj / °Alt

en: Mid-point wavelength of filter in nm
eo: Mezpunkta ondolongeco de filtrilo en nm

en: Wavelength
eo: Ondolongo:

en: Set filter to %1. Is filter set?
eo: Meti filtrilon al %1. Ĉu filtrilo estas fiksita?

en: Confirm Filter
eo: Konfirmi Filtrilon

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, FilterSettings) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, filterManagerB)
en: Filter Settings
eo: Filtrilaj Agordoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_INDIFilterWheelLogging) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, filterLabel)
en: Filter Wheel
eo: Filtrila Rado

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: <html><head/><body><p>Set <span style=" font-style:italic;">relative</span> filter offsets in steps either directly in the table or use the Build Offsets tool.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Meti <span style=" font-style:italic;">relativan</span> filtrilajn deŝovojn en paŝoj aŭ rekte en la tabelo aŭ usante la ilon Konstrui Deŝovojn.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buildOffsetsButton)
en: Build Offsets
eo: Konstrui Deŝovojn

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_FlatSyncFocus)
en: <html><head/><body><p>If using a filter wheel and an absolute position focuser, then always remember the focus position of the autofocus process for light frames in each filter. Before a flat frame is captured, the focuser is moved to the same focus point as light frames.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Se vi uzas filtrilon kaj absolutan pozicio-fokusilon, tiam ĉiam memoru la fokusan pozicion de la aŭtomata fokusa procezo por malpezaj kadroj en ĉiu filtrilo. Antaŭ ol plata kadro estas kaptita, la fokusilo estas movita al la sama fokuspunkto kiel malpezaj kadroj.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FlatSyncFocus)
en: Capture flats at the same focus as lights
eo: Kapti platojn ĉe la sama fokuso kiel lumoj

en: Paused
eo: Paŭzita

en: Completed
eo: Kompletigita

en: Preparing...
eo: Preparante...

en: Waiting...
eo: Atendas...

en: Dithering requested...
eo: Dithering petita...

en: Focusing...
eo: Fokuso...

en: Filter change...
eo: Ŝanĝo de filtrilo...

en: Aligning...
eo: Vicigante...

en: Calibrating...
eo: Kalibrado...

en: Meridian flip...
eo: Meridiano-flip...

en: Pause planned...
eo: Paŭzo planita...

en: Filter selected.
eo: Filtrilo elektita.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, LedStatusWidget) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, MeridianFlipStatusWidget)
en: Form
eo: Formo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, statusText)
en: <unknown>
eo: <nekonata>

en: Clear all logs (%1)
eo: Forigi ĉiujn protokolojn (%1)

en: Are you sure you want to delete all logs?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas forigi ĉiujn protokolojn?

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, clearLogsB)
en: Clear all logs
eo: Forigi ĉiujn protokolojn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: <html><head/><body><p>Enable Logs to diagnose issues with Ekos and INDI. If your system is resource limited, e.g. Raspberry Pi with SD Card, then only enable the necessary logs to help in diagnosing specific problems and turn them off when no longer needed. Logs consume resources and may slow the system down.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Ebligi Protokolojn por diagnozi problemojn kun Ekos kaj INDI. Se via sistemo estas rimede limigita, ekz. Raspberry Pi kun SD-Karto, nur ebligi la necesajn protokolojn por helpi diagnozi specifajn problemojn kaj malŝalti ilin kiam ne plu bezonate. Registraĵoj konsumas rimedojn kaj povas malrapidigi la sistemon.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Logs
eo: Registraĵoj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_SchedulerLogging)
en: Log Ekos Scheduler module activity
eo: Protokoli Ekos Scheduler modulaktivecon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SchedulerLogging)
en: Scheduler
eo: Planilo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_INDIWeatherLogging) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useWeatherCB) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, weatherBox)
en: Weather
eo: Vetero

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_GuideLogging)
en: Log Ekos Guide module activity
eo: Protokoli Ekos Guide modulo aktiveco

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_6)
en: Have problem with Ekos? Turn on logging for Ekos modules that exhibit issues.
eo: Ĉu vi havas problemon kun Ekos? Ŝaltu ensalutadon por Ekos-moduloj, kiuj montras problemojn.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_RegularLogging)
en: Enable regular debug output
eo: Ebligi regulan sencimigan eligon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_RegularLogging)
en: Reg&ular
eo: Reg&ula

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Output:
eo: Eligo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_DisableLogging)
en: Disable all logging output
eo: Malebligi ĉiujn protokol-eligojn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_DisableLogging)
en: &Disable
eo: &Malŝalti

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_INDILogging)
en: Log INDI devices activity
eo: Protokoli INDI-agadon

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_FITSLogging)
en: Log FITS processing activity
eo: Protokoli FITS prilaboradon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FITSLogging) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, captureEncodingS)
en: FITS
eo: AJTAS

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_LogToFile)
en: Log output to log file
eo: Protokoli eligo al protokolo dosiero

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_INDIAuxiliaryLogging)
en: Auxiliary
eo: Helpa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_LogToDefault)
en: Log debug messages to default output device used by the platform (e.g. Standard Error)
eo: Ensalutu sencimigajn mesaĝojn al defaŭlta eliga aparato uzata de la platformo (ekz. Norma Eraro)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_LogToDefault)
en: Defaul&t
eo: Defaŭl&ta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_INDIDomeLogging) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, domeBox) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useDomeCB)
en: Dome
eo: Kupolo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Verbosity:
eo: Vorteco:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_CaptureLogging)
en: Log Ekos Capture module activity
eo: Protokoli Ekos Capture modulo aktiveco

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AlignmentLogging)
en: Log Ekos Alignment module activity
eo: Protokoli Ekos Alignment modulo aktiveco

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AlignmentLogging)
en: Alignment
eo: Vicigo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ObservatoryLogging)
en: <html><head/><body><p>Log Ekos Observatory module activity</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Registri la agadon de la modulo de Observatorio de Ekos</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ObservatoryLogging) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, Observatory)
en: Observatory
eo: Observejo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_VerboseLogging)
en: Enable verbose debug output level
eo: Ebligi multvortan sencimigan elignivelon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_VerboseLogging)
en: &Verbose
eo: &Vortriĉa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_INDIDetectorLogging)
en: Detector
eo: Detektilo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_INDIAOLogging) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, AOLabel)
en: Adaptive Optics
eo: Adapta Optiko

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_FocusLogging)
en: Log Ekos Focus module activity
eo: Protokoli Ekos Focus modulo aktiveco

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_INDIFocuserLogging) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, focuserGroup)
en: Focuser
eo: Fokigisto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_INDIRotatorLogging) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, rotatorLabel)
en: Rotator
eo: Rotaciisto

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_9)
en: Have problems with INDI drivers? Turn on logging for drivers that exhibit issues.
eo: Ĉu vi havas problemojn kun INDI-peliloj? Ŝaltu protokoladon por peliloj, kiuj montras problemojn.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Drivers:
eo: Peliloj:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_MountLogging)
en: Log Ekos Mount module activity
eo: Protokoli agadon de la modulo Ekos Mount

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_showINDIMessages)
en: Display INDI status messages in the status bar
eo: Montri INDI-statusmesaĝojn en la statusbreto

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QCheckBox, kcfg_showINDIMessages) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_showINDIMessages)
en: Display incoming INDI status messages in KStars status bar
eo: Montri envenantajn INDI-statusmesaĝojn en la statusbreto de KStars

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showINDIMessages)
en: INDI messages in status &bar
eo: INDI-mesaĝoj en stato&breto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, showLogsB)
en: Open Logs Directory...
eo: Malfermi Dosierujon de Protokoloj...

en: New Train
eo: Nova Trajno

en: Primary
eo: Primaraj

en: Secondary
eo: Sekundara

en: Tertiary
eo: Terciara

en: Missing device detected (%1). Please reconfigure the optical trains before proceeding any further.
eo: Mankas aparato detektita (%1). Bonvolu reagordi la optikajn trajnojn antaŭ ol daŭrigi.

en: Missing devices detected (%1). Please reconfigure the optical trains before proceeding any further.
eo: Mankas aparatoj detektitaj (%1). Bonvolu reagordi la optikajn trajnojn antaŭ ol daŭrigi.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, OpticalTrain)
en: Optical Trains
eo: Optikaj Trajnoj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, addB)
en: <html><head/><body><p>Create a new optical train.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Krei novan optikan trajnon.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, removeB)
en: <html><head/><body><p>Delete selected optical train.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Forigi elektitan optikan trajnon.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, trainNamesList)
en: Optical train name (double click to change the name)
eo: Nomo de optika trajno (duoble alklaku por ŝanĝi la nomon)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, trainConfigBox) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, opticalTrainCombo)
en: Optical Train
eo: Optika Trajno

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, scopeLabel)
en: <html><head/><body><p>Select the scope or lens used in the optical train. This is a required selection in all trains.</p><p>To add, edit, or delete optical elements, tap the <span style=" font-weight:600;">Telescope &amp; Lens</span> button.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Elektu la amplekson aŭ lenson uzatan en la optika trajno. Tio estas postulata elekto en ĉiuj trajnoj.</p><p>Por aldoni, redakti aŭ forigi optikajn elementojn, frapu la <span style=" font-weight:600;">Teleskopo &amp; Lenso</span> butonon.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, scopeLabel)
en: <html><head/><body><p>Scope/Lens: <span style=" color:#ff0000;">*</span></p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Amplekso/Lenso: <span style=" color:#ff0000;">*</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, mountLabel)
en: Select which mount to use. Typically, all optical trains in the same profile use the same mount.
eo: Elektu kiun muntaĵon uzi. Tipe, ĉiuj optikaj trajnoj en la sama profilo uzas la saman muntaĵon.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, cameraLabel)
en: <html><head/><body><p>Select the imaging camera for this optical train.  This is a required selection in all trains.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Elektu la bildigan fotilon por ĉi tiu optika trajno.  Toi estas postulata elekto en ĉiuj trajnoj.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, cameraLabel)
en: <html><head/><body><p>Camera: <span style=" color:#ff0000;">*</span></p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Fotilo: <span style=" color:#ff0000;">*</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, dustCapLlabel)
en: Select a mechanized dust cap if any (e.g. FlipFlat).
eo: Elekti mekanizitan polvoĉapon se iu ajn (ekz. FlipFlat).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dustCapLlabel)
en: Dust cap:
eo: Polva ĉapo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, reducerLabel)
en: <html><head/><body><p>Select if any reducer or barlow is used in the train.</p><p><span style=" font-weight:600;">Reducer:</span> If the value is less than 1.0x, this element is considered as a reducer (focal length is decreased by this factor).</p><p><span style=" font-weight:600;">Barlow</span>: If the value is over 1.0x, then it is considered a barlow element (focal length is increased by this factor).</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Elekti ĉu iu reduktilo aŭ barlow estas uzata en la trajno.</p><p><span style=" font-weight:600;">Reduktilo:</span> Se la valoro estas malpli ol 1.0x, ĉi tiu elemento estas konsiderata kiel reduktilo (la fokusa longo estas malpliigita de ĉi tiu faktoro).</p><p><span style=" font-weight:600;">Barlow</span>: Se la valoro estas pli ol 1.0x, tiam ĝi estas konsiderata kiel barlow-elemento (fokusa longo estas pliigita de ĉi tiu faktoro).</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, reducerLabel)
en: Reducer/Barlow:
eo: Reduktilo/Barlow:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lightBoxLabel)
en: Select a flat field lightbox if any (e.g. FlipFlat).
eo: Elektu platkampan lumkeston se iu ajn (ekz. FlipFlat).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lightBoxLabel)
en: Light box:
eo: Lumkesto:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, filterLabel)
en: <html><head/><body><p>Select a filter wheel.</p><p>This could be a dedicated filter wheel or part of a camera driver.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Elektu filtrilon.</p><p>Ĉi tio povus esti dediĉita filtrila rado aŭ parto de fotila pelilo.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, filterLabel)
en: Filter wheel:
eo: Filtrila rado:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, guiderLabel)
en: <html><head/><body><p>Select the device that receives the guiding correction pulses. This can be one of the following devices:</p><p><span style=" font-weight:600;">Mount</span>: If the Mount can receive guiding correction pulses, then it is best to select it so that the pulses are directly sent to the mount. This is the recommended option.</p><p><span style=" font-weight:600;">ST4</span>: If using an ST4 cable between the guide camera and mount, then you should select the Guide Camera as the Guider.</p><p><span style=" font-weight:600;">Dedicated Guider</span>: If using a dedicated guider interface device (like Shoestring GPUSB) then select it as the Guider.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Elektu la aparaton, kiu ricevas la gvidajn korektajn pulsojn. Ĉi tio povas esti unu el la sekvaj aparatoj:</p><p><span style=" font-weight:600;">Muntaĵo</span>: Se la Muntaĵo povas ricevi gvidajn korektajn pulsojn, tiam estas plej bone. elekti ĝin tiel ke la pulsoj estas rekte senditaj al la muntaĵo. Ĉi tiu estas la rekomendinda elekteblo.</p><p><span style=" font-weight:600;">ST4</span>: Se vi uzas ST4-kablon inter la gvidfotilo kaj monturo, vi elektu la Gvidfotilo kiel la Gvidilo.</p><p><span style=" font-weight:600;">Dediĉita Gvidilo</span>: Se vi uzas diligentan gvidilon interfacaparaton (kiel Shoestring GPUSB) tiam elektu ĝi kiel la Gvidisto.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, guiderLabel)
en: Guide via:
eo: Gvidilo tra:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, focusLabel)
en: Select a mechanized focuser if any.
eo: Elektu mekanizitan fokusilon se ekzistas.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, focusLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Focuser:
eo: Fokusilo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, rotatorLabel)
en: Select a mechanized rotator if any.
eo: Elektu mekanizitan rotaciilon se ekzistas.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, rotatorLabel)
en: Rotator:
eo: Rotaciilo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, opticalElementsB)
en: Telescopes && Lenses
eo: Teleskopoj && Lensoj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, resetB)
en: Reset train
eo: Restarigi ĉenon

en: Serial
eo: Seria

en: Select <b>Serial</b> if your device is connected via Serial to USB adapter.
eo: Elektu <b>Seria</b> se via aparato estas konektita per Seria al USB-adaptilo.

en: Network
eo: Reto

en: Select <b>Network</b> if your device is connected via Ethernet or WiFi.
eo: Elektu <b>Reton</b> se via aparato estas konektita per Ethernet aŭ WiFi.

en: Select Serial port
eo: Elekti Serian konektejon

en: Select Baud rate
eo: Elekti Baŭdrapidecon

en: Host name or IP address.
eo: Gastnomo aŭ IP-adreso.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, localTreeWidget) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, clientTreeWidget)
en: Port
eo: Konektejo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, connectB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, externalConnectB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, connectHostB)
en: Connect
eo: Konekti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, externalDisconnectB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, disconnectB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, disconnectHostB)
en: Disconnect
eo: Malkonekti

en: Connect All
eo: Konekti Ĉion

[ctx: @title:window]
en: Port Selector
eo: Konekteja Elektilo

en: To assign a permanent designation to the device, you need to unplug the device from stellarmate then replug it after 1 second. Click on the <b>Start Scan</b> to begin this procedure.
eo: Por atribui konstantan nomon al la aparato, vi devas malkonekti la aparaton de stellarmate kaj reŝargi ĝin post 1 sekundo. Alklaku la <b>Komenci Skanadon</b> por komenci ĉi tiun proceduron.

en: Start Scan
eo: Komenci Skanadon

en: Home
eo: Hejmo

en: Skip Device
eo: Preterpasi Aparato

en: Physical Port Mapping
eo: Fizika Konektejo-Mapado

en: Assign the permanent name based on which physical port the device is plugged to in StellarMate. This is useful to distinguish between two identical USB adapters. The device must <b>always</b> be plugged into the same port for this to work.
eo: Asigni la konstantan nomon laŭ kiu fizika konektejo la aparato estas konektita al StellarMate. Ĉi tio utilas por distingi inter du identaj USB-adaptiloj. La aparato devas <b>ĉiam</b> esti konektita al la sama konektejo por ke ĉi tio funkciu.

en: Standby, Scanning...
eo: Standby, Skanado...

en: Link
eo: Ligo

en: Serial #
eo: Seria numero

en: Hardware Port?
eo: Ĉu Aparatara Konektejo?

en: Start Scanning
eo: Komenci Skanadon

en: Failed to scan devices.
eo: Malsukcesis skani aparatojn.

en: Failed to detect any devices. Please make sure device is powered and connected to StellarMate via USB.
eo: Malsukcesis detekti iujn ajn aparatojn. Bonvolu certigi, ke la aparato estas ŝaltita kaj konektita al StellarMate per USB.

en: Duplicate devices detected. You must remove one mapping or enable hardware slot mapping.
eo: Duoblaj aparatoj detektitaj. Vi devas forigi unu mapadon aŭ ebligi aparatan slotmapadon.

en: Mapping is successful.
eo: Mapo estas sukcesa.

en: Failed to add a new rule.
eo: Malsukcesis aldoni novan regulon.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SerialPortAssistant)
en: Serial Port Assistant
eo: Asistanto por Seria Konektejo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <html><head/><body><p>Welcome to StellarMate <span style=" font-weight:600;">Serial Port Assistant</span> tool.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Bonvenon al StellarMate <span style=" font-weight:600;">Seria Konekteja Asistanto</span> ilo.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: <html><head/><body><p>This tool shall assign <span style=" font-style:italic;">permanent</span> names to your <span style=" font-weight:600;">Serial to USB</span> devices so that they are easier to connect to in the future.</p><p><br/></p><p>Click <span style=" font-weight:600;">Next</span> to continue.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Ĉi tiu ilo asignos <span style=" font-style:italic;">konstantajn</span> nomojn al via <span style=" font-weight:600;">Seriaj al USB</span> aparatoj por ke ili estu pli facile konekti al ili estonte.</p><p><br/></p><p>Alklaku <span style=" font-weight:600;">Sekva</span> por daŭrigi.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Existing Mapping
eo: Ekzistanta Mapo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, clearRuleB)
en: Remove rule
eo: Forigi regulon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, displayOnStartupC)
en: Display on detecting unmapped ports
eo: Montri je detektado de nemapitaj konektejoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, nextB)
en: &Next
eo: &Sekva

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: All devices are successfully mapped.
eo: Ĉiuj aparatoj estas sukcese mapitaj.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: You can now connect to your equipment.
eo: Vi nun povas konektiĝi al via ekipaĵo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, closeB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, shutterClosed)
en: Close
eo: Fermi

en: Profile for the source extraction of all the stars in an image.
eo: Profilo por la fonta eltiro de ĉiuj steloj en bildo.

en: Profile optimized for source extraction of smaller stars.
eo: Profilo optimumigita por fonta eltiro de pli malgrandaj steloj.

en: Profile optimized for source extraction of medium sized stars.
eo: Profilo optimumigita por fonta eltiro de mezgrandaj steloj.

en: Profile optimized for source extraction of larger stars.
eo: Profilo optimumigita por fonta eltiro de pli grandaj steloj.

en: Default focus star-extraction.
eo: Defaŭlta fokuso stel-eltiro.

en: Profile optimized for source extraction of stars including Donuts.
eo: Profilo optimumigita por fonta eltiro de steloj inkluzive Benjetoj.

en: Default guider star-extraction.
eo: Defaŭlta gvidilo stel-eltiro.

en: Default profile. Generic and not optimized for any specific purpose.
eo: Defaŭlta profilo. Ĝenerala kaj ne optimumigita por iu specifa celo.

en: Profile intended for Plate Solving telescopic sized images in a single CPU Thread
eo: Profilo destinita por Pleta Solvado de teleskopaj bildoj en ununura CPU-Fadeno

en: Profile intended for Plate Solving camera lens sized images
eo: Profilo destinita por Plate Solving fotillenso grandeco bildoj

en: Profile intended for Plate Solving telescopic sized images
eo: Profilo destinita por Pleta Solvado de teleskopaj grandecoj bildoj

en: Default. Set for typical HFR estimation.
eo: Defaŭlte. Agordita por tipa HFR-takso.

en: Set for typical HFR estimation on big stars.
eo: Agordita por tipa HFR-takso sur grandaj steloj.

en: Set for HFR estimation on most stars.
eo: Agordita por HFR-takso ĉe plej multaj steloj.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Options Profiles
eo: Opciaj Profiloj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, optionsProfileGroup)
en: Selects the profile group that the editor is working with
eo: Elektas la profilgrupon kun kiu la redaktilo laboras

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, optionsProfileGroup)
en: Alignment Profiles
eo: Alineaj Profiloj

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, optionsProfileGroup)
en: Focus SEP Profiles
eo: Fokuso SEP Profiloj

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, optionsProfileGroup)
en: Guide SEP Profiles
eo: Gvidi SEP-Profilojn

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, optionsProfileGroup)
en: HFR SEP Profiles
eo: HFR SEP Profiloj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, reloadProfiles)
en: Reloads the options profiles from the saved file
eo: Reŝargas la opcioprofilojn de la konservita dosiero

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, loadBackups)
en: Loads an alternate or backup file of profiles you saved somewhere else on your computer into and replaces all profiles in this group
eo: Ŝargas alternativan aŭ rezervan dosieron de profiloj, kiujn vi konservis aliloke en via komputilo, kaj anstataŭigas ĉiujn profilojn en ĉi tiu grupo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, saveBackups)
en: Saves your current set of profiles in this group somewhere else on your computer
eo: Konservas vian nunan aron de profiloj en ĉi tiu grupo ie aliloke en via komputilo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, loadDefaults)
en: Loads the default set of profiles, clearing any modifications or custom profiles.
eo: Ŝargas la defaŭltan aron de profiloj, forigante ajnajn modifojn aŭ kutimajn profilojn.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, optionsProfile)
en: This lets you select which options profile you want to load and edit.
eo: Ĉi tio ebligas al vi elekti kiajn opcioprofilon vi volas ŝargi kaj redakti.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, addOptionProfile)
en: This allows you to add a new Options Profile and give it a name
eo: Ĉi tio ebligas al vi aldoni novan Opcioprofilon kaj doni al ĝi nomon

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, removeOptionProfile)
en: This allows you to remove the currently selected options profile
eo: Ĉi tio ebligas al vi forigi la aktuale elektitan ebloprofilon

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, saveProfile)
en: Saves this single profile to a separate file on your computer so that you can back it up or sent it to someone else.
eo: Konservas ĉi tiun ununuran profilon al aparta dosiero en via komputilo por ke vi povu konservi ĝin aŭ sendi ĝin al iu alia.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, openProfile)
en: Opens a profile from a file on your computer and loads it into this profile group
eo: Malfermas profilon de dosiero en via komputilo kaj ŝargas ĝin en ĉi tiun profilgrupon

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, copyProfile)
en: Copies the current options profile so that you can either make a duplicate in this profile group or copy it into another profile group
eo: Kopias la nunan opcian profilon por ke vi povas aŭ fari duplikaton en ĉi tiu profilgrupo aŭ kopii ĝin en alian profilgrupon

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTextEdit, description)
en: Description of the selected profile
eo: Priskribo de la elektita profilo

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, sextractorOptions)
en: Sextractor Parameters
eo: Parametroj de Sextractor

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, r_min)
en: The minimum radius for stars for flux calculations.
eo: La minimuma radiuso por steloj por flukalkuloj.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, fwhm)
en: A variable to store the fwhm in pixels used to generate the convolution filter for star detection.
eo: Variablo por konservi la fwhm en rastrumeroj uzataj por generi la konvolucian filtrilon por steldetekto.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, magzero)
en: This is the 'zero' magnitude used for setting the magnitude scale for the stars in the image during sextraction.
eo: Ĉi tio estas la "nul" grando uzata por fiksi la magnitudskalon por la steloj en la bildo dum ekstraktado.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, deblend_contrast)
en: The percentage of flux a separate peak must have to be considered a separate object.
eo: La procento de fluo aparta pinto devas esti konsiderita aparta objekto.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_19)
en: Min Cont.
eo: Min Kont.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kron_fact)
en: This sets the Kron Factor for use with the kron radius for flux calculations.
eo: Tio fiksas la Kron-Faktoron por uzo kun la krona radiuso por flukalkuloj.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_25)
en: Kron Factor
eo: Kron-faktoro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_23)
en: Conv FWHM
eo: Konv FWHM

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, convFilter)
en: The type of Convolution Filter that SEP will apply to the image prior to star extraction.  These filters are comparable to the included filters in a SExtractor installation, but here you have the flexibility to change the FWHM.  The Default filter is the fastest filter, but does NOT change with the FWHM setting, and so is best for small stars.  The Gaussian Filter is best for faint object detection.  The Mexican Hat filter is good in crowded star fields or in the vicinity of nebulae.  The Top Hat filter is good for extended, low brightness objects.  Note: The "Custom" filter selection is meant for testing purposes and should only be used by developers
eo: La speco de Konvolucia Filtrilo, kiun SEP aplikiĝos al la bildo antaŭ steleltiro. Ĉi tiuj filtriloj estas kompareblaj al la inkluzivitaj filtriloj en SExtractor-instalaĵo, sed ĉi tie vi havas la flekseblecon ŝanĝi la FWHM. La Defaŭlta filtrilo estas la plej rapida filtrilo, sed NE ŝanĝiĝas kun la agordo FWHM, kaj do estas plej bona por malgrandaj steloj. La Gaŭsa Filtrilo estas plej bona por malforta objektodetekto. La filtrilo de Meksika Ĉapelo estas bona en plenplenaj stelkampoj aŭ en la ĉirkaŭaĵo de nebulozoj. La Top Hat-filtrilo estas bona por etenditaj, malaltaj brilaj objektoj. Noto: La elekto de filtrilo "Persona" estas destinita por testaj celoj kaj devas esti uzata nur de programistoj.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, convFilter)
en: Custom
eo: Propra

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, convFilter) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, focusStarPSF) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, focusCurveFit)
en: Gaussian
eo: Gaŭsa

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, convFilter)
en: Mexican Hat
eo: Meksika Ĉapelo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, convFilter)
en: Top Hat
eo: Cilindra Ĉapelo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, deblend_thresh)
en: The number of thresholds the intensity range is divided up into.
eo: La nombro da sojloj, en kiuj la intenseco estas dividita.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_38)
en: <a href = "https://sep.readthedocs.io/en/v1.0.x/api/sep.extract.html" >Extraction Params</a>
eo: <a href = "https://sep.readthedocs.io/en/v1.0.x/api/sep.extract.html" >Eltiraj Parametroj</a>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, apertureShape)
en: Whether to use the SEP_SUM_ELLIPSE method or the SEP_SUM_CIRCLE method or automatically choose.  NOTE: Circle is usually better at the moment
eo: Ĉu uzi la metodon SEP_SUM_ELLIPSE aŭ la metodon SEP_SUM_CIRCLE aŭ aŭtomate elekti. NOTO: Cirklo estas kutime pli bona nuntempe

[ctx: Aperture Shape]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, apertureShape)
en: Auto
eo: Aŭtomate

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, apertureShape)
en: Ellipse
eo: Elipso

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_18)
en: Thresh
eo: Drasxi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: <a href = "https://sep.readthedocs.io/en/v1.0.x/api/sep.sum_ellipse.html">Photometry Params</a>
eo: <a href = "https://sep.readthedocs.io/en/v1.0.x/api/sep.sum_ellipse.html">Fotometriaj Parametroj</a>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_26)
en: Conv Filter
eo: Konv-filtrilo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Shape
eo: Formo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cleanCheckBox)
en: Attempts to 'clean' the image to remove artifacts caused by bright objects
eo: Provoj "purigi" la bildon por forigi artefaktojn kaŭzitajn de helaj objektoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cleanCheckBox)
en: Clean?
eo: Ĉu purigi?

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, clean_param)
en:  The cleaning parameter
eo:  La parametro de purigado

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_24)
en: Sub Pix
eo: Subpikso

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, subpix)
en: The subpixel sampling factor for star extraction
eo: La subrastrumera specimeniga faktoro por stelekstraktado

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_21)
en: Min Area
eo: Min Areo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, minarea)
en: This is the minimum area in pixels for a star detection, smaller stars are ignored.
eo: Ĉi tiu estas la minimuma areo en rastrumeroj por steldetekto, pli malgrandaj steloj estas ignoritaj.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, threshOffset)
en: Add this offset to the detection threshold
eo: Aldoni ĉi tiun deŝovon al la detekta sojlo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_30)
en: Thresh Multiple
eo: Thresh Multoblaj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, threshMultiple)
en: Add the multiple times the rms background level to the detection threshold.
eo: Aldoni multoble la rms fonnivelon al la detekta sojlo.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, starFilterOptions)
en: Star Filtering Parameters (Make these settings 0 to disable them)
eo: Stelaj Filtrilaj Parametroj (Igu ĉi tiujn agordojn 0 por malŝalti ilin)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, maxEllipse)
en: The maximum ratio between the semi-major and semi-minor axes for stars to include (a/b), this will allow you to exclude elliptical sources like galaxies or badly distorted stars.
eo: La maksimuma proporcio inter la duongravaj kaj duonmalgrandaj aksoj por steloj inkluzivi (a/b), ĉi tio permesos al vi ekskludi elipsajn fontojn kiel galaksioj aŭ malbone distorditaj steloj.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, brightestPercent)
en: The percentage of brightest stars to remove from the list
eo: La procento de plej helaj steloj por forigi el la listo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_41)
en: Cut Dimmest
eo: Tranĉi Dimmest

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, dimmestPercent)
en: The percentage of dimmest stars to remove from the list
eo: La procento de plej malklaraj steloj por forigi el la listo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, saturationLimit)
en: Remove all stars above a certain threshold percentage of saturation
eo: Forigi ĉiujn stelojn super certa sojla procento de saturiĝo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_46)
en: Sat. Limit
eo: Sat. Limo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, minSize)
en: The minimum size of stars to include in the final list in pixels based on semi-major and semi-minor axes
eo: La minimuma grandeco de steloj por inkludi en la fina listo en rastrumeroj surbaze de duongravaj kaj duonmalgrandaj aksoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_39)
en: Max Ellipse
eo: Maksimuma Elipso

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_56)
en: Min Size
eo: Min Grandeco

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_43)
en: Max Size
eo: Maksimuma Grandeco

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, maxSize)
en: The maximum size of stars to include in the final list in pixels based on semi-major and semi-minor axes
eo: La maksimuma grandeco de steloj por inkludi en la fina listo en rastrumeroj surbaze de duongravaj kaj duonmalgrandaj aksoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_40)
en: Cut Brightest
eo: Tranĉi Plej Brilan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_54)
en: Keep #
eo: Konservi #

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, keepNum)
en: The number of stars to keep in the list after star extraction. This parameter is based on magnitude and is most useful to speed up plate solving, such as in the Align Module.
eo: La nombro da steloj konservendaj en la listo post steleltiro. Ĉi tiu parametro baziĝas sur grando kaj estas plej utila por akceli pletsolvadon, kiel en la Align-Modulo.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, initialKeep)
en: The number of stars to keep in the list initially. This filter is based on the size of the stars.  It is primarily useful for speeding up star extraction with HFR such as in Focus, Guide, and HFR monitoring.
eo: La nombro da steloj por konservi en la listo komence. Ĉi tiu filtrilo baziĝas sur la grandeco de la steloj. Ĝi estas ĉefe utila por akceli stelelekton kun HFR kiel ekzemple en Fokuso, Gvidilo kaj HFR-monitorado.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, astrometryOptions)
en: Astrometry Parameters
eo: Astrometriaj Parametroj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_29)
en: Maximum time
eo: Maksimuma tempo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, downsample)
en: Factor to use for downsampling the image before SEP for plate solving.  Can speed it up.
eo: Faktoro por uzi por subspecimenigo de la bildo antaŭ SEP por pletsolvado. Povas akceli ĝin.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, multiAlgo)
en: Algorithm for running multiple threads on possibly multiple cores to solve faster
eo: Algoritmo por ruli plurajn fadenojn sur eble pluraj kernoj por solvi pli rapide

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, multiAlgo) i18n: ectx: property (currentText), widget (QComboBox, abInsSelection) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, abInsSelection) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, NoneButton)
en: None
eo: Neniu

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, multiAlgo)
en: MultiScales
eo: Multskaloj

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, multiAlgo)
en: MultiDepths
eo: Pluraj Profundoj

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, multiAlgo)
en: Auto
eo: Aŭtomate

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, maxWidth)
en: If no scale estimate is given, this is the limit on the maximum field width in degrees.
eo: Se neniu skaltakso estas donita, tio estas la limo de la maksimuma kamplarĝo en gradoj.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, radius)
en: Only search in indexes within 'radius' of the field center given by RA and DEC
eo: Nur serĉu en indeksoj ene de "radiuso" de la kampocentro donita de RA kaj DEC

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, resort)
en: Whether to resort the stars based on magnitude. NOTE: This is REQUIRED to be true for the filters above
eo: Ĉu recurri la stelojn laŭ grando. NOTO: Ĉi tio estas NECESATA por esti vera por la filtriloj supre

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, resort)
en: Resort
eo: Feriejo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, minWidth)
en: If no scale estimate is given, this is the limit on the minimum field width in degrees.
eo: Se neniu skaltakso estas donita, tio estas la limo sur la minimuma kamplarĝo en gradoj.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_27)
en: Min Degree Width
eo: Min Grada Larĝo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_33)
en: Parallel Algorithm
eo: Paralela Algoritmo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_28)
en: Max Degree Width
eo: Maksimuma Grada Larĝo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, solverTimeLimit)
en: Give up solving after the specified number of seconds of CPU time
eo: Rezigni solvi post la specifita nombro da sekundoj de CPU-tempo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, autoDownsample)
en: Automatically Downsamples the image based on the image size
eo: Aŭtomate Malprenas la bildon laŭ la grandeco de la bildo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoDownsample)
en: Auto DownSample
eo: Aŭtomata DownSample

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, inParallel)
en: Check the indices in parallel by loading them simultaneously into memory? If the indices you are using take less than 2 GB of space, and you have at least as much physical memory as indices, you want this enabled.
eo: Kontroli la indeksojn paralele ŝargante ilin samtempe en memoron? Se la indeksoj, kiujn vi uzas, prenas malpli ol 2 GB da spaco, kaj vi havas almenaŭ tiom da fizika memoro kiel indeksoj, vi volas tion ebligita.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, inParallel)
en: Load all Indexes in Memory
eo: Ŝargi ĉiujn Indeksojn en Memoro

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, Calibration)
en: Calibration Options
eo: Kalibraj Elektebloj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, groupBox)
en: <html><head/><body><p>Select which actions to perform before a Bias/Dark/Flat frame is captured.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Elekti kiujn agojn efektivigi antaŭ ol Bias/Dark/Flat-kadro estas kaptita.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Calibration Pre-Actions
eo: Kalibraj Antaŭ-Agoj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, captureCalibrationWall)
en: Slew mount to the specified Azimuth/Altitude coordinates before taking flat field images
eo: Turni muntaĵon al la specifitaj Azimutaj/Altecaj koordinatoj antaŭ preni ebenajn kampajn bildojn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, captureCalibrationWall)
en: Goto Wall
eo: Iri al Muro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, captureCalibrationParkMount) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, schedulerParkMount)
en: Park Mount
eo: Parki Muntaĵon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, captureCalibrationParkDome) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, weatherAlertDomeCB) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, weatherWarningDomeCB) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, schedulerParkDome)
en: Park Dome
eo: Parki Kupolon

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Flat Duration
eo: Ebena Daŭro

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, captureCalibrationDurationManual)
en: Use the frame exposure value
eo: Uzi la kadran eksponvaloron

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, captureCalibrationDurationManual)
en: Manual
eo: Manlibro

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, captureCalibrationUseADU) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, captureCalibrationADUValue)
en: Calculate optimal exposure time given the required ADU. If a controllable device is selected, calculate optimal brightness.
eo: Kalkulu optimuman malkovrotempon donita la postulatan ADU. Se kontrolebla aparato estas elektita, kalkulu optimuman brilecon.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, captureCalibrationADUTolerance)
en: <html><head/><body><p>Accept ADU values that fall within this range around the desired ADU target. For example, if the ADU value was set to 10000 and the tolerance was set to 100, then frames with ADU values f 9900 and 10100 shall be accepted.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Akceptu ADU-valorojn kiuj falas ene de ĉi tiu intervalo ĉirkaŭ la dezirata ADU-celo. Ekzemple, se la ADU-valoro estis agordita al 10000 kaj la toleremo estis agordita al 100, tiam kadroj kun ADU-valoroj f 9900 kaj 10100 estos akceptitaj.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, focusCFZToleranceLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, focusToleranceLabel)
en: Tolerance:
eo: Toleremo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, captureCalibrationSkyFlats)
en: When shooting flats on sky that can change intensity. Will use simpler exposure calculation.
eo: Dum fotado de platoj sur ĉielo, tio povas ŝanĝi intensecon. Uzos pli simplanelmetkalkulon.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, captureCalibrationSkyFlats)
en: Sky flats
eo: Ĉielaj ebenaĵoj

en: Capture Sequence Editor: %1
eo: Kaptosekvenca Redaktilo: %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, secLabel)
en: sec
eo: sek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: frames
eo: kadroj

en: Add job to sequence queue
eo: Aldoni taskon al sekvenca vico

en: Remove job from sequence queue
eo: Forigi taskon el sekvencvico

en: Downloading...
eo: Elŝutante...

en: Focus complete.
eo: Fokuso kompleta.

en: Autofocus failed.
eo: Aŭtomata fokuso malsukcesis.

en: Capturing %1 x %2-second %3 video...
eo: Kaptante %1 x %2-sekundan filmeton %3...

en: Capturing %1-second %2 image...
eo: Kaptante %1-sekundan %2 bildon...

en: Warning: in-sequence focusing is selected but autofocus process was not started.
eo: Averto: en-sekva fokuso estas elektita sed aŭtomata fokusa procezo ne estis komencita.

en: Warning: temperature delta check is selected but autofocus process was not started.
eo: Averto: temperatura delta kontrolo estas elektita sed aŭtomata fokusa procezo ne estis komencita.

en: One dark flats job was created. | %1 dark flats jobs were created.
eo[0]: Unu dark-flats tasko estis kreita.
eo[1]: %1 dark-flats taskoj estis kreitaj.

en: Job #%1 changes applied.
eo: Ŝanĝoj de la tasko #%1 aplikitaj.

en: Framing...
eo: Enkadrigo...

en: Captured image received
eo: Kaptita bildo ricevita

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, frameInfoLabel)
en: Expose (-/-):
eo: Eksponi (-/-):

en: Duration of the video sequence
eo: Daŭro de la filmsekvenco

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1_2_4) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1_2_5) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, FilterPosLabel)
en: Number of images to capture
eo: Nombro de bildoj por kapti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, recordDurationR)
en: Duration:
eo: Daŭro:

en: Exposure time in seconds of a single video frame
eo: Ekspontempo en sekundoj de ununura filmkadro

en: Exposure time in seconds for individual images
eo: Ekspontempo en sekundoj por individuaj bildoj

en: Stop Sequence
eo: Haltigi Sekvencon

en: Resume Sequence
eo: Repreni Sekvencon

en: Setting temperature to %1 °C...
eo: Agordante temperaturon al %1 °C...

en: Set Temp to %1 °C...
eo: Meti Temp al %1 °C...

en: Waiting for guide drift below %1"...
eo: Atendante gvidan drivon sub %1"...

en: Wait for Guider < %1"...
eo: Atendi Gvidilon < %1"...

en: Setting camera to %1 degrees E of N...
eo: Metante kameraon al %1 gradoj E de N...

en: Set Camera to %1 deg...
eo: Meti kameraon al %1 grad...

[ctx: @title:window]
en: Open Ekos Sequence Queue
eo: Malfermi Ekos Sekvencan Vicon

[ctx: @title:window]
en: Save Ekos Sequence Queue
eo: Konservi Ekos Sekvencovicon

en: Failed to save sequence queue
eo: Malsukcesis konservi la sekvencan vicon

en: Dark Flat
eo: Malhela Plata

[ctx: @title:window]
en: FITS Save Directory
eo: FITS Konservi Adresaron

en: Reset %1 configuration to default?
eo: Ĉu restarigi %1 agordon al defaŭlta?

en: Confirmation
eo: Konfirmo

en: You must set local or remote directory for Remotely & Both modes.
eo: Vi devas agordi lokan aŭ malproksiman dosierujon por Fora & Ambaŭ reĝimoj.

en: You must set local directory for Locally & Both modes.
eo: Vi devas agordi lokan dosierujon por Loka & Ambaŭ reĝimoj.

en: Paused...
eo: Paŭzita...

en: Meridian Flip...
eo: Meridiano Flip...

en: Meridian flip started
eo: Meridiana renversiĝo komenciĝis

en: Flip complete.
eo: Flip kompleta.

[ctx: Maximum temperature variation over time when regulating.]
en: Ramp (°C/min):
eo: Deklivo (°C/min):

en: <html><body><p>Maximum temperature change per minute when cooling or warming the camera. Set zero to disable.<p>This setting is read from and stored in the INDI camera driver configuration.</body></html>
eo: <html><body><pMaksimuma temperaturŝanĝo por minuto dum malvarmigo aŭ varmigado de la fotilo. Metu al nulo por malŝalti.<p>Ĉi tiu meto estas legita el kaj konservita en la agordo de la INDI-fotila pelilo.</body></html>

[ctx: Temperature threshold above which regulation triggers.]
en: Threshold (°C):
eo: Sojlo (°C):

en: <html><body><p>Maximum difference between camera and target temperatures triggering regulation.<p>This setting is read from and stored in the INDI camera driver configuration.</body></html>
eo: <html><body><p>Maksimuma diferenco inter fotila kaj cela temperaturoj ekiganta reguladon.<p>Ĉi tiu meto estas legita el kaj konservita en la agordo de la INDI-fotila pelilo.</body></html>

[ctx: @title:window]
en: Set Temperature Regulation
eo: Meti Temperaturan Reguligon

[ctx: @title:window]
en: Select Current Observer
eo: Elekti Nunan Observanton

en: Current Observer:
eo: Nuna Observanto:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ObserverAdd)
en: Manage Observers
eo: Administri Observantojn

en: Cooler is on
eo: La malvarmigilo estas ŝaltita

en: Cooler is off
eo: La malvarmigilo estas malŝaltita

en: Filter set to %1.
eo: Filtrilo agordita al %1.

en: Are you sure you want to reset status of all jobs?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas restarigi la staton de ĉiuj taskoj?

en: Reset job status
eo: Restarigi taskstatuson

en: Editing job #%1...
eo: Redaktante taskon #%1...

en: Apply job changes.
eo: Apliki taskŝanĝojn.

en: Cancel job changes.
eo: Nuligi taskŝanĝojn.

en: Editing job canceled.
eo: Redakta tasko nuligita.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, restartCameraB)
en: Restart camera driver
eo: Rekomenci fotil-pelilon

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, clearConfigurationB)
en: Clear camera configuration
eo: Klara fotila agordo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, resetFrameB)
en: Reset CCD frame & size values to default values
eo: Restarigi CCD kadron kaj grandvalorojn al defaŭltaj valoroj

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, CaptureSettingsGroup)
en: Capture Settings
eo: Kaptaj Agordoj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1_9)
en: Horizontal and Vertical binning
eo: Horizontala kaj Vertikala binning

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, captureFormatS)
en: Image capture format
eo: Formato de preno de bildo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, captureEncodingS)
en: Image transfer format
eo: Formato de transigo de bildoj

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, captureEncodingS)
en: Native
eo: Indiĝeno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, formatLabel)
en: Format:
eo: Formato:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, filterEditB)
en: Edit filter names
eo: Redakti filtrilnomojn

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, coolerOnB)
en: Turn cooler on
eo: Enŝalti la malvarmigilon

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, coolerOffB)
en: Turn cooler off
eo: Malŝalti la malvarmigilon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, coolerOffB) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, offR) i18n: ectx: label, entry (ErectObserverCorrection), group (View)
en: Off
eo: Malŝaltita

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, captureBinHN)
en: Horizontal binning
eo: Horizontala rubujo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, captureBinVN)
en: Vertical binning
eo: Vertikala rubujo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_12)
en: Frame:
eo: Kadro:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, coolerLabel)
en: Cooler:
eo: Pli malvarmeta:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, currentGainLabel)
en: Current camera gain
eo: Nuna fotila gajno

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, captureGainN)
en: Target camera gain
eo: Celo fotila gajno

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1_20) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Camera Offset
eo: Fotilo Deŝovo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_20) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, offsetLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_18)
en: Offset:
eo: Deŝovo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, currentOffsetLabel)
en: Current camera offset
eo: Nuna fotila deŝovo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, captureOffsetN)
en: Target camera offset
eo: Celo fotila deŝovo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, darksLibraryLabel)
en: Dark Lib.
eo: Dark-Biblioteko

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, rotatorB) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, RotatorDialog)
en: Rotator Control
eo: Rotaciista Kontrolo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, exposureCalculationLabel)
en: Exp. Calc.
eo: Eksp. Kalk.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, darkLibraryB)
en: Create and manage Dark Library
eo: Krei kaj administri Bibliotekon de Malhelo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, exposureCalcB)
en: <html><head/><body><p>Exposure calculator</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Kalkulilo por elmeto</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, calibrationB)
en: Dark & Flat frames automatic calibration options
eo: Mallumaj kaj Plataj kadroj aŭtomataj kalibraj elektebloj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, calibrationLabel)
en: Calibration
eo: Kalibrado

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, generateDarkFlatsB)
en: <html><head/><body><p>Generate Dark Flats after adding Flat frames to the sequence queue.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Generi Malhelajn Ebenaĵojn post aldono de Plataj kadroj al la sekvencvico.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, darksFlatsLabel)
en: Dark Flats
eo: Malhelaj Platoj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, customValuesB)
en: Manage INDI sequence properties
eo: Administri INDI-sekvencajn proprietojn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, customValuesLabel)
en: Custom Val.
eo: Propra Val.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, limitsB)
en: Configure Guide & Focus limits
eo: Agordi limojn de Gvidilo kaj Fokuso

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, limitsLabel) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, LimitGroup)
en: Limits
eo: Limoj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, scriptManagerB)
en: Manage sequence scripts
eo: Administri sinsekvaj skriptoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, scriptsLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, scriptsB)
en: Scripts
eo: Skriptoj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, temperatureOUT)
en: Current CCD temperature
eo: Nuna CCD-temperaturo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, cameraTemperatureN)
en: Desired CCD temperature
eo: Dezirata CCD-temperaturo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cameraTemperatureS)
en: <html><head/><body><p>Enforce temperature value before capturing an image</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Devigi temperaturvaloron antaŭ ol kapti bildon</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, setTemperatureB)
en: Set CCD temperature
eo: Agordi CCD-temperaturon

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, temperatureRegulationB)
en: Temperature regulation
eo: Regulado de temperaturo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1_8)
en: Delay in seconds before capturing an image
eo: Prokrasto en sekundoj antaŭ kaptado de bildo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Delay:
eo: Prokrasto:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, videoDurationSB)
en: <html><head/><body><p>Duration of the video sequence (in seconds or number of frames).</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Daŭro de la videosekvenco (en sekundoj aŭ nombro da kadroj).</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, videoDurationUnitCB)
en: <html><head/><body><p>Units of the video duration (seconds or number of frames).</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Unuoj de la videodaŭro (sekundoj aŭ nombro da kadroj).</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, fileSettingsGroup)
en: File Settings
eo: Dosieraj Agordoj

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, fileUploadModeS)
en: Locally
eo: Loke

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, fileUploadModeS)
en: Remotely
eo: Malproksime

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, fileUploadModeS)
en: Both
eo: Ambaŭ

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, targetNameT) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, targetGroup)
en: Target
eo: Celo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1_18)
en: <html><head/><body><p>Base local capture directory</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Baza loka kapta dosierujo</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_18) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Directory:
eo: Dosierujo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, resetFormatB)
en: Reset placeholder format to default
eo: Restarigi lokokupilan formaton al defaŭlta

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1_7)
en: <html><head/><body><p>Target is the name of the targetted object.</p><p>It is available to be used in the filename Format via the %t or %type placeholder tag.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Celo estas la nomo de la celita objekto.</p><p>Ĝi disponeblas por esti uzata en la dosiernomo Formato per la etikedo %t aŭ %type.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, fileRemoteDirT)
en: /home/pi
eo: /hejmo/pi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_4)
en: <html><head/><body><p>Select how captured images are uploaded:</p><ol style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Locally</span>: Captured images are saved locally on disk in the directory specified above.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Remotely</span>: When connecting to a remote device, select this option to save images on the remote device only. No images are uploaded to Ekos.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Both</span>: Captured images are saved on both the remote computer <span style=" font-weight:600;">and</span> on the local disk as well.</li></ol><p>When selecting <span style=" font-style:italic;">Remotely</span> or <span style=" font-style:italic;">Both</span>, you must specify the remote directory where the remote images are saved to. By default, all captured images are saved <span style=" font-style:italic;">Locally</span>.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Elektu kiel kaptitaj bildoj estas alŝutitaj:</p><ol style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin- dekstre: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Loke</span>: Kaptitaj bildoj estas konservitaj loke sur disko en la dosierujo supre specifita.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"> <span style=" font-weight:600;">Malproksime</span>: Kiam vi konektas al fora aparato, elektu ĉi tiun opcion por konservi bildojn nur en la fora aparato. Neniuj bildoj estas alŝutitaj al Ekos.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Ambaŭ</span>: Kaptitaj bildoj estas konservitaj en ambaŭ la fora komputilo <span style=" font-weight:600;">kaj</span> ankaŭ sur la loka disko.</li></ol><p>Kiam elektante <span style=" font-style:italic;">Malproksime</span> aŭ <span style=" font-style:italic;">Ambaŭ</span>, vi devas specifi la fora dosierujo kie la foraj bildoj estas konservitaj. Defaŭlte, ĉiuj kaptitaj bildoj estas konservitaj <span style=" font-style:italic;">Loke</span>.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Save:
eo: Konservi:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, formatSuffixN)
en: <html><head/><body><p>Number of digits used to append the sequence number to the filename.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Nombro de ciferoj uzataj por aldoni la sinsekvon al la dosiernomo.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, formatLabel)
en: <html><head/><body><p>Format is used to define the image file names by the use of placeholder tags.</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Placeholder<span style=" font-weight:704;"> %f</span> or <span style=" font-weight:704;">%filename</span>: The name of the .esq file, without extension.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Placeholder<span style=" font-weight:704;"> %D</span> or <span style=" font-weight:704;">%Datetime</span>: The current time and date <span style=" font-weight:704;">when the file is saved.</span></li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Placeholder<span style=" font-weight:704;"> %T</span> or <span style=" font-weight:704;">%Type</span>: The frame type eg: 'Light', 'Bias', 'Dark', 'Flat'...</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Placeholder<span style=" font-weight:704;"> %e</span> or <span style=" font-weight:704;">%exposure</span>: The exposure duration in seconds, with '_secs' as suffix.</li><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Placeholder<span style=" font-weight:704;"> %E</span> or <span style=" font-weight:704;">%exp</span>: The exposure duration in seconds as plain number, without any unit as suffix.</li></ul><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Placeholder<span style=" font-weight:704;"> %F</span> or <span style=" font-weight:704;">%Filter</span>: The active filter name.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Placeholder<span style=" font-weight:704;"> %t</span> or <span style=" font-weight:704;">%target</span>: The Target name.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Placeholder <span style=" font-weight:600;">%C</span> or <span style=" font-weight:600;">%temperature</span>: The camera temperature of capturing.</li><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Placeholder <span style=" font-weight:600;">%B</span> or <span style=" font-weight:600;">%bin</span>: The binning configured for capturing.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Placeholder <span style=" font-weight:600;">%G</span> or <span style=" font-weight:600;">%gain</span>: The gain configured for capturing.</li></ul><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Placeholder <span style=" font-weight:600;">%O</span> or <span style=" font-weight:600;">%offset</span>: The offset configured for capturing.</li><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Placeholder <span style=" font-weight:600;">%I</span> or <span style=" font-weight:600;">%iso</span>: The ISO value (DSLRs only).</li></ul><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Placeholder <span style=" font-weight:600;">%P</span> or <span style=" font-weight:600;">%pierside</span>: The current mount's pier side.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Placeholder<span style=" font-weight:704;"> %s*</span> or <span style=" font-weight:704;">%sequence</span>: The image sequence identifier where * is the number of digits used (1-9). <span style=" font-weight:704;">This tag is mandatory and must be the last element in the format.</span></li></ul><p>Arbitrary text may also be included within the Format string, <span style=" font-weight:704;">except the % and \ characters.</span> The / path character can be used to define arbitrary directories.</p><p>Notes:</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Tags are case sensitive in both their short and long forms.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Only use the %Datetime tag in the filename portion of the format, not in the path definition.</li></ul></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Formato estas uzata por difini la bilddosiernomojn per uzo de loktenilaj etikedoj.</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; ; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Lokokupilo<span style=" font-weight:700;"> %f</span> aŭ <span style= " font-weight:700;">%filename</span>: La nomo de la .esq-dosiero, sen finaĵo.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; ; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Lokokupilo<span style=" font-weight:700;"> %D</span> aŭ <span style=" font-weight:700;">%Datetime</span>: La nunaj horo kaj dato <span style=" font-weight:700;">kiam la dosiero estas konservita.</span></li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Lokokupilo<span style=" font-weight:700;"> %T</span> aŭ <span style=" font-weight:700;">%Type</span>: La kadrotipo ekz.: 'Luma', 'Bias', 'Malhela', 'Ebena'...</li> <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Lokokupilo<span style=" font-weight:700;"> %e</span> aŭ <span style=" font-weight:700;">%exposure</span>: La elmetiĝodaŭro en sekundoj, kun '_secs' kiel sufikso.</li><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Lokokupilo<span style=" font-weight:704;"> %E</span> aŭ <span style=" font-weight:704;">%exp</span>:  La elmetiĝodaŭro en sekundoj kiel plata numero, sen iu ununo kiel sufikso.</li></ul><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Lokokupilo<span style=" font-weight:700;"> %F</span> aŭ <span style=" font-weight:700;">%Filtrilo</span>: La aktiva filtrila nomo.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Anstataŭilo<span style=" font-weight:700;"> %t</span> aŭ <span style=" font-weight:700;">%target</span>: La Celnomo.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Lokokupilo <span style=" font-weight:600;">%C</span> aŭ <span style=" font-weight:600;">%temperature</span>: The kameratemperaturo de kaptado.</li><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Lokokupilo <span style=" font-weight:600;">%B</span> or <span style=" font-weight:600;">%bin</span>: La 'binning' agordita por kaptado.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Lokokupilo <span style=" font-weight:600;">%G</span> aŭ <span style=" font-weight:600;">%gain</span>: La gajno agordita por kaptado.</li></ul><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Lokokupilo <span style=" font-weight:600;">%O</span> aŭ <span style=" font-weight:600;">%offset</span>: La deŝovo agordita por kaptado.</li><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Lokokupilo <span style=" font-weight:600;">%I</span> aŭ <span style=" font-weight:600;">%iso</span>: La ISO-valoro (nur DSLR-oj).</li></ul><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Lokokupilo <span style=" font-weight:600;">%P</span> aŭ <span style=" font-weight:600;">%pierside</span>: La moleflanko de la nuna muntaĵo.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Lokokupilo<span style=" font-weight:700;"> %s*</span> aŭ <span style=" font-weight:700;">%sequence </span>: La bildsekvenca identigilo kie * estas la nombro da uzataj ciferoj (1-9). <span style=" font-weight:700;">Tiu etikedo estas deviga kaj devas esti la lasta elemento en la formato.</span></li></ul><p>Arbitra teksto ankaŭ povas esti inkluzivita en la Format-ĉeno, <span style=" font-weight:700;">krom la % kaj \ signoj.</span> La / vojo-signo povas esti uzata por difini arbitrajn dosierujojn.</p><p>Notoj:</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Etikedoj distingas minusklecon en ambaŭ siaj mallongaj kaj longaj formoj.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Uzu nur la %Datetime-etikedon en la dosiernomo parto de la formato, ne en la padodifino.</li></ul></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, remoteLabel)
en: When storing images on remote devices, specify the directory where captured images are saved to.
eo: Dum konservado de bildoj sur foraj aparatoj, specifu la dosierujon, kie estas konservitaj bildoj kaptitaj.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, remoteLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, remoteDriversLabel)
en: Remote:
eo: Fora:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, sequenceBox)
en: Sequence Queue
eo: Sekvenca Vico

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, resetB)
en: Reset status of all jobs
eo: Restarigi staton de ĉiuj taskoj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, observerB)
en: Select Observer...
eo: Elekti Observanton...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, queueLoadB)
en: Load Capture Sequence from File...
eo: Ŝargi Kaptan Sekvencon el Dosiero...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, queueSaveB)
en: Save Capture Sequence...
eo: Konservi Kaptan Sekvencon...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, queueSaveAsB)
en: Save Capture Sequence As...
eo: Konservi Kaptan Sekvencon kiel...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, queueTable) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mountStatusGroup) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, localTreeWidget) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWi
en: Status
eo: Statuso

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, queueTable)
en: Count
eo: Nombro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, queueTable)
en: Exp
eo: Eksp

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, queueTable)
en: ISO/Gain
eo: ISO/Gajno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, loopLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, loopB)
en: Loop
eo: Buklo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, loopB)
en: Start Framing (Looping)...
eo: Komenci enkadrigi (Looping)...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, startB)
en: Start Sequence
eo: Komenci Sekvencon

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, liveVideoB)
en: Live Video...
eo: Viva Video...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, previewB)
en: Capture a Preview...
eo: Kapti Antaŭrigardon...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, darkB)
en: <html><head/><body><p>Automatically apply dark subtraction on preview images if a suitable dark frame is available.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Aŭtomate apliki malhelan subtraho ĉe antaŭrigardaj bildoj se taŭga malhela kadro estas disponebla.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pauseB)
en: Pause Sequence
eo: Paŭza Sekvenco

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, jobLabel)
en: Total remaining:
eo: Totalo restanta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, progressLabel)
en: <b>Progress</b>
eo: <b>Progreso</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, avgDownloadLabel)
en: Avg. Download:
eo: Avĝ. Elŝuto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, targetDriftLabel)
en: Target drift:
eo: Celdrivo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, esqLoadB)
en: Load a new sequence file
eo: Ŝargi novan sekvencodosieron

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, esqLoadB)
en: Load...
eo: Ŝargi...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, esqSaveAsB)
en: Save to a new sequence file
eo: Konservi al nova sekvencodosiero

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, esqSaveAsB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, AddPreset)
en: Save As...
eo: Konservi kiel...

en: Image Transfer
eo: Bilda Transdono

en: Sequence resumed.
eo: Sekvenco rekomencis.

en: No pending jobs found. Please add a job to the sequence queue.
eo: Neniuj pritraktataj taskoj trovitaj. Bonvolu aldoni taskon al la sekvenca vico.

en: No new job created.
eo: Neniu nova labortaskoj kreita.

en: Cannot capture while focus module is busy.
eo: Ne povas kapti dum fokusa modulo estas okupata.

en: Starting framing...
eo: Komencante kadradon...

en: CCD capture suspended
eo: CCD-kapto suspendita

en: CCD capture complete
eo: CCD-kapto kompleta

en: Framing stopped
eo: Kadrigo haltita

en: CCD capture stopped
eo: CCD-kapto ĉesis

en: Pausing only possible while frame capture is running.
eo: Paŭzi nur eblas dum kadra kaptado funkcias.

en: Sequence shall be paused after current exposure is complete.
eo: Sekvenco estos paŭzita post kiam nuna ekspozicio estas kompleta.

en: No camera detected. Check train configuration and connection settings.
eo: Neniu fotilo detektita. Kontrolu agordojn de ĉeno kaj konekto.

en: No view available for previews. Enable FITS viewer?
eo: Neniu vido disponebla por antaŭprezentoj. Ĉu ebligi FITS-rigardilon?

en: Display preview
eo: Montri antaŭrigardon

en: Job requires %1-second %2 images, has already %3/%4 captures and does not need to run.
eo: Ijobo postulas %1-sekundan %2 bildojn, havas jam %3/%4 kaptojn kaj ne bezonas ruliĝi.

en: Job requires %1-second %2 images, has %3/%4 frames captured and will be processed.
eo: Tasko postulas %1-sekundan %2 bildojn, havas %3/%4 kadrojn kaptitajn kaj estos prilaborita.

en: Job requires %1 x %2-second %3 video and will be processed.
eo: Laboro postulas %1 x %2-sekunda %3 video kaj estos prilaborita.

en: Autoguiding resumed.
eo: Aŭtogvidado rekomenciĝis.

en: Failed to set sub frame.
eo: Malsukcesis agordi subkadron.

en: Failed to set binning.
eo: Malsukcesis agordi binning.

en: file saved to %1
eo: dosiero konservita al %1

en: Failed writing image to %1
    Please check folder, filename & permissions.
eo: Malsukcesis skribado de bildo al %1
    Bonvolu kontroli dosierujon, dosiernomon kaj permesojn.

en: Image Write Failed
eo: Bilda Skribo Malsukcesis

en: Remote image saved to %1
eo: Fora bildo konservita al %1

en: Autoguiding suspended.
eo: Aŭtogvidado ĉesigita.

en: Warning: Calibration process was prematurely terminated.
eo: Averto: Kalibrado procezo estis antaŭtempe ĉesigita.

note: i18n("CCD capture sequence completed"));
en: CCD capture sequence completed
eo: CCD-kapta sekvenco finiĝis

en: Error: Lost connection to CCD.
eo: Eraro: Perdita konekto al CCD.

en: Cannot calculate ADU levels in non-FITS images.
eo: Ne povas kalkuli ADU-nivelojn en ne-FITS-bildoj.

en: Capture failed. Check INDI Control Panel for details.
eo: Kaptado malsukcesis. Kontrolu INDI-Kontrolpanelon por detaloj.

en: Download Time: %1 s, New Download Time Estimate: %2 s.
eo: Elŝuta Tempo: %1 s, Nova Elŝuta Tempotakso: %2 s.

en: Received image %1 out of %2.
eo: Ricevita bildo %1 el %2.

en: Captured %1
eo: Kaptita %1

en: WARNING: remaining and potentially unknown placeholders %1 in %2
eo: AVERTO: ceteraj kaj eble nekonataj anstataŭiloj %1 en %2

en: Executing capture script %1
eo: Efektivigante kaptoskripton %1

en: Pre capture script finished with code %1.
eo: Antaŭkapta skripto finiĝis kun kodo %1.

en: Post capture script finished with code %1.
eo: Post-kapta skripto finiĝis kun kodo %1.

en: Processing meridian flip...
eo: Prilaborado de meridiano renverso...

en: Pre job script finished with code %1.
eo: Antaŭtaska skripto finiĝis kun kodo %1.

en: Post job script finished with code %1.
eo: Posttaska skripto finiĝis kun kodo %1.

en: Exposure timeout. Aborting...
eo: Templimo de elmeto. Abortante...

en: Exposure timeout. More than 3 have been detected, will restart driver.
eo: Templimo de elmeto. Pli ol 3 estis detektitaj, restartigos pelilon.

en: Exposure timeout. Restarting exposure...
eo: Templimo de elmeto. Rekomencante ekspozicion...

en: Exposure timeout. Too many. Aborting...
eo: Templimo de elmeto. Tro da. Ĉesigante...

en: Flat calibration failed. Captured image is only %1-bit while requested ADU is %2.
eo: Plata calibrado malsukcesis. Kaptita bildo estas nur %1-bita dum petita ADU estas %2.

en: Current image is saturated (%1). Next exposure is %2 seconds.
eo: Nuna bildo estas saturita (%1). La sekva ekspozicio estas %2 sekundoj.

en: Current ADU %1 within target ADU tolerance range.
eo: Nuna ADU %1 ene de la celita ADU-toleremo intervalo.

en: Unable to calculate optimal exposure settings, please capture the flats manually.
eo: Ne eblas kalkuli optimumajn eksponajn agordojn, bonvolu kapti la ebenaĵojn permane.

en: Current ADU is %1 Next exposure is %2 seconds.
eo: Nuna ADU estas %1 La sekva ekspozicio estas %2 sekundoj.

en: %1 Preview
eo: %1 Antaŭrigardo

en: Flat Calibration
eo: Plata Kalibrado

en: Sequence paused.
eo: Sekvenco paŭzita.

en: All jobs are complete. Do you want to reset the status of all jobs and restart capturing?
eo: Ĉiuj taskoj estas kompletaj. Ĉu vi volas restarigi la staton de ĉiuj taskoj kaj rekomenci kaptado?

en: Warning: option "Always Reset Sequence When Starting" is enabled and resets the sequence counts.
eo: Averto: elekteblo "Ĉiam Restarigi Sekvencon Kiam Komencante" estas ebligita kaj restarigas la sinsekvon.

en: Are you sure you want to restart %1 camera driver?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas rekomenci %1 fotilpelilon?

en: Driver Restart
eo: Restarto de Pelilo

en: Warning: Guide deviation is selected but autoguide process was not started.
eo: Averto: Gviddevio estas elektita sed aŭtomata gvidprocezo ne estis komencita.

en: Dithering succeeded.
eo: Dithering sukcesis.

note: i18np since guidingRate is DOUBLE value (e.g. 1.36) so we always use plural with that.
en: Dither complete. Resuming in %1 seconds...
eo: Dither kompleta. Rekomenco post %1 sekundoj...

en: Dither complete.
eo: Dither kompleta.

note: i18np since guidingRate is DOUBLE value (e.g. 1.36) so we always use plural with that.
en: Warning: Dithering failed. Resuming in %1 seconds...
eo: Averto: Dithering malsukcesis. Rekomenco post %1 sekundoj...

en: Warning: Dithering failed.
eo: Averto: Dithering malsukcesis.

en: Dust cap error.
eo: Polvĉapa eraro.

en: Dust cap parked.
eo: Polvĉapo parkita.

en: Dust cap unparked.
eo: Polvĉapo neparkita.

en: Meridian flip is successfully completed
eo: Meridiana turniĝo estas sukcese finita

en: Performing post flip re-calibration and guiding...
eo: Farante post-flip rekalibradon kaj gvidadon...

en: Post meridian flip calibration error. Restarting...
eo: Eraro pri kalibrado de post-meridiana inversigo. Rekomencante...

en: Autoguiding stopped. Waiting for autofocus to finish...
eo: Aŭtogvidado ĉesis. Atendante la finiĝon de aŭtomata fokuso...

en: Autoguiding stopped. Aborting...
eo: Aŭtogvidado ĉesis. Abortante...

en: Post meridian flip calibration error. Aborting...
eo: Eraro pri kalibrado de afiŝu meridiano. Abortante...

en: Adaptive focus complete.
eo: Sinadapta fokusado kompletiĝis.

en: Autofocus failed. Aborting exposure...
eo: Aŭtomata fokuso malsukcesis. Ĉesigante malkovron...

note: i18np since guidingRate is DOUBLE value (e.g. 1.36) so we always use plural with that.
en: Focus complete. Resuming in %1 seconds...
eo: Fokusiĝo kompleta. Rekomenco post %1 sekundoj...

en: Limit: %1 °C
eo: Limo: %1 °C

en: Limit: %1 mins
eo: Limo: %1 min

en: Performing post flip re-alignment...
eo: Realigante post-flipa realignigo...

en: Guide module timed out.
eo: Gvidmodulo elĉerpita.

en: Initial guiding deviation %1 below limit value of %2 arcsecs
eo: Komenca gvida devio %1 sub limvaloro de %2 arksekoj

en: Initial guiding deviation %1 exceeded limit value of %2 arcsecs
eo: Komenca gvida devio %1 superis limvaloron de %2 arksekoj

en: Post meridian flip calibration completed successfully.
eo: Postmeridiana flip-kalibrado kompletigita sukcese.

en: Guiding deviation at capture startup %1 exceeded limit %2 arcsecs.
eo: Gvida devio ĉe kapta ekfunkciigo %1 superis la limon %2 arksekoj.

en: Guiding deviation at capture startup %1 below limit value of %2 arcsecs
eo: Gvida devio ĉe kapta ekfunkciigo %1 sub limvaloro de %2 arksekoj

en: Guiding deviation %1 exceeded limit value of %2 arcsecs for %4 consecutive samples, suspending exposure and waiting for guider up to %3 seconds.
eo: Gvid-devio %1 superis limvaloron de %2 arksekoj por %4 sinsekvaj specimenoj, ĉesigante malkovron kaj atendante gvidilon ĝis %3 sekundoj.

en: Guiding deviation %1 is now lower than limit value of %2 arcsecs, resuming exposure.
eo: Gvida devio %1 nun estas pli malalta ol limvaloro de %2 arksekoj, rekomencante ekspozicion.

en: Guiding deviation %1 is now lower than limit value of %2 arcsecs, resuming exposure in %3 seconds.
eo: Gvida devio %1 nun estas pli malalta ol limvaloro de %2 arksekundoj, rekomencante ekspozicion en %3 sekundoj.

en: Guiding deviation %1 is still higher than limit value of %2 arcsecs.
eo: Gvida devio %1 estas ankoraŭ pli alta ol limvaloro de %2 arksekoj.

en: Post flip re-alignment completed successfully.
eo: Post-flip re-alignigo kompletigita sukcese.

en: Post-flip alignment failed.
eo: Post-flipa vicigo malsukcesis.

en: Post-flip alignment failed. Retrying...
eo: Post-flipa vicigo malsukcesis. Reprovante...

en: <p>Add additional camera</p><p><b>WARNING</b>: This feature is experimental!</p>
eo: <p>Aldoni pluan fotilon</p><p><b>AVERTO</b>: Ĉi kapablo estas eksperimenta!</p>

en: Camera %1 is busy. Abort to close?
eo: Fotilo %1 estas okupata. Ĉu ĉesigi por fermi?

en: Stop capturing
eo: Haltigi kapturadon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, motionAbortButton)
en: Abort
eo: Ĉesigi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, gr_sequenceLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sequenceLabel)
en: Sequence
eo: Sekvenco

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, gr_overallLabel)
en: Overall
eo: Entute

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QProgressBar, gr_imageProgress) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QProgressBar, imageProgress)
en: Progress of the currently active capture.
eo: Progreso de la aktuale aktiva kapto.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, gr_frameDetailsLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, frameDetailsLabel)
en: exposure: 360 sec
eo: ekspozicio: 360 sek

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, gr_sequenceRemainingTime) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, sequenceRemainingTime)
en: <html><head/><body><p>Remaining time to complete the active capture sequence</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Restanta tempo por kompletigi la aktivan kaptan sekvencon</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, gr_frameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, frameInfoLabel)
en: Light Luminance
eo: Lumo Lumo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRoundProgressBar, gr_sequenceProgressBar)
en: <html><head/><body><p>Captured images in active sequence</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Kaptitaj bildoj en aktiva sinsekvo</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRoundProgressBar, gr_overallProgressBar)
en: <html><head/><body><p>Percentage of total images captured</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Procento de totalaj bildoj kaptitaj</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, switchToTextButton)
en: Switch to the text display of capture counts display.
eo: Ŝalti al la teksta vidigo de kaptokalkuloj.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, gr_frameRemainingTime) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, frameRemainingTime)
en: Remaining time for current capture
eo: Restanta tempo por nuna kapto

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, gr_overallRemainingTime) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, overallRemainingTime)
en: <html><head/><body><p>Remaining time to completion</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Restanta tempo ĝis kompletigo</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, jobRemainingTime)
en: <html><head/><body><p>Remaining time to complete one job iteration</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Restanta tempo por plenumi unu taskripeton</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, frameInfoLabel)
en: Type and filter (if present) of the currently active capture.
eo: Tipo kaj filtrilo (se ĉeestas) de la aktuale aktiva kapto.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, overallLabel)
en: Total
eo: Entuta

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, switchToGraphicsButton)
en: Switch display to the graphical mode of capture counts display.
eo: Ŝalti vidigon al la grafika reĝimo de kaptokalkuloj.

en: Remove cover from the telescope in order to continue.
eo: Forigu kovrilon de la teleskopo por daŭrigi.

en: Telescope Covered
eo: Teleskopo Kovrita

en: Does %1 have a shutter?
eo: Ĉu %1 havas ŝutron?

en: Dark Exposure
eo: Malhela Ekspozicio

en: Dithering...
eo: Malklariĝo...

en: Delete directly, do not move to trash.
eo: Forigi rekte, ne movi al rubujo.

en: Do you really want to delete %1 from the file system?
eo: Ĉu vi vere volas forigi %1 el la dosiersistemo?

en: Delete %1
eo: Forigi %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, delButton)
en: Delete
eo: Forigi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, targetLabel)
en: Target:
eo: Celo:

en: No target
eo: Neniu celo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, captureStatisticsHeader)
en: Capture statistics
eo: Kapti statistikojn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, offsetValue)
en: <offset>
eo: <offseto>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, gainValue)
en: <gain>
eo: <gajno>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, captureDate)
en: dd.mm.yyyy hh:mm
eo: ĵj.mm.jjyy hh:mm

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, exposureValue)
en: <exp>
eo: <eksp>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, filenameValue)
en: <Filename>
eo: <Dosiernomo>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, frameTypeLabel)
en: Light Red
eo: Hel Ruĝa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, deleteCurrentFrameButton)
en: <html><head/><body><p>Delete current frame</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Forigi nunan kadron</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, geometryValue)
en: <width x height>
eo: <larĝo x alto>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, binningValue)
en: <bin>
eo: <ujo>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, targetDriftLabel)
en: Target Drift:
eo: Cel-Drivo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, targetDriftValue)
en: <drift>
eo: <drivo>

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, CustomProperties)
en: Custom Capture Properties
eo: Propraj Kaptaj Propraĵoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tipLabel)
en: <html><head/><body><p>Select custom properties to be set when the sequence job is executed in batch mode. After the desired property value is set in INDI Control Panel, add it to the<span style=" font-weight:600;"> Job Properties</span> section. Click <span style=" font-weight:600;">Apply</span> to record the property values.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Elektu proprajn ecojn por agordi kiam la sekvenca tasko estas plenumita en bata reĝimo. Post kiam la dezirata proprecvaloro estas fiksita en INDI Kontrolpanelo, aldonu ĝin al la sekcio<span style=" font-weight:600;"> Taskotrajtoj</span>. Alklaku <span style=" font-weight:600;">Apliki</span> por registri la proprecvalorojn.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Available Properties
eo: Disponeblaj Propraĵoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Job Properties
eo: Taskotrajtoj

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, DSLRInfo)
en: DSLR Camera Settings
eo: Agordoj de fotilo DSLR

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <html><head/><body><p>Please fill the required information below. This is a one-time setup. You can obtain these values from your camera manual or from online sources such as <a href="https://www.digicamdb.com/"><span style=" text-decoration: underline; color:#007af4;">Digital Camera Database</span></a>.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Bonvolu plenigi la bezonatajn informojn sube. Ĉi tio estas unufoja aranĝo. Vi povas akiri ĉi tiujn valorojn de via fotila manlibro aŭ de interretaj fontoj kiel <a href="https://www.digicamdb.com/"><span style=" text-decoration: underline; color:#007af4 ;">Datumbazo de Cifereca Fotilo</span></a>.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_3)
en: <html><head/><body><p>Sensor resolution in pixels (W x H)</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Sensila distingivo en rastrumeroj (L x H)</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Sensor Resolution:
eo: Sensila Distingivo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_5)
en: <html><head/><body><p>Pixel pitch in micrometers. For squared-pixel cameras, put the same value in the horizontal and vertical pixel pitches.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Rastrumera tonalto en mikrometroj. Por kvadrataj rastrumeraj fotiloj, metu la saman valoron en la horizontalaj kaj vertikalaj rastrumeroj.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Pixel Pitch:
eo: Rastrumera Tonalto:

en: Invalid values. Please set all values.
eo: Nevalidaj valoroj. Bonvolu agordi ĉiujn valorojn.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ExposureCalculatorDialog)
en: Exposure Calculator
eo: Elmet-Kalkulilo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SQMLabel)
en: Sky Quality
eo: Ĉiela Kvalito

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, indiFocalRationLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l_FbyD) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label51_2)
en: Focal Ratio
eo: Foka Proporcio

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Filter Bandwidth
eo: Filtrila Kapacito

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, noiseTolerance)
en: Alter the bias of the noise sources
eo: Alĝustigi la ekarton de la du bruofontoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, bortleScaleLabel)
en: Bortle Class
eo: Bortle-Klaso

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, gainSpinnerLabel)
en: Gain
eo: Gajno

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, gainSelector)
en: Select Camera Sensor Gain
eo: Elekti Fotil-Sentilan Gajnon

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, gainISODiscreteSelector)
en: Select DSLR ISO Value
eo: Elekti DSLR ISO-Valoron

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, gainSelectionFixedLabel)
en: Read noise constant
eo: Legi bruokonstanton

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, subShotNoise)
en: Noise in the sub-exposure from light pollution
eo: Bruo en la subelmeto pro lumpoluo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, subTotalNoiseLabel)
en: Total Noise
eo: Suma Bruo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, subPollutionLabel)
en: Pollution Electrons
eo: Poluaj Elektronoj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, subTotalNoise)
en: Total noise in the sub-exposure (light pollution + read-noise)
eo: Suma bruo en la subelmeto (lumpoluo + legobruo)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, subShotNoiseLabel)
en: Shot Noise
eo: Pafobruo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, subPollutionElectrons)
en: Estimated light pollution electrons in the sub-exposure.
eo: Taksitaj lumpoluaj elektronoj en la subelmeto.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, subExposureTime)
en: Duration of Sub-exposure
eo: Daŭro de Subelmeto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, subTimeLabel)
en: Exposure Time (sec)
eo: Elmetotempo (sec)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, downloadCameraB)
en: Download additional camera data files
eo: Elŝuti pliajn fotildatenajn dosierojn

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QWidget, skyQualityColor)
en: Bortle Zone Color
eo: Bortle-Zonkoloro

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, bortleScaleValue)
en: Bortle class value
eo: Bortle-klasvaloro

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, cameraReadModeSelector)
en: Select read mode on cameras with multiple read modes.
eo: Elekti legreĝimon en fotiloj kun pluraj legoreĝimoj.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, userSkyQuality)
en: Adjust the quality of the sky
eo: Alĝustigi la kvaliton de la ĉielo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, indiCameraReadMode)
en: Read Mode
eo: Legoreĝimo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, filterBandwidth)
en: Apply a compensation for an optical filter
eo: Apliki kompenson por optika filtrilo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, imagingCameraSelector)
en: Camera Data Selection
eo: Elekto de Fotildatenoj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCustomPlot, qCustomPlotSubExposure)
en: Potential exposure time graph
eo: Grafeo de potenciala elmetotempo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, allowableNoiseLabel)
en: Noise Increase %
eo: Pliiĝo de Bruo %

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Table
eo: Tabela

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Graph
eo: Grafea

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, exposureCountDifferential)
en: Slope of time to noise ratio curve at current exposure count
eo: Deklivo de temp-al-brua rilatumkurbo je aktuala elmetonombro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, exposureCountLabel)
en: Exposures
eo: Elmeto

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, exposureCount)
en: Calculated exposure count for integration
eo: Kalkulita elmetonombro por integriĝo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCustomPlot, qCustomPlotIntegrationNoise)
en: Integration Time to Noise Ratio
eo: Integriĝa Temp-al-Brua Rilatumo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, targetNoiseLable)
en: Time/Noise Ratio
eo: Tempo/Bruo-Rilatumo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, targetNoiseRatio)
en: Integration time to noise ratio (potential quality)
eo: Integriĝa temp-al-brua proporcio (ebla kvalito)

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, FileUtilityCameraDataDialog)
en: Camera Data Download
eo: Elŝuto de Kameradatenoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, resultLable)
en: Select all cameras you wish to use:
eo: Elektu ĉiujn kameraojn kiujn vi deziras uzi:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, Limits)
en: Guide & Focus Limits
eo: Gvidilo kaj Fokuso Limoj

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, guideGroupBox)
en: Guide Limits
eo: Gvidlimoj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, guideDeviationReps) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, enforceGuideDeviation) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, limitGuideDeviationLabel)
en: Abort sequence if guiding deviation exceed this value N consecutive times
eo: Ĉesi sekvencon se gvida devio superas ĉi tiun valoron N sinsekvajn fojojn

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, guideDitherPerJobFrequency)
en: <html><head/><body><p>If global dither is enabled, then dither every N number of frames for this job. Set to 0 to use global dither frequency.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Se ĉiea punktismo estas ebligita tiam apliki punktojn ĉiujn N kadrojn por ĉi labortasko. Metu al 0 por uzi ĉiean punktisman frekvencon.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enforceGuideDeviation)
en: Abort if guide deviation >:
eo: Ĉesi se gvida devio >:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, enforceStartGuiderDrift)
en: Start capturing only if guide deviation is below the given threshold (ignored for previews)
eo: Komenci kapti nur se gvida devio estas sub la donita sojlo (ignorita por antaŭrigardoj)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enforceStartGuiderDrift)
en: Only start if guide deviation <:
eo: Komenci nur se gvida devio <:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, limitGuideDeviationLabel)
en: consecutive times
eo: sinsekvaj fojoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableDitherPerJob)
en: Dither per job every:
eo: Dither per laboro ĉiun:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, focusGroupBox)
en: Focus Limits
eo: Fokuso-Limoj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, hFRCheckAlgorithm)
en: <html><head/><body><p>The HFR Check algorithm:</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Last Autofocus</span>: This is the default algorithm and uses the HFR value from the most recent Autofocus run as the reference for the check.</li></ul><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Fixed</span>: This algorithm lets the user specify a fixed HFR to use in the check.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Relative Measure</span>: This algorithm collects datapoints from Autofocus and HFR Checks, maintains the data in a sequenced list and uses the median value as the reference for the next HFR Check.</li></ul></body></html>
eo: <html><head/><body><p>La algoritmo HFR Check:</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Lasta Aŭtomata fokuso</span>: Ĉi tiu estas la defaŭlta algoritmo kaj uzas la HFR-valoron de la plej lastatempa Aŭtomata fokuso kiel referenco por la kontrolo.</li></ul><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent: 0px;"><span style=" font-weight:600;">Fiksita</span>: Ĉi tiu algoritmo ebligas al la uzanto specifi fiksan HFR por uzi en la kontrolo.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Relative Measure</span>: Ĉi tiu algoritmo kolektas datumpunktojn de Aŭtomata fokuso kaj HFR-Kontroloj, subtenas la datumojn en sinsekva listo kaj uzas la mezuman valoron kiel la referencon por la sekva HFR-Kontrolo.</li> </ul></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, hFRCheckAlgorithm)
en: Last Autofocus
eo: Lasta Aŭtomata fokuso

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, hFRCheckAlgorithm)
en: Fixed
eo: Fiksita

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, hFRCheckAlgorithm)
en: Median Measure
eo: Mediana Mezuro

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, enforceAutofocusOnTemperature)
en: <html><head/><body><p>Check to force an Autofocus when the change in temperature since last focus exceeded this value.  Reference temperature is reset at each Autofocus.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Marku por devigi Aŭtomatan fokuson kiam la ŝanĝo de temperaturo ekde la lasta fokuso superis ĉi tiun valoron. Referenca temperaturo estas rekomencigita ĉe ĉiu Aŭtofokuso.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enforceAutofocusOnTemperature)
en: Refocus if ΔT°  >:
eo: Reenfokusigi se ΔT°  >:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, refocusAfterMeridianFlip)
en: <html><head/><body><p>Check to force an Autofocus after a Meridian Flip.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Marku por devigi Aŭtomatan fokuson post Meridiano-Flip.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, refocusAfterMeridianFlip)
en: Refocus after meridian flip
eo: Reenfokusigi post meridiana renverso

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, enforceRefocusEveryN)
en: <html><head/><body><p>Check to force an Autofocus every N minutes.  Timer is reset at each Autofocus.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Marku por devigi Aŭtomatan fokuson ĉiujn N minutojn. Temporizilo estas rekomencigita ĉe ĉiu Aŭtomata fokuso.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enforceRefocusEveryN)
en: Refocus every:
eo: Reenfokusigi ĉiun:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, enforceAutofocusHFR)
en: <html><head/><body><p>Check to perform an HFR Check between Subframes.  The Check may result in an Autofocus.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Kontrolu por fari HFR-Kontrolon inter Subkadroj. La Kontrolo povas rezulti en Aŭtomata fokuso.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enforceAutofocusHFR)
en: Refocus on ΔHFR.  Use:
eo: Refokusi je ΔHFR.  Uzi:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_11)
en: Run in-sequence HFR check after this many frames.
eo: Lanĉi ensekvencan HFR-kontrolon post ĉi tiom da kadroj.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Check every:
eo: Kontrolu ĉiun:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, inSequenceCheckFrames)
en: <html><head/><body><p>Run HFR check after this many sub-frames.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Ruli HFR-kontrolon post ĉi tiuj multaj subkadroj.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, hFRThresholdPercentage)
en: <html><head/><body><p>Specify the % to apply to the HFR Check value appropriate to the selected algorithm, to use as the threshold to perform the HFR Check.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Specifiu la % por apliki al la HFR-Kontrola valoro konvena al la elektita algoritmo, por uzi kiel la sojlon por plenumi la HFR-Kontrolon.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, limitFocusHFRThresholdLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, focusThresholdLabel)
en: Threshold:
eo: Sojlo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, hFRDeviation)
en: <html><head/><body><p>The HFR Check value in pixels. This is an output field when Last Autofocus or Relative Measure is selected, and an input field for Fixed.  In all cases,  the user can override the system generated value.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>La HFR-Kontrolvaloro en rastrumeroj. Ĉi tio estas eligkampo kiam Lasta Aŭtofokuso aŭ Relativa Mezuro estas elektitaj, kaj eniga kampo por Fiksa. En ĉiuj kazoj, la uzanto povas superregi la sisteme generitan valoron.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: frames.   HFR:
eo: kadroj.   HFR:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ForceDSLRPresets)
en: <html><head/><body><p>Force exposure times to align with DSLR exposure presets. This insures accurate exposure times for sub-second exposures.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Devigi ekspontempojn por alĝustiĝi kun DSLR-elmetaj antaŭdifinoj. Ĉi tio certigas precizajn ekspontempojn por subsekundaj elmetoj.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ForceDSLRPresets)
en: Force DSLR presets
eo: Devigi DSLR-agordojn

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useDSLRImageViewer)
en: Display received DSLR images in the Image Viewer
eo: Montri ricevitajn DSLR-bildojn en la Bildo-Vidilo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useDSLRImageViewer)
en: DSLR image viewer
eo: DSLR-bildspektilo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, clearDSLRInfoB)
en: Clear saved DSLR sizes
eo: Forigi konservitajn DSLR-grandojn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearDSLRInfoB)
en: Clear DSLR Info
eo: Klarigi DSLR-informojn

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_17)
en: <html><head/><body><p>Minimal duration of a meridian flip in seconds. Increase this value if Ekos reports that a meridian flip has failed because the pier side did not change. A good estimation for this value is at least 50% of the typical duration of a meridian flip.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Minimuma daŭro de meridiana renverso. Pliigu ĉi tiun valoron se Ekos raportas ke meridiana renverso malsukcesis ĉar la kajoflanko ne ŝanĝiĝis. Bona takso por ĉi valoro estas almenaŭ 50% de la tipa daŭro de meridiana renverso.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17)
en: Minimal meridian flip duration:
eo: Minimuma daŭro de meridiana renversiĝo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_13)
en: Wait this many seconds after guiding is resumed to stabilize the guiding performance before capture.
eo: Atendi tiom da sekundoj post kiam gvidado estas rekomencita por stabiligi la gvidan agadon antaŭ kapti.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Guiding settle:
eo: Gvidado:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label)
en: Maximum acceptable difference between requested and measured temperature set point. When the temperature threshold is below this value, the temperature set point request is deemed successful.
eo: Maksimuma akceptebla diferenco inter petita kaj mezurita temperatura fikspunkto. Kiam la temperatursojlo estas sub ĉi tiu valoro, la peto de temperatura agordo estas konsiderata sukcesa.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Temperature threshold:
eo: Sojlo de temperaturo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_15)
en: Cover or uncover telescope dialog timeout in seconds
eo: Kovri aŭ malkovri teleskopan dialogtempolimon en sekundoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15)
en: Dialog timeout:
eo: Dialogotempo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_GuidingSettle)
en: Wait this many seconds after guiding is resumed before starting capture
eo: Atendi tiom da sekundoj post kiam gvidado estas rekomencita antaŭ komenci kapton

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AlwaysResetSequenceWhenStarting)
en: <html><head/><body><p>When starting to process a sequence list, reset all capture counts to zero. Scheduler overrides this option when Remember job progress is enabled.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Kiam oni komencas prilabori sinsekvon, restarigi ĉiujn kaptkalkulojn al nulo. Planilo anstataŭas ĉi tiun elekteblon kiam Memori Taskoprogreson estas ebligita.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AlwaysResetSequenceWhenStarting)
en: Always reset sequence when starting
eo: Ĉiam restarigi sekvencon kiam komenciĝas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ResetMountModelAfterMeridian)
en: Reset mount model after meridian flip
eo: Restarigi muntomodelon post meridiano renverso

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ForcedFlip)
en: Use flip command if supported by mount
eo: Uzi 'flip'-komandon se subtenata de muntaĵo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useSummaryPreview)
en: Display received FITS in the Summary screen preview window.
eo: Montri ricevitajn FITS en la resuma ekrana antaŭrigarda fenestro.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useSummaryPreview)
en: Summary screen preview
eo: Resuma ekrana antaŭrigardo

en: User initiated ad-hoc in-sequence Autofocus...
eo: Uzanto iniciatis tujan ensekvencan Aŭtofokuson...

en: Scheduled refocus starting after %1 seconds...
eo: Planita refokuso komenciĝas post %1 sekundoj...

en: Refocus starting because of temperature change of %1 °C...
eo: Refokuso komenciĝas pro temperaturŝanĝo de %1 °C...

en: In sequence HFR based refocus starting...
eo: En sinsekvo HFR bazita refokuso komencante...

en: Adaptive focus starting...
eo: Sinadapta fokusado komenciĝas...

en: Ekos will refocus in %1 seconds.
eo: Ekos refokusiĝos post %1 sekundoj.

en: Ekos will refocus in %1 seconds, last procedure was %2 seconds ago.
eo: Ekos refokusiĝos post %1 sekundoj, lasta proceduro estis antaŭ %2 sekundoj.

en: Ekos will refocus as soon as possible, last procedure was %1 seconds ago.
eo: Ekos refokusiĝos kiel eble plej baldaŭ, lasta proceduro estis antaŭ %1 sekundoj.

en: Initial rotator angle %1° is read in successfully.
eo: Komenca rotaciila angulo %1° estas enlegita sukcese.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRoundProgressBar, paGauge)
en: <html><head/><body><p>The rotator gauge displays the actual camera position angle (yellow) and the raw rotator angle (gray). Calibrate the rotator by plate solving in the Align module.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>La rotaciila mezurilo montras la faktan kamerapozician angulon (flave) kaj la krudan rotaciilan angulon (grize). Kalibru la rotaciilon per pletsolvado en la Ailgn-modulo.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRoundProgressBar, rotatorGauge)
en: <html><head/><body><p>The rotator gauge displays the actual camera position angle (yellow) and the raw rotator angle (gray). To calibrate the rotator, capture and solve an image in the Align module.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>La rotaciila mezurilo montras la faktan kamerapozician angulon (flave) kaj la krudan rotaciilan angulon (grize). Por kalibri la rotaciilon, kaptu kaj solvu bildon en la Ailgn-modulo.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FlipPolicy)
en: Preserve Rotator Angle
eo: Konservi Rotaciilan Angulon

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FlipPolicy)
en: Preserve Position Angle
eo: Konservi Pozician Angulon

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label)
en: <html><head/><body><p>The current pierside of the mount. A red frame indicates an unknown pierside. This is normal if the mount is parked. </p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>La aktuala kajoflanko de la muntaĵo. Ruĝa kadro indikas nekonatan kajoflankon. Tio estas normala se la muntaĵo estas enparkita. </p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Current Pierside
eo: Nuna kajoflanko

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, MountPierside)
en: <html><head/><body><p>Current pierside of the mount</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Aktuala kajoflanko de la muntaĵo</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, CameraOffset)
en: <html><head/><body><p>Camera offset angle</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Kameradeŝova angulo</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_6)
en: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Flip Policy</span> determines how the rotator reacts after a flip or if the result of a solved reference image reports a different pierside respective to the actual mount pierside.</p><p>Flip Policy can be altered in <span style=" font-weight:600;">Align Options</span><span style=" font-size:12pt;"> under &quot;Rotator Settings&quot;.</span></p></body></html>
eo: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Renversa Politiko</span> determinas kiel la rotatoro reagas post renverso aŭ se la rezulto de solvita referencbildo raportas malsaman kajoflankon respektive al la fakta kajoflanko de la muntaĵo</p><p>Renversa Politiko povas esti ŝanĝata en <span style=" font-weight:600;">Vicigaj Elektebloj</span><span style=" font-size:12pt;"> sub &quot;Agordoj de Rotaciilo&quot;.</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Flip Policy
eo: Renversa Politiko

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, RotatorAngle)
en: <html><head/><body><p>Raw rotator Angle</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Kruda rotaciila angulo</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_2)
en: <html><head/><body><p>The raw rotator full circle angle of the rotator device, which is calculated as the difference of the rotator origin (zero angle) respective to North on pierside WEST or respective to South on pierside EAST.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>La krudrotaciila plencirklo-angulo de la rotaciila aparato, kie estas kalkulata kiel diferenco inter la rotaciil-origino (nul-angulo) respektive al nordo en kajoflanko WEST aŭ respektive al sudo en kajoflanko EAST.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Rotator Angle
eo: Rotaciila Angulo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_4)
en: <html><head/><body><p>The angle of the camera upright direction (see FOV) respective to the rotator origin direction. The camera offset is determined automatically by a <span style=" font-weight:700;">Capture &amp; Solve</span> or a <span style=" font-weight:700;">Load &amp; Slew</span> in the Align module. </p><p>The camera offset is measured in position angle scope (-179.99° to 180.00°).</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>La angulo de la fotila vertikala direkto (vidu FOV) respektive al la rotatora origindirekto. La fotila deŝovo estas determinita aŭtomate per <span style=" font-weight:700;">Kapti &amp; Solvi</span> aŭ <span style=" font-weight:700;">Ŝargi &amp; Turni</span> en la modulo Align. </p><p>La fotila deŝovo estas mezurita laŭ pozicio-angula amplekso (-179,99° ĝis 180,00°).</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_3)
en: <html><head/><body><p>Setting the camera position angle shall move the rotator. The gauge reflects the state of the rotator. Depending on the accuracy of the rotator there can be some deviation in the ending position angle.</p><p>The position angle is measured East of North in degrees.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Agordo de la fotila pozicio-angulo movos la rotaciilon. La mezurilo reflektas la staton de la rotaciilo. Depende de la precizeco de la rotaciilo, povas esti ia devio en la fina pozici-angulo.</p><p>La pozicia angulo estas mezurita oriente de nordo en gradoj.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Camera Position Angle
eo: Kamerapozicia Angulo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, CameraPA)
en: <html><head/><body><p>Current Camera Position Angle</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Aktuala Fotilpozicia Angulo</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, reverseDirection)
en: Reverse Direction of Rotator
eo: Inversigi Direkton de Rotaciilo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, AlignOptions)
en: Align Options
eo: Vicigaj Elektebloj

[ctx: @title:window]
en: Pre Job Script
eo: Antaŭ Job Skripto

[ctx: @title:window]
en: Post Job Script
eo: Post Job Skripto

[ctx: @title:window]
en: Post Capture Script
eo: Post Capture Skripto

[ctx: @title:window]
en: Pre Capture Script
eo: Antaŭ Kapto Skripto

en: File %1 is not executable.
eo: Dosiero %1 ne estas plenumebla.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ScriptsManager)
en: Script Manager
eo: Skripto-Manaĝero

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Pre-job script:
eo: Antaŭlaborskripto:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, preJobScript) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, preCaptureScript) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, postCaptureScript) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, postJobScript
en: Script Executable
eo: Skripto Efektivebla

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Pre-capture script:
eo: Antaŭkapta skripto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Post-capture script:
eo: Post-kapta skripto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Post-job script:
eo: Post-laborskripto:

en: <b><font color="red">Please run the Capture tab connected to INDI with your desired camera/filterbank at least once before using the Sequence Editor. </font></b><p>
eo: <b><font color="red">Bonvolu ruli la langeton Kapti konektitan al INDI kun via dezirata fotilo/filtrilaro almenaŭ unufoje antaŭ ol uzi la Sekvencredaktilon. </font></b><p>

en: <b>Using camera and filterwheel attributes from Capture session started at %1.</b><p>If you wish to use other cameras/filterbanks, please edit the sequence using the Capture tab.<br>It is not recommended to overwrite a sequence file currently running, please rename it instead.</p><p>
eo: <b>Uzante fotilajn kaj filtrilarajn atributojn de Capture-seanco komencinte %1.</b><p>Se vi deziras uzi aliajn fotilojn/filtrilarojn, bonvolu redakti la sekvencon uzante la langeton Kapto.<br>Ne estas rekomendita anstataŭigi sekvencan dosieron aktuale rulantan, bonvolu renomi ĝin anstataŭe.</p><p>

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SequenceEditorUI)
en: Capture Sequence Editor
eo: Kapti Sekvencredaktilon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sequenceEditorComment)
en: <comment>
eo: <komento>

en: In Progress
eo: En progreso

en: Complete
eo: Kompleta

en: Cover the telescope with an evenly illuminated light source.
eo: Kovri la teleskopon per egale lumigita lumfonto.

en: Flat Frame
eo: Plata Kadro

en: Cover the telescope in order to take a dark exposure.
eo: Kovri la teleskopon por preni malhelan malkovron.

en: Unparking dust cap...
eo: Malparkante polvoĉapon...

en: Parking dust cap...
eo: Parkante polvoĉapon...

en: Turn light box light on...
eo: Ŝaltu lumkeston lumon...

en: Turn light box light off...
eo: Malŝalti lumon de lumkesto...

en: Parking mount failed, aborting...
eo: Parkado de muntaĵo malsukcesis, ĉesigante...

en: Mount slewing to wall position (az =%1 alt =%2)
eo: Muntaĵo turniĝanta al mura pozicio (az =%1 alt =%2)

en: Slew to wall position complete, stop tracking.
eo: Turno al murpozicio kompleta, ĉesas spuri.

en: Slew to wall position complete, tracking stopped.
eo: Turno al murpozicio kompleta, spurado ĉesis.

en: Parking mount prior to calibration frames capture...
eo: Parkante muntaĵon antaŭ la kapto de kalibraj kadroj...

en: Parking dome failed, aborting...
eo: Parkado de kupolo malsukcesis, ĉesigante...

en: Parking dome prior to calibration frames capture...
eo: Parkante kupolon antaŭ kapto de kalibraj kadroj...

en: Light box on.
eo: Lumkesto ŝaltita.

en: Meridian flip configuration has been shifted to the mount module. Please configure the meridian flip there.
eo: Meridian-flip-agordo estis ŝanĝita al la munta modulo. Bonvolu agordi la meridianan turniĝon tie.

en: Could not open file
eo: Ne eblis malfermi dosieron

en: Sequence queue saved to %1
eo: Sekvendvico konservita al %1

en: Pause Planned
eo: Paŭzo Planita

en: Waiting
eo: Atendante

en: Image Received
eo: Bildo Ricevita

en: Focusing
eo: Fokuso

en: Filter Focus
eo: Filtrilo Fokuso

en: Changing Filter
eo: Ŝanĝante Filtrilon

en: Guider Settling
eo: Gvidisto Stabiliĝo

en: Setting Temperature
eo: Agordo de Temperaturo

en: Setting Rotator
eo: Agordi Rotatoro

en: Aligning
eo: Vicigante

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, MeridianFlipGroup)
en: Meridian Flip
eo: Meridiano Flip

en: Failed
eo: Malsukcesis

en: User Input
eo: Enigo de la uzanto

en: Framing
eo: Enkadrigo

en: Successful
eo: Sukcesa

en: Syncing
eo: Sinkronigado

en: Rotating
eo: Rotacianta

en: Focus Offset
eo: Fokuso Offset

en: Startup
eo: Ekfunkciigo

en: Running
eo: Kurante

en: Shutdown
eo: Malŝalto

en: Loading
eo: Ŝargante

en: Starting
eo: Komencante

en: Started
eo: Komencis

en: Stopping
eo: Haltante

en: Stopped
eo: Haltis

[ctx: @title:window]
en: Select EkosLive Servers
eo: Elekti EkosLive Servilojn

en: Observatory:
eo: Observejo:

en: Offline:
eo: Senrete:

en: Online:
eo: Enrete:

en: Machine ID:
eo: Malŝin-ID:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Password:
eo: Pasvorto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, rememberCredentialsCheck)
en: Remember Credentials
eo: Memori Akreditaĵojn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Username:
eo: Uzantnomo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, autoStartCheck)
en: Automatically connect to EkosLive service on startup.
eo: Aŭtomate konekti al EkosLive-servo ĉe ekfunkciigo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoStartCheck)
en: Auto Start
eo: Aŭtomata Komenco

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, onlineLabel)
en: Online
eo: Rete

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, offlineLabel)
en: Offline
eo: Senrete

en: target
eo: celo

en: Mosaic import failed.
eo: Mozaikimporto malsukcesis.

en: Error authentication with Ekos Live server: %1
eo: Erara aŭtentigo kun Ekos Live-servilo: %1

en: Error parsing server response: %1
eo: Eraro analizante servilan respondon: %1

en: Aberration Inspector - Run %1
eo: Aberacia Inspektisto - Rulo %1

en: Tile
eo: Kahelo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, OptionsList)
en: Description
eo: Priskribo

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, SolutionGroupBox) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, solutionTable)
en: Solution
eo: Solvo

en: Delta (ticks)
eo: Delta (skaleroj)

en: Num Stars
eo: Nombro Steloj

en: Exclude
eo: Ekskludi

en: Focuser Solution
eo: Fokusila Solvo

en: Delta from central tile in ticks
eo: Delta ekde centra kahelo en skaleroj

en: Delta from central tile in micrometers
eo: Delta ekde centra kahelo en mikrometroj.

en: Min / max number of stars detected in the focus run
eo: Min- / maks-nombro da steloj detektitaj en la fokusrulo

en: Check to exclude row from calculations
eo: Marku por ekskluzivi vicon el kalkuloj

en: Move sensor nearer flattener
eo: Movi sensilon pli proksime al platigilo

en: Move sensor away from flattener
eo: Movi sensilon pli fore de platigilo

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, aberrationInspectorDialog) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, startAbInsB)
en: Aberration Inspector
eo: Aberacio-Inspektisto

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, abInsShowLabels)
en: <html><head/><body><p>Check to show labels on the graph.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Marku por montri etikedojn sur la grafeo.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, abInsShowLabels) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, abInsLabels) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Labels
eo: Etikedoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Tiles:
eo: Kaheloj:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, abInsTileSelection)
en: <html><head/><body><p>Select the Mosaic tile combination to use for Analysis:</p><p>- All displays all 9 tiles.</p><p>- Centre and outer corners.</p><p>- Centre and inner diamond.<br/></p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Elektu la Mozaikan kahelkombinaĵon uzendan por Analizo:</p><p>- Ĉiuj ekranoj ĉiujn 9 kahelojn.</p><p>- Centron kaj eksterajn angulojn.</p><p>- Centron kaj enan diamanton.<br/></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, abInsTileSelection) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, AllButton)
en: All
eo: Ĉiujn

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, abInsTileSelection)
en: Centre and outer corners
eo: Centron kaj eksterajn angulojn

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, abInsTileSelection)
en: Centre and inner diamond
eo: Centron kaj enan diamanton

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, abInsShowCFZ)
en: <html><head/><body><p>Check to show the Critical Focus Zone on the graph.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Marku por montri la Kritikan Fokus-Zonon sur la grafeo.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, abInsOptCentres)
en: Optimise Tile Centres
eo: Optimumigi Kahelajn Centrojn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Top-Bottom Tilt:
eo: Supra-Malsupra Klino:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Total Tilt:
eo: Suma Klino:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, backfocus)
en: <html><head/><body><p>Backfocus delta is the difference in focus position between the sensor centre and the average of the centre corners.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Retrofokusa delto estas la diferenco en fokusa pozicio inter la sensilcentro kaj la mezumo de la centranguloj.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Backfocus Δ:
eo: Retrofokusa Δ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Left-Right Tilt:
eo: Maldekstra-Dekstra Klino:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Selection:
eo: Elekto:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, abInsSelection)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'.AppleSystemUIFont'; font-size:13pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Selection mode of the 3D Graphic:</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">- None.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">- Item selects the nearest datapoint.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">- Slice produces a 2D slice through the graphic.</p></body></html>
eo: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'.AppleSystemUIFont'; font-size:13pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Elektreĝimo de la 3D-Grafiko:</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">- Neniu.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">- Objekto elektas la plej proksiman datenpunkton.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">- Tranĉaĵo produktas 2D-tranĉaĵon tra la grafiko.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, abInsSelection)
en: Item
eo: Ero

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, abInsSelection)
en: Slice
eo: Tranĉaĵo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Theme:
eo: Etoso:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, abInsTheme)
en: <html><head/><body><p>Select the colour theme of the 3D Graphic.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Elekti la koloretoson de la 3D-grafiko.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, abInsTheme)
en: Primary Colors
eo: Primaraj

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, abInsTheme)
en: Army Blue
eo: Armeo-Blua

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, abInsLabels)
en: <html><head/><body><p>Check to display mosaic tile sensor labels.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Marku por montri mozaikkahelajn sensil-etikedojn.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, abInsSensor)
en: <html><head/><body><p>Check to display the Sensor.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Marku por montri la Sensilon.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, abInsSensor)
en: Sensor
eo: Sensilo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, abInsPetzvalWire)
en: <html><head/><body><p>Check to display the Petzval surface mesh.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Marku por montri la Petzval-surfacmaŝon.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, abInsPetzvalWire)
en: Petzval Wire
eo: Petzval-Drato

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, abInsPetzvalSurface)
en: <html><head/><body><p>Check to display the Petzval surface.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Marku por montri la Petzval-surfacon.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, abInsPetzvalSurface)
en: Petzval Surface
eo: Petzval-Surfaco

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, abInsSimMode)
en: <html><head/><body><p>Check to set 3D Graphic in Simulation Mode</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Marku por meti 3D-grafikon en Simula Reĝimo</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, abInsSimMode)
en: Sim Mode
eo: Sim-Reĝimo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, abInsBackfocusSlider)
en: <html><head/><body><p>Backfocus slider</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Retrofokusa ŝovilo</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, abInsTiltLRSlider)
en: <html><head/><body><p>Left-to-Right Tilt Slider</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Maldesktra-al-Dekstra Klinŝovilo</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, abInsTiltTBSlider)
en: <html><head/><body><p>Top-to-Bottom Tilt Slider</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Supra-al-Malsupra Klinŝovilo</p></body></html>

[ctx: Graphics tooltip; %2 is tile code; %3 is tile name, %4 is Focus Position; %5 is Focus Measure;]
en: <style>table { background-color: white;}</style><font color='%1'><table><tr><td>Tile: </td><td>%2 (%3)</td></tr><tr><td>Pos:  </td><td>%4</td></tr><tr><td>Val:  </td><td>%5</td></tr></table></font>
eo: <style>table { background-color: white;}</style><font color='%1'><table><tr><td>Kahelo: </td><td>%2 (%3)</td></tr><tr><td>Poz:  </td><td>%4</td></tr><tr><td>Val:  </td><td>%5</td></tr></table></font>

en: Adaptive Focus: No movement (below threshold)
eo: Adapta Fokusado: Neniu moviĝo (sub sojlo)

en: Adaptive Focus suspended. Total movement would exceed Max Travel limit
eo: Adapta Fokusado suspendita. Ensuma moviĝo superus Maks. Vojaĝlimon

en: Adaptive Focus suspended. Total movement would exceed adaptive limit
eo: Adapta Fokusado suspendita. Ensuma moviĝo superus adaptolimon

en: Adaptive Focus: Moving from %1 to %2 (TempΔ %3
eo: Adapta Fokusado: Moviĝante de %1 al %2 (TempΔ %3

en: ; Pos Error %1)
eo: ; Pos-Eraro %1)

en: Adaptive Focus unable to move focuser
eo: Adapta Fokusado malebla movi fokusilon

en: Adaptive start point, last AF solution outside Max Travel, ignoring
eo: Adapta startpunkto, lasta AF-solvo ekster Maks. Vojaĝlimo, ignorante

en: Adaptive start point, no temperature source available
eo: Adapta startpunkto, neniu temperaturfonto disponebla

en: Adaptive start point, no temperature for last AF solution
eo: Adapta startpunkto, neniu temperaturo por lasta AF-solvo

en: Adaptive start point, very large temperature delta, ignoring
eo: Adapta startpunkto, tre granda temperaturdelto, ignorante

en: Adaptive start point, no alt recorded for last AF solution
eo: Adapta startpunkto, neniu alt registrita por lasta AF-solvo

en: Adaptive start point, very large altitude delta, ignoring
eo: Adapta startpunkto, tre granda altecdelto, ignorante

en: Adaptive start point, target position is outside Max Travel, ignoring
eo: Adapta startpunkto, celpozicio estas ekster Maks. Vojaĝlimo, ignorante

en: Adaptive start point [%1] excessive move disallowed
eo: Adapta startpunkto [%1] troa moviĝo malpermesata

en: Adapting start point [%1] from %2 to %3
eo: Adaptante startpunkton [%1] de %2 al %3

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, focusCFZDialog)
en: Focus CFZ
eo: Fokus-CFZ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, focusCFZTauLabel)
en: Tolerance (τ):
eo: Toleremo (τ):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, focusCFZApertureLabel)
en: Aperture (A):
eo: Aperturo (A):

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, focusCFZDisplayVCurve)
en: <html><head/><body><p>Check to display the CFZ on the V-curve after a successful Autofocus run.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Marku por montri la CFZ sur la V-kurbo post sukcesa Aŭtofokus-rulo.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, focusCFZDisplayVCurve)
en: Display:
eo: Montriĝo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, focusCFZAperture)
en: <html><head/><body><p>Set the aperture of your telescope in mm. This is defaulted from the selected optical train.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Meti la aperturon de via teleskopo en mm. Tiu estas defaŭltigita el la elektita optika trajno.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, focusCFZCameraSteps)
en: <html><head/><body><p>The CFZ of the camera (resolution limit) in the active optical train.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>La CFZ de la kamerao (limo de distingivo) en la aktiva optika trajno.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, focusCFZ)
en: <html><head/><body><p>The calculated CFZ in μm.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>La kalkulita CFZ in μm.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, focusCFZTolerance)
en: <html><head/><body><p>Set the tolerance=t value between 0 and 1. This scales the classic CFZ calculation of 4.88 λ f<span style=" vertical-align:super;">2</span></p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Agordu la valoron de tolerance=t inter 0 kaj 1. Ĉi tio skalas la klasikan CFZ-kalkulon de 4,88 λ f<span style=" vertical-align:super;">2</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, focusCFZFinal)
en: <html><head/><body><p>The Final CFZ is the greater of the calculated CFZ and camera CFZ.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>La fina CFZ estas la pli granda de la kalkulita CFZ kaj la kameraa CFZ.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_37)
en: <html><head/><body><p>Step size:</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Paŝa grandeco:</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_19)
en: CFZ camera:
eo: CFZ fotilo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, focusCFZTau)
en: <html><head/><body><p>Set the <span style=" font-family:'Arial','Helvetica','sans-serif'; font-size:medium; color:#000000; background-color:#ffffff;">focus tolerance, </span>τ<span style=" font-family:'Arial','Helvetica','sans-serif'; font-size:medium; color:#000000; background-color:#ffffff;"> as a percentage of total seeing.</span></p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Meti la <span style=" font-family:'Arial','Helvetica','sans-serif'; font-size:medium; color:#000000; background-color:#ffffff;">fokustoleremon </span>τ<span style=" font-family:'Arial','Helvetica','sans-serif'; font-size:medium; color:#000000; background-color:#ffffff;"> kiel procento de totala vidado.</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, focusCFZSteps)
en: <html><head/><body><p>The calculated CFZ in steps.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>La kalkulita CFZ en paŝoj.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, focusCFZWavelengthLabel)
en: Wavelength (λ):
eo: Ondolongo (λ):

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, focusCFZStepSize)
en: <html><head/><body><p>Set the step size (in microns) of your focuser. To calculate this move your focuser from one end of its travel to the other (being careful not to force the focuser beyond its limits). Measure the distance the drawtube moves as accurately as you can (e.g. with calipers) and convert this to microns. Note how many steps you have moved the focuser. The step size = distance_in_microns / number_steps.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Agordu la paŝograndecon (en mikronoj) de via fokusilo. Por kalkuli ĉi tion, movu vian fokusilon de unu fino de ĝia vojaĝo al la alia (atente ne devigi la fokusilon preter ĝiaj limoj). Mezuru la distancon, kiun la tirtubo movas kiel eble plej precize (ekz. per kalibro) kaj konvertu ĉi tion al mikronoj. Notu kiom da paŝoj vi movis la fokusilon. La paŝogrando = distanco_en_mikronoj / nombro_paŝoj.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, focusCFZSeeing)
en: <html><head/><body><p>The total seeing FWHM (in arc-seconds).</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>La suma FWHM de spektado (en ark-sekundoj).</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, resetToOTB)
en: <html><head/><body><p>Reset Wavelength,  Aperture,  Focal ratio to values from the currently selected filter and optical train</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Restarigi ondolongon, aperturon, fokusan rilatumon al valoroj de la nuntempe elektita filtrilo kaj optika trajno</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, resetToOTB)
en: Reset To OT
eo: Restarigi al OT

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Focal ratio (f):
eo: Foka proporcio (f):

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, focusCFZAlgorithm)
en: <html><head/><body><p>Select the Critical Focus Zone (CFZ) algorithm:</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Classic</span>: Uses the formula, CFZ = 4.88 t λ f<span style=" vertical-align:super;">2.</span>.  Set tolerance, t=1 for the basic formula. Some have suggested t=1/3 empirically.</li></ul><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Wavefront: </span>Uses the formula, CFZ = 4 t λ f<span style=" vertical-align:super;">2</span>.  Formula derived from wavefront aberration theory. Some have suggested t=1/3 or even t=1/10.</li></ul><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Gold: </span>Uses the formula, CFZ = 0.00225 √τ θ f<span style=" vertical-align:super;">2. </span>A.  See http://www.goldastro.com/goldfocus/ncfz.php for more details.</li></ul></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Elektu la gravan fokus-zonan (CFZ) algoritmon:</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Classic</span>: Uzas la formulon, CFZ = 4.88 t λ f<span style=" vertical-align:super;">2.</span>.  Metu toleremon, t=1 por la baza formulo. Iuj sugestis t=1/3 empirie.</li></ul><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Wavefront: </span>Uzas la formulon, CFZ = 4 t λ f<span style=" vertical-align:super;">2</span>.  Formulo derivita de ondofront-aberacia teorio. Iuj sugestis t=1/3 aŭ eĉ t=1/10.</li></ul><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Gold: </span>Uzas la formulon, CFZ = 0.00225 √τ θ f<span style=" vertical-align:super;">2. </span>A.  Vd. http://www.goldastro.com/goldfocus/ncfz.php por pliaj detaloj.</li></ul></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, focusCFZAlgorithm) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, focusWalk)
en: Classic
eo: Klasika

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, focusCFZAlgorithm)
en: Wavefront
eo: Ondofronto

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, focusCFZFNumber)
en: <html><head/><body><p>Set the F# to use. This is defaulted from the selected optical train.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Meti la F# uzendan. Tio estas defaŭltita el la elektita optika trajno.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_20)
en: Final CFZ:
eo: Fina CFZ:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, focusCFZWavelength)
en: <html><head/><body><p>Set the light wavelength to use. This is defaulted from the Filter Settings popup for the selected filter. </p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Meti la luman ondolongon uzendan. Ĉi tio estas defaŭltigita el la ŝprucfenestro Filtro-Agordoj de la elektita filtrilo.</p></body></html>

en: Idle.
eo: Senlabore.

en: Focus Options Profile Editor
eo: Profilredaktilo por Fokusaj Elektebloj

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, settingsGroupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, analyzeGroupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ImageOverlayBox)
en: Settings
eo: Agordoj

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, OpsFocusSettings)
en: Focus Settings
eo: Fokusaj Agordoj

en: Process
eo: Procezo

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, OpsFocusProcess)
en: Focus Process
eo: Fokusa Procezo

en: Mechanics
eo: Mekaniko

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, OpsFocusMechanics)
en: Focus Mechanics
eo: Fokusa Mekaniko

en: Finally found temperature source %1
eo: Fine trovis temperaturfonton %1

en: No Focuser connected.
eo: Neniu Focusilo konektita.

en: No CCD connected.
eo: Neniu CCD konektita.

en: Starting pulse step is too low. Increase the step size to %1 or higher...
eo: Komenca pulspaŝo estas tro malalta. Pliigu la paŝograndon al %1 aŭ pli alta...

en: Autofocus is already running, discarding start request.
eo: Aŭtomata fokuso jam funkcias, forĵetante startpeton.

en: Build Offset is already running, Autofocus rejected.
eo: Konstrui Deŝovon jam estas rulanta, Aŭtofokusado malakceptita.

en: In Focus Loop, Autofocus rejected.
eo: En Fokusbuklo, Aŭtofokusado malakceptita.

en: Adjust Focus
eo: Ĝustigi Fokuson

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, adaptiveFocusGroup) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, focusAdaptive)
en: Adaptive Focus
eo: Sinadapta Fokuso

en: Autofocus start request - Waiting 10sec for %1 to complete.
eo: Aŭtomat-fokusa ekigopeto - Atendante 10sek por ke %1 plenumiĝu.

en: Discarding Autofocus start request - %1 in progress.
eo: Forĵetante Aŭtofokusan ekigopeton - %1 en progreso.

en: Autofocus starting...
eo: Aŭtomata fokuso komenciĝas...

en: Autofocus operation started
eo: Aŭtomata fokusa operacio komenciĝis

en: Capture in progress, retrying in 1s...
eo: Kaptado progresadas, reprovonte post 1s...

en: Star detection in progress, retrying in 1s...
eo: Steldetekto progresadas, reprovonte post 1s...

en: Autofocus aborted.
eo: Aŭtomata fokuso ĉesigita.

en: Error: No Camera detected.
eo: Eraro: Neniu fotilo detektita.

en: Error: Lost connection to Camera.
eo: Eraro: Perdita konekto al Fotilo.

en: Error: No Filter Wheel detected.
eo: Eraro: Neniu Filtrila Rado detektita.

en: Error: Lost connection to Filter Wheel.
eo: Eraro: Perdita konekto al Filtrila Rado.

en: At minimum focus position %1...
eo: Ĉe minimuma fokuspozicio %1...

en: Moving to minimum focus position %1...
eo: Movante al minimuma fokuspozicio %1...

en: At maximum focus position %1...
eo: Ĉe maksimuma fokuspozicio %1...

en: Moving to maximum focus position %1...
eo: Movante al maksimuma fokuspozicio %1...

en: Error: No Focuser detected.
eo: Eraro: Neniu Fokuligilo detektita.

en: Error: Lost connection to Focuser.
eo: Eraro: Perdita konekto al Focuser.

en: outward
eo: eksteren

en: inward
eo: enen

en: Focusing %2 by %1 steps...
eo: Enfokusigante %2 je %1 paŝoj...

en: Focusing %2 by %1 step... | Focusing %2 by %1 steps...
eo[0]: Fokusante %2 per %1 paŝo...
eo[1]: Fokusante %2 per %1 paŝoj...

en: Focusing %2 by %1 ms...
eo: Enfokusigante %2 je %1 ms...

en: Focuser is still timing out. Aborting...
eo: Fokusilo ankoraŭ finiĝas. Abortante...

en: Focus motion timed out (%1). Restarting focus driver %2
eo: Fokuso-movo elĉerpita (%1). Rekomencante fokusan pelilon %2

en: Focus motion timed out (%1). Focusing to %2 steps...
eo: Fokuso-movo elĉerpita (%1). Koncentriĝo al %2 paŝoj...

en: Attempting to reconnect focuser: %1
eo: Provante rekonekti fokusilon: %1

en: Cannot reconnect focuser: %1. Aborting...
eo: Ne povas rekonekti fokusilon: %1. Abortante...

en: Detection complete.
eo: Detekto kompleta.

en: Detecting sources...
eo: Detektante fontojn...

en: Autofocus operation completed successfully
eo: Aŭtomata fokusa operacio sukcese finiĝis

en: Autofocus operation failed
eo: Aŭtomata fokusa operacio malsukcesis

en: Focus procedure completed after %1 iteration. | Focus procedure completed after %1 iterations.
eo[0]: Fokusproceduro kompletiĝis post %1 iteracio.
eo[1]: Fokusproceduro kompletiĝis post %1 iteracioj.

en: Settling for %1s...
eo: Kontenta je %1s...

en: Settling complete.
eo: Aranĝo kompleta.

en: Autofocus failed, moving back to initial focus position %1.
eo: Aŭtomata fokuso malsukcesis, moviĝante reen al komenca fokusa pozicio %1.

en: FITS received. No stars detected.
eo: FITS ricevis. Neniuj steloj detektitaj.

en: Capture complete. Select a region of interest.
eo: Kapto kompleta. Elektu interesan regionon.

en: Failed to automatically select a star. Please select a star manually.
eo: Malsukcesis aŭtomate elekti stelon. Bonvolu elekti stelon permane.

en: Capture complete. Select a star to focus.
eo: Kapto kompleta. Elektu stelon por fokusigi.

en: No stars detected while testing HFR, capturing again...
eo: Neniuj steloj detektitaj dum testado de HFR, kaptado denove...

en: HFR %1 > Limit %2
eo: HFR %1 > Limo %2

en: Autofocus failed: exceeded max iterations %1
eo: Aŭtomata fokusado malsukcesis: transpasis maks iteraciojn %1

en: No stars detected, capturing again...
eo: Neniuj steloj detektitaj, kaptante denove...

en: Failed to detect any stars at position %1. Continuing...
eo: Malsukcesis detekti iujn stelojn ĉe pozicio %1. Daŭrigante...

en: Failed to detect any stars. Reset frame and try again.
eo: Malsukcesis detekti iujn ajn stelojn. Restarigu kadron kaj provu denove.

en: Unable to launch Aberration Inspector run %1...
eo: Ne eblas lanĉi Aberacio-Inspektistan rulon %1...

en: Launching Aberration Inspector run %1...
eo: Lanĉante Aberacio-Inspektistan rulon %1...

en: Starting scan for initial focuser position.
eo: Komencante skanadon por komenca fokusilpozicio.

en: Scanning for starting position...
eo: Skanante por komenca pozicio...

en: Failed to detect any stars. Aborting...
eo: Malsukcesis detekti iujn stelojn. Ĉesigante...

en: Scan Start Pos: exceeded max iterations %1
eo: Skana Komencpozicio: transpasis maks iteraciojn %1

en: Scanning for starting position %1/%2
eo: Skanante por komenca pozicio %1/%2

en: No scan minimum - widening search...
eo: Neniu skan-minimumo - ampleksitgante serĉon...

en: Scan Start Position %1 Found
eo: Trovis Skan-Komencpozicion %1

en: Scan Start Position %1 found
eo: Trovis Skan-Komencpozicion %1

en: Curve Fit check failed R2=%1 focusR2Limit=%2 retrying...
eo: Kontrolo de Curve Fit malsukcesis R2=%1 focusR2Limit=%2 reprovanta...

en: R2=%1 < Limit=%2
eo: R2=%1 < Limo=%2

en: Curve Fit check failed again R2=%1 focusR2Limit=%2 but continuing...
eo: Kontrolo de Curve Fit denove malsukcesis R2=%1 focusR2Limit=%2 sed daŭrigante...

en: Linear autofocus algorithm aborted: %1
eo: Lineara aŭtofokus-algoritmo ĉesigita: %1

en: FITS received. HFR %1 @ %2. Delta (%3%)
eo: FITS ricevis. HFR %1 @ %2. Delta (%3%)

en: FITS received. HFR %1 @ %2.
eo: FITS ricevis. HFR %1 @ %2.

en: Change in HFR is too small. Try increasing the step size or decreasing the tolerance.
eo: Ŝanĝo en HFR estas tro malgranda. Provu pliigi la paŝon aŭ malpliigi la toleremon.

en: Failed to detect focus star in frame. Capture and select a focus star.
eo: Malsukcesis detekti fokusstelon en kadro. Kaptu kaj elektu fokusan stelon.

en: Found polynomial solution @ %1
eo: Trovita polinoma solvo @ %1

en: Focuser cannot move further, device limits reached. Autofocus aborted.
eo: Fokusilo ne povas movi plu, limoj de aparatoj atingis. Aŭtomata fokuso ĉesigita.

en: Unstable fluctuations. Try increasing initial step size or exposure time.
eo: Malstabilaj fluktuoj. Provu pliigi komencan paŝon aŭ ekspontempon.

en: Deadlock reached. Please try again with different settings.
eo: Bloko atingita. Bonvolu provi denove kun malsamaj agordoj.

en: Maximum travel limit reached. Autofocus aborted.
eo: Maksimuma vojaĝlimo atingita. Aŭtomata fokuso ĉesigita.

en: FITS received. HFR %1. Delta (%2%) Min HFR (%3)
eo: FITS ricevis. HFR %1. Delta (%2%) Min HFR (%3)

en: Autofocus failed to reach proper focus. Try adjusting the tolerance value.
eo: Aŭtomata fokuso ne atingis taŭgan fokuson. Provu ĝustigi la toleran valoron.

en: Focuser error, check INDI panel.
eo: Fokusila eraro, kontrolu INDI-panelon.

en: Simulate focuser comms failure...
eo: Simuli misfunkciadon de la fokusilo...

en: Restarting autofocus process...
eo: Rekomencante aŭtomatan fokusan procezon...

en: Starting continuous exposure...
eo: Komencante kontinuan ekspozicion...

en: Disabling Auto Star Selection as star selection box was moved manually.
eo: Malebliganta Aŭtomatan Stel-Elekton ĉar stel-elektokesto estis movita permane.

en: Focus star is selected.
eo: Fokusa stelo estas elektita.

en: Region of interest is selected.
eo: Regiono de intereso estas elektita.

en: Autofocus
eo: Aŭtomata fokuso

en: Check focus request - Waiting 10sec for %1 to complete.
eo: Aŭtomat-fokusa kontrolopeto - Atendante 10sek por ke %1 plenumiĝu.

en: Discarding Check Focus request - %1 in progress.
eo: Forĵetante Aŭtofokusan ekigopeton - %1 en progreso.

en: Check Focus ignored - Star Measure must be star based
eo: Kontroli Fokuson ignorita - Star Measure devas esti stelbazita

en: Capturing to check HFR...
eo: Kaptado por kontroli HFR...

en: No star was selected. Using last known position...
eo: Neniu stelo estis elektita. Uzante lastan konatan pozicion...

en: No star was selected. Aborting...
eo: Neniu stelo estis elektita. Abortante...

en: Focuser already at %1...
eo: Fokusilo jam ĉe %1...

en: Adjust focus request - Waiting 10sec for %1 to complete.
eo: Aŭtomat-fokusa ekigopeto - Atendante 10sek por ke %1 plenumiĝu.

[ctx: @title:window]
en: Focus Frame
eo: Fokuso Kadro

en: Failed to save image. Aborting...
eo: Malsukcesis konservi bildon. Abortante...

en: Exposure failure. Aborting...
eo: Malsukceso de malkovro. Abortante...

[ctx: @title:window]
en: Relative Profile
eo: Relativa Profilo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, stopFocusB)
en: Stop Auto Focus process
eo: Haltigi la procezon de Aŭtomata Fokuso

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, captureB)
en: Capture image
eo: Kapti bildon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Steps:
eo: Paŝoj:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, startLoopB)
en: Start framing
eo: Komenci enkadrigon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_22)
en: Start:
eo: Komenco:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, startFocusB)
en: Start Auto Focus process
eo: Komenci la procezon de Aŭtomata Fokusado

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, absTicksLabel)
en: Current absolute focuser position
eo: Nuna absoluta fokusilpozicio

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, absTicksSpin)
en: Desired absolute focus position
eo: Dezirata absoluta fokusa pozicio

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, startGotoB)
en: Go to an absolute focus position
eo: Iri al absoluta fokusa pozicio

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, stopGotoB)
en: Stop focuser motion
eo: Haltigi fokusilan moviĝon

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, focusOutB)
en: <html><head/><body><p>Focus Out. </p><p>For SCTs this is usually CW.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Elfokusi. </p><p>Por SCT-oj tio kutime estas CW.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, focusInB)
en: <html><head/><body><p>Focus In. </p><p>For SCTs this is usually CCW.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Enfokusi. </p><p>Por SCT-oj tio kutime estas CCW.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ccdGroup)
en: Camera && Filter Wheel
eo: Fotilo && Filtrila Rado

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, gainLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, focusExposureLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_3)
en: Exposure time in seconds
eo: Tempo de ekspozicio en sekundoj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, defaultFocusTemperatureSource)
en: Select focuser temperature source
eo: Elekti fokusan temperaturfonton

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, filterManagerB)
en: Filter Settings...
eo: Filtrilaj agordoj...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, temperatureSourceLabel)
en: Focuser temperature source
eo: Fokusilo temperaturo fonto

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_30) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, absoluteTemperatureLabel)
en: Source temperature in Celsius
eo: Fonta temperaturo en Celsius

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_31) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, deltaTemperatureLabel)
en: Delta temperature in Celsius. It is the difference between the last recorded temperature when autofocus was successful and the current source temperature.
eo: Delta temperaturo en Celsius. Ĝi estas la diferenco inter la lasta registrita temperaturo kiam aŭtomata fokuso sukcesis kaj la nuna fonttemperaturo.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, resetFrameB)
en: Reset focus subframe to full capture
eo: Restarigi fokusan subkadron al plena kapto

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, toolsGroup)
en: Tools
eo: Iloj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, startAbInsB)
en: <html><head/><body><p>Run Aberration Inspector (Auto Focus will run first to collect data).</p><p>Note: Mosaic Mask must be set to activate this button.</p><p>This is an experimental feature.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Lanĉi Aberacian Inspektiston (Aŭtomata Fokuso funkcios unue por kolekti datumojn).</p><p>Noto: Mozaika Masko devas esti agordita por aktivigi ĉi butonon.</p><p>Tio estas eksperimenta kapablo.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, advisorB)
en: Advisor
eo: Konsilisto

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, forceInSeqAF)
en: <html><head/><body><p>Check to force an ad-hoc In-Sequence Autofocus at the completion of the current subframe.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Marku por devigi porokazan ensekvencan Aŭtomat-fokuson je la kompletigo de la aktuala subkadro.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, forceInSeqAF)
en: Force AF
eo: Devigi AF

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: V-Curve
eo: V-Kurbo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, HFROut)
en: <html><head/><body><p>Averaged HFR value from the last frame.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Averaĝigita HFR-valoro de la lasta kadro.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, FWHMOut)
en: <html><head/><body><p>Averaged FWHM value from the last frame.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Averaĝigita FWHM-valoro de la lasta kadro.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en:   Stars:
eo:   Steloj:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, starsOut)
en: <html><head/><body><p>Number of stars found in the last frame.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Nombro da steloj trovitaj en la lasta kadro.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, iterOut)
en: <html><body><p>Focuser iteration.</p></body></html>
eo: <html><body><p>Fokusila ripeto.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, relativeProfileB)
en: Profile...
eo: Profilo...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearDataB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ClearButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, Clear)
en: Clear
eo: Forviŝi

en: Section
eo: Sekcio

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, runningStateLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, runButtonBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, RunButtonBatch)
en: Run
eo: Kuri

en: Run number
eo: Rulnombro

en: Start Pos
eo: Komenca Poz

en: Start position
eo: Komenca pozicio

en: Step/Jump Size
eo: Paŝa/Salta Grandeco

en: Step Size
eo: Paŝa Grandeco

en: Overscan
eo: Troskanado

en: AF Overscan
eo: AF-Troskano

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, tree)
en: Comments
eo: Komentoj

en: Additional Text
eo: Plia Teksto

en: Parameter
eo: Parametro

en: Parameter Name
eo: Parametra Nomo

en: Current Value
eo: Aktuala Valoro

en: Current value of the parameter
eo: Aktuala valoro de la parametro

en: Proposed Value
eo: Proponita Valoroj

en: Focus Advisor proposed value for the parameter
eo: Focus Advisor proponis valoron por la parametro

en: Focus Advisor: another focus action in progress. Please try again.
eo: Fokusa Konsilisto: alia fokusa ago progresadas. Bonvolu provi denove.

en: Focus Advisor cannot run with current params.
eo: Focus Advisor ne povas funkcii kun aktualaj parametroj.

en: Focus Advisor stopped
eo: Fokus-Konsililo haltis

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, focusAdvUpdateParams)
en: Update Parameters
eo: Ĝisdatigi Parametrojn

en: Camera & Filter Wheel Parameters
eo: Parametroj de Fotilo & Filtrila Rado

en: Settings Parameters
eo: Agordaj Parametroj

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, maskGroupBox)
en: Mask
eo: Masko

en: Process Parameters
eo: Procezaj Parametroj

en: Mechanics Parameters
eo: Mekanikaj Parametroj

en: Focus Advisor aborted due to internal error
eo: Fokuso-Konsilisto ĉesigita pro interna eraro

en: Focus Advisor cannot run with current params
eo: Focus Advisor ne povas funkcii kun aktualaj parametroj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, focusAdvFindStars)
en: Find Stars
eo: Trovi Stelojn

en: Find Stars: Scanning for stars...
eo: Trovi Stelojn: Skanante pri steloj...

en: Find Stars: Failed
eo: Trovi Stelojn: Malsukcesis

en: Stars detected, range center %1
eo: Steloj detektitaj, intervalcentro %1

en: Stars detected, range centre %1
eo: Steloj detektitaj, intervalcentro %1

en: Focus Advisor Find Stars completed
eo: Fokus-Konsilisto finis Trovi Stelojn

en: Find Stars: exceeded max iterations %1
eo: Trovi Stelojn: transpasis maks iteraciojn %1

en: Stars detected, centering range
eo: Steloj detektitaj, centra gamo

en: Find Stars Run %1: No stars at start %2, scanning...
eo: Trovi Stelojn Rulo %1: Neniuj steloj ĉe la komenco %2, skanante...

en: Find Stars Run %1 Sector %2: Scanning %3/%4
eo: Trovi Stelojn Kuru %1 Sektoro %2: Skanante %3/%4

en: Find Stars Run %1: Scanning Sector %2
eo: Trovi Stelojn Rulo %1: Skananta Sektoro %2

en: No stars detected
eo: Neniuj steloj detektitaj

en: Find Stars Run %1: failed to find any stars
eo: Trovi Stelojn Rulo %1: malsukcesis trovi ajn stelojn

en: Find Stars Run %1 Sector %2: scanning %3/%4
eo: Trovi Stelojn Rulo %1 Sektoro %2: skanante %3/%4

en: Focus Advisor Find Stars run %1: failed to move focuser
eo: Fokus-Konsilisto Trovi Stelojn rulo %1: malsukcesis movi fokusilon

en: Focus Advisor Coarse Adjustment aborted after %1 runs
eo: Focus Advisor Kruda Alĝustigo ĉesigita post %1 ruloj

en: Coarse Adjustment Scan...
eo: Skano por Kruda Alĝustigo...

en: Coarse Adjustment
eo: Kruda Alĝustigo

en: Focus Advisor Coarse Adjustment failed to move focuser
eo: Fokus-Konsilisto Maldelikata Alĝustigo malsukcesis movi fokusilon

en: Focus Advisor Coarse Adjustment: exceeded max iterations %1
eo: Fokus-Konsilisto Maldelikata Alĝustigo: superis maksimumajn ripetojn %1

en: Coarse Adjustment Run %1 scan...
eo: Kruda Alĝustig-Rula skano %1...

en: Focus Advisor Coarse Adjustment Run %1: insufficient data to proceed
eo: Fokus-Konsilisto Maldelikata Alĝustigo rulo %1: nesufiĉaj datumoj por daŭrigi

en: Max/Min Ratio: %1
eo: Maksimuma/Min. Proporcio: %1

en: Focus Advisor Coarse Adjustment completed.
eo: Fokus-Konsilisto Kruda Alĝustigo finiĝis.

en: Focus Advisor Coarse Adjustment: data quality too poor to continue
eo: Fokus-Konsilisto Kruda Alĝustigo: datumkvalito tro malbona por daŭrigi

en: Max/Min Ratio: %1, Next Step Size: %2, Next Overscan: %3
eo: Maks/Min-Proporcio: %1, Sekva Paŝa Grandeco: %2, Sekva Troskanado: %3

en: Fine Adjustment
eo: Fajna Alĝustigo

en: Max/Min Ratio: %1, R2: %2, Step Size: %3, Overscan: %4
eo: Maks/Min-Proporcio: %1, R2: %2, Paŝa Grandeco: %3, Troskanado: %4

en: Focus Advisor Fine Adjustment completed
eo: Fokus-Konsilisto Fajn-Alĝustigo finiĝis

en: Focus Advisor Result (%1): Run: %2 startPos: %3 stepSize: %4 overscan: %5
eo: Fokusa Konsilisto Rezulto (%1): Rulo: %2 startPoz: %3 paŝGrandec: %4 troskan: %5

en: Focus Advisor Result Update: %1
eo: Fokus-Konsilista Ĝisdatigo de Rezulto: %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, focusAdvisorDialog)
en: Focus Advisor
eo: Fokus-konsililo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, focusAdvUpdateParams)
en: Check to have Focus Advisor update Focus parameters. Click Help to view the proposed changes.
eo: Kontrolu ke Focus Advisor ĝisdatigu la parametrojn de Focus. Alklaku Helpon por vidi la proponitajn ŝanĝojn.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, focusAdvFindStars)
en: Check to have Focus Advisor search for stars. If you are close enough to Focus to see stars in the Focus frame then this step is not neccessary.
eo: Kontrolu ke Focus Advisor serĉu stelojn. Se vi estas sufiĉe proksima al Fokuso por vidi stelojn en la Foksa kadro, tiam ĉi tiu paŝo ne estas necesa.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, focusAdvCoarseAdj)
en: Check to have Focus Advisor find coarse focus. This will find an approximate focus position good enough to run Autofocus.
eo: Kontrolu ke Focus Advisor trovu krudan fokuson. Ĉi tio trovos proksimuman fokuspozicion sufiĉe bonan por ruli Aŭtofokuson.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, focusAdvCoarseAdj)
en: Coarse Adjustment (without Autofocus)
eo: Kruda Ĝustigo (sen Aŭtomata fokuso)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, focusAdvFineAdj)
en: Check to have Focus Advisor run Autofocus to make fine adjustments to focus parameters.
eo: Marku por ke Focus Advisor lanĉu Aŭtomat-fokusadon por fari fajn-alĝustigojn al fokusparametroj.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, focusAdvFineAdj)
en: Fine Adjustment (using Autofocus)
eo: Fajn-Alĝustigo (uzante Aŭtomatan fokuson)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDialogButtonBox, focusAdvButtonBox)
en: Close Focus Advisor
eo: Fermi Fokus-Konsililon

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, focusAdvisorHelpDialog)
en: Focus Advisor Help
eo: Fokus-konsilila Helpo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, helpLabel)
en: Recommendations:
eo: Rekomendoj:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, focusAdvHelpOnlyChanges)
en: Check to display only recommended changes
eo: Marku por montri nur rekomenditajn ŝanĝojn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, focusAdvHelpOnlyChanges)
en: Show Only Changes
eo: Montri Nur Ŝanĝojn

en: Called newMeasurement after a solution was found.
eo: Nomita novaMezurado post kiam solvo estis trovita.

en: Failed to fit curve to data.
eo: Malsukcesis konformigi kurbon al datumoj.

en: Solution found.
eo: Solvo trovita.

en: Too many steps.
eo: Tro da paŝoj.

en: Solution lies outside max travel.
eo: Solvo kuŝas ekster max vojaĝado.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Value
eo: Valoro

en: <p>Add additional focuser</p><p><b>WARNING</b>: This feature is experimental!</p>
eo: <p>Aldonu plian fokusilon</p><p><b>AVERTO</b>: Ĉi tiu funkcio estas eksperimenta!</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, focusMaxTravel)
en: <html><head/><body><p>Maximum travel in steps before the autofocus process aborts</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Maksimuma vojaĝo en paŝoj antaŭ ol la aŭtomata fokusa procezo ĉesas</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, focusBacklash)
en: <html><head/><body><p>For backlash-aware focusers, the amount of backlash to apply when reversing movement direction. Set to 0 to disable.</p><p>Typically either Focuser Backlash or AF Overscan is set.</p><p>This field sets the Indi Focuser Backlash field and can be set either here or on the Indi Control Panel.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Por kontraŭreago-konsciaj fokusiloj, la kvanto de kontraŭreago aplikata kiam renversas movdirekton. Agordu al 0 por malŝalti.</p><p>Tipe aŭ Focuser Backlash aŭ AF Overscan estas agordita.</p><p>Ĉi tiu kampo fiksas la kampon Indi Focuser Backlash kaj povas esti agordita aŭ ĉi tie aŭ sur la Indi Kontrolpanelo.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Max Travel:
eo: Maksimuma Vojaĝo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_26)
en: Capture Timeout:
eo: Kaptotempo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, focusWalk)
en: <html><head/><body><p>Select the type of walk for the focuser to take when using <span style=" font-weight:600;">Linear 1 Pass</span>.  For <span style=" font-weight:600;">Linear</span> only <span style=" font-weight:600;">Classic</span> is available.</p><p><span style=" font-weight:600;">Classic</span>: Focuser steps out &quot;Out Step Multiple&quot; steps, takes a frame and then steps in through focus at a constant step size taking and analysing frames at each step. The exact point at which the pass stops is dependent on the data so this walk is tolerant of starting further away from focus, but at the expense of extra steps.</p><p><span style=" font-weight:600;">Fixed Steps</span>: Focuser steps out half of &quot;Number Steps&quot;, takes a frame and then steps in exactly &quot;Number Steps&quot;. This walk must be started close to focus to be effective but is predictable in the number of steps taken.</p><p><span style=" font-weight:600;">CFZ Shuffle</span>: Similar to <span style=" font-weight:600;">Fixed Steps</span> except this walk takes half steps near the focus point to try to give more weight to points nearer to focus in the curve fitting. As with <span style=" font-weight:600;">Fixed Steps</span> this walk must be started close to focus to be effective but is predictable in the number of steps taken.</p><p><br/></p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Elektu la tipon de irado por ke la fokusilo faru dum uzado de <span style=" font-weight:600;">Lineara 1 Paso</span>. Por <span style=" font-weight:600;">Linia</span> nur <span style=" font-weight:600;">Klasika</span> estas disponebla.</p><p><span style=" font-weight:600;">Klasika</span>: Fokusilo elpaŝas "Elpaŝi Multoblaj" paŝojn, prenas kadron kaj poste enpaŝas tra fokuso ĉe konstanta paŝograndeco prenanta kaj analizante kadroj ĉe ĉiu paŝo. La preciza punkto ĉe kiu la enirpermesilo ĉesas dependas de la datumoj do ĉi tiu promenado estas tolerema komenci pli for de fokuso, sed koste de kromaj paŝoj.</p><p><span style=" font-weight: 600;">Fiksaj Paŝoj</span>: Fokusilo elpaŝas duonon de "Nombraj Paŝoj", prenas kadron kaj poste paŝas ĝuste en "Nombro-Paŝoj". Ĉi tiu promenado devas esti komencita proksime al fokuso por esti efika sed estas antaŭvidebla en la nombro da paŝoj faritaj.</p><p><span style=" font-weight:600;">CFZ-Miksado</span>: Simila al <span style=" font-weight:600;">Fiksaj Paŝoj</span> krom ĉi tiu promenado faras duonajn paŝojn proksime de la fokuspunkto por provi doni pli da pezo al punktoj pli proksimaj al fokuso en la kurba ĝustigo. Kiel ĉe <span style=" font-weight:600;">Fiksaj Paŝoj</span> ĉi tiu promenado devas esti komencita proksime al fokuso por esti efika sed estas antaŭvidebla en la nombro da paŝoj faritaj.</p><p><br/></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, focusWalk)
en: Fixed Steps
eo: Fiksaj Paŝoj

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, focusWalk)
en: CFZ Shuffle
eo: CFZ-Miksoŝovo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, focusOutSteps)
en: <html><body><p>This number multiplied by initial-step-size is number of outward steps the Linear Focus algorithm moves away from the initial position at the start of focusing.</p></body></html>
eo: <html><body><p>Ĉi tiu nombro multobligita per komenca-paŝa grandeco estas nombro da eksteraj paŝoj, la algoritmo de Linear Focus moviĝas for de la komenca pozicio ĉe la komenco de fokuso.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, focusAFOverscan)
en: <html><head/><body><p>Provides backlash overscan in ticks for outward focuser movements during an Autofocus run. This is in addition to any Driver Backlash provided by the device driver and set in the Driver Backlash field. Set to 0 to disable. </p><p>If set, AF Overscan is applied to all focuser movements initiated by the Focus module.</p><p>Typically either Focuser Backlash or AF Overscan is set.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Provizas kontraŭreagan troskanadon en tiktakoj por eksteraj fokusaj movoj dum Aŭtomatfokusa kuro. Ĉi tio estas aldone al iu ajn Pelila Kontraŭreago provizita de la aparata pelilo kaj agordita en la kampo Pelila Kontraŭreago. Agordu al 0 por malŝalti. </p><p>Se agordita, AF Overscan estas aplikata al ĉiuj fokusilmovoj iniciatitaj de la Fokuso-modulo.</p><p>Tipe aŭ Focuser Backlash aŭ AF Overscan estas agordita.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, focusSettleTime)
en: <html><head/><body><p>Settle time (in seconds) after moving the focuser before capturing the next image during Auto Focus and after an Adaptive Focus movement.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Stabiliĝa daŭro (en sekundoj) post movo de la fokusilo antaŭ ol kapti la sekvan bildon dum Aŭtomata Fokusado kaj post Sinadapta fokusmovo.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, focusWalkLabel)
en: Walk:
eo: Paŝi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Initial Step Size:
eo: Komenca paŝgrandeco:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, focusMaxSingleStep)
en: <html><head/><body><p>The maximum single step size the algorithm is allowed to command as it searches for the critical focus zone. The calculated step size would be limited to this maximum value.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>La maksimuman unupaŝan grandecon kiun la algoritmo rajtas komandi dum ĝi serĉas la kritikan fokusan zonon. La kalkulita paŝogrando estus limigita al ĉi tiu maksimuma valoro.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Focuser Settle:
eo: Fokusila stabiliĝo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, focusTicks)
en: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Initial Step Size</span> in ticks to cause a noticeable change in HFR value. For timer based focuser, it is the initial time in milliseconds to move the focuser inward or outward</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Komenca paŝogrando</span> en paŝeroj por kaŭzi rimarkindan ŝanĝon en HFR-valoro. Por tempigilbazita fokusilo, ĝi estas la komenca tempo en milisekundoj por movi la fokusilon enen aŭ eksteren</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, focusCaptureTimeout) i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusCaptureTimeout), group (Focus)
en: Maximum time in seconds to wait for a captured image to be received before declaring a timeout.
eo: Maksimuma tempo en sekundoj por atendi ke kaptita bildo estos ricevita antaŭ deklari tempon.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Driver Backlash:
eo: Pelila Kontraŭreago:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: AF Overscan:
eo: AF Troskanado:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, focusOutStepsLabel)
en: Out Step Multiple:
eo: Eksterpaŝa Multoblaj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17)
en: Max Step Size:
eo: Maks. Paŝgrandeco:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_27)
en: Motion Timeout:
eo: Movdaŭro:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, focusMotionTimeout)
en: <html><head/><body><p>Maximum time in seconds to wait for the focuser to move to the desired position before declaring a timeout.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Maksimuma tempo en sekundoj por atendi ke fokusilo moviĝos al dezirata pozicio antaŭ ol deklari eltempiĝon.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: AF Overscan Delay:
eo: AF Prokrasto de Troskano:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, focusOverscanDelay)
en: <html><head/><body><p>Delay between completing the outward motion of an Overscan and starting the inward motion. For most focusers 0 s is fine.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Prokrasto inter finiĝo de la eksterenmovo de Troskano kaj komenciĝo de enenmovo. Por plejmultaj fokusiloj 0 s estas taŭga.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, focusNumStepsLabel)
en: Number Steps:
eo: Nombraj Paŝoj:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, focusNumSteps)
en: <html><head/><body><p>The total number of steps to use when Walk is set to one of the fixed number of steps walks and Algorithm is Linear 1 Pass.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>La suma nombro de paŝoj uzendaj kiam Iri estas metata al unu el la iroj kun fiksa nombro de paŝoj kaj Algoritmo estas Linia 1-pasa.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, focusStarMeasureLabel)
en: Measure:
eo: Mezuro:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, focusStarPSF)
en: <html><head/><body><p>The type of PSF to use when Measure is set to FWHM:</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Gaussian</span>: Uses a 2D Gaussian. This is an experimental feature.</li></ul></body></html>
eo: <html><head/><body><p>La tipo de PSF por uzi kiam Mezuro estas agordita al FWHM:</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right: 0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Gaŭsa</span>: Uzas 2D Gaŭsan. Ĉi tio estas eksperimenta trajto.</li></ul></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Detection:
eo: Detekto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, focusFramesCountLabel)
en: Average Over:
eo: Averaĝo super:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_28)
en: SEP Profile:
eo: Profilo de SEP:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, focusFramesCount)
en: <html><head/><body><p>Number of frames to capture at each focuser position.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Nombro da kadroj kaptendaj ĉe ĉiu fokusilpozicio.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, focusFramesCount) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, focusHFRFramesCount)
en:  frames
eo:  kadroj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, focusR2Limit)
en: <html><head/><body><p>Set a minimum for the acceptable R² when performing an Autofocus run.  The value is between 0 (no fit) and 1 (perfect fit).  0.8 is a good start.  If the minimum is not met,  Autofocus will rerun once to try to improve the R². Currently only available for the Linear 1 Pass algorithm when using a Curve Fit of Hyperbola or Parabola. </p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Fiksu minimumon por la akceptebla R² dum plenumado de Aŭtomata Fokuso. La valoro estas inter 0 (neniu taŭga) kaj 1 (perfekta). 0.8 estas bona komenco. Se la minimumo ne estas plenumita, Aŭtomata Fokuso refunkcios unufoje por provi plibonigi la R². Nuntempe nur disponebla por la algoritmo Linear 1 Pass kiam vi uzas kurbokongruon de Hiperboloj aŭ Paraboloj.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, focusUseWeights)
en: <html><head/><body><p>Check to use the standard deviation of the star HFR or FWHM as a weighting to the curve fitting algorithm. If unchecked, all data points are given equal weighting. Currently only available when using Full Field (multiple stars) and a Curve Fit of Hyperbola or Parabola under the Linear 1 Pass algorithm. </p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Marku por uzi la norman devion de la stelo HFR kiel pezon al la kurba ĝustiga algoritmo. Se nemarkite, ĉiuj datenpunktoj ricevas egalan pezon. Nuntempe nur havebla kiam vi uzas Plenan Kampon (multoblaj steloj) kaj kurbokongruon de Hiperboloj aŭ Paraboloj sub la algoritmo de Linear 1 Pass.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, focusUseWeights)
en: Use Weights
eo: Uzi Pezojn

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, focusCurveFit)
en: <html><head/><body><p>Select the type of curve to fit to the data:</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Quadratic</span>: Uses a polynomial fit of degree 2. This is currently the default option and currently the only option for all Algorithms except Linear 1 Pass.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Hyperbola</span>: Fits a hyperbola to the data points. This is currently only available for the Linear 1 Pass Algorithm.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Parabola</span>: Fits a parabola to the data points. This is currently only available for the Linear 1 Pass Algorithm.</li></ul></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Elektu la tipon de kurbo por kongrui al la datumoj:</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Kvadratika</span>: Uzas polinoman kongruon de grado 2. Ĉi tio estas nuntempe la defaŭlta opcio kaj nuntempe la sola elekteblo por ĉiuj Algoritmoj krom Lineara 1 Paso.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Hiperbolo</span>: Konformas hiperbolon al la datumpunktoj. Ĉi tio nuntempe disponeblas nur por la Algoritmo de Linia 1-paso.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Parabolo</span>: Konformas parabolon al la datenpunktoj. Ĉi tio estas nuntempe nur disponebla por la Algoritmo de Lineara 1 Paso.</li></ul></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, focusCurveFit)
en: Quadratic
eo: Kvadratika

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, focusCurveFit)
en: Hyperbola
eo: Hiperbolo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, focusCurveFit)
en: Parabola
eo: Parabolo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, focusStarMeasure)
en: <html><head/><body><p>Select the Measure to use when fitting a curve for Linear 1 Pass:</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">HFR</span>: Half Flux Radius. Uses an algorithm to calculate the radius of a circle centred on the star centroid that encapsulates half the star's flux.</li><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">HFR Adj</span>: Adjusted Half Flux Radius. Normalises the HFR for peak intensity. </li></ul><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">FWHM</span>: Full Width Half Maximum. Curve fits a PSF to each star centroid and uses the curve to calculate the FWHM. </li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;"># Stars</span>: Number of stars. The number of detected stars at optimum focus will be a maximum. </li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Fourier</span>: Fourier power calculation. Uses the Fourier Transform Power approach developed by Tan and Schulz in https://arxiv.org/pdf/2201.12466.pdf. At optimum focus the power in frequency space [result of the fourier transform] will be a maximum. </li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">StdDev</span>: Uses variance / mean of image pixels. It is intended for star fields. This is an experimental feature that requires openCV to be installed.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Sobel</span>: Uses the Sobel Edge Detection algorithm.  It is intended for non-stellar fields,  e.g. Solar,  Lunar or planetary.  This is an experimental feature that requires openCV to be installed.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Laplassian: </span>Uses the Laplassian Edge Detection algorithm.  It is intended for non-stellar fields,  e.g. Solar,  Lunar or planetary.  This is an experimental feature that requires openCV to be installed.</li></ul><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Canny: </span>Uses the Canny Edge Detection algorithm.  It is intended for non-stellar fields,  e.g. Solar,  Lunar or planetary.  This is an experimental feature that requires openCV to be installed.</li></ul></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Elektu la Rimedon por uzi kiam ĝustigas kurbon por Lineara 1 Paso:</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin -left: 0px margin-right: 0px -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px -qt-block-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">HFR</span>; : Duona Flua Radiuso. Uzas algoritmon por kalkuli la radiuson de cirklo centrita sur la stelcentroido kiu enkapsuligas duonon de la fluo de la stelo.</li><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:0px; margin-left:0px margin-right:0px -qt-block-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">HFR Adj</span>: Alĝustigita Duona Flua Radiuso. Normaligas la HFR por pintintenseco.</li></ul><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent :0px;"><span style=" font-weight:600;">FWHM</span>: Plena Larĝo Duona Maksimumo. Kurbo konvenas PSF al ĉiu stelcentroido kaj uzas la kurbon por kalkuli la FWHM. </li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;"># Steloj</span>: Nombro da steloj. La nombro da detektitaj steloj ĉe optimuma fokuso estos maksimuma. </li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Fourier</span>: Fourier-potenckalkulo. Uzas la Fourier Transform Power-aliron evoluigitan fare de Tan kaj Schulz en https://arxiv.org/pdf/2201.12466.pdf. Ĉe optimuma fokuso la potenco en frekvenca spaco [rezulto de la Fourier-konverto] estos maksimuma. </li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">StdDev</span>: Uzas variancon/mezon de bildpikseloj. Ĝi estas destinita por stelkampoj. Ĉi tio estas eksperimenta funkcio, kiu postulas ke openCV estu instalita.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block -indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Sobel</span>: Uzas la algoritmon de Sobel Edge Detection.  Ĝi estas destinita por nestelaj kampoj, ekz. Suna, Luna aŭ planeda.  Ĉi tio estas eksperimenta funkcio, kiu postulas ke openCV estu instalita.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block -indent:0 text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Laplassian: </span>Uzas la Laplasian Edge Detection; algoritmo.  Ĝi estas destinita por nestelaj kampoj, ekz. Suna, Luna aŭ planeda.  Ĉi tio estas eksperimenta funkcio, kiu postulas ke openCV estu instalita.</li></ul><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:0px margin-left:0px; -qt-block-indent:0 text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Canny: </span>Uzas la algoritmon de Canny Edge Detection.  Ĝi estas destinita por nestelaj kampoj, ekz. Suna, Luna aŭ planeda.  Ĉi tio estas eksperimenta funkcio, kiu postulas ke openCV estu instalita.</li></ul></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, focusStarMeasure)
en: # Stars
eo: # Steloj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, focusDetection)
en: <html><head/><body><p>Star detection method:</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">SEP:</span> Source Extractor and Photometry, an efficient source detection method based on Source Extractor (Bertin and Arnouts 1996; Bertin 2016). See <a href="https://joss.theoj.org/papers/10.21105/joss.00058.pdf"><span style=" text-decoration: underline; color:#0000ff;">SEP: Source Extractor as a library</span></a> in the Journal of Open Source Software.</li><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Centroid</span>: a source detection based on estimating star mass around signal peaks.</li><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Gradient</span>: a single source detection based on the Sobel filter. Initial or full-field analysis will use SEP instead of this method.</li><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Threshold</span>: a single source detection based on pixel values. Initial or full-field analysis will use SEP instead of this method.</li></ul></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Metodo de detektado de steloj:</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; ; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent: 0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">SEP:</span> Fonta Ekstraktilo kaj Fotometrio, efika fonto-detekta metodo bazita sur Fonta Eltilo (Bertin kaj Arnouts 1996; Bertin 2016). Vidu <a href="https://joss.theoj.org/papers/10.21105/joss.00058.pdf"><span style=" text-decoration: underline; color:#0000ff;">SEP : Fonta Ekstraktilo kiel biblioteko</span></a> en la Jounral of Open Source Software.</li><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Centroid</span>: fontodetekto bazita sur taksi stelmason ĉirkaŭ signalpintoj.</li><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Gradiento</span>: unufonta detekto bazita sur la Sobel-filtrilo. Komenca aŭ plenkampa analizo uzos SEP anstataŭ ĉi tiun metodon.</li><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt -block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Sojlo</span>: ununura fonta detekto bazita sur rastrumeraj valoroj. Komenca aŭ plenkampa analizo uzos SEP anstataŭ ĉi tiu metodo.</li></ul></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, focusDetection)
en: Gradient
eo: Gradiento

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, focusDetection)
en: Centroid
eo: Centroido

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, focusDetection)
en: Threshold
eo: Sojlo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, focusCurveFitLabel)
en: Curve Fit:
eo: Kurba konveno:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, focusAlgorithm)
en: <html><head/><body><p>Select focus process algorithm:</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Iterative</span>: Moves focuser by discreet steps initially decided by the step size. Once a curve slope is calculated,  further step sizes are calculated to reach optimal solution. The algorithm stops when the measured HFR is within percentage Tolerance of the minimum HFR recorded in the procedure.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Polynomial</span>: Starts with iterative method.  Upon crossing to the other side of the V-Curve,  polynomial fitting coefficients along with possible minimum solution are calculated. This algorithm can be faster than purely iterative approach given a good data set.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Linear</span>: Samples focus inward in a regular fashion, using 2 passes.  The algorithm can be slow, but it is more resilient to backlash.  Start with the focuser positioned near good focus.  Set Initial Step Size and Max Travel for the desired sampling interval and range around start focus position.  Tolerance should be around 5%.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Linear 1 Pass</span>: Starts like <span style=" font-weight:600;">Linear</span> but after completing the 1st pass, instead of doing a 2nd pass,  moves straight to the minimum HFR value calculated.  Use Curve Fit of Hyperbola or Parabola.</li></ul></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Elektu fokusprocezan algoritmon:</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent :0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Iterativo</span>: Movas fokusilon per diskretaj paŝoj komence deciditaj de la paŝogrando. Post kiam kurbdeklivo estas kalkulita, pliaj paŝograndecoj estas kalkulitaj por atingi optimuman solvon. La algoritmo ĉesas kiam la mezurita HFR estas ene de procenta toleremo de la minimuma HFR registrita en la proceduro.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin- right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Polinomo</span>: Komencas per ripeta metodo. Sur krucado al la alia flanko de la V-kurbo, polinomaj konvenaj koeficientoj kune kun ebla minimuma solvo estas kalkulitaj. Ĉi tiu algoritmo povas esti pli rapida ol pure ripeta aliro donita bonan datuman aron.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Liniaj</span>: Specimenoj fokusiĝas internen laŭ regula maniero, uzante 2 paŝojn. La algoritmo povas esti malrapida, sed ĝi estas pli rezistema kontraŭ reago. Komencu kun la fokusilo poziciigita proksime de bona fokuso. Agordu Komencan Paŝon kaj Maksimuman Vojaĝon por la dezirata specimena intervalo kaj intervalo ĉirkaŭ komenca fokusa pozicio. Toleremo devus esti ĉirkaŭ 5%.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Linia 1 Paso</span>: Komencas kiel <span style=" font-weight:600;">Linia </span> sed post kompletigado de la 1-a paŝo, anstataŭ fari 2-an paŝon, moviĝas rekte al la minimuma HFR-valoro kalkulita. Uzu Kurbo-Kongruon de Hiperbolo aŭ Parabolo.</li></ul></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, focusAlgorithm)
en: Iterative
eo: Ripetema

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, focusAlgorithm)
en: Polynomial
eo: Polinomo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, focusAlgorithm)
en: Linear
eo: Lineara

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, focusAlgorithm)
en: Linear 1 Pass
eo: Lineara 1 Enirpermesilo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, focusRefineCurveFit)
en: <html><head/><body><p>Check to run an outlier pass when all datapoints have been taken. The pass uses Peirce's Criteria for outlier threshold detection. If there are outliers, these are removed and curve fitting rerun. If the R² is improved by the process then this new dataset is used and outliers highlighted on the v-curve. </p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Marku por ruli eksterordinaran paŝon kiam ĉiuj datumpunktoj estas prenitaj. La enirpermesilo uzas la Kriteriojn de Peirce por eksterordinara sojla detekto. Se ekzistas eksteruloj, tiuj estas forigitaj kaj kurba konvena ripetiĝo. Se la R² estas plibonigita per la procezo tiam ĉi tiu nova datumaro estas uzata kaj eksterordinaraĵoj elstarigitaj sur la v-kurbo.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, focusRefineCurveFit)
en: Refine Curve Fit
eo: Rafini kurban konvenon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, focusR2LimitLabel)
en: R² Limit:
eo: R²-Limo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, focusHFRFramesCountLabel)
en: Average HFR Check:
eo: Mezuma HFR-Kontrolo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, focusHFRFramesCount)
en: Number of frames to capture when running in-sequence HFR Check. If using Linear 1 Pass, the point of optimum focus will also capture this number of frames.
eo: Nombro da kadroj kaptendaj dum funkciado en ensekvenca HFR-Kontrolo. Se vi uzas Linearan 1-Paŝon, la punkto de optimuma fokuso ankaŭ kaptos ĉi tiun nombron da kadroj.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, focusGaussianKernelSize)
en: <html><head/><body><p>The gaussian blur kernel size. Used for blurring the image before for instance the Bahtinov edge detection.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>La gaŭsa malklara kernogrando. Uzita por malklarigi la bildon antaŭ ekzemple la Bahtinov-rando-detekto.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, focusGaussianKernelSizeLabel)
en: Kernel size:
eo: Grando de kerno:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, focusMultiRowAverageLabel)
en: Num. of rows:
eo: Numero. de vicoj:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, focusThreshold)
en: <html><body><p>Increase to restrict the centroid to bright cores. Decrease to enclose fuzzy stars.</p></body></html>
eo: <html><body><p>Pligrandigu por limigi la centroidon al helaj kernoj. Malpliigu por enfermi neklarajn stelojn.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, focusMultiRowAverage)
en: <html><head/><body><p>Combine this number of rows in the Bahtinov max average calculation. Change this value might help to match the Bahtinov lines on the star pattern more accurate.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Kombinu ĉi tiun nombron da vicoj en la Bahtinov-max-averaĝa kalkulo. Ŝanĝi ĉi tiun valoron povus helpi kongrui la Bahtinov-liniojn sur la stelŝablono pli preciza.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, focusGaussianSigma)
en: <html><head/><body><p>The gaussian blur sigma value. Used for blurring the image before for instance the Bahtinov edge detection.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>La gaŭsa malklara sigma valoro. Uzita por malklarigi la bildon antaŭ ekzemple la Bahtinov-rando-detekto.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, focusTolerance)
en: Decrease value to narrow optimal focus point solution radius. Increase to expand solution radius
eo: Malpliigu valoron por mallarĝigi optimuman fokuspunkton solvradiuson. Pligrandigi por vastigi solvan radiuson

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, focusDenoise)
en: Check to denoise the image before further processing.
eo: Kontroli por senbruigi la bildon antaŭ plua prilaborado.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, focusDonut)
en: <html><head/><body><p>Check to enable Donut Busting functionality. Use on telescopes with a central obstruction that create donut shaped stars when defocused.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Marku por ebligi la funkcion de Donut Busting. Uzu je teleskopoj kun centra obstrukco kiuj kreas benjetformajn stelojn kiam malfokusitaj.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, focusDonut)
en: Donut Buster
eo: Benjet-Rompilo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Time Dilation x:
eo: Tempodilatiĝo x:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, focusTimeDilation)
en: <html><head/><body><p>The furthest datapoints have their exposure times increased by this factor. The in focus datapoint exposure is not increased. Intermediate points have their exposures scaled appropriately.</p><p>Set to 1 to disable this option.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>La plej foraj datumpunktoj havas siajn elmetotempojn pliigitaj je ĉi tiu faktoro. La enfokusa datenpunkt-elmeto ne estas pliigita.Mezaj punktoj havas siajn elmetojn taŭge skalitaj.</p><p>Agordu al 1 por malŝalti ĉi tiun elekteblon.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Outlier Rejection:
eo: Malakcepto de Nenormaĵo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, focusOutlierRejection)
en: <html><head/><body><p>How aggressively to apply Outlier Rejection. Higher values reject more outliers.</p><p>Refine Curve Fit must be set for this option to be active.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Kiel agreseme apliki Outlier Rejection. Pli altaj valoroj malakceptas pli da eksterordinaroj.</p><p>Rafini Kurbkonvenon devas esti agordita por ke ĉi elekteblo iĝu aktiva.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, focusScanStartPos)
en: <html><head/><body><p>Check to scan for a start position. The algorithm will look for a minimum data point using Num Datapoints.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Kontroli por skanado pri komenca pozicio. La algoritmo serĉos minimuman datumeron uzante Num Datapoints.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, focusScanStartPos)
en: Scan for Start Position
eo: Skani por Komenca Pozicio

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Initial Step Size x:
eo: Komenca Paŝgrandeco x:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, focusScanStepSizeFactor)
en: Scan for Start Position uses a step size = Initial Step Size multiplied by Initial Step Size x.
eo: Skanado por Komenca Pozicio uzas paŝgrandon = Komenc-Paŝgrando oble Komenca Paŝgrando x.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, focusScanAlwaysOn)
en: Check to always run Scan for Start Position, uncheck to only run after a failed Autofocus.
eo: Marku por ĉiam ruli Skanon pri Komencpozicio, malmarku nur post malsukcesa Aŭtomata fokuso.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, focusScanAlwaysOn)
en: Always On
eo: Ĉiam Ŝaltita

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, focusScanDatapoints)
en: The number of datapoints to use during Scan for Start Position.
eo: La nombro da datumpunktoj uzenda dum Skano pri Komanca Pozicio.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, focusAutoStarEnabled)
en: <html><head/><body><p>This option is only active when Sub Frame is selected.  Check to allow Ekos to select a single star for focus; uncheck to allow the user to select the star to use in FitsViewer.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Ĉi tiu elekteblo estas aktiva nur kiam Subkadro estas elektita. Marku por permesi al Ekos elekti ununuran stelon por fokuso; malmarku por permesi al la uzanto elekti la stelon por uzi en FitsViewer.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, focusAutoStarEnabled)
en: Auto Select Star
eo: Aŭtomate Elekti Stelon

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, focusUseFullField)
en: <html><head/><body><p>Select Full Field to allow focus to use multiple stars (note: Sub Frame uses a single star).  In this mode Ekos will automatically select multiple stars during Autofocus and,  for example,  average the HFR of all stars detected to perform focus. </p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Elektu Plenan Kampon por permesi al fokuso uzi plurajn stelojn (noto: Subkadro uzas ununuran stelon). En ĉi tiu reĝimo Ekos aŭtomate elektos plurajn stelojn dum Aŭtomata fokuso kaj, ekzemple, averaĝos la HFR de ĉiuj steloj detektitaj por efektivigi fokuson. </p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, focusUseFullField)
en: Full Field
eo: Plena Kampo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, focusBoxSizeLabel)
en: Box:
eo: Skatolo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_18)
en: Guide Settle:
eo: Gvidila Stabiliĝo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_39)
en: Display Units:
eo: Montri unuojn:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, focusBoxSize)
en: <html><head/><body><p>Size of the subframe in pixels.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Grandeco de la subkadro en rastrumeroj.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, focusSubFrame)
en: <html><head/><body><p>Select Sub Frame to make focus to use a single star (note: Full Field uses multiple stars).  In this mode the Auto Select Star checkbox becomes active to allow either Ekos to select a star (when checked) or to allow the user to manually select the star in FitsViewer (when unchecked).</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Elektu Subkadron por igi fokusadon uzi unusolan stelon (noto: Plena Kampo uzas plurajn stelojn). En ĉi tiu reĝimo la markobutono Aŭtomata Elekto de Stelo fariĝas aktiva por permesi aŭ Ekos elekti stelon (kiam markite) aŭ permesi al la uzanto mane elekti la stelon en FitsViewer (kiam malmarkite).</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, focusSubFrame)
en: Sub Frame
eo: Subkadro

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, focusGuideSettleTime)
en: <html><head/><body><p>Wait this many seconds after autofocus completes before resuming guiding.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Atendi tiom da sekundoj post movo de la fokusilo antaŭ ol daŭrigi givdadon.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, focusSuspendGuiding)
en: Suspend Guiding while autofocus in progress
eo: Ĉesigi Gvidadon dum aŭtomata fokuso en progreso

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, focusSuspendGuiding)
en: Suspend Guiding
eo: Ĉesigi Gvidadon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useFocusDarkFrame)
en: Dark Frame
eo: Malhela Kadro

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, focusUnits)
en: <html><head/><body><p>Display units for HFR and FWHM.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Montri unuojn por HFR kaj FWHM.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, focusUnits)
en: Pixels
eo: Rastrumeroj

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, focusUnits)
en: Arc Seconds
eo: Arkosekundoj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, focusMosaicMaskRB)
en: <html><head/><body><p>Aberration inspector style mask with a 3x3 mosaic formed with tiles from the center, the corners and the edges.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Masko laŭ stilo de aberaci-inspektisto kun 3x3 mozaiko formita de kaheloj el la centro, la anguloj kaj la eĝoj.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, focusMosaicMaskRB)
en: Mosaic Mask:
eo: Mozaika Masko:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, focusRingMaskRB)
en: <html><head/><body><p>During Full Field focusing, this controls the size of an Annulus centred at the middle of the sensor to include for processing. Set inner % to zero to include the centre of the sensor and set outer % to 100 to include the outer edges of the sensor. </p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Dum Plena Kampa fokuso, ĉi tio kontrolas la grandecon de Anulo centrita meze de la sensilo por inkluzivi por prilaborado. Agordu internan % al nulo por inkluzivi la centron de la sensilo kaj starigu eksteran % al 100 por inkluzivi la eksterajn randojn de la sensilo. </p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, focusRingMaskRB)
en: Ring Mask:
eo: Ringa Masko:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, focusMosaicSpace)
en: <html><head/><body><p>Size of the separator between the tiles.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Grandeco de la apartigilo inter la kadroj.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, focusMosaicTileWidth)
en: <html><head/><body><p>Tiles are squares with an edge length calculated by the given percentage of the image width. The percentage is limited such that the tile size does not exceed one third of the shorter side of the image (in most cases, it's height).</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Kaheloj estas kvadratoj kun randolongo kalkulita per la donita procento de la bildlarĝo. La procento estas limigita tiel ke la kahela grandeco ne superas trionon de la pli mallonga flanko de la bildo (plej ofte ĝi estas alteco).</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, focusFullFieldInnerRadius)
en: <html><head/><body><p>Diameter of the inner circle to be excluded from focusing (e.g. a centered galaxy or star cluster). The diameter is given as percentage of the image diagonal. Set to zero to include the centre of the sensor.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Diametro de la interna rondo esti ekskludita de fokuso (ekz. centrita galaksio aŭ stelamaso). La diametro estas donita kiel procento de la bilda diagonalo. Agordu al nulo por inkluzivi la centron de la sensilo.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, focusSpacerLabel)
en: Spacer:
eo: Spacigilo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, focusNoMaskRB)
en: All stars are used for focusing.
eo: Ĉiuj steloj estas uzataj por fokusadi.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, focusNoMaskRB)
en: Use all stars for focusing
eo: Uzi ĉiujn steloj por fokusadi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, focusFullFieldOuterRadius)
en: <html><head/><body><p>Diameter of the outer circle to be excluded from focusing. The diameter is given as percentage of the image diagonal. Set to 100% to include the outer edges of the sensor. </p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Diametro de la ekstera cirklo esti ekskludita de fokuso. La diametro estas donita kiel procento de la bilda diagonalo. Agordu al 100% por inkluzivi la eksterajn randojn de la sensilo. </p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, focusAdaptiveMinMove)
en: <html><head/><body><p>The minimum size of an adaptive focus change that will be sent to the focuser.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>La minimuma grandeco de sinadapte fokusa ŝanĝo kiu estossendata al la fokusilo.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, focusAdaptiveMinMove) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, focusAdaptiveMaxMove)
en:  ticks
eo:  eroj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, focusAdaptiveMaxMove)
en: <html><head/><body><p>The maximum total Adaptive focuser movement between Autofocus runs.  If this value is hit,  adaptive focusing is suspended.  The purpose of this control is to handle runaway adaptive focusing.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>La maksimuma totala Adaptiva fokusilmovo inter Aŭtofokusaj ruloj. Se ĉi tiu valoro estas trafita, adapta fokuso estas suspendita. La celo de ĉi tiu kontrolo estas trakti senbridan adaptan fokuson.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, focusAdaptive)
en: <html><head/><body><p>Enable Adaptive Focus between subframes. This is an experimental feature.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Ebligi sinadaptan fokisiĝon inter subkadroj. Tiu estas eksperimenta kapablo.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_7)
en: <html><head/><body><p>Minimum focuser movement when using Adaptive Focus.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Minimuma fokusila moviĝo kiam uzatas Sinadapta Fokuso.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Min Move:
eo: Minimuma Movo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, focusAdaptStart)
en: <html><head/><body><p>Adapt the Autofocus start position based on filter and the Adaptive Focus settings. This is an experimental feature.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Adapti la Aŭtofokusan startpozicion surbaze de agordoj pri filtriloj kaj Sinadapta Fokusado. Tio estas eksperimenta kapablo.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, focusAdaptStart)
en: Adapt Start Pos
eo: Adapti Startpoz.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Max Total Move:
eo: Maksimuma ensuma movo:

en: The host was not found. Please check the host name and port settings in Guide options.
eo: La gastiganto ne estis trovita. Bonvolu kontroli la gastigan nomon kaj konektejajn agordojn en Gvid-elektebloj.

en: The connection was refused by the peer. Make sure the LinGuider is running, and check that the host name and port settings are correct.
eo: La konekto estis rifuzita de la kunulo. Certiĝu, ke la LinGuider funkcias, kaj kontrolu, ke la gastiga nomo kaj konektejaj agordoj estas ĝustaj.

en: The following error occurred: %1.
eo: La jena eraro okazis: %1.

en: Invalid response.
eo: Nevalida respondo.

en: Connected to LinGuider %1
eo: Konektita al LinGuider %1

en: Only LinGuider v4.1.0 or higher is supported. Please upgrade LinGuider and try again.
eo: Nur LinGuider v4.1.0 aŭ pli alta estas subtenata. Bonvolu ĝisdatigi LinGuider kaj provi denove.

en: Auto star selected %1
eo: Aŭtomata stelo elektita %1

en: Failed to process star position.
eo: Malsukcesis prilabori stelpozicion.

en: Failed to set guider reticle position.
eo: Malsukcesis agordi gvidilretiklan pozicion.

en: Failed to set guider square position.
eo: Malsukcesis agordi la kvadratan pozicion de gvidilo.

en: Failed to start guider.
eo: Malsukcesis lanĉi gvidilon.

en: Failed to stop guider.
eo: Malsukcesis haltigi gvidilon.

en: Failed to get RA/DEC Drift.
eo: Malsukcesis akiri RA/DEC Drift.

en: Failed to set dither range.
eo: Malsukcesis agordi dither intervalon.

en: PHD2: There was no dithering response from PHD2, but continue guiding.
eo: PHD2: Ne estis malklara respondo de PHD2, sed daŭrigu gvidadon.

en: Giving up reconnecting.
eo: Rezigni rekonekti.

en: Reconnecting to PHD2 Host: %1, on port %2. . .
eo: Rekonekto al PHD2 Gastiganto: %1, sur la konektejo %2. . .

en: Connecting to PHD2 Host: %1, on port %2. . .
eo: Konektante al PHD2 Gastiganto: %1, sur la konektejo %2. . .

en: Aborting any capture before disconnecting equipment...
eo: Ĉesigante ajnan kapton antaŭ malkonekti ekipaĵon...

en: Disconnected from PHD2 Host: %1, on port %2.
eo: Malkonektita de PHD2 Gastiganto: %1, sur la konektejo %2.

en: The host disconnected.
eo: La gastiganto malkonektis.

en: The connection was refused by the peer. Make sure the PHD2 is running, and check that the host name and port settings are correct.
eo: La konekto estis rifuzita de la kunulo. Certigu, ke la PHD2 funkcias, kaj kontrolu, ke la gastiga nomo kaj konektejaj agordoj estas ĝustaj.

en: PHD2: invalid response received: %1
eo: PHD2: nevalida respondo ricevita: %1

en: PHD2: JSON error: %1
eo: PHD2: JSON-eraro: %1

en: Unknown PHD2 event: %1
eo: Nekonata evento de PHD2: %1

en: PHD2: Version %1
eo: PHD2: Versio %1

en: PHD2: Calibration Complete.
eo: PHD2: Kalibrado Kompleta.

en: PHD2: Waiting for guiding to settle.
eo: PHD2: Atendante gvidadon por aranĝi.

en: PHD2: Calibration Failed (%1).
eo: PHD2: Kalibrado Malsukcesis (%1).

en: Calibration Data Flipped.
eo: Kalibraj Datumoj Flipped.

en: PHD2: Settling failed (%1).
eo: PHD2: Aranĝo malsukcesis (%1).

en: PHD2: There was a dithering error, but continue guiding.
eo: PHD2: Okazis eraro de dithering, sed daŭrigu gvidadon.

en: PHD2: Settling failed, aborted.
eo: PHD2: Aranĝo malsukcesis, ĉesigita.

en: PHD2: Settling complete, Guiding Started.
eo: PHD2: Aranĝo kompleta, Gvidado Komencita.

en: PHD2: Star found, guiding is resuming...
eo: PHD2: Stelo trovita, gvidado rekomencas...

en: PHD2: Looping Exposures Stopped.
eo: PHD2: Looping Ekspozicioj Ĉesis.

en: PHD2: Guiding Stopped.
eo: PHD2: Gvidado Ĉesis.

en: PHD2: Lock Position Set.
eo: PHD2: Ŝlosita Pozicio Aro.

en: PHD2: Star Selected.
eo: PHD2: Stelo Elektita.

en: PHD2: Guiding...waiting for settle...
eo: PHD2: Gvidado...atendante solvon...

en: PHD2: Dithering successful.
eo: PHD2: Dithering sukcesa.

en: PHD2: Guiding started.
eo: PHD2: Gvidado komenciĝis.

en: PHD2: Lock Position Lost, continuing calibration.
eo: PHD2: Ŝlosita Pozicio Perdita, daŭra calibrado.

en: PHD2: Star Lost. Trying to reacquire for %1s.
eo: PHD2: Stelo Perdita. Provante reakiri por %1s.

en: PHD2: Lock Position Lost.
eo: PHD2: Ŝlosita Pozicio Perdita.

en: PHD2: Guiding paused.
eo: PHD2: Gvidado paŭzita.

en: PHD2: Calibrating, timing out in %1s.
eo: PHD2: Kalibrado, elĉerpiĝo en %1s.

en: PHD2: Calibration turned to looping, failed.
eo: PHD2: Kalibrado turniĝis al buklo, malsukcesis.

en: PHD2: Looping Exposures.
eo: PHD2: Looping Ekspozicioj.

en: PHD2: Dithering started.
eo: PHD2: Dithering komenciĝis.

en: PHD2: Calibration is cleared
eo: PHD2: Kalibrado estas forigita

en: PHD2: DEC Guide Mode is Set to: %1
eo: PHD2: DEC Gvidreĝimo estas Agordita al: %1

en: PHD2: Exposure Time set to:
eo: PHD2: Ekspona Tempo agordita al:

en: PHD2: Valid Exposure Times: Auto,
eo: PHD2: Validaj Eksponaj Tempoj: Aŭtomate,

en: PHD2: Please set CCD and telescope parameters in PHD2, Pixel Scale is invalid.
eo: PHD2: Bonvolu agordi CCD- kaj teleskopajn parametrojn en PHD2, Pixel Scale estas malvalida.

en: PHD2: Pixel Scale is %1 arcsec per pixel
eo: PHD2: Rastrumera Skalo estas %1 arksekundo por rastrumero

en: PHD2 Error: unhandled '%1'
eo: PHD2 Eraro: netraktita '%1'

en: PHD2 Error: Equipment not connected.
eo: PHD2 Eraro: Ekipaĵo ne konektita.

en: PHD2: Guiding is already running.
eo: PHD2: Gvidado jam funkcias.

en: PHD2: Connecting Equipment. . .
eo: PHD2: Konekta Ekipaĵo. . .

en: PHD2: Disconnecting Equipment. . .
eo: PHD2: Malkonekti Ekipaĵon. . .

en: GPG RA Guider
eo: GPG RA Gvidisto

en: PHD2's current camera: %1, is not connected to Ekos.  The PHD2 Guide Star Image will be received, but the full external guide frames cannot.
eo: La nuna fotilo de PHD2: %1, ne estas konektita al Ekos. La PHD2 Guide Star Image estos ricevita, sed la plenaj eksteraj gvidadkadroj ne povas.

en: PHD2's current camera: %1, is connected to Ekos.  You can select whether to use the full external guide frames or just receive the PHD2 Guide Star Image using the SubFrame checkbox.
eo: La nuna fotilo de PHD2: %1, estas konektita al Ekos. Vi povas elekti ĉu uzi la plenajn eksterajn gvidajn kadrojn aŭ simple ricevi la PHD2-Gvidstelan Bildon per la markobutono SubFrame.

en: Connection to the guide CCD is lost.
eo: Konekto al la gvidisto CCD estas perdita.

en: Error: lost connection to CCD.
eo: Eraro: perdita konekto al CCD.

en: Exposure timeout, but suspended. Ignoring...
eo: Templimo de elmeto, sed suspendite. Ignorante...

en: Exposure timeout. Aborting Autoguide.
eo: Templimo de elmeto. Ĉesigo de Aŭtogvidilo.

en: Exposure timeout. Aborting Dithering.
eo: Templimo de elmeto. Ĉesigi Dithering.

en: Exposure timeout. Aborting Calibration.
eo: Templimo de elmeto. Ĉesigi Kalibradon.

en: Exposure timeout. Too many. Restarting driver.
eo: Templimo de elmeto. Tro multaj. Restartigante pelilon...

en: The mount is parked. Unpark to start guiding.
eo: La muntaĵo estas parkumita. Malparku por komenci gvidadon.

en: Pier side change detected. Clearing calibration.
eo: Kajoflankŝanĝo detektita. Nuligante kalibradon.

en: Mount is moving. Resetting calibration...
eo: Muntaĵo moviĝas. Restarigante kalibradon...

en: Mount is parking. Aborting guide...
eo: Muntaĵo parkumas. Ĉesigate gvidilon...

en: Mount is slewing. Aborting guide...
eo: Muntaĵo turniĝas. Ĉesigante gvidilon...

en: Calibration is cleared.
eo: Kalibrado estas forigita.

en: External guider connected.
eo: Ekstera gvidilo konektita.

en: External guider disconnected.
eo: Ekstera gvidilo malkonektita.

en: Calibration completed.
eo: Kalibrado finiĝis.

en: Calibration started.
eo: Kalibrado komenciĝis.

en: Guiding resumed.
eo: Gvidado rekomencis.

en: Autoguiding started.
eo: Aŭtogvidado komenciĝis.

en: Autoguiding aborted.
eo: Aŭtogvidado ĉesigita.

en: Guiding suspended.
eo: Gvidado ĉesigita.

en: Manual dithering in progress.
eo: Mana dithering en progreso.

en: Dithering in progress.
eo: Dithering en progreso.

en: Post-dither settling for %1 second... | Post-dither settling for %1 seconds...
eo[0]: Post-ŝanceliĝa stabiliĝo dum %1 sekundo...
eo[1]: Post-ŝanceliĝa stabiliĝo dum %1 sekundoj...

en: Dithering failed.
eo: Dithering malsukcesis.

en: Dithering completed successfully.
eo: Dithering finiĝis sukcese.

en: %1x%1 guide binning is not supported.
eo: %1x%1 gvida binding ne estas subtenata.

en: Exposure failed. Restarting exposure...
eo: Eksponiĝo malsukcesis. Rekomencante ekspozicion...

en: Cannot change guider type while active.
eo: Ne povas ŝanĝi la tipon de gvidilo dum aktiva.

en: Warning: Reset Guiding Calibration is enabled. It is recommended to turn this option off for PHD2.
eo: Averto: Restarigi Gvidan Kalibradon estas ebligita. Oni rekomendas malŝalti ĉi tiun elekteblon por PHD2.

en: Calibration failed to start.
eo: Kalibrado malsukcesis komenci.

en: Auto star selected.
eo: Aŭtomata stelo elektita.

en: Failed to select an auto star.
eo: Malsukcesis elekti aŭtomatan stelon.

en: Select a guide star to calibrate.
eo: Elektu gvidstelon por kalibri.

en: The PHD2 camera is not available to Ekos, so you cannot see the captured images.  But you will still see the Guide Star Image when you guide.
eo: La fotilo PHD2 ne disponeblas por Ekos, do vi ne povas vidi la kaptitajn bildojn. Sed vi ankoraŭ vidos la Gvidstelan Bildon kiam vi gvidos.

en: To receive PHD2 images other than the Guide Star Image, SubFrame must be unchecked.  Unchecking it now to enable your image captures.  You can re-enable it before Guiding
eo: Por ricevi PHD2-bildojn krom la Gvidstela Bildo, SubFrame devas esti nemarkita. Malmarku ĝin nun por ebligi viajn bildkaptojn. Vi povas reŝalti ĝin antaŭ Gvidado

en: Cannot change active optical train while PHD2 is connected
eo: Ne povas ŝanĝi aktivan optikan ĉenon dum kiam PHD2 estas konektata

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, controlGroupBox)
en: Control
eo: Kontrolo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, guideAutoStar)
en: <html><head/><body><p>Automatically select the calibration star. <br/>Please note: 'SEP Multi Star' does  <span style=" font-weight:600;">always</span> use 'auto star' detection.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Aŭtomate elekti la kalibran stelon. <br/>Bonvolu noti: 'SEP Multi Star' <span style=" font-weight:600;">ĉiam</span> uzas 'aŭtomatan stelon' detekton.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, guideAutoStar)
en: Auto Star
eo: Aŭtomata Stelo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, clearCalibrationB)
en: Clear calibration data.
eo: Klarigi kalibrajn datumojn.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, manualDitherB)
en: Manual Dither
eo: Manlibro Dither

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, guideSubframe)
en: <html><head/><body><p>Subframe the image around the guide star. Or for PHD2, receive the Guide Star Image instead of the full image frame. For the Internal Guider, before checking this option, you must <span style=" font-weight:600;">first</span> capture an image and select a guide star. Uncheck it to take a full frame again. <br/>Please note: 'SEP Multi Star' <span style=" font-weight:600;">cannot</span> use subframe.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Subkadrigu la bildon ĉirkaŭ la gvidstelo. Aŭ por PHD2, ricevu la Gvidstelan Bildon anstataŭ la plenan bildkadron. Por la Interna Gvidisto, antaŭ ol kontroli ĉi tiun elekteblon, vi devas <span style=" font-weight:600;">unue</span> kapti bildon kaj elekti gvidstelon. Malmarku ĝin por preni plenan kadron denove. <br/>Bonvolu noti: 'SEP Multi Star' <span style=" font-weight:600;">ne povas</span> uzi subkadron.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, guideSubframe)
en: Subframe
eo: Subkadro

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, eastRAGuideEnabled)
en: East Direction Guiding
eo: Orienta Direkto gvidado

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, westRAGuideEnabled)
en: West Direction Guiding
eo: Okcidenta Direkto-Gvidado

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, externalConnectB)
en: Connect to external guiding application.
eo: Konekti al ekstera gvida aplikaĵo.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, dECGuideEnabled)
en: Guide Declination Axis
eo: Gvida Deklinacia Akso

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, externalDisconnectB)
en: Disconnect from external guiding application.
eo: Malkonekti de ekstera gvida aplikaĵo.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_8)
en: Apply filter to image after capture to enhance it
eo: Apliki filtrilon al bildo post kapto por plibonigi ĝin

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_4)
en: Guide camera binning. It is recommended to set binning to 2x2 or higher.
eo: Gvida fotilo binning. Oni rekomendas agordi binning al 2x2 aŭ pli alta.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, rAGuideEnabled)
en: Guide Right Ascention Axis
eo: Gvidi Dekstra Ĉielira Akso

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_9)
en: Directions:
eo: Direktoj:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, guideDelay)
en: Delay next guide exposure this many seconds after a pulse is sent
eo: Prokrasti la sekvan gvidan ekspozicion tiom da sekundoj post kiam pulso estas sendita

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, northDECGuideEnabled)
en: North Direction Guiding
eo: Norda Direkto Gvidado

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, southDECGuideEnabled)
en: South Direction Guiding
eo: Suda Direkto Gvidado

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, manualPulseB)
en: Manual Pulse...
eo: Mana Pulso...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, guideSquareSize)
en: Guide star tracking box size. Box size must be set in accordance to the selected star size.
eo: Gvida stelo spuranta skatolo grandeco. Kestograndeco devas esti agordita konforme al la elektita stelgrandeco.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, infoGroupScope)
en: Scope / Lens Info
eo: Amplekso/Lenso-Informo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l_FOV)
en: Field of View (arcmin)
eo: Vidkampo (arcmin)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l_Aperture)
en: Aperture (mm)
eo: Aperturo (mm)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l_Focal)
en: Focal Length (mm)
eo: Fokusa Longo (mm)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l_Reducer)
en: Reducer
eo: Reduktilo

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, infoGroup)
en: Guide Info
eo: Gvida Informo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_17)
en: Pulse length (ms):
eo: Pulsolongo (ms):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_16)
en: Guiding delta ":
eo: Gvida delto ":

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l_PulseRA)
en: Generated RA pulse
eo: Generita RA-pulso

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l_PulseDEC)
en: Generated DEC pulse
eo: Generita DEC-pulso

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l_DeltaRA)
en: Immediate Guiding RA deviation in arcseconds
eo: Tuja Guiding RA-devio en arksekundoj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l_DeltaDEC)
en: Immediate Guiding DEC deviation in arcseconds
eo: Tuja Gvida DEC-devio en arksekundoj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l_17b)
en: Guiding RMS error
eo: Gvida RMS-eraro

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l_ErrRA)
en: Guiding RA RMS error
eo: Gvidanta RA RMS-eraro

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l_ErrDEC)
en: Guiding DEC RMS error
eo: Gvidanta DEC RMS-eraro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Total RMS":
eo: Sumaj RMS":

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7b)
en: Guide SNR:
eo: Gvidilo SNR:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, correctionSlider)
en: <html><head/><body><p>Drag the slider to adjust the scale of the Corrections Graphs relative to the scale of the drift graphs.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Trenu la ŝovilon por alĝustigi la skalon de la Korektigaj Grafeoj rilate al la skalo de la drivaj grafeoj.</p></body></html>

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Drift Plot
eo: Driva Diagramo

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3)
en: Calibration Plot
eo: Kalibrado-Diagramo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, rADisplayedOnGuideGraph)
en: <html><head/><body><p>Display the RA graph in the Drift Graphics plot.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Montri la RA-grafeon en la grafikaĵo Drift Graphics.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, rACorrDisplayedOnGuideGraph)
en: <html><head/><body><p>Display the RA Corrections graph in the Drift Graphics plot.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Montri la grafeon de RA-Korektoj en la grafikaĵo de Drift Graphics.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, rACorrDisplayedOnGuideGraph) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dECorrDisplayedOnGuideGraph)
en: Corr
eo: Korr

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, dEDisplayedOnGuideGraph)
en: <html><head/><body><p>Display DEC graph in the Drift Graphics plot.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Montri DEC-grafeon en la grafikaĵo Drift Graphics.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, dECorrDisplayedOnGuideGraph)
en: <html><head/><body><p>Display the DEC Corrections graph in the Drift Graphics plot.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Montri la grafeon de DEC-Korektoj en la grafikaĵo Drift Graphics.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, sNRDisplayedOnGuideGraph)
en: <html><head/><body><p>Display SNR graph in the Drift Graphics plot.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Montri SNR-grafeon en la grafikaĵo Drift Graphics.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, rMSDisplayedOnGuideGraph)
en: <html><head/><body><p>Display RMS graph in the Drift Graphics plot.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Montri RMS-grafeon en la grafikaĵo Drift Graphics.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, guideZoomInXB)
en: <html><head/><body><p>Zoom in for the X-Axis.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Alzomi por la X-Akso.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, guideZoomOutXB)
en: <html><head/><body><p>Zoom out for the X-Axis.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Malzomi por la X-Akso.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Trace:
eo: Spuro:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, guideSlider)
en: <html><head/><body><p>Drag the slider to scroll through guide history while displaying the RA and DEC error points on both graphs. Dragging to the far right will set the guide plots to display the latest guide data and autoscroll the graph.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Trenu la ŝovilon por rulumi tra gvidhistorio dum vi montras la erarpunktojn RA kaj DEC sur ambaŭ grafeoj. Treni dekstren agordos la gvidajn diagramojn por montri la plej novajn gvidajn datumojn kaj aŭtomate rulumi la grafeon.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, latestCheck)
en: <html><head/><body><p>Check to display the latest guide data and autoscroll the graph.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Marku por montri la plej novajn gvidajn datumojn kaj aŭtomate rulumi la grafikaĵon.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, latestCheck)
en: Max
eo: Maks

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, guideAutoScaleGraphB)
en: <html><head/><body><p>Autoscale both Guide Graphs to their default scale. If any points are located outside this range, the view is expanded to include them (with the exception of the time axis in the drift graphics).</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Aŭtomskali ambaŭ Gvidgrafikojn al ilia defaŭlta skalo. Se iuj punktoj troviĝas ekster ĉi tiu intervalo, la vido estas vastigita por inkluzivi ilin (krom la tempoakso en la drivaj grafikaĵoj).</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, guideSaveDataB)
en: <html><head/><body><p>Export the guide data from the current session to a CSV file readable by a spreadsheet program.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Eksporti la gviddatumojn de la nuna seanco al CSV-dosiero legebla de kalkultabelprogramo.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, guideDataClearB)
en: <html><head/><body><p>Clear all the recent guide data.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Forviŝi ĉiujn lastatempajn gvidajn datumojn.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, guiderAccuracyThreshold)
en: <html><head/><body><p>Set the desired guiding accuracy in the Drift Plot. The number represents the radius of the green concentric circle in arcseconds.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Meti la deziratan gvidan precizecon en la Drift-Diagramo. La nombro reprezentas la radiuson de la verda samcentra cirklo en arksekundoj.</p></body></html>

en: drift (arcsec)
eo: drivo (arksec)

en: pulse (ms)
eo: pulso (ms)

[ctx: Drift graphics tooltip; %1 is local time; %2 is RA deviation; %3 is DE deviation in arcseconds; %4 is the RMS error in arcseconds; %5 is the SNR]
en: <table><tr><td>LT:   </td><td>%1</td></tr><tr><td>RA:   </td><td>%2 "</td></tr><tr><td>DE:   </td><td>%3 "</td></tr><tr><td>RMS:   </td><td>%4 "</td></tr><tr><td>SNR:   </td><td>%5 "</td></tr></table>
eo: <table><tr><td>LT:   </td><td>%1</td></tr><tr><td>RA:   </td><td>%2 "</td></tr><tr><td>DE: </td><td>%3 "</td></tr><tr><td>RMS:   </td><td>%4 " "</td></tr><tr><td>SNR:   </td><td>%5 "</td></tr></table>

[ctx: Drift graphics tooltip; %1 is local time; %2 is RA deviation; %3 is DE deviation in arcseconds; %4 is the RMS error in arcseconds; %5 is the SNR; %6 is RA Pulse in ms; %7 is DE Pulse in ms]
en: <table><tr><td>LT:   </td><td>%1</td></tr><tr><td>RA:   </td><td>%2 "</td></tr><tr><td>DE:   </td><td>%3 "</td></tr><tr><td>RMS:   </td><td>%4 "</td></tr><tr><td>SNR:   </td><td>%5 "</td></tr><tr><td>RA Pulse:   </td><td>%6 ms</td></tr><tr><td>DE Pulse:   </td><td>%7 ms</td></tr></table>
eo: <table><tr><td>LT:   </td><td>%1</td></tr><tr><td>RA:   </td><td>%2 "</td ></tr><tr><td>DE:   </td><td>%3 "</td></tr><tr><td>RMS:   </td><td>%4 " "</td></tr><tr><td>SNR:   </td><td>%5 "</td></tr><tr><td>RA Pulso: </td><td>%6 ms</td></tr><tr><td>DE Pulso: </td><td>%7 ms</td></tr></table>

[ctx: @title:window]
en: Export Guide Data
eo: Eksporti Gvidajn Datumojn

en: RA drifting forward...
eo: RA drivanta antaŭen...

en: Guide Star found.
eo: Gvidstelo trovita.

en: RA drifting reverse...
eo: RA drivanta reverson...

en: Calibration rejected. Star drift is too short. Check for mount, cable, or backlash problems.
eo: Kalibrado malakceptita. Stela drivo estas tro mallonga. Kontrolu pri muntado, kablo aŭ kontraŭreaga problemoj.

en: Calibration Failed: Drift too short.
eo: Kalibrado Malsukcesa: Drivo tro mallonga.

en: Calibration Failed: couldn't reach start.
eo: Kalibrado Malsukcesis: ne eblis atingi starton.

en: Guide RA: Scope cannot reach the start point after %1 iteration. Possible mount or backlash problems... | GUIDE_RA: Scope cannot reach the start point after %1 iterations. Possible mount or backlash problems...
eo[0]: Guide RA: Amplekso ne povas antingi la startpunkton post %1 iteracio. Eblaj problemoj pri munto aŭ kontraŭreago...
eo[1]: GUIDE_RA: Amplekso ne povas antingi la startpunkton post %1 iteracioj. Eblaj problemoj pri munto aŭ kontraŭreago...

en: DEC backlash...
eo: DEC kontraŭreago...

en: DEC drifting forward...
eo: DEC drivas antaŭen...

en: Calibration Failed: drift too short.
eo: Kalibrado Malsukcesis: drivo tro mallonga.

en: Calibrating DEC Backlash
eo: Kalibrante DEC Backlash

en: DEC drifting reverse...
eo: DEC drivanta reverson...

en: Calibration Failed: couldn't reach start point.
eo: Kalibrado Malsukcesis: ne povis atingi komencan punkton.

en: Guide DEC: Scope cannot reach the start point after %1 iteration.
    Possible mount or backlash problems... | GUIDE DEC: Scope cannot reach the start point after %1 iterations.
    Possible mount or backlash problems...
eo[0]: GUIDE_DEC: Amplekso ne povas antingi la startpunkton post %1 iteracio.
    Eblaj problemoj pri munto aŭ kontraŭreago...
eo[1]: GUIDE_DEC: Amplekso ne povas antingi la startpunkton post %1 iteracioj.
    Eblaj problemoj pri munto aŭ kontraŭreago...

en: Warning: Dithering failed. Autoguiding shall continue as set in the options in case of dither failure.
eo: Averto: Dithering malsukcesis. Aŭtogvidado daŭros kiel fiksite en la elektebloj en kazo de malsukceso de dither.

en: Warning: Manual Dithering failed.
eo: Averto: Mana Dithering malsukcesis.

en: %1 info are missing. Please set the values in INDI Control Panel.
eo: %1 informoj mankas. Bonvolu agordi la valorojn en INDI Kontrolpanelo.

en: Missing Information
eo: Mankas Informoj

en: Guiding calibration restored
eo: Gvida kalibrado restarigita

en: Lost track of the guide star. Try increasing the square size or reducing pulse duration.
eo: Perdita spuro de la gvida stelo. Provu pliigi la kvadratan grandecon aŭ redukti la pulsan daŭron.

en: Guide Star lost.
eo: Gvida Stelo perdita.

en: Guiding calibration failed
eo: Gvida kalibrado malsukcesis

en: Guiding calibration completed successfully
eo: Gvida kalibrado kompletigita sukcese

en: Lost track of the guide star. Searching for guide stars...
eo: Perdita spuro de la gvida stelo. Serĉante gvidstelojn...

en: Delta RMS threshold value exceeded. Searching for guide stars...
eo: Delta RMS-sojlovaloro superita. Serĉante gvidstelojn...

en: Failed to find any suitable guide stars. Aborting...
eo: Malsukcesis trovi taŭgajn gvidstelojn. Abortante...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, magnitudeR)
en: Magnitude
eo: Magnitudo

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ManualPulse)
en: Manual Pulse
eo: Permana Pulso

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, northPulseB)
en: North / DE+
eo: Norda / DE+

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, westPulseB)
en: West / RA-
eo: Okcidenta / RA-

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, eastPulseB)
en: East / RA+
eo: Orienta / RA+

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, southPulseB)
en: South / DE-
eo: Suda / DE-

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_29)
en: Pulse:
eo: Pulso:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: RA Offset":
eo: RA-Deŝovo":

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: DE Offset":
eo: DE-Deŝovo":

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l_29) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_CalibrationPulseDuration)
en: Initial pulse size for calibration.
eo: Komenca pulsgrandeco por alĝustigo.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_AutoModeIterations)
en: Maximum number of iterations calibration should use per phase.
eo: Maksimuma nombro da ripetoj kalibrado devus uzi per fazo.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label)
en: Maximum number of iterations calibration should use per phase. It may use fewer (if max move is reached).
eo: Maksimuma nombro da ripetoj kalibrado devus uzi per fazo. Ĝi povas uzi malpli (se maksimuma movo estas atingita).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Max Iterations:
eo: Maksimumaj ripetoj:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label1)
en: Maximum number of pixels the calibration should move. Once it exceeds this amount, it will finish the calibration phase.  It may move less if  max iterations is reached.
eo: Maksimuma nombro da rastrumeroj la kalibrado devus movi. Post kiam ĝi superas ĉi tiun kvanton, ĝi finos la kalibran fazon. Ĝi povas moviĝi malpli se maksimumaj ripetoj estas atingitaj.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1)
en: Max move (px):
eo: Maksimuma movo (px):

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_CalibrationMaxMove) i18n: ectx: label, entry (CalibrationMaxMove), group (Guide)
en: Maximum number of pixels the calibration should move (approximate).
eo: Maksimuma nombro da rastrumeroj la kalibrado devus movi (proksimuma).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TwoAxisEnabled)
en: Two axis
eo: Du aksoj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_GuideAutoSquareSizeEnabled) i18n: ectx: label, entry (GuideAutoSquareSizeEnabled), group (Guide)
en: Automatically select the square size based on the selected star width.
eo: Aŭtomate elekti la kvadratan grandecon laŭ la elektita stellarĝo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_GuideAutoSquareSizeEnabled)
en: Auto Square Size
eo: Aŭtomata Kvadrata Grandeco

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Reticle
eo: Retiklo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l_26)
en: X position of the guide star
eo: X-pozicio de la gvidstelo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l_27)
en: Y position of the guide star
eo: Y-pozicio de la gvidstelo

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Calibrated Values
eo: Kalibritaj Valoroj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dec_cal_degrees_unit)
en: degrees (swapped)
eo: gradoj (interŝanĝitaj)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_GuideCalibrationBacklash)
en: <html><head/><body><p>Remove the effect of DEC backlash when calibrating guider.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Forigi la efikon de DEC kontraŭreago dum kalibrado de gvidilo.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_GuideCalibrationBacklash)
en: Remove DEC backlash in guide calibration
eo: Forigi DEC-kontraŭreagon en gvida kalibrado

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ResetGuideCalibration)
en: <html><head/><body><p>If checked,  always re-calibrate when guiding is started. This is often not necessary when a good quality calibration has previously been done and the guide camera has not been rotated or re-installed.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Se markite, ĉiam rekalibru kiam gvidado estas komencita. Ĉi tio ofte ne estas necesa kiam bonkvalita kalibrado antaŭe estis farita kaj la gvidfotilo ne estis turnita aŭ reinstalita.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ResetGuideCalibration)
en: Reset Guide Calibration After Each Mount Slew
eo: Restarigi Gvidilon-Kalibradon Post Ĉiu Turniĝo de Muntaĵo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ReuseGuideCalibration)
en: <html><head/><body><p>Store and attempt to reuse calibrations. This only works on opposite sides of the meridian if the pier-side can be automatically determined from your mount. The "Reset Guide on Slew" option above must be unchecked for this to be attempted.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Konservi kaj provi reuzi kalibradojn. Ĉi tio funkcias nur ĉe kontraŭaj flankoj de la meridiano se la moleo-flanko povas esti aŭtomate determinita de via muntaĵo. La supra elekteblo "Restarigi Gvidilon pri Slew" devas esti malmarkita por ke tio estu provita.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ReuseGuideCalibration)
en: Store and reuse guide calibration when possible.
eo: Konservi kaj reuzi gvid-kalibradon kiam eblas.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ReverseDecOnPierSideChange)
en: <html><head/><body><p>When re-using a calibration, reverse the DEC angle if the current pier side differs from the one at calibration. This only applies when re-using calibrations. The value you need is a property of your mount that should be researched. </p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Kiam oni reuzas kalibradon, inversigi la DEC-angulon se la nuna moleoflanko diferencas de tiu ĉe kalibrado. Ĉi tio validas nur kiam oni reuzas kalibradojn. La valoro, kiun vi bezonas, estas propreco de via muntaĵo, kiu devus esti esplorita. </p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_DitherPixels)
en: Number of pixels to move the guiding square in a random direction.
eo: Nombro da rastrumeroj por movi la gvidan kvadraton en hazarda direkto.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_DitherSettle) i18n: ectx: label, entry (DitherSettle), group (Guide)
en: After dither is successful, wait for this many seconds before proceeding.
eo: Post kiam dither sukcesas, atendu tiom da sekundoj antaŭ ol daŭrigi.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Settle
eo: Stabiliĝi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_DitherTimeout)
en: <html><head/><body><p>Maximum allowable distance for dithering to be considered settled (PHD2 only).</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Maksimuma permesebla distanco por dithering esti konsiderata aranĝita (PHD2 nur).</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_DitherEnabled)
en: Move locked guiding square location after frame capture
eo: Movi ŝlositan gvidan kvadratan lokon post kadra kapto

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_DitherThreshold)
en: Maximum allowable distance for guiding to be considered settled (PHD2 only).
eo: Maksimuma alleblas distanco por gvidado esti konsiderata aranĝita (PHD2 nur).

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_DitherFrames) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_15)
en: Dither after this many captured frames in the CCD module
eo: Dither post ĉi tiuj multaj kaptitaj kadroj en la CCD-modulo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15)
en: Frequency
eo: Ofteco

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_DitherMaxIterations)
en: <html><head/><body><p>Maximum dithering iteration attempts before giving up</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Maksimumaj ditheraj ripetaj provoj antaŭ rezigni</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Max. Iterations
eo: Maks. Ripetoj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_DitherWithOnePulse)
en: <html><head/><body><p>If checked, dithering amount is randomly generated, pulses are sent, but the resultant pixel dithering amount is not enforced so only the one dither pulse is sent. This is quicker, and recommended as dither amount is random anyway. It is necessary when 2-D dither is required but guiding is only done in one axis.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Se markite, dithering-kvanto estas hazarde generita, pulsoj estas senditaj, sed la rezulta rastrumera dither-kvanto ne estas devigita do nur la unu dither-pulso estas sendita. Ĉi tio estas pli rapida, kaj rekomendita ĉar dither kvanto estas ĉiuokaze hazarda. Necesas kiam 2-D dither estas bezonata sed gvidado estas farita nur en unu akso.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DitherWithOnePulse)
en: One Pulse Dither
eo: Unu Pulse Dither

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_DitherFailAbortsAutoGuide)
en: <html><head/><body><p>If checked, autoguiding is aborted when dithering fails. Otherwise, guiding resumes normally.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Se markite, aŭtomata gvidado estas ĉesigita kiam dithering malsukcesas. Alie, gvidado rekomencas normale.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DitherFailAbortsAutoGuide)
en: Abort Autoguide on failure
eo: Ĉesigi Aŭtogvidadon ĉe malsukceso

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_DitherNoGuiding)
en: <html><head/><body><p>Perform dithering when not guiding.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Elfari ditheradon kiam ne gvidas.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DitherNoGuiding)
en: Non-Guide Dither Pulse
eo: Ne-Gvidisto Dither Pulse

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_DitherNoGuidingPulse)
en: Pulse length in milliseconds to command mount motion in a random direction
eo: Pulsolongo en milisekundoj por komandi muntan moviĝon en hazarda direkto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <html><head/><body><p><a href="https://ieeexplore.ieee.org/document/7105398"><span style=" text-decoration: underline; color:#007af4;">The Gaussian Process Guider</span></a>, <span style=" font-style:italic;">(c) 2014-2017 Max Planck Society</span>, is used for RA guiding only. Most parameters <br/>can stay at their defaults. <span style=" font-weight:600; color:#8ae234;">Enable GPG</span> with the checkbox below. It can be used with all Guide star-detection<br/>algorithms but has been tested most and is recommended with <span style=" font-weight:600; color:#8ae234;">SEP MultiStar</span>. It combines a reactive<br/>correction whose aggressiveness is controlled with <span style=" font-weight:600; color:#8ae234;">Control Gain</span> and <span style=" font-weight:600; color:#8ae234;">Minimum Move</span>, with a predictive<br/>correction controlled by <span style=" font-weight:600; color:#8ae234;">Prediction Gain</span>.</p><p>The most important parameter is <span style=" font-weight:600; color:#8ae234;">Major Period</span>. If you can determine it for your mount, it's much <br/>better to set it yourself and uncheck <span style=" font-weight:600; color:#8ae234;">Estimate Period.</span></p><hr/></body></html>
eo: <html><head/><body><p><a href="https://ieeexplore.ieee.org/document/7105398"><span style=" text-decoration: underline; color:#007af4;">La Gaŭsa Proceza Gvidisto</span></a>, <span style=" font-style:italic;">(c) 2014-2017 Max Planck Society</span>, estas uzata por RA gvidanta nur. Plej multaj parametroj <br/>povas resti ĉe siaj defaŭltoj. <span style=" font-weight:600; color:#8ae234;">Ebligu GPG</span> kun la markobutono sube. Ĝi povas esti uzata kun ĉiuj Gvidstel-detekto<br/>algoritmoj sed estis provita plej kaj estas rekomendita kun <span style=" font-weight:600; color:#8ae234;">SEP MultiStar</span> . Ĝi kombinas reaktivan<br/>korektadon, kies agresemo estas kontrolata per <span style=" font-weight:600; color:#8ae234;">Kontrol Gain</span> kaj <span style=" font-weight. :600; color:#8ae234;">Minimuma Movo</span>, kun prognoza<br/>korekto kontrolita per <span style=" font-weight:600; color:#8ae234;">Prognoza Gajno </span>.</p><p>La plej grava parametro estas <span style=" font-weight:600; color:#8ae234;">Grava Periodo</span>. Se vi povas determini ĝin por via muntaĵo, estas multe <br/>pli bone agordi ĝin mem kaj malmarki <span style=" font-weight:600; color:#8ae234;">Taksa Periodo.</span></p><hr/></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_GPGEnabled) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_gpg0)
en: Enable the GPG guider for RA guiding.
eo: Ebligu la GPG-gvidilon por RA-gvidado.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_gpg0)
en: Enable GPG
eo: Ebligi GPG

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_GPGDarkGuidingInterval)
en: Maximum time between emitting predictive corrections while capturing guide images. This might be on the order of 1 second or less, with the guide exposure much longer. The exact values and the ratio between them will depend greatly on your mount and environmental conditions; but generally, the worse periodic error of your mount, the greater the ratio between guide exposure and dark guiding interval.
eo: Maksimuma tempo inter elsendado de prognozaj korektoj dum kaptado de gvidbildoj. Ĉi tio povus esti je la ordo de 1 sekundo aŭ malpli, kun la gvida ekspozicio multe pli longa. La precizaj valoroj kaj la proporcio inter ili multe dependos de via muntaĵo kaj mediaj kondiĉoj; sed ĝenerale, ju pli malbona perioda eraro de via muntaĵo, des pli granda la proporcio inter gvida ekspozicio kaj malhela gvidintervalo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Dark guiding interval
eo: Malhela gvidintervalo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_gpgs0a) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_GPGPeriod)
en: The length in seconds of the mount's major period (that's being corrected).
eo: La longo en sekundoj de la plej grava periodo de la muntaĵo (tio estas korektita).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_gpgs0a)
en: Major Period
eo: Grava Periodo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_gpgs2a) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_GPGpWeight)
en: The fraction of its prediction the GPG uses to move the mount.
eo: La frakcion de sia prognozo kiun la GPG uzas por movi la muntaĵon.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_gpgs2a)
en: Prediction Gain
eo: Prognoza Gajno

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_gpgsDarkGuiding) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_GPGDarkGuiding)
en: Enable predictive corrections during acquisition of guide camera images
eo: Ebligi prognozajn korektojn dum akiro de gvidfotilaj bildoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_gpgsDarkGuiding)
en: Intra-frame dark guiding
eo: Enkadra malhela gvidado

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_gpgs1a) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_GPGEstimatePeriod)
en: If checked, the GPG estimates the mount's major period. Otherwise, it uses the entry above.
eo: Se markita, la GPG taksas la plej gravan periodon de la muntaĵo. Alie, ĝi uzas la eniron supre.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_gpgs1a)
en: Estimate Period
eo: Takso Periodo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Uses RA "Aggressiveness" from Guide controls
eo: Uzas RA "Agresiveco" de Gvidkontroloj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_gpgs4a)
en: The min-move parameter the GPG uses to move the mount when it uses its backoff proportional guider.
eo: La min-movo-parametro, kiun GPG uzas por movi la muntaĵon kiam ĝi uzas sian retroproporcian gvidilon.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_gpgs4a)
en: Minimum Move
eo: Minimuma Movo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Uses RA "Min error" from Guide controls
eo: Uzas RA "Mineraro" de Gvidkontroloj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_gpgs3a)
en: The fraction of the guide-star drift that the GPG uses to move the mount.
eo: La frakcio de la gvidstela drivo, kiun la GPG uzas por movi la muntaĵon.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_gpgs3a)
en: Control Gain
eo: Kontrola Gajno

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, expertGroupBox)
en: Expert Settings
eo: Fakaj Agordoj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_gpgas0a) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_GPGSE0KLengthScale)
en: <html><head/><body><p>Length scale of the long range kernel in seconds.</p><p>This 
              parameter accounts for the long-term drift in periodic error, on the scale of several major periods. This might be due to, for
              example:</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent:
              1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0;
              text-indent:0px;">Harmonic interaction between the gears in the whole gear train,</li><li style="
              margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Change in
              loading due to gravity,</li><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px;
              -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Thermal variations.</li></ul><p>This should probably be several
              times larger than the major period.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Longskalo de la longdistanca kerno en sekundoj.</p><p>Tiu 
     parametro respondecas pri la longperspektiva drivo en perioda eraro, sur la skalo de pluraj gravaj periodoj. Ĉi tio povus esti pro, ekzemple:</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent:
     1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0;
     text-indent:0px;">Harmonia interago inter la ilaroj en la tuta ilara trajno,</li><li style="
     margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Ŝanĝo en
     ŝarĝo pro gravito,</li><li style=" margin-top:12px; margin; -bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px;
     -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Termikaj variadoj.</li></ul><p>Ĉi tio verŝajne estu plurfoje
     oble pli granda ol la ĉefa periodo.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_gpgas0a)
en: Long-range Length Scale
eo: Longdistanca Longskalo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_gpgas1a) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_GPGSE0KSignalVariance)
en: <html><head/><body><p>Long-range kernel signal variance.</p><p>This describes how 
              much the error changes over the long-term time scale. A higher variance means a larger change in error, on
              average.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Longdistanca kerna signalvarianco.</p><p>Ĉi tio priskribas kiom 
     multe ŝanĝiĝas la eraro laŭ la longtempa temposkalo. Pli alta varianco signifas pli grandan ŝanĝon en eraro, averaĝe.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_gpgas1a)
en: Long-range Variance
eo: Longdistanca Varianco

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_gpgas2a) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_GPGPKLengthScale)
en: <html><head/><body><p>Periodic Kernel length scale, in seconds.</p><p>This 
              describes how quickly the error changes within a single period. It can be thought of as the wavelength of the noise component
              above which the noise becomes unpredictable. A higher length scale means the predictable error has less high-frequency
              components; a shorter length-scale means it has more.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Perioda Kerna longoskalo, en sekundoj.</p><p>Ĉi tio 
     priskribas kiom rapide la eraro ŝanĝiĝas ene de ununura periodo. Ĝi povas esti opiniita kiel la ondolongo de la brua komponento
     super kiu la bruo iĝas neantaŭvidebla. Pli alta longskalo signifas, ke la antaŭvidebla eraro havas malpli altfrekvencajn
     komponentojn; pli mallonga longo-skalo signifas, ke ĝi havas pli.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_gpgas2a)
en: Periodic Length Scale
eo: Perioda Longskalo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_gpgas3a) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_GPGPKSignalVariance)
en: <html><head/><body><p>Periodic kernel signal variance.</p><p>This describes how 
              much the error changes during the periodic length scale.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Perioda kerna signalvarianco.</p><p>Ĉi tio priskribas kiom 
            multe ŝanĝiĝas la eraro dum la perioda longoskalo.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_gpgas3a)
en: Periodic Variance
eo: Perioda Varianco

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_gpgas4a) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_GPGSE1KLengthScale)
en: <html><head/><body><p>Length scale of the short-range kernel in 
              seconds.</p><p>This is a measure of the scale of the non-periodic short-term noise, caused by things such
              as:</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent:
              1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0;
              text-indent:0px;">Grit in the gearchain,</li><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px;
              margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Wind gusts,</li><li style="
              margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0;
              text-indent:0px;">Structural vibrations, such as footsteps or traffic,</li><li style=" margin-top:12px;
              margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Swinging or dragging
              cables.</li></ul></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Longskalo de la mallongdistanca kerno en 
     sekundoj.</p><p>Ĉi tio estas mezuro de la skalo de la neperioda mallongdaŭra bruo, kaŭzita de aferoj kiel
     kiel:</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent:
     1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0;
     text-indent :0px;">Granaĵo en la ilarĉeno,</li><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px;
     margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Ventoblovoj,</li><li style="
     margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0;
     text-indent:0px;">Strukturaj vibroj, kiel paŝoj aŭ trafiko,</li><li style=" margin-top:12px;
     margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Svingantaj aŭ trenantaj
     kabloj.</li></ul></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_gpgas4a)
en: Short-range Length Scale
eo: Mallongdistanca Longskalo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_gpgas5a) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_GPGSE1KSignalVariance)
en: <html><head/><body><p>Short-range kernel signal 
              variance.</p><p><br/></p><p>How much the short-range noise changes in the short-term length
              scale.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Mallongdistanca kerna signalo 
     varianco.</p><p><br/></p><p>Kiom ŝanĝiĝas la mallongdistanca bruo en la mallongdaŭra longeco
     skalo.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_gpgas5a)
en: Short-range Variance
eo: Mallongdistanca Varianco

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_gpgas6a) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_GPGPointsForApproximation)
en: Number of points used in the Gaussian Process approximation
eo: Nombro da punktoj uzataj en la alproksimiĝo de Gaŭsa Procezo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_gpgas6a)
en: Approximation Points
eo: Proksimumaj Punktoj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_gpgas7a) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_GPGMinPeriodsForInference)
en: The min number of periods that must be sampled before prediction is fully used. Before that, it is mixed with the control/proportional guider.
eo: La minnumero de periodoj kiuj devas esti provitaj antaŭ ol prognozo estas plene uzata. Antaŭ tio, ĝi estas miksita kun la kontrolo/proporcia gvidilo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_gpgas7a)
en: Num Periods for Inference
eo: Num Periodoj por Inferenco

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_gpgas8a) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_GPGMinPeriodsForPeriodEstimate)
en: The min number of periods that must be sampled before GPG fully estimates the period.
eo: La minimuma nombro da periodoj, kiuj devas esti provitaj antaŭ ol GPG plene taksas la periodon.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_gpgas8a)
en: Num Periods for Period Estimate
eo: Nombraj Periodoj por Perioda Takso

en: Guide Options Profile Editor
eo: Redaktilo por Gvidil-Opcia Profilo

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, controlGroup)
en: Control Parameters
eo: Stiraj Parametroj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l_12)
en: <html><head/><body><p>This adds a correction term based on the average of the past 50 guide deviations. For example, if the deviation is consistently negative, this will attempt to compensate. Best to start with 0.0 (no effect) and only use this if necessary.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Ĉi tio aldonas korektan terminon bazitan sur la mezumo de la pasintaj 50 gvidaj devioj. Ekzemple, se la devio estas konstante negativa, ĉi tio provos kompensi. Plej bone komenci per 0.0 (neniu efiko) kaj uzi ĉi tion nur se necese.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_12)
en: Integral gain (0-1.0)
eo: Integra gajno (0-1.0)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l_11)
en: <html><head/><body><p>How aggressively the guider attempts to correct the guide deviations. 1.0 would attempt to fully correct the error. It's best to use an aggressiveness less than 1.0 to avoid oscillations.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Kiel agreseme la gvidisto provas korekti la gvidajn deviojn. 1.0 provus plene korekti la eraron. Plej bone estas uzi agresemon malpli ol 1.0 por eviti osciladojn.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_11)
en: Aggressiveness (0-1.0)
eo: Agresemo (0-1.0)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l_14)
en: <html><head/><body><p>Maximum guide pulse that is generated by the guider and sent to the mount in arc-second units. That is, the guider will not attempt to move the mount more than this many arc-seconds at any given time.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Maksimuma gvidpulso kiu estas generita de la gvidilo kaj sendita al la muntaĵo en ark-sekundaj unuoj. Tio estas, la gvidisto ne provos movi la muntaĵon pli ol tiom da arksekundoj en iu ajn momento.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_14)
en: Max response (arcsec)
eo: Maksimuma respondo (arksec)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l_15)
en: <html><head/><body><p>Minimum guide deviation, in arc-seconds, for which a guide pulse would be sent to the mount. If the guide error is less than this value, then no pulse is sent to the mount.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Minimuma gvida devio, en arksekundoj, por kiu gvidpulso estus sendita al la muntaĵo. Se la gvideraro estas malpli ol ĉi tiu valoro, tiam neniu pulso estas sendita al la muntaĵo.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_15)
en: Min error (arcsec)
eo: Mineraro (arksec)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Other Settings
eo: Aliaj Agordoj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_11)
en: <html><head/><body><p>If star tracking is lost due to passing clouds or other reasons, wait this many seconds before giving up.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Se stelspurado estas perdita pro preterpasantaj nuboj aŭ aliaj kialoj, atendu tiom da sekundoj antaŭ ol rezigni.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Lost Star timeout
eo: Perdita Stelo-tempo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_13)
en: Maximum delta RMS permitted before stopping guide process and searching for new guide stars.
eo: Maksimuma delta RMS permesita antaŭ ĉesigi gvidprocezon kaj serĉi novajn gvidstelojn.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Max Delta RMS
eo: Maksimuma Delta RMS

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_24) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_MaxMultistarReferenceStars)
en: Maximum number of reference stars used by SEP MultiStar.
eo: Maksimuma nombro da referencaj steloj uzataj de SEP MultiStar.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_24)
en: Max MultiStar Ref Stars
eo: Max MultiStar Ref Steloj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l_20)
en: The StellarSolver profile to use when detecting stars--used with the SEP MultiStar and SEP algorithms.
eo: La StellarSolver-profilo por uzi dum detektado de steloj - uzata kun la SEP MultiStar kaj SEP-algoritmoj.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_20)
en: SEP Profile
eo: SEP Profilo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_GuideMaxHFR) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_20)
en: Maximum HFR allowed for SEP MultiStar guide star.
eo: Maksimuma HFR permesis por SEP MultiStar gvidstelo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: arcsecs
eo: arksekoj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AlwaysInventGuideStar)
en: <html><head/><body><p>If checked we try to be more resilient to double stars by inventing a guide star position from the multi-star references.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Se markite, ni provas esti pli rezistemaj al duoblaj steloj inventante gvidstelan pozicion el la plurstelaj referencoj.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AlwaysInventGuideStar)
en: Invent Multi-Star Guide Star (experimental)
eo: Inventi Multi-Star Guide Star (eksperimenta)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_SaveGuideLog)
en: <html><head/><body><p>If checked and the internal guider is run, a log file is saved in the default logging directory. This is not a debug log, it is meant for user's to improve logging and can be viewed with phd2logview.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Se markite kaj la interna gvidilo estas rulita, protokolo-dosiero estas konservita en la defaŭlta protokolo-dosierujo. Ĉi tio ne estas sencimiga protokolo, ĝi estas destinita por ke la uzantoj plibonigu protokolon kaj povas esti vidita per phd2logview.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SaveGuideLog)
en: Save Internal Guider User Log
eo: Konservi Internan Guider Uzant-Protokolon

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_GuideAlgorithm)
en: Fast
eo: Rapide

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_GuideAlgorithm)
en: Auto Threshold
eo: Aŭtomata Sojlo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_GuideAlgorithm)
en: No Threshold
eo: Neniu Sojlo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_GuideAlgorithm)
en: SEP Multi Star (recommended)
eo: SEP Multi Star (rekomendita)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l_19)
en: The algorithm that tracks guide stars and determines the guide deviation.
eo: La algoritmo kiu spuras gvidstelojn kaj determinas la gvidan devion.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_19)
en: Algorithm
eo: Algoritmo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_MinDetectionsSEPMultistar) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_22) i18n: ectx: label, entry (MinDetectionsSEPMultistar), group (Guide)
en: Minimum number of stars detected for SEP MultiStar to initialize.
eo: Minimuma nombro da steloj detektitaj por ke SEP MultiStar pravaloriĝu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_22)
en: Min MultiStar Star Detections
eo: Min MultiStar Stelaj Detektoj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_16)
en: <html><head/><body><p>[PHD2] If calibration takes more time than this many seconds, abort guiding.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>[PHD2] Se kalibrado daŭras pli da tempo ol tiom da sekundoj, ĉesi gvidadon.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16)
en: Calibration timeout
eo: Kalibrado-tempo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_UseGuideHead)
en: <html><head/><body><p>If the camera used for guiding has a dedicated guiding chip, you can decide which of the camera chips should be used for guiding: the primary chip or the guiding chip.</p><p>For cameras that have only one chip, this option is ignored.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Se la fotilo uzata por gvidado havas dediĉitan gvidpeceton, vi povas decidi, kiu el la fotilaj blatoj estu uzataj por gvidado: la primara blato aŭ la gvidpeto.</p><p>Por fotiloj kiuj havas nur unu blaton, ĉi tiu elekteblo estas ignorita.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseGuideHead)
en: Use dedicated Guiding Chip for Guiding
eo: Uzi dediĉitan Gvidpeton por Gvidado

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, INDIHub)
en: INDI Hub Settings
eo: Agordoj de INDI Hub

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: <html><head/><body><h2 style=" margin-top:16px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:x-large; font-weight:600;">Share access to your observatory on </span><a href="https://indihub.space"><span style=" font-size:x-large; font-weight:600; text-decoration: underline; color:#007af4;">indihub.space</span></a></h2></body></html>
eo: <html><head/><body><h2 style=" margin-top:16px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:x-large; font-weight:600;">Kunhavu aliron al via observatorio ĉe </span><a href="https:/ /indihub.space"><span style=" font-size:x-large; font-weight:600; text-decoration: underline; color:#007af4;">indihub.space</span></a></h2></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, solorR)
en: Use you equipment without opening remote access but equipment is still connected to INDIHUB-network and all images taken are contributed for scientific purposes.
eo: Uzu vian ekipaĵon sen malfermi foran aliron, sed ekipaĵo ankoraŭ estas konektita al INDIHUB-reto kaj ĉiuj bildoj faritaj estas kontribuitaj por sciencaj celoj.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, shareR)
en: <html><head/><body><p>Open remote access to your equipment via INDIHUB-network of telescopes, so you can provide remote imaging sessions to your guests.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Malfermu malproksiman aliron al via ekipaĵo per INDIHUB-reto de teleskopoj, por ke vi povu provizi forajn bildigajn seancojn al viaj gastoj.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, shareR)
en: Share
eo: Kunhavigi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, roboticR)
en: <html><head/><body><p>Open remote access to your equipment to be controlled by scheduler running in INDIHUB-cloud (experimental).</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Malfermi malproksiman aliron al via ekipaĵo por esti regata de planilo funkcianta en INDIHUB-nubo (eksperimenta).</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, roboticR)
en: Robotic (Experimental)
eo: Robota (Eksperimenta)

[ctx: @title:window]
en: Ekos - %1 Profile
eo: Ekos - %1 Profilo

en: Connection in progress. Click to abort.
eo: Konekto en progreso. Klaku por ĉesigi.

en: Logging
eo: Protokolado

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, analyzeTab)
en: Analyze
eo: Analizi

en: Extension '%1' failed to start, aborting
eo: Etendo '%1' malsukcesis komenci, ĉesigante

en: Extension '%1' failed to stop, abort enabled
eo: Etendo '%1' malsukcesis ĉesi, ĉesigo ebligita

en: Extension '%1' aborting
eo: Etendo '%1' ĉesanta

en: Extension '%1' start requested
eo: Komenco de la etendo '%1' estas petita

en: Extension '%1' started
eo: Etendo '%1' komenciĝis

en: Extension '%1' stop requested
eo: Etendo '%1' haltigo petita

en: Extension '%1' stopped
eo: Etendo '%1' ĉesis

en: Extension '%1': %2
eo: Etendo '%1': %2

en: Ekos requires at least one CCD or Guider to operate.
eo: Ekos postulas almenaŭ unu CCD aŭ Guider por funkcii.

en: Ekos detected that PTP Camera is running and may prevent a Canon or Nikon camera from connecting to Ekos. Do you want to quit PTP Camera now?
eo: Ekos detektis, ke PTP-Ĉambro funkcias kaj eble malebligas, ke Canon aŭ Nikon fotilo konektiĝu al Ekos. Ĉu vi volas forlasi PTP-fotilon nun?

en: PTP Camera
eo: PTP-Ĉambro

en: Starting INDI services...
eo: Komencante INDI-servojn...

en: Ekos detected an instance of INDI server running. Do you wish to shut down the existing instance before starting a new one?
eo: Ekos detektis ekzemplon de INDI-servilo funkcianta. Ĉu vi volas malŝalti la ekzistantan petskribon antaŭ ol komenci novan?

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, indiServerGroup)
en: INDI Server
eo: INDI-Servilo

en: Connecting to remote INDI server at %1 on port %2 ...
eo: Konektante al fora INDI-servilo ĉe %1 sur la konektejo %2 ...

en: Failed to start profile on remote INDI Web Manager.
eo: Malsukcesis lanĉi profilon en fora INDI Reta Administranto.

en: Starting profile on remote INDI Web Manager...
eo: Komencante profilon en fora INDI Reta Administranto...

en: Establishing communication with remote INDI Web Manager...
eo: Establi komunikadon kun fora INDI Reta Administranto...

en: Warning: INDI Web Manager is not online.
eo: Averto: INDI Web Manager ne estas interreta.

en: INDI services started on port %1.
eo: INDI-servoj komenciĝis en konektejo %1.

en: INDI services started on port %1. Please connect devices.
eo: INDI-servoj komenciĝis en konektejo %1. Bonvolu konekti aparatojn.

en: INDI services started. Connection to remote INDI server %1:%2 is successful. Waiting for devices...
eo: INDI-servoj komenciĝis. Konekto al fora INDI-servilo %1:%2 sukcesas. Atendante aparatojn...

en: Failed to connect to local INDI server %1:%2
eo: Malsukcesis konekti al loka INDI-servilo %1:%2

en: Failed to connect to remote INDI server %1:%2
eo: Malsukcesis konekti al fora INDI-servilo %1:%2

en: Lost connection to local INDI server %1:%2
eo: Perdita konekto al loka INDI-servilo %1:%2

en: Lost connection to remote INDI server %1:%2
eo: Perdita konekto al fora INDI-servilo %1:%2

en: Failed to connect to %1. Please ensure device is connected and powered on.
eo: Malsukcesis konekti al %1. Bonvolu certigi ke aparato estas konektita kaj ŝaltita.

en: Failed to connect to 
    %1
    Please ensure each device is connected and powered on.
eo: Malsukcesis konekti al 
    %1
    Bonvolu certigi, ke ĉiu aparato estas konektita kaj ŝaltita.

en: Unable to establish:
    %1
    Please ensure the device is connected and powered on.
eo: Ne eblas establi:
    %1
    Bonvolu certigi, ke la aparato estas konektita kaj ŝaltita.

en: Ekos startup error
eo: Ekos lanĉa eraro

en: Unable to establish the following devices:
    %1
    Please ensure each device is connected and powered on.
eo: Ne eblas establi la jenajn aparatojn:
    %1
    Bonvolu certigi, ke ĉiu aparato estas konektita kaj ŝaltita.

en: Unable to remotely establish:
    %1
    Please ensure the device is connected and powered on.
eo: Ne eblas malproksime establi:
    %1
    Bonvolu certigi, ke la aparato estas konektita kaj ŝaltita.

en: Unable to remotely establish the following devices:
    %1
    Please ensure each device is connected and powered on.
eo: Ne eblas malproksime establi la jenajn aparatojn:
    %1
    Bonvolu certigi, ke ĉiu aparato estas konektita kaj ŝaltita.

en: Connecting INDI devices...
eo: Konektante INDI-aparatojn...

en: Disconnecting INDI devices...
eo: Malkonekti INDI-aparatojn...

en: INDI services stopped.
eo: INDI-servoj ĉesis.

en: Remote devices established.
eo: Foraj aparatoj establitaj.

en: Remote devices established. Please connect devices.
eo: Foraj aparatoj establitaj. Bonvolu konekti aparatojn.

en: %1 failed to connect.
    Please ensure the device is connected and powered on.
eo: %1 malsukcesis konekti.
    Bonvolu certigi, ke la aparato estas konektita kaj ŝaltita.

en: %1 is disconnected.
eo: %1 estas malkonektita.

en: %1 is online.
eo: %1 estas enreta.

en: %1 filter is online.
eo: %1 filtrilo estas enreta.

en: %1 focuser is online.
eo: %1 fokusilo estas enreta.

en: Rotator %1 is online.
eo: Rotaciilo %1 estas enreta.

en: %1 Weather is online.
eo: %1 Vetero estas interreta.

en: %1 GPS is online.
eo: %1 GPS estas enreta.

en: %1 Dust cap is online.
eo: %1 Polvkapo estas enreta.

en: %1 Light box is online.
eo: %1 Lumkesto estas enreta.

en: %1 is offline.
eo: %1 estas eksterrete.

en: Guider port from %1 is ready.
eo: Gvidkonektejo de %1 estas preta.

en: Are you sure you want to delete the profile?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas forigi la profilon?

en: Confirm Delete
eo: Konfirmi Forigon

en: Site location updated to %1.
eo: Loko de la retejo ĝisdatigita al %1.

en: Failed to update site location to %1. City not found.
eo: Malsukcesis ĝisdatigi retejon al %1. Urbo ne trovita.

en: Enabling debug logging for %1...
eo: Ebligante sencimigan protokolon por %1...

en: Disabling debug logging for %1...
eo: Malŝaltante sencimigan protokolon por %1...

en: Re-enabling debug logging for %1...
eo: Reebligante sencimigan protokolon por %1...

en: Re-disabling debug logging for %1...
eo: Remalŝaltas sencimigan protokolon por %1...

en: Preview source set to external
eo: Antaŭrigarda fonto agordita al ekstera

en: Preview source reset to internal
eo: Antaŭrigardo fonto rekomencigita al interna

en: Received external preview file
eo: Ricevis eksteran antaŭrigardan dosieron

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, profileGroup)
en: 1. Select Profile
eo: 1. Elektu Profilon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Profile:
eo: Profilo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, addProfileB)
en: Add profile...
eo: Aldoni profilon...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, editProfileB)
en: Edit profile...
eo: Redakti profilon...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, deleteProfileB)
en: Remove profile
eo: Forigi profilon

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, customDriversB)
en: Custom Drivers...
eo: Propraj peliloj...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, wizardProfileB)
en: Launch Ekos Profile Wizard...
eo: Lanĉi Ekos Profile Wizard...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: 2. Start && Stop Ekos
eo: 2. Komenci && Ĉesi Ekos

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, indiControlPanelB)
en: INDI Control Panel...
eo: INDI Kontrolpanelo...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, portSelectorB)
en: <html><head/><body><p>Devices Port Selector...</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Aparatoj Port-Elektilo...</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, logsB)
en: Logs to diagnose issues with Ekos and INDI.
eo: Protokoloj por diagnozi problemjn pri Ekos kaj INDI.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, logsB)
en: Logs...
eo: Protokoloj...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: 3. Connect && Disconnect Devices
eo: 3. Konekti && Malkonekti Aparatojn

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Extensions
eo: Etendaĵoj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, extensionB)
en: Start selected extension
eo: Komenci elektitan etendon

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, altLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, queueTable)
en: Altitude
eo: Alteco

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ekosOptionsB)
en: Advanced Ekos Options
eo: Altnivelaj Ekos-Ebloj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ekosOptionsB)
en: Options...
eo: Elektebloj...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (FocusProfilePlot, profilePlot)
en: Focus HFR profile
eo: Fokuso HFR-profilo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, focusStarView) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, focusStarView)
en: Focus star
eo: Fokuso stelo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Guide:
eo: Gvidilo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15)
en: Total RMS:
eo: Tutaj RMS:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, guideStarView)
en: Guide star
eo: Guidestar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, guideStarView)
en: guide star
eo: gvidstelulo

en: Meridian flip inactive (no scope connected)
eo: Meridiano neaktiva (neniu amplekso konektita)

en: Meridian flip inactive (flip not requested)
eo: Meridian-flip neaktiva (flip ne petita)

en: Meridian flip inactive (parked)
eo: Meridiano neaktiva (parkigita)

en: Meridian flip inactive (no target set)
eo: Meridiano neaktiva (neniu celo-aro)

en: Meridian flip inactive (slew after meridian)
eo: Meridiano-turniĝo neaktiva (moviĝo post meridiano)

en: Meridian flip in %1
eo: Meridiana turniĝo en %1

en: Assuming meridian flip completed, but pier side unknown.
eo: Supozanta ke meridiana renversiĝo planumiĝis, sed kajflanko nekonata.

en: meridian flip failed, retrying in 4 minutes
eo: meridiana turniĝo malsukcesis, reprovante post 4 minutoj

en: No successful Meridian Flip done, delay too long
eo: Neniu sukcesa Meridiano Flip farita, prokrasto tro longe

en: Meridian flip completed OK.
eo: Meridiano-turniĝo finiĝis bone.

en: Telescope completed the meridian flip.
eo: Teleskopo kompletigis la meridianan turniĝon.

en: Status: inactive
eo: Statuso: neaktiva

en: Meridian flip planned...
eo: Meridiana renversiĝo planita...

en: Meridian flip waiting...
eo: Meridiana turniĝo atendas...

en: Meridian flip ready to start...
eo: Meridiana turniĝo preta por komenci...

en: Meridian flip running...
eo: Meridiano-flip kuranta...

en: Meridian flip completed.
eo: Meridiana turniĝo finiĝis.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, statusText)
en: Meridian Flip Status
eo: Meridiano Flip Statuso

en: Are you sure you want to clear all mount configurations?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas forigi ĉiujn muntajn agordojn?

en: Mount Configuration
eo: Muntaĵo-Agordo

en: Are you sure you want to turn off mount tracking?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas malŝalti muntan spuradon?

en: Mount Tracking
eo: Spurado de Muntaĵo

[ctx: @action:button]
en: Yes
eo: Jes

[ctx: @action:button]
en: No
eo: Ne

en: Telescope altitude is below minimum altitude limit of %1. Aborting motion...
eo: Teleskopalteco estas sub minimuma alteca limo de %1. Ĉesigante moviĝon...

en: Telescope altitude is above maximum altitude limit of %1. Aborting motion...
eo: Teleskopa alteco estas super la maksimuma alteca limo de %1. Ĉesigante moviĝon...

en: Telescope hour angle is more than the maximum hour angle of %1. Aborting motion...
eo: Teleskopa horangulo estas pli ol la maksimuma horangulo de %1. Ĉesigante moviĝon...

en: Meridian flip set inactive during polar alignment.
eo: Meridiana flip aro neaktiva dum polusa paraleligo.

en: Polar alignment motions finished, meridian flip activated.
eo: Polusaj vicigmovoj finitaj, meridiano-turniĝo aktivigita.

en: Alignment Model cleared.
eo: Alineado-Modelo malbarita.

en: Failed to clear Alignment Model.
eo: Malsukcesis nuligi la modelon de vicigo.

en: Mount already parked.
eo: Muntaĵo jam parkumita.

en: Parking time cannot be in the past.
eo: Parkada tempo ne povas esti en la pasinteco.

en: Parking time must be within 24 hours of current time.
eo: Parkada tempo devas esti ene de 24 horoj de la nuna tempo.

en: Warning! Parking time is more than 12 hours away.
eo: Averto! Parkada tempo estas pli ol 12 horoj for.

en: Caution: do not use Auto Park while scheduler is active.
eo: Atentu: ne uzu Aŭtomatan parkumadon dum la planilo estas aktiva.

en: Parking timer is up.
eo: Parkuma tempigilo finiĝis.

en: Starting auto park...
eo: Komencante aŭtoparkadon...

en: Updating master time source to %1.
eo: Ĝisdatigante mastran tempofonton al %1.

en: Updating master location source to %1. Updating GPS...
eo: Ĝisdatigante mastran lokfonton al %1. Ĝisdatigante GPS...

en: Updating master location source to %1.
eo: Ĝisdatigante mastran lokfonton al %1.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, executeMeridianFlip)
en: <html><head/><body><p>Request a meridian flip if the hour angle exceeds the specified value. Capture and Guiding will be suspended and resumed after the flip is complete.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Petu meridian renverson se la hora angulo superas la specifitan valoron. Kaptado kaj Gvidado estos ĉesigitaj kaj rekomencitaj post la finiĝo.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, executeMeridianFlip)
en: Flip if HA >:
eo: Renversi se HA >:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, meridianFlipOffsetDegrees)
en: RA position in degrees behind the meridian where the meridian flip should be activated.
eo: RA pozicio en gradoj malantaŭ la meridiano kie la meridiano turniĝo devus esti aktivigita.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, minimumAltLimit)
en: <html><head/><body><p>Minimum telescope altitude limit. If the telescope is below this limit, it will be commanded to stop.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Minimuma teleskopa altlimo. Se la teleskopo estas sub ĉi tiu limo, oni ordonos al ĝi halti.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, minAltLabel) i18n: ectx: whatsthis, entry (MinimumAltLimit), group (Mount)
en: Minimum telescope altitude limit. If the telescope is below this limit, it will be commanded to stop.
eo: Minimuma teleskopa altlimo. Se la teleskopo estas sub ĉi tiu limo, ĝi estos ordonita halti.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, maximumAltLimit) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, maxAltLabel)
en: <html><head/><body><p>Maximum telescope altitude limit. If the telescope is above this limit, it will be commanded to stop.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Maksimuma teleskopa altlimo. Se la teleskopo estas super tiu ĉi limo, oni ordonos al ĝi halti.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, maximumHaLimit) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, maxHaLabel)
en: <html><head/><body><p>Maximum Hour Angle limit if the mount has not flipped. If the telescope is above this limit, it will be commanded to stop.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Maksimuma Hora Angulo limo se la muntaĵo ne renversiĝis. Se la teleskopo estas super tiu ĉi limo, oni ordonos al ĝi halti.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, maxAltLabel)
en: Max. Alt:
eo: Maks. Alt:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, enableHaLimit)
en: <html><head/><body><p>Enable or Disable the mount Hour Angle limit. Once enabled, Ekos monitors the mount's hour angle while slewing or tracking. If the mount slews/tracks past the limit while the Pier Side is in the state that does not allow that, it shall be commanded to stop and tracking will be turned off. Requires a mount that reports the pier side correctly.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Ebligi aŭ Malebligi la limon pri muntado Horangulo. Post kiam ebligita, Ekos kontrolas la horan angulon de la muntaĵo dum svingado aŭ spurado. Se la muntaĵo preterpasas/spuras preter la limo dum la molea flanko estas en la stato kiu ne permesas tion, oni ordonos ĉesi kaj spurado estos malŝaltita. Postulas muntaĵon kiu raportas ĝuste la molean flankon.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableHaLimit)
en: Enable HA limits
eo: Ebligi HA-limojn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, maxHaLabel)
en: Max. HA (hours):
eo: Maks. HA (horoj):

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, enableAltitudeLimits)
en: <html><head/><body><p>Enable or Disable the mount travel range limits. Once enabled, Ekos monitors the mount's altitude while slewing or tracking. If the mount slews/tracks below or above the limits, it shall be commanded to stop and tracking will be turned off.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Ebligi aŭ Malebligi la limojn de la vojaĝdistanco de muntaĵo. Post kiam ebligita, Ekos kontrolas la altecon de la muntaĵo dum svingado aŭ spurado. Se la muntaĵo svingas/spuras sub aŭ super la limoj, oni ordonos al ĝi halti kaj la spurado estos malŝaltita.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableAltitudeLimits)
en: Enable Alt limits
eo: Ebligi Alt-limojn

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, enableAltitudeLimitsTrackingOnly)
en: <html><head/><body><p>Use altitude limits only while the mount tracking. This is necessary for some mounts that intentionally pass this limit, e.g. for parking.</p><p><span style=" font-weight:600;">WARNING</span>: leave unchecked if unsure, use only if you know what you are doing.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Uzu altlimojn nur dum la montospurado. Tio estas necesa por kelkaj montoj kiuj intence superas ĉi tiun limon, ekz. por parkado.</p><p><span style=" font-weight:600;">AVERTO</span>: lasu nemarkita se necerta, uzu nur se vi scias kion vi faras.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableAltitudeLimitsTrackingOnly)
en: Tracking only
eo: Nur spurado

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Park at:
eo: Parki ĉe:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, parkEveryDay)
en: Automatically start the park timer on startup
eo: Aŭtomate lanĉi la parkumtempigilon ĉe ekfunkciigo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, parkEveryDay)
en: Every day
eo: Ĉiutage

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, parkB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, domePark)
en: Park
eo: Parkumi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, unparkB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, domeUnpark)
en: UnPark
eo: Malparkumi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, parkingLabel)
en: Parking Status
eo: Parkuma Statuso

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab1)
en: Sources
eo: Fontoj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, useTimeUpdate)
en: Enable time synchronization upon connection between KStars and INDI
eo: Ebligi tempan sinkronigon ĉe konekto inter KStars kaj INDI

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, useGeographicUpdate)
en: Enable geographic location synchronization upon connection between KStars and INDI
eo: Ebligi geografian loksinkronigon je konekto inter KStars kaj INDI

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, clearAlignmentModelB)
en: Deletes all mount alignment points
eo: Forigas ĉiujn muntajn vicpunktojn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearAlignmentModelB)
en: Clear  Model
eo: Klara Modelo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearParkingB)
en: Clear Parking
eo: Klara Parkado

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, purgeConfigB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, purgeAllConfigB)
en: Purge All Configuration
eo: Forviŝi Ĉian Agordon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mountToolBoxB)
en: Mount Control
eo: Stiro de Muntaĵo

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, MountControlPanel) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, MountMotionWidget) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, MountPositionWidget) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, MountTargetWidget)
en: Mount Control Panel
eo: Muntaĵa Stirpanelo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, statusTextObject)
en: Status: Idle
eo: Statuso: Senokupa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, upDownCheckObject)
en: Up/Down
eo: Supren malsupren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, leftRightCheckObject)
en: Left/Right
eo: Maldekstra dekstra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, speedLabelObject)
en: Speed
eo: Rapideco

en: %1 error. See INDI log for details.
eo: %1 eraro. Vidu INDI-protokolo por detaloj.

en: Rolloff roof
eo: Rolloff tegmento

en: %1 is idle.
eo: %1 estas neaktiva.

en: Opening
eo: Malfermo

en: Unparking
eo: Malparkumado

en: Rolloff roof opening...
eo: Malfermiĝo de la tegmento de ruliĝo...

en: Dome is moving clockwise...
eo: Kupolo moviĝas dekstrume...

en: Closing
eo: Fermo

en: Unpark
eo: Malparkumi

en: Rolloff roof is closing...
eo: Rolloff-tegmento fermiĝas...

en: Dome is moving counter clockwise...
eo: Kupolo moviĝas kontraŭhorloĝe...

en: %1 is parked.
eo: %1 estas parkumita.

en: %1 is parking...
eo: %1 parkas...

en: %1 is unparking...
eo: %1 malparkas...

en: %1 is tracking.
eo: %1 spuras.

en: Unparked
eo: Neparkigita

en: Closed
eo: Fermita

en: Opened
eo: Malfermita

en: Shutter is open.
eo: Obturatoro estas malfermita.

en: Shutter is opening...
eo: Obturatoro malfermiĝas...

en: Shutter is closed.
eo: Obturatoro estas fermita.

en: Shutter is closing...
eo: Obturatoro fermiĝas...

en: Weather is OK
eo: Vetero estas bona

en: Weather Warning
eo: Vetera Averto

en: Weather Alert
eo: Vetera Alerta

en: %1 second remaining | %1 seconds remaining
eo[0]: %1 sekundo restanta
eo[1]: %1 sekundoj restantaj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, motionLabel)
en: Motion
eo: Moviĝo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, absoluteMotionSB)
en: Absolute position the dome should move.
eo: Absoluta pozicio la kupolo devus movi.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, motionMoveAbsButton)
en: Move the dome to the given absolute position.
eo: Movi la kupolon al la donita absoluta pozicio.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, motionMoveAbsButton)
en: Move (abs)
eo: Movo (abs)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, relativeMotionSB)
en: Relative position the dome should move.
eo: Relativa pozicio la kupolo devus movi.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, motionMoveRelButton)
en: Move the dome for the given degrees and direction.
eo: Movi la kupolon por la donitaj gradoj kaj direkto.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, motionMoveRelButton)
en: Move (rel)
eo: Movi (rel)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, motionCWButton)
en: Rotate clockwise
eo: Turni dekstrume

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, motionCCWButton)
en: Rotate counter clockwise
eo: Turni maldekstrume

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Slaving
eo: Sklavo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, slavingEnableButton)
en: <html><head/><body><p>Enable slaving, dome motion <span style=" font-weight:600;">follows telescope motion</span></p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Ebligi slaving, kupola movo <span style=" font-weight:600;">sekvas teleskopan movon</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, slavingDisableButton)
en: <html><head/><body><p>Disable slaving, dome <span style=" font-weight:600;">does not follow telescope motion</span>.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Malŝalti sklavigon, kupolo <span style=" font-weight:600;">ne sekvas teleskopan movon</span>.</p></body> </html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, domePark)
en: <html><head/><body><p>Park the dome. For advanced control of the dome please use the INDI tab.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Parkumi la kupolon. Por altnivela kontrolo de la kupolo bonvolu uzi la langeton INDI.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, domeUnpark)
en: <html><head/><body><p>Unpark the dome. For advanced control of the dome please use the INDI tab.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Malparkumi la kupolon. Por altnivela kontrolo de la kupolo bonvolu uzi la langeton INDI.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, motionAbortButton)
en: Abort dome motion
eo: Ĉesigi kupolmoviĝon

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, shutterBox) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useShutterCB)
en: Shutter
eo: Obturatoro

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, shutterClosed)
en: <html><head/><body><p>Close the shutter of the dome. For advanced control of the dome please use the INDI tab.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Fermi la ŝutron de la kupolo. Por altnivela kontrolo de la kupolo bonvolu uzi la langeton INDI.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, shutterOpen)
en: <html><head/><body><p>Open the shutter of the dome. For advanced control of the dome please use the INDI tab.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Malfermi la ŝutron de la kupolo. Por altnivela kontrolo de la kupolo bonvolu uzi la langeton INDI.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, statusDefinitionBox)
en: Observatory Status
eo: Observatorio Statuso

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, useDomeCB)
en: <html><head/><body><p>If selected, the dome needs to be unparked for the observatory status being &quot;READY&quot;.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Se elektite, la kupolo devas esti malparkigita por ke la observatoriostato estu &quot;PRETA&quot;.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, useShutterCB)
en: <html><head/><body><p>If selected, the shutter needs to be open for the observatory status being &quot;READY&quot;.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Se elektata, la obturatoro devas esti malfermita por ke la observatoriostato estu &quot;PRETA&quot;.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, useWeatherCB)
en: <html><head/><body><p>If selected, the weather needs to be OK for the observatory status being &quot;READY&quot;.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Se estas elektita, la vetero devas esti bona por ke la observatoriostato estas &quot;PRETA&quot;.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, statusReadyButton)
en: <html><head/><body><p>Observatory status. Select the observatory elements that are relevant for the status:</p>
    <ul>
    <li><b>Dome</b>: unparked &rarr; ready</li>
    <li><b>Shutter</b>: open &rarr; ready</li>
    <li><b>Weather</b>: OK &rarr; ready</li>
    </ul>
    </body></html>
eo: <html><head/><body><p>Observeja stato. Elektu la observatoriajn elementojn, kiuj rilatas al la stato:</p>
    <ul>
    <li><b>Kupolo</b>: neparkigita → preta</li>
    <li><b>Observanto </b>: malfermita → preta</li>
    <li><b>Vetero</b>: Bone → preta</li>
    </ul>
    </body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, statusReadyButton)
en: Ready
eo: Preta

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, autoscaleValuesCB)
en: <html><head/><body><p>Scale the value axis to the current value range.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Skali la valorakson al la nuna valorintervalo.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoscaleValuesCB)
en: Auto Scale
eo: Aŭtomata Skalo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, clearGraphHistory)
en: <html><head/><body><p>Clear sensor data history</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Malplenigi la historion de datumoj de sensilo</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, weatherActionsBox)
en: Actions
eo: Agoj

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, weatherAlertBox)
en: Ale&rt
eo: Ate&ntigo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, weatherAlertShutterCB) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, weatherWarningShutterCB)
en: Close Shutter
eo: Fermi Obturatoron

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, weatherAlertSchedulerCB) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, weatherWarningSchedulerCB)
en: Stop Scheduler
eo: Haltigi Planilon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, weatherAlertStatusLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, weatherWarningStatusLabel)
en: <html><head/><body><p><span style=" font-style:italic;">Status: inactive</span></p></body></html>
eo: <html><head/><body><p><span style=" font-style:italic;">Stato: neaktiva</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, weatherAlertDelayLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, weatherWarningDelayLabel)
en: Delay (sec):
eo: Prokrasto (sec):

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, weatherWarningBox)
en: War&ning
eo: Ave&rto

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QWidget, sensorData)
en: <html><head/><body><p>Current data of the weather sensors. Click on the sensor name to display its data over time.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Nuntempaj datumoj de la vetersensiloj. Klaku sur la sensilnomo por montri ĝiajn datumojn laŭlonge de la tempo.</p></body></html>

en: rolloff roof
eo: defalanta tegmento

en: dome
eo: kupolo

en: Unparking %1...
eo: Malparkumante %1...

en: Slaving activated.
eo: Sklavo aktivigita.

en: Slaving deactivated.
eo: Sklavo malaktivigita.

en: Aborting...
eo: Abortante...

en: Opening shutter...
eo: Malferma obturatoro...

en: Closing shutter...
eo: Fermante ŝutron...

[ctx: %2 dome or rolloff roof motion %1...]
en: %2 rolloff roof %1...
eo: %2 defalanta tegmento %1...

en: opening
eo: malfermo

en: closing
eo: fermante

[ctx: %2 dome or rolloff roof motion %1...]
en: %2 dome motion %1...
eo: %2 kupola moviĝo %1...

en: clockwise
eo: dekstrume

en: counter clockwise
eo: kontraŭhorloĝe

en: You must restart KStars for this change to take effect.
eo: Vi devas rekomenci KStars por ke ĉi tiu ŝanĝo ekvalidu.

en: Set an alternate base directory for Analyze's captured images
eo: Meti alternativan bazdosierujon por bildoj kaptitaj de Analyze

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Load device Configuration
eo: Ŝargi aparato-Agordo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_neverLoadConfig)
en: Ne&ver
eo: Ne&niam

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_loadConfigOnConnection)
en: O&n connection
eo: Ĉe ko&nekto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_loadDefaultConfig)
en: Alwa&ys load defaults
eo: Ĉia&m ŝargi defaŭltojn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Icons orientation:
eo: Orientiĝo de piktogramoj:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_EkosTopIcons) i18n: ectx: label, entry (EkosTopIcons), group (Ekos)
en: Ekos modules icons are placed on the top of pages
eo: Piktogramoj de Ekos-moduloj estas metitaj sur la supro de paĝoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_EkosTopIcons)
en: Top
eo: Supre

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_EkosLeftIcons)
en: Ekos module icons are placed to the left of pages
eo: Ekos-modulo-piktogramoj estas metitaj maldekstre de paĝoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_EkosLeftIcons)
en: &Left
eo: Ma&ldekstre

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_independentWindowEkos)
en: Make Ekos window independent from KStars main window. Requires restart to take effect.
eo: Fari Ekos-fenestron sendependa de la ĉefa fenestro de KStars. Postulas rekomencon por efiki.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_independentWindowEkos) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_independentWindowFITS) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_independentWindowINDI)
en: Independent window
eo: Sendependa fenestro

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AnalyzeRestartWithEkos)
en: <html><head/><body><p>If Analyze is running and Ekos is disconnected then reconnected, a new .analyze file will be created and written to, and the graphs in Analyze will only show the new session.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Se Analyze estas rulanta kaj Ekos estas malkonektita kaj rekonektita, nova .analyze-dosiero estos kreita kaj skribita, kaj la grafeoj en Analyze nur montros la novan seancon.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AnalyzeRestartWithEkos)
en: Restart Analyze when Ekos Restarts
eo: Rekomenci Analyze kiam Ekos Restartas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AnalyzeAlternativeDirectoryLabel)
en: Alternative Image Directory:
eo: Alternativa Bilddosierujo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, analyzeAlternativeDirectoryB)
en: Set the alternative image directory for Analyze
eo: Meti la alternativan bilddosierujon por Analyze

[ctx: @title:window]
en: Profile Editor
eo: Profila Redaktoro

en: Cannot save an empty profile.
eo: Ne povas konservi malplenan profilon.

en: Profile name already exists.
eo: Profilnomo jam ekzistas.

en: <nobr>Available as <b>Remote</b> Driver. To use locally, install the corresponding driver.<nobr/>
eo: <nobr>Havebla kiel <b>Fora</b> pelilo. Por uzi loke, instalu la respondan pelilon.<nobr/>

en: <nobr><b>Label</b>: %1 &#9473; <b>Driver</b>: %2 &#9473; <b>Exec</b>: %3<nobr/>
eo: <nobr><b>Etikedo</b>: %1 ━ <b>Pelilo</b>: %2 ━ <b>Rulo</b>: %3<nobr/>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, guideTypeCombo)
en: Internal
eo: Interna

[ctx: @title:window]
en: Scanning Network
eo: Skananta Reton

en: Scanning network for INDI Web Managers...
eo: Skananta reton por INDI-Retaj Administrantoj...

en: Found INDI Web Manager at %1
eo: Trovis INDI-Retan Administranton ĉe %1

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, profileGroup) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, FitsSolverProfileLabel)
en: Profile
eo: Profilo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, autoConnectCheck)
en: <html><head/><body><p>After establishing connection with INDI server, automatically connect all devices.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Post konekto kun INDI-servilo, aŭtomate konektu ĉiujn aparatojn.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoConnectCheck)
en: Auto Connect
eo: Aŭtomate Konekti

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, portSelectorCheck)
en: Show port selector dialog when first connecting to equipment. It is automatically disabled after connection is established.
eo: Montri dialogon pri konektejo-elektilo kiam unue konektos al ekipaĵo. Ĝi estas aŭtomate malŝaltita post kiam konekto estas establita.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, portSelectorCheck)
en: Port Selector
eo: Konekteja Elektilo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, loadSiteCheck)
en: <html><head/><body>
    <p>Send current KStars geographical site settings to drivers once Ekos is online.</p>
    <p>This option should only be used when connecting to a remote geographic site.</p>
    </body></html>
eo: <html><head/><body>
    <p>Sendi nunajn agordojn de geografia retejo de KStars al peliloj post kiam Ekos estas enreta.</p>
    <p>Ĉi tiu elekteblo devas esti uzata nur kiam vi konektas al fora geografia retejo.</p>
    </body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, loadSiteCheck)
en: Site Info
eo: Reteja Informo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, guidingTypeLabel)
en: <html><body><p>Select which plug-in the Guider module should use.</p></body></html>
eo: <html><body><p>Elektu kiun kromprogramon la modulo Guider devas uzi.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, guidingTypeLabel)
en: Guiding:
eo: Gvidado:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, modeLabel)
en: <html><head/><body>
    <p>Connection mode to use for the INDI server:</p>
    <p><span style="font-weight:600">Local</span><br/>Connect to a local INDI server, created when Ekos starts.</p>
    <p><span style="font-weight:600">Remote</span><br/>Connect to a remote INDI server that is already running.</p>
    </body></html>
eo: <html><head/><body>
    <p>Konektoreĝimo por uzi por la INDI-servilo:</p>
    <p><span style="font-weight:600">Loka</span><br/>Konektiĝu al loka INDI-servilo, kreita kiam Ekos komenciĝas.</p>
    <p><span style="font-weight:600">Malproksima</span><br/> Konektiĝu al fora INDI-servilo kiu jam funkcias.</p>
    </body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, modeLabel)
en: Mode:
eo: Reĝimo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, INDIWebManagerPortLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, externalGuidePortLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, remotePortLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, 
en: Port:
eo: Konektejo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, remoteMode)
en: Re&mote
eo: &Malproksime

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, remoteHostLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, externalGuideHostLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_20) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Host:
eo: Gastiganto:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, INDIWebManagerPort)
en: <html><body><p>INDI Web Manager port.</p></body></html>
eo: <html><body><p>Porto de INDIA Reteja Administranto.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, remoteHost)
en: <html><body><p>Remote INDI server host or address.</p></body></html>
eo: <html><body><p>Gastiganto aŭ adreso de la fora INDI-servilo.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, remotePort)
en: <html><body><p>Remote INDI Server Port.</p></body></html>
eo: <html><body><p>Fora INDI-Servila Konektejo.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, externalGuideHost)
en: <html><body><p>External guider host or address.</p></body></html>
eo: <html><body><p>Gastiganto aŭ adreso de ekstera gvidilo.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, externalGuideHost)
en: localhost
eo: lokagastiganto

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, indihubB)
en: <html><head/><body><p>Configure INDIHub.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Agordi INDIHub.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, localMode)
en: &Local
eo: &Loka

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, externalGuidePort)
en: <html><body><p>External guider port.</p></body></html>
eo: <html><body><p>Ekstera gvidilkonektejo.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, scanB)
en: <html><body><p>Scan local network for INDI web managers.</p></body></html>
eo: <html><body><p>Skanu lokan reton por INDI-retaj administrantoj.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, scanB)
en: Scan
eo: Skani

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, INDIWebManagerCheck)
en: <html><body><p>Store profile on remote INDI Web Manager. Use INDI Web Manager on the remote device to start/stop INDI server.</p></body></html>
eo: <html><body><p>Konservi profilon en fora INDI Reta Administranto. Uzu INDI-Retan Administranton sur la fora aparato por lanĉi/haltigi INDI-servilon.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, INDIWebManagerCheck)
en: INDI Web Manager
eo: INDI Reteja Administranto

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, openWebManagerB)
en: <html><body><p>Open Web Manager in browser.</p></body></html>
eo: <html><body><p>Malfermi TTT-Administrilon en retumilo.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, openWebManagerB)
en: Web Manager
eo: Reteja Administranto

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, driversGroupBox)
en: Select Devices
eo: Elekti Aparatojn

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, aux3Label)
en: Auxiliary #3
eo: Helpanto #3

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, aux3Label)
en: Aux 3:
eo: Aŭ 3:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, aux4Label)
en: Auxiliary #4
eo: Helpanto #4

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, aux4Label)
en: Aux 4:
eo: Aŭ 4:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Camera 2:
eo: Fotilo 2:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, aux1Label)
en: Auxiliary #1
eo: Helpanto #1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, aux1Label)
en: Aux 1:
eo: Aŭto 1:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, remoteDriversLabel)
en: <html><head/><body><p>Add remote INDI drivers to chain with the local INDI server configured by this profile. Format this field as a comma-separated list of quoted driver name, host name/address and optional port:</p><p><span style=" font-weight:600;">&quot;ZWO ASI120MC&quot;@192.168.1.50:8000</span><br/>Connect to the named camera on 192.168.1.50, port 8000.</p><p><span style=" font-weight:600;">&quot;EQMod Mount&quot;@192.168.1.50</span><br/>Connect to the named mount on 192.168.1.50, port 7624.</p><p><span style=" font-weight:600;">@192.168.1.50:8000</span><br/>Connect to all drivers found on 192.168.1.50, port 8000.</p><p><span style=" font-weight:600;">@192.168.1.50</span><br/>Connect to all drivers found on 192.168.1.50, port 7624.</p><p>When omitted, host defaults to localhost and port defaults to 7624.<br/>Remote INDI drivers must be already running for the connection to succeed.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Aldoni malproksimajn INDI-pelilojn por ĉeni kun la loka INDI-servilo agordita de ĉi tiu profilo. Formatu ĉi tiun kampon kiel komo-disigita listo de citita pelilnomo, gastiga nomo/adreso kaj laŭvola konektejo:</p><p><span style=" font-weight:600;">&quot;ZWO ASI120MC&quot;@192.168 .1.50:8000</span><br/>Konektu al la nomita fotilo ĉe 192.168.1.50, konektejo 8000.</p><p><span style=" font-weight:600;">&quot;EQMod Mount&quot;@192.168.1.50</span><br/>Konektu al la nomita muntaĵo ĉe 192.168.1.50, konektejo 7624.</p><p><span style=" font-weight:600;">@192.168 .1.50:8000</span><br/>Konektiĝu al ĉiuj peliloj trovitaj ĉe 192.168.1.50, konektejo 8000.</p><p><span style=" font-weight:600;">@192.168. 1.50</span><br/>Konektiĝu al ĉiuj peliloj trovitaj sur 192.168.1.50, konektejo 7624.</p><p>Kiam ellasita, gastiganto defaŭlte al lokagastiganto kaj konektejo defaŭlta al 7624.<br/>Foraj INDI-peliloj devas esti jam funkcianta por ke la konekto sukcesu.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, domeLabel)
en: Dome Controller
eo: Kupola Regilo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, domeLabel)
en: Dome:
eo: Kupolo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, aux2Label)
en: Auxiliary #2
eo: Helpanto #2

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, aux2Label)
en: Aux 2:
eo: Aŭ 2:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Camera 1:
eo: Fotilo 1:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, weatherLabel)
en: Weather Station
eo: Veterstacio

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, weatherLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, schedulerWeather) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Weather:
eo: Vetero:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, remoteDrivers)
en: driver@host:port,driver@host,@host:port,@host,driver
eo: pelilo@gastiganto:konektejo,pelilo@gastiganto,@gastiganto:konektejo,@gastiganto,pelilo

en: Delay this many seconds before executing pre driver script.
eo: Prokrasti ĉi tiom da sekundoj antaŭ ol ruligi antaŭ-pelilan skripton.

en: Delay this many seconds after driver startup before executing post driver script.
eo: Prokrasti ĉi tiom da sekundoj post ekfunkciigo de la pelilo antaŭ ol lanĉi post-pelilan skripton.

en: Select script to execute before starting the driver
eo: Elekti skripton lanĉendan antaŭ ol komenci la pelilon

en: Select script to execute after starting the driver
eo: Elekti skripton lanĉendan post ekfunkciigo de la pelilo

[ctx: @title:window]
en: Select Pre Driver Startup Script
eo: Elekti Pelilan Antaŭ-Startan Skripton

[ctx: @title:window]
en: Select Post Driver Startup Script
eo: Elektu Pelilan Post-Startan Skripton

en: Profile Scripts Editor
eo: Redaktoro pri Profilaj Skriptoj

en: Add Rule
eo: Aldoni Regulon

en: Invalid port.
eo: Nevalida konektejo.

en: Host name cannot be empty.
eo: Gastnomo ne povas esti malplena.

en: Profile name cannot be empty.
eo: Profila nomo ne povas esti malplena.

[ctx: @title:window]
en: Detecting StellarMate...
eo: Detektante StellarMate...

en: Please wait while searching for StellarMate...
eo: Bonvolu atendi dum serĉado de StellarMate...

en: Failed to detect any StellarMate gadget. Make sure it is powered and on the same network.
eo: Malsukcesis detekti iun ajn aparaton de StellarMate. Certigu, ke ĝi estas funkciigita kaj sur la sama reto.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ProfileWizard)
en: Ekos Profile Wizard
eo: Ekos Profila Sorĉisto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, intoPageLabel)
en: <html><head/><body><p>Welcome to the <span style=" font-weight:600;">Ekos Profile Wizard</span></p><p>Ekos is the premier observatory control and automation platform. With Ekos, you can capture images and gather scientific data with ease. This Wizard will help you create your equipment profile. You will be asked to verify some basic information. </p><p>Please click <span style=" font-weight:600;">next</span> to continue. </p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Bonvenon al la <span style=" font-weight:600;">Ekos Profile Wizard</span></p><p>Ekos estas la ĉefa observatorio kontrolo kaj aŭtomatigo platformo. Kun Ekos, vi povas kapti bildojn kaj kolekti sciencajn datumojn facile. Ĉi tiu Sorĉisto helpos vin krei vian ekipaĵan profilon. Oni petos vin kontroli iujn bazajn informojn. </p><p>Bonvolu klaki <span style=" font-weight:600;">sekva</span> por daŭrigi. </p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Online Resources:</span></p></body></html>
eo: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Retaj Rimedoj:</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, INDIInfoB)
en: What is
    INDI?
eo: Kio estas
    INDI?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, discoverEkosB)
en: Discover
    Ekos
eo: Malkovri
    Ekos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, videoTutorialsB)
en: Video
    Tutorials
eo: Video
    Lerniiloj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Where is your equipment connected?
eo: Kie estas konektita via ekipaĵo?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, localEquipmentB)
en: Equipment is attached
    to this device
eo: Ekipaĵo estas kunligita
    al ĉi tiu aparato

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, remoteEquipmentB)
en: Equipment is attached to
    a remote device
eo: Ekipaĵo estas kunligita al
    fora aparato

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_22)
en: <html><head/><body><p>Which <span style=" color:#ff5500;">remote</span> device is the equipment connected to?</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Al kiu <span style=" color:#ff5500;">fora</span> aparato estas konektita la ekipaĵo?</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, equipmentOtherB) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, OtherCB)
en: Other
eo: Alia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Enter the remote computer information:
eo: Enigu informojn pri la fora komputilo:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, remoteHostEdit) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, PiHost)
en: Enter IP address or host name
eo: Enigu IP-adreson aŭ gastigan nomon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: <html><head/><body><p><a href="https://github.com/knro/indiwebmanager"><span style=" text-decoration: underline; color:#007af4;">INDI Web Manager</span></a> running on the Remote Computer?</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p><a href="https://github.com/knro/indiwebmanager"><span style=" text-decoration: underline; color:#007af4; ">INDI Reta Administranto</span></a> funkcianta sur la Fora Komputilo?</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, webManagerNotSureB)
en: Not Sure
eo: Ne Certe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_18)
en: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Tip</span>: <span style=" font-style:italic;">INDI Web Manager</span> is a service that runs on remote devices to help you start and stop INDI services remotely.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Konsileto</span>: <span style=" font-style:italic;">INDI Reteja Administranto</span> estas servo kiu funkcias per foraj aparatoj por helpi vin komenci kaj haltigi INDI-servojn malproksime.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Enter host name and port. If you do not know, leave as is.
eo: Enigu gastigan nomon kaj konektejon. Se vi ne scias, lasu kiel estas.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, PiHost)
en: stellarmate.local
eo: stelulo.loka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, PiAutoDetectB)
en: Auto Detect
eo: Aŭtomata Detektado

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: <html><head/><body><p>Using Ekos locally on Windows is not supported. You must connect to a remote gadget to control devices.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Uzado de Ekos loke en Vindozo ne estas subtenata. Vi devas konektiĝi al fora aparato por kontroli aparatojn.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Which INDI Server do you want to use?
eo: Kiun INDI-Servilon vi volas uzi?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, useInternalINDIB)
en: Internal INDI
    Server
eo: Interna INDI
    Servilo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, useExternalINDIB)
en: External INDI
    Server
eo: Ekstera INDI
    Servilo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Tip</span>: External INDI Server can be <a href="http://www.cloudmakers.eu/indigoserver/"><span style=" text-decoration: underline; color:#007af4;">INDI Server for OSX</span></a> or an INDI Server launched manually locally. If unsure, select Internal INDI Server.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Konsileto</span>: Ekstera INDI-Servilo povas esti <a href="http://www. .cloudmakers.eu/indigoserver/"><span style=" text-decoration: underline; color:#007af4;">INDI-Servilo por OSX</span></a> aŭ INDI-Servilo lanĉita permane loke. Se ne certas, elektu Internan INDI-Servilon.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: <html><head/><body><p>You're almost done...</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Vi preskaŭ finis...</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17)
en: <html><head/><body><p>What do you want to name your profile?</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Kion vi volas nomi vian profilon?</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, profileNameEdit)
en: My Astro Gear
eo: Mia Astro Ilaro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15)
en: <html><head/><body><p>Which guider application do you want to use?</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Kiun gvidilon vi volas uzi?</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, useInternalGuiderR)
en: Internal Guider
eo: Interna Gvidisto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16)
en: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Tip</span>: Internal Guider is recommended. Using external guider applications requires additional setup instructions outside the scope of Ekos.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Konsileto</span>: Interna Gvidilo estas rekomendita. Uzado de eksteraj gvidiloj postulas pliajn instalinstrukciojn ekster la amplekso de Ekos.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: <html><head/><body><p>Do you want to select additional services?</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Ĉu vi volas elekti pliajn servojn?</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, useJoystickCheck)
en: <html><head/><body><p>Use INDI Joystick driver to enable control of mounts, domes, and focusers with any compatible game pad.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Uzi INDI Joystick-pelilon por ebligi kontrolon de muntaĵoj, kupoloj kaj fokusiloj per iu ajn kongrua ludkuseneto.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useJoystickCheck)
en: Joystick
eo: Stirstango

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, useRemoteAstrometryCheck)
en: <html><head/><body><p>If the remote computer has astrometry.net installed, you can run the remote astrometry driver and use it to solve images in Ekos Align module.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Se la fora komputilo havas instalitan astrometry.net, vi povas ruli la foran astrometrian pelilon kaj uzi ĝin por solvi bildojn en la modulo Ekos Align.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useRemoteAstrometryCheck)
en: Remote Astrometry
eo: Fora Astrometrio

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, useWatchDogCheck)
en: <html><head/><body><p>Use the INDI WatchDog driver. It monitors connection between your remote equipment and Ekos. If the communication is lost between the two, the WatchDog driver goes into safe mode and executes a shutdown procedure to protect your equipment.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Uzi la INDI WatchDog-pelilon. Ĝi kontrolas konekton inter via fora ekipaĵo kaj Ekos. Se la komunikado perdiĝas inter ambaŭ, la pelilo WatchDog iras en sekuran reĝimon kaj efektivigas malŝaltan proceduron por protekti vian ekipaĵon.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useWatchDogCheck)
en: Watch Dog
eo: Gardhundo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, useSkySafariCheck)
en: <html><head/><body><p>If you plan to use SkySafari to monitor and/or control your mount, check this box to start INDI SkySafari Server. You can connect SkySafari to this server and it shall enable you to connect and control your mount. For more details, please check the <a href="https://indilib.org/devices/telescopes/skysafari.html"><span style=" text-decoration: underline; color:#007af4;">INDI SkySafari Documentation.</span></a></p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Se vi planas uzi SkySafari por monitori kaj/aŭ kontroli vian muntaĵon, marku ĉi tiun skatolon por lanĉi INDI SkySafari-Servilon. Vi povas konekti SkySafari al ĉi tiu servilo kaj ĝi ebligos vin konekti kaj kontroli vian muntaĵon. Por pliaj detaloj, bonvolu kontroli la <a href="https://indilib.org/devices/telescopes/skysafari.html"><span style=" text-decoration: underline; color:#007af4;">INDI SkySafari Dokumentado.</span></a></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, createProfileB)
en: Create Profile &&
    Select Devices
eo: Krei Profilon &&
    Elekti Aparatojn

en:  Scheduler job |  Scheduler jobs
eo[0]:  Planila tasko
eo[1]:  Planilaj taskoj

en:  (first only)
eo:  (unue nur)

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, FramingAssistant)
en: Mosaic Planner
eo: Mozaika Planisto

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, equipmentGroup)
en: ↓ Confirm Equipment
eo: ↓ Konfirmi Ekipaĵon

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_4)
en: Mount focal length in millimeters
eo: Muntaĵa fokusdistanco en milimetroj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Focal length:
eo: Fokusa distanco:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, focalLenSpin)
en: <html><head/><body><p align="justify">Focal length of the telescope to use for the mosaic.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p align="justify">Fokdistanco de la teleskopo uzota por la mozaiko.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17)
en: Reducer:
eo: Reduktilo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_8)
en: Camera frame width and height in pixels
eo: Fotila kadro larĝo kaj alteco en rastrumeroj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Camera:
eo: Fotilo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, cameraWSpin)
en: <html><head/><body><p align="justify">Width of the frame produced by the camera, in pixels.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p align="justify">Larĝo de la kadro produktita de la fotilo, en rastrumeroj.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, cameraWSpin) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, cameraHSpin)
en:  pix
eo:  piks

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, cameraHSpin)
en: <html><head/><body><p align="justify">Height of the frame produced by the camera, in pixels.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p align="justify">Alteco de la kadro produktita de la fotilo, en rastrumeroj.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_11)
en: Camera pixel size in microns
eo: Fotila rastrumera grandeco en mikronoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Pixel Size:
eo: Pixel Grandeco:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, pixelWSizeSpin)
en: <html><head/><body><p align="justify">Width of a single camera photosite, in micrometers.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p align="justify">Larĝo de unu fotila fotilo, en mikrometroj.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, pixelHSizeSpin)
en: <html><head/><body><p align="justify">Height of a single camera photosite, in micrometers.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p align="justify">Alteco de ununura fotila fotilo, en mikrometroj.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, fetchB)
en: <html><head/><body><p align="justify">Fetch equipment information from the Ekos active profile, if any.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p align="justify">Preni ekipaĵinformojn de la aktiva profilo de Ekos, se ekzistas.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, fetchB)
en: Fetch
eo: Preni

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, nextToSelectGridB)
en: Go to Grid Selection page
eo: Iri al Krad-Elekta paĝo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, nextToSelectGridB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, backToSelectGrid) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, backToAdjustGridB)
en: Select Grid
eo: Elekti Kradon

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, fovGroup)
en: ↓ Select Grid
eo: ↓ Elekti Kradon

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, transparencySlider)
en: Adjust tiles transparency
eo: Alĝustigi travideblecon de kaheloj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_2)
en: Camera's rotation angle (East of North) in degrees. To measure the angle, solve an image and use the astrometry solver solution's rotation angle
eo: La rotacia angulo de fotilo (Oriente de Nordo) en gradoj. Por mezuri la angulon, solvi bildon kaj uzu la rotacian angulon de la solvsolvo de astrometrio

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Position Angle:
eo: Pozicia angulo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, cameraHFOVSpin)
en: <html><head/><body><p align="justify">Field height of the camera in arcminutes.</p><p align="justify">This value is computed from the equipment information, and defines the height of the field covered by one tile of the mosaic.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p align="justify">Kampa alteco de la fotilo en arkminutoj.</p><p align="justify">Tiu valoro estas kalkulita el la ekipaĵinformoj , kaj difinas la altecon de la kampo kovrita de unu kahelo de la mozaiko.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, targetFOVLabel)
en: Final mosaic field of view size in arc minutes. Click update to calculate it or enter it manually.
eo: Fina mozaika vidkampo grandeco en arkminutoj. Alklaku ĝisdatigon por kalkuli ĝin aŭ enigu ĝin permane.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, targetFOVLabel)
en: Mosaic FOV:
eo: Mozaiko FOV:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, reverseOddRows)
en: <html><head/><body><p>When checked, orders mosaic tiles so that the mount moves minimally between jobs (S-shape).</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Se markita, ordigas mozaikojn tiel ke la muntaĵo moviĝas minimume inter taskoj (S-formo).</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, reverseOddRows)
en: Minimum mount move
eo: Minimuma muntaĵo-movo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, targetHFOVSpin)
en: <html><head/><body><p align="justify">Minimum field height that the mosaic must cover, in arcminutes.</p><p align="justify">Modifying this value immediately changes the number of tiles on the mosaic height. </p></body></html>
eo: <html><head/><body><p align="justify">Minimuma kampa alteco kiun la mozaiko devas kovri, en arkminutoj.</p><p align="justify">Modifante ĉi tiun valoron tuj ŝanĝas la nombron da kaheloj sur la mozaika alteco. </p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, resetB)
en: <html><head/><body><p align="justify">Recompute the mosaic field from the number of tiles.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p align="justify">Rekalkuli la mozaikan kampon el la nombro da kaheloj.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, resetB)
en: Cover FOV
eo: Kovri FOV

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, mosaicWSpin)
en: <html><head/><body><p align="justify">Number of tiles on the mosaic width.</p><p align="justify">Modifying this value immediately changes the width of the field covered by the mosaic.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p align="justify">Nombro de kaheloj sur la larĝo de mozaiko.</p><p align="justify">Modifante ĉi tiun valoron tuj ŝanĝas la larĝon de la kampo kovrita de la mozaiko.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, overlapLabel)
en: Percentage of overlap between two neighbouring images
eo: Procento de interkovro inter du najbaraj bildoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, overlapLabel)
en: Overlap:
eo: Interkovro:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16)
en: Tile Transparency:
eo: Kahelo Travidebleco:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, cameraFOVLabel)
en: Camera FOV in arc minutes as determined from equipment parameters above
eo: Fotilo FOV en arkaj minutoj kiel determinite de ekipaĵparametroj supre

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, cameraFOVLabel)
en: Camera FOV:
eo: Fotilo FOV:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, mosaicHSpin)
en: <html><head/><body><p align="justify">Number of tiles on the mosaic height.</p><p align="justify">Modifying this value immediately changes the height of the field covered by the mosaic.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p align="justify">Nombro da kaheloj sur la mozaiko alteco.</p><p align="justify">Modifante ĉi tiun valoron tuj ŝanĝas la altecon de la kampo kovrita de la mozaiko.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_6)
en: Specify the number of rows and columns of the final mosaic image
eo: Indiku la nombron da vicoj kaj kolumnoj de la fina mozaika bildo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Mosaic Grid:
eo: Mozaika krado:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, cameraWFOVSpin)
en: <html><head/><body><p align="justify">Field width of the camera in arcminutes.</p><p align="justify">This value is computed from the equipment information, and defines the width of the field covered by one tile of the mosaic.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p align="justify">Larĝo de kampo de la fotilo en arkminutoj.</p><p align="justify">Tiu valoro estas kalkulita el la ekipaĵinformoj , kaj difinas la larĝon de la kampo kovrita de unu kahelo de la mozaiko.</p></body></html>

[ctx: Transparency]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, transparencyAuto)
en: Auto
eo: Aŭtomate

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, targetWFOVSpin)
en: <html><head/><body><p align="justify">Minimum field width that the mosaic must cover, in arcminutes.</p><p align="justify">Modifying this value immediately changes the number of tiles on the mosaic width.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p align="justify">Minimuma kamplarĝo kiun la mozaiko devas kovri, en arkminutoj.</p><p align="justify">Modifante ĉi tiun valoron tuj ŝanĝas la nombron da kaheloj sur la mozaiko-larĝo.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, overlapSpin)
en: <html><head/><body><p align="justify">Overlap between each tile of the mosaic. See the main help icon in the corner of the sky chart.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p align="justify">Interkovro inter ĉiu kahelo de la mozaiko. Vidu la ĉefan helppiktogramon en la angulo de la ĉiela diagramo.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, positionAngleSpin)
en: <html><head/><body><p align="justify">Orientation of the camera field of view.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p align="justify">Oriento de la fotila vidkampo.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QDoubleSpinBox, positionAngleSpin)
en:  East of North
eo:  Oriente de Nordo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, backToEquipmentB)
en: Go to equipment selection page
eo: Iri al paĝo pri elekto de ekipaĵoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, backToEquipmentB)
en: Confirm Equipment
eo: Konfirmi Ekipaĵon

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, importB)
en: Import Mosaic from Telescopius
eo: Importi Mozaikon el Telescopius

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, importB)
en: Import...
eo: Importi...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, recenterB)
en: Reset mosaic center to sky map center
eo: Restarigi mozaikcentron al ĉielmapocentro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, recenterB)
en: Recenter
eo: Recentrigi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, nextToAdjustGrid)
en: Go to grid adjustment page
eo: Iri al kradĝustiga paĝo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, nextToAdjustGrid)
en: Adjust Grid
eo: Alĝustigi Kradon

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, fovGroup_2)
en: ↓ Adjust Grid
eo: ↓ Alĝustigi Kradon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: J2000 Center
eo: J2000 Centro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15)
en: Adjust Grid center by manually entering the J2000 center or by dragging the center of the mosaic on the sky map.
eo: Alĝustigi Kradocentron permane enirante la J2000-centron aŭ trenante la centron de la mozaiko sur la ĉielmapon.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, backToSelectGrid) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, backToAdjustGridB)
en: Go to grid selection page
eo: Iri al krad-elekta paĝo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, goSolveB)
en: Go and plate solve mosaic center
eo: Ekiri pletsolvi mozaikcentron

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, goSolveB)
en: Go && Solve
eo: Iri && Solvi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, nextToJobsB)
en: Go to scheduler job creation page
eo: Iri al paĝo pri kreado de planila tasko

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, nextToJobsB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, createJobsB)
en: Create Jobs
eo: Krei Taskojn

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, jobsGroup)
en: ↓Create  Scheduler Jobs
eo: ↓Krei Planilajn Taskojn

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, guideStepCheck)
en: Perform calibration and autoguiding before proceeding to the next step.
eo: Faru kalibradon kaj aŭtomatan gvidadon antaŭ ol daŭrigi la sekvan paŝon.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, directoryEdit)
en: <html><head/><body><p align="justify">Filesystem folder where the Scheduler jobs required to cover the mosaic will be created in.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p align="justify">Dosiersistema dosierujo kie estos kreitaj la taskoj de Scheduler necesaj por kovri la mozaikon.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, sequenceLabel)
en: Ekos Sequence File
eo: Ekos Sekvenca Dosiero

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sequenceLabel)
en: <html><head/><body><p>Sequence: <span style=" color:#ff0000;">*</span></p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Sekvenco: <span style=" color:#ff0000;">*</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, alignStepCheck)
en: Perform alignment using astrometry solver before proceeding to the next step.
eo: Faru vicigon uzante astrometrian solvanton antaŭ ol daŭrigi la sekvan paŝon.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_5)
en: Select which steps to execute before starting the capture process.
eo: Elekti la paŝojn plenumendajn antaŭ ol komenci la kaptan procezon.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, alignEveryLabel)
en: Align Every
eo: Vicigi Ĉiun

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, loadSequenceB)
en: Load the image sequence queue.
eo: Ŝargi la vicon de bilda sekvenco.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, trackStepCheck)
en: Slew to the target and track it before proceeding to the next step.
eo: Turnu al la celo kaj spuru ĝin antaŭ ol daŭrigi la sekvan paŝon.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, trackStepCheck) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, schedulerTrackStep) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, CheckTrack)
en: Track
eo: Trako

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: <html><head/><body><p>Target: <span style=" color:#ff0000;">*</span></p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Celo: <span style=" color:#ff0000;">*</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, focusEveryLabel)
en: Focus Every
eo: Fokusi Ĉiun

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1_18)
en: Directory to save sequence images
eo: Dosierujo por konservi sinsekvajn bildojn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_18)
en: <html><head/><body><p>Directory: <span style=" color:#ff0000;">*</span></p></body></html>
eo: <html><head/><body><p> Dosierujo: <span style=" color:#ff0000;">*</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, alignEvery)
en: Perform alignment every N jobs.
eo: Fari aŭtomatan fokuson ĉiujn N taskojn.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, focusEvery)
en: Perform autofocus every N jobs.
eo: Fari aŭtomatan fokuson ĉiujn N taskojn.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, focusStepCheck)
en: Perform autofocusing before proceeding to the next step.
eo: Fari aŭtomatan fokuson antaŭ ol procedi al la sekva paŝo.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, groupLabel)
en: Group:
eo: Grupo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, groupEdit)
en: <html><head/><body><p align="justify">Select a group name. Useful if you want the mosaic jobs to repeat together--assign them a group name, and give them <span style=" font-style:italic;">repeat for N (N=2 or more)</span> or <span style=" font-style:italic;">repeat until terminated</span> completion conditions. Otherwise leave empty.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p align="justify">Elektu grupnomon. Utila se vi volas ke la mozaiktaskoj ripetiĝu kune--asignu grupnomon al ili, kaj donu al ili <span style=" font-style:italic;">repeat for N (N=2 or more)</span> aŭ <span style=" font-style:italic;">repeat until terminated</span> kompletigajn kondiĉojn. Alikaze lasu malplena.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, completionGroup)
en: Completion Condition:
eo: Plenumkondiĉo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, repeatCompletionR) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, repeatsSpin) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, schedulerExecutionSequencesLimit)
en: Restart job until it is executed this many times.
eo: Rekomenci taskon ĝis ĝi estas plenumita multfoje.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, repeatCompletionR)
en: &Repeat for
eo: &Ripeti dum

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, sequenceCompletionR) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, schedulerCompleteSequences)
en: The observation job is completed when the sequence is complete.
eo: La observadlaboro estas finita kiam la sekvenco estas kompleta.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, sequenceCompletionR) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, schedulerCompleteSequences)
en: Se&quence completion
eo: Se&kvenckompletigo

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, repeatsSpin) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, schedulerExecutionSequencesLimit)
en:  runs
eo:  ruloj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, loopCompletionR) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, schedulerUntilTerminated)
en: Restart the sequence job indefinitely.
eo: Rekomenci la sekvencan taskon senfine.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, loopCompletionR) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, schedulerUntilTerminated)
en: Repeat &until terminated
eo: Ripet&u ĝis finiĝo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, createJobsB)
en: Create scheduler jobs to execute the mosaic plan
eo: Krei planiltaskojn por plenumi la mozaikan planon

[ctx: @title:window]
en: Select Sequence Queue
eo: Elekti Sekvencvicon

[ctx: @title:window]
en: Select Mosaic Import
eo: Elekti Mozaiko-Importon

en: Import must contain center coordinates.
eo: Importo devas enhavi centrajn koordinatojn.

[ctx: @title:window]
en: Select Jobs Directory
eo: Elekti Dosierujon de Taskoj

en: Job '%1' has no more batches remaining.
eo: Tasko '%1' ne havas pliajn staplojn.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: label, entry (AlignCheckThreshold), group (Scheduler)
en: If captured position exceeds target position by more this many arcminutes, abort capture and reschedule the pipeline.
eo: Se kaptita pozicio superas celpozicion je pli multaj arkminutoj, ĉesigi kapton kaj replani la dukton.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Reset pipeline if verified image delta exceeds:
eo: Restarigi dukto se kontrolita bilda delto superas:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: label, entry (AlignCheckFrequency), group (Scheduler)
en: When calculating position after captures, compute it every Nth capture. Set to 0 to disable.
eo: Kiam kalkulanta pozicion post kaptoj, kalkuli ĝin ĉiun N-an kapton. Meti al 0 por malŝalti.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Verify captured image position every:
eo: Kontroli kaptitan bildopozicion ĉiun:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DefaultDSSImageSizeUnitLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DSSPaddingUnitLabel)
en: arcminutes
eo: arkminutoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ResetMountModelOnAlignFail)
en: Reset mount model on alignment failure
eo: Restarigi muntan modelon sur paraleligmalsukceso

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_RealignAfterCalibrationFailure)
en: <html><head/><body><p>If guiding calibration fails then restart alignment process before proceeding to guiding recalibration process again. This can help recenter the target object in the field of view if the calibration process strayed too far off.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Se gvidadkalibrado malsukcesas, tiam rekomencu la vicigprocezon antaŭ ol denove procedi al gvida rekalibrado. Ĉi tio povas helpi recentrigi la celobjekton en la vidkampo se la kalibrado tro malproksimiĝis.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RealignAfterCalibrationFailure)
en: Restart alignment on guiding calibration failure
eo: Rekomenci vicigon kaze de gvidilkalibra malsukceso

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ResetMountModelBeforeJob)
en: Reset mount model before starting each job:
eo: Restarigi muntan modelon antaŭ ol komenci ĉiun laboron:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ForceAlignmentBeforeJob)
en: If Align is enabled, scheduler would initiate a realignment procedure before restarting any jobs even if guiding is active.
eo: Se Align estas ebligita, planisto iniciatus harmonian proceduron antaŭ rekomenci iujn ajn taskojn eĉ se gvidado estas aktiva.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ForceAlignmentBeforeJob)
en: Force re-alignment before re-starting jobs
eo: Devigi revicigon antaŭ rekomenco de taskoj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_RememberJobProgress)
en: <html><head/><body><p>When processing a scheduled job, resume the sequence starting from the last image present in storage.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p> Dum prilaborado de planita tasko, rekomenci la sekvencon komencante de la lasta bildo ĉeestanta en storo.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RememberJobProgress)
en: Remember job progress
eo: Memori taskoprogreson

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_GreedyScheduling)
en: <html><head/><body><p>When checked the scheduler tries to run lower priority jobs when no higher priority job can run. Recommended.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Se markita, la planilo provas ruli pli malalt-prioritatajn labortaskojn kiam neniu pli altprioritata tasko povas ruliĝi. Rekomendita.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_GreedyScheduling)
en: Use greedy scheduling
eo: Uzi avaran planadon

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_PreemptiveShutdown)
en: <html><head/><body><p>In case no scheduler job is scheduled for this many hours, perform a complete shutdown procedure and restart observatory operations once the next job is ready.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>En la kazo, ke neniu planila tasko estas planita por tiom da horoj, faru kompletan malŝaltan proceduron kaj rekomencu observatoriajn operaciojn post kiam la sekva tasko estas preta.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PreemptiveShutdown)
en: Pre-emptive shutdown:
eo: Antaŭtempa ĉesigo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, leadTimeLabel)
en: <html><head/><body><p>Lead time is the minimum time in minutes between jobs. The scheduler starts execution of a job before its scheduled startup time by this lead time. Early execution is useful as focusing, alignment, and guiding procedures may take prolonged periods to time to complete.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Antaŭkura tempo estas la minimuma tempo en minutoj inter taskoj. La planisto komencas plenumon de tasko antaŭ ĝia planita ektempo antaŭ ĉi tiu antaŭkurtempo. Frua plenumo estas utila ĉar fokusaj, vicigado kaj gvidaj proceduroj povas daŭri longajn periodojn por plenumi.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, leadTimeLabel)
en: Lead time:
eo: Antaŭkura tempo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, preDawnLabel)
en: <html><head/><body><p>Do not permit jobs to be scheduled or executed past this many minutes before dawn.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Ne permesu ke taskoj estu planitaj aŭ efektivigitaj post ĉi tiuj multaj minutoj antaŭ la tagiĝo.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, preDawnLabel)
en: Pre-dawn:
eo: Antaŭ la tagiĝo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, dawnOffsetLabel)
en: <html><body><p>Offset astronomical dawn by this many hours. This positive or negative value adjusts the twilight restriction.</p></body></html>
eo: <html><body><p>Kompensi astronomian tagiĝon je tiom da horoj. Ĉi tiu pozitiva aŭ negativa valoro ĝustigas la krepuskan limigon.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dawnOffsetLabel)
en: Dawn offset:
eo: Tagiĝo-kompenso:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, duskOffsetLabel)
en: <html><body><p>Offset astronomical dusk by this many hours. This positive or negative value adjusts the twilight restriction.</p></body></html>
eo: <html><body><p>Kompensi astronomian krepuskon per tiom da horoj. Ĉi tiu pozitiva aŭ negativa valoro ĝustigas la krepuskan limigon.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, duskOffsetLabel)
en: Dusk offset:
eo: Krepuska kompenso:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_PreemptiveShutdownTime)
en: <html><head/><body><p>Pre-emptive shutdown hours</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p> Antaŭtempaj halthoroj</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_StopEkosAfterShutdown)
en: After shutdown procedure is successfully executed, stop INDI and Ekos.
eo: Post kiam la proceduro de haltigo estas sukcese efektivigita, halti INDI kaj Ekos.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_StopEkosAfterShutdown)
en: Stop Ekos after shutdown
eo: Halti Ekos post sistemfermo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShutdownScriptTerminatesINDI)
en: <html><head/><body><p>If the shutdown script terminates INDI server, enable this option so that no disconnection errors are generated.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Se la malŝalta skripto finas INDI-servilon, ebligu ĉi tiun elekteblon por ke neniuj malkonekt-eraroj estu generitaj.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShutdownScriptTerminatesINDI)
en: Shutdown script terminates INDI
eo: Malŝalta skripto finiĝas INDI

en: Follower
eo: Sekvanto

en: Job scheduler list.
    Click to select a job in the list.
    Double click to edit a job with the left-hand fields.
    Shift click to view a job's altitude tonight.
eo: Listo de laborplanistoj.
    Alklaku por elekti laboron en la listo.
    Duoble alklaku por redakti laboron kun la maldekstraj kampoj.
    Majuskklaku por vidi la altecon de laboro ĉi-vespere.

en: Current status of the job, managed by the Scheduler.
    If invalid, the Scheduler was not able to find a proper observation time for the target.
    If aborted, the Scheduler missed the scheduled time or encountered transitory issues and will reschedule the job.
    If complete, the Scheduler verified that all sequence captures requested were stored, including repeats.
eo: Nuna stato de la tasko, administrita de la Planilo.
    Se nevalida, la Planilo ne povis trovi taŭgan observan tempon por la celo.
    Se ĉesigite, la Planilo maltrafis la planitan tempon aŭ renkontis provizorajn problemojn kaj replanos la tasko.
    Se komplete, la Planilo kontrolis, ke ĉiuj sinsekvaj kaptoj petitaj estas konservitaj, inkluzive de ripetoj.

en: Current altitude of the target of the job.
    A rising target is indicated with an arrow going up.
    A setting target is indicated with an arrow going down.
eo: Nuna alteco de la celo de la tasko.
    Leviĝanta celo estas indikita per sago supreniranta.
    Malleviĝanta celo estas indikita per sago malsupreniranta.

en: Startup time of the job, as estimated by the Scheduler.
    The altitude at startup, if available, is displayed too.
    Fixed time from user or culmination time is marked with a chronometer symbol.
eo: Komenca tempo por la tasko, laŭtakse de la Planilo.
    La alteco ĉe ekfunkciigo, se disponebla, ankaŭ estas montrata.
    Fiksa tempo de uzanto aŭ kulmintempo estas markita per kronometra simbolo.

en: Completion time for the job, as estimated by the Scheduler.
    You may specify a fixed time to limit duration of looping jobs. A warning symbol indicates the altitude at completion may cause the job to abort before completion.
eo: Fintempo por la tasko, laŭ takso de la Planilo.
    Vi povas specifi fiksan tempon por limigi daŭron de cirklaj taskoj. Averta simbolo indikas, ke la alteco ĉe kompletigo povas kaŭzi la taskon ĉesi antaŭ finiĝo.

en: Count of captures stored for the job, based on its sequence job.
    This is a summary, additional specific frame types may be required to complete the job.
eo: Nombro de kaptoj konservitaj por la tasko, surbaze de ĝia sekvenca tasko.
    Ĉi tio estas resumo, aldonaj specifaj kadrotipoj povas esti bezonataj por plenumi la taskon.

en: Remove selected job from the observation list.
    Job properties are copied in the edition fields before removal.
eo: Forigi elektitan taskon el la observlisto.
    La propraĵoj de la tasko estas kopiitaj en la eldonkampoj antaŭ la forigo.

en: Move selected job one line up in the list.
eo: Movi elektitan taskon unu linion supren en la listo.

en: Move selected job one line down in the list.
eo: Movi elektitan taskon unu linion malsupren en la liston.

en: Reset state and force reevaluation of all observation jobs.
eo: Restarigi staton kaj devigi retakso de ĉiuj observadaj taskoj.

en: Reset state and sort observation jobs per altitude and movement in sky, using the start time of the first job.
    This action sorts setting targets before rising targets, and may help scheduling when starting your observation.
    Note the algorithm first calculates all altitudes using the same time, then evaluates jobs.
eo: Restarigi staton kaj ordigi observajn taskojn laŭ alteco kaj movado en la ĉielo, uzante la komencan tempon de la unua tasko.
    Tiu ago ordigas fiksi celojn antaŭ altiĝantaj celoj, kaj povas helpi planadon kiam vi komencas vian observadon.
    Rimarku, ke la algoritmo unue kalkulas ĉiujn altecojn uzante la saman tempon, tiam taksas taskojn.

en: Warning: The Classic scheduler algorithm has been retired. Switching you to the Greedy algorithm.
eo: Averto: La klasika planil-algoritmo estis retirita. Ŝaltante vin al Avara algoritmo.

en: Jobs
eo: Taskoj

[ctx: @title:window]
en: Select FITS/XISF Image
eo: Elekti FITS-bildon

en: FITS header: cannot find OBJCTRA (%1).
eo: FITS-kapo: ne povas trovi OBJCTRA (%1).

en: FITS header: cannot find OBJCTDEC (%1).
eo: FITS-kapo: ne povas trovi OBJCTDEC (%1).

[ctx: @title:window]
en: Select Startup Script
eo: Elekti Komencan Skripton

en: Script (*)
eo: Skripto (*)

[ctx: @title:window]
en: Select Shutdown Script
eo: Elekti Malŝaltan Skripton

en: Warning: Target name is required.
eo: Averto: Celnomo estas postulata.

en: Warning: Sequence file is required.
eo: Averto: Sekvencdosiero estas postulata.

en: Warning: Target coordinates are required.
eo: Averto: Celaj koordinatoj estas bezonataj.

en: Warning: RA value %1 is invalid.
eo: Averto: RA-valoro %1 nevalidas.

en: Warning: DEC value %1 is invalid.
eo: Averto: DEC-valoro %1 estas nevalida.

en: Warning: job '%1' at row %2 has a duplicate target at row %3, the scheduler may consider the same storage for captures.
eo: Averto: tasko '%1' ĉe vico %2 havas duplikatan celon ĉe vico %3, la planisto povas konsideri la saman konservejon por kaptoj.

en: Warning: jobs '%1' at row %2 and %3 probably require a different repeat count as currently they will complete simultaneously after %4 batches (or disable option 'Remember job progress')
eo: Averto: taskoj '%1' ĉe vico %2 kaj %3 verŝajne postulas malsaman ripetan nombradon ĉar nuntempe ili finiĝos samtempe post %4 aroj (aŭ malŝalti elekteblon 'Memori taskoprogreson')

en: Skipped checking for duplicates.
eo: Preterlasis kontrolon por duoblaĵoj.

en: Stop editing of job #%1, resetting to original value.
eo: Ĉesi redaktadon de labortasko #%1, remetante al origina valoro.

en: Use edition fields to create a new job in the observation list.
eo: Uzi eldonajn kampojn por krei novan taskon en la observlisto.

en: Evaluating
eo: Taksante

en: Scheduled
eo: Planita

en: Invalid
eo: Nevalida

en: Scheduler pause planned...
eo: Planita paŭzo planita...

en: Resume Scheduler
eo: Rekomenci Planilon

en: Observatory is in the shutdown process
eo: Observatorio estas en la malŝalta procezo

en: Scheduler aborted.
eo: Planilo ĉesigita.

en: Scheduler is in shutdown until next job is ready
eo: Planilo estas ĉesigita ĝis la sekva tasko estas preta

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, startB)
en: Start Scheduler
eo: Komenci Planilon

[ctx: @title:window]
en: Open Ekos Scheduler List
eo: Malfermi Ekos-Planilan Liston

[ctx: @title:window]
en: Save Ekos Scheduler List
eo: Konservi Ekos-Planilan Liston

en: Failed to save scheduler list
eo: Malsukcesis konservi planliston

en: Turning off astronomical twilight check may cause the observatory to run during daylight. This can cause irreversible damage to your equipment!
eo: Malŝalti astronomian krepuskan kontrolon povas igi la observatorion funkcii dum taglumo. Ĉi tio povas kaŭzi nemaligeblan damaĝon al via ekipaĵo!

en: Slew complete
eo: Slew kompleta

en: Focus complete
eo: Fokuso kompleta

en: Align complete
eo: Alineado kompleta

en: Repositioning
eo: Repoziciigo

en: Repositioning complete
eo: Repoziciigo kompleta

en: Guiding complete
eo: Gvidado kompleta

en: Weather conditions are OK.
eo: Veterkondiĉoj estas en ordo.

en: Warning: weather conditions are in the WARNING zone.
eo: Averto: veterkondiĉoj estas en la AVERTA zono.

en: Caution: weather conditions are in the DANGER zone!
eo: Atentu: veterkondiĉoj estas en la DANGERA zono!

en: Weather conditions in warning zone
eo: Veterkondiĉoj en averta zono

en: Weather conditions are critical. Observatory shutdown is imminent
eo: Veterkondiĉoj estas kritikaj. La ĉesigo de la observatorio estas baldaŭa

en: Scheduler is in sleep mode
eo: Planilo estas en dormreĝimo

en: Manual startup procedure completed successfully.
eo: Mana lanĉa proceduro sukcese kompletigita.

en: Manual startup procedure terminated due to errors.
eo: Mana lanĉa proceduro finiĝis pro eraroj.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, jobSequenceGroup)
en: Object && Sequence Selection
eo: Objekta && Sekvenca Elekto

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, FITSLabel)
en: Select optional FITS file to be used for alignment. When using FITS, specify the object or the estimated coordinates which are used to slew the mount.
eo: Elektu laŭvolan FITS-dosieron por esti uzata por vicigo. Kiam vi uzas FITS, specifu la objekton aŭ la taksitajn koordinatojn, kiuj estas uzataj por movi la muntaĵon.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, FITSLabel)
en: FITS File:
eo: FITS-dosiero:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_4)
en: Select the tasks to run at the start of each scheduler job. Executed in order, left to right.
eo: Elektu la taskojn por ruligi ĉe la komenco de ĉiu planisto-labortasko. Efektivgita en ordo, de maldekstre al dekstre.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, schedulerTrackStep)
en: Slew to the target and track. Done at the start of each scheduler job.
eo: Turni al la celo kaj spuri ĝin. Farita je la komenco de ĉiu planila tasko.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, schedulerAlignStep)
en: Run alignment using astrometry solver. Done at the start of each scheduler job.
eo: Ruli vicigon uzante astrometrian solvailon. Farita je la komenco de ĉiu planila tasko.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, schedulerGuideStep)
en: Start autoguiding. Done at the start of each scheduler job.
eo: Komenci aŭtomatan gvidadon. Farita ĉe la komenco de ĉiu planila tasko.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, schedulerFocusStep)
en: Run autofocus. Done at the start of each scheduler job.
eo: Ruli aŭtomatan fokuson. Farita ĉe la komenco de ĉiu planila tasko.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sequenceLabel)
en: Sequence:
eo: Sekvenco:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, rotationLabel)
en: Target Position Angle
eo: Cela Pozicio Angulo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, copySkyCenterB)
en: Fill coordinates with Sky Map center
eo: Plenigi koordinatojn per la centro de Ĉielmapo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, groupLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, groupEdit)
en: <html><head/><body><p align="justify">Select a group name. Useful if you want several jobs to repeat together--assign them the same group name, and give them <i>repeat for N</i> or <i>repeat until terminated</i> completion conditions. Otherwise leave empty. Only applies to the Greedy scheduler algorithm.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p align="justify">Elektu grupnomon. Utila se vi volas ke pluraj taskoj ripetiĝu kune--asignu la saman grupnomon, kaj donu al ili <i>repeat for N</i> aŭ <i>repeat until terminated</i> kompletigajn kondiĉojn. Alikaze lasu malplena. Nur aplikiĝas al la Avara planil-algoritmo.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, leadFollowerSelectionCB)
en: <html><head/><body><p>Define the job's target or select <span style="font-style:italic">Follower</span> if the job should run as multi camera job in combination with the first job above having a target defined.<p><p><b>WARNING</b>: This feature is experimental!</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Difinu la celon de la laboro aŭ elektu <span style="font-style:italic">Sekvantojn</span> se la laboro devus funkcii kiel multkamera laboro kombine kun la unua laboro supre havante celon difinita.<p><p><b>AVERTO</b>: Ĉi tiu funkcio estas eksperimenta!</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, positionAngleSpin)
en: Position Angle in Degrees
eo: Pozicio-Angulo en Gradoj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label)
en: Target coordinates in J2000 Epoch
eo: Celkoordinatoj en J2000-Epoko

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_9)
en: Ekos Device Profile
eo: Ekos Aparato Profilo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, trainLabel)
en: Optical train to be used for this scheduler job within the Capture module.
eo: Optika ĉeno uzota por ĉi tiu planil-laboro ene de la modulo Capture.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mosaicB)
en: Open the Mosaic Planner...
eo: Malfermi la Mozaikplanilon...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, editSequenceB)
en: Capture Sequence File Editor...
eo: Kapti Sekvenca Dosierredaktilo...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, queueAppendB)
en: <html><head/><body><p align="justify">Load schedule from file and append jobs to queue.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p align="justify">Ŝargi horaron el dosiero kaj aldoni taskojn al vico.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, queueLoadB)
en: <html><head/><body><p align="justify">Load schedule from file and replace jobs from queue.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p align="justify">Ŝargi horaron el dosiero kaj anstataŭigi taskojn el atendovico.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, queueSaveB)
en: Save Schedule...
eo: Konservi horaron...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, queueSaveAsB)
en: Save Schedule As...
eo: Konservi horaron kiel...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, queueTable)
en: Captures
eo: Kaptoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, queueTable)
en: Start Time
eo: Komenca Tempo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, queueTable)
en: End Time
eo: Fina Tempo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pauseB)
en: Pause Scheduler
eo: Paŭzi Programilon

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, schedulerRepeatEverything)
en: <html><head/><body><p>Repeat all scheduled jobs as soon as all jobs have been completed. This option is only available if the <span style=" font-weight:700;">Remember Job Progress</span> option in Ekos  Scheduler settings is <span style=" font-weight:700;">not</span> selected.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Ripeti ĉiujn planitajn taskojn tuj post kiam ĉiuj taskoj estis kompletigitaj. Tiu elekteblo nur estas havebla se la <span style=" font-weight:700;">Memori Taskoprogreson</span> elekteblo en Ekos Scheduler ne estas elektita.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, schedulerRepeatEverything)
en: Repeat all jobs
eo: Ripeti ĉiujn taskojn

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, executionSequenceLimit)
en: <html><head/><body><p>Limit number of iterations the scheduler will execute the entire job sequence. If set to 0, the jobs are repeated until for none of the jobs its constraints are met.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Limnombro de iteracioj kiujn la planilo ruligos la tutan tasksekvencon. Se metita al 0, la taskoj estas ripetataj ĝis kiam por neniuj el la taskoj ĝiaj limigoj estas plenumataj.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, executionSequenceLimit)
en:  times
eo:  fojoj

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, completionGroup)
en: Job Completion Conditions
eo: Kondiĉoj de Taskoplenumo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, schedulerRepeatSequences)
en: &Repeat for:
eo: &Ripeti por:

note: i18n: ectx: property (displayFormat), widget (QDateTimeEdit, schedulerUntilValue)
en: dd/MM/yy hh:mm
eo: dd/MM/jj hh:mm

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, schedulerUntil)
en: Terminate the job on the given date and time.
eo: Ĉesigi la taskon je la donita dato kaj horo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, schedulerUntil)
en: Repeat &until:
eo: Ripet&u ĝis:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, startupGroup)
en: Job Startup Conditions
eo: Kondiĉoj pri Ekfunkciigo de Tasko

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, startupTimeConditionR)
en: Start the job on the specified date and time
eo: Komenci la laboron je la specifita dato kaj horo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, startupTimeConditionR)
en: O&n:
eo: &Je:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, asapConditionR)
en: Start the observation job as soon as all the constraints, if any, are met. The best candidate target shall be imaged first.
eo: Komenci la observadon tuj kiam ĉiuj limoj, se ekzistas, estas plenumitaj. La plej bona kandidato celo estos bildigita unue.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, asapConditionR)
en: ASAP
eo: plejeble baldaŭ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, contraintsGroup)
en: Job Constraints
eo: Tasklimoj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, schedulerMoonSeparation)
en: The moon separation must remain equal to or higher than the given value.
eo: La luna apartigo devas resti egala aŭ pli alta ol la donita valoro.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, schedulerMoonSeparation)
en: Moon  >:
eo: Luno >:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, schedulerAltitude)
en: The object's altitude must remain equal or higher than the given value.
eo: La alteco de la objekto devas resti egala aŭ pli alta ol la donita valoro.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, schedulerWeather)
en: <html><head/><body><p>Weather conditions must remain safe. When weather conditions become dangerous, shutdown procedure is initiated.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Veterkondiĉoj devas resti sekuraj. Kiam vetercirkonstancoj fariĝas danĝeraj, la procedo de haltigo estas komencita.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, schedulerTwilight)
en: <html><body><p>The twilight restriction constrains jobs to execute in astronomical darkness. Use the dusk and dawn offsets in the Ekos Scheduler options to adjust the interval.</p></body></html>
eo: <html><body><p>La krepuska limigo limigas taskojn por plenumi en astronomia mallumo. Uzi la krepusko- kaj tagiĝo-kompensojn en la elektebloj de Ekos Scheduler por ĝustigi la intervalon.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, schedulerTwilight)
en: Twilight:
eo: Krepusko:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, schedulerHorizon)
en: <html><body><p>The artificial horizon restriction constrains the altitude of the target to be above the artificial horizon, if any are defined and enabled. See the artificial horizon item in the KStars Settings menu.</p></body></html>
eo: <html><body><p>La limigo de artefarita horizonto limigas la altecon de la celo esti super la artefarita horizonto, se iuj estas difinitaj kaj ebligitaj. Vidu la artefaritan horizonton en la menuo Agordoj de KStars.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, nightTime)
en: <html><head/><body><p>Astronomical dawn and dusk for the Scheduler job currently selected, or for today if no job is selected.</p><p>- The first value is <span style=" font-weight:600;">dusk</span>, specifically the next local time the Sun sets below an altitude of -18° after the job starts.</p><p>- The second value is <span style=" font-weight:600;">dawn</span>, specifically the next local time the Sun rises higher than an altitude of -18° after the job starts.</p><p>A warning symbol indicates the Sun will not travel below the astronomical dusk boundary after the job starts, and that dawn and dusk times are calculated from its minimal altitude. In that situation, the Twilight restriction prevents job execution unless the Ekos Dawn Offset and Dusk Offset options are configured appropriately.</p><p>Note that the Ekos Pre-Dawn Offset option virtually advances dawn by a default of 30 minutes and will thus prevent a job from starting just before that moment.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Astronomia tagiĝo kaj krepusko por la taskplano nuntempe elektita, aŭ por hodiaŭ se neniu tasko estas elektita.</p><p>- La unua valoro estas <span style=" font-weight:600;">krepusko</span>, specife la venontan lokan tempon kiam la Suno malleviĝos sub alteco de -18° post kiam la tasko komenciĝas.</p><p>- La dua valoro estas <span style=" font-weight:600;">tagiĝo</span>, specife la sekvan lokan tempon kiam la Suno leviĝas pli alte ol -18° post kiam la tasko komenciĝas.</p><p>Averta simbolo indikas ke la Suno ne vojaĝos sub la astronomia krepuska limo post kiam la tasko komenciĝas, kaj ke tagiĝo kaj krepusko tempoj estas kalkulitaj de ĝia minimuma alteco. En tiu situacio, la limigo de Krepusko malhelpas la plenumadon de tasko krom se la elektebloj de Ekos Dawn Offset kaj Dusk Offset estas taŭge agorditaj.</p><p>Rimarku, ke la elekteblo de Ekos Pre-Dawn Offset preskaŭ antaŭas tagiĝo defaŭlte de 30 minutoj kaj faros tiel malebligas ke tasko komenciĝu ĝuste antaŭ tiu momento.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, shutdownGroupBox)
en: <html><head/><body><p>One-time shutdown procedure to be executed after all scheduler jobs are completed. The script is executed <span style=" font-weight:600; text-decoration: underline;">after</span> the shutdown procedures (e.g. parking), if selected, are completed.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Unufoja ĉesiga proceduro efektivigota post kiam ĉiuj planigaj taskoj estas finitaj. La skripto estas plenumita <span style=" font-weight:600; text-decoration: underline;">post</span> la malŝaltaj proceduroj (ekz. parkado), se elektita, estas finitaj.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, schedulerWarmCCD)
en: Turn off CCD cooler.
eo: Malŝalti CCD-fridilon.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, schedulerWarmCCD)
en: Warm CCD
eo: Varma CCD

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, schedulerCloseDustCover)
en: Close dust cover
eo: Fermi polvokovrilon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, schedulerCloseDustCover)
en: Cap
eo: Ĉapo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, schedulerParkMount) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, schedulerUnparkMount)
en: Park telescope to home position.
eo: Parka teleskopo al hejma pozicio.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, schedulerParkDome) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, schedulerUnparkDome)
en: Park dome to home position
eo: Parkkupolo al hejma pozicio

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Script:
eo: Skripto:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, errorHandlingGroup)
en: <html><head/><body><p>Define what should happen when a job steps into an error or aborts:</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Don't re-schedule</span>: Don't restart the job in case of an error or an abort.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Re-schedule after all terminated</span>: If a job gets aborted, the scheduler will only re-schedule it if when all jobs are finished or aborted. If this is the case, the scheduler re-schedules all aborted jobs and sleeps for the given delay.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Re-schedule immediately</span>: As soon as a job gets aborted, the scheduler will re-schedule it and waits the given delay.</li></ul><p>If the option for re-scheduling errors is selected, errors are handled like aborts. Otherwise, jobs that step into an error are never re-scheduled.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Difinu kio devus okazi kiam tasko eniras eraron aŭ ĉesas:</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right :0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Ne replanu</span>: Ne rekomencu la taskon en kazo de eraro aŭ ĉesigo.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block -indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Replanu post ĉio finita</span>: Se tasko estas ĉesigita, la planilo nur faros replanu ĝin se kiam ĉiuj taskoj estas finitaj aŭ ĉesigitaj. Se tio estas la kazo, la planilo reprogramas ĉiujn ĉesigitajn taskojn kaj dormas por la donita prokrasto.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Reprogramu tuj</span>: Tuj kiam tasko estas nuligita, la planisto reprogramas ĝin kaj atendos la donitan prokraston.</li></ul><p>Se la elekteblo por reprogramado de eraroj estas elektita, eraroj estas traktataj kiel abortoj. Alie, taskoj kiuj paŝas en eraron neniam estas replanitaj.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, errorHandlingGroup)
en: Aborted Job Management
eo: Taskadministrado Ĉesigita

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, errorHandlingDontRestartButton)
en: Do not re-schedule aborted jobs.
eo: Ne replani ĉesigitajn taskojn.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, errorHandlingDontRestartButton)
en: &None
eo: &Neniu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, errorHandlingRestartQueueButton)
en: Re-schedule aborted jobs as soon as all executable jobs are either completed or aborted.
eo: Replanu ĉesigitajn taskojn tuj kiam ĉiuj plenumeblaj taskoj estas aŭ finitaj aŭ ĉesigitaj.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, errorHandlingRestartQueueButton)
en: &Queue
eo: &Vico

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, errorHandlingRestartImmediatelyButton)
en: Re-schedule an aborted job immediately.
eo: Replanu abortitan taskon tuj.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, errorHandlingRestartImmediatelyButton)
en: I&mmediate
eo: Tu&ja

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, errorHandlingRescheduleErrorsCB)
en: Treat errors like aborts.
eo: Trakti erarojn kiel ĉesigojn.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, errorHandlingRescheduleErrorsCB)
en: Re-schedule errors:
eo: Replani erarojn:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, errorHandlingStrategyDelay)
en: Delay in seconds.
eo: Prokrasto en sekundoj.

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, errorHandlingStrategyDelay)
en:  s wait
eo:  s atendo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, startupGroupBox)
en: <html><head/><body><p>One-time startup procedure to be executed before starting Ekos. The script is executed <span style=" font-weight:600; text-decoration: underline;">before</span> the startup procedures (e.g. unpark scope), if selected, are executed.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Unufoja lanĉa proceduro efektivigota antaŭ komenci Ekos. La skripto estas plenumita <span style=" font-weight:600; text-decoration: underline;">antaŭ ol</span> la startproceduroj (ekz. malparki amplekson), se elektita, estas plenumitaj.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, schedulerUnparkDome)
en: UnPark Dome
eo: Malparkumi Kupolon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, schedulerUnparkMount)
en: UnPark Mount
eo: Malparkumi Muntaĵon

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, schedulerOpenDustCover)
en: Open dust cover
eo: Malfermi polvokovrilon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, schedulerOpenDustCover)
en: UnCap
eo: Malkap

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SchedulerAltitudeGraph)
en: Altitude Graph
eo: Altituda Grafeo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Altitude Graph for ZZZZZ
eo: Altecgrafiko por ZZZZZ

en: Ekos job failed (%1)
eo: Ekos-tasko malsukcesis (%1)

en: images
eo: bildoj

en: Cannot delete currently running job '%1'.
eo: Ne eblas forigi aktuale rulantan labortaskon '%1'.

en: Cannot delete job. Scheduler state: %1
eo: Ne eblas forigi labortaskon. Planila stato: %1

en: Warning: startup script URL %1 is not valid.
eo: Averto: la URL de la starta skripto %1 ne validas.

en: Warning: shutdown script URL %1 is not valid.
eo: Averto: la URL %1 de la skripto de halto ne validas.

en: Scheduler started.
eo: Programilo komenciĝis.

en: Scheduler resuming.
eo: Planilo rekomenciĝas.

en: Job '%1' is terminated due to errors.
eo: Tasko '%1' estas ĉesigita pro eraroj.

en: Job '%1' is aborted.
eo: Tasko '%1' estas ĉesigita.

en: Waiting %1 seconds to restart job '%2'.
eo: Atendante %1 sekundojn por rekomenci taskon '%2'.

en: Scheduler waits for a retry.
eo: Planilo atendas reprovon.

en: Job '%1' is complete.
eo: Tasko '%1' estas finita.

en: Job '%1' is complete after #%2 batch. | Job '%1' is complete after #%2 batches.
eo[0]: Tasko '%1' estas kompleta post #%2 staplo.
eo[1]: Tasko '%1' estas kompleta post #%2 staploj.

en: Job '%1' is repeating, #%2 batch remaining. | Job '%1' is repeating, #%2 batches remaining.
eo[0]: Tasko '%1' estas ripetanta, #%2 staplo restanta.
eo[1]: Tasko '%1' estas ripetanta, #%2 staploj restantaj.

en: Job '%1' is repeating, looping indefinitely.
eo: Tasko '%1' ripetas, cirkulas senfine.

en: Job '%1' stopping, reached completion time with #%2 batch done. | Job '%1' stopping, reached completion time with #%2 batches done.
eo[0]: Tasko '%1' ĉesanta, atingis kompletigotempon kun #%2 staplo finita.
eo[1]: Tasko '%1' ĉesanta, atingis kompletigotempon kun #%2 staploj finitaj.

en: Job '%1' completed #%2 batch before completion time, restarted. | Job '%1' completed #%2 batches before completion time, restarted.
eo[0]: Tasko '%1' finis #%2 staplon antaŭ kompletigotempo, restartigita.
eo[1]: Tasko '%1' finis #%2 staplojn antaŭ kompletigotempo, restartigita.

en: Scheduler is awake.
eo: Scheduler estas veka.

en: Scheduler is awake. Jobs shall be started when ready...
eo: Scheduler estas veka. Taskoj estos komencitaj kiam prete...

en: Scheduler is awake. Jobs shall be started when scheduler is resumed.
eo: Scheduler estas veka. Taskoj estos komencitaj kiam planilo estas rekomencita.

en: Job '%1' has not been processed upon scheduler stop, marking aborted.
eo: Labortasko '%1' ne estis prilaborita post haltigo de la planilo, markante ĉesigita.

en: Job '%1' scheduled for execution at %2. Observatory scheduled for shutdown until next job is ready.
eo: Tasko '%1' planita por plenumo ĉe %2. Observatorio planita por ĉesigo ĝis la venonta tasko estas preta.

en: Job '%1' scheduled for execution at %2. Parking the mount until the job is ready.
eo: Tasko '%1' planita por plenumo ĉe %2. Parku la muntaĵon ĝis la tasko estas preta.

en: Warning: Job '%1' is %2 away from now, you may want to enable Preemptive Shutdown.
eo: Averto: Tasko '%1' estas %2 for de nun, vi eble volas ebligi Antaŭtempan Malŝalton.

en: Job '%1' is slewing to target.
eo: Tasko '%1' turniĝas al celo.

en: Warning: job '%1' is unable to proceed with autofocus, not supported.
eo: Averto: tasko '%1' ne povas daŭrigi kun aŭtomata fokuso, ne subtenata.

en: Job '%1' is focusing.
eo: Tasko '%1' fokusiĝas.

en: Warning: job '%1' target FITS file does not exist.
eo: Averto: tasko '%1' cela FITS-dosiero ne ekzistas.

en: Warning: job '%1' loadAndSlew request received DBUS error: %2
eo: Averto: tasko '%1' loadAndSlew-peto ricevis DBUS-eraron: %2

en: Warning: job '%1' loadAndSlew request failed.
eo: Averto: tasko '%1' loadAndSlew-peto malsukcesis.

en: Job '%1' is plate solving %2.
eo: Tasko '%1' estas pletsolvanta %2.

en: Warning: job '%1' setTargetCoords request received DBUS error: %2
eo: Averto: tasko '%1' setTargetCoords-peto ricevis DBUS-eraron: %2

en: Warning: job '%1' setTargetPositionAngle request received DBUS error: %2
eo: Averto: tasko '%1' setTargetPositionAngle-peto ricevis DBUS-eraron: %2

en: Warning: job '%1' captureAndSolve request received DBUS error: %2
eo: Averto: tasko '%1' captureAndSolve-peto ricevis DBUS-eraron: %2

en: Warning: job '%1' captureAndSolve request failed.
eo: Averto: tasko '%1' captureAndSolve-peto malsukcesis.

en: Job '%1' is capturing and plate solving.
eo: Tasko '%1' estas kaptanta kaj pletsolvanta.

en: Guiding already running for %1, starting next scheduler action...
eo: Gvidado jam rulas por %1, lanĉante sekvantan planil-agon...

en: Starting guiding procedure for %1 ...
eo: Komencante gvidan proceduron por %1...

en: Ekos job (%1) - Capture started
eo: Ekos-tasko (%1) - Kaptado komenciĝis

en: Job '%1' capture is in progress (batch #%2)...
eo: Kapto de tasko '%1' estas en progreso (aro #%2)...

en: Job '%1' capture is in progress...
eo: Kapto de tasko '%1' estas en progreso...

en: Executing script %1...
eo: Efektivigante skripton %1...

en: Ekos started.
eo: Ekos ekiris.

en: Starting Ekos failed. Retrying...
eo: Ekfunkciigo de Ekos malsukcesis. Reprovante...

en: Starting Ekos failed.
eo: Ekfunkciigo de Ekos malsukcesis.

en: Starting Ekos timed out. Retrying...
eo: Komencante Ekos elĉerpiĝis. Reprovante...

en: Starting Ekos timed out.
eo: Komencante Ekos elĉerpiĝis.

en: Ekos stopped.
eo: Ekos haltis.

en: INDI devices connected.
eo: INDI-aparatoj konektitaj.

en: One or more INDI devices failed to connect. Retrying...
eo: Unu aŭ pluraj INDI-aparatoj malsukcesis konekti. Reprovante...

en: One or more INDI devices failed to connect. Check INDI control panel for details.
eo: Unu aŭ pluraj INDI-aparatoj malsukcesis konekti. Kontrolu INDI-kontrolpanelon por detaloj.

en: One or more INDI devices timed out. Retrying...
eo: Unu aŭ pluraj INDI-aparatoj elĉerpiĝis. Reprovante...

en: One or more INDI devices timed out. Check INDI control panel for details.
eo: Unu aŭ pluraj INDI-aparatoj elĉerpiĝis. Kontrolu INDI-kontrolpanelon por detaloj.

en: INDI devices disconnected.
eo: INDI-aparatoj malkonektitaj.

en: Warning: dome device not ready after timeout, attempting to recover...
eo: Averto: kupola aparato ne preta post tempodaŭro, provante resaniĝi...

en: Dome unpark required but dome is not yet ready.
eo: Kupolo malparko necesas sed kupolo ankoraŭ ne estas preta.

en: Warning: mount device not ready after timeout, attempting to recover...
eo: Averto: munti aparaton ne preta post tempodaŭro, provante resaniĝi...

en: Warning: cap device not ready after timeout, attempting to recover...
eo: Averto: ĉapa aparato ne preta post tempodaŭro, provante resaniĝi...

en: Shutdown complete.
eo: Malŝalto finiĝis.

en: Shutdown procedure failed, aborting...
eo: Malsukcesa procedo malsukcesis, ĉesigante...

en: Cap parked.
eo: Ĉapo parkumita.

en: Cap unparked.
eo: Ĉapo malparkigita.

en: Operation timeout. Restarting operation...
eo: Tempo de operacio. Rekomencante operacion...

en: Cap parking error.
eo: Eraro pri parkado de ĉapo.

en: Cap unparking error.
eo: Eraro de malparkado de ĉapo.

en: Mount parked.
eo: Muntaĵo parkumita.

en: Mount unparked.
eo: Muntaĵo neparkigita.

en: Warning: mount unpark operation timed out on attempt %1/%2. Restarting operation...
eo: Averto: munta malparka operacio malrapidiĝis ĉe provo %1/%2. Rekomencante operacion...

en: Warning: mount unpark operation timed out on last attempt.
eo: Averto: munta malparkoperacio elĉerpita ĉe lasta provo.

en: Warning: mount park operation timed out on attempt %1/%2. Restarting operation...
eo: Averto: munta parko-operacio elĉerpiĝis ĉe provo %1/%2. Rekomencante operacion...

en: Warning: mount park operation timed out on last attempt.
eo: Averto: muntparkoperacio eltempiĝis ĉe lasta provo.

en: Mount unparking error.
eo: Eraro de malparkado de muntado.

en: Warning: mount park operation failed on attempt %1/%2. Restarting operation...
eo: Averto: munta parko-operacio malsukcesis ĉe provo %1/%2. Rekomencante operacion...

en: Mount parking error.
eo: Muntaĵparkuma eraro.

en: Dome parked.
eo: Kupolo parkumita.

en: Dome unparked.
eo: Kupolo malparkigita.

en: Dome parking failed. Restarting operation...
eo: Kupola parkado malsukcesis. Rekomencante operacion...

en: Dome parking error.
eo: Kupola parkumada eraro.

en: Dome unparking failed. Restarting operation...
eo: Kupola malparkado malsukcesis. Rekomencante operacion...

en: Dome unparking error.
eo: Kupola malparkuma eraro.

en: Observatory is in the startup process
eo: Observatorio estas en la komenca procezo

en: Ekos is already started, skipping startup script...
eo: Ekos jam estas komencita, preterlasante startskripton...

en: Warming up CCD...
eo: Varmigante CCD...

en: Warning: Bypassing parking procedures, no INDI connection.
eo: Averto: Preterpasante parkumadprocedurojn, neniu INDI-konekto.

en: park/unpark wait procedure failed, aborting...
eo: parki/malparki atendproceduron malsukcesis, ĉesigante...

en: Warning: executing startup procedure manually...
eo: Averto: plenumi lanĉan proceduron mane...

en: Are you sure you want to execute the startup procedure manually?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas plenumi la komencan proceduron permane?

en: Startup procedure terminated.
eo: Komenca proceduro finiĝis.

en: Warning: executing shutdown procedure manually...
eo: Averto: efektivigante malŝaltan proceduron mane...

en: Are you sure you want to execute the shutdown procedure manually?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas efektivigi la malŝaltan proceduron permane?

en: Shutdown procedure terminated.
eo: Malŝalta procedo finiĝis.

en: Scheduler paused.
eo: Planilo paŭzis.

en: No jobs left in the scheduler queue after evaluating.
eo: Neniuj taskoj restas en la vostovico post taksado.

en: Only aborted jobs left in the scheduler queue after evaluating, rescheduling those.
eo: Nur ĉesigitaj taskoj restis en la vostovico post taksado, reprogramado de tiuj.

en: No jobs scheduled.
eo: Neniuj taskoj planitaj.

en: Starting job sequence iteration #%1
eo: Komencante tasksekvencan iteracion #%1

en: Guiding already running, directly start capturing.
eo: Gvidado jam kuranta, rekte komenci kapti.

en: Job '%1' is proceeding directly to capture stage because only calibration frames are pending.
eo: Tasko '%1' iras rekte por kapti etapon ĉar nur kalibraj kadroj estas pritraktataj.

en: Warning: job '%1' alignment procedure failed, marking aborted.
eo: Averto: proceduro de vicigo de tasko '%1' malsukcesis, markado ĉesigita.

en: Warning: job '%1' capture procedure failed, marking aborted.
eo: Averto: tasko '%1' kapta procedo malsukcesis, markado ĉesigita.

en: Warning: job '%1' focusing procedure failed, marking aborted.
eo: Averto: proceduro de fokuso de tasko '%1' malsukcesis, markado ĉesigita.

en: Warning: job '%1' guiding procedure failed, marking aborted.
eo: Averto: tasko '%1' gvida proceduro malsukcesis, markado ĉesigita.

en: Warning: job '%1' lost connection to the mount, attempting to reconnect.
eo: Averto: tasko '%1' perdis konekton al la muntaĵo, provante rekonekti.

en: Warning: job '%1' lost connection to the dome, attempting to reconnect.
eo: Averto: tasko '%1' perdis konekton al la kupolo, provante rekonekti.

en: Ekos job started (%1)
eo: Ekos-tasko komenciĝis (%1)

en: Scheduler list saved to %1
eo: Listo de planistoj konservita al %1

en: Solver timed out: %1s %2
eo: Solvanto elĉerpita: %1s %2

en: Solver failed: %1s %2
eo: Solvanto malsukcesis: %1s %2

en: Captured frame is %1 arcminutes away from target, re-aligning...
eo: Kaptita kadro estas %1 arkminutoj for de celo, realigante...

en: Warning: train name is empty, selecting "%1".
eo: Averto: nomo de ĉeno estas malplena, elektante "%1".

en: Warning: train name %2 does not exist, selecting "%1".
eo: Averto: ĉen-nomo %2 ne ekzistas, elektante "%1".

en: Select optical train
eo: Elekti optikan ĉenon

en: Warning: no available train name for scheduler job, select the optical train name manually.
eo: Averto: neniu disponebla ĉenonomo por planil-laboro, elektu la optikan ĉenonomon permane.

en: Job '%1' alignment is complete.
eo: La vicigo de la tasko '%1' estas finita.

en: Warning: job '%1' alignment failed.
eo: Averto: vicigo de tasko '%1' malsukcesis.

en: Warning: job '%1' forcing mount model reset after failing alignment #%2.
eo: Averto: tasko '%1' deviganta muntan modelon restarigi post malsukcesa vicigo #%2.

en: Restarting %1 alignment procedure...
eo: Rekomencante %1 aliĝproceduron...

en: Job '%1' guiding is in progress.
eo: Gvidado de tasko '%1' estas en progreso.

en: Warning: job '%1' guiding failed.
eo: Averto: gvidado de tasko '%1' malsukcesis.

en: Warning: job '%1' calibration failed.
eo: Averto: calibrado de tasko '%1' malsukcesis.

en: Job '%1' is guiding, guiding procedure will be restarted in %2 seconds.
eo: Tasko '%1' gvidas, gvidprocedo estos rekomencita post %2 sekundoj.

en: [%2] Warning: job '%1' failed to capture target.
eo: [%2] Averto: laboro '%1' malsukcesis kapti celon.

en: [%2] Job '%1' is capturing, is restarting its guiding procedure (attempt #%3 of %4).
eo: [%2] Labortasko '%1' kaptas, rekomencas sian gvidan proceduron (provo #%3 el %4).

en: Warning: job '%1' failed its capture procedure, restarting capture.
eo: Averto: tasko '%1' malsukcesis sian kaptan proceduron, rekomencante kapton.

en: [%2] Warning: job '%1' failed its capture procedure, marking aborted.
eo: [%2] Averto: labortasko '%1' malsukcesis sian kaptan proceduron, markante ĉesigita.

en: [%2] Follower job '%1' has been aborted, is restarting.
eo: [%2] Sekva laboro '%1' estas ĉesigita, rekomenciĝas.

en: [%2] Follower job '%1' has been aborted.
eo: [%2] Sekva labortasko '%1' estas ĉesigita.

en: [%2] Job (%1) - Capture finished
eo: [%2] Labortasko (%1) - Kapto finiĝis

en: Job '%1' focusing is complete.
eo: La fokuso de la tasko '%1' finiĝis.

en: Warning: job '%1' focusing failed.
eo: Averto: fokuso de tasko '%1' malsukcesis.

en: Job '%1' is restarting its focusing procedure.
eo: Tasko '%1' rekomencas sian fokusan proceduron.

en: Job '%1' slew is complete.
eo: La slew de la tasko '%1' finiĝis.

en: Warning: job '%1' slew failed, marking terminated due to errors.
eo: Averto: la tasko '%1' malsukcesis, markado finiĝis pro eraroj.

en: Warning: job '%1' found not slewing, restarting.
eo: Averto: tasko '%1' trovita ne ŝanĝanta, rekomencanta.

en: Job '%1' repositioning is complete.
eo: La repoziciigo de la tasko '%1' finiĝis.

en: Warning: job '%1' repositioning failed, marking terminated due to errors.
eo: Averto: repoziciigo de tasko '%1' malsukcesis, markado ĉesigita pro eraroj.

en: Warning: job '%1' found not repositioning, restarting.
eo: Averto: tasko '%1' trovita ne repozicianta, rekomencanta.

en: Warning: Mount is parked while scheduler for job '%1' is active. Aborting.
eo: Averto: Muntaĵo estas parkumita dum planilo por labortasko '%1' estas aktiva. Ĉesigante.

en: Starting shutdown procedure due to severe weather.
eo: Komencante malŝaltan proceduron pro severa vetero.

en: Manual shutdown procedure completed successfully.
eo: Mana haltiga proceduro sukcese kompletigita.

en: Manual shutdown procedure terminated due to errors.
eo: Mana haltiga proceduro finiĝis pro eraroj.

en: Dust cover park requested but no dust covers detected.
eo: Polvkovrila parkado petita sed detektis neniujn polvokovrilojn.

en: Parking Cap...
eo: Parka ĉapo...

en: Cap already parked.
eo: Ĉapo jam parkis.

en: Dust cover unpark requested but no dust covers detected.
eo: Polvkovrila malparkado petita sed detektis neniujn polvokovrilojn.

en: Unparking cap...
eo: Malparkiga ĉapo...

en: Cap already unparked.
eo: Ĉapo jam malparkigita.

en: Mount park requested but no mounts detected.
eo: Parkado de muntaĵo petita sed detektis neniujn muntaĵojn.

en: Parking mount in progress...
eo: Parkado de muntaĵo en progreso...

en: Mount unpark requested but no mounts detected.
eo: Malparkigo de muntaĵo petita sed detektis neniujn muntaĵojn.

en: Mount already unparked.
eo: Muntaĵo jam neparkigita.

en: Dome park requested but no domes detected.
eo: Kupola parkado petita sed detektis neniujn kupolojn.

en: Parking dome...
eo: Parkumante kupolon...

en: Dome already parked.
eo: Kupolo jam parkumita.

en: Dome unpark requested but no domes detected.
eo: Kupolo malparkado petita sed detektis neniujn kupolojn.

en: Unparking dome...
eo: Malparkumante kupolon...

en: Dome already unparked.
eo: Kupolo jam malparkigita.

en: Sleeping for %1 on simulation clock update until next observation job is ready...
eo: Dormante por %1 dum ĝisdatigo de simula horloĝo ĝis la sekva observlaboro estas preta...

en: Startup script failed, aborting...
eo: Lanĉa skripto malsukcesis, ĉesigante...

en: Shutdown script failed, aborting...
eo: Malfunkcia skripto malsukcesis, ĉesigante...

en: Warning: job '%1' has inaccessible sequence '%2', marking invalid.
eo: Averto: tasko '%1' havas nealireblan sekvencon '%2', markante nevalida.

en: Unable to open sequence queue file '%1'
eo: Ne eblas malfermi sinsekvan atendovicdosieron '%1'

en: Warning: Job '%1' has its focus step disabled, periodic and/or HFR procedures currently set in its sequence will not occur.
eo: Averto: Tasko '%1' havas sian fokusan paŝon malŝaltita, periodaj kaj/aŭ HFR-proceduroj nuntempe fiksitaj en sia sinsekvo ne okazos.

en: Job '%1' %2x%3" %4
eo: Tasko '%1' %2x%3" %4

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FitsCatObjShowNames)
en: Show Names
eo: Montri Nomojn

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, filterPB)
en: Launches the Catalog Object Filter dialog
eo: Lanĉas la dialogon de Katalogo-Objekta Filtrilo

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, CatalogObjectTypeFilterUI)
en: Catalog Object Type Filter
eo: Katalogo Objekta Tipo Filtrilo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeWidget, tree)
en: Object Type Code
eo: Objekta Tipkodo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, tree)
en: Cand Code
eo: Cand Kodo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeWidget, tree)
en: Candidate Object Type Code
eo: Kandidato ObjektoTipo Kodo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeWidget, tree)
en: Object Type Label
eo: Objekta Tip-Etikedo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeWidget, tree)
en: Object Type Description
eo: Priskribo de Objekta Tipo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeWidget, tree)
en: Object Type Comments
eo: Objekt-Tipaj Komentoj

en: Error reading fits buffer: %1.
eo: Eraro legante taŭgas bufron: %1.

en: Failed to unpack compressed fits
eo: Malsukcesis malpaki kunpremitajn agordojn

en: Error opening fits file %1 : %2
eo: Eraro dum la malfermo taŭgas dosieron %1 : %2

en: Error reading fits buffer: %1
eo: Eraro legante taŭgas bufron: %1

en: Could not locate image HDU: %1
eo: Ne eblis trovi bildon HDU: %1

en: FITS file open error (fits_get_img_param): %1
eo: FITS-dosiera eraro de malfermado (fits_get_img_param): %1

en: 1D FITS images are not supported in KStars.
eo: Bildoj 1D FITS ne estas subtenataj en KStars.

en: Bit depth %1 is not supported.
eo: Bitoprofundo %1 ne estas subtenata.

en: Image has invalid dimensions %1x%2
eo: Bildo havas nevalidajn dimensiojn %1x%2

en: Error reading image: %1
eo: Eraro legante bildon: %1

en: File contain no images
eo: Dosiero ne enhavas bildojn

en: Sample format %1 is not supported.
eo: Specimena formato %1 ne estas subtenata.

en: XISF file open error:
eo: XISF eraro dum dosiermalfermado:

en: Error saving XISF image
eo: Eraro konservante XISF-bildon

en: FITSData: Not enough memory for image_buffer channel. Requested: %1 bytes
eo: FITSDatumoj: Ne sufiĉa memoro por image_buffer-kanalo. Petita: %1 bajtoj

en: Cannot open file %1: %2
eo: Ne povas malfermi dosieron %1: %2

en: Cannot open buffer: %1
eo: Ne povas malfermi bufron: %1

en: Cannot unpack_thumb: %1
eo: Ne povas malpakigi_thumb: %1

en: Cannot dcraw_process: %1
eo: Ne povas dcraw_process: %1

en: Cannot load to memory: %1
eo: Ne povas ŝargi en memoron: %1

en: Saving compressed files is not supported.
eo: Konservado de kunpremitaj dosieroj ne estas subtenata.

en: Failed to close file: %1
eo: Malsukcesis fermi dosieron: %1

en: Failed to create file: %1
eo: Malsukcesis krei dosieron: %1

en: Failed to create image: %1
eo: Malsukcesis krei bildon: %1

en: Failed to update key: %1
eo: Malsukcesis ĝisdatigi ŝlosilon: %1

en: Failed to update date: %1
eo: Malsukcesis ĝisdatigi daton: %1

en: Failed to update history: %1
eo: Malsukcesis ĝisdatigi historion: %1

en: Failed to write image: %1
eo: Malsukcesis skribi bildon: %1

en: No world coordinate systems found.
eo: Neniuj mondaj koordinatsistemoj trovitaj.

en: Error querying Simbad
eo: Eraro dum pridemando de Simbad

en: Simbad query timed out
eo: Simbad-demando eksvalidiĝis

en: Only 8 and 16 bits bayered images supported.
eo: Nur 8 kaj 16 bitoj bayeritaj bildoj subtenataj.

en: Unsupported bayer pattern %1.
eo: Nesubtenata bayer-ŝablono %1.

en: Unsupported bayer offsets %1 %2.
eo: Nesubtenata bayer kompensas %1 %2.

en: Unable to allocate memory for temporary bayer buffer: %1
eo: Ne eblas atribui memoron por provizora bayer-bufro: %1

en: Unable to allocate memory for temporary bayer buffer.
eo: Ne eblas atribui memoron por provizora bayer-bufro.

en: Debayer failed (%1)
eo: Debayer malsukcesis (%1)

en: Processing...
eo: Prilaborado...

en: Complete.
eo: Kompleta.

en: Debayer failed.
eo: Debayer malsukcesis.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, FITSDebayerDialog)
en: Image Debayering
eo: Bildo Debayering

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Method:
eo: Metodo:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, methodCombo)
en: Nearest
eo: Plej proksima

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, methodCombo)
en: Simple
eo: Simpla

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, methodCombo)
en: BILinear
eo: BILineara

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: X Offset:
eo: X Deŝovo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Y Offset:
eo: Y Deŝovo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, statusEdit)
en: Ready.
eo: Preta.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidget) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, keywordCB)
en: Keyword
eo: Ŝlosilvorto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Comment
eo: Komento

en: Intensity
eo: Intenseco

en: Linear Scale
eo: Lineara Skalo

en: Logarithmic Scale
eo: Logaritma Skalo

en: Square Root Scale
eo: Kvadrata Radika Skalo

[ctx: Histogram tooltip; %1 is intensity; %2 is frequency;]
en: <table><tr><td>Intensity:   </td><td>%1</td></tr><tr><td>R Frequency:   </td><td>%2</td></tr></table>
eo: <table><tr><td>Intenso: </td><td>%1</td></tr><tr><td>R Ofteco: </td><td>%2</td></tr></table>

[ctx: Histogram tooltip; %1 is intensity; %2 is frequency;]
en: <table><tr><td>Intensity:   </td><td>%1</td></tr><tr><td>R Frequency:   </td><td>%2</td></tr><tr><td>G Frequency:   </td><td>%3</td></tr><tr><td>B Frequency:   </td><td>%4</td></tr></table>
eo: <table><tr><td>Intenso: </td><td>%1</td></tr><tr><td>R Ofteco: </td><td>%2</td></tr><tr><td>G Ofteco: </td><td>%3</td></tr><tr><td>B Ofteco: </td><td>%4</td></tr></table>

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, FITSHistogramUI)
en: Histogram
eo: Histogramo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, applyB)
en: Apply
eo: Apliki

en: Continue Slew
eo: Daŭrigi Turniĝon

en: KStars did not find any active mounts.
eo: KStars ne trovis aktivajn muntaĵojn.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, stretchButton)
en: Stretch (or disable stretching) the image.
eo: Streĉi (aŭ malŝalti streĉi) la bildon.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, shadowsLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, shadowsVal)
en: Set shadows value for the image stretch.
eo: Meti ombrovaloron por la bilda streĉado.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, shadowsLabel)
en: Shadows
eo: Ombroj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, midtonesLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, midtonesVal)
en: Set midtones value for the image stretch.
eo: Meti meztonan valoron por la bilda streĉado.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, midtonesLabel)
en: Midtones
eo: Meztonoj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, highlightsLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, highlightsVal)
en: Set highlights value for the image stretch.
eo: Meti prilumvaloron por la bilda streĉado.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, highlightsLabel)
en: Highlights
eo: Prilumoj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, toggleHistoButton)
en: Enable or disable the histogram display.
eo: Ebligi aŭ malebligi la histograman elmontron.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, autoButton)
en: Automatically find stretch parameter.
eo: Aŭtomate trovi streĉparametron.

en: Save Changes to FITS?
eo: Ĉu konservi Ŝanĝojn al FITS?

en: The current FITS file has unsaved changes.  Would you like to save before closing it?
eo: La nuna FITS-dosiero havas nekonservitajn ŝanĝojn. Ĉu vi ŝatus ŝpari antaŭ ol fermi ĝin?

en: FITS Viewer Solver Profiles Editor
eo: Redaktilo por FITS-Vidilaj Solvil-Profiloj

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, PlateSolveUI)
en: Plate Solving
eo: Pletsolvado

en: Catalog Objects
eo: Katalogi Objektojn

en: Recent Images
eo: Lastatempaj Bildoj

en: %1 / %2 Simbad objects loaded
eo: %1 / %2 Simbad-objektoj ŝargitaj

en: Simbad query in progress...
eo: Simbad-demando en progreso...

en: CDS Portal
eo: KDS-Portalo

en: Type Code
eo: Tipkodo

en: Type Label
eo: Tip-Etikedo

en: Distance
eo: Distanco

en: Size
eo: Grandeco

en: Item reference number
eo: Item referenca numero

en: Double click to launch CDS Portal browser
eo: Duoble alklaku por lanĉi CDS Portal-retumilon

en: Double click to launch Simbad browser
eo: Duoble alklaku por lanĉi Simbad-retumilon

en: Double click to launch NED browser
eo: Duoble alklaku por lanĉi NED-retumilon

en: Catalog Object
eo: Katalogi Objekton

en: Object Type Code. Double click to launch Object Type Filter.
    
    See https://simbad.cds.unistra.fr/guide/otypes.htx for more details
eo: Objekta Tipo Kodo. Duoble alklaku por lanĉi Objektan Filtrilon.
    
    Vidu https://simbad.cds.unistra.fr/guide/otypes.htx por pliaj detaloj

en: Object Type Label. Double click to launch Object Type Filter.
    
    See https://simbad.cds.unistra.fr/guide/otypes.htx for more details
eo: Objekta Tipo-Etikedo. Duoble alklaku por lanĉi Objektan Filtrilon.
    
    Vidu https://simbad.cds.unistra.fr/guide/otypes.htx por pliaj detaloj

en: Object coordinates
eo: Objektaj koordinatoj

en: Object distance in arcmins from the search center
eo: Objektdistanco en arkminutoj de la serĉcentro

en: Object V magnitude
eo: Objekto V grando

en: Object major coordinate size in arcsmins
eo: Objekta ĉefa koordinata grandeco en arkminoj

[ctx: @title:window]
en: Save FITS
eo: Konservi FITS

en: Image save error: %1
eo: Eraro pri konservado de bildo: %1

en: Image Save
eo: Konservi bildon

en: File saved to %1
eo: Dosiero konservita al %1

en: Extracting...
eo: Ĉerpante...

en: Solving...
eo: Solvante...

en: Extractor timed out: %1s
eo: Ekstraktilo eltempiĝis: %1s

en: Extractor failed: %1s
eo: Ekstraktilo malsukcesis: %1s

en: Extracted %1 stars (%2 unfiltered) in %3s
eo: Ĉerpis %1 stelojn (%2 nefiltritaj) en %3s

en: Solver timed out: %1s
eo: Solvanto eltempiĝis: %1s

en: Solver failed: %1s
eo: Solvanto malsukcesis: %1s

en: Warning! This tool only supports the internal StellarSolver solver.
eo: Averto! Ĉi tiu ilo nur subtenas la internan StellarSolver-solvilon.

en: Change to that in the Ekos Align options menu.
eo: Ŝanĝi al tiu en la Ekos-Align elekteblomenuo.

en: Rescaling image failed.
eo: Reskalado de bildo malsukcesis.

en: Cannot zoom in further due to active limited resources mode.
eo: Ne povas pligrandigi pro aktiva reĝimo kun limigitaj rimedoj.

en: Finding stars...
eo: Trovante stelojn...

en: Zoom In
eo: Zoom En

en: Zoom Out
eo: Malzomi

en: Default Zoom
eo: Defaŭlta Zoom

en: Zoom to Fit
eo: Zomi al Konveni

en: Toggle Stretch
eo: Baskuligi Streĉigon

en: Show Cross Hairs
eo: Montri Kruchalon

en: Show Pixel Gridlines
eo: Montri Rastrumerajn Kradliniojn

en: Detect Stars in Image
eo: Detekti Stelojn en Bildo

en: View Star Profile...
eo: Rigardi Stelan Profilon...

en: Show Equatorial Gridlines
eo: Montri Ekvatorajn Kradliniojn

en: Show Objects in Image
eo: Montri Objektojn en Bildo

en: Center Telescope
eo: Centra Teleskopo

en: Show HiPS Overlay
eo: Montri HiPS-supermeton

en: Auto Stretch
eo: Aŭtomata Streĉado

en: High Contrast
eo: Alta Kontrasto

en: Equalize
eo: Egaligi

en: High Pass
eo: Alta Enirpermesilo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, statsTable)
en: Median
eo: Mediano

en: Gaussian blur
eo: Gaŭsa malklariĝo

en: Rotate Right
eo: Rotacii Dekstren

en: Rotate Left
eo: Rotacii Maldekstren

en: Flip Horizontal
eo: Inversigi Horizontale

en: Flip Vertical
eo: Inversigi Vertikale

en: Open/Blink Directory
eo: Malfermi/Pulsigi Dosierujon

en: &Selection Statistics
eo: Elekta &Statistiko

en: Show Clipping
eo: Montri Tondadon

en: Center Telescope
    *No Telescopes Detected*
eo: Centra Teleskopo
    *Neniaj Teleskopoj Detektiĝis*

en: Zoom To Fit
eo: Zomi Por Konveni

en: Fit Page to Zoom
eo: Konvenigi Paĝon al Zomo

en: Next Tab
eo: Sekva Langeto

en: Previous Tab
eo: Antaŭa Langeto

en: Next Blink Image
eo: Sekva Puls-Bildo

en: Previous Blink Image
eo: Antaŭa Puls-Bildo

en: Zoom all tabs in
eo: Zomi ĉiujn langetojn

en: Zoom all tabs out
eo: Malzomi ĉiujn langetojn

en: Mark Stars
eo: Marki Stelojn

en: View 3D Graph
eo: Rigardi 3D-Grafikon

en: HFR:%2 Ecc:%3 %1 star. | HFR:%2 Ecc:%3 %1 stars.
eo[0]: HFR:%2 Ecc:%3 %1 stelo.
eo[1]: HFR:%2 Ecc:%3 %1 steloj.

en: HFR:%2, %1 star. | HFR:%2, %1 stars.
eo[0]: HFR:%2, %1 stelo.
eo[1]: HFR:%2, %1 steloj.

en: Cannot find tab with UID %1 in the FITS Viewer
eo: Ne povas trovi langeton kun UID %1 en la FITS-Vidilo

en: Cross Hairs
eo: Kruchaloj

en: Clipping
eo: Tondado

en: Equatorial Gridlines
eo: Ekvatoraj Kradlinioj

en: Objects in Image
eo: Objektoj en Bildo

en: Pixel Gridlines
eo: Rastrumeraj Kradlinioj

en: HiPS Overlay
eo: HiPS-supermeto

[ctx: @title:window]
en: Blink Top Directory
eo: Pulsigi Pintan Dosierujon

[ctx: @title:window]
en: Open Image
eo: Malfermi Bildon

en: Hide %1
eo: Kaŝi %1

en: Show %1
eo: Montri %1

en: Center Telescope
    *Ready*
eo: Centra Teleskopo
    *Preta*

en: Show Equatorial Gridlines
    *No WCS Info*
eo: Montri ekvatorajn kradliniojn
    *Neniu WCS-informo*

en: Center Telescope
    *No WCS Info*
eo: Centra Teleskopo
    *Neniu WCS-Informo*

en: Show Objects in Image
    *No WCS Info*
eo: Montri Objektojn en Bildo
    *Neniu WCS-Informo*

en: Selection Rectangle
eo: Elekta Ortangulo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, statsTable)
en: Width
eo: Larĝo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, statsTable)
en: Height
eo: Alteco

en: Unmark Stars
eo: Malmarki Stelojn

en: Processing %1...
eo: Prilaboranta %1...

en: HFR Options Profile Editor
eo: HFR-Ebloj Profilredaktilo

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, FITSViewerGroup)
en: Look && Feel
eo: Aspekto && Sento

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useFITSViewer)
en: Automatically display received images in the FITS Viewer
eo: Aŭtomate montri ricevitajn bildojn en la FITS-Vidilo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useFITSViewer)
en: Use FITS viewer
eo: Uzi FITS-rigardilon

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_singlePreviewFITS) i18n: ectx: whatsthis, entry (singlePreviewFITS), group (FITSViewer)
en: Display all captured FITS images in a single tab instead of multiple tabs per image.
eo: Montri ĉiujn kaptitajn FITS-bildojn en ununura langeto anstataŭ pluraj langetoj per bildo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_singlePreviewFITS)
en: Single preview tab
eo: Ununura antaŭvido langeto

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_singleWindowCapturedFITS)
en: Display captured FITS images from all cameras in a single FITS Viewer window instead of a dedicated window to each camera.
eo: Montri kaptitajn FITS-bildojn de ĉiuj fotiloj en ununura fenestro de FITS Viewer anstataŭ dediĉita fenestro al ĉiu fotilo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_singleWindowCapturedFITS)
en: Single window capture
eo: Ununura fenestrokapto

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_singleWindowOpenedFITS)
en: Display opened FITS images in a single FITS Viewer window instead of a dedicated window to each file.
eo: Montri malfermitajn bildojn de FITS en ununura fenestro de FITS Viewer anstataŭ dediĉita fenestro al ĉiu dosiero.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_singleWindowOpenedFITS)
en: Single window open
eo: Unuopa fenestro malfermita

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_focusFITSOnNewImage)
en: Bring the FITSViewer window to the foreground when receiving a new image
eo: Alporti la fenestron de FITSViewer al la malfono kiam vi ricevas novan bildon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_focusFITSOnNewImage)
en: Focus on receiving an image
eo: Fokusi al bildricevado

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_independentWindowFITS)
en: Make FITS Viewer window independent from KStars
eo: Igi la fenestron de FITS Viewer sendependa de KStars

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: HiPS opacity:
eo: HiPS-opakeco:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: HiPS offset:
eo: Kokso-kompenso:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Down Sampling
eo: Malsupren Sampling

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AdaptiveSampling)
en: <html><head/><body><p>Automatically down sample images based on available resources.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p> Aŭtomate redukti specimenfrekvencon de bildoj surbaze de disponeblaj rimedoj.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AdaptiveSampling)
en: Adaptive sampling
eo: Adapta specimenigo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, stretchPreviewSamplingLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_StretchPreviewSampling) i18n: ectx: label, entry (StretchPreviewSampling), group (Capture)
en: Set the coarseness of the preview shown when sliding the fitsviewer's stretch parameter sliders. 1 is full resolution, but can be slow, 4 would be coarse resolution and fast.
eo: Agordi la krudecon de la antaŭvido montrita dum glitado de la streĉaj parametraj glitiloj de la fitsviewer. 1 estas plena distingivo, sed povas esti malrapida, 4 estus kruda distingivo kaj rapida.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stretchPreviewSamplingLabel)
en: Stretch preview:
eo: Streĉi antaŭrigardon:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, clippingBox)
en: Clipping Limits
eo: Tondaj Limoj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, clipping64KLabel)
en: Clipping value for 16-bit values.
eo: Tondvaloro por 16-bitaj valoroj.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, clipping64KLabel)
en: 16bit threshold:
eo: 16-bita sojlo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_Clipping64KValue)
en: 64K Clipping value.
eo: 64K Tonda valoro.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, clipping256Label)
en: Clipping value for 8-bit values.
eo: Tondvaloro por 8-bitaj valoroj.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, clipping256Label)
en: 8Bit threshold:
eo: 8Bita sojlo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_Clipping256Value)
en: Byte Clipping value.
eo: Valoro de Bajt-Tondado.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Processing
eo: Prilaborado

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AutoStretch)
en: Always apply auto stretch to images in FITS Viewer
eo: Ĉiam apliki aŭtomatan streĉadon al bildoj en FITS Viewer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoStretch)
en: Auto stretch
eo: Aŭtomata streĉado

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_LimitedResourcesMode)
en: <html><head/><body><p>Enable limited resource mode to turn off any resource-intensive operations:</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Auto debayer</span>: Bayered images will not be debayered. Only grayscale images are shown.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Auto WCS</span>: World Coordinate System data will not be processed. WCS maps sky coordinates to image coordinates. Equatorial grid lines, object identification, and telescope slew within an image are disabled.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">3D Cube</span>: RGB images will not be processed. Only grayscale images are shown.</li></ul></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Ebligi limigitan rimedreĝimon por malŝalti ajnajn rimedintensajn operaciojn:</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right: 0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Aŭtomata debayer</span>: Bayeritaj bildoj ne estos debayeritaj. Nur grizskalaj bildoj estas montritaj.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text -indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Aŭtomata WCS</span>: datumoj de Monda Koordinatejo ne estos prilaboritaj. WCS mapas ĉielkoordinatojn al bildaj koordinatoj. Ekvatoraj kradlinioj, identigo de objektoj kaj teleskopo ene de bildo estas malŝaltitaj.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">3D-Kubo</span>: RGB-bildoj ne estos prilaboritaj. Nur grizskalaj bildoj estas montrataj.</li></ul></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LimitedResourcesMode)
en: Limited resources mode
eo: Reĝimo de limigitaj rimedoj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AutoDebayer)
en: Automatically debayer captured image if it contains a bayer pattern
eo: Aŭtomate debayer kaptis bildon se ĝi enhavas bayer-ŝablonon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoDebayer)
en: Auto debayer
eo: Aŭtomata debayer

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AutoWCS)
en: <html><head/><body><p>Automatically load World-Coordinate-System (WCS) data when opening a FITS file.</p><p><span style=" font-weight:600;">Warning: Only enable this option on very fast machines as it can lead to unpredictable behavior resulting in crashes on slower machines.</span></p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Aŭtomate ŝargi datumojn pri Monda-Koordinata-Sistemo (WCS) dum malfermado de FITS-dosiero.</p><p><span style=" font-weight:600;">Averto: Ebligu ĉi tiun elekteblon nur ĉe tre rapidaj maŝinoj ĉar ĝi povas konduki al neantaŭvidebla konduto rezultiganta paneojn sur pli malrapidaj maŝinoj.</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoWCS)
en: Auto WCS
eo: Aŭtomata WCS

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_Auto3DCube)
en: Process 3D (RGB) FITS images. If unchecked, only first channel is processed.
eo: Procesi 3D (RGB) FITS bildojn. Se nemarkite, nur unua kanalo estas procesita.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Auto3DCube)
en: 3D cube
eo: 3D kubo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_NonLinearHistogram)
en: <html><head/><body><p>Display histogram for the stretched non-linear image.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Montri histogramon por la etendita nelinia bildo.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_NonLinearHistogram)
en: Non linear histogram
eo: Nelinia histogramo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_3)
en: <html><head/><body><p>Select a catalog to use to identify objects in the image. The default is the internal Sky Map. External catalogs require WCS and internet access.</p><p><span style=" font-weight:600;">Warning: Querying external catalogs can be slow on slow machines.</span></p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Elektu katalogon por uzi por identigi objektojn en la bildo. La defaŭlta estas la interna Ĉiela Mapo. Eksteraj katalogoj postulas WCS kaj retaliron.</p><p><span style=" font-weight:600;">Averto: Pridemando de eksteraj katalogoj povas esti malrapida ĉe malrapidaj maŝinoj.</span></p> </body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Object Catalog:
eo: Objekta Katalogo:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_FitsCatalog) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, skymapGroup)
en: Sky Map
eo: Ĉiela Mapo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AutoHFR)
en: Compute the HFR of images loaded into fitsviewer.
eo: Komputi la HFR de bildoj ŝargitaj en fitsviewer.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoHFR)
en: Auto compute HFR
eo: Aŭtomata komputo HFR

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_QuickHFR)
en: When computing the HFR, run it quickly by only looking at 25% of the image.
eo: Dum komputado de la HFR, ruligi ĝin rapide nur rigardante 25% de la bildo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_QuickHFR)
en: Quick HFR
eo: Rapida HFR

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, hfrSepLabel)
en: Set the StellarSolver SEP profile for Capture-image HFR calculations.
eo: Meti la StellarSolver-SEP-profilon por Kaptibildaj HFR-kalkuloj.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, hfrSepLabel)
en: HFR SEP profile:
eo: HFR SEP-profilo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_StellarSolverPartition) i18n: ectx: label, entry (StellarSolverPartition), group (FITSViewer)
en: Enable StellarSolver partition. Partitions the image in multiple threads to speed up detecting stars. This may significantly speed up source extraction but may result in unstable operation.
eo: Ebligi StellarSolver-sekcion. Dispartigi la bildon en pluraj fadenoj por akceli detekti stelojn. Tio povas signife akceli fontekstraktadon sed povas rezultigi malstabilan operacion.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_StellarSolverPartition)
en: StellarSolver partitioning
eo: Dispartigo de StellarSolver

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, SolveButton)
en: Plate solve the image using the parameters below.
eo: Pletsolvi la bildon uzante la ĉi-subajn parametrojn.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_FitsSolverImageScaleUnits)
en: <p>The units of the imager scale bounds.
eo: <p>La unuoj de la bildigilaj skallimoj.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_FitsSolverImageScaleUnits)
en: image width º
eo: larĝo de bildo º

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_FitsSolverImageScaleUnits)
en: image width '
eo: larĝo de bildo '

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_FitsSolverImageScaleUnits)
en: arcsec/pixel
eo: arksek/rastrumero

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_FitsSolverUsePosition)
en: Use the given position to speed up astrometry solver as it does not have to search in other areas of the sky.
eo: Uzi la donitan pozicion por akceli astrometrian solvanton ĉar ĝi ne devas serĉi en aliaj areoj de la ĉielo.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, UpdatePosition)
en: Set the approximate RA/DEC positions using the center position of the SkyMap.
eo: Meti la proksimumajn RA/DEC-poziciojn uzante la centropozicion de la SkyMap.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, FitsSolverAngleLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, FitsSolverAngle)
en: The solved image position angle, East of North (degrees).
eo: La solvita bildpozicia angulo, Oriente de Nordo (gradoj).

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, FitsSolverIndexfileLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, FitsSolverIndexfile)
en: The index file used to solve the image.
eo: La indeks-dosiero uzata por solvi la bildon.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, FitsSolverIndexfileLabel)
en: Index file
eo: Indeksa dosiero

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, FitsSolverProfileLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_FitsSolverProfile)
en: Selects the Options Profile to use for plate solving
eo: Elektas la Opcioj-Profilon uzendan por pletsolvado

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_FitsSolverModule)
en: Selects the module from which Options Profiles are taken to use for plate solving
eo: Elektas la modulon el kiu Elekteblo-Profiloj estas prenataj por uzo en pletsolvado

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, editProfile)
en: Opens the currently selected Profile in the Options Profile Editor
eo: Malfermas la aktuale elektitan Profilon en la Elekteblo-Profilredaktilo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_FitsSolverLinear)
en: Check for linear (unstretched) images.  This is the default setting.  Uncheck for non-linear (stretched) images which will help with the star extraction part of plate solving.
eo: Kontroli pri liniaj (nestreĉitaj) bildoj.  Ĉi tio estas la defaŭlta agordo.  Malmarku por ne-liniaj (streĉaj) bildoj, kiuj helpos kun la steleltira parto de platsolvado.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FitsSolverLinear)
en: Linear Image
eo: Lineara Bildo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, solutionTable)
en: Rotation
eo: Rotacio

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, solveB)
en: Solve Image
eo: Solvi Bildon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, optionsB)
en: Solve Options
eo: Elektebloj de Solvado

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, logB)
en: Display Log
eo: Montri Protokolon

en: Pixel Values
eo: Rastrumeraj Valoroj

en: Couldn't initialize the OpenGL context.
eo: Ne eblis pravalorigi la OpenGL-kuntekston.

[ctx: @title:window]
en: View Star Profile
eo: Rigardi Stelan Profilon

en: Maximum Value on the graph
eo: Maksimuma Valoro sur la grafeo

en: Cuttoff Maximum for eliminating hot pixels and bright stars.
eo: Tranĉi Maksimumo por forigi varmajn rastrumerojn kaj brilajn stelojn.

en: Enable or Disable the Max Value Cutoff
eo: Ebligi aŭ Malebligi la Maksimuman Valor-Detranĉon

en: Toggle Cutoff
eo: Baskuligi Detranĉon

en: Sets the Minimum Value on the graph
eo: Agordas la Minimuman Valoron sur la grafeo

en: Sets the Maximum Value on the graph
eo: Agordas la Maksimuman Valoron sur la grafeo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, statsTable)
en: Max
eo: Maks

en: Sets the Cuttoff Maximum for eliminating hot pixels and bright stars.
eo: Agordas la Maksimumon de Detranĉo por forigi varmajn rastrumerojn kaj brilajn stelojn.

en: Cut
eo: Tranĉi

en: Minimum Value on the graph
eo: Minimuma Valoro sur la grafeo

en: AutoScale
eo: Aŭtoskalo

en: Automatically scales the sliders for the subFrame.
    Uncheck to leave them unchanged when you pan around.
eo: Aŭtomate skalas la glitilojn por la subKadro.
    Malmarku por lasi ilin neŝanĝitaj kiam vi ĉirkaŭiras.

en: Hides and shows the scaling side panel
eo: Kaŝas kaj montras la skalan flankan panelon

en: Changes the type of selection
eo: Ŝanĝas la tipon de elekto

en: Toggles the slice view when horizontal or vertical items are selected
eo: Ŝaltas la tranĉvidon kiam horizontalaj aŭ vertikalaj eroj estas elektitaj

en: Shows the x, y coordinates of star centers in the frame
eo: Montras la x, y koordinatojn de stelcentroj en la kadro

en: Shows the HFR of stars in the frame
eo: Montras la HFR de steloj en la kadro

en: Shows the peak values of star centers in the frame
eo: Montras la pintvalorojn de stelcentroj en la kadro

en: Changes the sample size shown in the graph
eo: Ŝanĝas la specimenan grandecon montritan en la grafeo

en: Zooms the view to preset locations.
eo: Zomas la vidon al antaŭfiksitaj lokoj.

en: ZoomTo
eo: ZoomAl

en: Front
eo: Fronto

en: Front High
eo: Fronto Alta

en: Overhead
eo: Supre

en: Selected
eo: Elektita

en: Hides and shows the Vertical and Horizontal Selection Sliders
eo: Kaŝas kaj montras la Vertikalan kaj Horizontala Elektan Glitilojn

en: Selects the Vertical Value
eo: Elektas la Vertikalan Valoron

en: Selects the Horizontal Value
eo: Elektas la Horizontala Valoro

en: Vertical:
eo: Vertikala:

en: Horizontal:
eo: Horizontala:

en: Zooms automatically as the sliders change
eo: Zomi aŭtomate kiam la glitiloj ŝanĝiĝas

en: Changes the color scheme
eo: Ŝanĝas la kolorskemon

en: Cut: %1
eo: Tranĉo: %1

en: Max: %1
eo: Maksimumo: %1

en: Selected Pixel: (%1, %2): %3
eo: Elektita Rastrumero: (%1, %2): %3

en: Cut Disabled
eo: Malŝaltita

en: Star %1:
eo: Stelo %1:

en: Peak: %1
eo: Pinto: %1

en: Star %1
eo: Stelo %1

en: Show Capture Process Information
eo: Montri Kaptajn Procezajn Informojn

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, displayGroup)
en: Display
eo: Montri

en: Cache
eo: Kaŝaĵo

[ctx: @title:window]
en: HiPS Offline Storage
eo: HiPS Senkonekta Konservado

en: HiPS Update
eo: HiPS Ĝisdatigo

en: Downloading HiPS sources...
eo: Elŝutante HiPS-fontojn...

en: Error downloading HiPS sources: %1
eo: Eraro dum elŝuto de HiPS-fontoj: %1

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_HIPSNetCache)
en: Cache space on hard disk used to store HiPS images.
eo: Cache-spaco sur malmola disko uzata por konservi HiPS-bildojn.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Disk:
eo: Disko:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_HIPSMemoryCache)
en: Cache space in RAM used to store HiPS images.
eo: Cache-spaco en RAM uzata por konservi HiPS-bildojn.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Memory:
eo: Memoro:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_HIPSUseOfflineSource)
en: Do not download HiPS from Internet. Use DSS offline storage path to load all data.
eo: Ne elŝuti HiPS el Interreto. Uzi DSS eksterretan konservovojon por ŝargi ĉiujn datumojn.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HIPSUseOfflineSource)
en: DSS Offline Source
eo: DSS Senkonekta Fonto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HIPSShowGrid)
en: Show HiPS grid
eo: Montri HiPS-kradon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HIPSPanning)
en: Show HiPS While Panning
eo: Montri HiPS Dum Panado

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HIPSBiLinearInterpolation)
en: Linear interpolation
eo: Lineara interpolado

en: Failed to connect to INDI server %1:%2
eo: Malsukcesis konekti al INDI-servilo %1:%2

en: Connection to INDI host at %1 on port %2 lost. Server disconnected: %3
eo: Konekto al INDI-gastiganto ĉe %1 sur konektejo %2 perdis. Servilo malkonektita: %3

en: Could not connect to the Web Manager
eo: Ne eblis konekti al la Reta Administranto

en: Invalid response from Web Manager
eo: Nevalida respondo de Web Manager

en: Web Manager Status: Online
eo: Reta Administranto Statuso: Enreta

en: Active Profile: %1
eo: Aktiva Profilo: %1

en: Web Manager Status: Offline
eo: Reta Administranto Statuso: Senrete

en: Web Manager Status:
eo: Statuso de Reteja Administranto:

en: Unable to find dcraw and cjpeg. Please install the required tools to convert CR2 to JPEG.
eo: Ne eblas trovi dcraw kaj cjpeg. Bonvolu instali la bezonatajn ilojn por konverti CR2 al JPEG.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, collimationOptions)
en: Collimation Overlay Options
eo: Elektebloj por la Kolimata Superkovro

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, addB)
en: Create a new Collimation Overlay Element
eo: Keri novan Kolimatan Superkovreron

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, removeB)
en: Delete the selected Collimation Overlay Element
eo: Forigi la elektitan Kolimatan Superkovreron

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, elementNamesList)
en: Collimation Overlay Element name (double click to edit)
eo: Nomo de Kolimata Superkovrero (duoble klaku por redakti)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, elementConfigBox)
en: Collimation Overlay Element
eo: Kolimata Superkovrero

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, enableLabel)
en: Select whether this Element is enabled or not
eo: Elektu ĉu ĉi Elemento estas ŝaltita aŭ ne

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, enableLabel)
en: Enable:
eo: Ebligi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, renameB)
en: Rename
eo: Alinomi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, nameLabel)
en: Enter a name for this Collimation Overlay Element. If left empty a name will be generated based on the Type selected.
eo: Enigu nomon por ĉi tiu Kolimada Superkovra Elemento. Se lasite malplena, nomo estos generita surbaze de la elektita Tipo.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, colourLabel)
en: Select color for the Element
eo: Elektu koloron por la Elemento

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, offsetYLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sizeYLabel)
en: Y
eo: J

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, colourButton)
en: Select a color for the Collimation Overlay Element.
eo: Elektu koloron por la Kolimata Superkovrero.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, thicknessLabel)
en: Set the line thickness used to draw the element.
eo: Meti la liniodikecon uzatan por desegni la elementon.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, thicknessLabel)
en: Thickness:
eo: Dikeco

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, offsetLabel)
en: Set the Element's offset from its Anchor. For an Anchor Element this is from the center of the image.
eo: Agordi la deŝovon de Elemento de ĝia Ankro. Por Ankra Elemento ĉi tio estas ek de la centro de la bildo.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, sizeLabel)
en: Set the size of the Element
eo: Meti la grandecon on de la Elemento

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, linkXYB)
en: Link X & Y sizes
eo: Ligi X- & Y-grandecojn

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, typeLabel)
en: Select the type of Collimation Overlay Element
eo: Elektu tipon de Kolimata Superkovrero

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, countLabel)
en: Select number of occurrences of the object type within this element
eo: Elektu nombrob da okazoj de la objekttipo ene de ĉi elemento

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, rotationLabel)
en: If there is more than one occurrence set the base rotation angle.
eo: Se estas pli ol unu okazo, meti la bazan angulon de rotacio.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, pcdLabel)
en: Set the Pitch Circle Diameter where there are multiple occurrences (Count >1)
eo: Agordi la Diametron de la Tango-Cirklo kie estas pluraj okazoj (Count >1)

en: Label already exists. Label must be unique.
eo: Etikedo jam ekzistas. Etikedo devas esti unika.

en: Failed to add new driver. Is the label unique?
eo: Malsukcesis aldoni novan pelilon. Ĉu la etikedo estas unika?

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, CustomDrivers)
en: Custom Drivers
eo: Propraj Peliloj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Driver:
eo: Pelilo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Family:
eo: Familio:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Executable:
eo: Efektivigebla:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Label:
eo: Etikedo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Manufacturer:
eo: Fabrikisto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addDriverB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, NewEyepiece) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, NewLens) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, NewFilter)
en: Add New
eo: Aldoni Novan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <html><head/><body><p>To create an <span style=" font-weight:600;">Alias</span> from an existing driver, select an existing driver and then only change the <span style=" font-weight:600;">Label </span>then press<span style=" font-weight:600;"> Add.</span></p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Por krei <span style=" font-weight:600;">Kaŝnomo</span> el ekzistanta pelilo, elektu ekzistantan pelilon kaj poste nur ŝanĝu la <span style=" font-weight:600;">Etikedu </span> tiam premu<span style=" font-weight:600;"> Aldoni.</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: <html><head/><body><p>KStars must be restarted for new drivers to take effect.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>KStars devas esti rekomencita por ke novaj peliloj ekvalidu.</p></body></html>

[ctx: @title:window]
en: Device Manager
eo: Aparat-Administrilo

en: Driver %1 is already running, do you want to restart it?
eo: Pelilo %1 jam funkcias, ĉu vi volas restarti ĝin?

en: Cannot start INDI server: port error.
eo: Ne povas lanĉi INDI-servilon: porteraro.

en: Failed to create local INDI server
eo: Malsukcesis krei lokan INDI-servilon

en: Invalid port entry: %1
eo: Nevalida konektejo eniro: %1

en: Connected to INDI server
eo: Konektita al INDI-servilo

en: Unable to find INDI drivers directory: %1
    Please make sure to set the correct path in KStars configuration
eo: Ne eblas trovi la dosierujon de INDI-peliloj: %1
    Bonvolu certigi agordi la ĝustan vojon en la agordo de KStars

en: Failed to open INDI Driver file: %1
eo: Malsukcesis malfermi INDI-pelil-dosieron: %1

[ctx: @title:window]
en: Add Host
eo: Aldoni Gastiganton

en: Error: the port number is invalid.
eo: Eraro: la konekteja numero estas nevalida.

en: Host: %1 Port: %2 already exists.
eo: Gastiganto: %1 Konektejo: %2 jam ekzistas.

[ctx: @title:window]
en: Modify Host
eo: Modifi Gastiganton

en: You need to disconnect the client before removing it.
eo: Vi devas malkonekti la klienton antaŭ ol forigi ĝin.

en: Are you sure you want to remove the %1 client?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas forigi la klienton %1?

en: Unable to write to file 'indihosts.xml'
    Any changes to INDI hosts configurations will not be saved.
eo: Ne eblas skribi al dosiero 'indihosts.xml'
    Ajnaj ŝanĝoj al agordoj de INDI-gastigantoj ne estos konservitaj.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DriverManager)
en: Device Manager
eo: Aparato Administranto

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, LocalTab)
en: Local/Server
eo: Loka/Servilo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, localTreeWidget)
en: Device
eo: Aparato

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, localTreeWidget) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Mode
eo: Moduso

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, serverLogBox)
en: Server Log
eo: Servila Protokolo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, localR)
en: Local
eo: Loka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, serverR)
en: Server
eo: Servilo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, runServiceB)
en: Run Service
eo: Lanĉi Servon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, stopServiceB)
en: Stop Service
eo: Haltigi Servon

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, clientTab)
en: Client
eo: Kliento

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, h)
en: Hosts
eo: Gastigantoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addB)
en: Add...
eo: Aldoni...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, modifyB)
en: Modify...
eo: Ŝanĝi...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Connection
eo: Konekto

[ctx: @title:window]
en: INDI Control Panel
eo: INDI Kontrolpanelo

en: No INDI devices currently running. To run devices, please select devices from the Device Manager in the devices menu.
eo: Neniuj INDI-aparatoj nun funkcias. Por funkciigi aparatojn, bonvolu elekti aparatojn el la Aparato-Administranto en la menuo de aparatoj.

en: Video Recording Stopped
eo: Videoregistrado Ĉesis

en: Video Recording Started
eo: Videoregistrado Komencis

en: Image file is received
eo: Bilddosiero estas ricevita

en: Moving clockwise
eo: Moviĝante dekstrume

en: Moving counter clockwise
eo: Moviĝante kontraŭhorloĝe

en: UnParking
eo: Malparkado

en: Dome parking is in progress
eo: Kupola parkado estas en progreso

en: Dome unparking is in progress
eo: Kupola malparkado estas en progreso

en: Dome parked
eo: Kupolo parkumita

en: Dome unparked
eo: Kupolo neparkigita

en: Shutter closing is in progress
eo: Fermo de obturatoro estas en progreso

en: Shutter opening is in progress
eo: Obturatormalfermo estas en progreso

en: Shutter closed
eo: Obturatoro fermiĝis

en: Shutter opened
eo: Obturatoro malfermiĝis

en: Add Host
eo: Aldoni Gastiganton

en: Modify Host
eo: Modifi Gastiganton

en: INDI DATA STREAM
eo: INDI DATUMODISTREMO

en: Cannot open file %1 for reading
eo: Ne povas malfermi dosieron %1 por legado

en: Not enough memory for file %1
eo: Ne sufiĉa memoro por dosiero %1

en: INDI Server Message
eo: INDI Servila Mesaĝo

en: Mount is slewing to target location
eo: Muntaĵo turniĝas al cela loko

en: Mount arrived at target location
eo: Muntaĵo alvenis al celloko

en: Mount motion was aborted
eo: Muntaĵo-moviĝo estis ĉesigita

en: Mount parking failed
eo: Montparkado malsukcesis

en: Mount parking is in progress
eo: Muntaĵparkado estas en progreso

en: Mount unparking is in progress
eo: Muntaĵo-malparkado estas en progreso

en: Mount parked
eo: Muntaĵo parkumita

en: Mount unparked
eo: Muntaĵo neparkigita

en: Warning! Looking at the Sun without proper protection can lead to irreversible eye damage!
eo: Averto! Rigardi la Sunon sen taŭga protekto povas konduki al nemaligebla okulo-damaĝo!

en: Sun Warning
eo: Suna Averto

en: Requested altitude %1 is outside the specified altitude limit boundary (%2,%3).
eo: La petita alteco %1 estas ekster la specifita altlimo (%2,%3).

en: Requested altitude is below the horizon. Are you sure you want to proceed?
eo: Petita alteco estas sub la horizonto. Ĉu vi certas, ke vi volas daŭrigi?

en: Telescope Motion
eo: Teleskopa Movo

en: Time
eo: Tempo

en: Set
eo: Meti

en: Enable binary data transfer from this property to KStars and vice-versa.
eo: Ebligi binaran transdonon de ĉi tiu trajto al KStars kaj inverse.

en: Upload
eo: Alŝuti

en: GPS Location
eo: GPSa Loko

en: Mount Location
eo: Muntaĵa Loko

en: Data file saved to %1
eo: Datuma dosiero konservita al %1

en: Driver %1 failed to start on the remote INDI server.
eo: Pelilo %1 malsukcesis komenci ĉe la fora INDI-servilo.

en: Internal or external INDI server?
eo: Interna aŭ ekstera INDI-servilo?

en: Internal or external INDI drivers?
eo: Internaj aŭ eksteraj INDI-peliloj?

en: You need to restart KStars for this change to take effect.
eo: Vi devas rekomenci KStars por ke ĉi tiu ŝanĝo ekvalidu.

[ctx: @title:window]
en: FITS Default Directory
eo: FITS Defaŭlta Dosierujo

[ctx: @title:window]
en: INDI Drivers Directory
eo: INDI-Adresaro pri Peliloj

[ctx: @title:window]
en: Select INDIHub Agent
eo: Elekti INDIHub Agenton

en: %1 is not a valid INDI server binary.
eo: %1 ne estas valida INDI-servila binaro.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_indiServerIsInternal)
en: INDI Server binary is internal to the application bundle
eo: INDI-Servilo-binaro estas interna al la aplikaĵa pakaĵo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, videoLabel_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, videoLabel_3)
en: Default INDI video port
eo: Defaŭlta INDI-video-konektejo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, videoLabel_2)
en: INDI server:
eo: INDI-servilo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_indiServer)
en: Path to the indiserver binary
eo: Vojo al la indiservilo duuma

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_indiDriversAreInternal)
en: INDI Drivers are internal to the application bundle
eo: INDI-peliloj estas internaj al la aplikaĵo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, videoLabel_3)
en: INDI drivers XML directory:
eo: INDI-peliloj XML-dosierujo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_indiDriversDir)
en: Path to the INDI drivers XML directory
eo: Vojo al la INDI-peliloj XML-dosierujo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: INDIHub agent:
eo: Agento de INDIHub:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, fitsLabel)
en: Specify where new FITS images are saved once captured and downloaded
eo: Indiki kie novaj FITS-bildoj estas konservitaj post kaptitaj kaj elŝutitaj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fitsLabel)
en: Default FITS directory:
eo: Defaŭlta FITS-dosierujo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useExternalSkyMap)
en: External Sky Map (experimental)
eo: Ekstera Ĉiela Mapo (eksperimenta)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, indiServerGroup)
en: Specify range of ports that INDI Server will bind to when starting new drivers
eo: Specifi gamon da konektejoj al kiuj INDI-Servilo ligos dum lanĉado de novaj peliloj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Transfer buffer (MB):
eo: Transiga bufro (MB):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Port from:
eo: Konektejo de:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Port to:
eo: Konektejo al:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_showTargetCrosshair)
en: Display the telescope position on the sky map
eo: Montri la teleskoppozicion sur la ĉielmapo

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QCheckBox, kcfg_showTargetCrosshair) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_showTargetCrosshair)
en: Display a telescope marker on the sky map in order to track the telescope motion across the sky.
eo: Montri teleskopsignon sur la ĉielmapo por spuri la teleskopan moviĝon trans la ĉielo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showTargetCrosshair)
en: &Telescope crosshair
eo: &Teleskopa kruchalo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_showINDIwindowInitially)
en: Open INDI window on EKOS startup
eo: Malfermi INDI-fenestron je startigo de EKOS

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showINDIwindowInitially)
en: INDI window on startup
eo: INDI-fenestrolarĝo je startigo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_messageNotificationINDI) i18n: ectx: whatsthis, entry (messageNotificationINDI), group (indi)
en: Show INDI messages as desktop notifications instead of dialogs.
eo: Montri INDI-mesaĝojn kiel labortablaj sciigoj anstataŭ dialogoj.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_messageNotificationINDI)
en: Message notifications
eo: Mesaĝaj sciigoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, showLogsB)
en: Show INDI Logs...
eo: Montri INDI-protokolojn...

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, recordingOptions)
en: Recording Options
eo: Registradaj Elektebloj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, recordDurationR) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, durationSpin)
en: Record stream for specified duration in seconds
eo: Registri rivereton por difinita daŭro en sekundoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Record:
eo: Registrado:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, recordDirectoryEdit)
en: <html><head/><body>
    <p>Set SER video <b>remote</b> directory name. If INDI server is running locally, then a local directory can be selected. However, if you are connected to a remote INDI server, then the directory must be a valid directory on the remote file system where it is saved.</p>
    <p>Record directories may contain some patterns to make them dynamic:</p>
    <ul>
    <li><b>_D_</b> for the date in YYYY-MM-DD.</li>
    <li><b>_H_</b> for time in HH:MM:SS.</li>
    <li><b>_T_</b> for ISO8601 time stamp.</li>
    <li><b>_F_</b> for filter name, if any.</li>
    </ul>
    </body></html>
eo: <html><head/><body>
    <p>Agordu la nomon de dosierujo de SER-video <b>fora</b>. Se INDI-servilo funkcias loke, tiam loka dosierujo povas esti elektita. Tamen, se vi estas konektita al fora INDI-servilo, tiam la dosierujo devas esti valida dosierujo en la fora dosiersistemo kie ĝi estas konservita.</p>
    <p>Registraj dosierujoj povas enhavi kelkajn ŝablonojn por igi ilin dinamikaj: </p>
    <ul>
    <li><b>_D_</b> por la dato en YYYY-MM-DD.</li>
    <li><b>_H_</b> por tempo en HH:MM:SS.</li>
    <li><b>_T_</b> por ISO8601 tempomarko.</li>
    <li><b>_F_</b> por filtrila nomo , se ekzistas.</li>
    </ul>
    </body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, selectDirB)
en: Play/Pause
eo: Ludi/Paŭzi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, recordFilenameEdit) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label)
en: <html><head/><body>
    <p>Set SER video file name. Record files may contain some patterns to make them dynamic:</p>
    <ul>
    <li><b>_D_</b> for the date in YYYY-MM-DD.</li>
    <li><b>_H_</b> for time in HH:MM:SS.</li>
    <li><b>_T_</b> for ISO8601 time stamp.</li>
    <li><b>_F_</b> for filter name, if any.</li>
    </ul>
    </body></html>
eo: <html><head/><body>
    <p>Agordi SER-videodosiernomon. Registrodosieroj povas enhavi kelkajn ŝablonojn por igi ilin dinamikaj:</p>
    <ul>
    <li><b>_D_</b> por la dato en YYYY-MM-DD.</li>
    <li><b>_H_</b> por tempo en HH:MM:SS.</li>
    <li><b>_T_</b> por tempomarko ISO8601.</li>
    <li><b>_F_</b> por filtrila nomo, se ekzistas.</li>
    </ul>
    </body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, recordFramesR) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, framesSpin)
en: Record stream until this many frames are captured
eo: Registri fluon ĝis kiam ĉi tiom da kadroj estas kaptitaj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, recordFramesR)
en: Frames:
eo: Kadroj:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, recordUntilStoppedR)
en: Record stream until manually stopped
eo: Registri rivereton ĝis mane haltigita

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, recordUntilStoppedR)
en: Until stopped
eo: Ĝis haltita

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: File name:
eo: Dosiernomo:

en: Unable to create INDI FIFO file %1
eo: Ne eblas krei INDI FIFO-dosieron %1

en: INDI server failed to start: %1
eo: INDI-servilo malsukcesis komenci: %1

en: Pre driver startup script failed with exit code: %1
eo: Antaŭ-komenca skripto malsukcesis kun elirkodo: %1

en: Driver %1 was not found on the system. Please make sure the package that provides the '%1' binary is installed.
eo: Pelilo %1 ne estis trovita en la sistemo. Bonvolu certigi, ke la pakaĵo kiu provizas la binaron '%1' estas instalita.

en: Post driver startup script failed with exit code: %1
eo: Afiŝi pelilan lanĉan skripton malsukcesis kun elirkodo: %1

en: Connection to INDI server %1:%2 terminated: %3.
eo: Konekto al INDI-servilo %1:%2 finiĝis: %3.

en: INDI Driver <b>%1</b> crashed. Restart it?
eo: INDI Pelilo <b>%1</b> paneis. Rekomenci ĝin?

en: Driver crash
eo: Pelila paneo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, recordB)
en: Start Recording
eo: Komenci Registradon

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, optionsB)
en: Recording Options...
eo: Registradaj Elektebloj...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, resetFrameB)
en: Reset Frame
eo: Restarigi Kadron

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, debayerB)
en: Toggle Debayer
eo: Baskuligi Debayer

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, collimationB)
en: Toggle Collimation Overlay
eo: Baskuligi Kolimadon

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, collimationOptionsB)
en: Collimation Overlay Options...
eo: Kolimaciaj Supermetaj Elektebloj...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, zoomLevelCombo)
en: Zoom level
eo: Zomnivelo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, NSSlider)
en: Move zoomed view Up/Down
eo: Movi zomitan vidon Supren/Malsupren

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, WESlider)
en: Move zoomed view Left/Right
eo: Movi zomitan vidon Maldekstren/Dekstren

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, targetFrameDurationSpin)
en: Video frame duration in seconds
eo: Daŭro de videokadro en sekundoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Frame(s):
eo: Kadro(j):

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, changeFPSB)
en: Apply FPS and restart stream
eo: Apliki FPS kaj rekomenci la fluon

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, avgFPS)
en: Average FPS
eo: Meza FPS

[ctx: @title:window]
en: SER Record Directory
eo: SER-Registra Adresaro

[ctx: @title:window]
en: %1 Live Video
eo: %1 Viva Video

en: Stop recording
eo: Haltigi registradon

en: Start recording
eo: Komenci registri

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, telescopeWizard)
en: Telescope Wizard
eo: Teleskopa Sorĉisto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancelB)
en: &Cancel
eo: &Nuligi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, backB)
en: &Back
eo: &Reen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, intoPageLabel)
en: Welcome to the <b>KStars Telescope Setup Wizard</b>
    <br><br>
    This Wizard will help you to connect to your telescope and control it from KStars. You will be asked to verify some basic information.
    <br>
    <br>You can get extended information on telescope support in KStars by pressing the <tt>help</tt> button at any point during the Wizard.
    <br><br>
    Please click next to continue.
eo: Bonvenon al la <b>KStars Teleskopa Agorda Sorĉisto</b>
    <br><br>
    Ĉi tiu Sorĉisto helpos vin konekti al via teleskopo kaj kontroli ĝin de KStars. Oni petos vin kontroli iujn bazajn informojn.
    <br>
    <br>Vi povas akiri plilongigitajn informojn pri teleskopa subteno en KStars premante la butonon <tt>helpo</tt> en ajna momento dum la Sorĉisto.
    <br><br>
    Bonvolu klaki apud por daŭrigi.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, modelPageLabel)
en: <h3>1. Telescope Model</h3>
    
    Please select your telescope model from the list below. Click next after selecting a model.
eo: <h3>1. Teleskopa Modelo</h3>
    
    Bonvolu elekti vian teleskopan modelon el la suba listo. Alklaku sekvan post elekto de modelo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: <b>Tip</b>
    <br>Some non-Meade telescopes support a subset of the LX200 command set. Select <tt>LX200 Basic</tt> to control such devices.
eo: <b>Konsileto</b>
    <br>Kelkaj ne-Meade-teleskopoj subtenas subaron de la komandaro LX200. Elektu <tt>LX200 Basic</tt> por kontroli tiajn aparatojn.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, telescopePageInfo)
en: <h3>2. Align Your Telescope</h3>
    
    You need to align your telescope before you can control it properly from KStars. Please refer to your telescope manual for alignment instructions.
    <br><br>
    After a successful alignment, connect your telescope's RS232 interface to your computer's serial or USB port.
    <br><br><br>Click next to continue.
eo: <h3>2. Vicigu Vian Teleskopon</h3>
    
    Vi devas vicigi vian teleskopon antaŭ ol vi povas kontroli ĝin ĝuste de KStars. Bonvolu konsulti vian teleskopan manlibron por alĝustigi instrukciojn.
    <br><br>
    Post sukcesa vicigo, konektu la RS232-interfacon de via teleskopo al la seria aŭ USB-konektejo de via komputilo.
    <br><br><br>Alklaku sekvan daŭrigi.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, localPageLabel)
en: <h3>3. Verify Local Settings</h3>
    
    Verify if the following time, date, and location settings are correct. If any of the settings are incorrect, you can correct them via the <tt>Set time</tt> and <tt>Set Location</tt> buttons.
eo: <h3>3. Kontrolu Lokajn Agordojn</h3>
    
    Konfirmu ĉu la sekvaj agordoj pri horo, dato kaj loko estas ĝustaj. Se iu el la agordoj estas malĝustaj, vi povas korekti ilin per la butonoj <tt>Agordu horon</tt> kaj <tt>Agordi Lokon</tt>.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, locationLabel)
en: <b>Location</b>
eo: <b>Loko</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, timeLabel)
en: <b>Time</b>
eo: <b>Tempo</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dateLabel)
en: <b>Date</b>
eo: <b>Dato</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, setTimeB)
en: Set Time...
eo: Agordi Tempon...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, setLocationB)
en: Set Location...
eo: Agordi Lokon...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, portPageLabel)
en: <h3>4. Determine Connection Port</h3>
    
    Enter the port number your telescope is connected to. If you only have one serial port in your computer, the port is usually <tt>/dev/ttyUSB0</tt>
    <br><br>If you are unsure about the port number, you can leave the field empty and KStars will try to scan the ports for attached telescopes. Beware that the autoscan process might take a few minutes to complete.
eo: <h3>4. Determinu Konektan Porton</h3>
    
    Enigu la konektejon al kiu via teleskopo estas konektita. Se vi havas nur unu serian konektejon en via komputilo, la konektejo estas kutime <tt>/dev/ttyUSB0</tt>
    <br><br>Se vi ne certas pri la konekteja numero, vi povas lasi la kampon malplena kaj KStars provos skani la konektejojn por fiksitaj teleskopoj. Atentu, ke la aŭtoskanado povas daŭri kelkajn minutojn por kompletigi.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, portLabel)
en: <b>Port:</b>
eo: <b>Konektejo:</b>

en: Are you sure you want to cancel?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas nuligi?

en: Please wait while KStars scan communication ports for attached telescopes.
    This process might take few minutes to complete.
eo: Bonvolu atendi dum KStars skanas komunikajn konektejojn por fiksitaj teleskopoj.
    Ĉi tiu procezo povus daŭri kelkajn minutojn por kompletigi.

en: Please wait while KStars tries to connect to your telescope...
eo: Bonvolu atendi dum KStars provas konektiĝi al via teleskopo...

en: Sorry. KStars failed to detect any attached telescopes, please check your settings and try again.
eo: Pardonu. KStars malsukcesis detekti iujn ajn fiksitajn teleskopojn, bonvolu kontroli viajn agordojn kaj provi denove.

en: Telescope Wizard completed successfully.
eo: Teleskopa Sorĉisto sukcese kompletigita.

en: Rise time: %1
eo: Leviĝotempo: %1

[ctx: the time at which an object falls below the horizon]
en: Set time: %1
eo: Malleviĝtempo: %1

en: No rise time: Circumpolar
eo: Neniu leviĝotempo: Ĉirkaŭpolusa

en: No set time: Circumpolar
eo: Neniu malleviĝtempo: Ĉirkaŭpolusa

en: No rise time: Never rises
eo: Neniu leviĝotempo: Neniam leviĝas

en: No set time: Never rises
eo: Neniu malleviĝtempo: Neniam leviĝas

en: Transit time: %1
eo: Transira tempo: %1

en: Empty sky
eo: Malplena ĉielo

[ctx: Sloan Digital Sky Survey]
en: Show SDSS Image
eo: Montri SDSS bildon

[ctx: Digitized Sky Survey]
en: Show DSS Image
eo: Montri DSS bildon

en: star
eo: stelo

en: Solar system object
eo: Sunsistema objekto

en: satellite
eo: satelito

en: Velocity: %1 km/s
eo: Rapideco: %1 km/s

en: Altitude: %1 km
eo: Alteco: %1 km

en: Range: %1 km
eo: Amplekso: %1 km

en: Center && Track
eo: Centrigi && Spuri

en: Angular Distance To...            [
eo: Angula Distanco Al... [

en: Starhop from here to...
eo: Stelsalti de ĉi tie al...

en: Copy TLE to Clipboard
eo: Kopii TLE al Tondujo

en: Remove Label
eo: Forigi Etikedon

en: Attach Label
eo: Alligi Etikedon

en: supernova
eo: supernovao

en: Select this object
eo: Elekti ĉi tiun objekton

[ctx: Show Detailed Information Dialog]
en: Details
eo: Detaloj

en: Copy Coordinates
eo: Kopii Koordinatojn

en: Remove From Observing WishList
eo: Forigi De Observanta WishList

en: Add to Observing WishList
eo: Aldoni al Observanta Dezirlisto

en: Remove Trail
eo: Forigi Vojeton

en: Add Trail
eo: Aldoni Spuron

en: View in XPlanet
eo: Rigardi en XPlanet

en: View in What's Interesting
eo: Rigardi en What's Interesting

en: Add Flag (nearby object)...
eo: Aldonu Flagon (proksima objekto)...

en: Add Flag (exactly here)...
eo: Aldoni Flagon (precize ĉi tie)...

en: Edit Flag
eo: Redakti Flagon

en: Delete Flag
eo: Forigi Flagon

en: Edit Flag...
eo: Redakti flagon...

en: Delete Flag...
eo: Forigi flagon...

en: Image Resources
eo: Bildaj Rimedoj

en: Web Links
eo: Retaj Ligiloj

en: Remove From Local Catalog
eo: Forigi De Loka Katalogo

[ctx: Move mount to target]
en: Goto
eo: Iri al

[ctx: Synchronize mount to target]
en: Sync
eo: Sinkronigi

en: Track satellite
eo: Spuri satelito

en: Goto && Set As Parking Position
eo: Iri al && Meti Kiel Parkuma Pozicio

en: Find Telescope
eo: Trovi Teleskopon

en: Stop &Tracking
eo: Hal&tigi Spuradon

en: Switch to Star Globe View (Equatorial &Coordinates)
eo: Ŝanĝi al Star Globe View (Ekvatoraj &Koordinatoj)

en: Switch to Horizontal View (Horizontal &Coordinates)
eo: Ŝanĝi al Horizontala Vido (Horizontalaj &Koordinatoj)

note: i18n: ectx: label, entry (PositionTimeBox), group (GUI)
en: Position of the time InfoBox.
eo: Pozicio de la tempo Informkesto.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PositionTimeBox), group (GUI)
en: The screen coordinates of the Time InfoBox.
eo: La ekrankoordinatoj de la Tempo-Informkesto.

note: i18n: ectx: label, entry (PositionFocusBox), group (GUI)
en: Position of the focus InfoBox.
eo: Pozicio de la fokusa Informkesto.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PositionFocusBox), group (GUI)
en: The screen coordinates of the Focus InfoBox.
eo: La ekrankoordinatoj de la Focus InfoBox.

note: i18n: ectx: label, entry (PositionGeoBox), group (GUI)
en: Position of the geographic InfoBox.
eo: Pozicio de la geografia Informkesto.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PositionGeoBox), group (GUI)
en: The screen coordinates of the Geographic Location InfoBox.
eo: La ekrankoordinatoj de la Geografia Loka Informkesto.

note: i18n: ectx: label, entry (ShadeTimeBox), group (GUI)
en: Is the time InfoBox in the "shaded" state?
eo: Ĉu la tempo Informkesto estas en la stato "ombrita"?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShadeTimeBox), group (GUI)
en: If true, the Time InfoBox will show only its top line of data.
eo: Se vera, la Tempo-Informkesto montros nur sian supran linion de datumoj.

note: i18n: ectx: label, entry (ShadeFocusBox), group (GUI)
en: Is the focus InfoBox in the "shaded" state?
eo: Ĉu la fokusa Informkesto estas en la stato "ombrita"?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShadeFocusBox), group (GUI)
en: If true, the Focus InfoBox will show only its top line of data.
eo: Se vera, la Focus InfoBox montros nur sian supran linion de datumoj.

note: i18n: ectx: label, entry (ShadeGeoBox), group (GUI)
en: Is the geographic InfoBox in the "shaded" state?
eo: Ĉu la geografia Informkesto estas en la stato "ombrita"?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShadeGeoBox), group (GUI)
en: If true, the Geographic Location InfoBox will show only its top line of data.
eo: Se vera, la Geografia Loka Informkesto montros nur sian supran linion de datumoj.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowInfoBoxes), group (GUI)
en: Meta-option to toggle display of all InfoBoxes
eo: Meta-elekteblo por ŝanĝi la montradon de ĉiuj Informkestoj

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowInfoBoxes), group (GUI)
en: Toggles display of all three InfoBoxes.
eo: Ŝaltas la montradon de ĉiuj tri Informkestoj.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowTimeBox), group (GUI)
en: Display the time InfoBox?
eo: Ĉu montri la tempan Informkesto?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowTimeBox), group (GUI)
en: Toggles display of the Time InfoBox.
eo: Ŝaltas ekranon de la Tempo-Informkesto.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowFocusBox), group (GUI)
en: Display the focus InfoBox?
eo: Ĉu montri la fokusan Informkeston?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowFocusBox), group (GUI)
en: Toggles display of the Focus InfoBox.
eo: Ŝaltas ekranon de la Fokusa Informkesto.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowGeoBox), group (GUI)
en: Display the geographic InfoBox?
eo: Ĉu montri la geografian Informkeston?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowGeoBox), group (GUI)
en: Toggles display of the Geographic Location InfoBox.
eo: Ŝaltas la montradon de la Geografia Loka Informkesto.

note: i18n: ectx: label, entry (StickyTimeBox), group (GUI) i18n: ectx: label, entry (StickyFocusBox), group (GUI)
en: Time InfoBox anchor flag
eo: Time InfoBox ankroflago

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (StickyTimeBox), group (GUI)
en: Is the Time InfoBox anchored to a window edge? 0 = not anchored; 1 = anchored to right edge; 2 = anchored to bottom edge; 3 = anchored to bottom and right edges.
eo: Ĉu la Tempo-Informkesto estas ankrita al fenestrorando? 0 = ne ankrita; 1 = ankrita al dekstra rando; 2 = ankrita al malsupra rando; 3 = ankrita al malsupraj kaj dekstraj randoj.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (StickyFocusBox), group (GUI)
en: Is the Focus InfoBox anchored to a window edge? 0 = not anchored; 1 = anchored to right edge; 2 = anchored to bottom edge; 3 = anchored to bottom and right edges.
eo: Ĉu la Fokusa Informkesto estas ankrita al fenestrorando? 0 = ne ankrita; 1 = ankrita al dekstra rando; 2 = ankrita al malsupra rando; 3 = ankrita al malsupraj kaj dekstraj randoj.

note: i18n: ectx: label, entry (StickyGeoBox), group (GUI)
en: Geographic InfoBox anchor flag
eo: Geografia InfoBox ankroflago

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (StickyGeoBox), group (GUI)
en: Is the Geographic Location InfoBox anchored to a window edge? 0 = not anchored; 1 = anchored to right edge; 2 = anchored to bottom edge; 3 = anchored to bottom and right edges.
eo: Ĉu la Geografia Loka Informkesto estas ankrita al fenestrorando? 0 = ne ankrita; 1 = ankrita al dekstra rando; 2 = ankrita al malsupra rando; 3 = ankrita al malsupraj kaj dekstraj randoj.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowStatusBar), group (GUI)
en: Display the statusbar?
eo: Ĉu montri la statusbreton?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowStatusBar), group (GUI)
en: Toggle display of the status bar.
eo: Baskuligi vidigon de la statusbreto.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowAltAzField), group (GUI)
en: Display Alt/Az coordinates in the statusbar?
eo: Ĉu montri Alt/Az-koordinatojn en la statusbreto?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowAltAzField), group (GUI)
en: Toggle display of the Horizontal coordinates of the mouse cursor in the status bar.
eo: Baskuligi montradon de la Horizontalaj koordinatoj de la muskursoro en la statusbreto.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowRADecField), group (GUI)
en: Display RA/Dec coordinates in the statusbar?
eo: Ĉu montri RA/Dec-koordinatojn en la statusbreto?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowRADecField), group (GUI)
en: Toggle display of the Equatorial coordinates of the mouse cursor at the current epoch in the status bar.
eo: Baskuligi montradon de la Ekvatoraj koordinatoj de la muskursoro ĉe la nuna epoko en la statusbreto.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowJ2000RADecField), group (GUI)
en: Display J2000.0 RA/Dec coordinates in the statusbar?
eo: Ĉu montri J2000.0 RA/Dec-koordinatojn en la statusbreto?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowJ2000RADecField), group (GUI)
en: Toggle display of the Equatorial coordinates of the mouse cursor at the standard epoch in the status bar.
eo: Baskuligi montradon de la Ekvatoraj koordinatoj de la muskursoro ĉe la norma epoko en la statusbreto.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSensorFOV), group (GUI)
en: Display CCD sensor angular size on the sky map?
eo: Ĉu montri CCD-sensilon angula grandeco sur la ĉiela mapo?

note: i18n: ectx: label, entry (WindowWidth), group (GUI)
en: Width of main window, in pixels
eo: Larĝo de ĉefa fenestro, en rastrumeroj

note: i18n: ectx: label, entry (WindowHeight), group (GUI)
en: Height of main window, in pixels
eo: Alteco de ĉefa fenestro, en rastrumeroj

note: i18n: ectx: label, entry (RunStartupWizard), group (GUI)
en: Run Startup Wizard when KStars launches?
eo: Ĉu ruli Startup Wizard kiam KStars lanĉos?

note: i18n: ectx: label, entry (CurrentTheme), group (GUI)
en: Current application theme
eo: Aktuala aplikaĵa etoso

note: i18n: ectx: label, entry (CatalogFile), group (Catalogs)
en: Filenames of defined custom object catalogs.
eo: Dosiernomoj de difinitaj propraj objektokatalogoj.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CatalogFile), group (Catalogs)
en: List of the filenames of custom object catalogs.
eo: Listo de la dosiernomoj de propraj objektokatalogoj.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCatalog), group (Catalogs)
en: List of toggles for displaying custom object catalogs.
eo: Listo de baskuloj por montri proprajn objektokatalogojn.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowCatalog), group (Catalogs)
en: List of integers toggling display of each custom object catalog (any nonzero value indicates the objects in that catalog will be displayed).
eo: Listo de entjeroj ŝanĝantaj ekranon de ĉiu propra objektokatalogo (ĉiu ajn nenula valoro indikas ke la objektoj en tiu katalogo estos montrata).

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCatalogNames), group (Catalogs)
en: List for displaying custom object catalogs.
eo: Listo por montri proprajn objektokatalogojn.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowCatalogNames), group (Catalogs)
en: List of names for which custom catalogs are to be displayed.
eo: Listo de nomoj por kiuj propraj katalogoj estas montrotaj.

note: i18n: ectx: label, entry (ResolveNamesOnline), group (Catalogs)
en: Resolve names using online services.
eo: Solvi nomojn uzante retajn servojn.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ResolveNamesOnline), group (Catalogs)
en: Names of objects entered into the find dialog are resolved using online services and stored in the database. This option also toggles the display of such resolved objects on the sky map.
eo: Nomoj de objektoj enigitaj en la trovi dialogon estas solvitaj per interretaj servoj kaj konservitaj en la datumbazo. Ĉi tiu elekteblo ankaŭ ŝanĝas la montradon de tiaj solvitaj objektoj sur la ĉielmapo.

note: i18n: ectx: label, entry (DSOCachePercentage), group (Catalogs)
en: Percentage of the sky to cache DSOs for.
eo: Procento de la ĉielo por konservi DSOojn.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DSOCachePercentage), group (Catalogs)
en: The DSOs are loaded from a sqlite database and
             cached in memory. This setting regulates how much of the DSOs
             will be cached. Turning this value up yields better
             performance at the cost of memory.
eo: La DSO-oj estas ŝargitaj el sqlite-datumbazo kaj
     konservitaj en memoro. Ĉi tiu agordo reguligas kiom da DSO-oj
     estos konservita en kaŝmemoro. Pliigi ĉi tiun valoron donas pli bonan
     rendimenton koste de memoro.

note: i18n: ectx: label, entry (DSOMinZoomFactor), group (Catalogs)
en: Minimum zoom level to render DeepSkyObjects.
eo: Minimuma zomnivelo por bildi DeepSkyObjects.

note: i18n: ectx: label, entry (DSOCatalogFilename), group (Catalogs)
en: The filename of the DSO catalog.
eo: La dosiernomo de la DSO-katalogo.

note: i18n: ectx: label, entry (DSODefaultCatalogFilename), group (Catalogs)
en: The filename of the default DSO catalog (OpenNGC).
eo: La dosiernomo de la defaŭlta DSO-katalogo (OpenNGC).

note: i18n: ectx: label, entry (INDIWindowWidth), group (indi)
en: INDI window width
eo: INDI fenestrolarĝo

note: i18n: ectx: label, entry (INDIWindowHeight), group (indi)
en: INDI window height
eo: INDI fenestro alteco

note: i18n: ectx: label, entry (useGeographicUpdate), group (indi)
en: Automatically updates geographic location?
eo: Ĉu aŭtomate ĝisdatigas geografian lokon?

note: i18n: ectx: label, entry (useTimeUpdate), group (indi)
en: Automatically updates time and date?
eo: Ĉu aŭtomate ĝisdatigas tempon kaj daton?

note: i18n: ectx: label, entry (independentWindowINDI), group (indi)
en: Make INDI Control Panel window independent of KStars main window
eo: Igi INDI-Stirpanelan fenestron sendependa de KStars-ĉeffenestro

note: i18n: ectx: label, entry (showTargetCrosshair), group (indi)
en: Draw crosshairs at telescope position in the sky map?
eo: Ĉu desegni retkrucilojn ĉe teleskoppozicio sur la ĉielmapo?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (showTargetCrosshair), group (indi)
en: Toggle display of crosshairs centered at telescope's pointed position in the KStars sky map.
eo: Baskuligi vidigon de kruchaloj centritaj ĉe la pinta pozicio de teleskopo en la ĉielmapo de KStars.

note: i18n: ectx: label, entry (showINDIMessages), group (indi)
en: Display INDI messages in the statusbar?
eo: Ĉu montri INDI-mesaĝojn en la statusbreto?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (showINDIMessages), group (indi)
en: Toggle display of INDI messages in the KStars statusbar.
eo: Baskuligi montradon de INDI-mesaĝoj en la statusbreto de KStars.

note: i18n: ectx: label, entry (showINDIwindowInitially), group (indi)
en: Show the INDI window on startup?
eo: Ĉu montri la INDI-fenestron je startigo?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (showINDIwindowInitially), group (indi)
en: Show the INDI window when starting EKOS.
eo: Montri la INDI-fenestron je startigo de EKOS.

note: i18n: ectx: label, entry (SaveFocusImages), group (indi)
en: Save autofocus images on disk?
eo: Ĉu konservi aŭtomatajn fokusajn bildojn sur disko?

note: i18n: ectx: label, entry (messageNotificationINDI), group (indi)
en: INDI message notifications
eo: INDI-mesaĝoj sciigoj

note: i18n: ectx: label, entry (timeSource), group (indi)
en: Master source for time (KStars, Mount, or INDI Device)
eo: Mastra fonto por tempo (KStars, Muntaĵo aŭ INDI-Aparato)

note: i18n: ectx: label, entry (locationSource), group (indi)
en: Master source for location (KStars, Mount, or INDI Device)
eo: Mastra fonto por loko (KStars, Muntaĵo aŭ INDI-Aparato)

note: i18n: ectx: label, entry (useExternalSkyMap), group (indi)
en: Use an external planetarium software to control mount slews and syncs.
eo: Uzu eksteran planetarioprogramaron por regi slew-ojn kaj sync-ojn de muntaĵo.

note: i18n: ectx: label, entry (fitsDir), group (indi)
en: FITS Default directory
eo: FITS Defaŭlta dosierujo

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (fitsDir), group (indi)
en: The default location of saved FITS files
eo: La defaŭlta loko de konservitaj FITS-dosieroj

note: i18n: ectx: label, entry (serverTransferBufferSize), group (indi)
en: INDI Server Transfer Buffer
eo: INDI Servila Transiga Bufro

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (serverTransferBufferSize), group (indi)
en: Allows drivers to queue buffers not exceeding this size in MB
eo: Permesas al peliloj vicigi bufrojn ne superantajn ĉi tiun grandecon en MB

note: i18n: ectx: label, entry (serverPortStart), group (indi)
en: INDI Server Start Port
eo: INDI Server Start Konektejo

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (serverPortStart), group (indi)
en: INDI server will attempt to bind with ports starting from this port
eo: INDI-servilo provos ligi kun konektejoj ekde ĉi tiu konektejo

note: i18n: ectx: label, entry (serverPortEnd), group (indi)
en: INDI Server Final Port
eo: INDI Servilo Fina Konektejo

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (serverPortEnd), group (indi)
en: INDI server will attempt to bind with ports ending with this port
eo: INDI-servilo provos ligi kun konektejoj finiĝantaj per ĉi tiu konektejo

note: i18n: ectx: label, entry (indiServer), group (indi) i18n: ectx: whatsthis, entry (indiServer), group (indi)
en: PATH to indiserver binary
eo: PATH al indiservilo duuma

note: i18n: ectx: label, entry (INDIHubAgent), group (indi) i18n: ectx: whatsthis, entry (INDIHubAgent), group (indi)
en: PATH to indihub-agent binary
eo: PATH al indihub-agent duuma

note: i18n: ectx: label, entry (indiServerIsInternal), group (indi)
en: Internal or External INDI Server?
eo: Ĉu Interna aŭ Ekstera INDI-Servilo?

note: i18n: ectx: label, entry (indiDriversDir), group (indi) i18n: ectx: whatsthis, entry (indiDriversDir), group (indi)
en: PATH to indi drivers directory
eo: PATH al dosierujo de indi-peliloj

note: i18n: ectx: label, entry (indiDriversAreInternal), group (indi)
en: Internal or External Astrometry Solver?
eo: Ĉu Interna aŭ Ekstera Astrometria Solvilo?

note: i18n: ectx: label, entry (streamWindowWidth), group (indi)
en: Video streaming window width
eo: Larĝo de fenestro de video streaming

note: i18n: ectx: label, entry (streamWindowHeight), group (indi)
en: Video streaming window height
eo: Video streaming fenestro alteco

note: i18n: ectx: label, entry (INDIMountLogging), group (indi)
en: Enable INDI Mount logging
eo: Ebligi la protokoladon de INDI-Muntaĵo

note: i18n: ectx: label, entry (INDIFocuserLogging), group (indi)
en: Enable INDI Focuser logging
eo: Ebligi la protokoladon de INDI Focuser

note: i18n: ectx: label, entry (INDICCDLogging), group (indi)
en: Enable INDI CCD logging
eo: Ebligi INDI CCD-protokoladon

note: i18n: ectx: label, entry (INDIFilterWheelLogging), group (indi)
en: Enable INDI Filter Wheel logging
eo: Ebligi la protokoladon de INDI Filtrila Rado

note: i18n: ectx: label, entry (INDIDomeLogging), group (indi)
en: Enable INDI Dome logging
eo: Ebligi INDI Dome-protokoladon

note: i18n: ectx: label, entry (INDIDetectorLogging), group (indi)
en: Enable INDI Detector logging
eo: Ebligi la protokoladon de INDI Detektilo

note: i18n: ectx: label, entry (INDIWeatherLogging), group (indi)
en: Enable INDI Weather logging
eo: Ebligi INDI Veterprotokoladon

note: i18n: ectx: label, entry (INDIAuxiliaryLogging), group (indi)
en: Enable INDI Auxiliary logging
eo: Ebligi INDI Helpprotokoladon

note: i18n: ectx: label, entry (INDIRotatorLogging), group (indi)
en: Enable INDI Rotator logging
eo: Ebligi INDI Rotaciil-protokoladon

note: i18n: ectx: label, entry (INDIGPSLogging), group (indi)
en: Enable INDI GPS logging
eo: Ebligi INDI GPS-protokoladon

note: i18n: ectx: label, entry (INDIAOLogging), group (indi)
en: Enable INDI Adaptive Optics logging
eo: Ebligi la protokoladon de INDI Adaptive Optics

note: i18n: ectx: label, entry (CityName), group (Location)
en: City name of geographic location.
eo: Urbonomo de geografia loko.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CityName), group (Location)
en: The City name of the current geographic location.
eo: La Urbonomo de la nuna geografia loko.

note: i18n: ectx: label, entry (ProvinceName), group (Location)
en: Province name of geographic location.
eo: Provinco nomo de geografia loko.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ProvinceName), group (Location)
en: The Province name of the current geographic location. This is the name of the state for locations in the U. S.
eo: La Provinco nomo de la nuna geografia loko. Ĉi tiu estas la nomo de la ŝtato por lokoj en Usono.

note: i18n: ectx: label, entry (CountryName), group (Location)
en: Country name of geographic location.
eo: Landnomo de geografia loko.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CountryName), group (Location)
en: The Country name of the current geographic location.
eo: La Landnomo de la nuna geografia loko.

note: i18n: ectx: label, entry (Longitude), group (Location)
en: Geographic Longitude, in degrees.
eo: Geografia Longitudo, en gradoj.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Longitude), group (Location)
en: The longitude of the current geographic location, in decimal degrees.
eo: La longitudo de la nuna geografia loko, en decimalaj gradoj.

note: i18n: ectx: label, entry (Latitude), group (Location)
en: Geographic Latitude, in degrees.
eo: Geografia Latitudo, en gradoj.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Latitude), group (Location)
en: The latitude of the current geographic location, in decimal degrees.
eo: La latitudo de la nuna geografia loko, en decimalaj gradoj.

note: i18n: ectx: label, entry (Elevation), group (Location)
en: Elevation above sea level of geographic location, in meters.
eo: Alteco super marnivelo de geografia loko, en metroj.

note: i18n: ectx: label, entry (TimeZone), group (Location)
en: Time Zone offset of geographic location, in hours.
eo: Horzona kompenso de geografia loko, en horoj.

note: i18n: ectx: label, entry (DST), group (Location)
en: Two-letter code for daylight savings time rule used by geographic location.
eo: Dulitera kodo por la regulo de la somera tempo uzata laŭ geografia loko.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DST), group (Location)
en: Two-letter code that determines the dates on which daylight savings time begins and ends (you can view the rules by pressing the "Explain DST Rules" button in the Geographic Location window).
eo: Dulitera kodo, kiu determinas la datojn en kiuj komenciĝas kaj finiĝas la somera tempo (vi povas vidi la regulojn premante la butonon "Klarigi DST-Regulojn" en la fenestro Geografia Loko).

note: i18n: ectx: label, entry (UseAnimatedSlewing), group (View)
en: Use animated slewing effects when changing focus position?
eo: Ĉu vi uzas viglajn svingajn efikojn kiam vi ŝanĝas fokusan pozicion?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseAnimatedSlewing), group (View)
en: If true, focus changes will cause the sky to visibly spin to the new position. Otherwise, the display will "snap" instantly to the new position.
eo: Se veras, fokusaj ŝanĝoj igos la ĉielon videble turniĝi al la nova pozicio. Alie, la ekrano "klaki" tuj al la nova pozicio.

note: i18n: ectx: label, entry (LeftClickSelectsObject), group (View)
en: Select objects on left click?
eo: Ĉu elekti objektojn per maldekstra klako?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (LeftClickSelectsObject), group (View)
en: If true, clicking on the skymap will select the closest object and highlights it.
eo: Se vera, klakante sur la ĉielmapo elektos la plej proksiman objekton kaj reliefigos ĝin.

note: i18n: ectx: label, entry (DefaultCursor), group (View)
en: Select default Skymap cursor?
eo: Ĉu elekti defaŭltan Skymap-kursoron?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultCursor), group (View)
en: Type of cursor when exploring the sky map.
eo: Tipo de kursoro dum esplorado de la ĉielmapo.

note: i18n: ectx: label, entry (FOVNames), group (View)
en: Name of selected FOV indicators
eo: Nomo de elektitaj FOV-indikiloj

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FOVNames), group (View)
en: The names of the currently selected field-of-view indicators. The list of defined FOV indicator names is listed in the "Settings|FOV Symbols" menu.
eo: La nomoj de la nuntempe elektitaj vidkampaj indikiloj. La listo de difinitaj FOV-indikilaj nomoj estas listigita en la menuo "Agordoj|FOV-Simboloj".

note: i18n: ectx: label, entry (FadePlanetTrails), group (View)
en: Fade planet trails to background color?
eo: Ĉu dissolvi planedospurojn al fonkoloro?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FadePlanetTrails), group (View)
en: If true, trails attached to solar system bodies will fade into the background sky color.
eo: Se veras, spuroj alkroĉitaj al sunsistemaj korpoj velkos en la fonan ĉielkoloron.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusRA), group (View)
en: Right Ascension of focus position
eo: Ĝusta Ĉieliro de fokusa pozicio

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusRA), group (View)
en: The right ascension of the initial focus position of the sky map, in decimal hours. This value is volatile; it is reset whenever the program shuts down.
eo: La dekstra ĉieliro de la komenca fokuspozicio de la ĉielmapo, en decimalaj horoj. Ĉi tiu valoro estas volatila; ĝi estas rekomencigita kiam ajn la programo malŝaltas.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusDec), group (View)
en: Declination of focus position
eo: Deklinacio de fokusa pozicio

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusDec), group (View)
en: The declination of the initial focus position of the sky map, in decimal degrees. This value is volatile; it is reset whenever the program shuts down.
eo: La deklinacio de la komenca fokuspozicio de la ĉielmapo, en decimalaj gradoj. Ĉi tiu valoro estas volatila; ĝi estas rekomencigita kiam ajn la programo malŝaltas.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusObject), group (View)
en: Name of focused object
eo: Nomo de fokusita objekto

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusObject), group (View)
en: The name of the object that should be centered and tracked on startup. If no object should be centered, set to "nothing". This value is volatile; it is reset whenever the program shuts down.
eo: La nomo de la objekto, kiu devus esti centrita kaj spurita dum ekfunkciigo. Se neniu objekto devas esti centrita, agordu al "nenio". Ĉi tiu valoro estas volatila; ĝi estas rekomencigita kiam ajn la programo malŝaltas.

note: i18n: ectx: label, entry (IsTracking), group (View)
en: Is tracking engaged?
eo: Ĉu spurado estas engaĝita?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (IsTracking), group (View)
en: True if the skymap should track on its initial position on startup. This value is volatile; it is reset whenever the program shuts down.
eo: Vera se la ĉielmapo devus spuri sian komencan pozicion dum ekfunkciigo. Ĉi tiu valoro estas volatila; ĝi estas rekomencigita kiam ajn la programo malŝaltas.

note: i18n: ectx: label, entry (HideOnSlew), group (View)
en: Hide objects while moving?
eo: Ĉu kaŝi objektojn dum moviĝado?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HideOnSlew), group (View)
en: Toggle whether KStars should hide some objects while the display is moving, for smoother motion.
eo: Baskuligi ĉu KStars devus kaŝi kelkajn objektojn dum kiam la ekrano moviĝas, por pli glata moviĝo.

note: i18n: ectx: label, entry (HideCBounds), group (View) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_HideCBounds)
en: Hide constellation boundaries while moving?
eo: Ĉu kaŝi konstelaciajn limojn dum moviĝado?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HideCBounds), group (View)
en: Toggle whether constellation boundaries are hidden while the display is in motion.
eo: Baskuligi ĉu konstelaciaj limoj estas kaŝitaj dum kiam la ekrano moviĝas.

note: i18n: ectx: label, entry (HideCLines), group (View) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_HideCLines)
en: Hide constellation lines while moving?
eo: Ĉu kaŝi konstelaciajn liniojn dum moviĝado?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HideCLines), group (View)
en: Toggle whether constellation lines are hidden while the display is in motion.
eo: Baskuligi ĉu konstelaciaj linioj estas kaŝitaj dum kiam la ekrano moviĝas.

note: i18n: ectx: label, entry (SkyCulture), group (View)
en: Sky culture
eo: Ĉiela kulturo

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SkyCulture), group (View)
en: Choose sky culture.
eo: Elekti ĉielkulturon.

note: i18n: ectx: label, entry (HideCNames), group (View) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_HideCNames)
en: Hide constellation names while moving?
eo: Ĉu kaŝi konstelaciajn nomojn dum moviĝado?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HideCNames), group (View)
en: Toggle whether constellation names are hidden while the display is in motion.
eo: Baskuligi ĉu konstelaciaj nomoj estas kaŝitaj dum kiam la ekrano moviĝas.

note: i18n: ectx: label, entry (HideGrids), group (View) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_HideGrids)
en: Hide coordinate grids while moving?
eo: Ĉu kaŝi koordinatajn kradojn dum moviĝado?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HideGrids), group (View)
en: Toggle whether the coordinate grids are hidden while the display is in motion.
eo: Baskuligi ĉu la koordinataj kradoj estas kaŝitaj dum kiam la ekrano moviĝas.

note: i18n: ectx: label, entry (HideMilkyWay), group (View)
en: Hide Milky Way contour while moving?
eo: Ĉu kaŝi LaktoVojan konturon dum moviĝado?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HideMilkyWay), group (View)
en: Toggle whether the Milky Way contour is hidden while the display is in motion.
eo: Baskuligi ĉu la konturo de Lakta Vojo estas kaŝita dum kiam la ekrano moviĝas.

note: i18n: ectx: label, entry (HideOther), group (View)
en: Hide extra objects while moving?
eo: Ĉu kaŝi kromajn objektojn dum moviĝado?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HideOther), group (View)
en: Toggle whether extra objects are hidden while the display is in motion.
eo: Baskuligi ĉu kromaj objektoj estas kaŝitaj dum kiam la ekrano moviĝas.

note: i18n: ectx: label, entry (HidePlanets), group (View)
en: Hide solar system objects while moving?
eo: Ĉu kaŝi sunsistemajn objektojn dum moviĝado?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HidePlanets), group (View)
en: Toggle whether solar system objects are hidden while the display is in motion.
eo: Baskuligi ĉu sunsistemaj objektoj estas kaŝitaj dum kiam la ekrano moviĝas.

note: i18n: ectx: label, entry (HideStars), group (View) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_HideStars)
en: Hide faint stars while moving?
eo: Ĉu kaŝi malfortajn stelojn dum moviĝado?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HideStars), group (View)
en: Toggle whether faint stars are hidden while the display is in motion.
eo: Baskuligi ĉu malfortaj steloj estas kaŝitaj dum kiam la ekrano moviĝas.

note: i18n: ectx: label, entry (HideLabels), group (View)
en: Hide object name labels while moving?
eo: Ĉu kaŝi objektonomajn etikedojn dum moviĝado?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HideLabels), group (View)
en: Toggle whether name labels are hidden while the display is in motion.
eo: Baskuligi ĉu nomaj etikedoj estas kaŝitaj dum kiam la ekrano moviĝas.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowAsteroids), group (View)
en: Draw asteroids in the sky map?
eo: Ĉu desegni asteroidojn sur la ĉiela mapo?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowAsteroids), group (View)
en: Toggle whether asteroids are drawn in the sky map.
eo: Baskuligi ĉu asteroidoj estas desegnitaj sur la ĉielmapo.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowAsteroidNames), group (View)
en: Label asteroid names in the sky map?
eo: Ĉu etikedi nomojn de asteroidoj en la ĉielmapo?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowAsteroidNames), group (View)
en: Toggle whether asteroid name labels are drawn in the sky map.
eo: Baskuligi ĉu asteroidaj nometikedoj estas desegnitaj en la ĉielmapo.

note: i18n: ectx: label, entry (OrbitalElementsAutoUpdate), group (View)
en: Update orbital elements for comets and asteroids from online sources on startup.
eo: Ĝisdatigi enorbitajn elementojn por kometoj kaj asteroidoj de interretaj fontoj dum ekfunkciigo.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowComets), group (View)
en: Draw comets in the sky map?
eo: Ĉu desegni kometojn sur la ĉiela mapo?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowComets), group (View)
en: Toggle whether comets are drawn in the sky map.
eo: Baskuligi ĉu kometoj estas desegnitaj sur la ĉielmapo.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCometComas), group (View)
en: Draw comet comas in the sky map?
eo: Ĉu desegni kometan komatojn sur la ĉiela mapo?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowCometComas), group (View)
en: Toggle whether comet comas are drawn in the sky map.
eo: Baskuligi ĉu kometaj komatoj estas desegnitaj sur la ĉielmapo.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCometNames), group (View)
en: Label comet names in the sky map?
eo: Ĉu etikedi nomojn de kometoj en la ĉielmapo?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowCometNames), group (View)
en: Toggle whether comet name labels are drawn in the sky map.
eo: Baskuligi ĉu kometnomaj etikedoj estas desegnitaj en la ĉielmapo.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSupernovae), group (View)
en: Draw supernovae in the sky map?
eo: Ĉu desegni supernovaojn sur la ĉiela mapo?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowSupernovae), group (View)
en: Toggle whether supernovae are drawn in the sky map.
eo: Baskuligi ĉu supernovaoj estas desegnitaj en la ĉielmapo.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSupernovaNames), group (View)
en: Label Supernova Names in the sky map?
eo: Ĉu etikedi Supernovajn Nomojn sur la ĉiela mapo?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowSupernovaNames), group (View)
en: Toggle whether supernova name labels are drawn in the sky map.
eo: Baskuligi ĉu supernovaj nometikedoj estas desegnitaj en la ĉielmapo.

note: i18n: ectx: label, entry (MagnitudeLimitShowSupernovae), group (View)
en: Set magnitude limit for supernovae to be shown on the skymap
eo: Meti magnitudlimon por supernovaoj montritaj sur la ĉielmapo

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MagnitudeLimitShowSupernovae), group (View)
en: Set magnitude limit for supernovae to be shown on the skymap.
eo: Meti magnitudlimon por supernovaoj montritaj sur la ĉielmapo.

note: i18n: ectx: label, entry (SupernovaDetectionAge), group (View) i18n: ectx: label, entry (SupernovaDownloadUrl), group (View)
en: Maximum days passed since detection
eo: Maksimumaj tagoj pasintaj ekde detekto

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SupernovaDetectionAge), group (View) i18n: ectx: whatsthis, entry (SupernovaDownloadUrl), group (View)
en: Maximum days passed since detection.
eo: Maksimumaj tagoj pasintaj ekde detekto.

note: i18n: ectx: label, entry (LimitSupernovaeByZoom), group (View)
en: Limit Supernovae by zoom limit
eo: Limigi Supernovaojn laŭ zomlimo

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (LimitSupernovaeByZoom), group (View)
en: Limit Supernovae by zoom limit.
eo: Limigi Supernovaojn laŭ zomlimo.

note: i18n: ectx: label, entry (SupernovaeHostOnly), group (View)
en: Show only supernovae with host
eo: Montri nur supernovaojn kun gastiganto

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SupernovaeHostOnly), group (View)
en: Show only supernovae for which a host galaxy is given.
eo: Montri nur supernovaojn por kiuj gastiganta galaksio estas donita.

note: i18n: ectx: label, entry (SupernovaeClassifiedOnly), group (View)
en: Show only classified supernovae?
eo: Ĉu montri nur klasitajn supernovaojn?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SupernovaeClassifiedOnly), group (View)
en: Show only classified supernovae where the supernova type is given.
eo: Montri nur klasitajn supernovaojn kie la supernovaotipo estas donita.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSupernovaAlerts), group (View)
en: Show supernova alerts?
eo: Ĉu montri atentigojn pri supernovao?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowSupernovaAlerts), group (View)
en: Toggle supernova alerts.
eo: Baskuligi atentigojn pri supernovao.

note: i18n: ectx: label, entry (MagnitudeLimitAlertSupernovae), group (View)
en: Set magnitude limit for supernovae to be alerted
eo: Meti magnitudlimon por ke supernovaoj estu avertitaj

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MagnitudeLimitAlertSupernovae), group (View)
en: Set magnitude limit for supernovae to be alerted.
eo: Meti magnitudlimon por avertitaj supernovaoj.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCBounds), group (View)
en: Draw constellation boundaries in the sky map?
eo: Ĉu desegni konstelaciajn limojn sur la ĉiela mapo?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowCBounds), group (View)
en: Toggle whether constellation boundaries are drawn in the sky map.
eo: Baskuligi ĉu konstelaciaj limoj estas desegnitaj en la ĉielmapo.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowHighlightedCBound), group (View)
en: Highlight the central constellation boundary in the sky map?
eo: Ĉu emfazi la centran konstelacian limon en la ĉielmapo?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowHighlightedCBound), group (View)
en: Toggle whether constellation boundary containing the central focus point is highlighted in the sky map.
eo: Baskuligi ĉu konstelacia limo enhavanta la centran fokuspunkton estas elstarigita en la ĉielmapo.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCLines), group (View)
en: Draw constellation lines in the sky map?
eo: Ĉu desegni konstelaciajn liniojn sur la ĉiela mapo?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowCLines), group (View)
en: Toggle whether constellation lines are drawn in the sky map.
eo: Baskuligi ĉu konstelaciaj linioj estas desegnitaj en la ĉielmapo.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowConstellationArt), group (View)
en: Draw constellation art in the sky map?
eo: Ĉu desegni konstelacian arton sur la ĉiela mapo?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowConstellationArt), group (View)
en: Toggle whether constellation art drawn in the sky map.
eo: Baskuligi ĉu konstelacia arto desegniĝu sur la ĉiela mapo.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCNames), group (View)
en: Draw constellation names in the sky map?
eo: Ĉu desegni konstelaciajn nomojn sur la ĉiela mapo?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowCNames), group (View)
en: Toggle whether constellation name labels are drawn in the sky map.
eo: Baskuligi ĉu konstelaciaj nometikedoj estas desegnitaj en la ĉielmapo.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowDeepSky), group (View)
en: Draw "deep sky" objects in the sky map?
eo: Ĉu desegni objektojn de "profunda ĉielo" en la ĉiela mapo?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowDeepSky), group (View)
en: Toggle whether deep-sky objects are drawn in the sky map.
eo: Baskuligi ĉu profundaĉielaj objektoj estas desegnitaj en la ĉielmapo.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowEcliptic), group (View)
en: Draw ecliptic line in the sky map?
eo: Ĉu desegni ekliptikan linion sur la ĉiela mapo?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowEcliptic), group (View)
en: Toggle whether the ecliptic line is drawn in the sky map.
eo: Baskuligi ĉu la ekliptika linio estas desegnita en la ĉielmapo.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowEquator), group (View)
en: Draw equator line in the sky map?
eo: Ĉu desegni ekvatoran linion sur la ĉiela mapo?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowEquator), group (View)
en: Toggle whether the equator line is drawn in the sky map.
eo: Baskuligi ĉu la ekvatora linio estas desegnita en la ĉielmapo.

note: i18n: ectx: label, entry (AutoSelectGrid), group (View) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AutoSelectGrid)
en: Draw grids according to active coordinate system?
eo: Ĉu desegni kradojn laŭ aktiva koordinatsistemo?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AutoSelectGrid), group (View)
en: Coordinate grids will automatically change according to active coordinate system.
eo: Koordinataj kradoj aŭtomate ŝanĝiĝos laŭ aktiva koordinatsistemo.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowEquatorialGrid), group (View)
en: Draw equatorial coordinate grid in the sky map?
eo: Ĉu desegni ekvatoran koordinatan kradon en la ĉielmapo?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowEquatorialGrid), group (View)
en: Toggle whether the equatorial coordinate grid is drawn in the sky map.
eo: Baskuligi ĉu la ekvatora koordinata krado estas desegnita en la ĉielmapo.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowHorizontalGrid), group (View)
en: Draw horizontal coordinate grid in the sky map?
eo: Ĉu desegni horizontalan koordinatan kradon en la ĉielmapo?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowHorizontalGrid), group (View)
en: Toggle whether the horizontal coordinate grid is drawn in the sky map.
eo: Baskuligi ĉu la horizontala koordinata krado estas desegnita en la ĉielmapo.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowLocalMeridian), group (View)
en: Draw local meridian line in the sky map?
eo: Ĉu desegni lokan meridianan linion sur la ĉielmapo?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowLocalMeridian), group (View)
en: Toggle whether the local meridian line is drawn in the sky map.
eo: Baskuligi ĉu la loka meridiana linio estas desegnita en la ĉielmapo.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowGround), group (View)
en: Draw opaque ground in the sky map?
eo: Ĉu desegni maldiafanan grundon sur la ĉiela mapo?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowGround), group (View)
en: Toggle whether the region below the horizon is opaque.
eo: Baskuligi ĉu la regiono sub la horizonto estas maldiafana.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowHorizon), group (View)
en: Draw horizon line in the sky map?
eo: Ĉu desegni horizontlinion sur la ĉielmapo?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowHorizon), group (View)
en: Toggle whether the horizon line is drawn in the sky map.
eo: Baskuligi ĉu la horizontlinio estas desegnita en la ĉielmapo.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowFlags), group (View)
en: Draw flags in the sky map?
eo: Ĉu desegni flagojn sur la ĉiela mapo?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowFlags), group (View)
en: Toggle whether flags are drawn in the sky map.
eo: Baskuligi ĉu flagoj estas desegnitaj en la ĉielmapo.

note: i18n: ectx: label, entry (SimulateDaytime), group (View)
en: Simulate daytime?
eo: Ĉu simuli datotempon?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SimulateDaytime), group (View)
en: If checked, sky will be bright during the daytime.
eo: Se markite, ĉielo estos hela dum tago.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowOther), group (View)
en: Draw extra deep-sky objects in the sky map?
eo: Ĉu desegni ekstrajn profundaĉielajn objektojn en la ĉielmapo?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowOther), group (View)
en: Toggle whether extra objects are drawn in the sky map.
eo: Baskuligi ĉu kromaj objektoj estas desegnitaj en la ĉielmapo.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowMilkyWay), group (View)
en: Draw Milky Way contour in the sky map?
eo: Ĉu desegni konturon de Lakta Vojo sur la ĉiela mapo?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowMilkyWay), group (View)
en: Toggle whether the Milky Way contour is drawn in the sky map.
eo: Baskuligi ĉu konturo de la Lakta Vojo estas desegnita en la ĉielmapo.

note: i18n: ectx: label, entry (FillMilkyWay), group (View)
en: Fill Milky Way contour? (false means use outline only)
eo: Ĉu plenigi LaktoVojan konturon? (Malvera signifas uzi nur skizon)

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FillMilkyWay), group (View)
en: Toggle whether the Milky Way contour is filled. When this option is false, the Milky Way is shown as an outline.
eo: Baskuligi ĉu la konturo de Lakta Vojo estas plenigita. Kiam ĉi tiu elekteblo estas falsa, la Lakta Vojo estas montrita kiel skizo.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSolarSystem), group (View)
en: Meta-option for all planets in the sky map.
eo: Meta-elekteblo por ĉiuj planedoj en la ĉiela mapo.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowSolarSystem), group (View)
en: Meta-option to control whether all major planets (and the Sun and Moon) are drawn in the sky map.
eo: Meta-elekteblo por kontroli ĉu ĉiuj ĉefaj planedoj (kaj la Suno kaj Luno) estas desegnitaj en la ĉielmapo.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowPlanetImages), group (View)
en: Draw planets as images in the sky map?
eo: Ĉu desegni planedojn kiel bildojn sur la ĉiela mapo?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowPlanetImages), group (View)
en: Toggle whether major planets (and the Sun and Moon) are rendered as images in the sky map.
eo: Baskuligi ĉu ĉefaj planedoj (kaj la Suno kaj Luno) estas prezentitaj kiel bildoj en la ĉielmapo.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowPlanetNames), group (View)
en: Label planet names in the sky map?
eo: Ĉu etikedi planednomojn en la ĉielmapo?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowPlanetNames), group (View)
en: Toggle whether major planets (and the Sun and Moon) are labeled in the sky map.
eo: Ŝanĝu ĉu ĉefaj planedoj (kaj la Suno kaj Luno) estas etikeditaj en la ĉielmapo.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSun), group (View)
en: Draw Sun in the sky map?
eo: Ĉu desegni Sunon sur la ĉielomapon?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowSun), group (View)
en: Toggle whether the Sun is drawn in the sky map.
eo: Baskuligi ĉu la Suno estas desegnita sur la ĉiela mapo.

note: i18n: ectx: label, entry (SunScale), group (View)
en: Increase the size of the Sun by this factor.
eo: Pliigi la grandecon de la Suno per ĉi faktoro.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowMoon), group (View)
en: Draw Moon in the sky map?
eo: Ĉu desegni Lunon sur la ĉielomapon?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowMoon), group (View)
en: Toggle whether the Moon is drawn in the sky map.
eo: Baskuligi ĉu la Luno estas desegnita sur la ĉielmapo.

note: i18n: ectx: label, entry (MoonScale), group (View)
en: Increase the size of the Moon by this factor.
eo: Pliigi la grandecon de la Luno per ĉi faktoro.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowMercury), group (View)
en: Draw Mercury in the sky map?
eo: Ĉu desegni Merkuron sur la ĉielomapon?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowMercury), group (View)
en: Toggle whether Mercury is drawn in the sky map.
eo: Baskuligi ĉu Merkuro estas desegnita sur la ĉiela mapo.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowVenus), group (View)
en: Draw Venus in the sky map?
eo: Ĉu desegni Venuson sur la ĉielomapon?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowVenus), group (View)
en: Toggle whether Venus is drawn in the sky map.
eo: Baskuligi ĉu Venuso estas desegnita sur la ĉielmapo.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowMars), group (View)
en: Draw Mars in the sky map?
eo: Ĉu desegni Marson sur la ĉiela mapo?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowMars), group (View)
en: Toggle whether Mars is drawn in the sky map.
eo: Baskuligi ĉu Marso estas desegnita sur la ĉielmapo.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowJupiter), group (View)
en: Draw Jupiter in the sky map?
eo: Ĉu desegni Jupitero'n sur la ĉiela mapo?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowJupiter), group (View)
en: Toggle whether Jupiter is drawn in the sky map.
eo: Baskuligi ĉu Jupitero estas desegnita sur la ĉielmapo.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSaturn), group (View)
en: Draw Saturn in the sky map?
eo: Ĉu desegni Saturnon sur la ĉiela mapo?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowSaturn), group (View)
en: Toggle whether Saturn is drawn in the sky map.
eo: Baskuligi ĉu Saturno estas desegnita sur la ĉielmapo.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowUranus), group (View)
en: Draw Uranus in the sky map?
eo: Ĉu desegni Urano'n sur la ĉiela mapo?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowUranus), group (View)
en: Toggle whether Uranus is drawn in the sky map.
eo: Baskuligi ĉu Urano estas desegnita sur la ĉielmapo.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowNeptune), group (View)
en: Draw Neptune in the sky map?
eo: Ĉu desegni Neptunon sur la ĉielomapon?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowNeptune), group (View)
en: Toggle whether Neptune is drawn in the sky map.
eo: Baskuligi ĉu Neptuno estas desegnita en la ĉielmapo.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowPluto), group (View)
en: Draw Pluto in the sky map?
eo: Ĉu desegni Plutonon sur la ĉiela mapo?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowPluto), group (View)
en: Toggle whether Pluto is drawn in the sky map.
eo: Baskuligi ĉu Plutono estas desegnita sur la ĉiela mapo.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowStars), group (View)
en: Draw stars in the sky map?
eo: Ĉu desegni stelojn sur la ĉiela mapo?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowStars), group (View)
en: Toggle whether stars are drawn in the sky map.
eo: Baskuligi ĉu steloj estas desegnitaj sur la ĉiela mapo.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowStarMagnitudes), group (View)
en: Label star magnitudes in the sky map?
eo: Ĉu etikedi stelgrandecojn en la ĉiela mapo?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowStarMagnitudes), group (View)
en: Toggle whether star magnitude (brightness) labels are shown in the sky map.
eo: Baskuligi ĉu stelgrandaj (brilo) etikedoj estas montritaj en la ĉielmapo.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowStarsOverHIPS), group (View) i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowStarsOverHIPS), group (View)
en: Display catalog stars when HIPS is shown.
eo: Montri katalogajn stelojn kiam HIPS estas montrata.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowStarNames), group (View)
en: Label star names in the sky map?
eo: Ĉu etikedi stelnomojn en la ĉiela mapo?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowStarNames), group (View)
en: Toggle whether star name labels are shown in the sky map.
eo: Baskuligi ĉu stelnomaj etikedoj estas montritaj en la ĉielmapo.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowDeepSkyMagnitudes), group (View)
en: Label deep-sky object magnitudes in the sky map?
eo: Ĉu etikedi profundĉielan objektograndecojn en la ĉielmapo?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowDeepSkyMagnitudes), group (View)
en: Toggle whether deep-sky object magnitude (brightness) labels are shown in the sky map.
eo: Baskuligi ĉu etikedoj de grandĉiela objekto (brilo) estas montritaj en la ĉielmapo.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowDeepSkyNames), group (View)
en: Label deep-sky objects in the sky map?
eo: Ĉu etikedi profundĉielaj objektoj en la ĉielmapo?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowDeepSkyNames), group (View)
en: Toggle whether deep-sky object name labels are shown in the sky map.
eo: Baskuligi ĉu etikedoj de nomaj objektoj de profunda ĉielo estas montritaj en la ĉiela mapo.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowMosaicPanel), group (View)
en: Draw Mosaic Panel in the sky map?
eo: Ĉu desegni Mozaikan Panelon sur la ĉiela mapo?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowMosaicPanel), group (View)
en: Toggle whether the Mosaic Panel are drawn in the sky map.
eo: Baskuligi ĉu la Mozaika Panelo estas desegnita en la ĉielmapo.

note: i18n: ectx: label, entry (SlewTimeScale), group (View)
en: Minimum timescale for forced-slewing mode
eo: Minimuma temposkalo por malvola svinga reĝimo

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SlewTimeScale), group (View)
en: The timescale above which slewing mode is forced on at all times.
eo: La temposkalo super kiu svingreĝimo estas devigita ĉiam.

note: i18n: ectx: label, entry (BoxBGMode), group (View)
en: InfoBoxes Background fill mode
eo: InfoKestoj Fona plenigreĝimo

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (BoxBGMode), group (View)
en: The background fill mode for the on-screen information boxes: 0="no BG"; 1="semi-transparent BG"; 2="opaque BG"
eo: La fonpleniga reĝimo por la surekranaj informkestoj: 0="ne BG"; 1="duontravidebla BG"; 2="maldiafana BG"

note: i18n: ectx: label, entry (Projection), group (View)
en: Mapping projection algorithm
eo: Mapa projekcia algoritmo

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Projection), group (View)
en: Algorithm for the mapping projection.
eo: Algoritmo por la mapa projekcio.

note: i18n: ectx: label, entry (UseAbbrevConstellNames), group (View)
en: Use abbreviated constellation names?
eo: Ĉu uzi mallongigitajn konstelaciajn nomojn?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseAbbrevConstellNames), group (View)
en: Use official IAU abbreviations for constellation names.
eo: Uzi oficialajn IAU-mallongigojn por konstelaciaj nomoj.

note: i18n: ectx: label, entry (UseLatinConstellNames), group (View)
en: Use Latin constellation names?
eo: Ĉu uzi latinajn konstelaciajn nomojn?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseLatinConstellNames), group (View)
en: Use Latin constellation names.
eo: Uzi latinajn konstelaciajn nomojn.

note: i18n: ectx: label, entry (UseLocalConstellNames), group (View)
en: Use localized constellation names?
eo: Ĉu uzi lokalizitajn konstelaciajn nomojn?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseLocalConstellNames), group (View)
en: Use localized constellation names (if localized names are not available, default to Latin names).
eo: Uzi lokalizitajn konstelacionomojn (se lokalizitaj nomoj ne haveblas, defaŭlte al latinaj nomoj).

note: i18n: ectx: label, entry (UseAltAz), group (View)
en: Use horizontal coordinate system?
eo: Ĉu uzi horizontalan koordinatsistemon?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseAltAz), group (View)
en: Display the sky with horizontal coordinates (when false, equatorial coordinates will be used).
eo: Montri la ĉielon kun horizontalaj koordinatoj (kiam malvera, ekvatoraj koordinatoj estos uzataj).

note: i18n: ectx: label, entry (UseAutoLabel), group (View)
en: Automatically label focused object?
eo: Ĉu aŭtomate etikedi fokusitan objekton?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseAutoLabel), group (View)
en: Toggle whether a centered object automatically gets a name label attached.
eo: Baskuligi ĉu centrita objekto aŭtomate ricevas nometikedon alfiksita.

note: i18n: ectx: label, entry (UseAutoTrail), group (View)
en: Automatically add trail to centered solar system body?
eo: Ĉu aŭtomate aldoni spuron al centrita sunsistema korpo?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseAutoTrail), group (View)
en: Toggle whether a centered solar system object automatically gets a trail attached, as long as it remains centered.
eo: Baskuligi ĉu centrita sunsistema objekto aŭtomate ricevas spuron alfiksita, kondiĉe ke ĝi restas centrita.

note: i18n: ectx: label, entry (UseHoverLabel), group (View)
en: Add temporary label on mouse hover?
eo: Ĉu aldoni provizoran etikedon ĉe muso ŝvebado?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseHoverLabel), group (View)
en: Toggle whether the object under the mouse cursor gets a transient name label.
eo: Baskuligi ĉu la objekto sub la muskursoro ricevas paseman nometikedon.

note: i18n: ectx: label, entry (UseRefraction), group (View)
en: Correct positions for atmospheric refraction?
eo: Ĉu ĝustaj pozicioj por atmosfera refrakto?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseRefraction), group (View)
en: Toggle whether object positions are corrected for the effects of atmospheric refraction (only applies when horizontal coordinates are used).
eo: Baskuligi ĉu objektopozicioj estas korektitaj por la efikoj de atmosfera refrakto (nur validas kiam horizontalaj koordinatoj estas uzataj).

note: i18n: ectx: label, entry (UseRelativistic), group (View)
en: Apply relativistic corrections due to the bending of light in sun's gravitational field
eo: Apliki relativismajn korektojn pro la fleksado de lumo en la gravita kampo de suno

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseRelativistic), group (View)
en: Toggle whether corrections due to bending of light around the sun are taken into account
eo: Baskuligi ĉu korektoj pro fleksado de lumo ĉirkaŭ la suno estas konsiderataj

note: i18n: ectx: label, entry (UseAntialias), group (View)
en: Use antialiasing when drawing the screen?
eo: Ĉu uzi kontraŭaliasing dum desegnado de la ekrano?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseAntialias), group (View)
en: Toggle whether the sky is rendered using antialiasing. Lines and shapes are smoother with antialiasing, but rendering the screen will take more time.
eo: Baskuligi ĉu la ĉielo estas bildigita uzante kontraŭaliasing. Linioj kaj formoj estas pli glataj kun kontraŭaliasing, sed bildigi la ekranon daŭros pli da tempo.

note: i18n: ectx: label, entry (ZoomFactor), group (View)
en: Zoom Factor, in pixels per radian
eo: Zomfaktoro, en rastrumeroj per radiano

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ZoomFactor), group (View)
en: The zoom level, measured in pixels per radian.
eo: La zomnivelo, mezurita en rastrumeroj per radiano.

note: i18n: ectx: label, entry (SkyRotation), group (View)
en: Angle by which the sky map is rotated
eo: Angulo per kiu la ĉielmapo estas rotaciita

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SkyRotation), group (View)
en: The angle by which the sky map is rotated from its standard orientation (north up if using equatorial coordinates, zenith up if using horizontal coordinates).
eo: La angulo laŭ kiu la ĉielmapo estas rotaciita de sia norma orientiĝo (norde supren se oni uzas ekvatorajn koordinatojn, zeniton supren se oni uzas horizontalajn koordinatojn).

note: i18n: ectx: label, entry (MirrorSkyMap), group (View)
en: Mirrors the sky map
eo: Spegulas la ĉielan mapon

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MirrorSkyMap), group (View)
en: Enable this if you want the sky map to be mirrored left-right, e.g. to match the view through an erecting prism.
eo: Ebligu tion, se vi volas, ke la ĉielmapo estu spegulita maldekstre-dekstre, ekz. por kongruigi la vidon tra stariĝanta prismo.

note: i18n: ectx: label, entry (ErectObserverCorrection), group (View)
en: Orients the sky-map to account for an erect observer at the eyepiece
eo: Orientas la ĉielmapon por respondeci pri rekta observanto ĉe la okulario

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ErectObserverCorrection), group (View)
en: Enable this if you are using your eye at the eyepiece in an altazimuth mounted Newtonian telescope. This accounts for the fact that the observer stands erect as the telescope moves up and down, so that the orientation of the sky map will track what is seen in your eyepiece once it is set up correctly. Choose the handedness of the correction according which side of the telescope the eyepiece appears when looking from the back of the telescope
eo: Ebligu ĉi tion se vi uzas vian okulon ĉe la okulario en altazimuta muntita neŭtona teleskopo. Ĉi tio respondecas pri la fakto, ke la observanto staras rekte dum la teleskopo moviĝas supren kaj malsupren, tiel ke la orientiĝo de la ĉielmapo spuros tion, kion oni vidas en via okulario post kiam ĝi estas ĝuste agordita. Elektu la manecon de la korekto laŭ kiu flanko de la teleskopo la okulario aperas kiam oni rigardas de la dorso de la teleskopo

note: i18n: ectx: label, entry (ErectObserverCorrection), group (View)
en: Left
eo: Maldekstre

note: i18n: ectx: label, entry (ErectObserverCorrection), group (View)
en: Right
eo: Dekstre

note: i18n: ectx: label, entry (ZoomScrollFactor), group (View)
en: Zoom scroll sensitivity.
eo: Zoma movo-sentemo.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ZoomScrollFactor), group (View)
en: When zooming in or out, change zoom speed factor by this multiplier.
eo: Kiam zomi aŭ malproksimigas, ŝanĝi zomrapidecfaktoron per ĉi tiu multiplikilo.

note: i18n: ectx: label, entry (MagLimitAsteroid), group (View) i18n: ectx: property (toolTip), widget (MagnitudeSpinBox, kcfg_MagLimitAsteroid)
en: Faint limit for asteroids
eo: Malforta limo por asteroidoj

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MagLimitAsteroid), group (View)
en: The faint magnitude limit for drawing asteroids.
eo: La malforta magnitudlimo por desegnado de asteroidoj.

note: i18n: ectx: label, entry (MagLimitAsteroidDownload), group (View)
en: Maximum magnitude for asteroids to be downloaded from JPL.
eo: Maksimuma magnitudo por asteroidoj elŝutotaj de JPL.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MagLimitAsteroidDownload), group (View)
en: The maximum magnitude (visibility) to filter the asteroid data download from JPL.
eo: La maksimuma grando (videbleco) por filtri la asteroidajn datumojn elŝuti de JPL.

note: i18n: ectx: label, entry (AsteroidLabelDensity), group (View)
en: Label density for asteroid names
eo: Etikeddenseco por asteroidaj nomoj

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AsteroidLabelDensity), group (View)
en: Controls the relative number of asteroid name labels drawn in the map.
eo: Kontrolas la relativan nombron da asteroidaj nometikedoj desegnitaj en la mapo.

note: i18n: ectx: label, entry (MagLimitDrawDeepSky), group (View)
en: Faint limit for deep-sky objects
eo: Malforta limo por profundaĉielaj objektoj

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MagLimitDrawDeepSky), group (View)
en: The faint magnitude limit for drawing deep-sky objects, when fully zoomed in.
eo: La malforta magnitudlimo por desegnado de profundaĉielaj objektoj, kiam plene zomite.

note: i18n: ectx: label, entry (MagLimitDrawDeepSkyZoomOut), group (View)
en: Faint limit for deep-sky objects when zoomed out
eo: Malforta limo por profundaĉielaj objektoj kiam malproksimigitaj

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MagLimitDrawDeepSkyZoomOut), group (View)
en: The faint magnitude limit for drawing deep-sky objects, when fully zoomed out.
eo: La malforta magnitudlimo por desegnado de profundaĉielaj objektoj, kiam plene zomigite.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowUnknownMagObjects), group (View)
en: Show deep-sky objects of unknown magnitude
eo: Montri profundĉielajn objektojn de nekonata grandeco

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowUnknownMagObjects), group (View)
en: When enabled, objects whose magnitudes are unknown, or not available to KStars, are drawn irrespective of the faint limits set.
eo: Kiam ĝi estas ebligita, objektoj kies grandecoj estas nekonataj, aŭ ne haveblaj al KStars, estas desegnitaj sendepende de la malfortaj limoj fiksitaj.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowInlineImages), group (View)
en: Draw inline images for some objects on the sky?
eo: Ĉu desegni enliniajn bildojn por iuj objektoj sur la ĉielo?

note: i18n: ectx: label, entry (MagLimitDrawStar), group (View)
en: Faint limit for stars
eo: Malforta limo por steloj

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MagLimitDrawStar), group (View)
en: The faint magnitude limit for drawing stars, when fully zoomed in.
eo: La malforta magnitudlimo por desegnado de steloj, kiam plene zomita.

note: i18n: ectx: label, entry (StarDensity), group (View)
en: Density of stars in the field of view
eo: Denso de steloj en la vidkampo

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (StarDensity), group (View)
en: Sets the density of stars in the field of view
eo: Agordas la densecon de steloj en la vidkampo

note: i18n: ectx: label, entry (MagLimitDrawStarZoomOut), group (View)
en: Faint limit for stars when zoomed out
eo: Malforta limo por steloj kiam malproksimigita

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MagLimitDrawStarZoomOut), group (View)
en: The faint magnitude limit for drawing stars, when fully zoomed out.
eo: La malforta magnitudlimo por desegnado de steloj, kiam plene zomigite.

note: i18n: ectx: label, entry (MagLimitHideStar), group (View)
en: Faint limit for stars when slewing
eo: Malforta limo por steloj dum svingado

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MagLimitHideStar), group (View)
en: The faint magnitude limit for drawing stars, when the map is in motion (only applicable if faint stars are set to be hidden while the map is in motion).
eo: La malforta magnitudlimo por desegnado de steloj, kiam la mapo estas en moviĝo (nur uzebla se malfortaj steloj estas metitaj por esti kaŝitaj dum la mapo estas en moviĝo).

note: i18n: ectx: label, entry (StarLabelDensity), group (View)
en: Relative density for star name labels and/or magnitudes
eo: Relativa denseco por stelnomaj etikedoj kaj/aŭ magnitudoj

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (StarLabelDensity), group (View)
en: The relative density for drawing star name and magnitude labels.
eo: La relativa denseco por desegnado de stelnomo kaj magnitudetikedoj.

note: i18n: ectx: label, entry (DeepSkyLabelDensity), group (View)
en: Relative density for deep-sky object name labels and/or magnitudes
eo: Relativa denseco por profundĉiela objektonomaj etikedoj kaj/aŭ magnitudoj

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DeepSkyLabelDensity), group (View)
en: The relative density for drawing deep-sky object name and magnitude labels.
eo: La relativa denseco por desegnado de profundaĉiela objektonomo kaj magnitudetikedoj.

note: i18n: ectx: label, entry (DeepSkyLongLabels), group (View)
en: Show long names in deep-sky object name labels?
eo: Ĉu montri longajn nomojn en nometikedoj de profundĉielaj objektoj?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DeepSkyLongLabels), group (View)
en: If true, long names (common names) for deep-sky objects are shown in the labels.
eo: Se vera, longaj nomoj (komunnomoj) por profundaĉielaj objektoj estas montritaj en la etikedoj.

note: i18n: ectx: label, entry (LabelFontScaling), group (View) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_XplanetFontSize)
en: Label font size
eo: Etikedo tiparo grandeco

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (LabelFontScaling), group (View)
en: Set this to adjust the font-size of labels placed on the sky map
eo: Agordu ĉi tion por ĝustigi la tiparon de etikedoj metitaj sur la ĉielmapon

note: i18n: ectx: label, entry (MaxRadCometName), group (View)
en: Maximum distance from Sun for labeling comets, in AU
eo: Maksimuma distanco de Suno por etikedado de kometoj, en AU

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MaxRadCometName), group (View)
en: The maximum solar distance for drawing comets.
eo: La maksimuma suna distanco por desegnado de kometoj.

note: i18n: ectx: label, entry (UseGL), group (View)
en: Switch to OpenGL backend
eo: Ŝanĝi al OpenGL-backend

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseGL), group (View)
en: Use experimental OpenGL backend (deprecated).
eo: Uzi eksperimentan OpenGL-backend (malrekomendita).

note: i18n: ectx: label, entry (RunClock), group (View)
en: Run clock
eo: Ruligi horloĝon

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (RunClock), group (View)
en: The state of the clock (running or not)
eo: La stato de la horloĝo (funkcianta aŭ ne)

note: i18n: ectx: label, entry (ImagingPlannerAcceptOpenCluster), group (ImagingPlanner)
en: Should the imaging Planner tool process open clusters.
eo: Ĉu la bildiga Planisto ilo procesas malfermi aretojn.

note: i18n: ectx: label, entry (ImagingPlannerAcceptNebula), group (ImagingPlanner)
en: Should the imaging Planner tool process nebulae.
eo: Ĉu la bildiga Planisto ilo prilaboru nebulozolojn.

note: i18n: ectx: label, entry (ImagingPlannerAcceptGlobularCluster), group (ImagingPlanner)
en: Should the imaging Planner tool process globular clusters.
eo: Ĉu la bildiga Planisto ilo prilaboru globajn aretojn.

note: i18n: ectx: label, entry (ImagingPlannerAcceptPlanetary), group (ImagingPlanner)
en: Should the imaging Planner tool process planetary nebulae.
eo: Ĉu la bildiga Planisto ilo prilaboru planedajn nebulozonojn.

note: i18n: ectx: label, entry (ImagingPlannerAcceptSupernovaRemnant), group (ImagingPlanner)
en: Should the imaging Planner tool process supernova remnants.
eo: Ĉu la bildiga Planisto ilo prilaboru supernovajn restaĵojn.

note: i18n: ectx: label, entry (ImagingPlannerAcceptGalaxy), group (ImagingPlanner)
en: Should the imaging Planner tool process galaxies.
eo: Ĉu la bildiga Planisto ilo prilaboru galaksiojn.

note: i18n: ectx: label, entry (ImagingPlannerAcceptGalaxyCluster), group (ImagingPlanner)
en: Should the imaging Planner tool process galaxy clusters.
eo: Ĉu la bildiga Planisto ilo prilaboru galaksiajn amasojn.

note: i18n: ectx: label, entry (ImagingPlannerAcceptDarkNebula), group (ImagingPlanner)
en: Should the imaging Planner tool process dark nebulae.
eo: Ĉu la bildiga Planisto ilo prilaboru malhelajn nebulozonojn.

note: i18n: ectx: label, entry (ImagingPlannerAcceptOther), group (ImagingPlanner)
en: Should the imaging Planner tool process other types.
eo: Ĉu la bildiga Planisto ilo prilaboru aliajn tipojn.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrobinAward), group (ImagingPlanner)
en: Should the imaging Planner tool required an award when searching for an object in Astrobin.
eo: Ĉu la bildiga Planner-ilo postulus premion dum serĉado de objekto en Astrobin.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrobinMinRadius), group (ImagingPlanner)
en: Minimum radius of image (degrees) when searching Astrobin
eo: Minimuma radiuso de bildo (gradoj) dum serĉado de Astrobin

note: i18n: ectx: label, entry (AstrobinMaxRadius), group (ImagingPlanner)
en: Maximum radius of image (degrees) when searching Astrobin
eo: Maksimuma radiuso de bildo (gradoj) dum serĉado de Astrobin

note: i18n: ectx: label, entry (ImagingPlannerUseArtificialHorizon), group (ImagingPlanner)
en: Use the system's artificial horizon for calculating imaging hours.
eo: Uzu la artefaritan horizonton de la sistemo por kalkuli bildajn horojn.

note: i18n: ectx: label, entry (ImagingPlannerMinHours), group (ImagingPlanner)
en: Objects are only shown if they can be imaged for this many hours.
eo: Objektoj montriĝas nur se ili povas esti bildigitaj dum tiom da horoj.

note: i18n: ectx: label, entry (ImagingPlannerMinAltitude), group (ImagingPlanner)
en: For imaging hours calculation, object must be above this altitude.
eo: Por bildiga horkalkulo, objekto devas esti super ĉi tiu alteco.

note: i18n: ectx: label, entry (ImagingPlannerMinMoonSeparation), group (ImagingPlanner)
en: For imaging hours calculation, object must be more than this far from the moon.
eo: Por bildiga horkalkulo, objekto devas esti pli ol ĉi malproksime de la luno.

note: i18n: ectx: label, entry (ImagingPlannerShowPicked), group (ImagingPlanner)
en: Show the objects that are marked picked (don't show those that are not picked).
eo: Montri la objektojn, kiuj estas markitaj kiel elektitaj (ne montri tiujn, kiuj ne estas elektitaj).

note: i18n: ectx: label, entry (ImagingPlannerShowNotPicked), group (ImagingPlanner)
en: Show the objects that are not marked picked (don't show those that are picked).
eo: Montri la objektojn, kiuj ne estas markitaj kiel elektitaj (ne montri tiujn, kiuj estas elektitaj).

note: i18n: ectx: label, entry (ImagingPlannerDontCarePicked), group (ImagingPlanner)
en: Object display doesn't depend on whether objects are marked picked or not.
eo: Objektmontrado ne dependas de ĉu objektoj estas markitaj kiel elektitaj aŭ ne.

note: i18n: ectx: label, entry (ImagingPlannerShowKeyword), group (ImagingPlanner)
en: Show the objects that have the keyword in their notes (and don't show those that don't).
eo: Montri la objektojn, kiuj havas la ŝlosilvorton en siaj notoj (kaj ne montri tiujn, kiuj ne havas).

note: i18n: ectx: label, entry (ImagingPlannerShowNotKeyword), group (ImagingPlanner)
en: Show the objects that don't have the keyword in their notes (and don't show those that do).
eo: Montri la objektojn, kiuj ne havas la ŝlosilvorton en siaj notoj (kaj ne montri tiujn, kiuj havas).

note: i18n: ectx: label, entry (ImagingPlannerDontCareKeyword), group (ImagingPlanner)
en: Object display doesn't depend on whether or not objects have the keyword in their notes.
eo: Objektmontrado ne dependas de ĉu objektoj havas aŭ ne la ŝlosilvorton en siaj notoj.

note: i18n: ectx: label, entry (ImagingPlannerKeyword), group (ImagingPlanner)
en: Keyword used for the keyword filter.
eo: Ŝlosilvorto uzata por la ŝlosilvorto-filtrilo.

note: i18n: ectx: label, entry (ImagingPlannerShowImaged), group (ImagingPlanner)
en: Show the objects that are marked imaged (don't show those that are not marked imaged).
eo: Montri la objektojn, kiuj estas markitaj bildigitaj (ne montri tiujn, kiuj ne estas markitaj bildigitaj).

note: i18n: ectx: label, entry (ImagingPlannerShowNotImaged), group (ImagingPlanner)
en: Show the objects that are not marked imaged (don't show those that are marked imaged).
eo: Montri la objektojn kiuj ne estas markitaj bildigitaj (ne montri tiujn kiuj estas markitaj bildigitaj).

note: i18n: ectx: label, entry (ImagingPlannerDontCareImaged), group (ImagingPlanner)
en: Object display doesn't depend on whether objects are marked imaged or not.
eo: Objektmontrado ne dependas de ĉu objektoj estas markitaj bildigitaj aŭ ne.

note: i18n: ectx: label, entry (ImagingPlannerShowAdded), group (ImagingPlanner)
en: Show the objects that have been added (and don't show those that have not been added).
eo: Montri la objektojn aldonitajn (kaj ne montri tiujn, kiuj ne estis aldonitaj).

note: i18n: ectx: label, entry (ImagingPlannerShowNotAdded), group (ImagingPlanner)
en: Show the objects that have not been added (and don't show those that have been added.
eo: Montri la objektojn kiuj ne estis aldonitaj (kaj ne montri tiujn kiuj estis aldonitaj.

note: i18n: ectx: label, entry (ImagingPlannerDontCareAdded), group (ImagingPlanner)
en: Object display doesn't depend on whether objects have been added or not.
eo: Objektmontrado ne dependas de ĉu objektoj estis aldonitaj aŭ ne.

note: i18n: ectx: label, entry (ImagingPlannerShowIgnored), group (ImagingPlanner)
en: Show the objects that have been ignored (and don't show those that have not been ignored).
eo: Montri la objektojn, kiuj estis ignoritaj (kaj ne montri tiujn, kiuj ne estis ignoritaj).

note: i18n: ectx: label, entry (ImagingPlannerShowNotIgnored), group (ImagingPlanner)
en: Show the objects that have not been ignored (and don't show those that have been ignored).
eo: Montri la objektojn, kiuj ne estis ignoritaj (kaj ne montru tiujn, kiuj estis ignoritaj).

note: i18n: ectx: label, entry (ImagingPlannerDontCareIgnored), group (ImagingPlanner)
en: Object display doesn't depend on whether objects have been ignored or not.
eo: Objektmontrado ne dependas de ĉu objektoj estis ignoritaj aŭ ne.

note: i18n: ectx: label, entry (ImagingPlannerHideAstrobinDetails), group (ImagingPlanner)
en: Hide the imaging planner's Astrobin search details section.
eo: Kaŝi la sekcion pri serĉaj detaloj de Astrobin de la bildiga planisto.

note: i18n: ectx: label, entry (ImagingPlannerHideFilters), group (ImagingPlanner)
en: Hide the imaging planner's filters section.
eo: Kaŝi la filtrilsekcion de la bildiga planisto.

note: i18n: ectx: label, entry (ImagingPlannerHideImage), group (ImagingPlanner)
en: Hide the imaging planner's image section.
eo: Kaŝi la bildosekcion de la bildiga planisto.

note: i18n: ectx: label, entry (ImagingPlannerHideAltitudeGraph), group (ImagingPlanner)
en: Hide the imaging planner's altitude graph.
eo: Kaŝi la altecan grafikon de la bildiga planisto.

note: i18n: ectx: label, entry (ImagingPlannerCatalogPath), group (ImagingPlanner)
en: File path to the most recent catalog loaded by the Imaging Planner.
eo: Dosiera vojo al la plej lastatempa katalogo ŝargita de la Bildiga Planisto.

note: i18n: ectx: label, entry (ImagingPlannerCenterOnSkyMap), group (ImagingPlanner)
en: Slew to selected objects on the SkyMap.
eo: Turni al elektitaj objektoj sur la Ĉielmapo.

note: i18n: ectx: label, entry (ImagingPlannerIndependentWindow), group (ImagingPlanner)
en: Make the Imaging Planner tool an independent window.
eo: Igi la Bildigan Planilon sendependa fenestro.

note: i18n: ectx: label, entry (ObsListSymbol), group (ObservingList)
en: Use symbols to label observing list objects
eo: Uzi simbolojn por etikedi observajn listobjektojn

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ObsListSymbol), group (ObservingList)
en: Objects in the observing list will be highlighted with a symbol in the map.
eo: Objektoj en la observa listo estos reliefigitaj per simbolo en la mapo.

note: i18n: ectx: label, entry (ObsListText), group (ObservingList)
en: Use text to label observing list objects
eo: Uzi tekston por etikedi observajn listobjektojn

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ObsListText), group (ObservingList)
en: Objects in the observing list will be highlighted with a colored name label in the map.
eo: Objektoj en la observa listo estos reliefigitaj per kolora nometikedo en la mapo.

note: i18n: ectx: label, entry (ObsListPreferDSS), group (ObservingList)
en: Prefer Digitized Sky Survey imagery in the observing list
eo: Preferi bildaron de Ciferecigita Ĉiela Enketo en la observa listo

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ObsListPreferDSS), group (ObservingList)
en: The observing list will prefer DSS imagery while downloading imagery.
eo: La observa listo preferos DSS-bildojn dum elŝuto de bildoj.

note: i18n: ectx: label, entry (ObsListPreferSDSS), group (ObservingList)
en: Prefer Sloan Digital Sky Survey imagery in the observing list
eo: Preferi bildojn de Sloan Digital Sky Survey en la observa listo

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ObsListPreferSDSS), group (ObservingList)
en: The observing list will prefer SDSS imagery while downloading imagery.
eo: La observa listo preferos SDSS-bildojn dum elŝuto de bildoj.

note: i18n: ectx: label, entry (ObsListDemoteHole), group (ObservingList)
en: While sorting by percentage altitude in the observing list, demote objects present in the Dobsonian hole
eo: Dum ordigo laŭ procenta alteco en la observa listo, degradi objektojn ĉeestantajn en la Dobsoniana truo

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ObsListDemoteHole), group (ObservingList)
en: Check this if you use a large Dobsonian telescope. Sorting by percentage current altitude is an easy way of determining what objects are well-placed for observation. However, when using a large Dobsonian telescope, objects close to the zenith are hard to observe. Since tracking there corresponds to a rotation in azimuth, it is both counterintuitive and requires the observer to frequently move the ladder. The region around the zenith where this is particularly frustrating is called the Dobsonian hole. This checkbox makes the observing list consider objects present in the hole as unfit for observation.
eo: Ŝaltu tion se vi uzas grandan Dobsonian teleskopon. Ordigi laŭ procenta nuna alteco estas facila maniero determini, kiuj objektoj estas bone metitaj por observado. Tamen, dum uzado de granda Dobsoniana teleskopo, objektoj proksimaj al la zenito malfacilas observi. Ĉar spurado tie egalrilatas al rotacio en azimuto, ĝi estas kaj kontraŭintuicia kaj devigas la observanton ofte movi la ŝtupetaron. La regiono ĉirkaŭ la zenito kie tio estas precipe frustra estas nomita la Dobsoniana truo. Ĉi tiu markobutono igas la observan liston konsideri objektojn ĉeestantajn en la truo kiel netaŭgaj por observado.

note: i18n: ectx: label, entry (ObsListHoleSize), group (ObservingList)
en: This is the angular distance from the zenith, in degrees, below which you can easily point your telescope.
eo: Ĉi tio estas la angula distanco de la zenito, en gradoj, sub kiu vi povas facile direkti vian teleskopon.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ObsListHoleSize), group (ObservingList)
en: This specifies the angular radius of the Dobsonian hole, i.e. the region where a large Dobsonian telescope cannot be pointed easily.
eo: Tio precizigas la angulan radiuson de la Dobsoniana truo, t.e. la regiono kie granda Dobsoniana teleskopo ne povas esti indikita facile.

note: i18n: ectx: label, entry (ObsListCoverage), group (ObservingList) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, coverage)
en: The object must obey the minimum and maximum altitudes at least this much percentage of the indicated time range.
eo: La objekto devas obei la minimumajn kaj maksimumajn altitudojn almenaŭ ĉi tiun procenton de la indikita tempointervalo.

note: i18n: ectx: label, entry (ColorSchemeFile), group (Colors) i18n: ectx: whatsthis, entry (ColorSchemeFile), group (Colors)
en: The name of the color scheme
eo: La nomo de la kolorskemo

note: i18n: ectx: label, entry (StarColorMode), group (Colors)
en: Mode for rendering stars
eo: Reĝimo por bildi stelojn

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (StarColorMode), group (Colors)
en: The method for rendering stars: 0="realistic colors"; 1="solid red"; 2="solid black"; 3="solid white"; 4="solid real colors"
eo: La metodo por bildigi stelojn: 0="realismaj koloroj"; 1="solida ruĝa"; 2="solida nigra"; 3="solida blanka"; 4="solidaj realaj koloroj"

note: i18n: ectx: label, entry (StarColorIntensity), group (Colors)
en: Saturation level of star colors
eo: Saturiĝa nivelo de stelkoloroj

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (StarColorIntensity), group (Colors)
en: The color saturation level of stars (only applicable when using "realistic colors" mode).
eo: La kolorsaturiĝa nivelo de steloj (nur uzebla kiam oni uzas reĝimon "realismaj koloroj").

note: i18n: ectx: label, entry (AngularRulerColor), group (Colors)
en: Color of angular distance ruler
eo: Koloro de anguldistanca reganto

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AngularRulerColor), group (Colors)
en: The color for the angular-distance measurement ruler.
eo: La koloro por la anguldistanca mezura regulo.

note: i18n: ectx: label, entry (BoxBGColor), group (Colors)
en: Background color of InfoBoxes
eo: Fonkoloro de Informkestoj

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (BoxBGColor), group (Colors)
en: The background color of the on-screen information boxes.
eo: La fonkoloro de la surekranaj informkestoj.

note: i18n: ectx: label, entry (BoxGrabColor), group (Colors)
en: Text color of InfoBoxes when grabbed with mouse
eo: Tekstokoloro de Informkestoj kiam kaptite per muso

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (BoxGrabColor), group (Colors)
en: The text color for the on-screen information boxes, when activated by a mouse click.
eo: La tekstkoloro por la surekranaj informkestoj, kiam aktivigite per musklako.

note: i18n: ectx: label, entry (BoxTextColor), group (Colors)
en: Text color of InfoBoxes
eo: Tekstokoloro de Informkestoj

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (BoxTextColor), group (Colors)
en: The normal text color of the on-screen information boxes.
eo: La normala tekstkoloro de la surekranaj informkestoj.

note: i18n: ectx: label, entry (CBoundColor), group (Colors)
en: Color of constellation boundaries
eo: Koloro de konstelaciaj limoj

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CBoundColor), group (Colors) i18n: ectx: whatsthis, entry (CBoundHighColor), group (Colors)
en: The color for the constellation boundary lines.
eo: La koloro por la konstelaciaj limlinioj.

note: i18n: ectx: label, entry (CBoundHighColor), group (Colors)
en: Color of highlighted constellation boundary
eo: Koloro de elstarigita konstelacia limo

note: i18n: ectx: label, entry (CLineColor), group (Colors)
en: Color of constellation lines
eo: Koloro de konstelaciaj linioj

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CLineColor), group (Colors)
en: The color for the constellation figure lines.
eo: La koloro por la konstelaciaj figurlinioj.

note: i18n: ectx: label, entry (CNameColor), group (Colors)
en: Color of constellation names
eo: Koloro de nomoj de konstelacioj

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CNameColor), group (Colors)
en: The color for the constellation names.
eo: La koloro por la konstelacionomoj.

note: i18n: ectx: label, entry (CompassColor), group (Colors)
en: Color of cardinal compass labels along horizon
eo: Koloro de kardinalaj kompasaj etikedoj laŭ horizonto

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CompassColor), group (Colors)
en: The color for the cardinal compass point labels.
eo: La koloro por la kardinalaj kompaspunkto-etikedoj.

note: i18n: ectx: label, entry (EclipticColor), group (Colors)
en: Color of ecliptic line
eo: Koloro de ekliptika linio

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (EclipticColor), group (Colors)
en: The color for the ecliptic line.
eo: La koloro por la ekliptika linio.

note: i18n: ectx: label, entry (EquatorColor), group (Colors)
en: Color of equator line
eo: Koloro de ekvatora linio

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (EquatorColor), group (Colors)
en: The color for the equator line.
eo: La koloro por la ekvatora linio.

note: i18n: ectx: label, entry (EquatorialGridColor), group (Colors)
en: Color of equatorial coordinate grid lines
eo: Koloro de ekvatoraj koordinataj kradlinioj

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (EquatorialGridColor), group (Colors)
en: The color for the equatorial coordinate grid lines.
eo: La koloro por la ekvatoraj koordinataj kradlinioj.

note: i18n: ectx: label, entry (HorizontalGridColor), group (Colors)
en: Color of horizontal coordinate grid lines
eo: Koloro de horizontalaj koordinataj kradlinioj

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HorizontalGridColor), group (Colors)
en: The color for the horizontal coordinate grid lines.
eo: La koloro por la horizontalaj koordinataj kradlinioj.

note: i18n: ectx: label, entry (SpecialObjectColor), group (Colors)
en: Color of objects with extra links available
eo: Koloro de objektoj kun ekstraj ligiloj haveblaj

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SpecialObjectColor), group (Colors)
en: The color for objects which have extra URL links available.
eo: La koloro por objektoj kiuj havas ekstrajn URL-ligilojn haveblaj.

note: i18n: ectx: label, entry (HorizonColor), group (Colors)
en: Color of horizon line
eo: Koloro de la horizonta linio

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HorizonColor), group (Colors)
en: The color for the horizon line and opaque ground.
eo: La koloro por la horizontlinio kaj maldiafana grundo.

note: i18n: ectx: label, entry (LocalMeridianColor), group (Colors)
en: Color of local meridian line
eo: Koloro de loka meridiana linio

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (LocalMeridianColor), group (Colors)
en: The color for the local meridian line.
eo: La koloro por la loka meridiana linio.

note: i18n: ectx: label, entry (MilkyWayWColor), group (Colors)
en: Color of Milky Way contour
eo: Koloro de la konturo de Lakta Vojo

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MilkyWayWColor), group (Colors)
en: The color for the Milky Way contour.
eo: La koloro por la konturo de la Lakta Vojo.

note: i18n: ectx: label, entry (StarNameColor), group (Colors)
en: Color of star name labels
eo: Koloro de stelnomaj etikedoj

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (StarNameColor), group (Colors)
en: The color for star name labels.
eo: La koloro por stelnomaj etikedoj.

note: i18n: ectx: label, entry (DeepSkyNameColor), group (Colors)
en: Color of deep-sky object name labels
eo: Koloro de profundĉiela objektonomaj etikedoj

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DeepSkyNameColor), group (Colors)
en: The color for deep-sky object name labels.
eo: La koloro por profundĉiela objektonomaj etikedoj.

note: i18n: ectx: label, entry (PlanetNameColor), group (Colors)
en: Color of planet name labels
eo: Koloro de planednomaj etikedoj

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PlanetNameColor), group (Colors)
en: The color for solar system object labels.
eo: La koloro por sunsistemaj objektoetikedoj.

note: i18n: ectx: label, entry (PlanetTrailColor), group (Colors)
en: Color of planet trails
eo: Koloro de planedvojoj

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PlanetTrailColor), group (Colors)
en: The color for solar system object trails.
eo: La koloro por sunsistemaj objektovojoj.

note: i18n: ectx: label, entry (SkyColor), group (Colors)
en: Color of sky
eo: Koloro de ĉielo

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SkyColor), group (Colors)
en: The color for the sky background.
eo: La koloro por la ĉiela fono.

note: i18n: ectx: label, entry (SkyColorDaytime), group (Colors)
en: Color of sky during the daytime
eo: Koloro de ĉielo dum tago

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SkyColorDaytime), group (Colors)
en: The color for the sky background during daytime.
eo: La koloro por la ĉielfono dum tago.

note: i18n: ectx: label, entry (ArtificialHorizonColor), group (Colors)
en: Color Artificial Horizon
eo: Koloro Artefarita Horizonto

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ArtificialHorizonColor), group (Colors)
en: The color for the artificial horizon region.
eo: La koloro por la artefarita horizonta regiono.

note: i18n: ectx: label, entry (TelescopeTargetColor), group (Colors)
en: Color of telescope symbols
eo: Koloro de teleskopaj simboloj

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TelescopeTargetColor), group (Colors)
en: The color for telescope target symbols.
eo: La koloro por teleskopaj celsimboloj.

note: i18n: ectx: label, entry (VisibleSatColor), group (Colors)
en: Color of visible satellites
eo: Koloro de videblaj satelitoj

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (VisibleSatColor), group (Colors)
en: Color of visible satellites.
eo: Koloro de videblaj satelitoj.

note: i18n: ectx: label, entry (SatColor), group (Colors)
en: Color of invisible satellites
eo: Koloro de nevideblaj satelitoj

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SatColor), group (Colors)
en: Color of invisible satellites.
eo: Koloro de nevideblaj satelitoj.

note: i18n: ectx: label, entry (SatLabelColor), group (Colors)
en: Color of satellites labels
eo: Koloro de satelitaj etikedoj

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SatLabelColor), group (Colors)
en: Color of satellites labels.
eo: Koloro de satelitaj etikedoj.

note: i18n: ectx: label, entry (SupernovaColor), group (Colors)
en: Color of supernovae
eo: Koloro de supernovaoj

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SupernovaColor), group (Colors)
en: Color of supernova
eo: Koloro de supernovao

note: i18n: ectx: label, entry (AsteroidColor), group (Colors)
en: Color of asteroids
eo: Koloro de asteroidoj

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AsteroidColor), group (Colors)
en: Color of asteroid
eo: Koloro de asteroido

note: i18n: ectx: label, entry (UserLabelColor), group (Colors)
en: Color of user-added labels
eo: Koloro de uzant-aldonitaj etikedoj

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UserLabelColor), group (Colors)
en: The color for user-added object labels.
eo: La koloro por uzant-aldonitaj objektaj etikedoj.

note: i18n: ectx: label, entry (RAGuideColor), group (Colors)
en: Color of RA Guide Error
eo: Koloro de RA Guide Eraro

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (RAGuideColor), group (Colors)
en: The color for RA Guide Error bar in Ekos guide module.
eo: La koloro por RA Guide Error-stango en Ekos-gvidmodulo.

note: i18n: ectx: label, entry (DEGuideColor), group (Colors)
en: Color of DEC Guide Error
eo: Koloro de DEC Guide Eraro

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DEGuideColor), group (Colors)
en: The color for DEC Guide Error bar in Ekos guide module.
eo: La koloro por DEC Guide Error-stango en Ekos-gvidmodulo.

note: i18n: ectx: label, entry (SolverFOVColor), group (Colors)
en: Color of solver FOV box
eo: Koloro de solvanto FOV-skatolo

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SolverFOVColor), group (Colors)
en: The color for solver FOV box in Ekos alignment module.
eo: La koloro por solvanto FOV-skatolo en Ekos-aligmodulo.

note: i18n: ectx: label, entry (xplanetIsInternal), group (Xplanet)
en: Internal or External XPlanet?
eo: Ĉu Interna aŭ Ekstera XPlanet?

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetPath), group (Xplanet)
en: Path to xplanet binary
eo: Vojo al xplanet duuma

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetPath), group (Xplanet) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetPath)
en: Xplanet binary path
eo: Xplanet binara vojo

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetUseFIFO), group (Xplanet)
en: Use FIFO file
eo: Uzi FIFO-dosieron

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetUseFIFO), group (Xplanet)
en: Option to use a FIFO file instead of saving to the hard disk
eo: Elekteblo uzi FIFO-dosieron anstataŭ konservi al la malmola disko

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetTimeout), group (Xplanet)
en: XPlanet timeout
eo: XPlanet-tempiĝo

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetTimeout), group (Xplanet)
en: How long to wait for XPlanet before giving up in milliseconds
eo: Kiom longe atendi XPlanet antaŭ ol rezigni en milisekundoj

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetAnimationDelay), group (Xplanet)
en: XPlanet animation delay
eo: XPlanet-animacio prokrasto

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetAnimationDelay), group (Xplanet)
en: How long to pause between frames in the XPlanet Animation
eo: Kiom longe paŭzi inter kadroj en la XPlanet Animation

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetWidth), group (Xplanet) i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetWidth), group (Xplanet)
en: Width of xplanet window
eo: Larĝo de xplanet-fenestro

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetHeight), group (Xplanet) i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetHeight), group (Xplanet)
en: Height of xplanet window
eo: Alteco de xplanet-fenestro

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetLabel), group (Xplanet)
en: Show label
eo: Montri etikedon

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetLabel), group (Xplanet)
en: If true, display a label in the upper right corner.
eo: Se vera, montri etikedon en la supra dekstra angulo.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetLabelLocalTime), group (Xplanet) i18n: ectx: label, entry (XplanetLabelGMT), group (Xplanet)
en: Show GMT label
eo: Montri GMT-etikedon

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetLabelLocalTime), group (Xplanet)
en: Show local time.
eo: Montri lokan horon.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetLabelGMT), group (Xplanet)
en: Show GMT instead of local time.
eo: Montri GMT anstataŭ lokan horon.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetLabelString), group (Xplanet)
en: Planet string
eo: Planeda ĉeno

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetLabelString), group (Xplanet)
en: Specify the text of the first line of the label. By default, it says something like "Looking at Earth". Any instances of %t will be replaced by the target name, and any instances of %o will be replaced by the origin name.
eo: Indiki la tekston de la unua linio de la etikedo. Defaŭlte, ĝi diras ion kiel "Rigardante Teron". Ĉiuj okazoj de %t estos anstataŭigitaj per la celnomo, kaj ĉiuj okazoj de %o estos anstataŭigitaj per la originnomo.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetFontSize), group (Xplanet)
en: Font Size
eo: Tiparo Grandeco

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetFontSize), group (Xplanet) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_XplanetFontSize)
en: Specify the point size.
eo: Indiki la punktograndecon.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetColor), group (Xplanet) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_XplanetColor)
en: Label color
eo: Etikedkoloro

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetColor), group (Xplanet) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_XplanetColor)
en: Set the color for the label.
eo: Meti la koloron por la etikedo.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetDateFormat), group (Xplanet)
en: Date format
eo: Datformato

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetDateFormat), group (Xplanet)
en: Specify the format for the date/time label. This format string is passed to strftime(3). The default is "%c %Z", which shows the date, time, and time zone in the locale’s appropriate date and time representation.
eo: Specifi la formaton por la dato/hora etikedo. Ĉi tiu formata ĉeno estas transdonita al strftime(3). La defaŭlta estas "%c %Z", kiu montras la daton, horon kaj horzonon en la konvena dato kaj hora reprezentado de la loko.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetLabelTL), group (Xplanet) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_XplanetLabelTL)
en: Top left
eo: Supre maldekstre

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetLabelTR), group (Xplanet) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_XplanetLabelTR)
en: Top right
eo: Supre dekstre

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetLabelBR), group (Xplanet) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_XplanetLabelBR)
en: Bottom right
eo: Malsupre dekstre

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetLabelBL), group (Xplanet) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_XplanetLabelBL)
en: Bottom left
eo: Malsupre maldekstre

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetGlare), group (Xplanet)
en: Sun Glare
eo: Sunbrilo

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetGlare), group (Xplanet)
en: Draw a glare around the sun with a radius of the specified value larger than the Sun. The default value is 28.
eo: Desegni brilon ĉirkaŭ la suno kun radiuso de la specifita valoro pli granda ol la Suno. La defaŭlta valoro estas 28.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetRandom), group (Xplanet)
en: Random latitude and longitude
eo: Hazarda latitudo kaj longitudo

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetRandom), group (Xplanet) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_XplanetRandom)
en: Place the observer above a random latitude and longitude
eo: Meti la observanton super hazardaj latitudo kaj longitudo

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetLatLong), group (Xplanet)
en: Latitude-Longitude
eo: Latitudo-longitudo

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetLatLong), group (Xplanet)
en: Place the observer above the specified longitude and latitude
eo: Meti la observanton super la specifita longitudo kaj latitudo

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetLatitude), group (Xplanet) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_XplanetLatitude)
en: Latitude in degrees
eo: Latitudo en gradoj

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetLatitude), group (Xplanet)
en: Render the target body as seen from above the specified latitude (in degrees). The default value is 0.
eo: Bildigi la celkorpon kiel vidite de super la specifita latitudo (en gradoj). La defaŭlta valoro estas 0.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetLongitude), group (Xplanet) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_XplanetLongitude)
en: Longitude in degrees
eo: Longitudo en gradoj

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetLongitude), group (Xplanet)
en: Place the observer above the specified longitude (in degrees). Longitude is positive going east, negative going west (for the earth and moon), so for example Los Angeles is at -118 or 242. The default value is 0.
eo: Meti la observanton super la specifita longitudo (en gradoj). Longitudo estas pozitiva irante orienten, negativa irante okcidenten (por la tero kaj luno), do ekzemple Los-Anĝeleso estas ĉe -118 aŭ 242. La defaŭlta valoro estas 0.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetProjection), group (Xplanet) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, XplanetTabProjection)
en: Projection
eo: Projekcio

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetProjection), group (Xplanet)
en: The default is no projection. Multiple bodies will not be shown if this option is specified, although shadows will still be drawn.
eo: La defaŭlta estas neniu projekcio. Multoblaj korpoj ne estos montritaj se ĉi tiu elekteblo estas specifita, kvankam ombroj ankoraŭ estos desegnitaj.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetBackground), group (Xplanet) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetBackground)
en: Use background
eo: Uzi fonon

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetBackground), group (Xplanet)
en: Use a file as the background image, with the planet to be superimposed upon it. This option is only meaningful with the -projection option. A color may also be supplied.
eo: Uzi dosieron kiel fonbildon, kun la planedo supermetita al ĝi. Ĉi tiu elekteblo estas signifa nur kun la elekteblo -projection. Koloro ankaŭ povas esti provizita.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetBackgroundImage), group (Xplanet)
en: Use background image
eo: Uzi fonbildon

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetBackgroundImage), group (Xplanet)
en: Use a file as the background image.
eo: Uzi dosieron kiel fonbildon.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetBackgroundImagePath), group (Xplanet)
en: Background image path
eo: Fonbilda vojo

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetBackgroundImagePath), group (Xplanet)
en: The path of the background image.
eo: La vojo de la fonbildo.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetBackgroundColor), group (Xplanet)
en: Use background color
eo: Uzi fonkoloron

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetBackgroundColor), group (Xplanet)
en: Use a color as the background.
eo: Uzi koloron kiel fonon.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetBackgroundColorValue), group (Xplanet) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_XplanetBackgroundColorValue)
en: Background color
eo: Fona koloro

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetBackgroundColorValue), group (Xplanet)
en: The color of the background.
eo: La koloro de la fono.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetMagnitude), group (Xplanet)
en: Base magnitude
eo: Baza grando

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetMagnitude), group (Xplanet) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_XplanetMagnitude)
en: A star of the specified magnitude will have a pixel brightness of 1. The default value is 10. Stars will be drawn more brightly if this number is larger.
eo: Stelo de la specifita grandeco havos rastrumeran brilecon de 1. La defaŭlta valoro estas 10. Steloj estos desegnitaj pli hele se ĉi tiu nombro estas pli granda.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetArcFile), group (Xplanet)
en: Arc file
eo: Ark dosiero

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetArcFile), group (Xplanet)
en: If checked, use an arc file to be plotted against the background stars.
eo: Se markite, uzi arkdosieron por esti grafika kontraŭ la fonaj steloj.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetArcFilePath), group (Xplanet)
en: Path to arc file
eo: Vojo al arka dosiero

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetArcFilePath), group (Xplanet) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetArcFilePath)
en: Specify an arc file to be plotted against the background stars.
eo: Specifi arkdosieron por esti grafika kontraŭ la fonaj steloj.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetConfigFile), group (Xplanet)
en: Config file
eo: Agorda dosiero

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetConfigFile), group (Xplanet)
en: If checked, use a config file.
eo: Se markite, uzi agordan dosieron.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetConfigFilePath), group (Xplanet)
en: Path to config file
eo: Vojo al agorda dosiero

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetConfigFilePath), group (Xplanet)
en: Use the specified configuration file.
eo: Uzi la specifitan agordan dosieron.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetFOV), group (Xplanet)
en: Use KStars's FOV
eo: Uzi la FOV de KStars

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetFOV), group (Xplanet) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetFOV)
en: If checked, use kstars's FOV.
eo: Se markite, uzi la FOV de kstars.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetMarkerFile), group (Xplanet)
en: Use marker file
eo: Uzi markilon

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetMarkerFile), group (Xplanet) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetMarkerFile)
en: If checked, use the specified marker file.
eo: Se markite, uzi la specifitan markilon.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetMarkerFilePath), group (Xplanet) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetMarkerFilePath)
en: Marker file path
eo: Markilo-dosiervojo

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetMarkerFilePath), group (Xplanet)
en: Specify a file containing user-defined marker data to display against the background stars.
eo: Specifi dosieron enhavantan uzant-difinitajn markilo-datenojn por montri kontraŭ la fonaj steloj.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetMarkerBounds), group (Xplanet)
en: Write marker bounds
eo: Skribi marklimojn

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetMarkerBounds), group (Xplanet)
en: If checked, write coordinates of the bounding box for each marker in a file.
eo: Se markite, skribi koordinatojn de la limkesto por ĉiu markilo en dosiero.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetMarkerBoundsPath), group (Xplanet) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetMarkerBoundsPath)
en: Marker bounds file path
eo: Markilo limas dosiervojon

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetMarkerBoundsPath), group (Xplanet) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetMarkerBoundsPath)
en: Write coordinates of the bounding box for each marker to this file.
eo: Skribi koordinatojn de la limkesto por ĉiu markilo al ĉi tiu dosiero.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetStarmap), group (Xplanet)
en: Star map
eo: Stela mapo

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetStarmap), group (Xplanet) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetStarmap)
en: If checked, use star map file to draw the background stars.
eo: Se markite, uzi stelmapdosieron por desegni la fonstelojn.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetStarmapPath), group (Xplanet) i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetStarmapPath), group (Xplanet) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetStarmapPath) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetStarmapPath)
en: Star map file path
eo: Stela mapo dosiervojo

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetQuality), group (Xplanet)
en: Output file quality
eo: Eligo dosiero kvalito

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetQuality), group (Xplanet) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_XplanetQuality)
en: This option is only used when creating JPEG images. The quality can range from 0 to 100. The default value is 80.
eo: Ĉi tiu elekteblo estas uzata nur dum kreado de JPEG-bildoj. La kvalito povas varii de 0 ĝis 100. La defaŭlta valoro estas 80.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSatellites), group (Satellites)
en: Draw satellites in the sky map?
eo: Ĉu desegni satelitojn sur la ĉiela mapo?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowSatellites), group (Satellites) i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowVisibleSatellites), group (Satellites)
en: Toggle whether satellite tracks are drawn in the sky map.
eo: Ŝanĝi ĉu satelitaj spuroj estas desegnitaj en la ĉielmapo.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowVisibleSatellites), group (Satellites)
en: Draw only visible satellites in the sky map
eo: Desegni nur videblajn satelitojn sur la ĉielmapo

note: i18n: ectx: label, entry (DrawSatellitesLikeStars), group (Satellites) i18n: ectx: whatsthis, entry (DrawSatellitesLikeStars), group (Satellites)
en: If selected, satellites will be draw like stars, otherwise, draw satellites as small colored square.
eo: Se elektitaj, satelitoj estos desegnitaj kiel steloj, alie, desegni satelitojn kiel malgrandan koloran kvadraton.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSatellitesLabels), group (Satellites)
en: Draw satellite labels?
eo: Ĉu desegni satelitajn etikedojn?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowSatellitesLabels), group (Satellites)
en: Toggle whether satellite labels are drawn in the sky map.
eo: Ŝanĝi ĉu satelitaj etikedoj estas desegnitaj en la ĉielmapo.

note: i18n: ectx: label, entry (SelectedSatellites), group (Satellites)
en: Selected satellites.
eo: Elektitaj satelitoj.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SelectedSatellites), group (Satellites)
en: List of selected satellites.
eo: Listo de elektitaj satelitoj.

note: i18n: ectx: label, entry (KStarsFirstRun), group (General)
en: Is this the first time running KStars?
eo: Ĉu ĉi tio estas la unua fojo kiu funkcias KStars?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (KStarsFirstRun), group (General)
en: This allows KStars to perform several operations if it has never been installed before.
eo: Ĉi tio permesas al KStars fari plurajn operaciojn se ĝi neniam antaŭe estis instalita.

note: i18n: ectx: label, entry (AlwaysRecomputeCoordinates), group (General) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AlwaysRecomputeCoordinates)
en: Always recompute coordinates
eo: Ĉiam rekalkuli koordinatojn

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AlwaysRecomputeCoordinates), group (General)
en: Checking this option causes recomputation of current equatorial coordinates from catalog coordinates (i.e. application of precession, nutation and aberration corrections) for every redraw of the map. This makes processing slower when there are many stars to handle, but is more likely to be bug free. There are known bugs in the rendering of stars when this recomputation is avoided.
eo: Kontroli ĉi tiun elekteblon kaŭzas rekomputadon de nunaj ekvatoraj koordinatoj de katalogokoordinatoj (t.e. apliko de precesio, nutacio kaj aberaciaj korektoj) por ĉiu redesegnaĵo de la mapo. Ĉi tio malrapidigas la prilaboradon kiam estas multaj steloj por manipuli, sed pli verŝajne estos senerara. Estas konataj cimoj en la bildigo de steloj kiam ĉi tiu rekalkulo estas evitita.

note: i18n: ectx: label, entry (DefaultDSSImageSize), group (General)
en: Default size for DSS images
eo: Defaŭlta grandeco por DSS-bildoj

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultDSSImageSize), group (General)
en: The default size for DSS images downloaded from the Internet.
eo: La defaŭlta grandeco por DSS-bildoj elŝutitaj de la Interreto.

note: i18n: ectx: label, entry (DSSPadding), group (General)
en: Additional padding around DSS Images of deep-sky objects
eo: Plia kompletigo ĉirkaŭ DSS Bildoj de profundaĉielaj objektoj

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DSSPadding), group (General)
en: To include parts of the star field, we add some extra padding around DSS images of deep-sky objects. This option configures the total (both sides) padding added to either dimension of the field.
eo: Por inkluzivi partojn de la stelkampo, ni aldonas iom da ekstra kompletigo ĉirkaŭ DSS-bildoj de profundaĉielaj objektoj. Ĉi tiu elekteblo agordas la totalan (ambaŭ flankojn) kompletigo aldonitan al ĉiu dimensio de la kampo.

note: i18n: ectx: label, entry (VerboseLogging), group (General)
en: Enable Verbose Logging
eo: Ebligi Vortriĉan Protokoladon

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (VerboseLogging), group (General)
en: Checking this option causes KStars to generate verbose debug information for diagnostic purposes. This may cause slowdown of KStars.
eo: Kontrolante ĉi tiun elekteblon igas KStars generi multvortajn sencimigajn informojn por diagnozaj celoj. Ĉi tio povas kaŭzi malrapidiĝon de KStars.

note: i18n: ectx: label, entry (RegularLogging), group (General)
en: Enable Regular Logging
eo: Ebligi Regulan Registradon

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (RegularLogging), group (General)
en: Checking this option causes KStars to generate regular debug information.
eo: Markante ĉi tiun elekteblon igas KStars generi regulajn sencimigajn informojn.

note: i18n: ectx: label, entry (DisableLogging), group (General)
en: Disable Verbose Logging
eo: Malebligi Vorteman Registradon

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DisableLogging), group (General)
en: Checking this option causes KStars to stop generating ANY debug information.
eo: Markante ĉi tiun elekteblon igas KStars ĉesi generi AJN ajn sencimigan informon.

note: i18n: ectx: label, entry (LogToDefault), group (General)
en: Log debug message to default output
eo: Protokoli sencimigan mesaĝon al defaŭlta eligo

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (LogToDefault), group (General)
en: Checking this option causes KStars log debug messages to the default output used by the platform (e.g. Standard Error).
eo: Marki ĉi tiun elekteblon kaŭzas ke KStars protokolis sencimigajn mesaĝojn al la defaŭlta eligo uzata de la platformo (ekz. Norma Eraro).

note: i18n: ectx: label, entry (LogToFile), group (General)
en: Log debug message to a log file
eo: Protokoli sencimigan mesaĝon al protokoldosiero

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (LogToFile), group (General)
en: Checking this option causes KStars log debug messages to a log file as specified.
eo: Markante ĉi tiun elekteblon kaŭzas KStars protokoli elcimigi mesaĝojn al protokoldosiero kiel specifita.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FITSLogging), group (General)
en: Log FITS Data activity.
eo: Protokoli FITS-datuman agadon.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (INDILogging), group (General)
en: Log INDI devices activity.
eo: Protokoli INDI-agadon.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CaptureLogging), group (General)
en: Log Ekos Capture Module activity.
eo: Protokoli agadon de Ekos Capture Module.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusLogging), group (General)
en: Log Ekos Focus Module activity.
eo: Protokoli Ekos Focus Module aktiveco.

note: i18n: ectx: label, entry (SaveGuideImages), group (General)
en: Save Internal Guider images on disk?
eo: Ĉu konservi bildojn de Internal Guider sur disko?

note: i18n: ectx: label, entry (SaveAlignImages), group (General)
en: Save Internal Align images on disk?
eo: Ĉu konservi bildojn de Internal Align sur disko?

note: i18n: ectx: label, entry (SaveFailedAlignImages), group (General)
en: Save Failed Align images on disk?
eo: Ĉu konservi Failed-Align bildojn sur disko?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (GuideLogging), group (General)
en: Log Ekos Guide Module activity.
eo: Protokoli aktivecon de Ekos Guide Module.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AlignmentLogging), group (General)
en: Log Ekos Alignment Module activity.
eo: Protokoli Ekos Alignment Module aktivecon.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MountLogging), group (General)
en: Log Ekos Mount Module activity.
eo: Protokoli Ekos Mount Module aktivecon.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ObservatoryLogging), group (General)
en: Log Ekos Observatory Module activity.
eo: Protokoli Ekos Observatory Module aktivecon.

note: i18n: ectx: label, entry (useFITSViewer), group (FITSViewer)
en: Display every image captured in a FITS Viewer window.
eo: Montri ĉiun bildon kaptitan en fenestro de FITS Viewer.

note: i18n: ectx: label, entry (singlePreviewFITS), group (FITSViewer)
en: Preview FITS in a single tab?
eo: Ĉu antaŭrigardi FITS en ununura langeto?

note: i18n: ectx: label, entry (singleWindowCapturedFITS), group (FITSViewer)
en: Display all captured FITS in one window?
eo: Ĉu montri ĉiujn kaptitajn FITS en unu fenestro?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (singleWindowCapturedFITS), group (FITSViewer)
en: Display all captured FITS images in a single FITS Viewer window. By default each camera create its own FITS Viewer instance
eo: Montri ĉiujn kaptitajn FITS-bildojn en ununura fenestro de FITS Viewer. Defaŭlte ĉiu fotilo kreas sian propran petskribon de FITS Viewer

note: i18n: ectx: label, entry (singleWindowOpenedFITS), group (FITSViewer)
en: Display all opened FITS in one window?
eo: Ĉu montri ĉiujn malfermitajn FITS en unu fenestro?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (singleWindowOpenedFITS), group (FITSViewer)
en: Display all opened FITS images in a single FITS Viewer window.
eo: Montri ĉiujn malfermitajn FITS-bildojn en ununura fenestro de FITS Viewer.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (focusFITSOnNewImage), group (FITSViewer)
en: Bring the FITSViewer window to the foreground when receiving a new image.
eo: Alporti la fenestron de FITSViewer al la malfono kiam vi ricevas novan bildon.

note: i18n: ectx: label, entry (independentWindowFITS), group (FITSViewer)
en: Make FITS Viewer window independent of KStars main window
eo: Igi la fenestron de FITS Viewer sendependa de la ĉefa fenestro de KStars

note: i18n: ectx: label, entry (AutoDebayer), group (FITSViewer)
en: Automatically debayer a FITS image if it is contains a bayer pattern
eo: Aŭtomate debaerigi FITS-bildon se ĝi enhavas bayer-ŝablonon

note: i18n: ectx: label, entry (Auto3DCube), group (FITSViewer)
en: Process 3D FITS Cube (RGB). If false, only first channel is processed.
eo: Procezi 3D FITS Cube (RGB). Se malvera, nur unua kanalo estas prilaborita.

note: i18n: ectx: label, entry (AutoHFR), group (FITSViewer)
en: Automatically compute HFRs of fits images
eo: Aŭtomate kalkuli HFRojn de konformaj bildoj

note: i18n: ectx: label, entry (QuickHFR), group (FITSViewer)
en: Compute the HFRs of normal images quickly by looking at the center 25% only.
eo: Komputi la HFRojn de normalaj bildoj rapide rigardante la centron nur 25%.

note: i18n: ectx: label, entry (AutoWCS), group (FITSViewer)
en: Automatically process World-Coordinate-System (WCS) data when loading a FITS file.
eo: Aŭtomate prilabori datumojn de Monda-Koordinata-Sistemo (WCS) dum ŝargo de FITS-dosiero.

note: i18n: ectx: label, entry (LimitedResourcesMode), group (FITSViewer)
en: Conserve CPU and memory by disabling all resource-intensive features in FITS Viewer
eo: Konservi CPU kaj memoron malŝaltante ĉiujn rimedintensajn funkciojn en FITS Viewer

note: i18n: ectx: label, entry (NonLinearHistogram), group (FITSViewer)
en: Create histogram from non-linear auto-stretched image rather than linear raw image data.
eo: Krei histogramon el ne-linia aŭto-streĉita bildo prefere ol liniaj krudaj bildaj datumoj.

note: i18n: ectx: label, entry (HIPSOpacity), group (FITSViewer)
en: HiPS overlay opacity
eo: Opakeco de HiPS-plustavolo

note: i18n: ectx: label, entry (HIPSOffsetX), group (FITSViewer)
en: HiPS overlay X Offset
eo: X-Deŝovo de HiPS-plustavolo

note: i18n: ectx: label, entry (HIPSOffsetY), group (FITSViewer)
en: HiPS overlay Y Offset
eo: Y-Deŝovo de HiPS-plustavolo

note: i18n: ectx: label, entry (FitsSolverProfile), group (FITSViewer)
en: Options Profile for Fitsviewer Solving.
eo: Profilo de Opcioj por Fitsviewer-Solvado.

note: i18n: ectx: label, entry (FitsSolverModule), group (FITSViewer)
en: Module from which profile is taken for Fitsviewer Solving.
eo: Modulo el kiu profilo estas prenata por Fitsviewer-Solvado.

note: i18n: ectx: label, entry (FitsSolverProfileIndeces), group (FITSViewer)
en: JSON storing the assignment of profile indices to module profiles for the FITS Viewer Solver
eo: JSON-e konservi la atribuadon de profilindeksoj al modulprofiloj por la Solvilo de FITS-Viewer.

note: i18n: ectx: label, entry (FitsCatalog), group (FITSViewer)
en: Which catalog to pull display objects from.
eo: El kiu katalogo por tiri ekranobjektojn.

note: i18n: ectx: label, entry (FitsCatObjShowNames), group (FITSViewer)
en: Whether to display object names on the FITS Viewer or not.
eo: Ĉu montri objektnomojn sur la FITS-Viewer aŭ ne.

note: i18n: ectx: label, entry (FitsSolverUseScale), group (FITSViewer)
en: Use scale for Fitsviewer Solving.
eo: Uzi skalon por Fitsviewer-Solvado.

note: i18n: ectx: label, entry (FitsSolverUsePosition), group (FITSViewer)
en: Use position for Fitsviewer Solving.
eo: Uzi pozicion por Fitsviewer-Solvado.

note: i18n: ectx: label, entry (FitsSolverScale), group (FITSViewer)
en: Scale to use with Fitsviewer Solving.
eo: Skali por uzo kun Fitsviewer-Solvado.

note: i18n: ectx: label, entry (FitsSolverImageScaleUnits), group (FITSViewer)
en: Scale units to use with Fitsviewer Solving.
eo: Skali unuojn por uzo kun Fitsviewer-Solvado.

note: i18n: ectx: label, entry (FitsSolverRadius), group (FITSViewer)
en: Radius in position (degrees) to use with Fitsviewer Solving.
eo: Radiuso en pozicio (gradoj) por uzo kun Fitsviewer-Solvado.

note: i18n: ectx: label, entry (BortleClass), group (WISettings)
en: Bortle dark-sky rating
eo: Bortle malhel-ĉiela taksado

note: i18n: ectx: label, entry (TelescopeCheck), group (WISettings)
en: Availability of telescope
eo: Havebleco de teleskopo

note: i18n: ectx: label, entry (BinocularsCheck), group (WISettings)
en: Availability of binoculars
eo: Havebleco de binokloj

note: i18n: ectx: label, entry (BinocularsAperture), group (WISettings)
en: Aperture of available binocular
eo: Aperturo de disponebla binokulo

note: i18n: ectx: label, entry (ScopeListIndex), group (WISettings)
en: Index of selected scope from list of scopes
eo: Indekso de elektita amplekso el listo de amplekso

note: i18n: ectx: label, entry (EkosWindowWidth), group (Ekos)
en: Ekos window width
eo: Ekos fenestro larĝa

note: i18n: ectx: label, entry (EkosWindowHeight), group (Ekos)
en: Ekos window height
eo: Ekos fenestro alteco

note: i18n: ectx: label, entry (EkosLeftIcons), group (Ekos)
en: Ekos modules icons are placed to the left of pages
eo: Piktogramoj de Ekos-moduloj estas metitaj maldekstre de paĝoj

note: i18n: ectx: label, entry (independentWindowEkos), group (Ekos)
en: Make Ekos window independent of KStars main window
eo: Igi Ekos-fenestron sendependa de la ĉefa fenestro de KStars

note: i18n: ectx: label, entry (profile), group (Ekos)
en: Ekos drivers profile
eo: Profilo de peliloj de Ekos

note: i18n: ectx: label, entry (neverLoadConfig), group (Ekos)
en: Never load device configuration?
eo: Ĉu neniam ŝargi aparatan agordon?

note: i18n: ectx: label, entry (loadConfigOnConnection), group (Ekos)
en: Load device configuration upon successful connection?
eo: Ĉu ŝargi aparatan agordon post sukcesa konekto?

note: i18n: ectx: label, entry (loadDefaultConfig), group (Ekos)
en: Always load device default configuration upon successful connection?
eo: Ĉu ĉiam ŝargi aparaton defaŭltan agordon post sukcesa konekto?

note: i18n: ectx: label, entry (autoLoadSerialAssistant), group (Ekos)
en: Automatically load Serial Port Assistant tool when detecting unmapped serial ports?
eo: Aŭtomate ŝargi Serial Port Assistant ilon kiam detektas nemapitajn seriajn konektejojn?

note: i18n: ectx: label, entry (RememberCredentials), group (EkosLive)
en: Remember Ekos Live credentials.
eo: Memori la akreditaĵojn de Ekos Live.

note: i18n: ectx: label, entry (AutoStartEkosLive), group (EkosLive)
en: Start Ekos Live on KStars startup.
eo: Komenci Ekos Live ĉe KStars ekfunkciigo.

note: i18n: ectx: label, entry (EkosLiveUsername), group (EkosLive)
en: EkosLive username
eo: EkosLive uzantnomo

note: i18n: ectx: label, entry (EkosLiveObservatory), group (EkosLive)
en: EkosLive Observatory Name
eo: EkosLive Observeja Nomo

note: i18n: ectx: label, entry (EkosLiveOfflineServer), group (EkosLive)
en: EkosLive Offline Server
eo: EkosLive Senreta Servilo

note: i18n: ectx: label, entry (EkosLiveOnlineServer), group (EkosLive)
en: EkosLive Online Server
eo: Ekos Enreta Servilo

note: i18n: ectx: label, entry (shutterfulCCDs), group (DarkLibrary)
en: List of CCDs with mechanical or electronic shutters.
eo: Listo de CCDoj kun mekanikaj aŭ elektronikaj obturatoroj.

note: i18n: ectx: label, entry (shutterlessCCDs), group (DarkLibrary)
en: List of CCDs without mechanical or electronic shutters.
eo: Listo de CCDoj sen mekanikaj aŭ elektronikaj obturatoroj.

note: i18n: ectx: label, entry (UseGraphicalCountsDisplay), group (Manager)
en: Use the graphical version for capture/sequence/total counting using round progress bars.
eo: Uzi la grafikan version por kapto/sekvenco/totala nombrado uzante rondajn progresstangojn.

note: i18n: ectx: label, entry (MinimumAltLimit), group (Mount)
en: Default minimum mount altitude limit
eo: Defaŭlta minimuma alteclimo de muntaĵo

note: i18n: ectx: label, entry (MaximumAltLimit), group (Mount)
en: Default maximum mount altitude limit.
eo: Defaŭlta maksimuma alteclimo de muntaĵo.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MaximumAltLimit), group (Mount)
en: Maximum telescope altitude limit. If the telescope is above this limit, it will be commanded to stop.
eo: Maksimuma teleskopa altlimo. Se la teleskopo estas super ĉi tiu limo, ĝi estos ordonita halti.

note: i18n: ectx: label, entry (EnableAltitudeLimits), group (Mount)
en: Enable mount altitude limits.
eo: Ebligi limojn de alteco de muntaĵo.

note: i18n: ectx: label, entry (EnableAltitudeLimitsTrackingOnly), group (Mount)
en: Restrict altitude limits to tracking mode only.
eo: Limigi alteclimojn al nur spurreĝimo.

note: i18n: ectx: label, entry (ConfirmBelowHorizon), group (Mount)
en: Warn user before command mount to go to a target below horizon.
eo: Averti uzanton antaŭ komandi muntaĵon moviĝi al celo sub horizonto.

note: i18n: ectx: label, entry (MeridianFlipOffsetDegrees), group (Mount)
en: Default hour angle to perform meridian flip in degrees.
eo: Defaŭlta hora angulo por fari meridian renverson en gradoj.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MeridianFlipOffsetDegrees), group (Mount)
en: If the target hour angle exceeds this value, Ekos will command a meridian flip and if successful it will resume guiding and capture operations.
eo: Se la celhora angulo superas ĉi tiun valoron, Ekos komandos meridianan turniĝon kaj se sukcesa ĝi rekomencos gvidadon kaj kaptooperaciojn.

note: i18n: ectx: label, entry (MaximumHaLimit), group (Mount)
en: Default maximum limit for the hour angle.
eo: Defaŭlta maksimuma limo por la hora angulo.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MaximumHaLimit), group (Mount)
en: Maximum limit for the hour angle of the telescope. If the hour angle of the telescope is above this limit, a meridian flip will be forced.
eo: Maksimuma limo por la horangulo de la teleskopo. Se la horangulo de la teleskopo estas super ĉi tiu limo, meridiano renversiĝos estos devigita.

note: i18n: ectx: label, entry (EnableHaLimit), group (Mount)
en: Enable mount hour angle limit.
eo: Ebligi muntan horan angullimon.

note: i18n: ectx: label, entry (ExecuteMeridianFlip), group (Mount)
en: Flips the mount when reaching the meridian, if supported.
eo: Renversas la muntaĵon atinginte la meridianon, se subtenata.

note: i18n: ectx: label, entry (LeftRightReversed), group (Mount)
en: Reverse the direction of right and left buttons in mount control.
eo: Inversigi la direkton de dekstraj kaj maldekstraj butonoj en munta kontrolo.

note: i18n: ectx: label, entry (UpDownReversed), group (Mount)
en: Reverse the direction of up and down buttons in mount control.
eo: Renversi la direkton de supren kaj malsupren butonoj en munta kontrolo.

note: i18n: ectx: label, entry (ParkEveryDay), group (Mount)
en: Automatically start parking timer on startup.
eo: Aŭtomate lanĉi parkumilon ĉe ekfunkciigo.

note: i18n: ectx: label, entry (ParkTime), group (Mount)
en: Park mount at this time in 12 hour format.
eo: Parkumi muntaĵon je ĉi tiu tempo en 12-hora formato.

note: i18n: ectx: label, entry (DefaultObserver), group (Capture)
en: Default observer full name.
eo: Plena nomo de defaŭlta observanto.

note: i18n: ectx: label, entry (SyncFOVPA), group (Capture)
en: Sync FOV indicator Position Angle with Rotator Settings Position Angle
eo: Sinkronigi FOV-indikilo Pozicio-Angulo kun Rotaciisto-Agordoj Pozicio-Angulo

note: i18n: ectx: label, entry (PAMultiplier), group (Capture)
en: Position angle multiplier
eo: Pozicia angula multiplikilo

note: i18n: ectx: label, entry (PAOffset), group (Capture)
en: Position angle offset
eo: Pozicia angulo deŝovo

note: i18n: ectx: label, entry (PAPierSide), group (Capture)
en: Position angle calibration pier side
eo: Pozicio angula kalibrado kajo flanko

note: i18n: ectx: label, entry (GuideDeviation), group (Capture)
en: Default maximum permittable guide deviation
eo: Defaŭlta maksimuma permesita gvida devio

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (GuideDeviation), group (Capture)
en: If guide deviation exceeds this limit, the exposure will be automatically aborted and only resumed when the deviation is within this limit.
eo: Se gvida devio superas ĉi tiun limon, la ekspozicio estos aŭtomate ĉesigita kaj nur rekomencita kiam la devio estas ene de ĉi tiu limo.

note: i18n: ectx: label, entry (GuideDeviationReps), group (Capture)
en: Number of consecutive samples guide deviation needs to be high to abort capture.
eo: Nombro de sinsekvaj specimenoj je kiu la gvidildevio devas esti alta por aborti kaptadon.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (GuideDeviationReps), group (Capture)
en: Sets the number of consecutive samples guide deviation needs to be high to abort capture.
eo: Metas la nombron de sinsekvaj specimenoj je kiu la gvidildevio devas esti alta por aborti kaptadon.

note: i18n: ectx: label, entry (StartGuideDeviation), group (Capture)
en: Default maximum permittable guide deviation before capture start
eo: Defaŭlta maksimuma permesebla gvida devio antaŭ la ekkapto

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (StartGuideDeviation), group (Capture)
en: If guide deviation exceeds this limit before capture start, starting an exposure will be suspended until the deviation is within this limit.
eo: Se gvida devio superas ĉi tiun limon antaŭ la ekkapto, komenci malkovron estos suspendita ĝis la devio estas ene de ĉi tiu limo.

note: i18n: ectx: label, entry (GuideDitherPerJobFrequency), group (Capture)
en: Set global dither frequency to this value when starting a job. Set 0 to use global value.
eo: Agordi tutlokan dither-frekvencon al ĉi tiu valoro startigante labortaskon. Metu 0 por uzi tutlokan valoron.

note: i18n: ectx: label, entry (HFRDeviation), group (Capture)
en: Default maximum permittable HFR deviation
eo: Defaŭlta maksimuma permesita HFR-devio

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HFRDeviation), group (Capture)
en: If HFR deviation exceeds this limit, the autofocus routine will be automatically started.
eo: Se HFR-devio superas ĉi tiun limon, la aŭtomata fokusa rutino estos aŭtomate komencita.

note: i18n: ectx: label, entry (MaxFocusTemperatureDelta), group (Capture)
en: Default maximum focus temperature delta
eo: Defaŭlta maksimuma fokusa temperaturo delto

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MaxFocusTemperatureDelta), group (Capture)
en: If the temperature change exceeds this limit, the autofocus routine will be automatically started.
eo: Se la temperaturŝanĝo superas ĉi tiun limon, la aŭtomata fokusa rutino aŭtomate komenciĝos.

note: i18n: ectx: label, entry (AutoDark), group (Capture)
en: Automatically apply dark subtraction if a suitable dark frame is available.
eo: Aŭtomate apliki malhel-subtrahon se taŭga malhela kadro estas disponebla.

note: i18n: ectx: label, entry (EnforceGuideDeviation), group (Capture)
en: Enforce guiding deviation limit.
eo: Devigi gvidan deviolimon.

note: i18n: ectx: label, entry (EnforceAutofocusHFR), group (Capture)
en: Enforce Autofocus on HFR limit.
eo: Devigi Aŭtomatan fokuson sur HFR-limo.

note: i18n: ectx: label, entry (EnforceAutofocusOnTemperature), group (Capture)
en: Enforce Autofocus on temperature change.
eo: Devigi Aŭtomatan fokuson pri temperaturŝanĝo.

note: i18n: ectx: label, entry (EnforceRefocusEveryN), group (Capture)
en: Enforce Refocus Every N Minutes.
eo: Devigi Reenfokusigi Ĉiun N Minutojn.

note: i18n: ectx: label, entry (RefocusEveryN), group (Capture)
en: Number of minute between forced refocus attempts
eo: Nombro da minutoj inter devigitaj refokusaj provoj

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (RefocusEveryN), group (Capture)
en: Sets the time interval before forced autofocus attempts during a capture sequence.
eo: Fiksas la tempintervalon antaŭ devigaj aŭtofokusaj provoj dum kapta sekvenco.

note: i18n: ectx: label, entry (RefocusAfterMeridianFlip), group (Capture)
en: Refocus after meridian flip is done
eo: Reenfokusigi post meridiano renverso estas farita

note: i18n: ectx: label, entry (ResetMountModelAfterMeridian), group (Capture)
en: Reset mount model after meridian flip.
eo: Restarigi muntomodelon post meridiano renverso.

note: i18n: ectx: label, entry (ForcedFlip), group (Capture)
en: Use Forced meridian flips if supported.
eo: Uzi devigatajn meridianrenversojn, se subtenata.

note: i18n: ectx: label, entry (CalibrationADUValue), group (Capture)
en: Desired flat field ADU
eo: Dezirata plata kampo ADU

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CalibrationADUValue), group (Capture)
en: If set, Ekos will capture a few flat images to determine the optimal exposure time to achieve the desired ADU value.
eo: Se fiksite, Ekos kaptos kelkajn platajn bildojn por determini la optimuman malkovran tempon por atingi la deziratan ADU-valoron.

note: i18n: ectx: label, entry (CalibrationADUValueTolerance), group (Capture)
en: ADU Value tolerance
eo: ADU Valortoleremo

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CalibrationADUValueTolerance), group (Capture)
en: Maximum difference between measured and target ADU values to deem the value as acceptable.
eo: Maksimuma diferenco inter mezuritaj kaj celaj ADU-valoroj por opinii la valoron akceptebla.

note: i18n: ectx: label, entry (CalibrationSkyFlat), group (Capture)
en: Sky Flat
eo: Ĉiela Ebenaĵo

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CalibrationSkyFlat), group (Capture)
en: When shooting flats on sky with changing intensity.
eo: Fotante platojn sur ĉielo kun ŝanĝanta intenseco.

note: i18n: ectx: label, entry (CalibrationPreActionIndex), group (Capture)
en: ORed list of calibration pre-actions.
eo: OR-igita listo de kalibradan antaŭagoj.

note: i18n: ectx: label, entry (CalibrationFlatDurationIndex), group (Capture)
en: Index of flat duration option.
eo: Indekso de plata daŭro opcio.

note: i18n: ectx: label, entry (CalibrationWallAz), group (Capture)
en: Azimuth of calibration wall location.
eo: Azimuto de kalibrada murloko.

note: i18n: ectx: label, entry (CalibrationWallAlt), group (Capture)
en: Altitude of calibration wall location.
eo: Alteco de kalibrada murloko.

note: i18n: ectx: label, entry (MaxTemperatureDiff), group (Capture)
en: Maximum acceptable difference between requested and measured temperature set point.
eo: Maksimuma akceptebla diferenco inter petita kaj mezurita temperatura fikspunkto.

note: i18n: ectx: label, entry (MaxStartGuiderDrift), group (Capture)
en: Maximum acceptable guider drift allowed before starting capture.
eo: Maksimuma akceptebla gvidirdrivo permesita antaŭ komenci kapton.

note: i18n: ectx: label, entry (EnforceStartGuiderDrift), group (Capture)
en: Enforce maximum acceptable guider drift allowed before starting capture.
eo: Devigi maksimuman akcepteblan gvidan drivon permesitan antaŭ komenci kapton.

note: i18n: ectx: label, entry (GuidingSettle), group (Capture)
en: Wait this many seconds after guiding is resumed before starting capture.
eo: Atendi tiom da sekundoj post kiam gvidado estas rekomencita antaŭ komenci kapton.

note: i18n: ectx: label, entry (AlwaysResetSequenceWhenStarting), group (Capture)
en: <html><head/><body><p>When starting to process a sequence list, reset all capture counts to zero. Scheduler overrides this option when Remember Job Progress is enabled.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Kiam oni komencas prilabori sinsekvon, restarigi ĉiujn kaptkalkulojn al nulo. Planilo superas ĉi tiun elekteblon kiam Memori Taskoprogreson estas ebligita.</p></body></html>

note: i18n: ectx: label, entry (FlatSyncFocus), group (Capture)
en: Capture flat frames at the same focus position of light frames.
eo: Kapti platajn kadrojn ĉe la sama fokusa pozicio de malpezaj kadroj.

note: i18n: ectx: label, entry (HFRThresholdPercentage), group (Capture)
en: Increase autofocus HFR value by this percentage gain and store it in Capture Module.
eo: Pliigi aŭtomatan fokusan HFR-valoron per ĉi tiu procenta gajno kaj konservi ĝin en Kapta Modulo.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HFRCheckAlgorithm), group (Capture)
en: Algorithm for In Sequence HFR Check
eo: Algoritmo por In Sequence HFR Check

note: i18n: ectx: label, entry (InSequenceCheckFrames), group (Capture)
en: Run In-Sequence HFR check after this many frames.
eo: Lanĉi En-Sekvencan HFR-kontrolon post ĉi tiom da kadroj.

note: i18n: ectx: label, entry (AutoStretch), group (Capture)
en: Perform auto stretch on captured images in FITS Viewer.
eo: Fari aŭtomatan streĉadon sur kaptitaj bildoj en FITS Viewer.

note: i18n: ectx: label, entry (Clipping64KValue), group (Capture)
en: Min value of pixels marked as clipped in the fitsviewer for 16-bit images.
eo: Minusma valoro de rastrumeroj markitaj kiel tranĉitaj en la fitsviewer por 16-bitaj bildoj.

note: i18n: ectx: label, entry (Clipping256Value), group (Capture)
en: Min value of pixels marked as clipped in the fitsviewer for 8-bit images.
eo: Minusma valoro de rastrumeroj markitaj kiel tranĉitaj en la fitsviewer por 8-bitaj bildoj.

note: i18n: ectx: label, entry (AdaptiveSampling), group (Capture)
en: Automatically down sample images based on available resources.
eo: Aŭtomate malplispecimenigi bildojn bazite sur disponeblaj rimedoj.

note: i18n: ectx: label, entry (useSummaryPreview), group (Capture)
en: Display every image captured sequence image in the Ekos summary screen preview window.
eo: Montri ĉiun bildkaptitan sekvencbildon en la antaŭrigarda fenestro de la resuma ekrano de Ekos.

note: i18n: ectx: label, entry (useDSLRImageViewer), group (Capture)
en: Display every captured DSLR image in the Image Viewer window.
eo: Montri ĉiun kaptitan DSLR-bildon en la fenestro de Image Viewer.

note: i18n: ectx: label, entry (ForceDSLRPresets), group (Capture)
en: Force exposure times to align with DSLR exposure presets. This insures accurate exposure times for sub-second exposures.
eo: Devigi ekspontempojn alĝustigi kun DSLR-ekspozicio-malpostagordoj. Ĉi tio certigas precizajn ekspontempojn por sub-sekundaj malkovroj.

note: i18n: ectx: label, entry (CaptureDirectory), group (Capture)
en: Path to capture directory to save images.
eo: Vojo por kapti dosierujon por konservi bildojn.

note: i18n: ectx: label, entry (PlaceholderFormat), group (Capture)
en: How to format captured image filename.
eo: Kiel formati kaptitan bildan dosiernomon.

note: i18n: ectx: label, entry (RemoteCaptureDirectory), group (Capture)
en: Path to remote capture directory to save images.
eo: Vojo al fora kapta dosierujo por konservi bildojn.

note: i18n: ectx: label, entry (ManualCoverTimeout), group (Capture)
en: Cover or uncover telescope dialog timeout in seconds.
eo: Kovri aŭ malkovri teleskopan dialogtempon en sekundoj.

note: i18n: ectx: label, entry (MinFlipDuration), group (Capture)
en: Minimal duration of a meridian flip.
eo: Minimuma daŭro de meridiana renversiĝo.

note: i18n: ectx: label, entry (CapturePosition), group (Capture)
en: Calculate position after captures.
eo: Kalkuli pozicion post kaptoj.

note: i18n: ectx: label, entry (CaptureTrainID), group (Capture)
en: Optical train ID most recently used in Capture.
eo: Identigilo de optika ilĉeno plej lasttempe uzita en Kapti.

note: i18n: ectx: label, entry (CaptureCalibrationWall), group (Capture)
en: Go to specific coordinates on calibration.
eo: Iri al specifaj koordinatoj je kalibrado.

note: i18n: ectx: label, entry (CaptureCalibrationParkMount), group (Capture)
en: Park mount on calibration.
eo: Parki muntaĵon je kalibrado.

note: i18n: ectx: label, entry (CaptureCalibrationParkDome), group (Capture)
en: Park dome on calibration.
eo: Parki kupolon je kalibrado.

note: i18n: ectx: label, entry (CaptureCalibrationUseManual), group (Capture)
en: Capture calibration frames at the specified exposures.
eo: Kapti kalibradajn kadrojn ĉe specifitaj elmetoj.

note: i18n: ectx: label, entry (CaptureCalibrationUseADU), group (Capture)
en: Capture calibration frames using ADU threshold.
eo: Kapti kalibradajn kadrojn uzante ADU-sojlon.

note: i18n: ectx: label, entry (CaptureCalibrationADUValue), group (Capture)
en: Desired flat frame ADU value.
eo: Dezirata platkadra ADU-valoro.

note: i18n: ectx: label, entry (CaptureCalibrationADUTolerance), group (Capture)
en: Desired flat frame ADU tolerance.
eo: Dezirata platkampa ADU-toleremo.

note: i18n: ectx: label, entry (CaptureCalibrationSkyFlats), group (Capture)
en: Capture calibration frames using Sky Flats.
eo: Kapti kalibradajn kadrojn uzante Sky Flats.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AbsTicksSpin), group (Focus)
en: The desired focuser position.
eo: La dezirata fokusila pozicio.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusExposure), group (Focus)
en: Exposure to use during focus
eo: Ekspontempo uzenda dum fokusado

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusExposure), group (Focus)
en: Specifies the length of exposure to use during focus.
eo: Specifas la daŭron de ekspono uzendan dum fokusado.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusBinning), group (Focus)
en: Default Camera binning
eo: Defaŭlta fotilo binning

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusBinning), group (Focus)
en: Set binning of camera while in focus mode.
eo: Agordi rubadon de fotilo dum fokusa reĝimo.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusGain), group (Focus)
en: Default Focuser gain value
eo: Defaŭlta Focuser gajnovaloro

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusGain), group (Focus)
en: Specifies gain value of CCD when performing focusing if supported by camera.
eo: Specifas gajnvaloron de CCD dum fokusado se subtenata de fotilo.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusISO), group (Focus)
en: Default Focuser Camera ISO value
eo: Defaŭlta Fokusilo-ISO-valoro

note: i18n: ectx: label, entry (DefaultFocusTemperatureSource), group (Focus)
en: Default focus module temperature source.
eo: Defaŭlta fokusmodula temperaturfonto.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusFilter), group (Focus)
en: Default Filter Wheel filter
eo: Defaŭlta Filtrila Rado-filtrilo

note: i18n: ectx: label, entry (UseFocusDarkFrame), group (Focus)
en: Take a dark frame and subtract it before running autofocus operation.
eo: Preni malhelan kadron kaj subtrahi ĝin antaŭ ol funkcii aŭtomatan fokuson.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusSubFrame), group (Focus)
en: Subframe the focus star during the autofocus procedure.
eo: Subkadrigi la fokusstelon dum la aŭtomata fokusa procedo.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusBoxSize), group (Focus)
en: Default Focuser star selection box size
eo: Defaŭlta Focuser-stela elekta skatolo grandeco

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusBoxSize), group (Focus)
en: Set box size to select a focus star.
eo: Agordi kestograndon por elekti fokusan stelon.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusUseFullField), group (Focus)
en: Measure average HFR from all stars combined in a full frame. This method defaults to the Centroid detection, but can use SEP detection too. Its performance decreases as the number of stars increases.
eo: Mezuri averaĝan HFR de ĉiuj steloj kombinitaj en plena kadro. Ĉi tiu metodo defaŭlte al la Centroida detekto, sed ankaŭ povas uzi SEP-detekto. Ĝia agado malpliiĝas kiam la nombro da steloj pliiĝas.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusNoMaskRB), group (Focus)
en: No mask is applied.
eo: Neniu masko estas aplikita.

note: i18n: ectx: label, entry (focusRingMaskRB), group (Focus)
en: A ring mask is applied.
eo: Ringa masko estas aplikita.

note: i18n: ectx: label, entry (focusMosaicMaskRB), group (Focus)
en: A mosaic mask is applied.
eo: Mozaika masko estas aplikita.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusFullFieldInnerRadius), group (Focus)
en: Full field inner radius.
eo: Plena kampo interna radiuso.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusFullFieldInnerRadius), group (Focus)
en: During full field focusing, stars which are inside this percentage of the frame are filtered out of HFR calculation (default 0%). Detection algorithms may also have an inherent filter.
eo: Dum plena kampa fokuso, steloj kiuj estas ene de tiu procento de la kadro estas filtritaj el HFR-kalkulo (defaŭlte 0%). Detektaj algoritmoj ankaŭ povas havi enecan filtrilon.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusFullFieldOuterRadius), group (Focus)
en: Full field outer radius.
eo: Plena kampo ekstera radiuso.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusFullFieldOuterRadius), group (Focus)
en: During full field focusing, stars which are outside this percentage of the frame are filtered out of HFR calculation (default 100%). Detection algorithms may also have an inherent filter.
eo: Dum plena kampa fokuso, steloj kiuj estas ekster ĉi tiu procento de la kadro estas filtritaj el HFR-kalkulo (defaŭlte 100%). Detektaj algoritmoj ankaŭ povas havi enecan filtrilon.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusMosaicTileWidth), group (Focus)
en: Mosaic filter tile width in percent of the frame width.
eo: Mozaikfiltrila kahelolarĝo en procento de la kadrograndeco.

note: i18n: ectx: label, entry (focusMosaicSpace), group (Focus)
en: Space between the mosaic elements for the mosaic filter.
eo: Spaco inter la mozaikeroj por la mozaikfiltrilo.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusAutoStarEnabled), group (Focus)
en: Automatically select a star to focus.
eo: Aŭtomate elekti stelon por fokusigi.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusSuspendGuiding), group (Focus)
en: Suspend guiding while autofocus in progress.
eo: Ĉesigi gvidadon dum aŭtomata fokuso.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusGuideSettleTime), group (Focus)
en: Wait for this many seconds after resuming guide.
eo: Atendi ĉi tiom da sekundoj post rekomenco de gvidilo.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusUnits), group (Focus)
en: Display units for HFR and FWHM
eo: Montri unuojn por HFR kaj FWHM

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusAdaptive), group (Focus)
en: Whether Adaptive Focusing is enabled.
eo: Ĉu Sinadapta Fokusado estas ebligita.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (focusAdaptiveMinMove), group (Focus)
en: When using Adaptive Focusing the minimum allowable focuser move in ticks.
eo: Kiam vi uzas Adaptan Fokusadon, la minimuma permesebla fokusilo moviĝas en skaleroj.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusAdaptStart), group (Focus)
en: Whether to adapt the focuser starting position at the beginning of an Autofocus run.
eo: Ĉu adapti la komencan pozicion de la fokusilo komence de Aŭtomata fokuso.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (focusAdaptiveMaxMove), group (Focus)
en: When using Adaptive Focusing the maximum total allowable focuser move in ticks.
eo: Kiam vi uzas Adaptive Focusing, la maksimuma totala permesebla fokusila moviĝo en skaleroj.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusDetection), group (Focus)
en: Star detection algorithm
eo: Algoritmo de detekto de steloj

note: i18n: ectx: label, entry (FocusSEPProfile), group (Focus)
en: Focus source extraction profile
eo: Fokuso fonta eltira profilo

note: i18n: ectx: label, entry (FocusAlgorithm), group (Focus)
en: Focus process algorithm
eo: Fokusproceza algoritmo

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusCurveFit), group (Focus)
en: The type of curve to fit
eo: La tipo de kurbo kongruigenda

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusStarMeasure), group (Focus)
en: The type of star measure to use.
eo: La tipo de stelmezuro uzenda.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusStarPSF), group (Focus)
en: The type of star PSF to use if curve fitting star profiles.
eo: La tipo de stela PSF uzenda se oni kurbkongruigas stelprofilojn.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusUseWeights), group (Focus)
en: Whether to use weights in the curve fitting process.
eo: Ĉu uzi pezojn en la kurbkonveniga procezo.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusR2Limit), group (Focus)
en: The minimum acceptable R2 value of a curve fit.
eo: La minumume akeceptebla R2-valoro de kurbkonveno.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusRefineCurveFit), group (Focus)
en: Whether to refine the curve fit by looking for and discarding outliers.
eo: Ĉu rafini la kurbkongruigon per serĉo kaj forĵeto de eksterordinaraĵoj.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (focusFramesCount), group (Focus)
en: How many frames to average over at each step in the Autofocus process.
eo: Kiom da kadroj mezumigi je ĉiu paŝo en la Aŭtofokusa procezo.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (focusHFRFramesCount), group (Focus)
en: How many frames to average over when performing in-sequence HFR Check.
eo: Kiom da kadroj mezumigi je plenumado de ensekvenca HFR-kontrolo.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusMultiRowAverage), group (Focus)
en: Number of rows to combine in the Bahtinov average calculation.
eo: Nombro de vicoj por kombini en la Bahtinov-averaĝa kalkulo.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusGaussianSigma), group (Focus)
en: Gaussian blur sigma value.
eo: Gaŭsa malklara sigma valoro.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusThreshold), group (Focus)
en: Relative percentage strength of centroid edge pixel strength to average pixel value.
eo: Relativa elcentforto de centroida rando rastrumerforto al averaĝa rastrumera valoro.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusDenoise), group (Focus)
en: Whether to denoise the focus image before further processing.
eo: Ĉu senbruigi la fokusan bildon antaŭ plua prilaborado.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusDonut), group (Focus)
en: Whether to use Donut Busting functionality during Autofocus.
eo: Ĉu uzi Benjet-Rompilan funkcion dum Aŭtomata fokuso.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusTimeDilation), group (Focus)
en: Factor to multiply focus exposure by for out of focus frames when using Donut Buster.
eo: Faktoro per kiu multipliki fokus-elmeton por eksterfokusaj kadroj dum uzo de Benjet-Rompilo.

note: i18n: ectx: label, entry (focusOutlierRejection), group (Focus)
en: Aggressiveness factor to apply to outlier rejection when using Donut Buster.
eo: Faktoro de agresemo aplikenda la malakcepto de eksterordinaraĵoj kiam oni uzas Benjet-Rompilon.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (focusScanStartPos), group (Focus)
en: Whether to use scan for optimum start position at the start of Autofocus.
eo: Ĉu uzi skanon pri optimuma komencpozicio komence de Aŭtomata fokusado.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (focusScanAlwaysOn), group (Focus)
en: Whether scan for start position is always used or just after an Autofocus failure.
eo: Ĉu skano pri komencpozicio estas ĉiam uzata aŭ nur post Aŭtomata fokusado.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (focusScanDatapoints), group (Focus)
en: Number of datapoints to use during scan when focusScanStartPos is checked.
eo: Nombro da datumpunktoj uzenda dum skano kiam focusScanStartPos estas markita.

note: i18n: ectx: label, entry (focusScanStepSizeFactor), group (Focus)
en: Factor to apply to Initial Step Size during scan when focusScanStartPos is checked.
eo: Faktoro aplikenda por Komenca Paŝgrando dum skano kiam focusScanStartPos estas markita.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusGaussianKernelSize), group (Focus)
en: Gaussian blur kernel size.
eo: Gaŭsa malklara kernograndeco.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusTolerance), group (Focus)
en: Default Focuser tolerance value
eo: Defaŭlta Fokusila tolerem-valoro

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusTolerance), group (Focus)
en: The tolerance specifies the percentage difference between the current focusing position and the minimum obtained during the focusing run. Adjustment of this value is necessary to prevent the focusing algorithm from oscillating back and forth.
eo: La toleremo specifas la procentan diferencon inter la nuna fokusa pozicio kaj la minimumo akirita dum la fokusa kuro. Alĝustigo de ĉi tiu valoro estas necesa por malhelpi la fokusan algoritmon oscilado tien kaj reen.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusWalk), group (Focus)
en: The type of walk the focuser will take during an Autofocus run.
eo: La tipo de iro la fokusilo prenos dum Aŭtofokusa rulo.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusSettleTime), group (Focus)
en: Wait for this many seconds after moving the focuser before capturing the next image during AutoFocus.
eo: Atendi ĉi tiujn multajn sekundojn post movi la fokusilon antaŭ ol kapti la sekvan bildon dum Aŭtomata fokuso.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusTicks), group (Focus)
en: Default Focuser step ticks
eo: Defaŭlta Focuser paŝeroj

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusTicks), group (Focus)
en: Step size of the absolute focuser. The step size TICKS should be adjusted so that when the focuser moves TICKS steps, the difference in HFR is more than 0.1 pixels. Lower the value when you are close to optimal focus.
eo: Paŝa grandeco de la absoluta fokusilo. La paŝogrando TICKS devus esti alĝustigita tiel ke kiam la fokusilo movas TICKS-paŝojn, la diferenco en HFR estas pli ol 0.1 rastrumeroj. Malaltigu la valoron kiam vi estas proksima al optimuma fokuso.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusOutSteps), group (Focus)
en: The number of steps to move outwards for a Classic Autofocus run.
eo: La nombro da paŝoj por moviĝi eksteren por Klasika Aŭtofokusa rulo.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (focusNumSteps), group (Focus)
en: The total number of steps for a Fixed Steps or CFZ Shuffle Autofocus run.
eo: La totala nombro da paŝoj por Fiksa Paŝo aŭ CFZ Shuffle Autofocus rulado.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusMaxTravel), group (Focus)
en: Maximum Focus Travel Distance
eo: Maksimuma Fokusa Vojaĝodistanco

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusMaxTravel), group (Focus)
en: Set the maximum travel distance of an absolute focuser.
eo: Meti la maksimuman vojaĝdistancon de absoluta fokusilo.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusMaxSingleStep), group (Focus)
en: The maximum size of a single step.
eo: La maksimuma grandeco de unuopa paŝo.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusBacklash), group (Focus)
en: The amount of driver backlash.
eo: La kvanto de pelila kontraŭreago.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusAFOverscan), group (Focus)
en: The amount of Autofocus Overscan.
eo: La kvanto de Aŭtofokusa troskanado.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusOverscanDelay), group (Focus)
en: Delay between outward and inward movements of an AF Overscan. For most focusers set 0s.
eo: Prokrasto inter eksteren- kaj enen-movoj de AF-Overscan. Por la plimulto de fokusiloj metu 0s.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusMotionTimeout), group (Focus)
en: Maximum time in seconds to wait for a focuser to move to desired position before declaring a timeout.
eo: Maksimuma tempo en sekundoj por atendi ke fokusilo moviĝos al dezirata pozicio antaŭ deklari tempon.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (focusCFZAlgorithm), group (Focus)
en: The type of CFZ Algorithm to use.
eo: La tipo de CFZ-algoritmo uzenda.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (focusCFZTolerance), group (Focus)
en: The user defined tolerance to use for Classic and Wavefront algos.
eo: La uzantodifinita toleremo uzenda por Klasika kaj Onfofronta algo-oj.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (focusCFZTau), group (Focus)
en: The user defined tolerance to use for the Gold algo.
eo: La uzantodifinita toleremo uzenda por la Gold-algo.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (focusCFZDisplayVCurve), group (Focus)
en: Whether to display the CFZ on the v-curve after an Autofocus run.
eo: Ĉu montri la CFZ sur la v-kurbo post Aŭtofokusado.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (focusCFZWavelength), group (Focus)
en: The wavelength in nm to use in the Gold algo.
eo: La ondolongo in nm uzenda en la Gold-algo.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (focusCFZAperture), group (Focus)
en: Telescope aperture in mm to use in CFZ calcs.
eo: Teleskopa aperturo en mm uzenda en la CFZ-kalkuloj.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (focusCFZFNumber), group (Focus)
en: The f# to use in the CFZ algo.
eo: La f# uzenda en la CFZ-algoritmo.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (focusCFZSeeing), group (Focus)
en: The total seeing in arc-secs to use in the CFZ algo.
eo: La ensuma spekto en ark-sekundoj uzenda en la CFZ-algoritmo.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (focusCFZStepSize), group (Focus)
en: The size of a focuser tick in micrometers.
eo: La grandeco de fokusila paŝero en mikrometroj.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (focusAdvHelpOnlyChanges), group (Focus)
en: Focus Advisor Help shows only changes.
eo: Helpo de Focus Advisor montras nur ŝanĝojn.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (focusAdvUpdateParams), group (Focus)
en: Whether to run the Focus Advisor Update Parameters function.
eo: Ĉu lanĉi la Paramtro-Ĝisdatigan funkcion de Focus Advisor.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (focusAdvFindStars), group (Focus)
en: Whether to run the Focus Advisor Find Stars function.
eo: Ĉu lanĉi la Stel-Trovan funkcion de Focus Advisor.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (focusAdvCourseAdj), group (Focus)
en: Whether to run the Focus Advisor Course Adjustment function.
eo: Ĉu lanĉi la Kurs-Alĝustigan funkcion de Fokuskonsilanto.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (focusAdvFineAdj), group (Focus)
en: Whether to run the Focus Advisor Fine Adjustment function.
eo: Ĉu lanĉi la Fajn-Alĝustigan funkcion de Fokuskonsilanto.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusSplitter), group (Focus)
en: Position of FocusSplitter.
eo: Pozicio de FokusDividilo.

note: i18n: ectx: label, entry (rightLayout), group (Focus)
en: Position of rightLayout.
eo: Pozicio de rightLayout.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (adaptFocusBFO), group (Focus)
en: Whether to use Adaptive Focus in the Build Filter Offsets utility.
eo: Ĉu uzi Adaptan Fokuson en la utilaĵo por Konstrui Filtrilajn Deŝovojn.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (abInsTileSelection), group (Focus)
en: Which set of tiles to use in Aberration Inspector.
eo: Kiun aron da kaheloj uzi en Aberacia Inspektisto.

note: i18n: ectx: label, entry (abInsShowLabels), group (Focus)
en: Show Max Min labels on Aberration Inspector graph.
eo: Montri Max Min-etikedojn sur grafeo de Aberacia Inspektisto.

note: i18n: ectx: label, entry (abInsShowCFZ), group (Focus)
en: Show Critical Focus Zone on Aberration Inspector graph.
eo: Montri Kritikan Fokus-Zonon sur grafeo de Aberacia Inspektisto.

note: i18n: ectx: label, entry (abInsOptCentres), group (Focus)
en: Whether to optimise tile centres used in Aberration Inspector calcs.
eo: Ĉu optimumigi kahelcentrojn uzatajn en kalkuloj de Aberacia Inspektisto.

note: i18n: ectx: label, entry (abInsHSplitter), group (Focus)
en: Position of HSplitter in Aberration Inspector.
eo: Pozicio de HSplitter en Aberration Inspector.

note: i18n: ectx: label, entry (abInsVSplitter), group (Focus)
en: Position of VSplitter in Aberration Inspector.
eo: Pozicio de VSplitter en Aberration Inspector.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (abInsSelection), group (Focus)
en: Aberration Inspector 3D graphic selection mode.
eo: Aberration Inspector 3D grafika elekta reĝimo.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (abInsTheme), group (Focus)
en: Aberration Inspector 3D graphic theme.
eo: Aberration Inspector 3D grafika etoso.

note: i18n: ectx: label, entry (abInsLabels), group (Focus)
en: Aberration Inspector 3D graphic show labels.
eo: Aberration Inspector 3D-grafiko montru etikedojn.

note: i18n: ectx: label, entry (abInsSensor), group (Focus)
en: Aberration Inspector 3D graphic show sensor.
eo: Aberration Inspector 3D-grafiko montru sensilon.

note: i18n: ectx: label, entry (abInsPetzvalWire), group (Focus)
en: Aberration Inspector 3D graphic show Petzval wire.
eo: Aberacia Inspektisto 3D-grafiko montru Petzval-draton.

note: i18n: ectx: label, entry (abInsPetzvalSurface), group (Focus)
en: Aberration Inspector 3D graphic show Petzval surface.
eo: Aberacia Inspektisto 3D-grafiko montru Petzval-surfacon.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusSextractorType), group (StellarSolver)
en: Internal or External Sextractor for Focusing.
eo: Interna aŭ Ekstera Sekstraktilo por Fokuso.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusOptionsProfile), group (StellarSolver)
en: Options Profile for Sextraction when Focusing.
eo: Opcioj Profilo por Ekstraktado kiam Fokuso.

note: i18n: ectx: label, entry (HFRSextractorType), group (StellarSolver)
en: Internal or External Sextractor to compute subs HFR.
eo: Interna aŭ Ekstera Sextractor por komputi subs HFR.

note: i18n: ectx: label, entry (HFROptionsProfile), group (StellarSolver)
en: Options Profile for Sextraction to compute subs HFR
eo: Opcioj Profilo por Sextraction por komputi subs HFR

note: i18n: ectx: label, entry (GuideSextractorType), group (StellarSolver)
en: Internal or External Sextractor for Guiding.
eo: Interna aŭ Ekstera Sektoro por Gvidado.

note: i18n: ectx: label, entry (GuideOptionsProfile), group (StellarSolver)
en: Options Profile for Sextraction when Guiding.
eo: Opcioj Profilo por Ekstraktado kiam Gvidado.

note: i18n: ectx: label, entry (SolveSextractorType), group (StellarSolver)
en: Internal, External, or BuiltIn Sextractor for Solving.
eo: Interna, Ekstera, aŭ Enkonstruita Sextractor por Solvado.

note: i18n: ectx: label, entry (SolverMode), group (StellarSolver)
en: Local (0) or Remote (1) solver.
eo: Loka (0) aŭ Malproksima (1) solvanto.

note: i18n: ectx: label, entry (SolverType), group (StellarSolver)
en: Local solving method. 0 for Internal Solver. 1 for Local Astrometry. 2 for Local ASTAP. 3 for Online Astrometry.
eo: Loka solva metodo. 0 por Interna Solvanto. 1 por Loka Astrometrio. 2 por Loka ASTAP. 3 por Reta Astrometrio.

note: i18n: ectx: label, entry (SolveOptionsProfile), group (StellarSolver)
en: Options Profile for Solving.
eo: Opcioj Profilo por Solvado.

note: i18n: ectx: label, entry (LoggerLevel), group (StellarSolver)
en: Level of verbosity in the log.
eo: Nivelo de vorteco en la protokolo.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryLogToFile), group (StellarSolver)
en: Whether to log to a file instead.
eo: Ĉu anstataŭe protokoli al dosiero.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryLogFilepath), group (StellarSolver)
en: Path of the log file to save astrometry logging to.
eo: Vojo de la protokolo-dosiero por konservi astrometrian registradon al.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryIndexFolderList), group (StellarSolver)
en: List of index folder paths.
eo: Listo de indeksaj dosierujoj.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AstrometryIndexFolderList), group (StellarSolver)
en: List of folders in which astrometry Index Files can be found.
eo: Listo de dosierujoj en kiuj astrometriaj Indeksaj dosieroj troviĝas.

note: i18n: ectx: label, entry (AlignExposure), group (Align)
en: Default alignment exposure value
eo: Defaŭlta vicvaloro de ekspozicio

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AlignExposure), group (Align)
en: Specifies exposure value of camera in seconds when performing plate solving.
eo: Specifas eksponvaloron de fotilo en sekundoj dum elfarado de pletsolvado.

note: i18n: ectx: label, entry (AlignBinning), group (Align)
en: Default camera binning in alignment mode
eo: Defaŭlta fotila binning en viciga reĝimo

note: i18n: ectx: label, entry (AlignGain), group (Align)
en: Default camera gain in alignment mode
eo: Defaŭlta fotilgajno en viciga reĝimo

note: i18n: ectx: label, entry (AlignISO), group (Align)
en: Default camera ISO in alignment mode
eo: Defaŭlta fotilo ISO en viciga reĝimo

note: i18n: ectx: label, entry (AlignDarkFrame), group (Align)
en: Take a dark frame and subtract it before running astrometry operation.
eo: Preni malhelan kadron kaj subtrahi ĝin antaŭ ol funkcii astrometrian operacion.

note: i18n: ectx: label, entry (AlignFilter), group (Align)
en: Default filter wheel filter in alignment mode
eo: Defaŭlta filtrila radfiltrilo en viciga reĝimo

note: i18n: ectx: label, entry (AlignUseCurrentFilter), group (Align)
en: Use currently selected filter in alignment mode.
eo: Uzi aktuale elektitan filtrilon en viciga reĝimo

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AstrometryUseRotator), group (Align)
en: Use rotator when performing load and slew.
eo: Uzi rotaciilon dum ŝargo kaj svingo.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AstrometryRotatorThreshold), group (Align)
en: Threshold between measured and FITS position angles in arcminutes to consider the load and slew operation successful.
eo: Sojlo inter mezuritaj kaj FITS-poziciaj anguloj en arkminutoj por konsideri la ŝargon kaj turnan operacion sukcesa.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AstrometryFlipRotationAllowed), group (Align)
en: PA 180° rotation for rotator is accepted after mount flip.
eo: PA 180°-rotacio por rotaciilo estas akceptita post muntaĵrenverso.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometrySolverWCS), group (Align)
en: World Coordinate System (WCS). WCS is used to encode RA/DEC coordinates in captured CCD images.
eo: Monda Koordinata Sistemo (WCS). WCS estas uzata por ĉifri RA/DEC-koordinatojn en kaptitaj CCD-bildoj.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometrySolverOverlay), group (Align)
en: Display received FITS images unto solver FOV rectangle in the sky map.
eo: Montri ricevitajn FITS-bildojn por solvi FOV-ortangulon en la ĉielmapo.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryDifferentialSlewing), group (Align)
en: Do not use Sync when Slew to Target is selected. Use differential slewing to correct for discrepancies.
eo: Ne uzi Sinkronigi kiam Slew to Target estas elektita. Uzi diferencigan svingon por korekti diferencojn.

note: i18n: ectx: label, entry (AlignAccuracyThreshold), group (Align)
en: Accuracy threshold in arcseconds between solution and target coordinates.
eo: Precizecsojlo en arksekundoj inter solvo kaj celkoordinatoj.

note: i18n: ectx: label, entry (AlignSettlingTime), group (Align)
en: Time to wait in milliseconds after telescope slewing is complete before starting the next capture.
eo: Tempo por atendi en milisekundoj post kiam la teleskopoturniĝo finiĝas antaŭ ol komenci la sekvan kapton.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryUseNoFITS2FITS), group (Align)
en: Do not sanitize FITS. This option should only be checked if astrometry.net version is 0.67 or earlier. Uncheck for any versions greater than 0.67.
eo: Ne sanigi FITS. Ĉi tiu elekteblo devus esti kontrolita nur se astrometry.net-versio estas 0.67 aŭ pli frua. Malmarku por iuj versioj pli grandaj ol 0.67.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryUseResort), group (Align)
en: Check this option if your image does not have much nebulosity. If it does have strong nebulosity, uncheck it.
eo: Marku ĉi tiun elekteblon se via bildo ne havas multe da nebuleco. Se ĝi havas fortan nebulecon, malmarku ĝin.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryUseNoVerify), group (Align)
en: This will prevent the solver from looking at an already existing WCS Header before blindly trying to solve the image. It is recommended to keep it checked.
eo: Ĉi tio evitos, ke la solvanto rigardu jam ekzistantan WCS-Kapon antaŭ blinde provi solvi la bildon. Oni rekomendas konservi ĝin kontrolita.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryImageScaleLow), group (Align)
en: Lower image scale.
eo: Malsupra bildskalo.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryImageScaleHigh), group (Align)
en: Upper image scale.
eo: Supra bildskalo.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryAutoUpdateImageScale), group (Align)
en: Automatically update image scale when CCD or Mount parameters are updated.
eo: Aŭtomate ĝisdatigi bildskalon kiam CCD- aŭ muntaĵ-parametroj estas ĝisdatigitaj.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryImageScaleUnits), group (Align)
en: Image scale units in arcminutes (aw), degrees (dw), or arcsec per pixel (app)
eo: Bildaj skalunuoj en arkminutoj (aw), gradoj (dw), aŭ arksec por rastrumero (app)

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryUseDownsample), group (Align)
en: Downsample the image to shrink its size and speed up the solver.
eo: Subprova la bildo por malpligrandigi ĝian grandecon kaj akceli la solvilon.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryDownsample), group (Align)
en: Downsample factor
eo: Subprova faktoro

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryAutoDownsample), group (Align)
en: Automatically downsample based on image size.
eo: Aŭtomate subspecimeno surbaze de bildograndeco.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryPositionRA), group (Align)
en: User supplied Right Ascension value in degrees to be passed to the solver.
eo: Uzanto liveris Ĝustan Ascension valoron en gradoj por esti pasita al la solvanto.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryPositionDE), group (Align)
en: User supplied declination value in degrees to be passed to the solver.
eo: Uzanto liveris deklinacian valoron en gradoj por esti pasita al la solvanto.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryAutoUpdatePosition), group (Align)
en: Automatically update position coordinates when mounts completes slewing.
eo: Aŭtomate ĝisdatigi poziciokoordinatojn kiam muntaĵoj kompletigas svingadon.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryDetectParity), group (Align)
en: Detect parity and reuse it to speed up solver.
eo: Detekti egalecon kaj reuzi ĝin por akceli solvilon.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryCustomOptions), group (Align)
en: Additional optional astrometry.net options
eo: Pliaj laŭvolaj elektebloj de astrometry.net

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometrySolverBinary), group (Align)
en: astrometry.net solve-field binary
eo: astrometry.net solvi-kampa duuma

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AstrometrySolverBinary), group (Align)
en: Path to astrometry.net solver location.
eo: Vojo al astrometry.net solvloko.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryWCSInfo), group (Align)
en: astrometry.net wcsinfo binary
eo: astrometry.net wcsinfo duuma

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AstrometryWCSInfo), group (Align)
en: Path to astrometry.net wcsinfo location.
eo: Vojo al astrometry.net wcsinfo-loko.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryConfFile), group (Align)
en: astrometry.net configuration file
eo: astrometry.net agorda dosiero

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AstrometryConfFile), group (Align)
en: Path to astrometry.net file location.
eo: Vojo al astrometry.net dosierloko.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SextractorBinary), group (Align)
en: Path to the Sextractor executable.
eo: Vojo al la efektivigebla Sextractor.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (WatneyBinary), group (Align)
en: Path to the Watney Solver executable.
eo: Vojo al la efektivigebla Watney Solver.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryAPIKey), group (Align)
en: astrometry.net API Key
eo: astrometry.net API-Ŝlosilo

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AstrometryAPIKey), group (Align)
en: Key to access astrometry.net online web services. You must register with astrometry.net to obtain a key.
eo: Ŝlosilo por aliri retajn retservojn de astrometry.net. Vi devas registriĝi ĉe astrometry.net por akiri ŝlosilon.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryAPIURL), group (Align)
en: astrometry.net API URL
eo: URL de la API de astrometry.net

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryUseJPEG), group (Align)
en: Use JPEG format, instead of FITS, to upload images to the astrometry.net online service.
eo: Uzi JPEG-formaton, anstataŭ FITS, por alŝuti bildojn al la reta servo astrometry.net.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryTimeout), group (Align)
en: Timeout in seconds to wait for astrometry solver to complete.
eo: Tempo en sekundoj por atendi ke astrometria solvanto finiĝos.

note: i18n: ectx: label, entry (PAHMountSpeed), group (Align)
en: Speed to set mount in Polar Alignment Assistant Tool.
eo: Rapideco por agordi muntaĵon en Polar Alignment Assistant Tool.

note: i18n: ectx: label, entry (PAHRotaion), group (Align)
en: Rotate mount by this many degrees during polar alignment.
eo: Rotacii muntaĵon je tiom da gradoj dum polusa vicigo.

note: i18n: ectx: label, entry (PAHRefreshAlgorithm), group (Align)
en: The algorithm used for polar-align refresh.
eo: La algoritmo uzata por refreŝiĝo de polusa vicigo.

note: i18n: ectx: label, entry (PAHDirection), group (Align)
en: Mount rotation direction during polar alignment.
eo: Rotacia direkto de la muntaĵo dum polusa vicigo.

note: i18n: ectx: label, entry (PAHAutoPark), group (Align)
en: Automatically park the mount after Polar Alignment Assistant Tool is complete.
eo: Aŭtomate parkumi la muntaĵon post kiam la Polar Alignment Assistant Tool finiĝos.

note: i18n: ectx: label, entry (PAHManualSlew), group (Align)
en: User should manually rotate the mount about its axis during polar alignment.
eo: Uzanto devas permane turni la muntaĵon ĉirkaŭ ĝia akso dum polusa paraleligo.

note: i18n: ectx: label, entry (PAHExposure), group (Align)
en: Polar Alignment Assistant exposure duration in seconds.
eo: Malkovrodaŭro de Polar Alignment Assistant en sekundoj.

note: i18n: ectx: label, entry (GuideExposure), group (Guide)
en: Guider exposure duration in seconds.
eo: Gvidisto-ekspondaŭro en sekundoj.

note: i18n: ectx: label, entry (GuideDelay), group (Guide)
en: Delay next exposure by this many seconds.
eo: Prokrasti la sekvan ekspozicion je tiom da sekundoj.

note: i18n: ectx: label, entry (GuiderType), group (Guide)
en: Which guider process to utilize for guiding (0 Internal Guider, 1 PHD2, 2 lin_guider)
eo: Kiun gvidilprocezon uzi por gvidado (0 Interna Gvidisto, 1 PHD2, 2 lin_guider)

note: i18n: ectx: label, entry (GuideAlgorithm), group (Guide)
en: Which Algorithm to use track guide square (0 smart, 1 SEP, 2 fast, 3 threshold, 4 no threshold, 5 SEP multistar).
eo: Kiun Algoritmon uzi trakgvidilo kvadrato (0 inteligenta, 1 SEP, 2 rapida, 3 sojlo, 4 sen sojlo, 5 SEP multstelulo).

note: i18n: ectx: label, entry (PHD2Host), group (Guide)
en: Host name of external PHD2 service
eo: Gastnomo de ekstera PHD2-servo

note: i18n: ectx: label, entry (LinGuiderHost), group (Guide)
en: Host name of external lin_guider service
eo: Gastnomo de ekstera lin_guider-servo

note: i18n: ectx: label, entry (CalibrationPulseDuration), group (Guide)
en: Pulse duration in milliseconds used for guiding pulses during calibration stage.
eo: Pulsdaŭro en milisekundoj uzata por gvidi pulsojn dum kalibrado.

note: i18n: ectx: label, entry (GuideSquareSize), group (Guide)
en: Guide square size selection in pixels.
eo: Gvidi kvadrata grandeco elekto en rastrumeroj.

note: i18n: ectx: label, entry (GuideBinning), group (Guide)
en: Guide binning.
eo: Gvida rubujo.

note: i18n: ectx: label, entry (GuideAutoStar), group (Guide)
en: Automatically select calibration star and perform calibration.
eo: Aŭtomate elekti kalibran stelon kaj fari kalibradon.

note: i18n: ectx: label, entry (AutoModeIterations), group (Guide)
en: Number of automode iterations for calibration process.
eo: Nombro da aŭtoreĝimo-ripetoj por alĝustigprocezo.

note: i18n: ectx: label, entry (GuideLostStarTimeout), group (Guide)
en: When star tracking is lost, wait this many seconds before aborting.
eo: Kiam stelspurado estas perdita, atendi tiom da sekundoj antaŭ ol ĉesi.

note: i18n: ectx: label, entry (GuideCalibrationTimeout), group (Guide)
en: When calibration starts, wait this many seconds before aborting.
eo: Kiam kalibrado komenciĝas, atendi tiom da sekundoj antaŭ ol ĉesi.

note: i18n: ectx: label, entry (GuideMaxDeltaRMS), group (Guide)
en: Maximum delta RMS permitted while guiding before aborting.
eo: Maksimuma delta RMS permesita dum gvidado antaŭ ĉesigo.

note: i18n: ectx: label, entry (GuideMaxHFR), group (Guide)
en: Maximum HFR permitted for SEP MultiStar guide star.
eo: Maksimuma HFR permesita por SEP MultiStar gvidstelo.

note: i18n: ectx: label, entry (MaxMultistarReferenceStars), group (Guide)
en: Maximum number of SEP MultiStar number of stars used as references.
eo: Maksimuma nombro da SEP MultiStar nombro da steloj uzataj kiel referencoj.

note: i18n: ectx: label, entry (AlwaysInventGuideStar), group (Guide)
en: Invent a guide star position from the multi-star references.
eo: Elpensi gvidstelan pozicion el la plurstelaj referencoj.

note: i18n: ectx: label, entry (TwoAxisEnabled), group (Guide)
en: Use both axes to perform calibration.
eo: Uzi ambaŭ aksojn por plenumi kalibradon.

note: i18n: ectx: label, entry (UseGuideHead), group (Guide)
en: Use the guider chip for guiding from cameras that have a dedicated guider chip.
eo: Uzi la gvidilpeceton por gvidado de fotiloj kiuj havas dediĉitan gvidilpeceton.

note: i18n: ectx: label, entry (SaveGuideLog), group (Guide)
en: Automatically save internal guider user logs.
eo: Aŭtomate konservi internajn gvidilajn uzantprotokolojn.

note: i18n: ectx: label, entry (GuideDarkFrame), group (Guide)
en: Take dark frame for autoguider images.
eo: Preni malhelan kadron por aŭtogvidilaj bildoj.

note: i18n: ectx: label, entry (GuideSubframe), group (Guide)
en: Subframe guide image around selected region
eo: Subkadra gvidbildo ĉirkaŭ elektita regiono

note: i18n: ectx: label, entry (DitherPixels), group (Guide)
en: How many pixels to move between subsequent exposures under auto dithering mode.
eo: Kiom da rastrumeroj movi inter postaj malkovroj sub aŭtomata dithering-reĝimo.

note: i18n: ectx: label, entry (DitherFrames), group (Guide)
en: Dither after this many frames.
eo: Dither post ĉi multaj kadroj.

note: i18n: ectx: label, entry (DitherThreshold), group (Guide)
en: Maximum distance (pixels) for guiding to be considered settled.
eo: Maksimuma distanco (rastrumeroj) por gvidado por esti konsiderata aranĝita.

note: i18n: ectx: label, entry (DitherTimeout), group (Guide)
en: Time limit (seconds) on dithering to settle down.
eo: Tempolimo (sekundoj) dum dithering por trankviliĝi.

note: i18n: ectx: label, entry (DitherMaxIterations), group (Guide)
en: How many dithering attempts to undertake before giving up.
eo: Kiom da malklaraj provoj entrepreni antaŭ rezigni.

note: i18n: ectx: label, entry (DitherNoGuidingPulse), group (Guide)
en: Pulse length in milliseconds used for non-guiding dither.
eo: Pulsolongo en milisekundoj uzata por ne-gvida dither.

note: i18n: ectx: label, entry (DitherFailAbortsAutoGuide), group (Guide)
en: If dithering fails then abort autoguide.
eo: Se dithering malsukcesas tiam ĉesigi aŭtomatan gvidadon.

note: i18n: ectx: label, entry (DitherWithOnePulse), group (Guide)
en: Dithering amount is randomly generated, pulses are sent, but the resultant pixel dithering amount is not enforced, so only the one dither pulse is sent. This is quicker, and recommended as dither amount is random anyway. It is necessary when 2-D dither is required but guiding is only done in one axis.
eo: Dithering-kvanto estas hazarde generita, pulsoj estas senditaj, sed la rezulta rastrumera dither-kvanto ne estas devigita, tiel ke nur la unu dither-pulso estas sendita. Ĉi tio estas pli rapida, kaj rekomendita ĉar dither kvanto estas ĉiuokaze hazarda. Ĝi estas necesa kiam 2-D dither estas postulata sed gvidado estas farita nur en unu akso.

note: i18n: ectx: label, entry (DitherEnabled), group (Guide)
en: Use Auto Dithering when guiding.
eo: Uzi Aŭtomatan Dithering dum gvidado.

note: i18n: ectx: label, entry (DitherNoGuiding), group (Guide)
en: Perform dithering even when not guiding.
eo: Fari dithering eĉ kiam ne gvidante.

note: i18n: ectx: label, entry (RAGuideEnabled), group (Guide)
en: Enable autoguiding in the RA axis.
eo: Ebligi aŭtomatan gvidadon en la RA-akso.

note: i18n: ectx: label, entry (DECGuideEnabled), group (Guide)
en: Enable autoguiding in the DEC axis.
eo: Ebligi aŭtomatan gvidadon en la DEC-akso.

note: i18n: ectx: label, entry (NorthDECGuideEnabled), group (Guide)
en: Enable North autoguiding in the DEC axis.
eo: Ebligi Nordan aŭtomatan gvidadon en la DEC-akso.

note: i18n: ectx: label, entry (SouthDECGuideEnabled), group (Guide)
en: Enable South autoguiding in the DEC axis.
eo: Ebligi Sudan aŭtomatan gvidadon en la DEC-akso.

note: i18n: ectx: label, entry (EastRAGuideEnabled), group (Guide)
en: Enable East autoguiding in the RA axis.
eo: Ebligi Orientan aŭtomatan gvidadon en la RA-akso.

note: i18n: ectx: label, entry (WestRAGuideEnabled), group (Guide)
en: Enable West autoguiding in the RA axis.
eo: Ebligi Okcidentan aŭtomatan gvidadon en la RA-akso.

note: i18n: ectx: label, entry (GuiderAccuracyThreshold), group (Guide)
en: Accuracy threshold for the Guide Graphs.
eo: Precizeca sojlo por la Gvidgrafikoj.

note: i18n: ectx: label, entry (RADisplayedOnGuideGraph), group (Guide)
en: Display the RA Plot on the Guide Drift Graphics.
eo: Montri la RA-Diagramon sur la Gvidilo-Drift Graphics.

note: i18n: ectx: label, entry (DEDisplayedOnGuideGraph), group (Guide)
en: Display the DEC Plot on the Guide Drift Graphics.
eo: Montri la DEC-Diagramon sur la Gvidilo-Drift Graphics.

note: i18n: ectx: label, entry (RACorrDisplayedOnGuideGraph), group (Guide)
en: Display the RA Corrections Plot on the Guide Drift Graphics.
eo: Montri la RA-Korektoj-Diagramon sur la Gvidilo-Drift Graphics.

note: i18n: ectx: label, entry (DECorrDisplayedOnGuideGraph), group (Guide)
en: Display the DEC Corrections Plot on the Guide Drift Graphics.
eo: Montri la DEC-Korektoj-Diagramon sur la Gvida Drift-Grafiko.

note: i18n: ectx: label, entry (SNRDisplayedOnGuideGraph), group (Guide)
en: Display the SNR Plot on the Guide Drift Graphics.
eo: Montri la SNR-Diagramon sur la Gvidilo-Drift Graphics.

note: i18n: ectx: label, entry (RMSDisplayedOnGuideGraph), group (Guide)
en: Display the RMS Error Plot on the Guide Drift Graphics.
eo: Montri la RMS-Eraran diagramon sur la Gvida Drift-Grafiko.

note: i18n: ectx: label, entry (SchedulerAlgorithm), group (Scheduler)
en: Scheduler algorithm
eo: Planilo-algoritmo

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SchedulerLogging), group (Scheduler)
en: Log Ekos Scheduler Module activity.
eo: Protokoli Ekos Scheduler Module aktiveco.

note: i18n: ectx: label, entry (StopEkosAfterShutdown), group (Scheduler)
en: After shutdown procedure is successfully executed, shutdown INDI and Ekos.
eo: Post kiam la proceduro de haltigo estas sukcese efektivigita, malŝalti INDI kaj Ekos.

note: i18n: ectx: label, entry (ShutdownScriptTerminatesINDI), group (Scheduler)
en: Whether shutdown script, if exists, terminates INDI server in the process.
eo: Ĉu malŝalta skripto, se ekzistas, ĉesigas INDI-servilon en la procezo.

note: i18n: ectx: label, entry (PreemptiveShutdown), group (Scheduler)
en: Perform pre-emptive shutdown if no jobs are due for a number of hours.
eo: Fari antaŭtempan ĉesigon se neniuj taskoj estas plenumendaj dum kelkaj horoj.

note: i18n: ectx: label, entry (ResetMountModelOnAlignFail), group (Scheduler)
en: Reset mount model in case of alignment failure.
eo: Restarigi muntan modelon en kazo de malsukceso de vicigo.

note: i18n: ectx: label, entry (ResetMountModelBeforeJob), group (Scheduler)
en: Reset mount model before starting each job.
eo: Restarigi muntaĵan modelon antaŭ ol komenci ĉiun taskon.

note: i18n: ectx: label, entry (ResetGuideCalibration), group (Scheduler)
en: Always Reset guiding calibration before starting each job.
eo: Ĉiam Restarigi gvid-kalibradon antaŭ ol komenci ĉiun taskon.

note: i18n: ectx: label, entry (ForceAlignmentBeforeJob), group (Scheduler)
en: Force alignment before starting or restarting each job.
eo: Devigi vicigon antaŭ ol komenci aŭ rekomenci ĉiun taskon.

note: i18n: ectx: label, entry (ReuseGuideCalibration), group (Scheduler)
en: Guider may re-use guiding calibration if one is available.
eo: Gvidisto povas reuzi gvidadkalibradon se oni disponeblas.

note: i18n: ectx: label, entry (ReverseDecOnPierSideChange), group (Scheduler)
en: Reverse DEC on pier-side change when reusing calibration.
eo: Inversa DEC ĉe moleoflanka ŝanĝo dum reuzo de kalibrado.

note: i18n: ectx: label, entry (GuideCalibrationBacklash), group (Scheduler)
en: Remove DEC backlash when calibrating guider.
eo: Forigi DEC-kontraŭreagon dum kalibrado de gvidilo.

note: i18n: ectx: label, entry (SerializedCalibration), group (Scheduler)
en: Last Calibration serialized.
eo: Lasta Kalibrado seriigita.

note: i18n: ectx: label, entry (RealignAfterCalibrationFailure), group (Scheduler)
en: If guiding calibration fails, run alignment process again before proceeding to recalibration.
eo: Se gvidilkalibrado malsukcesas, lanĉi kongruigprocezon denove antaŭ daŭrigi al rekalibrado.

note: i18n: ectx: label, entry (PreemptiveShutdownTime), group (Scheduler)
en: Maximum number of hours before the next job is due to trigger a pre-emptive shutdown.
eo: Maksimuma nombro da horoj antaŭ la sekva tasko devas ekigi antaŭtempan ĉesigon.

note: i18n: ectx: label, entry (RememberJobProgress), group (Scheduler)
en: When processing a scheduled job, resume the sequence starting from the last image present in storage.
eo: Dum prilaborado de planita tasko, rekomenci la sekvencon komencante de la lasta bildo estanta en memoro.

note: i18n: ectx: label, entry (GreedyScheduling), group (Scheduler)
en: When true, the scheduler tries to run lower priority jobs when no higher priority job can run. Recommended.
eo: Kiam vera, la planisto provas ruli pli malaltajn prioritatajn labortaskojn kiam ne pli altaj prioritata laboro povas ruli. Rekomendita.

note: i18n: ectx: label, entry (LeadTime), group (Scheduler)
en: Minimum time between jobs in minutes.
eo: Minimuma tempo inter taskoj en minutoj.

note: i18n: ectx: label, entry (PreDawnTime), group (Scheduler)
en: Do not permit jobs to be scheduled or executed past this many minutes before dawn.
eo: Ne permesi ke taskoj estu planitaj aŭ efektivigitaj preter ĉi tiuj multaj minutoj antaŭ tagiĝo.

note: i18n: ectx: label, entry (DawnOffset), group (Scheduler)
en: Offset astronomical dawn by this many hours to relax twilight restriction when using narrowband filters.
eo: Rekompencu astronomian tagiĝon je tiom da horoj por malstreĉi krepuskan limigon kiam vi uzas filtrilojn de mallarĝbendaj.

note: i18n: ectx: label, entry (DuskOffset), group (Scheduler)
en: Offset astronomical dusk by this many hours to relax twilight restriction when using narrowband filters.
eo: Kompensi astronomian krepuskon per tiom da horoj por malstreĉi krepuskan limigon kiam vi uzas filtrilojn de mallarĝbendaj.

note: i18n: ectx: label, entry (TelescopeFocalLength), group (Scheduler)
en: Telescope focal length in millimeters.
eo: Teleskopa fokusa distanco en milimetroj.

note: i18n: ectx: label, entry (TelescopeFocalReducer), group (Scheduler)
en: Focal Reducer ratio
eo: Fokoreduktila proporcio

note: i18n: ectx: label, entry (CameraPixelWidth), group (Scheduler)
en: Camera pixel size width in micrometers.
eo: Fotila rastrumera grandeco larĝo en mikrometroj.

note: i18n: ectx: label, entry (CameraPixelHeight), group (Scheduler)
en: Camera pixel size height in micrometers.
eo: Fotila rastrumera grandeco alteco en mikrometroj.

note: i18n: ectx: label, entry (CameraWidth), group (Scheduler)
en: Camera Width in pixels.
eo: Fotila Larĝo en rastrumeroj.

note: i18n: ectx: label, entry (CameraHeight), group (Scheduler)
en: Camera Height in pixels.
eo: Fotila Alteco en rastrumeroj.

note: i18n: ectx: label, entry (CameraRotation), group (Scheduler)
en: Position angle of the camera with respect to north.
eo: Pozicia angulo de la fotilo kun respekto al nordo.

note: i18n: ectx: label, entry (ErrorHandlingStrategy), group (Scheduler)
en: Strategy how to react, when a job aborts or steps into an error.
eo: Strategio kiel reagi, kiam tasko ĉesas aŭ paŝas en eraron.

note: i18n: ectx: label, entry (ErrorHandlingStrategyDelay), group (Scheduler)
en: Delay in minutes how long the scheduler should pause before restarting an aborted job or a job that ran into an error.
eo: Prokrasto en minutoj kiom longe la planisto devus paŭzi antaŭ rekomenci abortitan taskon aŭ taskon kiu renkontis eraron.

note: i18n: ectx: label, entry (RescheduleErrors), group (Scheduler)
en: Re-schedule jobs that ran into errors.
eo: Replani taskojn, kiuj renkontis erarojn.

note: i18n: ectx: label, entry (SchedulerParkDome), group (Scheduler)
en: Default scheduler checkbox for parking dome on shutdown.
eo: Defaŭlta planilo markobutono por parkumadkupolo ĉe malŝalto.

note: i18n: ectx: label, entry (SchedulerParkMount), group (Scheduler)
en: Default scheduler checkbox for parking mount on shutdown.
eo: Defaŭlta planilo markobutono por parkumado ĉe malŝalto.

note: i18n: ectx: label, entry (SchedulerCloseDustCover), group (Scheduler)
en: Default scheduler checkbox for closing dust cover on shutdown.
eo: Defaŭlta planilo markobutono por fermi polvokovrilon ĉe malŝalto.

note: i18n: ectx: label, entry (SchedulerWarmCCD), group (Scheduler)
en: Default scheduler checkbox for warming the CCD on shutdown.
eo: Defaŭlta planisto markobutono por varmigi la CCD ĉe malŝalto.

note: i18n: ectx: label, entry (SchedulerUnparkDome), group (Scheduler)
en: Default scheduler checkbox for unparking dome on startup.
eo: Defaŭlta planilo markobutono por malparki kupolon ĉe ekfunkciigo.

note: i18n: ectx: label, entry (SchedulerUnparkMount), group (Scheduler)
en: Default scheduler checkbox for unparking mount on startup.
eo: Defaŭlta planisto markobutono por malparki muntadon ĉe ekfunkciigo.

note: i18n: ectx: label, entry (SchedulerOpenDustCover), group (Scheduler)
en: Default scheduler checkbox for opening dust cover on startup.
eo: Defaŭlta planilo markobutono por malfermi polvokovrilon ĉe ekfunkciigo.

note: i18n: ectx: label, entry (SchedulerTrackStep), group (Scheduler)
en: Default scheduler checkbox for starting mount tracking on job startup.
eo: Defaŭlta planilo markobutono por komenci muntan spuradon ĉe taskkomenco.

note: i18n: ectx: label, entry (SchedulerStartupScript), group (Scheduler)
en: Execute this script when starting the scheduler.
eo: Lanĉi ĉi tiun skripton kiam la planilo estas startigata.

note: i18n: ectx: label, entry (SchedulerShutdownScript), group (Scheduler)
en: Execute this script when shutting down the scheduler.
eo: Lanĉi ĉi tiun skripton kiam la planilo estas malŝaltata.

note: i18n: ectx: label, entry (SchedulerFocusStep), group (Scheduler)
en: Default scheduler checkbox for running autofocus on job startup.
eo: Defaŭlta planilo markobutono por ruli aŭtomatan fokuson dum taskkomenco.

note: i18n: ectx: label, entry (SchedulerGuideStep), group (Scheduler)
en: Default scheduler checkbox for starting guiding on job startup.
eo: Defaŭlta planisto markobutono por komenci gvidadon pri taskkomenco.

note: i18n: ectx: label, entry (SchedulerAlignStep), group (Scheduler)
en: Default scheduler checkbox for aligning on job startup.
eo: Defaŭlta planilo markobutono por vicigo dum taskkomenco.

note: i18n: ectx: label, entry (SchedulerAltitude), group (Scheduler)
en: Default scheduler checkbox for job altitude constraints.
eo: Defaŭlta planista markobutono por taskaj alteclimoj.

note: i18n: ectx: label, entry (SchedulerAltitudeValue), group (Scheduler)
en: Default scheduler job altitude constraint.
eo: Defaŭlta planista taskalteco-limigo.

note: i18n: ectx: label, entry (SchedulerHorizon), group (Scheduler)
en: Default scheduler checkbox for job artificial horizon constraints.
eo: Defaŭlta planista markobutono por tasko artefarita horizonto limigoj.

note: i18n: ectx: label, entry (SchedulerMoonSeparation), group (Scheduler)
en: Default scheduler checkbox for job moon separation constraints.
eo: Defaŭlta planista markobutono por lunaj apartlimoj de tasko.

note: i18n: ectx: label, entry (SchedulerMoonSeparationValue), group (Scheduler)
en: Default scheduler job moon separation constraint.
eo: Defaŭlta planista tasko luno disiĝo limo.

note: i18n: ectx: label, entry (SchedulerWeather), group (Scheduler)
en: Default scheduler checkbox for job weather constraints.
eo: Defaŭlta markobutono de planilo por veterlimoj de tasko.

note: i18n: ectx: label, entry (SchedulerTwilight), group (Scheduler)
en: Default scheduler checkbox for job twilight constraints.
eo: Defaŭlta planila markobutono por krepuskaj limoj de tasko.

note: i18n: ectx: label, entry (SchedulerCompleteSequences), group (Scheduler)
en: Scheduler is complete once all sequences are complete.
eo: Planilo kompletiĝis kiam ĉiuj sekvencoj estas kompletaj.

note: i18n: ectx: label, entry (SchedulerRepeatEverything), group (Scheduler)
en: Restart all scheduler jobs when all scheduler jobs have completed.
eo: Rekomenci ĉiujn planiltaskojn kiam ĉiuj planiltaskoj estis plenumitaj.

note: i18n: ectx: label, entry (SchedulerRepeatSequences), group (Scheduler)
en: Restart sequences as soon as all sequences have been completed.
eo: Rekomenci sekvencojn tuj post kiam ĉiuj sekvencoj estis plenumitaj.

note: i18n: ectx: label, entry (SchedulerUntilTerminated), group (Scheduler)
en: Restart sequences until manually terminated.
eo: Rekomenci sekvencojn ĝis kiam haltigita permane.

note: i18n: ectx: label, entry (SchedulerUntil), group (Scheduler)
en: Loop sequences until specific time is up.
eo: Bukli sekvencojn ĝis kiam specifa tempo elĉerpiĝis.

note: i18n: ectx: label, entry (SchedulerUntilValue), group (Scheduler)
en: Time when scheduler should stop repeating sequences.
eo: Tempo kiam planilo ĉesu ripeti sekvencojn.

note: i18n: ectx: label, entry (SchedulerExecutionSequencesLimit), group (Scheduler)
en: Limit how many times the scheduler should execute all sequences.
eo: Limigi kiom da fojoj la planilo ruligu ĉiujn sekvencojn.

note: i18n: ectx: label, entry (AnalyzeRestartWithEkos), group (Analyze)
en: If Analyze is running and Ekos is disconnected then reconnected, a new .analyze file will be created and written to, and the graphs in Analyze will only show the new session.
eo: Se Analizi estas rulanta kaj Ekos estas malkonektita kaj rekonektita, nova .analyze-dosiero estos kreita kaj skribita, kaj la grafeoj en Analizi nur montros la novan seancon.

note: i18n: ectx: label, entry (AnalyzeAlternativeDirectoryName), group (Analyze)
en: Alternative directory to use for searching for analyze image files.
eo: Alternativa dosierujo uzota por serĉi analyze-bilddosierojn

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AnalyzeHFR), group (Analyze)
en: Display HFR on the Analyze Statistics Plot.
eo: Montri HFR sur la Statistik-Analiza Diagramo.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AnalyzeNumCaptureStars), group (Analyze)
en: Display number of stars detected in the capture on the Analyze Statistics Plot.
eo: Montri nombron da steloj detektitaj en la kapto sur la Statistik-Analiza Diagramo.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AnalyzeMedian), group (Analyze)
en: Display median sample value for the capture on the Analyze Statistics Plot.
eo: Montri mezan specimenvaloron por la kapto sur la Statistik-Analiza Diagramo.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AnalyzeEccentricity), group (Analyze)
en: Display the median eccentricity for the stars in the capture on the Analyze Statistics Plot.
eo: Montri la mezan ekscentrecon por la steloj en la kapto sur la Statistik-Analiza Diagramo.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AnalyzeTemperature), group (Analyze)
en: Display the ambient temperature on the Analyze Statistics Plot.
eo: Montri la ĉirkaŭan temperaturon sur la Statistik-Analiza Diagramo.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusPosition), group (Analyze)
en: Display the autofocus solution position.
eo: Montri la aŭtofokusan solvpozicion.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AnalyzeNumStars), group (Analyze)
en: Display NumStars on the Analyze Statistics Plot.
eo: Montri NumStars sur la Statistik-Analiza Diagramo.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AnalyzeSkyBg), group (Analyze)
en: Display SkyBackground on the Analyze Statistics Plot.
eo: Montri SkyBackground sur la Statistik-Analiza Diagramo.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AnalyzeSNR), group (Analyze)
en: Display SNR on the Analyze Statistics Plot.
eo: Montri SNR sur la Statistik-Analiza Diagramo.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AnalyzeRA), group (Analyze)
en: Display RA on the Analyze Statistics Plot.
eo: Montri RA sur la Statistik-Analiza Diagramo.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AnalyzeDEC), group (Analyze)
en: Display DEC on the Analyze Statistics Plot.
eo: Montri DEC sur la Statistik-Analiza Diagramo.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AnalyzeRAp), group (Analyze)
en: Display RA Pulses on the Analyze Statistics Plot.
eo: Montri RA-Pulsojn sur la Statistik-Analiza Diagramo.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AnalyzeDECp), group (Analyze)
en: Display DEC Pulses on the Analyze Statistics Plot.
eo: Montri DEC-Pulsojn sur la Statistik-Analiza Diagramo.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AnalyzeDrift), group (Analyze)
en: Display Drift on the Analyze Statistics Plot.
eo: Montri Drivon sur la Statistik-Analiza Diagramo.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AnalyzeRMS), group (Analyze)
en: Display RMS Error on the Analyze Statistics Plot.
eo: Montri RMS-eraron sur la Statistik-Analiza Diagramo.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AnalyzeTargetDistance), group (Analyze)
en: Display the arc-seconds distance between the target position and the plate-solved captured image on the Analyze plot.
eo: Montri la ark-sekundan distancon inter la cela pozicio kaj la pletsolvita kaptita bildo sur la Analiza diagramo.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AnalyzeRMSC), group (Analyze)
en: Display RMS Error (during capture) on the Analyze Statistics Plot.
eo: Montri RMS-eraron (dum kapto) sur la Statistik-Analiza Diagramo.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AnalyzeMountRA), group (Analyze)
en: Display Mount RA on the Analyze Statistics Plot.
eo: Montri Muntaĵan RA sur la Statistik-Analiza Diagramo.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AnalyzeMountDEC), group (Analyze)
en: Display Mount DEC on the Analyze Statistics Plot.
eo: Montri Muntaĵan DEC sur la Statistik-Analiza Diagramo.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AnalyzeMountHA), group (Analyze)
en: Display Mount Hour Angle on the Analyze Statistics Plot.
eo: Montri Muntaĵan Horo-Angulon sur la Statistik-Analiza Diagramo.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AnalyzeAz), group (Analyze)
en: Display Azimuth on the Analyze Statistics Plot.
eo: Montri Azimuton sur la Statistik-Analiza Diagramo.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AnalyzeAlt), group (Analyze)
en: Display Altitude on the Analyze Statistics Plot.
eo: Montri Altitudon sur la Statistik-Analiza Diagramo.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AnalyzePierSide), group (Analyze)
en: Display PierSide on the Analyze Statistics Plot.
eo: Montri PierSide sur la Statistik-Analiza Diagramo.

note: i18n: ectx: label, entry (AnalyzeStatsYAxis), group (Analyze)
en: Stored Y-axis upper and lower limits for the Analyze Stats Plot.
eo: Konservitaj supraj kaj malsupraj limoj de Y-akso por la Statistik-Analiza Diagramo.

note: i18n: ectx: label, entry (LastServer), group (INDI Lite)
en: The address of last used server
eo: La adreso de la lasta uzita servilo

note: i18n: ectx: label, entry (LastServerPort), group (INDI Lite)
en: The port of last used server
eo: La konektejo de la lasta uzita servilo

note: i18n: ectx: label, entry (LastWebManagerPort), group (INDI Lite)
en: The port of last used Web Manager
eo: La konektejo de la lasta uzata Reteja Administranto

note: i18n: ectx: label, entry (HIPSMemoryCache), group (HIPS)
en: RAM cache size in MB used to store cached HIPS images.
eo: RAM-kaŝmemorgrandeco en MB uzata por konservi kaŝmemorigitajn HIPS-bildojn.

note: i18n: ectx: label, entry (HIPSNetCache), group (HIPS)
en: Hard disk cache size in MB used to store cached HIPS images.
eo: Diska kaŝmemorgrandeco en MB uzata por stori kaŝmemorigitajn HIPS-bildojn.

note: i18n: ectx: label, entry (HIPSSource), group (HIPS)
en: HIPS source catalog title.
eo: HIPS fontkatalogo titolo.

note: i18n: ectx: label, entry (HIPSBiLinearInterpolation), group (HIPS)
en: Use Bilinear interpolation when rendering HiPS images?
eo: Ĉu uzi Dulinian interpoladon dum bildigo de HiPS-bildoj?

note: i18n: ectx: label, entry (HIPSShowGrid), group (HIPS)
en: Show HiPS grid on the sky map.
eo: Montri HiPS-kradon sur la ĉiela mapo.

note: i18n: ectx: label, entry (HIPSPanning), group (HIPS)
en: Redraw HiPS while panning.
eo: Redesegni HiPS dum panoramado.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowHIPS), group (HIPS)
en: Draw HiPS sources in the sky map?
eo: Ĉu desegni HiPS-fontojn sur la ĉiela mapo?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowHIPS), group (HIPS)
en: Toggle whether the HIPS sources are drawn in the sky map.
eo: Baskuligi ĉu la HIPS-fontoj estas desegnitaj en la ĉielmapo.

note: i18n: ectx: label, entry (HIPSUseOfflineSource), group (HIPS)
en: Use offline storage to load HiPS?
eo: Ĉu uzi senkonektan konservadon por ŝargi HiPS?

note: i18n: ectx: label, entry (HIPSOfflinePath), group (HIPS)
en: HIPS offline full path.
eo: HIPS eksterreta plena vojo.

note: i18n: ectx: label, entry (TerrainSource), group (Terrain)
en: Terrain Filename.
eo: Terena Dosiernomo.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TerrainSource), group (Terrain)
en: Terrain source filename.
eo: Terenfonta dosiernomo.

note: i18n: ectx: label, entry (TerrainSourceCorrectAz), group (Terrain)
en: Terrain Azimuth Correction.
eo: Terena Azimuta Korekto.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TerrainSourceCorrectAz), group (Terrain)
en: Terrain source azimuth correction.
eo: Terenfonta azimuta korekto.

note: i18n: ectx: label, entry (TerrainSourceCorrectAlt), group (Terrain)
en: Terrain Altitude Correction.
eo: Korekto de Alteco de Tereno.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TerrainSourceCorrectAlt), group (Terrain)
en: Terrain source altitude correction.
eo: Terenfonta alteca korekto.

note: i18n: ectx: label, entry (TerrainDownsampling), group (Terrain)
en: Terrain Downsampling
eo: Subspecimenado de tereno

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TerrainDownsampling), group (Terrain)
en: Speed quality tradeoff for rendering the terrain image.
eo: Rapidkvalita kompromiso por bildi la terenbildon.

note: i18n: ectx: label, entry (TerrainPanning), group (Terrain)
en: Terrain While panning.
eo: Tereno Dum panoramado.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TerrainPanning), group (Terrain)
en: Redraw terrain while panning.
eo: Redesegni terenon dum panoramo.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowTerrain), group (Terrain)
en: Draw terrain
eo: Desegni terenon

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowTerrain), group (Terrain)
en: Toggle whether the terrain is drawn in the sky map.
eo: Baskuligi ĉu la tereno estas desegnita en la ĉielmapo.

note: i18n: ectx: label, entry (TerrainSkipSpeedup), group (Terrain)
en: Terrain Skip Speedup
eo: Rapidigo de Terena Preterpaso

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TerrainSkipSpeedup), group (Terrain) i18n: ectx: whatsthis, entry (TerrainTransparencySpeedup), group (Terrain)
en: Enable a one of the terrain drawing speedups.
eo: Ebligi unu el la terendesegnaj rapidoj.

note: i18n: ectx: label, entry (TerrainTransparencySpeedup), group (Terrain)
en: Terrain Transparency Speedup.
eo: Akcelo de Terena Travidebleco.

note: i18n: ectx: label, entry (TerrainSmoothPixels), group (Terrain)
en: Terrain Smooth Pixels.
eo: Glataj Rastrumeroj de Tereno.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TerrainSmoothPixels), group (Terrain)
en: Smooth pixels for a more pleasant, but slower rendering.
eo: Glataj rastrumeroj por pli agrabla, sed pli malrapida bildigo.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowImageOverlays), group (ImageOverlay)
en: Display Image Overlays.
eo: Vidigi Bildajn Supermetaĵojn.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowImageOverlays), group (ImageOverlay)
en: Toggle whether to display image overlays.
eo: Baskuligi ĉu montri bildajn superkovrojn.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowImageOverlaysBelowCatalogs), group (ImageOverlay) i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowImageOverlaysBelowCatalogs), group (ImageOverlay) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowImageOverlaysBelowCatalogs)
en: Display Image Overlays below catalogs.
eo: Montri Bildajn Supermetaĵojn sub katalogoj.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSelectedImageOverlay), group (ImageOverlay)
en: Center SkyMap over selected image overlay.
eo: Centri SkyMap super elektita bilda superkovro.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowSelectedImageOverlay), group (ImageOverlay)
en: Center SkyMap over the selected overlay image in the image overlay table (if it's solved).
eo: Centri SkyMap super la elektita superkovra bildo en la bildsuperkovra tabelo (se ĝi estas solvita).

note: i18n: ectx: label, entry (ImageOverlayMaxDimension), group (ImageOverlay)
en: Image overlay max dimension
eo: Maksimuma dimensio de bilda superkovro

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ImageOverlayMaxDimension), group (ImageOverlay)
en: Maximum dimension for image overlay images.
eo: Maksimuma dimensio bildsuperkovrajn bildoj.

note: i18n: ectx: label, entry (ImageOverlayTimeout), group (ImageOverlay)
en: Image overlay plate-solving timeout.
eo: Eltempiĝo por pletsolvado de bildsuperkovro.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ImageOverlayTimeout), group (ImageOverlay)
en: Timeout for plate-solving an image overlay.
eo: Eltempiĝo por pletsolvado de bildsuperkovro.

note: i18n: ectx: label, entry (ImageOverlayDefaultScale), group (ImageOverlay)
en: Image overlay default plate-solving scale.
eo: Defaŭlta skalo por bildsuperkovra pletsolvado.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ImageOverlayDefaultScale), group (ImageOverlay)
en: Default scale (arcseconds/pixel) for image-overlay plate solving.
eo: Defaŭlta skalo (arksekundoj/rastrumero) por bildsuperkovra pletsolvado.

note: i18n: ectx: label, entry (DefaultObservatoryWeatherSource), group (Observatory)
en: Default observatory module weather source.
eo: Defaŭlta observatoriomodula veterfonto.

note: i18n: ectx: label, entry (warningActionsActive), group (Observatory)
en: Will be reacted upon warnings?
eo: Ĉu reagos al avertoj?

note: i18n: ectx: label, entry (alertActionsActive), group (Observatory)
en: Will be reacted upon alerts?
eo: Ĉu reagos al atentigoj?

note: i18n: ectx: label, entry (weatherWarningCloseDome), group (Observatory)
en: Shall the dome being closed when a weather warning occurs?
eo: Ĉu la kupolo estu fermata kiam veteraverto okazas?

note: i18n: ectx: label, entry (weatherWarningCloseShutter), group (Observatory)
en: Shall the shutter being closed when a weather warning occurs?
eo: Ĉu la obturatoro estu fermata kiam veteraverto okazas?

note: i18n: ectx: label, entry (weatherWarningStopScheduler), group (Observatory) i18n: ectx: label, entry (weatherAlertCloseShutter), group (Observatory) i18n: ectx: label, entry (weatherAlertStopScheduler), group (Observatory)
en: Shall the shutter being closed when a weather alert occurs?
eo: Ĉu la obturatoro estu fermata kiam vetera alarmo okazas?

note: i18n: ectx: label, entry (weatherWarningDelay), group (Observatory)
en: Delay for reacting upon a weather warning.
eo: Prokrasto por reago al veteraverto.

note: i18n: ectx: label, entry (weatherAlertCloseDome), group (Observatory)
en: Shall the dome being closed when a weather alert occurs?
eo: Ĉu la kupolo estas fermita kiam vetera alarmo okazas?

note: i18n: ectx: label, entry (weatherAlertDelay), group (Observatory)
en: Delay for reacting upon a weather alert.
eo: Prokrasto por reago al vetera alarmo.

note: i18n: ectx: label, entry (observatoryStatusUseDome), group (Observatory)
en: Dome status relevant for the Observatory status.
eo: Kupola stato grava por la Observatorio-statuso.

note: i18n: ectx: label, entry (observatoryStatusUseShutter), group (Observatory)
en: Shutter status relevant for the Observatory status.
eo: Obturatoro-stato grava por la Observatorio-statuso.

note: i18n: ectx: label, entry (observatoryStatusUseWeather), group (Observatory)
en: Weather status relevant for the Observatory status.
eo: Veterstato grava por la Observatorio-statuso.

note: i18n: ectx: label, entry (weatherAutoScaleValues), group (Observatory)
en: Scale the sensor graph value axis to the values range.
eo: Skali la sensilan grafean valorakson al la valorintervalo.

note: i18n: ectx: label, entry (ASTAPExecutable), group (ASTAP)
en: Full path to the ASTAP executable.
eo: Plena vojo al la plenumebla ASTAP.

note: i18n: ectx: label, entry (ASTAPDownSample), group (ASTAP) i18n: ectx: label, entry (ASTAPDownSampleValue), group (ASTAP)
en: Down sample prior to solving. Also called binning. A value 0 will result in auto selection downsampling.
eo: Subspecimenigi antaŭ solvado. Ankaŭ nomata binning. Valoro 0 rezultos en aŭtomata elekta subspecimeno.

note: i18n: ectx: label, entry (ASTAPSearchRadius), group (ASTAP) i18n: ectx: label, entry (ASTAPSearchRadiusValue), group (ASTAP)
en: The program will search in a square spiral around the start position up to this radius.
eo: La programo serĉos en kvadrata spiralo ĉirkaŭ la komenca pozicio ĝis ĉi tiu radiuso.

note: i18n: ectx: label, entry (ASTAPUpdateFITS), group (ASTAP)
en: Update the fits header with the found solution.
eo: Ĝisdatigi la kaplinion kun la trovita solvo.

note: i18n: ectx: label, entry (ASTAPLargeSearchWindow), group (ASTAP)
en: Increase search window size.
eo: Pligrandigi serĉfenestran grandecon.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MosaicTransparencyAuto), group (Mosaic)
en: Manage the mosaic panel transparency level automatically.
eo: Administri aŭtomate la nivelon de travidebleco de mozaika panelo.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MosaicTransparencyLevel), group (Mosaic)
en: Control mosaic panel transparency level.
eo: Regi mozaikpanelan travideblecon.

[ctx: Constellation name (optional)]
en: C Western
eo: C Okcidenta

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ANDROMEDA
eo: ANDROMEDO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ANTLIA
eo: AERPUMPILO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: APUS
eo: PARADIZEO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: AQUARIUS
eo: AMFORO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: AQUILA
eo: AGLO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ARA
eo: ALTARO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ARIES
eo: ARIESO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: AURIGA
eo: KOĈERO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BOOTES
eo: BOVISTO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CAELUM
eo: ĈIZILO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CAMELOPARDALIS
eo: ĜIRAFO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CANCER
eo: KANKRO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CANES VENATICI
eo: ĈASHUNDOJ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CANIS MAJOR
eo: GRANDA HUNDO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CANIS MINOR
eo: ETA HUNDO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CAPRICORNUS
eo: KAPRIKORNO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CARINA
eo: KARENO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CASSIOPEIA
eo: KASSIOPEO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CENTAURUS
eo: CENTAŬRO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CEPHEUS
eo: CEFEO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CETUS
eo: BALENO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CHAMAELEON
eo: ĤAMELEONO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CIRCINUS
eo: CIRKELO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: COLUMBA
eo: KOLOMBO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: COMA BERENICES
eo: BERENICA HARARO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CORONA AUSTRALIS
eo: AŬSTRALA KRONO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CORONA BOREALIS
eo: BOREALA KRONO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CORVUS
eo: KORVO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CRATER
eo: KALIKO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CRUX
eo: SUDA KRUCO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CYGNUS
eo: CIGNO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DELPHINUS
eo: DELFENO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DORADO
eo: ORFIŜO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DRACO
eo: DRAKO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EQUULEUS
eo: ĈEVALETO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ERIDANUS
eo: ERIDANO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FORNAX
eo: FORNO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GEMINI
eo: ĜEMELOJ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GRUS
eo: GRUO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HERCULES
eo: HERKULO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HOROLOGIUM
eo: HORLOĜO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HYDRA
eo: HIDRINO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HYDRUS
eo: VIRHIDRO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: INDUS
eo: INDIANO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LACERTA
eo: LACERTO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LEO
eo: LEONO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LEO MINOR
eo: ETA LEONO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LEPUS
eo: LEPORO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LIBRA
eo: PESILO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LUPUS
eo: LUPO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LYNX
eo: LINKO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LYRA
eo: LIRO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MENSA
eo: TABLOMONTO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MICROSCOPIUM
eo: MIKROSKOPO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MONOCEROS
eo: UNUKORNULO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MUSCA
eo: MUŜO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NORMA
eo: ORTILO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OCTANS
eo: OKTANTO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OPHIUCHUS
eo: OFIUKO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ORION
eo: ORIONO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PEGASUS
eo: PEGAZO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PERSEUS
eo: PERSEO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PHOENIX
eo: FENIKSO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PICTOR
eo: PENTRISTO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PISCES
eo: FIŜOJ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PISCIS AUSTRINUS
eo: AŬSTRALA FIŜO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PUPPIS
eo: POBO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PYXIS
eo: KOMPASO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: RETICULUM
eo: RETO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SAGITTA
eo: SAGO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SAGITTARIUS
eo: SAGITARIO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SCORPIUS
eo: SKORPIO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SCULPTOR
eo: SKULPISTO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SCUTUM
eo: ŜILDO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SERPENS CAPUT
eo: SERPENTO (KAPO)

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SERPENS CAUDA
eo: SERPENTO (VOSTO)

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SEXTANS
eo: SEKSTANTO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TAURUS
eo: TAŬRO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TELESCOPIUM
eo: TELESKOPO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TRIANGULUM
eo: TRIANGULO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TRIANGULUM AUSTRALE
eo: AŬSTRALA TRIANGULO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TUCANA
eo: TUKANO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: URSA MAJOR
eo: GRANDA URSINO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: URSA MINOR
eo: ETA URSINO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: VELA
eo: VELARO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: VOLANS
eo: FLUGFIŜO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: VULPECULA
eo: VULPETO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: C Chinese
eo: C ĉinoj

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NORTHERN DIPPER
eo: NORDA PURSO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CURVED ARRAY
eo: KURBA TARO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: COILED THONG
eo: VOLITA RIMENO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WINNOWING BASKET
eo: VENTA CORBO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DIPPER
eo: DIPPERO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THREE STEPS
eo: TRI PAŜOJ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: IMPERIAL GUARDS
eo: IMPERIAJ GARDistoj

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WILLOW
eo: SALIKO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: IMPERIAL PASSAGEWAY
eo: IMPERIA PASEJO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: KITCHEN
eo: KUIRINO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: RIVER TURTLE
eo: RIVA TELUDO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: STOMACH
eo: STOMAKO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GREAT GENERAL
eo: GRANDA GENERALO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WALL
eo: MURO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: RAMPARTS
eo: RAMPARTOJ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FLYING CORRIDOR
eo: FLUGA KORIDORO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OUTER FENCE
eo: EKSTERA BARLO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SEVEN EXCELLENCIES
eo: SEP Ekscelencoj

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MARKET
eo: MERKATO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FIVE CHARIOTS
eo: KVIN ĈAOJ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ROLLED TONGUE
eo: RULITA LINGVO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NET
eo: RETO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TOILET
eo: NECESITO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SCREEN
eo: EKRANO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SOLDIERS' MARKET
eo: SOLDATA MERKATO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SQUARE GRANARY
eo: Kvadrata GRENERO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THREE STARS
eo: TRI STELOJ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FOUR CHANNELS
eo: KVAR KANALoj

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WELL
eo: BONE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SOUTH RIVER
eo: SUDA RIVERO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NORTH RIVER
eo: NORDA RIVERO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FIVE FEUDAL KINGS
eo: KVIN FEUDAJ REĜOJ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MEADOWS
eo: Herbejoj

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CIRCULAR GRANARY
eo: CIRCULA GRENARIO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PURPLE PALACE
eo: PURPURA PALACO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EXTENDED NET
eo: ETENDITA RETO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HOOK
eo: HOKO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SUPREME PALACE
eo: SUPREMA PALACO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: JADE WELL
eo: JADO BONE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MAUSOLEUM
eo: MAUZOLEO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DOG
eo: HUNDO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EARTH GOD'S TEMPLE
eo: TERO DIO TEMPLO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BOW AND ARROW
eo: ARCKO KAJ SAGO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MORTAR
eo: MORTARO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ROOFTOP
eo: TEGMENTO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THUNDERBOLT
eo: TONDRO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CHARIOT YARD
eo: CHAROKARDO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GOOD GOURD
eo: BONA GURDO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ROTTEN GOURD
eo: PUTRA KUKO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ENCAMPMENT
eo: ENKAMPAMENTO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THUNDER AND LIGHTNING
eo: TONDRO KAJ FULMO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PALACE GATE
eo: PALAC PORDEGO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EMPTINESS
eo: MALECO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WEAVING GIRL
eo: TEKSA KNABINO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GIRL
eo: KNABINO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OX
eo: BOVO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HEART
eo: KORO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ROOM
eo: ĈAMBRO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SPRING
eo: PRINTEMPO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ESTABLISHMENT
eo: ESTABLO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FLAIL
eo: FLAILO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SPEAR
eo: LANCO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: RIGHT FLAG
eo: DEKSTRA FLAGO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LEFT FLAG
eo: MAKSTRA FLAGO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DRUMSTICK
eo: TAMBURO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BOND
eo: OBLIGACIO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WOMAN'S BED
eo: LITO DE VIRINO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WESTERN DOOR
eo: OCCIDENTA PORDO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EASTERN DOOR
eo: ORIENTA PORDO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FARMLAND
eo: KROMETRO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GHOSTS
eo: FANTOMOJ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TRIPOD
eo: TRIPIEDO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NECK
eo: KOLO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MARKET OFFICER
eo: MERKATALOFICIO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: C Egyptian
eo: C egipta

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BULL'S FORELEG
eo: ANTA GRUBO DE BOVO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TWO POLES
eo: DU POŜOJ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TWO JAWS
eo: DU MAKZELOJ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BIRD
eo: BIRDO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FERRY BOAT
eo: PRAMBOATO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CROCODILE
eo: KROKODILO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PROW
eo: PROO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SHEEPFOLD
eo: ŜAFODO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GIANT
eo: GIGANTO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HIPPOPOTAMUS
eo: HIPOPOTAMO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FLOCK
eo: grego

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PAIR OF STARS
eo: PARO DE STELOJ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: KHANUWY FISH
eo: KHANUWY FIŜO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: JAW
eo: MAKELO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MOORING POST
eo: LIGAJ POSTO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SHEEP
eo: Ŝafo

[ctx: Constellation name (optional)]
en: STARS OF WATER
eo: STELOJ DE AKVO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TWO SUNBEAMS
eo: DU SUNOJ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TWO PLACED FAR APART
eo: DU LOKITAJ MAL DISME

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DOGS
eo: HUNDOJ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: COLLARBONES
eo: KAVILOJ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LAMP STAND
eo: LAMPONDO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TWO IN FRONT
eo: DU ANTAŬE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BREASTBONE
eo: brustosto

[ctx: Constellation name (optional)]
en: RUNNERS
eo: KURISTOJ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BLUBBER CONTAINER
eo: BLUBBER UPERO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THE ONE BEHIND
eo: TIU MALANTAŬ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: C Korean
eo: C korea

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HOLY KETTLE
eo: SANKTA KELTRO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FARM OF CAPITAL CITY
eo: FARMO DE ĈAPITALURBO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DIGNITY OF KING
eo: DIGNO DE REĜO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NOMINATION
eo: NOMINO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GATE OF SKY
eo: PORDEGO DE LA ĈIELO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EQUALITY
eo: EGALECO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HELPER
eo: Helpanto

[ctx: Constellation name (optional)]
en: POSITION OF HOLY KING
eo: POZICIO DE SANKTA REĜO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NECK OF DRAGON
eo: KOLO DE Drako

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BEHEADING
eo: SENKAPIGO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: JUDGE
eo: JUĜISTO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FLUTTERING FLAG
eo: FLUTANTA FLAGO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: JAVELIN OF SKY
eo: ĴAVELINO DE ĈIELO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SEAT FOR LONGEVITY
eo: SIĜO POR LONGEVECO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OAR FOR VISITOR
eo: REMILO POR VIZITANTO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MILK OF SKY
eo: LAKTO DE ĈIELO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HOUSE OF QUEEN
eo: DOMO DE LA REĜINO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ANCIENT CHARIOT
eo: ANTIKVA ĈARO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CARRIAGE FOR KING
eo: KAŬO POR REĜO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GENERAL OF CAVALRY
eo: ĜENERALA DE KAVALERIO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CAVALRY OF EMPEROR
eo: CAVALRY OF IMPERIOR

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GENERAL OF MOBILE TROOPS
eo: ĜENERALA DE MOVBILAJ TRUPO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EAST ROAD
eo: ORIENTA VOJO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GATE BOLT
eo: PORDEJO RIGLILO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DOOR LOCK AND KEY
eo: PORDO SERURO KAJ ŜLOSO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PENALTY
eo: PENO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ROYAL HALL
eo: REĜA HALO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SUN
eo: SUNON

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WEST ROAD
eo: OCCIDENTA VOJO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SEAT OF EMPEROR
eo: LOGO DE Imperiestro

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FIVE TROOPS
eo: Kvin trupoj

[ctx: Constellation name (optional)]
en: RIVER OF SKY
eo: RIVERO DE LA ĈIELO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PRAYER FOR PROGENY
eo: PREĜO POR PROGENO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FISH
eo: FIŜOJ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: YARD FOR EMPRESSES
eo: KARDO POR IMPERIESTRESINOJ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HOLY PALACE
eo: SANKTA PALACO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OUTER PESTLE
eo: EKSTERA PISTOLO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HEAD OF TOWN
eo: URBETRO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BUILD
eo: KONSTRUI

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FOWL OF SKY
eo: KOKODO DE LA ĈIELO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SHRINE OF SKY
eo: SANKTARIO DE LA ĈIELO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NORTHEASTERN NATIONS
eo: NORDORIENTAJ NACIOJ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OLD FARMER
eo: MALJUNA KARMRUSTO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SNAPPING TURTLE
eo: KANPANTA TESTUDO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ROAD FOR EMPEROR
eo: VOJO POR Imperiestro

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THE WEAVER
eo: LA TEKSISTO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: RIVER ADJOINING TOWER
eo: TURO APUSANTA RIVARO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DRUM OF RIVER
eo: TAMBURO DE RIVERO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DRUMSTICK OF SKY
eo: DURBASTO DE ĈIELO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: COW LEADING MAN
eo: BOVINO GVIDANTA HOMO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BANK SPREAD
eo: BANKO DISVASTO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BASKET FOR SILKWORM
eo: CORBO POR SILVERMO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OFFICER FOR CART
eo: OFICIO POR CARRO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FERRY OF SKY
eo: PRIMO DE LA ĈIELO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FRUIT
eo: FRUKTO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SEED
eo: SEMO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: STORAGE FOR LADY
eo: KONSERVEJO POR SINJORINO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: COURT LADY
eo: KORTEGA SINJORINO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: JUDGE FAULT
eo: JUĜO KULPO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: AMEND FAULT
eo: AMEND FALSO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GRANT LIFE
eo: DOCU VIVO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PUNISH
eo: PUNI

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EMPTY HOUSE
eo: MALIKA DOMO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WEEP
eo: PLORU

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CASTLE WITH RAMPART
eo: KASTELO KUN RAMPARTO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HOOK FOR DRESS
eo: HOKO POR VESTO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GROOM
eo: FIDANĜO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CHARIOTEER
eo: Ĉaristo

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HUMAN
eo: HOMO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: INNER PESTLE
eo: INTERNA PISTOLO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WAREHOUSE OF SKY
eo: STOKEJO DE ĈIELO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TOMB
eo: TOMBO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: COVER OF HOUSE
eo: KOVERO DE DOMO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BROKEN MORTAR
eo: ROMPITA MORTURO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CLIMBING SERPENT
eo: GRAMPANTA SERPENTO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PALACE OF EMPEROR
eo: PALACO DE Imperiestro

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DETACHED PALACE
eo: APELITA PALACO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OFFICIAL FOR MATERIALS SUPPLY
eo: OFICIALULO POR MATERIALA PROVERSO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LIGHTNING
eo: FULMO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: RAMPART
eo: RAMPARTO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TROOPS OF SKY
eo: TRUPO DE LA ĈIELO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: VILLAGE FOR PATROL
eo: VILAĜO POR PATROLO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NET OF SKY
eo: RETO DE ĈIELO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: STABLE OF SKY
eo: STALO DE ĈIELO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EASTERN WALL
eo: ORIENTA MURO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CIVIL ENGINEER
eo: CIVILA INĜENIERO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THUNDERBOLTS
eo: TONDROJ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CLOUDS AND RAIN
eo: NUBO KAJ PLUVO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HIGHWAY
eo: AŬTOVOJO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WHIP
eo: VIPO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OFFICER FOR CHARIOT
eo: OFICIO POR ĈARO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SIDE ROAD
eo: FLANKA VOJO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ARMORY
eo: ARMEJO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SOUTHERN GATE OF EMPERATOR
eo: SUDA PORDEGO DE Imperiestro

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OUTER FOLDING SCREEN
eo: EKSTER Faldebla EKRANO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TOILET OF SKY
eo: NECESITO DE LA ĈIELO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ARCHITECT
eo: ARKITEKTO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EMPERATOR
eo: EMPERATORO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WATCHTOWER
eo: GARDOTURO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LEFT ELM
eo: MALdekstre ULMO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: RIGHT ELM
eo: DEKSTRA ULMO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: STOREHOUSE OF SKY
eo: STOKEJO DE ĈIELO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: STACK OF CEREALS
eo: STAKO DE CEREALOJ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SHIP OF SKY
eo: SHIPO DE LA ĈIELO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: STORE OF WATER
eo: VENDEJO DE AKVO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HEAP OF CORPSES
eo: AKO DA KADAVOJ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: STOMACH OF TIGER
eo: STOMAKO DE TIGRO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: STORE OF MILLET FOR RELIGIOUS SERVICE
eo: VENDEJO DE MIJO POR RELIGIA SERVO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: STOREHOUSE FOR CEREALS
eo: STOKEJO POR CEREALOJ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WHETSTONE
eo: AKILŜTONO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SHAMAN OF SKY
eo: Ŝamano DE LA ĈIELO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EAR AND EYE
eo: ORELO KAJ OKULO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HILL OF SKY
eo: MONTO DE LA ĈIELO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CONSPIRACY OF SKY
eo: KONSPIRADO DE ĈIELO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FODDER
eo: FURAĜO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GARAGE FOR CHARIOT
eo: GARAĜO POR ĈARO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: POND FOR FISH
eo: LAGETO POR FIŜOJ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PILLAR
eo: KOLONO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PUDDLE OF SKY
eo: FLACO DE ĈIELO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GATEWAY OF SKY
eo: PORDEJO DE LA ĈIELO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FLAGE OF SAAM
eo: FLAGO DE SAAM

[ctx: Constellation name (optional)]
en: VILLAGE OF SKY
eo: VILAĜO DE ĈIELO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BELVEDERE OF SKY
eo: BELVEDERE DE ĈIELO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GENERAL OF BORDER
eo: ĜENERALA DE LIMO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CELEBRATION OF SKY
eo: FESTO DE LA ĈIELO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FLAG OF EMPEROR
eo: FLAGO DE Imperiestro

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NINE TERRITORIES
eo: NAU TERRITORIOJ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GARDEN OF SKY
eo: ĜARDENO DE LA ĈIELO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SETTLED FLAG
eo: KLOJITA FLAGO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FORECAST CALAMITY
eo: PROVIZO KALMATO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SCOUT OF THREE TROOPS
eo: SCUTO DE TRI TRUPO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EXPEDITIONARY FORCE
eo: EKSPEDICIA FORTO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WELL FOR MILITARY
eo: BONE POR MILITO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WELL OF JADE
eo: PUTO DE JADO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FOLDING SCREEN
eo: Faldebla EKRANO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ARROW
eo: SAGO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PILED BRUSHWOOD
eo: STAKITA BROSSO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NORTHERN RIVER
eo: NORDA RIVERO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FIVE LORDS
eo: KVIN SINJOROJ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WINE GLASS OF THE SKY
eo: VIN GASO DE LA ĈIELO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EASTERN WELL
eo: ORIENTA PUTO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FLOOD CONTROL
eo: KONTROLO DE INUNDO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BALANCE OF WATER
eo: Ekvilibro de akvo

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FOUR SPIRITS OF THE RIVER
eo: KVAR SPIRITOJ DE LA RIVERO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SOUTHERN RIVER
eo: SUDA RIVERO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TWIN GATE
eo: ĜEMELA PORDEGO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BOW
eo: ĈARKO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: STAR OF WOLF
eo: STELO DE LUPO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WILD FOWLS
eo: SOVAĜAJ BOXOJ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MARKET FOR ARMY
eo: MERKATO POR ARMEO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GRANDCHILDREN
eo: NEPEJ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SON
eo: FILO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GROWN-UP
eo: PLENKRESKULO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OLD MAN
eo: MALJUNULO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BEACON
eo: LUZOFALO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EYE OF SKY
eo: OKULO DE LA ĈIELO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PILE OF DEAD
eo: AMAKO DA MORTOJ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GREEN RIDGE
eo: VERDA KRETO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OUTER KITCHEN
eo: EKSTERA KUIRINO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DOG OF SKY
eo: HUNDO DE LA ĈIELO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SPIRIT OF GURYOUNG
eo: SPIRITO DE GURYOUNG

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FLAG OF WINE OFFICER
eo: FLAGO DE VIN OFICISTO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OFFICER OF KITCHEN
eo: OFICIO DE KUIRINO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EQUALITY AND FAIR
eo: EGALECO KAJ JURO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EMPEROR HEONWON
eo: Imperiestro Heonwon

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CAPITAL OF SKY
eo: ĈAPITRO DE LA ĈIELO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CHIEF OF FARMING
eo: ĈEFO DE TERMO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OFFICER OF TOMB
eo: OFICIRO DE TOMBO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TOMB OF SKY
eo: TOMBO DE LA ĈIELO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WING OF RED BIRD
eo: ALLULO DE RUĜA BIRDO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EASTERN POTTERY
eo: ORIENTA CERAMIKO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CHARIOT OF EMPEROR
eo: ĈARO DE Imperiestro

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SAND FOR LIFE
eo: SABLO POR VIVO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GATEWAY FOR TROOPS
eo: PORDEJO POR TRUPO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GUARDIAN KNIGHT
eo: GARDISTA KNIVALO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FIVE FEUDAL LORDS
eo: KVIN FEŬDAJ SINJOROJ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LOW FENCE
eo: MALALBA BARLO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TALL FENCE
eo: ALTA BARLO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NINE LORDS
eo: NAU SINJOROJ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DUNG OF TIGER
eo: FELKO DE TIGRO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CROWN PRINCE
eo: Kronprinco

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FIVE EMPERORS
eo: KVIN Imperiestroj

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THREE MINISTERS
eo: TRI MINISTROJ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OFFICER FOR AUDIENCE
eo: OFICIO POR AŬDIENTO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GRAVE FRONT
eo: TOMBA FRONTO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OBSERVATORY
eo: OBSERVATORO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FEMALE OFFICER
eo: INA OFICISTINO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WIDE LODGING AREA
eo: LARGA LOĜA AREO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EIGHT CEREALS
eo: OK CEREALOJ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ADVANCE GUARD
eo: ANTAŬGUARDO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: VIRTUE
eo: VIRTO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EMPEROR'S GOD OF WAR
eo: IMPERIOR DIO DE MILITO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EMPEROR'S GOD OF WEATHER
eo: IMPERIOR DIO DE VETERO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: INNER KITCHEN
eo: INTERNA KUIRINO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FLAP OF FLAG
eo: FLAPO DE FLAGO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MINISTER
eo: MINISTRO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GENERAL AND MINISTER
eo: ĜENERALA KAJ MINISTRO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: JAIL OF SKY
eo: ĈIELO ĈIELO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SIX DEPARTMENTS
eo: SES DEPARTOJ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: INNER STAIRWAY
eo: INTERNA ŝtuparo

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SPEAR OF SKY
eo: LANCO DE ĈIELO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: COVER FOR EMPEROR
eo: KOVERO POR Imperiestro

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PLACE FOR FIVE EMPEROR
eo: LOKO POR KVIN Imperiestro

[ctx: Constellation name (optional)]
en: YEARS
eo: JAROJ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: KITCHEN OF SKY
eo: KUIRINO DE ĈIELO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NORTH POLE
eo: NORDA POLUSO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WOUND LODGE
eo: VOUNDLOĜO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SINGLE-LOG BRIDGE
eo: PONTO DE UNRUPA LOGO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GREAT EMPEROR
eo: GRANDA Imperiestro

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OFFICER FOR OPINION
eo: OFICIO POR OPINIO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PILLAR OF SKY
eo: KOLONO DE LA ĈIELO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SECRETARY
eo: SEKRETARIO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MAID
eo: ĈAMBRISTINO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DESK OF WOMAN
eo: Skribtablo de Virino

[ctx: Constellation name (optional)]
en: JUDGE PRISON
eo: JUĜISTO PRISONO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PURPLE FENCE
eo: PURPURA BARLO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ORDER OF SKY
eo: ORDO DE LA ĈIELO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SEVEN MINISTERS
eo: SEP MINISTROJ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THREAD STRAW
eo: FADENO PAJLO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MARKET FENCE
eo: MERKADA BARLO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FEUDAL LORD
eo: FEUDALA SINJORO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SEAT FOR EMPEROR
eo: LOGO POR IMPERIESTRO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ROYAL FAMILY
eo: REĜA FAMILIO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HEAD OF FAMILY
eo: ESTRO DE FAMILIO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: RECORD OF FAMILY
eo: REGISTRO DE FAMILIO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OFFICER FOR FAMILY
eo: OFICIRO POR FAMILIO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TOWER IN MARKET
eo: TURO EN MERKADO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MEASURE CEREAL
eo: MEZURO CEREALO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CEREAL MEASURE REGULATION
eo: REGULO DE CEREALA MEZURO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OFFICER FOR CHARIOTS
eo: OFICIO POR ĈAOJ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MEASURE AMOUNT
eo: MEZURA KUMO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BUTCHERY
eo: BUĈADO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OFFICER FOR JEWEL
eo: OFICIO POR JUVEL

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ROYAL
eo: REĜA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LORD
eo: Eternulo

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LEFT EXECUTOR
eo: MALDEKSTRA PLENUMILO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: RIGHT EXECUTOR
eo: ĜUSTA PLENUMILO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CROSSBEAM FOR HEO
eo: TRANSVERSA POR HEO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THREADING COINS
eo: THEADING MONEROJ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HAND
eo: MANO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SNAKE
eo: SERPENTO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FIREPLACE
eo: FAJRO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: RACE TRACK
eo: KUREJO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ANIMAL
eo: ANIMALO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SEVEN LITTLE GIRLS
eo: SEP Knabinetoj

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DRIED WILLOW
eo: SEKA SALIKO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SALAMANDER
eo: SALAMANDRO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TURTLE
eo: TESTUDO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THUNDERBIRD
eo: TONDROBDO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BEAR'S LODGE
eo: URSO LOĜO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: C Maori
eo: C maora

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THE GREAT BOAT OF TAMA RERETI
eo: LA GRANDA BOATO DE TAMA RERETI

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MAN WITH FEET APART
eo: HOMO KUN PIEDOJ PARTE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LIZARD
eo: LACERDO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FIRST BIG ONE
eo: UNUA GRANDA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: RABBIT TRACKS
eo: KUNIKLOJ Spuroj

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FIRST SLIM ONE
eo: UNUA SLIM UNU

[ctx: Constellation name (optional)]
en: C Norse
eo: C norena

[ctx: Constellation name (optional)]
en: AURVANDIL'S TOE
eo: AURVANDILO DE LA PUNTO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WOLF'S MOUTH
eo: BUŜO DE LUPO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THE FISHERMEN
eo: LA FIŝkaptistoj

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WOMAN'S CART
eo: ĈARO DE VIRINO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MAN'S CART
eo: ĈARO DE VIRO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THE ASAR BATTLEFIELD
eo: LA ASAR-BATALKAMPO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: C Polynesian
eo: C polinezia

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CAT'S CRADLE
eo: LULILO DE KATO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: VOICE OF JOY
eo: VOĈO DE ĜOJO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THE SEVEN
eo: LA SEP

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MAUI'S FISHHOOK
eo: LA FISHHOKO DE MAUI

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NAVIGATOR'S TRIANGLE
eo: TRIANGOLO DE NAVIGANTO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: KITE OF KAWELO
eo: KITO DE KAWELO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FRIGATE BIRD
eo: FRIGATA BIRDO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CARED FOR BY MOON
eo: FLEGITA DE LUNO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DOLPHIN
eo: DELFENO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: C Tongan
eo: C Tongano

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FUNGASIA
eo: FUNGAZIO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: C Western (sternenkarten.com)
eo: C Okcidenta (sternenkarten.com)

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SERPENS
eo: SERPENSOJ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: C Asterisms
eo: C Asterismoj

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SPRING TRIANGLE
eo: PRINTEMPO TRIANGLE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DIAMOND OF VIRGO
eo: DIAMANTO DE VIRGO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SUMMER TRIANGLE
eo: SOMERA TRIANGOLO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GREAT SQUARE OF PEGASUS
eo: GRANDA PLACATO DE PEGAZO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WINTER TRIANGLE
eo: VINTRA TRIANGOLO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WINTER HEXAGON
eo: VINTRA HEXAGONO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ORION'S BELT
eo: ZONO DE ORIONO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TEAPOT
eo: TEKAROJ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BIG DIPPER
eo: GRANDA URUSO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LITTLE DIPPER
eo: ETA PURSO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CASSIOPEIA W
eo: KASIOPEJO W

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FISH HOOK
eo: FISHHOKO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NORTHERN CROSS
eo: NORDA KRUCO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SICKLE
eo: SOLOKO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SOUTHERN CROSS
eo: SUDA KRUCO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FALSE CROSS
eo: FALSA KRUCO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DIAMOND CROSS
eo: DIAMANTA KRUCO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: COAT HANGER
eo: MANTENGO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: KEMBLE'S CASCADE
eo: LA KASKADO DE KEMBLE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CEPHEUS HOUSE
eo: CEPHEUS DOMO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LOZENGE
eo: LOZENTO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: JOB'S COFFIN
eo: LA ĈERKO DE JOB

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PONIATOWSKI'S BULL
eo: LA BOVO DE PONIATOWSKI

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CIRCLET
eo: CIRKLETO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: Y OF AQUARIUS
eo: Y DE AKVARIO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WHALE'S HEAD
eo: BALENA KANO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THE SAIL
eo: LA VELO

[ctx: Sky Culture]
en: Western
eo: Okcidenta

[ctx: Sky Culture]
en: Chinese
eo: Ĉina

[ctx: Sky Culture]
en: Egyptian
eo: Egipta

[ctx: Sky Culture]
en: Korean
eo: Koreo

[ctx: Sky Culture]
en: Norse
eo: norena

[ctx: Sky Culture]
en: Polynesian
eo: polineziano

[ctx: Sky Culture]
en: Tongan
eo: Tongano

[ctx: Sky Culture]
en: Asterisms
eo: Asterismoj

[ctx: City in Germany]
en: Aachen
eo: Akeno

[ctx: City in Ivory coast]
en: Abidjan
eo: Abiĝano

[ctx: City in Nigeria]
en: Abuja
eo: Abuĝo

[ctx: City in Mexico]
en: Acapulco
eo: Akapulko

[ctx: City in Ghana]
en: Accra
eo: Akrao

[ctx: City in Ethiopia]
en: Addis Ababa
eo: Adis-Abebo

[ctx: City in South Australia Australia]
en: Adelaide
eo: Adelajdo

[ctx: City in Spain]
en: Alacant
eo: Alakanto

[ctx: City in Egypt]
en: Alexandria
eo: Aleksandrio

[ctx: City in Louisiana USA]
en: Alexandria
eo: Aleksandrio

[ctx: City in Virginia USA]
en: Alexandria
eo: Aleksandrio

[ctx: City in Algeria]
en: Algiers
eo: Alĝero

[ctx: City in Kazakhstan]
en: Alma Ata
eo: Almato

[ctx: City in Somme France]
en: Amiens
eo: Amieno

[ctx: City in Netherlands]
en: Amsterdam
eo: Amsterdamo

[ctx: City in Turkey]
en: Ankara
eo: Ankaro

[ctx: City in Belgium]
en: Antwerp
eo: Antverpeno

[ctx: City in Utah USA]
en: Arches National Park (IDS)
eo: Nacia Parko Arches (IDS)

[ctx: City in Greece]
en: Athens
eo: Ateno

[ctx: City in Georgia USA]
en: Athens
eo: Ateno

[ctx: City in Tennessee USA]
en: Athens
eo: Ateno

[ctx: City in Texas USA]
en: Athens
eo: Ateno

[ctx: City in Iraq]
en: Baghdad
eo: Bagdado

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Baie-Saint-Paul
eo: Baie Saint-Paul

[ctx: City in Thailand]
en: Bangkok
eo: Bankoko

[ctx: City in Spain]
en: Barcelona
eo: Barcelono

[ctx: City in Lebanon]
en: Beirut
eo: Bejruto

[ctx: City in Northern Ireland United Kingdom]
en: Belfast
eo: Belfasto

[ctx: City in Yugoslavia]
en: Belgrade
eo: Beogrado

[ctx: City in Germany]
en: Berlin
eo: Berlino

[ctx: City in New Hampshire USA]
en: Berlin
eo: Berlino

[ctx: City in Switzerland]
en: Bern
eo: Berno

[ctx: City in Doubs France]
en: Besançon
eo: Bezansono

[ctx: City in California USA]
en: Big Bear Solar Obs.
eo: Big Bear Suna Obs.

[ctx: City in Florida USA]
en: Big Cypress National Preserve (Ochopee) IDS
eo: Granda Cipreso Nacia Konservaĵo (Ochopee) IDS

[ctx: City in Texas USA]
en: Black Gap WMA (Marathon) IDS
eo: Black Gap WMA (Maratono) IDS

[ctx: City in Germany]
en: Bonn
eo: Bonno

[ctx: City in Gironde France]
en: Bordeaux
eo: Bordozo

[ctx: City in Massachusetts USA]
en: Boston
eo: Bostono

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Brantford
eo: Brandford

[ctx: City in Brazil]
en: Brasilia
eo: Braziljo

[ctx: City in Congo]
en: Brazzaville
eo: Brazavilo

[ctx: City in Germany]
en: Bremen
eo: Bremeno

[ctx: City in Barbados]
en: Bridgetown
eo: Briĝtaŭno

[ctx: City in United Kingdom]
en: Bristol
eo: Bristolo

[ctx: City in Connecticut USA]
en: Bristol
eo: Bristolo

[ctx: City in Rhode Island USA]
en: Bristol
eo: Bristolo

[ctx: City in Tennessee USA]
en: Bristol
eo: Bristolo

[ctx: City in Vermont USA]
en: Bristol
eo: Bristolo

[ctx: City in Brabant Belgium]
en: Brussels
eo: Bruselo

[ctx: City in Utah USA]
en: Bryce Canyon National Park (Tropic) IDS
eo: Bryce Canyon Nacia Parko (tropika) IDS

[ctx: City in Romania]
en: Bucharest
eo: Bukareŝto

[ctx: City in Pest Hungary]
en: Budapest
eo: Budapeŝto

[ctx: City in Argentina]
en: Buenos Aires
eo: Buenos-Ajreso

[ctx: City in Egypt]
en: Cairo
eo: Kairo

[ctx: City in ACT Australia]
en: Canberra
eo: Kanbero

[ctx: City in South Africa]
en: Cape Town
eo: Kaburbo

[ctx: City in Morocco]
en: Casablanca
eo: Kazablanko

[ctx: City in Chile]
en: Cerro Tololo Int'l Obs.
eo: Cerro Tololo Internacia Obs.

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Chatham-Kent
eo: Chatham

[ctx: City in Volga Region Russia]
en: Cheboksary
eo: Ĉeboksari

[ctx: City in India]
en: Chennai
eo: Chemnitz

[ctx: City in Illinois USA]
en: Chicago
eo: Ĉikago

[ctx: City in Alaska USA]
en: Clear
eo: Forviŝi

[ctx: City in Germany]
en: Cologne
eo: Kolonjo

[ctx: City in Texas USA]
en: Colorado Bend SP (Bend)
eo: Colorado Bend SP (Kurbo)

[ctx: City in Australia]
en: Coonabarabran
eo: Connabarabran

[ctx: City in Denmark]
en: Copenhagen
eo: Kopenhago

[ctx: City in Senegal]
en: Dakar
eo: Dakaro

[ctx: City in Texas USA]
en: Davis Mountains SP (Fort Davis) IDS
eo: Davis Mountains SP (Fortikaĵo Davis) IDS

[ctx: City in Texas USA]
en: Devils River State Natural Area (Del Rio) IDS
eo: Devils River State Natura Areo (Del Rio) IDS

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Dominion Radio Astrophysical Obs
eo: Radia Astrofizika Observatorio de Dominion

[ctx: City in United Arab Emirates]
en: Dubai
eo: Dubajo

[ctx: City in Leinster Ireland]
en: Dublin
eo: Dublino

[ctx: City in Pas-de-Calais France]
en: Dunkirk
eo: Dunsink

[ctx: City in Heves Hungary]
en: Eger
eo: Eagle

[ctx: City in Texas USA]
en: Enchanted Rock State Natural Area (Fredricksburg) IDS
eo: Sorĉita Roka Ŝtata Natura Areo (Fredericksburg) ISD

[ctx: City in Manitoba Canada]
en: Eriksdale
eo: Ericksdale

[ctx: City in Italy]
en: Forlì
eo: Forlì`

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Fort St. James
eo: Fort St James

[ctx: City in Netherlands]
en: Franeker
eo: Francujo

[ctx: City in Germany]
en: Frankfurt
eo: Frankfurto

[ctx: City in Ascension Island]
en: Georgetown
eo: Georgtaŭno

[ctx: City in Cayman Islands]
en: Georgetown
eo: Georgtaŭno

[ctx: City in Guyana]
en: Georgetown
eo: Georgtaŭno

[ctx: City in Delaware USA]
en: Georgetown
eo: Georgtaŭno

[ctx: City in Spain]
en: Girona
eo: Ĝirono

[ctx: City in Guatemala]
en: Guatemala City
eo: Gvatemalurbo

[ctx: City in Nova Scotia Canada]
en: Guysborough
eo: Guysorough

[ctx: City in Germany]
en: Gütersloh
eo: Gutersloh

[ctx: City in Cuba]
en: Havana
eo: Havano

[ctx: City in Finland]
en: Helsinki
eo: Helsinko

[ctx: City in China]
en: Hong Kong
eo: Honkongo

[ctx: City in Saskatchewan Canada]
en: Ile-a-la-Crosse
eo: Ile-A-la-Crosse

[ctx: City in Indonesia]
en: Jakarta
eo: Ĝakarto

[ctx: City in Israel]
en: Jerusalem
eo: Jerusalemo

[ctx: City in Estonia]
en: Jõhvi
eo: Jõvi

[ctx: City in Afghanistan]
en: Kabul
eo: Kabulo

[ctx: City in Austria]
en: Kanzelhoehe
eo: Kanzelheohe

[ctx: City in Pakistan]
en: Karachi
eo: Karaĉio

[ctx: City in Germany]
en: Kassel
eo: Kaselo

[ctx: City in Nepal]
en: Kathmandu
eo: Katmanduo

[ctx: City in Texas USA]
en: Kickapoo Cavern  SP (Bracketville)
eo: Kickapoo Cavern SP (Bracketville)

[ctx: City in Jamaica]
en: Kingston
eo: Kingstono

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Kingston
eo: Kingstono

[ctx: City in Bolivia]
en: La Paz
eo: La-Pazo

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Lebel-sur-Quevillon
eo: Lebel-sur-Quevilon

[ctx: City in Netherlands]
en: Leeuwarden
eo: Seward

[ctx: City in Portugal]
en: Lisbon
eo: Lisbono

[ctx: City in North Dakota USA]
en: Lisbon
eo: Lisbono

[ctx: City in United Kingdom]
en: London
eo: Londono

[ctx: City in Ontario Canada]
en: London
eo: Londono

[ctx: City in Texas USA]
en: Lost Maples State Natural Area (Vanderpool)
eo: Perditaj Aceroj Ŝtata Natura Areo (Vanderpool)

[ctx: City in Luxembourg]
en: Luxembourg City
eo: Luksemburgurbo

[ctx: City in Philippines]
en: Manila
eo: Manilo

[ctx: City in Florida USA]
en: Melbourne
eo: Melburno

[ctx: City in Victoria Australia]
en: Melbourne
eo: Melburno

[ctx: City in Mississippi USA]
en: Meridian
eo: Meriden

[ctx: City in Hauts-de-Seine France]
en: Meudon (observatory)
eo: Meudon (observejo)

[ctx: City in Missouri USA]
en: Mexico
eo: Meksiko

[ctx: City in Mexico]
en: Mexico City
eo: Meksikurbo

[ctx: City in Borsod-Abaúj-Zemplén Hungary]
en: Miskolc
eo: Missoula

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Montreal
eo: Montrealo

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Moosonee
eo: Moosone

[ctx: City in Central Region Russia]
en: Moscow
eo: Moskvo

[ctx: City in Idaho USA]
en: Moscow
eo: Moskvo

[ctx: City in Germany]
en: Munich
eo: Munkeno

[ctx: City in Spain]
en: Murcia
eo: Múrcia

[ctx: City in Germany]
en: Mönchengladbach
eo: Münchengladbach

[ctx: City in Kenya]
en: Nairobi
eo: Nairobo

[ctx: City in Cher France]
en: Nancay (observatory)
eo: Nancay (observejo)

[ctx: City in Italy]
en: Naples
eo: Napolo

[ctx: City in Florida USA]
en: Naples
eo: Napolo

[ctx: City in Bahamas]
en: Nassau
eo: Nasaŭo

[ctx: City in India]
en: New Delhi
eo: Nov-Delhio

[ctx: City in New York USA]
en: New York
eo: Novjorko

[ctx: City in Cyprus]
en: Nicosia
eo: Nikozio

[ctx: City in Maine USA]
en: Norway
eo: Norvegio

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Ottawa
eo: Otavo

[ctx: City in Missouri USA]
en: Pacific
eo: Pacifiko

[ctx: City in Texas USA]
en: Palestine
eo: Palestino

[ctx: City in Panama]
en: Panama City
eo: Panamurbo

[ctx: City in Florida USA]
en: Panama City
eo: Panamurbo

[ctx: City in Russia]
en: Pechory
eo: Peoria

[ctx: City in Illinois USA]
en: Peru
eo: Peruo

[ctx: City in Czechia]
en: Prague
eo: Prago

[ctx: City in South Africa]
en: Pretoria
eo: Pretorio

[ctx: City in Maharashtra India]
en: Pune
eo: Puneo

[ctx: City in North Korea]
en: Pyongyang
eo: Pjongjango

[ctx: City in Italy]
en: Rome
eo: Romo

[ctx: City in New Brunswick Canada]
en: Saint John
eo: St. John

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Saint-Basile-de-Tableau
eo: St-Basile-de-tableau

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Saint-Hubert
eo: St-Hubert

[ctx: City in New Brunswick Canada]
en: Saint-Quentin
eo: St-Quentin

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Salaberry-de-Valleyfield
eo: Valleyfield

[ctx: City in South Korea]
en: Seoul
eo: Seulo

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Shabaqua Corners
eo: Shabaqua Corne

[ctx: City in New Brunswick Canada]
en: Shippagan
eo: Shipagan

[ctx: City in Texas USA]
en: South Llano River SP (Llano) IDS
eo: Suda Llano Rivero SP (Llano) IDS

[ctx: City in Nova Scotia Canada]
en: St. Peter's
eo: St. Peters

[ctx: City in New Brunswick Canada]
en: St. Stephen
eo: St.Stephen

[ctx: City in Sweden]
en: Stockholm
eo: Stokholmo

[ctx: City in Maine USA]
en: Stockholm
eo: Stokholmo

[ctx: City in Bas-Rhin France]
en: Strasbourg
eo: Strasburgo

[ctx: City in Csongrád Hungary]
en: Szeged
eo: Rapideco:

[ctx: City in Jász-Nagykun-Szolnok Hungary]
en: Szolnok
eo: Smolensk

[ctx: City in Japan]
en: Tokyo
eo: Tokio

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Val-d'Or
eo: Val-d'or

[ctx: City in Vatican]
en: Vaticano
eo: Vatikano

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Vermilion
eo: Vermillion

[ctx: City in Austria]
en: Vienna
eo: Vieno

[ctx: City in Poland]
en: Warsaw
eo: Varsovio

[ctx: Region/state in Australia]
en: ACT
eo: AKTO

[ctx: Region/state in USA]
en: Alabama
eo: Alabamo

[ctx: Region/state in USA]
en: Alaska
eo: Alasko

[ctx: Region/state in Canada]
en: Alberta
eo: Alberto

[ctx: Region/state in France]
en: Alpes Maritimes
eo: Alpoj Maritimes

[ctx: Region/state in France]
en: Alpes de Haute Provence
eo: Alpoj de Haute Provence

[ctx: Region/state in India]
en: Andhra Pradesh
eo: Andra-Pradeŝo

[ctx: Region/state in USA]
en: Arizona
eo: Arizono

[ctx: Region/state in USA]
en: Arkansas
eo: Arkansaso

[ctx: Region/state in Portugal]
en: Azores
eo: Acoroj

[ctx: Region/state in Germany]
en: Bavaria
eo: Bavario

[ctx: Region/state in France]
en: Bouches-du-rhône
eo: Bouches-du-Rhône

[ctx: Region/state in Canada]
en: British Columbia
eo: Brita Kolumbio

[ctx: Region/state in Hungary]
en: Békés
eo: Békéscsaba

[ctx: Region/state in USA]
en: California
eo: Kalifornio

[ctx: Region/state in France]
en: Calvados
eo: Kalvadoso

[ctx: Region/state in Spain]
en: Canary Islands
eo: Kanarioj

[ctx: Region/state in Russia]
en: Central Region
eo: Centra Regiono

[ctx: Region/state in USA]
en: Colorado
eo: Kolorado

[ctx: Region/state in USA]
en: Connecticut
eo: Konektikuto

[ctx: Region/state in France]
en: Côte d'or
eo: Orbordo

[ctx: Region/state in USA]
en: Delaware
eo: delavaro

[ctx: Region/state in France]
en: Doubs
eo: Duboj

[ctx: Region/state in Russia]
en: Far East
eo: Malproksima Oriento

[ctx: Region/state in Denmark]
en: Faroe Islands
eo: Feroaj Insuloj

[ctx: Region/state in Belgium]
en: Flandre occidentale
eo: Flandre okcidenta

[ctx: Region/state in USA]
en: Florida
eo: Florido

[ctx: Region/state in USA]
en: Georgia
eo: Kartvelio

[ctx: Region/state in Spain]
en: Gran Canaria
eo: Granda Kanario

[ctx: Region/state in France]
en: Guadeloupe
eo: Gvadelupo

[ctx: Region/state in United Kingdom]
en: Guernsey
eo: Ĝerzjako

[ctx: Region/state in France]
en: Haute-Loire
eo: Haute-Luaro

[ctx: Region/state in USA]
en: Hawaii
eo: Havajo

[ctx: Region/state in USA]
en: Illinois
eo: Ilinojso

[ctx: Region/state in USA]
en: Indiana
eo: Indianao

[ctx: Region/state in USA]
en: Iowa
eo: Iovao

[ctx: Region/state in USA]
en: Kansas
eo: Kansaso

[ctx: Region/state in USA]
en: Kentucky
eo: Kentukio

[ctx: Region/state in France]
en: Loire
eo: Luaro

[ctx: Region/state in USA]
en: Louisiana
eo: Luiziano

[ctx: Region/state in Portugal]
en: Madeira
eo: Madejro

[ctx: Region/state in India]
en: Maharashtra
eo: Maharaŝtro

[ctx: Region/state in USA]
en: Maine
eo: Majno

[ctx: Region/state in Canada]
en: Manitoba
eo: Manitobo

[ctx: Region/state in France]
en: Martinique
eo: Martiniko

[ctx: Region/state in USA]
en: Maryland
eo: Marilando

[ctx: Region/state in USA]
en: Massachusetts
eo: Masaĉuseco

[ctx: Region/state in France]
en: Mayotte
eo: Majoto

[ctx: Region/state in USA]
en: Michigan
eo: Miĉigano

[ctx: Region/state in USA]
en: Minnesota
eo: Minesoto

[ctx: Region/state in USA]
en: Mississippi
eo: Misisipo

[ctx: Region/state in USA]
en: Missouri
eo: Misurio

[ctx: Region/state in USA]
en: Montana
eo: Montano

[ctx: Region/state in France]
en: Moselle
eo: Mozelo

[ctx: Region/state in USA]
en: Nebraska
eo: Nebrasko

[ctx: Region/state in France]
en: New Caledonia
eo: Nov-Kaledonio

[ctx: Region/state in USA]
en: New Hampshire
eo: Nov-Hampŝiro

[ctx: Region/state in USA]
en: New Jersey
eo: Nov-Ĵerzejo

[ctx: Region/state in USA]
en: New Mexico
eo: Nov-Meksiko

[ctx: Region/state in Australia]
en: New South Wales
eo: Novsudkimrio

[ctx: Region/state in USA]
en: New York
eo: Novjorko

[ctx: Region/state in Canada]
en: Newfoundland
eo: Novlando

[ctx: Region/state in USA]
en: North Carolina
eo: Norda Karolino

[ctx: Region/state in USA]
en: North Dakota
eo: Norda Dakoto

[ctx: Region/state in Russia]
en: North-West Region
eo: Nordokcidenta Regiono

[ctx: Region/state in United Kingdom]
en: Northern Ireland
eo: Nord-Irlando

[ctx: Region/state in Australia]
en: Northern Territory
eo: Norda Teritorio

[ctx: Region/state in Canada]
en: Northwest Territories
eo: Nordokcidentaj Teritorioj

[ctx: Region/state in Canada]
en: Nova Scotia
eo: Nov-Skotio

[ctx: Region/state in Canada]
en: Nunavut
eo: Nunavuto

[ctx: Region/state in USA]
en: Oklahoma
eo: Oklahomo

[ctx: Region/state in USA]
en: Oregon
eo: Oregono

[ctx: Region/state in France]
en: Paris
eo: Parizo

[ctx: Region/state in USA]
en: Pennsylvania
eo: Pensilvanio

[ctx: Region/state in Canada]
en: Prince Edward Island
eo: Insulo de Princo Eduardo

[ctx: Region/state in USA]
en: Puerto Rico
eo: Porto-Riko

[ctx: Region/state in France]
en: Pyrénées Orientales
eo: Orientaj Pireneoj

[ctx: Region/state in France]
en: Pyrénées atlantiques
eo: Pyrénées atlantikoj

[ctx: Region/state in Canada]
en: Quebec
eo: Kebekio

[ctx: Region/state in Australia]
en: Queensland
eo: Kvinslando

[ctx: Region/state in USA]
en: Rhode Island
eo: Rod-Insulo

[ctx: Region/state in France]
en: Rhône
eo: Rodano

[ctx: Region/state in Canada]
en: Saskatchewan
eo: Saskaĉevano

[ctx: Region/state in United Kingdom]
en: Scotland
eo: Skotlando

[ctx: Region/state in France]
en: Seine-maritime
eo: Seine-mara

[ctx: Region/state in Russia]
en: Siberia
eo: Siberio

[ctx: Region/state in Australia]
en: South Australia
eo: Sudaŭstralio

[ctx: Region/state in USA]
en: South Carolina
eo: Suda Karolino

[ctx: Region/state in USA]
en: South Dakota
eo: Suda Dakoto

[ctx: Region/state in Russia]
en: South Region
eo: Suda Regiono

[ctx: Region/state in France]
en: St-Pierre and Miquelon
eo: St-Pierre kaj Miquelon

[ctx: Region/state in Australia]
en: Tasmania
eo: Tasmanio

[ctx: Region/state in Spain]
en: Tenerife
eo: Tenerifo

[ctx: Region/state in USA]
en: Tennessee
eo: Tenesio

[ctx: Region/state in USA]
en: Texas
eo: Teksaso

[ctx: Region/state in China]
en: Tibet
eo: Tibeto

[ctx: Region/state in Ireland]
en: Ulster
eo: Ulstero

[ctx: Region/state in Russia]
en: Ural
eo: Uralo

[ctx: Region/state in USA]
en: Utah
eo: Utaho

[ctx: Region/state in USA]
en: Vermont
eo: Vermonto

[ctx: Region/state in Australia]
en: Victoria
eo: Viktorio

[ctx: Region/state in USA]
en: Virginia
eo: Virginio

[ctx: Region/state in Russia]
en: Volga Region
eo: Volga Regiono

[ctx: Region/state in United Kingdom]
en: Wales
eo: Kimrio

[ctx: Region/state in USA]
en: Washington
eo: Vaŝingtono

[ctx: Region/state in USA]
en: Washington, DC
eo: Vaŝingtono

[ctx: Region/state in USA]
en: West Virginia
eo: Okcidenta Virginio

[ctx: Region/state in Australia]
en: Western Australia
eo: Okcidenta Aŭstralio

[ctx: Region/state in USA]
en: Wisconsin
eo: Viskonsino

[ctx: Region/state in USA]
en: Wyoming
eo: Vajomingo

[ctx: Region/state in Canada]
en: Yukon
eo: Jukonio

[ctx: Region/state in Denmark]
en: Zealand
eo: Zelando

[ctx: Country name]
en: Afghanistan
eo: Afganio

[ctx: Country name]
en: Algeria
eo: Alĝerio

[ctx: Country name]
en: Angola
eo: Angolo

[ctx: Country name]
en: Antarctica
eo: Antarkto

[ctx: Country name]
en: Antigua and Barbuda
eo: Antigvo kaj Barbudo

[ctx: Country name]
en: Argentina
eo: Argentino

[ctx: Country name]
en: Armenia
eo: Armenio

[ctx: Country name]
en: Australia
eo: Aŭstralio

[ctx: Country name]
en: Austria
eo: Aŭstrio

[ctx: Country name]
en: Bahamas
eo: Bahamoj

[ctx: Country name]
en: Bangladesh
eo: Bangladeŝo

[ctx: Country name]
en: Barbados
eo: Barbado

[ctx: Country name]
en: Belgium
eo: Belgio

[ctx: Country name]
en: Belize
eo: Belizo

[ctx: Country name]
en: Bolivia
eo: Bolivio

[ctx: Country name]
en: Bosnia and Herzegovina
eo: Bosnio kaj Hercegovino

[ctx: Country name]
en: Botswana
eo: Bocvano

[ctx: Country name]
en: Brazil
eo: Brazilo

[ctx: Country name]
en: Brunei
eo: Brunejo

[ctx: Country name]
en: Bulgaria
eo: Bulgario

[ctx: Country name]
en: Burkina Faso
eo: Burkino

[ctx: Country name]
en: Burundi
eo: Burundo

[ctx: Country name]
en: Bénin
eo: Benino

[ctx: Country name]
en: Cameroon
eo: Kamerunio

[ctx: Country name]
en: Canada
eo: Kanado

[ctx: Country name]
en: Cape Verde
eo: Kabo-Verdo

[ctx: Country name]
en: Cayman Islands
eo: Kajmanaj Insuloj

[ctx: Country name]
en: Central African Republic
eo: Centafrika Respubliko

[ctx: Country name]
en: Chad
eo: Ĉadio

[ctx: Country name]
en: Chile
eo: Ĉilio

[ctx: Country name]
en: China
eo: Ĉinio

[ctx: Country name]
en: Colombia
eo: Kolombio

[ctx: Country name]
en: Congo
eo: Kongo

[ctx: Country name]
en: Congo (Democratic Republic)
eo: Kongo (Demokratia Respubliko)

[ctx: Country name]
en: Costa Rica
eo: Kostariko

[ctx: Country name]
en: Croatia
eo: Kroatio

[ctx: Country name]
en: Cuba
eo: Kubo

[ctx: Country name]
en: Cyprus
eo: Kipro

[ctx: Country name]
en: Czechia
eo: Ĉeĥio

[ctx: Country name]
en: Dem rep of Congo
eo: Dem reprezentanto de Kongo

[ctx: Country name]
en: Denmark
eo: Danio

[ctx: Country name]
en: Dominican Republic
eo: Dominika Respubliko

[ctx: Country name]
en: Ecuador
eo: Ekvadoro

[ctx: Country name]
en: Egypt
eo: Egiptujo

[ctx: Country name]
en: El Salvador
eo: Salvadoro

[ctx: Country name]
en: Equatorial Guinea
eo: Ekvatora Gvineo

[ctx: Country name]
en: Eritrea
eo: Eritreo

[ctx: Country name]
en: Estonia
eo: Estonio

[ctx: Country name]
en: Ethiopia
eo: Etiopio

[ctx: Country name]
en: Falkland Islands
eo: Falklandinsuloj

[ctx: Country name]
en: Fiji
eo: Fiĝioj

[ctx: Country name]
en: Finland
eo: Finnlando

[ctx: Country name]
en: France
eo: Francio

[ctx: Country name]
en: French Guiana
eo: Franca Gujano

[ctx: Country name]
en: French Polynesia
eo: Franca Polinezio

[ctx: Country name]
en: Gabon
eo: Gabono

[ctx: Country name]
en: Gambia
eo: Gambio

[ctx: Country name]
en: Germany
eo: Germanujo

[ctx: Country name]
en: Ghana
eo: Ganao

[ctx: Country name]
en: Greece
eo: Grekio

[ctx: Country name]
en: Greenland
eo: Gronlando

[ctx: Country name]
en: Guam
eo: Gvamo

[ctx: Country name]
en: Guatemala
eo: Gvatemalo

[ctx: Country name]
en: Guinea
eo: Gvineo

[ctx: Country name]
en: Guinea Bissau
eo: Gvineo Bissau

[ctx: Country name]
en: Guyana
eo: Gujano

[ctx: Country name]
en: Haiti
eo: Haitio

[ctx: Country name]
en: Honduras
eo: Honduro

[ctx: Country name]
en: Hong Kong
eo: Honkongo

[ctx: Country name]
en: Hungary
eo: Hungario

[ctx: Country name]
en: Iceland
eo: Islando

[ctx: Country name]
en: India
eo: Barato

[ctx: Country name]
en: Indonesia
eo: Indonezio

[ctx: Country name]
en: Iran
eo: Irano

[ctx: Country name]
en: Iraq
eo: Irako

[ctx: Country name]
en: Ireland
eo: Irlando

[ctx: Country name]
en: Isle of Man
eo: Manksinsulo

[ctx: Country name]
en: Israel
eo: Israelo

[ctx: Country name]
en: Italy
eo: Italio

[ctx: Country name]
en: Ivory coast
eo: Ebura marbordo

[ctx: Country name]
en: Jamaica
eo: Jamajko

[ctx: Country name]
en: Japan
eo: Japanio

[ctx: Country name]
en: Jordan
eo: Jordanio

[ctx: Country name]
en: Kazakhstan
eo: Kazaĥio

[ctx: Country name]
en: Kenya
eo: Kenjo

[ctx: Country name]
en: Kiribati
eo: Kiribato

[ctx: Country name]
en: Kuwait
eo: Kuvajto

[ctx: Country name]
en: Latvia
eo: Latvio

[ctx: Country name]
en: Lesotho
eo: Lesoto

[ctx: Country name]
en: Liberia
eo: Liberio

[ctx: Country name]
en: Libya
eo: Libio

[ctx: Country name]
en: Lithuania
eo: Litovio

[ctx: Country name]
en: Luxembourg
eo: Luksemburgio

[ctx: Country name]
en: Macedonia
eo: Makedonio

[ctx: Country name]
en: Madagascar
eo: Madagaskaro

[ctx: Country name]
en: Malawi
eo: Malavio

[ctx: Country name]
en: Malaysia
eo: Malajzio

[ctx: Country name]
en: Maldives
eo: Maldivoj

[ctx: Country name]
en: Mali
eo: Malio

[ctx: Country name]
en: Malta
eo: Malto

[ctx: Country name]
en: Marshall Islands
eo: Marŝala Insularo

[ctx: Country name]
en: Mauritania
eo: Maŭritanio

[ctx: Country name]
en: Mauritius
eo: Maŭricio

[ctx: Country name]
en: Mexico
eo: Meksiko

[ctx: Country name]
en: Micronesia
eo: Mikronezio

[ctx: Country name]
en: Monaco
eo: Monako

[ctx: Country name]
en: Morocco
eo: Maroko

[ctx: Country name]
en: Mozambique
eo: Mozambiko

[ctx: Country name]
en: Myanmar
eo: Mjanmao

[ctx: Country name]
en: Namibia
eo: Namibio

[ctx: Country name]
en: Nepal
eo: Nepalo

[ctx: Country name]
en: Netherlands
eo: Nederlando

[ctx: Country name]
en: New Zealand
eo: Nov-Zelando

[ctx: Country name]
en: Nicaragua
eo: Nikaragvo

[ctx: Country name]
en: Niger
eo: Niĝero

[ctx: Country name]
en: Nigeria
eo: Niĝerio

[ctx: Country name]
en: North Korea
eo: Norda Koreio

[ctx: Country name]
en: Norway
eo: Norvegio

[ctx: Country name]
en: Pakistan
eo: Pakistano

[ctx: Country name]
en: Palau
eo: Palaŭo

[ctx: Country name]
en: Panama
eo: Panamo

[ctx: Country name]
en: Papua New Guinea
eo: Papua Nova Gvineo

[ctx: Country name]
en: Paraguay
eo: Paragvajo

[ctx: Country name]
en: Peru
eo: Peruo

[ctx: Country name]
en: Philippines
eo: Filipinoj

[ctx: Country name]
en: Pitcairn Islands
eo: Pitkarnaj Insuloj

[ctx: Country name]
en: Poland
eo: Pollando

[ctx: Country name]
en: Portugal
eo: Portugalio

[ctx: Country name]
en: Qatar
eo: Kataro

[ctx: Country name]
en: Romania
eo: Rumanio

[ctx: Country name]
en: Russia
eo: Rusio

[ctx: Country name]
en: Rwanda
eo: Ruando

[ctx: Country name]
en: Samoa
eo: Samoo

[ctx: Country name]
en: Saudi Arabia
eo: Saŭdiarabio

[ctx: Country name]
en: Senegal
eo: Senegalo

[ctx: Country name]
en: Seychelles
eo: Sejŝeloj

[ctx: Country name]
en: Sierra Leone
eo: Siera-Leono

[ctx: Country name]
en: Singapore
eo: Singapuro

[ctx: Country name]
en: Slovakia
eo: Slovakio

[ctx: Country name]
en: Slovenia
eo: Slovenio

[ctx: Country name]
en: Solomon Islands
eo: Salomonoj

[ctx: Country name]
en: Somalia
eo: Somalio

[ctx: Country name]
en: South Africa
eo: Sudafriko

[ctx: Country name]
en: South Korea
eo: Sudkoreio

[ctx: Country name]
en: Spain
eo: Hispanio

[ctx: Country name]
en: Sri Lanka
eo: Srilanko

[ctx: Country name]
en: St. Lucia
eo: Sankta Lucio

[ctx: Country name]
en: Sudan
eo: Sudano

[ctx: Country name]
en: Swaziland
eo: Svazilando

[ctx: Country name]
en: Sweden
eo: Svedio

[ctx: Country name]
en: Switzerland
eo: Svislando

[ctx: Country name]
en: Syria
eo: Sirio

[ctx: Country name]
en: Taiwan
eo: Tajvano

[ctx: Country name]
en: Tanzania
eo: Tanzanio

[ctx: Country name]
en: Thailand
eo: Tajlando

[ctx: Country name]
en: Togo
eo: Iri

[ctx: Country name]
en: Trinidad and Tobago
eo: Trinidado kaj Tobago

[ctx: Country name]
en: Tunisia
eo: Tunizio

[ctx: Country name]
en: Turkey
eo: Turkio

[ctx: Country name]
en: Turks and Caicos Islands
eo: Turkoj kaj Kajkoj

[ctx: Country name]
en: US Territory
eo: Usona Teritorio

[ctx: Country name]
en: USA
eo: Usono

[ctx: Country name]
en: Uganda
eo: Ugando

[ctx: Country name]
en: Ukraine
eo: Ukrainio

[ctx: Country name]
en: United Arab Emirates
eo: Unuiĝintaj Arabaj Emirlandoj

[ctx: Country name]
en: United Kingdom
eo: Unuiĝinta Reĝlando

[ctx: Country name]
en: Uruguay
eo: Urugvajo

[ctx: Country name]
en: Uzbekistan
eo: Uzbekio

[ctx: Country name]
en: Vanuatu
eo: Vanuatuo

[ctx: Country name]
en: Vatican
eo: Vatikano

[ctx: Country name]
en: Venezuela
eo: Venezuelo

[ctx: Country name]
en: Virgin Islands
eo: Virgaj Insuloj

[ctx: Country name]
en: Western sahara
eo: Okcidenta saharo

[ctx: Country name]
en: Yemen
eo: Jemeno

[ctx: Country name]
en: Yugoslavia
eo: Jugoslavio

[ctx: Country name]
en: Zambia
eo: Zambio

[ctx: Country name]
en: Zimbabwe
eo: Zimbabvo

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Comet Impact Scars (HST)
eo: Kometa Efiko-Cikatroj (HST)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Galilean Satellites (HST)
eo: Galileaj Satelitoj (HST)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Global Dust Storm (HST)
eo: Tutmonda Polvoŝtormo (HST)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Jupiter and Io (HST)
eo: Jupitero kaj Ioo (HST)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show APOD Image
eo: Montri APOD-bildon

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show APOD Image (Radar)
eo: Montri APOD-bildon (radaro)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show APOD Image (Venera lander)
eo: Montri APOD-bildon (Venera lander)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show Collage of Saturn and moons
eo: Montri Kolaĝon de Saturno kaj lunoj

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image
eo: Montri HST-bildon

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (1995)
eo: Montri HST-bildon (1995)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (1996)
eo: Montri HST-bildon (1996)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (1998)
eo: Montri HST-bildon (1998)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (1999)
eo: Montri HST-bildon (1999)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (2001)
eo: Montri HST-bildon (2001)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (2002)
eo: Montri HST-bildon (2002)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (2003)
eo: Montri HST-bildon (2003)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (2004)
eo: Montri HST-bildon (2004)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (Aurora)
eo: Montri HST-bildon (Aŭroro)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (detail)
eo: Montri HST-bildon (detalo)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (Detail)
eo: Montri HST-bildon (Detalo)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (Hubble V)
eo: Montri HST-bildon (Hubble V)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (Hubble X)
eo: Montri HST-bildon (Hubble X)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (SN 2004dj)
eo: Montri HST-bildon (SN 2004dj)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (stars in M 31)
eo: Montri HST-bildon (steloj en M 31)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST (Rings and Moons)
eo: Montri HST (Ringoj kaj Lunoj)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show KPNO AOP Image
eo: Montri KPNO AOP bildon

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show MGS Image
eo: Montri MGS-bildon

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show NASA Mosaic
eo: Montri NASA-Mozaikon

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show NOAO Image
eo: Montri NOAO-bildon

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show NOAO Image (Halpha)
eo: Montri NOAO-bildon (Halpha)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show NOAO Image (Optical)
eo: Montri NOAO-bildon (optikan)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show SEDS Image
eo: Montri SEDS-bildon

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show Spitzer Image
eo: Montri Spitzer-Bildon

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show Sun Image
eo: Montri Bildon de Suno

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show Viking Lander Image
eo: Montri Bildon de Viking Lander

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show Voyager 1 Image
eo: Montru Bildon de Voyager 1

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Total Eclipse Image
eo: Bildo de Tuta Eklipso

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Triple Eclipse (HST)
eo: Triobla Eklipso (HST)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Comet Shoemaker-Levy 9
eo: Kometo Shoemaker-Levy 9

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Comet Shoemaker–Levy 9 Wikipedia page
eo: Comet Shoemaker–Levy 9 Vikipedio-paĝo

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: NASA Eclipse page
eo: NASA Eclipse-paĝo

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: NASA Mars Missions
eo: NASA Mars Misioj

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: NASA Science Mariner missions
eo: NASA Science Mariner-misioj

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: NASA Solar System Exploration Page
eo: NASA Sunsistem-Esplorpaĝo

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: NASA Sun-Earth Days page
eo: NASA Sun-Earth Days paĝo

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Nine Planets Page
eo: Paĝo de Naŭ Planedoj

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: SEDS Information Page
eo: SEDS Informaj Paĝoj

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: The Apollo Program
eo: La Apolono-Programo

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: The Cassini Mission
eo: La Cassini Misio

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: The "face" on Mars
eo: La "vizaĝo" sur Marso

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: The Galileo Mission
eo: La Misio Galileo

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: The Magellan Mission
eo: La Magellan Misio

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: The Mariner 10 Mission
eo: La Maristo 10 Misio

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: The Mars Society
eo: La Marsa Societo

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: The Voyager Missions
eo: La Vojaĝantaj Misioj

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: The Whole Mars Catalog
eo: La Tuta Marsa Katalogo

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Welcome to Mars!
eo: Bonvenon al Marso!

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Wikipedia Page
eo: Vikipedia Paĝo

[ctx: Satellite group name]
en: Last Launches
eo: Lastaj Lanĉoj

[ctx: Satellite group name]
en: International Space Station
eo: Internacia Spacstacio

[ctx: Satellite group name]
en: Brightest
eo: Plej brila

[ctx: Satellite group name]
en: Weather
eo: Vetero

[ctx: Satellite group name]
en: GOES
eo: IRARAS

[ctx: Satellite group name]
en: Earth Resources
eo: Teraj Rimedoj

[ctx: Satellite group name]
en: Search & Rescue (SARSAT)
eo: Serĉo kaj Savo (SARSAT)

[ctx: Satellite group name]
en: Disaster Monitoring
eo: Monitorado de Katastrofoj

[ctx: Satellite group name]
en: Tracking and Data Relay Satellite System (TDRSS)
eo: Spurado kaj Datuma Relajsa Satelita Sistemo (TDRSS)

[ctx: Satellite group name]
en: Geostationary
eo: Geosenmova

[ctx: Satellite group name]
en: Iridium
eo: Iridio

[ctx: Satellite group name]
en: Amateur Radio
eo: Amatora Radio

[ctx: Satellite group name]
en: Experimental
eo: Eksperimenta

[ctx: Satellite group name]
en: Other
eo: Alia

[ctx: Satellite group name]
en: GPS Operational
eo: GPS Funkcia

[ctx: Satellite group name]
en: Glonass Operational
eo: Glonass Funkcia

[ctx: Satellite group name]
en: Satellite-Based Augmentation System (WAAS/EGNOS/MSAS)
eo: Satelit-Bazita Pliiga Sistemo (WAAS/EGNOS/MSAS)

[ctx: Satellite group name]
en: Russian LEO Navigation
eo: Rusa LEO Navigado

[ctx: Satellite group name]
en: Space & Earth Science
eo: Spaco kaj Terscienco

[ctx: Satellite group name]
en: Geodetic
eo: Geodezia

[ctx: Satellite group name]
en: Engineering
eo: Inĝenieristiko

[ctx: Satellite group name]
en: Education
eo: Edukado

[ctx: Satellite group name]
en: Miscellaneous Military
eo: Diversaj Militaj

[ctx: Satellite group name]
en: Radar Calibration
eo: Radara Kalibrado

[ctx: Satellite group name]
en: Other Miscellaneous
eo: Aliaj Diversaĵoj

[ctx: Satellite group name]
en: Supplemental GPS
eo: Suplementa GPS

[ctx: Satellite group name]
en: Supplemental GLONASS
eo: Suplementa GLONASS

[ctx: Satellite group name]
en: Supplemental METEOSAT
eo: Suplementa METEOSAT

[ctx: Satellite group name]
en: Supplemental INTELSAT
eo: Suplementa INTELSAT

[ctx: Satellite group name]
en: Supplemental ORBCOMM
eo: Suplementa ORBCOMM

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Skyview
eo: Ĉielvido

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Gamma-ray
eo: Gama-radio

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: X-ray
eo: Rentgena foto

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Optical
eo: Optika

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Infrared
eo: Infraruĝa

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: High Energy Astrophysical Archive (HEASARC)
eo: Alta Energia Astrofizika Arkivo (HEASARC)

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Recent X-Ray Missions
eo: Lastatempaj X-Ray-Misioj

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Past X-ray Mission
eo: Pasinta Rentgenfota Misio

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Gamma-Ray Missions
eo: Gamma-Ray-Misioj

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Other Missions
eo: Aliaj Misioj

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Popular Catalog Choices
eo: Popularaj Katalogo-Elektoj

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Multiwavelength Catalogs
eo: Multondolongaj Katalogoj

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: NASA Extragalactic Database (NED)
eo: NASA Ekstergalaksia Datumbazo (NED)

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Positions
eo: Pozicioj

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: NASA Astrophysics Data System (ADS)
eo: NASA-Astrofizika Datuma Sistemo (ADS)

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Astronomy and Astrophysics
eo: Astronomio kaj Astrofiziko

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Instrumentation
eo: Instrumentado

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Physics and Geophysics
eo: Fiziko kaj Geofiziko

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Astrophysics preprints
eo: Astrofizikaj antaŭpresaĵoj

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Multimission Archive at Space Telescope (MAST)
eo: Multimission Archive ĉe Kosmoteleskopo (MAST)

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Images
eo: Bildoj

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Spectra
eo: Spektroj

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Other
eo: Alia

en: Refraction effects disabled
eo: Refraktaj efikoj malebligitaj

en: When the horizon is switched off, refraction effects are temporarily disabled.
eo: Kiam la horizonto estas malŝaltita, refraktaj efikoj estas provizore malŝaltitaj.

en: The catalog "%1" is corrupt.
eo: La katalogo "%1" estas difektita.

en: The catalog "%1" is corrupt.<br>Expected id=%2 but got id=%3
eo: La katalogo "%1" estas difektita.<br>Atendita id=%2 sed akirita id=%3

en: Could not import the catalog "%1"<br>%2
eo: Ne eblis importi la katalogon "%1"<br>%2

en: Light Pollution Settings
eo: Agordoj de Lumo Poluado

en: Equipment Settings - Equipment Type and Parameters
eo: Ekipaĵaj Agordoj - Ekipaĵo-Tipo kaj Parametroj

en: Unable to find INDI server. Please make sure the package that provides the 'indiserver' binary is installed.
eo: Ne eblas trovi INDI-servilon. Bonvolu certigi, ke la pakaĵo kiu provizas la binaron 'indiserver' estas instalita.

en: INDI Device Manager should only be used by advanced technical users. It cannot be used with Ekos. Do you still want to open INDI device manager?
eo: INDI Device Manager devas esti uzata nur de progresintaj teknikaj uzantoj. Ĝi ne povas esti uzata kun Ekos. Ĉu vi ankoraŭ volas malfermi INDI-aparatan administranton?

en: INDI Device Manager
eo: INDI Aparato-Administranto

en: Catalogs
eo: Katalogoj

en: Guides
eo: Gvidistoj

en: Terrain
eo: Tereno

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ImageOverlayTableBox)
en: Image Overlays
eo: Bildaj Superkovroj

en: Developer
eo: Ellaboranto

en: Hide Terrain
eo: Kaŝi Terenon

en: Show Terrain
eo: Montri Terenon

en: Hide Image Overlays
eo: Kaŝi Bildajn Supermetojn

en: Show Image Overlays
eo: Montri Bildajn Supermetojn

[ctx: @title:window]
en: Export Image
eo: Eksporti Bildon

[ctx: Filter by file type: KStars Scripts.]
en: KStars Scripts (*.kstars)
eo: KStars-Skriptoj (*.kstars)

en: Executing remote scripts is not supported.
eo: Efektivigo de foraj skriptoj ne estas subtenata.

en: Could not open file %1
eo: Ne eblis malfermi la dosieron %1

en: The selected script contains unrecognized elements, indicating that it was not created using the KStars script builder. This script may not function properly, and it may even contain malicious code. Would you like to execute it anyway?
eo: La elektita skripto enhavas nerekonitajn elementojn, indikante ke ĝi ne estis kreita per la KStars-skriptokonstruilo. Ĉi tiu skripto eble ne funkcias ĝuste, kaj ĝi eĉ povas enhavi malican kodon. Ĉu vi ŝatus lanĉi ĝin ĉiukaze?

en: Script Validation Failed
eo: Skripto Validado Malsukcesis

en: Run Nevertheless
eo: Ruli Tamen

en: Running script: %1
eo: Rulanta skripto: %1

en: Script finished.
eo: Skripto finiĝis.

en: You can save printer ink by using the "Star Chart" color scheme, which uses a white background. Would you like to temporarily switch to the Star Chart color scheme for printing?
eo: Vi povas ŝpari presilan inkon uzante la kolorskemon "Stelkarto", kiu uzas blankan fonon. Ĉu vi ŝatus provizore ŝanĝi al la kolorskemo de Stela Diagramo por presado?

en: Switch to Star Chart Colors?
eo: Ĉu ŝanĝi al Koloroj de Stelaj Diagramoj?

en: Switch Color Scheme
eo: Ŝanĝi Koloran Skemon

en: Do Not Switch
eo: Ne Ŝalti

en: Engage &Tracking
eo: Engaĝi &Spuradon

[ctx: approximate field of view]
en: Approximate FOV: %1 degrees
eo: Proksimuma FOV: %1 gradoj

[ctx: approximate field of view]
en: Approximate FOV: %1 arcminutes
eo: Proksimuma FOV: %1 arkminutoj

[ctx: approximate field of view]
en: Approximate FOV: %1 arcseconds
eo: Proksimuma FOV: %1 arksekundoj

[ctx: The user should enter an angle for the field-of-view of the display]
en: Enter Desired Field-of-View Angle
eo: Enigi Deziratan Vid-Angulon

en: Enter a field-of-view angle in degrees:
eo: Enigu vidkampan angulon en gradoj:

[ctx: Orientation of the sky map]
en: North &Up
eo: Nordo S&upre

[ctx: Orientation of the sky map]
en: North &Down
eo: Nor&do Malsupre

[ctx: Orientation of the sky map]
en: Zenith &Up
eo: Zenito S&upre

[ctx: Orientation of the sky map]
en: Zenith &Down
eo: Zeni&to Malsupre

en: Critical File not Found: %1
eo: Kritika Dosiero ne Trovita: %1

en: The file  %1 could not be found. KStars cannot run properly without this file. KStars searches for this file in following locations:
    
    	%2
    
    It appears that your setup is broken.
eo: La dosiero %1 ne estis trovita. KStars ne povas funkcii ĝuste sen ĉi tiu dosiero. KStars serĉas ĉi tiun dosieron en la sekvaj lokoj:
    
    	%2
    
    Ŝajnas, ke via agordo estas rompita.

en: Critical File Not Found: %1
eo: Kritika Dosiero Ne Trovita: %1

en: Reading time zone rules
eo: Legado de reguloj pri horzono

en: Upgrade existing user city db to support geographic elevation.
eo: Ĝisdatigi ekzistantan urbdatumbazon de uzanto por subteni geografian altecon.

en: Adding "Elevation" column to city table.
eo: Aldonante "Alteco" kolumnon al urba tabelo.

en: City table already contains "Elevation".
eo: Urbotabelo jam enhavas "Alteco".

en: City table missing from database.
eo: Urbotabelo mankas el datumbazo.

en: Loading city data
eo: Ŝargante urbajn datumojn

en: Loading User Information
eo: Ŝargante Uzantajn Informojn

en: Loading sky objects
eo: Ŝargante ĉielajn objektojn

en: Loading Image URLs
eo: Ŝargante Bildajn URLojn

en: The user notes log file %1 is malformatted in the opening of the entry starting at %2. KStars can still run without fully reading this file. Press Continue to run KStars with whatever partial reading was successful. The file may get truncated if KStars writes to the file later. Press Cancel to instead abort now and manually fix the problem.
eo: La protokoldosiero de notoj de la uzanto %1 estas misformata en la malfermo de la eniro ekde %2. KStars ankoraŭ povas funkcii sen plene legi ĉi tiun dosieron. Premu Daŭrigi por ruli KStars kun kia ajn parta legado sukcesis. La dosiero povas esti detranĉita se KStars skribas al la dosiero poste. Premu Nuligi anstataŭe ĉesi nun kaj permane ripari la problemon.

en: Malformed file %1
eo: Misformita dosiero %1

en: Could not set time: %1 / %2 / %3 ; %4:%5:%6
eo: Ne eblis agordi tempon: %1 / %2 / %3 ; %4:%5:%6

en: Could not set location named %1, %2, %3
eo: Ne eblis agordi lokon nomitan %1, %2, %3

en: Custom image-links file could not be opened.
    Link cannot be recorded for future sessions.
eo: Propra bildligilo-dosiero ne povus esti malfermita.
    Ligo ne povas esti registrita por estontaj seancoj.

en: Custom information-links file could not be opened.
    Link cannot be recorded for future sessions.
eo: Propra informo-ligiloj ne povus esti malfermita.
    Ligilo ne povas esti registrita por estontaj seancoj.

en: Userdata at index %1 does not exist.
eo: Uzantdatumoj ĉe indekso %1 ne ekzistas.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FocusEdit)
en: zenith
eo: zenito

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FocusEdit)
en: north
eo: norde

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FocusEdit)
en: east
eo: oriente

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FocusEdit)
en: south
eo: sude

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FocusEdit)
en: west
eo: okcidento

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FocusEdit)
en: northeast
eo: nordoriente

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FocusEdit)
en: southeast
eo: sudoriente

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FocusEdit)
en: southwest
eo: sudokcidente

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FocusEdit)
en: northwest
eo: nordokcidento

[ctx: @title:window]
en: Print Sky
eo: Presi Ĉielo

en: Download New Data...
eo: Elŝuti Novajn Datumojn...

en: Downloads new data
eo: Elŝutas novajn datumojn

en: Open Image(s)...
eo: Malfermi Bildo(j)n...

en: &Save Sky Image...
eo: Kon&servi Ĉielbildon...

en: &Run Script...
eo: &Ruligi Skripton...

[ctx: start Printing Wizard]
en: Printing &Wizard...
eo: &Sorĉisto de Preso...

en: Set Time to &Now
eo: Meti Tempon al &Nun

[ctx: set Clock to New Time]
en: &Set Time...
eo: &Meti Tempon...

en: Stop &Clock
eo: Halti &Horloĝon

en: Run clock in realtime
eo: Ruli horloĝon realtempe

en: Resume Clock
eo: Rekomenci Horloĝon

en: Stop Clock
eo: Halti Horloĝon

en: Advance One Step Forward in Time
eo: Iri Unu Paŝon Antaŭen en Tempo

en: Advance One Step Backward in Time
eo: Iri Unu Paŝon Reen en la Tempo

en: &Zenith
eo: &Zenito

en: &North
eo: &Nordo

en: &East
eo: Ori&ento

en: &South
eo: &Sudo

en: &West
eo: &Okzidento

en: &Find Object...
eo: &Trovu objekton...

en: Set Coordinates &Manually...
eo: Meti Koordinatojn &Mane...

en: &Default Zoom
eo: &Defaŭlta zomo

en: &Zoom to Angular Size...
eo: &Zomi al angula grandeco...

[ctx: Mirror the view of the sky map]
en: Mirrored View
eo: Spegulita Vido

en: &Lambert Azimuthal Equal-area
eo: &Lambert Azimutala Egala-areo

en: &Azimuthal Equidistant
eo: &Azimutala Ekvidistanco

en: &Orthographic
eo: &Ortografia

en: &Equirectangular
eo: &Ekvirangula

en: &Stereographic
eo: &Stereografia

en: &Gnomonic
eo: &Gnomoniko

[ctx: Show the information boxes]
en: Show &Info Boxes
eo: Montri &Informkestojn

[ctx: Show time-related info box]
en: Show &Time Box
eo: Montri &Tempo-Keston

[ctx: Show focus-related info box]
en: Show &Focus Box
eo: Montri &Fokusan Keston

[ctx: Show location-related info box]
en: Show &Location Box
eo: Montru &Lokkeston

en: Show Main Toolbar
eo: Montri Precipan ilobreton

en: Show View Toolbar
eo: Montri Rigardan ilobreton

en: Show Statusbar
eo: Montri Statusbreton

en: Show Az/Alt Field
eo: Montri Az/Alt-Kampon

en: Show RA/Dec Field
eo: Montri RA/Dec Field

en: Show J2000.0 RA/Dec Field
eo: Montri J2000.0 RA/Dec Field

en: C&olor Schemes
eo: K&olorskemoj

en: &Classic
eo: &Klasikaĵo

en: &Star Chart
eo: &Stelkarto

en: &Night Vision
eo: &Noktrigardo

en: &Moonless Night
eo: &Senluna Nokto

en: &FOV Symbols
eo: &FOV-Simboloj

en: &Views
eo: &Vidoj

en: HiPS All Sky Overlay
eo: HiPS Ĉielo Overlay

en: Skymap Orientation
eo: Skymap-Orientiĝo

[ctx: Location on Earth]
en: &Geographic...
eo: &Geografia...

en: Startup Wizard...
eo: Starta Sorĉisto...

en: Manage DSO Catalogs
eo: Administri DSO-Katalogojn

en: Update Comets Orbital Elements
eo: Ĝisdatigi Kometajn Orbitalajn Elementojn

en: Update Asteroids Orbital Elements
eo: Ĝisdatigi Asteroids Orbital Elements

en: Update Recent Supernovae Data
eo: Ĝisdatigi Lastatempajn Supernovajn Datumojn

en: Update Satellites Orbital Elements
eo: Ĝisdatigi Satelitajn Orbitalajn Elementojn

en: Calculator
eo: Kalkulilo

en: Observation Planner
eo: Observado-Planisto

en: Imaging Planner
eo: Bildiga Planisto

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AltVsTime)
en: Altitude vs. Time
eo: Alteco kontraŭ Tempo

en: What's up Tonight
eo: Kio okazas Ĉi-vespere

en: XPlanet Solar System Simulator
eo: Simulilo de Sunsistemo XPlanet

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SkyCalendar)
en: Sky Calendar
eo: Ĉiela Kalendaro

en: Script Builder
eo: Skripto-Konstruisto

en: Jupiter's Moons
eo: La Lunoj de Jupitero

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowFlags)
en: Flags
eo: Flagoj

en: List your &Equipment...
eo: Listigi vian &Ekipaĵon...

en: Manage Observer...
eo: Administri Observanton...

en: Artificial Horizon...
eo: Artefarita Horizonto...

en: Execute the Session Plan...
eo: Efektivigi la Seancan Planon...

en: Polaris Hour Angle...
eo: Polaris Hora Angulo...

en: Telescope Wizard...
eo: Teleskopa Sorĉisto...

en: Device Manager...
eo: Aparatomanaĝero...

[ctx: Tooltip describing the nature of the time step control]
en: Use this to set the rate at which time in the simulation flows.
    For time step 'X' up to 10 minutes, time passes at the rate of 'X' per second.
    For time steps larger than 10 minutes, frames are displayed at an interval of 'X'.
eo: Uzu ĉi tion por agordi la rapidecon je kiu tempo en la simulado fluas.
    Por tempopaŝo 'X' ĝis 10 minutoj, tempo pasas kun la rapideco de 'X' je sekundo.
    Por tempopaŝoj pli grandaj ol 10 minutoj, kadroj estas montrataj. je intervalo de 'X'.

en: Time step control
eo: Tempo-paŝa rego

[ctx: Toggle Stars in the display]
en: Stars
eo: Steloj

en: Toggle stars
eo: Baskuligi stelojn

[ctx: Toggle Deep Sky Objects in the display]
en: Deep Sky
eo: Profunda Ĉielo

en: Toggle deep sky objects
eo: Baskuligi profundajn ĉielobjektojn

[ctx: Toggle Solar System objects in the display]
en: Solar System
eo: Sunsistemo

en: Toggle Solar system objects
eo: Baskuligi sunsistemajn objektojn

[ctx: Toggle Constellation Lines in the display]
en: Const. Lines
eo: Konst. Linioj

en: Toggle constellation lines
eo: Baskuligi konstelaciajn liniojn

[ctx: Toggle Constellation Names in the display]
en: Const. Names
eo: Konst. Nomoj

en: Toggle constellation names
eo: Baskuligi la nomojn de konstelacioj

[ctx: Toggle Constellation Boundaries in the display]
en: C. Boundaries
eo: K. Limoj

en: Toggle constellation boundaries
eo: Baskuligi konstelaciajn limojn

[ctx: Toggle Constellation Art in the display]
en: C. Art (BETA)
eo: K. Arto (BETA)

en: Toggle constellation art (BETA)
eo: Baskuligi konstelacian arton (BETA)

[ctx: Toggle Milky Way in the display]
en: Milky Way
eo: Lakta Vojo

en: Toggle milky way
eo: Baskuligi laktan vojon

[ctx: Toggle Equatorial Coordinate Grid in the display]
en: Equatorial coord. grid
eo: Ekvatora koordinato. krado

en: Toggle equatorial coordinate grid
eo: Baskuligi ekvatoran koordinatan kradon

[ctx: Toggle Horizontal Coordinate Grid in the display]
en: Horizontal coord. grid
eo: Horizontala koordinato. krado

en: Toggle horizontal coordinate grid
eo: Baskuligi horizontalan koordinatan kradon

[ctx: Toggle the opaque fill of the ground polygon in the display]
en: Ground
eo: Tero

en: Toggle opaque ground
eo: Baskuligi maldiafanan grundon

[ctx: Toggle Daytime Simulation]
en: Daytime
eo: Tagtempo

en: Toggle daytime simulation
eo: Baskuligi tagtempan simulon

[ctx: Toggle flags in the display]
en: Flags
eo: Flagoj

en: Toggle flags
eo: Baskuligi flagojn

[ctx: Toggle satellites in the display]
en: Satellites
eo: Satelitoj

en: Toggle satellites
eo: Baskuligi satelitojn

[ctx: Toggle supernovae in the display]
en: Supernovae
eo: Supernovaoj

en: Toggle supernovae
eo: Baskuligi supernovaojn

[ctx: Toggle What's Interesting]
en: What's Interesting
eo: Kio estas Interesa

en: Toggle What's Interesting
eo: Baskuligi Kio estas Interesa

en: Toggle Ekos
eo: Baskuligi Ekos

[ctx: Toggle the INDI Control Panel in the display]
en: INDI Control Panel
eo: INDI Stirpanelo

en: Toggle INDI Control Panel
eo: Baskuligi INDI-Stirpanelon

[ctx: Toggle the FITS Viewer in the display]
en: FITS Viewer
eo: FITS Vidilo

en: Toggle FITS Viewer
eo: Baskuligi FITS-Vidilon

[ctx: Toggle the sensor Field of View]
en: Sensor FOV
eo: Sensilo FOV

en: Toggle Sensor FOV
eo: Baskuligi Sensilan FOV

[ctx: Toggle the Mosaic Panel]
en: Mosaic Panel
eo: Mozaika Panelo

en: Toggle Mosaic Panel
eo: Baskuligi Mozaika Panelo

[ctx: Toggle the Mount Control Panel]
en: Mount Control
eo: Stiro de Muntaĵo

en: Toggle Mount Control Panel
eo: Baskuligi Muntaĵan Stirpanelon

[ctx: Toggle the telescope center lock in display]
en: Center Telescope
eo: Centra Teleskopo

en: Toggle Lock Telescope Center
eo: Baskuligi Ŝloson de Teleskopa Centro

en: Toggle Telescope Tracking
eo: Baskuligi Teleskopan Spuradon

en: Slew telescope to the focused object
eo: Turni teleskopon al la fokusita objekto

en: Sync telescope to the focused object
eo: Sinkronigi teleskopon al la fokusita objekto

en: Abort telescope motions
eo: Ĉesigi teleskopajn movojn

en: Park telescope
eo: Parkumi teleskopo

en: Unpark telescope
eo: Malparkumi teleskopon

en: Slew the telescope to the mouse pointer position
eo: Turni la teleskopon al la musmontrilo

en: Sync the telescope to the mouse pointer position
eo: Sinkronigi la teleskopon al la musa montrilo

en: Park dome
eo: Parkumi kupolon

en: Unpark dome
eo: Malparkumi kupolon

[ctx: Orientation of the sky map]
en: Select this for erect view of the sky map, where north (in Equatorial Coordinate mode) or zenith (in Horizontal Coordinate mode) is vertically up. This would be the natural choice for an erect image finder scope or naked-eye view.
eo: Elektu ĉi tion por rekta vido de la ĉielmapo, kie nordo (en Ekvatora Koordinata reĝimo) aŭ zenito (en Horizontala Koordinata reĝimo) estas vertikale supre. Ĉi tio estus la natura elekto por rekta bildtrovilo aŭ nudokula vido.

[ctx: Orientation of the sky map]
en: Select this for inverted view of the sky map, where north (in Equatorial Coordinate mode) or zenith (in Horizontal Coordinate mode) is vertically down. This would be the natural choice for an inverted image finder scope, refractor/cassegrain without erector prism, or Dobsonian.
eo: Elektu ĉi tion por inversa vido de la ĉielmapo, kie nordo (en Ekvatora Koordinata reĝimo) aŭ zenito (en Horizontala Koordinata reĝimo) estas vertikale malsupre. Tio estus la natura elekto por inversa bildtroviloskopo, refraktor/cassegrain sen erectorprismo, aŭ Dobsonian.

[ctx: Orientation of the sky map is arbitrary as it has been adjusted by the user]
en: Arbitrary
eo: Arbitra

[ctx: Orientation of the sky map]
en: This mode is selected automatically if you manually rotated the sky map using Shift + Drag mouse action, to inform you that the orientation is arbitrary
eo: Ĉi tiu reĝimo estas elektita aŭtomate se vi mane turnis la ĉielmapon per Maj + Trenu musa ago, por informi vin, ke la orientiĝo estas arbitra.

[ctx: Do not adjust the orientation of the sky map for an erect observer]
en: No correction
eo: Neniu korekto

[ctx: Orientation of the sky map]
en: Select this if you are using a camera on the telescope, or have the sky map display mounted on your telescope
eo: Elektu ĉi tion se vi uzas fotilon sur la teleskopo, aŭ havas la ĉielmapanekranon muntita sur via teleskopo

[ctx: Adjust the orientation of the sky map for an erect observer, left-handed telescope]
en: Erect observer correction, left-handed
eo: Korekto por erekta observanto, maldekstramana

[ctx: Orientation of the sky map]
en: Select this if you are visually observing using a Dobsonian telescope which has the focuser appearing on the left side when looking up the telescope tube. This feature will correct the orientation of the sky-map to account for the observer remaining erect as the telescope moves up and down, unlike a camera which would rotate with the telescope. Typically makes sense to combine this with Zenith Down orientation.
eo: Ebligu ĉi tiun reĝimon se vi pervide observas uzante dobsonan teleskopon ĉe kiu la fokusilo aperas maldekstroflanke rigardante supren en la teleskopa tubo. Ĉi kapablo korektos la orientiĝon de la ĉielmapo por enkalkuli ke la observanto restas vertikala kiam la teleskopo moviĝas supren kaj malsupren, male al fotilo kiu rotacius kun la teleskopo. Tipe havas sencon kombini ĉi tion kun Zenith Down-orientiĝo.

[ctx: Adjust the orientation of the sky map for an erect observer, left-handed telescope]
en: Erect observer correction, right-handed
eo: Korekto por erekta observanto, dekstramana

[ctx: Orientation of the sky map]
en: Select this if you are visually observing using a Dobsonian telescope which has the focuser appearing on the right side when looking up the telescope tube. This feature will correct the orientation of the sky-map to account for the observer remaining erect as the telescope moves up and down, unlike a camera which would rotate with the telescope. Typically makes sense to combine this with Zenith Down orientation.
eo: Ebligu ĉi tiun reĝimon se vi pervide observas uzante dobsonan teleskopon ĉe kiu la fokusilo aperas dekstroflanke rigardante supren en la teleskopa tubo. Ĉi kapablo korektos la orientiĝon de la ĉielmapo por enkalkuli ke la observanto restas vertikala kiam la teleskopo moviĝas supren kaj malsupren, male al fotilo kiu rotacius kun la teleskopo. Tipe havas sencon kombini ĉi tion kun Zenith Down-orientiĝo.

[ctx: Arbitrary Sky Map View]
en: Arbitrary
eo: Arbitra

en: Edit Views...
eo: Redakti Vidojn...

en: Edit FOV Symbols...
eo: Redakti FOV-Simbolojn...

en: HiPS Settings...
eo: HiPS-agordoj...

en:  Welcome to KStars
eo:  Bonvenon ĉe KStars

en: nothing
eo: nenio

en: Initial Position is Below Horizon
eo: Komenca Pozicio estas Sub Horizonto

en: The initial position is below the horizon.
    Would you like to reset to the default position?
eo: La komenca pozicio estas sub la horizonto.
    Ĉu vi ŝatus restarigi al la defaŭlta pozicio?

en: Reset Position
eo: Restarigi Pozicion

en: Do Not Reset
eo: Ne Restarigi

en: &Themes
eo: E&tosoj

en: Version: %1
eo: Versio: %1

en: Build: %1
eo: Konstruo: %1

en: (c), The KStars Team
eo: (c), La KStars Teamo

en: License: GPLv2
eo: Licenco: GPLv2

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBoxBatch)
en: Pluto
eo: Plutono

en: Dec (%1):
eo: Dek (%1):

en: Not Implemented.
eo: Ne Efektivigita.

en: About
eo: Pri

en: Desktop Planetarium
eo: Labortabla Planetario

en: B - V Index
eo: B - V Indekso

en: Illumination
eo: Lumigo

en: Perihelion
eo: Perihelio

en: Diameter
eo: Diametro

en: Rotation period
eo: Rotacia periodo

en: Dimensions
eo: Dimensioj

en: Period
eo: Periodo

en: Hour angle
eo: Horangulo

en: Airmass
eo: Aeramaso

en: Rise time
eo: Leviĝtempo

en: Transit time
eo: Transittempo

en: Set time
eo: Meti tempon

en: Azimuth at rise
eo: Azimuto altiĝanta

en: Azimuth at transit
eo: Azimuto ĉe transito

en: Azimuth at set
eo: Azimuto ĉe aro

en: Add Link
eo: Aldoni Ligilon

en: Find an Object
eo: Trovi Objekton

en: Filter by name:
eo: Filtri per nomo:

en: Filter by type:
eo: Filtri per tipo:

en: Search in internet
eo: Serĉi en interreto

en: %1 - Edit Link
eo: %1 - Redakti Ligon

en: %1 - Add a Link
eo: %1 - Aldoni Ligilon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: Add
eo: Aldoni

en: Please, fill in URL and Description
eo: Bonvolu plenigi URL kaj Priskribo

en: Edit location
eo: Redakti lokon

en: View location
eo: Rigardi lokon

en: Add location
eo: Aldoni lokon

en: Please, wait while we are fetching coordinates
eo: Bonvolu atendi dum ni alportas koordinatojn

en: Default city
eo: Defaŭlta urbo

en: Default province
eo: Defaŭlta provinco

en: Default country
eo: Defaŭlta lando

en: Could not fetch location name (check your Internet connection). Added with default name
eo: Ne eblis preni nomon de loko (kontrolu vian interretan konekton). Aldonita kun defaŭlta nomo

en: Failed to set location
eo: Malsukcesis agordi lokon

en: Successfully set your location
eo: Sukcese agordis vian lokon

en: Could not set your location
eo: Ne eblis agordi vian lokon

en: Could not fetch location name (check your Internet connection). Set default name
eo: Ne eblis preni nomon de loko (kontrolu vian interretan konekton). Agordu defaŭltan nomon

en: No location service (GPS, cellular service, etc.) is available.
    Please, switch on the location service, and retry
eo: Neniu loka servo (GPS, ĉela servo, ktp.) estas disponebla.
    Bonvolu ŝalti la lokan servon kaj reprovi

en: Unknown error occurred. Please contact the application developer.
eo: Nekonata eraro okazis. Bonvolu kontakti la programiston de la aplikaĵo.

en: Timeout occurred. Try again.
eo: Okazis tempotempo. Provu denove.

en: Found your longitude and altitude
eo: Trovis vian longitudon kaj altecon

en: Please, wait while we are retrieving location name
eo: Bonvolu atendi dum ni reakiras la nomon de la loko

en: City:
eo: Urbo:

en: Province:
eo: Provinco:

en: Country:
eo: Lando:

en: Latitude:
eo: Latitudo:

en: Longitude:
eo: Longitudo:

en: UT offset:
eo: UT deŝovo:

en: DST rule:
eo: DST-regulo:

en: Set from GPS
eo: Agordi de GPS

en: Please, fill in the city
eo: Bonvolu plenigi la urbon

en: Please, fill in the country
eo: Bonvolu plenigi la landon

en: Please, fill in the latitude
eo: Bonvolu plenigi la latitudon

en: Please, fill in the longitude
eo: Bonvolu plenigi la longitudon

en: Either the longitude or the latitude values are not valid
eo: Aŭ la longitudo aŭ la latitudo valoroj ne validas

en: This location already exists. Change either the city, the province or the country
eo: Ĉi tiu loko jam ekzistas. Ŝanĝu aŭ la urbon, la provincon aŭ la landon

en: Failed to add location
eo: Malsukcesis aldoni lokon

en: Added new location - %1
eo: Aldonita nova loko - %1

en: Failed to edit city
eo: Malsukcesis redakti urbon

en: Set Geolocation
eo: Agordi Geolokigon

en: Current Location:
eo: Nuna Loko:

en: City filter:
eo: Urbfiltrilo:

en: Province filter:
eo: Provincfiltrilo:

en: Country filter:
eo: Landfiltrilo:

en: Add Location
eo: Aldoni Lokon

en: View resource
eo: Rigardi rimedon

en: Set as my location
eo: Meti kiel mia loko

en: Set %1 as the current location
eo: Meti %1 kiel la nunan lokon

en: Could not set as the current location
eo: Ne eblis agordi kiel la nuna loko

en: View
eo: Vido

en: Deleted location %1
eo: Forigita loko %1

en: Image Preview - %1
eo: Bilda Antaŭrigardo - %1

en: Save As
eo: Konservi kiel

en: INDI Control Panel
eo: INDI Kontrolpanelo

en: IP Address or Hostname
eo: IP-adreso aŭ Gastnomo

en: Web Manager Port
eo: Reteja Administra Konektejo

en: Get Status
eo: Akiri Statuson

en: Active Profile:
eo: Aktiva Profilo:

en: Profile: %1
eo: Profilo: %1

en: Manage Profiles
eo: Administri Profilojn

en: Server Port
eo: Servila Konektejo

en: INDI Server Port
eo: INDI Servila Konektejo

en: Successfully connected to the server
eo: Sukcese konektita al la servilo

en: Could not connect to the server
eo: Ne eblis konekti al la servilo

en: Connected to %1
eo: Konektita al %1

en: Available Devices
eo: Disponeblaj Aparatoj

en: Disconnect INDI
eo: Malkonekti INDI

en: NE
eo: NOr

en: Slew rate:
eo: Malrapidigo:

en: Projection systems
eo: Projekciaj sistemoj

en: Color Schemes
eo: Koloroj

en: FOV Symbols
eo: FOV-Simboloj

en: Sync
eo: Sinkronigi

en: 0 secs
eo: 0 sekundoj

en: 0.1 secs
eo: 0,1 sekundoj

en: 0.25 secs
eo: 0,25 sekundoj

en: 0.5 secs
eo: 0,5 sekundoj

en: 1 sec
eo: 1 sek

en: 2 secs
eo: 2 sekundoj

en: 5 secs
eo: 5 sekundoj

en: 10 secs
eo: 10 sekundoj

en: 20 secs
eo: 20 sekundoj

en: 30 secs
eo: 30 sekundoj

en: 2 mins
eo: 2 minutoj

en: 5 mins
eo: 5 minutoj

en: 10 mins
eo: 10 minutoj

en: 15 mins
eo: 15 minutoj

en: 30 mins
eo: 30 minutoj

en: 1 hour
eo: 1 horo

en: 2 hrs
eo: 2 horoj

en: 3 hrs
eo: 3 horoj

en: 6 hrs
eo: 6 horoj

en: 12 hrs
eo: 12 horoj

en: 0 days
eo: 0 tagoj

en: 1 sid day
eo: 1 sid tago

en: 1 day
eo: 1 tago

en: 2 days
eo: 2 tagoj

en: 3 days
eo: 3 tagoj

en: 5 days
eo: 5 tagoj

en: 1 week
eo: 1 semajno

en: 2 wks
eo: 2 semajnoj

en: 3 wks
eo: 3 semajnoj

en: 1 month
eo: 1 monato

en: 2 mths
eo: 2 monatoj

en: 3 mths
eo: 3 monatoj

en: 4 mths
eo: 4 monatoj

en: 6 mths
eo: 6 monatoj

en: 9 mths
eo: 9 monatoj

en: 1 year
eo: 1 jaro

en: 2 yrs
eo: 2 jaroj

en: 3 yrs
eo: 3 jaroj

en: 5 yrs
eo: 5 jaroj

en: 10 yrs
eo: 10 jaroj

en: 25 yrs
eo: 25 jaroj

en: 50 yrs
eo: 50 jarojn

en: 100 yrs
eo: 100 jaroj

en: %1 are toggled on
eo: %1 estas ŝaltita

en: %1 is toggled on
eo: %1 estas ŝaltita

en: %1 are toggled off
eo: %1 estas malŝaltita

en: %1 is toggled off
eo: %1 estas malŝaltita

en: Empty Sky
eo: Malplena Ĉielo

en: Center and Track
eo: Centro kaj Trako

en: Star Chart
eo: Stela Diagramo

en: Night Vision
eo: Nokta Vizio

en: Moonless Night
eo: Senluna Nokto

en: Lambert (Default)
eo: Lambert (Defaŭlte)

en: Azimuthal Equidistant
eo: Azimutala Ekvidista

en: Orthographic
eo: Ortografia

en: Equirectangular
eo: Ekvirektangula

en: Stereographic
eo: Stereografia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, SetTime)
en: Set Time
eo: Agordi Tempon

en: Year
eo: Jaro

en: Month
eo: Monato

en: Week
eo: Semajno

en: Day
eo: Tago

en: Hour
eo: Horo

en: Automatic mode
eo: Aŭtomata reĝimo

en: DeepSky Objects
eo: DeepSky Objektoj

en: Constellation Lines
eo: Konstelaciaj Linioj

en: Constellation Names
eo: Konstelaciaj Nomoj

en: Constellation Art
eo: Konstelacio Arto

en: Constellation Bounds
eo: Konstelaciaj Limoj

en: Milky Way
eo: Lakta Vojo

en: Equatorial Grid
eo: Ekvatora Krado

en: Horizontal Grid
eo: Horizontala Krado

en: Are you sure you want to exit tutorial?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas eliri lernilon?

en: Exit
eo: Eliro

en: Welcome to KStars Lite
eo: Bonvenon al KStars Lite

en: KStars Lite is a free, open source, cross-platform Astronomy Software designed for mobile devices.
eo: KStars Lite estas libera, malfermfonta, plurplatforma Astronomia Programaro dezajnita por porteblaj aparatoj.

en: A quick tutorial will introduce you to main functions of KStars Lite
eo: Rapida lernilo konigos vin al ĉefaj funkcioj de KStars Lite

en: Start tutorial
eo: Komenci lernilon

en: Global Drawer
eo: Ĉiea Kesto

en: By swiping from left to right on any page of KStars Lite you can access global drawer
eo: Svingante de maldekstre dekstren sur iu ajn paĝo de KStars Lite vi povas aliri ĉiean tirkeston

en: Context Drawer
eo: Kunteksta Kesto

en: By swiping from right to left you can access context drawer with functions related to Sky Map. This menu is available only on Sky Map.
eo: Svingante de dekstre al maldekstre vi povas aliri kuntekstan tirkeston kun funkcioj rilataj al Ĉiela Mapo. Ĉi tiu menuo disponeblas nur sur Ĉiela Mapo.

en: Top Menu
eo: Supra Menuo

en: By tapping on this arrow you can access top menu from which you can control visibility of different sky objects
eo: Alklakante ĉi tiun sagon vi povas aliri supran menuon de kiu vi povas kontroli videblecon de malsamaj ĉielaj objektoj

en: Bottom Menu
eo: Malsupra Menuo

en: By tapping on this arrow you can access bottom menu from which you can set time and start time simulation
eo: Alklakante ĉi tiun sagon vi povas aliri malsupran menuon el kiu vi povas agordi tempon kaj komenci tempan simuladon

en: Set Location
eo: Agordi Lokon

en: Congratulations with your first steps in KStars Lite. Your tutorial is almost over. The last step to do is to set your location (you can do that either manually or from GPS). Click next to proceed.
eo: Gratulon pro viaj unuaj paŝoj en KStars Lite. Via lernilo preskaŭ finiĝis. La lasta paŝo por fari estas agordi vian lokon (vi povas fari tion aŭ permane aŭ de GPS). Alklaku sekva por daŭrigi.

en: Welcome to KStars. Please stand by while loading...
eo: Bonvenon ĉe KStars. Bonvolu atendi dum la ŝargado...

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: AP UTC Offset
eo: AP UTC Deŝovo

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: AP local time
eo: AP loka horo

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: AP sidereal time
eo: AP sidera tempo

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Abort Motion
eo: Ĉesigi Moviĝon

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Abort Slew
eo: Ĉesigi Turniĝon

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Abort Slew/Track
eo: Ĉesigi Slew/Spuron

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Abort
eo: Ĉesigi

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Absolute Position
eo: Absoluta Pozicio

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Absolute
eo: Absoluta

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Activate
eo: Aktivigi

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Active Filter
eo: Aktiva Filtrilo

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Actual Time
eo: Fakta Tempo

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Alignment
eo: Vicigo

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: All
eo: Ĉiuj

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Alt  D:M:S
eo: Alt D:M:S

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Alt/Dec Anti-backlash
eo: Alt/Dec Kontraŭreago

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Anti Flicker
eo: Kontraŭ Flicker

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Aperture (mm)
eo: Aperturo (mm)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Atmosphere
eo: Atmosfero

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Auto Search
eo: Aŭtomata Serĉo

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Auto
eo: Aŭtomate

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Auxiliary
eo: Helpa

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Average (1 sec.)
eo: Mezumo (1 sek.)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Az/Ra Anti-backlash
eo: Az/Ra Kontraŭreago

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Back Light
eo: Malantaŭa Lumo

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Backlash
eo: Kontraŭreago

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Baud Rate
eo: Baudrapideco

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Bias
eo: Biaso

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Bits per pixel
eo: Bitoj por rastrumero

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Blue
eo: Blua

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Both
eo: Ambaŭ

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Brightness
eo: Brilo

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: CCD Bias
eo: CCD Biaso

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: CCD Information
eo: CCD Informoj

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: CCD Maximum ADU
eo: CCD Maksimuma ADU

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: CCD Noise
eo: CCD Bruo

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: CCD Simulator
eo: Simulilo CCD

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: CCD X Pixel Size
eo: CCD X Rastrumera Grandeco

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: CCD X resolution
eo: CCD X-distingivo

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: CCD Y Pixel Size
eo: CCD Y Rastrumera Grandeco

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: CCD Y resolution
eo: CCD Y-distingivo

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: CCDs
eo: CCD-oj

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Camera Model
eo: Fotila Modelo

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Centering
eo: Centrado

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Client
eo: Kliento

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Color
eo: Koloro

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Comet DEC motion arcmin/day
eo: Kometo DEC moviĝo arkmin/tago

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Comet RA motion arcmin/day
eo: Kometo RA moviĝo arkmin/tago

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Comet tracking parameters
eo: Parametroj de spurado de kometoj

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Comet
eo: Kometo

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Communication
eo: Komunikado

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Compress
eo: Kunpremi

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Compression
eo: Kunpremo

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Config #1
eo: Agordo #1

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Config #2
eo: Agordo #2

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Config #3
eo: Agordo numero 3

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Config #4
eo: Agordo #4

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Config #5
eo: Agordo #5

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Config #6
eo: Agordo numero 6

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Config Name
eo: Agorda Nomo

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Configuration
eo: Agordo

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Connect
eo: Konekti

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Connection Mode
eo: Konekta Reĝimo

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Connection
eo: Konekto

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Contrast
eo: Kontrasto

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Control
eo: Kontrolo

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Cooler
eo: Pli malvarmeta

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Count
eo: Nombro

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Current
eo: Nuna

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Custom
eo: Propra

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: DE (arcsecs/s)
eo: DE (arksekoj/s)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: DOME
eo: KUPOLO

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Dark
eo: Mallumo

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Date
eo: Dato

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Date/Time
eo: Dato Tempo

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Date/Time/Location
eo: Dato/Tempo/Loko

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Debug
eo: Sencimigi

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Dec (arcmin)
eo: Dec (arkmin)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Declination axis
eo: Deklinacia akso

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Deep Sky Catalogs
eo: Profunda Ĉielo-Katalogoj

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Default
eo: Defaŭlte

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Device
eo: Aparato

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Diff. Eq.
eo: Diferenco. Ekvo.

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Direction
eo: Direkto

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Disable
eo: Malebligi

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Disabled
eo: Malebligita

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Disconnect
eo: Malkonekti

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Dome Simulator
eo: Kupola Simulilo

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Dome control
eo: Kupola kontrolo

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Dome locks
eo: Kupolseruroj

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Dome parking policy
eo: Kupola parkumada politiko

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Dome parks
eo: Kupolparkoj

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Driver Info
eo: Informo pri pelilo

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Duration (s)
eo: Daŭro (j)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Duration (sec)
eo: Daŭro (sec)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Dust Cover
eo: Polvkovrilo

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Duty cycle
eo: Devociklo

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: East (ms)
eo: Oriento (ms)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: East (msec)
eo: Orienta (msec)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: East (pointing west)
eo: Oriento (indikante okcidenten)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: East (sec)
eo: Orienta (sek)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: East
eo: Oriento

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: East/West
eo: Orienta Okcidenta

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Elevation (m)
eo: Alteco (m)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Enable
eo: Ebligi

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Enabled
eo: Ebligita

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Encoder
eo: Enkodilo

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Eq. Coordinates
eo: Ekvo. Koordinatoj

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Equatorial JNow
eo: Ekvatora JNun

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Ethernet
eo: Eterreto

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Expose Abort
eo: Eksponi Aborti

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Expose
eo: Eksponi

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Exposure
eo: Elmeto

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Extended GPS Features
eo: Plilongigitaj GPSaj Trajtoj

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Extrema
eo: Ekstrema

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: FWHM (arcseconds)
eo: FWHM (arkosekundoj)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Factory
eo: Fabriko

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Fan
eo: Fano

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Fast
eo: Rapide

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Feed
eo: Nutrado

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Feedback
eo: Reago

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Field De-rotator
eo: Kampa De-rotatoro

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Filter #1
eo: Filtrilo #1

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Filter #2
eo: Filtrilo #2

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Filter #3
eo: Filtrilo #3

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Filter #4
eo: Filtrilo #4

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Filter #5
eo: Filtrilo #5

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Filter Count
eo: Filtrila Nombro

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Filter Simulator
eo: Filtrila Simulilo

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Filter Slot
eo: Filtrila Slot

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Filter Wheel
eo: Filtrila Rado

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Filter
eo: Filtrilo

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Filter#1
eo: Filtrilo #1

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Filter#2
eo: Filtrilo #2

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Filter#3
eo: Filtrilo #3

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Filter#4
eo: Filtrilo #4

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Filter#5
eo: Filtrilo #5

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Filter#6
eo: Filtrilo #6

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Filter#7
eo: Filtrilo #7

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Filter#8
eo: Filtrilo #8

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Find
eo: Trovi

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Firmware Info
eo: Firmavaro Informoj

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Firmware data
eo: Firmware datumoj

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Firmware version
eo: Firmware versio

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Firmware
eo: Firmvaro

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Flat
eo: Plata

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Fluorescent
eo: Fluoreska

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Focal Length (mm)
eo: Fokusa Longo (mm)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Focus Control
eo: Fokuso Kontrolo

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Focus In
eo: Fokuso En

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Focus Out
eo: Fokuso Ekster

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Focus Speed
eo: Fokusa Rapido

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Focus Timer
eo: Fokusa Temporizilo

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Focus in
eo: Enfokusi

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Focus out
eo: Elfokusi

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Focuser Simulator
eo: Fokusila Simulilo

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Focuser
eo: Fokusilo

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Focusers
eo: Fokusilo

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Frame Rate
eo: Framfrekvenco

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Frame Type
eo: Kadro Tipo

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Frame Values
eo: Kadraj Valoroj

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Frame
eo: Kadro

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Frames
eo: Kadroj

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Full
eo: Plena

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: GOTO
eo: IRI AL

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: GPS Power
eo: GPS Potenco

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: GPS Simulator
eo: GPS-Simulilo

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: GPS Status
eo: GPS-Statuso

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: GPS System
eo: GPS-sistemo

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: GPS/16 inch Features
eo: GPS/16 coloj Trajtoj

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Gamma
eo: Gamo

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: General Info
eo: Ĝenerala Informo

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Generic Video4Linux
eo: Ĝenerala Video4Linux

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Geographic Location
eo: Geografia Loko

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Goto
eo: Iri al

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Green
eo: Verda

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Grey
eo: Griza

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Guide Abort
eo: Gvidi Aborti

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Guide E/W
eo: Gvidilo E/W

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Guide East/West
eo: Gvidi Oriento/Okcidento

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Guide Head
eo: Gvida Kapo

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Guide Info
eo: Gvida Informo

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Guide N/S
eo: Gvidilo N/S

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Guide North/South
eo: Gvidi Norda/Suda

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Guide West/East
eo: Gvidi Okcidenta/Oriento

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Guide Wheel
eo: Gvida Rado

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Guide
eo: Gvidilo

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Guider Aperture (mm)
eo: Gvid-Aperturo (mm)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Guider Control
eo: Gvidisto Kontrolo

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Guider Focal Length (mm)
eo: Gvidisto Foka Longo (mm)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Guider Head
eo: Gvidisto Kapo

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Guider Head Rapid Guide
eo: Gvidisto Kapo Rapida Gvidilo

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Guider Image
eo: Gvidisto Bildo

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Guiding Rate
eo: Gvida Indico

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: H Alpha
eo: H Alfa

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: H_Alpha
eo: H_Alfa

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Halt
eo: Halti

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Height m
eo: Alteco m

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Height
eo: Alteco

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: High
eo: Alta

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Horizontal Coords
eo: Horizontala Koordoj

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Hour axis
eo: Hora akso

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Hourangle Coords
eo: Horanguloj Koordoj

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Humidity Perc.
eo: Humideco Perc.

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Ignore dome
eo: Ignori kupolon

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Image Adjustments
eo: Bildaj Alĝustigoj

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Image Control
eo: Bilda Kontrolo

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Image Data
eo: Bildaj Datumoj

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Image Info
eo: Bilda Informo

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Image Settings
eo: Bildaj Agordoj

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Image Type
eo: Bilda Tipo

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Image
eo: Bildo

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Indoor
eo: Endome

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Instant.
eo: Tuj.

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Interface
eo: Interfaco

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Joystick
eo: Stirstango

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Jupiter
eo: Jupitero

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: LX200 Basic
eo: LX200 Baza

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Lat.  D:M:S +N
eo: Lat. D:M:S +N

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Left
eo: Maldekstre

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Library
eo: Biblioteko

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Light
eo: Lumo

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Limiting Mag
eo: Limiganta Mag

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Load
eo: Ŝarĝo

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Local
eo: Loka

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Lon (dd:mm:ss)
eo: Longo (dd:mm:ss)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Long. D:M:S +E
eo: Longa. D:M:S +E

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Low
eo: Malalta

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Luminance
eo: Lumo

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Luminosity
eo: Lumeco

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Lunar
eo: Luna

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Main Control
eo: Ĉefa Kontrolo

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Manual Blue
eo: Manlibro Bluo

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Manual Red
eo: Manlibro Ruĝa

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Manual
eo: Manlibro

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Mars
eo: Marso

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Master alarm
eo: Majstra alarmo

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Max slew Rate
eo: Maksimuma slew Rate

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Max
eo: Maks

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Max. Height
eo: Maks. Alteco

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Max. Position
eo: Maks. Pozicio

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Max. Width
eo: Maks. Larĝo

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Max. travel
eo: Maks. vojaĝi

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Maximum Tick
eo: Maksimuma Tick

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Maximum travel
eo: Maksimuma vojaĝo

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Medium
eo: Meza

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Mercury
eo: Merkuro

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Minimum Tick
eo: Minimuma Paŝero

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Mode
eo: Reĝimo

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Model
eo: Modelo

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Moon
eo: Luno

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Motion Control
eo: Movkontrolo

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Motion N/S
eo: Moviĝo N/S

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Motion W/E
eo: Moviĝo W/E

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Motion
eo: Moviĝo

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Motor Steps
eo: Motoraj Paŝoj

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Motor steps per tick
eo: Movaj paŝoj por paŝero

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Mount coordinates
eo: Muntaĵkoordinatoj

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Mount init.
eo: Muntaĵo init.

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Mounting
eo: Muntado

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Move to rate
eo: Moviĝi al frekvenco

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Movement Control
eo: Stiro de Movado

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: N/S Rate
eo: N/S Tarifo

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Name
eo: Nomo

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Neptune
eo: Neptuno

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Noise Reduction
eo: Redukto de Bruo

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: None
eo: Neniu

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: North (ms)
eo: Nordo (ms)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: North (msec)
eo: Nordo (msec)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: North (sec)
eo: Norda (sek)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: North
eo: Nordo

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: North/South
eo: Norda/Sude

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Note
eo: Noto

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Number
eo: Numero

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: OTA Temperature (C)
eo: OTA Temperaturo (C)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: OTA Update
eo: OTA Ĝisdatigo

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Oag Offset (arcminutes)
eo: Oag Deŝovo (arkminutoj)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Object Info
eo: Objekta Informo

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Object Number
eo: Objekta Nombro

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Object
eo: Objekto

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Observer
eo: Observanto

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Off
eo: Malŝaltita

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Offset
eo: Deŝovo

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: On Set
eo: Sur Aro

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Options
eo: Elektebloj

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Outdoor
eo: Subĉiela

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: PAE (arcminutes)
eo: PAE (arkminutoj)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: PAE Drift (minutes)
eo: PAE-Drivo (minutoj)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Park Options
eo: Parkaj Elektebloj

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Park Position
eo: Parka Pozicio

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Park Scope
eo: Parka Amplekso

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Park
eo: Parko

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Parking
eo: Parkejo

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Period (ms)
eo: Periodo (ms)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Periodic Error
eo: Perioda Eraro

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Pier Side
eo: Piero Flanko

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Pixel size (um)
eo: Rastrumera grandeco (um)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Pixel size X
eo: Rastrumera grandeco X

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Pixel size Y
eo: Rastrumera grandeco Y

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Pluto
eo: Plutono

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Polar
eo: Polusa

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Polling
eo: Sondado

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Port
eo: Konektejo

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Ports
eo: Konektejoj

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Position
eo: Pozicio

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Power
eo: Potenco

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Prefix
eo: Prefikso

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Pressure hPa
eo: Premo hPa

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Presets
eo: Antaŭagordoj

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Preset 1
eo: Antaŭmetita 1

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Preset 2
eo: Antaŭmetita 2

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Preset 3
eo: Antaŭdifinita 3

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Primary
eo: Primaraj

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Property
eo: Proprieto

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Purge Data
eo: Purigi Datumojn

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Purge
eo: Elpurigi

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: RA  H:M:S
eo: RA H:M:S

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: RA (arcmin)
eo: RA (arkmin)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: RA (arcsecs/s)
eo: RA (arksekoj/s)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: RA motor
eo: RA motoro

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Rapid Guide
eo: Rapida Gvidilo

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Rate
eo: Takso

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Raw
eo: Kruda

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Record (Duration)
eo: Registrado (Daŭro)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Record (Frames)
eo: Registrado (Kadroj)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Record File
eo: Registra Dosiero

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Record Off
eo: Registrado Malŝaltita

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Record On
eo: Registrado Ŝaltita

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Record Options
eo: Registraj Elektebloj

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Recorder
eo: Registrilo

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Red
eo: Ruĝa

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Refresh
eo: Refreŝigi

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Relative Position
eo: Relativa Pozicio

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Relative
eo: Parenco

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Reset
eo: Restarigi

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Resolution x
eo: Distingivo x

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Resolution y
eo: Distingivo y

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Restart
eo: Rekomenci

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Restore
eo: Restaŭri

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Rotation CW (degrees)
eo: Rotacio CW (gradoj)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Rotation
eo: Rotacio

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: STAR
eo: STELO

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Saturation Mag
eo: Saturado Mag

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Saturn
eo: Saturno

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Save home
eo: Konservi hejmon

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Save
eo: Konservi

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Scan Ports
eo: Skani Konektejojn

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Scope Configs
eo: Agordo-Agordoj

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Scope Location
eo: Amplekso Loko

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Scope Name
eo: Nomo de Amplekso

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Scope Properties
eo: Amplekso Propraĵoj

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Seeing
eo: Vidante

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Select item...
eo: Elekti eron...

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Select
eo: Elekti

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Selenographic Sync
eo: Selenografia Sinkronigo

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Serial
eo: Seria

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Set Register
eo: Agordi Registron

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Set home
eo: Meti hejmon

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Set register
eo: Agordi registron

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Set
eo: Meti

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Settings
eo: Agordoj

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Shutter Speed
eo: Obturatoro

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Sidereal Time
eo: Sidera Tempo

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Sidereal time
eo: Sidera tempo

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Sidereal
eo: Siderala

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Simulation
eo: Simulado

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Simulator Config
eo: Simulilo Agordo

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Simulator Settings
eo: Agordoj de Simulilo

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Site 1
eo: Ejo 1

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Site 2
eo: Loko 2

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Site 3
eo: Ejo 3

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Site 4
eo: Loko 4

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Site Management
eo: Reteja Administrado

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Site Name
eo: Reteja Nomo

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Sites
eo: Ejoj

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Sky Glow (magnitudes)
eo: Ĉiela Brilo (magnitudoj)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Sky Quality
eo: Ĉiela Kvalito

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Sleep
eo: Dormi

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Slew Accuracy
eo: Slew Precizeco

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Slew Target
eo: Slew Celo

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Slow
eo: Malrapida

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Snoop dc connection
eo: Snoop dc-konekto

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Snoop dc master alarm
eo: Snoop dc majstra alarmo

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Snoop dc mode
eo: Snoop dc-reĝimo

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Snoop devices
eo: Snoop-aparatoj

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Solar System
eo: Sunsistemo

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Solar
eo: Suna

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: South (ms)
eo: Suda (ms)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: South (msec)
eo: Suda (msec)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: South (sec)
eo: Suda (sek)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: South
eo: Suda

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Speed
eo: Rapido

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Star Catalogs
eo: Stelaj Katalogoj

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Step delay
eo: Paŝa prokrasto

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Steps
eo: Paŝoj

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Stop
eo: Halti

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Stream Off
eo: Fluo Malŝaltita

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Stream On
eo: Fluo On

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Swap buttons
eo: Interŝanĝi butonojn

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Switch 1
eo: Ŝaltilo 1

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Switch 2
eo: Ŝaltilo 2

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Switch 3
eo: Ŝaltilo 3

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Switch 4
eo: Ŝaltilo 4

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Sync
eo: Sinkronigi

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Telescope Simulator
eo: Teleskopa Simulilo

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Telescope
eo: Teleskopo

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Telescopes
eo: Teleskopoj

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Temma Driver
eo: Temma-Pelilo

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Temma version
eo: Temma versio

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Temperature (C)
eo: Temperaturo (C)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Temperature K
eo: Temperaturo K

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Temperature
eo: Temperaturo

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Ticks
eo: Paŝeroj

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Time Factor
eo: Tempofaktoro

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Time
eo: Tempo

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Timer (ms)
eo: Tempigilo (ms)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Timer
eo: Temporizilo

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Top
eo: Supre

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Total Exposure Time (ms)
eo: Totala Ekspona Tempo (ms)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Track Mode
eo: Traka Reĝimo

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Track Rates
eo: Spuri Tarifoj

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Track
eo: Trako

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Tracking Accuracy
eo: Spurado Precizeco

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Tracking Frequency
eo: Spuri Ofteco

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Tracking Mode
eo: Spuranta Reĝimo

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Tracking mode
eo: Spura reĝimo

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Tracking
eo: Spurado

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Transformation
eo: Transformo

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: UTC Offset
eo: UTC Deŝovo

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: UTC Time
eo: UTC Tempo

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: UnPark
eo: Malparki

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Unknown
eo: Nekonata

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Update Client
eo: Ĝisdatigi Klienton

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Update GPS
eo: Ĝisdatigi GPS-on

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Update
eo: Ĝisdatigo

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Upload Settings
eo: Alŝuti Agordojn

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Upload
eo: Alŝuti

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Uranus
eo: Urano

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Use Pulse Cmd
eo: Uzi Pulse Cmd

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Venus
eo: Venuso

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Version
eo: Versio

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: W/E Rate
eo: W/E Tarifo

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Wake up
eo: Vekiĝi

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Webcam Name
eo: Nomo de Retkamerao

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: West (ms)
eo: Okcidenta (ms)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: West (msec)
eo: Okcidenta (msec)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: West (pointing east)
eo: Okcidento (indikante orienten)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: West (sec)
eo: Okcidenta (sek)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: West
eo: Okcidenta

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: West/East
eo: Okcidenta/Oriento

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: White Balance Mode
eo: Reĝimo de Blanka Ekvilibro

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: White Balance
eo: Blanka Ekvilibro

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Whiteness
eo: Blankeco

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Width
eo: Larĝo

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Write Data
eo: Skribi Datumojn

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: app. to refracted
eo: app. refrakti

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: app., refr., tel., observed
eo: app., refr., tel., observita

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: app., refr., telescope
eo: app., refr., teleskopo

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: arcseconds
eo: arksekundoj

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: cold
eo: malvarma

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: danger
eo: danĝero

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: dome control
eo: kupola kontrolo

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: identity
eo: identeco

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: lunar
eo: luna

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: manual
eo: manlibro

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: off
eo: for

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: rel. to HA
eo: rel. al HA

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: reset
eo: restarigi

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: sidereal
eo: sideraj

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: solar
eo: suna

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: undefined
eo: nedifinita

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: warm
eo: varma

en: Sorry, without a KStars Data Directory, KStars cannot operate. Exiting program now.
eo: Pardonu, sen KStars Datuma Adresaro, KStars ne povas funkcii. Nun eliras la programo.

en:  (c), The KStars Team
    
    The Gaussian Process Guider Algorithm: (c) 2014-2017 Max Planck Society
eo: (c), La Teamo KStars
    
    La Gaŭsa Proceza Gvidisto-Algoritmo: (c) 2014-2017 Max Planck Society

[ctx: Build number followed by copyright notice]
en: Build: %1
    
    %2
    
    %3
eo: Konstruo: %1
    
    %2
    
    %3

en: Original Author
eo: Originala Aŭtoro

en: Current Maintainer
eo: Nuna Prizorganto

en: FITSViewer & Ekos Improvements. KStars OSX Port
eo: Pliboniĝoj de FITSViewer kaj Ekos. KStars OSX Portado

en: Ekos Scheduler Improvements
eo: Pliboniĝoj de Ekos Scheduler

en: FITS, Focus, Guide Improvements
eo: FITS, Fokuso, Gvidaj Pliboniĝoj

en: Focus algorithms
eo: Fokusaj algoritmoj

en: Binary Asteroid List, DSO Database & Catalogs
eo: Binara Asteroida Listo, DSO-Datumbazo kaj Katalogoj

en: Henry de Valence
eo: Henriko de Valence

en: Valery Kharitonov
eo: Valerij Ĥaritonov

en: Converted labels containing technical terms to links to documentation
eo: Transformitaj etikedoj enhavantaj teknikajn terminojn al ligiloj al dokumentaro

en: Technical documentation on Astronomy and KStars
eo: Teknika dokumentaro pri Astronomio kaj KStars

en: Andrew Stepanenko
eo: Andreo Stepanenko

en: Guiding code based on lin_guider
eo: Gvidkodo bazita sur lin_guider

en: Artwork
eo: Artaĵo

en: Improvements to observation plan execution, star hopper etc.
eo: Plibonigoj al observa plan-plenumo, stellupo ktp.

en: Extensive testing and suggestions for Ekos/INDI.
eo: Vastaj provoj kaj sugestoj por Ekos/INDI.

en: Extensive testing and suggestions for Ekos Scheduler. KStars OSX Port
eo: Ampleksaj provoj kaj sugestoj por Ekos Scheduler. KStars OSX Portado

en: Yuri Fabirovsky
eo: Jurij Fabirovskij

en: Splash screen for both regular KStars and KStars Lite.
eo: Ekrano por kaj regulaj KStars kaj KStars Lite.

en: KStars OSX Port.
eo: KStars OSX Portado.

en: Bahtinov Focus Assistant.
eo: Bahtinov Focus Asistanto.

en: Supernovae daily updates
eo: Ĉiutagaj ĝisdatigoj de supernovaoj

en: Rotator Dialog improvements
eo: Plibonigoj de Rotator Dialog

en: Sub-exposure calculator based on Dr Robin Glover's work
eo: Sub-eksponkalkulilo surbaze de la laboro de Dr Robin Glover

en: Dump sky image to file.
eo: Elĵeto de ĉielbildo al dosiero.

en: Script to execute.
eo: Skripto por plenumi.

en: Width of sky image.
eo: Larĝo de ĉiela bildo.

en: Height of sky image.
eo: Alteco de ĉiela bildo.

en: Date and time.
eo: Dato kaj horo.

en: Start with clock paused.
eo: Komenci kun horloĝo paŭzita.

en: FITS file(s) to open.
eo: FITS-dosiero(j) por malfermi.

en: Could not parse image format of %1; assuming PNG.
eo: Ne eblis analizi bildformaton de %1; supozante PNG.

en: Supplied date string is invalid: %1. Using CPU date/time instead.
eo: Donita dato-ĉeno estas nevalida: %1. Uzante CPU-daton/tempon anstataŭe.

en: Script executed.
eo: Skripto efektivigita.

en: Could not execute script.
eo: Ne eblis lanĉi skripton.

en: Using CPU date/time instead.
eo: Uzante CPU-daton/tempon anstataŭe.

[ctx: @title:window]
en: Configure Equipment
eo: Agordi Ekipaĵon

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, Scope) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TelescopeCheck)
en: Telescope
eo: Teleskopo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, Type)
en: Refractor
eo: Refraktoro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label3) i18n: ectx: property (text), wi
en: Model:
eo: Modelo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label31_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label31) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label5)
en: Vendor:
eo: Vendisto:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, FocalLength)
en: Official telescope focal length in millimeters without any reducers or barlows
eo: Oficiala teleskopa fokuslongeco en milimetroj sen iuj reduktiloj aŭ barlowoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, scopeApertureText)
en: Aperture:
eo: Aperturo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, AddScope)
en: Save telescope information
eo: Konservi informojn pri teleskopo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, NewScope)
en: Clear data and add a new telescope
eo: Malplenigi datumojn kaj aldoni novan teleskopon

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, RemoveScope)
en: Remove current telescope
eo: Forigi nunan teleskopon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Unit:
eo: Unuo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, AddEyepiece)
en: Save Eyepiece
eo: Konservi Okularion

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Apparent FOV:
eo: Ŝajna FOV:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, DSLRLens) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_25)
en: DSLR Lens
eo: DSLR-Lenso

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_24)
en: Focal Length
eo: Foksa Longo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label51_2)
en: <html><head/><body><p>Lens Focal Ratio or F-Number</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Lensa Foka Proporcio aŭ F-Nombro</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, AddDSLRLens)
en: <html><head/><body><p>Save DSLR lens information</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Konservi informojn pri DSLR-lenso</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, NewDSLRLens)
en: <html><head/><body><p>Clear data and add a new DSLR lens</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Malplenigi datumojn kaj aldoni novan DSLR-lenson</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, RemoveDSLRLens)
en: <html><head/><body><p>Remove current DSLR lens</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Forigi nunan DSLR-lenson</p></body></html>

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, ScopeLens)
en: Barlow Lens
eo: Barlow-lenso

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16)
en: Enter Details of Barlow/Shapley Lenses
eo: Enigi Detalojn de Barlow/Shapley-Lensoj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label51)
en: Magnification factor of the Barlow/Shapley lens
eo: Pligrandigofaktoro de la Barlow/Shapley-lenso

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label51)
en: Factor:
eo: Faktoro:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, AddLens)
en: Save Lens
eo: Konservi Lenson

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_18)
en: Filter focus offset
eo: Filtrila fokusa deŝovo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_22)
en: Abs. position:
eo: Abs. pozicio:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_28)
en: Focus alt:
eo: Fokusaltec:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_30)
en: Ticks per C:
eo: Eroj por C:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_31)
en: Ticks per Alt:
eo: Eroj por altec:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_21)
en: Auto focus:
eo: Aŭtomata fokuso:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_20)
en: Locked filter:
eo: Ŝlosita filtrilo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_26)
en: Focus temp:
eo: Fokusa temp:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, AddFilter)
en: Save Filter
eo: Konservi Filtrilon

en: End Session
eo: Fino de Seanco

en: Save and End the current session
eo: Konservi kaj Fini la nunan seancon

[ctx: @title:window]
en: Execute Session
eo: Efektivigi Seancon

en: Next Page >
eo: Sekva Paĝo >

en: site_
eo: retejo_

en: session_
eo: seanco_

en: Next Target >
eo: Sekva Celo >

en: observation_
eo: observo_

[ctx: @title:window]
en: Save Session
eo: Konservi Seancon

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, Execute)
en: Execute Session
eo: Efektivigi Seancon

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, ktitlewidget)
en: Enter Session Details:
eo: Enigu Seancajn Detalojn:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, Location)
en: set location
eo: starigis lokon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Begin:
eo: Komenco:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Equipment:
eo: Ekipaĵo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Comments:
eo: Komentoj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Language:
eo: Lingvo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, ktitlewidget_2)
en: View Object Details:
eo: Vidi Objektajn Detalojn:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_24)
en: Scheduled time:
eo: Planita tempo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_26) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, raLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ra0Label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ra1Label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, RaLabel) i18n: ectx: property (text)
en: Right ascension:
eo: Rekta Ĉieliro:

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, ktitlewidget_4)
en: Set Observing Notes for the Object:
eo: Agordi Observajn Notojn por la Objekto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, ktitlewidget_3)
en: Enter the Observation Details:
eo: Enigu la Observajn Detalojn:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_19)
en: Observer
eo: Observanto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Telescope:
eo: Teleskopo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Eyepiece:
eo: Okularo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17)
en: Lens:
eo: Lenso:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Seeing:
eo: Vidante:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: arc seconds
eo: arkaj sekundoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15)
en: Faintest Star:
eo: Plej Malforta Stelo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: (magnitude)
eo: (grandeco)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, hintLabel)
en: Looks like you have not listed out your observers / equipment. Please hit Ctrl + 0 and Ctrl + 1 to fix this situation and come back here.
eo: Ŝajnas, ke vi ne listigis viajn observantojn / ekipaĵojn. Bonvolu premi Ctrl + 0 kaj Ctrl + 1 por ripari ĉi tiun situacion kaj reveni ĉi tien.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, NextButton)
en: Next >
eo: Sekva >

note: i18n: ectx: property (text), widget (KUrlLabel, SessionURL)
en: Step 1: Session Details
eo: Paŝo 1: Seancaj Detaloj

note: i18n: ectx: property (text), widget (KUrlLabel, AddObject)
en: Add new object to list
eo: Aldoni novan objekton al listo

note: i18n: ectx: property (text), widget (KUrlLabel, RemoveObject)
en: Remove object from list
eo: Forigi objekton el listo

note: i18n: ectx: property (text), widget (KUrlLabel, ObservationsURL)
en: Step 2: Observations
eo: Paŝo 2: Observoj

en: Overwrite
eo: Anstataŭigi

[ctx: @title:window]
en: Manage Observers
eo: Administri Observantojn

en: Another Observer already exists with the given Name and Surname, Overwrite?
eo: Alia Observanto jam ekzistas kun la donita Nomo kaj Familia nomo, Anstataŭigi?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Surname:
eo: Familia nomo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Contact:
eo: Kontakto:

en: Purge complete. Please restart KStars.
eo: Purigo kompleta. Bonvolu rekomenci KStars.

en: Warning! All KStars configuration is going to be purged. This cannot be reversed.
eo: Averto! La tuta agordo de KStars estos elpurigita. Ĉi tio ne povas esti inversigita.

en: Clear Configuration
eo: Forviŝi Agordon

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: &General
eo: Ĝ&enerala

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, BackendsGroupBox)
en: Backends
eo: Internoj (backends)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_UseRefraction)
en: Correct coordinates of objects for the effects of the atmosphere
eo: Ĝusta koordinatoj de objektoj por la efikoj de la atmosfero

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_UseRefraction)
en: The atmosphere bends light passing through it, like a lens.  If this item is checked, this "atmospheric refraction" will be simulated in the sky map.  Note that this correction is only applied when using the Horizontal coordinate system.
eo: La atmosfero fleksas lumon trapasantan ĝin, kiel lenso. Se ĉi tiu elemento estas kontrolita, ĉi tiu "atmosfera refrakto" estos simulita en la ĉielmapo. Notu, ke ĉi tiu korekto estas aplikata nur kiam oni uzas la Horizontala koordinatsistemo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseRefraction)
en: Correct for atmospheric refraction
eo: Korekti por atmosfera refrakto

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_UseRelativistic)
en: Correct for the effect of sun's gravity on star positions, as predicted by General Relativity, and verified by Eddington's experiment.
eo: Korekti por la efiko de la gravito de suno sur stelpozicioj, kiel antaŭdirite de Ĝenerala Relativeco, kaj kontrolita per la eksperimento de Eddington.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseRelativistic)
en: General Relativity effects near the sun
eo: Efikoj de Ĝenerala Relativeco proksime de la suno

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AlwaysRecomputeCoordinates)
en: Checking this option causes recomputation of current equatorial coordinates from catalog coordinates (i.e. application of precession, nutation and aberration corrections) for every redraw of the map. This makes processing slower when there are many stars to handle, but is more likely to be bug-free. There are known bugs in the rendering of stars when this recomputation is avoided.
eo: Marki ĉi tiun elekteblon kaŭzas rekomputadon de nunaj ekvatoraj koordinatoj de katalogokoordinatoj (t.e. apliko de precesio, nutacio kaj aberaciaj korektoj) por ĉiu redesegnaĵo de la mapo. Ĉi tio malrapidigas la prilaboradon kiam estas multaj steloj por manipuli, sed pli verŝajne estos sen cimoj. Estas konataj cimoj en la bildigo de steloj kiam ĉi tiu rekalkulo estas evitita.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ImageryGroupBox)
en: DSS Imagery
eo: DSS-bildoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Default DSS image size:
eo: Defaŭlta DSS-bilda grandeco:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Padding around deep sky objects:
eo: Remburado ĉirkaŭ profundaĉielaj objektoj:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Logging Output
eo: Protokola Eligo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, showLogsB)
en: Show Logs...
eo: Montri protokolojn...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_VerboseLogging)
en: Enable verbose debug output
eo: Ebligi multvortan sencimigan eligon

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, purgeAllConfigB)
en: Clear all KStars configuration and user database.
eo: Forigi ĉiujn agordojn kaj uzantdatumbazon de KStars.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3)
en: Look and &Feel
eo: Spekto kaj &Sento

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_2)
en: Adjust speed of zooming when scrolling in and out with the mouse wheel
eo: Alĝustigi rapidecon de zomado dum rulumo enen kaj eksteren per la musrado

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Zoom scroll speed:
eo: Zoom-rulrapideco:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_UseAutoLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_UseHoverLabel)
en: Show name label of centered object?
eo: Ĉu montri nometikedon de centrita objekto?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_UseAutoLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_UseHoverLabel)
en: If checked, a name label will be temporarily attached to an object while it is centered in the display.  You can attach a more persistent label to any object using the right-click popup menu.
eo: Se markite, nometikedo estos provizore alfiksita al objekto dum ĝi estas centrita en la ekrano. Vi povas alfiksi pli konstantan etikedon al iu ajn objekto uzante la dekstre klakan ŝprucmenuon.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseAutoLabel)
en: Attach label to centered object
eo: Alligi etikedon al centrita objekto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseHoverLabel)
en: Attach temporary label when hovering mouse
eo: Aldoni provizoran etikedon kiam ŝvebas muso

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowInlineImages)
en: Show inline images on the sky?
eo: Ĉu montri enliniajn bildojn sur la ĉielo?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowInlineImages)
en: If checked, inline images will be shown on the skymap.
eo: Se markite, enliniaj bildoj estos montritaj sur la ĉielmapo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowInlineImages)
en: Show inline images
eo: Montri enliniajn bildojn

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_DefaultCursor)
en: Arrow
eo: Sago

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_DefaultCursor)
en: Cross
eo: Kruco

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_UseAntialias)
en: Select this for smoother (but slower) graphics
eo: Elektu ĉi tion por pli glataj (sed pli malrapidaj) grafikaĵoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseAntialias)
en: Use antialiased drawing
eo: Uzi kontraŭalian desegnaĵon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LeftClickSelectsObject)
en: Left click selects object
eo: Maldekstra klako elektas objekton

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Default cursor:
eo: Defaŭlta kursoro:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_UseAnimatedSlewing)
en: Show slewing motion when focus changes?
eo: Ĉu montri svingan movon kiam fokuso ŝanĝiĝas?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_UseAnimatedSlewing)
en: If checked, changing the focus position will result in a visible animated "slew" to the new position.  Otherwise, the display will center on the new position instantaneously.
eo: Se markite, ŝanĝi la fokusan pozicion rezultos en videbla vigla "slew" al la nova pozicio. Alie, la ekrano koncentriĝos sur la nova pozicio tuj.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseAnimatedSlewing)
en: Use animated slewing
eo: Uzi viglan svingadon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Font size of sky map labels:
eo: Tipara grandeco de ĉielmapaj etikedoj:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, hideObjectsWhileSlewing)
en: Configure hidden objects while moving
eo: Agordi kaŝitajn objektojn dum moviĝado

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_HideOnSlew)
en: Do not draw all objects while the map is moving?
eo: Ĉu ne desegni ĉiujn objektojn dum la mapo moviĝas?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_HideOnSlew)
en: When the map is in motion, smooth animation is compromised if the program has too many objects to draw on the map; check this item to temporarily hide some of the objects while the display is in motion.
eo: Kiam la mapo estas en moviĝo, glata animacio estas endanĝerigita se la programo havas tro multajn objektojn por desegni sur la mapo; kontrolu ĉi tiun objekton por provizore kaŝi kelkajn el la objektoj dum la ekrano moviĝas.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideOnSlew)
en: Hide objects while moving
eo: Kaŝi objektojn dum moviĝado

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabelHideTimeStep)
en: Hide objects only if time step is larger than threshold
eo: Kaŝi objektojn nur se tempopaŝo estas pli granda ol sojlo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelHideTimeStep)
en: Also hide if time step larger than:
eo: Ankaŭ kaŝi se tempopaŝo estas pli granda ol:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_HideStars)
en: If checked, then fainter stars will be hidden when the map is in motion.
eo: Se markite, tiam pli malfortaj steloj estos kaŝitaj kiam la mapo estas en moviĝo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideStars)
en: Stars fainter than magnitude:
eo: Steloj pli malfortaj ol grando:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (MagnitudeSpinBox, kcfg_MagLimitHideStar)
en: Stars fainter than this will not be drawn while the map is moving.
eo: Steloj pli malfortaj ol tio ne estos desegnitaj dum la mapo moviĝas.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_HidePlanets)
en: Hide solar system bodies while moving?
eo: Ĉu kaŝi sunsistemajn korpojn dum moviĝado?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_HidePlanets)
en: If checked, then all solar system bodies will be hidden when the map is in motion.
eo: Se markita, tiam ĉiuj sunsistemaj korpoj estos kaŝitaj kiam la mapo moviĝos.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HidePlanets) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, SolarSystemButton)
en: Solar system
eo: Sunsistemo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_HideLabels)
en: Hide object labels while moving?
eo: Ĉu kaŝi objektajn etikedojn dum moviĝado?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideLabels)
en: Object labels
eo: Objektaj etikedoj

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_HideCLines)
en: If checked, then constellation lines will be hidden when the map is in motion.
eo: Se markite, tiam konstelaciaj linioj estos kaŝitaj kiam la mapo estas en moviĝo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideCLines)
en: Constellation lines
eo: Montri konstelaciajn liniojn

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_HideGrids)
en: If checked, then the coordinate grids will be hidden when the map is in motion.
eo: Se markite, tiam la koordinataj kradoj estos kaŝitaj kiam la mapo moviĝas.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideGrids)
en: Coordinate grids
eo: Koordinataj kradoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideCBounds)
en: Constellation boundaries
eo: Konstelaciaj limoj

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_HideCNames)
en: If checked, then constellation names will be hidden when the map is in motion.
eo: Se markite, tiam konstelaciaj nomoj estos kaŝitaj kiam la mapo estas en moviĝo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideCNames)
en: Constellation names
eo: Montri konstelaciajn nomojn

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Observing &List
eo: Observant-&Listo

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ObsListOptions)
en: Observing List Labels
eo: Observant-Listaj Etikedoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_ObsListSymbol)
en: S&ymbol
eo: S&imbolo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_ObsListText)
en: Te&xt
eo: Te&ksto

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ObsListImageryOptions)
en: Preferred Imagery
eo: Preferataj Bildoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_ObsListPreferDSS)
en: Digiti&zed Sky Survey (DSS)
eo: &Ciferecigita Ĉiela Enketo (DSS)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ObsListMiscOptions)
en: Miscellaneous
eo: Diversaj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ObsListDemoteHole)
en: While sorting by percentage altitude, demote objects present in the Dobsonian hole
eo: Dum ordigo laŭ procenta alteco, malaltigu objektojn ĉeestantajn en la Dobsoniana truo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, holeSizeLabel)
en: Hole size in degrees:
eo: Grandeco de la truo en gradoj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowStars)
en: &Star catalogs
eo: &Stelaj katalogoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelStarDensity)
en: Star density:
eo: Stela denseco:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowStarNames)
en: Show &name
eo: Montri &nomon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowStarMagnitudes)
en: Show ma&gnitude
eo: Montri &grandecon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowStarsOverHIPS)
en: Display stars when HIPS is displayed
eo: Montri stelojn kiam HIPS estas montrata

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelDensity) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DeepSkyLabelDensityLabel)
en: Label density:
eo: Etikeddenseco:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowDeepSky)
en: Deep-sky catalogs
eo: Profund-ĉielaj katalogoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DSOMInZoomLabel)
en: DSO minimal zoom:
eo: DSO minimuma zomo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DSOCacheLabel)
en: DSO cache percentage:
eo: DSO kaŝmemorprocento:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowDeepSkyNames)
en: Show na&me
eo: Montri no&mon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DeepSkyLongLabels)
en: Show &long names
eo: Montri &longajn nomojn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowDeepSkyMagnitudes)
en: Show magni&tude
eo: Mon&tri grandecon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, manageButton)
en: Manage Deep Sky Catalogs...
eo: Administri Deep Sky-Katalogojn...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ResolveNamesOnline)
en: If this checkbox is checked, when an object name unknown to KStars is entered in the Find Dialog, KStars will contact online services (such as CDS Sesame) to learn about the object and then add it to the database.
    The objects acquired in this manner are stored under a catalog that is called user, and it can be edited using the "Manage DSO Catalogs" feature.
eo: Se ĉi tiu markobutono estas markita, kiam objektonomo nekonata de KStars estas enigita en la Trovi Dialogon, KStars kontaktos retajn servojn (kiel ekzemple CDS Sesame) por lerni pri la objekto kaj poste aldoni ĝin al la datumbazo.
    La objektoj akiritaj en ĉi tiu maniero estas konservitaj sub katalogo kiu nomiĝas uzanto, kaj ĝi povas esti redaktita per la funkcio "Administri DSO-Katalogojn".

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ResolveNamesOnline)
en: Resolve names not known to KStars using online services
eo: Solvi nomojn ne konatajn de KStars uzante retajn servojn

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (MagnitudeSpinBox, kcfg_MagLimitDrawDeepSkyZoomOut) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, LabelMagDeepSkyZoomOut)
en: Set the faint magnitude limit for deep-sky objects when zoomed out.
eo: Meti la malfortan magnitudlimon por profundaĉielaj objektoj kiam malproksimigite.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelMagDeepSkyZoomOut)
en: Faint limit zoomed out:
eo: Malforteca limo malproksimigita:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, LabelMag4)
en: Set the faint magnitude limits for deep-sky objects when zoomed out.
eo: Meti la malfortajn magnitudlimojn por profundaĉielaj objektoj kiam malproksimigite.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, LabelMagDeepSky) i18n: ectx: property (toolTip), widget (MagnitudeSpinBox, kcfg_MagLimitDrawDeepSky) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, LabelMag3)
en: Set the faint magnitude limits for deep-sky objects when zoomed in.
eo: Meti la malfortajn magnitudlimojn por profundaĉielaj objektoj kiam zomite.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelMagDeepSky)
en: Faint limit zoomed in:
eo: Malforteca limo proksimigite:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowUnknownMagObjects)
en: Many objects do not have known magnitudes in the databases.
    They generally tend to be faint or very diffuse, but this is not always the case.
    Check this checkbox to show such objects which do not have known magnitudes in the database.
eo: Multaj objektoj ne havas konatajn grandecojn en la datumbazoj.
    Ili ĝenerale tendencas esti malfortaj aŭ tre difuzaj, sed tio ne ĉiam okazas.
    Marku ĉi tiun markobutonon por montri tiajn objektojn kiuj ne havas konatajn grandecojn en la datumbazo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowUnknownMagObjects)
en: Show objects of unknown magnitude
eo: Montri objektojn de nekonata grandeco

[ctx: use 'moonless night' color scheme]
en: Moonless Night
eo: Senluna Nokto

[ctx: use realistic star colors]
en: Real Colors
eo: Realaj Koloroj

[ctx: show stars as red circles]
en: Solid Red
eo: Solida Ruĝa

[ctx: show stars as black circles]
en: Solid Black
eo: Solida Nigra

[ctx: show stars as white circles]
en: Solid White
eo: Solida Blanka

[ctx: show stars as colored circles]
en: Solid Colors
eo: Solidaj Koloroj

en: New Color Scheme
eo: Nova Kolorskemo

en: Enter a name for the new color scheme:
eo: Enigu nomon por la nova kolorskemo:

en: Local color scheme index file could not be opened.
    Scheme cannot be removed.
eo: Loka kolorskema indeksodosiero ne povis esti malfermita.
    Skemo ne povas esti forigita.

en: Could not delete the file: %1
eo: Ne eblis forigi la dosieron: %1

en: Error Deleting File
eo: Eraro Forigo de Dosiero

en: Could not find an entry named %1 in colors.dat.
eo: Ne eblis trovi enskribon nomitan %1 en colors.dat.

en: Scheme Not Found
eo: Skemo Ne Trovita

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Current Scheme Colors
eo: Nuna Skemo Koloroj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, ColorPalette)
en: Current color settings
eo: Nunaj koloraj agordoj

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, ColorPalette)
en: The list of all customizable colors in the program.  Next to each item is a square showing the color it is currently set to.  Click on any item to change its color.
eo: La listo de ĉiuj agordeblaj koloroj en la programo. Apud ĉiu objekto estas kvadrato montranta la koloron, al kiu ĝi estas nuntempe agordita. Alklaku iun ajn objekton por ŝanĝi ĝian koloron.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: InfoBox BG mode:
eo: InfoBox BG-reĝimo:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_BoxBGMode)
en: No Fill
eo: Neniu Plenigo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_BoxBGMode)
en: Transparent
eo: Travidebla

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_BoxBGMode)
en: Opaque
eo: Opaka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Star color mode:
eo: Stela kolorreĝimo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_StarColorMode)
en: Set the star color mode
eo: Meti la stelkoloran reĝimon

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_StarColorMode)
en: There are four ways to draw stars on the map.  By default, stars are circles with a white core and a rim which is tinted to reflect the star's actual color.  You may also choose to draw the stars as solid white, red, or black circles, to match the needs of your overall color scheme.
eo: Estas kvar manieroj desegni stelojn sur la mapo. Defaŭlte, steloj estas cirkloj kun blanka kerno kaj rando kiu estas nuancigita por reflekti la realan koloron de la stelo. Vi ankaŭ povas elekti desegni la stelojn kiel solidajn blankajn, ruĝajn aŭ nigrajn cirklojn, por kongrui kun la bezonoj de via ĝenerala kolorskemo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Star color intensity:
eo: Stela kolorintenseco:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_StarColorIntensity)
en: Set the intensity of star colors
eo: Meti la intensecon de stelkoloroj

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_StarColorIntensity)
en: When using the realistic-color star mode, this option will set the saturation level of the star's colors.  A higher value means more intense colors.
eo: Kiam vi uzas la reĝimon de stelo de realismaj koloroj, ĉi tiu elekteblo agordos la saturan nivelon de la koloroj de la stelo. Pli alta valoro signifas pli intensajn kolorojn.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Preset Color Schemes
eo: Antaŭdifinitaj Koloraj Skemoj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, PresetBox)
en: List of preset color schemes
eo: Listo de antaŭfiksitaj kolorskemoj

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, PresetBox)
en: List of all known color schemes.  Several are provided by default, and you may also define your own.
eo: Listo de ĉiuj konataj kolorskemoj. Pluraj estas provizitaj defaŭlte, kaj vi ankaŭ povas difini vian propran.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, AddPreset)
en: Create a new preset color scheme using current settings
eo: Krei novan antaŭfiksitan kolorskemon uzante aktualajn agordojn

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, AddPreset)
en: After changing the colors to a scheme that you like, press this button to create a new scheme using those colors.  Your scheme will appear here in the list of presets, and will also be available in the "Settings" menu of the main window.
eo: Post ŝanĝi la kolorojn al skemo, kiun vi ŝatas, premu ĉi tiun butonon por krei novan skemon uzante tiujn kolorojn. Via skemo aperos ĉi tie en la listo de antaŭmetoj, kaj ankaŭ estos disponebla en la menuo "Agordoj" de la ĉefa fenestro.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, RemovePreset)
en: Remove a preset color scheme
eo: Forigi antaŭfiksitan kolorskemon

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, RemovePreset)
en: Press this button to remove the highlighted color scheme.  This will only work on your custom color schemes.
eo: Premu ĉi tiun butonon por forigi la emfazitan kolorskemon. Ĉi tio funkcios nur pri viaj propraj kolorskemoj.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Application Themes
eo: Aplikaj Etosoj

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Developer Options
eo: Elektebloj por programistoj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_SaveFocusImages)
en: <html><head/><body><p>Save autofocus frames. Only enable to troubleshoot autofocus by examining frames. This can consume a lot of storage space.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Konservi aŭtofokusajn kadrojn. Nur ebligu solvi problemojn de aŭtomata fokuso ekzamenante kadrojn. Ĉi tio povas konsumi multe da konserva spaco.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SaveFocusImages)
en: Save Focus Images
eo: Konservi Fokus-Bildojn

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_SaveGuideImages)
en: <html><head/><body><p>Save Internal Guider frames. Only enable to troubleshoot guider by examining frames. This can consume a lot of storage space.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Konservi kadrojn de Interna Gvidisto. Nur ebligu solvi problemon de gvidilo ekzamenante kadrojn. Ĉi tio povas konsumi multe da konserva spaco.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SaveGuideImages)
en: Save Guider Images
eo: Konservi Gvidilajn bildojn

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_SaveAlignImages)
en: <html><head/><body><p>Save Internal Align frames. Only enable to troubleshoot align by examining frames. This can consume some extra storage space.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Konservi framojn de Internal Align. Nur ebligu por problemanalizado de align ekzamenante framojn. Ĉi tio povas konsumi iom pli da konservospaco.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SaveAlignImages)
en: Save Align Images
eo: Konservi Align-bildojn

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_SaveFailedAlignImages)
en: <html><head/><body><p>Save Align images where align failed. Only enable to troubleshoot align by examining frames. This can consume some extra storage space.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Konservi bildojn kie Align malsukcesis. Nur ebligu por problemanalizado de align ekzamenante framojn. Ĉi tio povas konsumi iom pli da konservospaco.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SaveFailedAlignImages)
en: Save Failed Align Images
eo: Konservi bildojn kun malfunkciinta Align

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCLines)
en: Show constellation lines?
eo: Ĉu montri konstelaciajn liniojn?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCLines)
en: If checked, constellation lines will be drawn on the sky map.
eo: Se markite, konstelaciaj linioj estos desegnitaj sur la ĉielmapo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCLines)
en: &Constellation lines
eo: Konstela&ciaj linioj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelSkyCulture)
en: Sky culture:
eo: Ĉiela kulturo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, SkyCultureComboBox)
en: Choose sky culture
eo: Elekti ĉielkulturon

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, SkyCultureComboBox)
en: Here, you can choose how constellations are represented
eo: Ĉi tie, vi povas elekti kiel konstelacioj estas reprezentitaj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCBounds)
en: Constellation &boundaries
eo: Konstelaciaj &limoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowConstellationArt)
en: Constellation art
eo: Konstelacia arto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowHighlightedCBound)
en: Highlight central constellation boundary
eo: Emfazi centran konstelacian limon

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCNames)
en: Draw constellation names?
eo: Ĉu desegni konstelaciajn nomojn?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCNames)
en: If checked, constellation names will be drawn on the sky map.
eo: Se markite, konstelacionomoj estos desegnitaj sur la ĉielmapo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCNames)
en: Constellation &names
eo: Konstelaciaj &nomoj

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ConstellOptions)
en: Constellation Name Options
eo: Konstelaciaj Nom-Elektebloj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_UseLatinConstellNames)
en: Use Latin constellation names
eo: Uzi latinajn konstelacionomojn

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, kcfg_UseLatinConstellNames)
en: Select this to use Latin constellation names on the sky map
eo: Elektu ĉi tion por uzi latinajn konstelaciajn nomojn sur la ĉielmapo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_UseLatinConstellNames)
en: L&atin
eo: L&atina

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_UseLocalConstellNames)
en: Use Localized constellation names
eo: Uzi lokalizitajn konstelacionomojn

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, kcfg_UseLocalConstellNames)
en: Select this to use constellation names from your locality (if available)
eo: Elektu ĉi tion por uzi konstelacionomojn de via loko (se disponeblas)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_UseLocalConstellNames)
en: Localized
eo: Lokigita

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_UseAbbrevConstellNames)
en: Use IAU abbreviations
eo: Uzi IAU-mallongigojn

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, kcfg_UseAbbrevConstellNames)
en: Select this to use abbreviations from the International Astronomical Union as constellation labels
eo: Elektu ĉi tion por uzi mallongigojn de la Internacia Astronomia Unio kiel konstelaciajn etikedojn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_UseAbbrevConstellNames)
en: Abbre&viated
eo: Mallongig&ita

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowEcliptic)
en: Draw Ecliptic?
eo: Ĉu desegni Ekliptikon?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowEcliptic)
en: If checked, the ecliptic will be drawn on the sky map.  The ecliptic is a great circle on the sky that the Sun appears to follow over the course of one year.  All other solar system bodies roughly follow the ecliptic as well.
eo: Se markite, la ekliptiko estos desegnita sur la ĉielmapo. La ekliptiko estas granda cirklo sur la ĉielo, kiun la Suno ŝajnas sekvi dum unu jaro. Ĉiuj aliaj sunsistemaj korpoj proksimume sekvas la ekliptikon ankaŭ.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_FillMilkyWay)
en: Use filled Milky Way contour?
eo: Ĉu uzi plenigitan konturon de Lakta Vojo?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_FillMilkyWay)
en: If checked, the Milky Way contour will be shown filled.  Otherwise, only the outline will be drawn.
eo: Se markite, la konturo de Lakta Vojo estos montrita plena. Alie, nur la konturo estos desegnita.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FillMilkyWay)
en: Fill milk&y way
eo: Plenigi laktovo&jon

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowHorizon)
en: Draw horizon?
eo: Ĉu desegni horizonton?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowHorizon)
en: If checked, a line representing the local horizon will be drawn on the map.
eo: Se markite, linio reprezentanta la lokan horizonton estos desegnita sur la mapo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowHorizon)
en: Hori&zon (line)
eo: Hori&zonto (linio)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMilkyWay)
en: Draw the Milky Way contour?
eo: Ĉu desegni la konturon de la Lakta Vojo?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMilkyWay)
en: If checked, a contour representing the Milky Way will be drawn on the sky map
eo: Se markite, konturo reprezentanta la Laktan Vojon estos desegnita sur la ĉielmapo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMilkyWay)
en: Mil&ky way
eo: La&kta Vojo

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AutoSelectGrid)
en: If checked, coordinate grids will automatically change according to active coordinate system.
eo: Se markite, koordinataj kradoj aŭtomate ŝanĝiĝos laŭ aktiva koordinatsistemo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoSelectGrid)
en: Automatically select coordinate grid
eo: Aŭtomate elekti koordinatan kradon

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowFlags)
en: Draw flags?
eo: Ĉu desegni flagojn?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowFlags)
en: If checked, flags will be drawn on the sky map
eo: Se markite, flagoj estos desegnitaj sur la ĉielmapo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_SimulateDaytime) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_SimulateDaytime)
en: If checked, sky will be bright during the daytime
eo: Se markite, ĉielo estos hela dum tago

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SimulateDaytime)
en: Simulate daytime
eo: Simuli tagtempon

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowEquatorialGrid)
en: Draw equatorial coordinate grid?
eo: Ĉu desegni ekvatoran koordinatan kradon?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowEquatorialGrid)
en: If checked, a grid of lines will be drawn every 2 hours in Right Ascension and every 20 degrees in Declination.
eo: Se markite, krado de linioj estos desegnita ĉiujn 2 horojn en Dekstra Ĉieliro kaj ĉiujn 20 gradojn en Deklinacio.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowEquatorialGrid)
en: Equatorial coordinate grid
eo: Ekvatora koordinata krado

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowHorizontalGrid)
en: Draw horizontal coordinate grid?
eo: Ĉu desegni horizontalan koordinatan kradon?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowHorizontalGrid)
en: If checked, a grid of lines will be drawn every 30 degrees in Azimuth and every 20 degrees in Altitude.
eo: Se markite, krado de linioj estos desegnita ĉiujn 30 gradojn en Azimuto kaj ĉiujn 20 gradojn en Altitudo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowHorizontalGrid)
en: Horizontal coor&dinate grid
eo: Horizontala koor&dinata krado

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowGround)
en: Draw opaque ground?
eo: Ĉu desegni maldiafanan grundon?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowGround)
en: If checked, the area below the horizon will be filled in, to simulate the ground beneath you.  Note that the ground is never drawn when using the Equatorial coordinate system.
eo: Se markita, la areo sub la horizonto estos plenigita, por simuli la teron sub vi. Notu ke la grundo neniam estas desegnita kiam oni uzas la Ekvatoran koordinatsistemon.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowGround)
en: Opaque &ground
eo: Opaka &grundo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowEquator)
en: Draw Celestial equator?
eo: Ĉu desegni ĉielan ekvatoron?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowEquator)
en: If checked, the celestial equator will be drawn in the sky map.
eo: Se markita, la ĉiela ekvatoro estos desegnita en la ĉielmapo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowEquator)
en: Celestial e&quator
eo: Ĉiela e&kvatoro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowLocalMeridian)
en: Local meridian
eo: Loka meridiano

en: Image Overlay Align Options Profiles Editor
eo: Redaktilo por Opcio-Profiloj por Vicigo de Bildaj Supermetoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowImageOverlays)
en: Show image overlays
eo: Montri bildajn supermetojn

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSelectedImageOverlay)
en: Center SkyMap over the selected overlay image in the table below (if it's solved).
eo: Centri SkyMap super la elektita superkovra bildo en la suba tabelo (se ĝi estas solvita).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSelectedImageOverlay)
en: Center SkyMap on selection
eo: Centrigi SkyMap sur elekto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowImageOverlaysBelowCatalogs)
en: Display Image Overlays below catalogs
eo: Montri Bildajn Supermetaĵojn sub katalogoj.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, imageOverlayMaxDimensionLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_ImageOverlayMaxDimension)
en: Maximum dimension for an image overlay image. (Larger images will be scaled down.)
eo: Maksimuma dimensio por bildsupermeta bildo. (Pli grandaj bildoj estos skalitaj malgrandiĝe.)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, imageOverlayMaxDimensionLabel)
en: Maximum image dimension:
eo: Maksimuma bilda dimensio:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, imageOverlayShowDirButton)
en: Open overlay directory. Copy or move images to this directory to process them.
eo: Malfermi overlay-dosierujon. Kopii aŭ movi bildojn al ĉi tiu dosierujo por prilabori ilin.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, imageOverlayShowDirButton)
en: Overlay Directory...
eo: Overlay Adresaro...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, refreshB)
en: <html><head/><body><p>Refresh from the overlay directory. Add overlays that have been added there, and remove overlays that are no longer there.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Refreŝigi el la dosierujo de supermetaĵoj. Aldonu supermetojn kiuj estis aldonitaj tie, kaj forigu supermetojn kiuj ne plu estas tie.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, solveButton)
en: <html><head/><body><p>Plate solve the selected overlay image(s).</p><p>Uses the selected Align profile to the right, but not Align scale nor position. It will use the default scale to the right (a-s/px), if none is given on the table row and scale column (0 is no scale constraint). It will not use a position unless RA and DEC are entered on the table row. Uses the timeout above. You can select many rows (with click and shift click) and it will attempt to solve them all.</p><p>Plate solving may be difficult. You may not be able to plate solve all your images. You can try to supply scales and positions, and try different profiles. If you are unsuccessful, but still want to display an image, you can enter an RA, DEC, Scale, Orientation in the appropriate columns for the row you're interested in, then manually set the Status column to OK.</p><p>You cannot re-platesolve a row whose status is OK, but you can manually change the status to something else, then plate-solving is enabled.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Pletsolvi la elektita(j)n supermetaĵo(j)n.</p><p>Uzas la elektitan Align-profilon dekstre, sed ne Align-skalon nek pozicion.Ĝi uzos la defaŭltan skalon dekstre (a-s/px), se neniu estas donita sur la tabelvico kaj skalkolumno (0 estas neniu skallimo). Ĝi ne uzos pozicion krom se RA kaj DEC estas enmetitaj sur la tabelvico. Uzas la tempotempon supre. Vi povas elekti multajn vicojn (per klako kaj movklako) kaj ĝi provos solvi ilin ĉiujn.</p><p>La pletsolvado povas esti malfacila. Vi eble ne povos solvi ĉiujn viajn bildojn. Vi povas provi provizi skalojn kaj poziciojn, kaj provi malsamajn profilojn. Se vi malsukcesas, sed tamen volas montri bildon, vi povas enigi RA, DEC, Skalon, Orientiĝon en la taŭgajn kolumnojn por la vico, pri kiu vi interesiĝas, tiam mane agordi la Statuso-kolumnon al Bone.</p><p>Vi ne povas re-pletsolvi vicon kies statuso estas en ordo, sed vi povas mane ŝanĝi la statuson al io alia, sekve pletsolvado estas ŝaltita.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, imageOverlaySolverProfile)
en: Selects the Options Profile (from Align) to use for Plate Solving
eo: Elektas la Opcioj-Profilon (el Align) uzendan por Pleta Solvado

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, editAlignProfile)
en: Opens the currently selected Align Profile in the Options Profile Editor
eo: Malfermas la aktuale elektitan Vicigo-Profilon en la Opcio-Profilredaktilo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, imageOverlayScaleLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_ImageOverlayDefaultScale)
en: Default arcsec/px scale to use in solving. 0 is none. Would use what's in table if there.
eo: Defaŭlta arksek/px-skalo uzenda en solvado. 0 estas neniu. Uzus kio estas en tabelo se havebla.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, imageOverlayScaleLabel)
en: Default a-s/px:
eo: Defaŭlta a-s/px:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, imageOverlayTimeoutLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_ImageOverlayTimeout)
en: Timeout for plate-solving an overlay image (seconds).
eo: Eltempiĝo por pletsolvi supermetan bildon (sekundoj).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, imageOverlayTimeoutLabel)
en: Timeout:
eo: Tempo:

en: Satellite Name
eo: Satelitnomo

en: %1 position calculation error: %2.
eo: %1 eraro pri kalkulo de pozicio: %2.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: View Options
eo: Elektebloj de Vido

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSatellites)
en: Show satellites
eo: Montri satelitojn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowVisibleSatellites)
en: Show only visible satellites
eo: Montri nur videblajn satelitojn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSatellitesLabels)
en: Show labels
eo: Montri etikedojn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DrawSatellitesLikeStars)
en: Draw satellites like stars
eo: Desegni satelitojn kiel stelojn

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: List of Satellites
eo: Listo de Satelitoj

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, FilterEdit)
en: Search satellites
eo: Serĉi satelitojn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, UpdateTLEButton)
en: Update TLEs
eo: Ĝisdatigi TLE-ojn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSolarSystem)
en: Show solar system objects
eo: Montri sunsistemajn objektojn

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, MajorBodiesBox)
en: Sun, Moon && Planets
eo: Suno, Luno && Planedoj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSaturn)
en: Draw Saturn?
eo: Ĉu desegni Saturnon?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSaturn)
en: If checked, Saturn will be drawn on the map.
eo: Se markite, Saturno estos desegnita sur la mapo.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowPlanetImages)
en: Draw major bodies as images?
eo: Ĉu desegni ĉefajn korpojn kiel bildojn?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowPlanetImages)
en: If checked, then the planets, the Sun and the Moon will be shown as bitmap images on the map
eo: Se markite, tiam la planedoj, la Suno kaj la Luno estos montritaj kiel bitmapaj bildoj sur la mapo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowPlanetImages)
en: Use images
eo: Uzi bildojn

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMars)
en: Draw Mars?
eo: Ĉu desegni Marson?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMars)
en: If checked, Mars will be drawn on the map.
eo: Se markite, Marso estos desegnita sur la mapo.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowPlanetNames)
en: Attach Name labels to the major solar system bodies?
eo: Ĉu ligi Nomajn etikedojn al la ĉefaj sunsistemaj korpoj?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowPlanetNames)
en: If checked, name labels will be attached to the planets, the Sun and the Moon
eo: Se markite, nometikedoj estos alfiksitaj al la planedoj, la Suno kaj la Luno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowPlanetNames)
en: Use name labels
eo: Uzi nometikedojn

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, showAllPlanets)
en: Select all major bodies
eo: Elekti ĉiujn ĉefajn korpojn

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, showAllPlanets)
en: Press this to select all planets, the Sun and the Moon to be drawn in the map
eo: Premu ĉi tion por elekti ĉiujn planedojn, la Sunon kaj la Lunon desegnitajn en la mapo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, showAllPlanets)
en: Select All
eo: Elekti ĉiujn

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, showNonePlanets)
en: Unselect all major bodies
eo: Malelekti ĉiujn ĉefajn korpojn

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, showNonePlanets)
en: Press this button to unselect all planets, the Sun and the Moon so that they will not be drawn on the map
eo: Premu ĉi tiun butonon por malelekti ĉiujn planedojn, la Sunon kaj la Lunon, por ke ili ne estu desegnitaj sur la mapo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, showNonePlanets)
en: Select None
eo: Elekti Neniun

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowVenus)
en: Draw Venus?
eo: Ĉu desegni Venuson?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowVenus)
en: If checked, Venus will be drawn on the map.
eo: Se markite, Venuso estos desegnita sur la mapo.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSun)
en: Draw the Sun?
eo: Ĉu desegni la Sunon?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSun)
en: If checked, the Sun will be drawn on the map.
eo: Se markite, la Suno estos desegnita sur la mapo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sunLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, moonLabel)
en: scale:
eo: skalo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_SunScale)
en: Scale of sun rendering.
eo: Sunbildiga skalo.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_SunScale)
en: Increase the size of the sun by this factor.
eo: Pliigi la grandecon de la suno per ĉi faktoro.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowJupiter)
en: Draw Jupiter?
eo: Ĉu desegni Jupiteron?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowJupiter)
en: If checked, Jupiter will be drawn on the map.
eo: Se markite, Jupitero estos desegnita sur la mapo.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMoon)
en: Draw the Moon?
eo: Ĉu desegni la Lunon?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMoon)
en: If checked, the Moon will be drawn on the map.
eo: Se markite, la Luno estos desegnita sur la mapo.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_MoonScale)
en: Scale of moon rendering.
eo: Lunbildiga skalo.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_MoonScale)
en: Increase the size of the moon by this factor.
eo: Pliigi la grandecon de la luno per ĉi faktoro.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMercury)
en: Draw Mercury?
eo: Ĉu desegni Merkuron?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMercury)
en: If checked, Mercury will be drawn on the map.
eo: Se markite, Merkuro estos desegnita sur la mapo.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowNeptune)
en: Draw Neptune?
eo: Ĉu desegni Neptunon?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowNeptune)
en: If checked, Neptune will be drawn on the map.
eo: Se markite, Neptuno estos desegnita sur la mapo.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowUranus)
en: Draw Uranus?
eo: Ĉu desegni Urano'n?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowUranus)
en: If checked, Uranus will be drawn on the map.
eo: Se markite, Urano estos desegnita sur la mapo.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, MinorBodiesBox)
en: Minor Planets
eo: Malgrandaj Planedoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Download asteroids brighter than:
eo: Elŝuti asteroidojn pli brilajn ol:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowAsteroids)
en: Draw asteroids?
eo: Ĉu desegni asteroidojn?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowAsteroids)
en: If checked, asteroids will be drawn on the map
eo: Se markite, asteroidoj estos desegnitaj sur la mapo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowComets)
en: Draw comets?
eo: Ĉu desegni kometojn?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowComets)
en: If checked, comets will be drawn on the map
eo: Se markita, kometoj estos desegnitaj sur la mapo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MagLimitAsteroidDownloadWarning)
en: This value might result in a big data file and reduced performance.
eo: Ĉi tiu valoro povus rezultigi grandan datumdosieron kaj reduktitan rendimenton.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Show asteroids brighter than:
eo: Montri asteroidojn pli brilajn ol:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCometNames)
en: Show names of comets near the Sun
eo: Montri nomojn de kometoj proksime de la Suno

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCometNames)
en: If checked, the comets near the Sun will have name labels attached.  Comets vary in brightness in their orbits, so a faint magnitude is not effective in this case.
eo: Se markita, la kometoj proksime de la Suno havos nometikedojn alfiksitaj. Kometoj varias en brileco en siaj orbitoj, do malforta magnitudo ne efikas ĉi-kaze.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCometNames)
en: Show names of comets within:
eo: Montri nomojn de kometoj ene de:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (MagnitudeSpinBox, kcfg_MagLimitAsteroid)
en: Set the faintest magnitude for drawing asteroids
eo: Agordi la plej malfortan grandon por desegni asteroidojn

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_MaxRadCometName)
en: Maximum distance for comet names
eo: Maksimuma distanco por kometnomoj

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_MaxRadCometName)
en: Set the maximum distance from the Sun for a comet to have a name label, in Astronomical Units (AU).  1 AU is the distance between the Earth and the Sun, approximately 150 million km
eo: Meti la maksimuman distancon de la Suno por ke kometo havu nometikedon, en Astronomiaj Unuoj (AU). 1 AU estas la distanco inter la Tero kaj la Suno, proksimume 150 milionoj da km

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowAsteroidNames)
en: Attach name labels to asteroids?
eo: Ĉu ligi nometikedojn al asteroidoj?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowAsteroidNames)
en: If checked, then name labels will be attached to asteroids
eo: Se markite, tiam nometikedoj estos alfiksitaj al asteroidoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowAsteroidNames)
en: Show names
eo: Montri nomojn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCometComas)
en: Show comet comas
eo: Montri kometan komatojn

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_OrbitalElementsAutoUpdate)
en: Update orbital element from online sources on startup.
eo: Ĝisdatigi enorbitan elementon de interretaj fontoj dum ekfunkciigo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_OrbitalElementsAutoUpdate)
en: Auto online update
eo: Aŭtomata interreta ĝisdatigo

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, TrailsBox)
en: Orbit Trails
eo: Orbitvojoj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_UseAutoTrail)
en: Auto-trail tracked bodies
eo: Aŭto-vojaj spuritaj korpoj

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_UseAutoTrail)
en: If checked then any solar system body will have a temporary trail attached while it is centered in the display.
eo: Se markita, iu ajn sunsistema korpo havos provizoran spuron alfiksita dum ĝi estas centrita en la ekrano.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseAutoTrail)
en: Always show trail when tracking a solar system body
eo: Ĉiam montri spuron dum spurado de sunsistema korpo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_FadePlanetTrails)
en: Fade trail color into the background?
eo: Dissolvi spurkoloron en la fonon?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_FadePlanetTrails)
en: If checked, the color of the planet trail will be blended into the background sky color.
eo: Se markite, la koloro de la planedvojo estos miksita en la fonan ĉielkoloron.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FadePlanetTrails)
en: Fade trails to background color
eo: Dissolvi spurojn al fonkoloro

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ClearAllTrails)
en: Clear all orbit trails
eo: Forigi ĉiujn orbitvojojn

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, ClearAllTrails)
en: Press this to clear all orbit trails that you may have attached to solar system bodies using the right-click popup menu.
eo: Premu ĉi tion por forigi ĉiujn orbitvojojn, kiujn vi eble alfiksis al sunsistemaj korpoj per la dekstre alklaka ŝprucmenuo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ClearAllTrails)
en: Remove All Trails
eo: Forigi Ĉiuj Vojetoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox)
en: Earth satellite tracks
eo: Teraj satelitaj spuroj

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Supernovae Options
eo: Elektebloj de Supernovae

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Set the magnitude limit for supernova to show:
eo: Agordi la grandlimon por ke supernovao montriĝu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LimitSupernovaeByZoom)
en: Limit supernovae by zoom limit
eo: Limigi supernovaojn laŭ zomlimo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSupernovae)
en: Show supernovae
eo: Montri supernovaojn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Set the magnitude limit for supernova alerts:
eo: Agordi la grandlimon por supernovaatentoj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Download URL:
eo: Elŝuta URL:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Age (days):
eo: Aĝo (tagoj):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SupernovaeHostOnly)
en: Show only SN with host galaxy given
eo: Montri nur SN kun donita gastiga galaksio

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SupernovaeClassifiedOnly)
en: Show only classified Supernovae
eo: Montri nur klasitajn supernovaojn

[ctx: @title:window]
en: Terrain Image Filename
eo: Terenobilda Dosiernomo

en: PNG Files (*.png)
eo: PNG-dosieroj (*.png)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, TerrainBox)
en: Source Options
eo: Fontaj Elektebloj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowTerrain)
en: Show terrain
eo: Montri terenon

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, terrainFileLabel)
en: Specify the terrain file to use.
eo: Indiku la terendosieron uzendan.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, terrainFileLabel)
en: Terrain file:
eo: Terena dosiero:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, terrainSourceCorrectAzLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_TerrainSourceCorrectAz)
en: Rotate terrain in azimuth degrees so north is actually north
eo: Rotacii terenon en azimutaj gradoj tiel nordo estas fakte norda

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, terrainSourceCorrectAzLabel)
en: Terrain image azimuth correction degrees:
eo: Gradoj de korekto de azimuta bildo de la tereno:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, terrainSourceCorrectAltLabel)
en: Rotate terrain in altitude degrees so horizon is at 0 degrees altitude
eo: Rotacii terenon en altgradoj tiel horizonto estas je 0 gradoj alteco

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, terrainSourceCorrectAltLabel)
en: Terrain image altitude correction degrees:
eo: Gradoj de korekto de alteco de la tereno:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_TerrainSourceCorrectAlt)
en: Rotate terrain in altitude degrees so north is actually north
eo: Rotacii terenon en altgradoj tiel norde estas fakte norda

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, TerrainSpeedupGroupBox_2)
en: Speedup options
eo: Akcel-elektebloj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, terrainDownsamplingLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_TerrainDownsampling)
en: Set the coarseness of the terrain image rendered. 1 is full resolution, but can be slow, 6 or more would be coarse resolution and fast.
eo: Agordi la krudecon de la terenbildo prezentita. 1 estas plena distingivo, sed povas esti malrapida, 6 aŭ pli estus kruda distingivo kaj rapida.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, terrainDownsamplingLabel)
en: Terrain downsampling:
eo: Subspecimeno de tereno:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TerrainPanning)
en: Show terrain while panning
eo: Montri terenon dum panoramado

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_TerrainSmoothPixels)
en: Creates a smoother image at the cost of some extra computation.
eo: Kreas pli glatan bildon koste de iom da ekstra komputado.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TerrainSmoothPixels)
en: Smooth pixels
eo: Glataj rastrumeroj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_TerrainSkipSpeedup) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_TerrainTransparencySpeedup)
en: A speedup with minor image quality cost.
eo: Akcelo kun negrava bildkvalita kosto.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TerrainSkipSpeedup)
en: Skip pixels speedup
eo: Preterpasi rastrumerojn akceli

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TerrainTransparencySpeedup)
en: Transparency speedup
eo: Akcelo de travidebleco

en: Names:
eo: Nomoj:

en: B-V index:
eo: B-V indekso:

en: Asteroid/Comet details
eo: Detaloj pri asteroido/Kometo

en: Date, time and location:
eo: Dato, horo kaj loko:

[ctx: @title:window]
en: Field of View Snapshot Browser
eo: Kampo de Vido Momenta Foliumilo

en: Could not upload file
eo: Ne eblis alŝuti dosieron

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, recaptureButton)
en: Capture again...
eo: Kapti denove...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteButton)
en: Delete snapshot
eo: Forigi momentfoton

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, saveButton)
en: Save to file...
eo: Konservi al dosiero...

en: Open Cluster
eo: Malfermi Areton

en: Asterism
eo: Asterismo

en: Globular Cluster
eo: Globla Areto

en: Gaseous Nebula
eo: Gasa Nebulozo

en: Dark Nebula
eo: Malhela Nebulozo

en: Planetary Nebula
eo: Planeda Nebulozo

en: Supernova Remnant
eo: Supernova Restaĵo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, GalaxyCB)
en: Galaxy
eo: Galaksio

en: Quasar
eo: Kvazaro

en: Galactic Cluster
eo: Galaksia Areto

en: Star Magnitudes:
eo: Stelaj Grandoj:

en: Chart Scale:
eo: Grafika Skalo:

en: Observer:
eo: Observanto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dateLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dateCheckBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DateLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, DateCheckBatch) i18
en: Date:
eo: Dato:

en: Site:
eo: Retejo:

en: Power:
eo: Potenco:

en: Star hopper returned empty path. We advise you to change star hopping settings or use manual capture mode.
eo: Stelujo revenis malplenan vojon. Ni konsilas al vi ŝanĝi agordojn de stelsaltado aŭ uzi manan kaptan reĝimon.

en: Star hopper failed to find path
eo: Stelhopper ne trovis vojon

[ctx: @title:window]
en: Printing Wizard
eo: Sorĉisto de Preso

en: Go to next Wizard page
eo: Iri al la sekva paĝo de Sorĉisto

en: Go to previous Wizard page
eo: Iri al la antaŭa paĝo de Sorĉisto

en: Logging Form
eo: Formularo de protokolado

en: Field of View Snapshots
eo: Vidkampaj Momentfotoj

en: Details About Object
eo: Detaloj Pri Objekto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepTitle)
en: Basic Finder Chart Settings
eo: Bazaj Finder Chart Agordoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepText)
en: <p>Set basic document details: title, subtitle and description.</p>
    <p>When done, press <b>Next</b> button.</p>
eo: <p>Agordi bazajn dokumentodetalojn: titolon, subtitolon kaj priskribon.</p>
    <p>Kiam finite, premu la butonon <b>Sekva</b>.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, titleLabel)
en: Title:
eo: Titolo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, subtitleLabel)
en: Subtitle:
eo: Subtitolo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepTitle)
en: Select Additional Finder Chart Contents
eo: Elekti Plian Finder Chart Enhavon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepText)
en: <p>Finder chart can contain additional elements such as details tables and logging forms. Select which you want to be included in finder chart and press <b>Next</b> to proceed.</p>
eo: <p>Finder-diagramo povas enhavi pliajn elementojn kiel ekzemple detaltabuloj kaj protokolformularoj. Elektu kiun vi volas inkluzivi en la serĉa diagramo kaj premu <b>Sekva</b> por daŭrigi.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tablesLabel)
en: Details tables
eo: Detalaj tabeloj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, generalCheckBox)
en: Add general details table
eo: Aldoni tabelon pri ĝeneralaj detaloj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, posCheckBox)
en: Add position details table
eo: Aldoni pozicio-detalojn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, rstCheckBox)
en: Add Rise/Set/Transit details table
eo: Aldoni tabelon pri Leviĝ-/Malleviĝ-/Transir-detaloj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, astComCheckBox)
en: Add Asteroid/Comet details table
eo: Aldoni tabelon pri detaloj de Asteroido/Kometo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, loggingFormLabel)
en: Logging form
eo: Formularo de protokolado

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, loggingFormBox)
en: Add basic logging form to finder chart
eo: Aldoni bazan protokolformularon al serĉil-diagramo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepTitle)
en: Browse Captured Field of View Images
eo: Foliumi Bildojn de Kaptita Kampo de Vido

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepText)
en: After FOV snapshots are captured, you can view, caption and delete them using Field of View Snapshot Browser window.
eo: Post kiam FOV-fotoj estas kaptitaj, vi povas vidi, subtitoligi kaj forigi ilin per Kampo de Vida Momenta Foliumilo fenestro.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, browseButton)
en: Browse captured FOV snapshots
eo: Foliumi kaptitajn FOV-fotojn

en: Only magnitudes chart
eo: Nur grandoj diagramo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepTitle)
en: Set Basic Field of View Capture Settings
eo: Meti Bazajn Vidkampajn Kapto-Agordojn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepText)
en: <p>Set basic field of view capture settings: color scheme, legend and FOV image shape, then click <b>Next</b> to proceed.</p>
eo: <p>Meti bazajn agordojn de kaptado de vidkampo: kolorskemo, surskribo kaj FOV-bildformo, tiam alklaku <b>Sekva</b> por daŭrigi.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, switchColorsBox)
en: Use "Sky Chart" color scheme
eo: Uzi "Sky Chart" kolorskemon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, overrideShapeBox)
en: Override FOV shape to rectangular
eo: Anstataŭigi FOV-formon al ortangula

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1)
en: Scale and magnitudes chart
eo: Skalo kaj grandoj diagramo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, addLegendBox)
en: Add scale and magnitudes chart to exported FOV images
eo: Aldoni skal- kaj grandec-diagramon al eksportitaj FOV-bildoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useAlphaBlendBox)
en: Use alpha-blended background
eo: Uzi alfa-miksitan fonon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label3)
en: Chart orientation:
eo: Diagramo orientiĝo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label4)
en: Chart position:
eo: Diagramo pozicio:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label2)
en: Chart type:
eo: Tipo de diagramo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepTitle)
en: Manually Capture Field of View Snapshots
eo: Mane Kapti Vidkampajn Momentfotojn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepText)
en: <p>In manual field of view capture method, user centers sky map to a point of interest, then captures snapshots of sky fragments inside the active FOV symbol.</p>
    <p>When in field of view capture mode, press <b>Page Up</b> and <b>Page Down</b> to switch FOV symbols. Snapshots are captured by pressing <b>K</b> key. When done, press <b>Escape</b> key to return to the Printing Wizard.</p>
    <p>Press <b>Next</b> when done.</p>
eo: <p>En mana vidkampa kapta metodo, uzanto centras ĉielmapon al interespunkto, tiam kaptas momentfotojn de ĉielfragmentoj ene de la aktiva FOV-simbolo.</p>
    <p>Kiam en vidkampa kapta reĝimo, premu <b>Paĝo Supre</b> kaj <b>Paĝo Malsupren</b> por ŝanĝi FOV-simbolojn. Momentfotoj estas kaptitaj per premado de <b>K</b> klavo. Fininte, premu la klavon <b>Escape</b> por reveni al la Presa Sorĉisto.</p>
    <p>Premu <b>Sekva</b> kiam vi finis.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, captureButton)
en: Begin capture
eo: Komenci kapton

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepTitle)
en: Set Star Hopper FOV Capture Options
eo: Agordi Star Hopper FOV Kapto-Elekteblojn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepText)
en: Configure star hopper FOV capture: select object at which star hopping will begin, select FOV symbol and magnitude limit.
eo: Agordi stel-saltilan FOV-kapton: elektu objekton, ĉe kiu stelsaltado komenciĝos, elektu FOV-simbolon kaj magnitudlimon.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1)
en: Select begin star:
eo: Elektu komencan stelon:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, selectFromListButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, fromListButton)
en: Select object from list
eo: Elekti objekton el listo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pointButton)
en: Point object on sky map
eo: Punkta objekto sur ĉielmapo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, detailsButton)
en: Show details...
eo: Montri detalojn...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label2)
en: Hopping FOV:
eo: Salteta FOV:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label3)
en: Hop magnitude limit:
eo: Grandeca limo de salto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepTitle)
en: Choose Field of View Capture Method
eo: Elekti Vidkampan Kaptometodon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepText)
en: <p>Select field of view capture method. There are two methods: manual and star hopping-based.</p>
    <p>In <b>manual method</b> you navigate the sky map to find the objects of interest, then capture multiple fields of view representations.</p>
    <p><b>Star hopping-based method</b> automatically captures FOV snapshots using star hopping. This is experimental feature.</p>
    <p>Once you have selected field of view capture method, press <b>Next</b>.</p>
eo: <p>Elekti metodon de kaptado de vidkampo. Estas du metodoj: mana kaj stelsalteta bazita.</p>
    <p>En <b>mana metodo</b> vi navigas la ĉielmapon por trovi la interesajn objektojn, poste kaptas plurajn vidkampojn. .</p>
    <p><b>Metodo bazita sur stelo-salteto</b> aŭtomate kaptas FOV-fotojn per stelsalteto. Ĉi tio estas eksperimenta funkcio.</p>
    <p>Kiam vi elektis la metodon de kaptado de vidkampo, premu <b>Sekva</b>.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, typeLabel)
en: Field of view definition method:
eo: Difina metodo de vidkampo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, manualRadio)
en: Manually capture field of view snapshots
eo: Mane kapti vidkampajn momentfotojn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, hopperRadio)
en: Star hopper-based fields of view capture (experimental)
eo: Kapto de vidkampoj bazitaj en stelo-hopper (eksperimenta)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepTitle)
en: Select Sky Object
eo: Elekti Ĉielan Objekton

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepText)
en: <p>Select observed sky object. You can select it from object list, by clicking <b>Select object from list</b> button or point it on sky map by pressing <b>Point object on sky map</b>. After object is located, press it with right mouse button and select <b>Select this object</b> option from context menu.</p>
    <p>When done, press <b>Next</b> button.</p>
eo: <p>Elekti observitan ĉielobjekton. Vi povas elekti ĝin el la listo de objektoj, alklakante la butonon <b>Elektu objekton el la listo</b> aŭ montri ĝin sur la ĉielmapon premante <b>Punktu objekton sur la ĉielmapo</b>. Post kiam objekto troviĝas, premu ĝin per dekstra musbutono kaj elektu la opcion <b>Elektu ĉi tiun objekton</b> el kunteksta menuo.</p>
    <p>Kiam finite, premu la butonon <b>Sekva</b>. .</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, selectedObjLabel)
en: Selected object:
eo: Elektita objekto:

[ctx: @title:window]
en: Export
eo: Eksporto

en: Could not upload file to remote location: %1
eo: Ne eblis alŝuti dosieron al fora loko: %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepTitle)
en: Preview, Print and Export
eo: Antaŭrigardo, Preso kaj Eksporto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepText)
en: <p>Your document is ready to be printed. Click <b>Print preview</b> button to preview it and <b>Print</b> button to begin printing. You can also export it to file.</p>
    <p>If you wish to change contents of printed document, click <b>Previous</b> button to get back to previous steps.</p>
eo: <p>Via dokumento estas preta por esti presita. Alklaku la butonon <b>Presi antaŭrigardon</b> por antaŭrigardi ĝin kaj la butonon <b>Presi</b> por komenci presi. Vi ankaŭ povas eksporti ĝin al dosiero.</p>
    <p>Se vi volas ŝanĝi enhavon de presita dokumento, alklaku la butonon <b>Antaŭan</b> por reveni al antaŭaj paŝoj.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, previewButton)
en: Print preview
eo: Presita antaŭvido

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, printButton)
en: Print
eo: Presi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, exportButton)
en: Export to File...
eo: Eksporti al Dosiero...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepTitle)
en: Welcome to the KStars Printing Wizard
eo: Bonvenon al la Presisto de KStars

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepText)
en: <p>This wizard will help you set up all the parameters for printing finder charts with logging forms.</p>
    <p>To get started, press the <b>Next</b> button.</p>
eo: <p>Ĉi tiu asistanto helpos vin agordi ĉiujn parametrojn por presado de trovaldiagramoj kun registradaj formoj.</p>
    <p>Por komenci, premu la butonon <b>Sekva</b>.</p>

en: Loading asteroids
eo: Ŝargante asteroidojn

[ctx: Asteroid name (optional)]
en: Europa
eo: Eŭropo

en:  (Asteroid)
eo:  (Asteroido)

en: Asteroid Update
eo: Asteroida Ĝisdatigo

en: Downloading asteroids updates...
eo: Elŝutante ĝisdatigojn pri asteroidoj...

en: Error downloading asteroids data: %1
eo: Eraro dum elŝuto de asteroidaj datumoj: %1

en: Could not load catalog objects in trixel: %1
eo: Ne eblis ŝargi katalogajn objektojn en trixel: %1

en: Import custom and internet resolved objects from the old DSO database into the new one?
eo: Ĉu importi proprajn kaj interretajn solvitajn objektojn el la malnova datumbazo de DSO en la novan?

en: Could not import the objects.
eo: Ne eblis importi la objektojn.

en: Successfully added %1 object to the user catalog. | Successfully added %1 objects to the user catalog.
eo[0]: Sukcese aldonis %1 objekton al la uzantkatalogo.
eo[1]: Sukcese aldonis %1 objektojn al la uzantkatalogo.

en: Loading comets
eo: Ŝargante kometojn

en: Comets Update
eo: Kometoj Ĝisdatigo

en: Downloading comets updates...
eo: Elŝutante kometajn ĝisdatigojn...

en: Constellation Boundaries
eo: Konstelaciaj Limoj

en: Loading Constellation Boundaries
eo: Ŝargante Konstelaciajn Limojn

en: Star HD%1 not found.
eo: Stelo HD%1 ne trovita.

en: Loading constellation names
eo: Ŝargante nomojn de konstelacioj

en: No icon
eo: Neniu piktogramo

en: Creating horizon
eo: Kreante horizonton

en: Filename
eo: Dosiernomo

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1a) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2a)
en: Angle
eo: Angulo

en: EastRight
eo: OrientoDekstra

en: Bad RA string entered for %1. Reset to original value.
eo: Malbona RA-ĉeno enigita por %1. Remetita al origina valoro.

en: Bad DEC string entered for %1. Reset to original value.
eo: Malbona DEC-ĉeno enigita por %1. Remetita al origina valoro.

en: Bad orientation angle string entered for %1. Reset to original value.
eo: Malbona orientig-angula ĉeno enigita por %1. Remetita al origina valoro.

en: Bad scale angle string entered for %1. Reset to original value.
eo: Malbona skal-angula ĉeno enigita por %1. Remetita al origina valoro.

en: Cannot set status to OK. Legal non-0 RA value required.
eo: Ne povas meti statuson al Bone. Legitima ne-0 RA-valoro postulata.

en: Cannot set status to OK. Legal non-0 DEC value required.
eo: Ne povas meti statuson al Bone. Legitima ne-0 DE-valoro postulata.

en: Cannot set status to OK. Legal orientation value required.
eo: Ne povas meti statuson al Bone. Legitima orientiga valoro postulata.

en: Cannot set status to OK. Legal non-0 a-s/px value required.
eo: Ne povas meti statuson al Bone. Legitima ne-0 a-s/px-valoro postulata.

en: Stored OK status for %1.
eo: Konservis Bone-statuson por %1.

en: Updating from directory: %1
eo: Ĝisdatigante el dosierujo: %1

en: %1 overlays (%2 new, %3 deleted) %4 solved
eo: %1 supermetoj (%2 novaj, %3 forigitaj) %4 solvitaj

en: Image Overlays.  %1 images, %2 available.
eo: Bildaj supermetaĵoj. %1 bildoj, %2 disponeblaj.

en: Loading image files...
eo: Ŝargante bilddosierojn...

en: %1 image files loaded.
eo: %1 bilddosieroj ŝargitaj.

en: Unprocessed
eo: Nepritraktita

en: Bad File
eo: Malbona Dosiero

en: Solve Failed
eo: Solvado Malsukcesis

en: OK
eo: BONE

en: West-Right
eo: Okcident-Dekstra

en: East-Right
eo: Orient-Dekstra

en: Solving: %1. %2 in queue.
eo: Solvante: %1. %2 en vico.

en: Solving: %1.
eo: Solvante: %1.

en: Can't show %1. Not plate solved.
eo: Ne povas montri %1. Ne pletsolvita.

en: Can't show %1. Image not loaded.
eo: Ne povas montri %1. Bildo ne ŝargita.

en: Solving aborted.
eo: Solvado ĉesigita.

en: Skipping already solved: %1.
eo: Saltante jam solvitan: %1.

en: %1 already solved. Skipping.
eo: %1 jam solvita. Preterlasante.

en: Reloading. Image overlays temporarily disabled.
eo: Reŝargante. Bildaj supermetaĵoj provizore malŝaltitaj.

en: Solver timed out in %1s
eo: Solvilo eltempiĝis post %1s

en: Solver failed in %1s
eo: Solvilo malsukcesis post %1s

en: Solver success in %1s: RA %2 DEC %3 Scale %4 Angle %5
eo: Sukceso de solvilo en %1s: RA %2 DEC %3 Skalo %4 Angulo %5

en: Done solving. %1 available.
eo: Finis solvadon. %1 haveblaj.

en: Loading %1
eo: Ŝargante %1

en: Local Meridian Component
eo: Loka Meridiana Komponento

en: Loading Milky Way
eo: Ŝargante laktan vojon

en: Loading Large Magellanic Clouds
eo: Ŝargante Grandajn Magelanaj Nuboj

en: Loading Small Magellanic Clouds
eo: Ŝargante Malgrandajn Magelanaj Nuboj

[ctx: @title:window]
en: New Supernova(e) Discovered
eo: Nova Supernova(e) Malkovrita

en: Host Galaxy :: %1
eo: Gastiga Galaksio :: %1

en: Magnitude :: %1
eo: Grando :: %1

en: Type :: %1
eo: Tipo :: %1

en: Position :: RA : %1 Dec : %2
eo: Pozicio :: RA : %1 Dec : %2

en: Date :: %1
eo: Dato :: %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, centrePushButton)
en: Slew map to object
eo: Turni mapon al objekto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: New supernova(e) discovered
eo: Nova supernova(e) malkovrita

en: Loading satellites
eo: Ŝargante satelitojn

en: Update TLEs...
eo: Ĝisdatigi TLE-ojn...

en: Update %1 satellites
eo: Ĝisdatigi %1 satelitojn

[ctx: @title:window]
en: Satellite Orbital Elements Update
eo: Ĝisdatigo pri Satelit-Orbitaj Elementoj

en: Failed to load the DSO database.
eo: Malsukcesis ŝargi la datumbazon de DSO.

en: Do you want to start over with an empty database?
    This will move the current DSO database "%1"
    to "%2"
eo: Ĉu vi volas rekomenci kun malplena datumbazo?
    Ĉi tio movos la nunan DSO-datumbazon "%1"
    to "%2"

en: Loading solar system
eo: Ŝargante sunsistemon

en: Loading stars
eo: Ŝargante stelojn

en: Please wait while re-indexing stars...
eo: Bonvolu atendi dum reindeksado de steloj...

en: Supernovae Update
eo: Ĝisdatigo de Supernovaoj

en: Downloading Supernovae updates...
eo: Elŝutante ĝisdatigojn de Supernovae...

en: Error downloading supernova data: %1
eo: Eraro dum elŝuto de supernovaj datumoj: %1

en: Requested Position Below Horizon
eo: Petita Pozicio Sub Horizonto

en: The requested position is below the horizon.
    Would you like to go there anyway?
eo: La petita pozicio estas sub la horizonto.
    Ĉu vi tamen ŝatus iri tien?

en: Go Anyway
eo: Iri Ĉiuokaze

en: Keep Position
eo: Konservi Pozicion

en: Digitized Sky Survey image provided by the Space Telescope Science Institute [free for non-commercial use].
eo: Ciferecigita Sky Survey-bildo disponigita de la Kosmoteleskopa Scienca Instituto [senpaga por nekomerca uzo].

[ctx: Equatorial & Horizontal Coordinates]
en: JNow:	%1	%2
    J2000:	%3	%4
    AzAlt:	%5	%6
eo: JNun:	%1	%2
    J2000:	%3	%4
    AzAlt:	%5	%6

en: Sloan Digital Sky Survey image provided by the Astrophysical Research Consortium [free for non-commercial use].
eo: Sloan Digital Sky Survey-bildo provizita de la Astrophysical Research Consortium [senpaga por nekomerca uzo].

en: Angular distance: %1
eo: Angula distanco: %1

en: ; Physical distance: %1 pc
eo: ; Fizika distanco: %1 pc

en: Star Hopper: Choose a field-of-view
eo: Star Hopper: Elektu vidkampon

en: FOV to use for star hopping:
eo: FOV por uzi por stelsaltado:

en: Star Hopper: Enter field-of-view to use
eo: Star Hopper: Enigu vidkampon por uzi

en: FOV to use for star hopping (in arcminutes):
eo: FOV por uzi por stelsaltado (en arkminutoj):

en: No object selected.
eo: Neniu objekto elektita.

en: Object Details
eo: Objektdetaloj

[ctx: Jupiter's moon Ganymede]
en: Ganymede
eo: Ganimedo

[ctx: Jupiter's moon Callisto]
en: Callisto
eo: Kalisto

en: Earth Shadow
eo: Tera Ombro

[ctx: moon phase, 100 percent illuminated]
en: Full moon
eo: Plenluno

[ctx: moon phase, 0 percent illuminated]
en: New moon
eo: Nova luno

[ctx: moon phase, half-illuminated and growing]
en: First quarter
eo: Unua kvarono

[ctx: moon phase, half-illuminated and shrinking]
en: Third quarter
eo: Tria kvarono

[ctx: moon phase between new moon and 1st quarter]
en: Waxing crescent
eo: Vaksiĝanta lunarko

[ctx: moon phase between 1st quarter and full moon]
en: Waxing gibbous
eo: Vaksanta giba

[ctx: moon phase between full moon and 3rd quarter]
en: Waning gibbous
eo: Malkreskanta giba

[ctx: moon phase between 3rd quarter and new moon]
en: Waning crescent
eo: Malkreskanta duonluno

en: unknown
eo: nekonata

en: Success
eo: Sukceso

en: Eccentricity >= 1.0 or < -0.001
eo: Ekscentreco >= 1,0 aŭ < -0,001

en: Mean motion less than 0.0
eo: Meza moviĝo malpli ol 0,0

en: Semi-latus rectum < 0.0
eo: Semi-latus rectum < 0,0

en: Satellite has decayed
eo: Satelito kadukiĝis

en: Unknown error
eo: Nekonata eraro

en: Star
eo: Stelo

en: Catalog Star
eo: Katalogo Stelo

en: Planet
eo: Planedo

en: Comet
eo: Kometo

en: Asteroid
eo: Asteroido

en: Constellation
eo: Konstelacio

en: Galaxy Cluster
eo: Galaksia Areto

en: Satellite
eo: Satelito

en: Radio Source
eo: Radio Fonto

en: Multiple Star
eo: Multobla Stelo

en: Unknown Type
eo: Nekonata Tipo

en: Open Clr
eo: Malfermi Clr

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, GlobularClusterCB)
en: Globular
eo: Globoforma

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, NebulaCB)
en: Nebula
eo: Nebulozo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, PlanetaryCB)
en: Planetary
eo: Planeda

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, SupernovaRemnantCB)
en: Remnant
eo: Restaĵo

en: Galaxy Clr
eo: Galaksia Clr

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, DarkNebulaCB)
en: Dark Neb
eo: Malhela Neb

en: Show HST Image
eo: Montri HST-bildon

en: %1: Hubble Space Telescope, operated by STScI for NASA [public domain]
eo: %1: Kosmoteleskopo Hubble, funkciigita de STScI por NASA [publika posedaĵo]

en: Show Spitzer Image
eo: Montri Spitzer-Bildon

en: %1: Spitzer Space Telescope, courtesy NASA/JPL-Caltech [public domain]
eo: %1: Kosmoteleskopo Spitzer, ĝentileco de NASA/JPL-Caltech [publika posedaĵo]

en: Show SEDS Image
eo: Montri SEDS-bildon

en: %1: SEDS, http://www.seds.org [free for non-commercial use]
eo: %1: SEDS, http://www.seds.org [senpaga por nekomerca uzo]

en: Show KPNO AOP Image
eo: Montri KPNO AOP-bildon

en: %1: Advanced Observing Program at Kitt Peak National Observatory [free for non-commercial use; no physical reproductions]
eo: %1: Altnivela Observada Programo ĉe la Nacia Observatorio de Kitt Peak [senpaga por nekomerca uzo; neniuj fizikaj reproduktaĵoj]

en: Show NOAO Image
eo: Montri NOAO-bildon

en: %1: National Optical Astronomy Observatories and AURA [free for non-commercial use]
eo: %1: Naciaj Optikaj Astronomiaj Observatorioj kaj AURA [senpaga por nekomerca uzo]

en: %1: Very Large Telescope, operated by the European Southern Observatory [free for non-commercial use; no reproductions]
eo: %1: Tre Granda Teleskopo, funkciigita de la Eŭropa Suda Observatorio [senpaga por nekomerca uzo; neniuj reproduktaĵoj]

en: Show
eo: Montri

en: lat and LST parameters should only be used in KSPlanetBase objects.
eo: lat kaj LST-parametroj devas esti uzataj nur en objektoj de KSPlanetBase.

en: alpha
eo: alfa

en: epsilon
eo: epsilono

en: mu
eo: muo

en: nu
eo: nuo

en: xi
eo: ksio

en: omicron
eo: omikrono

en: pi
eo: pio

en: rho
eo: roto

en: psi
eo: psio

en: Failed to load terrain. Set terrain file in Settings.
eo: Malsukcesis ŝargi terenon. Metu terendosieron en Agordoj.

en: Failed to load terrain image (%1). Set terrain file in Settings.
eo: Malsukcesis ŝargi terenbildon (%1). Metu terendosieron en Agordoj.

en: Error parsing TimeZoneRule, setting to empty rule.
eo: Eraro dum analizo de TimeZoneRule, agordante al malplena regulo.

en: Could not parse %1 as a valid month code.
eo: Ne eblis analizi %1 kiel validan monatan kodon.

en: Could not parse %1 as a valid day code.
eo: Ne eblis analizi %1 kiel valida taga kodo.

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>You can locate objects in the sky by their name.
    			Use Ctrl+F, the "Pointing->Find Object" menu item, or the "Find Object"
    			Toolbar button.
    		</p>
eo: 		<p>Vi povas lokalizi objektojn en la ĉielo laŭ ilia nomo.
    			Uzu Ctrl+F, la menueron "Indikado->Trovi Objekton" aŭ la "Trovi Objekton"
    			Butono ilobreto.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>To change your Geographic Location,
    			use Ctrl+G, the "Settings->Geographic..." menu item,
    			or the "globe" Toolbar button.
    		</p>
eo: 		<p>Por ŝanĝi vian Geografian Lokon,
    			uzu Ctrl+G, la menueron "Agordoj->Geografia...",
    			or la "globo" Ilobretbutono.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>You can Track an object, so it will always be centered
    			in the display.<br/>
    			Use Ctrl+T, the "Pointing->Engage Tracking" menu item, or the "lock"
    			Toolbar button. You can also simply center the object by
    			double-clicking on it or selecting "Center and Track" from the
    			object's popup menu.
    		</p>
eo: 		<p>Vi povas spuri objekton, do ĝi ĉiam estos centrita
    			en la ekrano.<br/>
    			Uzu Ctrl+T, la "Pentrado ->Engaĝi Spuradon" menueron, aŭ la butonon "ŝlosi"
    			Ilobreto. Vi ankaŭ povas simple centri la objekton per
    			duoble alklakante ĝin aŭ elektante "Centri kaj Spuri" el la ŝprucmenuo de
    			objekto.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The KStars Handbook includes the AstroInfo Project, a series
    			of informative articles about Astronomy.
    		</p>
eo: 		<p>La Manlibro de KStars inkluzivas la AstroInfo-Projekton, serion
    			o de informaj artikoloj pri Astronomio.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>There are three on-screen "Info Boxes" which show data related to the
    			time/date, your geographic location, and the current central position on the
    			sky (the focus).  You can drag these boxes with the mouse, and "shade" them
    			by double-clicking them to show more (or less) information.  You can hide
    			them altogether in the Settings->Info Boxes menu.
    		</p>
eo: 		<p>Estas tri surekranaj "Informkestoj" kiuj montras datumojn rilate al la
    			tempo/dato, via geografia loko kaj la nuna centra pozicio sur la
    			ĉielo (la fokuso). Vi povas treni ĉi tiujn skatolojn per la muso, kaj "ombrigi" ilin
    			duoble alklakante ilin por montri pli (aŭ malpli) informojn. Vi povas kaŝi
    			ilin tute en la menuo Agordoj->Informkestoj.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>KStars has a full-screen mode; you can toggle this mode using the
    			"fullscreen" toolbar button, or by pressing Ctrl+Shift+F.
    		</p>
eo: 		<p>KStars havas plenekranan reĝimon; vi povas ŝanĝi ĉi tiun reĝimon per la ilobretobutono
    			"plenekrana", aŭ premante Ctrl+Shift+F.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>Help us improve the KStars project! Visit our website at https://edu.kde.org/kstars and join our mailing list at kstars-devel@kde.org to learn more. We welcome you to help us with bug reports, contributions of astronomy know-how and knowledge, code contributions, translations and many more kinds of contributions!
    		</p>
eo: 		<p>Helpu nin plibonigi la projekton KStars! Vizitu nian retejon ĉe https://edu.kde.org/kstars kaj aliĝu al nia dissendolisto ĉe kstars-devel@kde.org por lerni pli. Ni bonvenigas vin helpi nin kun raportoj pri eraroj, kontribuoj de astronomia scipovo kaj scio, kodaj kontribuoj, tradukoj kaj multaj pliaj specoj de kontribuoj!
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The N,S,E,W keys will point the display at the North,
    			South, East and West points on the Horizon.  The Z key will point the
    			display at the Zenith.
    		</p>
eo: 		<p>La klavoj N,S,E,W orientos la vidigon al la Norda,
    			Suda, Orienta kaj Okcidenta punktoj sur la Horizonto. La Z-klavo montros la
    			montron al la Zenito.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The 0-9 keys will center the display on one of the major solar system
    			bodies.  0 centers on the Sun, 3 centers on the Moon; the rest are the eight
    			planets, in order of their distance from the Sun.
    		</p>
eo: 		<p>La 0-9 klavoj centros la ekranon sur unu el la ĉefaj sunsistemoj
    			korpoj. 0 centroj sur la Suno, 3 centroj sur la Luno; la ceteraj estas la ok
    			planedoj, en ordo de ilia distanco de la Suno.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>Click and Drag with the mouse to slew the skymap to a new position on
    			the sky.
    		</p>
eo: 		<p>Alklaku kaj trenu per la muso por movi la ĉielmapon al nova pozicio sur
    			la ĉielo.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>Double-click with the mouse to center the display on the location
    			of the mouse cursor.  If you double-click on an object, KStars will
    			automatically begin tracking it.
    		</p>
eo: 		<p>Duoble alklaku per la muso por centri la ekranon sur la loko
    			ode la muskursoro. Se vi duoble alklakas objekton, KStars
    			aŭtomate komencos spuri ĝin.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The status bar displays the current sky coordinates of the mouse cursor,
    			in both Equatorial and Horizontal coordinate systems.
    		</p>
eo: 		<p>La statusbreto montras la nunajn ĉielkoordinatojn de la muskursoro,
    			en ambaŭ Ekvatora kaj Horizontala koordinatsistemoj.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The display can be zoomed in or out by spinning your mouse's scroll wheel,
    			or by dragging the mouse up or down with the middle mouse button pressed.  You
    			can also use the +/- keys, or the "Zoom In"/"Zoom Out" items in the toolbar and
    			in the View menu.  The Zoom Level can be set manually using the "Zoom to Angular
    			Size" item in the View menu (Shift+Ctrl+Z), and you can set it graphically by
    			holding down the Ctrl button while dragging the mouse to define a rectangle for
    			the new window boundaries.
    		</p>
eo: 		<p>La ekrano povas esti zomita en aŭ malproksimiginte la rulradon de via muso,
    			or trenante la muson supren aŭ malsupren kun la meza musbutono premita. Vi
    			povas ankaŭ uzi la +/- klavojn, aŭ la erojn "Zomgrandi"/"Malgrandigi" en la ilobreto kaj
    			en la Vidi-menuon. La Zomo-Nivelo povas esti agordita mane uzante la eron "Zomi al angula
    			Dimensio" en la Vida menuo (Shift+Ctrl+Z), kaj vi povas agordi ĝin grafike per
    			premante la Ctrl-butonon dum trenante la muson por difini ortangulon por
    			la novaj fenestraj limoj.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>You can manually set the coordinates of the central Focus point.
    			Press Ctrl+M, or use the "Pointing->Set Coordinates Manually..." menu item, and enter
    			the desired coordinates in the popup window.
    		</p>
eo: 		<p>Vi povas mane agordi la koordinatojn de la centra Fokuspunkto.
    			Premu Ctrl+M, aŭ uzu la menueron "Punktado->Agordu Koordinatojn Mane...", kaj enigu
    			la deziratajn koordinatojn en la ŝprucfenestro.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>To switch between Equatorial and Horizontal coordinate
    			systems, use the "View->Coordinates" menu item, or press the spacebar.
    		</p>
eo: 		<p>Por ŝanĝi inter Ekvatora kaj Horizontala koordinato
    			sistemoj, uzu la menueron "Vidi->Koordinatoj" aŭ premu la spacbreton.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>To set the Time and Date, type Ctrl+S, use the "Time->Set Time" menu item,
    			or press the "time" toolbar button.  Note that dates in KStars can be very
    			remote; you can use any year between -50,000 and +50,000.
    		</p>
eo: 		<p>Por agordi la Tempon kaj Daton, tajpu Ctrl+S, uzu la menueron "Tempo->Agordu Tempo",
    			por premu la ilobreton butonon "tempo". . Notu, ke datoj en KStars povas esti tre
    			remalproksimaj; vi povas uzi ajnan jaron inter -50.000 kaj +50.000.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>You can use Ctrl+E or the "Time->Set Time to Now" menu item to synchronize
    			the simulation clock with your CPU clock.
    		</p>
eo: 		<p>Vi povas uzi Ctrl+E aŭ la menueron "Tempo->Agordu Tempo al Nun" por sinkronigi
    			la simulan horloĝon kun via CPU-horloĝo.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The Spin Box in the Toolbar allows you to adjust the time step
    			used by the KStars clock; setting it to "1.0 sec" provides "real time".
    			Note: negative values make time run backwards.
    		</p>
eo: 		<p>La Spinkesto en la Ilobreto permesas al vi alĝustigi la tempopaŝon
    			uzatan de la horloĝo de KStars; agordi ĝin al "1.0 sek" provizas "realan tempon".
    			Noto: negativaj valoroj faras tempon kuri malantaŭen.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>You can stop and start the clock with the "Play/Pause" button
    			in the Toolbar, or with the "Time->Stop Clock" menu item.
    		</p>
eo: 		<p>Vi povas haltigi kaj lanĉi la horloĝon per la butono "Ludi/Paŭzi"
    			en la Ilobreto, aŭ per la menuero "Tempo->Halti Horloĝon". 
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>You can advance the simulation clock forward or backward by a single
    			time step by pressing the "&gt;" or "&lt;" keys.
    		</p>
eo: 		<p>Vi povas antaŭenigi la simulan horloĝon je unu
    			tempa paŝo premante la "&gt;" aŭ "&lt;" klavojn.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>When you click your mouse in the map, the object in the sky nearest
    			the mouse cursor is identified in the status bar.
    		</p>
eo: 		<p>Kiam vi alklakas vian muson en la mapo, la objekto en la ĉielo plej proksima
    			la muskursoro estas identigita en la statusbreto.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>When you hold the mouse cursor still for a moment, the nearest object
    			will be identified by a temporary name label that automatically fades
    			out when you move the mouse again.
    		</p>
eo: 		<p>Kiam vi tenas la muskursoron senmove dum momento, la plej proksima objekto
    			estos identigita per provizora nometikedo kiu aŭtomate paliĝas
    			out kiam vi movas la muson denove.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>Right-click with the mouse to open a popup menu of detailed options
    			for a particular object, including links to images and information on
    			the Internet.
    		</p>
eo: 		<p>Dekstre alklaku per la muso por malfermi ŝprucmenuon de detalaj opcioj
    			por aparta objekto, inkluzive de ligiloj al bildoj kaj informoj en
    			Interreto. 
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The deep-sky objects with a special color (the default is Red)
    			have extra URL links available in their popup menu.
    		</p>
eo: 		<p>La profundaĉielaj objektoj kun speciala koloro (la defaŭlta estas Ruĝa)
    			havas kromajn URL-ligilojn disponeblaj en sia ŝprucmenuo.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>By default, stars in KStars are displayed with realistic colors.
    			A star's color depends on its temperature; cooler stars are red,
    			while hotter stars are blue.
    		</p>
eo: 		<p>Defaŭlte, steloj en KStars estas montrataj kun realismaj koloroj.
    			La koloro de stelo dependas de ĝia temperaturo; pli malvarmaj steloj estas ruĝaj,
    			dum pli varmaj steloj estas bluaj.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>If you want the very latest orbital information for asteroids and
    			comets (including recently-discovered objects), check the "Download
    			Data" tool ("File->Download New Data" or Ctrl+D) frequently for updated
    			ephemerides.
    		</p>
eo: 		<p>Se vi volas la plej novajn orbitajn informojn pri asteroidoj kaj
    			kometoj (inkluzive de lastatempe malkovritaj objektoj), kontrolu la ilon "Elŝuti
    			Datumoj" ("Dosiero->Elŝutu Novajn Datumojn" aŭ Ctrl+D) ofte por ĝisdatigitaj
    			efemeridoj.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The Details window provides a large amount of information on any 
    			object in the sky, including coordinates, rise/set times, Internet 
    			links, and your own custom notes.  Access the Details window through 
    			the popup menu, or by clicking on an object and then pressing "D".
    		</p>
eo: 		<p>La Detalaj fenestro provizas grandan kvanton da informoj pri iu ajn 
    			objekto en la ĉielo, inkluzive de koordinatoj, altiĝo/agordaj tempoj, interretaj 
    			ligiloj, kaj via propraj propraj notoj. Aliru la Detalan fenestron per 
    			la ŝprucmenuo, aŭ alklakante objekton kaj poste premante "D".
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>You can attach a name label to any object in the sky.  Toggle the 
    			label in the popup menu, or by clicking on the object and then 
    			pressing "L".
    		</p>
eo: 		<p>Vi povas alfiksi nometikedon al iu ajn objekto en la ĉielo. Ŝanĝu la 
    			etikedon en la ŝprucmenuo, aŭ alklakante la objekton kaj poste 
    			premante "L".
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The KStars Astrocalculator (Ctrl+C) gives you direct access to many 
    			of the calculations that KStars does behind-the-scenes.
    		</p>
eo: 		<p>La KStars Astrokalkulilo (Ctrl+C) donas al vi rektan aliron al multaj 
    			al la kalkuloj kiujn KStars faras malantaŭ la kulisoj.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The AAVSO Light Curve Generator tool (Ctrl+V) connects to a server at the
    			American Association of Variable Star Observers, and constructs a
    			lightcurve for any of the 6000+ variable stars that they monitor
    			on a daily basis.
    		</p>
eo: 		<p>La ilo AAVSO Light Curve Generator (Ctrl+V) konektas al servilo ĉe la
    			Amerika Asocio de Varieblaj Stelaj Observantoj, kaj konstruas
    			lumkurbon por iu ajn el la 6000+ variaj steloj kiujn ili kontrolas
    			on ĉiutage.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The Altitude vs. Time tool (Ctrl+A) will plot altitude curves for any group
    			of objects that you select.  This is a great tool for planning
    			observing sessions.
    		</p>
eo: 		<p>La ilo Alteco kontraŭ Tempo (Ctrl+A) grafikos altkurbojn por iu grupo
    			o de objektoj kiujn vi elektas. Ĉi tio estas bonega ilo por plani
    			observseancojn.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>With the What's up Tonight? tool (Ctrl+U), you can tell at a glance what
    			objects will be visible from your location on a given night.
    		</p>
eo: 		<p>Kun la Kio okazas Ĉi-vespere? ilo (Ctrl+U), vi povas vidi tuj, kio
    			objektoj estos videblaj de via loko en difinita nokto.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>KStars has a powerful Observation Planner tool
    			  (Ctrl + L). The planner helps you maintain a
    			  wish list of objects that you would like to
    			  observe, and then select some of these
    			  objects to plan out an observing
    			  session. The planner can then assign
    			  observing times, and present the objects in
    			  time order for easy observing workflow on
    			  the field.
    		</p>
eo: 		<p>KStars havas potencan ilon por Observplanilo
    			 (Ctrl + L). La planisto helpas vin konservi
    			-dezirliston de objektoj kiujn vi ŝatus
    			 observi, kaj poste elekti iujn el ĉi tiuj
    			 objektoj por elplani observan seancon.
    			 La planisto tiam povas asigni tempojn de
    			 observado, kaj prezenti la objektojn en
    			 tempordo por facila observado de laborfluo en
    			 la kampo.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>KStars has a powerful astrophotography suite called Ekos! Ekos lets you control your astrophotography equipment through INDI, perform auto-focus etc, and set up automatic capture sequences.
    		</p>
eo: 		<p>KStars havas potencan astrofotografian suiteon nomitan Ekos! Ekos ebligas vin kontroli vian astrofotografian ekipaĵon per INDI, fari aŭtomatan fokuson ktp, kaj agordi aŭtomatajn kaptajn sekvencojn.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The ScriptBuilder tool allows you to construct complex D-Bus
    			scripts using a simple GUI.  The scripts can be played back later
    			from the command line, or from within KStars.
    		</p>
eo: 		<p>La ilo ScriptBuilder permesas al vi konstrui kompleksajn D-Bus
    			skriptojn uzante simplan GUI. La skriptoj povas esti reluditaj poste
    			de la komandlinio, aŭ de ene de KStars.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The Solar System Viewer tool (Ctrl+Y) shows an overhead view of the solar
    			system, showing the positions of the major planets for the current
    			simulation date.
    		</p>
eo: 		<p>La ilo Sun System Viewer (Ctrl+Y) montras superan vidon de la suna
    			sistemo, montrante la poziciojn de la ĉefaj planedoj por la nuna
    			simula dato.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The Jupiter Moons tool (Ctrl+J) shows the relative positions of Jupiter's
    			four largest moons (Io, Europa, Ganymede and Callisto), as seen from
    			Earth, and as a function of time.
    		</p>
eo: 		<p>La ilo Jupitera Lunoj (Ctrl+J) montras la relativajn poziciojn de la
    			kvar plej grandaj lunoj de Jupitero (Ioo, Eŭropo, Ganimedo kaj Kalisto), kiel vidite de
    			Tero, kaj kiel funkcio de tempo.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>You can export the sky image to a file using the "Save Sky Image"
    			item in the File menu, or by pressing Ctrl+I.  In addition, you can
    			run KStars from a command prompt with the "--dump" argument to save a
    			sky image to disk without even opening the program window.  This can
    			be used to generate dynamic wallpaper for your KDE desktop.
    		</p>
eo: 		<p>Vi povas eksporti la ĉielbildon al dosiero uzante la "Konservi Ĉielbildon"
    			iter en la Dosiero-menuo, aŭ premante Ctrl+I. Krome, vi povas
    			ranĉi KStars el komandpromeso kun la argumento "--dump" por konservi
    			sky-bildon al disko sen eĉ malfermi la programfenestron. Ĉi tio povas
    			 esti uzata por generi dinamikan tapeton por via KDE-labortablo.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>To add your own custom Object Catalogs, select "Import Catalog..." or 
    			"Create Catalog..." from the Catalogs page in the KStars Configuration window.
    			See the Handbook for instructions on formatting your catalog file.
    		</p>
eo: 		<p>Por aldoni viajn propre adaptitajn Objektokatalogojn, elektu "Importi Katalogon..." aŭ 
    			"Krei Katalogon..." el la paĝo Katalogoj en la KStars Agorda fenestro.
    			Vidu la Manlibron por instrukcioj pri formatado de via kataloga dosiero.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>By default, KStars ships with the NGC and IC deep-sky object catalogs. You can download many more catalogs from the File->Download New Data option. You can also make your own custom catalogs and add them.
    		</p>
eo: 		<p>Defaŭlte, KStars sendas kun la katalogoj de objektoj de profunda ĉielo NGC kaj IC. Vi povas elŝuti multajn pliajn katalogojn de la elekteblo Dosiero->Elŝuti Novajn Datumojn. Vi ankaŭ povas fari viajn proprajn proprajn katalogojn kaj aldoni ilin.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>By default, KStars ships with a catalog of stars up to about magnitude 8. You can download additional star catalogs (Tycho-2 and USNO NOMAD) to show up to 100 million stars down to about magnitude 16 using the File->Download New Data option.
    		</p>
eo: 		<p>Defaŭlte, KStars sendas katalogon de steloj ĝis proksimume magnitudo 8. Vi povas elŝuti pliajn stelkatalogojn (Tycho-2 kaj USNO NOMAD) por montri ĝis 100 milionojn da steloj ĝis proksimume magnitudo 16 uzante la elekteblo Dosiero->Elŝutu Novajn Datumojn.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>To add your own custom image/information URLs to
    			any object, select "Add Link..." from the object's popup menu.
    		</p>
eo: 		<p>Por aldoni viajn proprajn proprajn bildojn/informajn URL-ojn al
    			iun objekton, elektu "Aldoni ligilon..." el la ŝprucmenuo de la objekto.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>You can adjust dozens of display options by clicking the
    			"configure" Toolbar button, or selecting the "Settings->Configure KStars..."
    			menu item.
    		</p>
eo: 		<p>Vi povas alĝustigi dekojn da montraj elektebloj alklakante la butonon
    			"agordi" Ilobreton, aŭ elektante la "Agordoj->Agordu KStars..."
    			menuero.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The on-screen Info Boxes can be hidden or shown using the
    			"Settings->Info Boxes" menu.
    		</p>
eo: 		<p>La surekranaj Informkestoj povas esti kaŝitaj aŭ montritaj per la menuo
    			"Agordoj->Informkestoj".
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The Toolbars can be hidden or shown using the "Settings->Toolbars" menu.
    		</p>
eo: 		<p>La Ilobretoj povas esti kaŝitaj aŭ montritaj per la menuo "Agordoj->Ilbretoj".
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>You can hide either the Ra/Dec or Az/Alt coordinate fields in the statusbar,
    			or hide the statusbar completely, using the Settings->Statusbar menu.
    		</p>
eo: 		<p>Vi povas kaŝi aŭ la Koordinatajn kampojn Ra/Dec aŭ Az/Alt en la statobreto,
    			por tute kaŝi la statusbreton, uzante la menuon Agordoj->Statusbreto.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>You can easily switch between predefined color schemes by selecting
    			the scheme from the "Settings->Color Schemes" menu.
    		</p>
eo: 		<p>Vi povas facile ŝanĝi inter antaŭdifinitaj kolorskemoj elektante
    			la skemon el la menuo "Agordoj->Kolorskemoj".
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>You can define your own Geographic Locations.  Fill in the
    			required fields in the "Set Geographic Location" Dialog and then press the
    			"Add City to List" button. Your Locations will be available in all
    			future sessions.
    		</p>
eo: 		<p>Vi povas difini viajn proprajn Geografiajn Lokojn. Plenigu la
    			postulatajn kampojn en la Dialogo "Agordu Geografian Lokon" kaj poste premu la butonon
    			"Aldoni Urbon al Listo". Viaj Lokoj estos disponeblaj en ĉiuj
    			estontaj seancoj.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>You can define your own Color Schemes.  Adjust the colors
    			in the Configuration Window's "Colors" Tab, and then press the "Save
    			Current Colors" button. Your Color Scheme will appear in the list in
    			all future sessions.
    		</p>
eo: 		<p>Vi povas difini viajn proprajn Kolorskemojn. Alĝustigu la kolorojn
    			en la langeto "Koloroj" de la Agorda Fenestro, kaj poste premu la butonon "Konservi
    			Nuntempajn Kolorojn". Via Kolorskemo aperos en la listo en
    			altaj estontaj seancoj.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>You can construct your own field-of-view (FOV) symbols, using the
    			FOV Editor from the Settings->FOV Symbols menu.  You can set the angular size, the
    			shape, and the color of your new symbols.
    		</p>
eo: 		<p>Vi povas konstrui viajn proprajn simbolojn de vidkampo (FOV), uzante la
    			FOV-Redaktilon el la menuo Agordoj->FOV-Simboloj. Vi povas agordi la angulan grandecon, la
    			formon kaj la koloron de viaj novaj simboloj.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>If you use a camera to capture images, you can create a field-of-view (FOV) symbol that matches your camera sensor's size. You can then adjust the orientation of the FOV symbol to match the orientation of your camera, to see what fits into your imaging field. The FOV Editor may be accessed from the Settings->FOV Symbols menu.
    		</p>
eo: 		<p>Se vi uzas fotilon por kapti bildojn, vi povas krei simbolon de vidkampo (FOV) kiu kongruas kun la grandeco de via fotilsensilo. Vi povas tiam ĝustigi la orientiĝon de la FOV-simbolo por kongrui kun la orientiĝo de via fotilo, por vidi kio konvenas al via bildiga kampo. La FOV-Redaktilo estas alirebla el la menuo Agordoj->FOV-Simboloj.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The Advanced tab of the KStars Configuration window allows you to fine-tune
    			the behavior of KStars. You can specify whether to correct for atmospheric
    			refraction, and whether to use animated slewing. You can also specify which
    			objects are hidden while the display is in motion.
    		</p>
eo: 		<p>La Altnivela langeto de la fenestro de KStars Agordo permesas vin agordi
    			la konduton de KStars. Vi povas specifi ĉu korekti por atmosfera
    			refrakcio, kaj ĉu uzi viglan svingadon. Vi ankaŭ povas specifi kiuj
    			objektoj estas kaŝitaj dum la ekrano moviĝas.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>KStars displays up to 100 million stars, more than 13,000 deep-sky objects, the 88 constellations,
    			all planets, the Sun, the Moon, thousands of comets and asteroids, and the
    			Milky Way.
    		</p>
eo: 		<p>KStars montras ĝis 100 milionojn da steloj, pli ol 13 000 profundĉielajn objektojn, la 88 konstelaciojn,
    			altajn planedojn, la Sunon, la Lunon, milojn da kometoj kaj asteroidoj, kaj la
    			Lakta Vojo.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The line in the sky that the Sun and all the Planets seem to follow
    			is called the Ecliptic.
    		</p>
eo: 		<p>La linio en la ĉielo kiun la Suno kaj ĉiuj Planedoj ŝajnas sekvi
    			estas nomata Ekliptiko.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>Object positions in KStars include the effects of precession, nutation,
    			aberration, atmospheric refraction, and light travel time (for planets).
    		</p>
eo: 		<p>Objektopozicioj en KStars inkluzivas la efikojn de precesio, nutacio,
    			aberacio, atmosfera refrakto kaj malpeza vojaĝdaŭro (por planedoj).
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>You can simulate the famous experimental test of general relativity in KStars -- KStars can calculate the bending of star-light around the sun. Simply center on the sun, zoom in the sky map and toggle the corrections by pressing 'r' on the keyboard.
    		</p>
eo: 		<p>Vi povas simuli la faman eksperimentan teston de ĝenerala relativeco en KStars -- KStars povas kalkuli la fleksadon de stellumo ĉirkaŭ la suno. Simple centriĝu sur la suno, zomu en la ĉielmapon kaj ŝanĝu la korektojn premante 'r' sur la klavaro.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The nearest star to the Sun is Rigel Kentaurus (alpha Centauri).
    			The brightest star in the night sky is Sirius (alpha Canis Majoris).
    		</p>
eo: 		<p>La plej proksima stelo al la Suno estas Rigel Kentaurus (alfa Centaŭro).
    			La plej hela stelo en la nokta ĉielo estas Siriuso (alfa Canis Majoris).
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The large group of galaxies between Leo, Virgo and Coma Berenices
    			is called the Virgo Cluster of Galaxies.
    		</p>
eo: 		<p>La granda grupo de galaksioj inter Leono, Virgo kaj Komo Berenices
    			is nomata Virga Areto de Galaksioj.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The large group of clusters and nebulae near the south celestial pole
    			are objects in the Large Magellanic Cloud, which is a dwarf galaxy in
    			orbit around the Milky Way.
    		</p>
eo: 		<p>La granda grupo de aretoj kaj nebulozoj proksime de la suda ĉiela poluso
    			are objektoj en la Granda Magelana Nubo, kiu estas nana galaksio en
    			orbito ĉirkaŭ la Lakta Vojo.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The Messier Catalog is a list of 110 of the brightest non-stellar objects
    			in the sky.  It includes such famous objects as the Orion Nebula (M 42), the
    			Andromeda Galaxy (M 31), and the Pleiades (M 45).
    		</p>
eo: 		<p>La Messier Katalogo estas listo de 110 el la plej helaj ne-stelaj objektoj
    			en la ĉielo. Ĝi inkludas tiajn famajn objektojn kiel la Orion-Nebulozo (M 42), la
    			Andromeda Galaksio (M 31), kaj la Plejadoj (M 45).
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>Every now and then, planets seem to stop, and temporarily change their direction of motion across the night sky. This is called retrograde motion. You can simulate it in KStars by attaching a trail to an outer planet and letting the simulation clock step quickly (at 1 sid day or so).
    		</p>
eo: 		<p>De tempo al tempo, planedoj ŝajnas halti, kaj provizore ŝanĝas sian direkton de moviĝo trans la nokta ĉielo. Tio estas nomita retroira moviĝo. Vi povas simuli ĝin en KStars alkroĉante spuron al ekstera planedo kaj lasante la simulan horloĝon paŝi rapide (post 1 sidtago aŭ tiel).
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>From a dark, country-side location, the Andromeda Galaxy (M 31) is visible to the naked eye! The galaxy lies about 2.2 million light years away from us, and yet it has an apparent size of 3 degrees, 6 times the apparent size of the full moon!
    		</p>
eo: 		<p>El malluma, kampara loko, la Andromeda Galaksio (M 31) estas videbla per la nuda okulo! La galaksio situas ĉirkaŭ 2,2 milionoj da lumjaroj for de ni, kaj tamen ĝi havas ŝajnan grandecon de 3 gradoj, 6 fojojn la ŝajna grandeco de la plenluno!
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>Apparent sizes of deep-sky objects and planets are measured in arcminutes. An arc-minute is 1/60 of a degree. Stars have even smaller apparent sizes, which are measured in milli-arc-seconds (1/3600000 of a degree)!
    		</p>
eo: 		<p>Ŝajnaj grandecoj de profundaĉielaj objektoj kaj planedoj estas mezuritaj en arkminutoj. Arkminuto estas 1/60 de grado. Steloj havas eĉ pli malgrandajn ŝajnajn grandecojn, kiuj estas mezuritaj en mili-arkaj sekundoj (1/3600000 de grado)!
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>Distance to the more nearby stars may be measured using "Parallax". The idea is explained in the Astro Info project. KStars shows the distances to many stars in the Details dialog. To access this information, simply right click on the star, and choose "Details" in the popup-menu.
    		</p>
eo: 		<p>Distanco al la pli proksimaj steloj povas esti mezurita per "Paralakso". La ideo estas klarigita en la projekto Astro Info. KStars montras la distancojn al multaj steloj en la dialogo Detaloj. Por aliri ĉi tiujn informojn, simple dekstre alklaku la stelon, kaj elektu "Detaloj" en la ŝprucmenuo.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The Hubble Space Telescope images are usually in false-color. The colors are chosen to indicate the presence of the elements Hydrogen, Oxygen, and Sulfur. For real-color images, try the other image options.
    		</p>
eo: 		<p>La bildoj de la Kosmoteleskopo Hubble estas kutime en falsaj koloroj. La koloroj estas elektitaj por indiki la ĉeeston de la elementoj Hidrogeno, Oksigeno kaj Sulfuro. Por realkoloraj bildoj, provu la aliajn bildajn elekteblojn.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The Digitized Sky Survey (DSS) has digitized images from photographs of every region of the sky, made with the Oschin Schmidt telescope at Mt. Palomar, and the UK Schmidt Telescope. The DSS image of almost any region of the sky can be accessed from KStars by right-clicking on the sky map and selection "Show DSS Image".
    		</p>
eo: 		<p>La Digitized Sky Survey (DSS) ciferecigis bildojn de fotoj de ĉiu regiono de la ĉielo, faritaj per la Oschin Schmidt-teleskopo ĉe Monto Palomar, kaj la UK Schmidt Telescope. La DSS-bildo de preskaŭ ajna regiono de la ĉielo estas alirebla de KStars per dekstra klako sur la ĉielmapo kaj elekto "Montri DSS-bildon".
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>Edwin Hubble made the first measurements that showed that the distant galaxies are receding at very fast speeds from us. This was early evidence for the expansion of the universe. Learn more at the AstroInfo project in the KStars Handbook (Help->KStars Handbook).
    		</p>
eo: 		<p>Edwin Hubble faris la unuajn mezuradojn, kiuj montris, ke la foraj galaksioj retiriĝas tre rapide de ni. Tio estis frua indico por la vastiĝo de la universo. Lernu pli ĉe la projekto AstroInfo en la Manlibro de KStars (Helpo->Manlibro de KStars).
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The best way to observe a faint object in the night-sky is to not look straight at it but look in the region around it! This technique, called "averted vision", works because of the way the rod cells, which are sensitive to dim light, are placed on the retina in our eyes.
    		</p>
eo: 		<p>La plej bona maniero observi malfortan objekton en la nokta ĉielo estas ne rekte rigardi ĝin sed rigardi en la regiono ĉirkaŭ ĝi! Tiu ĉi tekniko, nomata "deturnita vizio", funkcias pro la maniero kiel la bastonĉeloj, kiuj estas sentemaj al malforta lumo, estas metitaj sur la retinon en niaj okuloj.
    		</p>

[ctx: @title:window]
en: Altitude vs. Time
eo: Alteco kontraŭ Tempo

en: Local Sidereal Time
eo: Loka Sidera Tempo

en: Local Time
eo: Loka Tempo

en: &Print...
eo: &Presi...

en: Print the Altitude vs. time plot
eo: Presu la altitudon kontraŭ tempo-diagramo

en: <table><tr><th colspan="2">%1</th></tr><tr><td>LST:   </td><td>%3</td></tr><tr><td>LT:   </td><td>%2</td></tr><tr><td>Altitude:   </td><td>%4</td></tr></table>
eo: <table><tr><th colspan="2">%1</th></tr><tr><td>LST:   </td><td>%3</td></tr><tr><td>LT: </td><td>%2</td></tr><tr><td>Alteco:   </td><td>%4</td></tr></table>

[ctx: @title:window]
en: Print elevation vs time plot
eo: Presi altecon kontraŭ tempo-diagramo

en: Elevation vs. Time Plot
eo: Alteco kontraŭ Tempo-Diagramo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, nameBox)
en: Name of plotted object
eo: Nomo de grafika objekto

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, nameBox)
en: There are two ways to use this field:  
    
    1. Simply type the name of a known object and press the "Plot" button (or press Enter).  The object's Altitude vs. Time curve will be added to the plot, and its coordinates will be displayed below.
    
    2. Type a name label for a custom object.  You will also need to specify the RA and Dec coordinates of the object, and then press the "Plot" button to add its curve to the plot.
eo: Estas du manieroj uzi ĉi tiun kampon: 
    
    1. Simple tajpu la nomon de konata objekto kaj premu la butonon "Plotu" (aŭ premu Enter). La kurbo Alteco kontraŭ Tempo de la objekto estos aldonita al la grafikaĵo, kaj ĝiaj koordinatoj estos montritaj sube.
    
    2. Tajpu nometikedon por propra objekto. Vi ankaŭ devos specifi la koordinatojn RA kaj Dec de la objekto, kaj poste premu la butonon "Plotu" por aldoni ĝian kurbon al la grafikaĵo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, browseButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, Obj1FindButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, FindButton)
en: Find Object...
eo: Trovi Objekton...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: Plot
eo: Diagramo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearFieldsButton)
en: Clear Fields
eo: Forviŝi kampojn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearListB)
en: Clear List
eo: Forviŝi liston

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Equinox:
eo: Ekvinokso:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, timeLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LocalTimeLabel)
en: Local time:
eo: Loka horo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, computeButton)
en:     Compute
eo:    Komputi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, altitudeLabel)
en: Altitude:
eo: Altitudo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, riseButton)
en: Object Rise
eo: Objekto Pliiĝo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, setButton)
en: Object Set
eo: Objekto Aro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, transitButton)
en: Transit
eo: Transiro

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab2)
en: Date && Location
eo: Dato && Loko

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cityButton)
en: Choose City...
eo: Elekti Urbon...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, updateButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, Update)
en: Update
eo: Ĝisdatigo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, OptionName)
en: List of adjustable options
eo: Listo de alĝustigeblaj elektebloj

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, OptionName)
en: Select an option from this list to set its value.  You may also select the option using an organized Tree List using the "Browse Tree..." button.
eo: Elektu opcion el ĉi tiu listo por agordi ĝian valoron. Vi ankaŭ povas elekti la opcion per fakorganizita Arba Listo per la butono "Frumu Arbon...".

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Value:
eo: Valoro:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, TreeButton)
en: Show Tree View of options
eo: Montri Arban Vidon de elektebloj

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, TreeButton)
en: Press this button to select a View Option from a Tree list, in which they are grouped by subject.  Also shown are a short description of each option, and the data type of the option's value (string, integer, float or boolean).
eo: Premu ĉi tiun butonon por elekti Vidan Opcion el Arba listo, en kiu ili estas grupigitaj laŭ temo. Ankaŭ montriĝas mallonga priskribo de ĉiu opcio, kaj la datumtipo de la valoro de la opcio (ĉeno, entjero, flosilo aŭ bulea).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, TreeButton)
en: Browse Tree...
eo: Foliumi Arbon...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, OptionValue)
en: value for selected option
eo: valoro por elektita opcio

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, OptionValue)
en: Set the value for the selected view option here.  Make sure the value you enter matches the data type expected by the option.  For example, the "UseAltAz" option expects a boolean value, so you should enter "true", "false", "1", or "0".  If you are unsure what data type is expected, examine the Tree View of options using the "Browse Tree..." button.
eo: Agordu la valoron por la elektita vido-opcio ĉi tie. Certigu, ke la valoro, kiun vi enigas, kongruas kun la datumtipo atendita de la opcio. Ekzemple, la elekteblo "UseAltAz" atendas bulean valoron, do vi devus enigi "vera", "falsa", "1", aŭ "0". Se vi ne certas, kia datumtipo estas atendata, ekzamenu la Arban Vidon de elektebloj uzante la butonon "Frumu Arbon...".

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Option:
eo: Elekteblo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Image width:
eo: Larĝo de bildo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Image height:
eo: Alteco de bildo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, FindButton)
en: Select object from a list
eo: Elekti objekton el listo

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, FindButton)
en: Opens the Find Object dialog, which allows you to select an object from the list of known objects.  When an object has been selected, its name will appear in the "dir" box at left.
eo: Malfermas la dialogon Trovi Objekton, kiu ebligas al vi elekti objekton el la listo de konataj objektoj. Kiam objekto estas elektita, ĝia nomo aperos en la skatolo "dir" maldekstre.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, FindButton)
en: Object...
eo: Objekto...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Dir:
eo: Direktoro:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, FocusEdit)
en: Target object or direction
eo: Celobjekto aŭ direkto

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, FocusEdit)
en: Select a direction or object to center on.  The combo box provides a list of known directions including cardinal compass points on the horizon, as well as the Zenith.  You may also enter the name of a known object here, or select an object from the list of known objects by pressing the "Object" button.
eo: Elektu direkton aŭ objekton por centri. La kombokesto disponigas liston de konataj indikoj inkluzive de kardinalaj kompaspunktoj ĉe la horizonto, same kiel la Zenito. Vi ankaŭ povas enigi la nomon de konata objekto ĉi tie, aŭ elekti objekton el la listo de konataj objektoj premante la butonon "Objekto".

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, UsePrintDialog)
en: Show print dialog
eo: Montri presan dialogon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, UseChartColors)
en: Use star chart colors
eo: Uzi steldiagramajn kolorojn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Color name:
eo: Kolora nomo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Color value:
eo: Kolora valoro:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, CountryName)
en: Country name
eo: Landnomo

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, CountryName)
en: Enter the Country name for the desired location.  It might be easier to use the "Find City..." button to choose your location from the list of predefined cities.
eo: Enigu la landonomon por la dezirata loko. Povas esti pli facile uzi la butonon "Trovi Urbon..." por elekti vian lokon el la listo de antaŭdifinitaj urboj.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, CityName)
en: City name
eo: Urbonomo

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, CityName)
en: Enter the City name for the desired location.  It might be easier to use the "Find City..." button to choose your location from the list of predefined cities.
eo: Enigu la Urbonomon por la dezirata loko. Povas esti pli facile uzi la butonon "Trovi Urbon..." por elekti vian lokon el la listo de antaŭdifinitaj urboj.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, ProvinceName)
en: Province name
eo: Provinco nomo

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, ProvinceName)
en: Enter the Province name for the desired location.  It might be easier to use the "Find City..." button to choose your location from the list of predefined cities.
eo: Enigu la Provincon nomon por la dezirata loko. Povas esti pli facile uzi la butonon "Trovi Urbon..." por elekti vian lokon el la listo de antaŭdifinitaj urboj.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, FindCityButton)
en: Open the Set Location tool
eo: Malfermi la ilon Agordi Lokon

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, FindCityButton)
en: Press this button to open the Set Location dialog, which will allow you to choose a location from our list of over 2500 cities around the word.  Once a location has been selected, the City, Province and Country fields will be filled in.
eo: Premu ĉi tiun butonon por malfermi la dialogon Agordi Lokon, kiu permesos al vi elekti lokon el nia listo de pli ol 2500 urboj ĉirkaŭ la vorto. Post kiam loko estas elektita, la kampoj Urbo, Provinco kaj Lando estos plenigitaj.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, FindCityButton)
en: Find City...
eo: Trovi Urbon...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, CheckTrack)
en: Toggle Tracking on/off
eo: Ŝalti/malŝalti Spuradon

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, CheckTrack)
en: If checked, the sky will remain focused on its current position or object as time passes.  This is called "Tracking".  Note that tracking is automatically engaged whenever an object is centered at the focus point.  So, if you use "lookToward" with an object name, you do not need to engage tracking.  
    
    If unchecked, then Tracking will be forced off, even if an object has been centered.  As time passes, the sky will then appear to drift by (due to the rotation of the Earth).
eo: Se markita, la ĉielo restos koncentrita sur sia nuna pozicio aŭ objekto dum tempo pasas. Ĉi tio nomiĝas "Spurado". Notu, ke spurado estas aŭtomate engaĝita kiam ajn objekto estas centrita ĉe la fokuspunkto. Do, se vi uzas "lookToward" kun objektonomo, vi ne bezonas fari spuradon. 
    
    Se nemarkite, tiam Spurado estos forigita, eĉ se objekto estis centrita. Ĉar tempo pasas, la ĉielo tiam ŝajnos drivi (pro la rotacio de la Tero).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: <font color="#00007f">Sec:</font>
eo: <font color="#00007f">Sek:</font>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, DelayBox)
en: Pause delay in seconds
eo: Paŭzi prokraston en sekundoj

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, DelayBox)
en: Enter the number of seconds that the script should pause before executing the remaining commands.
eo: Enigu la nombron da sekundoj, kiujn la skripto devus paŭzi antaŭ plenumi la ceterajn komandojn.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Key:
eo: Ŝlosilo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, WaitKeyEdit)
en: Wait for this key to be pressed
eo: Atendu, ke ĉi tiu klavo estu premata

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, WaitKeyEdit)
en: The script execution will pause until the user presses the key specified here.  
    
    Only simple keys can currently be used; you cannot use modifier keys such as Ctrl or Shift.  Type "space" to specify the spacebar, otherwise use the key itself.
eo: La skripto-plenumo paŭzos ĝis kiam la uzanto premos la klavon specifitan ĉitie.
    
    Nur simplaj klavoj povas esti uzataj nuntempe; vi ne povas uzi modifklavojn kiel Ctrl aŭ Shift. Tajpu "spaco" por specifi la spacbreton, alie uzu la klavon mem.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Zoom level:
eo: Zomnivelo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, ZoomBox)
en: New Zoom level
eo: Nova Zom-nivelo

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, ZoomBox)
en: Set the Zoom level for the display.  You can incrementally change this value using "ZoomIn" and "ZoomOut".  
    
    The Zoom level specifies the number of pixels which span one radian of arc.  Reasonable values should be between 300 and 10,000,000.
eo: Agordu la Zom-nivelon por la ekrano. Vi povas iom post iom ŝanĝi ĉi tiun valoron uzante "ZoomIn" kaj "ZoomOut". 
    
    La Zomnivelo specifas la nombron da rastrumeroj kiuj ampleksas unu radianon de arko. Raciaj valoroj devus esti inter 300 kaj 10.000.000.

en: <QT><H2>KStars Astrocalculator</H2><P>The KStars Astrocalculator contains several <B>modules</b> which perform a variety of astronomy-related calculations.  The modules are organized into several categories: <UL><LI><B>Time calculators: </B>Convert between time systems, and predict the timing of celestial events</LI><LI><B>Coordinate converters: </B>Convert between various coordinate systems</LI><LI><B>Solar system: </B>Predict the position of any planet, from a given location on Earth at a given time</LI></UL></QT>
eo: <QT><H2>KStars Astrokalkulilo</H2><P>La KStars Astrokalkulilo enhavas plurajn <B>modulojn</b> kiuj plenumas diversajn astronomi-rilatajn kalkulojn. La moduloj estas organizitaj en pluraj kategorioj: <UL><LI><B>Tempokalkuliloj: </B>Konverti inter temposistemoj, kaj antaŭdiri la tempon de ĉielaj eventoj</LI><LI><B>Konvertiloj de koordinatoj: </B>Konverti inter diversaj koordinatsistemoj</LI><LI><B>Sunsistemo: </B>Antaŭdiri la pozicion de iu planedo, el difinita loko sur la Tero en difinita tempo</LI></UL> </QT>

en: <QT>Section which includes algorithms for computing time ephemeris<UL><LI><B>Julian Day:</B> Julian Day/Calendar conversion</LI><LI><B>Sidereal Time:</B> Sidereal/Universal time conversion</LI><LI><B>Almanac:</B> Rise/Set/Transit timing and position data for the Sun and Moon</LI><LI><B>Equinoxes & Solstices:</B> Equinoxes, Solstices and duration of the seasons</LI></UL></QT>
eo: <QT>Sekcio kiu inkluzivas algoritmojn por komputado de tempoefemeridoj<UL><LI><B>Julia Tago:</B> Konverto de Julia Tago/Kalendaro</LI><LI><B>Sidera Tempo:</B> Siderala /Universala tempokonverto</LI><LI><B>Almanako:</B> Leviĝo/Aro/Transira tempo- kaj poziciodatenoj por la Suno kaj Luno</LI><LI><B>Ekvinoksoj & Solsticoj:</B> Ekvinoksoj, Solsticoj kaj daŭro de la sezonoj</LI></UL></QT>

en: <QT>Section with algorithms for the conversion of different astronomical systems of coordinates<UL><LI><B>Galactic:</B> Galactic/Equatorial coordinates conversion</LI><LI><B>Apparent:</B> Computation of current equatorial coordinates from a given epoch</LI><LI><B>Ecliptic:</B> Ecliptic/Equatorial coordinates conversion</LI><LI><B>Horizontal:</B> Computation of azimuth and elevation for a given source, time, and location on the Earth</LI><LI><B>Simple:</B> Conversion between angles in hrs and degrees.</LI><LI><B>Angular Distance:</B> Computation of angular distance between two objects whose positions are given in equatorial coordinates</LI><LI><B>Geodetic Coords:</B> Geodetic/XYZ coordinate conversion</LI><LI><B>LSR Velocity:</B> Computation of the heliocentric, geocentric and topocentric radial velocity of a source from its LSR velocity</LI></UL></QT>
eo: <QT>Sekcio kun algoritmoj por la konvertiĝo de malsamaj astronomiaj sistemoj de koordinatoj<UL><LI><B>Galaksia:</B> Konverto de Galaksiaj/Ekvatoraj koordinatoj</LI><LI><B>Apera:</B> Komputado de nunaj ekvatoraj koordinatoj el difinita epoko</LI><LI><B> Ekliptika:</B> Konverto de ekliptiko/Ekvatoraj koordinatoj</LI><LI><B>Horizontala:</B> Komputado de azimuto kaj alteco por donita fonto, tempo kaj loko sur la Tero</LI><LI><B>Simpla:</B> Konverto inter anguloj en h kaj gradoj.</LI><LI><B>Angula Distanco. :</B> Komputado de angula distanco inter du objektoj, kies pozicioj estas donitaj en ekvatoraj koordinatoj</LI><LI><B>Geodeziaj Koordoj:</B> Geodezia/XYZ-koordinata konvertiĝo</LI><LI><B>LSR-rapideco:</B> Komputado de la heliocentra, geocentra kaj topocentra radiala rapido de fonto el ĝia LSR-rapideco</LI></UL></QT>

en: <QT>Section with algorithms regarding information on solar system bodies coordinates and times<UL><LI><B>Planets Coords:</B> Coordinates for the planets, moon and sun at a given time and from a given position on Earth </LI></UL></QT>
eo: <QT>Sekcio kun algoritmoj rilate informojn pri sunsistemaj korpokoordinatoj kaj tempoj<UL><LI><B>Koordinatoj de Planedoj:</B> Koordinatoj por la planedoj, luno kaj suno en difinita tempo kaj de difinita pozicio sur la Tero </LI></UL></QT>

[ctx: @title:window]
en: Calculator
eo: Kalkulilo

en: Calculator modules
eo: Moduloj de kalkulilo

en: Time Calculators
eo: Tempo-Kalkuliloj

note: i18n("Julian Day"))->setIcon(0,jdIcon);
en: Julian Day
eo: Julia dato

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, modCalcSidTimeDlg)
en: Sidereal Time
eo: Sidera tempo

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, modCalcDayLengthDlg) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Almanac
eo: Almanako

en: Equinoxes & Solstices
eo: Ekvinoksoj kaj Solsticoj

en: Coordinate Converters
eo: Koordinataj Konvertiloj

en: Equatorial/Galactic
eo: Ekvatora/Galaksia

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, modCalcApCoordDlg)
en: Apparent Coordinates
eo: Ŝajnaj Koordinatoj

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, modCalcAltAz) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, modCalcSimple)
en: Horizontal Coordinates
eo: Horizontalaj Koordinatoj

en: Simple Coordinates
eo: Simplaj Koordinatoj

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Ecliptic Coordinates
eo: Ekliptikaj Koordinatoj

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, modCalcAngDistDlg)
en: Angular Distance
eo: Angula Distanco

en: Geodetic Coordinates
eo: Geodeziaj Koordinatoj

en: LSR Velocity
eo: LSR-rapideco

en: Planets Coordinates
eo: Planedoj Koordinatoj

en: Conjunctions
eo: Konjunkcioj

en: Eclipses
eo: Eklipsoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_XplanetLabelLocalTime)
en: Local time
eo: Loka horo

en: Universal time
eo: Universala tempo

en: Julian date
eo: Julia dato

en: Single Object
eo: Ununura Objekto

en: Conjunction/Opposition
eo: Konjunkcio/Opozicio

en: Date & Time (UT)
eo: Dato kaj Tempo (UT)

en: Object 1
eo: Objekto 1

en: Object 2
eo: Objekto 2

en: Separation
eo: Apartigo

[ctx: @title:window]
en: Save Conjunctions
eo: Konservi Konjunkciojn

en: Maximum separation entered is not a valid angle. Use the What's this help feature for information on how to enter a valid angle
eo: Maksimuma apartigo enigita ne estas valida angulo. Uzu la helpan funkcion Kio estas ĉi por informoj pri kiel enigi validan angulon

en: Please select an object to check conjunctions with, by clicking on the 'Find Object' button.
eo: Bonvolu elekti objekton kun kiu kontroli konjunkciojn, alklakante la butonon 'Trovi Objekton'.

en: Please select two different objects to check conjunctions with.
eo: Bonvolu elekti du malsamajn objektojn kun kiuj kontroli konjunkciojn.

en: Compute conjunction...
eo: Komputi konjunkcion...

[ctx: @title:window]
en: Conjunction
eo: Konjunkcio

en: Compute conjunction between %1 and %2
eo: Kalkuli konjunkcion inter %1 kaj %2

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ModeSelector)
en: Conjunction
eo: Konjunkcio

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ModeSelector)
en: Opposition
eo: Opozicio

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, LocationButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, Location) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, LocationBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, LocationButtonBatch)
en: Greenwich, United Kingdom
eo: Greenwich, Unuiĝinta Reĝlando

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Ending on:
eo: Finiĝante sur:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: and
eo: kaj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Starting on:
eo: Komencante je:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Show conjunctions/oppositions for:
eo: Montri konjunkciojn/opoziciojn por:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Between objects:
eo: Inter objektoj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Maximum allowed separation:
eo: Maksimuma permesita apartigo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ComputeButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, RunButtonBatch)
en: Compute
eo: Komputi

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Conjunctions / Oppositions
eo: Konjunkcioj/Opozicioj

en: View in SkyMap
eo: Rigardi en SkyMap

en: Show Details
eo: Montri Detalojn

en: Full
eo: Plena

en: Partial
eo: Parta

en: CSV Files (*.csv)
eo: CSV-dosieroj (*.csv)

[ctx: @title:window]
en: Export Eclipses
eo: Eksporti Eklipsojn

en: Could not export.
eo: Ne eblis eksporti.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Show eclipses for:
eo: Montri eklipsojn por:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Results
eo: Rezulto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, VEquinoxText)
en: Vernal equinox:
eo: Printempa ekvinokso:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SSolsticeText)
en: Summer solstice:
eo: Somera solstico:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AEquinoxText)
en: Autumnal equinox:
eo: Aŭtuna ekvinokso:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, WSolsticeText)
en: Winter solstice:
eo: Vintra solstico:

[ctx: @title:window]
en: Flag Manager
eo: Flagmanaĝero

en: To add custom icons, just add images in %1. File names must begin with flag. For example, the file <i>flagSmall_red_cross.png</i> will be shown as <b>Small red cross</b> in the combo box.
eo: Por aldoni proprajn piktogramojn, nur aldonu bildojn en %1. Dosiernomoj devas komenciĝi per flago. Ekzemple, la dosiero <i>flagSmall_red_cross.png</i> estos montrita kiel <b>Malgranda ruĝa kruco</b> en la kombinujo.

[ctx: Declination]
en: Dec
eo: Dek

en: Epoch
eo: Epoko

en: Icon
eo: Piktogramo

en: Label
eo: Etikedo

en: Invalid coordinates.
eo: Nevalidaj koordinatoj.

en: Telescope %1 is offline. Please connect and retry again.
eo: Teleskopo %1 estas eksterrete. Bonvolu konekti kaj reprovi denove.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Label color:
eo: Etikedkoloro:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Icon:
eo: Piktogramo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, saveButton)
en: Save Changes
eo: Konservi Ŝanĝojn

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ScopeButton)
en: Slew to the flag coordinates
eo: Turniĝi al la flagkoordinatoj

en: Region is invalid.
eo: Regiono estas malvalida.

[ctx: @title:window]
en: Artificial Horizon Manager
eo: Manaĝero de Artefarita Horizonto

en: Region
eo: Regiono

en: Region is valid
eo: Regiono validas

en: Region %1
eo: Regiono %1

en: %1 region is invalid.
eo: %1 regiono estas malvalida.

[ctx: @title:window]
en: Save Artificial Horizon
eo: Konservi Artefaritan Horizonton

en: Invalid angle value: %1
eo: Nevalida angula valoro: %1

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Regions
eo: Regionoj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, addRegionB)
en: Add Region
eo: Aldoni Regionon

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, removeRegionB)
en: Remove Region
eo: Forigi Regionon

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, toggleCeilingB)
en: Toggle Ceiling
eo: Baskuligi Plafonon

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, exportHorizonB)
en: Export the selected horizon to a file
eo: Eksportu la elektitan horizonton al dosiero

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, importHorizonB)
en: Import a previously exported horizon file
eo: Enporti antaŭe eksportitan horizondosieron

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, saveB)
en: Save Regions
eo: Konservi Regionojn

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Points
eo: Punktoj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, addPointB)
en: Add Point
eo: Aldoni Punkton

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, removePointB)
en: Remove Point
eo: Forigi Punkton

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, clearPointsB)
en: Clear all points
eo: Forigi ĉiujn punktojn

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, selectPointsB)
en: Select points from the sky map
eo: Elekti punktojn el la ĉiela mapo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <html><head/><body><p>Artificial horizon is used to define <span style=" font-weight:600;">Regions</span> on the SkyMap that are <span style=" font-style:italic;">blocked</span> from view from your vantage point (e.g. by tall trees or buildings). Regions can be areas above or below line segments that you enter. </p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">To draw a <span style=" font-weight:600;">Region</span>, enter a list of <span style=" font-weight:600;">Points</span> (<span style=" font-style:italic;">minimum</span> 2) that outlines the top of a blocked area (the <span style=" font-weight:600;">blockage is below</span> the lines).</li><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Setting <span style=" font-style:italic;">ceiling/window mode</span> for a list of points instead sets the <span style=" font-weight:600;">blockage above</span> the lines.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Add the points manually, or preferably by selecting them from the Sky Map after clicking <span style=" font-style:italic;">Select Points</span> button. </li></ul><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Enable a region by <span style=" font-style:italic;">checking its box</span>. </li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Selecting a region displays its points on the SkyMap. </li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">When done click <span style=" font-style:italic;">Apply</span>.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Defining regions is easier when used in conjunction with the Terrain background feature.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">You can export (and later import) regions using the export/import region buttons.</li></ul></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Artefarita horizonto estas uzata por difini <span style=" font-weight:600;">Regionojn</span> sur la Ĉielmapo kiuj estas <span style=" font-style:italic;">blokitaj</span> de vido de via vidpunkto (ekz. de altaj arboj aŭ konstruaĵoj). Regionoj povas esti areoj super aŭ sub liniosegmentoj kiujn vi enigas. </p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style= " margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Por desegni <span style=" font-weight:600;">Regionon</span>, enigu liston de <span style=" font-weight:600;">Punktoj</span> (<span style=" font-style:italic;">minimume</span> 2) kiuj skizas la supron de blokita areo (la <span style=" font-weight:600;">blokado estas sub</span> la linioj).</li><ul style="margin-top: 0px margin-left; right: 0px -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:0px margin-left:0px; -qt-block-indent:0 text-indent:0px;">Agordo de <span style=" font-style:italic;">plafono/fenestra reĝimo</span> por listo de punktoj anstataŭe fiksas la <span style=" font-weight:600;">blokadon super</span> la linioj.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Aldonu la punktojn permane, aŭ prefere elektante ilin el la Ĉiela Mapo post klakado de la butono <span style=" font-style:italic;">Elekti Punktojn</span>. </li></ul><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Ebligu regionon per <span style=" font-style:italic;">markante ĝian skatolon</span>. </li><li style=" margin-top: 0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">La elekto de regiono montras ĝiajn punktojn sur la Ĉielmapo. </li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Kiam finite alklaku <span style=" font-style:italic;">Apliki</span>.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Difini regionojn estas pli facila kiam uzata kune kun la Fona funkcio Tereno.</li><li style=" margin-top:0px; rando-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Vi povas eksporti (kaj poste importi) regionojn per la region-eksport/importaj butonoj.</li></ul></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, imagedCB)
en: Imaged
eo: Bildigita

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, pickedCB)
en: Picked
eo: Elektita

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ignoredCB)
en: Ignored
eo: Ignorita

[ctx: @title:window]
en: Imaging Planner
eo: Bildiga Planisto

en: Const
eo: Konst

en: Coord
eo: Koord

en: Object Name--click header to sort ascending/descending.
eo: Objekta Nomo--klaku kaplinion por ordigi kreske/malkreske.

en: Number of hours the object can be imaged--click header to sort ascending/descending.
eo: Nombro da horoj la objekto povas esti bildigita - alklaku kaplinion por ordigi kreske/malkreske.

en: Object Type--click header to sort ascending/descending.
eo: Objekto-Tipo--klaku kaplinion por ordigi kreske/malkreske.

en: Maximum object dimension (arcmin)--click header to sort ascending/descending.
eo: Maksimuma objekta dimensio (arcmin) -- alklaku kaplinion por ordigi kreske/malkreske.

en: Maximum altitude--click header to sort ascending/descending.
eo: Maksimuma alteco -- alklaku kaplinion por ordigi kreske/malkreske.

en: Moon angular separation at midnight--click header to sort ascending/descending.
eo: Luna angula disiĝo je noktomezo - alklaku kaplinion por ordigi kreske/malkreske.

en: Constellation--click header to sort ascending/descending.
eo: Konstelacio -- alklaku kaplinion por ordigi kreske/malkreske.

en: RA/DEC coordinates--click header to sort ascending/descending.
eo: Koordinatoj RA/DEC -- alklaku kaplinion por ordigi kreske/malkreske.

en: No match for "%1"
eo: Neniu kongruo por "%1"

en: Open a browser with the 1st link in this note: %1
eo: Malfermi retumilon kun la unua ligilo en ĉi tiu noto: %1

en: Open a browser with the 2nd link in this note: %1
eo: Malfermi retumilon kun la dua ligilo en ĉi tiu noto: %1

en: Open a browser with the 3rd link in this note: %1
eo: Malfermi retumilon kun la 3-a ligilo en ĉi tiu noto: %1

en: Updating tables...
eo: Ĝisdatigas tabelojn...

en: You need to load a catalog to start using this tool.
    See Data -> Download New Data...
eo: Vi devas ŝargi katalogon por komenci uzi ĉi tiun ilon.
    Vidu Datumoj -> Elŝuti Novajn Datumojn...

en: No Catalog!
eo: Neniu Katalogo!

en: Select an object.
eo: Elektu objekton.

en: Check Filters to unhide objects.
eo: Kontroli Filtrilojn por malkaŝi objektojn.

en: Load a Catalog.
eo: Ŝargu Katalogon.

en: Loading Catalogs...
eo: Ŝargante katalogojn...

en: Transits
eo: Transiroj

en: Sets at
eo: Malleviĝas je

en: Rises at
eo: Leviĝas je

en: Rises
eo: Leviĝas

en: Sets
eo: Aroj

en: objects
eo: objektoj

en: %1, %2 and %3 other objects
eo: %1, %2 kaj %3 aliaj objektoj

en: Mark %1 as NOT imaged
eo: Marki %1 kiel NE bildigita

en: Mark %1 as already imaged
eo: Marki %1 kiel jam bildigita

en: Un-pick %1
eo: Malelekti %1

en: Pick %1
eo: Elekti %1

en: Stop ignoring %1
eo: Ĉesi ignori %1

en: Ignore %1
eo: Ignori %1

en: Center %1 on SkyMap
eo: Centri %1 sur SkyMap

en: Successfully marked %1 objects as read
eo: Sukcese markis %1 objektoj kiel legitaj

en: Empty file
eo: Malplena dosiero

en: Failed marking all of these objects imaged: %1
eo: Malsukcesis marki ĉiujn ĉi tiujn objektojn bildigitajn: %1

en: Failed marking %1 objects imaged, including: %2
eo: Malsukcesis marki %1 objektojn bildigitajn, inkluzive de: %2

en: Succeeded marking %1 objects imaged. Failed with %2: %3
eo: Sukcesis marki %1 objektojn bildigitajn. Malsukcesis kun %2: %3

en: Succeeded marking %1 objects imaged. Failed with %2 including these: %3
eo: Sukcesis marki %1 objektojn bildigitajn. Malsukcesis kun %2 inkluzive de ĉi tiuj: %3

en: Sorry, couldn't open file: "%1"
eo: Pardonu, ne eblis malfermi dosieron: "%1"

en: Sorry, catalog file doesn't exist: "%1"
eo: Pardonu, katalogo-dosiero ne ekzistas: "%1"

en: %1/%2: Adding %3
eo: %1/%2: Aldono de %3

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, SearchB)
en: Search for an object in the table.
eo: Serĉi objekton en la tabelo.

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QTextEdit, SearchText) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ObjectBox)
en: Object Name
eo: Objekta Nomo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, statusLabel)
en: Select an Object
eo: Elekti Objekton

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, backOneDay)
en: Back one day
eo: Reen unu tagon

note: i18n: ectx: property (displayFormat), widget (QDateEdit, DateEdit)
en: dd/MM/yy
eo: jj/MM/jj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, forwardOneDay)
en: Forward one day
eo: Antaŭen unu tagon

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, optionsButton)
en: Open options menu.
eo: Malfermi menuon de elektebloj.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, helpButton)
en: Open web documentation.
eo: Malfermi TTT-dokumentadon.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, userNotesEditButton)
en: Create/Edit some user notes for this object
eo: Kreu/Redaktu kelkajn uzantnotojn por ĉi tiu objekto

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, userNotesDoneButton)
en: Done creating/editing some user notes for this object
eo: Finis krei/redakti kelkajn uzantnotojn por ĉi tiu objekto

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, userNotesOpenLink)
en: Open a browser with the 1st link in this note.
eo: Malfermi retumilon kun la unua ligilo en ĉi tiu noto.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, userNotesOpenLink2)
en: Open a browser with the 2nd link in this note.
eo: Malfermi retumilon kun la dua ligilo en ĉi tiu noto.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, userNotesOpenLink3)
en: Open a browser with the 3rd link in this note.
eo: Malfermi retumilon kun la tria ligilo en ĉi tiu noto.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, userNotesLabel)
en: Note:
eo: Noto:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QTextEdit, userNotesEdit)
en: Enter notes here
eo: Enigu notojn ĉi tie

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, hideAltitudeGraphB)
en: Minimize the altitude vs time graph.
eo: Minimumigi la altecon kontraŭ tempo-grafo.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, showAltitudeGraphB)
en: Maximize the altitude vs time graph.
eo: Maksimumigi la alt.itudon kontraŭ tempo-grafo.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, HiddenAltitudeGraphLabel)
en: Altitude vs Time graph.
eo: Grafiko de alteco kontraŭ tempo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, HiddenAltitudeGraphLabel)
en: Altitude vs Time graph
eo: Grafiko de alteco kontraŭ tempo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, useArtificialHorizon)
en: <html><head/><body><p>Use the system's artificial horizon for calculating imaging hours.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Uzu la artefaritan horizonton de la sistemo por kalkuli bildajn horojn.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useArtificialHorizon)
en: Artificial horizon
eo: Artefarita horizonto

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, minAltitudeLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, minAltitude)
en: For imaging hours calculation, object must be at least at this altitude (and above any artificial horizon in use).
eo: Por bildiga horkalkulo, objekto devas esti almenaŭ ĉe tiu alteco (kaj super iu artefarita horizonto en uzo).

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, minMoonLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, minMoon)
en: For imaging hours calculation, object must be at least this far from the moon.
eo: Por bildiga horkalkulo, objekto devas esti almenaŭ tiel malproksime de la luno.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, minMoonLabel)
en: Min Moon º
eo: Min Luno º

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, hideAstrobinDetailsButton)
en: Minimize the Astrobin search details section
eo: Minimumigi la sekcion pri serĉaj detaloj de Astrobin

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, SearchLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, SearchLabel2)
en: Select a button to search for the selected object on the internet.
eo: Elekti butonon por serĉi la elektitan objekton en la interreto.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SearchLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SearchLabel2)
en: Search
eo: Serĉi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, astrobinButton) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, astrobinButton2)
en: Search Astrobin for the selected object using the search constraints in this section.
eo: Serĉi Astrobin por la elektita objekto uzante la serĉlimojn en ĉi tiu sekcio.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, searchWikipedia) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, searchWikipedia2)
en: Search Wikipedia for the selected object.
eo: Serĉi en Vikipedio la elektitan objekton.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, searchWikipedia) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, searchWikipedia2)
en: Wikipedia
eo: Vikipedio

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, searchNGCICImages) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, searchNGCICImages2)
en: Search the Professor Seligman online site for NGC/IC images.
eo: Serĉi la retan retejon de Profesoro Seligman por bildoj de NGC/IC.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, searchSimbad) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, searchSimbad2)
en: Search Simbad.
eo: Serĉi Simbad.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, AstrobinAward)
en: <html><head/><body><p>Required one of the Astrobin awards when searching Astrobin images.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Bezonata unu el la Astrobin-premioj dum serĉado de Astrobin-bildoj.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, AstrobinAward)
en: Awards Required
eo: Premioj Bezonataj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, radiusLabel)
en: Radius:
eo: Radiuso:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, maxRadiusLabel)
en: Max:
eo: Maks:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, showAstrobinDetailsButton) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, showFilterTypesButton)
en: Maximize the Astrobin search details section
eo: Maksimumigi la sekcion pri serĉaj detaloj de Astrobin

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, hideFilterTypesButton)
en: Minimize the Filters section
eo: Minimumigi la sekcion Filtriloj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, FiltersLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, FiltersLabel2)
en: Constrain the list of object on the left by the filters in this section.
eo: Limigi la liston de objektoj maldekstre per la filtriloj en ĉi tiu sekcio.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, FiltersLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, FiltersLabel2)
en: Filters
eo: Filtriloj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, minHoursLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, minHours)
en: Objects are only shown if they can be imaged for at least this many hours.
eo: Objektoj montriĝas nur se ili povas esti bildigitaj dum almenaŭ tiom da horoj.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, minHoursLabel)
en: Min Hours:
eo: Min Horoj:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, OpenClusterCB)
en: <html><head/><body><p>Hide open clusters if unchecked.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Kaŝi malfermajn amasojn se nemarkite.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, OpenClusterCB)
en: Open Cl
eo: Malfermi Cl

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, NebulaCB)
en: <html><head/><body><p>Hide nebulae if unchecked.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Kaŝi nebulozojn se nemarkite.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, GlobularClusterCB)
en: <html><head/><body><p>Hide globular clusters if unchecked.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Kaŝi globajn amasojn se nemarkite.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, PlanetaryCB)
en: <html><head/><body><p>Hide planetary nebulae if unchecked.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Kaŝi planedajn nebulozojn se nemarkite.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, SupernovaRemnantCB)
en: <html><head/><body><p>Hide supernova remnants if unchecked.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Kaŝi supernovajn restaĵojn se nemarkite.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, GalaxyCB)
en: <html><head/><body><p>Hide galaxies if unchecked.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Kaŝi galaksiojn se nemarkite.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, GalaxyClusterCB)
en: <html><head/><body><p>Hide galaxy clusters if unchecked.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Kaŝi galaksiareojn se nemarkite.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, GalaxyClusterCB)
en: Galaxy Cl
eo: Galaksio Cl

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, DarkNebulaCB)
en: <html><head/><body><p>Hide dark nebulae if unchecked.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Kaŝi malhelajn nebulozojn se nemarkite.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, OtherCB)
en: <html><head/><body><p>Hide other object types if unchecked.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Kaŝi aliajn objektotipojn se nemarkite.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, pickedCB)
en: <html><head/><body><p>Show the objects that are marked picked (don't show those that are not picked).</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Montru la objektojn, kiuj estas markitaj kiel elektitaj (ne montru tiujn, kiuj ne estas elektitaj).</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, notPickedCB)
en: <html><head/><body><p>Show the objects that are not marked picked (don't show those that are picked).</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Montru la objektojn, kiuj ne estas markitaj kiel elektitaj (ne montru tiujn, kiuj estas elektitaj).</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, notPickedCB)
en: Not Picked
eo: Ne Elektita

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, dontCarePickedCB)
en: <html><head/><body><p>Object display doesn't depend on whether objects are marked picked or not.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Objekta montrado ne dependas de ĉu objektoj estas markitaj kiel elektitaj aŭ ne.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dontCarePickedCB) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dontCareImagedCB) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dontCareIgnoredCB) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dontCareKeywordCB)
en: Don't care
eo: Ne zorgu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, imagedCB)
en: <html><head/><body><p>Show the objects that are marked imaged (and don't show those that are not marked previously imaged).</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Montru la objektojn, kiuj estas markitaj bildigitaj (kaj ne montri tiujn, kiuj ne estas markitaj antaŭe bildigitaj).</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, notImagedCB)
en: <html><head/><body><p>Show the objects that are not marked imaged (and don't show those that are marked previously imaged).</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Montru la objektojn kiuj ne estas markitaj bildigitaj (kaj ne montri tiujn kiuj estas markitaj antaŭe bildigitaj).</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, notImagedCB)
en: Not imaged
eo: Ne bildigita

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, dontCareImagedCB)
en: <html><head/><body><p>Object display doesn't depend on whether objects are marked previously imaged or not.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Objekta montrado ne dependas de ĉu objektoj estas markitaj antaŭe bildigitaj aŭ ne.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, loadImagedB)
en: Load a file listing the names of already imaged objects--one name per line. This adds to the list of imaged object, it does not replace them.
eo: Ŝargi dosieron listigante la nomojn de jam bildigitaj objektoj--unu nomo po linio. Ĉi tio aldonas al la listo de bildaĵoj, ĝi ne anstataŭigas ilin.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, loadImagedB)
en: Load Imaged
eo: Ŝargi Bildojn

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, ignoredCB)
en: <html><head/><body><p>Show the objects that have been ignored (and don't show those that have not been ignored).</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Montru la objektojn kiuj estis ignoritaj (kaj ne montri tiujn, kiuj ne estis ignoritaj).</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, notIgnoredCB)
en: <html><head/><body><p>Show the objects that have not been ignored (and don't show those that have been ignored).</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Montru la objektojn kiuj ne estis ignoritaj (kaj ne montri tiujn, kiuj estis ignoritaj).</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, notIgnoredCB)
en: Not ignored
eo: Ne ignorita

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, dontCareIgnoredCB)
en: <html><head/><body><p>Object display doesn't depend on whether objects have been ignored or not.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Objekta montrado ne dependas de ĉu objektoj estas ignoritaj aŭ ne.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, keywordCB)
en: <html><head/><body><p>Show the objects that have the (case-sensitive) keyword in their notes (and don't show those that don't).</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Montri la objektojn, kiuj havas la (majusklec-distingan) ŝlosilvorton en siaj notoj (kaj ne montri tiujn, kiuj ne havas).</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, notKeywordCB)
en: <html><head/><body><p>Show the objects that don't have the (case-sensitive) keyword in their notes (and don't show those that do).</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Montri la objektojn kiuj ne havas la (usklecdistingan) ŝlosilvorton en siaj notoj (kaj ne montri tiujn, kiuj havas).</p></body> </html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, notKeywordCB)
en: Not keyword
eo: Ne ŝlosilvorto

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, dontCareKeywordCB)
en: <html><head/><body><p>Object display doesn't depend on whether or not objects have the keyword in their notes.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Objekta montrado ne dependas de ĉu objektoj havas aŭ ne la ŝlosilvorton en siaj notoj.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTextEdit, keywordEdit)
en: Enter the (case-sensitive) keyword to be used for the checkboxes to the left.
eo: Enigi la (majusklecdistingan) ŝlosilvorton por esti uzata por la markobutonoj maldekstre.

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QTextEdit, keywordEdit)
en: Enter keyword here
eo: Enigu ŝlosilvorton ĉi tie

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, hideImageButton)
en: Minimize the image section
eo: Minimumigi la bildosekcion

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ImageFrameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ImageFrameLabel2)
en: Catalog Image
eo: Katalogo-bildo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, LoadCatalogButton) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, LoadCatalogButton2)
en: Load a new catalog
eo: Ŝargi novan katalogon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, LoadCatalogButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, LoadCatalogButton2)
en: Load Catalog
eo: Ŝargi Katalogon

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, showImageButton)
en: Maximize the image section
eo: Maksimumigi la bildosekcion

[ctx: @title:window]
en: Imaging Planner Options
eo: Elektebloj de Bildiga Planisto

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, CenterOnSkyMapCB)
en: <html><head/><body><p>Slew to selected objects on the SkyMap.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Turnadi al elektitaj objektoj sur la Ĉielmapo.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, CenterOnSkyMapCB)
en: Center selected object on SkyMap
eo: Centrigi elektitan objekton sur SkyMap

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, IndependentWindowCB)
en: <html><head/><body><p>Make the ImagingPlannerTool an independent window. Would take effect next restart.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Igu la ImagingPlannerTool sendependa fenestro. Efikiĝus venontan rekomencon.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, IndependentWindowCB)
en: Independent Window
eo: Sendependa Fenestro

en: offset from Jupiter (arcmin)
eo: deŝovo de Jupitero (arcmin)

en: time since now (days)
eo: tempo ekde nun (tagoj)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, interact) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab1) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Interactive Mode
eo: Interaga Reĝimo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DateLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Date and time:
eo: Dato kaj horo:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Equatorial Coordinates (J2000)
eo: Ekvatoraj Koordinatoj (J2000)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ObjectButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, FirstObjectButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, SecondObjectButton)
en: Select Object...
eo: Elekti Objekton...

en: First position: %1
eo: Unua pozicio: %1

en: Second position: %1
eo: Dua pozicio: %1

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, FirstPositionBox)
en: First position
eo: Unua pozicio

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, SecondPositionBox)
en: Second position
eo: Dua pozicio

en: Could not open file %1.
eo: Ne eblis malfermi dosieron %1.

en: Invalid file: %1
eo: Nevalida dosiero: %1

en: Invalid file
eo: Nevalida dosiero

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AngDistLabel)
en: Angular distance:
eo: Angula distanco:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AngDistLabel_2)
en: Position angle:
eo: Pozicia angulo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AngDistLabel_3)
en: degrees E of N
eo: gradoj E de N

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_6)
en: Select Fields in Input File
eo: Elekti Kampojn en Eniga Dosiero

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ra0CheckBatch)
en: Initial right ascension:
eo: Komenca rekta ĉieliro:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dec0CheckBatch)
en: Initial declination:
eo: Komenca deklinacio:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ra1CheckBatch)
en: Final right ascension:
eo: Fina rekta supreniro:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dec1CheckBatch)
en: Final declination:
eo: Fina deklinacio:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Fields in Output File Plus Result
eo: Kampoj en Eligo Dosiero Plus Rezulto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, allRadioBatch)
en: A&ll parameters
eo: Ĉiuj &parametroj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, inputRadioBatch)
en: Onl&y parameters in input file
eo: Nur parametro&j en eniga dosiero

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Files
eo: Dosieroj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Input file:
eo: Eniga dosiero:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Output file:
eo: Eliga dosiero:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Catalog Coordinates
eo: Katalogaj Koordinatoj

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Target Time && Date
eo: Cela Tempo && Dato

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, NowButton)
en: Reset to Now
eo: Restarigi al Nun

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ApCoordLabel)
en: Apparent coordinates:
eo: Ŝajnaj koordinatoj:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Show in Output File
eo: Montri en Eligodosiero

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, allRadioBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, AllRadioBatch)
en: All parameters
eo: Ĉiuj parametroj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, inputRadioBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, InputRadioBatch)
en: Only parameters in input file
eo: Nur parametroj en eniga dosiero

en: Does not rise
eo: Ne leviĝas

en: Does not set
eo: Ne starigas

[ctx: %1 is a location on earth]
en: Almanac for %1
eo: Almanako por %1

en: computed by KStars
eo: komputita de KStars

en: Results of Almanac calculation
eo: Rezultoj de Almanako-kalkulo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SunTransitAltLabel)
en: Altitude at noon:
eo: Alteco tagmeze:

[ctx: Sky object passing below the horizon]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SunSetLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MoonSetLabel)
en: Set:
eo: Aro:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DayLengthLabel)
en: Day length:
eo: Taglongeco:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SunRiseAzLabel)
en: Sunrise azimuth:
eo: Sunleviĝo azimuto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SunRiseLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MoonRiseLabel)
en: Rise:
eo: Leviĝo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SunTransitLabel)
en: Noon:
eo: Tagmezo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SunSetAzLabel)
en: Sunset azimuth:
eo: Sunsubira azimuto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MoonTransitAltLabel)
en: Transit altitude:
eo: Transira alteco:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MoonRiseAzLabel)
en: Moon rise azimuth:
eo: Lunoleviĝo azimuto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MoonTransitLabel)
en: Transit:
eo: Transiro:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MoonSetAzLabel)
en: Moon set azimuth:
eo: Azimuto de luno:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LunarPhaseLabel)
en: Phase:
eo: Fazo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LunarPhase)
en: Waxing gibbous (75%)
eo: Veksa giba (75%)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Batch mode
eo: Bata reĝimo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Specify Dates for the Calculation in the Input File
eo: Specifi Datojn por la Kalkulo en la Eniga Dosiero

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Input file:
eo: Eniga dosiero:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Output file:
eo: Eliga dosiero:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ViewButtonBatch)
en: View Output...
eo: Vidi eligon...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Equatorial Coordinates
eo: Ekvatoraj Koordinatoj

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3alactic)
en: Galactic Coordinates
eo: Galaksiaj Koordinatoj

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_6)
en: Select Parameters in Input File
eo: Elekti Parametrojn en Eniga Dosiero

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, epochCheckBatch) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, galLongCheckBatch) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, galLatCheckBatch) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, decCheckBatch) i18n: ectx: property (toolT
en: If checked, value will be read from input file. If not, value will be read from adjacent box
eo: Se markite, valoro estos legita el eniga dosiero. Se ne, valoro estos legita de apuda skatolo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, galLongCheckBatch)
en: Gal. long.:
eo: Gal. longa.:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_6)
en: Select Parameters for Output File
eo: Elekti Parametrojn por Eligo-Dosiero

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_7) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_9)
en: Select Filenames
eo: Elekti Dosiernomojn

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Select Input Coordinates
eo: Elekti Enigajn Koordinatojn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, cartRadio)
en: Cartesian
eo: Kartezia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, spheRadio)
en: Geographic
eo: Geografia

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Select Ellipsoid Model
eo: Elekti Elipsoidan Modelon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, Compute)
en: Convert
eo: Konverti

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Cartesian Coordinates
eo: Karteziaj Koordinatoj

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Geographic Coordinates
eo: Geografiaj Koordinatoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AltGeoLabel)
en: Elevation (meters):
eo: Alteco (metroj):

en: Results of Julian day calculation
eo: Rezultoj de julia tago-kalkulo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Julian day:
eo: Julia tago:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Modified Julian day:
eo: Modifita julia tago:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Input parameter:
eo: Eniga parametro:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, InputComboBatch)
en: Date and time
eo: Dato kaj horo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, InputComboBatch)
en: Julian day
eo: Julia tago

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, InputComboBatch)
en: Modified Julian day
eo: Modifita Julia tago

en: Incorrect number of fields in line %1:
eo: Malĝusta nombro da kampoj en linio %1:

en: Present fields %1.
eo: Prezenti kampojn %1.

en: Required fields %1.
eo: Bezonataj kampoj %1.

en: Unknown planet
eo: Nekonata planedo

en:  in line %1:
eo:  en linio %1:

en: Line %1 contains an invalid time
eo: Linio %1 enhavas nevalidan tempon

en: Line %1 contains an invalid date:
eo: Linio %1 enhavas nevalidan daton:

en: Errors found while parsing some lines in the input file
eo: Eraroj trovitaj dum analizado de kelkaj linioj en la eniga dosiero

en: Errors in lines
eo: Eraroj en linioj

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Input Parameters
eo: Enigaj Parametroj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, PlanetCheckBatch)
en: Solar system body:
eo: Sunsistema korpo:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Heliocentric Ecliptic Coordinates
eo: Heliocentraj Ekliptikaj Koordinatoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Distance (AU):
eo: Distanco (AU):

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Geocentric Ecliptic Coordinates
eo: Geocentraj Ekliptaj Koordinatoj

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_7)
en: Select Coordinate System for Output File
eo: Elekti Koordinatan Sistemon por Eligo-Dosiero

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, HelioEclCheckBatch)
en: Heliocentric ecliptic
eo: Heliocentra ekliptiko

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, GeoEclCheckBatch)
en: Geocentric ecliptic
eo: Geocentra ekliptiko

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, HorizontalCheckBatch)
en: Horizontal
eo: Horizontala

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_8)
en: Other Parameters for Output File
eo: Aliaj Parametroj por Eligo-Dosiero

en: Location strings consist of the comma-separated names of the city, province and country.  If the string contains spaces, enclose it in quotes so it gets parsed properly.
eo: Lokoĉenoj konsistas el la komo-separitaj nomoj de la urbo, provinco kaj lando. Se la ĉeno enhavas spacojn, enmetu ĝin inter citiloj por ke ĝi estu analizita ĝuste.

en: Hint for writing location strings
eo: Sugesto por skribi lokoĉenojn

en: local time
eo: loka horo

en: sidereal time
eo: sidera tempo

en: date
eo: dato

en: location
eo: loko

en: %1 and %2
eo: %1 kaj %2

en: %1, %2 and %3
eo: %1, %2 kaj %3

en: Specify %1 in the input file.
eo: Specifi %1 en la eniga dosiero.

en: Results of Sidereal time calculation
eo: Rezultoj de Sidera tempo-kalkulo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SiderealTimeLabel)
en: Sidereal time:
eo: Sidera tempo:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ComputeComboBatch)
en: Compute sidereal time
eo: Kalkuli sideran tempon

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ComputeComboBatch)
en: Compute standard time
eo: Kalkuli norman tempon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, DateCheckBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, LocationCheckBatch)
en: Read from input file
eo: Legi el eniga dosiero

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, HelpLabel)
en: Specify Local Time in the Input File
eo: Specifi Lokan Tempon en la Eniga Dosiero

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, angle1aLabel)
en: Angle (hh mm ss.s)
eo: Angulo (hh mm ss.s)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1b) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2b)
en: Angle Result
eo: Angulo Rezulto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, angle1bLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, angle2Label)
en: Angle (dd.d)
eo: Angulo (dd.d)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, angle2aLabel)
en: Angle (dd mm ss.s)
eo: Angulo (dd mm ss.s)

en: Sun's Declination
eo: Deklinacio de Suno

en: # Timing of Equinoxes and Solstices
eo: # Tempo de ekvinoksoj kaj solsticoj

en: # computed by KStars
    #
eo: # komputita de KStars
    #

en: # Vernal Equinox		Summer Solstice			Autumnal Equinox		Winter Solstice
    #
eo: # Printempa Ekvinokso		Somera Solstico			Aŭtuna Ekvinokso		Vintra Solstico
    #

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, modCalcEquinox)
en: Equinoxes and Solstices
eo: Ekvinoksoj kaj Solsticoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Equinoxes and solstices for the year:
eo: Ekvinoksoj kaj solsticoj por la jaro:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, VEquinox) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SSolstice) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AEquinox) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, WSolstice)
en: 1 Jan 2007  00:00
eo: 1 Jan 2007 00:00

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, HelpLabel)
en: Specify Years for the Calculation in the Input File
eo: Specifi Jarojn por la Kalkulo en la Eniga Dosiero

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Target position:
eo: Cela pozicio:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Radial velocities:
eo: Radiala rapideco:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Heliocentric:
eo: Heliocentra:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Geocentric:
eo: Geocentra:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Topocentric:
eo: Topocentra:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ElevationCheckBatch)
en: Elevation (m):
eo: Alteco (m):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, InputVelocityCheckBatch)
en: Input velocity:
eo: Eniga rapido:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, InputVelocityComboBatch)
en: Heliocentric
eo: Heliocentra

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, InputVelocityComboBatch)
en: Geocentric
eo: Geocentra

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, InputVelocityComboBatch)
en: Topocentric
eo: Topocentra

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, overview)
en: Overview
eo: Superrigardo

en: Moon Phase Calendar
eo: Kalendaro de lunfazo

en: Error: sesameResolver failed. Could not resolve name on CDS Sesame.
eo: Eraro: sesameResolver malsukcesis. Ne eblis solvi nomon sur CDS Sesame.

en: Attempting to resolve object %1 using CDS Sesame.
eo: Provante solvi objekton %1 uzante CDS Sesame.

en: Error trying to get XML response from CDS Sesame server: %1
eo: Eraro provante ricevi XML-respondon de CDS Sesame-servilo: %1

en: Empty result instead of expected XML from CDS Sesame. Maybe bad Internet connection?
eo: Malplena rezulto anstataŭ atendata XML de CDS Sesame. Eble malbona interreta konekto?

en: Error parsing XML from CDS Sesame: %1 on line %2 @ col = %3
eo: Eraro dum analizo de XML el CDS Sesame: %1 en linio %2 @ col = %3

en: Resolved %1 successfully.
eo: Solvita %1 sukcese.

[ctx: @title:window]
en: Observation Planner
eo: Observado-Planisto

en: Alternate Name
eo: Alterna Nomo

en: Current Altitude
eo: Nuna Alteco

[ctx: Constellation]
en: Constell.
eo: Konstell.

[ctx: Short text to describe that object has not risen yet]
en: Not risen
eo: Ne leviĝis

[ctx: Object is in the Dobsonian hole]
en: In hole
eo: En truo

en: Stars and objects whose names KStars does not know are not supported in the observing lists
eo: Steloj kaj objektoj, kies nomoj KStars ne konas, ne estas subtenataj en la observadlistoj

en: %1 is already in your wishlist.
eo: %1 jam estas en via dezirlisto.

en: %1 is already in the session plan.
eo: %1 jam estas en la seanca plano.

en: Added %1 to observing list.
eo: Aldonita %1 al observa listo.

en: Added %1 to session list.
eo: Aldonita %1 al seanca listo.

en: DSS Image metadata: 
     Size: %1' x %2' 
     Photometric band: %3 
     Version: %4
eo: DSS-bildaj metadatenoj: 
     Grandeco: %1' x %2' 
     Fotometria bendo: %3 
     Versio: %4

en: No image info available.
eo: Neniuj bildaj informoj haveblaj.

en: No image available. Click on the placeholder image to download one.
eo: Neniu bildo disponebla. Alklaku la lokokupilon bildon por elŝuti unu.

[ctx: %1 magnitude of object, %2 type of sky object (planet, asteroid etc), %3 name of a constellation]
en: %1 mag %2 in %3
eo: %1 mag %2 en %3

en: Batch add to observing session
eo: Aro aldoni al observa seanco

en: Batch add to observing wishlist
eo: Aro aldoni al observanta dezirolisto

en: Specify a list of objects with one object on each line to add. The names must be understood to KStars, or if the internet resolver is enabled in settings, to the CDS Sesame resolver. Objects that are internet resolved will be added to the database.
eo: Indiku liston de objektoj kun unu objekto sur ĉiu linio por aldoni. La nomoj devas esti komprenataj al KStars, aŭ se la interreta solvilo estas ebligita en agordoj, al la CDS Sesame solvanto. Objektoj kiuj estas interretaj solvitaj estos aldonitaj al la datumbazo.

en: Batch add: %1 object not found | Batch add: %1 objects not found
eo[0]: Stapla aldono: %1 objekto ne trovita
eo[1]: Stapla aldono: %1 objektoj ne trovitaj

en: %1 object could not be found in the database or resolved, and hence could not be added. See the details for more. | %1 objects could not be found in the database or resolved, and hence could not be added. See the details for more.
eo[0]: %1 objekto ne povis esti trovita en la datumbazo aŭ solvita, kaj tial ne povis esti aldonita. Vidu la detalojn por plio.
eo[1]: %1 objektoj ne povis esti trovitaj en la datumbazo aŭ solvitaj, kaj tial ne povis esti aldonitaj. Vidu la detalojn por plio.

[ctx: @title:window]
en: Open Observing List
eo: Malfermi Observan Liston

en: The specified file is invalid. We expect an XML file based on the OpenAstronomyLog schema.
eo: La specifita dosiero estas nevalida. Ni atendas XML-dosieron bazitan sur la OpenAstronomyLog-skemo.

en: The specified file is invalid
eo: La specifita dosiero estas nevalida

en: Are you sure you want to clear all objects?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas forigi ĉiujn objektojn?

en: Clear all?
eo: Ĉu forigi ĉion?

en: Do you want to save the current session?
eo: Ĉu vi volas konservi la nunan seancon?

en: Save Current session?
eo: Ĉu konservi la nunan seancon?

[ctx: @title:window]
en: Save Observing List
eo: Konservi Observan Liston

en: Could not open the observing wishlist file %1 for writing. Your wishlist changes will not be saved. Check if the location is writable and not full.
eo: Ne eblis malfermi la observan dezirlistdosieron %1 por skribado. Viaj dezirlistŝanĝoj ne estos konservitaj. Kontrolu ĉu la loko estas skribebla kaj ne plena.

en: Could not save observing wishlist
eo: Ne eblis konservi observan deziron

[ctx: @title:window]
en: Observing List Wizard
eo: Observanta Listo Sorĉisto

en: Please wait while loading observing wishlist...
eo: Bonvolu atendi dum ŝargo de observanta dezirolisto...

en: Canceling this will truncate your wishlist
eo: Nuligi ĉi tion detranĉos vian deziroliston

en: If you cancel this operation, your wishlist will be truncated and the following objects will be removed from the wishlist when you exit KStars. Are you sure this is okay?
eo: Se vi nuligas ĉi tiun operacion, via dezirlisto estos detranĉita kaj la sekvaj objektoj estos forigitaj el la dezirlisto kiam vi eliras KStars. Ĉu vi certas, ke ĉi tio estas en ordo?

en: Observing wishlist truncated: %1 object not found | Observing wishlist truncated: %1 objects not found
eo[0]: Observa dezirlisto detranĉita: %1 objekto ne trovita
eo[1]: Observa dezirlisto detranĉita: %1 objektoj ne trovitaj

en: %1 object could not be found in the database, and will be removed from the observing wish list. We recommend that you copy its name as a backup so you can add it later. | %1 objects could not be found in the database, and will be removed from the observing wish list. We recommend that you copy the detailed list as a backup, whereby you can later use the Batch Add feature in the Observation Planner to add them back using internet search.
eo[0]: %1 objekto ne povis esti trovata en la datumbazo kaj estos forigata el la observanta dezirlisto. Ni rekomendas ke vi kopiu ĝian nomon kiel savkopion, ke vi povu aldoni ĝin pli poste.
eo[1]: %1 objektoj ne povis esti trovataj en la datumbazo kaj estos forigataj el la observanta dezirlisto. Ni rekomendas ke vi kopiu la detalan liston kiel savkopion, ke vi poste povu uzi la kapablon de Stapla Aldono en la Observoplanilo por realdoni ilin uzante interretan serĉon.

en: Cannot save an empty session list.
eo: Ne povas konservi malplenan seanliston.

en: Could not open file %1.  Try a different filename?
eo: Ne eblis malfermi dosieron %1. Ĉu provi alian dosiernomon?

en: Try Different
eo: Provi Malsaman

en: Do Not Try
eo: Ne Provi

en: Please wait while adding objects...
eo: Bonvolu atendi dum aldonado de objektoj...

en: Customized DSS Download
eo: Agordita DSS-Elŝuto

en: Specify image width (arcminutes):
eo: Specifi bildolarĝon (arkminutoj):

en: Specify image height (arcminutes):
eo: Specifi bildan altecon (arkminutoj):

en: Specify version:
eo: Specifi version:

en: Failed to download DSS/SDSS image.
eo: Malsukcesis elŝuti DSS/SDSS-bildon.

en: This will delete all saved images. Are you sure you want to do this?
eo: Ĉi tio forigos ĉiujn konservitajn bildojn. Ĉu vi certas, ke vi volas fari ĉi tion?

en: Delete All Images
eo: Forigi Ĉiujn Bildojn

en: Image Chooser
eo: Bildo-Elektilo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, OpenButton)
en: Open an observation session list
eo: Malfermi liston de observa seanco

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, OpenButton)
en: Load an observing list from disk
eo: Ŝargi observan liston el disko

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, SaveButton)
en: Save the observing session
eo: Konservi la observan seancon

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, SaveButton)
en: Save the current observing list to disk
eo: Konservi la nunan observan liston sur disko

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, SaveAsButton)
en: Save observing session as...
eo: Konservi observadan seancon kiel...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, SaveAsButton)
en: Save the current observing list to disk, specifying the filename
eo: Konservi la aktualan observliston al disko, specifante la dosiernomon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, OALExport)
en: Export to OAL...
eo: Eksporti al OAL...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, SetLocation)
en: Choose
eo: Elekti

note: i18n: ectx: property (displayFormat), widget (QDateEdit, DateEdit) i18n: ectx: property (displayFormat), widget (QDateEdit, DateBox)
en: dd/MM/yyyy
eo: jj/MM/jjyy

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, Update)
en: Update the table and the plot for the new date and location.
eo: Ĝisdatigi la tabelon kaj la diagramon por la nova dato kaj loko.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, refLabel)
en: Reference images:
eo: Referencaj bildoj:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, saveImages)
en: Download the SDSS/DSS images of all the objects in the current list.
eo: Elŝuti la SDSS/DSS-bildojn de ĉiuj objektoj en la nuna listo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, saveImages)
en: Download all Images
eo: Elŝuti ĉiujn Bildojn

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, DeleteAllImages)
en: Deletes all the stored DSS/SDSS images
eo: Forigas ĉiujn konservitajn DSS/SDSS-bildojn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, DeleteAllImages)
en: Delete all Images
eo: Forigi ĉiujn Bildojn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, addLabel)
en: Adding objects:
eo: Aldonante objektojn:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, WizardButton) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ObsListWizard)
en: Observing List Wizard
eo: Observanta Listo Sorĉisto

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, WizardButton)
en: The list wizard helps you construct observing lists based on filtering by object type, position on the sky, and magnitude.
eo: La listsorĉisto helpas vin konstrui observajn listojn bazitajn sur filtrado laŭ objektotipo, pozicio sur la ĉielo kaj grandeco.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, WizardButton)
en: Wizard...
eo: Sorĉisto...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, FindButton)
en: Open Find Dialog
eo: Malfermi Trov-Dialogon

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, FindButton)
en: Open the Find Dialog for adding objects to the list
eo: Malfermi la Trov-Dialogon por aldoni objektojn al la listo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, WUTButton)
en: Open the WUT dialog
eo: Malfermi la dialogon de WUT

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, WUTButton)
en: Opens the What's up Tonight dialog, from which objects can be added to the list
eo: Malfermas la dialogon Kio okazas Ĉi-vespere, el kiu objektoj povas esti aldonitaj al la listo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, WUTButton)
en: What's up Tonight...
eo: Kio okazas ĉi-vespere...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, batchAddButton)
en: Batch add
eo: Batch aldoni

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, WishList)
en: Wish List
eo: Listo de Deziroj

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, Session)
en: Session Plan
eo: Seanca Plano

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, scheduledTimeLabel)
en: Scheduled Time
eo: Planita Tempo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, quickInfoLabel)
en: Select an Object to View Information here
eo: Elekti Objekton por Vidi Informojn ĉi tie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ImagePreview)
en: (No Image)
eo: (Neniu Bildo)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dssMetadataLabel)
en: Image Metadata Info
eo: Bildaj Metadatumoj Informoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, SearchImage)
en: Replace from Internet...
eo: Anstataŭigi de Interreto...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, DeleteImage)
en: Delete Image
eo: Forigi Bildon

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QTextEdit, NotesEdit)
en: Record object notes here.
eo: Registri objektonotojn ĉi tie.

en: Add to session plan
eo: Aldoni al seancoplano

en: Add objects visible tonight to session plan
eo: Aldoni objektojn videblajn ĉi-vespere al seancoplano

en: Add to Ekos Scheduler
eo: Aldoni al Ekos Scheduler

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, GotoButton)
en: Center
eo: Centro

[ctx: Show the selected object in the telescope]
en: Scope
eo: Amplekso

en: Show SDSS image
eo: Montri SDSS-bildon

en: Show DSS image
eo: Montri DSS-bildon

en: Customized DSS download
eo: Personigita DSS-elŝuto

en: Show images from web
eo: Montri bildojn el retejo

en: Remove from WishList
eo: Forigi el WishList

en: Remove from Session Plan
eo: Forigi el Seanca Plano

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, TypeList)
en: Open clusters
eo: Malfermi aretojn

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, TypeList)
en: Globular clusters
eo: Globaj aretoj

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, TypeList)
en: Gaseous nebulae
eo: Gasaj nebulozoj

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, TypeList)
en: Planetary nebulae
eo: Planedaj nebulozoj

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, TypeList)
en: Sun, moon, planets
eo: Suno, luno, planedoj

en: Illegal rectangle specified, no region selection possible.
eo: Nevalida ortangulo specifita, neniu regionelekto ebla.

en: Illegal circle specified, no region selection possible.
eo: Nevalida rondo specifita, neniu regionelekto ebla.

en: Your observing list currently has 1 object | Your observing list currently has %1 objects
eo[0]: Via observolisto aktuale havas 1 objekton
eo[1]: Via observolisto aktuale havas %1 objektojn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, WelcomeText)
en: <html><head></head><body><p>Welcome to the Observing List Wizard</p><p></p><p>With this tool, you can construct an observing list by filtering the list of all objects in various ways.  First, you will select objects by <span style=" font-weight:600;">type</span>.  Next, you can select only those objects which occupy a specific <span style=" font-weight:600;">region on the sky</span>.  You can further trim the observing list by selecting objects in a specified <span style=" font-weight:600;">magnitude range</span>.  Finally, you can choose to keep only those objects which are <span style=" font-weight:600;">observable on a particular date</span>.</p><p></p><p>Press the <span style=" font-weight:600;">Next</span> button to get started by selecting which object types you would like to be present in your observing list.</p></body></html>
eo: <html><head></head><body><p>Bonvenon al la Sorĉisto pri Observado</p><p></p><p>Per ĉi tiu ilo, vi povas konstrui observan liston filtrante la liston de ĉiuj objektoj en diversaj manieroj. Unue, vi elektos objektojn laŭ <span style=" font-weight:600;">tipo</span>. Poste, vi povas elekti nur tiujn objektojn, kiuj okupas specifan <span style=" font-weight:600;">regiono sur la ĉielo</span>. Vi povas plue tranĉi la observan liston elektante objektojn en specifita <span style=" font-weight:600;">grandeca gamo</span>. Fine, vi povas elekti konservi nur tiujn objektojn kiuj estas <span style=" font-weight:600;">observeblaj en aparta dato</span>.</p><p></p><p >Premu la butonon <span style=" font-weight:600;">Sekva</span> por komenci elektante kiujn objektotipojn vi ŝatus ĉeesti en via observa listo.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ObjTypeLabel)
en: <html><head></head><body><p>Select objects by type</p><p></p><p>Highlight the object types you want to include in your observing list in the box below.  You can highlight more than one item in the list.  The buttons along the right can be used to quickly choose some common selections.</p><p></p><p>When you are finished, press the <span style=" font-weight:600;">Next</span> button.</p></body></html>
eo: <html><head></head><body><p>Elektu objektojn laŭ tipo</p><p></p><p>Elstarigu la objektotipojn, kiujn vi volas enmeti en vian observan liston en la suba skatolo . Vi povas reliefigi pli ol unu objekton en la listo. La butonoj dekstre povas esti uzataj por rapide elekti iujn oftajn elektojn.</p><p></p><p>Kiam vi finos, premu la <span style=" font-weight:600;">Sekva</span>butono.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, AllButton)
en: Select all items in the list
eo: Elekti ĉiujn erojn en la listo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, NoneButton)
en: Clear all selected items in the list
eo: Forigi ĉiujn elektitajn erojn en la listo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, DeepSkyButton)
en: Select all "deep-sky" object types in the list
eo: Elekti ĉiujn objektotipojn de "profunda ĉielo" en la listo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, DeepSkyButton)
en: Deep sky
eo: Profunda ĉielo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, SolarSystemButton)
en: Select all solar system object types in the list
eo: Elekti ĉiujn sunsistemajn objektotipojn en la listo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, RegionSelectText)
en: <html><head></head><body><p>Select by region</p><p></p><p>Next, you can limit your object list to only those objects which occupy a specific region on the sky.  There are three ways to specify the region for your list:  by <span style=" font-weight:600;">constellation</span>, by specifying a <span style=" font-weight:600;">rectangular region</span>, or by specifying a <span style=" font-weight:600;">circular region</span>.  You may also skip selecting by a region, which will include objects from <span style=" font-weight:600;">all over the sky</span>.</p><p></p><p>Make your selection below, and press <span style=" font-weight:600;">Next</span>.</p></body></html>
eo: <html><head></head><body><p> Elektu laŭ regiono</p><p></p><p>Sekva, vi povas limigi vian objektoliston al nur tiuj objektoj kiuj okupas specifan regionon sur la ĉielo. Estas tri manieroj specifi la regionon por via listo: per <span style=" font-weight:600;">konstelacio</span>, per specifo de <span style=" font-weight:600;">ortangula regiono</span>, aŭ specifante <span style=" font-weight:600;">cirklan regionon</span>. Vi ankaŭ povas preterlasi elekton laŭ regiono, kiu inkluzivos objektojn el <span style=" font-weight:600;">ĉie la ĉielo</span>.</p><p></p><p> p>Faru vian elekton sube, kaj premu <span style=" font-weight:600;">Sekva</span>.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, RegionSelectLabel)
en: I wish to select objects:
eo: Mi deziras elekti objektojn:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, RegionList)
en: all over the sky
eo: tra la tuta ĉielo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, RegionList)
en: by constellation
eo: per konstelacio

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, RegionList)
en: in a rectangular region
eo: en ortangula regiono

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, RegionList)
en: in a circular region
eo: en cirkla regiono

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ConstellationText)
en: <html><head></head><body><p>Select objects in one or more constellations</p><p></p><p>In the list below, highlight the constellations you want to use for your observing list.  Only objects that occupy the selected constellations will be included in the list.</p><p></p><p>When you are finished, press <span style=" font-weight:600;">Next</span> to continue.</p></body></html>
eo: <html><head></head><body><p>Elektu objektojn en unu aŭ pluraj konstelacioj</p><p></p><p>En la suba listo, reliefigu la konstelaciojn por kiuj vi volas uzi via observa listo. Nur objektoj kiuj okupas la elektitajn konstelaciojn estos inkluzivitaj en la liston.</p><p></p><p>Kiam vi finos, premu <span style=" font-weight:600;">Sekva </span> daŭrigi.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, RectangularRegionText)
en: <html><head></head><body><p>Select objects in a rectangular region</p><p></p><p>On this page, you can limit your observing list to those objects which occupy a particular rectangular region on the sky.  Specify the rectangular region by selecting the right ascension (RA) and declination (Dec) limits that define the region.</p><p></p><p>When you are finished, press <span style=" font-weight:600;">Next</span> to continue.</p></body></html>
eo: <html><head></head><body><p>Elektu objektojn en ortangula regiono</p><p></p><p>En ĉi tiu paĝo, vi povas limigi vian observan liston al tiuj objektoj kiuj okupas apartan ortangulan regionon sur la ĉielo. Specifu la ortangulan regionon elektante la dekstran supreniron (RA) kaj deklinacian (Dec) limojn kiuj difinas la regionon.</p><p></p><p>Kiam vi finos, premu <span style=" tiparon. -weight:600;">Sekva</span> por daŭrigi.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: to
eo: al

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DecLabel)
en: Dec limits:
eo: Dec limoj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, RALabel)
en: RA limits:
eo: RA-limoj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CircularRegionText)
en: <html><head></head><body><p>Select objects in a circular region</p><p></p><p>On this page, you can limit your observing list to those objects which occupy a particular circular region on the sky.  Specify the circular region by selecting the right ascension (RA) and declination (Dec) coordinates for the center of the circle, and the size of the circle's radius, in Degrees.</p><p></p><p>When you are finished, press <span style=" font-weight:600;">Next</span> to continue.</p></body></html>
eo: <html><head></head><body><p>Elektu objektojn en cirkla regiono</p><p></p><p>En ĉi tiu paĝo, vi povas limigi vian observan liston al tiuj objektoj kiuj okupas apartan cirklan regionon sur la ĉielo. Specifu la cirklan regionon elektante la rektan supreniron (RA) kaj deklinacian (Dec) koordinatojn por la centro de la cirklo, kaj la grandecon de la cirkla radiuso, en Gradoj.</p><p></p><p> Kiam vi finos, premu <span style=" font-weight:600;">Sekva</span> por daŭrigi.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CenterRALabel)
en: Center RA (in Hours):
eo: Centro RA (en Horoj):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CenterDecLabel)
en: Center Dec (in Degrees):
eo: Centro Dec (en Gradoj):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, RadiusLabel)
en: Radius (in Degrees):
eo: Radiuso (en Gradoj):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ObserveOnDateText)
en: <html><head></head><body><p>Select objects observable on a date:</p><p></p><p>On this page, you can limit your observing list to only those objects which can be observed on a particular date (and from a particular location on Earth).  To filter your list in this way, check the checkbox below, and then select the desired date.  If you leave this box unchecked, then your list will include objects regardless of when they are observable (this is the default).  You may also change the geographic location used to determine whether objects are observable.</p><p></p><p>When you are finished, press <span style=" font-weight:600;">Next</span> to continue.</p><p></p></body></html>
eo: <html><head></head><body><p>Elektu objektojn observeblajn en dato:</p><p></p><p>En ĉi tiu paĝo, vi povas limigi vian observan liston nur al tiuj objektoj kiuj povas esti observitaj en aparta dato (kaj de aparta loko sur la Tero). Por filtri vian liston tiamaniere, marku la markobutonon sube, kaj poste elektu la deziratan daton. Se vi lasas ĉi tiun skatolon nemarkita, tiam via listo inkludos objektojn sendepende de kiam ili estas observeblaj (ĉi tio estas la defaŭlta). Vi ankaŭ povas ŝanĝi la geografian lokon uzatan por determini ĉu objektoj estas observeblaj.</p><p></p><p>Kiam vi finos, premu <span style=" font-weight:600;"> Poste</span> daŭrigi.</p><p></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: From:
eo: De:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LocationText)
en: From:
eo: De:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Min. Altitude:
eo: Min. Alteco:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Coverage:
eo: Kovrado:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Max. Altitude:
eo: Maks. Alteco:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, SelectByDate)
en: Select objects which are observable on:
eo: Elekti objektojn observeblajn sur:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MagnitudeText)
en: <html><head/><body><p>Select bright objects</p><p>On this page, you can limit your observing list to only those objects brighter than a given magnitude. Be careful with this selection, because KStars does not have a magnitude for every object in its database. You need to indicate whether you want to include objects with an undefined magnitude.</p><p>If you do not wish to exclude faint objects with this selection, simply leave the checkbox below unchecked.</p><p>This is the final page of the Observing List Wizard. You can go back and modify previous pages with the <span style=" font-weight:600;">Back</span> button. When you are satisfied, press the <span style=" font-weight:600;">Ok</span> button to exit the wizard, and the Observing List tool will be populated with the objects you have specified here.</p><p><br/></p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Elektu helajn objektojn</p><p>En ĉi tiu paĝo, vi povas limigi vian observan liston al nur tiuj objektoj pli helaj ol difinita grando. Atentu ĉi tiun elekton, ĉar KStars ne havas grandecon por ĉiu objekto en sia datumbazo. Vi devas indiki ĉu vi volas inkluzivi objektojn kun nedifinita grandeco.</p><p>Se vi ne volas ekskludi malfortajn objektojn per ĉi tiu elekto, simple lasu la markobutonon malmarkita.</p><p>Tio estas la fina paĝo de la Observ-Listo-Sorĉisto. Vi povas reiri kaj modifi antaŭajn paĝojn per la butono <span style=" font-weight:600;">Reen</span>. Kiam vi estas kontenta, premu la butonon <span style=" font-weight:600;">Ok</span> por eliri la asistanton, kaj la ilo de Observado Listo estos plenigita per la objektoj kiujn vi specifis ĉi tie.</p><p><br/></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, SelectByMagnitude)
en: Select objects brighter than:
eo: Elekti objektojn pli brilajn ol:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, IncludeNoMag)
en: Include objects which have no defined magnitude
eo: Inkluzivi objektojn kiuj ne havas difinitan grandecon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CountLabel)
en: Your observing list currently has 0 objects.
eo: Via observlisto nuntempe havas 0 objektojn.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, updateButton)
en: Update Count
eo: Ĝisdatigita Nombro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, OptionsList)
en: Option Name
eo: Nomo de Elekteblo

[ctx: @title:window]
en: Solar System Viewer
eo: Vidilo de Sunsistemo

[ctx: axis label for x-coordinate of solar system viewer. AU means astronomical unit.]
en: X-position (AU)
eo: X-pozicio (AU)

[ctx: axis label for y-coordinate of solar system viewer. AU means astronomical unit.]
en: Y-position (AU)
eo: Y-pozicio (AU)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, TodayButton)
en: Today
eo: Hodiaŭ

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, PolarisHourAngle)
en: Polaris Hour Angle
eo: Polaris Hora Angulo

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Date / Time
eo: Dato Tempo

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Polaris HourAngle
eo: Polaris Horangulo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, currentTimeB)
en: Current time
eo: Nuna horo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Set Local Time
eo: Agordi Lokan Horon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, twelveHourR)
en: 12 Hour
eo: 12 Horo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, twentyFourHourR)
en: 24 Hours
eo: 24 Horoj

[ctx: @title:window]
en: Options
eo: Elektebloj

[ctx: @title:window]
en: Script Data
eo: Skripto-Datumoj

[ctx: @title:window]
en: Script Builder
eo: Skripto-Konstruisto

en: Point the display at the specified location. %1 can be the name of an object, a cardinal point on the compass, or 'zenith'.
eo: Orienti la vidigon al la specifita loko. %1 povas esti la nomo de objekto, kardinala punkto sur la kompaso, aŭ 'zenito'.

en: Add a name label to the object named %1.
eo: Aldoni nometikedon al la objekto nomita %1.

en: Remove the name label from the object named %1.
eo: Forigi la nometikedon de la objekto nomita %1.

en: Add a trail to the solar system body named %1.
eo: Aldoni spuron al la sunsistema korpo nomita %1.

en: Remove the trail from the solar system body named %1.
eo: Forigi la spuron de la sunsistema korpo nomita %1.

en: Point the display at the specified RA/Dec coordinates.  RA is expressed in Hours; Dec is expressed in Degrees.
eo: Orienti la vidigon al la specifitaj koordinatoj RA/Dec. RA estas esprimita en Horoj; Dec estas esprimita en Gradoj.

en: Point the display at the specified Alt/Az coordinates.  Alt and Az are expressed in Degrees.
eo: Orienti la vidigon al la specifitaj Alt/Az koordinatoj. Alt kaj Az estas esprimitaj en Gradoj.

en: Increase the display Zoom Level.
eo: Pliigi la ekranan Zom-Nivelon.

en: Decrease the display Zoom Level.
eo: Malpliigi la ekranan Zom-Nivelon.

en: Set the display Zoom Level to its default value.
eo: Meti la ekranan Zom-Nivelon al ĝia defaŭlta valoro.

en: Set the display Zoom Level manually.
eo: Meti la ekranan Zom-Nivelon permane.

en: Set the system clock to the specified Local Time.
eo: Agordi la sisteman horloĝon al la specifita Loka Tempo.

en: Pause script execution for specified number of seconds.
eo: Paŭzi skripto-plenumon dum difinita nombro da sekundoj.

en: Halt script execution until the specified key is pressed.  Only single-key strokes are possible; use 'space' for the spacebar.
eo: Halti skripto-plenumon ĝis kiam la specifita klavo estas premata. Nur unuklavaj strekoj eblas; uzu 'spacon' por la spacbreto.

en: Set whether the display is tracking the current location.
eo: Agordi ĉu la ekrano sekvas la aktualan lokon.

en: Change view option named %1 to value %2.
eo: Ŝanĝi vid-elekteblon nomitan %1 al valoro %2.

en: Set the geographic location to the city specified by city, province and country.
eo: Meti la geografian lokon al la urbo specifita laŭ urbo, provinco kaj lando.

en: Set the color named %1 to the value %2.
eo: Meti la koloron nomitan %1 al la valoro %2.

en: Load the color scheme specified by name.
eo: Ŝargi la kolorskemon specifitan per nomo.

en: Export the sky image to the file, with specified width and height.
eo: Eksporti la ĉielbildon al la dosiero, kun specifitaj larĝo kaj alto.

en: Print the sky image to a printer or file.  If %1 is true, it will show the print dialog.  If %2 is true, it will use the Star Chart color scheme for printing.
eo: Presi la ĉielbildon al presilo aŭ dosiero. Se %1 estas vera, ĝi montros la presan dialogon. Se %2 estas vera, ĝi uzos la kolorskemon de Stela Diagramo por presado.

en: Halt the simulation clock.
eo: Halti la simulan horloĝon.

en: Start the simulation clock.
eo: Komenci la simulan horloĝon.

en: Set the timescale of the simulation clock to specified scale.  1.0 means real-time; 2.0 means twice real-time; etc.
eo: Agordi la temposkalon de la simula horloĝo al specifita skalo. 1.0 signifas realtempan; 2.0 signifas dufoje realtempe; ktp.

en: Functions
eo: Funkcioj

en: InfoBoxes
eo: Informkestoj

en: Toggle display of all InfoBoxes
eo: Baskuligi montradon de ĉiuj Informkestoj

en: Toggle display of Time InfoBox
eo: Baskuligi montradon de Time InfoBox

en: Toggle display of Geographic InfoBox
eo: Baskuligi montradon de Geografia Informkesto

en: Toggle display of Focus InfoBox
eo: Baskuligi montradon de Fokusa InfoBox

en: (un)Shade Time InfoBox
eo: (mal)Ombrigi Informkeston de Tempo

en: (un)Shade Geographic InfoBox
eo: (mal)Ombrigi Geografian Informkeston

en: (un)Shade Focus InfoBox
eo: (mal)Ombrigi Fokusan Informkesto

en: Toolbars
eo: Ilobretoj

en: Toggle display of main toolbar
eo: Baskuligi montradon de ĉefa ilobreto

en: Toggle display of view toolbar
eo: Baskuligi montradon de vido ilobreto

en: Show Objects
eo: Montri Objektojn

en: Toggle display of Stars
eo: Baskuligi montradon de Steloj

en: Toggle display of all deep-sky objects
eo: Baskuligi montradon de ĉiuj profundaĉielaj objektoj

en: Toggle display of all solar system bodies
eo: Baskuligi montradon de ĉiuj sunsistemaj korpoj

en: Toggle display of Sun
eo: Baskuligi montradon de Suno

en: Toggle display of Moon
eo: Baskuligi montradon de Luno

en: Toggle display of Mercury
eo: Baskuligi ekranon de Merkuro

en: Toggle display of Venus
eo: Baskuligi montradon de Venuso

en: Toggle display of Mars
eo: Baskuligi montradon de Marso

en: Toggle display of Jupiter
eo: Baskuligi montradon de Jupitero

en: Toggle display of Saturn
eo: Baskuligi montradon de Saturno

en: Toggle display of Uranus
eo: Baskuligi montradon de Urano

en: Toggle display of Neptune
eo: Baskuligi montradon de Neptuno

en: Toggle display of Asteroids
eo: Baskuligi ekranon de Asteroidoj

en: Toggle display of Comets
eo: Baskuligi montradon de Kometoj

en: Show Other
eo: Montri Alian

en: Toggle display of constellation lines
eo: Baskuligi montradon de konstelaciaj linioj

en: Toggle display of constellation boundaries
eo: Baskuligi montradon de konstelaciaj limoj

en: Toggle display of constellation names
eo: Baskuligi montradon de konstelaciaj nomoj

en: Toggle display of Milky Way
eo: Baskuligi ekranon de Lakta Vojo

en: Toggle display of the coordinate grid
eo: Baskuligi montradon de la koordinata krado

en: Toggle display of the celestial equator
eo: Baskuligi montradon de la ĉiela ekvatoro

en: Toggle display of the ecliptic
eo: Baskuligi montradon de la ekliptiko

en: Toggle display of the horizon line
eo: Baskuligi montradon de la horizontlinio

en: Toggle display of the opaque ground
eo: Baskuligi ekranon de la maldiafana grundo

en: Toggle display of star name labels
eo: Baskuligi montradon de stelnomaj etikedoj

en: Toggle display of star magnitude labels
eo: Baskuligi montradon de stelgrandaj etikedoj

en: Toggle display of asteroid name labels
eo: Baskuligi montradon de asteroidaj nometikedoj

en: Toggle display of comet name labels
eo: Baskuligi montradon de kometnomaj etikedoj

en: Toggle display of planet name labels
eo: Baskuligi montradon de planednomaj etikedoj

en: Toggle display of planet images
eo: Baskuligi montradon de planedbildoj

en: Show Latin constellation names
eo: Montri latinajn konstelaciajn nomojn

en: Show constellation names in local language
eo: Montri konstelaciajn nomojn en loka lingvo

en: Show IAU-standard constellation abbreviations
eo: Montri IAU-normajn konstelaciajn mallongigojn

en: Hide Items
eo: Kaŝi Erojn

en: Toggle whether objects hidden while slewing display
eo: Baskuligi ĉu objektoj estas kaŝitaj dum virado de ekrano

en: Timestep threshold (in seconds) for hiding objects
eo: Temppaŝa sojlo (en sekundoj) por kaŝi objektojn

en: double
eo: duoble

en: Hide faint stars while slewing?
eo: Ĉu kaŝi malfortajn stelojn dum turnado?

en: Hide solar system bodies while slewing?
eo: Ĉu kaŝi sunsistemajn korpojn dum turnado?

en: Hide Milky Way while slewing?
eo: Ĉu kaŝi Laktan Vojon dum turnado?

en: Hide constellation names while slewing?
eo: Ĉu kaŝi konstelaciajn nomojn dum virado?

en: Hide constellation lines while slewing?
eo: Ĉu kaŝi konstelaciajn liniojn dum virado?

en: Hide constellation boundaries while slewing?
eo: Ĉu kaŝi konstelaciajn limojn dum virado?

en: Hide coordinate grid while slewing?
eo: Ĉu kaŝi koordinatan kradon dum svingo?

en: Skymap Options
eo: Skymap-Elektebloj

en: Use Horizontal coordinates? (otherwise, use Equatorial)
eo: Ĉu uzi horizontalajn koordinatojn? (alie, uzu Ekvatoran)

en: Set the Zoom Factor
eo: Meti la Zom-Faktoron

en: Select angular size for the FOV symbol (in arcmin)
eo: Elekti angulgrandecon por la simbolo FOV (en arkmin)

en: Select shape for the FOV symbol (0=Square, 1=Circle, 2=Crosshairs, 4=Bullseye)
eo: Elekti formon por la FOV-simbolo (0=Kvadrato, 1=Rondo, 2=Kruciloj, 4=Bullseye)

en: Select color for the FOV symbol
eo: Elekti koloron por la simbolo FOV

en: string
eo: ĉeno

en: Use animated slewing? (otherwise, "snap" to new focus)
eo: Ĉu uzi viglan svingadon? (alie, "alklaki" al nova fokuso)

en: Correct for atmospheric refraction?
eo: Ĉu korekti por atmosfera refrakto?

en: Automatically attach name label to centered object?
eo: Ĉu aŭtomate alfiksi nometikedon al centrita objekto?

en: Attach temporary name label when hovering mouse over an object?
eo: Ĉu ligi provizoran nometikedon kiam ŝvebas muso super objekto?

en: Planet trails fade to sky color? (otherwise color is constant)
eo: Ĉu planedvojoj dissolviĝu al ĉiela koloro? (alie koloro estas konstanta)

note: i18n( "magnitude of faintest star drawn on map when zoomed in" ) << i18n( "double" ); new QTreeWidgetItem( opsLimit, fields ); fields.clear(); fields << "magLimitDrawStarZoomOut" << i18n( "magnitude of faintest star drawn on map when zoomed out" ) << i18n( "double" ); TODO: We have disabled the foll
en: magnitude of faintest star labeled on map
eo: grandeco de plej malforta stelo etikedita sur mapo

en: magnitude of brightest star hidden while slewing
eo: magnitudo de plej hela stelo kaŝita dum turnado

en: magnitude of faintest asteroid drawn on map
eo: grandeco de plej malforta asteroido desegnita sur mapo

en: magnitude of faintest asteroid labeled on map
eo: grandeco de plej malforta asteroido etikedita sur mapo

en: comets nearer to the Sun than this (in AU) are labeled on map
eo: kometoj pli proksimaj al la suno ol tio (en AU) estas etikeditaj sur mapo

en: Could not download remote file.
eo: Ne eblis elŝuti foran dosieron.

en: Download Error
eo: Elŝuta Eraro

en: Save Changes to Script?
eo: Ĉu konservi Ŝanĝojn al Skripto?

en: The current script has unsaved changes.  Would you like to save before closing it?
eo: La nuna skripto havas nekonservitajn ŝanĝojn. Ĉu vi ŝatus ŝpari antaŭ ol fermi ĝin?

en: Could not parse script.  Line was: %1
eo: Ne eblis analizi skripton. Linio estis: %1

en: true
eo: vera

en: Function index out of bounds.
eo: Funkcia indekso ekster limoj.

en: false
eo: falsa

en: Mismatch between function and Arg widget (expected %1.)
eo: Miskongruo inter funkcio kaj Arg-fenestraĵo (atendita %1.)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, NewButton)
en: New Script
eo: Nova Skripto

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, NewButton)
en: Discards current script and starts a new one.  Will prompt to save any unsaved changes in the current script.
eo: Forĵetas nunan skripton kaj komencas novan. Petos konservi ajnajn nekonservitajn ŝanĝojn en la nuna skripto.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, OpenButton)
en: Open Script...
eo: Malfermi Skripton...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, OpenButton)
en: Opens an existing script.  Will prompt to save any unsaved changes in the current script.
eo: Malfermas ekzistantan skripton. Petos konservi ajnajn nekonservitajn ŝanĝojn en la nuna skripto.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, SaveButton)
en: Save Script
eo: Konservi Skripton

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, SaveButton)
en: Save the current script.  If the script has not been saved before, this is equivalent to "Save As..."
eo: Konservi la nunan skripton. Se la skripto ne estis konservita antaŭe, tio estas ekvivalenta al "Konservi kiel..."

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, SaveAsButton)
en: Save Script As...
eo: Konservi skripton kiel...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, SaveAsButton)
en: Saves the script to a file, allowing you to first specify the filename and a name for the script.
eo: Konservas la skripton al dosiero, permesante al vi unue specifi la dosiernomon kaj nomon por la skripto.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, RunButton)
en: Test Script
eo: Testa Skripto

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, RunButton)
en: Executes the script in the KStars main window. You may want to reposition the Script Builder tool so that the Sky map is visible.
eo: Efektivigas la skripton en la ĉefa fenestro de KStars. Vi eble volas repoziciigi la ilon Script Builder tiel ke la Ĉiela mapo estas videbla.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Current Script
eo: Nuna Skripto

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, ScriptListBox)
en: This shows the list of commands present in the current working script. Highlighting any command will present a widget where you can specify its arguments below. Use the action buttons at right to copy, remove, or change the position of the selected command.
eo: Ĉi tio montras la liston de komandoj ĉeestantaj en la nuna laborskripto. Substreki ajnan komandon prezentos fenestraĵon, kie vi povas specifi ĝiajn argumentojn sube. Uzu la agbutonojn dekstre por kopii, forigi aŭ ŝanĝi la pozicion de la elektita komando.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, AddButton)
en: Add Function
eo: Aldoni Funkcion

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, AddButton)
en: If a function is highlighted in the "Function Browser" box, this button will add it to the current working script.  The new function is inserted directly after the highlighted function in the "Current Script" box.
eo: Se funkcio estas emfazita en la skatolo "Funkcia Foliumilo", ĉi tiu butono aldonos ĝin al la aktuala laborskripto. La nova funkcio estas enmetita rekte post la emfazita funkcio en la skatolo "Nuna Skripto".

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, RemoveButton)
en: Remove Function
eo: Forigi Funkcion

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, RemoveButton)
en: If a function is highlighted in the "Current Script" box, this button will remove it from the script.
eo: Se funkcio estas emfazita en la skatolo "Nuna Skripto", tiu ĉi butono forigos ĝin el la skripto.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, CopyButton)
en: Copy Function
eo: Kopii Funkcion

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, CopyButton)
en: If a function is highlighted in the "Current Script" box, this button will add a duplicate of the function.
eo: Se funkcio estas emfazita en la skatolo "Nuna Skripto", ĉi tiu butono aldonos duplikaton de la funkcio.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, UpButton)
en: Move Up
eo: Supreniĝi

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, UpButton)
en: If a function is highlighted in the "Current Script" box, this button will move it up one position in the script.
eo: Se funkcio estas emfazita en la skatolo "Nuna Skripto", ĉi tiu butono movos ĝin supren unu pozicion en la skripto.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, DownButton)
en: Move Down
eo: Movi Malsupren

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, DownButton)
en: If a function is highlighted in the "Current Script" box, this button will move it down one position in the script.
eo: Se funkcio estas emfazita en la skatolo "Nuna Skripto", ĉi tiu butono movos ĝin malsupren unu pozicion en la skripto.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Function Arguments
eo: Funkciaj Argumentoj

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Function Browser
eo: Funkcia Retumilo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTextEdit, FuncDoc)
en: Function Help
eo: Funkcia Helpo

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTextEdit, FuncDoc)
en: If a function is highlighted in the Function Browser, this area will show some brief documentation about the function.
eo: Se funkcio estas emfazita en la Funkcia Foliumilo, ĉi tiu areo montros iom da mallonga dokumentado pri la funkcio.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, ScriptName)
en: Enter name for the script
eo: Enigi nomon por la skripto

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, ScriptName)
en: Enter a name for the script.  This is not the file name, just a short descriptive line of text.
eo: Enigu nomon por la skripto. Ĉi tio ne estas la dosiernomo, nur mallonga priskriba linio de teksto.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, AuthorName)
en: Enter author's name
eo: Enigi la nomon de la aŭtoro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Script name:
eo: Skriptonomo:

[ctx: @title:window]
en: Sky Calendar
eo: Ĉiela Kalendaro

en: Print the Sky Calendar
eo: Presi la Ĉielan Kalendaron

en: Please Wait
eo: Bonvolu atendi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, CreateButton)
en: Plot Planetary Almanac
eo: Diagramo Planeda Almanako

[ctx: A planet rises from the horizon]
en: %1 rises
eo: %1 leviĝas

[ctx: A planet sets from the horizon]
en: %1 sets
eo: %1 aroj

[ctx: A planet transits across the meridian]
en: %1 transits
eo: %1 transitoj

[ctx: @title:window]
en: Print sky calendar
eo: Presi ĉielan kalendaron

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Grids and Labels
eo: Kradoj kaj Etikedoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_GridMonths)
en: Month dividers
eo: Monataj disigiloj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_GridWeeks)
en: Interval dividers
eo: Intervaldividiloj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_GridVertical)
en: Vertical grid
eo: Vertikala krado

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_GridToday)
en: Current day
eo: Nuna tago

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Year:
eo: Jaro:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Interval:
eo: Intervalo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: day(s)
eo: tago(j)

en:  Slew %1 degrees %2 to find an %3 star of mag %4
eo:  Turni %1 gradojn %2 por trovi %3 stelon de mag %4

en:  Slew %1 degrees %2 to find a(n) %3
eo:  Turni %1 gradojn %2 por trovi iun %3

en: triangle (of similar magnitudes)
eo: triangulo (de similaj grandoj)

en: right-angled triangle
eo: ortangula triangulo

en: isosceles triangle
eo: izocela triangulo

en: straight line of 3 stars
eo: rekta linio de 3 steloj

en: equilateral triangle
eo: egallatera triangulo

en:  within %1% of FOV of the marked star
eo:  ene de %1% de FOV de la markita stelo

en: Star-hopper algorithm failed. If you're trying a large star hop, try using a smaller FOV or changing the source point
eo: Stel-hopper-algoritmo malsukcesis. Se vi provas grandan stelon, provu uzi pli malgrandan FOV aŭ ŝanĝi la fontpunkton.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, StarHopperDialog)
en: Star-Hopper Results
eo: Rezultoj de Star-Hopper

en: NOT VISIBLE: About %1 degrees below the %2 horizon
eo: NE VIDEBLE: Ĉirkaŭ %1 gradoj sub la %2 horizonto

en: Now visible: About %1 degrees above the %2 horizon
eo: Nun videbla: Ĉirkaŭ %1 gradoj super la %2 horizonto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, scopeSelectLabel)
en: Select telescope from list to use or add a new telescope
eo: Elekti teleskopon el listo por uzi aŭ aldoni novan teleskopon

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, scopeDetailsBox)
en: Telescope Details
eo: Teleskopaj Detaloj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, scopeVendorText)
en: Vendor:
eo: Vendisto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, saveNewScopeButton)
en: Add new telescope
eo: Aldoni novan teleskopon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_BinocularsCheck)
en: Binoculars
eo: Binoklo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, binoApertureText)
en: Specify aperture:
eo: Specifi aperturon:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lpText)
en: <p>How light-polluted is your night-sky? Rate your night-sky conditions from 1-9 based on the <b>Bortle Dark-Sky Scale</b>. A rating of <b>1</b> represents an <b>excellent dark-sky site</b>, while <b>9</b> represents a <b>brilliantly lit inner-city sky</b>.</p>
eo: <p>Kiom lumpoluita estas via nokta ĉielo? Taksi viajn noktajn ĉielan kondiĉojn de 1-9 surbaze de la <b>Malhela-Ĉiela Skalo de Bortle</b>. Takso de <b>1</b> reprezentas <b>bonegan malhelĉielan retejon</b>, dum <b>9</b> reprezentas <b>brile lumigitan enurba ĉielo</b> .</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, bortleHelpText)
en: <html><head/><body><p align="right">For help: <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Bortle_Dark-Sky_Scale"><span style=" text-decoration: underline; color:#004183;">Wikipedia Link for Bortle dark-sky scale</span></a></p></body></html>
eo: <html><head/><body><p align="right">Por helpo: <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Bortle_Dark-Sky_Scale"><span style=" text-decoration: underline; color:#004183;">Vikipedia Ligo por Bortle malhela-ĉiela skalo</span></a></p></body></html>

en: Magnitude:  --
eo: Grandeco: --

en: Magnitude: %1
eo: Grando: %1

en: Surface Brightness: %1
eo: Surfaca Brilo: %1

en: Size: %1
eo: Grandeco: %1

[ctx: @title:window]
en: What's up Tonight
eo: Kio okazas Ĉi-vespere

en: at %1
eo: ĉe %1

en: The night of %1
eo: La nokto de %1

en: Star Clusters
eo: Stelaj Aretoj

en: circumpolar
eo: ĉirkaŭpolusa

en: does not rise
eo: ne leviĝas

[ctx: Sunset at time %1 on date %2]
en: Sunset: %1 on %2
eo: Sunsubiro: %1 sur %2

[ctx: Sunrise at time %1 on date %2]
en: Sunrise: %1 on %2
eo: Sunleviĝo: %1 sur %2

en: Night duration: %1
eo: Nokta daŭro: %1

en: Night duration: %1 hours
eo: Nokta daŭro: %1 horoj

en: Night duration: %1 hour
eo: Nokta daŭro: %1 horo

en: Night duration: %1 minutes
eo: Nokta daŭro: %1 minutoj

en: Night duration: %1 minute
eo: Nokta daŭro: %1 minuto

en: Moon rises at: %1 on %2
eo: Luno leviĝas je: %1 je %2

en: Moon sets at: %1 on %2
eo: Luno subiras je: %1 sur %2

en: No Object Selected
eo: Neniu Objekto Elektita

en: Object Not Found
eo: Objekto Ne Trovita

en: Rises at: %1
eo: Leviĝas je: %1

en: Transits at: %1
eo: Transiras je: %1

en: Sets at: %1
eo: Malleviĝas je: %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DateLabel)
en: The night of DATE
eo: La nokto de DATO

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, DateButton)
en: Choose a new date
eo: Elekti novan daton

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, DateButton)
en: Press this button to select a new date for the "What's up Tonight" tool.  Note that the date of the main window is not changed.
eo: Premu ĉi tiun butonon por elekti novan daton por la ilo "Kio okazas Ĉi-vespere". Notu, ke la dato de la ĉefa fenestro ne estas ŝanĝita.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, DateButton)
en: Change Date...
eo: Ŝanĝi Daton...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LocationLabel)
en: at LOCATION
eo: ĉe LOKO

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, LocationButton)
en: Choose a new geographic location
eo: Elekti novan geografian lokon

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, LocationButton)
en: Press this button to select a new geographic location for the "What's up Tonight" tool.  Note that the location of the main window is not changed.
eo: Premu ĉi tiun butonon por elekti novan geografian lokon por la ilo "Kio okazas Ĉi-vespere". Notu, ke la loko de la ĉefa fenestro ne estas ŝanĝita.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, LocationButton)
en: Change Location...
eo: Ŝanĝi lokon...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel14)
en: Show objects which are up:
eo: Montri objektojn kiuj estas supre:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, EveningMorningBox)
en: Choose time interval
eo: Elekti tempintervalon

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, EveningMorningBox)
en: By default, the "What's up Tonight" tool displays all objects which are above the horizon between sunset and midnight (i.e., "in the evening").  You can also choose to show objects which are up between midnight and dawn (i.e., "in the morning"), or objects which are up at any time between sunset and sunrise (i.e., "any time tonight")
eo: Defaŭlte, la ilo "Kio okazas Ĉi-vespere" montras ĉiujn objektojn, kiuj estas super la horizonto inter sunsubiro kaj noktomezo (t.e., "vespere"). Vi ankaŭ povas elekti montri objektojn, kiuj leviĝas inter noktomezo kaj tagiĝo (t.e., "matene"), aŭ objektojn, kiuj leviĝas iam ajn inter sunsubiro kaj sunleviĝo (t.e., "ĉi-nokte").

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, EveningMorningBox)
en: In the Evening
eo: En la vespero

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, EveningMorningBox)
en: In the Morning
eo: Matene

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Show objects brighter than magnitude:
eo: Montri objektojn pli brilajn ol magnitudo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, MoonRiseLabel)
en: Time of moon rise
eo: Tempo de luno leviĝo

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, MoonRiseLabel)
en: Displays the time at which the moon rises on the selected date.
eo: Montras la tempon je kiu la luno leviĝas en la elektita dato.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MoonRiseLabel)
en: Moon rise:  13:19
eo: Lunoleviĝo: 13:19

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, NightDurationLabel)
en: Duration of night for selected date
eo: Daŭro de nokto por elektita dato

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, NightDurationLabel)
en: Displays the duration between sunset and sunrise for the selected date.
eo: Montras la daŭron inter sunsubiro kaj sunleviĝo por la elektita dato.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, NightDurationLabel)
en: Night duration: 11:00 hours
eo: Nokta daŭro: 11:00 horoj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, SunSetLabel)
en: Time of sunset
eo: Tempo de sunsubiro

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, SunSetLabel)
en: Displays the time of sunset for the selected date.
eo: Montras la horon de sunsubiro por la elektita dato.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SunSetLabel)
en: Sunset:  19:15
eo: Sunsubiro: 19:15

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, MoonSetLabel)
en: Time of moon set
eo: Tempo de lunsubiro

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, MoonSetLabel)
en: Displays the time at which the moon sets on the selected date.
eo: Montras la horon, kiam la luno subiras en la elektita dato.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MoonSetLabel)
en: Moon set: 04:27
eo: Lunosubiro: 04:27

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, SunRiseLabel)
en: Time of sunrise
eo: Tempo de sunleviĝo

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, SunRiseLabel)
en: Displays the time of sunrise for the selected date.
eo: Montras la horon de sunleviĝo por la elektita dato.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SunRiseLabel)
en: Sunrise:  07:15
eo: Sunleviĝo: 07:15

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, MoonIllumLabel)
en: Moon's illumination fraction
eo: Luno-lumfrakcio

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, MoonIllumLabel)
en: Displays the illumination fraction of the Moon for the selected date.
eo: Montras la lumfrakcion de la Luno por la elektita dato.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MoonIllumLabel)
en: Moon illum: 42%
eo: Luno-lumo: 42%

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel15)
en: Select a category:
eo: Elekti kategorion:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel16)
en: Matching objects:
eo: Kongruaj objektoj:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, ObjectRiseLabel)
en: Displays the time at which the highlighted object rises above the horizon on the selected date.
eo: Montras la tempon, kiam la elstarigita objekto leviĝas super la horizonto en la elektita dato.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ObjectRiseLabel)
en: Rises at:  22:12
eo: Leviĝas je: 22:12

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, ObjectTransitLabel)
en: Displays the time at which the highlighted object transits across the local meridian on the selected date.
eo: Montras la tempon, kiam la elstarigita objekto pasas tra la loka meridiano en la elektita dato.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ObjectTransitLabel)
en: Transits at:  03:45
eo: Transiras je: 03:45

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, ObjectSetLabel)
en: Displays the time at which the highlighted object sets below the horizon on the selected date.
eo: Montras la tempon, kiam la elstarigita objekto stariĝas sub la horizonto en la elektita dato.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ObjectSetLabel)
en: Sets at:  08:22
eo: Subiras je: 08:22

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, CenterButton)
en: Center this object in the sky display
eo: Centri ĉi tiun objekton sur la ĉiela ekrano

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, CenterButton)
en: Center the sky display on this object, and begin tracking it.  Equivalent to the "Center and Track" item in the popup menu.
eo: Centri la ĉielan ekranon sur ĉi tiu objekto, kaj komencu spuri ĝin. Ekvivalenta al la elemento "Centro kaj Spuro" en la ŝprucmenuo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, CenterButton)
en: Center Object
eo: Centra Objekto

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, DetailButton)
en: Open the Object Details window
eo: Malfermi la fenestron pri Objekto-Detaloj

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, DetailButton) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, ObslistButton)
en: Open the Details window for the highlighted object.
eo: Malfermu la Detalan fenestron por la reliefigita objekto.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, DetailButton)
en: Object Details...
eo: Objektdetaloj...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ObslistButton)
en: Adds the selected object to the Observing list
eo: Aldonas la elektitan objekton al la listo de Observado

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ObslistButton)
en: Add to List
eo: Aldoni al la listo

en: Angle value in degrees.
eo: Angulvaloro en gradoj.

en: Angle value in hours.
eo: Angulvaloro en horoj.

en: This box displays an angle in degrees. The three numbers displayed are the angle's degrees, arcminutes, and arcseconds.
eo: Ĉi tiu skatolo montras angulon en gradoj. La tri nombroj montritaj estas la gradoj de la angulo, arkminutoj kaj arksekundoj.

en: This box displays an angle in hours. The three numbers displayed are the angle's hours, minutes, and seconds.
eo: Ĉi tiu skatolo montras angulon en horoj. La tri nombroj montrataj estas la horoj, minutoj kaj sekundoj de la angulo.

en:   You may enter a simple integer, or a floating-point value, or space- or colon-delimited values specifying degrees, arcminutes and arcseconds
eo: Vi povas enigi simplan entjeron, aŭ glitkoman valoron, aŭ spac- aŭ dupunkto-limigitajn valorojn specifantajn gradojn, arkminutojn kaj arksekundojn.

en: Enter an angle value in degrees.  The angle can be expressed as a simple integer ("12"), a floating-point value ("12.33"), or as space- or colon-delimited values specifying degrees, arcminutes and arcseconds ("12:20", "12:20:00", "12 20", "12 20 00.0", etc.).
eo: Enigu angulan valoron en gradoj. La angulo povas esti esprimita kiel simpla entjero ("12"), glitkoma valoro ("12.33"), aŭ kiel spaco- aŭ dupunkto-limigitaj valoroj precizigantaj gradojn, arkminutojn kaj arksekundojn ("12:20", "12:20:00", "12 20", "12 20 00.0", ktp.).

en:   You may enter a simple integer, or a floating-point value, or space- or colon-delimited values specifying hours, minutes and seconds
eo: Vi povas enigi simplan entjeron, aŭ glitkoman valoron, aŭ spac- aŭ dupunkto-limigitajn valorojn specifantajn horojn, minutojn kaj sekundojn.

en: Enter an angle value in hours.  The angle can be expressed as a simple integer ("12"), a floating-point value ("12.33"), or as space- or colon-delimited values specifying hours, minutes and seconds ("12:20", "12:20:00", "12 20", "12 20 00.0", etc.).
eo: Enigu angulan valoron en horoj. La angulo povas esti esprimita kiel simpla entjero ("12"), glitkoma valoro ("12.33"), aŭ kiel spaco- aŭ dupunkto-limigitaj valoroj precizigantaj horojn, minutojn kaj sekundojn ("12: 20", "12:20:00", "12 20", "12 20 00.0", ktp.).

[ctx: angular size in arcminutes]
en: %1 x %2 arcmin
eo: %1 x %2 arkmin

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, nextYear)
en: Previous Year
eo: Antaŭa Jaro

[ctx: seconds]
en: secs
eo: sek

[ctx: second]
en: sec
eo: sek

[ctx: minutes]
en: mins
eo: min

en: hour
eo: horo

[ctx: sidereal day]
en: sid day
eo: sid tago

en: day
eo: tago

en: week
eo: semajno

[ctx: weeks]
en: wks
eo: semajnoj

en: month
eo: monato

[ctx: months]
en: mths
eo: monatoj

en: year
eo: jaro

en: Adjust time step
eo: Alĝustigi tempopaŝon

en: Adjust time step units
eo: Alĝustigi tempopaŝajn unuojn

en: Set the timescale for the simulation clock.  A setting of "1 sec" means the clock advances in real-time, keeping up perfectly with your CPU clock.  Higher values make the simulation clock run faster, lower values make it run slower.  Negative values make it run backwards.
    
    There are two pairs of up/down buttons.  The left pair will cycle through all available timesteps in sequence.  Since there are a large number of timesteps, the right pair is provided to skip to the next higher/lower unit of time.  For example, if the timescale is currently "1 min", the right up button will make it "1 hour", and the right down button will make it "1 sec"
eo: Agordu la temposkalon por la simula horloĝo. Agordo de "1 sek" signifas, ke la horloĝo progresas en reala tempo, perfekte konstante kun via CPU-horloĝo. Pli altaj valoroj igas la simulan horloĝon funkcii pli rapide, pli malaltaj valoroj igas ĝin funkcii pli malrapide. Negativaj valoroj igas ĝin ruli malantaŭen.
    
    Estas du paroj da butonoj supren/malsupren. La maldekstra paro biciklos tra ĉiuj disponeblaj tempopaŝoj en sinsekvo. Ĉar ekzistas granda nombro da tempopaŝoj, la ĝusta paro estas provizita por salti al la sekva pli alta/pli malalta tempounuo. Ekzemple, se la temposkalo estas nuntempe "1 min", la dekstra supren butono faros ĝin "1 horo", kaj la dekstra malsupren butono faros ĝin "1 sek"

en: Increase Time Scale
eo: Pliigi Tempan Skalon

en: Increase time scale to the next largest unit
eo: Pliigi la temposkalon al la sekva plej granda unuo

en: Decrease Time Scale
eo: Malpliigi Temposkalon

en: Decrease time scale to the next smallest unit
eo: Malpliigi la temposkalon al la sekva plej malgranda unuo

[ctx: Map projection method]
en: No projection
eo: Neniu projekcio

[ctx: Map projection method]
en: Ancient
eo: Antikva

[ctx: Map projection method]
en: Azimuthal
eo: Azimutala

[ctx: Map projection method]
en: Hemisphere
eo: Hemisfero

[ctx: Map projection method]
en: Orthographic
eo: Ortografia

[ctx: Map projection method]
en: Polyconic
eo: Polikonika

[ctx: Map projection method]
en: Rectangular
eo: Ortangula

en: FIFO files are not supported on Windows
eo: FIFO-dosieroj ne estas subtenataj en Vindozo

[ctx: @title:window]
en: Select XPlanet Config File
eo: Elekti XPlanet-Agordan Dosieron

[ctx: @title:window]
en: Select XPlanet Star Map File
eo: Elekti XPlanet Star Map-Dosieron

[ctx: @title:window]
en: Select XPlanet Arc File
eo: Elekti XPlanet Arc File

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_xplanetIsInternal)
en: Xplanet binary is internal to the application bundle
eo: Xplanet-binaro estas interna al la aplikaĵa pakaĵo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelXplanetPath)
en: Xplanet path:
eo: Xplanet-vojo:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetPath)
en: Enter here the path of xplanet binary.
eo: Enigu ĉi tie la vojon de xplanet binara.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelXplanetGeometryX)
en: Window size:
eo: Fenestrograndeco:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetWidth)
en: Set the width of window
eo: Meti la larĝon de fenestro

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetWidth)
en: Set the width of the xplanet image
eo: Meti la larĝon de la bildo de xplanet

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetHeight)
en: Set the height of window
eo: Meti la altecon de fenestro

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetHeight)
en: Set the height of the xplanet image
eo: Meti la altecon de la bildo de xplanet

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetTimeout)
en: The time KStars will wait for XPlanet to complete before giving up.
eo: La tempo KStars atendos ke XPlanet finiĝos antaŭ ol rezigni.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: XPlanet timeout:
eo: XPlanet-temptempo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Animation delay:
eo: Prokrasto de animacio:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetAnimationDelay)
en: The delay between frames for the animation
eo: La prokrasto inter kadroj por la animacio

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetUseFIFO)
en: Use KStars's FOV?
eo: Ĉu uzi la FOV de KStars?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetUseFIFO)
en: <html><head/><body><p>If checked, XPlanet will use a FIFO file in the /tmp directory to temporarily save the XPlanet image for KStars to load them and update the view.  If not checked, XPlanet will actually save the files to the XPlanet folder in the KStars data directory.  Using a FIFO file should save the hard disk from excessive reads/writes and may offer a performance enhancement.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Se markite, XPlanet uzos FIFO-dosieron en la dosierujo /tmp por provizore konservi la bildon de XPlanet por KStars por ŝargi ilin kaj ĝisdatigi la rigardon. Se ne estas kontrolita, XPlanet efektive konservos la dosierojn al la dosierujo XPlanet en la datumdosierujo de KStars. Uzado de FIFO-dosiero devus savi la malmolan diskon de troaj legadoj/skribaĵoj kaj eble oferti rendimenton plibonigon.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetUseFIFO)
en: Use FIFO File
eo: Uzi FIFO-dosieron

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: (saves to memory instead of a hard disk)
eo: (konservas en memoro anstataŭ malmola disko)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetFOV)
en: Use kstars's FOV?
eo: Ĉu uzi la FOV de kstars?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetFOV)
en: Use kstars's FOV
eo: Uzi la FOV de kstars

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelXplanetMagnitude)
en: Base magnitude:
eo: Bazgrandeco:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_XplanetMagnitude)
en: A star of the specified magnitude will have a pixel brightness of 1
eo: Stelo de la specifita grandeco havos rastrumeran brilecon de 1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetConfigFile)
en: Config file:
eo: Agorda dosiero:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetConfigFilePath)
en: Config file path
eo: Agordodosiera vojo

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetConfigFilePath)
en: Use the specified configuration file
eo: Uzi la specifitan agordan dosieron

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetStarmap)
en: Use custom star map?
eo: Ĉu uzi propran stelmapon?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetStarmap)
en: Star map:
eo: Stela mapo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetArcFile)
en: Arc file:
eo: Ark dosiero:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetArcFilePath)
en: Arc file path
eo: Arka dosiervojo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_XplanetGlare)
en: Radius of the glare around the Sun.
eo: Radiuso de la brilego ĉirkaŭ la Suno.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_XplanetGlare)
en: Draw a glare around the sun with a radius of the specified value larger than the Sun.  The default value is 28.
eo: Desegni brilon ĉirkaŭ la suno kun radiuso de la specifita valoro pli granda ol la Suno. La defaŭlta valoro estas 28.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelXplanetGlare)
en: Glare of sun:
eo: Brilego de suno:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelXplanetQuality)
en: Output file quality:
eo: Kvalito de eligo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_XplanetQuality)
en: JPEG Quality
eo: JPEG Kvalito

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: XPlanet requires maps in order to function properly.  It does not ship with a lot of planetary maps.  You need to download some in order to get the full benefits of XPlanet.  This is a good place to start: <a href="http://xplanet.sourceforge.net/maps.php">http://xplanet.sourceforge.net/maps.php</a>
eo: XPlanet postulas mapojn por funkcii ĝuste. Ĝi ne sendas kun multaj planedaj mapoj. Vi devas elŝuti iujn por akiri la plenajn avantaĝojn de XPlanet. Ĉi tio estas bona loko por komenci: <a href="http://xplanet.sourceforge.net/maps.php">http://xplanet.sourceforge.net/maps.php</a>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, openXPlanetMaps)
en: XPlanet Planet Maps
eo: Planedaj Mapoj de XPlanet

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, XplanetTabLabel)
en: Labels and markers
eo: Etikedoj kaj markiloj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelXplanetLabelString)
en: Label string:
eo: Etikeda ĉeno:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetLabelString)
en: Specify the text of the first line of the label.
eo: Indiku la tekston de la unua linio de la etikedo.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetLabelString)
en: Specify the text of the first line of the label. By default, it says something like "Looking at Earth".  Any instances of %t will be replaced by the target name, and any instances of %o will be replaced by the origin name.
eo: Indiku la tekston de la unua linio de la etikedo. Defaŭlte, ĝi diras ion kiel "Rigardante Teron". Ĉiuj okazoj de %t estos anstataŭigitaj per la celnomo, kaj ĉiuj okazoj de %o estos anstataŭigitaj per la originnomo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelXplanetDateFormat)
en: Date format:
eo: Datformato:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetDateFormat)
en: Specify the format for the date/time label.
eo: Specifu la formaton por la dato/hora etikedo.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetDateFormat)
en: Specify the format for the date/time label.  This format string is passed to strftime(3).  The default is "%c %Z", which shows the date, time, and time zone in the  locale’s  appropriate date and time representation.
eo: Specifu la formaton por la dato/hora etikedo. Ĉi tiu formata ĉeno estas transdonita al strftime(3). La defaŭlta estas "%c %Z", kiu montras la daton, horon kaj horzonon en la konvena dato kaj hora reprezentado de la loko.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelXplanetFontSize)
en: Font size:
eo: Grando de tiparo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelLabelPos)
en: Label position:
eo: Etikedpozicio:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetLabel)
en: Show label?
eo: Ĉu montri etikedon?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetLabel)
en: If checked, display a label in the upper right corner.
eo: Se markita, montri etikedon en la supra dekstra angulo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetLabel)
en: Show label:
eo: Montri etikedon:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Markers
eo: Markiloj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetMarkerFile)
en: Use marker file?
eo: Ĉu uzi markilon?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetMarkerFile)
en: Use marker file:
eo: Uzi markilon:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetMarkerFilePath)
en: Specify a file containing user defined marker data to display against the background stars.
eo: Specifu dosieron enhavantan uzant-difinitajn markilo-datenojn por montri kontraŭ la fonaj steloj.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetMarkerBounds)
en: Write marker bounds in a file
eo: Skribi marklimojn en dosiero

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetMarkerBounds)
en: Write coordinates of the bounding box for each marker in a file.
eo: Skribi koordinatojn de la limkesto por ĉiu markilo en dosiero.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetMarkerBounds)
en: Write marker bounds to:
eo: Skribi markilo-limojn al:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_XplanetLatLong)
en: Place the observer above latitude:
eo: Metu la observanton super latitudo:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_XplanetLatitude)
en: Render the target body as seen from above the specified latitude (in degrees).  The default value is 0.
eo: Bildigi la celkorpon kiel vidite de super la specifita latitudo (en gradoj). La defaŭlta valoro estas 0.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelXplanetLongitude)
en:  and longitude:
eo:  kaj longitudo:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_XplanetLongitude)
en: Place the observer above the specified longitude (in degrees).  Longitude is positive going east, negative going west (for the earth and moon), so for example Los Angeles is at -118 or 242.  The default value is 0.
eo: Meti la observanton super la specifita longitudo (en gradoj). Longitudo estas pozitiva irante orienten, negativa irante okcidenten (por la tero kaj luno), do ekzemple Los-Anĝeleso estas ĉe -118 aŭ 242. La defaŭlta valoro estas 0.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: in degrees
eo: en gradoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelXplanetProjection)
en: Projection:
eo: Projekcio:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_XplanetProjection)
en: The projection type
eo: La projekcia tipo

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_XplanetProjection)
en: The default is  no projection.  Multiple bodies will not be shown if this option is specified, although shadows will still be drawn.
eo: La defaŭlta estas neniu projekcio. Multoblaj korpoj ne estos montritaj se ĉi tiu elekteblo estas specifita, kvankam ombroj ankoraŭ estos desegnitaj.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBoxBackground)
en: Background
eo: Fono

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetBackground)
en: Use background?
eo: Ĉu uzi fonon?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetBackground)
en: If checked, use a file or a color as background.
eo: Se markite, uzi dosieron aŭ koloron kiel fonon.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_XplanetBackgroundImage)
en: Background image:
eo: Fona bildo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetBackgroundImagePath)
en: Use this file as the background image
eo: Uzi ĉi tiun dosieron kiel fonbildon

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetBackgroundImagePath)
en: Enter here the path of background image file.
eo: Enigu ĉi tie la vojon de fonbilda dosiero.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_XplanetBackgroundColor)
en: Background color:
eo: Fona koloro:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_XplanetBackgroundColorValue)
en: Set the color for the background.
eo: Agordu la koloron por la fono.
