kstars - en to ka translation catalogue (8386 entries)

en: Sky
ka: ცა

en: Sky Daytime
ka: ცა დღისით

en: Messier Object
ka: მესიეს ობიექტი

[ctx: Object with extra attached URLs]
en: Object w/ Links
ka: ობიექტები ბმულებით

en: Star Name
ka: ვარსკვლავის სახელი

en: Deep Sky Object Name
ka: შორეული კოსმოსის ობიექტის სახელი

en: Planet Name
ka: პლანეტის სახელი

[ctx: Constellation Name]
en: Constell. Name
ka: თანავარსკვლავედის სახელი

[ctx: Constellation Line]
en: Constell. Line
ka: თანავარსკვლავედის ხაზი

[ctx: Constellation Boundary]
en: Constell. Boundary
ka: თანავარსკვლავედის ზღვარი

[ctx: Highlighted Constellation Boundary]
en: Constell. Boundary Highlight
ka: თანავარსკვლავედის ზღვრის გამოკვეთა

[ctx: refers to the band of stars in the sky due to the Galactic plane]
en: Milky Way
ka: ირმის ნახტომი

en: Equator
ka: ეკვატორი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowEcliptic)
en: Ecliptic
ka: ეკლიპტიკური

en: Local Meridian
ka: ლოკალური მერიდიანი

en: Compass Labels
ka: კომპასის ჭდეები

en: Equatorial Coordinate Grid
ka: ეკვატორული კოორდინატების ბადე

en: Horizontal Coordinate Grid
ka: ჰორიზონტალური კოორდინატების ბადე

en: Info Box Text
ka: ინფო ფანჯრის ტექსტი

en: Info Box Selected
ka: ინფო ფანჯარა მონიშნულია

en: Info Box Background
ka: ინფო ფანჯრის ფონი

en: Target Indicator
ka: სამიზნის მაჩვენებელი

en: User Labels
ka: მომხმარებლის ჭდეები

en: Planet Trails
ka: პლანეტის კვალი

en: Angular Distance Ruler
ka: მანძილის კუთხური მზომი

en: Observing List Label
ka: დასაკვირვებლები სიის ობიექტების ჭდეები

en: Star-Hop Route
ka: ვარსკვლავით ძებნა

en: Visible Satellites
ka: ხილული თანამგზავრები

en: Satellites
ka: თანამგზავრები

en: Satellites Labels
ka: თანამგზავრების ჭდეებ

en: Supernovae
ka: ზეახალი ვარსკვლავი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowAsteroids) i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, TypeList)
en: Asteroids
ka: ასტეროიდები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, schedulerHorizon)
en: Artificial Horizon
ka: ხელოვნური ჰორიზონტი

en: RA Guide Error
ka: RA გიდის შეცდომა

en: DEC Guide Error
ka: DEC გიდის შეცდომა

en: Solver FOV
ka: ამომხსნელის ხედვის არე

en: Sensor FOV
ka: სენსორის ხედვის არე

en: HiPS Grid
ka: HiPS ბადე

en: FITS Image Object Label
ka: FITS გამოსახულების ობიექტის ჭდე

[ctx: use default color scheme]
en: Default Colors
ka: ნაგულისხმევი ფერები

[ctx: use 'star chart' color scheme]
en: Star Chart
ka: ვარსკვლავის გრაფიკი

[ctx: use 'night vision' color scheme]
en: Night Vision
ka: ღამის ხედვა

en: Local color scheme file could not be opened.
    Scheme cannot be recorded.
ka: ფერების ლოკალური სქემის ფაილის ჩატვირთვა შეუძლებელია.
    სქემის ჩაწერა შეუძლებელია.

en: Local color scheme index file could not be opened.
    Scheme cannot be recorded.
ka: ფერების ლოკალური სქემის ინდექსის ფაილის გახსნა შეუძლებელია.
    სქემის ჩატვირთვა შეუძლებელია.

en: Data verification failed
ka: მონაცემების შემოწმების შეცდომა

en: File verification failed
ka: ფაილის შემოწმების შეცდომა

en: Downloading
ka: გადმოწერა

en: Downloading Data...
ka: მონაცემების გადმოწერა...

en: Awaiting response from server...
ka: სერვერის პასუხის მოლოდინი...

[ctx: use field-of-view for binoculars]
en: 7x35 Binoculars
ka: 7x35 ბინოკლი

[ctx: use 1-degree field-of-view indicator]
en: One Degree
ka: 1 გრადუსი

[ctx: use Radiotelescope HPBW]
en: 30m at 1.3cm
ka: 30მ 1.3სმ-ის დროს

en: No FOV
ka: FOV-ის გარეშე

en: KStars Exported Sky Image
ka: ცის KStars-დან გატანილი გამოსახულება

en: Error: Unable to save image: %1
ka: შეცდომა: გამოსახულების ჩაწერის შეცდომა: %1

en: Saved image to %1
ka: გამოსახულება შენახულია როგორც: %1

en: Could not upload image to remote location: %1
ka: გამოსახულების დაშორებულ ადგილას ატვირთვის შეცდომა: %1

en: Could not export image: URL %1 invalid
ka: გამოსახულების გატანის შეცდომა: URL არასწორია: %1

[ctx: @title:window]
en: KStars image viewer: %1
ka: KStars გამოსახულების დათვალიერება: %1

en: Invert colors
ka: ფერების ინვერსია

en: Reverse colors of the image. This is useful to enhance contrast at times. This affects only the display and not the saving.
ka: გამოსახულების ფერებს ინვერსია. ეს ხანდახან გამოსადეგია კონტრასტის გასადიდებლად. ეხება მხოლოდ იმას, რაც ეკრანზეა ნაჩვენები და არ ინახება.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, AddScope) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, AddDSLRLens) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, SavePreset)
en: Save
ka: შენახვა

en: Save the image to disk
ka: გამოსახულების დისკზე შენახვა

en: Remove temporary file %1 from disk?
ka: წავშალო დროებითი ფაილი (%1) დისკიდან?

en: Confirm Removal
ka: წაშლის დადასტურება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, downloadB)
en: Download
ka: ჩამოტვირთვა

en: Please wait while image is being downloaded...
ka: მოითმინეთ, მიმდინარეობს გამოსახულების ფაილის გადმოწერა...

en: Image Viewer
ka: სურათების გალერეა

en: Loading of the image %1 failed.
ka: გამოსახულების ჩატვირთვის შეცდომა (%1).

[ctx: @title:window]
en: Save Image
ka: გამოსახულების შენახვა

en: A file named "%1" already exists. Overwrite it?
ka: ფაილი სახელით %1 უკვე არსებობს. გადავაწერო?

en: Overwrite File?
ka: ჩავანაცვლო ფაილი?

en: Saving of the image %1 failed.
ka: გამოსახულების %1-ში ჩაწერის შეცდომა.

en: DSS Download
ka: DSS-ის გადმოწერა

en: Please wait while DSS image is being downloaded...
ka: მოითმინეთ, მიმდინარეობს DSS გამოსახულების ფაილის გადმოწერა...

en: Auto close in ...
ka: დახურვის დრო ...

en: Ok
ka: დიახ

en: Question
ka: კითხვა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, webManagerYesR)
en: Yes
ka: დიახ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, webManagerNoR)
en: No
ka: არა

en: Warning
ka: გაფრთხილება

en: Continue
ka: გაგრძელება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancelB)
en: Cancel
ka: გაუქმება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, solutionTable)
en: Error
ka: შეცდომა

en: Sorry
ka: უკაცრავად

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, catalogInfo) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Info
ka: ინფორმაცია

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: N
ka: ჩ

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: NNE
ka: ჩჩა

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: NE
ka: ჩა

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: ENE
ka: აჩა

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: E
ka: ეგზა

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: ESE
ka: ასა

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: SE
ka: სა

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: SSE
ka: სსა

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: S
ka: ს

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: SSW
ka: სსდ

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: SW
ka: სდ

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: WSW
ka: დსდ

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: W
ka: სიგ

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: WNW
ka: დცდ

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: NW
ka: ჩდ

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: NNW
ka: ჩჩდ

en: The selected Astrometry Index File Location:
     %1 
     does not exist.  Do you want to make the directory?
ka: Astrometry-ის არჩეული ინდექსის ფაილსი მდებარეობა:
    %1 
    არ არსებობს.  გნებავთ საქაღალდის შექმნა?

en: Make Astrometry Index File Directory?
ka: შევქმნა Astrometry-ის ინდექსის ფაილის საქაღალდე?

en: The Default Astrometry Index File Location was created.
ka: Astrometry-ის ინდექსის ფაილის ნაგულისხმევი ბილიკი შექმნილია.

en: The Default Astrometry Index File Directory does not exist and was not able to be created.
ka: Astrometry-ის ინდექსის ფაილების ნაგულისხმევი საქაღალდე არ არსებობს და მისი შექმნა შეუძლებელია.

en: Astrometry Configuration File Read Error.
ka: Astrometry-ის კონფიგურაციის ფაილის კითხვის შეცდომა.

en: Internal Astrometry Configuration File Write Error.
ka: Astrometry-ის შიდა კონფიგურაცის ფაილის ჩაწერის შეცდომა.

en: Unable to find dcraw and cjpeg. Please install the required tools to convert CR2/NEF to JPEG.
ka: პროგრამები dcraw და cjpeg ნაპოვნი არაა. CR2/NEF ფაილების JPEG-ში გარდაქმნისთვის გთხოვთ დააყენოთ ისინი.

en: Cannot open %1: %2
ka: გახსნის შეცდომა: %1: %2

en: Cannot unpack_thumb %1: %2
ka: %1-ზე unpack_thumb-ის შეცდომა: %2

en: Cannot write %s %1: %2
ka: ჩაწერის შეცდომა %s %1: %2

en: unnamed
ka: უსახელო

[ctx: @title:window]
en: Startup Wizard
ka: გაშვების ოსტატი

en: &Next >
ka: &შემდეგი >

en: < &Back
ka: < &უკან

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, PAHManualDone)
en: Done
ka: დასრულებულია

en: There was no default data directory found in the app bundle.
ka: აპის პაკეტში მონაცემების ნაგულისხმევი საქაღალდე ვერ ვიპოვე.

en: There was a problem creating the data directory ~/Library/Application Support/.
ka: საქაღალდის შექმნის შეცდომა: ~/Library/Application Support/.

en: File write error.
ka: ფაილის ჩაწერის შეცდომა.

en: Data folder permissions error.
ka: მონაცემების საქაღალდის წვდომების პრობლემა.

[ctx: Set the sky-map view to zenith up]
en: Zenith Up
ka: ზენიტი ზემოთ

[ctx: Set the sky-map view to zenith down]
en: Zenith Down
ka: ზენიტი ქვემოთ

[ctx: Set the sky-map view to north up]
en: North Up
ka: ჩრდილოეთი ზემოთ

[ctx: Set the sky-map view to north down]
en: North Down
ka: ჩრდილოეთი ქვემოთ

[ctx: default theme name]
en: Default
ka: ნაგულისხმევი

en: Crop region will be scaled to [ %1 * %2 ]
ka: ამოჭრის რეგიონი [ %1 * %2 ] -მდე გადიდდება

[ctx: @title:window]
en: Edit Thumbnail Image
ka: მინიატურის გამოსახულების ჩასწორება

en: Crop region: [%1,%2  %3x%4]
ka: ამოჭრის რეგიონი: [%1,%2  %3x%4]

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ThumbnailEditor)
en: Thumbnail Editor
ka: მინიატურების რედაქტორი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CropLabel)
en: Crop region: [0,0  200 x 200]
ka: რეგიონის ამოჭრა: [0,0  200 x 200]

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MessageLabel)
en: (crop region will be scaled to 200x200)
ka: (ამოჭრის რეგიონი [ 200 * 200 ] -მდე გადიდდება)

en: Loading images...
ka: გამოსახულებების ჩატვირთვა...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SearchLabel)
en: Search results:
ka: ძებნის შედეგები:

en: Failed to load image at %1
ka: %1-თან გამოსახულების ჩატვირთვის შეცდომა

en: Failed to load image
ka: გამოსახულების ჩატვირთვის შეცდომა

en: Choose Thumbnail Image
ka: არჩიეთ მინიატურის გამოსახულება

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ThumbnailPicker)
en: Thumbnail Picker
ka: მინიატურის მრჩევი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Specify image location:
ka: გამოსახულების მდებარეობა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Current thumbnail:
ka: მიმდინარე მინიატურა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, EditButton)
en: Edit Ima&ge...
ka: გამოსახულების ჩასწორება..

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, UnsetButton)
en: Unset Image
ka: გამოსახულების მოხსნა

[ctx: @title:window]
en: XPlanet Solar System Simulator: %1
ka: XPlanet მზის სისტემის სიმულატორი: %1

note: i18n? i18nc("Asteroid name (optional)", "Pluto"); i18nc("Asteroid name (optional)", "Pluto") i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSun) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, SunBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBox) i18n: ectx: proper
en: Sun
ka: მზე

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMercury) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBoxBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_Mercury)
en: Mercury
ka: მერკური

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowVenus) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBoxBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_Venus)
en: Venus
ka: ვენერა

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBoxBatch)
en: Earth
ka: დედამიწა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMoon) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, MoonBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBoxBatch)
en: Moon
ka: მთვარის

note: i18n? i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMars) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBoxBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_Mars)
en: Mars
ka: მარსი

en: Phobos
ka: ფობოსი

en: Deimos
ka: დეიმოსი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowJupiter) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBoxBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_Jupiter)
en: Jupiter
ka: იუპიტერი

en: Ganymede
ka: განიმედი

en: Io
ka: იო

en: Callisto
ka: კალისტო

en: Europa
ka: ევროპა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSaturn) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBoxBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_Saturn)
en: Saturn
ka: სატურნი

en: Titan
ka: ტიტანი

en: Mimas
ka: მიმასი

en: Enceladus
ka: ენცელადი

en: Tethys
ka: ტეტისი

en: Dione
ka: დიონი

en: Rhea
ka: რეა

en: Hyperion
ka: ჰიპერიონი

en: Iapetus
ka: იაპეტუსი

en: Phoebe
ka: ფებე

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowUranus) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBoxBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_Uranus)
en: Uranus
ka: ურანი

en: Umbriel
ka: უმბრიელი

en: Ariel
ka: არიელი

en: Miranda
ka: მირანდა

en: Titania
ka: ტიტანია

en: Oberon
ka: ობერონი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowNeptune) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBoxBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_Neptune)
en: Neptune
ka: ნეპტუნი

en: Triton
ka: ტრიტონი

en: This allows you to select a new object/target for XPlanet to view
ka: საშუალებას გაძლევთ მონიშნოთ ახალი ობიექტი/სამიზნე XPlanet-ში სანახავად

en: from
ka: საიდან

en: This allows you to select a viewing location
ka: საშუალებას გაძლევთ, ხედის მდებარეობა აირჩიოთ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useGeographicUpdate) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LocationLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LocationLabelBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3
en: Location:
ka: მდებარეობა:

en: XPlanet Latitude, Longitude, and object radius in %. This is only valid when viewing the object from the same object
ka: XPlanet-ის გრძედი, განედი და ობიექტის რადიუსი %-ში. მოქმედია მხოლოდ მაშინ, როცა ობიექტს იგივე ობიექტიდან ათვალიერებთ

en: Recenters the XPlanet image once it has been moved
ka: XPlanet-ის გამოსახულების ცენტრზე თავიდან გასწორება მისი გადაადგილების შემდეგ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fieldoFviewLabel_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, rotationLabel)
en: Rotation:
ka: შემობრუნება:

en: Set the view rotation to the desired angle
ka: ხედის მობრუნების სასურველ კუთხეზე დაყენება

en: Rotate the view 180 degrees
ka: ხედის 180 გრადუსით შებრუნება

en: Reset view rotation to 0
ka: ხედის ბრუნვის საწყის მნიშვნელობაზე დაბრუნება

en: Bring up XPlanet Options
ka: XPlanet-ის პარამეტრების გახსნა

en: Allows you to set the XPlanet time to a different date/time from KStars
ka: საშუალებას გაძლევთ, XPlanet-ის დრო KStars-ის დროსგან განსხვავდებოდეს

en: Sets the XPlanet time to the current KStars time
ka: XPlanet-ის დროის KStars-ის მიმდინარე დროზე დაყენება

en: Current XPlanet Time
ka: XPlanet-ის მიმდინარე დრო

en: This sets the time step from the current XPlanet time, good for viewing events
ka: XPlanet-ის დროის KStars-ის მიმდინარე დროზე დაყენება

en: This sets the time step from the current XPlanet time
ka: აყენებს დროის ბიჯს XPlanet-ის მიმდინარე დროიდან

en: years
ka: წელი

en: months
ka: თვე

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: days
ka: დღე

en: hours
ka: საათი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_1_2_7)
en: minutes
ka: წუთი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_18) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text)
en: seconds
ka: წამი

en: Lets you change the units for the timestep in the animation
ka: საშუალებას გაძლევთ, ანიმაციაში დროის შტამპის ერთეული შეცვალოთ

en: Lets you run the animation
ka: ანიმაციის გაშვება

en: Xplanet binary path is empty in config panel.
ka: კონფიგურაციის პანელში Xplanet-ის გამშვები ფაილის ბილიკი ცარიელია.

en: The configured Xplanet binary does not exist or is not executable.
ka: Xplanet-ის მითითებული გამშვები ფაილი არ არსებობს ან გამშვები არაა.

en: XPlanet View: %1 from %2 on %3
ka: XPlanet-ის ხედი: %1 %2-დან %3-ზე

en: XPlanet View: %1 from %2 on %3 at FOV: %4 deg
ka: XPlanet-ის ხედი %1 %2-დან %3-ზე ხვ: %4 გრად

en: Loading of the image of object %1 failed.
ka: ობიექტის (%1) გამოსახულების ჩავირთვის შეცდომა.

en: XPlanet failed to generate the image for object %1 before the timeout expired.
ka: Xplanet-ის ობიექტისთვის (%1) ვადის ამოწურვამდე გამოსახულების გენერაციის შეცდომა.

en: Error making FIFO file %1: %2.
ka: FIFO ფაილის (%1) შექმნის შეცდომა: %2.

en: Choose a field-of-view
ka: აირჩიეთ ხედვის-ველი

en: FOV to render in XPlanet:
ka: XPlanet-ში დასარენდერებელი ხვ:

en: Saving of the image to %1 failed.
ka: გამოსახულების %1-ში ჩაწერის შეცდომა.

en: Catalog with that ID already exists.
ka: კატალოგი მითითებული ID-ით უკვე არსებობს.

en: Catalog could not be found.
ka: კატალოგის პოვნა შეუძლებელია.

en: Catalog with id=%1 not found.
ka: კატალოგი ID-ით %1 ნაპოვნი არაა.

en: Catalog is immutable!
ka: კატალოგი უცვლელია!

en: The object is already in the catalog!
ka: ობიექტი უკვე კატალოგშია!

en: Could not insert object! %1
ka: ობიექტის ჩასმის შეცდომა! %1

en: Output file is not writable.
ka: გამოტანის ფაილი ჩაწერადი არაა.

en: Could not attach output file.<br>%1
ka: გამოტანის ფაილის მიმაგრების შეცდომა. <br>%1

en: Could not copy catalog to output file.<br>%1
ka: კატალოგის გამოტანილ ფაილში კოპირების შეცდომა.<br>%1

en: Could not create catalog registry in output file.<br>%1
ka: გამოტანილ ფაილში კატალოგის რეესტრის შექმნის შეცდომა.<br>%1

en: Could not insert catalog into registry in output file.<br>%1
ka: გამოტანილი ფაილის რეესტრში კატალოგის ჩასმის შეცდომა.<br>%1

en: Could not insert set exported database version.<br>%1
ka: დაყენებული გატანილი ბაზის ვერსიის ჩასმის შეცდომა. <br>%1

en: Could not insert set exported database application id.<br>%1
ka: დაყენებული გატანილი ბაზის აპლიკაციის ID-ის ჩასმის შეცდომა. <br>%1

en: Catalog file is not readable.
ka: კატალოგის ფაილის წაკითხვა შეუძლებელია.

en: Could not attach input file.<br>%1
ka: შეყვანის ფაილის მიმაგრების შეცდომა. <br>%1

en: Invalid catalog file.
ka: კატალოგის არასწორი ფაილი.

en: Could not migrate old catalog format.<br>%1
ka: ძველი კატალოგის ფორმატის მიგრაციის შეცდომა.<br>%1

en: Could read the catalog id.<br>%1
ka: კატალოგის ID წაკითხულია. <br> %1

en: Catalog already exists in the database!
ka: კატალოგი ბაზაში უკვე არსებობს!

en: Could not import the catalog.<br>%1
ka: კატალოგის შემოტანის შეცდომა. <br> %1

en: Could not refresh the master catalog.<br>
ka: ძირითადი კატალოგის განახლების შეცდომა. <br>

en: Removing the user catalog is not allowed.
ka: მომხმარებლის კატალოგის წაშლა აკრძალულია.

en: Could not remove the catalog from the registry.<br>%1
ka: რეესტრიდან კატალოგის წაშლის შეცდომა.<br>%1

en: Both catalogs have to exist!
ka: ორივე კატალოგი უნდა არსებობდეს!

en: Destination catalog has to be mutable!
ka: სამიზნე კატალოგი დადუმებადი უნდა იყოს!

en: Cannot update nonexisting catalog.
ka: არარსებული კატალოგის განახლება შეუძლებელია.

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
ka: ფაილი

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
ka: რ&ედაქტირება

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
ka: &ჩვენება

note: i18n: ectx: Menu (help) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, helpB)
en: &Help
ka: &დახმარება

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar) i18n: ectx: ToolBar (kstarsToolBar)
en: Main Toolbar
ka: ხელსაწყოთა მთავარი ზოლი

note: i18n: ectx: ToolBar (processToolBar)
en: Process ToolBar
ka: პროცესის ხელსაწყოთა ზოლი

note: i18n: ectx: Menu (time)
en: T&ime
ka: დრო

note: i18n: ectx: Menu (focus)
en: &Pointing
ka: მითითება

note: i18n: ectx: Menu (projection)
en: &Projection
ka: პროექცია

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
ka: &ხელსაწყოები

note: i18n: ectx: Menu (devices)
en: &Devices
ka: მოწყობ&ილობები

note: i18n: ectx: Menu (data)
en: &Data
ka: მონაცემები

note: i18n: ectx: Menu (updates)
en: &Updates
ka: განახლებები

note: i18n: ectx: Menu (observation)
en: &Observation
ka: დაკვირვება

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
ka: &პარამეტრები

note: i18n: ectx: Menu (infopanel)
en: &Info Boxes
ka: ინფორმაციული ველები

note: i18n: ectx: Menu (statusbar)
en: &Statusbar
ka: სტატუსის ზოლი

note: i18n: ectx: ToolBar (viewToolBar)
en: View Toolbar
ka: ხელსაწყოთა ზოლის ნახვა

note: i18n: ectx: ToolBar (INDIToolBar)
en: INDI Toolbar
ka: INDI-ის ხელსაწყოთა ზოლი

note: i18n: ectx: ToolBar (TelescopeToolBar)
en: Telescope Toolbar
ka: ტელესკოპის ხელსაწყოთა ზოლი

note: i18n: ectx: ToolBar (DomeToolBar)
en: Dome Toolbar
ka: გუმბათის ხელსაწყოების ზოლი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Reverse
ka: პირიქით

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_7)
en: Target:
ka: სამიზნე:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_17) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_18) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, typeLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label6) i18n: ectx: property (
en: Type:
ka: ტიპი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, epochLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, EpochLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, EpochLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, epochCheckBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, EpochCheckBatch
en: Epoch:
ka: ეპოქა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, gotoButtonObject)
en: GOTO
ka: გადასვლა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, syncButtonObject)
en: SYNC
ka: სინქრონიზაცია

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Status:
ka: მდგომარეობა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, idlingStateLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, guideStatus) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, jobStatus)
en: Idle
ka: უმოქმედო

en: What's Interesting...
ka: რა არის საინტერესო...

en: Naked-Eye Objects
ka: შიშველი თვალით დანახვადი ობიექტები

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Planets
ka: პლანეტები

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, TypeList)
en: Stars
ka: ვარსკვლავი

en: Constellations
ka: თანავარსკვლავედები

en: Deep-sky Objects
ka: ობიექტები შორეულ კოსმოსში

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowComets) i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, TypeList)
en: Comets
ka: კომეტები

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, TypeList)
en: Galaxies
ka: გალაქტიკები

en: Nebulae
ka: ნისლეულები

en: Clusters
ka: კლასტერები

en: Explore Catalogs
ka: კატალოგების გადახედვა

en: Messier Catalog
ka: მესიეს კატალოგი

en: NGC Catalog
ka: NGC კატალოგი

en: IC Catalog
ka: IC კატალოგი

en: Sharpless Catalog
ka: შარპლესის კატალოგი

en: No Items to display
ka: საჩვენებელი ელემენტების გარეშე

en: text
ka: ტექსტი

en: More Details
ka: მეტი დეტალი

en: Center in Map
ka: რუკაზე დაცენტრება

en:  Auto     Track
ka:  ავტომატური     ტრეკინგი

en: Slew Telescope
ka: ტელესკოპის მიბრუნება

en: Object Information
ka: ობიექტის ინფორმაცია

en: Wikipedia Infotext
ka: Wikipedia -ის ტექსტი

en: Info Text
ka: ინფო ტექსტი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, introNextB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, remoteEquipmentNextB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, stellarMateEquipmentNextB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, NextButton)
en: Next
ka: შემდეგი

en: Previous
ka: წინა

en: Loading...
ka: იტვირთება...

en: Explanation of the What's Interesting Panel
ka: რა არის საინტერესო პანელის ახსნა

en: Back
ka: უკან

en: Guess object data from text
ka: ობიექტის მონაცემების ტექსტიდან მიხვედრა

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, AddCatalogObject)
en: Add/Edit DSO
ka: DSO-ის დამატება/ჩასწორება

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Basics
ka: საწყისები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, profileNameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10) i18n: ectx: property
en: Name:
ka: სახელი:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, name)
en: e.g. PGC 54559
ka: მაგ.. PGC 54559

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Apparent magnitude:
ka: ხილული ვარსკვლავური სიდიდე:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, magUnknown)
en: Check if magnitude is unknown
ka: შემოწმება, ვარსკვლავური სიდიდე უცნობია, თუ არა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, magUnknown)
en: Unknown
ka: უცნობი

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_35)
en: Optional
ka: არასავალდებულო

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Size Info in Arcminutes
ka: ზომა არკწუთებში

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Major axis:
ka: ძირითადი ღერძი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Minor axis:
ka: მცირე ღერძი:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Misc
ka: სხვანი

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_3)
en: Some catalog specific identifier, like the NGC number.
ka: კატალოგისთვის სპეციფიკური იდენტიფიკატორი. მაგ NGC რიცხვი.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Catalog identifier:
ka: კატალოგის იდენტიფიკატორი:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, catalog_identifier)
en: e.g. 54559
ka: მაგ.. 54559

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Flux:
ka: ნაკადი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Position angle (°):
ka: მდებარეობის კუთხე (*):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Long name:
ka: გრძელი სახელი:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, long_name)
en: e.g. Hoag's Object
ka: მაგ. ჰოუგის ობიექტი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, guessFromTextButton)
en: Guess from &Text
ka: &ტექსტიდან მიხვედრა

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox4)
en: Import File
ka: ფაილის შემოტანა

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, DataURL)
en: Enter import data filename
ka: შეიყვანეთ შემოსატანი ფაილის სახელი

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, DataFileBox)
en: Contents of the imported data file
ka: შემოტანილი ფაილის შიგთავსი

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, DataFileBox)
en: When you select a data file in the above line, its contents are displayed here.
ka: როცა ზემო ხაზში მონაცემების ფაილს აირჩევთ, მისი შემცველობა აქ გამოჩნდება.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Describe Data Fields
ka: აღწერეთ მონაცემების ველები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: <b>Catalog fields:</b>
ka: <b>კატალოგის ველები:</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3_2)
en: <b>Available fields:</b>
ka: <b>ხელმისაწვდომი ველები:</b>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, Epoch)
en: The coordinate epoch for the catalog
ka: კოორდინატების ეპოქა კატალოგისთვის

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Catalog name prefix:
ka: კატალოგის სახელის პრეფიქსი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: Symbol color:
ka: სიმბოლოს ფერი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Coordinate epoch:
ka: კოორდინატების ეპოქა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, SpaceButton)
en: Space Delimited
ka: გამოტოვებით დაშორებული

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, PreviewButton)
en: Preview &Output
ka: გამოტანის გადახედვა

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, CatalogURL)
en: Enter the filename for the output catalog file
ka: შეიყვანეთ ჩასაწერი კატალოგის ფაილის სახელი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Catalog name:
ka: კატალოგის სახელი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Save catalog as:
ka: კატალოგის შენახვა, როგორც:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, CatalogName)
en: Enter a name for the catalog
ka: შეიყვანეთ კატალოგის სახელი

[ctx: @title:window]
en: Add Custom URL to %1
ka: %1-ზე URL-ის ხელით ჩამატება

en: Show image of
ka: გამოსახულების ჩვენება

en: The URL is not valid. Would you like to open a browser window
    to the Google search engine?
ka: არასწორი URL. გნებავთ ბრაუზერის ფანჯრის გახსნა
    Google-ით?

en: Invalid URL
ka: არასწორი URL

en: Browse Google
ka: Google-ში ძებნა

en: Do Not Browse
ka: არ მოძებნო

en: Show webpage about
ka: ვებგვერდის ჩვენება

en: object
ka: ობიექტი

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, TypeBox)
en: Resource Type
ka: რესურსის ტიპი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ImageRadio)
en: Image
ka: გამოსახულება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, InfoRadio)
en: Information
ka: ინფორმაცია

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, DescBox)
en: Text describing the linked resource
ka: მიბმული რესურსის აღწერის ტექსტი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DescLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, descriptionLabel)
en: Description:
ka: აღწერა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, URLLabel)
en: URL:
ka: მისამართი:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, URLBox)
en: The URL which will be displayed by this item
ka: URL, საიდანაც ეს ელემენტი გამოჩნდება

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, URLButton)
en: Open URL in a browser window
ka: URL-ის ბრაუზერის ფანჯარაში გახსნა

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, URLButton)
en: You can verify the entered URL by opening it in a browser window with this button
ka: შეყვანილი ბმულის შემოწმება ამ ღილაკზე დაწკაპუნებით მისი ბრაუზერში გახსნით შეგიძლიათ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, URLButton)
en: Check URL
ka: URL-ის შემოწმება

en: Critical error
ka: კრიტიკული შეცდომა

en: Catalog with id %1 not found.
ka: კატალოგი ID-ით %1 ნაპოვნი არაა.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, convFilter) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, schedulerProfileCombo)
en: Default
ka: ნაგულისხმევი

en: Could not insert new colors.<br>
ka: ახალი ფერის ჩასმა შეუძლებელია.<br>

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, CatalogColorEditor)
en: Catalog Colors
ka: კატალოგის ფერები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Click on a color to change it...
ka: ფერის შესაცვლელად დააწკაპუნეთ...

en: Degrees
ka: გრადუსი

en: Hours
ka: საათი

[ctx: @title:window]
en: Import Catalog
ka: კატალოგის შემოტანა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_LogToFile)
en: File
ka: ფაილი

en: Any File
ka: ნებისმიერი ფაილი

en: Could not open the csv file.<br>It does not exist.
ka: CSV ფაილის გახსნის შეცდომა. <br> ის არ არსებობს.

en: Ignore
ka: იგნორი

en: %1 Object | %1 Objects
ka[0]: %1 ობიექტი
ka[1]: %1 ობიექტი

en: Text
ka: ტექსტი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, queueTable) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, OptionsList)
en: Type
ka: ტიპი

en: default
ka: ნაგულისხმევი

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, CatalogCSVImport)
en: CSV Import
ka: CSV-ის შემოტანა

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Input
ka: შეყვანა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: lines
ka: ხაზი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Skip first:
ka: გამოტოვება პირველი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Separator:
ka: გამყოფი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, file_select_button)
en: Select/Read...
ka: მომიშვნა/წაკითხვა...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Comment prefix:
ka: კომენტარის პრეფიქსი:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Coordinate Units
ka: კოორდინატის ერთეული

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, decCheckBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: p
en: Dec:
ka: დახრ:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, column_mapping)
en: Mapping
ka: მიბმა

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, type_mapping)
en: Type Mapping
ka: ტიპის მიბმა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, preview_button) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, previewLabel)
en: Preview
ka: გადახედვა

en: Could not load the catalog with id=%1
ka: კატალოგის, რომლის id=%1, ჩატვირთვა შეუძლებელია

en: Could not update the catalog.<br>%1
ka: კატალოგის განახლებს შეცდომა.<br>%1

en: Could not add the object.<br>%1
ka: ობიექტის დამატების შეცდომა.<br>%1

en: Could not remove the object.<br>%1
ka: ობიექტის წაშლის შეცდომა.<br>%1

en: Could not add the objects.<br>%1
ka: ობიექტების დამატების შეცდომა.<br>%1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, CatalogDetails)
en: Catalog Details
ka: კატალოგის დეტალები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, id)
en: _id
ka: ID_

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Author:
ka: ავტორი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, author)
en: _auth
ka: ავთენტ_

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Source:
ka: წყარო:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, source)
en: _src
ka: _წყარო

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Desc:
ka: აღწ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, description)
en: _desc
ka: _აღწ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Version:
ka: ვერსია:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, version)
en: _vers
ka: _ვერს

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Maintainer:
ka: წამყვანი პროგრამისტი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, maintainer)
en: _maint
ka: _ლიდერი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: License:
ka: ლიცენზია:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, license)
en: _lic
ka: _ლიც

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, object_group) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, alignTable)
en: Object
ka: ობიექტი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, edit_object) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, EditButton)
en: Edit...
ka: ჩასწორება...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, remove_object) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, RemoveButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeDriverB) i18n: ectx: property (text), widget (QPush
en: Remove
ka: წაშლა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, edit)
en: Edit Catalog Meta...
ka: კატალოგის მეტას ჩასწორება...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, add_object)
en: Add Object...
ka: ობიექტის დამატება...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, import_csv)
en: Import CSV...
ka: CSV-ის შემოტანა...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, name_filter)
en: Filter by Name
ka: გაფილტვრა სახელის მიხედვით

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, CatalogsUInewCatalog)
en: Create/Edit Catalog
ka: კატალოგის შექმნა/ჩასწორება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, colourLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelXplanetColor)
en: Color:
ka: ფერი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, color)
en: Edit
ka: ჩასწორება

en: Dec
ka: დეკ

en: Mag
ka: ვარს. სიდ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, queueTable) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, clientTreeWidget)
en: Name
ka: სახელი

en: Long Name
ka: გრძელი სახელი

en: Identifier
ka: იდენტიფიკატორი

en: Major Axis
ka: ძირითადი ღერძი

en: Minor Axis
ka: მცირე ღერძი

en: Position Angle
ka: მდებარეობის კუთხე

en: Flux
ka: ნაკადი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, coldPixelsEnabled) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, hotPixelsEnabled)
en: Enabled
ka: ჩართულია

en: Precedence
ka: პროვიდენსი

en: Author
ka: ავტორი

en: Mutable
ka: ჩაჩუმებადი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, localTreeWidget)
en: Version
ka: ვერსია

en: License
ka: ლიცენზია

en: Maintainer
ka: წამყვანი პროგრამისტი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, activateButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, slavingEnableButton) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, f_UseAutoFocus)
en: Enable
ka: ჩართვა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, slavingDisableButton)
en: Disable
ka: გამორთვა

en: Could not enable/disable the catalog.<br>%1
ka: კატალოგის ჩართვა/გამორთვის შეცდომა.<br>%1

[ctx: @title:window]
en: Export Catalog
ka: კატალოგის გატანა

en: Catalog
ka: კატალოგი

en: Could not export the catalog.<br>%1
ka: კატალოგის გატანის შეცდომა. <br> %1

en: Could not remove the catalog.<br>%1
ka: კატალოგის წაშლის შეცდომა. <br> %1

en: Could not create the catalog.<br>%1
ka: კატალოგის შექმნის შეცდომა. <br> %1

en: Could not copy the objects to the new catalog.<br>%1
ka: კატალოგის ახალ კატალოგში კოპირების შეცდომა.<br>%1

en: Could not clean up and remove the new catalog.<br>%1
ka: გასუფთავების და ახალი კატალოგის წაშლის შეცდომა.<br>%1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, CatalogsDBUI)
en: DSO Catalogs
ka: DSO-ის კატალოგები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, importButton)
en: Import Catalog...
ka: კატალოგის შემოტანა...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, createButton)
en: Create Catalog...
ka: კატალოგის შექმნა...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, exportButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ExportButton)
en: Export...
ka: &გატანა...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, dublicateButton)
en: Clone...
ka: კლონირება...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, colorButton)
en: Colors
ka: ფერები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, moreButton)
en: More...
ka: მეტი...

[ctx: @title:window]
en: Object Details
ka: ობიექტის დეტალები

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, generaGroupBox) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, generalTab) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, generalGroup) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, XplanetTabGeneral)
en: General
ka: ძირითადი

en: %1 star
ka: %1 ვარსკვლავი

[ctx: number in magnitudes]
note: i18nc("number in magnitudes", "%1 mag", QLocale().toString( ((KSComet *)selectedObject)->getTotalMagnitudeParameter(), 'f', 2)));  //show to hundredth place } else{
en: %1 mag
ka: %1-ჯერ

[ctx: larger than 2000 parsecs]
en: > 2000 pc
ka: > 2000 პს

[ctx: number in parsecs]
en: %1 pc
ka: %1 პს

[ctx: the star is a multiple star]
en: multiple
ka: მრავალი

[ctx: the star is a variable star]
en: variable
ka: ცვლადი

[ctx: Proper motion of a star]
en: Proper Motion:
ka: სწორი მოძრაობა:

[ctx: The first arg is proper motion in right ascension and the second in the declination. The unit stands for milliarcsecond per year]
en: %1 %2 mas/yr
ka: %1 %2 მაკ/წ

en: G5 star
ka: G5 ვარსკვლავი

[ctx: Asteroid name (optional)]
en: Pluto
ka: პლუტონი

[ctx: Asteroid name (optional)]
en: Ceres
ka: ცერერა

[ctx: Asteroid name (optional)]
en: Eris
ka: ერისი

en: Dwarf planet
ka: ჯუჯა პლანეტა

[ctx: distance in kilometers]
en: %1 km
ka: %1 კმ

[ctx: distance in Astronomical Units]
en: %1 AU
ka: %1 აე

[ctx: angular size in arcminutes]
en: %1 arcmin
ka: %1 არკწუთი

[ctx: angular size in arcseconds]
en: %1 arcsec
ka: %1 არკწამი

en: Supernova
ka: ზეახალი

en: Discovery Date:
ka: აღმოჩენის წელი:

en: Host Galaxy:
ka: მასპინძელი გალაქტიკა:

en: Red Shift:
ka: წითლის წანაცვლება:

[ctx: integrated flux at a frequency]
en: Flux(%1):
ka: ნაკადი (%1)

[ctx: Distance in astronomical units]
en: %1 AU
ka: %1 აე

[ctx: Diameter in kilometers]
en: %1 km
ka: %1 კმ

[ctx: Dimension in kilometers]
en: %1 km
ka: %1 კმ

[ctx: Rotation period in hours]
en: %1 h
ka: %1 სთ

[ctx: Orbit period in years]
en: %1 y
ka: %1 წ

[ctx: %1 type of sky object (planet, asteroid etc), %2 name of a constellation]
en: %1 in %2
ka: %1 %2-ში

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, domeAzimuthPositionLabel) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, XplanetTabPosition)
en: Position
ka: თანამდებობა

en: Circumpolar
ka: პოლარული სარტყლის შემდეგ

en: Never rises
ka: არასდროს ამოდის

[ctx: Not Applicable]
en: N/A
ka: არარსებული

en: Links
ka: ბმულები

en: Could not add the link.
ka: ბმულის დამატება შეუძლებელია.

en: Advanced
ka: დამატებით

en: Log
ka: ჟურნალი

[ctx: @title:window]
en: Edit Link
ka: ბმულის ჩასწორება

en: Could not edit the entry.
ka: ჩანაწერის ჩასწორების შეცდომა.

en: Are you sure you want to remove the %1 link?
ka: დარწმუნებული ბრძანდებით, რომ გნებავთ წაშალოთ %1 ბმული?

en: Delete Confirmation
ka: წაშლის დადასტურება

en: Could not delete the entry.
ka: ჩანაწერის წაშლა შეუძლებელია.

en: Could not update the user log.
ka: მომხმარებლის ჟურნალის განახლების შეცდომა.

en: Mount %1 is offline. Please connect and retry again.
ka: ტელესკოპი (%1) გამორთულია. შეაერთეთ და თავიდან სცადეთ.

en: Unable to save image to %1
ka: შეცდომა: გამოსახულების ჩაწერის შეცდომა: %1

en: Save Thumbnail
ka: მინიატურის შენახვა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Names)
en: Primary Name, Other Names
ka: ძირითადი სახელი, სხვა სახელები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Magnitude)
en: 0.0 mag
ka: 0.0 ჯერ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AngSizeLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_19) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sizeLabel)
en: Size:
ka: ზომა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AngSize)
en: 0.0 arcmin
ka: 0.0 არკწუთი

note: i18n: ectx: property (text), widget (KSHelpLabel, BVLabel)
en: B - V index:
ka: B - V ინდექსი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (KSHelpLabel, DistanceLabel)
en: Distance:
ka: მანძილი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (KSHelpLabel, MagLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_20)
en: Magnitude:
ka: ვარსკვლავური სიდიდე:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, IllumLabel)
en: Illumination:
ka: სიკაშკაშე:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Distance)
en: 0.0 pc
ka: 0.0 პს

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CatalogLabel)
en: Catalog:
ka: კატალოგი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ObsListButton)
en: Add to Observing List
ka: დაკვირვების სიაში ჩამატება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, CenterButton)
en: Center in Map
ka: რუკაზე დაცენტრება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ScopeButton)
en: Center in Telescope
ka: ტელესკოპზე დაცენტრება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, PerihelionLabel)
en: Perihelion:
ka: პერიჰელიონი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Perihelion) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, EarthMOID)
en: 0.0 AU
ka: 0.0 აე

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, OrbitIDLabel)
en: Orbit ID:
ka: ორბიტის ID:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, OrbitID)
en: Orbit ID
ka: ორბიტის ID

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DiameterLabel)
en: Diameter:
ka: დიამეტრი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Diameter) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Dimensions)
en: 0.0 km
ka: 0.0 კმ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, RotationLabel)
en: Rotation period:
ka: ბრუნვის პერიოდი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Rotation)
en: 0.0 h
ka: 0.0 სთ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, EarthMOIDLabel)
en: Earth MOID:
ka: დედამიწის MOID:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, OrbitClassLabel)
en: Orbit class:
ka: ორბიტის კლასი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, OrbitClass)
en: Class
ka: კლასი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AlbedoLabel)
en: Albedo:
ka: ალბედო:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DimensionsLabel)
en: Dimensions:
ka: ზომები:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, PeriodLabel)
en: Period:
ka: პერიოდი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Period)
en: 0 y
ka: 0 წ

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DetailsDatabase)
en: Details - Online Databases
ka: დეტალები - ონლაინ მონაცემთა ბაზები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, ADVTree)
en: Choose Online Database
ka: აირჩიეთ ონლაინ მონაცემთა ბაზა

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DetailsLinks)
en: Details - Resource Links
ka: დეტალები - რესურსის ბმულები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, InfoTitle)
en: Information Links
ka: ინფორმაციის ბმულები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ImagesTitle)
en: Image Links
ka: გამოსახულების ბმულები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ViewButton)
en: View Resource
ka: რესურსის ნახვა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, AddLinkButton)
en: Add Link...
ka: ბმულის დამატება...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, EditLinkButton)
en: Edit Link...
ka: ბმულის ჩასწორება...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, RemoveLinkButton)
en: Remove Link
ka: ბმულის წაშლა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LogTitle)
en: User Log
ka: მომხმარებლის ჟურნალი

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DetailsPosition)
en: Details - Position Data
ka: დეტალები - მდებარეობის მონაცემები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CoordTitle) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, coordinatesR)
en: Coordinates
ka: კოორდინატები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AzLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_23) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, azLabel)
en: Azimuth:
ka: აზიმუტი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AirmassLabel)
en: Airmass:
ka: საჰაერო მასა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AltLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_21) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, elLabel)
en: Altitude:
ka: სიმაღლე:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, HALabel)
en: Hour angle:
ka: საათობრივი კუთხე:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, RSTTitle)
en: Rise/Set/Transit
ka: დაისი/აისი/ტრანზიტი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TimeSetLabel)
en: Set time:
ka: დროის დაყენება:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TimeTransitLabel)
en: Transit time:
ka: ტრანზიტის დრო:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TimeRiseLabel)
en: Rise time:
ka: ამოსვლის დრო:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AzSetLabel)
en: Azimuth at set:
ka: აზიმუტი დაისისას:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AltTransitLabel)
en: Altitude at transit:
ka: სიმაღლე ტრანზიტისას:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AzRiseLabel)
en: Azimuth at rise:
ka: აზიმუტი აისისას:

en: Preview image
ka: გამოსახულების გადახედვა

[ctx: @title:window]
en: Export sky image
ka: ცის გამოსახულების გატანა

en: Horizontal
ka: ჰორიზონტალური

en: Vertical
ka: ვერტიკალური

en: Full legend
ka: სრული შინაარსი

en: Scale with magnitudes chart
ka: გრაფიკის მასშტაბი ვარსკვლავური სიდიდეებით

en: Only scale
ka: მხოლოდ მასშტაბი

en: Only magnitudes
ka: მხოლოდ ვარკსვლავური სიდიდეები

en: Only symbols
ka: მხოლოდ სიბოლოები

en: Upper left corner
ka: ზედა მარცხენა კუთხე

en: Upper right corner
ka: ზედა მარჯვენა კუთხე

en: Lower left corner
ka: ქვედა მარცხენა კუთხე

en: Lower right corner
ka: ქვედა მარჯვენა კუთხე

en: Could not export image
ka: გამოსახულების გატანა შეუძლებელია

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, legendGroupBox)
en: Legend Configuration
ka: შინაარსის მორგება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, legendOrientationLabel)
en: Legend orientation:
ka: შინაარსის ორიენტაცია:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, legendTypeLabel)
en: Legend type:
ka: შინაარსის ტიპი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, legendPositionLabel)
en: Legend position:
ka: შინაარსის მდებარეობა:

en: Any
ka: ნებისმიერი

en: Solar System
ka: მზის სისტემა

en: Open Clusters
ka: ღია კლასტერები

en: Globular Clusters
ka: სფეროსებრი კლასტერები

en: Gaseous Nebulae
ka: აირადი ნისლეული

en: Planetary Nebulae
ka: პლანეტარული ნისლეული

[ctx: @title:window]
en: Find Object
ka: ობიექტის პოვნა

en: Details...
ka: დეტალები...

en: Andromeda Galaxy
ka: ანდრომედას გალაქტიკა

en: Aldebaran
ka: ალდებარანი

en: Aaltje
ka: ალტიე

en: Aarseth-Brewington (1989 W1)
ka: აარსეთ-ბრიუინგტონი (1989 W1)

en: Search the Internet for %1
ka: %1-ის ინტერნეტში მოძებნა

[ctx: no text to search for]
en: (nothing)
ka: (არაფერი)

en: No object named %1 found.
ka: ობიექტი სახელით %1 ნაპოვნი არაა.

en: Bad object name
ka: ობიექტის არასწორი სახელი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SearchLabel)
en: Filter by name:
ka: სახელის მიხედვით გაფილტვრა:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, showHistoryB)
en: Find History
ka: ისტორიის მოძებნა

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, clearHistoryB)
en: Clear History
ka: ისტორიის გაწმენდა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, FilterTypeLabel)
en: Filter by type:
ka: ტიპით გაფილტვრა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, InternetSearchButton)
en: Search the Internet for (nothing)
ka: ინტერნეტში (არაფრის) მოძებნა

[ctx: @title:window]
en: Set Coordinates Manually
ka: კოორტინატების ხელით დაყენება

en: Invalid Coordinate Data
ka: არასწორი კოორდინატები

en: Invalid Epoch format
ka: ეპოქის არასწორი ფორმატი

en: The Azimuth value must be between 0.0 and 360.0.
ka: აზიმუტის მნიშვნელობა 0.0-სა და 360.0-ს შორის უნდა იყოს.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, decLabel)
en: Declination
ka: დახრილობა

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, JNowB)
en: Set Epoch to now
ka: ეპოქის აწმყოზე დაყენება

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, J2000B)
en: Set Epoch to J2000
ka: ეპოქსის J2000-ზე დაყენება

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, raLabel)
en: Right Ascension
ka: პირდაპირი აისი

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, aaTab)
en: Az/Alt
ka: აზ/სიმაღლ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, azLabel)
en: Azimuth
ka: აზიმუტი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_PAHOrigErrorAz) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Az:
ka: აზ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Alt (apparent):
ka: ხილული ხედი:

[ctx: @title:window]
en: Set FOV Indicator
ka: ხედვის არის ინდიკატორის დაყენება

[ctx: @title:window]
en: New FOV Indicator
ka: ხედვის არის ახალი ინდიკატორი

[ctx: Specify the apparent field of view (AFOV) manually]
en: Specify AFOV
ka: ხილული ხედის ხელით მითითება

[ctx: Eyepiece Design / Brand / Name; Optional]
en: Ramsden (Typical)
ka: რამსდენი (ჩვეულებრივი)

[ctx: Eyepiece Design / Brand / Name; Optional]
en: Orthoscopic (Typical)
ka: ორთოსკოპული (ჩვეულებრივი)

[ctx: Eyepiece Design / Brand / Name; Optional]
en: Ploessl (Typical)
ka: პლიოსლი (ჩვეულებრივი)

[ctx: Eyepiece Design / Brand / Name; Optional]
en: Erfle (Typical)
ka: ერფლე (ჩვეულებრივი)

[ctx: Eyepiece Design / Brand / Name; Optional]
en: Meade UWA
ka: ზეფართოკუთხოვანი Meade

[ctx: Eyepiece Design / Brand / Name; Optional]
en: Tele Vue Ethos (Typical)
ka: Tele Vue Ethos (ჩვეულებრივი)

en: 1000 yards
ka: 1000 იარდი

en: 1000 meters
ka: 1000 მეტრი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelUnits)
en: feet
ka: ფუტი

en: meters
ka: მეტრი

[ctx: @title:window]
en: Telescope Focal Length Calculator
ka: ტელესკოპის ფოკუსური მანძილის გამომთვლელი

[ctx: millimeters]
en: mm
ka: მმ

en: inch
ka: დუიმი

en: Aperture diameter:
ka: დიაფრაგმის დიამეტრი:

[ctx: F-Number or F-Ratio of optical system]
en: F-Number:
ka: F-რიცხვი:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, FOVDialog)
en: Edit FOV Symbols
ka: FOV სიმბოლოების ჩასწორება

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, NewButton)
en: Add a new FOV symbol
ka: ახალი FOV სიმბოლოს დამატება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, NewButton)
en: New...
ka: ახალი...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, EditButton)
en: Modify the highlighted FOV symbol
ka: გამოკვეთილი ხილული ხედის ჩასწორება

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, RemoveButton)
en: Remove highlighted FOV symbol
ka: გამოკვეთილი ხილული ხედის წაშლა

[ctx: @title:window]
en: Set Geographic Location
ka: გეოგრაფიული მდებარეობის დაყენება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DSTLabel)
en: DST rule:
ka: DST წესი:

en: One city matches search criteria | %1 cities match search criteria
ka[0]: ძებნის შედეგია 1 ქალაქი
ka[1]: ძებნის შედეგია %1 ქალაქი

en: Are you sure you want to remove %1?
ka: დარწმუნებული ბრძანდებით, რომ გნებავთ წაშალოთ %1?

en: Remove City?
ka: წავშალო ქალაქი?

en: This city already exists in the database.
ka: ქალაქი ბაზაში უკვე არსებობს.

en: Error: Duplicate Entry
ka: შეცდომა: დუბლირებული ჩანაწერი

en: Fields are Empty
ka: ველები ცარიელია

en: Could not parse the Latitude/Longitude.
ka: გრძედის/განედის დამუშავების შეცდომა.

en: Bad Coordinates
ka: არასწორი კოორდინატები

en: UTC Offset must be selected.
ka: UTC წანაცვლების არჩევა აუცილებელია.

en: UTC Offset
ka: UTC დროიდან წანაცვლება

en: Daylight Saving Time Rules
ka: დროის გადაწევის წესები

en: Cannot add new location -- city name blank
ka: ახალი მდებარეობის დამატება შეუძლებელია -- ქალაქის სახელი ცარიელია

en: Cannot add new location -- country name blank
ka: ახალი მდებარეობის დამატება შეუძლებელია -- ქვეყნის სახელი ცარიელია

en: Cannot add new location -- invalid latitude / longitude
ka: ახალი მდებარეობის დამატება შეუძლებელია -- არასწორი გრძედი/განედი

en: Cannot add new location -- missing UTC Offset
ka: ახალი მდებარეობის დამატება შეუძლებელია -- UTC წანაცვლება მითითებული არაა

en: City is Read Only. Change name to add new city.
ka: ქალაქის სახელი მხოლოდ კითხვადია. ახალი ქალაქის დასამატებლად შეცვალეთ სახელი.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, CityGroupBox)
en: Choose City
ka: აირჩეთ ქალაქი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CountryFiltLabel)
en: Country filter:
ka: ქვეყნის ფილტრი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CityFiltLabel)
en: City filter:
ka: ქალაქის ფილტრი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ProvinceFiltLabel)
en: Province filter:
ka: პროვინციის ფილტრი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CountLabel)
en: 0 cities match search criteria
ka: ძებნის პირობებს 0 ქალაქი ემთხვევა

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, EditGroupBox)
en: View/Edit Location Data
ka: მდებარეობის მონაცემების ნახვა/ჩასწორება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, NewCityLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CityLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: City:
ka: ქალაქი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, NewProvinceLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ProvinceLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Province:
ka: პროვინცია:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, NewCountryLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CountryLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2_3)
en: Country:
ka: ქვეყანა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LongLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LongGeoLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, LongGeoCheckBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9) i18n: ectx: 
en: Longitude:
ka: გეოლოკაციის გრძედი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LatLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LatGeoLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, LatGeoCheckBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10) i18n: ectx: 
en: Latitude:
ka: გეოლოკაციის განედი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ElevationLabel)
en: Elevation
ka: სიმაღლე ზღვის დონიდან

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TZLabel)
en: UT offset:
ka: UT წანაცვლება:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, GetLocationButton)
en: Get Location
ka: მდებარეობის მიღება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ClearFieldsButton)
en: &Clear Fields
ka: &ველების გასუფთავება

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, AddCityButton)
en: Add City
ka: ქალაქის დამატება

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, UpdateButton)
en: Update City
ka: ქალაქის განახლება

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, RemoveButton)
en: Remove City
ka: ქალაქის წაშლა

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, NewFOV)
en: New FOV Indicator
ka: ხედვის არის ახალი ინდიკატორი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Name </span><span style=" font-weight:600; color:#ff0000;">*</span><span style=" font-weight:600;">:</span></p></body></html>
ka: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">სახელი </span><span style=" font-weight:600; color:#ff0000;">*</span><span style=" font-weight:600;">:</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, FOVName)
en: Name for FOV symbol
ka: ხედვის არის სიმბოლოს სახელი

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab1) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, Eyepiece)
en: Eyepiece
ka: ოკულარი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Telescope focal length:
ka: ტელესკოპის ფოკუსური მანძილი:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, TLength1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, TLength2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, LinearFOV) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, RTDiameter)
en: Telescope focal length, in millimeters
ka: ტელესკოპის ფოკუსური მანძილი, მილიმეტრებში

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6_2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6_2_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15) i18n: ect
en: mm
ka: მმ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7_2)
en: Eyepiece focal length:
ka: ოკულარის ფოკუსური მანძილი:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, EyeLength)
en: Eyepiece focal length, in millimeters
ka: ოკულარის ფოკუსური მანძილი, მილიმეტრებში

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6_2_2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AngDistLabel_4)
en: degrees
ka: გრადუსი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ComputeEyeFOV) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ComputeCameraFOV) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ComputeBinocularFOV)
en: Compute FOV
ka: FOV-ის გამოთვლა

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, indiCameraLabel)
en: Camera
ka: კამერა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5_2)
en: Telescope Focal length:
ka: ტელესკოპის ფოკუსური მანძილი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Camera W:
ka: კამერა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_22) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (text),
en: pixels
ka: პიქსელი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9)
en: Pixel W:
ka: პიქსელის ზომის X:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, cameraPixelSizeW) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, cameraPixelSizeH) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, WaveLength)
en: Size of chip or film, in millimeters
ka: მატრიცის ან ლენტის ზომა, მმ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6_2_3_2)
en: µm
ka: მკმ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, DetectFromINDI)
en: Detect from Ekos
ka: Ekos-დან წაშლა

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab3)
en: Binocular
ka: ბინოკლი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel15_3)
en: Field of View:
ka: ხედის ველი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9_31)
en: At a distance of:
ka: დაშორებით:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab4)
en: Radio Telescope
ka: რადიო ტელესკოპი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5_2_3)
en: Radio Telescope diameter:
ka: რადიო ტელესკოპის დიამეტრი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6_2_3_4)
en: m
ka: მილი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_23)
en: Wavelength:
ka: ტალღის სიგრძე:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6_2_3_2_3)
en: cm
ka: სმ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ComputeHPBW)
en: Compute HPBW
ka: HPBW-ის გამოთვლა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: arcmin
ka: არკწუთი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fieldoFviewLabel)
en: Field of view:
ka: ხედის ველი:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, FOVEditOffsetY)
en: Desired vertical offset in arcminutes
ka: სასურველი ვერტიკალური წანაცვლება არკწუთებში

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fieldoFviewLabel_3)
en: Offset Y:
ka: Y-ის წანაცვლება:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Degrees E of N
ka: გრადუსი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fieldoFviewLabel_2)
en: Offset X:
ka: X-ის წანაცვლება:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, FOVEditOffsetX)
en: Desired horizontal offset in arcminutes
ka: სასურველი ჰორიზონტალური წანაცვლება არკწუთებში

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ShapeBox)
en: Rectangle
ka: მართკუთხედი

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ShapeBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, apertureShape) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_DefaultCursor)
en: Circle
ka: წრე

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ShapeBox)
en: Crosshairs
ka: გადაჯვარედინება

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ShapeBox)
en: Bullseye
ka: სამიზნე

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ShapeBox)
en: Semitransparent circle
ka: ნახევრადგამჭვირვალე წრე

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: Shape:
ka: ფორმა:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, NewView)
en: Add / Edit View
ka: ხედის დამატება / ჩასწორება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Mount Type:
ka: მიმაგრების ტიპი:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, mountTypeComboBox) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, EquatorialCheckBatch)
en: Equatorial
ka: ეკვატორული

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, mountTypeComboBox)
en: Altazimuth
ka: ალტაზიმუტი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: View Type:
ka: ხედის ტიპი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Eyepiece Angle:
ka: ოკულარის კუთხე:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, fieldOfViewCheckBox)
en: Also set the field of view
ka: ასევე ხედვის ველის დაყენება

[ctx: @title:window set clock to a new time]
en: Set UTC Time
ka: UTC დროის დაყენება

[ctx: @title:window set clock to a new time]
en: Set Time
ka: დროის დაყენება

en: UTC Now
ka: UTC ახლა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, NowButton)
en: Now
ka: ახლა

[ctx: @title:window]
en: Edit View
ka: ხედის ჩასწორება

[ctx: @title:window]
en: New View
ka: ახალი ხედი

en: Conflicting View Name
ka: შეუთავსებელი ხედის სახელი

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, NewButton)
en: Add a new view
ka: ახალი ხედის დამატება

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, EditButton)
en: Modify the highlighted View
ka: გამოკვეთილი ხედის ჩასწორება

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, RemoveButton)
en: Remove highlighted View
ka: გამოკვეთილი ხედის წაშლა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, WelcomeTitle)
en: KStars Data Directory
ka: KStars-ის მონაცემების საქაღალდე

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, copyKStarsData)
en: Copy KStars Data Directory
ka: KStars-ის მონაცემების საქაღალდის კოპირება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Optional Files for the Data directory:
ka: არასავალდებულო ფაილები მონაცემების საქაღალდისთვის:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <html><head/><body><p>GSC: <a href="https://drive.google.com/file/d/0B_ivMJINsdQ8cDhNcU5ESkZMZ0E/view?usp=sharing"><span style=" text-decoration: underline; color:#0000ff;">Guide Star Catalog</span></a> (305 MB)</p></body></html>
ka: <html><head/><body><p>GSC: <a href="https://drive.google.com/file/d/0B_ivMJINsdQ8cDhNcU5ESkZMZ0E/view?usp=sharing"><span style=" text-decoration: underline; color:#0000ff;">ვარსკვლავების კატალოგის გიდი</span></a> (305 მბ)</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DownloadTitle)
en: Download Extra Data Files
ka: მონაცემების დამატებითი ფაილების გადმოწერა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, DownloadButton)
en: Download Extra Data...
ka: დამატებითი მონაცემების გადმოწერა...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, GeoTitle)
en: Choose Your Home Location
ka: აირჩიეთ სახლის მდებარეობა

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, CityFilter)
en: Filter the list by city name
ka: სიის ქალაქის სახელით გაფილტვრა

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, CountryFilter)
en: Filter the list by country name
ka: სიის ქვეყნის სახელით გაფილტვრა

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, ProvinceFilter)
en: Filter the list by province name
ka: სიის პროვინციის სახელით გაფილტვრა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, WelcomeTitle)
en: Welcome to the KStars Startup Wizard
ka: მოგესალმებათ KStars-ის გაშვების ოსტატი

en: <table><tr><th colspan="2">Object %1: %2</th></tr><tr><td>RA:</td><td>%3</td></tr><tr><td>DE:</td><td>%4</td></tr><tr><td>dRA:</td><td>%5</td></tr><tr><td>dDE:</td><td>%6</td></tr></table>
ka: <table><tr><th colspan="2">ობიექტი %1: %2</th></tr><tr><td>RA:</td><td>%3</td></tr><tr><td>DE:</td><td>%4</td></tr><tr><td>dRA:</td><td>%5</td></tr><tr><td>dDE:</td><td>%6</td></tr></table>

en: Clear Solution Points
ka: გადაწყვეტის წერტილების გასუფთავება

en: Solver timed out.
ka: ამომხსნელთან დაკავშირების დრო გავიდა.

en: Effective telescope focal length is updated to %1 mm.
ka: ეფექტური ტელესკოპის ფოკალური სიგრძე %1 მმ-მდე განახლდა.

en: <p>Effective field of view size in arcminutes.</p>
ka: <p>ხედის ზომის ეფექტური ველი, არკწუთებში.</p>

en: Astrometry alignment failed
ka: Astrometry-ის სწორების შეცდომა

en: Error: No camera detected.
ka: შეცდომა: კამერის გარეშე.

en: Error: lost connection to camera.
ka: შეცდომა: კამერასთან მიერთების შეცდომა.

en: Cannot capture while rotator is busy: Retrying in %1 seconds...
ka: გადაღება შეუძლებელია, როცა როტატორი დაკავებულია. თავიდან %1 წამში ვცდი...

en: Capturing image...
ka: სურათის გადაღება...

en: Image received.
ka: გამოსახულება მიღებულია.

note: i18n("Camera offset angle is %1 degrees.", OffsetAngle));
en: Camera position angle is %1 degrees.
ka: კამერის მდებარეობის კუთხე %1 გრადუსია.

en: Astrometry alignment completed successfully
ka: Astrometry-ის სწორება წარმატებულია

en: Saving failed solver image to %1
ka: ამომხსნელის გამოსახულების %1-ში შენახვა ჩავარდა

en: Solver failed. Retrying without scale constraint.
ka: ამომხსნელის შეცდომა. თავიდან ცდა მასშტაბის შეზღუდვის გარეშე.

en: Solver Failed.
ka: ამომხსნელის შეცდომა.

en: Refresh is complete.
ka: განახლება დასრულებულია.

en: Capture aborted.
ka: გადაღება გაუქმებულია.

en: Solver aborted after %1 seconds.
ka: ამომხსნელი გაითიშა %1 წამის შემდეგ.

en: Settling...
ka: პარამეტრები...

en: Syncing failed.
ka: სინქრონიზაციის შეცდომა.

en: Slewing failed.
ka: დამიზნების შეცდომა.

[ctx: @title:window]
en: Load Image
ka: გამოსახულების ჩატვირთვა

en: Capture error. Aborting...
ka: გადაღების შეცდომა. გაუქმება...

[ctx: @title:window]
en: Align Frame
ka: კადრის სწორება

en: StellarSolver Options
ka: StellarSolver-ის პარამეტრები

en: External & Online Programs
ka: შიდა და გარე პროგრამები

en: Scale & Position
ka: მასშტაბი და მდებარეობა

en: Align Options Profiles Editor
ka: მინიატურების რედაქტორი

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Index Files
ka: ინდექსის ფაილები

en: dRA (arcsec)
ka: dRA (არკწამი)

en: dDE (arcsec)
ka: dDE (არკწამი)

en: Filter operation failed.
ka: ფილტრის ოპერაციის შეცდომა.

en: Changing filter to %1...
ka: ფილტრის %1-ზე შეცვლა...

en: Auto focus on filter change...
ka: ავტფოკუსი ფილტრის ცვლილებისას...

en: Invalid FOV.
ka: არასწორი FOV.

[ctx: @title:window]
en: Export Solution Points
ka: ყველა ორბიტის დამალვა

en: Invalid URL: %1
ka: არასწორი URL: %1

en: Unable to write to file %1
ka: %1 ფაილსი ჩაწერის შეცდომა

en: Could Not Open File
ka: ფაილის გახსნის შეცდომა

en: Error in table structure.
ka: ცხრილის სტრუქტურის შეცდომა.

en: Polar Alignment
ka: პოლარული სწორება

en: Capture timed out.
ka: გადაღების დრო გავიდა.

en: Capturing still running, Retrying in %1 seconds...
ka: გადაღება ჯერ კიდევ მიმდინარეობს. თავიდან %1 წამში ვცდი...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, trainLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_25) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, opticalTrainLabel)
en: Train:
ka: ანაწყობი:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, controlBox)
en: Solver Control
ka: ამომხსნელის კონტროლი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, solveB)
en: Capture && Solve
ka: გადაღება და ამოხსნა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, loadSlewB)
en: Load && Slew...
ka: ჩატვირთვა და მიბრუნება....

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, stopB) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, PAHStopB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, PAHStopB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, stopFocusB)
en: Stop
ka: შეჩერება

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gotoBox)
en: Solver Action
ka: ამომხსნელის ქმედება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, syncR)
en: S&ync
ka: სინქრონიზაცია

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, slewR)
en: S&lew to Target
ka: &სამიზნისკენ მიბრუნება

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, nothingR)
en: Just solve
ka: უბრალოდ ამოხსნა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, nothingR)
en: &Nothing
ka: &არაფერი

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, telescopeCoordinateGroup)
en: Telescope Coordinates (JNow)
ka: ტელესკოპის კოორდინატები (JNOW)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_22)
en: Settle:
ka: დაწყნარება:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Accuracy:
ka: სიზუსტე:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, err)
en: Err:
ka: შეცდ:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_17) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, pixScaleOut)
en: Image scale in arcsecs/pixel
ka: გამოსახულების მასშტაბი არკწმ/პიქსელებში

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17)
en: Pix:
ka: პიქს:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_10)
en: Image rotation angle, East of North
ka: გამოსახულების ბრუნვის კუთხე, აღმოსავლეთით თუ ჩრდილოეთით

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, PAOut)
en: Position angle in degrees, East of North
ka: მდებარეობის კუთხე გრადუსებში, აღმოსავლეთით თუ ჩრდილოეთით

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, FocalLengthOut)
en: <html><head/><body><p>Calculated telescope (effective) focal length in millimeters. The effective focal length is measured from plate-solving.</p></body></html>
ka: <html><head/><body><p>გამოთვლილი ტელესკოპის (ეფექტური) ფოკალური მანძილი მილიმეტრებში. ეფექტური ფოკალური სიგრძე plate-solving-დან იზომება.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, FocalRatioOut)
en: <html><head/><body><p>Calculated telescope (effective) focal ratio. The effective focal ratio is measured from astrometry.</p></body></html>
ka: <html><head/><body><p>გამოთვლილი ტელესკოპის (ეფექტური) ფოკალური პროპორცია. ეფექტური ფოკალური პროპორცია ასტრომეტრიდან იანგარიშება.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, ReducerOut)
en: <html><head/><body><p>Reducer or Barlow factor.</p></body></html>
ka: <html><head/><body><p>შემამცირებელი ან ბარლოუს ფაქტორი.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_21) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, gainLabel)
en: Gain:
ka: გაძლიერება:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, showFITSViewerB)
en: Show in FITS Viewer...
ka: FITS-ის დამთვალიერებელში ჩვენება...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, alignDarkFrame) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, darkB) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, guideDarkFrame)
en: Dark
ka: ბნელი

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, alignBinning)
en: Camera binning
ka: ვერტიკალური ბინინგი

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, toggleFullScreenB)
en: Toggle Full Screen
ka: მთელ ეკრანზე გასვლის გადართვა

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, alignExposure)
en: Exposure duration in seconds
ka: ექსპოზიციის ხანგრძლივობა წამებში

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, alignGain) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1_21) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, captureGainN) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_5)
en: Camera Gain
ka: ვერტიკალური ბინინგი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, FilterPosLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, filterLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_18)
en: Filter:
ka: ფილტრი:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, alignISO) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, captureISOS)
en: Camera ISO
ka: კამერის ISO

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, alignUseCurrentFilter)
en: Use current
ka: მიმდინარის გამოყენება

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, stellarSolverOptionsGroup)
en: Solver Mode
ka: ამომხსნელის რეჟიმი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, remoteSolverR)
en: Remote
ka: დაშორებული

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, solutionResults)
en: Solution Results
ka: ამომხსნელის შედეგები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, solutionTable)
en: Obj Name
ka: ობიექტ. სახელი

en: RA Axis
ka: RA ღერძი

en: Error starting solver: %1
ka: ამომხსნელის გაშვების შეცდომა: %1

en: Starting solver...
ka: ამომხსნელის გაშვება...

en: Solver failed. Try again.
ka: ამომხსნელის შეცდომა. თავიდან სცადეთ.

en: Solver completed in %1 second. | Solver completed in %1 seconds.
ka[0]: ამომხსნელმა მუშაობა %1 წამში დაამთავრა.
ka[1]: ამომხსნელმა მუშაობა %1 წამში დაამთავრა.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, takeImageB)
en: Take Another Image
ka: კიდევ ერთი სურათის გადაღება

en: Unable to open file %1
ka: ფაილის გახსნა შეუძლებელია: %1

en: Point calculation error.
ka: წერტილის გამოთვლის შეცდომა.

en: Sky Point
ka: ცის წერტილი

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, mountModel) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, OpsAstrometryIndexFiles)
en: Dialog
ka: ფანჯარა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Object Type:
ka: ობიექტის ტიპი:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, alignTypeBox)
en: Any Stars
ka: ნებისმიერი ვარსკვლავი

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, alignTypeBox)
en: Named Stars
ka: სახელიანი ვარსკვლავები

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, alignTypeBox)
en: Any Object
ka: ნებისმიერი ობიექტი

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, alignTypeBox)
en: Fixed Grid
ka: ფიქსირებული ბადე

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, wizardAlignB)
en: Generate
ka: გენერაცია

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Minimum Alt:
ka: მინიმალური სიმაღლე:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_27) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, decLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dec0Label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dec1Label) i18n: ectx: property (te
en: Declination:
ka: დახრილობა:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Add Currently Visible Stars
ka: ამჟამად ხილული ვარსკვლავების დამატება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Common Names:
ka: საერთო სახელები:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Greek:
ka: ბერძნული:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_6)
en: StellarSolver Settings
ka: StellarSolver-ის პარამეტრები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_73)
en: Source Extraction Method
ka: წყაროს გამოყოფის მეთოდი

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_SolveSextractorType)
en: Internal SEP
ka: შიდა SEP

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_SolverType)
en: Internal Solver
ka: შიდა ამომხსნელი

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_SolverType)
en: Local Astrometry
ka: ლოკალური Astrometry

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_SolverType)
en: Local ASTAP
ka: ლოკალური ASTAP

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_SolverType)
en: Local Watney
ka: ლოკალური Watney

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_SolverType)
en: Online Astrometry
ka: ონლაინ Astrometry

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_72)
en: Solving Method
ka: ამოხსნის მეთოდი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_71)
en: Options Profile:
ka: პარამეტრების პროფილი:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Alignment Options
ka: სწორების მორგება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AstrometrySolverOverlay)
en: Overlay
ka: დადება

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_PAHAutoPark)
en: <html><head/><body><p>Automatically park mount after completing Polar Alignment Assistant Tools.</p></body></html>
ka: <html><head/><body><p>სამაგრის ავტომატური პარკინგი პოლარული სწორების დამხმარის ხელსაწყოების დასრულების შემდეგ..</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PAHAutoPark) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, AutoPark)
en: Auto Park
ka: ავტომატური პარკირება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Threshold:
ka: ზღვარი:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_AstrometryRotatorThreshold)
en: <html><head/><body><p>Rotation angle deviation threshold</p></body></html>
ka: <html><head/><body><p>შემობრუნების კუთხის აცდენის ზღვარი.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, FlipRotationNotAllowed)
en: Preserve position angle
ka: მდებარეობის კუთხის შენარჩუნება

[ctx: @title:window]
en: Select ASTAP executable
ka: ASTAP-ის გამშვები ფაილის მითითება

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, Options)
en: Options
ka: პარამეტრები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Executable
ka: გამშვები ფაილები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ASTAPUpdateFITS)
en: Update FITS
ka: FITS-ის განახლება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ASTAPSearchRadius) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Search Radius
ka: ძებნის რადიუსი

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Imaging Options
ka: ვიზუალიზაციის პარამეტრები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, lineEdit_41)
en: L
ka: მარცხ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AstrometryUseImageScale) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FitsSolverUseScale)
en: Use Scale
ka: გადიდება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: High
ka: მაღალი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AstrometryAutoUpdateImageScale) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AstrometryAutoUpdatePosition)
en: Auto Update
ka: ავტომატური განახლება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: units
ka: ერთეულები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Low
ka: დაბალი

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_AstrometryImageScaleUnits)
en: app
ka: აპი

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Position Options
ka: მდებარეობის პარამეტრები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AstrometryUsePosition) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FitsSolverUsePosition)
en: Use Position
ka: მდებარეობის გამოყენება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, FitsSolverRadiusLabel)
en: Radius
ka: რადიუსი

en: Downloads Disabled, this is not a directory, it is a list of all index files.
ka: გადმოწერა გამორთულია. ეს საქაღალდე არაა. ეს ინდექსის ფაილების სიაა.

en: Downloads Enabled, the directory exists and is writeable.
ka: გადმოწერა ჩართულია. საქაღალდე არსებობს და ჩაწერადია.

en: Downloads Disabled, directory permissions issue.
ka: გადმოწერა გამორთულია. საქაღალდესთან წვდომის პრობლემა.

en: Downloads Disabled, directory does not exist.
ka: გადმოწერა გამორთულია. საქაღალდე არ არსებობს.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_32)
en: Required
ka: საჭიროა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_33)
en: Recommended
ka: რეკომენდებულია

en: File Write Error
ka: ფაილის ჩაწერის შეცდომა

en: Astrometry Folder Permissions Error
ka: Astrometry-ის საქაღალდის წვდომების პრობლემა

en: Install File(s)
ka: ფაილების დაყენება

en: Could not contact Astrometry Index Server.
ka: Astrometry-ის ინდექსის სერვერთან მიერთების პრობლემა.

en: Are you sure you want to delete these index files? %1
ka: დარწმუნებული ბრძანდებით, რომ გნებავთ წაშალოთ ინდექსის ეს ფაილები? %1

en: Delete File(s)
ka: ფაილების წაშლა

en: File Delete Error
ka: ფაილის წაშლის სეცდომა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_27)
en: Index Files Location:
ka: ინდექსის ფაილების მდებარეობა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_31)
en: Folder Details:
ka: საქაღალდის დეტალები:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, removeIndexFileDirectory)
en: Remove an index files location
ka: ინდექსის ფაილების მდებარეობის წაშლა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, openIndexFileDirectory) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, shutterOpen)
en: Open
ka: &გახსნა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_28)
en: Current CCD FOV:
ka: მიმდინარე CCD FOV:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_24)
en: Index Files URL:
ka: ინდექსის ფაილების URL:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, index_4206_info) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, index_4202_info) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, index_4200_info) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, index_4203_info) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, index_4
en: info
ka: ინფო

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_69)
en: Diameters
ka: დიამეტრები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_26)
en: (arcminutes)
ka: (არკწუთი)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_134) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_135)
en: (filesize)
ka: (ფაილისზომა)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Load Typical Default Paths
ka: ტიპიური ნაგულისხმევი ბილიკების ჩატვირთვა

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, defaultPathSelector)
en: Linux Default
ka: ლინუქსის ნაგულისხმევი

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, defaultPathSelector)
en: Linux KStars Internal
ka: Linux KStars-ის შიდა

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Local Sextractor Program
ka: Sexractor-ის ლოკალური პროგრამა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_19)
en: sextractor binary:
ka: სექსტრაქტორის გამშვები ფაილი:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_SextractorBinary)
en: Path to Sextractor binary file
ka: ბილიკი Sextractor-ს გამშვებ ფაილამდე

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15)
en: solver binary:
ka: ბილიკი ამომხნელის გამშვებ ფაილამდე:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: config:
ka: კონფიგურაცია:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_20)
en: ASTAP binary:
ka: ბილიკი ASTAP-ის გამშვებ ფაილამდე:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_ASTAPExecutable)
en: ASTAP Program binary path
ka: ბილიკი ASTAP-ის გამშვებ ფაილამდე

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_6)
en: Watney Solver
ka: Watney ამომხსნელი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_21)
en: Watney binary:
ka: ბილიკი Watney-ის გამშვებ ფაილამდე:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_WatneyBinary)
en: Watney Program binary path
ka: ბილიკი Watney-ის გამშვებ ფაილამდე

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Time out:
ka: ვადა:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_AstrometryAPIKey)
en: API Key
ka: API-ის გასაღები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17)
en: API Key:
ka: API-ის გასაღები:

en: First Capture
ka: პირველი გადაღება

en: First Solve
ka: უბრალოდ ამოხსნა

en: First Rotation
ka: პირველი შემობრუნება

en: First Settle
ka: პირველი გადაღება

en: Second Capture
ka: მეორე გადაღება

en: Second Solve
ka: მეორე გადაღება

en: Second Rotation
ka: მეორე შემობრუნება

en: Third Capture
ka: მესამე გადაღება

en: Select Star
ka: აირჩიეთ ვარსკვლავი

en: Refreshing
ka: განახლება

en: Refresh Complete
ka: განახლება დასრულებულია

en: Refresh solver timed out: %1s
ka: ამომხსნელთან დაკავშირების დრო გავიდა: %1s

en: PAA: Solver failed, retrying.
ka: PAA: ამომხსნელის შეცდომა. თავიდან სცადეთ.

en: <p>Solving the <i>first</i> image...</p>
ka: <p><i>პირველი</i> გამოსახულების ამოხსნა...</p>

en: <p>Capturing the second image...</p>
ka: <p>მეორე გამოსახულების გადაღება...</p>

en: <p>Solving the <i>second</i> image...</p>
ka: <p><i>მეორე</i> გამოსახულების ამოხსნა...</p>

en: <p>Capturing the <i>third</i> and final image...</p>
ka: <p><i>მესამე</i> და საბოლოო გამოსახულების გადაღება...</p>

en: <p>Solving the <i>third</i> image...</p>
ka: <p><i>მესამე</i> გამოსახულების ამოხსნა...</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, directionLabel)
en: Direction:
ka: მიმართულება:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, pAHDirection) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, MountPierside)
en: West
ka: დასავლეთი

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, pAHDirection) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, MountPierside)
en: East
ka: აღმოსავლეთი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Speed:
ka: სიჩქარე:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, pAHManualSlew)
en: Manual slew
ka: ხელით დამიზნება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, PAHRefreshB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, refreshB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, refreshSourceB)
en: Refresh
ka: განახლება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, PAHIteration)
en: Image#
ka: გამოსახულება#

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, pAHRefreshAlgorithm)
en: Move Star
ka: ვარსკვლავის გადატანა

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, PAHStartB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, PAHStartB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, startB)
en: Start
ka: დაწყება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, PAc1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, PAc2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, PAc3) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CaptureLogging) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, captureLabel) i18n: ectx: propert
en: Capture
ka: ჩაჭერა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, PAso1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, PAso2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, PAso3) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, SolveButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, solveButton)
en: Solve
ka: ამოხსნა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, PAsetup)
en: Setup
ka: მორგება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, PAadjust)
en: Adjust
ka: მორგება

en: Cannot open file %1 for reading.
ka: ფაილის %1 წასაკითხად გახსნის შეცდომა.

en: Failed to find solver properties.
ka: ამომხსნელის თვისებების პოვნის შეცდომა.

en: Not enough memory for file %1.
ka: არასაკმარისი მეხსიერება ფაილისთვის %1.

en: Starting remote solver...
ka: დაშორებული ამომხსნელის გაშვება...

en: Failed to find solver settings.
ka: ამომხსნელის პარამეტრების პოვნის შეცდომა.

en: Parked
ka: დამაგრებულია

en: Parking
ka: მიმდინარეობს დამაგრება

en: Slewing
ka: დამიზნება

en: Moving
ka: გადატანა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, trackingLabel)
en: Tracking
ka: ტრეკინგი

en: Current Session
ka: მიმდინარე სესია

en: Read from File
ka: ფაილიდან წაკითხვა

[ctx: @title:window]
note: i18n call below is broken up (and the word "analyze" is protected from it) because i18n translates "analyze" to "analyse" for the English UK locale, but we need to keep it ".analyze" because that's what how the files are named.
en: Select input file
ka: აირჩიეთ შეყვანის ფაილი

en: All Files (*)
ka: ყველა ფაილი (*)

en: Could not find image file: %1
ka: გამოსახულების ფაილის პოვნა შეუძლებელია: %1

en: Cannot display temporary image file: %1
ka: ვერ გამოვიტანე დროებითი გამოსახულების ფაილი: %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FocusLogging) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, focusStepCheck) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, schedulerFocusStep)
en: Focus
ka: ფოკუსი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, alignStepCheck) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, schedulerAlignStep)
en: Align
ka: სწორება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_GuideLogging) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, guideB) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, guideStepCheck) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, schedulerGuideStep)
en: Guide
ka: გიდი

en: Flip
ka: გადაბრუნება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_INDIMountLogging) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_MountLogging) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mountLabel)
en: Mount
ka: მიმაგრება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, jobLabel)
en: Job
ka: დავალება

en: Aborted
ka: შეწყვეტილია

en: Connected
ka: დაკავშირებული

en: Disconnected
ka: გათიშულია

en: Capturing
ka: გადაღება

en: Subtracting
ka: გამოკლება

en: Selecting star
ka: ვარსკვლავის მონიშვნა

en: Calibrating
ka: კალიბრაცია

en: Calibration error
ka: კალიბრაციის შეცდომა

en: Calibrated
ka: კალიბრირებულია

en: Suspended
ka: გაჩერებულია

en: Dithering
ka: დიზერინგი

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ManualDither)
en: Manual Dithering
ka: ხელით დიზერინგი

en: Dithering error
ka: დიზერინგის შეცდომა

en: Dithering successful
ka: დიზერინგი წარმატებულია

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, timelineLabel)
en: Timeline
ka: თაიმლაინი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, inputLabel)
en: Input:
ka: შეყვანა:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, prevFileB)
en: <html><head/><body><p>Display the previous .analyze file.</p></body></html>
ka: <html><head/><body><p>წინა .analyze ფაილის ჩვენება..</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, nextFileB)
en: <html><head/><body><p>Display the next .analyze file.</p></body></html>
ka: <html><head/><body><p>შემდეგი .analyze ფაილის ჩვენება..</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, fullWidthCB)
en: Full Width
ka: სრული სიგანე

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, keepCurrentCB)
en: Latest
ka: ბოლო

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, helpB)
en: Help...
ka: დახმარება...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, statsLabel) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, solveInfo) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, statForm)
en: Statistics
ka: სტატისტიკა

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, prevSessionB)
en: <html><head/><body><p>Move from the selected session to its previous session (on its left). Keyboard: control-left.</p></body></html>
ka: <html><head/><body><p>გადატანა მონიშნული სესიიდან წინა (მარცხენა მხარეს) სესიაში. კლავიატურით: Ctrl+მარცხნივ</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, nextSessionB)
en: <html><head/><body><p>Move from the selected session to its next session (on its right). Keyboard: control-right.</p></body></html>
ka: <html><head/><body><p>გადატანა არჩეული სესიიდან მის შემდეგ (მარჯვენა მხარეს) სესიაში. კლავიატურით: ctri+მარჯვნივ</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label2)
en: Guide:
ka: გიდი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mountLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Mount:
ka: მიმაგრება:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Capture:
ka: ჩაწერა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, decCB) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, decPulseCB) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mountDecCB)
en: dec
ka: ათ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, skyBgCB)
en: sky
ka: ცა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, numStarsCB) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, numCaptureStarsCB) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_55) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_23) i18n: ect
en: stars
ka: ვარსკვლავები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, medianCB)
en: median
ka: საშუალო

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, temperatureCB)
en: <html><head/><body><p>Plot the ambient temperature.</p></body></html>
ka: <html><head/><body><p>გარემოს ტემპერატურის დახატვა.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, temperatureCB)
en: temp
ka: ტემპ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, temperatureOut)
en: <html><head/><body><p>Plot the ambient temperature. Click here to view this axis on left-axis values. Double click to update axis.</p></body></html>
ka: <html><head/><body><p>გარემოს ტემპერატურის დახატვა. დააწკაპუნეთ აქ ღერძზე მარცხენა-ღერძის მნიშვნელობების სანახავად. ორმაგი წკაპი ღერძის გასანახლებლად.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, focusPositionCB)
en: <html><head/><body><p>Plot the autofocus solution position.</p></body></html>
ka: <html><head/><body><p>ავტოფოკუსის ამოხსნის მდებარეობის დახატვა.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, focusPositionCB)
en: focus
ka: ფოკუსი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, detailsCB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, DetailsButton)
en: Details
ka: დეტალები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, statLabel)
en: Stat Name
ka: ვარსკვლავის სახელი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, statShortLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelDate) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelTime) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPolarisHA)
en: TextLabel
ka: ტექსტური ჭდე

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, upperLimitLabel)
en: Upper Limit
ka: ზედა ლიმიტი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lowerLimitLabel)
en: Lower Limit
ka: ქვედა ლიმიტი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoLimitsCB)
en: Automatic Limits
ka: ავტომატური ლიმიტები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Color
ka: ფერი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, colorB)
en: Change
ka: შეცვლა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, defaultB)
en: Use Default Limits
ka: ნაგულისხმევი ლიმიტების გამოყენება

en: Are you sure you want to quit?
ka: დარწმუნებული ხართ, რომ გსურთ, გახვიდეთ?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, queueTable) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, filterPB) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, Filter)
en: Filter
ka: ფილტრი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, queueTable)
en: Offset
ka: წანაცვლება

en: Lock Filter
ka: ფილტრის ჩაკეტვა

en: # Focus Runs
ka: # ფოკუსის გაშვება

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, combinAlgorithmCombo)
en: Average
ka: საშუალო

en: New Offset
ka: ახალი წანაცვლება

en: Are you sure you want to stop Build Filter Offsets?
ka: დარწმუნებული ბრძანდებით, რომ გსურთ, გააჩეროთ აგების ფილტრის წანაცვლებები?

en: Stop Build Filter Offsets
ka: აგების ფილტრის წანაცვლებების გაჩერება

en: Processing complete.
ka: დამუშავება დასრულებულია.

en: Problem changing filter to %1...
ka: ფილტრის %1-ზე შეცვლის პრობლემა...

en: (%1 ticks)
ka: (%1 ტიკი)

en: Aborting Autofocus...
ka: ავტოფოკუსის გაუქმება...

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, buildOffsetsDialog)
en: Build Filter Offsets
ka: აგების ფილტრის წანაცვლებები

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, buildOffsetsAdaptFocus)
en: <html><head/><body><p>Check to apply Adaptive focus to Autofocus runs.</p></body></html>
ka: <html><head/><body><p>ჩართეთ ავტოფოკუსსზე ადაპტიური ფოკუსის გამოსაყენებლად.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, buildOffsetsAdaptFocus)
en: Adapt Focus
ka: ადაპტიური ფოკუსი

en: Failed to load %1: %2
ka: %1-ის ჩატვირთვის შეცდომა: %2

en: In progress...
ka: მიმდინარეობს...

en: Capture completed.
ka: გადაღება დასრულდა.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DarkLibrary)
en: Dark Library
ka: ბნელი ბიბლიოთეკა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_27)
en: Prefer:
ka: სასურველი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, preferDefectsRadio)
en: Defects
ka: დეფექტები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Exp. range:
ka: ექსპ. შუალედი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, temperatureStepLabel)
en: Step:
ka: ბიჯი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, temperatureLabel)
en: T. range:
ka: T. შუალედი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, exposureOptionsLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, countLabel)
en: Count:
ka: რაოდენობა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_34) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_22)
en: Algorithm:
ka: ალგორითმი:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, exposureStepSin)
en: Step size in seconds
ka: ბიჯის ზომა წამებში

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Total time:
ka: სულ დრო:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, minExposureSpin)
en: Minimum exposure time in seconds.
ka: ექსპოზიციის მინიმალური დრო წამებში.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, temperatureToLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: To:
ka: სადამდე:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Total images:
ka: ჯამში გამოსახულებები:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, defectMapsTab)
en: Defect Maps
ka: დეფექტური რუკები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useTimeUpdate) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16)
en: Time:
ka: დრო:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, exposureLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_19)
en: Exposure:
ka: ექსპოზიცია:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17)
en: Temperature:
ka: ტემპერატურა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_18) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, minLabel_2)
en: Mean:
ka: მიშვნელობა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_19) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, maxLabel_2)
en: Median:
ka: საშუალო:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_20)
en: Std. deviation:
ka: სტანდარტული აცდენა:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Bad Pixels
ka: ცუდი პიქსელები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_21)
en: Hot pixels:
ka: ცხელი პიქსელები:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_22)
en: Cold pixels:
ka: ცივი პიქსელები:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, resetMapParametersB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, resetFrameB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, resetB) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Reset
ka: საწყისი პარამეტრები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, generateMapB)
en: Generate Map
ka: რუკის გენერაცია

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearRowB)
en: Clear Row
ka: მწკრივის გასუფთავება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearAllB)
en: Clear All
ka: ყველას გასუფთავება

en: Exposure
ka: ექსპოზიცია

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, startFocusB)
en: Auto Focus
ka: ავტოფოკუსი

en: Last AF Solution
ka: ბოლო AF გადაწყვეტა

en: Ticks / °C
ka: ტიკები / °C

en: Wavelength
ka: ტალღის სიგრძე

en: Confirm Filter
ka: ფილტრის დადასტურება

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, FilterSettings) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, filterManagerB)
en: Filter Settings
ka: ფილტრის მორგება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_INDIFilterWheelLogging) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, filterLabel)
en: Filter Wheel
ka: ფილტრის ბორბალი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buildOffsetsButton)
en: Build Offsets
ka: აგების წანაცვლებები

en: Paused
ka: შეჩერებულია

en: Completed
ka: დასრულებულია

en: Preparing...
ka: მომზადება...

en: Waiting...
ka: მოლოდინი…

en: Focusing...
ka: ფოკუსირება...

en: Filter change...
ka: ფილტრის შეცვლა...

en: Aligning...
ka: სწორება...

en: Calibrating...
ka: კალიბრაცია...

en: Filter selected.
ka: ფილტრი არჩეულია.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, LedStatusWidget) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, MeridianFlipStatusWidget)
en: Form
ka: ფორმა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, statusText)
en: <unknown>
ka: <უცნობი>

en: Clear all logs (%1)
ka: ჟურნალის სრული გასუფთავება (%1)

en: Are you sure you want to delete all logs?
ka: დარწმუნებული ბრძანდებით, რომ გნებავთ ჟურნალი სრულად გაასუფთავოთ?

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, clearLogsB)
en: Clear all logs
ka: ჟურნალის სრული გასუფთავება

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Logs
ka: ჟურნალი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SchedulerLogging)
en: Scheduler
ka: დამგეგმავი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_INDIWeatherLogging) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useWeatherCB) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, weatherBox)
en: Weather
ka: ამინდი

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_RegularLogging)
en: Enable regular debug output
ka: გამართვის გამოტანის ჩართვა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_RegularLogging)
en: Reg&ular
ka: ჩვეულებრივი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Output:
ka: გამოტანა:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_DisableLogging)
en: Disable all logging output
ka: ჟურნალის დამატებითი გამოტანის სრულად გამორთვა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_DisableLogging)
en: &Disable
ka: გამო&რთვა

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_INDILogging)
en: Log INDI devices activity
ka: INDI მოწყობილობების აქტივობის ჟურნალში ჩაწერა

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_FITSLogging)
en: Log FITS processing activity
ka: FITS პროცესინგის აქტივობის ჟურნალში ჩაწერა

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_LogToFile)
en: Log output to log file
ka: გამოტანილი შეტყობინებების ჟურნალში ჩაწერა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_INDIAuxiliaryLogging)
en: Auxiliary
ka: დამატებითი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_LogToDefault)
en: Defaul&t
ka: ნაგულისხმევი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_INDIDomeLogging) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, domeBox) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useDomeCB)
en: Dome
ka: გუმბათი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_INDICCDLogging)
en: CCD
ka: ნშმ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Verbosity:
ka: დეტალურობა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AlignmentLogging)
en: Alignment
ka: სწორება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ObservatoryLogging) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, Observatory)
en: Observatory
ka: ობსერვატორია

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_VerboseLogging)
en: Enable verbose debug output level
ka: გამართვის გაფართებული შეტყობინებების ჩართვა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_VerboseLogging)
en: &Verbose
ka: დამატებითი შეტყობინებების ჩართვა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_INDIDetectorLogging)
en: Detector
ka: დეტექტორი

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_INDIAOLogging) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, AOLabel)
en: Adaptive Optics
ka: ადაპტიური ოპტიკა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Drivers:
ka: დრაივერები:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, showLogsB)
en: Open Logs Directory...
ka: ჟურნალის საქაღალდის გახსნა...

en: New Train
ka: ახალი ანაწყობი

en: Primary
ka: ძირითადი

en: Secondary
ka: მეორადი

en: Tertiary
ka: მესამეული

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, OpticalTrain)
en: Optical Trains
ka: ოპტიკური ანაწყობი

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, addB)
en: <html><head/><body><p>Create a new optical train.</p></body></html>
ka: <html><head/><body><p>ახალი ოპტიკური მატარებლის შექმნა.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, removeB)
en: <html><head/><body><p>Delete selected optical train.</p></body></html>
ka: <html><head/><body><p>ამ ოპტიკური მატარებლის წაშლა.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, trainConfigBox) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, opticalTrainCombo)
en: Optical Train
ka: ოპტიკური ანაწყობი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, scopeLabel)
en: <html><head/><body><p>Scope/Lens: <span style=" color:#ff0000;">*</span></p></body></html>
ka: <html><head/><body><p>ლინზა/დიაპაზონი: <span style=" color:#ff0000;">*</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, cameraLabel)
en: <html><head/><body><p>Select the imaging camera for this optical train.  This is a required selection in all trains.</p></body></html>
ka: <html><head/><body><p>აირჩიეთ გადასაღები კამერა ამ ოპტიკური მატარებლისთვის.  ეს აუცილებელი არჩევანია ყველა მატარებელში</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, cameraLabel)
en: <html><head/><body><p>Camera: <span style=" color:#ff0000;">*</span></p></body></html>
ka: <html><head/><body><p>კამერა: <span style=" color:#ff0000;">*</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lightBoxLabel)
en: Light box:
ka: სინათლის ყუთი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, filterLabel)
en: Filter wheel:
ka: ფილტრის ბორბალი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, guiderLabel)
en: Guide via:
ka: გაიდერი გავლით:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, rotatorLabel)
en: Rotator:
ka: შემობრუნება:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, opticalElementsB)
en: Telescopes && Lenses
ka: ტელესკოპები და ლინზები

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, resetB)
en: Reset train
ka: მატარებლის ჩამოყრა

en: Serial
ka: სერიული

en: Network
ka: ქსელი

en: Select Serial port
ka: აირჩიეთ სერიული პორტი

en: Select Baud rate
ka: აირჩიეთ ბოდების სიჩქარე

en: Host name or IP address.
ka: ჰოსტის სახელი ან IP მისამართი.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, localTreeWidget) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, clientTreeWidget)
en: Port
ka: პორტი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, connectB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, externalConnectB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, connectHostB)
en: Connect
ka: დაკავშირება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, externalDisconnectB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, disconnectB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, disconnectHostB)
en: Disconnect
ka: გათიშვა

en: Connect All
ka: ყველას მიერთება

[ctx: @title:window]
en: Port Selector
ka: პორტის არჩევა

en: Start Scan
ka: სკანირების დაწყება

en: Home
ka: საწყისი

en: Skip Device
ka: მოწყობილობის გამოტოვება

en: Physical Port Mapping
ka: ფიზიკური პორტის მიბმა

en: Link
ka: Ბმული

en: Serial #
ka: სერიული #

en: Hardware Port?
ka: აპარატურული პორტი?

en: Start Scanning
ka: სკანირების დაწყება

en: Failed to scan devices.
ka: მოწყობილობების სკანირების შეცდომა.

en: Failed to add a new rule.
ka: ახალი წესის დამატების შეცდომა.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SerialPortAssistant)
en: Serial Port Assistant
ka: სერიული პორტის დამხმარე

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, clearRuleB)
en: Remove rule
ka: წესის წაშლა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, nextB)
en: &Next
ka: &შემდეგი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, closeB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, shutterClosed)
en: Close
ka: დახურვა

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Options Profiles
ka: პარამეტრების პროფილები

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, sextractorOptions)
en: Sextractor Parameters
ka: Sextractor-ის პარამეტრები

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, convFilter)
en: Custom
ka: ხელით

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, convFilter) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, focusStarPSF) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, focusCurveFit)
en: Gaussian
ka: გაუსის

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, convFilter)
en: Mexican Hat
ka: მექსიკური ქუდი

[ctx: Aperture Shape]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, apertureShape)
en: Auto
ka: ავტო

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, apertureShape)
en: Ellipse
ka: ოვალი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Shape
ka: ფორმა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cleanCheckBox)
en: Clean?
ka: გავასუფთავო?

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, clean_param)
en:  The cleaning parameter
ka:  გასუფთავების პარამეტრი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_21)
en: Min Area
ka: მინ. ფართობი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_39)
en: Max Ellipse
ka: მაქს ოვალი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_56)
en: Min Size
ka: მინ. ზომა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_43)
en: Max Size
ka: მაქს. ზომა

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, multiAlgo) i18n: ectx: property (currentText), widget (QComboBox, abInsSelection) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, abInsSelection) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, NoneButton)
en: None
ka: არცერთი

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, multiAlgo)
en: Auto
ka: ავტომატური

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, groupBox)
en: <html><head/><body><p>Select which actions to perform before a Bias/Dark/Flat frame is captured.</p></body></html>
ka: <html><head/><body><p>აირჩიეთ, რომელი ქმედებები შესრულდება ბნელი/ბრტყელი კადრის გადაღებისას.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Calibration Pre-Actions
ka: კალიბრაციისწინა ქმედებები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, captureCalibrationWall)
en: Goto Wall
ka: კედელზე გადასვლა

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Flat Duration
ka: სიბრტყის ხანგრძლივობა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, captureCalibrationDurationManual)
en: Manual
ka: ხელით

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, captureCalibrationUseADU)
en: ADU
ka: აცგ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, focusCFZToleranceLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, focusToleranceLabel)
en: Tolerance:
ka: დაშვება:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, captureCalibrationSkyFlats)
en: Sky flats
ka: ცის სიბრტყეები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, secLabel)
en: sec
ka: წმ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: frames
ka: კადრი

en: Downloading...
ka: გადმოწერა...

en: Focus complete.
ka: ავტოფოკუსი დასრულდა.

en: Autofocus failed.
ka: ავტოფოკუსის შეცდომა.

en: Captured image received
ka: გადაღებული სურათი მიღებულია

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1_2_4) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1_2_5) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, FilterPosLabel)
en: Number of images to capture
ka: გადასაღები სურათების რიცხვი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, recordDurationR)
en: Duration:
ka: ხანგრძლივობა:

en: Set Temp to %1 °C...
ka: ტემპერატურა დაყენებულია %1°C-ზე...

en: Set Camera to %1 deg...
ka: კამერის %1 გრადუსზე დაყენება...

en: Confirmation
ka: დასტური

[ctx: Temperature threshold above which regulation triggers.]
en: Threshold (°C):
ka: ზღვარი (°C):

[ctx: @title:window]
en: Select Current Observer
ka: აირჩიეთ მიმდინარე დამკვირვებელი

en: Current Observer:
ka: მიმდინარე დამკვირვებელი:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ObserverAdd)
en: Manage Observers
ka: დამკვირვებლების მართვა

en: Cooler is on
ka: გაგრილება ჩართულია

en: Cooler is off
ka: გაგრილება გამორთულია

en: Filter set to %1.
ka: ფილტრი დაყენებულია %1-ზე.

en: Apply job changes.
ka: დავალების ცვლილებების გადატარება.

en: Cancel job changes.
ka: დავალების ცვლილებების გაუქმება.

en: Editing job canceled.
ka: დავალების ცვლილებები გაუქმებულია.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, restartCameraB)
en: Restart camera driver
ka: კამერის დრაივერის გადატვირთვა

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, clearConfigurationB)
en: Clear camera configuration
ka: კამერის მორგების გასუფთავება

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, CaptureSettingsGroup)
en: Capture Settings
ka: ჩაჭერის მორგება

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, captureFormatS)
en: Image capture format
ka: სურათის გადაღების ფორმატი

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, captureEncodingS)
en: Image transfer format
ka: სურათის გადაცემის ფორმატი

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, captureEncodingS)
en: Native
ka: საკუთარი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, formatLabel)
en: Format:
ka: ფორმატი:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, filterEditB)
en: Edit filter names
ka: ფილტრის სახელების ჩასწორება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_15)
en: W:
ka: სიგ:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, coolerOnB)
en: Turn cooler on
ka: გაგრილების ჩართვა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, coolerOnB)
en: On
ka: ჩართული

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, coolerOffB)
en: Turn cooler off
ka: გაგრილების გამორთვა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, coolerOffB) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, offR) i18n: ectx: label, entry (ErectObserverCorrection), group (View)
en: Off
ka: გამორთული

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_12)
en: Frame:
ka: ჩარჩო:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, coolerLabel)
en: Cooler:
ka: გამაგრილებელი:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, currentGainLabel)
en: Current camera gain
ka: მიმდინარე კამერის გაძლიერება

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, captureGainN)
en: Target camera gain
ka: სამიზნე კამერის გაძლიერება

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1_20) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Camera Offset
ka: კამერის წანაცვლება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_20) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, offsetLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_18)
en: Offset:
ka: წანაცვლება:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, currentOffsetLabel)
en: Current camera offset
ka: მიმდინარე კამერის წანაცვლება

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, captureOffsetN)
en: Target camera offset
ka: სამიზნე კამერის წანაცვლება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, darksLibraryLabel)
en: Dark Lib.
ka: ბნელი ბიბლ.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, exposureCalcB)
en: <html><head/><body><p>Exposure calculator</p></body></html>
ka: <html><head/><body><p>ექსპოზიციის კალკულატორი</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, calibrationLabel)
en: Calibration
ka: კალიბრაცია

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, darksFlatsLabel)
en: Dark Flats
ka: ბნელი ბრტყელები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, customValuesLabel)
en: Custom Val.
ka: მორგებული მნიშ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, limitsLabel) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, LimitGroup)
en: Limits
ka: ლიმიტები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, scriptsLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, scriptsB)
en: Scripts
ka: სკრიპტები

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, temperatureOUT)
en: Current CCD temperature
ka: ნშმ-ის მიმდინარე ტემპერატურა

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, cameraTemperatureN)
en: Desired CCD temperature
ka: ნშმ-ის სასურველი ტემპერატურა

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, setTemperatureB)
en: Set CCD temperature
ka: ნშმ-ის ტემპერატურის დაყენება

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, temperatureRegulationB)
en: Temperature regulation
ka: ტემპერატურის რეგულაცია

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Delay:
ka: დაყოვნება:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, fileSettingsGroup)
en: File Settings
ka: ფაილის პარამეტრები

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, fileUploadModeS)
en: Locally
ka: ლოკალურად

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, fileUploadModeS)
en: Remotely
ka: დაშორებულად

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, fileUploadModeS)
en: Both
ka: ორივე

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, targetNameT) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, targetGroup)
en: Target
ka: სამიზნე წერტილი

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1_18)
en: <html><head/><body><p>Base local capture directory</p></body></html>
ka: <html><head/><body><p>საბაზისო ლოკალური ჩაწერის საქაღალდე</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_18) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Directory:
ka: საქაღალდე:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Save:
ka: შენახვა:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, formatSuffixN)
en: <html><head/><body><p>Number of digits used to append the sequence number to the filename.</p></body></html>
ka: <html><head/><body><p>ფაილის სახელის მიმდევრობისთვის მისაწერი ციფრების რაოდენობა.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, remoteLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, remoteDriversLabel)
en: Remote:
ka: დაშორებული:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, observerB)
en: Select Observer...
ka: აირჩიეთ დამკვირვებელი...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, queueSaveB)
en: Save Capture Sequence...
ka: ჩაწერის მიმდევრობის ჩვენება...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, queueTable) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mountStatusGroup) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, localTreeWidget) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWi
en: Status
ka: სტატუსი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, queueTable)
en: Count
ka: რაოდენობა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, queueTable)
en: Bin
ka: ბინ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, videoLabel)
en: Video
ka: ვიდეო

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, loopLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, loopB)
en: Loop
ka: მარყუჟი

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, liveVideoB)
en: Live Video...
ka: ცოცხალი ვიდეო...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, previewB)
en: Capture a Preview...
ka: მინიატურის გადაღება...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, jobLabel)
en: Total remaining:
ka: სულ დარჩენილი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, progressLabel)
en: <b>Progress</b>
ka: <b>პროგრესი</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, avgDownloadLabel)
en: Avg. Download:
ka: საშ. გადმოწერა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, esqLoadB)
en: Load...
ka: ჩატვირთვა...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, esqSaveAsB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, AddPreset)
en: Save As...
ka: შენახვა, როგორც...

en: Image Transfer
ka: გამოსახულების გადაცემა

en: CCD capture suspended
ka: ნშმ-ით გადაღება შეჩერებულია

en: CCD capture complete
ka: CCD გადაღება დასრულდა

en: CCD capture stopped
ka: ნშმ-ით გადაღება გაჩერებულია

en: file saved to %1
ka: ფაილი შენახულია %1-ში

en: Image Write Failed
ka: გამოსახულების ჩაწერის შეცდომა

en: Error: Lost connection to CCD.
ka: შეცდომა: მშნ-სთან კავშირის შეცდომა.

en: Captured %1
ka: გადაღებულია %1

en: Executing capture script %1
ka: გაშვებულია ჩაწერის სკრიპტი: %1

en: Exposure timeout. Too many. Aborting...
ka: ექსპოზიციის მოლოდინის ვადა ამოიწურა. შეწყვეტა...

en: %1 Preview
ka: %1-ის ხედი

en: Flat Calibration
ka: ბრტყელი კალიბრაცია

en: Driver Restart
ka: დრაივერის გადატვირთვა

en: Dithering succeeded.
ka: დიზერინგი წარმატებულია.

note: i18np since guidingRate is DOUBLE value (e.g. 1.36) so we always use plural with that.
en: Dither complete. Resuming in %1 seconds...
ka: დიზერინგი დასრულდა. ვაგრძელებ %1 წამში...

en: Dither complete.
ka: დიზერინგი დასრულდა.

note: i18np since guidingRate is DOUBLE value (e.g. 1.36) so we always use plural with that.
en: Warning: Dithering failed. Resuming in %1 seconds...
ka: გაფრთხილება: დიზერინგის შეცდომა. ვაგრძელებ %1 წამში...

en: Warning: Dithering failed.
ka: გაფრთხილება: დიზერინგის შეცდომა.

en: Dust cap error.
ka: მტვრის ქუდის შეცდომა.

en: Adaptive focus complete.
ka: ადაპტიური ფოკუსი დასრულდა.

en: Limit: %1 mins
ka: ლიმიტი: %1 წუთი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, motionAbortButton)
en: Abort
ka: შეწყვეტა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, gr_sequenceLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sequenceLabel)
en: Sequence
ka: მიმდევრობა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, gr_overallLabel)
en: Overall
ka: სრული

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, overallLabel)
en: Total
ka: ჯამში

en: Dithering...
ka: დიზერინგი...

en: Delete %1
ka: %1-ის წაშლა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, delButton)
en: Delete
ka: წაშლა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, targetLabel)
en: Target:
ka: სამიზნე:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, offsetValue)
en: <offset>
ka: <წანაცვლება>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, gainValue)
en: <gain>
ka: <გაზლიერება>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, captureDate)
en: dd.mm.yyyy hh:mm
ka: დდ.თთ.წწწწ სს:წწ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, filenameValue)
en: <Filename>
ka: <ფაილის სახელი>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, frameTypeLabel)
en: Light Red
ka: ღია წითელი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Available Properties
ka: ხელმისაწვდომი თვისებები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Job Properties
ka: დავალების თვისებები

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, DSLRInfo)
en: DSLR Camera Settings
ka: DSLR კამერის მორგება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Sensor Resolution:
ka: სენსორის გაფართოება:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ExposureCalculatorDialog)
en: Exposure Calculator
ka: ექსპოზიციის კალკულატორი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SQMLabel)
en: Sky Quality
ka: ცის ხარისხი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, indiFocalRationLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l_FbyD) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label51_2)
en: Focal Ratio
ka: ფოკუსური პროპორცია

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Filter Bandwidth
ka: ფილტრის გამტარობა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, bortleScaleLabel)
en: Bortle Class
ka: ბორტლის კლასი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, gainSpinnerLabel)
en: Gain
ka: გაძლიერება

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, gainSelector)
en: Select Camera Sensor Gain
ka: აირჩიეთ კამერის სენსორის გაძლიერება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, subTotalNoiseLabel)
en: Total Noise
ka: სულ ხმაური

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, subPollutionLabel)
en: Pollution Electrons
ka: დამაბინძურებელი ელექტრონები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, subShotNoiseLabel)
en: Shot Noise
ka: გადაღების ხმა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, subTimeLabel)
en: Exposure Time (sec)
ka: ექსპოზიციის დრო (წამებში)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, downloadCameraB)
en: Download additional camera data files
ka: კამერის მონაცემების დამატებითი ფაილების გადმოწერა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, indiCameraReadMode)
en: Read Mode
ka: წაკითხვის რეჟიმი

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, imagingCameraSelector)
en: Camera Data Selection
ka: კამერის მონაცემების არჩევანი

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Table
ka: ცხრილი

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Graph
ka: გრაფიკი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, exposureCountLabel)
en: Exposures
ka: ექსპოზიცია

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCustomPlot, qCustomPlotIntegrationNoise)
en: Integration Time to Noise Ratio
ka: ინტეგრაცია დროის ხმაურის ფარდობასთან

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, targetNoiseLable)
en: Time/Noise Ratio
ka: დრო/ხმაურის ფარდობა

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, FileUtilityCameraDataDialog)
en: Camera Data Download
ka: კამერის მონაცემების გადმოწერა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableDitherPerJob)
en: Dither per job every:
ka: დიზერინგი ყველა დავალებისთვის ყოველ:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, hFRCheckAlgorithm)
en: Last Autofocus
ka: ბოლო ავტოფოკუსი

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, hFRCheckAlgorithm)
en: Fixed
ka: ფიქსირებული

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, hFRCheckAlgorithm)
en: Median Measure
ka: მედიანის გაზომვა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enforceAutofocusOnTemperature)
en: Refocus if ΔT°  >:
ka: თავიდან ფოკუსი, თუ ΔT°  >:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, refocusAfterMeridianFlip)
en: <html><head/><body><p>Check to force an Autofocus after a Meridian Flip.</p></body></html>
ka: <html><head/><body><p>ჩართეთ ნაძალადევი ავტოფოკუსისთვის მერიდიანის გადაბრუნების შემდეგ.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, enforceRefocusEveryN)
en: <html><head/><body><p>Check to force an Autofocus every N minutes.  Timer is reset at each Autofocus.</p></body></html>
ka: <html><head/><body><p>ჩართეთ ავტოფოკუსის ძალით გამოსაყენებლად ყოველ N წუთში.  თაიმერი ყოველი ავტოფოკუსის შემდეგ ნულდება</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enforceRefocusEveryN)
en: Refocus every:
ka: თავიდან ფოკუსი ყოველ:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, enforceAutofocusHFR)
en: <html><head/><body><p>Check to perform an HFR Check between Subframes.  The Check may result in an Autofocus.</p></body></html>
ka: <html><head/><body><p>ჩართეთ ქვეკადრებს შორს HFR შემოწმებისთვის.  ამ შემოწმებას ავტოფოკუსი შეუძლია გამოიწვიოს.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Check every:
ka: შემოწმება ყოველ:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, inSequenceCheckFrames)
en: <html><head/><body><p>Run HFR check after this many sub-frames.</p></body></html>
ka: <html><head/><body><p>HFR შემოწმების გაშვება მითითებული რაოდენობა კადრის შემდეგ..</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, limitFocusHFRThresholdLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, focusThresholdLabel)
en: Threshold:
ka: ზღვარი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: frames.   HFR:
ka: კადრები.   HFR:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearDSLRInfoB)
en: Clear DSLR Info
ka: DSLR-ის ინფორმაციის გასუფთავება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17)
en: Minimal meridian flip duration:
ka: მინიმალური მერიდიანის გადაბრუნების ხანგრძლივობა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15)
en: Dialog timeout:
ka: ფანჯრის ვადა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: N
ka: ჩ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FlipPolicy)
en: Preserve Position Angle
ka: მდებარეობის კუთხის შენარჩუნება

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, CameraOffset)
en: <html><head/><body><p>Camera offset angle</p></body></html>
ka: <html><head/><body><p>კამერის წანაცვლების კუთხე:</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Camera Position Angle
ka: კამერის მდებარეობის კუთხე

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, AlignOptions)
en: Align Options
ka: სწორების მორგება

en: File %1 is not executable.
ka: ფაილი გამშვები არაა: %1.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ScriptsManager)
en: Script Manager
ka: სკრიპტის მმართველი

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, preJobScript) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, preCaptureScript) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, postCaptureScript) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, postJobScript
en: Script Executable
ka: სკრიპტის შემსრულებელი ფაილი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Pre-capture script:
ka: ჩაწერამდელი სკრიპტ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Post-capture script:
ka: ჩაწერის შემდეგი სკრიპტი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sequenceEditorComment)
en: <comment>
ka: <კომენტარი>

en: In Progress
ka: მიმდინარეობს

en: Complete
ka: დასრულებულია

en: Could not open file
ka: ფაილის გახსნის შეცდომა

en: Waiting
ka: მოლოდინი

en: Image Received
ka: გამოსახულება მიღებულია

en: Focusing
ka: ფოკუსი

en: Filter Focus
ka: ფოკუსის ფილტრი

en: Changing Filter
ka: ფილტრის შეცვლა

en: Aligning
ka: სწორება

en: Failed
ka: შეცდომა

en: Successful
ka: წარმატებული

en: Syncing
ka: სინქრონიზაცია

en: Rotating
ka: შემობრუნება

en: Startup
ka: გაშვება

en: Running
ka: მიმდინარეობს შესრულება

en: Shutdown
ka: გამორთვა

en: Loading
ka: იტვირთება

[ctx: @title:window]
en: Select EkosLive Servers
ka: აირჩიეთ EkosLive-ის სერვერები

en: Offline:
ka: გათიშული:

en: Online:
ka: ჩართული:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Password:
ka: პაროლი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Username:
ka: მომხმარებელი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoStartCheck)
en: Auto Start
ka: ავტომატური გაშვება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, onlineLabel)
en: Online
ka: ონლაინ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, offlineLabel)
en: Offline
ka: გათიშული

en: target
ka: მიზანი

en: Tile
ka: ფილა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, OptionsList)
en: Description
ka: დახასიათება

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, SolutionGroupBox) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, solutionTable)
en: Solution
ka: ამოხსნა

en: Delta (ticks)
ka: დელტა (ტიკები)

en: Delta (μm)
ka: დელტა (μმ)

en: Num Stars
ka: რიცხვიანი ვარსკვლავები

en: Exclude
ka: გამორიცხვა

en: Focuser Solution
ka: ფოკუსერის ამოხსნა

en: Delta from central tile in micrometers
ka: დელტა ცენტრალური ფილიდან მიკრომეტრებში

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, abInsShowLabels)
en: <html><head/><body><p>Check to show labels on the graph.</p></body></html>
ka: <html><head/><body><p>ჩართეთ გრაფიკზე ჭდეების საჩვენებლად.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, abInsShowLabels) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, abInsLabels) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Labels
ka: ჭდეები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Tiles:
ka: ნაწილები:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, abInsTileSelection) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, AllButton)
en: All
ka: ყველა

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, abInsShowCFZ)
en: <html><head/><body><p>Check to show the Critical Focus Zone on the graph.</p></body></html>
ka: <html><head/><body><p>ჩართეთ გრაფიკზე კრიტიკული ფოკუსის ზონის საჩვენებლად.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Top-Bottom Tilt:
ka: ზემოდან-ქვემოთ დახრა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Total Tilt:
ka: სულ დახრა:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, backfocus)
en: <html><head/><body><p>Backfocus delta is the difference in focus position between the sensor centre and the average of the centre corners.</p></body></html>
ka: <html><head/><body><p>უკუფოკუსის დელტა სენსორს ცენტრსა და ცენტრის კუთხეების საშუალო არითმეტიკულის შორის სხვაობაა.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Left-Right Tilt:
ka: მარცხნიდან-მარჯვნივ დახრა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Selection:
ka: არჩევანი:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, abInsSelection)
en: Item
ka: ელემენტი

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, abInsSelection)
en: Slice
ka: ნაჭერი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Theme:
ka: თემა:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, abInsTheme)
en: <html><head/><body><p>Select the colour theme of the 3D Graphic.</p></body></html>
ka: <html><head/><body><p>აირჩიეთ 3D გრაფიკის ფერის თემა.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, abInsTheme)
en: Primary Colors
ka: ძირითადი ფერები

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, abInsTheme)
en: Army Blue
ka: არმიის ლურჯი

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, abInsTheme)
en: Retro
ka: რეტრო

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, abInsTheme)
en: Isabelle
ka: იზაბელი

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, abInsLabels)
en: <html><head/><body><p>Check to display mosaic tile sensor labels.</p></body></html>
ka: <html><head/><body><p>ჩართეთ ფილის სენსორის ჭდეების მოზაიკის საჩვენებლად.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, abInsSensor)
en: <html><head/><body><p>Check to display the Sensor.</p></body></html>
ka: <html><head/><body><p>ჩართეთ სენსორის საჩვენებლად</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, abInsSensor)
en: Sensor
ka: სენსორი

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, abInsPetzvalWire)
en: <html><head/><body><p>Check to display the Petzval surface mesh.</p></body></html>
ka: <html><head/><body><p>ჩართეთ Petzval-ის ზედაპირის ბადის საჩვენებლად.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, abInsPetzvalSurface)
en: <html><head/><body><p>Check to display the Petzval surface.</p></body></html>
ka: <html><head/><body><p>ჩართეთ Petzval-ის ზედაპირის საჩვენებლად.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, abInsSimMode)
en: <html><head/><body><p>Check to set 3D Graphic in Simulation Mode</p></body></html>
ka: <html><head/><body><p>ჩართეთ 3D გრაფიკის სიმულაციის რეჟიმში დასაყენებლად</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, abInsSimMode)
en: Sim Mode
ka: SIM-ის რეჟიმი

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, abInsBackfocusSlider)
en: <html><head/><body><p>Backfocus slider</p></body></html>
ka: <html><head/><body><p>უკუფოკუსის ჩოჩია</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, abInsTiltLRSlider)
en: <html><head/><body><p>Left-to-Right Tilt Slider</p></body></html>
ka: <html><head/><body><p>მარცხნიდან-მარჯვნივ დახრის ჩოჩია</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, abInsTiltTBSlider)
en: <html><head/><body><p>Top-to-Bottom Tilt Slider</p></body></html>
ka: <html><head/><body><p>ზემოდან-ქვემოთ დახრის ჩოჩია:</p></body></html>

[ctx: Graphics tooltip; %2 is tile code; %3 is tile name, %4 is Focus Position; %5 is Focus Measure;]
en: <style>table { background-color: white;}</style><font color='%1'><table><tr><td>Tile: </td><td>%2 (%3)</td></tr><tr><td>Pos:  </td><td>%4</td></tr><tr><td>Val:  </td><td>%5</td></tr></table></font>
ka: <style>ცხრლი { background-color: white;}</style><font color='%1'><table><tr><td>სათაური: </td><td>%2 (%3)</td></tr><tr><td>მდებ:  </td><td>%4</td></tr><tr><td>მნიშვნ:  </td><td>%5</td></tr></table></font>

en: ; Pos Error %1)
ka: ; პოზ შეცდომა %1)

en: Adaptive start point [%1] excessive move disallowed
ka: ადაპტიური საწყისი წერტილის [%1] გადამეტებული გადატანა დაუშვებელია

en: Adapting start point [%1] from %2 to %3
ka: ადაპტიური საწყისი წერტილი [%1] %2-დან %3-მდე

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, focusCFZDialog)
en: Focus CFZ
ka: CFZ ფოკუსი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, focusCFZTauLabel)
en: Tolerance (τ):
ka: დაშვება (τ):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, focusCFZApertureLabel)
en: Aperture (A):
ka: დიაფრაგმა (ა)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, focusCFZDisplayVCurve)
en: <html><head/><body><p>Check to display the CFZ on the V-curve after a successful Autofocus run.</p></body></html>
ka: <html><head/><body><p>ჩართეთ წარმატებული ავტოფოკუსის შემდეგ V-მრუდზე CFZ-ის საჩვენებლად.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, focusCFZDisplayVCurve)
en: Display:
ka: ეკრანი:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, focusCFZAperture)
en: <html><head/><body><p>Set the aperture of your telescope in mm. This is defaulted from the selected optical train.</p></body></html>
ka: <html><head/><body><p>დააყენეთ თქვენი ტელესკოპის დიაფრაგმის ზომა მმ-ში. ეს ნაგულისხმევია არჩეული ოპტიკური მატარებლიდან.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, focusCFZAperture) i18n: ectx: property (suffix), widget (QDoubleSpinBox, focalLenSpin)
en:  mm
ka:  მმ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, focusCFZCameraSteps)
en: <html><head/><body><p>The CFZ of the camera (resolution limit) in the active optical train.</p></body></html>
ka: <html><head/><body><p>აქტიური ოპტიკური მატარებლის კამერის CFZ (გაფართოების ზღვარი).</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, focusCFZ)
en: <html><head/><body><p>The calculated CFZ in μm.</p></body></html>
ka: <html><head/><body><p>გამოთვლილი CFZ μმ-ში.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, focusCFZFinal)
en: <html><head/><body><p>The Final CFZ is the greater of the calculated CFZ and camera CFZ.</p></body></html>
ka: <html><head/><body><p>საბლოო CFZ გამოთვლილ CFZ-ზე და კამერის CFZ-ზე დიდია.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_37)
en: <html><head/><body><p>Step size:</p></body></html>
ka: <html><head/><body><p>ბიჯის ზომა:</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_19)
en: CFZ camera:
ka: CFZ კამერა:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, focusCFZSteps)
en: <html><head/><body><p>The calculated CFZ in steps.</p></body></html>
ka: <html><head/><body><p>გამოთვლლი CFZ, ბიჯებში</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, focusCFZWavelengthLabel)
en: Wavelength (λ):
ka: ტალღის სიგრძე (λ):

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QDoubleSpinBox, focusCFZStepSize)
en:  μm
ka:  μმ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, focusCFZSeeing)
en: <html><head/><body><p>The total seeing FWHM (in arc-seconds).</p></body></html>
ka: <html><head/><body><p>სულ დანახული FWHM (არკწამებში).</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, resetToOTB)
en: <html><head/><body><p>Reset Wavelength,  Aperture,  Focal ratio to values from the currently selected filter and optical train</p></body></html>
ka: <html><head/><body><p>ტალღის სიგრძის,  დიაფრაგმისა და  ფოკალური სიგრძის საწყის მნიშვნელობებზე დაბრუნება ამჟამად მონიშნული ფილტრისა და ოპტიკური მატარებლიდან</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, resetToOTB)
en: Reset To OT
ka: OT-ზე დაბრუნება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Focal ratio (f):
ka: ფოკუსური პროპორცია (f):

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, focusCFZAlgorithm) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, focusWalk)
en: Classic
ka: კლასიკური

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, focusCFZAlgorithm)
en: Wavefront
ka: ტალღური ფრონტი

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, focusCFZAlgorithm)
en: Gold
ka: ოქრო

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, focusCFZFNumber)
en: <html><head/><body><p>Set the F# to use. This is defaulted from the selected optical train.</p></body></html>
ka: <html><head/><body><p>დააყენეთ გამოსაყენებელი F#. ეს ნაგულისხმევია არჩეული ოპტიკური მატარებლიდან.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_20)
en: Final CFZ:
ka: საბოლოო CFZ:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, focusCFZWavelength)
en: <html><head/><body><p>Set the light wavelength to use. This is defaulted from the Filter Settings popup for the selected filter. </p></body></html>
ka: <html><head/><body><p>დააყენეთ გამოსაყენებელი სინათლის ტალღის სიგრძე. ნაგულისხმევად ის არჩეული ფილტრისთვის პარამეტრების მხტუნარიდანაა.  </p></body></html>

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QDoubleSpinBox, focusCFZWavelength)
en:  nm
ka:  ნმ

en: Idle.
ka: უქმე.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, settingsGroupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, analyzeGroupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ImageOverlayBox)
en: Settings
ka: მორგება

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, OpsFocusSettings)
en: Focus Settings
ka: ფოკუსის მორგება

en: Process
ka: პროცესი

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, OpsFocusProcess)
en: Focus Process
ka: ფოკუსის პროცესი

en: Mechanics
ka: მექანიკა

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, OpsFocusMechanics)
en: Focus Mechanics
ka: ფოკუსის მექანიკა

en: Finally found temperature source %1
ka: როგორც იქნა, ვიპოვე ტემპერატურის წყარო %1

en: No CCD connected.
ka: ნშმ შეერთებული არაა.

en: Adjust Focus
ka: ფოკუსის გასწორება

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, adaptiveFocusGroup) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, focusAdaptive)
en: Adaptive Focus
ka: ადაპტიური ფოკუსი

en: Autofocus operation started
ka: ავტოფოკუსის ოპერაცია დაწყებულია

en: Capture in progress, retrying in 1s...
ka: გადაღება მიმდინარეობს. თავიდან ვცდი 1 წამში...

en: Star detection in progress, retrying in 1s...
ka: მიმდინარეობს ვარსკვლავის ამოცნობა. თავიდან ვცდი 1 წამში...

en: Autofocus aborted.
ka: ავტოფოკუსი შეწყვეტილია.

en: Error: No Camera detected.
ka: შეცდომა: კამერის გარეშე.

en: Error: Lost connection to Camera.
ka: შეცდომა: კამერასთან მიერთების შეცდომა.

en: Error: No Filter Wheel detected.
ka: შეცდომა: ფილტრის ბორბალი ნაპოვნი არაა.

en: Error: Lost connection to Filter Wheel.
ka: შეცდომა: ფილტრის ბორბალთან მიერთების შეცდომა.

en: Cannot reconnect focuser: %1. Aborting...
ka: მეფოკუსესთან მიერთების შეცდომა: %1. გაუქმება...

en: Detection complete.
ka: ამოცნობა დასრულებულია.

en: Detecting sources...
ka: წყაროების ამოცნობა...

en: Autofocus operation completed successfully
ka: ავტოფოკუსის ოპერაცია წარმატებით დასრულდა

en: Autofocus operation failed
ka: ავტოფოკუსის ოპერაციის შეცდომა

en: HFR %1 > Limit %2
ka: HFR %1 > ლიმიტი %2

en: R2=%1 < Limit=%2
ka: R2=%1 < ლიმიტი=%2

en: Autofocus
ka: ავტოფოკუსი

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, stopFocusB)
en: Stop Auto Focus process
ka: ავტოფოკუსის პროცესის შეწყვეტა

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, captureB)
en: Capture image
ka: სურათის გადაღება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Steps:
ka: ნაბიჯები:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_22)
en: Start:
ka: დასაწყისი:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, focusOutB)
en: <html><head/><body><p>Focus Out. </p><p>For SCTs this is usually CW.</p></body></html>
ka: <html><head/><body><p>ფოკუსი გარეთ. </p><p>SCT-ებისთვის, ეს ჩვეულებრივ საათის მიმართულებისაა.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, focusInB)
en: <html><head/><body><p>Focus In. </p><p>For SCTs this is usually CCW.</p></body></html>
ka: <html><head/><body><p>ფოკუსი. </p><p>SCT-ებისთვის, ეს ჩვეულებრივ საათის მიმართულების საწინააღმდეგოა.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, gainLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, focusExposureLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_3)
en: Exposure time in seconds
ka: ექსპოზიციის დრო წამებში

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, filterManagerB)
en: Filter Settings...
ka: ფილტრის მორგება...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, temperatureSourceLabel)
en: Focuser temperature source
ka: ფოკუსერის ტემპერატურის წყრო

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_30) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, absoluteTemperatureLabel)
en: Source temperature in Celsius
ka: წყაროს ტემპერატურა ცელსიუსში

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_30)
en: Temp. =
ka: ტემპ. =

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, toolsGroup)
en: Tools
ka: ხელსაწყოები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, advisorB)
en: Advisor
ka: მრჩეველი

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, HFROut)
en: <html><head/><body><p>Averaged HFR value from the last frame.</p></body></html>
ka: <html><head/><body><p>საშუალო HFR მნიშვნელობა ბოლო კადრიდან.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, FWHMOut)
en: <html><head/><body><p>Averaged FWHM value from the last frame.</p></body></html>
ka: <html><head/><body><p>საშუალო FWHM მნიშვნელობა ბოლო კადრიდან.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en:   Stars:
ka:   ვარსკვლავი:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, starsOut)
en: <html><head/><body><p>Number of stars found in the last frame.</p></body></html>
ka: <html><head/><body><p>ბოლო კადრში აღმოჩენილი ვარსკვლავების რაოდენობა.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_28)
en:   Iter:
ka:   იტერ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, relativeProfileB)
en: Profile...
ka: პროფილი...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearDataB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ClearButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, Clear)
en: Clear
ka: სუფთა ცა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, runningStateLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, runButtonBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, RunButtonBatch)
en: Run
ka: გაშვება

en: Parameter
ka: პარამეტრი

en: Parameter Name
ka: პარამეტრის სახელი

en: Current Value
ka: მიმდინარე მნიშვნელობა

en: Current value of the parameter
ka: პარამეტრის მიმდინარე მნიშნველობა

en: Proposed Value
ka: შეთავაზებული მნიშვნელობა

en: Focus Advisor stopped
ka: ფოკუსის მრჩეველი გაჩერებულია

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, focusAdvUpdateParams)
en: Update Parameters
ka: პარამეტრების განახლება

en: Camera & Filter Wheel Parameters
ka: კამერისა და ფილტრის ბორბლის პარამეტრები

en: Settings Parameters
ka: მორგების პარამეტრები

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, maskGroupBox)
en: Mask
ka: ნიღაბი

en: Process Parameters
ka: პარამეტრების დამუშავება

en: Mechanics Parameters
ka: მექანიკების მორგება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, focusAdvFindStars)
en: Find Stars
ka: ვარსკვლავების ძებნა

en: Find Stars: Scanning for stars...
ka: ვარსკვლავების ძებნა: ვარსკვლავების სკანირება...

en: Coarse Adjustment Scan...
ka: უხეში გასწორების სკანირება...

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, focusAdvisorDialog)
en: Focus Advisor
ka: ფოკუსის მრჩეველი

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDialogButtonBox, focusAdvButtonBox)
en: Close Focus Advisor
ka: ფოკუსის მრჩევლის დახურვა

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, focusAdvisorHelpDialog)
en: Focus Advisor Help
ka: ფოკუსის მრჩევლის დახმარება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, helpLabel)
en: Recommendations:
ka: რეკომენდაციები:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, focusAdvHelpOnlyChanges)
en: Show Only Changes
ka: მხოლოდ ცვლილებების ჩვენება

en: Failed to fit curve to data.
ka: მრუდის მონაცემებში ჩატევა შეუძლებელია.

en: Solution found.
ka: ამოხსნა ნაპოვნია.

en: Too many steps.
ka: მეტისმეტად ბევრი ბიჯი.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Value
ka: მნიშვნელობა

[ctx: Graphics tooltip; %1 is the Focus Position; %2 is the Focus Value;]
en: <table><tr><td>POS:   </td><td>%1</td></tr><tr><td>VAL:   </td><td>%2</td></tr></table>
ka: <table><tr><td>მდებ:   </td><td>%1</td></tr><tr><td>მნიშვნ:   </td><td>%2</td></tr></table>

[ctx: Graphics tooltip; %1 is the Minimum Focus Position; %2 is the Focus Value;]
en: <table><tr><td>MIN:   </td><td>%1</td></tr><tr><td>VAL:   </td><td>%2</td></tr></table>
ka: <table><tr><td>მინ:   </td><td>%1</td></tr><tr><td>მნიშვნ:   </td><td>%2</td></tr></table>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_26)
en: Capture Timeout:
ka: გადაღების ვადა:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, focusWalk)
en: Fixed Steps
ka: ფიქსირებული ბიჯები

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QDoubleSpinBox, focusSettleTime) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, focusCaptureTimeout) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, focusMotionTimeout) i18n: ectx: property (suffix), widget (QDoubleSpinBox, focusOverscanDelay) i18n: ectx: pr
en:  s
ka:  წმ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, focusWalkLabel)
en: Walk:
ka: სიარული:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Initial Step Size:
ka: საწყისი ბიჯის ზომა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Focuser Settle:
ka: ფოკუსერის გადაღება:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Driver Backlash:
ka: დრაივერის უკუღმა დახრილი ხაზი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: AF Overscan:
ka: AF გადასკანირება:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17)
en: Max Step Size:
ka: მაქს. ბიჯის ზომა:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, focusMotionTimeout)
en: <html><head/><body><p>Maximum time in seconds to wait for the focuser to move to the desired position before declaring a timeout.</p></body></html>
ka: <html><head/><body><p>დროის რაოდენობა წამებში, რომელიც ფოკუსერს უნდა დაველოდოთ, რომ ის გადაადგილდეს სასურველ პოზიციაში, სანამ ვადა ამოიწურება.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: AF Overscan Delay:
ka: AF გადასკანირების დაყოვნება:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, focusNumStepsLabel)
en: Number Steps:
ka: ნაბიჯების რაოდენობა:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, focusNumSteps)
en: <html><head/><body><p>The total number of steps to use when Walk is set to one of the fixed number of steps walks and Algorithm is Linear 1 Pass.</p></body></html>
ka: <html><head/><body><p>ნაბიჯები, რომელიც უნდა გავიაროთ, თუ სიარული ბიჯების ერთ-ერთ ფიქსირებულ რაოდენობაზეა დაყენებული და ალგორითმი 'წრფივი 1 გავლაა'.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, focusStarMeasureLabel)
en: Measure:
ka: გაზომვა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Detection:
ka: გამოვლენა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, focusFramesCountLabel)
en: Average Over:
ka: საშუალო:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_28)
en: SEP Profile:
ka: SEP პროფილი:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, focusFramesCount)
en: <html><head/><body><p>Number of frames to capture at each focuser position.</p></body></html>
ka: <html><head/><body><p>ფოკუსერის თითოეულ მდებარეობაზე გადასაღები კადრების რაოდენობა.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, focusFramesCount) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, focusHFRFramesCount)
en:  frames
ka:  კადრები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, focusUseWeights)
en: Use Weights
ka: წონების გამოყენება

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, focusCurveFit)
en: Quadratic
ka: კვადრატული

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, focusCurveFit)
en: Hyperbola
ka: ჰიპერბოლა

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, focusCurveFit)
en: Parabola
ka: პარაბოლა

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, focusStarMeasure)
en: HFR Adj
ka: HFR მორგ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, focusStarMeasure)
en: # Stars
ka: # ვარსკვლავი

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, focusStarMeasure)
en: Fourier
ka: ფურიე

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, focusDetection)
en: Gradient
ka: გრადაცია

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, focusDetection)
en: Centroid
ka: ცენტროიდი

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, focusDetection)
en: Threshold
ka: ზღვარი

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, focusDetection)
en: Bahtinov
ka: ბახტინოვი

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, focusAlgorithm)
en: Iterative
ka: იტერაციული

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, focusAlgorithm)
en: Polynomial
ka: პოლინომური

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, focusAlgorithm)
en: Linear
ka: ხაზოვანი

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, focusAlgorithm)
en: Linear 1 Pass
ka: ხაზოვანი 1 გავლა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, focusR2LimitLabel)
en: R² Limit:
ka: R² ლიმიტი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, focusHFRFramesCountLabel)
en: Average HFR Check:
ka: საშუალო HFR შემოწმება:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, focusGaussianKernelSizeLabel)
en: Kernel size:
ka: ბირთვის ზომა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, focusGaussianSigmaLabel)
en: Sigma:
ka: სიგმა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, focusMultiRowAverageLabel)
en: Num. of rows:
ka: მწკრივების რიცხვი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Time Dilation x:
ka: დროის გაფართოება X:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, focusScanStartPos)
en: <html><head/><body><p>Check to scan for a start position. The algorithm will look for a minimum data point using Num Datapoints.</p></body></html>
ka: <html><head/><body><p>ჩართეთ საწყისი მდებარეობის სკანირებისთვის. ალგორითმი იპოვის მინიმალური მონაცემების წერტილს Num Datapoints-ის გამოყენებით იპოვის.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, focusScanStartPos)
en: Scan for Start Position
ka: საწყისი მდებარეობის სკანირება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Initial Step Size x:
ka: საწყისი ბიჯის ზომა X:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, focusAutoStarEnabled)
en: Auto Select Star
ka: ვარსკვლავის ავტომატური გაშვება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, focusUseFullField)
en: Full Field
ka: სრული ველი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, focusBoxSizeLabel)
en: Box:
ka: ყუთი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_18)
en: Guide Settle:
ka: გიდის გადაღება:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_39)
en: Display Units:
ka: საჩვენებელი ერთეული:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, focusBoxSize)
en: <html><head/><body><p>Size of the subframe in pixels.</p></body></html>
ka: <html><head/><body><p>ქვეკადრის ზომა პიქსელებში.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, focusSubFrame)
en: Sub Frame
ka: ქვეკადრი

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, focusGuideSettleTime)
en: <html><head/><body><p>Wait this many seconds after autofocus completes before resuming guiding.</p></body></html>
ka: <html><head/><body><p>ავტოფოკუსის დასრულების შემდეგ გიდობის გაგრძელებამდე მითითებული რაოდენობის წამებით მოცდა.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useFocusDarkFrame)
en: Dark Frame
ka: მუქი ჩარჩო

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, focusUnits)
en: <html><head/><body><p>Display units for HFR and FWHM.</p></body></html>
ka: <html><head/><body><p>HFR და FWHM-ის საჩვენებელი ერთეული</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, focusUnits)
en: Pixels
ka: პიქსელი

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, focusUnits)
en: Arc Seconds
ka: არკ წამი

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, focusMosaicSpace)
en: <html><head/><body><p>Size of the separator between the tiles.</p></body></html>
ka: <html><head/><body><p>ფილების გამყოფის ხაზის ზომა.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, focusAdaptiveMinMove)
en: <html><head/><body><p>The minimum size of an adaptive focus change that will be sent to the focuser.</p></body></html>
ka: <html><head/><body><p>ფოკუსერისთვის გასაგზავნი ადაპტიური ფოკუსის ცვლილების მინიმალური ზომა.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, focusAdaptiveMinMove) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, focusAdaptiveMaxMove)
en:  ticks
ka:  ტიკი

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, focusAdaptive)
en: <html><head/><body><p>Enable Adaptive Focus between subframes. This is an experimental feature.</p></body></html>
ka: <html><head/><body><p>ქვეკადრებს შორის ადაპტიური ფოკუსის ჩართვა. ეს თვისება ექსპერიმენტალურია.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_7)
en: <html><head/><body><p>Minimum focuser movement when using Adaptive Focus.</p></body></html>
ka: <html><head/><body><p>ადაპტიური ფოკუსის გამოყენებისას ფოკუსერის მინიმალური მოძრაობა.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, focusAdaptStart)
en: <html><head/><body><p>Adapt the Autofocus start position based on filter and the Adaptive Focus settings. This is an experimental feature.</p></body></html>
ka: <html><head/><body><p>ავტოფოკუსის დაწყების მდებარეობის ფილტრზე და ადაპტიური ფოკუსის პარამეტრებზე დამოკიდებულებით მორგება. ეს თვისება ექსპერიმენტალურია.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, focusAdaptStart)
en: Adapt Start Pos
ka: ადაპტ. საწყ. პოზ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Max Total Move:
ka: მაქს ჯამური გადაადგილება:

en: The following error occurred: %1.
ka: აღმოჩენილია შემდეგი შეცდომა: %1.

en: Invalid response.
ka: არასწორი პასუხი.

en: The host disconnected.
ka: ჰოსტი გაითიშა.

en: PHD2: JSON error: %1
ka: PHD2: JSON-ის შეცდომა: %1

en: PHD2: Version %1
ka: PHD2: ვერსია %1

en: PHD2: Calibration Complete.
ka: PHD2: კალიბრაცია დასრულდა.

en: PHD2: Star Selected.
ka: PHD2: ვარსკვლავი არჩეულია.

en: PHD2: Dithering successful.
ka: PHD2: დიზერინგი წარმატებულია.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DitherEnabled)
en: Dither
ka: დიზერი

en: Calibration is cleared.
ka: კალიბრაცია გასუფთავებულია.

en: Manual dithering in progress.
ka: მიმდინარეობს ხელით დიზერინგი.

en: Dithering in progress.
ka: მიმდინარეობს დიზერინგი.

en: Dithering failed.
ka: დიზერინგის შეცდომა.

en: Dithering completed successfully.
ka: დიზერინგი წარმატებით დასრულდა.

en: Calibration failed to start.
ka: კალიბრაციის დაწყების შეცდომა.

en: Auto star selected.
ka: ავტომატური ვარსკვლავი არჩეულია.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, controlGroupBox)
en: Control
ka: კონტროლი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, guideAutoStar)
en: Auto Star
ka: ავტომატური ვარსკვლავი

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, clearCalibrationB)
en: Clear calibration data.
ka: კალიბრაციის მონაცემების გასუფთავება.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, manualDitherB)
en: Manual Dither
ka: ხელით მითითებული დიზერინგი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_9)
en: Directions:
ka: მიმართულება:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, manualPulseB)
en: Manual Pulse...
ka: პულსის მორგება...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l_FOV)
en: Field of View (arcmin)
ka: ხედვის არე (არკწთ)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l_Aperture)
en: Aperture (mm)
ka: დიაფრაგმა (მმ)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l_Focal)
en: Focal Length (mm)
ka: ფოკუსური სიგრძე (მმ)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_17)
en: Pulse length (ms):
ka: პულსის სიგრძე (მწმ):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Total RMS":
ka: სრული RMS":

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7b)
en: Guide SNR:
ka: გაიდერის SNR:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, rACorrDisplayedOnGuideGraph) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dECorrDisplayedOnGuideGraph)
en: Corr
ka: კორ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, latestCheck)
en: Max
ka: მაქს

en: pulse (ms)
ka: პულსი (მწმ)

[ctx: North]
en: N
ka: ჩ

[ctx: West]
en: W
ka: სიგ

[ctx: East]
en: E
ka: ეგზა

en: Guiding calibration completed successfully
ka: დამიზნების კალიბრაცია წარმატებით დასრულდა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, magnitudeR)
en: Magnitude
ka: ვარსკვლავური სიდიდე

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ManualPulse)
en: Manual Pulse
ka: პულსის მორგება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, northPulseB)
en: North / DE+
ka: ჩრდილოეთი / DE+

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, southPulseB)
en: South / DE-
ka: სამხრეთ / DE-

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_29)
en: Pulse:
ka: პულსი:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, pulseDuration)
en:  ms
ka:  მწმ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: RA Offset":
ka: RA წანაცვლება":

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: DE Offset":
ka: DE წანაცვლება":

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TwoAxisEnabled)
en: Two axis
ka: ორი ღერძი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: ms/arcsec
ka: მწმ/არკწმ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15)
en: Frequency
ka: სიხშირე

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: ms
ka: მწმ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_gpg0)
en: Enable GPG
ka: GPG-ის ჩართვა

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, expertGroupBox)
en: Expert Settings
ka: ექსპერტული პარამეტრები

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, controlGroup)
en: Control Parameters
ka: კონტროლის პარამეტრები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_15)
en: Min error (arcsec)
ka: მინ შეცდომა (არკწმ)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Other Settings
ka: სხვა პარამეტრები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: arcsecs
ka: არკწამი

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_GuideAlgorithm)
en: Smart
ka: ჭკვიანი

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_GuideAlgorithm)
en: Fast
ka: სწრაფი

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_GuideAlgorithm)
en: Auto Threshold
ka: ავტომატური ზღვარი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_19)
en: Algorithm
ka: ალგორითმი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, solorR)
en: Solo
ka: სოლო

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, shareR)
en: Share
ka: გაზიარება

en: Logging
ka: ჩაწერა

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, analyzeTab)
en: Analyze
ka: &ანალიზი

en: PTP Camera
ka: PTP კამერა

en: Starting INDI services...
ka: INDI-ის სერვისების გაშვება...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, indiServerGroup)
en: INDI Server
ka: INDI სერვერი

en: INDI services started on port %1.
ka: INDI-ის სერვისები გაშვებულია პორტზე %1.

en: INDI services started on port %1. Please connect devices.
ka: INDI-ის სერვისები გაშვებულია პორტზე %1. შეგიძლიათ მიუერთდეთ.

en: Failed to connect to local INDI server %1:%2
ka: ლოკალურ INDI სერვერთან (%1) მიერთების შეცდომა: %2

en: Failed to connect to remote INDI server %1:%2
ka: INDI სერვერთან (%1) მიერთების შეცდომა: %2

en: Lost connection to local INDI server %1:%2
ka: ლოკალურ INDI სერვერთან (%1) მიერთება გაწყდა: %2

en: Lost connection to remote INDI server %1:%2
ka: დაშორებულ INDI სერვერთან (%1) მიერთება გაწყდა: %2

en: %1 is disconnected.
ka: %1 გაითიშა.

en: %1 is online.
ka: %1 ონლაინაა.

en: %1 filter is online.
ka: %1 ფილტრი ონლაინაა.

en: Rotator %1 is online.
ka: %1 შემომბრუნებელი ონლაინაა.

en: %1 Weather is online.
ka: %1 ამინდი ონლაინაა.

en: %1 GPS is online.
ka: %1 GPS ონლაინაა.

en: %1 Dust cap is online.
ka: %1 მტვრის ქუდი ონლაინაა.

en: %1 is offline.
ka: %1 გათიშულია.

[ctx: Charge-Coupled Device]
en: CCD
ka: ნშმ

en: Confirm Delete
ka: დაადასტურეთ წაშლა

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, profileGroup)
en: 1. Select Profile
ka: 1. აირჩიეთ პროფილი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Profile:
ka: პროფილი:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, addProfileB)
en: Add profile...
ka: პროფილის დამატება...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, editProfileB)
en: Edit profile...
ka: პროფილის ჩასწორება...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, deleteProfileB)
en: Remove profile
ka: პროფილის წაშლა

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, wizardProfileB)
en: Launch Ekos Profile Wizard...
ka: Ekos-ის პროფილის ოსტატის გაშვება...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, portSelectorB)
en: <html><head/><body><p>Devices Port Selector...</p></body></html>
ka: <html><head/><body><p>მოწყობილობების პორტის ამრჩევი... </p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, optionsB)
en: Ekos Options...
ka: Ekos-ის მორგება...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, logsB)
en: Logs...
ka: ჟურნალი...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, altLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, queueTable)
en: Altitude
ka: სიმაღლე

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ekosOptionsB)
en: Options...
ka: პარამეტრები...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15)
en: Total RMS:
ka: სრული RMS:

en: Status: inactive
ka: სტატუსი: არააქტიური

en: Meridian flip ready to start...
ka: მერიდიანის გადაბრუნება მზადაა დასაწყებად...

en: Mount Configuration
ka: სამაგრის გამართვა

en: Mount Tracking
ka: სამაგრის ტრეკინგი

[ctx: @action:button]
en: Yes
ka: დიახ

[ctx: @action:button]
en: No
ka: არა

[ctx: Message shown in Ekos Mount module]
en: %1
ka: %1%

en: Mount already parked.
ka: სამაგრი უკვე დამაგრებულია.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, degLabel) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FovUnit)
en: deg
ka: გრად

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Park at:
ka: პარკირების ადგილი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, parkEveryDay)
en: Every day
ka: ყოველდღე

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, trackOffB)
en: OFF
ka: გამორთული

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, parkB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, domePark)
en: Park
ka: პარკი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, parkingLabel)
en: Parking Status
ka: დამაგრების სტატუსი

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab1)
en: Sources
ka: წყაროები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearAlignmentModelB)
en: Clear  Model
ka: მოდელის  გასუფთავება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mountToolBoxB)
en: Mount Control
ka: სამაგრის მართვა

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, MountControlPanel) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, MountMotionWidget) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, MountPositionWidget) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, MountTargetWidget)
en: Mount Control Panel
ka: სამაგრის მართვის პანელი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, statusTextObject)
en: Status: Idle
ka: სტატუსი: უქმე

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, upDownCheckObject)
en: Up/Down
ka: მაღლა/დაბლა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, leftRightCheckObject)
en: Left/Right
ka: მარჯვნივ/მარცხნივ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, speedLabelObject)
en: Speed
ka: სიჩქარე

en: %1 is idle.
ka: %1 უქმედაა.

en: Opening
ka: იხსნება

en: Closing
ka: დახურვა

en: Closed
ka: დახურულია

en: Opened
ka: გახსნა

en: Weather Warning
ka: ამინდის გაფრთხილება

en: Weather Alert
ka: ამინდის განგაში

en: %1 second remaining | %1 seconds remaining
ka[0]: დარჩენილია %1 წამი
ka[1]: დარჩენილია %1 წამი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, motionLabel)
en: Motion
ka: მოძრაობა

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, motionCWButton)
en: Rotate clockwise
ka: საათის ისრის მიმართულებით შებრუნება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, motionCWButton)
en: &CW
ka: &(სმ)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, motionCCWButton)
en: Rotate counter clockwise
ka: საათის ისრის მოძრაობის საწინააღმდეგო მიმართულებით

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, shutterBox) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useShutterCB)
en: Shutter
ka: შატერი

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, statusDefinitionBox)
en: Observatory Status
ka: ობსერვატორიის სტატუსი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, statusReadyButton)
en: Ready
ka: მზადაა

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, clearGraphHistory)
en: <html><head/><body><p>Clear sensor data history</p></body></html>
ka: <html><head/><body><p>სენსორის მონაცემების ისტორიის გასუფთავება</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, weatherActionsBox)
en: Actions
ka: ქმედებები

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, weatherAlertBox)
en: Ale&rt
ka: განგაში

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, weatherAlertShutterCB) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, weatherWarningShutterCB)
en: Close Shutter
ka: შატერის დახურვა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, weatherAlertSchedulerCB) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, weatherWarningSchedulerCB)
en: Stop Scheduler
ka: დამგეგმავის გაჩერება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, weatherAlertDelayLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, weatherWarningDelayLabel)
en: Delay (sec):
ka: დაყოვნება (წმ):

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, weatherWarningBox)
en: War&ning
ka: გაფრთხილება

en: dome
ka: გუმბათი

en: Parking %1...
ka: %1-ის დამაგრება...

en: Unparking %1...
ka: %1-ის დამაგრების მოხსნა...

en: Aborting...
ka: გაუქმება...

en: Opening shutter...
ka: შატერის გახსნა...

en: Closing shutter...
ka: შატერის დახურვა...

en: opening
ka: გახსნა

en: closing
ka: დახურვა

en: clockwise
ka: საათის ისრის მიმართულებით

en: counter clockwise
ka: საათის ისრის მოძრაობის საწინააღმდეგო მიმართულებით

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_neverLoadConfig)
en: Ne&ver
ka: არასდროს

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_loadConfigOnConnection)
en: O&n connection
ka: შეერთებისას

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_loadDefaultConfig)
en: Alwa&ys load defaults
ka: ნაგულისხმევი მნიშვნელობების ყოველთვის ჩატვირთვა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Icons orientation:
ka: ხატულების ორიენტაცია:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_EkosTopIcons)
en: Top
ka: ზემოთ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_EkosLeftIcons)
en: &Left
ka: &მარცხენა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_independentWindowEkos) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_independentWindowFITS) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_independentWindowINDI)
en: Independent window
ka: დამოუკიდებელი ფანჯარა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AnalyzeAlternativeDirectoryLabel)
en: Alternative Image Directory:
ka: ალტერნატიული გამოსახულების საქაღალდე:

[ctx: @title:window]
en: Profile Editor
ka: პროფილების რედაქტორი

en: Profile name already exists.
ka: პროფილის სახელი უკვე არსებობს.

en: <nobr><b>Label</b>: %1 &#9473; <b>Driver</b>: %2 &#9473; <b>Exec</b>: %3<nobr/>
ka: <nobr><b>ჭდე</b>: %1 &#9473; <b>დრაივერი</b>: %2 &#9473; <b>გამშვები</b>: %3<nobr/>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, guideTypeCombo)
en: Internal
ka: შიდა

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, profileGroup) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, FitsSolverProfileLabel)
en: Profile
ka: პროფილი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoConnectCheck)
en: Auto Connect
ka: ავტომატური დაკავშირება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, portSelectorCheck)
en: Port Selector
ka: პორტის არჩევა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, loadSiteCheck)
en: Site Info
ka: საიტის ინფორმაცია

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, modeLabel)
en: Mode:
ka: რეჟიმი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, INDIWebManagerPortLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, externalGuidePortLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, remotePortLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, 
en: Port:
ka: პორტი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, remoteHostLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, externalGuideHostLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_20) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Host:
ka: ჰოსტი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, localMode)
en: &Local
ka: &ლოკალურად

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, scanB)
en: Scan
ka: სკანირება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, openWebManagerB)
en: Web Manager
ka: ვების მმართველი

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, driversGroupBox)
en: Select Devices
ka: აირჩიეთ მოწყობილობებ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, aux3Label)
en: Auxiliary #3
ka: დამატებითი #3

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, aux3Label)
en: Aux 3:
ka: დამ #3:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, aux4Label)
en: Auxiliary #4
ka: დამატებითი #4

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, aux4Label)
en: Aux 4:
ka: დამ #4:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Camera 2:
ka: კამერა 2:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, aux1Label)
en: Auxiliary #1
ka: დამატებითი #1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, aux1Label)
en: Aux 1:
ka: დამ #1:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, domeLabel)
en: Dome Controller
ka: გუმბათი კონტროლერი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, domeLabel)
en: Dome:
ka: გუმბათი:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, aux2Label)
en: Auxiliary #2
ka: დამატებითი #2

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, aux2Label)
en: Aux 2:
ka: დამ #2:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Camera 1:
ka: კამერა 1:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, weatherLabel)
en: Weather Station
ka: ამინდის სადგური

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, weatherLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, schedulerWeather) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Weather:
ka: ამინდი:

en: Profile Scripts Editor
ka: პროფილების სკრიპტების რედაქტორი

en: Add Rule
ka: წესის დამატება

en: Invalid port.
ka: პორტის არასწორი ნომერი.

en: Host name cannot be empty.
ka: ჰოსტის სახელი ცარიელი არ შეიძლება იყოს.

en: Profile name cannot be empty.
ka: პროფილის სახელი ცარიელი არ შეიძლება იყოს.

[ctx: @title:window]
en: Detecting StellarMate...
ka: StellarMate-ის ძებნა...

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ProfileWizard)
en: Ekos Profile Wizard
ka: Ekos -ის პროფილის ოსტატი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, INDIInfoB)
en: What is
    INDI?
ka: რა არის
    INDI?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, videoTutorialsB)
en: Video
    Tutorials
ka: ვიდეო
    გაკვეთილები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, equipmentOtherB) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, OtherCB)
en: Other
ka: სხვები

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, remoteHostEdit) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, PiHost)
en: Enter IP address or host name
ka: შეიყვანეთ ჰოსტის სახელი ან IP მისამართი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, webManagerNotSureB)
en: Not Sure
ka: დარწმუნებული არ ვარ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, PiAutoDetectB)
en: Auto Detect
ka: ავტომატური გამოცნობა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, useInternalINDIB)
en: Internal INDI
    Server
ka: შიდა INDI
    სერვერი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, useExternalINDIB)
en: External INDI
    Server
ka: გარე INDI
    სერვერი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, profileNameEdit)
en: My Astro Gear
ka: ჩემი ასტროგაიდერი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, useInternalGuiderR)
en: Internal Guider
ka: შიდა გაიდერი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useJoystickCheck)
en: Joystick
ka: ჯოისტიკი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useRemoteAstrometryCheck)
en: Remote Astrometry
ka: დაშორებული Astrometry

en:  (first only)
ka:  (მხოლოდ პირველი)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, equipmentGroup)
en: ↓ Confirm Equipment
ka: ↓ დაადასტურეთ აპარატურა

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_4)
en: Mount focal length in millimeters
ka: სამაგრის ფოკუსური სიგრძე, მილიმეტრებში

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Focal length:
ka: ფოკუსური მანძილი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Camera:
ka: კამერა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, cameraWFOVLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, targetFOVWLabel)
en: W
ka: სიგ

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, cameraWSpin) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, cameraHSpin)
en:  pix
ka:  პიქს

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_11)
en: Camera pixel size in microns
ka: პიქსელის ზომა მიკრონებში

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Pixel Size:
ka: პიქსელის ზომა:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QDoubleSpinBox, pixelWSizeSpin) i18n: ectx: property (suffix), widget (QDoubleSpinBox, pixelHSizeSpin)
en:  µm
ka:  მკმ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, fetchB)
en: Fetch
ka: გამოთხოვა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, nextToSelectGridB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, backToSelectGrid) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, backToAdjustGridB)
en: Select Grid
ka: აირჩიეთ ბადე

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, fovGroup)
en: ↓ Select Grid
ka: ↓ აირჩიეთ ბადე

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, overlapLabel)
en: Overlap:
ka: გადაფარვა:

[ctx: Transparency]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, transparencyAuto)
en: Auto
ka: ავტო

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QDoubleSpinBox, positionAngleSpin)
en:  East of North
ka:  ჩრდილოეთის აღმოსავლეთი

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, backToEquipmentB)
en: Go to equipment selection page
ka: აპარატურის არჩევის გვერდზე გადასვლა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, backToEquipmentB)
en: Confirm Equipment
ka: დაადასტურეთ აპარატურა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, importB)
en: Import...
ka: შემოტანა...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, recenterB)
en: Recenter
ka: თავიდან დაცენტრება

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, nextToAdjustGrid)
en: Go to grid adjustment page
ka: ბადის მორგების გვერდზე გადასვლა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, nextToAdjustGrid)
en: Adjust Grid
ka: ბადის გასწორება

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, fovGroup_2)
en: ↓ Adjust Grid
ka: ↓ ბადის მორგება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: J2000 Center
ka: J2000 ცენტრი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, nextToJobsB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, createJobsB)
en: Create Jobs
ka: ამოცანების შექმნა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, trackStepCheck) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, schedulerTrackStep) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, CheckTrack)
en: Track
ka: ტრეკი

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, groupLabel)
en: Group:
ka: ჯგუფი:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, completionGroup)
en: Completion Condition:
ka: დასრულების პირობა:

[ctx: @title:window]
en: Select Mosaic Import
ka: აირჩიეთ Mosaic-ის შემოტანა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DefaultDSSImageSizeUnitLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DSSPaddingUnitLabel)
en: arcminutes
ka: არკწუთი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RememberJobProgress)
en: Remember job progress
ka: დავალების მიმდინარეობის დამახსოვრება

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_GreedyScheduling)
en: <html><head/><body><p>When checked the scheduler tries to run lower priority jobs when no higher priority job can run. Recommended.</p></body></html>
ka: <html><head/><body><p>როცა ჩართულია, დამგეგმავი, ცდილობს, უფრო დაბალი პრიორიტეტის მქონე დავალებები გაუშვას, როცა მაღალი პრიორიტეტის მქონე დავალებები გაშვებული არაა. რეკომენდებულია.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dawnOffsetLabel)
en: Dawn offset:
ka: დაისის წანაცვლება:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, duskOffsetLabel)
en: Dusk offset:
ka: აისის წანაცვლება:

en: Jobs
ka: დავალებები

en: Script (*)
ka: სკრიპტი (*)

en: Scheduled
ka: დაგეგმილია

en: Invalid
ka: არასწორი

en: Scheduler pause planned...
ka: დამგეგმავის შეჩერება წინასწარაა გაწერილი...

en: Resume Scheduler
ka: დამგეგმავის გაგრძელება

en: Observatory is in the shutdown process
ka: მიმდინარეობს ობსერვატორიის გამორთვა

en: Scheduler aborted.
ka: დამგეგმავი გაითიშა.

en: Scheduler is in shutdown until next job is ready
ka: დამგეგმავი გაითიშა, სანამ შემდეგი დავალება გამზადდება

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, startB)
en: Start Scheduler
ka: დამგეგმავის გაშვება

en: Slew complete
ka: დამიზნება დასრულდა

en: Focus complete
ka: ფოკუსი დასრულდა

en: Align complete
ka: სწორებს დასრულდა

en: Weather conditions in warning zone
ka: ამინდის პროგნოზი არც ისე სახარბიელოა

en: Weather conditions are critical. Observatory shutdown is imminent
ka: ამინდის პროგნოზი კრიტიკულია. ობსერვატორიის გამორთვა გარდაუვალია

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sequenceLabel)
en: Sequence:
ka: მიმდევრობა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, rotationLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, FitsSolverAngleLabel)
en: PA
ka: პა

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, queueSaveB)
en: Save Schedule...
ka: განრიგის შენახვა...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, queueSaveAsB)
en: Save Schedule As...
ka: განრიგის შენახვა, როგორც...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, queueTable)
en: Start Time
ka: დაწყების დრო

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, queueTable)
en: End Time
ka: დასასრულის Დრო

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, schedulerRepeatEverything)
en: Repeat all jobs
ka: ყველა დავალების გამეორება

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, executionSequenceLimit)
en:  times
ka:  -ჯერ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, schedulerUntil)
en: Repeat &until:
ka: გამეორება, &სანამ:

note: i18n: ectx: property (displayFormat), widget (QDateTimeEdit, startupTimeEdit)
en: dd/MM hh:mm
ka: დდ/თთ სს:წწ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, startupTimeConditionR)
en: Start the job on the specified date and time
ka: დავალების გაშვება მითითებულ თარიღსა და დროზე

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, startupTimeConditionR)
en: O&n:
ka: ჩ&ართ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, asapConditionR)
en: ASAP
ka: ახლავე

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, contraintsGroup)
en: Job Constraints
ka: დავალების შეზღუდვები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, schedulerMoonSeparation)
en: Moon  >:
ka: მთვარე  >:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, schedulerTwilight)
en: Twilight:
ka: ბინდი:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, shutdownGroupBox)
en: Observatory Shutdown Procedure
ka: ობსერვატორიის გამორთვის პროცედურა

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, schedulerWarmCCD)
en: Turn off CCD cooler.
ka: ნშმ-ის გაგრილების გამორთვა.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, schedulerWarmCCD)
en: Warm CCD
ka: ნშმ-ის გათბობა

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, schedulerCloseDustCover)
en: Close dust cover
ka: დახურეთ მტვრის თავსაფარი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, schedulerCloseDustCover)
en: Cap
ka: ჩამოსაცმელი

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, schedulerParkMount) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, schedulerUnparkMount)
en: Park telescope to home position.
ka: ტელესკოპის საწყის მდგომარეობაში დამაგრება.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, schedulerParkDome) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, schedulerUnparkDome)
en: Park dome to home position
ka: გუმბათის საწყის მდგომარეობაში დამაგრება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Script:
ka: სკრიპტი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, errorHandlingDontRestartButton)
en: &None
ka: არაფერი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, errorHandlingRestartQueueButton)
en: &Queue
ka: &რიგი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, errorHandlingRescheduleErrorsCB)
en: Re-schedule errors:
ka: შეცდომების თავიდან დაგეგმვა:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, errorHandlingStrategyDelay)
en: Delay in seconds.
ka: დაყოვნების დრო წამებში.

en: images
ka: გამოსახულებები

en: Scheduler started.
ka: დამგემავი გაეშვა.

en: Scheduler resuming.
ka: დამგეგავი აგრძელებს მუშაობას.

en: Scheduler waits for a retry.
ka: დამგეგმავი თავიდან ცდას ელოდება.

en: Shutdown complete.
ka: გამორთვა დასრულდა.

en: Observatory is in the startup process
ka: მიმდინარეობს ობსერვატორიის გაშვება

en: Warming up CCD...
ka: ნშმ-ის გათბობა...

en: Scheduler paused.
ka: დამგეგმავი შეჩერებულია.

en: Solver timed out: %1s %2
ka: ამომხსნელთან დაკავშირების დრო გავიდა: %1წმ %2

en: Solver failed: %1s %2
ka: ამომხსნელის შეცდომა: %1წმ %2

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, CatalogObjectUI) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, fitsHeaderDialog)
en: FITS Header
ka: FITS-ის თავსართი

en: Error reading fits buffer: %1.
ka: FITS ბაფერის წაკითხვის შეცდომა: %1.

en: Error opening fits file %1 : %2
ka: FITS ფაილის (%1) შექმნის შეცდომა: %2

en: Error reading image: %1
ka: გამოსახულების წაკითხვის შეცდომა: %1

en: File contain no images
ka: ფაილი გამოსახულებებს არ შეიცავს

en: XISF file open error:
ka: XISF ფაილის გახსნის შეცდომა:

en: Error saving XISF image
ka: შეცდომა XISF გამოსახულების შენახვისას

en: Cannot open file %1: %2
ka: ფაილის (%1) გახსნის შეცდომა: %2

en: Failed to close file: %1
ka: ფაილის დახურვის შეცდომა: %1

en: Failed to create file: %1
ka: %1 ფაილის შექმნის შეცდომა

en: Failed to create image: %1
ka: გამოსახულების შექმნის შეცდომა: %1

en: Failed to update key: %1
ka: გასაღების განახლების შეცდომა: %1

en: Failed to update date: %1
ka: თარიღის განახლების შეცდომა: %1

en: Failed to update history: %1
ka: ისტორიის ჩასწორების შეცდომა: %1

en: Failed to write image: %1
ka: გამოსახულების ჩაწერის შეცდომა: %1

en: Processing...
ka: დამუშავება...

en: Complete.
ka: დასრულებულია.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Method:
ka: მეთოდი:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, methodCombo)
en: Nearest
ka: უახლოესი

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, methodCombo)
en: Simple
ka: მარტივი

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, methodCombo)
en: BILinear
ka: ორხაზოვანი

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, methodCombo)
en: HQLinear
ka: მხხაზოვანი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: X Offset:
ka: X წანაცვლება:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Y Offset:
ka: Y წანაცვლება:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, statusEdit)
en: Ready.
ka: მზადაა.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidget) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, keywordCB)
en: Keyword
ka: საკვანძო სიტყვა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Comment
ka: კომენტარი

en: Intensity
ka: ინტენსვობა

en: Linear Scale
ka: ხაზოვანი ზრდა

en: Logarithmic Scale
ka: ლოგარითმული ზრდა

[ctx: Histogram tooltip; %1 is intensity; %2 is frequency;]
en: <table><tr><td>Intensity:   </td><td>%1</td></tr><tr><td>R Frequency:   </td><td>%2</td></tr></table>
ka: <table><tr><td>ინტენსივობა:   </td><td>%1</td></tr><tr><td>R სიხშირე:   </td><td>%2</td></tr></table>

[ctx: Histogram tooltip; %1 is intensity; %2 is frequency;]
en: <table><tr><td>Intensity:   </td><td>%1</td></tr><tr><td>R Frequency:   </td><td>%2</td></tr><tr><td>G Frequency:   </td><td>%3</td></tr><tr><td>B Frequency:   </td><td>%4</td></tr></table>
ka: <table><tr><td>ინტენსივობა:   </td><td>%1</td></tr><tr><td>R სიხშირე:   </td><td>%2</td></tr><tr><td>G სიხშირე:   </td><td>%3</td></tr><tr><td>B სიხშირე:   </td><td>%4</td></tr></table>

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, FITSHistogramUI)
en: Histogram
ka: ჰისტოგრამა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, RLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, statsTable)
en: R
ka: მარჯ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, applyB)
en: Apply
ka: გამოყენება

en: KStars did not find any active mounts.
ka: KStar-მა აქტიური სამაგრი ვერ იპოვა.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, shadowsLabel)
en: Shadows
ka: ჩრდილები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, midtonesLabel)
en: Midtones
ka: შუატონები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, highlightsLabel)
en: Highlights
ka: გამოკვეთები

en: FITS Viewer Solver Profiles Editor
ka: FITS-ის დამთვალიერებლის ამომხსნელის პროფილების რედქტორი

en: Recent Images
ka: ბოლო გამოსახულებები

[ctx: Red]
en: R
ka: წითელი

en: Distance
ka: მანძილი

en: Size
ka: ზომა

[ctx: @title:window]
en: Save FITS
ka: FITS-ის შენახვა

en: Image save error: %1
ka: გამოსახულების ჩაწერის შეცდომა: %1

en: Image Save
ka: გამოსახულების შენახვა

en: File saved to %1
ka: ფაილი შენახულია %1-ში

en: Extracting...
ka: გაშლა...

en: Solving...
ka: ამოხსნა...

en: Extractor timed out: %1s
ka: გამომტანის მოლოდინის დრო ამოიწურა: %1 წმ

en: Extractor failed: %1s
ka: გამომტანი ჩავარდა: %1 წმ

en: Solver timed out: %1s
ka: ამომხსნელის მოლოდინის დრო ამოიწურა: %1 წმ

en: Solver failed: %1s
ka: ამომხსნელი ჩავარდა: %1 წმ

en: Finding stars...
ka: ვარსკვლავების ძებნა...

en: Zoom In
ka: შემცირება

en: Zoom Out
ka: დაპატარავება

en: Default Zoom
ka: ნაგულისხმევი მასშტაბირება

en: Zoom to Fit
ka: გადიდება მოსარგებად

en: View Star Profile...
ka: ვარსკვლავის პროფილის ნახვა...

en: High Contrast
ka: მაღალი კონტრასტი

en: Equalize
ka: გათანაბრება

en: High Pass
ka: მაღალსიხშირული ფილტრი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, statsTable)
en: Median
ka: საშუალო

en: Gaussian blur
ka: გაუსის ბუნდოვნება

en: Rotate Right
ka: მარჯვნივ შებრუნება

en: Rotate Left
ka: მარცხნივ შებრუნება

en: Flip Horizontal
ka: ჰორიზონტალურად გადაბრუნება

en: Flip Vertical
ka: ვერტიკალურად გადაბრუნება

en: Open/Blink Directory
ka: ჟურნალის საქაღალდის გახსნა/გაციმციმება

en: &Selection Statistics
ka: &მონიშნულის სტატისტიკა

en: Zoom To Fit
ka: გადიდება მოსარგებად

en: Next Tab
ka: შემდეგი ჩანართი

en: Previous Tab
ka: წინა ჩანართი

en: Next Blink Image
ka: შემდეგი ციმციმა გამოსახულება

en: Previous Blink Image
ka: წინა ციმციმა გამოსახულება

en: HFR:%2, %1 star. | HFR:%2, %1 stars.
ka[0]: HFR: %2, %1 ვარსკვლავი.
ka[1]: HFR: %2, %1 ვარსკვლავი.

en: Clipping
ka: კლინინგი

en: Equatorial Gridlines
ka: ეკვატორული კოორდინატები

en: HiPS Overlay
ka: HiPS დადება

[ctx: @title:window]
en: Blink Top Directory
ka: საწყისი საქაღალდის გაციმციმება

[ctx: @title:window]
en: Open Image
ka: გამოსახულების გახსნა

en: Hide %1
ka: %1-ის დამალვა

en: Show %1
ka: %1-ის ჩვენება

en: Selection Rectangle
ka: მონიშვნის ოთხკუთხედი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, statsTable)
en: Width
ka: სიგანე

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, statsTable)
en: Height
ka: სიმაღლე

en: Processing %1...
ka: %1-ის დამუშავება...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: HiPS opacity:
ka: HiPS-ის გაუმჭვირვალობა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: HiPS offset:
ka: HiPS წანაცვლება:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, clippingBox)
en: Clipping Limits
ka: კლიპინგის ლიმიტები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, clipping64KLabel)
en: 16bit threshold:
ka: 16-ბიტიანი ზღვარი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, clipping256Label)
en: 8Bit threshold:
ka: 8-ბიტიანი ზღვარი:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Processing
ka: დამუშავება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Auto3DCube)
en: 3D cube
ka: 3D კუბი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_StellarSolverPartition)
en: StellarSolver partitioning
ka: StellarSolver-ის დაყოფა

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_FitsSolverImageScaleUnits)
en: image width º
ka: გამოსახულების სიგანე º

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_FitsSolverImageScaleUnits)
en: image width '
ka: გამოსახულების სიგანე '

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_FitsSolverImageScaleUnits)
en: arcsec/pixel
ka: არკწამი/პიქსელი

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, FitsSolverAngleLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, FitsSolverAngle)
en: The solved image position angle, East of North (degrees).
ka: ამოხსნილი გამოსახულების მდებარეობის კუთხე გრადუსებში, აღმოსავლეთით თუ ჩრდილოეთით (გრადუსებში).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, FitsSolverIndexfileLabel)
en: Index file
ka: ინდექსის ფაილები

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, editProfile)
en: Opens the currently selected Profile in the Options Profile Editor
ka: გახსნის ამჟამად მონიშნულ პროფილს პარამეტრების პროფილის რედაქტორში

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, solutionTable)
en: Rotation
ka: შემობრუნება

en: Pixel Values
ka: პიქსელის მნიშვნელობები

[ctx: @title:window]
en: View Star Profile
ka: ვარსკვლავის პროფილის ნახვა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, statsTable)
en: Min
ka: მინ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, statsTable)
en: Max
ka: მაქს

en: Cut
ka: ამოჭრა

en: ZoomTo
ka: გადიდება

en: Front
ka: წინა

en: Selected
ka: მონიშნული

en: Vertical:
ka: ვერტიკალური:

en: Horizontal:
ka: ჰორიზონტალური:

en: Cut: %1
ka: ამოჭრა: %1

en: Max: %1
ka: მაქს: %1

en: Min: %1
ka: მინ: %1

en: Selected Pixel: (%1, %2): %3
ka: მონიშნული პიქსელი: (%1, %2): %3

en: Cut Disabled
ka: ამოჭრა გათიშულია

en: Star %1:
ka: ვარსკვლავი %1:

en: Peak: %1
ka: პიკი: %1

en: Star %1
ka: ვარსკვლავი %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, statsTable)
en: Mean
ka: მნიშვნელობა

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, displayGroup)
en: Display
ka: ეკრანი

en: Cache
ka: კეში

en: HiPS Update
ka: HiPS-ის განახლება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Disk:
ka: დისკი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: MB
ka: მბ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Memory:
ka: მეხსიერება:

en: Failed to connect to INDI server %1:%2
ka: INDI სერვერთან მიერთების შეცდომა %1: %2

en: Active Profile: %1
ka: აქტიური პროფილი: %1

en: Web Manager Status: Offline
ka: ვებ-მმართველის სტატუსი: გამორთული

en: Web Manager Status:
ka: ვებ-მმართველის სტატუსი:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, collimationOptions)
en: Collimation Overlay Options
ka: თანავარსკვლავედების განლაგების ვარიანტები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, enableLabel)
en: Enable:
ka: ჩართვა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, renameB)
en: Rename
ka: გადარქმევა

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, colourLabel)
en: Select color for the Element
ka: აირჩიეთ ელემენტის ფერი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, offsetYLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sizeYLabel)
en: Y
ka: იოქტა

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, colourButton)
en: Select a color for the Collimation Overlay Element.
ka: აირჩიეთ თანავარსკვლავედების განლაგების ელემენტის ფერი.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, thicknessLabel)
en: Thickness:
ka: სისქე:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, sizeLabel)
en: Set the size of the Element
ka: ელემენტის ზომის დაყენება

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, CustomDrivers)
en: Custom Drivers
ka: დრაივერის ხელით მთითითება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Driver:
ka: დრაივერი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Family:
ka: ოჯახი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Executable:
ka: გამსვები ფაილი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Label:
ka: ჭდე:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Manufacturer:
ka: მწარმოებელი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addDriverB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, NewEyepiece) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, NewLens) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, NewFilter)
en: Add New
ka: ახლის დამატება

[ctx: @title:window]
en: Device Manager
ka: მოწყობილობის მმართველი

en: Failed to create local INDI server
ka: ლოკალური INDI სერვერის შექმნის შეცდომა

en: Invalid port entry: %1
ka: პორტის არასწორი ნომერი: %1

en: Connected to INDI server
ka: INDI სერვერთან მიერთება წარმატებულია

[ctx: @title:window]
en: Add Host
ka: ჰოსტის დამატება

[ctx: @title:window]
en: Modify Host
ka: ჰოსტის ჩასწორება

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DriverManager)
en: Device Manager
ka: მოწყობილობის მმართველი

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, LocalTab)
en: Local/Server
ka: ლოკალური/სერვერი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, localTreeWidget)
en: Device
ka: მოწყობილობა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, localTreeWidget) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Mode
ka: რეჟიმი

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, serverLogBox)
en: Server Log
ka: სერვერის ჟურნალი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, localR)
en: Local
ka: ლოკალური

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, serverR)
en: Server
ka: სერვერი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, runServiceB)
en: Run Service
ka: სერვისის გაშვება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, stopServiceB)
en: Stop Service
ka: სერვისის გაჩერება

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, clientTab)
en: Client
ka: კლიენტი

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, h)
en: Hosts
ka: ჰოსტები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addB)
en: Add...
ka: დამატება...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, modifyB)
en: Modify...
ka: ჩასწორება...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Connection
ka: კავშირი

[ctx: @title:window]
en: INDI Control Panel
ka: INDI -ის მართვის პანელი

en: Video Recording Stopped
ka: ვიდეოს ჩაწერა გაჩერებულია

en: Video Recording Started
ka: ვიდეოს ჩაწერა დაწყებულია

en: Image file is received
ka: გამოსახულების ფაილი მიღებულია

[ctx: INDI message shown in status bar]
en: %1
ka: %1%

[ctx: Message shown in INDI control panel]
en: %1
ka: %1%

en: Moving clockwise
ka: საათის ისრის მიმართულებით მოძრაობა

en: Moving counter clockwise
ka: საათის ისრის მოძრაობის საწინააღმდეგო მიმართულებით მოძრაობა

en: Dome unparked
ka: გუმბათი მოხსნილია

en: Shutter closing is in progress
ka: მიმდინარეობს შატერის დახურვა

en: Shutter opening is in progress
ka: მიმდინარეობს შატერის გახსნა

en: Shutter closed
ka: შატერი დახურულია

en: Shutter opened
ka: შატერი ღიაა

en: Add Host
ka: ჰოსტის დამატება

en: Modify Host
ka: ჰოსტის ჩასწორება

en: Cannot open file %1 for reading
ka: ფაილის %1 წასაკითხად გახსნის შეცდომა

en: Not enough memory for file %1
ka: არასაკმარისი მეხსიერება ფაილისთვის %1

en: INDI Server Message
ka: INDI სერვერს შეტყობინება

en: Mount is slewing to target location
ka: მიმდინარეობს სამიზნე წერტილზე დამიზნება

en: Mount arrived at target location
ka: სამაგრი სამიზნე წერტილშია

en: Mount motion was aborted
ka: სამაგრის მოძრაობა შეწყდა

en: Mount parking failed
ka: სამაგრის დამაგრების შეცდომა

en: Mount parking is in progress
ka: მიმდინარეობს სამაგრის დამაგრება

en: Mount parked
ka: სამაგრი დამაგრებულია

en: Mount unparked
ka: სამაგრი მოხსნილია

en: Sun Warning
ka: მზის გაფრთხილება

en: Telescope Motion
ka: ტელესკოპის მოძრაობა

en: Time
ka: დრო

en: Set
ka: დაყენება

en: Upload
ka: ატვირთვა

en: GPS Location
ka: GPS მდებარეობა

en: Data file saved to %1
ka: მონაცემები შენახულია ფალში %1

en: Internal or external INDI server?
ka: შიდა თუ გარე INDI სერვერი?

en: Internal or external INDI drivers?
ka: შიდა თუ გარე INDI დრაივერები?

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, videoLabel_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, videoLabel_3)
en: Default INDI video port
ka: INDI-ის ნაგულისხმევი ვიდეო პორტი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, videoLabel_2)
en: INDI server:
ka: INDI სერვერი:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_indiServer)
en: Path to the indiserver binary
ka: ბილიკი indiserver-ს გამშვებ ფაილამდე

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: INDIHub agent:
ka: INDIHub-ს აგენტი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Port from:
ka: საწყისი პორტი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Port to:
ka: საბოლოო პორტი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showINDIwindowInitially)
en: INDI window on startup
ka: INDI ფანჯარა გაშვებისას

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_messageNotificationINDI)
en: Message notifications
ka: გაფრთხილების შეტყობინებები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, showLogsB)
en: Show INDI Logs...
ka: INDI-ის ჟურნალის ჩვენება...

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, recordingOptions)
en: Recording Options
ka: ჩაწერის მორგება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Record:
ka: ჩაწერა:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, selectDirB)
en: Play/Pause
ka: დაკვრა/პაუზა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, recordFramesR)
en: Frames:
ka: კადრები:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, recordUntilStoppedR)
en: Until stopped
ka: შეჩერებამდე

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: File name:
ka: ფაილის სახელი:

en: Unable to create INDI FIFO file %1
ka: INDI FIFO ფაილის შექმნის შეცდომა: %1

en: INDI server failed to start: %1
ka: INDI სერვერის გაშვების შეცდომა: %1

en: Connection to INDI server %1:%2 terminated: %3.
ka: INDI სერვერთან (%1:%2) მიერთება გაწყდა: %3.

en: Driver crash
ka: დრაივერის შეცდომა

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, streamForm)
en: Video Stream
ka: ვიდეონაკადი

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, recordB)
en: Start Recording
ka: ჩაწერის დაწყება

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, optionsB)
en: Recording Options...
ka: ჩაწერის მორგება...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, resetFrameB)
en: Reset Frame
ka: კადრის განულება

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, collimationB)
en: Toggle Collimation Overlay
ka: თანავარსკვლავედების განლაგების გადართვა

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, collimationOptionsB)
en: Collimation Overlay Options...
ka: თანავარსკვლავედების განლაგების მორგება...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, zoomLevelCombo)
en: Zoom level
ka: გადიდების დონე

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Frame(s):
ka: კადრ(ებ)-ი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: FPS:
ka: კადრი/წმ:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, avgFPS)
en: Average FPS
ka: საშუალო კადრი/წმ

[ctx: @title:window]
en: %1 Live Video
ka: %1 ცოცხალი ვიდეო

en: Stop recording
ka: ვიდეოს ჩაწერის გაჩერება

en: Start recording
ka: ვიდეოს ჩაწერის დაწყება

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, telescopeWizard)
en: Telescope Wizard
ka: ტელესკოპის ოსტატი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancelB)
en: &Cancel
ka: &შეწყვეტა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, backB)
en: &Back
ka: &უკან

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, locationLabel)
en: <b>Location</b>
ka: <b>მდებარეობა</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, timeLabel)
en: <b>Time</b>
ka: <b>დრო</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dateLabel)
en: <b>Date</b>
ka: <b>თარიღი</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, setTimeB)
en: Set Time...
ka: დროის დაყენება...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, setLocationB)
en: Set Location...
ka: მდებარეობის დაყენება...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, portLabel)
en: <b>Port:</b>
ka: <b>პორტი:</b>

en: Are you sure you want to cancel?
ka: დარწმუნებული ხართ, რომ გსურთ გაუქმება?

en: Telescope Wizard completed successfully.
ka: ტელესკოპის ოსტატმა მუშაობა წარმატებით დაასრულა.

en: Rise time: %1
ka: ამოსვლის დრო: %1

[ctx: the time at which an object falls below the horizon]
en: Set time: %1
ka: დროის დაყენება: %1

en: Transit time: %1
ka: ტრანზიტის დრო: %1

en: Empty sky
ka: ობიექტის გარეშე

[ctx: Sloan Digital Sky Survey]
en: Show SDSS Image
ka: SDSS გამოსახულების ჩვენება

[ctx: Digitized Sky Survey]
en: Show DSS Image
ka: DSS გამოსახულების ჩვენება

en: star
ka: ვარსკვლავი

en: Solar system object
ka: მზის სისტემის ობიექტი

en: satellite
ka: თანამგზავრი

en: Velocity: %1 km/s
ka: სიჩქარე: %1 კმ/წმ

en: Altitude: %1 km
ka: სიმაღლე: %1 კმ

en: Range: %1 km
ka: დაშორება: %1 კმ

en: Center && Track
ka: დაცენრება და ტრეკინგი

en: Angular Distance To...            [
ka: კუთხური მანძილი ობიექტამდე.....           [

en: Remove Label
ka: ჭდის წაშლა

en: Attach Label
ka: ჭდის მიმაგრება

en: supernova
ka: ზეახალი ვარსკვლავი

en: Select this object
ka: აირჩიეთ ობიექტი

[ctx: Show Detailed Information Dialog]
en: Details
ka: დეტალები

en: Copy Coordinates
ka: კოორდინატების კოპირება

en: Remove Trail
ka: ტრაექტორიის მოშორება

en: Add Trail
ka: ტრაექტორიის დამაება

en: View in XPlanet
ka: XPlanet-ში ნახვა

en: View in What's Interesting
ka: რა არის საინტერესო

en: Edit Flag
ka: ალმის ჩასწორება

en: Delete Flag
ka: ალმის წაშლა

en: Edit Flag...
ka: ალმის ჩასწორება...

en: Delete Flag...
ka: ალმის წაშლა...

en: Image Resources
ka: გამოსახულების რესურსები

en: Web Links
ka: ვებ ბმულები

en: Remove From Local Catalog
ka: ლოკალური კატალოგიდან წაშლა

[ctx: Move mount to target]
en: Goto
ka: გადასვლა

[ctx: Synchronize mount to target]
en: Sync
ka: სინქრონიზაცია

en: Track satellite
ka: თანამგზავრის ტრეკინგი

en: Find Telescope
ka: ტელესკოპის მოძებნა

en: Stop &Tracking
ka: ტრეკნგის შეწყვეტა

en: Switch to Horizontal View (Horizontal &Coordinates)
ka: ჰორიზონტალურ ხედზე გადართვა (ჰორიზონტალური &კოორდინატები)

note: i18n: ectx: label, entry (ShowStatusBar), group (GUI)
en: Display the statusbar?
ka: ვაჩვენო სტატუსის ზოლი?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowStatusBar), group (GUI)
en: Toggle display of the status bar.
ka: სტატუსის ზოლის ჩვენების გადართვა.

note: i18n: ectx: label, entry (DSOCatalogFilename), group (Catalogs)
en: The filename of the DSO catalog.
ka: DSO კატალოგის ფაილის სახელი.

note: i18n: ectx: label, entry (INDIWindowWidth), group (indi)
en: INDI window width
ka: INDI ფანჯრის სიგანე

note: i18n: ectx: label, entry (INDIWindowHeight), group (indi)
en: INDI window height
ka: INDI ფანჯრის სიმაღლე

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (showINDIwindowInitially), group (indi)
en: Show the INDI window when starting EKOS.
ka: INDI ფანჯრის სიგანის ჩვენება EKOS-ის გაშვებისას.

note: i18n: ectx: label, entry (fitsDir), group (indi)
en: FITS Default directory
ka: FITS ნაგულისხმევი საქაღალდე

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (fitsDir), group (indi)
en: The default location of saved FITS files
ka: შენახული FITS ფაილების ნაგულისხმევი მდებარეობა

note: i18n: ectx: label, entry (serverPortStart), group (indi)
en: INDI Server Start Port
ka: INDI სერვერის საწყისი პორტი

note: i18n: ectx: label, entry (serverPortEnd), group (indi)
en: INDI Server Final Port
ka: INDI სერვერის საბოლოო პორტი

note: i18n: ectx: label, entry (indiServer), group (indi) i18n: ectx: whatsthis, entry (indiServer), group (indi)
en: PATH to indiserver binary
ka: ბილიკი indiserver გამშვებ ფაილამდე

note: i18n: ectx: label, entry (INDIHubAgent), group (indi) i18n: ectx: whatsthis, entry (INDIHubAgent), group (indi)
en: PATH to indihub-agent binary
ka: ბილიკი indihub-agent გამშვებ ფაილამდე

note: i18n: ectx: label, entry (indiDriversDir), group (indi) i18n: ectx: whatsthis, entry (indiDriversDir), group (indi)
en: PATH to indi drivers directory
ka: ბილიკი indi-ის დრაივერების საქაღალდემდე

note: i18n: ectx: label, entry (streamWindowWidth), group (indi)
en: Video streaming window width
ka: ვიდეონაკადის ფანჯრის სიგანე

note: i18n: ectx: label, entry (streamWindowHeight), group (indi)
en: Video streaming window height
ka: ვიდეონაკადის ფანჯრის სიმაღლე

note: i18n: ectx: label, entry (INDICCDLogging), group (indi)
en: Enable INDI CCD logging
ka: INDI-ის ნშმ-ის ჟურნალის ჩართვა

note: i18n: ectx: label, entry (ProvinceName), group (Location)
en: Province name of geographic location.
ka: გეოგრაფიული მდებარეობის პროვინციის სახელი.

note: i18n: ectx: label, entry (CountryName), group (Location)
en: Country name of geographic location.
ka: გეოგრაფიული მდებარეობის რეგიონის სახელი.

note: i18n: ectx: label, entry (Longitude), group (Location)
en: Geographic Longitude, in degrees.
ka: გეოგრაფიული გრძედი, გრადუსებში.

note: i18n: ectx: label, entry (Latitude), group (Location)
en: Geographic Latitude, in degrees.
ka: გეოგრაფიული განედი, გრადუსებში.

note: i18n: ectx: label, entry (LeftClickSelectsObject), group (View)
en: Select objects on left click?
ka: მოვნიშნო ობიექტები მარცხენა წკაპით?

note: i18n: ectx: label, entry (FocusObject), group (View)
en: Name of focused object
ka: ფოკუსირებული ობიექტის სახელი

note: i18n: ectx: label, entry (HideOnSlew), group (View)
en: Hide objects while moving?
ka: დავმალო ობიექტები გადაადგილებისას?

note: i18n: ectx: label, entry (SkyCulture), group (View)
en: Sky culture
ka: ცის კულტურა

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SkyCulture), group (View)
en: Choose sky culture.
ka: აირჩიეთ ცის კულტურა.

note: i18n: ectx: label, entry (HideCNames), group (View) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_HideCNames)
en: Hide constellation names while moving?
ka: დავმალო თანავარსკვლავედების სახელები გადაადგილებისას?

note: i18n: ectx: label, entry (HideGrids), group (View) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_HideGrids)
en: Hide coordinate grids while moving?
ka: დავმალო კოორდინატების ბადეები გადაადგილებისას?

note: i18n: ectx: label, entry (HideMilkyWay), group (View)
en: Hide Milky Way contour while moving?
ka: დავმალო ირბის ნახტომის კონტური გადაადგილებისას?

note: i18n: ectx: label, entry (HideOther), group (View)
en: Hide extra objects while moving?
ka: დავმალო დამატებითი ობიექტები გადაადგილებისას?

note: i18n: ectx: label, entry (HidePlanets), group (View)
en: Hide solar system objects while moving?
ka: დავმალო მზის სისტემის ობიექტები გადაადგილებისას?

note: i18n: ectx: label, entry (HideStars), group (View) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_HideStars)
en: Hide faint stars while moving?
ka: დავმალო მქრქალი ვარსკვლავები გადაადგილებისას?

note: i18n: ectx: label, entry (HideLabels), group (View)
en: Hide object name labels while moving?
ka: დავმალო ობიექტის სახელის ჭდეები გადაადგილებისას?

note: i18n: ectx: label, entry (ShowAsteroids), group (View)
en: Draw asteroids in the sky map?
ka: დავხატო ასტეროიდები ვარსკვლავების რუკაზე?

note: i18n: ectx: label, entry (ShowAsteroidNames), group (View)
en: Label asteroid names in the sky map?
ka: ვაჩვენო ასტეროიდების სახელის ჭდეები ვარსკვლავების რუკაზე?

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSupernovae), group (View)
en: Draw supernovae in the sky map?
ka: დავხატო ზეახალი ვარსკვლავები ცის რუკაზე?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowSupernovae), group (View)
en: Toggle whether supernovae are drawn in the sky map.
ka: ზეახალი ვარსკვლავები ცის რუკაზე ჩვენების გადართვა.

note: i18n: ectx: label, entry (SupernovaeHostOnly), group (View)
en: Show only supernovae with host
ka: ჰოსტთან მხოლოდ ზეახალი ვარსკვლავების ჩვენება

note: i18n: ectx: label, entry (SupernovaeClassifiedOnly), group (View)
en: Show only classified supernovae?
ka: ვაჩვენო მხოლოდ კლასიფიცირებული ზეახალი ვარსკვლავები?

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSupernovaAlerts), group (View)
en: Show supernova alerts?
ka: გაჩვენოთ ზეახალი ვარსკვლავის გაფრთხილებები?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowSupernovaAlerts), group (View)
en: Toggle supernova alerts.
ka: ზეახალი ვარსკვლავის გაფრთხილებების გადართვა.

note: i18n: ectx: label, entry (SimulateDaytime), group (View)
en: Simulate daytime?
ka: გნებავთ დღის დროის სიმულაცია?

note: i18n: ectx: label, entry (UseLatinConstellNames), group (View)
en: Use Latin constellation names?
ka: გამოვიყენო თანავარსკვლავედების ლათინური სახელები?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseLatinConstellNames), group (View)
en: Use Latin constellation names.
ka: თანავარსკვლავედების ლათინური სახელების გამოყენება.

note: i18n: ectx: label, entry (UseLocalConstellNames), group (View)
en: Use localized constellation names?
ka: გამოვიყენო თანავარსკვლავედების ადგილობრივი სახელები?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseLocalConstellNames), group (View)
en: Use localized constellation names (if localized names are not available, default to Latin names).
ka: თანავარსკვლავედების ადგილობრივი სახელების გამოყენება (თუ ადგილობრივი სახელები მიუწვდომელია, გამოყენებული იქნება ლათინური სახელები).

note: i18n: ectx: label, entry (MirrorSkyMap), group (View)
en: Mirrors the sky map
ka: ცის რუკის ანარეკლი

note: i18n: ectx: label, entry (ErectObserverCorrection), group (View)
en: Left
ka: მარცხენა

note: i18n: ectx: label, entry (ErectObserverCorrection), group (View)
en: Right
ka: მარჯვენა

note: i18n: ectx: label, entry (LabelFontScaling), group (View) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_XplanetFontSize)
en: Label font size
ka: ჭდის ფონტის ზომა

note: i18n: ectx: label, entry (UseGL), group (View)
en: Switch to OpenGL backend
ka: OpenGL უკანაბოლოზე გადართვა

note: i18n: ectx: label, entry (RunClock), group (View)
en: Run clock
ka: საათის გაშვება

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (RunClock), group (View)
en: The state of the clock (running or not)
ka: საათის მდგომარეობა (გაშვებულია, თუ არა)

note: i18n: ectx: label, entry (ColorSchemeFile), group (Colors) i18n: ectx: whatsthis, entry (ColorSchemeFile), group (Colors)
en: The name of the color scheme
ka: ფერის სქემის სახელი

note: i18n: ectx: label, entry (StarColorMode), group (Colors)
en: Mode for rendering stars
ka: ვარსკვლავების რენდერის რეჟიმი

note: i18n: ectx: label, entry (StarColorIntensity), group (Colors)
en: Saturation level of star colors
ka: ვარსკვლავის ფერის გაჯერებულობა

note: i18n: ectx: label, entry (AngularRulerColor), group (Colors)
en: Color of angular distance ruler
ka: კუთხური მანძილის საქაღალდის ფერი

note: i18n: ectx: label, entry (CLineColor), group (Colors)
en: Color of constellation lines
ka: თანავარსკვლავედების ხაზების ფერი

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CLineColor), group (Colors)
en: The color for the constellation figure lines.
ka: თანავარსკვლავედების ხაზების ფერი.

note: i18n: ectx: label, entry (CNameColor), group (Colors)
en: Color of constellation names
ka: თანავარსკვლავედების სახელების ფერი

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CNameColor), group (Colors)
en: The color for the constellation names.
ka: თანავარსკვლავედების სახელების ფერი.

note: i18n: ectx: label, entry (EclipticColor), group (Colors)
en: Color of ecliptic line
ka: ეკლიპტიკური ხაზის ფერი

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (EclipticColor), group (Colors)
en: The color for the ecliptic line.
ka: ეკლიპტიკური ხაზის ფერი.

note: i18n: ectx: label, entry (EquatorColor), group (Colors)
en: Color of equator line
ka: ეკვატორული ხაზის ფერი

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (EquatorColor), group (Colors)
en: The color for the equator line.
ka: ეკვატორული ხაზის ფერი.

note: i18n: ectx: label, entry (EquatorialGridColor), group (Colors)
en: Color of equatorial coordinate grid lines
ka: ეკვატორული კოორდინატების ბადის ფერი

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (EquatorialGridColor), group (Colors)
en: The color for the equatorial coordinate grid lines.
ka: ეკვატორული კოორდინატების ბადის ფერი.

note: i18n: ectx: label, entry (HorizontalGridColor), group (Colors)
en: Color of horizontal coordinate grid lines
ka: ჰორიზონტალური კოორდინატების ბადის ფერი

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HorizontalGridColor), group (Colors)
en: The color for the horizontal coordinate grid lines.
ka: ჰორიზონტალური კოორდინატების ბადის ფერი.

note: i18n: ectx: label, entry (SpecialObjectColor), group (Colors)
en: Color of objects with extra links available
ka: დამატებითი ბმულების მქონე ობიექტების ფერი

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SpecialObjectColor), group (Colors)
en: The color for objects which have extra URL links available.
ka: დამატებითი ბმულების მქონე ობიექტების ფერი.

note: i18n: ectx: label, entry (HorizonColor), group (Colors)
en: Color of horizon line
ka: ჰორიზონტის ხაზის ფერი

note: i18n: ectx: label, entry (LocalMeridianColor), group (Colors)
en: Color of local meridian line
ka: ლოკალური მერიდიანის ხაზის ფერი

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (LocalMeridianColor), group (Colors)
en: The color for the local meridian line.
ka: ლოკალური მერიდიანის ხაზის ფერი.

note: i18n: ectx: label, entry (MilkyWayWColor), group (Colors)
en: Color of Milky Way contour
ka: ირმის ნახტომის კონტურის ფერი

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MilkyWayWColor), group (Colors)
en: The color for the Milky Way contour.
ka: ირმის ნახტომის კონტურის ფერი.

note: i18n: ectx: label, entry (StarNameColor), group (Colors)
en: Color of star name labels
ka: ვარსკვლავების სახელის ჭდეების ფერი

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (StarNameColor), group (Colors)
en: The color for star name labels.
ka: ვარსკვლავების სახელის ჭდეების ფერი.

note: i18n: ectx: label, entry (PlanetNameColor), group (Colors)
en: Color of planet name labels
ka: პლანეტის სახელის ჭდის ფერი

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PlanetNameColor), group (Colors)
en: The color for solar system object labels.
ka: პლანეტის სახელის ჭდის ფერი.

note: i18n: ectx: label, entry (PlanetTrailColor), group (Colors)
en: Color of planet trails
ka: პლანეტის ტრაექტორიის ფერი

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PlanetTrailColor), group (Colors)
en: The color for solar system object trails.
ka: პლანეტის ტრაექტორიის ფერი.

note: i18n: ectx: label, entry (SkyColor), group (Colors)
en: Color of sky
ka: ცის ფერი

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SkyColor), group (Colors)
en: The color for the sky background.
ka: ცის ფონის ფერი.

note: i18n: ectx: label, entry (SkyColorDaytime), group (Colors)
en: Color of sky during the daytime
ka: ცის ფერი დღისით

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SkyColorDaytime), group (Colors)
en: The color for the sky background during daytime.
ka: ცის ფერი დღისით.

note: i18n: ectx: label, entry (ArtificialHorizonColor), group (Colors)
en: Color Artificial Horizon
ka: ხელოვნური ჰორიზონტის ფერი

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ArtificialHorizonColor), group (Colors)
en: The color for the artificial horizon region.
ka: ხელოვნური ჰორიზონტის რეგიონის ფერი.

note: i18n: ectx: label, entry (TelescopeTargetColor), group (Colors)
en: Color of telescope symbols
ka: ტელესკოპის სიმბოლოების ფერი

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TelescopeTargetColor), group (Colors)
en: The color for telescope target symbols.
ka: ტელესკოპის სიმბოლოების ფერი.

note: i18n: ectx: label, entry (VisibleSatColor), group (Colors)
en: Color of visible satellites
ka: ხილული თანამგზავრების ფერი

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (VisibleSatColor), group (Colors)
en: Color of visible satellites.
ka: ხილული თანამგზავრების ფერი.

note: i18n: ectx: label, entry (SatColor), group (Colors)
en: Color of invisible satellites
ka: უხილავი თანამგზავრების ფერი

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SatColor), group (Colors)
en: Color of invisible satellites.
ka: უხილავი თანამგზავრების ფერი.

note: i18n: ectx: label, entry (SatLabelColor), group (Colors)
en: Color of satellites labels
ka: თანამგზავრის ჭდის ფერი

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SatLabelColor), group (Colors)
en: Color of satellites labels.
ka: თანამგზავრის ჭდის ფერი.

note: i18n: ectx: label, entry (SupernovaColor), group (Colors)
en: Color of supernovae
ka: ზეახალი ვარსკვლავის ფერი

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SupernovaColor), group (Colors)
en: Color of supernova
ka: ზეახალი ვარსკვლავის ფერი

note: i18n: ectx: label, entry (AsteroidColor), group (Colors)
en: Color of asteroids
ka: ასტეროიდების ფერი

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AsteroidColor), group (Colors)
en: Color of asteroid
ka: ასტეროიდის ფერი

note: i18n: ectx: label, entry (UserLabelColor), group (Colors)
en: Color of user-added labels
ka: მომხმარებლის მიერ დამატებული ჭდეების ფერი

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UserLabelColor), group (Colors)
en: The color for user-added object labels.
ka: მომხმარებლის მიერ დამატებული ობიექტების ჭდის ფერი.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetPath), group (Xplanet)
en: Path to xplanet binary
ka: ბილიკი Xplanet -ის გამშვებ ფაილამდე

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetPath), group (Xplanet) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetPath)
en: Xplanet binary path
ka: ბილიკი Xplanet -ის გამშვებ ფაილამდე

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetUseFIFO), group (Xplanet)
en: Use FIFO file
ka: FIFO ფაილის გამოყენება

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetTimeout), group (Xplanet)
en: XPlanet timeout
ka: XPlanet-ის მოლოდინის ვადა

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetAnimationDelay), group (Xplanet)
en: XPlanet animation delay
ka: XPlanet -ის ანიმაციის დაყოვნება

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetWidth), group (Xplanet) i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetWidth), group (Xplanet)
en: Width of xplanet window
ka: XPlanet -ის ფანჯრის სიგანე

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetHeight), group (Xplanet) i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetHeight), group (Xplanet)
en: Height of xplanet window
ka: XPlanet -ის ფანჯრის სიმაღლე

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetLabel), group (Xplanet)
en: Show label
ka: ჭდის ჩვენება

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetLabelLocalTime), group (Xplanet) i18n: ectx: label, entry (XplanetLabelGMT), group (Xplanet)
en: Show GMT label
ka: GMT ჭდის ჩვენება

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetLabelLocalTime), group (Xplanet)
en: Show local time.
ka: ლოკალური დროის ჩვენება.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetLabelGMT), group (Xplanet)
en: Show GMT instead of local time.
ka: ლოკალური დროის მაგიერ GMT-ის ჩვენება.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetLabelString), group (Xplanet)
en: Planet string
ka: პლანეტის სტრიქონი

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetFontSize), group (Xplanet)
en: Font Size
ka: ფონტის ზომა

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetFontSize), group (Xplanet) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_XplanetFontSize)
en: Specify the point size.
ka: მიუთითეთ წერტილის ზომა.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetColor), group (Xplanet) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_XplanetColor)
en: Label color
ka: ჭდის ფერი

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetColor), group (Xplanet) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_XplanetColor)
en: Set the color for the label.
ka: ჭდის ფერის დაყენება.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetDateFormat), group (Xplanet)
en: Date format
ka: თარიღის ფორმატი

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetLabelTL), group (Xplanet) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_XplanetLabelTL)
en: Top left
ka: ზედა მარცხენა

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetLabelTR), group (Xplanet) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_XplanetLabelTR)
en: Top right
ka: ზედა მარჯვენა

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetLabelBR), group (Xplanet) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_XplanetLabelBR)
en: Bottom right
ka: ქვედა მარჯვენა

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetLabelBL), group (Xplanet) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_XplanetLabelBL)
en: Bottom left
ka: ქვედა მარცხენა

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetLatLong), group (Xplanet)
en: Latitude-Longitude
ka: განედი-გრძედი

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetLatitude), group (Xplanet) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_XplanetLatitude)
en: Latitude in degrees
ka: განედი გრადუსებში

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetLongitude), group (Xplanet) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_XplanetLongitude)
en: Longitude in degrees
ka: გრძედი გრადუსებში

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetProjection), group (Xplanet) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, XplanetTabProjection)
en: Projection
ka: პროექცია

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetBackground), group (Xplanet) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetBackground)
en: Use background
ka: ფონის გამოყენება

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetBackgroundImage), group (Xplanet)
en: Use background image
ka: ფონის გამოსახულების გამოყენება

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetBackgroundImage), group (Xplanet)
en: Use a file as the background image.
ka: ფაილის, როგორც ფონის გამოყენება.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetBackgroundImagePath), group (Xplanet)
en: Background image path
ka: ფონის გამოსახულების ბილიკი

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetBackgroundImagePath), group (Xplanet)
en: The path of the background image.
ka: ფონის გამოსახულების ბილიკი.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetBackgroundColor), group (Xplanet)
en: Use background color
ka: ფონის ფერი

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetBackgroundColor), group (Xplanet)
en: Use a color as the background.
ka: ფონად ფერის გამოყენება.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetBackgroundColorValue), group (Xplanet) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_XplanetBackgroundColorValue)
en: Background color
ka: ფონის ფერი

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetBackgroundColorValue), group (Xplanet)
en: The color of the background.
ka: ფონის ფერი.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetArcFile), group (Xplanet)
en: Arc file
ka: რკალის ფაილი

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetArcFilePath), group (Xplanet)
en: Path to arc file
ka: ბილიკი რკალის ფაილამდე

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetConfigFile), group (Xplanet)
en: Config file
ka: კონფიგურაციის ფაილი

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetConfigFilePath), group (Xplanet)
en: Path to config file
ka: ბილიკი კონფიგურაციის ფაილამდე

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetConfigFilePath), group (Xplanet)
en: Use the specified configuration file.
ka: კონფიგურაციის მითითებული ფაილის გამოყენება.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetMarkerFile), group (Xplanet)
en: Use marker file
ka: სანიშნის ფალის გამოყენება

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetMarkerFilePath), group (Xplanet) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetMarkerFilePath)
en: Marker file path
ka: სანიშნის ფალის ბილიკი

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetStarmap), group (Xplanet)
en: Star map
ka: ვარსკვლავების რუკა

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetStarmapPath), group (Xplanet) i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetStarmapPath), group (Xplanet) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetStarmapPath) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetStarmapPath)
en: Star map file path
ka: ვარსკვლავების რუკის ფაილის ბილიკი

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetQuality), group (Xplanet)
en: Output file quality
ka: გამოტანის ფაილის ხარისხი

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSatellites), group (Satellites)
en: Draw satellites in the sky map?
ka: დავხატო თანამგზავრები ცის რუკაზე?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowSatellites), group (Satellites) i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowVisibleSatellites), group (Satellites)
en: Toggle whether satellite tracks are drawn in the sky map.
ka: ცის რუკაზე თანამგზავრების ჩვენების გადართვა.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSatellitesLabels), group (Satellites)
en: Draw satellite labels?
ka: დავხატო თანამგზავრის ჭდეები?

note: i18n: ectx: label, entry (SelectedSatellites), group (Satellites)
en: Selected satellites.
ka: მონიშნული სატელიტები.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SelectedSatellites), group (Satellites)
en: List of selected satellites.
ka: მონიშნული სატელიტების სია.

note: i18n: ectx: label, entry (AlwaysRecomputeCoordinates), group (General) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AlwaysRecomputeCoordinates)
en: Always recompute coordinates
ka: კოორდინატები ყოველთვის თავიდან გადაითვლება

note: i18n: ectx: label, entry (DefaultDSSImageSize), group (General)
en: Default size for DSS images
ka: DSS გამოსახულებების ნაგულისხმევი ზომა

note: i18n: ectx: label, entry (VerboseLogging), group (General)
en: Enable Verbose Logging
ka: ჟურნალში დამატებითი ჩანაწერების ჩარტვა

note: i18n: ectx: label, entry (RegularLogging), group (General)
en: Enable Regular Logging
ka: ჟურნალში ჩვეულებრივი ჩანაწერების ჩაწერა

note: i18n: ectx: label, entry (DisableLogging), group (General)
en: Disable Verbose Logging
ka: ჟურნალის დამატებითი შეტყობინებების გამორთვა

note: i18n: ectx: label, entry (SaveAlignImages), group (General)
en: Save Internal Align images on disk?
ka: შევინახო შიდა სწორების გამოსახულებები დისკზე?

note: i18n: ectx: label, entry (SaveFailedAlignImages), group (General)
en: Save Failed Align images on disk?
ka: შევინახო ჩავარდნილი სწორების გამოსახულებები დისკზე?

note: i18n: ectx: label, entry (CalibrationSkyFlat), group (Capture)
en: Sky Flat
ka: ბრტყელი ცა

note: i18n: ectx: label, entry (CaptureCalibrationParkMount), group (Capture)
en: Park mount on calibration.
ka: სამაგრის დაპარკინგება კალიბრაციისას.

note: i18n: ectx: label, entry (CaptureCalibrationParkDome), group (Capture)
en: Park dome on calibration.
ka: გუმბათის დაპარკინგება კალიბრაციისას.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusExposure), group (Focus)
en: Exposure to use during focus
ka: ფოკუსისას გამოყენებული ექსპოზიცია

note: i18n: ectx: label, entry (FocusFilter), group (Focus)
en: Default Filter Wheel filter
ka: ნაგულისხმევი ფილტრის ფილტრის ბორბალი

note: i18n: ectx: label, entry (FocusSEPProfile), group (Focus)
en: Focus source extraction profile
ka: ფოკუსის წყაროს გამოტანის პროფილი

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryIndexFolderList), group (StellarSolver)
en: List of index folder paths.
ka: ინდექსის საქაღალდის ბილიკების სია.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryAPIKey), group (Align)
en: astrometry.net API Key
ka: astrometry.net-ის API-ის გასაღები

note: i18n: ectx: label, entry (PAHExposure), group (Align)
en: Polar Alignment Assistant exposure duration in seconds.
ka: პოლარული სწორების დამხმარების ექსპოზიციის მინიმალური დრო წამებში.

note: i18n: ectx: label, entry (GuideDelay), group (Guide)
en: Delay next exposure by this many seconds.
ka: ექსპოზიციის დაყოვნების დრო წამებში.

note: i18n: ectx: label, entry (SchedulerAlgorithm), group (Scheduler)
en: Scheduler algorithm
ka: დამგეგმავის ალგორითმი

note: i18n: ectx: label, entry (SerializedCalibration), group (Scheduler)
en: Last Calibration serialized.
ka: ბოლო კალიბრაცია სერიალიზებულია.

note: i18n: ectx: label, entry (LeadTime), group (Scheduler)
en: Minimum time between jobs in minutes.
ka: მინიმალური დრო დავალებებს შორის, წუთებში.

note: i18n: ectx: label, entry (TelescopeFocalLength), group (Scheduler)
en: Telescope focal length in millimeters.
ka: ტელესკოპის ფოკუსური მანძილი, მილიმეტრებში.

note: i18n: ectx: label, entry (TelescopeFocalReducer), group (Scheduler)
en: Focal Reducer ratio
ka: ფოკალური რედუქტორის პროპორცია

note: i18n: ectx: label, entry (CameraPixelWidth), group (Scheduler)
en: Camera pixel size width in micrometers.
ka: კამერის პიქსელის სიგანის ზომა მიკრომეტრებში.

note: i18n: ectx: label, entry (CameraPixelHeight), group (Scheduler)
en: Camera pixel size height in micrometers.
ka: კამერის პიქსელის სიმაღლის ზომა მიკრომეტრებში.

note: i18n: ectx: label, entry (CameraWidth), group (Scheduler)
en: Camera Width in pixels.
ka: კამერის სიგანე პიქსელებში.

note: i18n: ectx: label, entry (CameraHeight), group (Scheduler)
en: Camera Height in pixels.
ka: კამერის სიმაღლე პიქსელებში.

note: i18n: ectx: label, entry (TerrainSource), group (Terrain)
en: Terrain Filename.
ka: რელიეფის ფაილის სახელი.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TerrainSource), group (Terrain)
en: Terrain source filename.
ka: რელიეფის წყაროს ფაილის სახელი.

note: i18n: ectx: label, entry (TerrainSourceCorrectAz), group (Terrain)
en: Terrain Azimuth Correction.
ka: რელიეფის აზიმუტის კორექცია.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TerrainSourceCorrectAz), group (Terrain)
en: Terrain source azimuth correction.
ka: რელიეფის წყაროს აზიმუტის კორექცია.

note: i18n: ectx: label, entry (TerrainSourceCorrectAlt), group (Terrain)
en: Terrain Altitude Correction.
ka: რელიეფის სიმაღლის კორექცია.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TerrainSourceCorrectAlt), group (Terrain)
en: Terrain source altitude correction.
ka: რელიეფის წყაროს სიმაღლის კორექცია.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowTerrain), group (Terrain)
en: Draw terrain
ka: რელიეფის დახატვა

note: i18n: ectx: label, entry (TerrainSmoothPixels), group (Terrain)
en: Terrain Smooth Pixels.
ka: რელიეფის პიქსელების მომრგვალება.

note: i18n: ectx: label, entry (ASTAPLargeSearchWindow), group (ASTAP)
en: Increase search window size.
ka: ძებნის ფანჯრის ზომის გაზრდა.

[ctx: Constellation name (optional)]
en: C Western
ka: ევროპულ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ANDROMEDA
ka: ანდრომედა

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ANTLIA
ka: ტუმბო

[ctx: Constellation name (optional)]
en: APUS
ka: სამოთხის ჩიტი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: AQUARIUS
ka: მერწყული

[ctx: Constellation name (optional)]
en: AQUILA
ka: არწივი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ARA
ka: სამსხვერპლო

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ARIES
ka: ვერძი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: AURIGA
ka: მეეტლე

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BOOTES
ka: მენახირე

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CAELUM
ka: საჭრისი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CAMELOPARDALIS
ka: ჟირაფი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CANCER
ka: კიბო

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CANES VENATICI
ka: მეძებარი ძაღლები

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CANIS MAJOR
ka: დიდი ქოფაკი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CANIS MINOR
ka: პატარა ქოფაკი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CAPRICORNUS
ka: თხის რქა

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CARINA
ka: გემის ხერხემალი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CASSIOPEIA
ka: კასიოპეა

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CENTAURUS
ka: კენტავრი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CEPHEUS
ka: ცეფევსი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CETUS
ka: ვეშაპი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CHAMAELEON
ka: ქამელეონი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CIRCINUS
ka: ფარგალი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: COLUMBA
ka: მტრედის

[ctx: Constellation name (optional)]
en: COMA BERENICES
ka: ბერენიკეს თმები

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CORONA AUSTRALIS
ka: სამხრეთის გვირგვინი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CORONA BOREALIS
ka: ჩრდილოეთის გვირგვინი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CORVUS
ka: ყორნის

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CRATER
ka: ფიალის

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CRUX
ka: ჯვრის

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CYGNUS
ka: გედი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DELPHINUS
ka: დელფინი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DORADO
ka: ოქროს თევზი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DRACO
ka: გველეშაპი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EQUULEUS
ka: კვიცი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ERIDANUS
ka: ერიდანუსი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FORNAX
ka: ღუმელის

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GEMINI
ka: მარჩბივი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GRUS
ka: წერო

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HERCULES
ka: ჰერკულესი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HOROLOGIUM
ka: საათი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HYDRA
ka: ჰიდრა

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HYDRUS
ka: სამხრეთი ჰიდრა

[ctx: Constellation name (optional)]
en: INDUS
ka: ინდოელი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LACERTA
ka: ხვლიკი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LEO
ka: ლომი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LEO MINOR
ka: პატარა ლომი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LEPUS
ka: კურდღელი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LIBRA
ka: სასწორი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LUPUS
ka: მგელი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LYNX
ka: ფოცხვერი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LYRA
ka: ქნარი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MENSA
ka: მაგიდა მთა

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MICROSCOPIUM
ka: მიკროსკოპი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MONOCEROS
ka: მარტორქა

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MUSCA
ka: ბუზი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NORMA
ka: გონიო

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OCTANS
ka: ოქტანტი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OPHIUCHUS
ka: გველისმჭერი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ORION
ka: ორიონი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PAVO
ka: ფარშევანგი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PEGASUS
ka: პეგასი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PERSEUS
ka: პერსევსი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PHOENIX
ka: ფენიქსი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PICTOR
ka: მხატვარი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PISCES
ka: თევზები

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PISCIS AUSTRINUS
ka: სამხრეთი თევზი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PUPPIS
ka: კიჩო

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PYXIS
ka: კომპასი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: RETICULUM
ka: ბადურა

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SAGITTA
ka: ისარი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SAGITTARIUS
ka: მშვილდოსანი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SCORPIUS
ka: ღრიანკალი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SCULPTOR
ka: მოქანდაკე

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SCUTUM
ka: ფარი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SERPENS CAPUT
ka: გველი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SERPENS CAUDA
ka: გველი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SEXTANS
ka: სექსტანტი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TAURUS
ka: კურო

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TELESCOPIUM
ka: ტელესკოპი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TRIANGULUM
ka: სამკუთხედი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TRIANGULUM AUSTRALE
ka: სამხრეთი სამკუთხედი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TUCANA
ka: ტუკანა

[ctx: Constellation name (optional)]
en: URSA MAJOR
ka: დიდი დათვი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: URSA MINOR
ka: პატარა დათვი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: VELA
ka: იალქანი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: VIRGO
ka: ქალწული

[ctx: Constellation name (optional)]
en: VOLANS
ka: მფრინავი თევზი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: VULPECULA
ka: მელია

[ctx: Constellation name (optional)]
en: C Chinese
ka: ჩინეთი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NORTHERN DIPPER
ka: ჩრდილოეთი დათვი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CURVED ARRAY
ka: მრუდი მასივი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: COILED THONG
ka: დახვეული ქამარი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WINGS
ka: ფრთები

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CHARIOT
ka: ეტლი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TAIL
ka: კუდი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WINNOWING BASKET
ka: გასანიავებელი კალათა

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DIPPER
ka: დათვი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DRUM
ka: დოლი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THREE STEPS
ka: სამი ნაბიჯი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: IMPERIAL GUARDS
ka: სამეფო მცველები

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HORN
ka: რქა

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WILLOW
ka: ტირიფი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: IMPERIAL PASSAGEWAY
ka: იმპერიული დერეფანი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: KITCHEN
ka: სამზარეულო

[ctx: Constellation name (optional)]
en: RIVER TURTLE
ka: მდინარის კუ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: STOMACH
ka: კუჭი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GREAT GENERAL
ka: დიდი გენერალი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WALL
ka: კედელი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LEGS
ka: ფეხები

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ROOT
ka: Root

[ctx: Constellation name (optional)]
en: RAMPARTS
ka: ბურჯები

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FLYING CORRIDOR
ka: მფრინავი ბილიკი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OUTER FENCE
ka: გარე მესერი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FORD
ka: ფორდი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SEVEN EXCELLENCIES
ka: სვიდი დიდგვაროვანი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MARKET
ka: მაღაზია

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FIVE CHARIOTS
ka: ხუთი ეტლი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ROLLED TONGUE
ka: დახვეული ენა

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NET
ka: ქსელი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TOILET
ka: ტუალეტი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SCREEN
ka: ეკრანი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SOLDIERS' MARKET
ka: ჯარისკაცის მაღაზია

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SQUARE GRANARY
ka: ოთხკუთხედი ბეღელი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THREE STARS
ka: სამი ვარსკვლავი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FOUR CHANNELS
ka: ოთხი არხი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WELL
ka: ჭა

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SOUTH RIVER
ka: ჩრდილოეთ მდინარე

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NORTH RIVER
ka: სამხრეთ მდინარე

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FIVE FEUDAL KINGS
ka: ხუთი ფეოდალური მეფე

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ORCHARD
ka: ხილის ბაღი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MEADOWS
ka: მდელოები

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CIRCULAR GRANARY
ka: წრიული ბეღელი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PURPLE PALACE
ka: იისფერი სასახლე

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EXTENDED NET
ka: გაფართოებული ქსელი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ARSENAL
ka: არსენალი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HOOK
ka: კაუჭი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SUPREME PALACE
ka: უმაღლესი სასახლე

[ctx: Constellation name (optional)]
en: JADE WELL
ka: ნეფრიტის ჭა

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LANCE
ka: ლახვარი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BOAT
ka: ნავი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MAUSOLEUM
ka: მავზოლეუმი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DOG
ka: ძაღლი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EARTH GOD'S TEMPLE
ka: დედამიწის ღმერთის ტაძარი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BOW AND ARROW
ka: მშვილდისარი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PESTLE
ka: ქვასანაყი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MORTAR
ka: სანაყი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ROOFTOP
ka: სახურავი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THUNDERBOLT
ka: მეხის დაცემა

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CHARIOT YARD
ka: ეტლების ეზო

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GOOD GOURD
ka: კარგი გოგრა

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ROTTEN GOURD
ka: დამპალი გოგრა

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ENCAMPMENT
ka: ბანაკი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THUNDER AND LIGHTNING
ka: ჭექაქუხილი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PALACE GATE
ka: სასახლის კარიბჭე

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EMPTINESS
ka: სიცარიელე

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WEAVING GIRL
ka: ხელის მაქნევარი გოგო

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GIRL
ka: გოგონა

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OX
ka: ხარი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HEART
ka: გული

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ROOM
ka: ოთახი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SPRING
ka: გაზაფხული

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ESTABLISHMENT
ka: დაწესებულება

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FLAIL
ka: ჯაჭვი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SPEAR
ka: შუბი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: RIGHT FLAG
ka: მარჯვენა დროშა

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LEFT FLAG
ka: მარცხენა დროშა

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DRUMSTICK
ka: დოლის ჯოხი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BOND
ka: ბმა

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WOMAN'S BED
ka: ქალის საწოლი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WESTERN DOOR
ka: დასავლეთი კარი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EASTERN DOOR
ka: აღმოსავლეთი კარი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FARMLAND
ka: ფერმა

[ctx: Constellation name (optional)]
en: STAR
ka: ვარსკვლავი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GHOSTS
ka: მოჩვენებები

[ctx: Constellation name (optional)]
en: XUANYUAN
ka: ქსუანიუანი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TRIPOD
ka: სამფეხა

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NECK
ka: კისერი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ZAOFU
ka: ზაოფუ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MARKET OFFICER
ka: ბაზრის დაცვა

[ctx: Constellation name (optional)]
en: C Egyptian
ka: ეგვიპტური

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BULL'S FORELEG
ka: ხარის წინა ფეხი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TWO POLES
ka: ორი პოლუსი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LION
ka: ლომი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TWO JAWS
ka: ორი ყბა

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SAH
ka: საჰი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BIRD
ka: ჩიტი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SEK
ka: სეკი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TRIANGLE
ka: სამკუთხედი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FERRY BOAT
ka: ბორანი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CROCODILE
ka: ნიანგი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SELKIS
ka: სელკისი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PROW
ka: ცხვირი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HORUS
ka: ჰორუსი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SHEEPFOLD
ka: ცხვრის ფარა

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GIANT
ka: გიგანტი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HIPPOPOTAMUS
ka: ჰიპოპოტამი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FLOCK
ka: კულული

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PAIR OF STARS
ka: ვარსკვლავების წყვილი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: KHANUWY FISH
ka: თევზი ხანუვი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: JAW
ka: ყბა

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MOORING POST
ka: მისაბმელი ადგილი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: KENEMET
ka: კენემეტი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CHEMATY
ka: ჩემატი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WATY BEKETY
ka: ვატი ბეკეტი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SHEEP
ka: ცხვარი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: STARS OF WATER
ka: წყლის ვარსკვლავები

[ctx: Constellation name (optional)]
en: C Inuit
ka: ინუიტური

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TWO SUNBEAMS
ka: მზის ორი სხვივი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TWO PLACED FAR APART
ka: ორი ერთმანეთისგან შორს მყოფი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DOGS
ka: ძაღლები

[ctx: Constellation name (optional)]
en: COLLARBONES
ka: კლავიკული

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LAMP STAND
ka: ნათურის სადგამი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CARIBOU
ka: კარიბუ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TWO IN FRONT
ka: ორნი სახით ერთმანეთისკენ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BREASTBONE
ka: მკერდის ძვალი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: RUNNERS
ka: მორბენლები

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BLUBBER CONTAINER
ka: ცხიმის ჭურჭელი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THE ONE BEHIND
ka: ის, ვინც ჩამორჩა

[ctx: Constellation name (optional)]
en: C Korean
ka: კორეული

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HOLY KETTLE
ka: წმინდა ქვაბი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FARM OF CAPITAL CITY
ka: დედაქალაქის ფერმა

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DIGNITY OF KING
ka: მეფის სიამაყე

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NOMINATION
ka: ნომინაცია

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GATE OF SKY
ka: ცის კარიბჭე

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EQUALITY
ka: თანასწორობა

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HELPER
ka: დამხმარე

[ctx: Constellation name (optional)]
en: POSITION OF HOLY KING
ka: წმინდა მეფის მდებარეობა

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NECK OF DRAGON
ka: დრაკონის კისერი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BEHEADING
ka: თავის მოკვეთა

[ctx: Constellation name (optional)]
en: JUDGE
ka: მოსამართლე

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FLUTTERING FLAG
ka: ფრიალა დროშა

[ctx: Constellation name (optional)]
en: JAVELIN OF SKY
ka: ცის შუბი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SEAT FOR LONGEVITY
ka: დღეგრძელობის ტახტი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OAR FOR VISITOR
ka: სტუმრის ნიჩაბი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MILK OF SKY
ka: ცის რძე

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HOUSE OF QUEEN
ka: დედოფლის სახლი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ANCIENT CHARIOT
ka: უძველესი ეტლი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CARRIAGE FOR KING
ka: მეფის ეტლი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GENERAL OF CAVALRY
ka: კავალერიის გენერალი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CAVALRY OF EMPEROR
ka: იმპერატორის კავალერია

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GENERAL OF MOBILE TROOPS
ka: მობილური ჯარების გენერალი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EAST ROAD
ka: აღმოსავლეთი გზა

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GATE BOLT
ka: ჭიშკრის ურდული

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DOOR LOCK AND KEY
ka: კარის საკეტი და გასაღები

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PENALTY
ka: სასჯელი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ROYAL HALL
ka: სამეფო დარბაზი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CHAMBERLAIN
ka: ხაზინადარი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SUN
ka: მზე

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WEST ROAD
ka: დასავლეთი გზა

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SEAT OF EMPEROR
ka: იმპერატორის ტახტი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FIVE TROOPS
ka: ხუთი ჯარისკაცი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: RIVER OF SKY
ka: ცის მდინარე

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PRAYER FOR PROGENY
ka: ლოცვა შთამომავლობაზე

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FISH
ka: თევზი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FORECAST
ka: პროგნოზი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: YARD FOR EMPRESSES
ka: ქალი იმპერატორების ეზო

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HOLY PALACE
ka: წმინდა სასახლე

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WINNOW
ka: სანიავებელა

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OUTER PESTLE
ka: გარე ქვასანაყი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CHAFF
ka: ქერცლი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HEAD OF TOWN
ka: ქალაქის თავი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BUILD
ka: აგება

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FOWL OF SKY
ka: ზეციური ქათამი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SHRINE OF SKY
ka: ზეციური საკურთხეველი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NORTHEASTERN NATIONS
ka: ჩრდილო-აღმოსავლეთის ხალხები

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OLD FARMER
ka: ძველი ფერმერი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SNAPPING TURTLE
ka: კაიმანის კუ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ROAD FOR EMPEROR
ka: იმპერატორის გზა

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THE WEAVER
ka: მქსოველი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: RIVER ADJOINING TOWER
ka: კოშკთან გამდინარე მდინარე

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DRUM OF RIVER
ka: თმის სარჭი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DRUMSTICK OF SKY
ka: დოლის ზეციური ჯოხი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: COW LEADING MAN
ka: მწყემსი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BANK SPREAD
ka: მიწაყრილი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BASKET FOR SILKWORM
ka: აბრეშუმის კალათა

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OFFICER FOR CART
ka: ურიკის დაცვა

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FERRY OF SKY
ka: ზეციური ბორანი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FRUIT
ka: ხილი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SEED
ka: თესლი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: STORAGE FOR LADY
ka: სათავსო ქალებისთვის

[ctx: Constellation name (optional)]
en: COURT LADY
ka: ბანოვანი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: JUDGE FAULT
ka: მოსამართლის შეცდომა

[ctx: Constellation name (optional)]
en: AMEND FAULT
ka: შეცდომის ჩასწორება

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GRANT LIFE
ka: სიცოცხლის მინიჭება

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PUNISH
ka: დასჯა

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EMPTY HOUSE
ka: ცარიელი სახლი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WEEP
ka: ტირილი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SOB
ka: ქვითინი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CASTLE WITH RAMPART
ka: ციხესიმაგრე მიწაყრილებით

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HOOK FOR DRESS
ka: კაბის საკიდი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GROOM
ka: მეჯინიბე

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CHARIOTEER
ka: მეეტლე

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HUMAN
ka: ადამიანი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: INNER PESTLE
ka: შიდა ქვასანაყი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WAREHOUSE OF SKY
ka: ზეციური საწყობი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TOMB
ka: საფლავი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: COVER OF HOUSE
ka: სახლის გადასაფარებელი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BROKEN MORTAR
ka: გატეხილი სანაყი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CLIMBING SERPENT
ka: მცოცავი მწერი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PALACE OF EMPEROR
ka: იმპერატორის სასახლე

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DETACHED PALACE
ka: განცალკევებული სასახლე

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OFFICIAL FOR MATERIALS SUPPLY
ka: მასალების მოწოდებაზე პასუხისმგებელი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LIGHTNING
ka: ელვა

[ctx: Constellation name (optional)]
en: RAMPART
ka: მიწაყრილი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TROOPS OF SKY
ka: ზეციური ჯარისკაცები

[ctx: Constellation name (optional)]
en: VILLAGE FOR PATROL
ka: სოფელი პატრულისთვის

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NET OF SKY
ka: ცის ბადე

[ctx: Constellation name (optional)]
en: STABLE OF SKY
ka: ზეციური საჯინიბო

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EASTERN WALL
ka: აღმოსავლეთი კედელი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CIVIL ENGINEER
ka: სამოქალაქო ინჟინერი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THUNDERBOLTS
ka: მეხის დაცემა

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CLOUDS AND RAIN
ka: ღრუბლები და წვიმა

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HIGHWAY
ka: გზატკეცილი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WHIP
ka: მათრახი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OFFICER FOR CHARIOT
ka: ეტლის დაცვა

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SIDE ROAD
ka: შემოსავლელი გზა

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ARMORY
ka: საიარაღე

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SOUTHERN GATE OF EMPERATOR
ka: იმპერატორის სამხრეთი კარიბჭე

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OUTER FOLDING SCREEN
ka: გარე დაკეცვადი ეკრანი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TOILET OF SKY
ka: ზეციური ტუალეტი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ARCHITECT
ka: არქიტექტორი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EMPERATOR
ka: იმპერატორი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WATCHTOWER
ka: საყარაულო კოშკი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LEFT ELM
ka: მარცხენა თელა

[ctx: Constellation name (optional)]
en: RIGHT ELM
ka: მარჯვენა თელა

[ctx: Constellation name (optional)]
en: STOREHOUSE OF SKY
ka: ზეციური საწყობი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: STACK OF CEREALS
ka: მარცვლეულის გროვა

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SHIP OF SKY
ka: ზეციური ხომალდი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: STORE OF WATER
ka: წყალსაცავი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HEAP OF CORPSES
ka: გვამების გროვა

[ctx: Constellation name (optional)]
en: STOMACH OF TIGER
ka: ვეფხვის კუჭი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: STORE OF MILLET FOR RELIGIOUS SERVICE
ka: რელიგიური მომსახურებისთვის საჭირო ფეტვის საწყობი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: STOREHOUSE FOR CEREALS
ka: მარცვლეულის შესანახი საწყობი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WHETSTONE
ka: სალესი ქვა

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SHAMAN OF SKY
ka: ზეციური შამანი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EAR AND EYE
ka: ყური და თვალი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MOON
ka: მთვარე

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HILL OF SKY
ka: ზეციური მთები

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CONSPIRACY OF SKY
ka: ზეციური შეთქმულება

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FODDER
ka: თივა

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GARAGE FOR CHARIOT
ka: ეტლის ფარეხი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: POND FOR FISH
ka: ტბორი თევზებისთვის

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PILLAR
ka: ბოძი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PUDDLE OF SKY
ka: ზეციური ბუდე

[ctx: Constellation name (optional)]
en: KINGS
ka: მეფეები

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GATEWAY OF SKY
ka: ზეციური კარიბჭე

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FLAGE OF SAAM
ka: საამის ფლაგე

[ctx: Constellation name (optional)]
en: VILLAGE OF SKY
ka: ზეციური სოფელი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BELVEDERE OF SKY
ka: ზეციური ბულვარი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GENERAL OF BORDER
ka: საზღვრის გენერალი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CELEBRATION OF SKY
ka: ზეციური აღნიშვნა

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FLAG OF EMPEROR
ka: იმპერატორის დროშა

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NINE TERRITORIES
ka: ცხრა ტერიტორია

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GARDEN OF SKY
ka: ზეციური ბაღი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SETTLED FLAG
ka: დაშვებული დროშა

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FORECAST CALAMITY
ka: უბედურების წინასწარმეტყველება

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SCOUT OF THREE TROOPS
ka: სამი მზვერავი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SAAM
ka: საამი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EXPEDITIONARY FORCE
ka: ექსპედიციური ძალა

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WELL FOR MILITARY
ka: სამხედრო ჭა

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WELL OF JADE
ka: ჯეიდის ჭა

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FOLDING SCREEN
ka: კეცვადი ეკრანი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ARROW
ka: ისარი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PILED BRUSHWOOD
ka: ეკლნარი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NORTHERN RIVER
ka: ჩრდილოეთი მდინარე

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FIVE LORDS
ka: ხუთი მეფე

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WINE GLASS OF THE SKY
ka: ზეციური ღვინის ჭიქა

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EASTERN WELL
ka: აღმოსავლეთ ჭა

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FLOOD CONTROL
ka: დატბორვის კონტროლი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BALANCE OF WATER
ka: წყლის ბალანსი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FOUR SPIRITS OF THE RIVER
ka: მდინარის ოთხი სული

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SOUTHERN RIVER
ka: სამხრეთი მდინარე

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TWIN GATE
ka: ტყუპი კარიბჭე

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BOW
ka: მშვილდი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: STAR OF WOLF
ka: მგლის ვარსკვლავი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WILD FOWLS
ka: გარეული ქათმები

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MARKET FOR ARMY
ka: ჯარის მაღაზია

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GRANDCHILDREN
ka: შვილიშვილები

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SON
ka: ძე

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GROWN-UP
ka: სრულწლოვანი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OLD MAN
ka: მოხუცი კაცი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BEACON
ka: სასიგნალო შუქი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EYE OF SKY
ka: ცის თვალი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PILE OF DEAD
ka: მკვდრების გროვა

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GREEN RIDGE
ka: მწვანე ქედი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OUTER KITCHEN
ka: გარეს ამზარეულო

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DOG OF SKY
ka: ცის ძაღლი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SPIRIT OF GURYOUNG
ka: გურიონგის სული

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FLAG OF WINE OFFICER
ka: ღვინის მცველის დროშა

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OFFICER OF KITCHEN
ka: სამზარეულოს დაცვა

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EQUALITY AND FAIR
ka: თანასწორობა და სამართლიანობა

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EMPEROR HEONWON
ka: იმპერატორი ხუან-დი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CAPITAL OF SKY
ka: ცის დედაქალაქი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CHIEF OF FARMING
ka: ფერმერობის უფროსი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OFFICER OF TOMB
ka: საფლავის დაცვა

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TOMB OF SKY
ka: ცის საფლავი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WING OF RED BIRD
ka: წითელი ჩიტის ფრთა

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EASTERN POTTERY
ka: აღმოსავლეთ საძერწი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CHARIOT OF EMPEROR
ka: იმპერატორის ეტლი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SAND FOR LIFE
ka: ქვიშა სიცოცხლისთვის

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GATEWAY FOR TROOPS
ka: კარიბჭე ჯარისკაცებისთვის

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GUARDIAN KNIGHT
ka: მცველი რაინდი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FIVE FEUDAL LORDS
ka: ხუთი ფეოდალური ღმერთი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SANGJIIN
ka: ჰანგჯინი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LOW FENCE
ka: დაბალი მესერი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TALL FENCE
ka: მაღალი მესერი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NINE LORDS
ka: ცხრა ღმერთი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DUNG OF TIGER
ka: ვეფხვის ნეხვი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CROWN PRINCE
ka: ტახტის მემკვიდრე

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FIVE EMPERORS
ka: ხუთი იმპერატორი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THREE MINISTERS
ka: სამი მინისტრი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OFFICER FOR AUDIENCE
ka: საზოგადოების დაცვა

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GRAVE FRONT
ka: საფლავის ქვა

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OBSERVATORY
ka: ობსერვატორია

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FEMALE OFFICER
ka: ქალი დაცვა

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WIDE LODGING AREA
ka: ფართოდ დათესილი ფართობი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EIGHT CEREALS
ka: რვა მარცვალი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ADVANCE GUARD
ka: დამატებითი დაცვა

[ctx: Constellation name (optional)]
en: VIRTUE
ka: კეთილისმყოფელი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EMPEROR'S GOD OF WAR
ka: იმპერატორის ომის ღმერთი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EMPEROR'S GOD OF WEATHER
ka: იმპერატორის ომის მამა

[ctx: Constellation name (optional)]
en: INNER KITCHEN
ka: შიდა სამზარეულო

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FLAP OF FLAG
ka: დროშის ფრიალი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MINISTER
ka: მინისტრი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GENERAL AND MINISTER
ka: გენერალი და მინისტრი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: JAIL OF SKY
ka: ცის ციხე

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SIX DEPARTMENTS
ka: ექვსი დანაყოფი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: INNER STAIRWAY
ka: შიდა კიბე

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SPEAR OF SKY
ka: ცის შუბი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: COVER FOR EMPEROR
ka: იმპერატორის საფარი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PLACE FOR FIVE EMPEROR
ka: ხუთი იმპერატორის ადგილი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: YEARS
ka: წლები

[ctx: Constellation name (optional)]
en: KITCHEN OF SKY
ka: ცის სამზარეულო

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NORTH POLE
ka: ჩრდილოეთი პოლუსი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WOUND LODGE
ka: ხვეული სახლი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SINGLE-LOG BRIDGE
ka: ერთი ხით აწყობილი ხიდი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GREAT EMPEROR
ka: დიდი იმპერატორი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OFFICER FOR OPINION
ka: აზრების დამცველი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PILLAR OF SKY
ka: ხის სვეტი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SECRETARY
ka: სამდივნო

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MAID
ka: მოსამსახურე

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DESK OF WOMAN
ka: ქალის მაგიდა

[ctx: Constellation name (optional)]
en: JUDGE PRISON
ka: მოსამართლეების ციხე

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PURPLE FENCE
ka: იისფერი მესერი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ORDER OF SKY
ka: ზეციური წესრიგი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SEVEN MINISTERS
ka: შვიდი მინისტრი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THREAD STRAW
ka: თხელი ჩალა

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MARKET FENCE
ka: მაღაზიის მესერი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FEUDAL LORD
ka: ფეოდალური ბატონი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SEAT FOR EMPEROR
ka: იმპერატორის ტახტი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ROYAL FAMILY
ka: სამეფო ოჯახი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HEAD OF FAMILY
ka: ოჯახის უფროსი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: RECORD OF FAMILY
ka: ოჯახის ჩანაწერი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OFFICER FOR FAMILY
ka: ოჯახის დამცველი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TOWER IN MARKET
ka: კოშკი მაღაზიაში

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MEASURE CEREAL
ka: მარცვლეულის გაზომვა

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CEREAL MEASURE REGULATION
ka: მარცვლეულის გაზომვის რეგულაცია

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EUNUCH
ka: საჭურისი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OFFICER FOR CHARIOTS
ka: ეტლების დაცვა

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MEASURE AMOUNT
ka: რაოდენობის გაზომვა

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BUTCHERY
ka: საყასბო

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OFFICER FOR JEWEL
ka: ძვირფასეულობის დამცველი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ROYAL
ka: სამეფო

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LORD
ka: ბატონი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LEFT EXECUTOR
ka: მარცხენა ჯალათი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: RIGHT EXECUTOR
ka: მარჯვენა ჯალათი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CROSSBEAM FOR HEO
ka: სავარჯიშო გოგონებისთვის

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THREADING COINS
ka: კუთხვილი მონეტები

[ctx: Constellation name (optional)]
en: C Lakota
ka: ლაკოტური

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HAND
ka: ხელი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SNAKE
ka: გველი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FIREPLACE
ka: ღუმელი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: RACE TRACK
ka: იპოდრომი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ANIMAL
ka: ცხოველი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ELK
ka: ხარირემი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SEVEN LITTLE GIRLS
ka: შვიდი პატარა გოგონა

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DRIED WILLOW
ka: გამხმარი ტირიფი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SALAMANDER
ka: სალამანდრა

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TURTLE
ka: კუ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THUNDERBIRD
ka: მეხის ჩიტი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BEAR'S LODGE
ka: დათვის სორო

[ctx: Constellation name (optional)]
en: C Maori
ka: მაორული

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TAKI-O-AUTAHI
ka: ტაკი-ო-აუტაჰი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TE TAURA-O-TE-WAKA-O-TAMARERETI
ka: ტე ტაურა-ო-ტე-უაკა-ო-ტამარერეტი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TAU-TORO
ka: ტაუ-ტორო

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THE GREAT BOAT OF TAMA RERETI
ka: ტამა რერეტის დიდი ნავი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MATAKAREHU
ka: მატაკარეჰუ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: C Navaro
ka: ნავარული

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MAN WITH FEET APART
ka: ფეხებგაფარჩხული კაცი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LIZARD
ka: ხვლიკი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DILYEHE
ka: პლეადები

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FIRST BIG ONE
ka: პირველი დიდი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: RABBIT TRACKS
ka: კურდღლის კვალი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FIRST SLIM ONE
ka: პირველი თხელი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: C Norse
ka: ნორსული

[ctx: Constellation name (optional)]
en: AURVANDIL'S TOE
ka: ოვანდილის თითი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WOLF'S MOUTH
ka: მგლის პირი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THE FISHERMEN
ka: მეთევზე

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WOMAN'S CART
ka: ქალის ურიკა

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MAN'S CART
ka: კაცის ურიკა

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THE ASAR BATTLEFIELD
ka: აზარის ბრძოლის ველი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: C Polynesian
ka: პოლინეზიური

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BAILER
ka: ჩამჩა

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CAT'S CRADLE
ka: კატის საწოლი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: VOICE OF JOY
ka: სიხარულის ხმა

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THE SEVEN
ka: სვიდი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MAUI'S FISHHOOK
ka: მაუის კაუჭი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NAVIGATOR'S TRIANGLE
ka: ნავიგატორის სამკუთხედი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: KITE OF KAWELO
ka: კაველოს ფრანი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FRIGATE BIRD
ka: ჩიტი ფრეგატი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CARED FOR BY MOON
ka: მთვარის მიერ მოვლილი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DOLPHIN
ka: დელფინი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: C Tupi-Guarani
ka: ტუპი-გუარანული

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EMA (GUIRA-NHANDU)
ka: ემა

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HOMEM VELHO (TUIVAE)
ka: ჰომემ ველჰო

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ANTA DO NORTE (TAPI'I)
ka: ანტა დო ნორტე

[ctx: Constellation name (optional)]
en: VEADO
ka: ვეადო

[ctx: Constellation name (optional)]
en: JOYKEXO
ka: ჯოიკეხო

[ctx: Constellation name (optional)]
en: VESPEIRO (EIXU)
ka: ვესპეირო

[ctx: Constellation name (optional)]
en: QUEIXADA DA ANTA (TAPI'I RAINHYKA)
ka: ანტას კვნესა

[ctx: Constellation name (optional)]
en: C Tongan
ka: ტონგური

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FATANALUA
ka: ფატანალუა

[ctx: Constellation name (optional)]
en: AE E'UVEA
ka: აე ეუვეა

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LUA TANGATA
ka: ლუა ტანგატა

[ctx: Constellation name (optional)]
en: KAPAKUA'O'TAFAHI
ka: კაპაკუაოტაფაჰი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TU'ULALUPE
ka: ტუულალუპე

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TOLOA
ka: ტოლოა

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TUINGA IKA
ka: ტუინგა იკა

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TOLOALAHI
ka: ტოლოლაჰი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HOUMATOLOA
ka: ჰოუმატოლოა

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TOLOATONGA
ka: ტოლოატონგა

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FUNGASIA
ka: ფუნგასია

[ctx: Constellation name (optional)]
en: C Western (sternenkarten.com)
ka: ევროპული

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SERPENS
ka: გველის თავი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: C Asterisms
ka: ასტერიზმები

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SPRING TRIANGLE
ka: გაზაფხულის სამკუთხედი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DIAMOND OF VIRGO
ka: ქალწულის ალმასი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SUMMER TRIANGLE
ka: ზაფხულის სამკუთხედი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GREAT SQUARE OF PEGASUS
ka: პეგასის დიდი ოთხკუთხედი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WINTER TRIANGLE
ka: ზამთრის სამკუთხედი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WINTER HEXAGON
ka: ზამთრის ექვსკუთხედი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ORION'S BELT
ka: ორიონის სარტყელი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TEAPOT
ka: ჩაიდანი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BIG DIPPER
ka: დიდი დათვი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LITTLE DIPPER
ka: პატარა დათვი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CASSIOPEIA W
ka: კასიოპეა აღნ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FISH HOOK
ka: თევზის კაუჭი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NORTHERN CROSS
ka: ჩრდილოეთი ჯვარი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SICKLE
ka: ნამგალი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SOUTHERN CROSS
ka: სამხრეთი ჯვარი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FALSE CROSS
ka: ტყუილი ჯვარი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DIAMOND CROSS
ka: ალმასის ჯვარი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: COAT HANGER
ka: საკიდი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: KEMBLE'S CASCADE
ka: კემბლის კასკადი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HYADES
ka: ჰიადები

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CEPHEUS HOUSE
ka: ცეფევსის სახლი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: KEYSTONE
ka: საჭექი ქვა

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LOZENGE
ka: აბი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: JOB'S COFFIN
ka: დელფინი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PONIATOWSKI'S BULL
ka: პონიატოვსკის ვერძი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CIRCLET
ka: დიადემა

[ctx: Constellation name (optional)]
en: Y OF AQUARIUS
ka: მერწყულის Y

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WHALE'S HEAD
ka: ვეშაპის თავი

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THE SAIL
ka: აფრა

[ctx: Sky Culture]
en: Western
ka: დასავლური

[ctx: Sky Culture]
en: Chinese
ka: ჩინური

[ctx: Sky Culture]
en: Egyptian
ka: ეგვიპტური

[ctx: Sky Culture]
en: Inuit
ka: ინუიტური

[ctx: Sky Culture]
en: Korean
ka: კორეული

[ctx: Sky Culture]
en: Lakota
ka: ლაკოტური

[ctx: Sky Culture]
en: Maori
ka: მაორი

[ctx: Sky Culture]
en: Navaro
ka: ნავარო

[ctx: Sky Culture]
en: Norse
ka: ნორსე

[ctx: Sky Culture]
en: Polynesian
ka: პოლინეზიური

[ctx: Sky Culture]
en: Tupi-Guarani
ka: ტუპი-გუარანული

[ctx: Sky Culture]
en: Tongan
ka: ტონგური

[ctx: Sky Culture]
en: Asterisms
ka: ასტერიზმები

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: 100 Mile House
ka: ჰანდრიდ-მაილ-ჰაუსი

[ctx: City in Jylland Denmark]
en: Aabenraa
ka: ობენრო

[ctx: City in Germany]
en: Aachen
ka: აახენი

[ctx: City in Jylland Denmark]
en: Aalborg
ka: ოლბორგი

[ctx: City in Jylland Denmark]
en: Aarhus
ka: ორჰუსი

[ctx: City in Siberia Russia]
en: Abakan
ka: აბაკანი

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Abbotsford
ka: აბოტსფორდი

[ctx: City in Idaho USA]
en: Aberdeen
ka: აბერდინი

[ctx: City in Maryland USA]
en: Aberdeen
ka: აბერდინი

[ctx: City in Scotland United Kingdom]
en: Aberdeen
ka: აბერდინი

[ctx: City in South Dakota USA]
en: Aberdeen
ka: აბერდინი

[ctx: City in Washington USA]
en: Aberdeen
ka: აბერდინი

[ctx: City in Ivory coast]
en: Abidjan
ka: აბიჯანი

[ctx: City in Kansas USA]
en: Abilene
ka: აბილინი

[ctx: City in Texas USA]
en: Abilene
ka: აბილინი

[ctx: City in Nigeria]
en: Abuja
ka: აბუჯა

[ctx: City in Mexico]
en: Acapulco
ka: აკაპულკო

[ctx: City in Ghana]
en: Accra
ka: აკრა

[ctx: City in Minnesota USA]
en: Ada
ka: ადა

[ctx: City in Alaska USA]
en: Adak
ka: ადაკი

[ctx: City in Massachusetts USA]
en: Adams
ka: ადამსი

[ctx: City in Pitcairn Islands]
en: Adamstown
ka: ადამსტაუნი

[ctx: City in Ethiopia]
en: Addis Ababa
ka: ადის აბება

[ctx: City in South Australia Australia]
en: Adelaide
ka: ადელაიდე

[ctx: City in Yemen]
en: Aden
ka: ადენი

[ctx: City in Oklahoma USA]
en: Afton
ka: აფტონი

[ctx: City in Wyoming USA]
en: Afton
ka: აფტონი

[ctx: City in Niger]
en: Agadez
ka: აგადესი

[ctx: City in Morocco]
en: Agadir
ka: აგადირი

[ctx: City in Guam]
en: Agana
ka: აგანა

[ctx: City in Siberia Russia]
en: Aginskoe
ka: აგინსკოე

[ctx: City in California USA]
en: Ahwahnee
ka: ავანი

[ctx: City in South Carolina USA]
en: Aiken
ka: ეიკენი

[ctx: City in Nebraska USA]
en: Ainsworth
ka: ეინსუორტი

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Airdrie
ka: ერდი

[ctx: City in Corse du Sud France]
en: Ajaccio
ka: აჟაქსიო

[ctx: City in Arizona USA]
en: Ajo
ka: აიო

[ctx: City in Ohio USA]
en: Akron
ka: აკრონი

[ctx: City in Libya]
en: Al Jawf
ka: ელ ჯაუფი

[ctx: City in Bahrain]
en: Al Manamah
ka: მანამა

[ctx: City in Spain]
en: Alacant
ka: ალაკანტი

[ctx: City in California USA]
en: Alameda
ka: ალამედა

[ctx: City in Nevada USA]
en: Alamo
ka: ალამო

[ctx: City in New Mexico USA]
en: Alamogordo
ka: ალამოგადრო

[ctx: City in Spain]
en: Albacete
ka: ალბასეტე

[ctx: City in Georgia USA]
en: Albany
ka: ალბანი

[ctx: City in New York USA]
en: Albany
ka: ალბანი

[ctx: City in Oregon USA]
en: Albany
ka: ალბანი

[ctx: City in Idaho USA]
en: Albion
ka: აბიონი

[ctx: City in New Mexico USA]
en: Albuquerque
ka: ალბუკერკე

[ctx: City in Spain]
en: Alcalá de Henares
ka: ალკალა-დე-ენარესი

[ctx: City in Tennessee USA]
en: Alcoa
ka: ალკოა

[ctx: City in United Kingdom]
en: Aldermaston
ka: ელდერმასტონი

[ctx: City in Nunavut Canada]
en: Alert
ka: გაფრთხილება

[ctx: City in Italy]
en: Alessandria
ka: ალესანდრია

[ctx: City in Alabama USA]
en: Alexander City
ka: ალექსანდერ სითი

[ctx: City in Egypt]
en: Alexandria
ka: ალესანდრია

[ctx: City in Louisiana USA]
en: Alexandria
ka: ალესანდრია

[ctx: City in Virginia USA]
en: Alexandria
ka: ალესანდრია

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Alexis Creek
ka: ალექსის კრიკი

[ctx: City in Algeria]
en: Algiers
ka: ალჟირი

[ctx: City in Canada]
en: Algonquin
ka: ალგონკინი

[ctx: City in California USA]
en: Alhambra
ka: ალამბრა

[ctx: City in Northern Territory Australia]
en: Alice Springs
ka: ელის სპრინგსი

[ctx: City in Pennsylvania USA]
en: Allegheny Obs.
ka: ალეგენის ობს.

[ctx: City in Pennsylvania USA]
en: Allentown
ka: ალენთაუნი

[ctx: City in Nebraska USA]
en: Alliance
ka: ალიანსი

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Alma
ka: ალმა

[ctx: City in Kazakhstan]
en: Alma Ata
ka: ალმა ატა

[ctx: City in Spain]
en: Almería
ka: ალმერია

[ctx: City in Manitoba Canada]
en: Alonsa
ka: ალონსა

[ctx: City in Georgia USA]
en: Alpharetta
ka: ალფარეტა

[ctx: City in California USA]
en: Alpine
ka: ალპაინი

[ctx: City in Germany]
en: Altenstadt
ka: ატენშტადტი

[ctx: City in Pennsylvania USA]
en: Altoona
ka: ალტუნა

[ctx: City in Lithuania]
en: Alytus
ka: ალიტუსი

[ctx: City in Japan]
en: Amami Island
ka: ამამი

[ctx: City in Texas USA]
en: Amarillo
ka: ამარილო

[ctx: City in Alaska USA]
en: Ambler
ka: ამბლერი

[ctx: City in Alaska USA]
en: Amchitka
ka: ამჩიტკა

[ctx: City in Idaho USA]
en: American Falls
ka: ამერიკან ფოლსი

[ctx: City in Iowa USA]
en: Ames
ka: ამესი

[ctx: City in Nova Scotia Canada]
en: Amherst
ka: ამჰერსტი

[ctx: City in Ohio USA]
en: Amherst
ka: ამჰერსტი

[ctx: City in Massachusetts USA]
en: Amherst Obs.
ka: ამჰერსტის ობს.

[ctx: City in Somme France]
en: Amiens
ka: ამენი

[ctx: City in Cape Verde]
en: Amilcar Cabral
ka: ამილკარ კაბრალი

[ctx: City in Jordan]
en: Amman
ka: ამანი

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Amos
ka: ამოსი

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Amqui
ka: ამქვი

[ctx: City in Netherlands]
en: Amsterdam
ka: ამსტერდამი

[ctx: City in Montana USA]
en: Anaconda
ka: ანაკონდა

[ctx: City in Far East Russia]
en: Anadyr
ka: ანადირი

[ctx: City in California USA]
en: Anaheim
ka: ანაჰაიმი

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Anahim Lake
ka: ანაჰაიმის ტბა

[ctx: City in Alaska USA]
en: Anchorage
ka: ანკორჯი

[ctx: City in Italy]
en: Ancona
ka: ანკონა

[ctx: City in Indiana USA]
en: Anderson
ka: ანდერსონი

[ctx: City in South Carolina USA]
en: Anderson
ka: ანდერსონი

[ctx: City in Guam]
en: Anderson AFB
ka: ანდერსონის სამხედრო ბაზა

[ctx: City in Gyeongbuk South Korea]
en: Andong
ka: ანდონი

[ctx: City in Italy]
en: Andria
ka: ანდრია

[ctx: City in Palau]
en: Angaur Island
ka: ანგაური

[ctx: City in Turkey]
en: Ankara
ka: ანკარა

[ctx: City in Michigan USA]
en: Ann Arbor
ka: ენ-არბორი

[ctx: City in Algeria]
en: Annabah
ka: ანაბა

[ctx: City in Maryland USA]
en: Annapolis
ka: ანაპოლისი

[ctx: City in Haute-Savoie France]
en: Annecy
ka: ანესი

[ctx: City in Alaska USA]
en: Annette Island
ka: ანეტის კუნძული

[ctx: City in Alabama USA]
en: Anniston
ka: ანისტონი

[ctx: City in Germany]
en: Ansbach
ka: ანსბახი

[ctx: City in Madagascar]
en: Antananarivo
ka: ანტანანარივო

[ctx: City in Nova Scotia Canada]
en: Antigonish
ka: ანტიგონიში

[ctx: City in Oklahoma USA]
en: Antlers
ka: ანტლერსი

[ctx: City in Chile]
en: Antofagasta
ka: ანტოფაგასტა

[ctx: City in Madagascar]
en: Antsirabe
ka: ანცირაბე

[ctx: City in Belgium]
en: Antwerp
ka: ანტვერპენი

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Anzac
ka: ანზაკი

[ctx: City in Italy]
en: Aosta
ka: აოსტა

[ctx: City in Wisconsin USA]
en: Appleton
ka: ეპლტონი

[ctx: City in Jordan]
en: Aqaba
ka: აქაბა

[ctx: City in Manitoba Canada]
en: Arborg
ka: არბორგი

[ctx: City in California USA]
en: Arcade-Arden
ka: არკად-არდენი

[ctx: City in Italy]
en: Arcetri
ka: არკეტრი

[ctx: City in Germany]
en: Archenhold
ka: არხენჰოლდი

[ctx: City in Utah USA]
en: Arches National Park (IDS)
ka: თაღების ნაციონალური პარკი

[ctx: City in Oklahoma USA]
en: Ardmore
ka: არდმორი

[ctx: City in Puerto Rico USA]
en: Arecibo Obs.
ka: არესიბოს ობს.

[ctx: City in Italy]
en: Arese
ka: არეზე

[ctx: City in Italy]
en: Arezzo
ka: არეცო

[ctx: City in Newfoundland Canada]
en: Argentia
ka: არგენტია

[ctx: City in Minnesota USA]
en: Argyle
ka: არგილი

[ctx: City in Chile]
en: Arica
ka: აფრიკა

[ctx: City in Arkansas USA]
en: Arkadelphia
ka: არკადელფია

[ctx: City in North-West Region Russia]
en: Arkhangelsk
ka: არხანგელსკი

[ctx: City in Massachusetts USA]
en: Arlington
ka: არლინგტონი

[ctx: City in Texas USA]
en: Arlington
ka: არლინგტონი

[ctx: City in Virginia USA]
en: Arlington
ka: არლინგტონი

[ctx: City in Illinois USA]
en: Arlington Heights
ka: არლინგტონ ჰეითსი

[ctx: City in Northern Ireland United Kingdom]
en: Armagh
ka: არმა

[ctx: City in South Dakota USA]
en: Armour
ka: არმორი

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Armstrong
ka: არმსტრონგი

[ctx: City in Newfoundland Canada]
en: Arnold's Cove
ka: არნოლდს ქეივი

[ctx: City in Gran Canaria Spain]
en: Arrecife
ka: არესიფე

[ctx: City in Uganda]
en: Arua
ka: არუა

[ctx: City in Colorado USA]
en: Arvada
ka: არვადა

[ctx: City in Arizona USA]
en: Ash Fork
ka: ას ფორკი

[ctx: City in Manitoba Canada]
en: Ashern
ka: აშერნი

[ctx: City in North Carolina USA]
en: Asheville
ka: ეშვილი

[ctx: City in Kansas USA]
en: Ashland
ka: ეშლანდი

[ctx: City in Kentucky USA]
en: Ashland
ka: ეშლანდი

[ctx: City in Maine USA]
en: Ashland
ka: ეშლანდი

[ctx: City in North Dakota USA]
en: Ashley
ka: ეშლი

[ctx: City in Italy]
en: Asiago
ka: აზიაგო

[ctx: City in Eritrea]
en: Asmera
ka: ასმერა

[ctx: City in Colorado USA]
en: Aspen
ka: ასპენი

[ctx: City in Eritrea]
en: Assab
ka: ასაბი

[ctx: City in Saskatchewan Canada]
en: Assiniboia
ka: ასინიბოია

[ctx: City in Oregon USA]
en: Astoria
ka: ასტორია

[ctx: City in Paraguay]
en: Asunción
ka: ასუნსიონი

[ctx: City in Egypt]
en: Aswan
ka: ასუანი

[ctx: City in Egypt]
en: Asyut
ka: ასიუტი

[ctx: City in Greece]
en: Atenas
ka: ათენი

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Athabasca
ka: ატაბასკა

[ctx: City in Greece]
en: Athens
ka: ათენი

[ctx: City in Georgia USA]
en: Athens
ka: ათენი

[ctx: City in Tennessee USA]
en: Athens
ka: ათენი

[ctx: City in Texas USA]
en: Athens
ka: ათენი

[ctx: City in Leinster Ireland]
en: Athlone
ka: ათლონი

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Atikokan
ka: ატიკოკანი

[ctx: City in Nebraska USA]
en: Atkinson
ka: ატკინსონი

[ctx: City in Georgia USA]
en: Atlanta
ka: ატლანტა

[ctx: City in New Jersey USA]
en: Atlantic City
ka: ატლანტიკ სითი

[ctx: City in Alabama USA]
en: Atmore
ka: ატმორი

[ctx: City in Massachusetts USA]
en: Attleboro
ka: ატლებორო

[ctx: City in Alabama USA]
en: Auburn
ka: ობერნი

[ctx: City in Maine USA]
en: Auburn
ka: ობერნი

[ctx: City in New Zealand]
en: Auckland
ka: ოკლენდი

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Auden
ka: ოდენი

[ctx: City in Germany]
en: Augsburg
ka: აუგსბურგი

[ctx: City in Arkansas USA]
en: Augusta
ka: ავგუსტა

[ctx: City in Georgia USA]
en: Augusta
ka: ავგუსტა

[ctx: City in Maine USA]
en: Augusta
ka: ავგუსტა

[ctx: City in Colorado USA]
en: Aurora
ka: ავრორა

[ctx: City in Illinois USA]
en: Aurora
ka: ავრორა

[ctx: City in Minnesota USA]
en: Aurora
ka: ავრორა

[ctx: City in Nevada USA]
en: Austin
ka: ოსტინი

[ctx: City in Texas USA]
en: Austin
ka: ოსტინი

[ctx: City in New South Wales Australia]
en: Avalon
ka: ავალონი

[ctx: City in Victoria Australia]
en: Avalon
ka: ავალონი

[ctx: City in Italy]
en: Aviano
ka: ავიანო

[ctx: City in Connecticut USA]
en: Avon
ka: ეივონი

[ctx: City in Japan]
en: Ayase
ka: აიასე

[ctx: City in New Mexico USA]
en: Aztec
ka: აცტეკური

[ctx: City in Palau]
en: Babelthuap Island
ka: ბაბელდაობი

[ctx: City in Philippines]
en: Bacolod
ka: ბაკოლოდი

[ctx: City in Spain]
en: Badajoz
ka: ბადახოსი

[ctx: City in Spain]
en: Badalona
ka: ბადალონა

[ctx: City in Nova Scotia Canada]
en: Baddeck
ka: ბადეკი

[ctx: City in Germany]
en: Baden-Baden
ka: ბადენ-ბადენი

[ctx: City in Newfoundland Canada]
en: Badger
ka: ბეიჯერი

[ctx: City in Guinea Bissau]
en: Bafata
ka: ბაფატა

[ctx: City in Iraq]
en: Baghdad
ka: ბაღდადი

[ctx: City in United Arab Emirates]
en: Bahrain
ka: ბაჰრეინი

[ctx: City in Newfoundland Canada]
en: Baie Verte
ka: ბე ვერტ

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Baie-Comeau
ka: ბე-კომო

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Baie-Saint-Paul
ka: ბე-სენტ-პოლი

[ctx: City in Montana USA]
en: Baker
ka: ბეიკერი

[ctx: City in California USA]
en: Bakersfield
ka: ბეიკერსფილდი

[ctx: City in Panama]
en: Balboa
ka: ბალბოა

[ctx: City in California USA]
en: Baldwin Park
ka: ბოლდვინ პარკი

[ctx: City in Indonesia]
en: Bali
ka: ბალი

[ctx: City in Maryland USA]
en: Baltimore
ka: ბალტიმორი

[ctx: City in Mali]
en: Bamako
ka: ბამაკო

[ctx: City in Germany]
en: Bamberg
ka: ბამბერგი

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Bancroft
ka: ბანკროფტი

[ctx: City in Iran]
en: Bandar Abbass
ka: ბანდერ აბასი

[ctx: City in Iran]
en: Bandar Lengeh
ka: ბანდარ-ნელგე

[ctx: City in Brunei]
en: Bandar Seri Begawan
ka: ბანდარ სერი ბეგავანი

[ctx: City in Turkey]
en: Bandirma
ka: ბანდირმა

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Banff
ka: ბანფი

[ctx: City in India]
en: Bangalore
ka: ბანგალორი

[ctx: City in Central African Republic]
en: Bangassou
ka: ბანგასუ

[ctx: City in Thailand]
en: Bangkok
ka: ბანკოკი

[ctx: City in Maine USA]
en: Bangor
ka: ბანგორი

[ctx: City in Central African Republic]
en: Bangui
ka: ბანგუი

[ctx: City in Gambia]
en: Banjul
ka: ბანჯული

[ctx: City in Maine USA]
en: Bar Harbor
ka: ბარ ჰარბორი

[ctx: City in Wisconsin USA]
en: Baraboo
ka: ბარაბუ

[ctx: City in Spain]
en: Barcelona
ka: ბარსელონა

[ctx: City in Italy]
en: Bari
ka: ბარი

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Barkerville
ka: ბარკერვილი

[ctx: City in Italy]
en: Barletta
ka: ბარლეტა

[ctx: City in Siberia Russia]
en: Barnaul
ka: ბარნაული

[ctx: City in Ohio USA]
en: Barnesville
ka: ბარნსვილი

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Barrage Manic-3
ka: დანიელ ჯონსონი 3

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Barrage Manic-5
ka: დანიელ ჯონსონი 5

[ctx: City in Colombia]
en: Barranquilla
ka: ბარანკილია

[ctx: City in Vermont USA]
en: Barre
ka: ბარე

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Barrie
ka: ბარი

[ctx: City in Wisconsin USA]
en: Barron
ka: ბარონი

[ctx: City in Alaska USA]
en: Barrow
ka: უტკვიაგიკი

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Barry's Bay
ka: ბერის ბეი

[ctx: City in California USA]
en: Barstow
ka: ბარსტოუ

[ctx: City in Oklahoma USA]
en: Bartlesville
ka: ბარტლსვილი

[ctx: City in Vermont USA]
en: Barton
ka: ბარტონი

[ctx: City in Iraq]
en: Basrah
ka: ბასრა

[ctx: City in Haute-Corse France]
en: Bastia
ka: ბასტია

[ctx: City in Equatorial Guinea]
en: Bata
ka: ბატა

[ctx: City in South Carolina USA]
en: Batesburg
ka: ბეითსბურგი

[ctx: City in New Brunswick Canada]
en: Bathurst
ka: ბატერსტი

[ctx: City in Louisiana USA]
en: Baton Rouge
ka: ბტონ რუჟი

[ctx: City in Michigan USA]
en: Battle Creek
ka: ბეთლ კრიკი

[ctx: City in Newfoundland Canada]
en: Bay Bulls
ka: ბეი ბულსი

[ctx: City in Michigan USA]
en: Bay City
ka: ბეი სითი

[ctx: City in Mississippi USA]
en: Bay St. Louis
ka: ბეი სენტ ლუისი

[ctx: City in New Jersey USA]
en: Bayonne
ka: ბეონი

[ctx: City in Pyrénées atlantiques France]
en: Bayonne
ka: ბეონი

[ctx: City in Texas USA]
en: Baytown
ka: ბეიტაუნი

[ctx: City in Israel]
en: Be'er Sheva
ka: ბეერ შევა

[ctx: City in North Dakota USA]
en: Beach
ka: ბიჩი

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Beardmore
ka: ბერდმორი

[ctx: City in Nevada USA]
en: Beatty
ka: ბითი

[ctx: City in South Carolina USA]
en: Beaufort
ka: ბიუფორტი

[ctx: City in Texas USA]
en: Beaumont
ka: ბიუმონტი

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Beaupre
ka: ბოპრე

[ctx: City in Saskatchewan Canada]
en: Beauval
ka: ბოვალი

[ctx: City in Utah USA]
en: Beaver
ka: ბივერი

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Beaverlodge
ka: ბივერლოჯი

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Beavermouth
ka: ბივერმუტი

[ctx: City in Oregon USA]
en: Beaverton
ka: ბივერტონი

[ctx: City in West Virginia USA]
en: Beckley
ka: ბეკლი

[ctx: City in China]
en: Beijing
ka: პეკინი

[ctx: City in Mozambique]
en: Beira
ka: ბეირა

[ctx: City in Lebanon]
en: Beirut
ka: ბეირუტი

[ctx: City in Portugal]
en: Beja
ka: ბეჟა

[ctx: City in Brazil]
en: Belem
ka: ბელემი

[ctx: City in New Mexico USA]
en: Belen
ka: ბელენი

[ctx: City in Northern Ireland United Kingdom]
en: Belfast
ka: ბელფასტი

[ctx: City in Central Region Russia]
en: Belgorod
ka: ბელგოროდი

[ctx: City in Yugoslavia]
en: Belgrade
ka: ბელგრადი

[ctx: City in Belize]
en: Belize City
ka: ბელიზი სითი

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Belleterre
ka: ბელეტერი

[ctx: City in Illinois USA]
en: Belleville
ka: ბელვილი

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Belleville
ka: ბელვილი

[ctx: City in Nebraska USA]
en: Bellevue
ka: ბელვიუ

[ctx: City in Washington USA]
en: Bellevue
ka: ბელვიუ

[ctx: City in California USA]
en: Bellflower
ka: ბელფლაუერი

[ctx: City in Washington USA]
en: Bellingham
ka: ბელინგემი

[ctx: City in Vermont USA]
en: Bellows Falls
ka: ბელოუს ფოლსი

[ctx: City in Morocco]
en: Ben Guerir
ka: ბენ გრირი

[ctx: City in Oregon USA]
en: Bend
ka: ბენდი

[ctx: City in Somalia]
en: Bender Cassim
ka: ბენდერ კასიმი

[ctx: City in Victoria Australia]
en: Bendigo
ka: ბენდიგო

[ctx: City in Libya]
en: Benghazi
ka: ბენღაზი

[ctx: City in Vermont USA]
en: Bennington
ka: ბენინგტონი

[ctx: City in Arkansas USA]
en: Benton
ka: ბენტონი

[ctx: City in Somalia]
en: Berbera
ka: ბერბერა

[ctx: City in Italy]
en: Bergamo
ka: ბერგამო

[ctx: City in Norway]
en: Bergen
ka: ბერგენი

[ctx: City in Germany]
en: Bergisch-Gladbach
ka: ბერგლიშ-გლადბახი

[ctx: City in California USA]
en: Berkeley
ka: ბერკლი

[ctx: City in Germany]
en: Berlin
ka: ბერლინი

[ctx: City in New Hampshire USA]
en: Berlin
ka: ბერლინი

[ctx: City in Switzerland]
en: Bern
ka: ბერნი

[ctx: City in Doubs France]
en: Besançon
ka: ბეზანსონი

[ctx: City in Alaska USA]
en: Bethel
ka: ბეთელი

[ctx: City in Maryland USA]
en: Bethesda
ka: ბეთესდა

[ctx: City in Pennsylvania USA]
en: Bethlehem
ka: ბეთლემი

[ctx: City in Iowa USA]
en: Bettendorf
ka: ბეტენდორფი

[ctx: City in Alaska USA]
en: Bettles Field
ka: ბეტლსფილდი

[ctx: City in Maine USA]
en: Biddeford
ka: ბიდეფორდი

[ctx: City in California USA]
en: Big Bear Solar Obs.
ka: ბიგ ბეარ სოლარ ობს.

[ctx: City in Alaska USA]
en: Big Delta
ka: ბიგ დელტა

[ctx: City in Alaska USA]
en: Big Lake
ka: ბიგ ლეიქი

[ctx: City in Saskatchewan Canada]
en: Big River
ka: ბიგ რივერი

[ctx: City in Saskatchewan Canada]
en: Biggar
ka: ბიგარი

[ctx: City in Ukraine]
en: Bila Tserkva
ka: ბილა ცერკვა

[ctx: City in Spain]
en: Bilbao
ka: ბილბაო

[ctx: City in Montana USA]
en: Billings
ka: ბილინგსი

[ctx: City in Mississippi USA]
en: Biloxi
ka: ბილოქსი

[ctx: City in New York USA]
en: Binghamton
ka: ბინგჰემტონი

[ctx: City in Central African Republic]
en: Birao
ka: ბირაო

[ctx: City in United Kingdom]
en: Birmingham
ka: ბიმინგჰემი

[ctx: City in Alabama USA]
en: Birmingham
ka: ბიმინგჰემი

[ctx: City in Far East Russia]
en: Birobidzhan
ka: ბირობიჯანი

[ctx: City in Iran]
en: Biruni
ka: ბირუნი

[ctx: City in North Dakota USA]
en: Bismarck
ka: ბისმარკი

[ctx: City in Guinea Bissau]
en: Bissau
ka: ბისაუ

[ctx: City in Manitoba Canada]
en: Bissett
ka: ბისე

[ctx: City in Germany]
en: Bitburg
ka: ბიტბურგი

[ctx: City in Jylland Denmark]
en: Blaavands huk
ka: ბლავანდშუკი

[ctx: City in New Zealand]
en: Black Birch
ka: ბლექ ბირჩი

[ctx: City in United Kingdom]
en: Blackpool
ka: ბლექპული

[ctx: City in Oklahoma USA]
en: Blackwell
ka: ბექველი

[ctx: City in Malawi]
en: Blantyre
ka: ბლანტირე

[ctx: City in Switzerland]
en: Bleien
ka: ბლაიენი

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Blind River
ka: ბლაინდ რივერი

[ctx: City in New Jersey USA]
en: Bloomfield
ka: ბლუმფილდი

[ctx: City in Illinois USA]
en: Bloomington
ka: ბლუმინგტონი

[ctx: City in Indiana USA]
en: Bloomington
ka: ბლუმინგტონი

[ctx: City in Minnesota USA]
en: Bloomington
ka: ბლუმინგტონი

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Blue River
ka: ბლუ რივერი

[ctx: City in West Virginia USA]
en: Bluefield
ka: ბლუფილდი

[ctx: City in Utah USA]
en: Bluff
ka: ბლაფი

[ctx: City in Israel]
en: Bnei Brak
ka: ბნეი ბრაკი

[ctx: City in Burkina Faso]
en: Bobo-Dioulasso
ka: ბობო-დიულასო

[ctx: City in Florida USA]
en: Boca Raton
ka: ბოკა ბარტონი

[ctx: City in Germany]
en: Bochum
ka: ბოხუმი

[ctx: City in Norway]
en: Bodo
ka: ბოდო

[ctx: City in Chungbuk South Korea]
en: Boeun
ka: პოინი

[ctx: City in Louisiana USA]
en: Bogalusa
ka: ბოგალუსა

[ctx: City in Colombia]
en: Bogotá
ka: ბოგოტა

[ctx: City in Idaho USA]
en: Boise
ka: ბოისე

[ctx: City in Oklahoma USA]
en: Boise City
ka: ბოისე სითი

[ctx: City in Ghana]
en: Bolgatanga
ka: ბოლგატანგა

[ctx: City in Italy]
en: Bologna
ka: ბოლონია

[ctx: City in Italy]
en: Bolzano
ka: ბოლძანო

[ctx: City in Newfoundland Canada]
en: Bonavista
ka: ბონავისტა

[ctx: City in Germany]
en: Bonn
ka: ბონი

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Bonnyville
ka: ბონივილი

[ctx: City in North Carolina USA]
en: Boone
ka: ბუნი

[ctx: City in Kentucky USA]
en: Booneville
ka: ბუნვილი

[ctx: City in Gironde France]
en: Bordeaux
ka: ბორდო

[ctx: City in New Jersey USA]
en: Bordentown
ka: ბორდერტაუნი

[ctx: City in Puerto Rico USA]
en: Borinquen
ka: ბორინქვინი

[ctx: City in Poland]
en: Borowiec
ka: ბოროვეცი

[ctx: City in Wisconsin USA]
en: Boscobel
ka: ბოსკობელი

[ctx: City in Indonesia]
en: Bosscha
ka: ბოსხა

[ctx: City in Louisiana USA]
en: Bossier City
ka: ბოშერ სითი

[ctx: City in Massachusetts USA]
en: Boston
ka: ბოსტონი

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Boston Bar
ka: ბოსტონ ბარი

[ctx: City in Germany]
en: Bottrop
ka: ბოტროპი

[ctx: City in Colorado USA]
en: Boulder
ka: ბოულდერი

[ctx: City in Nevada USA]
en: Boulder City
ka: ბოულდერ სითი

[ctx: City in California USA]
en: Boulder Creek
ka: ბოულდერ კრიკი

[ctx: City in Pas-de-Calais France]
en: Boulogne-sur-mer
ka: ბოლოგნა-სურ-მერი

[ctx: City in Utah USA]
en: Bountiful
ka: ბაუნტიფული

[ctx: City in Cher France]
en: Bourges
ka: ბურჟი

[ctx: City in Maryland USA]
en: Bowie
ka: ბოუი

[ctx: City in Kentucky USA]
en: Bowling Green
ka: ბოულინგ გრინი

[ctx: City in North Dakota USA]
en: Bowman
ka: ბოუმენი

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Bowmanville
ka: ბოუმენვილი

[ctx: City in South Africa]
en: Boyden
ka: ბოიდენი

[ctx: City in Montana USA]
en: Bozeman
ka: ბოუზმენი

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Bracebridge
ka: ბრეისბრიჯი

[ctx: City in United Kingdom]
en: Bradford
ka: ბრადფორდი

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Brampton
ka: ბრემპტონი

[ctx: City in Manitoba Canada]
en: Brandon
ka: ბრენდონი

[ctx: City in Vermont USA]
en: Brandon
ka: ბრენდონი

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Brantford
ka: ბრენტფორდი

[ctx: City in Brazil]
en: Brasilia
ka: ბრაზილია

[ctx: City in Siberia Russia]
en: Bratsk
ka: ბრაცკი

[ctx: City in Vermont USA]
en: Brattleboro
ka: ბრეტლბორო

[ctx: City in Germany]
en: Braunschweig
ka: ბრაუნშვაიგი

[ctx: City in Congo]
en: Brazzaville
ka: ბრაზავილი

[ctx: City in Germany]
en: Bremen
ka: ბრემენი

[ctx: City in Germany]
en: Bremerhaven
ka: ბრემერჰავენი

[ctx: City in Washington USA]
en: Bremerton
ka: ბემერტონი

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Brent
ka: ბრენტი

[ctx: City in Italy]
en: Brera
ka: ბრერა

[ctx: City in Italy]
en: Brescia
ka: ბრეშია

[ctx: City in Finistère France]
en: Brest
ka: ბრესტი

[ctx: City in Connecticut USA]
en: Bridgeport
ka: ბრიჯპორტი

[ctx: City in New Jersey USA]
en: Bridgeton
ka: ბრიჯტონი

[ctx: City in Barbados]
en: Bridgetown
ka: ბრიჯთაუნი

[ctx: City in Ohio USA]
en: Brilliant
ka: ბრილიანტი

[ctx: City in Italy]
en: Brindisi
ka: ბრინდიზი

[ctx: City in Queensland Australia]
en: Brisbane
ka: ბრიზბონი

[ctx: City in United Kingdom]
en: Bristol
ka: ბრისტოლი

[ctx: City in Connecticut USA]
en: Bristol
ka: ბრისტოლი

[ctx: City in Rhode Island USA]
en: Bristol
ka: ბრისტოლი

[ctx: City in Tennessee USA]
en: Bristol
ka: ბრისტოლი

[ctx: City in Vermont USA]
en: Bristol
ka: ბრისტოლი

[ctx: City in United Kingdom]
en: Brize Norton
ka: ბრაიზ ნორტონი

[ctx: City in Massachusetts USA]
en: Brockton
ka: ბროკტონი

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Brockville
ka: ბროკვილი

[ctx: City in Oklahoma USA]
en: Broken Arrow
ka: ბროუქენ ეროუ

[ctx: City in Oregon USA]
en: Brookings
ka: ბრუკინგსი

[ctx: City in South Dakota USA]
en: Brookings
ka: ბრუკინგსი

[ctx: City in Massachusetts USA]
en: Brookline
ka: ბრუკლინი

[ctx: City in Minnesota USA]
en: Brooklyn Park
ka: ბრუკლინ პარკი

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Brooks
ka: ბრუკსი

[ctx: City in Delaware USA]
en: Brookside Park
ka: ბრუკსაიდ პარკი

[ctx: City in Texas USA]
en: Brownsville
ka: ბროუნსვილი

[ctx: City in Georgia USA]
en: Brunswick
ka: ბრუნსვიკი

[ctx: City in Maine USA]
en: Brunswick
ka: ბრუნსვიკი

[ctx: City in Brabant Belgium]
en: Brussels
ka: ბრუსელი

[ctx: City in Central Region Russia]
en: Bryansk
ka: ბრიანსკი

[ctx: City in Jeonbuk South Korea]
en: Buan
ka: ბაუანი

[ctx: City in Newfoundland Canada]
en: Buchans
ka: ბუკანსი

[ctx: City in Romania]
en: Bucharest
ka: ბუქარესტი

[ctx: City in Germany]
en: Buckeburg
ka: ბუკერბურგი

[ctx: City in Pest Hungary]
en: Budapest
ka: ბუდაპეშტი

[ctx: City in California USA]
en: Buena Park
ka: ბუენა პარკი

[ctx: City in Argentina]
en: Buenos Aires
ka: ბუენოს აირესი

[ctx: City in New York USA]
en: Buffalo
ka: ბუფალო

[ctx: City in Wyoming USA]
en: Buffalo
ka: ბუფალო

[ctx: City in Saskatchewan Canada]
en: Buffalo Narrows
ka: ბუფალო ნეროუსი

[ctx: City in Burundi]
en: Bujumburo
ka: ბუჟუმბურა

[ctx: City in Rwanda]
en: Bukavu
ka: ბუკავუ

[ctx: City in Zimbabwe]
en: Bulawayo
ka: ბულავაიო

[ctx: City in California USA]
en: Burbank
ka: ბერბანკი

[ctx: City in Newfoundland Canada]
en: Burgeo
ka: ბერჯოუ

[ctx: City in Spain]
en: Burgos
ka: ბურგოსი

[ctx: City in Colorado USA]
en: Burlington
ka: ბარლინგტონი

[ctx: City in Connecticut USA]
en: Burlington
ka: ბარლინგტონი

[ctx: City in Iowa USA]
en: Burlington
ka: ბარლინგტონი

[ctx: City in North Carolina USA]
en: Burlington
ka: ბარლინგტონი

[ctx: City in Vermont USA]
en: Burlington
ka: ბარლინგტონი

[ctx: City in Washington USA]
en: Burlington
ka: ბარლინგტონი

[ctx: City in Oregon USA]
en: Burns
ka: ბარნსი

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Burns Lake
ka: ბარნს ლეიქი

[ctx: City in Burundi]
en: Bururi
ka: ბუბური

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Burwash
ka: ბერვეში

[ctx: City in South Korea]
en: Busan
ka: პუსანი

[ctx: City in Montana USA]
en: Butte
ka: ბიუტი

[ctx: City in Malaysia]
en: Butterworth
ka: ბატერვორსი

[ctx: City in Chungnam South Korea]
en: Buyeo
ka: ბუიეო

[ctx: City in Armenia]
en: Byurakan
ka: ბიურაკანი

[ctx: City in Békés Hungary]
en: Békéscsaba
ka: ბეკეშჩაბა

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Cabano
ka: კაბანო

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Cadillac
ka: კადილაკი

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Cadomin
ka: კედამინი

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Cadotte Lake
ka: კადოტი ლეიქი

[ctx: City in Calvados France]
en: Caen
ka: კანი

[ctx: City in Italy]
en: Cagliari
ka: კალიარი

[ctx: City in Egypt]
en: Cairo
ka: ქაირო

[ctx: City in Pas-de-Calais France]
en: Calais
ka: კალე

[ctx: City in Spain]
en: Calar Alto
ka: კალარ ალტო

[ctx: City in Idaho USA]
en: Caldwell
ka: კოლდუელი

[ctx: City in Nova Scotia Canada]
en: Caledonia
ka: კალედონია

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Calgary
ka: კალგარი

[ctx: City in Nevada USA]
en: Caliente
ka: კალიენტე

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Caliper Lake
ka: კალიპერ ლეიქი

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Calling Lake
ka: ქოლინგ ლეიქი

[ctx: City in Newfoundland Canada]
en: Calvert
ka: ქელვერტი

[ctx: City in United Kingdom]
en: Cambridge
ka: კემბრიჯი

[ctx: City in Maryland USA]
en: Cambridge
ka: კემბრიჯი

[ctx: City in Massachusetts USA]
en: Cambridge
ka: კემბრიჯი

[ctx: City in New Jersey USA]
en: Camden
ka: ქემდენი

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Campbell River
ka: ქემფბელ რივერი

[ctx: City in New Brunswick Canada]
en: Campbellton
ka: ქემბელტონი

[ctx: City in Italy]
en: Campobasso
ka: კამპობასო

[ctx: City in ACT Australia]
en: Canberra
ka: კანბერა

[ctx: City in Alpes Maritimes France]
en: Cannes
ka: კანი

[ctx: City in California USA]
en: Canoga Park
ka: კანოგა პარკი

[ctx: City in Saskatchewan Canada]
en: Canora
ka: კანორა

[ctx: City in Nova Scotia Canada]
en: Canso
ka: კანსო

[ctx: City in China]
en: Canton
ka: გუანჯოუ

[ctx: City in Ohio USA]
en: Canton
ka: კანტონი

[ctx: City in Maryland USA]
en: Cantonsville
ka: კანტონსვილი

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Cap-Chat
ka: კაპ-ჩატი

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Cap-aux-Meules
ka: კაპ-ო-მიოლი

[ctx: City in Florida USA]
en: Cape Canaveral
ka: კანავერალი

[ctx: City in Missouri USA]
en: Cape Girardeau
ka: კეიპ-ჯირარდო

[ctx: City in New Jersey USA]
en: Cape May
ka: კეიპ მეი

[ctx: City in South Africa]
en: Cape Town
ka: კეიპტაუნი

[ctx: City in Venezuela]
en: Caracas
ka: კარაკასი

[ctx: City in Washington USA]
en: Carbonado
ka: კარბონადო

[ctx: City in Illinois USA]
en: Carbondale
ka: კარბონდეილი

[ctx: City in Newfoundland Canada]
en: Carbonear
ka: კარბონირი

[ctx: City in Wales United Kingdom]
en: Cardiff
ka: კარდიფი

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Carleton Place
ka: კარლტონ პლეისი

[ctx: City in Minnesota USA]
en: Carlton
ka: კარლტონი

[ctx: City in Saskatchewan Canada]
en: Carlyle
ka: კარლაილი

[ctx: City in Manitoba Canada]
en: Carman
ka: კარმანი

[ctx: City in California USA]
en: Carmichael
ka: კარმაიკლი

[ctx: City in New Mexico USA]
en: Carrizozo
ka: კარიზოზო

[ctx: City in Georgia USA]
en: Carrollton
ka: კაროლტონი

[ctx: City in California USA]
en: Carson
ka: ცარსონი

[ctx: City in Nevada USA]
en: Carson City
ka: კარსონ-სიტი

[ctx: City in Spain]
en: Cartagena
ka: კართაგენი

[ctx: City in Georgia USA]
en: Cartersville
ka: კარტერსვლი

[ctx: City in Illinois USA]
en: Cary
ka: კერი

[ctx: City in Arizona USA]
en: Casa Grande
ka: კასა გრანდე

[ctx: City in Morocco]
en: Casablanca
ka: კასაბლანკა

[ctx: City in Italy]
en: Caserta
ka: ჩასერტა

[ctx: City in Wyoming USA]
en: Casper
ka: კასპერი

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Casselman
ka: კესელმანი

[ctx: City in Spain]
en: Castelló de la Plana
ka: კასტელო-დე-ლა-პლანა

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Castlegar
ka: კესლგარი

[ctx: City in Washington USA]
en: Castlerock
ka: კესლროკი

[ctx: City in St. Lucia]
en: Castries
ka: კასტრი

[ctx: City in Italy]
en: Catania
ka: კატანია

[ctx: City in Italy]
en: Catanzaro
ka: კატაცარო

[ctx: City in Arizona USA]
en: Cave Creek
ka: კეივ კრიკი

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Cavendish
ka: კავენდიში

[ctx: City in French Guiana]
en: Cayenne
ka: კაიენი

[ctx: City in Utah USA]
en: Cedar City
ka: სიდარ სითი

[ctx: City in Iowa USA]
en: Cedar Falls
ka: სიდარ ფოლსი

[ctx: City in Iowa USA]
en: Cedar Rapids
ka: სიდარ რეპიდსი

[ctx: City in New York USA]
en: Central Islip
ka: სინტრალ აისლიპი

[ctx: City in Maryland USA]
en: Centreville
ka: ცენტრვილი

[ctx: City in California USA]
en: Cerritos
ka: სერიტოსი

[ctx: City in Chile]
en: Cerro Calán
ka: გალანი

[ctx: City in Chile]
en: Cerro Tololo Int'l Obs.
ka: სერო ტოლოს საერთ. ობს.

[ctx: City in Spain]
en: Ceuta
ka: სეუტა

[ctx: City in Ohio USA]
en: Chagrin Falls
ka: შაგრინ ფოლსი

[ctx: City in Illinois USA]
en: Champaign
ka: შამპეინი

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Chandler
ka: ჩანდლერი

[ctx: City in Gyeongnam South Korea]
en: Changwon
ka: ჩხანვონი

[ctx: City in Newfoundland Canada]
en: Channel-Port aux Basques
ka: ჩენელ-პორტ-ო-ბასკ

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Chapais
ka: შაპე

[ctx: City in North Carolina USA]
en: Chapel Hill
ka: ჩაპელ ჰილი

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Chapleau
ka: შაპლო

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Chard
ka: შარდი

[ctx: City in South Carolina USA]
en: Charleston
ka: ჩარლსტონი

[ctx: City in West Virginia USA]
en: Charleston
ka: ჩარლსტონი

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Charlevoix
ka: შარლევუა

[ctx: City in North Carolina USA]
en: Charlotte
ka: შარლოტი

[ctx: City in Virginia USA]
en: Charlottesville
ka: შარლოტსვილი

[ctx: City in Prince Edward Island Canada]
en: Charlottetown
ka: ჩარლოტთაუნი

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Chatham-Kent
ka: ჩატემ-კენტი

[ctx: City in Tennessee USA]
en: Chattanooga
ka: ჩატანუგა

[ctx: City in Volga Region Russia]
en: Cheboksary
ka: ჩებოკსარი

[ctx: City in Pennsylvania USA]
en: Cheltenham
ka: ჩელტნემი

[ctx: City in Ural Russia]
en: Chelyabinsk
ka: ჩელიაბინსკი

[ctx: City in Germany]
en: Chemnitz
ka: კემნიცი

[ctx: City in India]
en: Chennai
ka: ჩენაი

[ctx: City in Chungbuk South Korea]
en: Cheongju
ka: ჩხონჯუ

[ctx: City in Gangwon South Korea]
en: Cheorwon
ka: ჩჰორვონი

[ctx: City in South Carolina USA]
en: Cheraw
ka: ჩერო

[ctx: City in Manche France]
en: Cherbourg
ka: შერბურგი

[ctx: City in Ukraine]
en: Cherkasy
ka: ჩერქეზეთი

[ctx: City in South Region Russia]
en: Cherkessk
ka: ჩერკესკი

[ctx: City in Ukraine]
en: Chernihiv
ka: ჩერნიჰივი

[ctx: City in Ukraine]
en: Chernivtsi
ka: ჩერნივცი

[ctx: City in Oklahoma USA]
en: Cherokee
ka: ჩეროკი

[ctx: City in Virginia USA]
en: Chesapeake
ka: ჩესაპიკი

[ctx: City in Connecticut USA]
en: Chester
ka: ჩესტერი

[ctx: City in Pennsylvania USA]
en: Chester
ka: ჩესტერი

[ctx: City in Nova Scotia Canada]
en: Cheticamp
ka: ჩეკიკემპი

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Chetwynd
ka: ჩეტვინდი

[ctx: City in Wyoming USA]
en: Cheyenne
ka: შეიენი

[ctx: City in Thailand]
en: Chiang Mai
ka: ჩიანგმაი

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Chibougamau
ka: ჩიბუგამო

[ctx: City in Illinois USA]
en: Chicago
ka: ჩიკაგო

[ctx: City in Peru]
en: Chiclayo
ka: ჩიკლაიო

[ctx: City in Massachusetts USA]
en: Chicopee
ka: ჩიკოპი

[ctx: City in Alaska USA]
en: Chignik
ka: ჩიგნიკი

[ctx: City in Illinois USA]
en: Chillicothe
ka: ჩილიკოტი

[ctx: City in Missouri USA]
en: Chillicothe
ka: ჩილიკოტი

[ctx: City in Ohio USA]
en: Chillicothe
ka: ჩილიკოტი

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Chilliwack
ka: ჩილივაკი

[ctx: City in Zambia]
en: Chingola
ka: ჩინგოლა

[ctx: City in California USA]
en: Chino
ka: ჩინო

[ctx: City in California USA]
en: Chino Hills
ka: ჩინო ჰილსი

[ctx: City in Montana USA]
en: Chinook
ka: ჩინუკი

[ctx: City in Somalia]
en: Chisimayu
ka: კისმაიო

[ctx: City in Siberia Russia]
en: Chita
ka: ჩიტა

[ctx: City in Japan]
en: Chitose
ka: ტიტოსე

[ctx: City in Bangladesh]
en: Chittagong
ka: ჩიტაგონგი

[ctx: City in Zimbabwe]
en: Chitungwiza
ka: ჩიტუნგვიზა

[ctx: City in New Zealand]
en: Christchurch
ka: კრაისტჩერჩი

[ctx: City in Bornholm Denmark]
en: Christiansoe
ka: ერტჰოლმენი

[ctx: City in Australia]
en: Christmas Island
ka: შობის კუნძული

[ctx: City in California USA]
en: Chula Vista
ka: ჩულა ვისტა

[ctx: City in Gangwon South Korea]
en: Chuncheon
ka: ჩხუნჩხონი

[ctx: City in Chungbuk South Korea]
en: Chungju
ka: ჩჰუნჯუ

[ctx: City in South Korea]
en: Chupungryeong
ka: ჩუპუნგო

[ctx: City in Manitoba Canada]
en: Churchill
ka: ჩერჩილი

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Chute-des-Passes
ka: პას დონჟოღუს

[ctx: City in Micronesia]
en: Chuuk
ka: ჩუუკი

[ctx: City in Hambuk North Korea]
en: Chŏngjin
ka: ჩჰონჯინი

[ctx: City in Illinois USA]
en: Cicero
ka: ციცერონი

[ctx: City in Ohio USA]
en: Cincinnati
ka: ჩინცინატი

[ctx: City in Alaska USA]
en: Circle
ka: წრე

[ctx: City in Ohio USA]
en: Circleville
ka: სირკლვილი

[ctx: City in Spain]
en: Ciudad Real
ka: სიუდად რეალი

[ctx: City in Eure-et-Loir France]
en: Civry
ka: სივრი

[ctx: City in Nièvre France]
en: Clamecy
ka: კლამსი

[ctx: City in New Hampshire USA]
en: Claremont
ka: კლერმონტი

[ctx: City in Newfoundland Canada]
en: Clarenville
ka: კლარენვილი

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Claresholm
ka: კლეირსჰოლმი

[ctx: City in New Jersey USA]
en: Clark
ka: კლარკი

[ctx: City in Nova Scotia Canada]
en: Clark's Harbour
ka: კლარკს ჰარბური

[ctx: City in West Virginia USA]
en: Clarksburg
ka: კლარკსბურკი

[ctx: City in Mississippi USA]
en: Clarksdale
ka: კლარკსდეილი

[ctx: City in Tennessee USA]
en: Clarksville
ka: კლარკსვილი

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Clayhurst
ka: კლეიჰარტსი

[ctx: City in Delaware USA]
en: Claymont
ka: კლეიმონტი

[ctx: City in Alaska USA]
en: Clear
ka: სუფთა ცა

[ctx: City in Texas USA]
en: Clear Lake City
ka: კლეარ ლეიკ სითი

[ctx: City in California USA]
en: Clearlake
ka: კლეარლეიკი

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Clearwater
ka: კლეარვოთერი

[ctx: City in Florida USA]
en: Clearwater
ka: კლეარვოთერი

[ctx: City in Puy-de-Dôme France]
en: Clermont-Ferrand
ka: კლერმონ-ფერანი

[ctx: City in Ohio USA]
en: Cleveland
ka: კლივლენდი

[ctx: City in Tennessee USA]
en: Cleveland
ka: კლივლენდი

[ctx: City in New Jersey USA]
en: Clifton
ka: კლიფტონი

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Clinton
ka: კლინტონი

[ctx: City in Iowa USA]
en: Clinton
ka: კლინტონი

[ctx: City in Germany]
en: Cloppenburg
ka: კლოპენბურგი

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Cloud Bay
ka: ქლაუდ ბეი

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Clova
ka: ქლოვა

[ctx: City in New Mexico USA]
en: Clovis
ka: ქლოვისი

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Coaticook
ka: კოატიკუკი

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Cochrane
ka: კოკრანი

[ctx: City in Turks and Caicos Islands]
en: Cockburn Town
ka: კოკბერნ-ტაუნი

[ctx: City in Maryland USA]
en: Cockeysville
ka: კოკისვილი

[ctx: City in Australia]
en: Cocos Island
ka: ქოქოსის კუნძული

[ctx: City in Wyoming USA]
en: Cody
ka: კოდი

[ctx: City in Portugal]
en: Coimbra
ka: კოიმბრა

[ctx: City in Alaska USA]
en: Cold Bay
ka: ქოულდ ბეი

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Cold Lake
ka: ქოულდ ლეიქი

[ctx: City in Newfoundland Canada]
en: Colinet
ka: კოლინეტი

[ctx: City in Maryland USA]
en: College Park
ka: კოლეჯ პარკი

[ctx: City in Tennessee USA]
en: Collegedale
ka: კოლეჯდეილი

[ctx: City in Germany]
en: Cologne
ka: კიოლნი

[ctx: City in Sri Lanka]
en: Colombo
ka: კოლომბო

[ctx: City in Panama]
en: Colon
ka: ორი წერტილი

[ctx: City in Colorado USA]
en: Colorado Springs
ka: კოლორადო სპრინგსი

[ctx: City in Missouri USA]
en: Columbia
ka: კოლუმბია

[ctx: City in South Carolina USA]
en: Columbia
ka: კოლუმბია

[ctx: City in Tennessee USA]
en: Columbia
ka: კოლუმბია

[ctx: City in Ohio USA]
en: Columbia Station
ka: კოლუმბია სტეიშენი

[ctx: City in Georgia USA]
en: Columbus
ka: კოლუმბუსუ

[ctx: City in Mississippi USA]
en: Columbus
ka: კოლუმბუსუ

[ctx: City in Nebraska USA]
en: Columbus
ka: კოლუმბუსუ

[ctx: City in Ohio USA]
en: Columbus
ka: კოლუმბუსუ

[ctx: City in Italy]
en: Como
ka: კომო

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Comox
ka: კომოქსი

[ctx: City in California USA]
en: Compton
ka: კომპტონი

[ctx: City in Guinea]
en: Conakry
ka: კონაკრი

[ctx: City in Chile]
en: Concepcion
ka: კონსეფსიონი

[ctx: City in California USA]
en: Concord
ka: კონკორდი

[ctx: City in New Hampshire USA]
en: Concord
ka: კონკორდი

[ctx: City in Oregon USA]
en: Condon
ka: კორდონი

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Consort
ka: კონსორტი

[ctx: City in Arkansas USA]
en: Conway
ka: კონვეი

[ctx: City in New Hampshire USA]
en: Conway
ka: კონვეი

[ctx: City in Australia]
en: Coonabarabran
ka: კუნაბარაბრანი

[ctx: City in Denmark]
en: Copenhagen
ka: კოპენჰაგენი

[ctx: City in Iowa USA]
en: Coralville
ka: კორალსვილი

[ctx: City in Kentucky USA]
en: Corbin
ka: კორბინი

[ctx: City in Alaska USA]
en: Cordova
ka: კორდოვა

[ctx: City in Mississippi USA]
en: Corinth
ka: კორინთი

[ctx: City in Munster Ireland]
en: Cork
ka: კორკი

[ctx: City in Newfoundland Canada]
en: Corner Brook
ka: კორნერ ბრუკი

[ctx: City in Iowa USA]
en: Corning
ka: კორნინგი

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Cornwall
ka: კორნუოლი

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Coronation
ka: კორონეიშენი

[ctx: City in Texas USA]
en: Corpus Christi
ka: კორპუს-კრისტი

[ctx: City in Colorado USA]
en: Cortez
ka: კორტესი

[ctx: City in Oregon USA]
en: Corvallis
ka: კორვალისი

[ctx: City in Italy]
en: Cosenza
ka: ჩოსენცა

[ctx: City in California USA]
en: Costa Mesa
ka: კოსტა მესა

[ctx: City in Bénin]
en: Cotonou
ka: კოტონუ

[ctx: City in Germany]
en: Cottbus
ka: კოტბუსი

[ctx: City in Idaho USA]
en: Couer d'Alene
ka: კორ-დ'ალენი

[ctx: City in Iowa USA]
en: Council Bluffs
ka: კაუნსილ-ბლაფსი

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Courtenay
ka: კორტნი

[ctx: City in United Kingdom]
en: Coventry
ka: კოვენტრი

[ctx: City in Kentucky USA]
en: Covington
ka: კოვინგტონი

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Cranbrook
ka: ქრანბრუკი

[ctx: City in New Jersey USA]
en: Cranford
ka: ქრანფორდი

[ctx: City in Rhode Island USA]
en: Cranston
ka: კრანსტონი

[ctx: City in Nebraska USA]
en: Crawford
ka: კროუფორდი

[ctx: City in New Jersey USA]
en: Crawford Hill
ka: კროუფორდ ჰილსი

[ctx: City in Kentucky USA]
en: Crestwood
ka: კრესტვუდი

[ctx: City in Missouri USA]
en: Crestwood
ka: კრესტვუდი

[ctx: City in Illinois USA]
en: Creve Coeur
ka: კრივ-კერი

[ctx: City in Colorado USA]
en: Cripple Creek
ka: კრიპლ კრიკი

[ctx: City in Missouri USA]
en: Crocker
ka: კროკერი

[ctx: City in Nebraska USA]
en: Crofton
ka: კროფტონი

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Crowsnest Pass
ka: ქროუსნესტ პასი

[ctx: City in Philippines]
en: Cubi Point
ka: კუბი პოინტი

[ctx: City in Spain]
en: Cuenca
ka: კუენკი

[ctx: City in Australia]
en: Culgoora
ka: კალგურა

[ctx: City in California USA]
en: Culver City
ka: კალვერ სითი

[ctx: City in Maryland USA]
en: Cumberland
ka: ქამბერლენდი

[ctx: City in Montana USA]
en: Cut Bank
ka: ქათ ბენკი

[ctx: City in Manitoba Canada]
en: Cypress River
ka: სიპრეს რივერი

[ctx: City in Spain]
en: Cáceres
ka: კასერესი

[ctx: City in Spain]
en: Cádiz
ka: კადისი

[ctx: City in Spain]
en: Córdoba
ka: კოდოვა

[ctx: City in Bangladesh]
en: Dacca
ka: დაკა

[ctx: City in South Korea]
en: Daegu
ka: დეგუ

[ctx: City in Gangwon South Korea]
en: Daegwallyeong
ka: დაეგვოლიენი

[ctx: City in South Korea]
en: Daejeon
ka: ტეჯონი

[ctx: City in Senegal]
en: Dakar
ka: დაკარი

[ctx: City in Western sahara]
en: Dakhla
ka: დახლა

[ctx: City in Texas USA]
en: Dallas
ka: დალასი

[ctx: City in Finland]
en: Dalsbruk
ka: დალსბრუკი

[ctx: City in California USA]
en: Daly City
ka: დეილი სითი

[ctx: City in Syria]
en: Damascus
ka: დამასკო

[ctx: City in Italy]
en: Damecuta
ka: დამეჩუტა

[ctx: City in Connecticut USA]
en: Danbury
ka: დანბერი

[ctx: City in Newfoundland Canada]
en: Daniel's Harbour
ka: დანიელს ჰარბური

[ctx: City in Connecticut USA]
en: Danielson
ka: დენიელსონი

[ctx: City in Iowa USA]
en: Danville
ka: დენვილი

[ctx: City in Virginia USA]
en: Danville
ka: დენვილი

[ctx: City in Chungbuk South Korea]
en: Danyang
ka: დანიანი

[ctx: City in Togo]
en: Dapaong
ka: დაპაონი

[ctx: City in Tanzania]
en: Dar es Salaam
ka: დარ ეს სალაამი

[ctx: City in Germany]
en: Darmstadt
ka: დარმშტადტი

[ctx: City in Northern Territory Australia]
en: Darwin
ka: დარვინი

[ctx: City in Manitoba Canada]
en: Dauphin
ka: დოფინი

[ctx: City in Iowa USA]
en: Davenport
ka: დავენპორტი

[ctx: City in Saskatchewan Canada]
en: Davidson
ka: დევიდსონი

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Dawson Creek
ka: დოსონ კრიკი

[ctx: City in Ohio USA]
en: Dayton
ka: დეიტონი

[ctx: City in Tennessee USA]
en: Dayton
ka: დეიტონი

[ctx: City in Florida USA]
en: Daytona Beach
ka: დეიტონა ბიჩი

[ctx: City in South Africa]
en: De Aar
ka: დე არ

[ctx: City in Indiana USA]
en: DeMotte
ka: დემოტი

[ctx: City in Alaska USA]
en: Deadhorse
ka: დედჰორსი

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Deadwood
ka: დედვუდი

[ctx: City in Michigan USA]
en: Dearborn
ka: დედბორნი

[ctx: City in Michigan USA]
en: Dearborn Heights
ka: დედბორნ ჰეითსი

[ctx: City in Illinois USA]
en: Dearborn Obs.
ka: დედბორნის ობს.

[ctx: City in California USA]
en: Death Valley
ka: სიკვდილის ველი

[ctx: City in Hajdú-Bihar Hungary]
en: Debrecen
ka: დებრეცენი

[ctx: City in Illinois USA]
en: Decataur
ka: დეკეიტერი

[ctx: City in Italy]
en: Decimomannu
ka: დეჩიმონანუ

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Deep River
ka: დიფ რივერი

[ctx: City in Newfoundland Canada]
en: Deer Lake
ka: დიფ ლეიქი

[ctx: City in Illinois USA]
en: Dekalb
ka: დეკალბი

[ctx: City in Texas USA]
en: Del Rio
ka: დელ რიო

[ctx: City in Wisconsin USA]
en: Delavan
ka: დელავენი

[ctx: City in Louisiana USA]
en: Delhi
ka: დელი

[ctx: City in Utah USA]
en: Delta
ka: დელტა

[ctx: City in Alaska USA]
en: Delta Junction
ka: დელტა ჯანქშენი

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Demmitt
ka: დემიტი

[ctx: City in Alaska USA]
en: Denali National Park
ka: დენალის ნაციონალური პარკი

[ctx: City in Texas USA]
en: Denton
ka: დენტონი

[ctx: City in Colorado USA]
en: Denver
ka: დენვერი

[ctx: City in United Kingdom]
en: Derby
ka: დერბი

[ctx: City in Connecticut USA]
en: Derby
ka: დერბი

[ctx: City in New Hampshire USA]
en: Derry
ka: დერი

[ctx: City in Iowa USA]
en: Des Moines
ka: დე-მოინი

[ctx: City in Illinois USA]
en: Des Plaines
ka: დეს პლეინსი

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Desbiens
ka: დესბინსი

[ctx: City in Germany]
en: Dessau
ka: დესაუ

[ctx: City in Michigan USA]
en: Detroit
ka: დეტროიტი

[ctx: City in North Dakota USA]
en: Devils Lake
ka: დევილს ლეიქი

[ctx: City in Saudi Arabia]
en: Dhahran
ka: დაჰრანი

[ctx: City in California USA]
en: Diamond Bar
ka: დაიმონდ ბარი

[ctx: City in California USA]
en: Diamond Springs
ka: დაიმონდ სპრინგსი

[ctx: City in North Dakota USA]
en: Dickinson
ka: დიკინსონი

[ctx: City in Texas USA]
en: Dickinson
ka: დიკინსონი

[ctx: City in US Territory]
en: Diego Garcia
ka: დიეგო გარსია

[ctx: City in Nova Scotia Canada]
en: Digby
ka: დიგბი

[ctx: City in Côte d'or France]
en: Dijon
ka: დიჟონი

[ctx: City in Hawaii USA]
en: Dillingham
ka: დილინგჰემი

[ctx: City in Montana USA]
en: Dillon
ka: დილონი

[ctx: City in South Carolina USA]
en: Dillon
ka: დილონი

[ctx: City in Turkey]
en: Diyarbakir
ka: დიარბაქირი

[ctx: City in Indonesia]
en: Djakarta
ka: ჯაკარტა

[ctx: City in Tunisia]
en: Djerba
ka: ჯერბა

[ctx: City in Djibouti]
en: Djibouti
ka: ჯიბუტი

[ctx: City in Ukraine]
en: Dnipropetropsk
ka: დნიპროპეტროვსკი

[ctx: City in New Brunswick Canada]
en: Doaktown
ka: დოუკტაუნი

[ctx: City in Kansas USA]
en: Dodge City
ka: სოჯ სითი

[ctx: City in Tanzania]
en: Dodoma
ka: დოდომა

[ctx: City in Qatar]
en: Doha
ka: დოჰა

[ctx: City in Gyeongbuk South Korea]
en: Dokdo
ka: ლიანკური

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Dolbeau
ka: დოლბო

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Dome Creek
ka: დოუმ კრიკი

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Dominion Radio Astrophysical Obs
ka: დომინიონის რადიო ასტროფიზიკური ობს

[ctx: City in Ulster Ireland]
en: Donegal
ka: დონეგალი

[ctx: City in Ukraine]
en: Donets'k
ka: დონეცკი

[ctx: City in Gyeonggi South Korea]
en: Dongducheon
ka: ტონდუჩონი

[ctx: City in Gangwon South Korea]
en: Donghae
ka: ტონხე

[ctx: City in Saskatchewan Canada]
en: Dore Lake
ka: დორე ლეიქი

[ctx: City in Germany]
en: Dortmund
ka: დორტმუნდი

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Dorval-Lodge
ka: დორვალ-ლოჯი

[ctx: City in Alabama USA]
en: Dothan
ka: დოთანი

[ctx: City in Cameroon]
en: Douala
ka: დუალა

[ctx: City in Isle of Man]
en: Douglas
ka: დუგლასი

[ctx: City in United Kingdom]
en: Dover
ka: დოვერი

[ctx: City in Delaware USA]
en: Dover
ka: დოვერი

[ctx: City in Florida USA]
en: Dover
ka: დოვერი

[ctx: City in New Hampshire USA]
en: Dover
ka: დოვერი

[ctx: City in California USA]
en: Downey
ka: დაუნი

[ctx: City in Germany]
en: Dr. Remeis
ka: დრ. რემაისი

[ctx: City in Norway]
en: Drammen
ka: დრამენი

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Drayton Valley
ka: დრეიტონ ველი

[ctx: City in Germany]
en: Dresden
ka: დრესდენი

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Driftwood
ka: დრიფტვუდი

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Drumheller
ka: დრამჰელერი

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Drummondville
ka: დრამონდვილი

[ctx: City in Croatia]
en: Druvar
ka: დარუვარი

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Dryden
ka: დრაიდენი

[ctx: City in United Arab Emirates]
en: Dubai
ka: დუბაი

[ctx: City in Leinster Ireland]
en: Dublin
ka: დუბლინი

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Dubreuilville
ka: დაბრიულვილი

[ctx: City in Croatia]
en: Dubrovnik
ka: დუბროვნიკი

[ctx: City in Iowa USA]
en: Dubuque
ka: დიუბრიუკი

[ctx: City in Siberia Russia]
en: Dudinka
ka: დუდინკა

[ctx: City in Germany]
en: Duisburg
ka: დუინზბურგი

[ctx: City in Minnesota USA]
en: Duluth
ka: დულუთი

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Duncan
ka: დუნკანი

[ctx: City in Maryland USA]
en: Dundalk
ka: დანდოლკი

[ctx: City in New Zealand]
en: Dunedin
ka: დანიდინი

[ctx: City in Pas-de-Calais France]
en: Dunkirk
ka: დიუნკერკი

[ctx: City in Iowa USA]
en: Dunlap
ka: დანლაპი

[ctx: City in Leinster Ireland]
en: Dunsink
ka: დანსინკი

[ctx: City in Colorado USA]
en: Durango
ka: დურანგო

[ctx: City in South Africa]
en: Durban
ka: დურბანი

[ctx: City in North Carolina USA]
en: Durham
ka: დარემი

[ctx: City in Alaska USA]
en: Dutch Harbor
ka: დაჩ ჰარბორი

[ctx: City in Netherlands]
en: Dwingeloo Obs.
ka: დვინგელოს ობს.

[ctx: City in Tennessee USA]
en: Dyer Observatory
ka: დაიერის ობსერვატორია

[ctx: City in Germany]
en: Düsseldorf
ka: დუსელდორფი

[ctx: City in Minnesota USA]
en: Eagan
ka: იგანი

[ctx: City in Alaska USA]
en: Eagle
ka: იგლი

[ctx: City in Alaska USA]
en: Eagle River
ka: იგლ რივერი

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Ear Falls
ka: ეარ ფოლსი

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Earlton
ka: ერლტონი

[ctx: City in Massachusetts USA]
en: East Boston
ka: ისტ ბოსტონი

[ctx: City in New Jersey USA]
en: East Brunswick
ka: ისტ ბრანსვიკი

[ctx: City in Michigan USA]
en: East Lansing
ka: ისტ ლენსინგი

[ctx: City in Nevada USA]
en: East Las Vegas
ka: ისტ ლასტ ვეგასი

[ctx: City in South Africa]
en: East London
ka: ისტ ლონდონი

[ctx: City in California USA]
en: East Los Angeles
ka: ისტ ლოს ანჯელესი

[ctx: City in New Jersey USA]
en: East Orange
ka: ისტ ორინჯი

[ctx: City in Georgia USA]
en: East Point
ka: ისტ პოინტი

[ctx: City in Illinois USA]
en: East St. Louis
ka: ისტ სენტ ლუისი

[ctx: City in Pennsylvania USA]
en: East Stroudsburg
ka: ისტ შტრაუდსბურგი

[ctx: City in Washington USA]
en: East Wenatchee
ka: ისტ ვენაჩი

[ctx: City in New Jersey USA]
en: Eastampton
ka: ისტემპტონი

[ctx: City in Newfoundland Canada]
en: Eastport
ka: ისტპორტი

[ctx: City in Georgia USA]
en: Eatonton
ka: ისტონტონი

[ctx: City in Wisconsin USA]
en: Eau Claire
ka: ო-კლერი

[ctx: City in Spain]
en: Ebro
ka: ებრო

[ctx: City in Manitoba Canada]
en: Eddystone
ka: ედისტოუნი

[ctx: City in Minnesota USA]
en: Edina
ka: ედინა

[ctx: City in Scotland United Kingdom]
en: Edinburgh
ka: ედინსბურგი

[ctx: City in Oklahoma USA]
en: Edmond
ka: ედმონდი

[ctx: City in Washington USA]
en: Edmonds
ka: ედმონდსი

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Edmonton
ka: ედმონტონი

[ctx: City in New Brunswick Canada]
en: Edmundston
ka: ედმუნდსტონი

[ctx: City in Texas USA]
en: Edna
ka: ედნა

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Edson
ka: ედსონი

[ctx: City in Vanuatu]
en: Efate
ka: ეფატე

[ctx: City in Germany]
en: Effelsberg
ka: ეფელსბერგი

[ctx: City in Illinois USA]
en: Effingham
ka: ეფინგჰემი

[ctx: City in Heves Hungary]
en: Eger
ka: ეგერი

[ctx: City in Far East Russia]
en: Egvekinot
ka: ეგვეკინოტი

[ctx: City in Ural Russia]
en: Ekaterinburg
ka: ეკატერინბურგი

[ctx: City in Western sahara]
en: El Aaiun
ka: ელ ააიუნი

[ctx: City in California USA]
en: El Cajon
ka: ელ-კახონი

[ctx: City in Arkansas USA]
en: El Dorado
ka: ელ-დორადო

[ctx: City in Sudan]
en: El Fasher
ka: ელ-ფაშერი

[ctx: City in Arizona USA]
en: El Mirage
ka: ელ-მირაჟი

[ctx: City in California USA]
en: El Monte
ka: ელ-მონტი

[ctx: City in Sudan]
en: El Obeid
ka: ელ-ობეიდი

[ctx: City in Texas USA]
en: El Paso
ka: ელ-პასო

[ctx: City in Egypt]
en: El fayum
ka: ელ-ფაიუმი

[ctx: City in Saskatchewan Canada]
en: Elbow
ka: ელბოუ

[ctx: City in Illinois USA]
en: Eldorado
ka: ელდორადო

[ctx: City in Iowa USA]
en: Eldridge
ka: ელრდიჯი

[ctx: City in Illinois USA]
en: Elgin
ka: ელგინი

[ctx: City in New Jersey USA]
en: Elizabeth
ka: ელიზაბეტი

[ctx: City in North Carolina USA]
en: Elizabeth City
ka: ელიზაბეტ სითი

[ctx: City in Kentucky USA]
en: Elizabethtown
ka: ელიზაბეტთაუნი

[ctx: City in Oklahoma USA]
en: Elk City
ka: ელკ სითი

[ctx: City in South Dakota USA]
en: Elk Point
ka: ელკ პოინტი

[ctx: City in Indiana USA]
en: Elkhart
ka: ელკჰარტი

[ctx: City in Texas USA]
en: Elkhart
ka: ელკჰარტი

[ctx: City in West Virginia USA]
en: Elkins
ka: ელკინსი

[ctx: City in Nevada USA]
en: Elko
ka: ელკო

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Elliot Lake
ka: ელიოტ ლეიქი

[ctx: City in New York USA]
en: Elmira
ka: ელმირა

[ctx: City in Delaware USA]
en: Elsmere
ka: ელსმერი

[ctx: City in Estonia]
en: Elva
ka: ელვა

[ctx: City in Pennsylvania USA]
en: Elverson
ka: ელვერსონი

[ctx: City in Ohio USA]
en: Elyria
ka: ელირია

[ctx: City in Manitoba Canada]
en: Emerson
ka: ემერსონი

[ctx: City in Connecticut USA]
en: Enfield
ka: ენფილდი

[ctx: City in Newfoundland Canada]
en: Englee
ka: ენგლი

[ctx: City in Colorado USA]
en: Englewood
ka: ენგლვუდი

[ctx: City in Oklahoma USA]
en: Enid
ka: ენიდი

[ctx: City in Uganda]
en: Entebbe
ka: ენტებე

[ctx: City in Pennsylvania USA]
en: Ephrata
ka: ეფრატა

[ctx: City in Germany]
en: Erding
ka: ერდინგი

[ctx: City in Germany]
en: Erfurt
ka: ერფურტი

[ctx: City in Manitoba Canada]
en: Erickson
ka: ერიქსონი

[ctx: City in Pennsylvania USA]
en: Erie
ka: ერი

[ctx: City in Manitoba Canada]
en: Eriksdale
ka: ერიკსდეილი

[ctx: City in Germany]
en: Erlangen
ka: ერლანგენი

[ctx: City in Jylland Denmark]
en: Esbjerg
ka: ესბიერი

[ctx: City in California USA]
en: Escondido
ka: ესკონდიდო

[ctx: City in Iran]
en: Esfahan
ka: ისპაანი

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Espanola
ka: ესპანიოლა

[ctx: City in Finland]
en: Espoo
ka: ესპუ

[ctx: City in Germany]
en: Essen
ka: ესენი

[ctx: City in Vermont USA]
en: Essex Junction
ka: ესექს ჯანქშენი

[ctx: City in Saskatchewan Canada]
en: Esterhazy
ka: ესტერჰეიზი

[ctx: City in Saskatchewan Canada]
en: Estevan
ka: ესტევანი

[ctx: City in Saskatchewan Canada]
en: Eston
ka: ესტონი

[ctx: City in Ohio USA]
en: Euclid
ka: იუკლიდი

[ctx: City in Arkansas USA]
en: Eudora
ka: იუდორა

[ctx: City in Oregon USA]
en: Eugene
ka: იუჯინი

[ctx: City in California USA]
en: Eureka
ka: იურიკა

[ctx: City in Nevada USA]
en: Eureka
ka: იურიკა

[ctx: City in Utah USA]
en: Eureka
ka: იურიკა

[ctx: City in Illinois USA]
en: Evanston
ka: ევანსტონი

[ctx: City in Wyoming USA]
en: Evanston
ka: ევანსტონი

[ctx: City in Indiana USA]
en: Evansville
ka: ევანსვილი

[ctx: City in Washington USA]
en: Everett
ka: ევერეტი

[ctx: City in Colorado USA]
en: Evergreen
ka: ევერგრინი

[ctx: City in Hawaii USA]
en: Ewa
ka: ევა

[ctx: City in New Hampshire USA]
en: Exeter
ka: ექსეტერი

[ctx: City in Mauritania]
en: F'Dérik
ka: ფ'დერიკი

[ctx: City in Spain]
en: Fabra
ka: ფაბრა

[ctx: City in Vermont USA]
en: Fair Haven
ka: ფეარ ჰევენი

[ctx: City in Alaska USA]
en: Fairbanks
ka: ფეარბენკსი

[ctx: City in Minnesota USA]
en: Fairfax
ka: ფერფაქსი

[ctx: City in South Carolina USA]
en: Fairfax
ka: ფერფაქსი

[ctx: City in California USA]
en: Fairfield
ka: ფეარფილდი

[ctx: City in Connecticut USA]
en: Fairfield
ka: ფეარფილდი

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Fairmont
ka: ფეარმონტი

[ctx: City in West Virginia USA]
en: Fairmont
ka: ფეარმონტი

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Fairview
ka: ფეარვიუ

[ctx: City in South Dakota USA]
en: Faith
ka: ფეითი

[ctx: City in Colorado USA]
en: Falcon
ka: ფელკონი

[ctx: City in Manitoba Canada]
en: Falcon Lake
ka: ფელკონ ლეიქი

[ctx: City in Massachusetts USA]
en: Fall River
ka: ფოლ რივერი

[ctx: City in Nevada USA]
en: Fallon
ka: ფოლონი

[ctx: City in Kentucky USA]
en: Falmouth
ka: ფალმუტი

[ctx: City in North Dakota USA]
en: Fargo
ka: ფარგო

[ctx: City in New Mexico USA]
en: Farmington
ka: ფერმინგტონი

[ctx: City in United Kingdom]
en: Farnborough
ka: ფერნბორო

[ctx: City in Arkansas USA]
en: Fayetteville
ka: ფეიეტევილი

[ctx: City in North Carolina USA]
en: Fayetteville
ka: ფეიეტევილი

[ctx: City in Italy]
en: Ferrara
ka: ფერარა

[ctx: City in Louisiana USA]
en: Ferriday
ka: ფერიდეი

[ctx: City in Morocco]
en: Fes
ka: ფესი

[ctx: City in United Kingdom]
en: Finningley
ka: ფინინგლი

[ctx: City in Louisiana USA]
en: Fisher
ka: ფიშერი

[ctx: City in Massachusetts USA]
en: Fitchburg
ka: ფიჩბურგი

[ctx: City in Arizona USA]
en: Flagstaff
ka: ფლაგსტაფი

[ctx: City in Michigan USA]
en: Flint
ka: ფლინტი

[ctx: City in Alabama USA]
en: Florala
ka: ფლორალა

[ctx: City in Italy]
en: Florence
ka: ფლორენცია

[ctx: City in Alabama USA]
en: Florence
ka: ფლორენცია

[ctx: City in South Carolina USA]
en: Florence
ka: ფლორენცია

[ctx: City in Missouri USA]
en: Florissant
ka: ფლორისენტი

[ctx: City in Texas USA]
en: Flower Mound
ka: ფლაუერ მაუნდი

[ctx: City in Italy]
en: Foggia
ka: ფოგია

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Foleyet
ka: ფოლაიეტი

[ctx: City in New Mexico USA]
en: Folsom
ka: ფოლსომი

[ctx: City in Wisconsin USA]
en: Fond du Lac
ka: ფონ დუ ლაკი

[ctx: City in Hawaii USA]
en: Ford Island
ka: ფორდ აილენდი

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Forestville
ka: ფორესტვილი

[ctx: City in Italy]
en: Forlì
ka: ფორლი

[ctx: City in Arkansas USA]
en: Forrest City
ka: ფორესტ სითი

[ctx: City in Montana USA]
en: Forsyth
ka: ფორსითი

[ctx: City in Colorado USA]
en: Fort Collins
ka: ფორტ კოლინსი

[ctx: City in Iowa USA]
en: Fort Dodge
ka: ფორტ დოჯი

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Fort Frances
ka: ფორტ ფრანკსი

[ctx: City in Alaska USA]
en: Fort Greely
ka: ფორტ გრილი

[ctx: City in Florida USA]
en: Fort Lauderdale
ka: ფორტ ლოდერდეილი

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Fort McMurray
ka: ფორტ მაკმურაი

[ctx: City in Northwest Territories Canada]
en: Fort McPherson
ka: ფორტ მაკფერსონი

[ctx: City in Florida USA]
en: Fort Myers
ka: ფორ მაიერსი

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Fort Nelson
ka: ფორტ ნელსონი

[ctx: City in Alabama USA]
en: Fort Payne
ka: ფორ პეინი

[ctx: City in Saskatchewan Canada]
en: Fort Qu'Appelle
ka: ფორ ქვაპელი

[ctx: City in Alaska USA]
en: Fort Richardson
ka: ფორტ რიჩარდსონი

[ctx: City in Kansas USA]
en: Fort Riley
ka: ფორტ რილი

[ctx: City in New York USA]
en: Fort Salonga
ka: ფორტ სალონგა

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Fort Saskatchewan
ka: ფორტ სასკაჩევანი

[ctx: City in Kansas USA]
en: Fort Scott
ka: ფორ სკოტი

[ctx: City in Northwest Territories Canada]
en: Fort Simpson
ka: ფორტ სიმპსონი

[ctx: City in Poland]
en: Fort Skala
ka: ფორტ სკალა

[ctx: City in Arkansas USA]
en: Fort Smith
ka: ფორტ სმიტი

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Fort St. James
ka: ფორტ სენტ ჯეიმსი

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Fort St. John
ka: ფორტ სენტ ჯონი

[ctx: City in Indiana USA]
en: Fort Wayne
ka: ფორ უეინი

[ctx: City in Texas USA]
en: Fort Worth
ka: ფორტ ვორტი

[ctx: City in Alaska USA]
en: Fort Yukon
ka: ფორ იუკონი

[ctx: City in Martinique France]
en: Fort-de-France
ka: ფორტ-დე-ფრანსი

[ctx: City in California USA]
en: Fountain Valley
ka: ფაუნტეინ ველი

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Fox Creek
ka: ფოქს კრიკი

[ctx: City in Saskatchewan Canada]
en: Fox Valley
ka: ფოქს ველი

[ctx: City in Massachusetts USA]
en: Framingham
ka: ფრეიმინგჰემი

[ctx: City in Gabon]
en: Franceville
ka: ფრანსვილი

[ctx: City in Botswana]
en: Francistown
ka: ფრანცისთაუნი

[ctx: City in Netherlands]
en: Franeker
ka: ფრანეკერი

[ctx: City in Kentucky USA]
en: Frankfort
ka: ფრანკფორტი

[ctx: City in Germany]
en: Frankfurt
ka: ფრანკფურტი

[ctx: City in New Hampshire USA]
en: Franklin
ka: ფრანკლინი

[ctx: City in Tennessee USA]
en: Franklin
ka: ფრანკლინი

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Fraser Lake
ka: ფრეიზერ ლეიქი

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Fraserdale
ka: ფრესერდეილი

[ctx: City in Arizona USA]
en: Fred Lawrence Whipple Obs.
ka: ფრედ ლოურენს უიპლის ობს.

[ctx: City in Jylland Denmark]
en: Fredericia
ka: ფრედერისია

[ctx: City in Maryland USA]
en: Frederick
ka: ფრედერიკი

[ctx: City in Virginia USA]
en: Fredericksburg
ka: ფრედერიკსბურგი

[ctx: City in Missouri USA]
en: Fredericktown
ka: ფრედერიკტაუნი

[ctx: City in New Brunswick Canada]
en: Fredericton
ka: ფრედერიქშენი

[ctx: City in Jylland Denmark]
en: Frederikshavn
ka: ფრედერიქსჰავნი

[ctx: City in Zealand Denmark]
en: Frederiksvaerk
ka: ფრედერიკსვერკი

[ctx: City in New Jersey USA]
en: Freehold
ka: ფრიჰოულდი

[ctx: City in Bahamas]
en: Freeport
ka: ფრიპორტი

[ctx: City in Sierra Leone]
en: Freetown
ka: ფრითაუნი

[ctx: City in Germany]
en: Freiburg
ka: ფრაიბურგი

[ctx: City in California USA]
en: Fremont
ka: ფრიმონტი

[ctx: City in Nebraska USA]
en: Fremont
ka: ფრიმონტი

[ctx: City in California USA]
en: Fremont Peak Observatory
ka: ფრიმონტის წვერის ობსერვ

[ctx: City in Ontario Canada]
en: French River
ka: ფრენჩ რივერი

[ctx: City in California USA]
en: Fresno
ka: ფრესნო

[ctx: City in Florida USA]
en: Fruitland Park
ka: ფრუტლენდ პარკი

[ctx: City in Japan]
en: Fujigane
ka: ფუჯიგანე

[ctx: City in Japan]
en: Fukuoka
ka: ფუკუოკა

[ctx: City in California USA]
en: Fullerton
ka: ფულერტონი

[ctx: City in Madeira Portugal]
en: Funchal
ka: ფუნშალი

[ctx: City in Mittelfranken Germany]
en: Fürth
ka: ფიურტი

[ctx: City in Tunisia]
en: Gabes
ka: გაბესი

[ctx: City in Botswana]
en: Gaborone
ka: გაბონი

[ctx: City in Alabama USA]
en: Gadsden
ka: გადსდენი

[ctx: City in Florida USA]
en: Gainesville
ka: გეინსვილი

[ctx: City in Georgia USA]
en: Gainesville
ka: გეინსვილი

[ctx: City in Maryland USA]
en: Gaithersburg
ka: გეიტერსბერგი

[ctx: City in Alaska USA]
en: Galena
ka: გალინა

[ctx: City in New Mexico USA]
en: Gallup
ka: გალაპი

[ctx: City in Texas USA]
en: Galveston
ka: გალვესტონი

[ctx: City in Connacht Ireland]
en: Galway
ka: გოლუეი

[ctx: City in Newfoundland Canada]
en: Gander
ka: განდერი

[ctx: City in Incheon South Korea]
en: Ganghwa
ka: კანჰვადო

[ctx: City in Gangwon South Korea]
en: Gangneung
ka: კანინი

[ctx: City in Mali]
en: Gao
ka: გაო

[ctx: City in Algeria]
en: Gardaia
ka: გარდაია

[ctx: City in Kansas USA]
en: Garden City
ka: გარდენ სითი

[ctx: City in California USA]
en: Garden Grove
ka: გარდენ გროვი

[ctx: City in Texas USA]
en: Garland
ka: გარლენდი

[ctx: City in Utah USA]
en: Garland
ka: გარლენდი

[ctx: City in North Dakota USA]
en: Garrison
ka: გარისონი

[ctx: City in Germany]
en: Gars am Inn
ka: გარს-ამ-ინი

[ctx: City in Indiana USA]
en: Gary
ka: გერი

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Gaspe
ka: გასპე

[ctx: City in West Virginia USA]
en: Gassaway
ka: გასსეუეი

[ctx: City in North Carolina USA]
en: Gastonia
ka: გასტონია

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Gatineau
ka: გატინო

[ctx: City in India]
en: Gauribidanur
ka: გაურიბიდანური

[ctx: City in Niger]
en: Gaya
ka: გაია

[ctx: City in Poland]
en: Gdansk
ka: გდანსკი

[ctx: City in Falster Denmark]
en: Gedser
ka: გედსერი

[ctx: City in Germany]
en: Geilenkirchen
ka: გაილენკირხენი

[ctx: City in Germany]
en: Gelsenkirchen
ka: გელსენკირხენი

[ctx: City in Switzerland]
en: Geneva
ka: ჟენევა

[ctx: City in Italy]
en: Genoa
ka: გენუა

[ctx: City in Gyeongnam South Korea]
en: Geochang
ka: კოჩხანი

[ctx: City in Gyeongnam South Korea]
en: Geoje
ka: კოჯე

[ctx: City in Ascension Island]
en: Georgetown
ka: ჯორჯთაუნი

[ctx: City in Cayman Islands]
en: Georgetown
ka: ჯორჯთაუნი

[ctx: City in Guyana]
en: Georgetown
ka: ჯორჯთაუნი

[ctx: City in Delaware USA]
en: Georgetown
ka: ჯორჯთაუნი

[ctx: City in Germany]
en: Gera
ka: გერა

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Geraldton
ka: ჯერალდტონი

[ctx: City in Chungnam South Korea]
en: Geumsan
ka: კიმსანი

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Ghost Lake
ka: გოუსთ ლეიქი

[ctx: City in United Kingdom]
en: Gibraltar
ka: გიბრალტარი

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Gift Lake
ka: გიფტ ლეიქი

[ctx: City in Spain]
en: Gijón
ka: ხიხონი

[ctx: City in Arizona USA]
en: Gila Bend
ka: გილა ბენდი

[ctx: City in Wyoming USA]
en: Gillette
ka: ჯილეტი

[ctx: City in Manitoba Canada]
en: Gimli
ka: გიმლი

[ctx: City in Spain]
en: Girona
ka: ჟირონა

[ctx: City in Burundi]
en: Gitega
ka: გიტეგა

[ctx: City in Manitoba Canada]
en: Gladstone
ka: გლედსტოუნი

[ctx: City in Kentucky USA]
en: Glasgow
ka: გლაზგო

[ctx: City in Scotland United Kingdom]
en: Glasgow
ka: გლაზგო

[ctx: City in Arizona USA]
en: Glendale
ka: გლენდეილი

[ctx: City in California USA]
en: Glendale
ka: გლენდეილი

[ctx: City in California USA]
en: Glendora
ka: გლენდორა

[ctx: City in Idaho USA]
en: Glenns Ferry
ka: გლენს-ფერი

[ctx: City in New York USA]
en: Glens Falls
ka: გლენს ფოლსი

[ctx: City in Minnesota USA]
en: Glenwood
ka: გლენვუდი

[ctx: City in Colorado USA]
en: Glenwood Springs
ka: გლენვუდ სპრინგსი

[ctx: City in Newfoundland Canada]
en: Glovertown
ka: გლოვერტაუნი

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Goderich
ka: გოდერიხი

[ctx: City in Jylland Denmark]
en: Godthaab
ka: ნუუკი

[ctx: City in Greenland]
en: Godthåb
ka: ნუუკი

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Gogama
ka: გოგამა

[ctx: City in Jeonnam South Korea]
en: Goheung
ka: კოხინი

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Gold River
ka: გოულდ რივერი

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Golden
ka: გოლდენი

[ctx: City in Nevada USA]
en: Goldfield
ka: გოლდფილდი

[ctx: City in North Carolina USA]
en: Goldsboro
ka: გოლდსბორო

[ctx: City in California USA]
en: Goldstone
ka: გოლდსტოუნი

[ctx: City in South Carolina USA]
en: Goose Creek
ka: გუს კრიკი

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Gore Bay
ka: გოურ ბეი

[ctx: City in Maine USA]
en: Gorham
ka: გორემი

[ctx: City in Switzerland]
en: Gornergrat
ka: გორნერგრატი

[ctx: City in Siberia Russia]
en: Gorno-Altaysk
ka: გორნო-ალტაისკი

[ctx: City in Sweden]
en: Gothenburg
ka: გეტებორგი

[ctx: City in Saskatchewan Canada]
en: Govenlock
ka: გოუვენლოქი

[ctx: City in Spain]
en: Granada
ka: გრენადა

[ctx: City in California USA]
en: Granada Hills
ka: გრენადა ჰილსი

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Granby
ka: გრანბი

[ctx: City in Newfoundland Canada]
en: Grand Bank
ka: გრანდ ბენკი

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Grand Bend
ka: გრანდ ბენდი

[ctx: City in Newfoundland Canada]
en: Grand Falls-Windsor
ka: გრანდ ფოლს-ვინდსორი

[ctx: City in New Brunswick Canada]
en: Grand Falls/Grand-Sault
ka: გრანდ ფოლსი

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Grand Forks
ka: გრანდ ფორკსი

[ctx: City in North Dakota USA]
en: Grand Forks
ka: გრანდ ფორკსი

[ctx: City in Nebraska USA]
en: Grand Island
ka: გრანდ აილენდი

[ctx: City in Colorado USA]
en: Grand Junction
ka: გრანდ ჯანქშენი

[ctx: City in Texas USA]
en: Grand Prairie
ka: გრანდ პრეირი

[ctx: City in Michigan USA]
en: Grand Rapids
ka: გრანდ რეპიდსი

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Grande Cache
ka: გრანდ კაში

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Grande Prairie
ka: გრანდე პეირი

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Grande-Vallee
ka: გრანდე-ვალ

[ctx: City in Wyoming USA]
en: Granger
ka: გრეინჯერი

[ctx: City in Idaho USA]
en: Grangeville
ka: გრეინჯვილი

[ctx: City in Minnesota USA]
en: Granite Falls
ka: გრანიტ ფოლსი

[ctx: City in Oregon USA]
en: Grants Pass
ka: გრანდს პასი

[ctx: City in California USA]
en: Grass Valley
ka: გრას ველი

[ctx: City in Montana USA]
en: Great Falls
ka: გრეით ფოლსი

[ctx: City in South Carolina USA]
en: Great Falls
ka: გრეით ფოლსი

[ctx: City in Colorado USA]
en: Greeley
ka: გრილი

[ctx: City in West Virginia USA]
en: Green Bank Obs.
ka: გრინ ბენკსის ობს.

[ctx: City in Wisconsin USA]
en: Green Bay
ka: გრინ ბეი

[ctx: City in Utah USA]
en: Green River
ka: გრინ რივერი

[ctx: City in Wyoming USA]
en: Green River
ka: გრინ რივერი

[ctx: City in Maryland USA]
en: Greenbelt
ka: გრინბელტი

[ctx: City in North Carolina USA]
en: Greensboro
ka: გრინსბორო

[ctx: City in Maine USA]
en: Greenville
ka: გრინვილი

[ctx: City in Mississippi USA]
en: Greenville
ka: გრინვილი

[ctx: City in South Carolina USA]
en: Greenville
ka: გრინვილი

[ctx: City in Tennessee USA]
en: Greenville
ka: გრინვილი

[ctx: City in United Kingdom]
en: Greenwich
ka: გრინვიჩი

[ctx: City in Connecticut USA]
en: Greenwich
ka: გრინვიჩი

[ctx: City in Mississippi USA]
en: Greenwood
ka: გრინვუდი

[ctx: City in South Carolina USA]
en: Greenwood
ka: გრინვუდი

[ctx: City in Jylland Denmark]
en: Grenaa
ka: გრენო

[ctx: City in Saskatchewan Canada]
en: Grenfell
ka: გრენფელი

[ctx: City in Isère France]
en: Grenoble
ka: გრენობლი

[ctx: City in Oregon USA]
en: Gresham
ka: გრეშემი

[ctx: City in Netherlands]
en: Groningen
ka: ხრონინხენი

[ctx: City in Italy]
en: Grosseto
ka: გროსეტო

[ctx: City in South Dakota USA]
en: Groton
ka: გროტონი

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Grouard
ka: გრუარი

[ctx: City in New Hampshire USA]
en: Groveton
ka: გროუვტონი

[ctx: City in South Region Russia]
en: Grozny
ka: გროზნო

[ctx: City in Spain]
en: Guadalajara
ka: გვადალახარა

[ctx: City in Cuba]
en: Guantanamo Bay
ka: გუანტანამო ბეი

[ctx: City in Guatemala]
en: Guatemala City
ka: გვატემალა

[ctx: City in Ecuador]
en: Guayaquil
ka: გუაიაკილი

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Guelph
ka: გუელფი

[ctx: City in Mississippi USA]
en: Gulfport
ka: გალფპორტი

[ctx: City in Alaska USA]
en: Gulkana
ka: გულკანა

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Gull Bay
ka: გულ ბეი

[ctx: City in Gyeongbuk South Korea]
en: Gumi
ka: კუმი

[ctx: City in Jeonbuk South Korea]
en: Gunsan
ka: კუნსანი

[ctx: City in India]
en: Gurushikhar
ka: გურუშიკჰარი

[ctx: City in Oklahoma USA]
en: Guthrie
ka: გატრი

[ctx: City in Nova Scotia Canada]
en: Guysborough
ka: გაისბორო

[ctx: City in South Korea]
en: Gwangju
ka: გვანჯუ

[ctx: City in Zimbabwe]
en: Gweru
ka: გვერუ

[ctx: City in Győr-Moson-Sopron Hungary]
en: Győr
ka: ძიორი

[ctx: City in Germany]
en: Gönsdorf
ka: გიონსდორფი

[ctx: City in Germany]
en: Göttingen
ka: გეტინგენი

[ctx: City in Germany]
en: Gütersloh
ka: გიუტერსლო

[ctx: City in Estonia]
en: Haapsalu
ka: ჰააფსალუ

[ctx: City in Netherlands]
en: Haarlem
ka: ჰარლემი

[ctx: City in Jylland Denmark]
en: Haderslev
ka: ჰადერსლევი

[ctx: City in Gyeongnam South Korea]
en: Hadong
ka: ჰადონი

[ctx: City in Jeonnam South Korea]
en: Haenam
ka: ჰენამი

[ctx: City in Germany]
en: Hagen
ka: ჰაგენი

[ctx: City in Maryland USA]
en: Hagerstown
ka: ჰეგერსტაუნი

[ctx: City in Israel]
en: Haifa
ka: ხაიფა

[ctx: City in Hawaii USA]
en: Haiku
ka: ჰაიკუ

[ctx: City in Idaho USA]
en: Hailey
ka: ჰეილი

[ctx: City in Alaska USA]
en: Haines
ka: ჰეინსი

[ctx: City in Hawaii USA]
en: Haleakala
ka: ჰალეაკალა

[ctx: City in Nova Scotia Canada]
en: Halifax
ka: ჰალიფაქსი

[ctx: City in Germany]
en: Halle
ka: ჰალე

[ctx: City in Germany]
en: Hamburg
ka: ჰამბურგი

[ctx: City in Connecticut USA]
en: Hamden
ka: ჰამდენი

[ctx: City in Bermuda]
en: Hamilton
ka: ჰამილტონი

[ctx: City in Ohio USA]
en: Hamilton
ka: ჰამილტონი

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Hamilton
ka: ჰამილტონი

[ctx: City in Germany]
en: Hamm
ka: ჰამი

[ctx: City in Indiana USA]
en: Hammond
ka: ჰამონდი

[ctx: City in Newfoundland Canada]
en: Hampden
ka: ჰამპდენი

[ctx: City in Virginia USA]
en: Hampton
ka: ჰამპტონი

[ctx: City in Hawaii USA]
en: Hana
ka: ჰანა

[ctx: City in Michigan USA]
en: Hancock
ka: ჰანკოკი

[ctx: City in North Dakota USA]
en: Hankinson
ka: ჰენკინსონი

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Hanna
ka: ჰანა

[ctx: City in North Dakota USA]
en: Hannah
ka: ჰანა

[ctx: City in Missouri USA]
en: Hannibal
ka: ჰანიბალი

[ctx: City in Germany]
en: Hannover
ka: ჰანოვერი

[ctx: City in Jylland Denmark]
en: Hanstholm
ka: ჰანშტოლმი

[ctx: City in French Polynesia]
en: Hao
ka: ჰაო

[ctx: City in Gyeongnam South Korea]
en: Hapcheon
ka: ჰაპჩხონი

[ctx: City in Newfoundland Canada]
en: Happy Valley - Goose Bay
ka: ჰეფი-ველი-გუზ-ბეი

[ctx: City in Zimbabwe]
en: Harare
ka: ჰარარე

[ctx: City in Liberia]
en: Harbel
ka: ჰარბელი

[ctx: City in Newfoundland Canada]
en: Harbour Breton
ka: ჰარბორ-ბრიტონი

[ctx: City in Liberia]
en: Harper
ka: ჰარპერი

[ctx: City in Michigan USA]
en: Harper Woods
ka: ჰარპერ ვუდსი

[ctx: City in West Virginia USA]
en: Harpers Ferry
ka: ჰარპერს-ფერი

[ctx: City in Delaware USA]
en: Harrington
ka: ჰარინგტონი

[ctx: City in Pennsylvania USA]
en: Harrisburg
ka: ჰარისბურგი

[ctx: City in South Dakota USA]
en: Harrisburg
ka: ჰარისბურგი

[ctx: City in Arkansas USA]
en: Harrison
ka: ჰარისონი

[ctx: City in Virginia USA]
en: Harrisonburg
ka: ჰარისონბურგი

[ctx: City in Connecticut USA]
en: Hartford
ka: ჰართფორდი

[ctx: City in South Africa]
en: Hartrao
ka: ჰარტაო

[ctx: City in Massachusetts USA]
en: Harvard Obs.
ka: ჰარვარდის ობს.

[ctx: City in North Dakota USA]
en: Harvey
ka: ჰარვი

[ctx: City in Algeria]
en: Hassi Messaoud
ka: ჰასი მესაუდი

[ctx: City in Nebraska USA]
en: Hastings
ka: ჰასტინგსი

[ctx: City in California USA]
en: Hat Creek Radio Obs.
ka: ჰატ კრიკი რადიო ობს.

[ctx: City in Thailand]
en: Hat Yai
ka: ჰატ იაი

[ctx: City in Mississippi USA]
en: Hattiesburg
ka: ჰეტისბურგი

[ctx: City in Hawaii USA]
en: Hauula
ka: ჰაულა

[ctx: City in Cuba]
en: Havana
ka: ჰავანა

[ctx: City in Montana USA]
en: Havre
ka: ჰავერი

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Hawkesbury
ka: ჰოკსბერი

[ctx: City in California USA]
en: Hawthorne
ka: ჰოთორნი

[ctx: City in Nevada USA]
en: Hawthorne
ka: ჰოთორნი

[ctx: City in Massachusetts USA]
en: Haystack Obs.
ka: ჰეისტეკის ობს.

[ctx: City in California USA]
en: Hayward
ka: ჰეივორდი

[ctx: City in Kentucky USA]
en: Hazard
ka: ჰაზარდი

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Head-Smashed-In Buffalo Jump
ka: ჰედ-სმეშდ-ინ-ბაფალო-ჯამპი

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Hearst
ka: ჰერსტი

[ctx: City in Germany]
en: Heidelberg
ka: ჰაიდელბერგი

[ctx: City in Germany]
en: Heilbronn
ka: ჰაილბრონი

[ctx: City in Montana USA]
en: Helena
ka: ჰელენა

[ctx: City in Germany]
en: Helgoland
ka: ჰელგოლანდი

[ctx: City in Zealand Denmark]
en: Helsingoer
ka: ჰელსინგერი

[ctx: City in Finland]
en: Helsinki
ka: ჰელსინკი

[ctx: City in Egypt]
en: Helwan
ka: ჰელუანი

[ctx: City in Kentucky USA]
en: Henderson
ka: ჰენდერსონი

[ctx: City in Nevada USA]
en: Henderson
ka: ჰენდერსონი

[ctx: City in Tennessee USA]
en: Hendersonville
ka: ჰენდერსონვილი

[ctx: City in Virginia USA]
en: Herndon
ka: ჰერნდონი

[ctx: City in Germany]
en: Herne
ka: ჰერნე

[ctx: City in Jylland Denmark]
en: Herning
ka: ჰერნინგი

[ctx: City in United Kingdom]
en: Herstmonceux
ka: ჰერსტმონსო

[ctx: City in Jeonnam South Korea]
en: Heuksando
ka: ჰიკსანდო

[ctx: City in Florida USA]
en: Hialeah
ka: ჰაილია

[ctx: City in North Carolina USA]
en: Hickory
ka: ჰიკორი

[ctx: City in Japan]
en: Hida
ka: ჰიდა

[ctx: City in North Carolina USA]
en: High Point
ka: ჰაი პოინტი

[ctx: City in Alberta Canada]
en: High Prairie
ka: ჰაი პრეირი

[ctx: City in Alberta Canada]
en: High River
ka: ჰაი რივერი

[ctx: City in New Jersey USA]
en: Highland Lakes
ka: ჰაილენდ ლეიქსი

[ctx: City in South Dakota USA]
en: Highmore
ka: ჰაიმორი

[ctx: City in Minnesota USA]
en: Hill City
ka: ჰილ სითი

[ctx: City in Zealand Denmark]
en: Hilleroed
ka: ჰილერედი

[ctx: City in North Dakota USA]
en: Hillsboro
ka: ჰილსბორო

[ctx: City in Oregon USA]
en: Hillsboro
ka: ჰილსბორო

[ctx: City in Hawaii USA]
en: Hilo
ka: ჰილო

[ctx: City in Bavaria Germany]
en: Hilpoltstein
ka: ჰილპოლშტაინი

[ctx: City in Jylland Denmark]
en: Hinnerup
ka: ჰინერუპი

[ctx: City in West Virginia USA]
en: Hinton
ka: ჰინტონი

[ctx: City in Jylland Denmark]
en: Hjoerring
ka: იერინგი

[ctx: City in Tasmania Australia]
en: Hobart
ka: ჰობარტი

[ctx: City in New Mexico USA]
en: Hobbs
ka: ჰობსო

[ctx: City in Jylland Denmark]
en: Hobro
ka: ჰობრო

[ctx: City in Zealand Denmark]
en: Holbaek
ka: ჰოლბეკი

[ctx: City in Arizona USA]
en: Holbrook
ka: ჰოლბრუკი

[ctx: City in New York USA]
en: Hollis Hills
ka: ჰოლის ჰილსი

[ctx: City in Massachusetts USA]
en: Holliston
ka: ჰოლისტონი

[ctx: City in Mississippi USA]
en: Holly Springs
ka: ჰოლი სპრინგსი

[ctx: City in California USA]
en: Hollywood
ka: ჰოლივუდი

[ctx: City in Florida USA]
en: Hollywood
ka: ჰოლივუდი

[ctx: City in Israel]
en: Holon
ka: ჰოლონი

[ctx: City in Jylland Denmark]
en: Holstebro
ka: ჰოლსტებრო

[ctx: City in Massachusetts USA]
en: Holyoke
ka: ჰოლიოკი

[ctx: City in Newfoundland Canada]
en: Holyrood
ka: ჰოლირუდი

[ctx: City in Alaska USA]
en: Homer
ka: ჰომერი

[ctx: City in China]
en: Hong Kong
ka: ჰონგკონგი

[ctx: City in Gangwon South Korea]
en: Hongcheon
ka: ჰონჩხონი

[ctx: City in Guadalcanal Solomon Islands]
en: Honiara
ka: ჰონიარა

[ctx: City in United Kingdom]
en: Honington
ka: ჰონინგტონი

[ctx: City in Hawaii USA]
en: Honolulu
ka: ჰონოლულუ

[ctx: City in Oklahoma USA]
en: Hooker
ka: ჰუკერი

[ctx: City in Alaska USA]
en: Hooper Bay
ka: ჰუპერ ბეი

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Hope
ka: ჰოუფი

[ctx: City in Kentucky USA]
en: Hopkinsville
ka: ჰოპკინსვილი

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Hornepayne
ka: ჰოურნპეინი

[ctx: City in Jylland Denmark]
en: Horsens
ka: ჰორსენსი

[ctx: City in Spain]
en: Hospit. de Llobregat, L'
ka: ოსპიტალეტი

[ctx: City in Arkansas USA]
en: Hot Springs National Park
ka: ჰოტ სპრინგსის ნაციონალური პარკი

[ctx: City in Louisiana USA]
en: Houma
ka: ჰოუმა

[ctx: City in Texas USA]
en: Houston
ka: ჰიუსტონი

[ctx: City in Angola]
en: Huambo
ka: უამბო

[ctx: City in Peru]
en: Huancayo
ka: უანკაიო

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Hudson's Hope
ka: ჰადსონს ჰოუფი

[ctx: City in Spain]
en: Huelva
ka: უელვა

[ctx: City in Spain]
en: Huesca
ka: უესკა

[ctx: City in Belgium]
en: Humain
ka: ჰიუმეინი

[ctx: City in Nebraska USA]
en: Humboldt
ka: ჰუმბოლდტი

[ctx: City in Saskatchewan Canada]
en: Humboldt
ka: ჰუმბოლდტი

[ctx: City in West Virginia USA]
en: Huntington
ka: ჰანტინგტონი

[ctx: City in California USA]
en: Huntington Beach
ka: ჰანტინგტონ ბიჩი

[ctx: City in New York USA]
en: Huntington Station
ka: ჰანტინგტონ სტეიშენი

[ctx: City in Alabama USA]
en: Huntsville
ka: ჰანტსვილი

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Huntsville
ka: ჰანტსვილი

[ctx: City in Wisconsin USA]
en: Hurley
ka: ჰარლი

[ctx: City in South Dakota USA]
en: Huron
ka: ჰიურონი

[ctx: City in Kansas USA]
en: Hutchinson
ka: ჰაჩინსონი

[ctx: City in Minnesota USA]
en: Hutchinson
ka: ჰაჩინსონი

[ctx: City in Croatia]
en: Hvar
ka: ჰვარი

[ctx: City in Andhra Pradesh India]
en: Hyderabad
ka: ჰიდერაბადი

[ctx: City in Sweden]
en: Hyltebruk
ka: ჰილტერბრუკი

[ctx: City in Hamnam North Korea]
en: Hŭngnam
ka: ჰიინამი

[ctx: City in Nigeria]
en: Ibadan
ka: იბადანი

[ctx: City in Gyeonggi South Korea]
en: Icheon
ka: იჩონი

[ctx: City in Idaho USA]
en: Idaho Falls
ka: აიდაჰო ფოლსი

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Ignace
ka: იგნეისი

[ctx: City in Saskatchewan Canada]
en: Ile-a-la-Crosse
ka: საკიტავაკი

[ctx: City in Jeonbuk South Korea]
en: Imsil
ka: იმსილი

[ctx: City in South Korea]
en: Incheon
ka: ინჩხონი

[ctx: City in Turkey]
en: Incirlik
ka: ინჯირლიკი

[ctx: City in Kansas USA]
en: Independence
ka: ინდეპენდენსი

[ctx: City in Missouri USA]
en: Independence
ka: ინდეპენდენსი

[ctx: City in Indiana USA]
en: Indianapolis
ka: ინდიანაპოლისი

[ctx: City in Marshall Islands]
en: Ine
ka: აინ

[ctx: City in California USA]
en: Inglewood
ka: ინგლვუდი

[ctx: City in Nova Scotia Canada]
en: Ingonish
ka: ინგონიში

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Innisfail
ka: ინისფეილი

[ctx: City in Austria]
en: Innsbruck
ka: ინსბრუკი

[ctx: City in Northwest Territories Canada]
en: Inuvik
ka: ინუვიკი

[ctx: City in New Zealand]
en: Invercargill
ka: ინვერკარგილი

[ctx: City in Iowa USA]
en: Iowa City
ka: აიოვა სითი

[ctx: City in Queensland Australia]
en: Ipswich
ka: იფსუიჩი

[ctx: City in Nunavut Canada]
en: Iqaluit
ka: იკალუიტი

[ctx: City in Siberia Russia]
en: Irkutsk
ka: ირკუტსკი

[ctx: City in Michigan USA]
en: Iron River
ka: აირონ რივერი

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Iroquois Falls
ka: იროკეზ ფოლსი

[ctx: City in California USA]
en: Irvine
ka: ირვაინი

[ctx: City in Texas USA]
en: Irving
ka: ირვინგი

[ctx: City in New Jersey USA]
en: Irvington
ka: ირვინგტონი

[ctx: City in Italy]
en: Ischia
ka: ისკია

[ctx: City in Pakistan]
en: Islamabad
ka: ისლამაბადი

[ctx: City in Turkey]
en: Istanbul
ka: ისტანბული

[ctx: City in Italy]
en: Istrana
ka: ისტრანა

[ctx: City in Brazil]
en: Itapetinga
ka: იტაპეტინგა

[ctx: City in Ukraine]
en: Ivano-Frankivs'k
ka: ივან-ფრანკივსკი

[ctx: City in Central Region Russia]
en: Ivanovo
ka: ივანოვო

[ctx: City in Tenerife Spain]
en: Izaña
ka: ტეიდე

[ctx: City in Volga Region Russia]
en: Izhevsk
ka: იჟევსკი

[ctx: City in United Kingdom]
en: J. Horrocks
ka: ჯ. ჰოროკსი

[ctx: City in Michigan USA]
en: Jackson
ka: ჯექსონი

[ctx: City in Mississippi USA]
en: Jackson
ka: ჯექსონი

[ctx: City in Tennessee USA]
en: Jackson
ka: ჯექსონი

[ctx: City in Arkansas USA]
en: Jacksonville
ka: ჯეკსონვილი

[ctx: City in Florida USA]
en: Jacksonville
ka: ჯეკსონვილი

[ctx: City in Indonesia]
en: Jakarta
ka: ჯაკარტა

[ctx: City in Marshall Islands]
en: Jaluit
ka: ჯალუიტი

[ctx: City in North Dakota USA]
en: Jamestown
ka: ჯეიმსტაუნი

[ctx: City in Wisconsin USA]
en: Janesville
ka: ჯეინსვილი

[ctx: City in Jeonnam South Korea]
en: Jangheung
ka: ჩანხინი

[ctx: City in Jeonbuk South Korea]
en: Jangsu
ka: ჩანსუ

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Jasper
ka: ჯასპერი

[ctx: City in Indonesia]
en: Jatiluhur
ka: ჯატილუჰური

[ctx: City in Spain]
en: Jaén
ka: ხაენი

[ctx: City in Chungbuk South Korea]
en: Jecheon
ka: ჩეჩხონი

[ctx: City in Saudi Arabia]
en: Jeddah
ka: ჯიდა

[ctx: City in Missouri USA]
en: Jefferson City
ka: ჯეფერსონ სიტი

[ctx: City in Jeju South Korea]
en: Jeju
ka: ჩეჯუ

[ctx: City in Germany]
en: Jena
ka: იენა

[ctx: City in Florida USA]
en: Jensen Beach
ka: ჯენსენ ბიჩი

[ctx: City in Jeonbuk South Korea]
en: Jeongeup
ka: ჩოპინი

[ctx: City in Jeonbuk South Korea]
en: Jeonju
ka: ჩონჯუ

[ctx: City in Spain]
en: Jerez de la Frontera
ka: ხერეს-დე-ლა-ფრონტერა

[ctx: City in New Jersey USA]
en: Jersey City
ka: ჯერსი სითი

[ctx: City in Israel]
en: Jerusalem
ka: იერუსალიმი

[ctx: City in Uganda]
en: Jinja
ka: ჯინჯა

[ctx: City in Gyeongnam South Korea]
en: Jinju
ka: ჩინჯუ

[ctx: City in United Kingdom]
en: Jodrell Bank
ka: ჯოდრელ ბენკი

[ctx: City in South Africa]
en: Johannesburg
ka: იოჰანესბურგი

[ctx: City in Tennessee USA]
en: Johnson City
ka: ჯონსონ სითი

[ctx: City in US Territory]
en: Johnston Atoll
ka: ჯონსტონ ატოლი

[ctx: City in Pennsylvania USA]
en: Johnstown
ka: ჯონსტაუნი

[ctx: City in Illinois USA]
en: Joliet
ka: ჯოლიეტი

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Joliette
ka: ჯოლიეტი

[ctx: City in Arkansas USA]
en: Jonesboro
ka: ჯოუნსბორო

[ctx: City in Missouri USA]
en: Joplin
ka: ჯოპლინი

[ctx: City in California USA]
en: Julian
ka: ჯულიენი

[ctx: City in Alaska USA]
en: Juneau
ka: ჯუნო

[ctx: City in Estonia]
en: Jõgeva
ka: იიგევამაა

[ctx: City in Estonia]
en: Jõhvi
ka: იიჰვი

[ctx: City in Afghanistan]
en: Kabul
ka: ქაბული

[ctx: City in Zambia]
en: Kabwe
ka: კაბვე

[ctx: City in Nigeria]
en: Kaduna
ka: კადუნა

[ctx: City in Hawaii USA]
en: Kaena Point
ka: კაენა პოინტი

[ctx: City in North Korea]
en: Kaesŏng
ka: კესონი

[ctx: City in Hawaii USA]
en: Kahului
ka: კაჰულუი

[ctx: City in Hawaii USA]
en: Kailua Kona
ka: კაილუა კონა

[ctx: City in Tunisia]
en: Kairouan
ka: კაირუანი

[ctx: City in Germany]
en: Kaiserslautern
ka: კაიზერსლაუტერნი

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Kaladar
ka: კალადარი

[ctx: City in Michigan USA]
en: Kalamazoo
ka: კალამაზუ

[ctx: City in Hawaii USA]
en: Kalapana
ka: კალაპანა

[ctx: City in Hawaii USA]
en: Kalaupapa
ka: კალაუპაპა

[ctx: City in North-West Region Russia]
en: Kaliningrad
ka: კალინინგრადი

[ctx: City in Montana USA]
en: Kalispell
ka: კალისპელი

[ctx: City in Estonia]
en: Kallaste
ka: კალასტე

[ctx: City in Central Region Russia]
en: Kaluga
ka: კალუგა

[ctx: City in Zealand Denmark]
en: Kalundborg
ka: კალუნბორგი

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Kamloops
ka: კამლუპსი

[ctx: City in Uganda]
en: Kampala
ka: კამპალა

[ctx: City in Saskatchewan Canada]
en: Kamsack
ka: კამსეკი

[ctx: City in Hawaii USA]
en: Kamuela
ka: კამუელა

[ctx: City in Utah USA]
en: Kanab
ka: კანაბი

[ctx: City in Hawaii USA]
en: Kaneohe Bay
ka: კანეოჰე ბეი

[ctx: City in Illinois USA]
en: Kankakee
ka: კანკაკი

[ctx: City in Guinea]
en: Kankan
ka: კანკანი

[ctx: City in North Carolina USA]
en: Kannapolis
ka: კანაპოლისი

[ctx: City in Nigeria]
en: Kano
ka: კანო

[ctx: City in Kansas USA]
en: Kansas City
ka: კანზას სითი

[ctx: City in Missouri USA]
en: Kansas City
ka: კანზას სითი

[ctx: City in Austria]
en: Kanzelhoehe
ka: კანცელჰოჰე

[ctx: City in Senegal]
en: Kaolack
ka: კაოლაკი

[ctx: City in Hawaii USA]
en: Kapaa
ka: კაპაა

[ctx: City in Hawaii USA]
en: Kapalua
ka: კაპალუა

[ctx: City in Somogy Hungary]
en: Kaposvár
ka: კაპოშვარი

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Kapuskasing
ka: კაპუსკეისინგი

[ctx: City in Pakistan]
en: Karachi
ka: კარაჩი

[ctx: City in Germany]
en: Karlsruhe
ka: კალსრუე

[ctx: City in Malawi]
en: Karonga
ka: კარონგა

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Kaslo
ka: კასლო

[ctx: City in Germany]
en: Kassel
ka: კასელი

[ctx: City in Nepal]
en: Kathmandu
ka: კატმანდუ

[ctx: City in Namibia]
en: Katima Mulilo
ka: კატიმა მულილო

[ctx: City in Hawaii USA]
en: Kaunakakai
ka: კაუნაკაკაი

[ctx: City in Lithuania]
en: Kaunas
ka: კაუნასი

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Kazabazua
ka: კაზაბაზუა

[ctx: City in Volga Region Russia]
en: Kazan
ka: ყაზანი

[ctx: City in Hawaii USA]
en: Keahole
ka: კეჰოლი

[ctx: City in Nebraska USA]
en: Kearney
ka: კერნი

[ctx: City in Bács-Kiskun Hungary]
en: Kecskemét
ka: კეჩკემეტი

[ctx: City in New Hampshire USA]
en: Keene
ka: კინი

[ctx: City in Iceland]
en: Keflavik
ka: კეფლავიკი

[ctx: City in Estonia]
en: Kehra
ka: კეჰრა

[ctx: City in Estonia]
en: Keila
ka: კეილა

[ctx: City in Hawaii USA]
en: Kekaha
ka: კეკაჰა

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Kelowna
ka: კელოუნა

[ctx: City in Washington USA]
en: Kelso
ka: კელსო

[ctx: City in Siberia Russia]
en: Kemerovo
ka: კამეროვო

[ctx: City in Alaska USA]
en: Kenai
ka: კენაი

[ctx: City in Sierra Leone]
en: Kenema
ka: კენემა

[ctx: City in Munster Ireland]
en: Kenmar
ka: კენმარი

[ctx: City in Maine USA]
en: Kennebunk
ka: კენებანკი

[ctx: City in Louisiana USA]
en: Kenner
ka: კენერი

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Kenora
ka: კენორა

[ctx: City in Wisconsin USA]
en: Kenosha
ka: კენოშა

[ctx: City in Nova Scotia Canada]
en: Kentville
ka: კენტვილი

[ctx: City in Saskatchewan Canada]
en: Kerrobert
ka: კერობერტი

[ctx: City in Alaska USA]
en: Ketchikan
ka: კეჩიკანი

[ctx: City in Ohio USA]
en: Kettering
ka: კეტერინგი

[ctx: City in Far East Russia]
en: Khabarovsk
ka: ხაბაროვსკი

[ctx: City in Greece]
en: Khaniá
ka: ხანია

[ctx: City in Ural Russia]
en: Khanty-Mansiysk
ka: ხანტი-მანსიისკი

[ctx: City in Ukraine]
en: Kharkiv
ka: ხარკოვი

[ctx: City in Sudan]
en: Khartoum
ka: ხართუმი

[ctx: City in Ukraine]
en: Kherson
ka: ხერსონი

[ctx: City in Ukraine]
en: Khmel'nyts'kyi
ka: ხმელნიცკი

[ctx: City in Germany]
en: Kiel
ka: კილი

[ctx: City in Rwanda]
en: Kigali
ka: კიგალი

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Kikino
ka: კიკინო

[ctx: City in Marshall Islands]
en: Kili
ka: კილი

[ctx: City in Estonia]
en: Kilingi-Nõmme
ka: კილინგი-ნომე

[ctx: City in Manitoba Canada]
en: Killarney
ka: კილარნი

[ctx: City in Nebraska USA]
en: Kimball
ka: კიმბოლი

[ctx: City in Hambuk North Korea]
en: Kimchaek
ka: კიმჩხეკი

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Kincardine
ka: კინკარდენი

[ctx: City in Saskatchewan Canada]
en: Kindersley
ka: კინდერსლი

[ctx: City in Virginia USA]
en: King George
ka: კინგ ჯორჯი

[ctx: City in Alaska USA]
en: King Salmon
ka: კინგ-სალმონი

[ctx: City in Arizona USA]
en: Kingman
ka: კინგმენი

[ctx: City in Queensland Australia]
en: Kings Beach
ka: კინგს ბიჩი

[ctx: City in Tennessee USA]
en: Kingsport
ka: კინგსპორტი

[ctx: City in Jamaica]
en: Kingston
ka: კინგსტონი

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Kingston
ka: კინგსტონი

[ctx: City in Congo (Democratic Republic)]
en: Kinshasa
ka: კინშასა

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Kiosk
ka: კიოსკი

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Kirkland Lake
ka: კირკლენდ ლეიქი

[ctx: City in Ukraine]
en: Kirovohrad
ka: კიროვოჰრადი

[ctx: City in Sweden]
en: Kiruna
ka: კირუნა

[ctx: City in Dem rep of Congo]
en: Kisangani
ka: კისანგანი

[ctx: City in Somalia]
en: Kismayu
ka: კისმაიუ

[ctx: City in Japan]
en: Kiso
ka: კისო

[ctx: City in Florida USA]
en: Kissimmee
ka: კისიმი

[ctx: City in Kenya]
en: Kisumu
ka: კისიმუ

[ctx: City in Colorado USA]
en: Kit Carson
ka: კიტ კარსონი

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Kitchener
ka: კიჩენერი

[ctx: City in Arizona USA]
en: Kitt Peak Nat'l. Obs.
ka: კიტ პიკის ნაც. ობს.

[ctx: City in Zambia]
en: Kitwe
ka: კიტვე

[ctx: City in Estonia]
en: Kiviõli
ka: კივიილი

[ctx: City in Lithuania]
en: Klaipėda
ka: კლაიპედა

[ctx: City in Oregon USA]
en: Klamath Falls
ka: კლამათ ფოლსი

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Kleena Kleene
ka: კლინაკლინი

[ctx: City in North Carolina USA]
en: Knightdale
ka: ნაითდეილი

[ctx: City in Tennessee USA]
en: Knoxville
ka: ნოქსვილი

[ctx: City in Germany]
en: Koblenz
ka: კობლენცი

[ctx: City in India]
en: Kodaikanal
ka: კოდაიკანალი

[ctx: City in Alaska USA]
en: Kodiak
ka: კადიაკი

[ctx: City in Zealand Denmark]
en: Koege
ka: კეგე

[ctx: City in Hawaii USA]
en: Kohala
ka: კოჰალა

[ctx: City in Estonia]
en: Kohtla-Järve
ka: კოჰტლა-იარვე

[ctx: City in Hawaii USA]
en: Koko Head
ka: კოკო ჰედი

[ctx: City in Indiana USA]
en: Kokomo
ka: კოკომო

[ctx: City in Jylland Denmark]
en: Kolding
ka: კოლინგი

[ctx: City in India]
en: Kolkata
ka: კოლკატა

[ctx: City in Hawaii USA]
en: Koloa
ka: კოლოა

[ctx: City in Hawaii USA]
en: Kona
ka: კონა

[ctx: City in Thailand]
en: Korat
ka: კორატი

[ctx: City in Zealand Denmark]
en: Korsoer
ka: კორსიორი

[ctx: City in Micronesia]
en: Kosrae
ka: კოსრაე

[ctx: City in Central Region Russia]
en: Kostroma
ka: კოსტრომი

[ctx: City in Malaysia]
en: Kota Kinabalu
ka: კოტა კინაბალუ

[ctx: City in Alaska USA]
en: Kotzebue
ka: კოცებუ

[ctx: City in South Region Russia]
en: Krasnodar
ka: კრასნოდარი

[ctx: City in Siberia Russia]
en: Krasnoyarsk
ka: კრასნოიარსკი

[ctx: City in Germany]
en: Krefeld
ka: კრეფელდი

[ctx: City in Norway]
en: Kristiansand
ka: კრისიანსანდი

[ctx: City in Malaysia]
en: Kuala Lumpur
ka: კუალა ლუმპური

[ctx: City in Malaysia]
en: Kuching
ka: კუჩინგი

[ctx: City in Austria]
en: Kuffner
ka: კუფნერი

[ctx: City in Estonia]
en: Kunda
ka: კუნდა

[ctx: City in Finland]
en: Kuopio
ka: კუოპიო

[ctx: City in Hawaii USA]
en: Kure Island
ka: კურე აილენდი

[ctx: City in Estonia]
en: Kuressaare
ka: კურესაარე

[ctx: City in Ural Russia]
en: Kurgan
ka: კურგანი

[ctx: City in Central Region Russia]
en: Kursk
ka: კურსკი

[ctx: City in Croatia]
en: Kutina
ka: კუტინა

[ctx: City in Kuwait]
en: Kuwait City
ka: ქუვეიტი

[ctx: City in Marshall Islands]
en: Kwajalein Atoll
ka: კვაჯალეინის ატოლი

[ctx: City in Japan]
en: Kwasan
ka: კვასანი

[ctx: City in Ukraine]
en: Kyiv
ka: კიევი

[ctx: City in Saskatchewan Canada]
en: Kyle
ka: კაილი

[ctx: City in Japan]
en: Kyoto
ka: კიოტო

[ctx: City in Siberia Russia]
en: Kyzyl
ka: კიზილი

[ctx: City in Estonia]
en: Kärdla
ka: კიარდლა

[ctx: City in Italy]
en: L'Aquila
ka: ლაკილა

[ctx: City in Quebec Canada]
en: L'Etape
ka: ჰალტი

[ctx: City in Ukraine]
en: L'viv
ka: ლვოვი

[ctx: City in Spain]
en: La Coruña
ka: ლა-კორუნია

[ctx: City in Wisconsin USA]
en: La Crosse
ka: ლა კროსი

[ctx: City in Oregon USA]
en: La Grande
ka: ლა გრანდე

[ctx: City in Georgia USA]
en: La Grange
ka: ლაგრანჟი

[ctx: City in Cuba]
en: La Habana
ka: ლა ჰაბანა

[ctx: City in Saskatchewan Canada]
en: La Loche
ka: ლა როშე

[ctx: City in California USA]
en: La Mesa
ka: ლა მესა

[ctx: City in Canary Islands Spain]
en: La Palma Obs.
ka: ლა პალმას ობს.

[ctx: City in Bolivia]
en: La Paz
ka: ლა პასი

[ctx: City in Quebec Canada]
en: La Pocatiere
ka: ლა პოკატიერი

[ctx: City in Charente-Maritime France]
en: La Rochelle
ka: ლა როშელი

[ctx: City in Quebec Canada]
en: La Sarre
ka: ლა სარი

[ctx: City in Newfoundland Canada]
en: La Scie
ka: ლა სი

[ctx: City in Chile]
en: La Silla Obs.
ka: ლა სილას ობს.

[ctx: City in Italy]
en: La Spezia
ka: ლა სპეცია

[ctx: City in Quebec Canada]
en: La Tuque
ka: ლა ტიუქი

[ctx: City in California USA]
en: La Verne
ka: ლა ვერნი

[ctx: City in Michigan USA]
en: LaPeer
ka: ლაპირი

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Labrieville
ka: ლაბრივილი

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Lac La Biche
ka: ლაკ ლა ბიში

[ctx: City in Manitoba Canada]
en: Lac du Bonnet
ka: ლაკ დუ ბონი

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Lac-Megantic
ka: ლაკ-მეგანტიკი

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Lachute
ka: ლაშუტი

[ctx: City in New Hampshire USA]
en: Laconia
ka: ლაკონია

[ctx: City in Indiana USA]
en: Lafayette
ka: ლაფაიეტი

[ctx: City in Louisiana USA]
en: Lafayette
ka: ლაფაიეტი

[ctx: City in Nigeria]
en: Lagos
ka: ლაგოსი

[ctx: City in Pakistan]
en: Lahore
ka: ლაჰორი

[ctx: City in Germany]
en: Lahr
ka: ლარი

[ctx: City in Finland]
en: Lahti
ka: ლაჰტი

[ctx: City in Azores Portugal]
en: Lajes
ka: ლაჟიში

[ctx: City in Louisiana USA]
en: Lake Charles
ka: ლეიქ ჩარლზი

[ctx: City in Florida USA]
en: Lake City
ka: ლეიკ სითი

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Lake Louise
ka: ლეიკ ლუიზა

[ctx: City in Oregon USA]
en: Lake Oswego
ka: ლეიკ ოსუეგო

[ctx: City in Illinois USA]
en: Lake Villa
ka: ლეიკ ვილა

[ctx: City in Arkansas USA]
en: Lake Village
ka: ლეიკ ვილიჯი

[ctx: City in Florida USA]
en: Lakeland
ka: ლეიკლენდი

[ctx: City in California USA]
en: Lakewood
ka: ლეიკვუდი

[ctx: City in Colorado USA]
en: Lakewood
ka: ლეიკვუდი

[ctx: City in Ohio USA]
en: Lakewood
ka: ლეიკვუდი

[ctx: City in North Dakota USA]
en: Lakota
ka: ლაკოტური

[ctx: City in Colorado USA]
en: Lamar
ka: ლამარი

[ctx: City in Gabon]
en: Lambarene
ka: ლამბარენე

[ctx: City in Italy]
en: Lampedusa
ka: ლამპედუზა

[ctx: City in Hawaii USA]
en: Lanai City
ka: ლანაი სითი

[ctx: City in New Hampshire USA]
en: Lancaster
ka: ლანკასტერი

[ctx: City in Pennsylvania USA]
en: Lancaster
ka: ლანკასტერი

[ctx: City in Wyoming USA]
en: Lander
ka: ლენდერი

[ctx: City in Michigan USA]
en: Lansing
ka: ლანსინგი

[ctx: City in Wyoming USA]
en: Laramie
ka: ლარამი

[ctx: City in Texas USA]
en: Laredo
ka: ლარედო

[ctx: City in Florida USA]
en: Largo
ka: ლარგო

[ctx: City in Chile]
en: Las Campanas Obs.
ka: ლას კამპანას ობს.

[ctx: City in New Mexico USA]
en: Las Cruces
ka: ლას კრუსესი

[ctx: City in Gran Canaria Spain]
en: Las Palmas de Gran Canaria
ka: ლას პალმას დე გრან კანარია

[ctx: City in Nevada USA]
en: Las Vegas
ka: ლას ვეგასი

[ctx: City in ACT Australia]
en: Latham
ka: ლეითემი

[ctx: City in Italy]
en: Latina
ka: ლათინა

[ctx: City in Delaware USA]
en: Laurel
ka: ლორელი

[ctx: City in Maryland USA]
en: Laurel
ka: ლორელი

[ctx: City in Mississippi USA]
en: Laurel
ka: ლორელი

[ctx: City in Switzerland]
en: Lausanne
ka: ლოზანა

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Laval
ka: ლავალი

[ctx: City in Kansas USA]
en: Lawrence
ka: ლოურენსი

[ctx: City in Massachusetts USA]
en: Lawrence
ka: ლოურენსი

[ctx: City in Oklahoma USA]
en: Lawton
ka: ლოუტონი

[ctx: City in Utah USA]
en: Layton
ka: ლეიტონი

[ctx: City in Seine-maritime France]
en: Le Havre
ka: ჰავრი

[ctx: City in Haute-Loire France]
en: Le-Puy-en-Velay
ka: ლე-პიუი-ან-ველე

[ctx: City in Saskatchewan Canada]
en: Leader
ka: ლიდერი

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Leamington
ka: ლერნინგტონი

[ctx: City in Western Australia Australia]
en: Learmonth
ka: ლერნმონთი

[ctx: City in Kansas USA]
en: Leavenworth
ka: ლივენვორსი

[ctx: City in Washington USA]
en: Leavenworth
ka: ლივენვორსი

[ctx: City in Kentucky USA]
en: Lebanon
ka: ლიბანი

[ctx: City in Missouri USA]
en: Lebanon
ka: ლიბანი

[ctx: City in New Hampshire USA]
en: Lebanon
ka: ლიბანი

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Lebel-sur-Quevillon
ka: ლაბელ-სურ-ქვევილონი

[ctx: City in Italy]
en: Lecce
ka: ლეკე

[ctx: City in Lecco Italy]
en: Lecco
ka: ლეკო

[ctx: City in Germany]
en: Leck
ka: ლეკი

[ctx: City in Lebanon]
en: Lee
ka: ლიი

[ctx: City in United Kingdom]
en: Leeds
ka: ლიდსი

[ctx: City in Netherlands]
en: Leeuwarden
ka: ლეუვარდენი

[ctx: City in Spain]
en: Leganés
ka: ლეგანესი

[ctx: City in United Kingdom]
en: Leicester
ka: ლესტერი

[ctx: City in Netherlands]
en: Leiden
ka: ლეიდენი

[ctx: City in South Africa]
en: Leiden Sur
ka: ლეიდენ სური

[ctx: City in Germany]
en: Leipzig
ka: ლაიფციგი

[ctx: City in South Dakota USA]
en: Lemmon
ka: ლემონი

[ctx: City in Jylland Denmark]
en: Lemvig
ka: ლემვიგი

[ctx: City in Austria]
en: Leopold Figl
ka: ლეოპოლდ ფიგლი

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Les Escoumins
ka: ლეს ესკუმინსები

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Lethbridge
ka: ლეთბრიჯი

[ctx: City in Germany]
en: Leverkusen
ka: ლევერკუზენი

[ctx: City in Delaware USA]
en: Lewes
ka: ლუისი

[ctx: City in West Virginia USA]
en: Lewisburg
ka: ლუისბურგი

[ctx: City in Idaho USA]
en: Lewiston
ka: ლუისტონი

[ctx: City in Maine USA]
en: Lewiston
ka: ლუისტონი

[ctx: City in New York USA]
en: Lewiston
ka: ლუისტონი

[ctx: City in Montana USA]
en: Lewistown
ka: ლუისტაუნი

[ctx: City in Kentucky USA]
en: Lexington
ka: ლექსინგტონი

[ctx: City in Spain]
en: León
ka: ლეონი

[ctx: City in Tibet China]
en: Lhasa
ka: ლჰასა

[ctx: City in Gabon]
en: Libreville
ka: ლიბერვილი

[ctx: City in California USA]
en: Lick Obs.
ka: ლიკის ობს.

[ctx: City in Hawaii USA]
en: Lihue
ka: ლიჰუე

[ctx: City in Nord France]
en: Lille
ka: ლილი

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Lillooet
ka: ლილუეტი

[ctx: City in Malawi]
en: Lilongwe
ka: ლილონგვე

[ctx: City in Peru]
en: Lima
ka: ლიმა

[ctx: City in Ohio USA]
en: Lima
ka: ლიმა

[ctx: City in Haute-Vienne France]
en: Limoges
ka: ლიმონჟი

[ctx: City in Kansas USA]
en: Lincoln
ka: ლინკოლნი

[ctx: City in Maine USA]
en: Lincoln
ka: ლინკოლნი

[ctx: City in Nebraska USA]
en: Lincoln
ka: ლინკოლნი

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Lindbergh
ka: ლინდბერგი

[ctx: City in New York USA]
en: Lindenhurst
ka: ლინდერჰერსტი

[ctx: City in Austria]
en: Linz
ka: ლინცი

[ctx: City in Central Region Russia]
en: Lipetsk
ka: ლიპეცკი

[ctx: City in Portugal]
en: Lisbon
ka: ლისაბონი

[ctx: City in North Dakota USA]
en: Lisbon
ka: ლისაბონი

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Listowel
ka: ლისტოუელი

[ctx: City in North Dakota USA]
en: Litchville
ka: ლიჩვილი

[ctx: City in Arkansas USA]
en: Little Rock
ka: ლიტლ-როკი

[ctx: City in New Hampshire USA]
en: Littleton
ka: ლიტლტონი

[ctx: City in United Kingdom]
en: Liverpool
ka: ლივერპული

[ctx: City in Nova Scotia Canada]
en: Liverpool
ka: ლივერპული

[ctx: City in Alabama USA]
en: Livingston
ka: ლივინგსტონი

[ctx: City in Montana USA]
en: Livingston
ka: ლივინგსტონი

[ctx: City in Zambia]
en: Livingstone
ka: ლივინგსტოუნი

[ctx: City in Michigan USA]
en: Livonia
ka: ლივონია

[ctx: City in Italy]
en: Livorno
ka: ლივორნო

[ctx: City in Slovenia]
en: Ljubljana
ka: ლუბლანა

[ctx: City in Venezuela]
en: Llano del Hato
ka: ლიანო დელ ჰატო

[ctx: City in Spain]
en: Lleida
ka: ლერიდა

[ctx: City in Botswana]
en: Lobatsi
ka: ლობაცი

[ctx: City in California USA]
en: Lockwood Valley
ka: ლოკვუდ ველი

[ctx: City in Utah USA]
en: Logan
ka: ლოგანი

[ctx: City in Spain]
en: Logroño
ka: ლოგრონო

[ctx: City in Italy]
en: Loiano
ka: ლოიანო

[ctx: City in Estonia]
en: Loksa
ka: ლოკსა

[ctx: City in Montana USA]
en: Lolo
ka: ლოლო

[ctx: City in Slovakia]
en: Lomnicky stit
ka: ლომნიკი სტიტი

[ctx: City in California USA]
en: Lompoc
ka: ლომპოკი

[ctx: City in Togo]
en: Lomé
ka: ლომე

[ctx: City in United Kingdom]
en: London
ka: ლონდონი

[ctx: City in Ontario Canada]
en: London
ka: ლონდონი

[ctx: City in California USA]
en: Long Beach
ka: ლონგ ბიჩი

[ctx: City in Texas USA]
en: Longview
ka: ლონგვიუ

[ctx: City in Washington USA]
en: Longview
ka: ლონგვიუ

[ctx: City in Ohio USA]
en: Lorain
ka: ლორეინი

[ctx: City in New Mexico USA]
en: Lordsburg
ka: ლორდსბურგი

[ctx: City in New Mexico USA]
en: Los Alamos
ka: ლოს ალამოსი

[ctx: City in California USA]
en: Los Altos Hills
ka: ლოს ალტოს ჰილსი

[ctx: City in California USA]
en: Los Angeles
ka: ლოს ანჯელესი

[ctx: City in Nova Scotia Canada]
en: Louisbourg
ka: ლუისბურგი

[ctx: City in Georgia USA]
en: Louisville
ka: ლუსვილი

[ctx: City in Kentucky USA]
en: Louisville
ka: ლუსვილი

[ctx: City in Egypt]
en: Louxor
ka: ლუქსორი

[ctx: City in Colorado USA]
en: Loveland
ka: ლავლენდი

[ctx: City in Nevada USA]
en: Lovelock
ka: ლავლოქი

[ctx: City in Massachusetts USA]
en: Lowell
ka: ლოუელი

[ctx: City in Arizona USA]
en: Lowell Obs.
ka: ლოუელის ობს.

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Lowther
ka: ლოუთერი

[ctx: City in Angola]
en: Luanda
ka: ლუანდა

[ctx: City in Texas USA]
en: Lubbock
ka: ლაბოკი

[ctx: City in Italy]
en: Lucca
ka: ლუკა

[ctx: City in Germany]
en: Ludwigshafen
ka: ლუდვიგშაფენი

[ctx: City in Angola]
en: Luena
ka: ლუენა

[ctx: City in Ukraine]
en: Lugans'k
ka: ლუჰანსკი

[ctx: City in Spain]
en: Lugo
ka: ლუგო

[ctx: City in Sweden]
en: Luleå
ka: ლულეო

[ctx: City in Sweden]
en: Lund
ka: ლუნდი

[ctx: City in Nova Scotia Canada]
en: Lunenburg
ka: ლუნენბურგი

[ctx: City in Zambia]
en: Lusaka
ka: ლუსაკა

[ctx: City in Ukraine]
en: Luts'k
ka: ლუცკი

[ctx: City in Luxembourg]
en: Luxembourg City
ka: ლუქსემბურგი სითი

[ctx: City in Virginia USA]
en: Lynchburg
ka: ლინჩბურგი

[ctx: City in Washington USA]
en: Lynden
ka: ლინდენი

[ctx: City in Massachusetts USA]
en: Lynn
ka: ლინი

[ctx: City in Florida USA]
en: Lynn Haven
ka: ლინ ჰევენ

[ctx: City in Rhône France]
en: Lyon
ka: ლიონი

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Lytton
ka: ლიტონი

[ctx: City in Germany]
en: Lübeck
ka: ლიუბეკი

[ctx: City in Pyŏngbuk North Korea]
en: Maando
ka: მაან დო

[ctx: City in Estonia]
en: Maardu
ka: მაარდუ

[ctx: City in Netherlands]
en: Maastricht
ka: მაასტრიხტი

[ctx: City in Nova Scotia Canada]
en: Mabou
ka: მაბუ

[ctx: City in China]
en: Macao
ka: მაკაო

[ctx: City in Germany]
en: Machern
ka: მახერნი

[ctx: City in Idaho USA]
en: Mackay
ka: მაკეი

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Mackenzie
ka: მაკკენზი

[ctx: City in Georgia USA]
en: Macon
ka: მეიკონი

[ctx: City in Minnesota USA]
en: Madelia
ka: მადელია

[ctx: City in Alabama USA]
en: Madison
ka: მედისონი

[ctx: City in South Dakota USA]
en: Madison
ka: მედისონი

[ctx: City in Wisconsin USA]
en: Madison
ka: მედისონი

[ctx: City in Spain]
en: Madrid
ka: მადრიდი

[ctx: City in Far East Russia]
en: Magadan
ka: მაგადანი

[ctx: City in New Mexico USA]
en: Magdalena
ka: მაგდალენა

[ctx: City in Germany]
en: Magdeburg
ka: მაგდებურგი

[ctx: City in Arkansas USA]
en: Magnolia
ka: მაგნოლია

[ctx: City in Germany]
en: Mahlow
ka: მალოუ

[ctx: City in Germany]
en: Mainz
ka: მაინცი

[ctx: City in Venezuela]
en: Maiquetia
ka: მაიკეტია

[ctx: City in Madagascar]
en: Majunga
ka: მაჰაძანგა

[ctx: City in Marshall Islands]
en: Majuro
ka: მაჯურო

[ctx: City in South Region Russia]
en: Makhachkala
ka: მაჰაჩყალა

[ctx: City in Ukraine]
en: Makiivka
ka: მაკიივკა

[ctx: City in Gabon]
en: Makokou
ka: მაკოკუ

[ctx: City in Equatorial Guinea]
en: Malabo
ka: მალაბო

[ctx: City in Germany]
en: Malchin
ka: მალხინი

[ctx: City in Germany]
en: Malchow
ka: მალხოვი

[ctx: City in Massachusetts USA]
en: Malden
ka: მოლდენი

[ctx: City in Maldives]
en: Male
ka: მამრობითი

[ctx: City in Sweden]
en: Malmö
ka: მალმე

[ctx: City in Marshall Islands]
en: Maloelap
ka: მალოელაპი

[ctx: City in New York USA]
en: Malone
ka: მალონი

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Mammamattawa
ka: მამამატაუა

[ctx: City in Mayotte France]
en: Mamoudzou
ka: მამუცუ

[ctx: City in Nicaragua]
en: Managua
ka: მანაგუა

[ctx: City in Brazil]
en: Manaus
ka: მანაუსი

[ctx: City in United Kingdom]
en: Manchester
ka: მანჩესტერი

[ctx: City in Connecticut USA]
en: Manchester
ka: მანჩესტერი

[ctx: City in New Hampshire USA]
en: Manchester
ka: მანჩესტერი

[ctx: City in Myanmar]
en: Mandalay
ka: მანდალაი

[ctx: City in North Dakota USA]
en: Mandan
ka: მანდანი

[ctx: City in Germany]
en: Manebach
ka: მანებახი

[ctx: City in Oklahoma USA]
en: Mangum
ka: მანგუმი

[ctx: City in Kansas USA]
en: Manhattan
ka: მანჰეტენი

[ctx: City in California USA]
en: Manhattan Beach
ka: მანჰეტენ ბიჩი

[ctx: City in Manitoba Canada]
en: Manigotagan
ka: მანიგოტაგანი

[ctx: City in Philippines]
en: Manila
ka: მანილა

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Manitouwadge
ka: მანიტუვა

[ctx: City in Wisconsin USA]
en: Manitowoc
ka: მანიტუოუკი

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Maniwaki
ka: მანივაკი

[ctx: City in Germany]
en: Mannheim
ka: მანჰაიმი

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Manning
ka: მენინგი

[ctx: City in Germany]
en: Mansfeld
ka: მანსფელდი

[ctx: City in Ohio USA]
en: Mansfield
ka: მანსფილდი

[ctx: City in California USA]
en: Manton
ka: მანტონი

[ctx: City in Minnesota USA]
en: Mantorville
ka: მანტორვილი

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Manyberries
ka: მენიბერისი

[ctx: City in Swaziland]
en: Manzini
ka: მანზინი

[ctx: City in Saskatchewan Canada]
en: Maple Creek
ka: მეპლ კრიკი

[ctx: City in Mozambique]
en: Maputo
ka: მაპუტუ

[ctx: City in Jeju South Korea]
en: Marado
ka: მარადო

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Marathon
ka: მარათონი

[ctx: City in Germany]
en: Marbach
ka: მარბახი

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Mariana Lake
ka: მარიანა ლეიქი

[ctx: City in Germany]
en: Marienberg
ka: მარიენბერგი

[ctx: City in Georgia USA]
en: Marietta
ka: მარიეტა

[ctx: City in Lithuania]
en: Marijampolė
ka: მარიამპოლე

[ctx: City in Virginia USA]
en: Marion
ka: მარიონი

[ctx: City in Germany]
en: Markersbach
ka: მარკერსბახი

[ctx: City in Germany]
en: Markersdorf
ka: მარკერსდორფი

[ctx: City in Germany]
en: Markkleeberg
ka: მარკლენბერგი

[ctx: City in Germany]
en: Markneukirchen
ka: მარკოიკირხენი

[ctx: City in Germany]
en: Markranstät
ka: მარკრანშტატი

[ctx: City in Germany]
en: Marlow
ka: მარლოვი

[ctx: City in New Jersey USA]
en: Marlton
ka: მარლტონი

[ctx: City in Michigan USA]
en: Marquette
ka: მარკეტა

[ctx: City in Morocco]
en: Marrakech
ka: მარაკეში

[ctx: City in Bouches-du-rhône France]
en: Marseille
ka: მარსელი

[ctx: City in Texas USA]
en: Marshall
ka: მარშალი

[ctx: City in West Virginia USA]
en: Martinsburg
ka: მარტინსბურგი

[ctx: City in Virginia USA]
en: Martinsville
ka: მარტინსვილი

[ctx: City in Newfoundland Canada]
en: Marystown
ka: მერისტაუნი

[ctx: City in Lesotho]
en: Maseru
ka: მასერუ

[ctx: City in Massachusetts USA]
en: Mashpee
ka: მეშპი

[ctx: City in Iowa USA]
en: Mason City
ka: მეისონ სითი

[ctx: City in Italy]
en: Massa
ka: მასა

[ctx: City in Eritrea]
en: Massawa
ka: მასავა

[ctx: City in Germany]
en: Massen
ka: მასენი

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Matachewan
ka: მატაჩევანი

[ctx: City in Dem rep of Congo]
en: Matadi
ka: მატადი

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Matagami
ka: მატაგამი

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Matane
ka: მატანი

[ctx: City in Swaziland]
en: Matsapha
ka: მაცაფა

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Mattawa
ka: მატავა

[ctx: City in South Carolina USA]
en: Mauldin
ka: მოლდინი

[ctx: City in Hawaii USA]
en: Mauna Kea Obs.
ka: მაუნა კეა ობს.

[ctx: City in Puerto Rico USA]
en: Mayaguez
ka: მაიაგუესი

[ctx: City in South Region Russia]
en: Maykop
ka: მაიკოპი

[ctx: City in Kentucky USA]
en: Maysville
ka: მეისვილი

[ctx: City in Swaziland]
en: Mbabane
ka: მბაბანე

[ctx: City in Dem rep of Congo]
en: Mbandaka
ka: მბანდაკა

[ctx: City in Tanzania]
en: Mbeya
ka: მბლეია

[ctx: City in New Brunswick Canada]
en: McAdam
ka: მაკადამი

[ctx: City in Oklahoma USA]
en: McAlester
ka: მაკალესტერი

[ctx: City in Texas USA]
en: McAllen
ka: მაკალენი

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: McBride
ka: მაკბრაიდი

[ctx: City in Nebraska USA]
en: McCook
ka: მაკკუკი

[ctx: City in Virginia USA]
en: McCormick Obs.
ka: მაკკორმიკის ობს.

[ctx: City in Texas USA]
en: McDonald Obs.
ka: მაკდონალდის ობს.

[ctx: City in Nevada USA]
en: McGill
ka: მაკგილი

[ctx: City in Alaska USA]
en: McGrath
ka: მაკგრათი

[ctx: City in Pennsylvania USA]
en: McKeesport
ka: მაკკიპსორტი

[ctx: City in Alberta Canada]
en: McLennan
ka: მაკლინანი

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: McLeod Lake
ka: მაკლეოდ ლეიკი

[ctx: City in Arizona USA]
en: McNary
ka: მანკერი

[ctx: City in Louisiana USA]
en: McNary
ka: მანკერი

[ctx: City in Saskatchewan Canada]
en: Meadow Lake
ka: მედოუ ლეიკი

[ctx: City in Nova Scotia Canada]
en: Meat Cove
ka: მით ქოუვი

[ctx: City in Tunisia]
en: Medenine
ka: მედენინი

[ctx: City in Massachusetts USA]
en: Medford
ka: მედფორდი

[ctx: City in Oregon USA]
en: Medford
ka: მედფორდი

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Medicine Hat
ka: მედისინ ჰეტი

[ctx: City in Germany]
en: Medingen
ka: მედინგენი

[ctx: City in Germany]
en: Meerane
ka: მერანე

[ctx: City in Germany]
en: Meinersdorf
ka: მაინერსდორფი

[ctx: City in Germany]
en: Meiningen
ka: მაინინგენი

[ctx: City in Germany]
en: Meiän
ka: მაიენი

[ctx: City in Morocco]
en: Meknès
ka: მეკნესი

[ctx: City in Florida USA]
en: Melbourne
ka: მელბურნი

[ctx: City in Victoria Australia]
en: Melbourne
ka: მელბურნი

[ctx: City in Saskatchewan Canada]
en: Melfort
ka: მელფორტი

[ctx: City in Spain]
en: Melilla
ka: მელილა

[ctx: City in Manitoba Canada]
en: Melita
ka: მელიტა

[ctx: City in United Kingdom]
en: Melksham
ka: მელკშამი

[ctx: City in Germany]
en: Mellenbach-Glasbach
ka: მელენბახ-გლასბახი

[ctx: City in Germany]
en: Mellensee
ka: მელენსი

[ctx: City in Germany]
en: Mellingen
ka: მელინგენი

[ctx: City in Illinois USA]
en: Melrose Park
ka: მილროუს პარკი

[ctx: City in Tennessee USA]
en: Memphis
ka: მემფისი

[ctx: City in Arkansas USA]
en: Mena
ka: მინა

[ctx: City in Germany]
en: Mengersgereuth-Hämern
ka: მენგერსგერუთ ჰემერნი

[ctx: City in Angola]
en: Menongue
ka: მენონგე

[ctx: City in Germany]
en: Menteroda
ka: მენტეროდა

[ctx: City in New Hampshire USA]
en: Meredith
ka: მერედითი

[ctx: City in Connecticut USA]
en: Meriden
ka: მერიდენი

[ctx: City in Mississippi USA]
en: Meridian
ka: მერიდიანი

[ctx: City in Alabama USA]
en: Meridianville
ka: მერიდიანვილი

[ctx: City in Germany]
en: Merkers
ka: მერკერსი

[ctx: City in New Hampshire USA]
en: Merrimack
ka: მერიმეკი

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Merritt
ka: მერიტი

[ctx: City in Florida USA]
en: Merritt Island
ka: მერიტ აილენდი

[ctx: City in Germany]
en: Merschwitz
ka: მერშვიცი

[ctx: City in Germany]
en: Merseburg
ka: მარსებურგი

[ctx: City in Germany]
en: Merzdorf
ka: მერცდორფი

[ctx: City in Arizona USA]
en: Mesa
ka: მესა

[ctx: City in Texas USA]
en: Mesquite
ka: მესკიტი

[ctx: City in Italy]
en: Messina
ka: მესინა

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Metagama
ka: მეტაგამა

[ctx: City in Louisiana USA]
en: Metairie
ka: მეტერი

[ctx: City in Finland]
en: Metsähovi
ka: მეცაჰოვი

[ctx: City in Moselle France]
en: Metz
ka: მეცი

[ctx: City in Hauts-de-Seine France]
en: Meudon (observatory)
ka: მიოდონი (ობსერვატორია)

[ctx: City in Germany]
en: Meuselbach-Schwarzmühle
ka: მოისელბახ-შვარცმიულე

[ctx: City in Germany]
en: Meuselwitz
ka: მოიზელვიცი

[ctx: City in Missouri USA]
en: Mexico
ka: მექსიკა

[ctx: City in Mexico]
en: Mexico City
ka: მეხიკო სითი

[ctx: City in Germany]
en: Meyenburg
ka: მეიერბურგი

[ctx: City in Swaziland]
en: Mhlume
ka: მჰუმლე

[ctx: City in Florida USA]
en: Miami
ka: მაიამი

[ctx: City in Florida USA]
en: Miami Beach
ka: მაიამი ბიჩი

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Mica Creek
ka: მიკა კრიკი

[ctx: City in Germany]
en: Michendorf
ka: მიხენდორფი

[ctx: City in Nevada USA]
en: Midas
ka: მიდასი

[ctx: City in Netherlands]
en: Middelburg
ka: მიდელბურგი

[ctx: City in Fyn Denmark]
en: Middelfart
ka: მიდლფართი

[ctx: City in Vermont USA]
en: Middlebury
ka: მიდლბერი

[ctx: City in Nova Scotia Canada]
en: Middleton
ka: მიდლტონი

[ctx: City in Delaware USA]
en: Middletown
ka: მიდლტაუნი

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Midland
ka: მიდლენდი

[ctx: City in Texas USA]
en: Midland
ka: მიდლენდი

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Midnapore
ka: მიდინიპური

[ctx: City in US Territory]
en: Midway Island
ka: მიდუეი აილენდი

[ctx: City in Oklahoma USA]
en: Midwest City
ka: მიდუესტ სითი

[ctx: City in Germany]
en: Mieäste
ka: მიესტე

[ctx: City in Italy]
en: Milan
ka: მილანი

[ctx: City in South Dakota USA]
en: Milbank
ka: მილბენკი

[ctx: City in Germany]
en: Mildenau
ka: მილდენაუ

[ctx: City in Connecticut USA]
en: Milford
ka: მილფორდი

[ctx: City in Delaware USA]
en: Milford
ka: მილფორდი

[ctx: City in New Hampshire USA]
en: Milford
ka: მილფორდი

[ctx: City in Utah USA]
en: Milford
ka: მილფორდი

[ctx: City in Marshall Islands]
en: Mili
ka: მილი

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Milk River
ka: მილი რივერი

[ctx: City in Germany]
en: Milkau
ka: მილკაუ

[ctx: City in Georgia USA]
en: Milledgeville
ka: მილლეჯვილი

[ctx: City in South Dakota USA]
en: Miller
ka: მილერი

[ctx: City in Maine USA]
en: Millinocket
ka: მილინომეტი

[ctx: City in New Jersey USA]
en: Millville
ka: მილვილი

[ctx: City in California USA]
en: Milpitas
ka: მილპიტასი

[ctx: City in Wisconsin USA]
en: Milwaukee
ka: მილვაუკი

[ctx: City in New Jersey USA]
en: Mine Hill
ka: მაინ ჰილი

[ctx: City in Minnesota USA]
en: Minneapolis
ka: მინეაპოლისი

[ctx: City in Manitoba Canada]
en: Minnedosa
ka: მინედოსა

[ctx: City in Minnesota USA]
en: Minnetonka
ka: მინეტონკა

[ctx: City in North Dakota USA]
en: Minot
ka: მაინოტი

[ctx: City in New Brunswick Canada]
en: Minto
ka: მინტო

[ctx: City in St-Pierre and Miquelon France]
en: Miquelon Island
ka: მიქველონ აილენდი

[ctx: City in Florida USA]
en: Miramar
ka: მირამარი

[ctx: City in New Brunswick Canada]
en: Miramichi
ka: მირამიში

[ctx: City in Far East Russia]
en: Mirnyi
ka: მირნი

[ctx: City in Gyeongnam South Korea]
en: Miryang
ka: მირიანი

[ctx: City in Indiana USA]
en: Mishawaka
ka: მიშავაკა

[ctx: City in Borsod-Abaúj-Zemplén Hungary]
en: Miskolc
ka: მიშკოლცი

[ctx: City in Libya]
en: Misratah
ka: მისრათა

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Mississauga
ka: მისისოგა

[ctx: City in Montana USA]
en: Missoula
ka: მისულა

[ctx: City in South Dakota USA]
en: Mitchell
ka: მიტჩელი

[ctx: City in Israel]
en: Mitzpe Ramon
ka: მიცპე-რამონი

[ctx: City in Japan]
en: Mizusawa
ka: მისუზავა

[ctx: City in Alabama USA]
en: Mobile
ka: მობაილი

[ctx: City in South Dakota USA]
en: Mobridge
ka: მობრიჯი

[ctx: City in Italy]
en: Modena
ka: მოდენა

[ctx: City in California USA]
en: Modesto
ka: მოდესტო

[ctx: City in Arizona USA]
en: Moenkopi
ka: მოენკოპი

[ctx: City in Germany]
en: Moers
ka: მიორსი

[ctx: City in Somalia]
en: Mogadishu
ka: მოგადიშუ

[ctx: City in Jeonnam South Korea]
en: Mokpo
ka: მოკპო

[ctx: City in Illinois USA]
en: Moline
ka: მოლინი

[ctx: City in Hawaii USA]
en: Molokai
ka: მოლოკაი

[ctx: City in Australia]
en: Molonglo
ka: მოლოგლო

[ctx: City in Kenya]
en: Mombasa
ka: მომბასა

[ctx: City in New Brunswick Canada]
en: Moncton
ka: მონკტონი

[ctx: City in Louisiana USA]
en: Monroe
ka: მონრო

[ctx: City in Liberia]
en: Monrovia
ka: მონროვია

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Mont-Joli
ka: მონ-ჟოლი

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Mont-Laurier
ka: მონ-ლორიე

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Mont-Tremblant
ka: მონ-ტრემბლანი

[ctx: City in Prince Edward Island Canada]
en: Montague
ka: მონტაგიუ

[ctx: City in Monaco]
en: Monte Carlo
ka: მონტე კარლო

[ctx: City in California USA]
en: Montebello
ka: მონტებელო

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Montebello
ka: მონტებელო

[ctx: City in Jamaica]
en: Montego Bay
ka: მონტეგო-ბეი

[ctx: City in California USA]
en: Monterey
ka: მონტერეი

[ctx: City in California USA]
en: Monterey Park
ka: მონტერეი პარკი

[ctx: City in Uruguay]
en: Montevideo
ka: მონტევიდეო

[ctx: City in Alabama USA]
en: Montgomery
ka: მონტგომერი

[ctx: City in Indiana USA]
en: Monticello
ka: მონტიჩელო

[ctx: City in Maine USA]
en: Monticello
ka: მონტიჩელო

[ctx: City in Utah USA]
en: Monticello
ka: მონტიჩელო

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Montmagny
ka: მონმანი

[ctx: City in New York USA]
en: Montour Falls
ka: მონმანი ფოლსი

[ctx: City in Indiana USA]
en: Montpelier
ka: მონპილიე

[ctx: City in Vermont USA]
en: Montpelier
ka: მონპილიე

[ctx: City in Herault France]
en: Montpellier
ka: მონპელიე

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Montreal
ka: მონტრეალი

[ctx: City in Saskatchewan Canada]
en: Montreal Lake
ka: მონტრეალ ლეიკი

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Montreal River
ka: მონტრეალ რივერი

[ctx: City in Oklahoma USA]
en: Moore
ka: მური

[ctx: City in Saskatchewan Canada]
en: Moose Jaw
ka: მუს-ჯო

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Moose River
ka: მუს რივერი

[ctx: City in Saskatchewan Canada]
en: Moosomin
ka: მუსომინი

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Moosonee
ka: მუსონი

[ctx: City in Manitoba Canada]
en: Morden
ka: მორდენი

[ctx: City in Kentucky USA]
en: Morehead
ka: მორჰედი

[ctx: City in Louisiana USA]
en: Morgan City
ka: მორგან სითი

[ctx: City in West Virginia USA]
en: Morgantown
ka: მორგანთაუნი

[ctx: City in Tanzania]
en: Morogoro
ka: მოროგორო

[ctx: City in Uganda]
en: Moroto
ka: მოროტო

[ctx: City in New Jersey USA]
en: Morristown
ka: მორისტაუნი

[ctx: City in Tennessee USA]
en: Morristown
ka: მორისტაუნი

[ctx: City in Georgia USA]
en: Morrow
ka: მოროუ

[ctx: City in Spain]
en: Morón
ka: მორონი

[ctx: City in Central Region Russia]
en: Moscow
ka: მოსკოვი

[ctx: City in Idaho USA]
en: Moscow
ka: მოსკოვი

[ctx: City in Washington USA]
en: Moses Lake
ka: მოუზეს ლეიქი

[ctx: City in South Africa]
en: Mosselbaai
ka: მოსელბააი

[ctx: City in Italy]
en: Mount Ekar
ka: მაუნთ ეკარი

[ctx: City in Antarctica]
en: Mount Erebus
ka: მაუნთ ერებუსი

[ctx: City in Colorado USA]
en: Mount Evans Obs.
ka: მაუნთ ევანსის ობს.

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Mount Forest
ka: მაუნთ ფორესტი

[ctx: City in Arizona USA]
en: Mount Graham Obs.
ka: მაუნთ გრეჰამის ობს.

[ctx: City in New Zealand]
en: Mount John
ka: მაუნთ ჯონი

[ctx: City in Arizona USA]
en: Mount Lemmon Obs.
ka: მაუნთ ლემონის ობს.

[ctx: City in Italy]
en: Mount Mario
ka: მაუნთ მარიო

[ctx: City in California USA]
en: Mount Palomar Obs.
ka: მაუნთ პალომარის ობს.

[ctx: City in Australia]
en: Mount Pleasant
ka: მაუნთ ფლეზანთი

[ctx: City in Australia]
en: Mount Stromlo
ka: მაუნთ სტრომლო

[ctx: City in New York USA]
en: Mount Vernon
ka: მაუნთ ვერნონი

[ctx: City in California USA]
en: Mount Wilson Obs.
ka: მაუნთ უილსონის ობს.

[ctx: City in Alabama USA]
en: Mountain Brook
ka: მაუნთეინ ბრუქი

[ctx: City in California USA]
en: Mountain View
ka: მაუნთეინ ვიუ

[ctx: City in Missouri USA]
en: Mountain View
ka: მაუნთეინ ვიუ

[ctx: City in Ulster Ireland]
en: Moville
ka: მოვილი

[ctx: City in Jeonnam South Korea]
en: Muan
ka: მუან

[ctx: City in United Kingdom]
en: Mullard
ka: მულარდი

[ctx: City in India]
en: Mumbai
ka: მუმბაი

[ctx: City in Indiana USA]
en: Muncie
ka: მანსი

[ctx: City in Pennsylvania USA]
en: Muncy
ka: მანსი

[ctx: City in Gyeongbuk South Korea]
en: Mungyeong
ka: მუნგიონი

[ctx: City in Germany]
en: Munich
ka: მიუნხენი

[ctx: City in Spain]
en: Murcia
ka: მურსია

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Murdochville
ka: მურდოჩვილი

[ctx: City in Tennessee USA]
en: Murfreesboro
ka: მერფისბორო

[ctx: City in North-West Region Russia]
en: Murmansk
ka: მურმანსკი

[ctx: City in Utah USA]
en: Murray
ka: მურეი

[ctx: City in Michigan USA]
en: Muskegon
ka: მასკიგონი

[ctx: City in Oklahoma USA]
en: Muskogee
ka: მასკოგი

[ctx: City in Estonia]
en: Mustvee
ka: მუსტვეე

[ctx: City in Zimbabwe]
en: Mutare
ka: მუთარე

[ctx: City in Burundi]
en: Muyinga
ka: მუიინგა

[ctx: City in Tanzania]
en: Mwanza
ka: მვანზა

[ctx: City in Ukraine]
en: Mykolaiv
ka: მიკოლაივი

[ctx: City in South Carolina USA]
en: Myrtle Beach
ka: მერტლ-ბიჩი

[ctx: City in Malawi]
en: Mzuzu
ka: მზუზუ

[ctx: City in Spain]
en: Málaga
ka: მანაგა

[ctx: City in Spain]
en: Móstoles
ka: მოსტოლესი

[ctx: City in Estonia]
en: Mõisaküla
ka: მიიზაკიულა

[ctx: City in Germany]
en: Mönchengladbach
ka: მიონხენგლადბახი

[ctx: City in Germany]
en: Mülheim
ka: მიულჰაიმი

[ctx: City in Germany]
en: Münster
ka: მიუნსტერი

[ctx: City in Chad]
en: N'djamina
ka: ნჯამენა

[ctx: City in Hawaii USA]
en: Naalehu
ka: ნაალეჰუ

[ctx: City in Zealand Denmark]
en: Naestved
ka: ნესტვედი

[ctx: City in Japan]
en: Nagasaki
ka: ნაგასაკი

[ctx: City in Japan]
en: Nagoya
ka: ნაგოია

[ctx: City in India]
en: Nagpur
ka: ნაგპური

[ctx: City in India]
en: Naini Tal
ka: ნაინიტალი

[ctx: City in Kenya]
en: Nairobi
ka: ნაირობი

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Nakina
ka: ნაკინა

[ctx: City in Lolland Denmark]
en: Nakskov
ka: ნაკსკოვი

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Nakusp
ka: ნეკასპი

[ctx: City in South Region Russia]
en: Nal'chik
ka: ნალჩიკი

[ctx: City in Gyeongnam South Korea]
en: Namhae
ka: ნამჰე

[ctx: City in Angola]
en: Namibe
ka: ნამიბე

[ctx: City in Marshall Islands]
en: Namorik
ka: ნამორიკი

[ctx: City in Idaho USA]
en: Nampa
ka: ნამპა

[ctx: City in Mozambique]
en: Nampula
ka: ნამპულა

[ctx: City in Jeonbuk South Korea]
en: Namwon
ka: ნამვონი

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Nanaimo
ka: ნანაიმო

[ctx: City in Cher France]
en: Nancay (observatory)
ka: ნანსე (ობსერვატორია)

[ctx: City in Fiji]
en: Nandi
ka: ნანდი

[ctx: City in Loire-atlantique France]
en: Nantes
ka: ნანტი

[ctx: City in California USA]
en: Napa
ka: ნაპა

[ctx: City in Illinois USA]
en: Naperville
ka: ნეიპერვილი

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Napierville
ka: ნაპირვილი

[ctx: City in Italy]
en: Naples
ka: ნეაპოლი

[ctx: City in Florida USA]
en: Naples
ka: ნეაპოლი

[ctx: City in Estonia]
en: Narva
ka: ნარვა

[ctx: City in Estonia]
en: Narva-Jõesuu
ka: ნარვა-იიესუუ

[ctx: City in New Hampshire USA]
en: Nashua
ka: ნაშუა

[ctx: City in Tennessee USA]
en: Nashville
ka: ნეშვილი

[ctx: City in Bahamas]
en: Nassau
ka: ნასაუ

[ctx: City in Ohio USA]
en: Nassau Obs.
ka: ნასაუს ობს.

[ctx: City in Brazil]
en: Natal
ka: ნატალი

[ctx: City in Mississippi USA]
en: Natchez
ka: ნატჩეზი

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Nazko
ka: ნაზკო

[ctx: City in Croatia]
en: Našice
ka: ნაშიცე

[ctx: City in Zambia]
en: Ndola
ka: ნდოლა

[ctx: City in Texas USA]
en: Neches
ka: ნექსი

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Needles
ka: ნიდლსი

[ctx: City in California USA]
en: Needles
ka: ნიდლსი

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Nelson
ka: ნელსონი

[ctx: City in Alaska USA]
en: Nenana
ka: ნენანა

[ctx: City in New York USA]
en: Neponsit
ka: ნეპონსიტი

[ctx: City in Germany]
en: Neuss
ka: ნოისი

[ctx: City in Missouri USA]
en: Nevada
ka: ნევადა

[ctx: City in Indiana USA]
en: New Albany
ka: ნიუ ალბანი

[ctx: City in Massachusetts USA]
en: New Bedford
ka: ნიუ ბედფორდი

[ctx: City in Connecticut USA]
en: New Britian
ka: ნიუ ბრიტენი

[ctx: City in New Jersey USA]
en: New Brunswick
ka: ახალი ბრუნსვიკი

[ctx: City in Quebec Canada]
en: New Carlisle
ka: ნიუ კარლაილი

[ctx: City in Maryland USA]
en: New Carrollton
ka: ნიუ კაროლტონი

[ctx: City in Delaware USA]
en: New Castle
ka: ნიუ ქესლი

[ctx: City in Indiana USA]
en: New Castle
ka: ნიუ ქესლი

[ctx: City in New South Wales Australia]
en: New Castle
ka: ნიუ ქესლი

[ctx: City in Pennsylvania USA]
en: New Castle
ka: ნიუ ქესლი

[ctx: City in India]
en: New Delhi
ka: ახალი დელი

[ctx: City in Nova Scotia Canada]
en: New Glasgow
ka: ნიუ გლაზგო

[ctx: City in Iowa USA]
en: New Hampton
ka: ნიუ ჰამპტონი

[ctx: City in Connecticut USA]
en: New Hartford
ka: ნიუ ჰართფორდი

[ctx: City in Connecticut USA]
en: New Haven
ka: ნიუ ჰევენ

[ctx: City in Louisiana USA]
en: New Iberia
ka: ნიუ იბერია

[ctx: City in Connecticut USA]
en: New London
ka: ნიუ ლონდონი

[ctx: City in Idaho USA]
en: New Meadows
ka: ნიუ მედოუსი

[ctx: City in Louisiana USA]
en: New Orleans
ka: ნიუ ორლეანსი

[ctx: City in New York USA]
en: New Rochelle
ka: ნიუ როშელი

[ctx: City in North Dakota USA]
en: New Rockford
ka: ნიუ როკფორდი

[ctx: City in California USA]
en: New Washoe City
ka: ნიუ უოშო სითი

[ctx: City in New York USA]
en: New York
ka: ნიუ იორკი

[ctx: City in Delaware USA]
en: Newark
ka: ნიუარკი

[ctx: City in New Jersey USA]
en: Newark
ka: ნიუარკი

[ctx: City in United Kingdom]
en: Newcastle
ka: ნიუქესლი

[ctx: City in South Dakota USA]
en: Newell
ka: ნიუელი

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Newmarket
ka: ნიუმარკეტი

[ctx: City in Kentucky USA]
en: Newport
ka: ნიუპორტი

[ctx: City in New Hampshire USA]
en: Newport
ka: ნიუპორტი

[ctx: City in Oregon USA]
en: Newport
ka: ნიუპორტი

[ctx: City in Rhode Island USA]
en: Newport
ka: ნიუპორტი

[ctx: City in Vermont USA]
en: Newport
ka: ნიუპორტი

[ctx: City in California USA]
en: Newport Beach
ka: ნიუპორტ ბიჩი

[ctx: City in Virginia USA]
en: Newport News
ka: ნიუპორტ ნიუსი

[ctx: City in Massachusetts USA]
en: Newton
ka: ნიუტონი

[ctx: City in New Jersey USA]
en: Newton
ka: ნიუტონი

[ctx: City in Burundi]
en: Ngozi
ka: ნგოზი

[ctx: City in New York USA]
en: Niagara Falls
ka: ნიაგარა ფოლსი

[ctx: City in Niger]
en: Niamey
ka: ნიამეი

[ctx: City in Alpes Maritimes France]
en: Nice
ka: ნისი

[ctx: City in Cyprus]
en: Nicosia
ka: ნიკოსია

[ctx: City in Netherlands]
en: Nijmegen
ka: ნეიმეგენი

[ctx: City in Saskatchewan Canada]
en: Nipawin
ka: ნიპაუინი

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Nipigon
ka: ნიპიგონი

[ctx: City in West Virginia USA]
en: Nitro
ka: ნიტრო

[ctx: City in Volga Region Russia]
en: Nizhnii Novgorod
ka: ნიჟნი ნოვგოროდი

[ctx: City in Japan]
en: Nobeyama
ka: ნობეიამა

[ctx: City in Arizona USA]
en: Nogales
ka: ნოგეილსი

[ctx: City in Alaska USA]
en: Nome
ka: ნომე

[ctx: City in California USA]
en: Norco
ka: ნორკო

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Nordegg
ka: ნორდეგი

[ctx: City in Nebraska USA]
en: Norfolk
ka: ნორფოლკი

[ctx: City in Virginia USA]
en: Norfolk
ka: ნორფოლკი

[ctx: City in Oklahoma USA]
en: Norman
ka: ნორმენი

[ctx: City in Saskatchewan Canada]
en: North Battleford
ka: ნორტ ბეტლფორდი

[ctx: City in Ontario Canada]
en: North Bay
ka: ნორტ ბეი

[ctx: City in New York USA]
en: North Bellmore
ka: ნორტ ბელმორი

[ctx: City in New Jersey USA]
en: North Cape May
ka: ნორტ კეიპ მეი

[ctx: City in South Carolina USA]
en: North Charleston
ka: ნორტ ჩარლსტონი

[ctx: City in California USA]
en: North Hollywood
ka: ნორტ ჰოლივუდი

[ctx: City in Nevada USA]
en: North Las Vegas
ka: ნორტ ლას ვეგასი

[ctx: City in Iowa USA]
en: North Liberty Obs.
ka: ნორტ ლიბერთის ობს.

[ctx: City in Arkansas USA]
en: North Little Rock
ka: ნორტ ლიტლ როკი

[ctx: City in Ohio USA]
en: North Olmstead
ka: ნორტ ოლმსტედი

[ctx: City in Nebraska USA]
en: North Platte
ka: ნორტ პლატი

[ctx: City in Minnesota USA]
en: Northfield
ka: ნორტფილდი

[ctx: City in Washington USA]
en: Northport
ka: ნორტპორტი

[ctx: City in New Mexico USA]
en: Northrop Strip
ka: ნორტროპ სტრიპი

[ctx: City in Alaska USA]
en: Northway
ka: ნორტუეი

[ctx: City in Kansas USA]
en: Norton
ka: ნორტონი

[ctx: City in Virginia USA]
en: Norton
ka: ნორტონი

[ctx: City in California USA]
en: Norwalk
ka: ნორუოქი

[ctx: City in Connecticut USA]
en: Norwalk
ka: ნორუოქი

[ctx: City in Maine USA]
en: Norway
ka: ნორვეგია

[ctx: City in United Kingdom]
en: Nottingham
ka: ნოტინგჰემი

[ctx: City in Mauritania]
en: Nouakchott
ka: ნოიაკჩოტი

[ctx: City in New Caledonia France]
en: Noumea
ka: ნუმეა

[ctx: City in Italy]
en: Novara
ka: ნოვარა

[ctx: City in North-West Region Russia]
en: Novgorod
ka: ნოვგოროდი

[ctx: City in Michigan USA]
en: Novi
ka: ნოვი

[ctx: City in Siberia Russia]
en: Novosibirsk
ka: ნოვოსიბირსკი

[ctx: City in Germany]
en: Nuremberg
ka: ნურემბერგი

[ctx: City in Fyn Denmark]
en: Nyborg
ka: ნიუბორგი

[ctx: City in Falster Denmark]
en: Nykoebing Falster
ka: ნიუკიობინგი

[ctx: City in Szabolcs-Szatmár-Bereg Hungary]
en: Nyíregyháza
ka: ნირედჰაზა

[ctx: City in Illinois USA]
en: Oak Park
ka: ოუკ პარკი

[ctx: City in Manitoba Canada]
en: Oak Point
ka: ოუკ პოინტი

[ctx: City in Tennessee USA]
en: Oak Ridge
ka: ოუკ რიჯი

[ctx: City in Massachusetts USA]
en: Oak Ridge Obs.
ka: ოუკ რიჯის ობს.

[ctx: City in Maine USA]
en: Oakfield
ka: ოუკფილდი

[ctx: City in California USA]
en: Oakland
ka: ოუკლენდი

[ctx: City in Kansas USA]
en: Oakley
ka: ოუკლი

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Oakville
ka: ოუკვილი

[ctx: City in Germany]
en: Oberhausen
ka: ობერჰაუზენი

[ctx: City in Ohio USA]
en: Oberlin
ka: ობერლინი

[ctx: City in Germany]
en: Oberpfaffenhofen
ka: ობერპფაფენჰოფენი

[ctx: City in Spain]
en: Obs. Astronomico de Madrid
ka: ასტრონომიკო დე მადრიდის ობს

[ctx: City in Italy]
en: Obs. Milan
ka: მილანის ობს

[ctx: City in Alpes de Haute Provence France]
en: Observatoire de Haute Provence
ka: ზემო პროვანსის ობს

[ctx: City in Florida USA]
en: Ocala
ka: ოკალა

[ctx: City in Maryland USA]
en: Ocean City
ka: ოუშენ სითი

[ctx: City in New Jersey USA]
en: Ocean Grove
ka: ოუშენ გროუვი

[ctx: City in California USA]
en: Oceanside
ka: ოუშენსაიდი

[ctx: City in Fyn Denmark]
en: Odense
ka: ოდენსე

[ctx: City in Ukraine]
en: Odessa
ka: ოდესა

[ctx: City in Texas USA]
en: Odessa
ka: ოდესა

[ctx: City in Germany]
en: Offenbach
ka: ოფენბახჩი

[ctx: City in Nebraska USA]
en: Ogallala
ka: ოგალალა

[ctx: City in Utah USA]
en: Ogden
ka: ოგდენი

[ctx: City in Lecco Italy]
en: Oggiono
ka: ოჯონო

[ctx: City in New Zealand]
en: Ohakea
ka: ოჰაკეა

[ctx: City in Japan]
en: Okayama
ka: ოკაიამა

[ctx: City in Japan]
en: Okinawa
ka: ოკინავა

[ctx: City in Oklahoma USA]
en: Oklahoma City
ka: ოკლაჰომა სიტი

[ctx: City in Kansas USA]
en: Olathe
ka: ოლეითე

[ctx: City in Italy]
en: Olbia
ka: ოლბია

[ctx: City in Germany]
en: Oldenburg
ka: ოლდენბურგი

[ctx: City in Germany]
en: Oldendorf
ka: ოლდენდორფი

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Olds
ka: ოლდსი

[ctx: City in New York USA]
en: Olean
ka: ოლიანი

[ctx: City in Washington USA]
en: Olympia
ka: ოლიმპია

[ctx: City in Nebraska USA]
en: Omaha
ka: ომაჰა

[ctx: City in Siberia Russia]
en: Omsk
ka: ომსკი

[ctx: City in Namibia]
en: Ondangwa
ka: ონდანგუა

[ctx: City in Sweden]
en: Onsala
ka: ონსალა

[ctx: City in California USA]
en: Ontario
ka: ონტარიო

[ctx: City in Flandre occidentale Belgium]
en: Oostende
ka: ოსტენდე

[ctx: City in India]
en: Ooty
ka: უტი

[ctx: City in Alabama USA]
en: Opelika
ka: ოპელიკა

[ctx: City in Montana USA]
en: Opheim
ka: ოპჰაიმი

[ctx: City in Portugal]
en: Oporto
ka: ოპორტო

[ctx: City in Algeria]
en: Oran
ka: ორანი

[ctx: City in California USA]
en: Orange
ka: ნარინჯისფერი

[ctx: City in Connecticut USA]
en: Orange
ka: ნარინჯისფერი

[ctx: City in Vaucluse France]
en: Orange
ka: ნარინჯისფერი

[ctx: City in Florida USA]
en: Orange Park
ka: ორინჯ პარკი

[ctx: City in South Carolina USA]
en: Orangeburg
ka: ორინჯბურგი

[ctx: City in Central Region Russia]
en: Orel
ka: ორელი

[ctx: City in Utah USA]
en: Orem
ka: ორემი

[ctx: City in Volga Region Russia]
en: Orenburg
ka: ორენბურგი

[ctx: City in Spain]
en: Orense
ka: ორენსე

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Orillia
ka: ორილია

[ctx: City in Florida USA]
en: Orlando
ka: ორლანდო

[ctx: City in Loiret France]
en: Orleans
ka: ორლეანსი

[ctx: City in Japan]
en: Osaka
ka: ოსაკა

[ctx: City in Kansas USA]
en: Osborne
ka: ოზბორნი

[ctx: City in Wisconsin USA]
en: Oshkosh
ka: ოშკოში

[ctx: City in Croatia]
en: Osijek
ka: ოსიეკი

[ctx: City in Norway]
en: Oslo
ka: ოსლო

[ctx: City in Germany]
en: Osnabrück
ka: ოსნაბრიუკი

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Osoyoos
ka: ოსუიუსი

[ctx: City in Italy]
en: Otranto
ka: ოტრანტო

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Ottawa
ka: ოტავა

[ctx: City in Iowa USA]
en: Ottumwa
ka: ოტამვა

[ctx: City in Burkina Faso]
en: Ouagadougou
ka: უაგადუგუ

[ctx: City in Morocco]
en: Ouarzazate
ka: ვარზაზატი

[ctx: City in Finland]
en: Oulu
ka: ოულუ

[ctx: City in Saskatchewan Canada]
en: Outlook
ka: აუთლუქი

[ctx: City in Kansas USA]
en: Overland Park
ka: ოუვერლენდ პარკი

[ctx: City in Spain]
en: Oviedo
ka: ოვიედო

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Owen Sound
ka: ოუვენ საუნდი

[ctx: City in California USA]
en: Owens Valley Radio Obs.
ka: ოუვენს ველი რადიო ობს.

[ctx: City in Kentucky USA]
en: Owensboro
ka: ოუვენბორო

[ctx: City in United Kingdom]
en: Oxford
ka: ოქსფორდი

[ctx: City in Mississippi USA]
en: Oxford
ka: ოქსფორდი

[ctx: City in North Carolina USA]
en: Oxford
ka: ოქსფორდი

[ctx: City in California USA]
en: Oxnard
ka: ოქსნარდი

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Oyen
ka: ოიენი

[ctx: City in Far East Russia]
en: Oymiakon
ka: ოიმიაკონი

[ctx: City in Arkansas USA]
en: Ozark
ka: ოზარკი

[ctx: City in Hawaii USA]
en: Paauilo
ka: პააულიო

[ctx: City in Missouri USA]
en: Pacific
ka: წყნარი ოკეანე

[ctx: City in California USA]
en: Pacific Beach
ka: პასიფიკ ბიჩი

[ctx: City in Germany]
en: Paderborn
ka: პადერბორნი

[ctx: City in Italy]
en: Padova
ka: პადოვა

[ctx: City in Kentucky USA]
en: Paducah
ka: პადუკა

[ctx: City in US Territory]
en: Pagan Island
ka: პაგან აილენდი

[ctx: City in Samoa]
en: Pago Pago
ka: პაგო პაგო

[ctx: City in Estonia]
en: Paide
ka: პაიდე

[ctx: City in Far East Russia]
en: Palana
ka: პალანა

[ctx: City in Estonia]
en: Paldiski
ka: პალდისკი

[ctx: City in Indonesia]
en: Palembang
ka: პალემბანგი

[ctx: City in Spain]
en: Palencia
ka: პალენსია

[ctx: City in Italy]
en: Palermo
ka: პალარმო

[ctx: City in Texas USA]
en: Palestine
ka: პალესტინა

[ctx: City in Florida USA]
en: Palm City
ka: პალმ სითი

[ctx: City in Spain]
en: Palma de Mallorca
ka: პალმა დე მაიორკა

[ctx: City in California USA]
en: Palmdale
ka: პელმდეილი

[ctx: City in Alaska USA]
en: Palmer
ka: პალმერი

[ctx: City in California USA]
en: Palo Alto
ka: პალო ალტო

[ctx: City in Spain]
en: Pamplona
ka: პამპლონა

[ctx: City in Panama]
en: Panama City
ka: პანამა

[ctx: City in Florida USA]
en: Panama City
ka: პანამა

[ctx: City in Lithuania]
en: Panevėžys
ka: პანევეჟისი

[ctx: City in Italy]
en: Pantelleria
ka: პანტელერია

[ctx: City in French Polynesia]
en: Papeete
ka: პაპეეტე

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Paradis
ka: პარადისი

[ctx: City in Nevada USA]
en: Paradise
ka: პარადისი

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Parent
ka: მშობელი

[ctx: City in Christmas Island Kiribati]
en: Paris
ka: პარიზი

[ctx: City in Illinois USA]
en: Paris
ka: პარიზი

[ctx: City in Paris France]
en: Paris
ka: პარიზი

[ctx: City in Minnesota USA]
en: Park Rapids
ka: პარკ რეპდსი

[ctx: City in New Mexico USA]
en: Park View
ka: პარკ ვიუ

[ctx: City in West Virginia USA]
en: Parkersburg
ka: პარკერსბურგი

[ctx: City in Australia]
en: Parkes
ka: პარკსი

[ctx: City in Italy]
en: Parma
ka: პარმა

[ctx: City in Ohio USA]
en: Parma
ka: პარმა

[ctx: City in Nova Scotia Canada]
en: Parrsboro
ka: პარსბორო

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Parry Sound
ka: პერი საუნდი

[ctx: City in West Virginia USA]
en: Parsons
ka: პარსონსი

[ctx: City in California USA]
en: Pasadena
ka: პასადენა

[ctx: City in Texas USA]
en: Pasadena
ka: პასადენა

[ctx: City in Mississippi USA]
en: Pascagoula
ka: პასკაგულა

[ctx: City in New Jersey USA]
en: Paterson
ka: პატერსონი

[ctx: City in Pyrénées atlantiques France]
en: Pau
ka: პო

[ctx: City in Rhode Island USA]
en: Pawtucket
ka: პოტაკეტი

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Peace River
ka: პის რივერი

[ctx: City in Western Australia Australia]
en: Pearce
ka: პირსი

[ctx: City in Russia]
en: Pechory
ka: პეჩორი

[ctx: City in China]
en: Peking
ka: პეკინი

[ctx: City in Mozambique]
en: Pemba
ka: პემბა

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Pemberton
ka: პემბერტონი

[ctx: City in North Dakota USA]
en: Pembina
ka: პემბინა

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Pembroke
ka: პემბროკი

[ctx: City in Malaysia]
en: Penang
ka: პინანგი

[ctx: City in Oregon USA]
en: Pendleton
ka: პენდლტონი

[ctx: City in Florida USA]
en: Pensacola
ka: პენსაკოლა

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Penticton
ka: პენტინქტონი

[ctx: City in Volga Region Russia]
en: Penza
ka: პენზა

[ctx: City in Illinois USA]
en: Peoria
ka: პეორია

[ctx: City in Ohio USA]
en: Perkins Obs.
ka: პერკინსის ობს.

[ctx: City in Volga Region Russia]
en: Perm
ka: პერმი

[ctx: City in Pyrénées Orientales France]
en: Perpignan
ka: პერპინანი

[ctx: City in Western Australia Australia]
en: Perth
ka: პერტი

[ctx: City in New Jersey USA]
en: Perth Amboy
ka: პერთის ამბოი

[ctx: City in Illinois USA]
en: Peru
ka: პერუ

[ctx: City in Italy]
en: Perugia
ka: პერუჯა

[ctx: City in Italy]
en: Pesaro
ka: პესარო

[ctx: City in Italy]
en: Pescara
ka: პესკარა

[ctx: City in Pakistan]
en: Peshawar
ka: პეშავარი

[ctx: City in Israel]
en: Petach Tikva
ka: პეტახ ტიკვა

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Peterbell
ka: პეტერბელი

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Peterborough
ka: პიტერბორო

[ctx: City in Alaska USA]
en: Petersburg
ka: პეტერბურგი

[ctx: City in Virginia USA]
en: Petersburg
ka: პეტერბურგი

[ctx: City in Far East Russia]
en: Petropavlovsk-Kamchatskiy
ka: პეტროპავლოვსკ-კამჩატსკი

[ctx: City in North-West Region Russia]
en: Petrozavodsk
ka: პეტროზავოდსკი

[ctx: City in Far East Russia]
en: Pevek
ka: პევეკი

[ctx: City in Germany]
en: Pforzheim
ka: პფორცჰაიმი

[ctx: City in Alabama USA]
en: Phenix City
ka: ფენიქს სითი

[ctx: City in Pennsylvania USA]
en: Philadelphia
ka: ფილადელფია

[ctx: City in South Dakota USA]
en: Philip
ka: ფილიპი

[ctx: City in Arizona USA]
en: Phoenix
ka: ფენიქსი

[ctx: City in Thailand]
en: Phuket
ka: პჰუეტი

[ctx: City in Italy]
en: Piacenza
ka: პიაკენცა

[ctx: City in Hautes-Pyrénées France]
en: Pic du Midi (observatory)
ka: მიდი-დე-ბიგორი (ობსერვატორია)

[ctx: City in Mississippi USA]
en: Picayune
ka: პიკაიუნი

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Pickle Lake
ka: პიკლ ლეიკი

[ctx: City in California USA]
en: Pico Rivera
ka: პიკო რივერა

[ctx: City in Spain]
en: Pico de Veleta
ka: ველეტა

[ctx: City in Nebraska USA]
en: Pierce
ka: პირსი

[ctx: City in South Dakota USA]
en: Pierre
ka: პიერი

[ctx: City in California USA]
en: Pilot Hill
ka: პაილოტ ჰილსი

[ctx: City in Arkansas USA]
en: Pine Bluff
ka: პაინ ბლაფი

[ctx: City in Minnesota USA]
en: Pine City
ka: პაინ სითი

[ctx: City in Manitoba Canada]
en: Pine Falls
ka: პაინ ფოლსი

[ctx: City in Italy]
en: Pisa
ka: პიზა

[ctx: City in Pennsylvania USA]
en: Pittsburgh
ka: პიტსბურგი

[ctx: City in Massachusetts USA]
en: Pittsfield
ka: პიტსფილდი

[ctx: City in Poland]
en: Piwnice
ka: პივნიცე

[ctx: City in California USA]
en: Placerville
ka: პლაცერვილი

[ctx: City in New Jersey USA]
en: Plainfield
ka: პლეინსფილდი

[ctx: City in Mauritius]
en: Plaisance
ka: პლეზანსი

[ctx: City in Texas USA]
en: Plano
ka: პლენო

[ctx: City in Hautes Alpes France]
en: Plateau de Bure (observatory)
ka: პლატო-დე-ბურე (ობსერვატორია)

[ctx: City in Alpes Maritimes France]
en: Plateau de Calern (observatory)
ka: პლატო დე კალერნი (ობსერვატორია)

[ctx: City in New York USA]
en: Plattsburgh
ka: პლატსბერგი

[ctx: City in United Kingdom]
en: Plymouth
ka: პლიმუთი

[ctx: City in Massachusetts USA]
en: Plymouth
ka: პლიმუთი

[ctx: City in Minnesota USA]
en: Plymouth
ka: პლიმუთი

[ctx: City in New Hampshire USA]
en: Plymouth
ka: პლიმუთი

[ctx: City in Idaho USA]
en: Pocatello
ka: პოკატელო

[ctx: City in Maryland USA]
en: Pocomoke City
ka: პოკომოკ სითი

[ctx: City in Senegal]
en: Podor
ka: პოდორი

[ctx: City in Gyeongbuk South Korea]
en: Pohang
ka: პხოჰანი

[ctx: City in Micronesia]
en: Pohnpei
ka: პონპეი

[ctx: City in Alaska USA]
en: Point Hope
ka: პოინტ ჰოუფი

[ctx: City in Congo]
en: Pointe Noire
ka: პუენტ ნუარი

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Pointe au Baril Station
ka: პუენტ-ო-ბარილის სადგური

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Pointe-aux-Anglais
ka: პუენტ-ო-ანგლესი

[ctx: City in Guadeloupe France]
en: Pointe-à-Pitre
ka: პუენტ-ა-პიტრ

[ctx: City in Montana USA]
en: Polson
ka: პოლსონი

[ctx: City in Ukraine]
en: Poltava
ka: პოლტავა

[ctx: City in California USA]
en: Pomona
ka: პომონა

[ctx: City in Florida USA]
en: Pompano Beach
ka: პომპანო ბიჩი

[ctx: City in Oklahoma USA]
en: Ponca City
ka: პონკა სითი

[ctx: City in Puerto Rico USA]
en: Ponce
ka: პონსე

[ctx: City in Spain]
en: Pontevedra
ka: პონტევედრა

[ctx: City in Michigan USA]
en: Pontiac
ka: პონტიაკი

[ctx: City in Montana USA]
en: Poplar
ka: პოპლარი

[ctx: City in Missouri USA]
en: Poplar Bluff
ka: პოპლარ ბლაფი

[ctx: City in Finland]
en: Pori
ka: პორი

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Port Alberni
ka: პორტ ალბერნი

[ctx: City in Hawaii USA]
en: Port Allen
ka: პორტ ალენი

[ctx: City in Texas USA]
en: Port Arthur
ka: პორტ არტური

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Port Colborne
ka: პორტ კოლბორნი

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Port Dover
ka: პორტ დოვერი

[ctx: City in South Africa]
en: Port Elizabeth
ka: პორტ ელიზაბეტი

[ctx: City in Gabon]
en: Port Gentil
ka: პორტ გენტილი

[ctx: City in Nigeria]
en: Port Harcourt
ka: პორტ ჰარკორტი

[ctx: City in Nova Scotia Canada]
en: Port Hawkesbury
ka: პორტ ჰოკსბერი

[ctx: City in Michigan USA]
en: Port Huron
ka: პორტ ჰიურონი

[ctx: City in Papua New Guinea]
en: Port Moresby
ka: პორტ მორესბი

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Port Renfrew
ka: პორტ რენფრიუ

[ctx: City in Florida USA]
en: Port Salerno
ka: პორტ სალერნო

[ctx: City in Sudan]
en: Port Soudan
ka: პორტ სუდანი

[ctx: City in Louisiana USA]
en: Port Sulphur
ka: პორტ სულფური

[ctx: City in Newfoundland Canada]
en: Port au Choix
ka: პორტ-ო-შუა

[ctx: City in Trinidad and Tobago]
en: Port of Spain
ka: ესპანეთის პორტი

[ctx: City in Haiti]
en: Port-au-Prince
ka: პორტ-აუ-პრინსი

[ctx: City in Manitoba Canada]
en: Portage la Prairie
ka: პერტიჯ-ლა-პრერი

[ctx: City in Maine USA]
en: Portland
ka: პორტლანდი

[ctx: City in Oregon USA]
en: Portland
ka: პორტლანდი

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Portneuf
ka: პორტნეფი

[ctx: City in Bénin]
en: Porto Novo
ka: პორტო ნოვო

[ctx: City in United Kingdom]
en: Portsmouth
ka: პორტსმუთი

[ctx: City in New Hampshire USA]
en: Portsmouth
ka: პორტსმუთი

[ctx: City in Ohio USA]
en: Portsmouth
ka: პორტსმუთი

[ctx: City in Virginia USA]
en: Portsmouth
ka: პორტსმუთი

[ctx: City in South Africa]
en: Potchefstroom
ka: პოტჩეფსტრუმი

[ctx: City in Italy]
en: Potenza
ka: პოტენცა

[ctx: City in Maryland USA]
en: Potomac
ka: პოტომაკი

[ctx: City in Germany]
en: Potsdam
ka: პოტსდამი

[ctx: City in Pennsylvania USA]
en: Pottstown
ka: პოტსტაუნი

[ctx: City in New York USA]
en: Poughkeepsie
ka: პოკიპსი

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Powell River
ka: პაუელ რივერი

[ctx: City in Poland]
en: Poznan
ka: პოზნანი

[ctx: City in Croatia]
en: Požega
ka: პოჟეგა

[ctx: City in Czechia]
en: Prague
ka: პრაღა

[ctx: City in Italy]
en: Prato
ka: პრატო

[ctx: City in Kansas USA]
en: Pratt
ka: პრატი

[ctx: City in Arizona USA]
en: Prescott
ka: პრესკოტი

[ctx: City in Idaho USA]
en: Preston
ka: პრესტონი

[ctx: City in Lancashire United Kingdom]
en: Preston
ka: პრესტონი

[ctx: City in South Africa]
en: Pretoria
ka: პრეტორია

[ctx: City in Iowa USA]
en: Primghar
ka: პრიგმარი

[ctx: City in Saskatchewan Canada]
en: Prince Albert
ka: პრინს ალბერტი

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Prince George
ka: პრინს ჯორჯი

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Prince Rupert
ka: პრინს რუპერტი

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Princeton
ka: პრინსტონი

[ctx: City in Missouri USA]
en: Princeton
ka: პრინსტონი

[ctx: City in New Jersey USA]
en: Princeton
ka: პრინსტონი

[ctx: City in West Virginia USA]
en: Princeton
ka: პრინსტონი

[ctx: City in New Jersey USA]
en: Princeton Obs.
ka: პრინსტონის ობს.

[ctx: City in Italy]
en: Procida
ka: პროჩიდა

[ctx: City in Vermont USA]
en: Proctor
ka: პროქტორ

[ctx: City in Washington USA]
en: Prosser
ka: პროსერი

[ctx: City in Rhode Island USA]
en: Providence
ka: პროვიდენსი

[ctx: City in Far East Russia]
en: Provideniya Bay
ka: პროვიდენიის ყურე

[ctx: City in Utah USA]
en: Provo
ka: პროვო

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Provost
ka: პროვოსტი

[ctx: City in Alaska USA]
en: Prudhoe Bay
ka: პრადჰო ბეი

[ctx: City in North-West Region Russia]
en: Pskov
ka: ფსკოვი

[ctx: City in Colorado USA]
en: Pueblo
ka: პუებლო

[ctx: City in Chile]
en: Puerto Montt
ka: პუერტო მონტი

[ctx: City in Puerto Rico USA]
en: Puerto Real
ka: პუერტო რეალი

[ctx: City in Gran Canaria Spain]
en: Puerto del Rosario
ka: პუერტო დელ როზარიო

[ctx: City in Croatia]
en: Pula
ka: პულა

[ctx: City in Russia]
en: Pulkovo
ka: პულკოვო

[ctx: City in Maharashtra India]
en: Pune
ka: პუნე

[ctx: City in China]
en: Purple Mountain
ka: პარპლ მაუნტეინი

[ctx: City in Connecticut USA]
en: Putnam
ka: პატნამი

[ctx: City in Washington USA]
en: Puyallup
ka: პუიალუპი

[ctx: City in North Korea]
en: Pyongyang
ka: ფხენიანი

[ctx: City in Estonia]
en: Pärnu
ka: პიარნუ

[ctx: City in Baranya Hungary]
en: Pécs
ka: პეჩი

[ctx: City in Estonia]
en: Põltsamaa
ka: პილტსამაა

[ctx: City in Estonia]
en: Põlva
ka: პილვა

[ctx: City in Estonia]
en: Püssi
ka: პიუსი

[ctx: City in Pennsylvania USA]
en: Quakertown
ka: კვაკერტაუნი

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Quebec
ka: კვებეკი

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Quesnel
ka: ქვინელი

[ctx: City in Philippines]
en: Quezon
ka: კესონი

[ctx: City in Massachusetts USA]
en: Quincy
ka: ქვინსი

[ctx: City in Ecuador]
en: Quito
ka: კიტო

[ctx: City in Algeria]
en: Qustantinah
ka: კონსტანტინა

[ctx: City in Spain]
en: R.M. Aller de S. de Compostela
ka: რ.მ. ალერის და ს. დე კომპოსტელას ობს

[ctx: City in Israel]
en: Ra'anana
ka: რაანანა

[ctx: City in Morocco]
en: Rabat
ka: რაბატი

[ctx: City in Wisconsin USA]
en: Racine
ka: რასინი

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Radisson
ka: რედისონი

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Rainy River
ka: რეინი რივერი

[ctx: City in Estonia]
en: Rakvere
ka: რაკვერე

[ctx: City in North Carolina USA]
en: Raleigh
ka: რელი

[ctx: City in Israel]
en: Ramat Gan
ka: რამატ გან

[ctx: City in Germany]
en: Ramstein
ka: რამშტაინი

[ctx: City in California USA]
en: Rancho Palos Verdes
ka: სანჩო პალოს ვერდესი

[ctx: City in Jylland Denmark]
en: Randers
ka: რანერსი

[ctx: City in Vermont USA]
en: Randolph
ka: რენდოლფი

[ctx: City in Maine USA]
en: Rangeley
ka: რეინჯლი

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Ranger Lake
ka: რეინჯერ ლეიკი

[ctx: City in Myanmar]
en: Rangoon
ka: რენგუნი

[ctx: City in South Dakota USA]
en: Rapid City
ka: რეპიდ სითი

[ctx: City in Estonia]
en: Rapla
ka: რაპლა

[ctx: City in Germany]
en: Rastede
ka: რასტედე

[ctx: City in Italy]
en: Ravenna
ka: რავენა

[ctx: City in Pakistan]
en: Rawalpindi
ka: რავალპინდი

[ctx: City in Wyoming USA]
en: Rawlins
ka: როლინსი

[ctx: City in Saskatchewan Canada]
en: Raymore
ka: რეიმორი

[ctx: City in Pennsylvania USA]
en: Reading
ka: რედინგი

[ctx: City in Brazil]
en: Recife
ka: რესიფე

[ctx: City in Germany]
en: Recklinghausen
ka: რეკლინგჰაუსენი

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Red Deer
ka: რედ დირი

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Red Lake
ka: რედ ლეიკი

[ctx: City in California USA]
en: Redding
ka: რედინგი

[ctx: City in California USA]
en: Redondo Beach
ka: რედონდო ბიჩი

[ctx: City in California USA]
en: Redwood City
ka: რედვუდ სითი

[ctx: City in Germany]
en: Regensburg
ka: რეგენსბურგი

[ctx: City in Italy]
en: Reggio di Calabria
ka: რეგიო დი კალაბრია

[ctx: City in Saskatchewan Canada]
en: Regina
ka: რეგინა

[ctx: City in Saskatchewan Canada]
en: Regway
ka: რეგუეი

[ctx: City in Israel]
en: Rehovot
ka: რეჰოვოტი

[ctx: City in Marne France]
en: Reims
ka: რეიმსი

[ctx: City in Germany]
en: Remscheid
ka: რემშაიდი

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Renfrew
ka: რენფრიუ

[ctx: City in Ille-et-vilaine France]
en: Rennes
ka: რენე

[ctx: City in Manitoba Canada]
en: Rennie
ka: რენი

[ctx: City in Nevada USA]
en: Reno
ka: რინო

[ctx: City in California USA]
en: Reseda
ka: რესიდა

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Revelstoke
ka: რიველსტოუკი

[ctx: City in Idaho USA]
en: Rexburg
ka: რექსბურგი

[ctx: City in Iceland]
en: Reykjavik
ka: რეიკიავიკი

[ctx: City in Wisconsin USA]
en: Rhinelander
ka: რაინლენდერი

[ctx: City in Jylland Denmark]
en: Ribe
ka: რიბე

[ctx: City in Texas USA]
en: Richardson
ka: რიჩარდსონი

[ctx: City in New Brunswick Canada]
en: Richibucto
ka: რიჩიბუქტო

[ctx: City in Washington USA]
en: Richland
ka: რიჩლენდი

[ctx: City in California USA]
en: Richmond
ka: რიჩმონდი

[ctx: City in Kentucky USA]
en: Richmond
ka: რიჩმონდი

[ctx: City in New South Wales Australia]
en: Richmond
ka: რიჩმონდი

[ctx: City in Utah USA]
en: Richmond
ka: რიჩმონდი

[ctx: City in Virginia USA]
en: Richmond
ka: რიჩმონდი

[ctx: City in Colorado USA]
en: Rifle
ka: რაიფლი

[ctx: City in Latvia]
en: Riga
ka: რიგა

[ctx: City in Italy]
en: Rimini
ka: რიმინი

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Rimouski
ka: რიმუსკი

[ctx: City in Jylland Denmark]
en: Ringkoebing
ka: რინგკიობინგი

[ctx: City in Zealand Denmark]
en: Ringsted
ka: რინგსტედი

[ctx: City in Brazil]
en: Rio de Janeiro
ka: რიო დე ჟანეირო

[ctx: City in California USA]
en: Riverside
ka: რივერსაიდი

[ctx: City in Wyoming USA]
en: Riverton
ka: რივერტონი

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Riviere-Eternite
ka: რივიერ ეტერნიტ

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Riviere-du-Loup
ka: რივიერ-დუ-ლუ

[ctx: City in Ukraine]
en: Rivne
ka: რივნე

[ctx: City in Saudi Arabia]
en: Riyadh
ka: რიადი

[ctx: City in Virginia USA]
en: Roanoke
ka: როანოკე

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Roberval
ka: რობერვალი

[ctx: City in Illinois USA]
en: Robinson
ka: რობინსონი

[ctx: City in Spain]
en: Robledo de Chavela
ka: რობლედო-დე-ჩაველა

[ctx: City in Manitoba Canada]
en: Roblin
ka: რობლინი

[ctx: City in United Kingdom]
en: Rochdale Lanc
ka: როჩდეილი

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Rochebaucourt
ka: როშებოქუ

[ctx: City in Minnesota USA]
en: Rochester
ka: როჩესტერი

[ctx: City in New Hampshire USA]
en: Rochester
ka: როჩესტერი

[ctx: City in New York USA]
en: Rochester
ka: როჩესტერი

[ctx: City in Michigan USA]
en: Rochester Hills
ka: როჩესტერ ჰილსი

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Rock Bay
ka: როკ ბეი

[ctx: City in South Carolina USA]
en: Rock Hill
ka: როკ ჰილი

[ctx: City in Wyoming USA]
en: Rock Springs
ka: როკ სპრინგსი

[ctx: City in Illinois USA]
en: Rockford
ka: როკფორდი

[ctx: City in Maine USA]
en: Rockland
ka: როკლენდი

[ctx: City in Missouri USA]
en: Rockport
ka: როკპორტი

[ctx: City in Maryland USA]
en: Rockville
ka: როკვილი

[ctx: City in Maine USA]
en: Rockwood
ka: როკვუდი

[ctx: City in Newfoundland Canada]
en: Rocky Harbour
ka: როკი ჰარბური

[ctx: City in North Carolina USA]
en: Rocky Mount
ka: როკი მაუნტი

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Rocky Mountain House
ka: როკი მაუნთეინ ჰაუსი

[ctx: City in Bornholm Denmark]
en: Roenne
ka: რიონე

[ctx: City in Arkansas USA]
en: Rogers
ka: როჯერსი

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Rollet
ka: რუენ-ნორანდა

[ctx: City in Italy]
en: Rome
ka: რომი

[ctx: City in Puerto Rico USA]
en: Roosevelt Roads
ka: რუზველტ როუდსი

[ctx: City in Tenerife Spain]
en: Roque de los Muchachos
ka: როკე-დე-ლოს-მუჩაჩოსი

[ctx: City in California USA]
en: Rosemead
ka: როუსმიდი

[ctx: City in Saskatchewan Canada]
en: Rosetown
ka: როუსტაუნი

[ctx: City in California USA]
en: Roseville
ka: როუსვილი

[ctx: City in Michigan USA]
en: Roseville
ka: როუსვილი

[ctx: City in Zealand Denmark]
en: Roskilde
ka: როსკილე

[ctx: City in Saskatchewan Canada]
en: Rosthern
ka: როსტერნი

[ctx: City in Germany]
en: Rostock
ka: როსტოკი

[ctx: City in South Region Russia]
en: Rostov na Donu
ka: როსტოვ-ნა-დონუ

[ctx: City in Georgia USA]
en: Roswell
ka: როზველი

[ctx: City in New Mexico USA]
en: Roswell
ka: როზველი

[ctx: City in US Territory]
en: Rota Island
ka: როტა

[ctx: City in Netherlands]
en: Rotterdam
ka: როტერდამი

[ctx: City in Seine-maritime France]
en: Rouen
ka: რუანი

[ctx: City in Montana USA]
en: Roundup
ka: რაუნდაფი

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Rouyn-Noranda
ka: რუენ-ნორანდა

[ctx: City in Finland]
en: Rovaniemi
ka: როვანიემი

[ctx: City in Croatia]
en: Rovinj
ka: როვნი

[ctx: City in California USA]
en: Rowland Heights
ka: როულენდ ჰეითსი

[ctx: City in Michigan USA]
en: Royal Oak
ka: როიალ ოუკი

[ctx: City in North Dakota USA]
en: Rugby
ka: რაგბი

[ctx: City in Rhode Island USA]
en: Rumford
ka: რამფორდი

[ctx: City in Kansas USA]
en: Russell
ka: რასელი

[ctx: City in Manitoba Canada]
en: Russell
ka: რასელი

[ctx: City in Louisiana USA]
en: Ruston
ka: რასტონი

[ctx: City in United Kingdom]
en: Rutherford Appleton Lab.
ka: რეზერფორდ ეპლტონის ლაბ.

[ctx: City in Vermont USA]
en: Rutland
ka: რატლენდი

[ctx: City in Burundi]
en: Ruyigi
ka: რუიიგი

[ctx: City in Central Region Russia]
en: Ryazan
ka: რიაზანი

[ctx: City in Estonia]
en: Räpina
ka: რიაპინა

[ctx: City in Germany]
en: Saarbrücken
ka: საარბრუკენი

[ctx: City in Spain]
en: Sabadell
ka: საბადელი

[ctx: City in Ahmadi Kuwait]
en: Sabahiya
ka: საბაჰია

[ctx: City in Nova Scotia Canada]
en: Sable Island
ka: სებლ აილენდი

[ctx: City in Maine USA]
en: Saco
ka: საკო

[ctx: City in California USA]
en: Sacramento
ka: საკრამენტო

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Saganaga Lake
ka: საგანაგა ლეიქი

[ctx: City in Michigan USA]
en: Saginaw
ka: საგინო

[ctx: City in Texas USA]
en: Saginaw
ka: საგინო

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Saguenay
ka: სეგენეი

[ctx: City in New Brunswick Canada]
en: Saint John
ka: სენტ ჯონი

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Saint-Basile-de-Tableau
ka: სენტ-ბასილ-დე-ტაბლო

[ctx: City in Loire France]
en: Saint-Etienne
ka: სენტ-ეტიენი

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Saint-Felicien
ka: სენ-ფელისენი

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Saint-Georges
ka: სენ-ჟორჟი

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Saint-Hubert
ka: სენტ-ჰუბერტი

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Saint-Hyacinthe
ka: სებტ-იასენტი

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Saint-Jerome
ka: სენტ-ჟერომი

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Saint-Michel-des-Saints
ka: შენტ-მიშელ-დეს-სეინტსი

[ctx: City in New Brunswick Canada]
en: Saint-Quentin
ka: სენ-კანტენი

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Sainte-Adele
ka: სენ-ადელი

[ctx: City in US Territory]
en: Saipan Island
ka: სეიპან აილენდი

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Salaberry-de-Valleyfield
ka: სალაბერი-დე-ველიფილდი

[ctx: City in Spain]
en: Salamanca
ka: სალამანკა

[ctx: City in Victoria Australia]
en: Sale
ka: სალე

[ctx: City in Massachusetts USA]
en: Salem
ka: სალემი

[ctx: City in New Hampshire USA]
en: Salem
ka: სალემი

[ctx: City in Oregon USA]
en: Salem
ka: სალემი

[ctx: City in West Virginia USA]
en: Salem
ka: სალემი

[ctx: City in Italy]
en: Salerno
ka: სალერნო

[ctx: City in Nógrád Hungary]
en: Salgótarján
ka: შალგოტარიანი

[ctx: City in Kansas USA]
en: Salina
ka: სალინა

[ctx: City in Utah USA]
en: Salina
ka: სალინა

[ctx: City in California USA]
en: Salinas
ka: სალინასი

[ctx: City in Maryland USA]
en: Salisbury
ka: სოლსბერი

[ctx: City in Oklahoma USA]
en: Sallisaw
ka: სალისო

[ctx: City in Idaho USA]
en: Salmon
ka: სალმონი

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Salmon Arm
ka: სალმონ არმი

[ctx: City in Utah USA]
en: Salt Lake City
ka: სოლტ-ლეიკ-სიტი

[ctx: City in California USA]
en: Salton City
ka: სოლტონ სითი

[ctx: City in Austria]
en: Salzburg
ka: ზალცბურგი

[ctx: City in Germany]
en: Salzgitter
ka: ზალცგიტერი

[ctx: City in Volga Region Russia]
en: Samara
ka: სამარა

[ctx: City in Iraq]
en: Samarrah
ka: სამარა

[ctx: City in Texas USA]
en: San Angelo
ka: სან-ანჟელო

[ctx: City in Texas USA]
en: San Antonio
ka: სან-ანტონიო

[ctx: City in California USA]
en: San Bernardino
ka: სან-ბერნარდინიო

[ctx: City in California USA]
en: San Diego
ka: სან-დიეგო

[ctx: City in Spain]
en: San Fernando
ka: სან-ფერნანდო

[ctx: City in California USA]
en: San Francisco
ka: სან-ფრანცისკო

[ctx: City in Costa Rica]
en: San Jose
ka: სან ხოსე

[ctx: City in California USA]
en: San Jose
ka: სან ხოსე

[ctx: City in Puerto Rico USA]
en: San Juan
ka: სან ხუანი

[ctx: City in California USA]
en: San Leandro
ka: სან-ლეანდრო

[ctx: City in California USA]
en: San Mateo
ka: სან-მატეო

[ctx: City in California USA]
en: San Pedro
ka: სან პედრო

[ctx: City in Mexico]
en: San Pedro Martir
ka: სან-პედრო-მარტირი

[ctx: City in El Salvador]
en: San Salvador
ka: სან სალვადორი

[ctx: City in Spain]
en: San Sebastián
ka: სან სებასტიანი

[ctx: City in Tenerife Spain]
en: San Sebastián de la Gomera
ka: სან-სებასტიან-დე-ლა-გომერა

[ctx: City in Gyeongnam South Korea]
en: Sancheong
ka: სანჩხონი

[ctx: City in Arizona USA]
en: Sanders
ka: სანდერსი

[ctx: City in Georgia USA]
en: Sandersville
ka: სანდერსვილი

[ctx: City in United Kingdom]
en: Sandhurst Surrey
ka: სანდჰერსტი

[ctx: City in Idaho USA]
en: Sandpoint
ka: სენდპოინტი

[ctx: City in Maine USA]
en: Sanford
ka: სენფორდი

[ctx: City in California USA]
en: Santa Ana
ka: სანტა ანა

[ctx: City in California USA]
en: Santa Barbara
ka: სანტა ბარბარა

[ctx: City in California USA]
en: Santa Clara
ka: სანტა კლარა

[ctx: City in Bolivia]
en: Santa Cruz
ka: სანტა კრუზი

[ctx: City in Tenerife Spain]
en: Santa Cruz de Tenerife
ka: სანტა-კრუზ-დე-ტენერიფე

[ctx: City in Tenerife Spain]
en: Santa Cruz de la Palma
ka: სანტა-კრუს-დე-ლა-პალმა

[ctx: City in New Mexico USA]
en: Santa Fe
ka: სანტა ფე

[ctx: City in California USA]
en: Santa Maria
ka: სანტა-მარია

[ctx: City in Italy]
en: Santa Maria Capua Vetere
ka: სანტა-მარია-კაპუა-ვეტერე

[ctx: City in California USA]
en: Santa Monica
ka: სანტა-მონიკა

[ctx: City in California USA]
en: Santa Rosa
ka: სანტა როზა

[ctx: City in New Mexico USA]
en: Santa Rosa
ka: სანტა როზა

[ctx: City in Spain]
en: Santander
ka: სანტანდერი

[ctx: City in Chile]
en: Santiago
ka: სანტიაგო

[ctx: City in Dominican Republic]
en: Santo Domingo
ka: სანტო დომინიგო

[ctx: City in Japan]
en: Sapporo
ka: საპორო

[ctx: City in Bosnia and Herzegovina]
en: Sarajevo
ka: სარაევო

[ctx: City in Volga Region Russia]
en: Saransk
ka: სარანსკი

[ctx: City in Florida USA]
en: Sarasota
ka: სარასოტა

[ctx: City in Volga Region Russia]
en: Saratov
ka: სარატოვი

[ctx: City in Nebraska USA]
en: Sargent
ka: სერჯენტი

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Sarnia
ka: სარნია

[ctx: City in Saskatchewan Canada]
en: Saskatoon
ka: სასკატუნი

[ctx: City in Italy]
en: Sassari
ka: სასარი

[ctx: City in Algeria]
en: Satif
ka: სეტიფი

[ctx: City in Estonia]
en: Saue
ka: საუე

[ctx: City in Michigan USA]
en: Sault St. Marie
ka: სუ-სენტ-მარი

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Sault Ste. Marie
ka: სუ-სენტ-მარი

[ctx: City in Georgia USA]
en: Savannah
ka: სავანა

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Savant Lake
ka: სევანტ ლეიქი

[ctx: City in Italy]
en: Savona
ka: სავონა

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Scarborough
ka: სკარბორო

[ctx: City in Germany]
en: Schauinsland
ka: შაუინსლანდი

[ctx: City in Illinois USA]
en: Schaumburg
ka: შომბერგი

[ctx: City in New York USA]
en: Schenectady
ka: სკენექტადი

[ctx: City in Nebraska USA]
en: Schuyler
ka: სკაილერი

[ctx: City in Germany]
en: Schwerin
ka: შვერინი

[ctx: City in Arizona USA]
en: Scottsdale
ka: სკოტსდეილი

[ctx: City in Pennsylvania USA]
en: Scranton
ka: სკრენტონი

[ctx: City in Texas USA]
en: Seabrook
ka: სიბრუკი

[ctx: City in Delaware USA]
en: Seaford
ka: სიფორდი

[ctx: City in California USA]
en: Seal Beach
ka: სილ ბიჩი

[ctx: City in Washington USA]
en: Seattle
ka: სიეტლი

[ctx: City in Florida USA]
en: Sebastian
ka: სებასტიენი

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Sechelt
ka: სიშელტი

[ctx: City in Mali]
en: Segou
ka: სეგუ

[ctx: City in Spain]
en: Segovia
ka: სეგოვია

[ctx: City in Alabama USA]
en: Selma
ka: სელმა

[ctx: City in Germany]
en: Selter
ka: ზელტერი

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Senneterre
ka: სენეტერი

[ctx: City in Jeju South Korea]
en: Seogwipo
ka: სოგვიპჰო

[ctx: City in Jeju South Korea]
en: Seongsanpo
ka: სეული

[ctx: City in Chungnam South Korea]
en: Seosan
ka: სოსანი

[ctx: City in South Korea]
en: Seoul
ka: სეული

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Sept-Iles
ka: სეტ-ილი

[ctx: City in Ukraine]
en: Sevastopol
ka: სევასტოპოლი

[ctx: City in Spain]
en: Sevilla
ka: სევილია

[ctx: City in Alaska USA]
en: Seward
ka: სიუარდი

[ctx: City in Madina Saudi Arabia]
en: Sewerqia
ka: ალამრი

[ctx: City in Tennessee USA]
en: Seymour
ka: სეიმური

[ctx: City in Tunisia]
en: Sfax
ka: სფაქსი

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Shabaqua Corners
ka: შაბაქა კორნერსი

[ctx: City in China]
en: Shanghai
ka: შანხაი

[ctx: City in Munster Ireland]
en: Shannon
ka: შენონი

[ctx: City in Saskatchewan Canada]
en: Shaunavon
ka: შაუენავინი

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Shawinigan
ka: შავინიგანი

[ctx: City in Kansas USA]
en: Shawnee
ka: შაუნი

[ctx: City in Wisconsin USA]
en: Sheboygan
ka: შებოიგანი

[ctx: City in Nova Scotia Canada]
en: Sheet Harbour
ka: შიით ჰარბური

[ctx: City in United Kingdom]
en: Sheffield
ka: შეფფილდი

[ctx: City in Ohio USA]
en: Shelby
ka: შელბი

[ctx: City in Tennessee USA]
en: Shelbyville
ka: შელბივილი

[ctx: City in Iowa USA]
en: Sheldon
ka: შელდონი

[ctx: City in California USA]
en: Shell Beach
ka: შელ ბიჩი

[ctx: City in Alaska USA]
en: Shemya
ka: შემია

[ctx: City in Nova Scotia Canada]
en: Sherbrooke
ka: შერბრუკი

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Sherbrooke
ka: შერბრუკი

[ctx: City in Wyoming USA]
en: Sheridan
ka: შერიდანი

[ctx: City in New Brunswick Canada]
en: Shippagan
ka: შიპაგანი

[ctx: City in Iran]
en: Shiraz
ka: შირაზი

[ctx: City in Idaho USA]
en: Shoshone
ka: შოშონი

[ctx: City in Louisiana USA]
en: Shreveport
ka: შრივპორტი

[ctx: City in Alaska USA]
en: Shungnak
ka: შანგნაკი

[ctx: City in Malaysia]
en: Sibu
ka: სიბუ

[ctx: City in Australia]
en: Siding Spring
ka: სიდინგ სპრინგი

[ctx: City in Germany]
en: Siegen
ka: ზიგენი

[ctx: City in Italy]
en: Siena
ka: სიენა

[ctx: City in Italy]
en: Sigonella
ka: სიგონელა

[ctx: City in Jylland Denmark]
en: Silkeborg
ka: სილკებორგი

[ctx: City in Estonia]
en: Sillamäe
ka: სილამიაე

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Silver Dollar
ka: სილვერ დოლარი

[ctx: City in Maryland USA]
en: Silver Spring
ka: სილვერ სპრინგი

[ctx: City in Ukraine]
en: Simferopol
ka: სიმფეროპოლი

[ctx: City in California USA]
en: Simi Valley
ka: სიმი ველი

[ctx: City in Swaziland]
en: Simunye
ka: სიმუნიე

[ctx: City in Estonia]
en: Sindi
ka: სინდი

[ctx: City in Singapore]
en: Singapore
ka: სინგაპური

[ctx: City in Pyŏngbuk North Korea]
en: Sinuiju
ka: სინიიჯუ

[ctx: City in Iowa USA]
en: Sioux City
ka: სუ სითი

[ctx: City in South Dakota USA]
en: Sioux Falls
ka: სუ ფოლსი

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Sioux Lookout
ka: სუ ლუქაუთი

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Sioux Narrows
ka: სუ ნეროუსი

[ctx: City in Italy]
en: Siracusa
ka: სირაკუზა

[ctx: City in Croatia]
en: Sisak
ka: სისაკი

[ctx: City in Alaska USA]
en: Sitka
ka: სიტკა

[ctx: City in Myanmar]
en: Sittwe
ka: სიტუე

[ctx: City in Jylland Denmark]
en: Skagen
ka: სკაგენი

[ctx: City in Slovakia]
en: Skalnate Pleso
ka: სკელიასტე პესო

[ctx: City in Norway]
en: Skibotn
ka: შიბოტნ

[ctx: City in Jylland Denmark]
en: Skive
ka: სკივე

[ctx: City in Illinois USA]
en: Skokie
ka: სკოკი

[ctx: City in Macedonia]
en: Skopje
ka: სკოპიე

[ctx: City in Zealand Denmark]
en: Slagelse
ka: სლაგელსე

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Slate Falls
ka: სლეიტ ფოლსი

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Slave Lake
ka: სლეივ ლეიქი

[ctx: City in Louisiana USA]
en: Slidell
ka: სლაიდელი

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Smiths Falls
ka: სმითს ფოლსი

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Smoky Lake
ka: სმოუქი ლეიკი

[ctx: City in Central Region Russia]
en: Smolensk
ka: სმოლენსკი

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Smooth Rock Falls
ka: სმუს როკ ფოლსი

[ctx: City in Delaware USA]
en: Smyrna
ka: სმირნა

[ctx: City in South Region Russia]
en: Sochi
ka: სოჭი

[ctx: City in Idaho USA]
en: Soda Springs
ka: სოდა სპრინგსი

[ctx: City in Denmark]
en: Soeborg
ka: სებორგა

[ctx: City in Jylland Denmark]
en: Soenderborg
ka: სენებორგი

[ctx: City in Bulgaria]
en: Sofia
ka: სოფია

[ctx: City in Gangwon South Korea]
en: Sokcho
ka: სოკჩჰო

[ctx: City in Germany]
en: Solingen
ka: ზოლინგენი

[ctx: City in Kentucky USA]
en: Somerset
ka: სომერსეტი

[ctx: City in New Jersey USA]
en: Somerset
ka: სომერსეტი

[ctx: City in Massachusetts USA]
en: Somerville
ka: სომერვილი

[ctx: City in New Jersey USA]
en: Somerville
ka: სომერვილი

[ctx: City in Greenland]
en: Sondrestrom
ka: კანგერლუსუაკი

[ctx: City in Germany]
en: Sonnenberg
ka: ზონენბერგი

[ctx: City in California USA]
en: Sonoma
ka: სონომა

[ctx: City in Győr-Moson-Sopron Hungary]
en: Sopron
ka: შოპრონი

[ctx: City in Spain]
en: Soria
ka: სორია

[ctx: City in Manitoba Canada]
en: Souris
ka: სურისი

[ctx: City in Prince Edward Island Canada]
en: Souris
ka: სურისი

[ctx: City in Tunisia]
en: Sousse
ka: სუსი

[ctx: City in Indiana USA]
en: South Bend
ka: საუზ ბენდი

[ctx: City in Newfoundland Canada]
en: South Brook
ka: საუზ ბრუკი

[ctx: City in California USA]
en: South Gate
ka: საუზ გეითი

[ctx: City in Hawaii USA]
en: South Kauai VORTAC
ka: სამხრეთი კასაი

[ctx: City in United Kingdom]
en: Southampton
ka: საუზჰემპტონი

[ctx: City in New York USA]
en: Southampton
ka: საუზჰემპტონი

[ctx: City in Michigan USA]
en: Southfield
ka: საუზფილდი

[ctx: City in Connecticut USA]
en: Southington
ka: საუზინგტონი

[ctx: City in South Africa]
en: Soweto
ka: სოუეტო

[ctx: City in Angola]
en: Soyo
ka: სოყო

[ctx: City in Nevada USA]
en: Sparks
ka: სპარკსი

[ctx: City in South Carolina USA]
en: Spartanburg
ka: სპარტანბურგი

[ctx: City in Alaska USA]
en: Spenard
ka: სპენარდი

[ctx: City in Iowa USA]
en: Spencer
ka: სპენსერი

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Spirit River
ka: სპირიტ რივერი

[ctx: City in Saskatchewan Canada]
en: Spiritwood
ka: სპირიტვუდი

[ctx: City in Croatia]
en: Split
ka: გაყოფა

[ctx: City in Washington USA]
en: Spokane
ka: სპოკანი

[ctx: City in Manitoba Canada]
en: Sprague
ka: სპრაგი

[ctx: City in Arkansas USA]
en: Springdale
ka: სპრინგდეილი

[ctx: City in Illinois USA]
en: Springfield
ka: სპრინგფილდი

[ctx: City in Massachusetts USA]
en: Springfield
ka: სპრინგფილდი

[ctx: City in Missouri USA]
en: Springfield
ka: სპრინგფილდი

[ctx: City in Ohio USA]
en: Springfield
ka: სპრინგფილდი

[ctx: City in Oregon USA]
en: Springfield
ka: სპრინგფილდი

[ctx: City in Vermont USA]
en: Springfield
ka: სპრინგფილდი

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Spuzzum
ka: სპაზუმი

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Squamish
ka: სქვომიში

[ctx: City in Newfoundland Canada]
en: St. Alban's
ka: სენტ ალბანსი

[ctx: City in Vermont USA]
en: St. Albans
ka: სენტ ალბანსი

[ctx: City in Newfoundland Canada]
en: St. Bride's
ka: სენტ ბრაიდსი

[ctx: City in Ontario Canada]
en: St. Catharines
ka: სენტ ქეთერინსი

[ctx: City in Missouri USA]
en: St. Charles
ka: სტ. ჩარლზი

[ctx: City in Michigan USA]
en: St. Clair Shores
ka: სტ. კლერ შორსი

[ctx: City in Minnesota USA]
en: St. Cloud
ka: სტ. ქლაუდი

[ctx: City in Virgin Islands]
en: St. Croix
ka: სანტა კრუსი

[ctx: City in Newfoundland Canada]
en: St. David's
ka: სტ. დევიდსი

[ctx: City in Utah USA]
en: St. George
ka: სტ. ჯორჯი

[ctx: City in Antigua and Barbuda]
en: St. John's
ka: სტ. ჯონი

[ctx: City in Newfoundland Canada]
en: St. John's
ka: სტ. ჯონი

[ctx: City in Missouri USA]
en: St. Joseph
ka: სტ. ჯოზეფი

[ctx: City in Senegal]
en: St. Louis
ka: სტ. ლუისი

[ctx: City in Missouri USA]
en: St. Louis
ka: სტ. ლუისი

[ctx: City in Mexico]
en: St. María Tonantzintla
ka: სტ. მარია ტონანცინტლა

[ctx: City in Maryland USA]
en: St. Michales
ka: სტ. მაიკლსი

[ctx: City in Loire-atlantique France]
en: St. Nazaire
ka: სტ. ნაზერი

[ctx: City in Alberta Canada]
en: St. Paul
ka: სტ. პოლი

[ctx: City in Minnesota USA]
en: St. Paul
ka: სტ. პოლი

[ctx: City in Guernsey United Kingdom]
en: St. Peter Port
ka: სტ. პეტერ პორტი

[ctx: City in Nova Scotia Canada]
en: St. Peter's
ka: სტ. პეტრესი

[ctx: City in Florida USA]
en: St. Petersburg
ka: სანქტ-პეტერსბურგი

[ctx: City in North-West Region Russia]
en: St. Petersburg
ka: სანქტ-პეტერსბურგი

[ctx: City in New Brunswick Canada]
en: St. Stephen
ka: სტ. შტეფენი

[ctx: City in Virgin Islands]
en: St. Thomas
ka: სტ. თომასი

[ctx: City in Ontario Canada]
en: St. Thomas
ka: სტ. თომასი

[ctx: City in Saskatchewan Canada]
en: St. Walburg
ka: სტ. ვალბურგი

[ctx: City in Connecticut USA]
en: Stamford
ka: სტემფორდი

[ctx: City in Falkland Islands]
en: Stanley
ka: სტენლი

[ctx: City in Slovakia]
en: Stara Lesna
ka: სტარა ლესნა

[ctx: City in New York USA]
en: Staten Island
ka: სტეიტენ-აილენდი

[ctx: City in North Carolina USA]
en: Statesville
ka: სტეიტსვილი

[ctx: City in Norway]
en: Stavanger
ka: სტავანგერი

[ctx: City in South Region Russia]
en: Stavropol'
ka: სტავროპოლი

[ctx: City in Colorado USA]
en: Steamboat Springs
ka: სტიმბოუტ სპრინგსი

[ctx: City in Manitoba Canada]
en: Steinbach
ka: სტაინბაკი

[ctx: City in Newfoundland Canada]
en: Stephenville
ka: სტეფენვილი

[ctx: City in Illinois USA]
en: Sterling
ka: სტერლინგი

[ctx: City in Virginia USA]
en: Sterling
ka: სტერლინგი

[ctx: City in Michigan USA]
en: Sterling Heights
ka: სტერლინგ ჰეითსი

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Stettler
ka: სტეტლერი

[ctx: City in Ohio USA]
en: Steubenville
ka: სტეიბენვილი

[ctx: City in Germany]
en: Stockert
ka: შტოკერტი

[ctx: City in Sweden]
en: Stockholm
ka: სტოქჰოლმი

[ctx: City in Maine USA]
en: Stockholm
ka: სტოქჰოლმი

[ctx: City in California USA]
en: Stockton
ka: სტოკტონი

[ctx: City in New York USA]
en: Stony Brook
ka: სტოუნი ბრუკი

[ctx: City in Bas-Rhin France]
en: Strasbourg
ka: სტრასბურგი

[ctx: City in Connecticut USA]
en: Stratford
ka: სტრეტფორდი

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Stratford
ka: სტრეტფორდი

[ctx: City in Jylland Denmark]
en: Struer
ka: სტრუერი

[ctx: City in Wisconsin USA]
en: Sturtevant
ka: სტარტევანტი

[ctx: City in Germany]
en: Stuttgart
ka: შტუტგარტი

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Sudbury
ka: სადბერი

[ctx: City in Egypt]
en: Suez
ka: სუეცი

[ctx: City in Virginia USA]
en: Suffolk
ka: სუფოლკი

[ctx: City in Japan]
en: Sugadaira
ka: სუგადაირა

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Sultan
ka: სულთანი

[ctx: City in Newfoundland Canada]
en: Summerford
ka: სამერფორდი

[ctx: City in Prince Edward Island Canada]
en: Summerside
ka: სამერსაიდი

[ctx: City in South Carolina USA]
en: Sumter
ka: სამტერი

[ctx: City in Ukraine]
en: Sumy
ka: სუმი

[ctx: City in California USA]
en: Sun Valley
ka: სან ველი

[ctx: City in Jeonnam South Korea]
en: Suncheon
ka: სუნჩხონი

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Sundridge
ka: სანდრიჯი

[ctx: City in California USA]
en: Sunnyvale
ka: სანივეილი

[ctx: City in Florida USA]
en: Sunrise
ka: აისი

[ctx: City in Wisconsin USA]
en: Superior
ka: სუპერიორი

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Surrey
ka: სარი

[ctx: City in New Brunswick Canada]
en: Sussex
ka: სუსექსი

[ctx: City in South Africa]
en: Sutherland
ka: სატერლენდი

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Sutton
ka: სატონი

[ctx: City in Estonia]
en: Suure-Jaani
ka: სუურე-იაანი

[ctx: City in Gyeonggi South Korea]
en: Suwon
ka: სუვონი

[ctx: City in Fyn Denmark]
en: Svendborg
ka: სვენბორგი

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Swan Hills
ka: სვონ ჰილსი

[ctx: City in Manitoba Canada]
en: Swan River
ka: სვონ რივერი

[ctx: City in North Carolina USA]
en: Swannanoa
ka: სვონანოა

[ctx: City in Saskatchewan Canada]
en: Swift Current
ka: სუიფტ კარენტი

[ctx: City in New South Wales Australia]
en: Sydney
ka: სიდნეი

[ctx: City in Nova Scotia Canada]
en: Sydney
ka: სიდნეი

[ctx: City in North-West Region Russia]
en: Syktyvkar
ka: სიკტივკარი

[ctx: City in New York USA]
en: Syracuse
ka: სირაკუზი

[ctx: City in Csongrád Hungary]
en: Szeged
ka: სეგედი

[ctx: City in Tolna Hungary]
en: Szekszárd
ka: სეკსარდი

[ctx: City in Jász-Nagykun-Szolnok Hungary]
en: Szolnok
ka: სოლნოკი

[ctx: City in Vas Hungary]
en: Szombathely
ka: სომბატჰეი

[ctx: City in Fejér Hungary]
en: Székesfehérvár
ka: სეკეშფეჰერვარი

[ctx: City in Brazil]
en: São Paulo
ka: საო პაულო

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Taber
ka: ტეიბერი

[ctx: City in Iran]
en: Tabriz
ka: თავრიზი

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Tachie
ka: ტაჩი

[ctx: City in Washington USA]
en: Tacoma
ka: ტაკომა

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Tadoussac
ka: ტადუსაკი

[ctx: City in Gangwon South Korea]
en: Taebaek
ka: ტებეკი

[ctx: City in French Polynesia]
en: Tahiti
ka: ტაიტი

[ctx: City in Hong Kong]
en: Tai Tam
ka: ტაიტჰემი

[ctx: City in Taiwan]
en: Taipei
ka: ტაიპეი

[ctx: City in Ghana]
en: Takoradi
ka: რაკორადი

[ctx: City in Peru]
en: Talara
ka: ტალარა

[ctx: City in Florida USA]
en: Tallahassee
ka: ტალაჰასი

[ctx: City in Estonia]
en: Tallinn
ka: ტალინი

[ctx: City in Algeria]
en: Tamanrasset
ka: ტამანრასეტი

[ctx: City in Central Region Russia]
en: Tambov
ka: ტამბოვი

[ctx: City in Florida USA]
en: Tampa
ka: ტამპა

[ctx: City in Finland]
en: Tampere
ka: ტამპერე

[ctx: City in Estonia]
en: Tamsalu
ka: ტამსალუ

[ctx: City in Morocco]
en: Tangier
ka: ტანჟერი

[ctx: City in Marshall Islands]
en: Taora Island
ka: ტაროა აილენდი

[ctx: City in Estonia]
en: Tapa
ka: ტაპა

[ctx: City in Italy]
en: Taranto
ka: ტარანტო

[ctx: City in Spain]
en: Tarragona
ka: ტარაგონა

[ctx: City in Estonia]
en: Tartu
ka: ტარტუ

[ctx: City in Uzbekistan]
en: Tashkent
ka: ტაშკენტი

[ctx: City in Komárom-Esztergom Hungary]
en: Tatabánya
ka: ტატაბანია

[ctx: City in Tunisia]
en: Tataouine
ka: ტატაუინი

[ctx: City in Michigan USA]
en: Taylor
ka: ტეილორი

[ctx: City in Honduras]
en: Tegucigalpa
ka: ტეგუსიგალპა

[ctx: City in Iran]
en: Tehran
ka: თეირანი

[ctx: City in United Kingdom]
en: Teignmouth
ka: ტინმუტი

[ctx: City in Israel]
en: Tel Aviv
ka: თელ ავივი

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Temiskaming Shores
ka: თემისკემინგ შორსი

[ctx: City in Arizona USA]
en: Tempe
ka: ტემპლე

[ctx: City in Singapore]
en: Tengah
ka: ტენგა

[ctx: City in Washington USA]
en: Tenino
ka: ტენინო

[ctx: City in Hawaii USA]
en: Tern Island
ka: ტერნ აილენდი

[ctx: City in Italy]
en: Terni
ka: ტერნი

[ctx: City in Ukraine]
en: Ternopil'
ka: ტერნოპილი

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Terrace Bay
ka: ტერას ბეი

[ctx: City in Spain]
en: Terrassa
ka: ტერასა

[ctx: City in Indiana USA]
en: Terre Haute
ka: ტერე ჰოტი

[ctx: City in Newfoundland Canada]
en: Terrenceville
ka: ტერენსვილი

[ctx: City in Spain]
en: Teruel
ka: ტერუელი

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Tete Jaune Cache
ka: ტეტ ჟონ ქეში

[ctx: City in Arkansas USA]
en: Texarkana
ka: ტექსარკანა

[ctx: City in Texas USA]
en: Texarkana
ka: ტექსარკანა

[ctx: City in Lesotho]
en: Teyateayneng
ka: ტეიატეიანენგი

[ctx: City in Manitoba Canada]
en: The Pas
ka: ზი პასი

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Thessalon
ka: ზისალონი

[ctx: City in Greece]
en: Thessaloníki
ka: თჰესალონიკი

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Thetford Mines
ka: ტეთფორდ მაინსი

[ctx: City in Louisiana USA]
en: Thibodaux
ka: ტიბოდო

[ctx: City in Senegal]
en: Thies
ka: ტიესი

[ctx: City in Jylland Denmark]
en: Thisted
ka: თისტედი

[ctx: City in Alabama USA]
en: Thomasville
ka: თომასვილი

[ctx: City in Colorado USA]
en: Thornton
ka: თორნტონი

[ctx: City in California USA]
en: Thousand Oaks
ka: თაუსენდ ოუკსი

[ctx: City in Greenland]
en: Thule
ka: თულე

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Thunder Bay
ka: თანდერ ბეი

[ctx: City in Georgia USA]
en: Tifton
ka: ტიფტონი

[ctx: City in Prince Edward Island Canada]
en: Tignish
ka: ტიგნიში

[ctx: City in Cameroon]
en: Tiko
ka: ტიკო

[ctx: City in Netherlands]
en: Tilburg
ka: ტილბურგი

[ctx: City in New York USA]
en: Tillson
ka: ტილსონი

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Timmins
ka: ტიმინსი

[ctx: City in Marshall Islands]
en: Tinak
ka: ტინაკი

[ctx: City in Algeria]
en: Tindouf
ka: ტინდუფი

[ctx: City in US Territory]
en: Tinian Island
ka: ტინიანი

[ctx: City in Algeria]
en: Tlemcen
ka: თლემსენი

[ctx: City in Madagascar]
en: Toamasina
ka: ტუამასინა

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Tobermory
ka: ტობერმორი

[ctx: City in Libya]
en: Tobruk
ka: ტობრუკ

[ctx: City in Jylland Denmark]
en: Toender
ka: ტიონერი

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Tofino
ka: ტოფინო

[ctx: City in Japan]
en: Tokyo
ka: ტოკიო

[ctx: City in Ohio USA]
en: Toledo
ka: ტოლედო

[ctx: City in Toledo Spain]
en: Toledo
ka: ტოლედო

[ctx: City in Madagascar]
en: Toliara
ka: ტულიარა

[ctx: City in Mali]
en: Tombouctou
ka: ტამბუქტუ

[ctx: City in Arizona USA]
en: Tombstone
ka: ტომბსტოუნი

[ctx: City in Siberia Russia]
en: Tomsk
ka: ტომსკი

[ctx: City in Gyeongnam South Korea]
en: Tongyeong
ka: ტჰონიონი

[ctx: City in Kansas USA]
en: Topeka
ka: ტოპიკა

[ctx: City in Finland]
en: Tornio
ka: ტორნიო

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Toronto
ka: ტორონტო

[ctx: City in California USA]
en: Torrance
ka: ტორანსი

[ctx: City in Connecticut USA]
en: Torrington
ka: ტორინგტონი

[ctx: City in Haute-Garonne France]
en: Toulouse
ka: ტულუზა

[ctx: City in Indre-et-Loire France]
en: Tours
ka: ტური

[ctx: City in Queensland Australia]
en: Townsville
ka: ტაუნსვილი

[ctx: City in Japan]
en: Toyokawa
ka: ტოიოკაუა

[ctx: City in Tunisia]
en: Tozeur
ka: ტაუზერი

[ctx: City in Italy]
en: Trapani
ka: ტრაპანი

[ctx: City in Michigan USA]
en: Traverse City
ka: ტრავერს სითი

[ctx: City in Italy]
en: Trento
ka: ტრენტო

[ctx: City in New Jersey USA]
en: Trenton
ka: ტრენტონი

[ctx: City in Newfoundland Canada]
en: Trepassey
ka: ტრეპასე

[ctx: City in Italy]
en: Treviso
ka: ტრევისო

[ctx: City in Italy]
en: Trieste
ka: ტრიესტი

[ctx: City in Colorado USA]
en: Trinidad
ka: ტრინიდადი

[ctx: City in Libya]
en: Tripoli
ka: ტრიპოლი

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Trois-Rivieres
ka: ტრუა-რივიე

[ctx: City in Norway]
en: Tromsø
ka: ტრმსო

[ctx: City in Norway]
en: Trondheim
ka: ტრონჰეიმი

[ctx: City in Michigan USA]
en: Troy
ka: ტროა

[ctx: City in Montana USA]
en: Troy
ka: ტროა

[ctx: City in New York USA]
en: Troy
ka: ტროა

[ctx: City in Aube France]
en: Troyes
ka: ტრუა

[ctx: City in Micronesia]
en: Truk Atoll
ka: ტრაკ ატოლი

[ctx: City in Nova Scotia Canada]
en: Truro
ka: ტრურო

[ctx: City in New Mexico USA]
en: Truth or Consequences
ka: ტრუს ორ კონსექვენსის

[ctx: City in Georgia USA]
en: Tucker
ka: ტაკერი

[ctx: City in Arizona USA]
en: Tucson
ka: ტუსონი

[ctx: City in New Mexico USA]
en: Tucumcari
ka: ტუკუმკერი

[ctx: City in Central Region Russia]
en: Tula
ka: ტულა

[ctx: City in Oklahoma USA]
en: Tulsa
ka: ტალსა

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Tumbler Ridge
ka: ტამბლერ რიჯი

[ctx: City in Tunisia]
en: Tunis
ka: ტუნისი

[ctx: City in Mississippi USA]
en: Tupelo
ka: ნისსა

[ctx: City in Italy]
en: Turin
ka: ტურინი

[ctx: City in Finland]
en: Turku
ka: ტურკუ

[ctx: City in Alabama USA]
en: Tuscaloosa
ka: ტასკალუსა

[ctx: City in Central Region Russia]
en: Tver'
ka: ტვერი

[ctx: City in Idaho USA]
en: Twin Falls
ka: ტვინ ფოლსი

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Two Hills
ka: სვონ ჰილსი

[ctx: City in Texas USA]
en: Tyler
ka: ტაილერი

[ctx: City in Ural Russia]
en: Tyumen'
ka: ტიუმენი

[ctx: City in Faroe Islands Denmark]
en: Tórshavn
ka: ტორსჰავნი

[ctx: City in Estonia]
en: Tõrva
ka: ტირვა

[ctx: City in Estonia]
en: Türi
ka: ტიური

[ctx: City in Washington, DC USA]
en: US Naval Observatory
ka: აშშ-ის საზღვაო ძალების ობსერვატორია

[ctx: City in Thailand]
en: Ubon
ka: უბონი

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Ucluelet
ka: იუკულეტი

[ctx: City in Italy]
en: Udine
ka: უდინე

[ctx: City in Thailand]
en: Udon-Thani
ka: უდონტჰანი

[ctx: City in Germany]
en: Uelzen
ka: უელცენი

[ctx: City in Volga Region Russia]
en: Ufa
ka: უფა

[ctx: City in Gyeongbuk South Korea]
en: Uiseong
ka: იისონი

[ctx: City in Indonesia]
en: Ujung Pandang
ka: მაკასარი

[ctx: City in Belgium]
en: Ukkel
ka: უკელი

[ctx: City in Siberia Russia]
en: Ulan-Ude
ka: ულან-უდე

[ctx: City in Gyeongbuk South Korea]
en: Uljin
ka: ულჯინი

[ctx: City in Gyeongbuk South Korea]
en: Ulleungdo
ka: ულიინდო

[ctx: City in Germany]
en: Ulm
ka: ულმი

[ctx: City in South Korea]
en: Ulsan
ka: ულსანი

[ctx: City in Alaska USA]
en: Unalaska
ka: უნალაშკა

[ctx: City in Spain]
en: Uni. de Barcelona
ka: უნი. დე ბარსელონა

[ctx: City in New Jersey USA]
en: Union City
ka: იუნიონ სითი

[ctx: City in Tennessee USA]
en: Union City
ka: იუნიონ სითი

[ctx: City in Saskatchewan Canada]
en: Unity
ka: იუნითი

[ctx: City in Missouri USA]
en: University City
ka: იუნივერსითი სითი

[ctx: City in Hawaii USA]
en: Upolu
ka: უპოლუ

[ctx: City in Hawaii USA]
en: Upolu Point
ka: უპოლუ პოინტი

[ctx: City in Sweden]
en: Uppsala
ka: უპსალა

[ctx: City in Australia]
en: Uppsala Sur
ka: უპსალა

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Upsala
ka: უპსალა

[ctx: City in Illinois USA]
en: Urbana
ka: ერბანა

[ctx: City in Siberia Russia]
en: Ust'-Ordynsky
ka: უსტ-ორდინსკი

[ctx: City in New York USA]
en: Utica
ka: იუტიკა

[ctx: City in Marshall Islands]
en: Utirik
ka: უტირიკი

[ctx: City in Netherlands]
en: Utrecht
ka: უტრეხტი

[ctx: City in Ukraine]
en: Uzhhorod
ka: უზჰოროდი

[ctx: City in California USA]
en: Vacaville
ka: ვაკავილი

[ctx: City in India]
en: Vainu Bappu
ka: ვაინუ ბაპუ

[ctx: City in Saskatchewan Canada]
en: Val Marie
ka: ვილ-მარი

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Val-d'Or
ka: ვალ-დ'ორი

[ctx: City in Alaska USA]
en: Valdez
ka: ვალდიზი

[ctx: City in Georgia USA]
en: Valdosta
ka: ვალდოსტა

[ctx: City in Oregon USA]
en: Vale
ka: ვეილი

[ctx: City in Nebraska USA]
en: Valentine
ka: ვალენტაინი

[ctx: City in Estonia]
en: Valga
ka: ვალგამაა

[ctx: City in New York USA]
en: Valhalla
ka: ვალჰალა

[ctx: City in Spain]
en: Valladolid
ka: ვალადოლიდი

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Vallee-Jonction
ka: ველი-ჯონქშენი

[ctx: City in California USA]
en: Vallejo
ka: ვალიეხო

[ctx: City in Malta]
en: Valletta
ka: ვალეტა

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Valleyview
ka: ველივიუ

[ctx: City in Chile]
en: Valparaiso
ka: ვალპარაისო

[ctx: City in Tenerife Spain]
en: Valverde
ka: ვალვერდე

[ctx: City in Spain]
en: València
ka: ვალენსია

[ctx: City in Maine USA]
en: Van Buren
ka: ვან-ბიურენი

[ctx: City in California USA]
en: Van Nuys
ka: ვენ-ნაისი

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Vancouver
ka: ვანკუვერი

[ctx: City in Washington USA]
en: Vancouver
ka: ვანკუვერი

[ctx: City in Austria]
en: Vandans
ka: ფანდანსი

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Vanderhoof
ka: ვანდერჰუფი

[ctx: City in Morbihan France]
en: Vannes
ka: ვანი

[ctx: City in Finland]
en: Vantaa
ka: ვანტაა

[ctx: City in Croatia]
en: Varaždin
ka: ვარაჟდინი

[ctx: City in Jylland Denmark]
en: Varde
ka: ვარდე

[ctx: City in Poland]
en: Varsovia
ka: ვარშავა

[ctx: City in Vatican]
en: Vaticano
ka: ვატიკანი

[ctx: City in New Mexico USA]
en: Vaughn
ka: ვონი

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Vegreville
ka: ვეგრევილი

[ctx: City in Jylland Denmark]
en: Vejle
ka: ვაილე

[ctx: City in Italy]
en: Venice
ka: ვენეცია

[ctx: City in California USA]
en: Venice
ka: ვენეცია

[ctx: City in California USA]
en: Ventura
ka: ვენტურა

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Vermilion
ka: ვერმილიონი

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Vermilion Bay
ka: ვერმილიონ ბეი

[ctx: City in South Dakota USA]
en: Vermillion
ka: ვერმილიონი

[ctx: City in Utah USA]
en: Vernal
ka: ვერნალი

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Verner
ka: უესტ ნიპისინგი

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Vernon
ka: ვერნონი

[ctx: City in Italy]
en: Verona
ka: ვერონა

[ctx: City in New Mexico USA]
en: Very Large Array
ka: ვერი ლარჯ ერეი

[ctx: City in Veszprém Hungary]
en: Veszprém
ka: ვესპრემი

[ctx: City in Jylland Denmark]
en: Viborg
ka: ვიბორგი

[ctx: City in Italy]
en: Vicenza
ka: ვიჩენცა

[ctx: City in Mississippi USA]
en: Vicksburg
ka: ვიკსბურგი

[ctx: City in Seychelles]
en: Victoria
ka: ვიქტორია

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Victoria
ka: ვიქტორია

[ctx: City in Texas USA]
en: Victoria
ka: ვიქტორია

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Victoriaville
ka: ვიქტორიავილი

[ctx: City in Austria]
en: Vienna
ka: ვენა

[ctx: City in Spain]
en: Vigo
ka: ვიგო

[ctx: City in Estonia]
en: Viljandi
ka: ვილიანდი

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Ville-Marie
ka: ვილ-მარი

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Vilna
ka: ვილნა

[ctx: City in Lithuania]
en: Vilnius
ka: ვილნუსი

[ctx: City in New Jersey USA]
en: Vineland
ka: ვაინლენდი

[ctx: City in Croatia]
en: Vinkovci
ka: ვინკოვცი

[ctx: City in Ukraine]
en: Vinnytsia
ka: ვინიცია

[ctx: City in Manitoba Canada]
en: Virden
ka: ვერდენი

[ctx: City in Virginia USA]
en: Virginia Beach
ka: ვირჯინია ბიჩი

[ctx: City in Croatia]
en: Virovitica
ka: ვიროვიტიცა

[ctx: City in California USA]
en: Visalia
ka: ვისეილია

[ctx: City in Spain]
en: Vitoria-Gasteiz
ka: ვიქტორია-გასტეისი

[ctx: City in South Region Russia]
en: Vladikavkaz
ka: ვლადიკავკაზი

[ctx: City in Central Region Russia]
en: Vladimir
ka: ვლადიმირი

[ctx: City in Far East Russia]
en: Vladivostok
ka: ვლადივოსტოკი

[ctx: City in South Region Russia]
en: Volgograd
ka: ვოლგოგრადი

[ctx: City in North-West Region Russia]
en: Vologda
ka: ვოლოგდა

[ctx: City in Austria]
en: Vols
ka: ფიოლსი

[ctx: City in Zealand Denmark]
en: Vordingborg
ka: ვორდინგბორგი

[ctx: City in Estonia]
en: Võhma
ka: ვიჰმა

[ctx: City in Estonia]
en: Võru
ka: ვირუ

[ctx: City in Indiana USA]
en: Wabash
ka: ვობაში

[ctx: City in Texas USA]
en: Waco
ka: უეიკო

[ctx: City in Sudan]
en: Wad Medani
ka: ვად-მედანი

[ctx: City in Sudan]
en: Wadi-Halfa
ka: ვადი-ჰალფა

[ctx: City in Kuwait]
en: Wafra
ka: ვაფრა

[ctx: City in Hawaii USA]
en: Wahiawa
ka: ვაჰიავა

[ctx: City in Hawaii USA]
en: Waialua
ka: ვაიალუა

[ctx: City in Hawaii USA]
en: Waikola
ka: ვაიკოლოა

[ctx: City in Hawaii USA]
en: Wailuku
ka: ვაილუკუ

[ctx: City in Hawaii USA]
en: Waimea
ka: ვაიმეა

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Wainwright
ka: ვეინრაიტი

[ctx: City in Hawaii USA]
en: Waipahu
ka: ვაიპახუ

[ctx: City in US Territory]
en: Wake Island
ka: უეიკ აილენდი

[ctx: City in Massachusetts USA]
en: Wakefield
ka: უეიკფილდი

[ctx: City in Maine USA]
en: Waldoboro
ka: უოლდბორო

[ctx: City in Louisiana USA]
en: Walker
ka: უოკერი

[ctx: City in Washington USA]
en: Walla Walla
ka: უოლა-უოლა

[ctx: City in Idaho USA]
en: Wallace
ka: უოლასი

[ctx: City in Oregon USA]
en: Wallowa
ka: უოლუა

[ctx: City in California USA]
en: Walnut Creek
ka: უოლნათ კრიკი

[ctx: City in Massachusetts USA]
en: Waltham
ka: უოლტემი

[ctx: City in Namibia]
en: Walvis Bay
ka: უელვის ბეი

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Wandering River
ka: უანდერინგ რივერი

[ctx: City in Jeonnam South Korea]
en: Wando
ka: ვანდო

[ctx: City in Georgia USA]
en: Warner Robins
ka: უორნერ-რობინსი

[ctx: City in Michigan USA]
en: Warren
ka: უორენი

[ctx: City in Ohio USA]
en: Warren
ka: უორენი

[ctx: City in Pennsylvania USA]
en: Warren
ka: უორენი

[ctx: City in Poland]
en: Warsaw
ka: ვარშავა

[ctx: City in Rhode Island USA]
en: Warwick
ka: უორიკი

[ctx: City in Manitoba Canada]
en: Wasagaming
ka: უასაგეიმინგი

[ctx: City in Oregon USA]
en: Wasco
ka: უასკო

[ctx: City in Minnesota USA]
en: Waseca
ka: უოსიკა

[ctx: City in DC USA]
en: Washington
ka: ვაშინგტონი

[ctx: City in Illinois USA]
en: Washington
ka: ვაშინგტონი

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Waswanipi
ka: უასუანიპი

[ctx: City in Connecticut USA]
en: Waterbury
ka: უოთერბერი

[ctx: City in Munster Ireland]
en: Waterford
ka: უოტერფორდი

[ctx: City in Iowa USA]
en: Waterloo
ka: ვატერლოო

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Waterloo
ka: ვატერლოო

[ctx: City in New York USA]
en: Watertown
ka: უოთერტაუნი

[ctx: City in South Dakota USA]
en: Watertown
ka: უოთერტაუნი

[ctx: City in Washington USA]
en: Waterville
ka: უოთერვილი

[ctx: City in Saskatchewan Canada]
en: Watrous
ka: უატრასი

[ctx: City in Illinois USA]
en: Waukegan
ka: უოგიკანი

[ctx: City in Wisconsin USA]
en: Waukesha
ka: უოკეშო

[ctx: City in Wisconsin USA]
en: Wausau
ka: უოსო

[ctx: City in Wisconsin USA]
en: Wauwatosa
ka: უავატოსა

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Wawa
ka: უაუა

[ctx: City in Georgia USA]
en: Waycross
ka: უეიკროსი

[ctx: City in Nebraska USA]
en: Wayne
ka: უეინი

[ctx: City in Virginia USA]
en: Waynesboro
ka: უეინსბორო

[ctx: City in Pennsylvania USA]
en: Waynesburg
ka: უეინსბურგი

[ctx: City in New Hampshire USA]
en: Weirs
ka: უირსი

[ctx: City in West Virginia USA]
en: Weirton
ka: უირტონი

[ctx: City in New Zealand]
en: Wellington
ka: უელინგტონი

[ctx: City in Nevada USA]
en: Wells
ka: უელსი

[ctx: City in Utah USA]
en: Wendover
ka: უენდოვერი

[ctx: City in Newfoundland Canada]
en: Wesleyville
ka: უეზლივილი

[ctx: City in Wisconsin USA]
en: West Allis
ka: უესტ ელისი

[ctx: City in California USA]
en: West Covina
ka: უესტ კოვინა

[ctx: City in Connecticut USA]
en: West Haven
ka: უესტ ჰევენი

[ctx: City in California USA]
en: West Hills
ka: უესტ ჰილსი

[ctx: City in Arkansas USA]
en: West Memphis
ka: უესტ მემფისი

[ctx: City in Florida USA]
en: West Palm Beach
ka: უესტ პალმ ბიჩი

[ctx: City in Maine USA]
en: Westbrook
ka: უესტბრუკი

[ctx: City in Netherlands]
en: Westerbork
ka: უესტერბორკი

[ctx: City in Rhode Island USA]
en: Westerly
ka: უესტერლი

[ctx: City in Michigan USA]
en: Westland
ka: უესტლენდი

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Westlock
ka: უესტლოკი

[ctx: City in California USA]
en: Westminster
ka: უესტმინსტერი

[ctx: City in Colorado USA]
en: Westminster
ka: უესტმინსტერი

[ctx: City in Maryland USA]
en: Westminster
ka: უესტმინსტერი

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Westport
ka: უესტპორტი

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Wetaskiwin
ka: უეტასკიუინი

[ctx: City in Saskatchewan Canada]
en: Weyburn
ka: უეიბერნი

[ctx: City in Massachusetts USA]
en: Weymouth
ka: უეიმუთი

[ctx: City in Maryland USA]
en: Wheaton
ka: ვიტონი

[ctx: City in West Virginia USA]
en: Wheeling
ka: ყულინგი

[ctx: City in New Zealand]
en: Whenuapai
ka: უენუაპაი

[ctx: City in Washington USA]
en: Whidbey Island
ka: უიდბი აილენდი

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Whistler
ka: უისტლერი

[ctx: City in New York USA]
en: White Plains
ka: უაით პლეინსი

[ctx: City in Ontario Canada]
en: White River
ka: უაით რივერი

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Whitecourt
ka: უაითკორდი

[ctx: City in Yukon Canada]
en: Whitehorse
ka: ვაითჰორსი

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Whitney
ka: უიტნი

[ctx: City in California USA]
en: Whittier
ka: უიტიერი

[ctx: City in Nova Scotia Canada]
en: Whycocomagh
ka: უაიკოკომაგი

[ctx: City in Kansas USA]
en: Wichita
ka: უიჩიტო

[ctx: City in Texas USA]
en: Wichita Falls
ka: უიჩიტო ფოლსი

[ctx: City in Arizona USA]
en: Wickenburg
ka: უიკენბერგი

[ctx: City in Germany]
en: Wiesbaden
ka: ვისბადენი

[ctx: City in California USA]
en: Wilcox Solar Obs.
ka: უილკოქს სოლარ ობს.

[ctx: City in Idaho USA]
en: Wilder
ka: უილდერი

[ctx: City in Pennsylvania USA]
en: Wilkes-Barre
ka: უილკეს ბარე

[ctx: City in Arizona USA]
en: Willcox
ka: უილკოქსი

[ctx: City in Netherlands]
en: Willemstad
ka: ვილემსტადი

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Williams Lake
ka: უილიამს ლეიქი

[ctx: City in North Dakota USA]
en: Williston
ka: უილისტონი

[ctx: City in Delaware USA]
en: Wilmington
ka: უილმინგტონი

[ctx: City in North Carolina USA]
en: Wilmington
ka: უილმინგტონი

[ctx: City in Idaho USA]
en: Winchester
ka: უინჩესტერი

[ctx: City in Kentucky USA]
en: Winchester
ka: უინჩესტერი

[ctx: City in New Hampshire USA]
en: Winchester
ka: უინჩესტერი

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Winchester
ka: უინჩესტერი

[ctx: City in Virginia USA]
en: Winchester
ka: უინჩესტერი

[ctx: City in Connecticut USA]
en: Windam
ka: უინდემი

[ctx: City in Namibia]
en: Windhoek
ka: ვინდჰოეკი

[ctx: City in Khomas Hochland Namibia]
en: Windhoek
ka: ვინდჰოეკი

[ctx: City in Nova Scotia Canada]
en: Windsor
ka: უინდსორი

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Windsor
ka: უინდსორი

[ctx: City in Nevada USA]
en: Winnemucca
ka: უინემაკა

[ctx: City in South Dakota USA]
en: Winner
ka: უინერი

[ctx: City in Montana USA]
en: Winnett
ka: უინეტი

[ctx: City in Louisiana USA]
en: Winnfield
ka: უინფილდი

[ctx: City in Manitoba Canada]
en: Winnipeg
ka: ვინიპეგი

[ctx: City in Manitoba Canada]
en: Winnipegosis
ka: უინიპეგოსისი

[ctx: City in Minnesota USA]
en: Winona
ka: უინონა

[ctx: City in Mississippi USA]
en: Winona
ka: უინონა

[ctx: City in Vermont USA]
en: Winooski
ka: უინუსკი

[ctx: City in Connecticut USA]
en: Winsted
ka: უინსტედი

[ctx: City in North Carolina USA]
en: Winston-Salem
ka: უინსტონ-სალემი

[ctx: City in Germany]
en: Witten
ka: ვიტენი

[ctx: City in Germany]
en: Wolfsburg
ka: ვოლფსბურგი

[ctx: City in Netherlands]
en: Wolphaartsdijk
ka: ვოლფარცდიიკი

[ctx: City in Saskatchewan Canada]
en: Wolseley
ka: უოლსლი

[ctx: City in Gangwon South Korea]
en: Wonju
ka: ვონჯუ

[ctx: City in Kangwon North Korea]
en: Wonsan
ka: ვონსანი

[ctx: City in California USA]
en: Woodland Hills
ka: ვუდლენდ ჰილსი

[ctx: City in New Brunswick Canada]
en: Woodstock
ka: ვუდსტოკი

[ctx: City in New Hampshire USA]
en: Woodsville
ka: ვუდსვილი

[ctx: City in Oklahoma USA]
en: Woodward
ka: ვუდვარდი

[ctx: City in Rhode Island USA]
en: Woonsocket
ka: ვუნსოკეტი

[ctx: City in South Dakota USA]
en: Woonsocket
ka: ვუნსოკეტი

[ctx: City in Massachusetts USA]
en: Worcester
ka: ვუსტერშირი

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Worsley
ka: უორსლი

[ctx: City in Marshall Islands]
en: Wotje
ka: ვოტიე

[ctx: City in Germany]
en: Wuppertal
ka: ვუპერტალი

[ctx: City in Germany]
en: Wurzburg
ka: ვიურცბურგი

[ctx: City in Pennsylvania USA]
en: Wynnewood
ka: უაინვუდი

[ctx: City in Saskatchewan Canada]
en: Wynyard
ka: უინიარდი

[ctx: City in Michigan USA]
en: Wyoming
ka: ვაიომინგი

[ctx: City in Virginia USA]
en: Wytheville
ka: უითვილი

[ctx: City in Washington USA]
en: Yakima
ka: იაკიმა

[ctx: City in Alaska USA]
en: Yakutat
ka: იაკუტატი

[ctx: City in Far East Russia]
en: Yakutsk
ka: იაკუტსკი

[ctx: City in Connecticut USA]
en: Yale Obs.
ka: იელის ობს.

[ctx: City in Ukraine]
en: Yalta
ka: იალტა

[ctx: City in Ivory coast]
en: Yamoussoukro
ka: იამუსუკრო

[ctx: City in Gyeonggi South Korea]
en: Yangpyeong
ka: იაპხიონი

[ctx: City in South Dakota USA]
en: Yankton
ka: იანკტონი

[ctx: City in Cameroon]
en: Yaounde
ka: იაუნდე

[ctx: City in Micronesia]
en: Yap Island
ka: იაპი

[ctx: City in Pennsylvania USA]
en: Yardley
ka: იარდლი

[ctx: City in Nova Scotia Canada]
en: Yarmouth
ka: იარმუტი

[ctx: City in Spain]
en: Yebes
ka: იებესი

[ctx: City in Liberia]
en: Yekepa
ka: იეკეპა

[ctx: City in Northwest Territories Canada]
en: Yellowknife
ka: იელოუნაიფი

[ctx: City in Gyeongbuk South Korea]
en: Yeongcheon
ka: იონჩხონი

[ctx: City in Gyeongbuk South Korea]
en: Yeongdeok
ka: იონდოკი

[ctx: City in Gyeongbuk South Korea]
en: Yeongju
ka: იონჯუ

[ctx: City in Gangwon South Korea]
en: Yeongwol
ka: იონვოლი

[ctx: City in Jeonnam South Korea]
en: Yeosu
ka: იოსუ

[ctx: City in Wisconsin USA]
en: Yerkes Obs.
ka: იერკესის ობს.

[ctx: City in New York USA]
en: Yonkers
ka: იონკერსი

[ctx: City in United Kingdom]
en: York
ka: იორკი

[ctx: City in Pennsylvania USA]
en: York
ka: იორკი

[ctx: City in Saskatchewan Canada]
en: Yorkton
ka: იორკტონი

[ctx: City in New York USA]
en: Yorktown Heights
ka: იორკტაუნ ჰილსი

[ctx: City in Volga Region Russia]
en: Yoshkar Ola
ka: იოსკარ ოლა

[ctx: City in Ohio USA]
en: Youngstown
ka: იუნგსტაუნი

[ctx: City in California USA]
en: Yuba City
ka: იუბა სითი

[ctx: City in Arizona USA]
en: Yuma
ka: იუმა

[ctx: City in Colorado USA]
en: Yuma
ka: იუმა

[ctx: City in Hambuk North Korea]
en: Yupojin
ka: იუპოჯინი

[ctx: City in Far East Russia]
en: Yuzhno-Sakhalinsk
ka: იუჟნო სახალინსკი

[ctx: City in Croatia]
en: Zadar
ka: ზადარი

[ctx: City in Zala Hungary]
en: Zalaegerszeg
ka: ზალაეგერსეგი

[ctx: City in Spain]
en: Zamora
ka: ზამორა

[ctx: City in Ohio USA]
en: Zanesville
ka: ზეინსვილი

[ctx: City in Tanzania]
en: Zanzibar
ka: ზანზიბარი

[ctx: City in Ukraine]
en: Zaporizhia
ka: ზაპოროჟიე

[ctx: City in Spain]
en: Zaragoza
ka: სარაგოსა

[ctx: City in Tunisia]
en: Zarzis
ka: ჯარჯისი

[ctx: City in Wielkopolska Poland]
en: Zduny
ka: ზდუნი

[ctx: City in Russia]
en: Zelenchukskaya
ka: ზელენჩუკსკაია

[ctx: City in Ukraine]
en: Zhovkva
ka: ჟოვკვა

[ctx: City in Ukraine]
en: Zhytomyr
ka: ჟიტომირი

[ctx: City in Senegal]
en: Ziguinchor
ka: ზიგინშორი

[ctx: City in Switzerland]
en: Zimmerwald
ka: ციმერვალდი

[ctx: City in Malawi]
en: Zomba
ka: ზომბა

[ctx: City in Germany]
en: Zorneding
ka: ცორნედინგი

[ctx: City in Germany]
en: Zwickau
ka: ცვიკაუ

[ctx: City in Switzerland]
en: Zürich
ka: ციურიხი

[ctx: City in Spain]
en: Ávila
ka: ავილი

[ctx: City in Lithuania]
en: Šiauliai
ka: შიაულიაი

[ctx: Region/state in Kuwait]
en: Ahmadi
ka: აჰმადი

[ctx: Region/state in USA]
en: Alabama
ka: ალაბამა

[ctx: Region/state in USA]
en: Alaska
ka: ალიასკა

[ctx: Region/state in Canada]
en: Alberta
ka: ალბერტა

[ctx: Region/state in France]
en: Alpes Maritimes
ka: ზღვისპირა ალპები

[ctx: Region/state in France]
en: Alpes de Haute Provence
ka: ზემო პროვანსის ალპები

[ctx: Region/state in India]
en: Andhra Pradesh
ka: ანდჰრა პრადეში

[ctx: Region/state in USA]
en: Arizona
ka: არიზონა

[ctx: Region/state in USA]
en: Arkansas
ka: არკანზასი

[ctx: Region/state in France]
en: Aube
ka: ობი

[ctx: Region/state in Portugal]
en: Azores
ka: აზორები

[ctx: Region/state in Hungary]
en: Baranya
ka: ბარანია

[ctx: Region/state in France]
en: Bas-Rhin
ka: ქვემო რეინი

[ctx: Region/state in Germany]
en: Bavaria
ka: ბავარია

[ctx: Region/state in Denmark]
en: Bornholm
ka: ბორნჰოლმი

[ctx: Region/state in Hungary]
en: Borsod-Abaúj-Zemplén
ka: ბორშოდ-აბაუი-ზემპლენი

[ctx: Region/state in France]
en: Bouches-du-rhône
ka: ბუშ-დიუ-რონი

[ctx: Region/state in Belgium]
en: Brabant
ka: ბრაბანტი

[ctx: Region/state in Canada]
en: British Columbia
ka: ბრიტანული კოლუმბია

[ctx: Region/state in Hungary]
en: Bács-Kiskun
ka: ბაჩ-კიშკუნი

[ctx: Region/state in Hungary]
en: Békés
ka: ბეკეში

[ctx: Region/state in USA]
en: California
ka: კალიფორნია

[ctx: Region/state in France]
en: Calvados
ka: კალვასდოსი

[ctx: Region/state in Spain]
en: Canary Islands
ka: კანარის კუნძულები

[ctx: Region/state in Russia]
en: Central Region
ka: ცენტრალური რეგიონი

[ctx: Region/state in France]
en: Charente-Maritime
ka: ზღვისპირა შარანტი

[ctx: Region/state in France]
en: Cher
ka: შერი

[ctx: Region/state in Kiribati]
en: Christmas Island
ka: შობის კუნძული

[ctx: Region/state in South Korea]
en: Chungbuk
ka: ჩხუჩხო

[ctx: Region/state in South Korea]
en: Chungnam
ka: ჩხუჩხონი

[ctx: Region/state in USA]
en: Colorado
ka: კოლორადო

[ctx: Region/state in Ireland]
en: Connacht
ka: კონაქტი

[ctx: Region/state in USA]
en: Connecticut
ka: კონეკტიკუტი

[ctx: Region/state in France]
en: Corse du Sud
ka: სამხრეთ კორსიკა

[ctx: Region/state in Hungary]
en: Csongrád
ka: ჩონგრადი

[ctx: Region/state in France]
en: Côte d'or
ka: კოტ-დ’ორი

[ctx: Region/state in USA]
en: Delaware
ka: დელავერი

[ctx: Region/state in France]
en: Doubs
ka: დუ

[ctx: Region/state in France]
en: Eure-et-Loir
ka: ერი და ლუარი

[ctx: Region/state in Denmark]
en: Falster
ka: ფალსტერი

[ctx: Region/state in Russia]
en: Far East
ka: შორეული აღმოსავლეთი

[ctx: Region/state in Denmark]
en: Faroe Islands
ka: ფარერის კუნძულები

[ctx: Region/state in Hungary]
en: Fejér
ka: ფეიერი

[ctx: Region/state in France]
en: Finistère
ka: ფინისტერი

[ctx: Region/state in Belgium]
en: Flandre occidentale
ka: აღმოსავლეთი ფლანდრია

[ctx: Region/state in USA]
en: Florida
ka: ფლორიდა

[ctx: Region/state in Denmark]
en: Fyn
ka: ფიუნი

[ctx: Region/state in South Korea]
en: Gangwon
ka: კანვონდო

[ctx: Region/state in USA]
en: Georgia
ka: ჯორჯია

[ctx: Region/state in France]
en: Gironde
ka: ჟირონდა

[ctx: Region/state in Spain]
en: Gran Canaria
ka: გრან კანარია

[ctx: Region/state in Solomon Islands]
en: Guadalcanal
ka: გვადალკანალი

[ctx: Region/state in France]
en: Guadeloupe
ka: გვადალუპე

[ctx: Region/state in United Kingdom]
en: Guernsey
ka: გერნსი

[ctx: Region/state in South Korea]
en: Gyeongbuk
ka: კიონსან-პუქტო

[ctx: Region/state in South Korea]
en: Gyeonggi
ka: გიონგიდო

[ctx: Region/state in South Korea]
en: Gyeongnam
ka: კიონსან-ნამდო

[ctx: Region/state in Hungary]
en: Győr-Moson-Sopron
ka: ძიორი-მოშონი-შოპრონი

[ctx: Region/state in Hungary]
en: Hajdú-Bihar
ka: ჰაიდუ და ბიჰარი

[ctx: Region/state in North Korea]
en: Hambuk
ka: ჰამგიონ-პუქტო

[ctx: Region/state in North Korea]
en: Hamnam
ka: ჰამგიონ-ნამდო

[ctx: Region/state in France]
en: Haute-Corse
ka: ზემო კორსიკა

[ctx: Region/state in France]
en: Haute-Garonne
ka: ზემო გარონა

[ctx: Region/state in France]
en: Haute-Loire
ka: ზემო ლუარა

[ctx: Region/state in France]
en: Haute-Savoie
ka: ზემო სავოია

[ctx: Region/state in France]
en: Haute-Vienne
ka: ზემო ვიენა

[ctx: Region/state in France]
en: Hautes Alpes
ka: ზემო ალპები

[ctx: Region/state in France]
en: Hautes-Pyrénées
ka: ზემო პირენეი

[ctx: Region/state in France]
en: Hauts-de-Seine
ka: ოტ დე სენი

[ctx: Region/state in USA]
en: Hawaii
ka: ჰავაი

[ctx: Region/state in France]
en: Herault
ka: ერო

[ctx: Region/state in Hungary]
en: Heves
ka: ჰევეში

[ctx: Region/state in USA]
en: Idaho
ka: აიდაჰო

[ctx: Region/state in France]
en: Ille-et-vilaine
ka: ილი და ვილენი

[ctx: Region/state in USA]
en: Illinois
ka: ილინოისი

[ctx: Region/state in South Korea]
en: Incheon
ka: ინჩხონი

[ctx: Region/state in USA]
en: Indiana
ka: ინდიანა

[ctx: Region/state in France]
en: Indre-et-Loire
ka: ენდრი და ლუარა

[ctx: Region/state in USA]
en: Iowa
ka: აიოვა

[ctx: Region/state in France]
en: Isère
ka: იზერი

[ctx: Region/state in South Korea]
en: Jeju
ka: ჩეჯუ

[ctx: Region/state in South Korea]
en: Jeonbuk
ka: ჩოლა-პუქტო

[ctx: Region/state in South Korea]
en: Jeonnam
ka: ჩოლა-ნამდო

[ctx: Region/state in Denmark]
en: Jylland
ka: იუტლანდია

[ctx: Region/state in Hungary]
en: Jász-Nagykun-Szolnok
ka: იას ნაძკუნ სოლნოკი

[ctx: Region/state in North Korea]
en: Kangwon
ka: კანვონდო

[ctx: Region/state in USA]
en: Kansas
ka: კანზასი

[ctx: Region/state in USA]
en: Kentucky
ka: კენტუკი

[ctx: Region/state in Namibia]
en: Khomas Hochland
ka: ხომას ჰოხლენდი

[ctx: Region/state in Hungary]
en: Komárom-Esztergom
ka: კომარომ-ესტერგომი

[ctx: Region/state in United Kingdom]
en: Lancashire
ka: ლანკაშირი

[ctx: Region/state in Italy]
en: Lecco
ka: ლეკო

[ctx: Region/state in Ireland]
en: Leinster
ka: ლენსტერი

[ctx: Region/state in France]
en: Loire
ka: ლუარა

[ctx: Region/state in France]
en: Loire-atlantique
ka: ატლანტის ლუარა

[ctx: Region/state in France]
en: Loiret
ka: ლუარე

[ctx: Region/state in Denmark]
en: Lolland
ka: ლოლანი

[ctx: Region/state in USA]
en: Louisiana
ka: ლუიზიანა

[ctx: Region/state in Portugal]
en: Madeira
ka: მადეირა

[ctx: Region/state in Saudi Arabia]
en: Madina
ka: მადინა

[ctx: Region/state in India]
en: Maharashtra
ka: მაჰარაშტრა

[ctx: Region/state in USA]
en: Maine
ka: მენი

[ctx: Region/state in France]
en: Manche
ka: მანში

[ctx: Region/state in Canada]
en: Manitoba
ka: მანიტობა

[ctx: Region/state in France]
en: Marne
ka: მარნი

[ctx: Region/state in France]
en: Martinique
ka: მარტინიკა

[ctx: Region/state in USA]
en: Maryland
ka: მერილენდი

[ctx: Region/state in USA]
en: Massachusetts
ka: მასაჩუსეტსი

[ctx: Region/state in France]
en: Mayotte
ka: მეიოტი

[ctx: Region/state in USA]
en: Michigan
ka: მიჩიგანი

[ctx: Region/state in USA]
en: Minnesota
ka: მინესოტა

[ctx: Region/state in USA]
en: Mississippi
ka: მისისიპი

[ctx: Region/state in USA]
en: Missouri
ka: მისური

[ctx: Region/state in Germany]
en: Mittelfranken
ka: მიტელფრანკენი

[ctx: Region/state in USA]
en: Montana
ka: მონტანა

[ctx: Region/state in France]
en: Morbihan
ka: მორბიანი

[ctx: Region/state in France]
en: Moselle
ka: მოზელი

[ctx: Region/state in Ireland]
en: Munster
ka: მანსტერი

[ctx: Region/state in USA]
en: Nebraska
ka: ნებრასკა

[ctx: Region/state in USA]
en: Nevada
ka: ნევადა

[ctx: Region/state in Canada]
en: New Brunswick
ka: ახალი ბრუნსვიკი

[ctx: Region/state in France]
en: New Caledonia
ka: ახალი კალედონია

[ctx: Region/state in USA]
en: New Hampshire
ka: ნიუ ჰემპშირი

[ctx: Region/state in USA]
en: New Jersey
ka: ნიუ ჯერსი

[ctx: Region/state in USA]
en: New Mexico
ka: ნიუ მექსიკო

[ctx: Region/state in Australia]
en: New South Wales
ka: ახალი სამხრეთი უელსი

[ctx: Region/state in USA]
en: New York
ka: ნიუ იორკი

[ctx: Region/state in Canada]
en: Newfoundland
ka: ნიუფაუნდლენდი

[ctx: Region/state in France]
en: Nièvre
ka: ნიევრი

[ctx: Region/state in France]
en: Nord
ka: ნორი

[ctx: Region/state in USA]
en: North Carolina
ka: ჩრდილოეთი კაროლინა

[ctx: Region/state in USA]
en: North Dakota
ka: ჩრდილოეთი დაკოტა

[ctx: Region/state in Russia]
en: North-West Region
ka: ჩრდილო-დასავლეთი რეგიონი

[ctx: Region/state in United Kingdom]
en: Northern Ireland
ka: ჩრდილოეთ ირლანდია

[ctx: Region/state in Australia]
en: Northern Territory
ka: ჩრდილო ტერიტორია

[ctx: Region/state in Canada]
en: Northwest Territories
ka: ჩრდილოდასავლეთი ტერიტორიები

[ctx: Region/state in Canada]
en: Nova Scotia
ka: ნოვა სკოტია

[ctx: Region/state in Canada]
en: Nunavut
ka: ნუნავუტი

[ctx: Region/state in Hungary]
en: Nógrád
ka: ნოგრადი

[ctx: Region/state in USA]
en: Ohio
ka: ოჰაიო

[ctx: Region/state in USA]
en: Oklahoma
ka: ოკლაჰომა

[ctx: Region/state in Canada]
en: Ontario
ka: ონტარიო

[ctx: Region/state in USA]
en: Oregon
ka: ორეგონი

[ctx: Region/state in France]
en: Paris
ka: პარიზი

[ctx: Region/state in France]
en: Pas-de-Calais
ka: პა დე კალე

[ctx: Region/state in USA]
en: Pennsylvania
ka: პენსელვანია

[ctx: Region/state in Hungary]
en: Pest
ka: პეშტი

[ctx: Region/state in Canada]
en: Prince Edward Island
ka: პრინც ედვარდის კუნძული

[ctx: Region/state in USA]
en: Puerto Rico
ka: პუერტო რიკო

[ctx: Region/state in France]
en: Puy-de-Dôme
ka: პიუი-დე-დომი

[ctx: Region/state in France]
en: Pyrénées Orientales
ka: აღმოსავლეთ პირენეი

[ctx: Region/state in France]
en: Pyrénées atlantiques
ka: ატლანტიკური პირენეი

[ctx: Region/state in North Korea]
en: Pyŏngbuk
ka: ფხიონან-პუქტო

[ctx: Region/state in Canada]
en: Quebec
ka: კვებეკი

[ctx: Region/state in Australia]
en: Queensland
ka: ქვინსლენდი

[ctx: Region/state in USA]
en: Rhode Island
ka: როდ-აილენდი

[ctx: Region/state in France]
en: Rhône
ka: რონა

[ctx: Region/state in Canada]
en: Saskatchewan
ka: სასკაჩევანი

[ctx: Region/state in United Kingdom]
en: Scotland
ka: შოტლანდია

[ctx: Region/state in France]
en: Seine-maritime
ka: ზღვისპირა სენა

[ctx: Region/state in Russia]
en: Siberia
ka: ციმბირი

[ctx: Region/state in France]
en: Somme
ka: სომა

[ctx: Region/state in Hungary]
en: Somogy
ka: შომოძი

[ctx: Region/state in Australia]
en: South Australia
ka: სამხრეთი ავსტრალია

[ctx: Region/state in USA]
en: South Carolina
ka: სამხრეთი კაროლინა

[ctx: Region/state in USA]
en: South Dakota
ka: სამხრეთი დაკოტა

[ctx: Region/state in Russia]
en: South Region
ka: სამხრეთ რეგიონი

[ctx: Region/state in France]
en: St-Pierre and Miquelon
ka: სენ-პიერი და მიკელონი

[ctx: Region/state in Hungary]
en: Szabolcs-Szatmár-Bereg
ka: საბოლჩი-სატმარი-ბერეგი

[ctx: Region/state in Australia]
en: Tasmania
ka: ტასმანია

[ctx: Region/state in Spain]
en: Tenerife
ka: ტენერიფე

[ctx: Region/state in USA]
en: Tennessee
ka: ტენესი

[ctx: Region/state in USA]
en: Texas
ka: ტეხასი

[ctx: Region/state in China]
en: Tibet
ka: ტიბეტი

[ctx: Region/state in Spain]
en: Toledo
ka: ტოლედო

[ctx: Region/state in Hungary]
en: Tolna
ka: ტოლნა

[ctx: Region/state in Ireland]
en: Ulster
ka: ოლსტერი

[ctx: Region/state in Russia]
en: Ural
ka: ურალი

[ctx: Region/state in USA]
en: Utah
ka: იუტა

[ctx: Region/state in Hungary]
en: Vas
ka: ვაცი

[ctx: Region/state in France]
en: Vaucluse
ka: ვოკლუზი

[ctx: Region/state in USA]
en: Vermont
ka: ვერმონტი

[ctx: Region/state in Hungary]
en: Veszprém
ka: ვესპრემი

[ctx: Region/state in Australia]
en: Victoria
ka: ვიქტორია

[ctx: Region/state in USA]
en: Virginia
ka: ვირჯინია

[ctx: Region/state in Russia]
en: Volga Region
ka: ვოლგის ოლქი

[ctx: Region/state in United Kingdom]
en: Wales
ka: ულსი

[ctx: Region/state in USA]
en: Washington
ka: ვაშინგტონი

[ctx: Region/state in USA]
en: Washington, DC
ka: ვაშინგტონი დი.სი

[ctx: Region/state in USA]
en: West Virginia
ka: დასავლეთი ვირჯინია

[ctx: Region/state in Australia]
en: Western Australia
ka: დასავლეთ ავსტრალია

[ctx: Region/state in Poland]
en: Wielkopolska
ka: ვილკეპოლსკა

[ctx: Region/state in USA]
en: Wisconsin
ka: უისკონსინი

[ctx: Region/state in USA]
en: Wyoming
ka: ვაიომინგი

[ctx: Region/state in Canada]
en: Yukon
ka: იუკონი

[ctx: Region/state in Hungary]
en: Zala
ka: ზალა

[ctx: Region/state in Denmark]
en: Zealand
ka: ზელანდია

[ctx: Country name]
en: Afghanistan
ka: ავღანეთი

[ctx: Country name]
en: Algeria
ka: ალჟირი

[ctx: Country name]
en: Angola
ka: ანგოლა

[ctx: Country name]
en: Antarctica
ka: ანტარქტიკა

[ctx: Country name]
en: Antigua and Barbuda
ka: ანტიგუა და ბარბუდა

[ctx: Country name]
en: Argentina
ka: არგენტინა

[ctx: Country name]
en: Armenia
ka: სომხეთი

[ctx: Country name]
en: Ascension Island
ka: ასენსიონ აილენდის

[ctx: Country name]
en: Australia
ka: ავსტრალია

[ctx: Country name]
en: Austria
ka: ავსტრია

[ctx: Country name]
en: Bahamas
ka: ბაჰამის კუნძულები

[ctx: Country name]
en: Bahrain
ka: ბაჰრეინი

[ctx: Country name]
en: Bangladesh
ka: ბანგლადეში

[ctx: Country name]
en: Barbados
ka: ბარბადოსი

[ctx: Country name]
en: Belgium
ka: ბელგია

[ctx: Country name]
en: Belize
ka: ბელიზი

[ctx: Country name]
en: Bermuda
ka: ბერმუდა

[ctx: Country name]
en: Bolivia
ka: ბოლივია

[ctx: Country name]
en: Bosnia and Herzegovina
ka: ბოსნია და ჰერცოგოვინა

[ctx: Country name]
en: Botswana
ka: ბოცვანა

[ctx: Country name]
en: Brazil
ka: ბრაზილია

[ctx: Country name]
en: Brunei
ka: ბრუნეი

[ctx: Country name]
en: Bulgaria
ka: ბულგარეთი

[ctx: Country name]
en: Burkina Faso
ka: ბურკინა ფასო

[ctx: Country name]
en: Burundi
ka: ბურუნდი

[ctx: Country name]
en: Bénin
ka: ბენინი

[ctx: Country name]
en: Cameroon
ka: კამერუნი

[ctx: Country name]
en: Canada
ka: კანადა

[ctx: Country name]
en: Cape Verde
ka: კაბო ვერდე

[ctx: Country name]
en: Cayman Islands
ka: კაიმანის კუნძულები

[ctx: Country name]
en: Central African Republic
ka: ცენტრალური აფრიკის რესპუბლიკა

[ctx: Country name]
en: Chad
ka: ჩადი

[ctx: Country name]
en: Chile
ka: ჩილე

[ctx: Country name]
en: China
ka: ჩინეთი

[ctx: Country name]
en: Colombia
ka: კოლუმბია

[ctx: Country name]
en: Congo
ka: კონგო

[ctx: Country name]
en: Congo (Democratic Republic)
ka: კონგო (დემოკრატიული რესპუბლიკა)

[ctx: Country name]
en: Costa Rica
ka: კოსტა რიკა

[ctx: Country name]
en: Croatia
ka: ხორვატია

[ctx: Country name]
en: Cuba
ka: კუბა

[ctx: Country name]
en: Cyprus
ka: კვიპროსი

[ctx: Country name]
en: Czechia
ka: ჩეხეთი

[ctx: Country name]
en: Dem rep of Congo
ka: კონკოს დემ. რეპ

[ctx: Country name]
en: Denmark
ka: დანია

[ctx: Country name]
en: Djibouti
ka: ჯიბუტი

[ctx: Country name]
en: Dominican Republic
ka: დომენიკის რესპუბლიკა

[ctx: Country name]
en: Ecuador
ka: ეკვადორი

[ctx: Country name]
en: Egypt
ka: ეგვიპტე

[ctx: Country name]
en: El Salvador
ka: ელ სალვადორი

[ctx: Country name]
en: Equatorial Guinea
ka: ეკვატორული გვინეა

[ctx: Country name]
en: Eritrea
ka: ერითრეა

[ctx: Country name]
en: Estonia
ka: ესტონეთი

[ctx: Country name]
en: Ethiopia
ka: ეთიოპია

[ctx: Country name]
en: Falkland Islands
ka: ფოლკლენდის კუნძულები

[ctx: Country name]
en: Fiji
ka: ფიჯი

[ctx: Country name]
en: Finland
ka: ფინეთი

[ctx: Country name]
en: France
ka: საფრანგეთი

[ctx: Country name]
en: French Guiana
ka: ფრანგული გვიანა

[ctx: Country name]
en: French Polynesia
ka: ფრანგული პოლინეზია

[ctx: Country name]
en: Gabon
ka: გაბონი

[ctx: Country name]
en: Gambia
ka: გამბია

[ctx: Country name]
en: Germany
ka: გერმანია

[ctx: Country name]
en: Ghana
ka: განა

[ctx: Country name]
en: Greece
ka: საბერძნეთი

[ctx: Country name]
en: Greenland
ka: გრენლანდია

[ctx: Country name]
en: Guam
ka: გუამი

[ctx: Country name]
en: Guatemala
ka: გვატემალა

[ctx: Country name]
en: Guinea
ka: გვინეა

[ctx: Country name]
en: Guinea Bissau
ka: გვინეა-ბისაუ

[ctx: Country name]
en: Guyana
ka: გაიანა

[ctx: Country name]
en: Haiti
ka: ჰაიტი

[ctx: Country name]
en: Honduras
ka: ჰონდურასი

[ctx: Country name]
en: Hong Kong
ka: ჰონგკონგი

[ctx: Country name]
en: Hungary
ka: უნგრეთი

[ctx: Country name]
en: Iceland
ka: ისლანდია

[ctx: Country name]
en: India
ka: ინდოეთი

[ctx: Country name]
en: Indonesia
ka: ინდონეზია

[ctx: Country name]
en: Iran
ka: ირანი

[ctx: Country name]
en: Iraq
ka: ერაყი

[ctx: Country name]
en: Ireland
ka: ირლანდია

[ctx: Country name]
en: Isle of Man
ka: მენის კუნძული

[ctx: Country name]
en: Israel
ka: ისრაელი

[ctx: Country name]
en: Italy
ka: იტალია

[ctx: Country name]
en: Ivory coast
ka: კოტ-დ’ივუარი

[ctx: Country name]
en: Jamaica
ka: იამაიკა

[ctx: Country name]
en: Japan
ka: იაპონია

[ctx: Country name]
en: Jordan
ka: იორდანია

[ctx: Country name]
en: Kazakhstan
ka: ყაზახეთი

[ctx: Country name]
en: Kenya
ka: კენია

[ctx: Country name]
en: Kiribati
ka: კირიბატი

[ctx: Country name]
en: Kuwait
ka: ქუვეიტი

[ctx: Country name]
en: Latvia
ka: ლატვია

[ctx: Country name]
en: Lebanon
ka: ლიბანი

[ctx: Country name]
en: Lesotho
ka: ლესოტო

[ctx: Country name]
en: Liberia
ka: ლიბერია

[ctx: Country name]
en: Libya
ka: ლიბია

[ctx: Country name]
en: Lithuania
ka: ლიეტუვა

[ctx: Country name]
en: Luxembourg
ka: ლუქსემბურგი

[ctx: Country name]
en: Macedonia
ka: მაკედონია

[ctx: Country name]
en: Madagascar
ka: მადაგასკარი

[ctx: Country name]
en: Malawi
ka: მალავი

[ctx: Country name]
en: Malaysia
ka: მალაიზია

[ctx: Country name]
en: Maldives
ka: მალდივები

[ctx: Country name]
en: Mali
ka: მალი

[ctx: Country name]
en: Malta
ka: მალტა

[ctx: Country name]
en: Marshall Islands
ka: მარშალის კუნძულები

[ctx: Country name]
en: Mauritania
ka: მავრიტანია

[ctx: Country name]
en: Mauritius
ka: მავრიკი

[ctx: Country name]
en: Mexico
ka: მექსიკა

[ctx: Country name]
en: Micronesia
ka: მიკრონეზია

[ctx: Country name]
en: Monaco
ka: მონაკო

[ctx: Country name]
en: Morocco
ka: მაროკო

[ctx: Country name]
en: Mozambique
ka: მოზამბიკი

[ctx: Country name]
en: Myanmar
ka: მიანმარი

[ctx: Country name]
en: Namibia
ka: ნამიბია

[ctx: Country name]
en: Nepal
ka: ნეპალი

[ctx: Country name]
en: Netherlands
ka: ჰოლანდია

[ctx: Country name]
en: New Zealand
ka: ახალი ზელანდია

[ctx: Country name]
en: Nicaragua
ka: ნიკარაგუა

[ctx: Country name]
en: Niger
ka: ნიგერი

[ctx: Country name]
en: Nigeria
ka: ნიგერია

[ctx: Country name]
en: North Korea
ka: ჩრდილოეთ კორეა

[ctx: Country name]
en: Norway
ka: ნორვეგია

[ctx: Country name]
en: Pakistan
ka: პაკისტანი

[ctx: Country name]
en: Palau
ka: პალაუ

[ctx: Country name]
en: Panama
ka: პანამა

[ctx: Country name]
en: Papua New Guinea
ka: პაპუა ახალი გვინეა

[ctx: Country name]
en: Paraguay
ka: პარაგვაი

[ctx: Country name]
en: Peru
ka: პერუ

[ctx: Country name]
en: Philippines
ka: ფილიპინები

[ctx: Country name]
en: Pitcairn Islands
ka: პიტკერნის კუნძულები

[ctx: Country name]
en: Poland
ka: პოლონეთი

[ctx: Country name]
en: Portugal
ka: პორტუგალია

[ctx: Country name]
en: Qatar
ka: ყატარი

[ctx: Country name]
en: Romania
ka: რუმინეთი

[ctx: Country name]
en: Russia
ka: რუსეთი

[ctx: Country name]
en: Rwanda
ka: რუანდა

[ctx: Country name]
en: Samoa
ka: სამოა

[ctx: Country name]
en: Saudi Arabia
ka: საუდის არაბეთი

[ctx: Country name]
en: Senegal
ka: სენეგალი

[ctx: Country name]
en: Seychelles
ka: სეიშელები

[ctx: Country name]
en: Sierra Leone
ka: სიერა ლეონე

[ctx: Country name]
en: Singapore
ka: სინგაპური

[ctx: Country name]
en: Slovakia
ka: სლოვაკეთი

[ctx: Country name]
en: Slovenia
ka: სლოვენია

[ctx: Country name]
en: Solomon Islands
ka: სოლომონის კუნძულები

[ctx: Country name]
en: Somalia
ka: სომალი

[ctx: Country name]
en: South Africa
ka: სამხრეთ აფრიკა

[ctx: Country name]
en: South Korea
ka: სამხრეთ კორეა

[ctx: Country name]
en: Spain
ka: ესპანეთი

[ctx: Country name]
en: Sri Lanka
ka: შრი ლანკა

[ctx: Country name]
en: St. Lucia
ka: სტ. ლუცია

[ctx: Country name]
en: Sudan
ka: სუდანი

[ctx: Country name]
en: Swaziland
ka: ესვატინი

[ctx: Country name]
en: Sweden
ka: შვედეთი

[ctx: Country name]
en: Switzerland
ka: შვეიცარია

[ctx: Country name]
en: Syria
ka: სირია

[ctx: Country name]
en: Taiwan
ka: ტაივანი

[ctx: Country name]
en: Tanzania
ka: ტანზანია

[ctx: Country name]
en: Thailand
ka: ტაილანდი

[ctx: Country name]
en: Togo
ka: ტოგო

[ctx: Country name]
en: Trinidad and Tobago
ka: ტრინიდადი და ტობაგო

[ctx: Country name]
en: Tunisia
ka: ტუნისი

[ctx: Country name]
en: Turkey
ka: თურქეთი

[ctx: Country name]
en: Turks and Caicos Islands
ka: ტერქსისა და კაიკოსის კუნძულები

[ctx: Country name]
en: US Territory
ka: აშშ ტერიტორია

[ctx: Country name]
en: USA
ka: აშშ

[ctx: Country name]
en: Uganda
ka: უგანდა

[ctx: Country name]
en: Ukraine
ka: უკრაინა

[ctx: Country name]
en: United Arab Emirates
ka: არაბეთის გაერთიანებული ემირატები

[ctx: Country name]
en: United Kingdom
ka: დიდი ბრიტანეთი

[ctx: Country name]
en: Uruguay
ka: ურუგვაი

[ctx: Country name]
en: Uzbekistan
ka: უზბეკეთი

[ctx: Country name]
en: Vanuatu
ka: ვანუატუ

[ctx: Country name]
en: Vatican
ka: ვატიკანი

[ctx: Country name]
en: Venezuela
ka: ვენესუელა

[ctx: Country name]
en: Virgin Islands
ka: ვირჯინის კუნძულება

[ctx: Country name]
en: Western sahara
ka: დასავლეთ საჰარა

[ctx: Country name]
en: Yemen
ka: იემენი

[ctx: Country name]
en: Yugoslavia
ka: იუგოლავია

[ctx: Country name]
en: Zambia
ka: ზამბია

[ctx: Country name]
en: Zimbabwe
ka: ზიმბაბვე

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Comet Impact Scars (HST)
ka: კომეტასთან შეჯახების კვალი (ჰკტ)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Galilean Satellites (HST)
ka: გალილეოს თანამგზავრები (ჰკტ)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Global Dust Storm (HST)
ka: მტვრის გლობალური შტორმი (ჰკტ)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Jupiter and Io (HST)
ka: იუპიტერი და იო (ჰკტ)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show APOD Image
ka: დღის სურათის ჩვენება

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show APOD Image (Radar)
ka: დღის სურათის ჩვენება (რადარი)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show APOD Image (Venera lander)
ka: დღის სურათის ჩვენება (ვენერის დამშვები)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show Collage of Saturn and moons
ka: სატურნისა და მისი თანამგზავრების კოლაჟი

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image
ka: ჰკტ-ის გამოსახულების ჩვენება

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (1995)
ka: ჰკტ-ის გამოსახულების ჩვენება (1995)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (1996)
ka: ჰკტ-ის გამოსახულების ჩვენება (1996)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (1998)
ka: ჰკტ-ის გამოსახულების ჩვენება (1998)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (1999)
ka: ჰკტ-ის გამოსახულების ჩვენება (1999)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (2001)
ka: ჰკტ-ის გამოსახულების ჩვენება (2001)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (2002)
ka: ჰკტ-ის გამოსახულების ჩვენება (2002)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (2003)
ka: ჰკტ-ის გამოსახულების ჩვენება (2003)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (2004)
ka: ჰკტ-ის გამოსახულების ჩვენება (2004)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (Aurora)
ka: ჰკტ-ის გამოსახულების ჩვენება (ავრორა)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (detail)
ka: ჰკტ-ის გამოსახულების ჩვენება (დეტალური)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (Detail)
ka: ჰკტ-ის გამოსახულების ჩვენება (დეტალური)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (Hubble V)
ka: ჰკტ-ის გამოსახულების ჩვენება (ჰაბლი V)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (Hubble X)
ka: ჰკტ-ის გამოსახულების ჩვენება (ჰაბლი X)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (SN 2004dj)
ka: ჰკტ-ის გამოსახულების ჩვენება (SN 2004jd)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (stars in M 31)
ka: ჰკტ-ის გამოსახულების ჩვენება (ვარსკვლავები M31-ში)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST (Rings and Moons)
ka: ჰკტ-ის ჩვენება (რგოლები და მთვარეები)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show KPNO AOP Image
ka: KPNO AOP გამოსახულების ჩვენება

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show MGS Image
ka: MGS გამოსახულების ჩვენება

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show NASA Mosaic
ka: NASA-ის მოზაიკის ჩვენება

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show NOAO Image
ka: NOAO გამოსახულების ჩვენება

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show NOAO Image (Halpha)
ka: NOAO გამოსახულების ჩვენება (ჰალფა)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show NOAO Image (Optical)
ka: NOAO გამოსახულების ჩვენება (ოპტიკური)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show SEDS Image
ka: SEDS გამოსახულების ჩვენება

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show Spitzer Image
ka: Spitzer-ის გამოსახულების ჩვენება

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show Sun Image
ka: მზის გამოსახულების ჩვენება

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show Viking Lander Image
ka: დამშვებ Viking-ის გამოსახულებების ჩვენება

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show Voyager 1 Image
ka: Voyager 1-ის გამოსახულების ჩვენება

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Total Eclipse Image
ka: სრული დაბნელების სურათი

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Triple Eclipse (HST)
ka: სამმაგი დაბნელება (ჰკტ)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Comet Shoemaker-Levy 9
ka: კომეტა შუმახერ-ლევი 9

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Comet Shoemaker–Levy 9 Wikipedia page
ka: კომეტა შუმახერ-ლევი 9-ის ვიკის გვერდი

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Daily Solar Images
ka: მზის ყოველდღიური სურათები

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: NASA Eclipse page
ka: NASA-ის მზის დაბნელების გვერდი

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: NASA Mars Missions
ka: NASA-ის მარსის მისიები

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: NASA Science Mariner missions
ka: NASA-ის სამეცნიერო მისიები Mariner

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: NASA Solar System Exploration Page
ka: NASA-ის მზის სისტემის კვლევის გვერდი

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: NASA Sun-Earth Days page
ka: NASA-ის მზე-დედამიწის დღეების გვერდი

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Nine Planets Page
ka: ცხრა პლანეტის გვერდი

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: SEDS Information Page
ka: SEDS-ის ინფორმაციის გვერდი

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: The Apollo Program
ka: პროგრამა აპოლონი

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: The Cassini Mission
ka: მისია კასინი

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: The "face" on Mars
ka: "სახე" მთვარეზე

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: The Galileo Mission
ka: მისია გალილეო

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: The Magellan Mission
ka: მისია მაგელანი

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: The Mariner 10 Mission
ka: მისია Mariner 10

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: The Mars Society
ka: მარსის საზოგადოება

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: The Voyager Missions
ka: ვოიაჟერის მისიები

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: The Whole Mars Catalog
ka: მარსის სრული კატალოგი

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Welcome to Mars!
ka: მოგესალმებით მარსზე!

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Wikipedia Page
ka: ვიკიპედიის გვერდი

[ctx: star name]
en: Sirius
ka: სირიუსი

[ctx: star name]
en: Canopus
ka: კანოპუსი

[ctx: star name]
en: Arcturus
ka: არქტურუსი

[ctx: star name]
en: Rigel Kentaurus
ka: ალფა კენტავრისა

[ctx: star name]
en: Vega
ka: ვეგა

[ctx: star name]
en: Capella
ka: კაპელა

[ctx: star name]
en: Rigel
ka: რიგელი

[ctx: star name]
en: Procyon
ka: პროციონი

[ctx: star name]
en: Achernar
ka: ახერნარი

[ctx: star name]
en: Betelgeuse
ka: ბეთელგეიზე

[ctx: star name]
en: Hadar
ka: ჰადარი

[ctx: star name]
en: Altair
ka: ალტაირი

[ctx: star name]
en: Acrux
ka: აკრუქსი

[ctx: star name]
en: Aldebaran
ka: ალდებარანი

[ctx: star name]
en: Spica
ka: სპიკა

[ctx: star name]
en: Antares
ka: ანტარესი

[ctx: star name]
en: Pollux
ka: პოლუქსი

[ctx: star name]
en: Fomalhaut
ka: ფომალჰაუტი

[ctx: star name]
en: Mimosa
ka: მიმოზა

[ctx: star name]
en: Deneb
ka: დენები

[ctx: star name]
en: Regulus
ka: რეგული

[ctx: star name]
en: Adhara
ka: ადარა

[ctx: star name]
en: Castor
ka: კასტორი

[ctx: star name]
en: Gacrux
ka: გაკრუქსი

[ctx: star name]
en: Shaula
ka: შაულა

[ctx: star name]
en: Bellatrix
ka: ბელატრიქსი

[ctx: star name]
en: Alnath
ka: ბეტა-კუროსი

[ctx: star name]
en: Miaplacidus
ka: ბეტა გემის ხერხემლისა

[ctx: star name]
en: Alnilam
ka: ალნილამი

[ctx: star name]
en: Al Na'ir
ka: ალნაირი

[ctx: star name]
en: Alnitak
ka: ალნიტაკი

[ctx: star name]
en: Regor
ka: გამა აფრის

[ctx: star name]
en: Alioth
ka: ალიოტი

[ctx: star name]
en: Mirfak
ka: მირფაკი

[ctx: star name]
en: Kaus Australis
ka: კაუს აუსტრალისი

[ctx: star name]
en: Dubhe
ka: დუბჰე

[ctx: star name]
en: Wezen
ka: ვეზენი

[ctx: star name]
en: Alkaid
ka: ბენეტნაში

[ctx: star name]
en: Sargas
ka: სარგასი

[ctx: star name]
en: Avior
ka: ავიორი

[ctx: star name]
en: Menkalinan
ka: ბეტა მეეტლესი

[ctx: star name]
en: Alhena
ka: გამა მარჩვიბისა

[ctx: star name]
en: Peacock
ka: ალფა ფარშევანგისა

[ctx: star name]
en: Polaris
ka: პოლარისი

[ctx: star name]
en: Mirzam
ka: მირცამი

[ctx: star name]
en: Alphard
ka: ალფარდი

[ctx: star name]
en: Hamal
ka: ჰამალი

[ctx: star name]
en: Al Gieba
ka: ალგიება

[ctx: star name]
en: Diphda
ka: ბეტა ვეშაპისა

[ctx: star name]
en: Nunki
ka: სიგმა მშვილდოსნისა

[ctx: star name]
en: Menkent
ka: თეტა ცენტავრისა

[ctx: star name]
en: Alpheratz
ka: ალფა ანდრომედასი

[ctx: star name]
en: Saiph
ka: საკაპა ორიონი

[ctx: star name]
en: Mirach
ka: ბეტა ანდრომედასი

[ctx: star name]
en: Kocab
ka: ბეტა პატარა დათვისა

[ctx: star name]
en: Rasalhague
ka: ალფა გველისმჭერისა

[ctx: star name]
en: Algol
ka: ბეტა პერსევსისა

[ctx: star name]
en: Almach
ka: გამა ანდრომედასი

[ctx: star name]
en: Denebola
ka: ბეტა ლომისა

[ctx: star name]
en: Navi
ka: გამა კასიოპეასი

[ctx: star name]
en: Naos
ka: ზეტა კიჩო

[ctx: star name]
en: Aspidiske
ka: იოტა გემის ხერხემალისა

[ctx: star name]
en: Alphecca
ka: ალფა ჩრდილოეთი გვირგვინისა

[ctx: star name]
en: Mizar
ka: მიცარი

[ctx: star name]
en: Sadr
ka: გამა გედისა

[ctx: star name]
en: Suhail
ka: ლამბდა იალქნისა

[ctx: star name]
en: Schedar
ka: ალფა კასიოპეასი

[ctx: star name]
en: Eltanin
ka: გამა გველეშაპისა

[ctx: star name]
en: Mintaka
ka: დელტა ორიონი

[ctx: star name]
en: Caph
ka: ბეტა კასიოპეა

[ctx: star name]
en: Dschubba
ka: დელტა ღრიანკალი

[ctx: star name]
en: Men
ka: ალფა მგელი

[ctx: star name]
en: Merak
ka: ბეტა დიდი დათვი

[ctx: star name]
en: Pulcherrima
ka: ეფსილონი მენახირესი

[ctx: star name]
en: Enif
ka: ეფსილონი პეგასისა

[ctx: star name]
en: Ankaa
ka: ალფა ფენიქსი

[ctx: star name]
en: Phecda
ka: გამა დიდი დათვი

[ctx: star name]
en: Scheat
ka: ბეტა პეგასი

[ctx: star name]
en: Aludra
ka: ეტა დიდი ქოფაკისა

[ctx: star name]
en: Alderamin
ka: ალდერამინი

[ctx: star name]
en: Merkab
ka: მერკაბი

[ctx: star name]
en: Gienah
ka: გიენა

[ctx: star name]
en: Markab
ka: მარკაბი

[ctx: star name]
en: Menkab
ka: მენკაბი

[ctx: star name]
en: Zozma
ka: ზოზმა

[ctx: star name]
en: Graffias
ka: ქსი სკორპიონისა

[ctx: star name]
en: Arneb
ka: არნები

[ctx: star name]
en: Gienah Corvi
ka: გამა ყორანი

[ctx: star name]
en: Zuben el Chamali
ka: ბეტა სასწორი

[ctx: star name]
en: Unukalhai
ka: ალფა გველი

[ctx: star name]
en: Sheratan
ka: ბეტა ვერძი

[ctx: star name]
en: Phakt
ka: ალფა მტრედი

[ctx: star name]
en: Kraz
ka: კრაზი

[ctx: star name]
en: Ruchbah
ka: რუკბახი

[ctx: star name]
en: Muphrid
ka: ეტა მერწყულისა

[ctx: star name]
en: Kabdhilinan
ka: კაბდილინანი

[ctx: star name]
en: Lesath
ka: ლისა

[ctx: star name]
en: Kaus Media
ka: კაუს მედია

[ctx: star name]
en: Tarazed
ka: ტარაზედი

[ctx: star name]
en: Yed Prior
ka: დელტა გველისმჭერი

[ctx: star name]
en: Na'ir al Saif
ka: ნაირ ალ საიფი

[ctx: star name]
en: Zuben El Genubi
ka: ალფა სასწორი

[ctx: star name]
en: Kelb al Rai
ka: ბეტა გველისმჭერი

[ctx: star name]
en: Cursa
ka: ბეტა ერიდანუსი

[ctx: star name]
en: Kornephoros
ka: ბეტა ჰერკულესი

[ctx: star name]
en: Ras Algethi
ka: ალფა ჰერკულესი

[ctx: star name]
en: Rastaban
ka: ბეტა დრაკონი

[ctx: star name]
en: Nihal
ka: ნიჰალი

[ctx: star name]
en: Kaus Borealis
ka: ლამბდა მშვილდოსნისა

[ctx: star name]
en: Algenib
ka: ალგენიბი

[ctx: star name]
en: Atik
ka: ომიკრონი პერსევსისა

[ctx: star name]
en: Tchou
ka: ალფა სამსხვერპლო

[ctx: star name]
en: Alcyone
ka: ალციონი

[ctx: star name]
en: Vindemiatrix
ka: ვინდემიატრიქსი

[ctx: star name]
en: Deneb Algiedi
ka: დელტა თხის რქა

[ctx: star name]
en: Tejat
ka: ტეიატი

[ctx: star name]
en: Acamar
ka: აკამარი

[ctx: star name]
en: Gomeisa
ka: გომეისა

[ctx: star name]
en: Cor Caroli
ka: კორ კეროლაი

[ctx: star name]
en: Al Niyat
ka: ელნაიეტი

[ctx: star name]
en: Sadalsud
ka: სადალსუუდი

[ctx: star name]
en: Matar
ka: მეიტარი

[ctx: star name]
en: Algorab
ka: ალგორაბი

[ctx: star name]
en: Sadalmelik
ka: სადალმელიკი

[ctx: star name]
en: Zaurak
ka: ზაურაკი

[ctx: star name]
en: Al Nasl
ka: ელ ნესლი

[ctx: star name]
en: Pherkab
ka: ფერკაბი

[ctx: star name]
en: Al Dhanab
ka: ალ დანაბი

[ctx: star name]
en: Furud
ka: ფურუდი

[ctx: star name]
en: Minkar
ka: მინკარი

[ctx: star name]
en: Maaz
ka: ალმაზი

[ctx: star name]
en: Seginus
ka: გამა მენახირე

[ctx: star name]
en: Dabih
ka: ბეტა თხის რქა

[ctx: star name]
en: Albireo
ka: ალბირეო

[ctx: star name]
en: Mebsuta
ka: მებსუტა

[ctx: star name]
en: Tania Australis
ka: ტანიინა სამხრეთის

[ctx: star name]
en: Altais
ka: ალტაისი

[ctx: star name]
en: Al Nair
ka: ალნაირი

[ctx: star name]
en: Talitha Borealis
ka: ტალიტა ჩრდილოეთის

[ctx: star name]
en: Sarin
ka: სარინი

[ctx: star name]
en: Wazn
ka: ვეზნი

[ctx: star name]
en: Kaou Pih
ka: ძეტა ოქროს თევზისა

[ctx: star name]
en: Er Rai
ka: გამა ცეფევსი

[ctx: star name]
en: Yed Posterior
ka: ეფსილონ გველისმჭერისა

[ctx: star name]
en: Alphirk
ka: შედარი

[ctx: star name]
en: Sulaphat
ka: გამა ქნარი

[ctx: star name]
en: Skat
ka: სკატი

[ctx: star name]
en: Edasich
ka: იოტა დრაკონისა

[ctx: star name]
en: Megrez
ka: მეგრეცი

[ctx: star name]
en: Chertan
ka: თეტა ლომისსა

[ctx: star name]
en: Asmidiske
ka: ქსი კიჩოსი

[ctx: star name]
en: Segin
ka: გამა მენახირე

[ctx: star name]
en: Muscida
ka: მუსციდა

[ctx: star name]
en: Heze
ka: ჰიზი

[ctx: star name]
en: Auva
ka: მინელაუვა

[ctx: star name]
en: Homan
ka: ჰომამი

[ctx: star name]
en: Mothallah
ka: მოთალა

[ctx: star name]
en: Adhafera
ka: ადჰაფერა

[ctx: star name]
en: Al Thalimain
ka: ელ თელიმეინი

[ctx: star name]
en: Tania Borealis
ka: ტეინია ბორეალისი

[ctx: star name]
en: Nekkar
ka: ნეკარი

[ctx: star name]
en: Alula Borealis
ka: ალულა ბორეალისი

[ctx: star name]
en: Wasat
ka: ვასატი

[ctx: star name]
en: Sadalbari
ka: სედალბარი

[ctx: star name]
en: Rana
ka: რანა

[ctx: star name]
en: Tseen Ke
ka: ცეენ კე

[ctx: star name]
en: Sheliak
ka: შელიაკი

[ctx: star name]
en: Baham
ka: ბაჰამი

[ctx: star name]
en: Ain
ka: ენი

[ctx: star name]
en: Tarf
ka: ტარფი

[ctx: star name]
en: Schemali
ka: შემალი

[ctx: star name]
en: Talitha Australis
ka: ტალიტა სამხრეთის

[ctx: star name]
en: Al Giedi
ka: ალფა  თხის რქისა

[ctx: star name]
en: Zawijah
ka: ზავიია

[ctx: star name]
en: Atlas
ka: ალტასი

[ctx: star name]
en: Rotanev
ka: როტანევი

[ctx: star name]
en: Primus Hyadum
ka: პრიმუს ჰიადუმი

[ctx: star name]
en: Chow
ka: ჩოუ

[ctx: star name]
en: Nusakan
ka: ნუსაკანი

[ctx: star name]
en: Thuban
ka: თუბანი

[ctx: star name]
en: Nashira
ka: ნაშირა

[ctx: star name]
en: Sadatoni
ka: სადატონი

[ctx: star name]
en: Marfik
ka: მარფიკი

[ctx: star name]
en: Alshain
ka: ალშეინი

[ctx: star name]
en: Electra
ka: ელექტრა

[ctx: star name]
en: Prijipati
ka: პრიჯიპატი

[ctx: star name]
en: Grumium
ka: გრუმიუმი

[ctx: star name]
en: Baten
ka: ბატენი

[ctx: star name]
en: Svalocin
ka: სვალოჩინი

[ctx: star name]
en: Albali
ka: ალბალი

[ctx: star name]
en: Praecipula
ka: პრეციპუა

[ctx: star name]
en: Sadachbia
ka: გამა მერწყულისა

[ctx: star name]
en: Maia
ka: მაია

[ctx: star name]
en: Mesarthim
ka: მესართიმი

[ctx: star name]
en: Rasalas
ka: რასალასი

[ctx: star name]
en: Azha
ka: აჟა

[ctx: star name]
en: Zuben el Hakrabi
ka: ზუბენ ელ ჰაკრაბი

[ctx: star name]
en: Kitalpha
ka: კიტალფა

[ctx: star name]
en: Asellus Australis
ka: ასელუს ოსტრალისი

[ctx: star name]
en: Menkib
ka: მენკიბი

[ctx: star name]
en: Alcor
ka: ალკორი

[ctx: star name]
en: Mekbuda
ka: მეკბუდა

[ctx: star name]
en: Dulfim
ka: დულფიმი

[ctx: star name]
en: Beid
ka: ბეიდი

[ctx: star name]
en: Syrma
ka: სირმა

[ctx: star name]
en: Alkes
ka: ალკესი

[ctx: star name]
en: Muliphein
ka: მულიფეინი

[ctx: star name]
en: Alphekka Meridiana
ka: ალპფეკა მერიდიანა

[ctx: star name]
en: Merope
ka: მეროპე

[ctx: star name]
en: Ancha
ka: ანკა

[ctx: star name]
en: Chara
ka: კარა

[ctx: star name]
en: Acubens
ka: აკუბენსი

[ctx: star name]
en: Taygeta
ka: ტეიგეტა

[ctx: star name]
en: Alkalurops
ka: ალკალუროპსი

[ctx: star name]
en: Botein
ka: ბოტეინი

[ctx: star name]
en: Minhar al Shuja
ka: მინჰარ ალ შუჯა

[ctx: star name]
en: Cujam
ka: ქაჯემი

[ctx: star name]
en: Dziban
ka: ძიბანი

[ctx: star name]
en: Alya
ka: ალია

[ctx: star name]
en: Asellus Borealis
ka: ალესუს ბორეალისი

[ctx: star name]
en: Marsik
ka: მარსიკი

[ctx: star name]
en: Pleione
ka: პლეიონე

[ctx: star name]
en: Asterope
ka: ასტეროპი

[ctx: star name]
en: Mira
ka: მირა

[ctx: Satellite group name]
en: Last Launches
ka: ბოლო გაშვებები

[ctx: Satellite group name]
en: International Space Station
ka: საერთაშორისო კოსმოსური სადგური

[ctx: Satellite group name]
en: Brightest
ka: ყველაზე კაშკაშა

[ctx: Satellite group name]
en: Weather
ka: ამინდი

[ctx: Satellite group name]
en: Earth Resources
ka: დედამიწის რესურსები

[ctx: Satellite group name]
en: Search & Rescue (SARSAT)
ka: ძებნა და გადარჩენა (SARSAT)

[ctx: Satellite group name]
en: Disaster Monitoring
ka: უბედურებების მონიტორინგი

[ctx: Satellite group name]
en: Tracking and Data Relay Satellite System (TDRSS)
ka: ტრეკინგისა და მონაცემების გადაცემის თანამგზავრული სისტემა (TDRSS)

[ctx: Satellite group name]
en: Geostationary
ka: გეოსტაციონარული

[ctx: Satellite group name]
en: Amateur Radio
ka: მოყვარული რადიო

[ctx: Satellite group name]
en: Experimental
ka: ექსპერიმენტალური

[ctx: Satellite group name]
en: Other
ka: სხვები

[ctx: Satellite group name]
en: GPS Operational
ka: GPS მუშა

[ctx: Satellite group name]
en: Glonass Operational
ka: Glonass მუშა

[ctx: Satellite group name]
en: Satellite-Based Augmentation System (WAAS/EGNOS/MSAS)
ka: თანამგზავრზე დაფუძნებული გაძლიერების სისტემა (WAAS/EGNOS/MSAS)

[ctx: Satellite group name]
en: Navy Navigation Satellite System (NNSS)
ka: ფლოტის ნავიგაციის თანამგზავრული სისტემა (NNSS)

[ctx: Satellite group name]
en: Russian LEO Navigation
ka: რუსული LEO ნავიგაცია

[ctx: Satellite group name]
en: Space & Earth Science
ka: კოსმოსისა და დედამიწის კვლევები

[ctx: Satellite group name]
en: Geodetic
ka: გეოდეზიური

[ctx: Satellite group name]
en: Engineering
ka: საინჟინრო

[ctx: Satellite group name]
en: Education
ka: განათლება

[ctx: Satellite group name]
en: Miscellaneous Military
ka: სხვადასხვა სამხედრო

[ctx: Satellite group name]
en: Radar Calibration
ka: რადარის კალიბრაცია

[ctx: Satellite group name]
en: CubeSats
ka: კუბსატები

[ctx: Satellite group name]
en: Other Miscellaneous
ka: დანარჩენი სხვა

[ctx: Satellite group name]
en: Supplemental GPS
ka: GPS-ის დამატებითი

[ctx: Satellite group name]
en: Supplemental GLONASS
ka: GLONASS-ის დამატებითი

[ctx: Satellite group name]
en: Supplemental METEOSAT
ka: METEOSAT-ის დამატებითი

[ctx: Satellite group name]
en: Supplemental INTELSAT
ka: INTELSAT-ის დამატებითი

[ctx: Satellite group name]
en: Supplemental ORBCOMM
ka: ORBCOMM-ის დამატებითი

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Simbad
ka: სიმბადი

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Aladin
ka: ალადინი

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Skyview
ka: ცა

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Gamma-ray
ka: გამა-სხივი

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: X-ray
ka: რენტგენის სხივი

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: EUV
ka: მაღალენერგიული ულტრაიისფერი გამოსხივება

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: UV
ka: ულტრაიისფერი გამოსხივება

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Optical
ka: ოპტიკური

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Infrared
ka: ინფრაწითელი

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Radio
ka: რადიო

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: High Energy Astrophysical Archive (HEASARC)
ka: მაღალი ენერგიების ასტროფიზიკის არქივი (HEASARC)

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Recent X-Ray Missions
ka: რენტგენის გამოსხივების კვლევის უახლესი გაშვებები

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Past X-ray Mission
ka: რენტგენის გამოსხივების კვლევის წარსული გაშვებები

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Gamma-Ray Missions
ka: გამა-გამოსხივების კვლევის გაშვებები

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Other Missions
ka: სხვა გაშვებები

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Popular Catalog Choices
ka: პოპულარული კატალოგები

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Multiwavelength Catalogs
ka: მრავალტალღისზომიანი კატალოგები

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: NASA Extragalactic Database (NED)
ka: NASA-ის ექსტრაგალაქტიკური მონაცემთა ბაზა (NED)

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Positions
ka: მდებარეობები

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: NASA Astrophysics Data System (ADS)
ka: NASA-ის ასტროფიზიკის მონაცემების სისტემა (ADS)

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Astronomy and Astrophysics
ka: ასტრონომია და ასტროფიზიკა

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Instrumentation
ka: ხელსაწყოები

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Physics and Geophysics
ka: ფიზიკა და გეოფიზიკა

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Astrophysics preprints
ka: ასტროფიზიკის გამოცემები

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Multimission Archive at Space Telescope (MAST)
ka: კოსმოსური სადგურის მრავალგაშვებიანი არქივი (MAST)

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: COPERNICUS
ka: კოპერნიკი

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Images
ka: ასლები

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Spectra
ka: სპექტრი

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Other
ka: სხვები

en: Catalogs
ka: კატალოგები

en: Guides
ka: გიდები

en: Terrain
ka: რელიეფი

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ImageOverlayTableBox)
en: Image Overlays
ka: გამოსახულების განლაგებები

en: Developer
ka: პროგრამისტი

en: Hide Terrain
ka: რელიეფის დამალვა

en: Show Terrain
ka: რელიეფის ჩვენება

en: Hide Image Overlays
ka: გამოსახულების განლაგებების დამალვა

en: Show Image Overlays
ka: გამოსახულების განლაგებების ჩვენება

[ctx: @title:window]
en: Export Image
ka: გამოსახულების გატანა

[ctx: Filter by file type: KStars Scripts.]
en: KStars Scripts (*.kstars)
ka: KStars-ის სკრიპტები (*.kstars)

en: Could not open file %1
ka: ფაილის გახსნის შეცდომა: %1

en: Run Nevertheless
ka: გაშვება

en: Running script: %1
ka: გაშვებულია სკრიპტი: %1

en: Script finished.
ka: სკრიპტი დასრულდა.

en: Switch Color Scheme
ka: ფერის სქემის გადართვა

en: Do Not Switch
ka: არ გადართო

[ctx: Orientation of the sky map]
en: North &Up
ka: ჩრდილოეთი &ზემოთ

[ctx: Orientation of the sky map]
en: North &Down
ka: ჩრდილოეთი &ქვემოთ

[ctx: Orientation of the sky map]
en: Zenith &Up
ka: &ზენიტი ზემოთ

[ctx: Orientation of the sky map]
en: Zenith &Down
ka: ზენიტი &ქვემოთ

en: Critical File not Found: %1
ka: კრიტიკული ფაილის პოვნა შეუძლებელია: %1

en: Critical File Not Found: %1
ka: კრიტიკული ფაილის პოვნა შეუძლებელია: %1

en: Reading time zone rules
ka: დროს სარტყლის წესების კითხვა

en: Adding "Elevation" column to city table.
ka: ქალაქის ცხრილს დაემატება სვეტი "სიმაღლე".

en: City table already contains "Elevation".
ka: ქალაქების ცხრილი "სიმაღლე"-ს უკვე შეიცავს.

en: City table missing from database.
ka: მონაცემთა ბაზაში ქალაქის ცხრილი არ არსებობს.

en: Loading city data
ka: ქალაქების მონაცემების ჩატვირთვა

en: Loading User Information
ka: მომხმარებლის ინფორმაციის ჩატვირთვა

en: Loading sky objects
ka: ცის ობიექტების ჩატვირთვა

en: Loading Image URLs
ka: გამოსახულების URL-ების ჩატვირთვა

en: Malformed file %1
ka: ფაილი არასწორია: %1

en: Could not set time: %1 / %2 / %3 ; %4:%5:%6
ka: დროის დაყენების შეცდომა: %1 / %2 / %3 ; %4:%5:%6

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FocusEdit)
en: zenith
ka: ზენიტი

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FocusEdit)
en: north
ka: ჩრდილოეთი

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FocusEdit)
en: east
ka: აღმოსავლეთი

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FocusEdit)
en: south
ka: სამხრეთი

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FocusEdit)
en: west
ka: დასავლეთი

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FocusEdit)
en: northeast
ka: ჩრდილოაღმოსავლეთი

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FocusEdit)
en: southeast
ka: სამხრეთაღმოსავლეთი

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FocusEdit)
en: southwest
ka: სამხრეთდასავლეთი

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FocusEdit)
en: northwest
ka: ჩრდილოდასავლეთი

[ctx: @title:window]
en: Print Sky
ka: ცის დაბეჭდვა

en: Download New Data...
ka: ახალი მონაცემების გადმოწერა...

en: Downloads new data
ka: ახალი მონაცემების გადმოწერა

en: Open Image(s)...
ka: გამოსახულებ(ებ)-ის გახსნა...

en: &Save Sky Image...
ka: &ცის გამოსახულების შენახვა...

en: &Run Script...
ka: &სკრიპტის გაშვება...

[ctx: start Printing Wizard]
en: Printing &Wizard...
ka: ბეჭდვის &ოსტატი...

en: Set Time to &Now
ka: დროის &მიმდინარეზე დაყენება

[ctx: set Clock to New Time]
en: &Set Time...
ka: &დროის დაყენება...

en: Stop &Clock
ka: &საათის გაჩერება

en: Run clock in realtime
ka: საათის გაშვება რეალურ დროში

en: Resume Clock
ka: საათის გაგრძელება

en: Stop Clock
ka: &საათის გაჩერება

en: Advance One Step Forward in Time
ka: დროში ერთი ნაბიჯით წინ გადასვლა

en: Advance One Step Backward in Time
ka: დროში ერთი ნაბიჯით უკან დაბრუნება

en: &Zenith
ka: &ზენიტი

en: &North
ka: &ჩრდილო

en: &East
ka: &აღმო

en: &South
ka: &სამხ

en: &West
ka: &დასავ

en: &Find Object...
ka: &ობიექტის პოვნა...

en: Set Coordinates &Manually...
ka: &კოორტინატების ხელით დაყენება...

en: &Default Zoom
ka: &ნაგულისხმევი მასშტაბირება

en: &Orthographic
ka: &ორთოგრაფიული

en: Show Main Toolbar
ka: ხელსაწყოთა მთავარი ზოლის ჩვენება

en: Show View Toolbar
ka: გადახედვის ხელსაწყოთა ზოლის ჩვენება

en: Show Statusbar
ka: სტატუსის ზოლის ჩვენება

en: Show Az/Alt Field
ka: აზ/სიმაღლ-ის ველის ჩვენება

en: C&olor Schemes
ka: ფერის სქემები

en: &Classic
ka: კლასიკური

en: &Star Chart
ka: ვარსკვლავური რუკა

en: &Night Vision
ka: ღამის ხედვა

en: &Moonless Night
ka: უმთვარო ღამე

en: &Views
ka: &ხედები

en: Skymap Orientation
ka: ცის რუკის ორიენტაცია

en: Calculator
ka: კალკულატორი

en: What's up Tonight
ka: რა ხდება ამაღამ

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SkyCalendar)
en: Sky Calendar
ka: ცის კალენდარი

en: Script Builder
ka: სკრიპტის ამგები

en: Jupiter's Moons
ka: იუპიტერის მთვარეები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowFlags)
en: Flags
ka: ალმები

en: Device Manager...
ka: მოწყობილობის მმართველი...

[ctx: Toggle Stars in the display]
en: Stars
ka: ვარსკვლავი

en: Toggle stars
ka: ვარსკვლავების ჩვენების გადართვა

[ctx: Toggle Deep Sky Objects in the display]
en: Deep Sky
ka: ღრმა კოსმოსი

en: Toggle deep sky objects
ka: ღრმა კოსმოსის ობიექტების ჩვენების გადართვა

[ctx: Toggle Solar System objects in the display]
en: Solar System
ka: მზის სისტემა

en: Toggle Solar system objects
ka: მზის სისტემის სხეულების ჩვენების გადართვა

[ctx: Toggle Constellation Lines in the display]
en: Const. Lines
ka: თანავარ. ხაზები

en: Toggle constellation lines
ka: თანავარსკვლავედების ხაზების ჩვენების გადართვა

[ctx: Toggle Constellation Names in the display]
en: Const. Names
ka: თანავარ. სახელები

en: Toggle constellation names
ka: თანავარსკვლავედების სახელების ჩვენების გადართვა

[ctx: Toggle Constellation Boundaries in the display]
en: C. Boundaries
ka: თანავარ. საზღვრები

en: Toggle constellation boundaries
ka: თანავარსკვლავედების საზღვრების ჩვენების გადართვა

[ctx: Toggle Milky Way in the display]
en: Milky Way
ka: ირმის ნახტომი

en: Toggle milky way
ka: ირმის ნახტომის გადართვა

[ctx: Toggle Equatorial Coordinate Grid in the display]
en: Equatorial coord. grid
ka: ეკვ. კოორდ. ბადე

en: Toggle equatorial coordinate grid
ka: ეკვატორული კოორდინატების ბადის ჩვენების გადართვა

[ctx: Toggle Horizontal Coordinate Grid in the display]
en: Horizontal coord. grid
ka: ჰორიზ. კოორდ. ბადე

en: Toggle horizontal coordinate grid
ka: ჰორიზონტალური კოორდინატების ბადის ჩვენების გადართვა

[ctx: Toggle the opaque fill of the ground polygon in the display]
en: Ground
ka: მიწა

[ctx: Toggle Daytime Simulation]
en: Daytime
ka: დღისით

en: Toggle daytime simulation
ka: დღი დროის სიმულაციის გადართვა

[ctx: Toggle flags in the display]
en: Flags
ka: ალმები

en: Toggle flags
ka: ალმების გადართვა

[ctx: Toggle satellites in the display]
en: Satellites
ka: თანამგზავრები

en: Toggle satellites
ka: თანამგზავრების გადართვა

[ctx: Toggle supernovae in the display]
en: Supernovae
ka: ზეახალი ვარსკვლავი

en: Toggle supernovae
ka: ზეახალი ვარსკვლავების გადართვა

[ctx: Toggle What's Interesting]
en: What's Interesting
ka: რა არის საინტერესო

en: Toggle What's Interesting
ka: საინტერესო რამების ჩართ/გამორთ

en: Toggle Ekos
ka: Ekos-ის გადართვა

[ctx: Toggle the INDI Control Panel in the display]
en: INDI Control Panel
ka: INDI -ის მართვის პანელი

en: Toggle INDI Control Panel
ka: INDI -ის მართვის პანელის გადართვა

[ctx: Toggle the FITS Viewer in the display]
en: FITS Viewer
ka: FITS -ის ნახვა

[ctx: Toggle the sensor Field of View]
en: Sensor FOV
ka: სენსორის ხედვის არე

[ctx: Toggle the Mount Control Panel]
en: Mount Control
ka: სამაგრის მართვა

[ctx: Orientation of the sky map is arbitrary as it has been adjusted by the user]
en: Arbitrary
ka: თვითნებური

[ctx: Do not adjust the orientation of the sky map for an erect observer]
en: No correction
ka: კორექციის გარეშე

[ctx: Arbitrary Sky Map View]
en: Arbitrary
ka: თვითნებური

en: Edit Views...
ka: ხედების ჩასწორება...

en: Edit FOV Symbols...
ka: ხვ-ის სიმბოლოების ჩასწორება...

en:  Welcome to KStars
ka:  მოგესალმებით Kstars-ში

en: nothing
ka: არაფერი

en: Initial Position is Below Horizon
ka: საწყისი მდებარეობა ჰორიზონტის ქვემოთაა

en: Reset Position
ka: მდებარეობის საწყის მნიშვნელობაზე დაბრუნება

en: &Themes
ka: თემები

en: Version: %1
ka: ვერსია: %1

en: Build: %1
ka: აგება: %1

en: (c), The KStars Team
ka: (c), The KStars-ის გუნდი, ყველა უფლება დაცულია

en: License: GPLv2
ka: ლიცენზია: GPLv2

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBoxBatch)
en: Pluto
ka: პლუტონი

en: Not Implemented.
ka: განხორციელებული არაა.

en: About
ka: შესახებ

en: Desktop Planetarium
ka: სამუშაო მაგიდის პლანეტარიუმი

en: B - V Index
ka: B - V ინდექსი

en: Illumination
ka: სიკაშკაშე

en: Perihelion
ka: პერიჰელიონი

en: OrbitID
ka: ორბიტის ID

en: Diameter
ka: დიამეტრი

en: Rotation period
ka: ბრუნვის პერიოდი

en: EarthMOID
ka: დედამიწის MOID

en: OrbitClass
ka: ორბიტის კლასი

en: Albedo
ka: ალბედო

en: Dimensions
ka: ზომები

en: Period
ka: პერიოდი

en: Hour angle
ka: საათობრივი კუთხე

en: Airmass
ka: საჰაერო მასა

en: Rise time
ka: ამოსვლის დრო

en: Transit time
ka: ტრანზიტის დრო

en: Set time
ka: დროის დაყენება

en: Azimuth at rise
ka: ამოსვლის აზიმუტი

en: Azimuth at transit
ka: ტრანზიტის აზიმუტი

en: Azimuth at set
ka: ჩასვლის აზიმუტი

en: Add Link
ka: ბმულის დამატება

en: Find an Object
ka: ობიექტის პოვნა

en: Filter by name:
ka: სახელის მიხედვით გაფილტვრა:

en: Filter by type:
ka: ტიპით გაფილტვრა:

en: Search in internet
ka: ინტერნეტში მოძებნა

en: %1 - Edit Link
ka: %1 - ბმულის ჩასწორება

en: %1 - Add a Link
ka: %1 - ბმულის დამატება

en: URL
ka: ბმული

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: Add
ka: დამატება

en: Edit location
ka: მდებარეობის ჩასწორება

en: View location
ka: მდებარეობის გადახედვა

en: Add location
ka: მდებარეობის დამატება

en: Please, wait while we are fetching coordinates
ka: მოითმინეთ, მიმდინარეობს კოორდინატების გამოთხოვა

en: Default city
ka: ნაგულისხმევი ქალაქი

en: Default province
ka: ნაგულისხმევი პროვინცია

en: Default country
ka: ნაგულისხმევი ქვეყანა

en: Failed to set location
ka: მდებარეობის დაყენების შეცდომა

en: Successfully set your location
ka: მდებარეობის დაყენება წარმატებულია

en: Could not set your location
ka: მდებარეობის დაყენების შეცდომა

en: City:
ka: ქალაქი:

en: Province:
ka: პროვინცია:

en: Country:
ka: ქვეყანა:

en: Latitude:
ka: განედი:

en: Longitude:
ka: გრძედი:

en: UT offset:
ka: UT წანაცვლება:

en: Set from GPS
ka: GPS-დან დაყენება

en: Please, fill in the city
ka: შეავსეთ ქალაქი

en: Please, fill in the country
ka: შეავსეთ ქვეყანა

en: Please, fill in the latitude
ka: შეავსეთ განედი

en: Please, fill in the longitude
ka: შეავსეთ გრძედი

en: Failed to add location
ka: მდებარეობის დამატების შეცდომა

en: Added new location - %1
ka: ახალი მდებარეობა დამატებულია - %1

en: Failed to edit city
ka: ქალაქის ჩასწორების შეცდომა

en: Set Geolocation
ka: გეოლოკაციის დაყენება

en: Current Location:
ka: მიმდინარე მდებარეობა:

en: City filter:
ka: ქალაქის ფილტრი:

en: Province filter:
ka: პროვინციის ფილტრი:

en: Country filter:
ka: ოლქის ფილტრი:

en: Add Location
ka: მდებარეობის დამატება

en: View resource
ka: რესურსის ნახვა

en: Set as my location
ka: დაყენება, როგორც ჩემი მდებარეობის

en: Could not set as the current location
ka: როგორც ჩემი მდებარეობის დაყენების შეცდომა

en: View
ka: ხედი

en: Deleted location %1
ka: მდებარეობა წაშლილია: %1

en: Image Preview - %1
ka: გამოსახულების გადახედვა - %1

en: Save As
ka: შენახვა, როგორც

en: INDI Control Panel
ka: INDI -ის მართვის პანელი

en: IP Address or Hostname
ka: IP მისამართი ან ჰოსტის სახელი

en: Web Manager Port
ka: ვებ-მმართველის პორტი

en: Get Status
ka: სტატუსის მიღება

en: Active Profile:
ka: აქტიური პროფილი:

en: Profile: %1
ka: პროფილი: %1

en: Manage Profiles
ka: პროფილების მართვა

en: Server Port
ka: სერვერის პორტი

en: INDI Server Port
ka: INDI სერვერის პორტი

en: Successfully connected to the server
ka: სერვერთან მიერთება წარმატებულია

en: Could not connect to the server
ka: სერვერთან მიერთების შეცდომა

en: Connected to %1
ka: შეერთებული %1-სთან

en: Available Devices
ka: ხელმისაწვდომი მოწყობილობები

en: Disconnect INDI
ka: INDI გაითიშა

en: NW
ka: ჩდ

en: NE
ka: ჩა

en: E
ka: ეგზა

en: SW
ka: სდ

en: SE
ka: სა

en: Color Schemes
ka: ფერის სქემები

en: Sync
ka: სინქრონიზაცია

en: 0 secs
ka: 0 წმ

en: 0.1 secs
ka: 0.1 წმ

en: 0.25 secs
ka: 0.25 წმ

en: 0.5 secs
ka: 0.5 წმ

en: 1 sec
ka: 1 წმ

en: 2 secs
ka: 2 წმ

en: 5 secs
ka: 5 წმ

en: 10 secs
ka: 10 წმ

en: 20 secs
ka: 20 წმ

en: 30 secs
ka: 30 წმ

en: 1 min
ka: 1 წთ

en: 2 mins
ka: 2 წთ

en: 5 mins
ka: 5 წთ

en: 10 mins
ka: 10 წთ

en: 15 mins
ka: 15 წთ

en: 30 mins
ka: 30 წთ

en: 1 hour
ka: 1 საათი

en: 2 hrs
ka: 2 სთ

en: 3 hrs
ka: 3 სთ

en: 6 hrs
ka: 6 სთ

en: 12 hrs
ka: 12 სთ

en: 0 days
ka: 0 დღე

en: 1 day
ka: 1 დღე

en: 2 days
ka: 2 დღე

en: 3 days
ka: 3 დღე

en: 5 days
ka: 5 დღე

en: 1 week
ka: 1 კვირა

en: 2 wks
ka: 2 კვირა

en: 3 wks
ka: 3 კვირა

en: 1 month
ka: 1 თვე

en: 2 mths
ka: 2 თვე

en: 3 mths
ka: 3 თვე

en: 4 mths
ka: 4 თვე

en: 6 mths
ka: 6 თვე

en: 9 mths
ka: 9 თვე

en: 1 year
ka: 1 წელი

en: 2 yrs
ka: 2 წელი

en: 3 yrs
ka: 3 წელი

en: 5 yrs
ka: 5 წელი

en: 10 yrs
ka: 10 წელი

en: 25 yrs
ka: 25 წელი

en: 50 yrs
ka: 50 წელი

en: 100 yrs
ka: 100 წელი

en: Empty Sky
ka: ობიექტის გარეშე

en: Star Chart
ka: ვარსკვლავის გრაფიკი

en: Night Vision
ka: ღამის ხედვა

en: Moonless Night
ka: უმთვარო ღამე

en: Orthographic
ka: ორთოგრაფიული

en: Equirectangular
ka: თანასწორკუთხა

en: Stereographic
ka: სტერეოგრაფიული

en: Gnomonic
ka: გნომური

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, SetTime)
en: Set Time
ka: დროის დაყენება

en: Year
ka: წელი

en: Month
ka: თვე

en: Week
ka: კვირა

en: Day
ka: დღე

en: Hour
ka: საათი

en: Min.
ka: წთ.

en: Automatic mode
ka: ავტომატური რეჟიმი

en: Constellation Lines
ka: თანავარსკვლავედების ხაზები

en: Constellation Names
ka: თანავარსკვლავედების სახელები

en: Constellation Bounds
ka: თანავარსკვლავედების საზღვრები

en: Milky Way
ka: ირმის ნახტომი

en: Horizontal Grid
ka: ჰორიზონტალური ბადე

en: Exit
ka: გასვლა

en: Start tutorial
ka: სახელმძღვანელოს გაშვება

en: Top Menu
ka: ზედა მენიუ

en: Bottom Menu
ka: ქვედა მენიუ

en: Set Location
ka: მდებარეობის დაყენება

[ctx: Northeast]
en: NE
ka: ჩა

[ctx: Southeast]
en: SE
ka: სა

[ctx: Southwest]
en: SW
ka: სდ

[ctx: Northwest]
en: NW
ka: ჩდ

en: Welcome to KStars. Please stand by while loading...
ka: მოგესალმებით KStars-ში. მოითმინეთ, მიმდინარეობს ჩატვირთვა...

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: AP UTC Offset
ka: UTC დროიდან წანაცვლება

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: AP local time
ka: AP ლოკალური დრო

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: AP sidereal time
ka: AP ვარსკვლავური დრო

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Abell
ka: აბელი

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Abort Motion
ka: მოძრაობის შეწყვეტა

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Abort Slew
ka: დამიზნების შეწყვეტა

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Abort
ka: შეწყვეტა

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Absolute Position
ka: აბსოლუტური პოზიცია

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Absolute
ka: აბსოლუტური

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Activate
ka: აქტივაცია

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Active Filter
ka: აქტიური ფილტრი

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Actual Time
ka: მიმდინარე დრო

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Alignment
ka: სწორება

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: All
ka: ყველა

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Aperture (mm)
ka: დიაფრაგმა (მმ)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Atmosphere
ka: ატმოსფერო

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Auto
ka: ავტომატური

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Auxiliary
ka: დამატებითი

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Baud Rate
ka: ბოდების სიჩქარე

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Binning
ka: დაჯგუფება

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Blue
ka: ლურჯი

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Both
ka: ორივე

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Brightness
ka: სიკაშკაშე

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: CCD Bias
ka: ნშმ-ის დახრა

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: CCD FOV
ka: ნშმ-ის ხვ

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: CCD Information
ka: ინფორმაცია ნშმ-ის შესახებ

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: CCD Maximum ADU
ka: ნშმ-ის აცგ

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: CCD Noise
ka: ნშმ-ის ხმაური

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: CCD Simulator
ka: ნშმ-ის სიმულატორი

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: CCD X Pixel Size
ka: ნშმ-ის X პიქსელის ზომა

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: CCD X resolution
ka: ნშმ-ის X გაფართოება

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: CCD Y Pixel Size
ka: ნშმ-ის Y პიქსელის ზომა

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: CCD Y resolution
ka: ნშმ-ის Y გაფართოება

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: CCD1
ka: ნშმ1

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: CCDs
ka: ნშმ-ები

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Caldwell
ka: კოლდუელი

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Camera Model
ka: კამერის მოდელი

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Celsius
ka: ცელსიუსი

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Centering
ka: დაცენტრება

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Client
ka: კლიენტი

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Color
ka: ფერი

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Comet
ka: კომეტა

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Communication
ka: ურთიერთობა

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Compress
ka: შეკუმშვა

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Compression
ka: შეკუმშვა

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Config #1
ka: კონფიგურაცია #1

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Config #2
ka: კონფიგურაცია #2

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Config #3
ka: კონფიგურაცია #3

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Config #4
ka: კონფიგურაცია #4

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Config #5
ka: კონფიგურაცია #5

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Config #6
ka: კონფიგურაცია #6

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Config Name
ka: კონფიგურაციის სახელი

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Configuration
ka: გამართვა

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Connect
ka: დაკავშირება

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Connection Mode
ka: შეერთების რეჟიმი

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Connection
ka: კავშირი

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Contrast
ka: კონტრასტი

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Control
ka: კონტროლი

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Cooler
ka: გამაგრილებელი

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Count
ka: რაოდენობა

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Current
ka: მიმდინარე

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Custom
ka: ხელით

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Dark
ka: ბნელი

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Date
ka: თარიღი

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Date/Time
ka: თარიღი / დრო

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Debug
ka: გამართვა

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Default
ka: ნაგულისხმევი

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Device
ka: მოწყობილობა

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Dir
ka: საქაღალდე

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Direction
ka: მიმართულება

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Disable
ka: გამორთვა

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Disabled
ka: გამორთულია

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Disconnect
ka: გათიშვა

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Divisor
ka: გამყოფი

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: East (ms)
ka: აღმ (მწმ)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: East (msec)
ka: აღმ (მწმ)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: East (pointing west)
ka: აღმ (მიუთითებს დასავლეთით)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: East (sec)
ka: აღმ (წამი)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: East
ka: აღმოსავლეთი

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: East/West
ka: აღმ/დას

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Elevation (m)
ka: სიმაღლე (მ)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Enable
ka: ჩართვა

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Enabled
ka: ჩართულია

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Encoder
ka: ეკოდერი

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Equatorial JNow
ka: ეკვატორული JNow

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Exec
ka: გაშვ

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Exposure
ka: ექსპოზიცია

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: FITS Header
ka: FITS-ის თავსართი

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Factory
ka: ქარხანა

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Fan
ka: ვენტილატორი

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Fast
ka: სწრაფი

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Feed
ka: ლენტა

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Feedback
ka: უკუკავშირი

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Filter #1
ka: ფილტრი #1

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Filter #2
ka: ფილტრი #2

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Filter #3
ka: ფილტრი #3

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Filter #4
ka: ფილტრი #4

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Filter #5
ka: ფილტრი #5

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Filter Count
ka: ფილტრების რაოდენობა

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Filter Simulator
ka: ფილტრის სიმულაცია

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Filter Slot
ka: ფილტრის სლოტი

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Filter Wheel
ka: ფილტრის ბორბალი

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Filter
ka: ფილტრი

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Filter#1
ka: ფილტრი#1

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Filter#2
ka: ფილტრი#2

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Filter#3
ka: ფილტრი#3

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Filter#4
ka: ფილტრი#4

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Filter#5
ka: ფილტრი#5

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Filter#6
ka: ფილტრი#6

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Filter#7
ka: ფილტრი#7

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Filter#8
ka: ფილტრი#8

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Find
ka: ძიება

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Firmware Info
ka: ინფორმაცია მიკროკოდის შესახებ

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Firmware data
ka: მიკროკოდის მონაცემები

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Firmware version
ka: მიკროკოდის ვერსია

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Firmware
ka: მიკროკოდი

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Flat
ka: ბრტყელი

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Fluorescent
ka: ფლუორესცენტული

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Focal Length (mm)
ka: ფოკუსური სიგრძე (მმ)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Focus Control
ka: ფოკუსის კონტროლი

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: FPS
ka: კადრი/წმ

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Frame Rate
ka: კადრების სიხშირე

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Frame
ka: კადრი

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Frames
ka: კადრები

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Full
ka: სრული

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: GOTO
ka: გადასვლა

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: GPS Power
ka: GPS-ის კვება

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: GPS Simulator
ka: GPS-ის სიმულაცია

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: GPS Status
ka: GPS-ის სტატუსი

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: GPS System
ka: GPS-ის სისტემა

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Gamma
ka: გამა

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: General Info
ka: ზოგადი ინფორმაცია

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Geographic Location
ka: გეოგრაფიული მდებარეობა

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Goto
ka: გადასვლა

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Green
ka: მწვანე

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Grey
ka: ნაცრისფერი

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Guide
ka: გიდი

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: H:M:S
ka: სთ:წთ:წმ

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Height
ka: სიმაღლე

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: High
ka: მაღალი

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Hue
ka: ჰუე

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Image Adjustments
ka: გამოსახულების მორგება

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Image Control
ka: გამოსახულების კონტროლი

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Image Data
ka: სურათის შექმნის თარიღი

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Image Info
ka: ინფორმაცია გამოსახულების შესახებ

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Image Settings
ka: გამოსახულების პარამეტრები

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Image Type
ka: გამოსახულების ტიპი

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Image
ka: გამოსახულება

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Indoor
ka: შენობის შიგნით

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Info
ka: ინფორმაცია

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Interface
ka: ინტერფეისი

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Joystick
ka: ჯოისტიკი

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Jupiter
ka: იუპიტერი

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Left
ka: მარცხენა

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Library
ka: ბიბლიოთეკა

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Light
ka: მსუბუქი

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Load
ka: ჩატვირთვა

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Local
ka: ლოკალური

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Low
ka: დაბალი

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Luminance
ka: სიკაშკაშე

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Luminosity
ka: სიკაშკაშე

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Manual
ka: ხელით

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Mars
ka: მარსი

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Max
ka: მაქს

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Medium
ka: საშუალო

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Mercury
ka: მერკური

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Mode
ka: რეჟიმი

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Model
ka: მოდელი

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Moon
ka: მთვარის

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Motion
ka: მოძრაობა

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Mounting
ka: მიმაგრება

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Name
ka: სახელი

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Neptune
ka: ნეპტუნი

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Noise Reduction
ka: ხმაურის შემცირება

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: None
ka: არაფერი

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: North
ka: ჩრდილოეთი

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Note
ka: შენიშვნა

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Number
ka: რიცხვი

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: OFF
ka: გამორთული

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Object
ka: ობიექტი

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Observer
ka: დამკვირვებელი

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Off
ka: გამორთული

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Offset
ka: წანაცვლება

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Options
ka: პარამეტრები

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Outdoor
ka: სახლგარეთ

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Park
ka: პარკი

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Parking
ka: მიმდინარეობს დამაგრება

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Period (ms)
ka: პერიოდი (ნწნ)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Periodic Error
ka: პერიოდული შეცდომა

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Pluto
ka: პლუტონი

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Polar
ka: პოლარული

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Port
ka: პორტი

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Ports
ka: პორტები

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Position
ka: თანამდებობა

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Power
ka: კვება

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Prefix
ka: პრეფიქსი

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Presets
ka: პრესეტები

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Preset 1
ka: პრესეტი 1

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Preset 2
ka: პრესეტი 2

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Preset 3
ka: პრესეტი 3

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Primary
ka: ძირითადი

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Property
ka: პარამეტრი

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Purge
ka: გაწმენდა

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Rate
ka: სიხშირე

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Raw
ka: დაუმუშავებელი

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Record (Duration)
ka: ჩანაწერი (ხანგრძლივობა)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Record (Frames)
ka: ჩაწერა (კადრები)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Record File
ka: ჩაწერის ფაილი

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Record Off
ka: ჩაწერა გამორთულია

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Record On
ka: ჩაწერა ჩართულია

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Record Options
ka: ჩაწერის მორგება

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Recorder
ka: ჩამწერი

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Red
ka: წითელი

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Refresh
ka: განახლება

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Relative
ka: ფარდობითი

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Reset
ka: საწყისი პარამეტრები

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Resolution x
ka: გარჩევადობა x

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Resolution y
ka: გარჩევადობა y

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Restart
ka: გადატვრთვა

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Restore
ka: აღდგენა

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Rotation
ka: შემობრუნება

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: STAR
ka: ვარსკვლავი

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Saturn
ka: სატურნი

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Save home
ka: საწყისის შენახვა

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Save
ka: შენახვა

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Scan Ports
ka: პორტების სკანირება

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Seeing
ka: მხედველობა

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Select
ka: აირჩიეთ

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Serial
ka: სერიული

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Set
ka: დაყენება

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Settings
ka: მორგება

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Shutter Speed
ka: შატერის სიჩქარე

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Simulation
ka: სიმულაცია

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Simulator Config
ka: სიმულატორის მორგება

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Simulator Settings
ka: სიმულატორის პარამეტრები

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Site Name
ka: საიტის სახელი

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Sites
ka: საიტები

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Sky Quality
ka: ცის ხარისხი

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Sleep
ka: ძილი

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Slow
ka: ნელი

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Solar System
ka: მზის სისტემა

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Solar
ka: მზის

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: South
ka: სამხრეთი

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Speed
ka: სიჩქარე

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Steps
ka: ნაბიჯები

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Stop
ka: შეჩერება

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Streaming
ka: გაადაცემა

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Sync
ka: სინქრონიზაცია

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Telescope
ka: ტელესკოპი

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Telescopes
ka: ტელესკოპები

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Temp.
ka: ტემპ.

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Temperature (C)
ka: ტემპერატურა (C)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Temperature K
ka: ტემპერატურა (K)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Temperature
ka: ტემპერატურა

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Ticks
ka: ტიკები

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Time
ka: დრო

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Timer
ka: წამმზომი

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Top
ka: ზემოთ

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Track
ka: ტრეკი

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Tracking
ka: ტრეკინგი

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Transformation
ka: გარდაქმნა

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: UTC Offset
ka: UTC დროიდან წანაცვლება

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: UTC Time
ka: UTC დრო

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Unknown
ka: უცნობი

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Update Client
ka: კლიენტის განახლება

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Update GPS
ka: GPS-ის განახლება

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Update
ka: განახლება

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Upload Settings
ka: პარამეტრების ატვირთვა

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Upload
ka: ატვირთვა

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Uranus
ka: ურანი

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Venus
ka: ვენერა

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Version
ka: ვერსია

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Video Record
ka: ვიდეოს ჩაწერა

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Video Stream
ka: ვიდეონაკადი

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Video
ka: ვიდეო

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Wake up
ka: გაღვიძება

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Webcam Name
ka: ვებკამერის სახელი

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: West (ms)
ka: დას(მწმ)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: West (msec)
ka: დას(მწმ)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: West (pointing east)
ka: დას(მიუთითებს აღმოსავლეთით)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: West (sec)
ka: დას(წმ)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: West
ka: დასავლეთი

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: West/East
ka: დას/აღმ

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: White Balance Mode
ka: თეთრის ბალანსის რეჟიმი

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: White Balance
ka: თეთრის ბალანსი

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Whiteness
ka: სითეთრე

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Width
ka: სიგანე

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Write Data
ka: მონაცემების ჩაწერა

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Y
ka: იოქტა

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: arcseconds
ka: არკწამი

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: cold
ka: ცივი

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: danger
ka: საშიშროება

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: identity
ka: იდენტიფიკაცია

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: manual
ka: ხელით

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: off
ka: გამორთული

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: undefined
ka: გაურკვეველი

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: warm
ka: თბილი

[ctx: Build number followed by copyright notice]
en: Build: %1
    
    %2
    
    %3
ka: აგება: %1
    
    %2
    
    %3

en: Original Author
ka: საწყისი ავტორი

en: Current Maintainer
ka: პროექტის მიმდინარე ხელმძღვანელი

en: John Evans
ka: ჯონ ევანსი

en: Focus algorithms
ka: ფოკუსის ალგორითმები

en: Artwork
ka: ნამუშევრები

en: Supernovae daily updates
ka: ზეახალი ვარსკვლავის დღიური განახლებები

en: Dump sky image to file.
ka: ცის გამოსახულების ფაილში ჩაწერა.

en: Script to execute.
ka: შესასრულებელი სკრიპტი.

en: Width of sky image.
ka: ცის გამოსახულების სიგანე.

en: Height of sky image.
ka: ცის გამოსახულების სიმაღლე.

en: Date and time.
ka: თარიღი და დრო.

en: Script executed.
ka: სკრიპტი შესრულდა.

[ctx: @title:window]
en: Configure Equipment
ka: აპარატურის მორგება

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, Scope) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TelescopeCheck)
en: Telescope
ka: ტელესკოპი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label3_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label3_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label4)
en: Id:
ka: ID:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, Type)
en: Refractor
ka: ამრეკლი

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, Type)
en: Newtonian
ka: ნიუტონური

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, Type)
en: Maksutov
ka: მაკსუტოვი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label3) i18n: ectx: property (text), wi
en: Model:
ka: მოდელი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label31_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label31) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label5)
en: Vendor:
ka: მომწოდებელი:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, FocalLength)
en: Official telescope focal length in millimeters without any reducers or barlows
ka: ოფიციალური ტელესკოპის ფოკალური მანძილი მილიმეტრებში შემამცირებლებისა და ბარლოუების გარეშე

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, scopeApertureText)
en: Aperture:
ka: დიაფრაგმა:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, AddScope)
en: Save telescope information
ka: ტელესკოპის ინფორმაციის შენახვა

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, NewScope)
en: Clear data and add a new telescope
ka: მონაცემების წაშლა და ახალი ტელესკოპის დამატება

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, RemoveScope)
en: Remove current telescope
ka: მიმდინარე ტელესკოპის წაშლა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Unit:
ka: ერთეული:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, AddEyepiece)
en: Save Eyepiece
ka: ოკულარის შენახვა

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FovUnit)
en: rad
ka: რად

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, DSLRLens) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_25)
en: DSLR Lens
ka: DSLR ლინზა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_24)
en: Focal Length
ka: ფოკუსური მანძილი

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label51_2)
en: <html><head/><body><p>Lens Focal Ratio or F-Number</p></body></html>
ka: <html><head/><body><p>ლინზის ფოკალური პროპორცია ან F-რიცხვი</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, AddDSLRLens)
en: <html><head/><body><p>Save DSLR lens information</p></body></html>
ka: <html><head/><body><p>DSLR-ის ლინზის ინფორმაციის შენახვა</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, NewDSLRLens)
en: <html><head/><body><p>Clear data and add a new DSLR lens</p></body></html>
ka: <html><head/><body><p>მონაცემების გასუფთავება და ახალი DSLR ლინზის დამატება</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, RemoveDSLRLens)
en: <html><head/><body><p>Remove current DSLR lens</p></body></html>
ka: <html><head/><body><p>მიმდინარე DSLR ლინზის წაშლა</p></body></html>

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, ScopeLens)
en: Barlow Lens
ka: ბარლოუს ლინზა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label51)
en: Factor:
ka: ფაქტორი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, AddLens)
en: Save Lens
ka: ლინზის შენახვა

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_18)
en: Filter focus offset
ka: ფოკუსის ეფექტის ფილტრი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_22)
en: Abs. position:
ka: აბს. მდებარეობა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_28)
en: Focus alt:
ka: ფოკუსის ალტ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_21)
en: Auto focus:
ka: ავტოფოკუსი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_20)
en: Locked filter:
ka: დაბლოკილი ფილტრი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_26)
en: Focus temp:
ka: ფოკუსის ტემპ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, AddFilter)
en: Save Filter
ka: ფილტრის შენახვა

en: End Session
ka: სესიის დასრულება

[ctx: @title:window]
en: Execute Session
ka: სესიის გაშვება

en: Next Page >
ka: შემდეგი გვერდი >

en: site_
ka: ადგილი_

en: session_
ka: სესი_

en: Next Target >
ka: შემდეგი სამიზნე >

en: observation_
ka: დაკვირვება_

[ctx: @title:window]
en: Save Session
ka: სესიის შენახვა

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, Execute)
en: Execute Session
ka: სესიის გაშვება

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, ktitlewidget)
en: Enter Session Details:
ka: შეიყვანეთ სესიის დეტალები:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, Location)
en: set location
ka: მდებარეობის დაყენება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Begin:
ka: დაწყება:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Equipment:
ka: აპარატურა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Comments:
ka: კომენტარები:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Language:
ka: ენა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, ktitlewidget_2)
en: View Object Details:
ka: ობიექტის დეტალების ნახვა:

[ctx: Move the telescope to an object or location]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, Slew)
en: Slew Telescope
ka: ტელესკოპის მიბრუნება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_19)
en: Observer
ka: დამკვირვებელი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Telescope:
ka: ტელესკოპი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Eyepiece:
ka: ოკულარი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17)
en: Lens:
ka: ლინზა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: arc seconds
ka: არკ წამი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, NextButton)
en: Next >
ka: შემდეგი >

en: Overwrite
ka: თავზე გადაწერა

[ctx: @title:window]
en: Manage Observers
ka: დამკვირვებლების მართვა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Surname:
ka: გვარი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Contact:
ka: კონტაქტი:

en: Clear Configuration
ka: კონფიგურაციის გასუფთავება

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: &General
ka: &ზოგადი

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, BackendsGroupBox)
en: Backends
ka: უკანაბოლოები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, showLogsB)
en: Show Logs...
ka: ჟურნალის ჩვენება...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_VerboseLogging)
en: Enable verbose debug output
ka: გამართვის გაფართებული შეტყობინებების ჩართვა

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_DefaultCursor)
en: Arrow
ka: ისარი

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_DefaultCursor)
en: Cross
ka: ჯვარი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseAntialias)
en: Use antialiased drawing
ka: ხატვის მომრვალება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Default cursor:
ka: ნაგულისხმევი კურსორი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HidePlanets) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, SolarSystemButton)
en: Solar system
ka: მზის სისტემა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideLabels)
en: Object labels
ka: ობიექტის ჭდეები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_ObsListSymbol)
en: S&ymbol
ka: &სიმბოლო

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_ObsListText)
en: Te&xt
ka: &ტექსტი

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ObsListMiscOptions)
en: Miscellaneous
ka: სხვადასხვა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowStars)
en: &Star catalogs
ka: ვარსკვლავების კატალოგები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelStarDensity)
en: Star density:
ka: ვარსკვლავის სიმკვრივე:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowStarNames)
en: Show &name
ka: სახელის ჩვენება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowDeepSkyNames)
en: Show na&me
ka: სახელის ჩვენება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelMag4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelMag3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: mag
ka: გამადიდებელი

[ctx: use 'moonless night' color scheme]
en: Moonless Night
ka: უმთვარო ღამე

[ctx: use realistic star colors]
en: Real Colors
ka: რეალური ფერები

en: New Color Scheme
ka: ფერის ახალი სქემა

en: Error Deleting File
ka: ფაილის წაშლის შეცდომა

en: Scheme Not Found
ka: სქემა ნაპოვნი არაა

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Current Scheme Colors
ka: მიმდინარე სქემის ფერები

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, ColorPalette)
en: Current color settings
ka: ფერის მიმდინარე პარამეტრები

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_BoxBGMode)
en: No Fill
ka: შევსების გარეშე

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_BoxBGMode)
en: Transparent
ka: გამჭვირვალე

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_BoxBGMode)
en: Opaque
ka: გაუმჭვირვალე

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Star color mode:
ka: ვარსკვლავის ფერის რეჟიმი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Application Themes
ka: აპლიკაციის თემები

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Developer Options
ka: პროგრამისტის პარამეტრები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SaveAlignImages)
en: Save Align Images
ka: სწორების გამოსახულებების შენახვა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SaveFailedAlignImages)
en: Save Failed Align Images
ka: სწორების გამოსახულებების შენახვა ჩავარდა

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCLines)
en: Show constellation lines?
ka: ვაჩვენო თანავარსკვლავედების ხაზები?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCLines)
en: &Constellation lines
ka: თანავარსკვლავედების ხაზები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCNames)
en: Constellation &names
ka: თანავარსკვლავედების სახელები

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ConstellOptions)
en: Constellation Name Options
ka: თანავარსკვლავედების სახელების ვარანტები

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_UseLatinConstellNames)
en: Use Latin constellation names
ka: თანავარსკვლავედების ლათინური სახელების გამოყენება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_UseLatinConstellNames)
en: L&atin
ka: ლათიმური

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_UseLocalConstellNames)
en: Localized
ka: ლოკალიზებული

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_UseAbbrevConstellNames)
en: Abbre&viated
ka: აბრევიატურები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FillMilkyWay)
en: Fill milk&y way
ka: ირმის ნახტომის შევსება

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowHorizon)
en: Draw horizon?
ka: დავხატო ჰორიზონტი?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowHorizon)
en: Hori&zon (line)
ka: ჰორიზონტი (ხაზი)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMilkyWay)
en: Mil&ky way
ka: ირმის ნახტომი

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowFlags)
en: Draw flags?
ka: დავხატო დროშები?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SimulateDaytime)
en: Simulate daytime
ka: დღის დროის სიმულაცია

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowLocalMeridian)
en: Local meridian
ka: ლოკალური მერიდიანი

en: Image Overlay Align Options Profiles Editor
ka: გამოსახულების გადადების სწორების პარამეტრების რედაქტორი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowImageOverlays)
en: Show image overlays
ka: გამოსახულების განლაგებების ჩვენება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSelectedImageOverlay)
en: Center SkyMap on selection
ka: მონიშვნისას ცის რუკაზე დაცენტრება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, imageOverlayMaxDimensionLabel)
en: Maximum image dimension:
ka: გამოსახულების მაქსიმალური ზომა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, imageOverlayShowDirButton)
en: Overlay Directory...
ka: განლაგების საქაღალდე...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, imageOverlayScaleLabel)
en: Default a-s/px:
ka: ნაგულისხმევი a-s/px:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, imageOverlayTimeoutLabel)
en: Timeout:
ka: ლოდინის ვადა:

en: Satellite Name
ka: თანამგზავრის სახელი

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: View Options
ka: პარამეტრების ნახვა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSatellites)
en: Show satellites
ka: თანამგზავრების ჩვენება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSatellitesLabels)
en: Show labels
ka: ჭდეების ჩვენება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DrawSatellitesLikeStars)
en: Draw satellites like stars
ka: თანამგზავრების ვარსკვლავების მსგავსად დახატვა

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: List of Satellites
ka: თანამგზავრების სია

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, FilterEdit)
en: Search satellites
ka: თანამგზავრების ძებნა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSolarSystem)
en: Show solar system objects
ka: მზის სისტემის ობიექტების ჩვენება

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, MajorBodiesBox)
en: Sun, Moon && Planets
ka: მზე, მთვარე, პლანეტები

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSaturn)
en: Draw Saturn?
ka: დავხატო სატურნი?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowPlanetImages)
en: Use images
ka: გამოსახულებების გამოყენება

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMars)
en: Draw Mars?
ka: დავხატო მარსი?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowPlanetNames)
en: Use name labels
ka: სახელის ჭდეების გამოყენება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, showAllPlanets)
en: Select All
ka: ყველას მონიშვნა

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, showNonePlanets)
en: Unselect all major bodies
ka: ყველა დიდი სხეულის მონიშვნის მოხსნა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, showNonePlanets)
en: Select None
ka: მონიშვნის მოხსნა

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowVenus)
en: Draw Venus?
ka: დავხატო ვენერა?

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSun)
en: Draw the Sun?
ka: დავხატო მზე?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sunLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, moonLabel)
en: scale:
ka: გადიდება:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowJupiter)
en: Draw Jupiter?
ka: დავხატო იუპიტერი?

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMoon)
en: Draw the Moon?
ka: დავხატო მთვარე?

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMercury)
en: Draw Mercury?
ka: დავხატო მერკური?

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowNeptune)
en: Draw Neptune?
ka: დავხატო ნეპტუნი?

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowUranus)
en: Draw Uranus?
ka: დავხატო ურანი?

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, MinorBodiesBox)
en: Minor Planets
ka: მცირე პლანეტები

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowAsteroids)
en: Draw asteroids?
ka: დავხატო ასტეროიდები?

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowComets)
en: Draw comets?
ka: დავხატო კომეტები?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: AU
ka: აე

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowAsteroidNames)
en: Show names
ka: სახელების ჩვენება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCometComas)
en: Show comet comas
ka: კომეტების კომების ჩვენება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_OrbitalElementsAutoUpdate)
en: Auto online update
ka: ავტომატური განახლება ონლაინ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, TrailsBox)
en: Orbit Trails
ka: ორბიტის კვალი

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ClearAllTrails)
en: Clear all orbit trails
ka: ყველა ორბიტის კვალის გასუფთავება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ClearAllTrails)
en: Remove All Trails
ka: ყველა ტრაექტორიის წაშლა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox)
en: Earth satellite tracks
ka: დედამიწის თანამგზავრების ტრაექტორიები

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Supernovae Options
ka: ზეახალი ვარსკვლავის პარამეტრები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSupernovae)
en: Show supernovae
ka: ზეახალი ვარსკვლავის ჩვენება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Download URL:
ka: გადმოწერის URL:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Age (days):
ka: ასაკი (დღე):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SupernovaeClassifiedOnly)
en: Show only classified Supernovae
ka: მხოლოდ კლასიფიცირებული ზეახალი ვარსკვლავის ჩვენება

[ctx: @title:window]
en: Terrain Image Filename
ka: რელიეფის გამოსახულების ფაილის სახელი

en: PNG Files (*.png)
ka: PNG ფაილები (*.png)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, TerrainBox)
en: Source Options
ka: წყაროს მორგება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowTerrain)
en: Show terrain
ka: რელიეფის ჩვენება

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, terrainFileLabel)
en: Specify the terrain file to use.
ka: მიუთითეთ გამოსაყენებელი რელიფერის ფაილი.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, terrainFileLabel)
en: Terrain file:
ka: რელიეფის ფაილი:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, TerrainSpeedupGroupBox_2)
en: Speedup options
ka: აჩქარების მორგება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TerrainSmoothPixels)
en: Smooth pixels
ka: პიქსელების მომრგვალება

en: Names:
ka: სახელები:

en: B-V index:
ka: B - V ინდექსი:

en: Asteroid/Comet details
ka: ასტეროიდის/კომეტის დეტალები

en: Date, time and location:
ka: თარიღი, დრო და მდებარეობა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, recaptureButton)
en: Capture again...
ka: თავიდან გადაღება...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteButton)
en: Delete snapshot
ka: სწრაფი ასლის წაშლა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, saveButton)
en: Save to file...
ka: ფაილში შენახვა...

en: Open Cluster
ka: კლასტერის გახსნა

en: Gaseous Nebula
ka: აირადი ნისლეული

en: Dark Nebula
ka: ბნელი ნისლეული

en: Planetary Nebula
ka: პლანეტარული ნისლეული

en: Supernova Remnant
ka: ზეახალი ვარსკვლავის ნარჩენები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, GalaxyCB)
en: Galaxy
ka: გალაქტიკა

en: Quasar
ka: კვაზარი

en: Galactic Cluster
ka: გალაქტიკური კლასტერი

en: Observer:
ka: დამკვირვებელი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dateLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dateCheckBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DateLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, DateCheckBatch) i18
en: Date:
ka: თარიღი:

en: Site:
ka: საიტი:

en: Power:
ka: სიმძლავრე:

[ctx: @title:window]
en: Printing Wizard
ka: ბეჭდვის ოსტატი

en: Details About Object
ka: ობიექტის დეტალები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, titleLabel)
en: Title:
ka: სათაური:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, subtitleLabel)
en: Subtitle:
ka: სუბტიტრები:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tablesLabel)
en: Details tables
ka: დეტალების ცხრილები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, captureButton)
en: Begin capture
ka: გადაღების დაწყება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1)
en: Select begin star:
ka: აირჩიეთ საწყისი ვარსკვლავი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, selectFromListButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, fromListButton)
en: Select object from list
ka: საჭიროა სიიდან ობიექტის არჩევა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pointButton)
en: Point object on sky map
ka: ობიექტის ვარსკვლავების რუკიდან არჩევა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, detailsButton)
en: Show details...
ka: დეტალების ჩვენება...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepTitle)
en: Select Sky Object
ka: აირჩიეთ ციური ობიექტი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, selectedObjLabel)
en: Selected object:
ka: მონიშნული ობიექტი:

[ctx: @title:window]
en: Export
ka: გატანა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepTitle)
en: Preview, Print and Export
ka: გადახედვა, დაბეჭდვა და გატანა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, previewButton)
en: Print preview
ka: დასაბეჭდის გადახედვა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, printButton)
en: Print
ka: ბეჭდვა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, exportButton)
en: Export to File...
ka: ფაილში გატანა...

en: Loading asteroids
ka: ასტეროიდების ჩატვირთვა

[ctx: Asteroid name (optional)]
en: Europa
ka: ევროპა

[ctx: Asteroid name (optional)]
en: Io
ka: იო

[ctx: Asteroid name (optional)]
en: Asterope
ka: ასტეროპი

en:  (Asteroid)
ka:  (ასტეროიდი)

en: Asteroid Update
ka: ასტეროიდის განახლება

en: Downloading asteroids updates...
ka: ასტეროიდების განახლებების გადმოწერა...

en: Error downloading asteroids data: %1
ka: ასტეროიდების მონაცემების გადმოწერის შეცდომა: %1

en: Could not import the objects.
ka: ობიექტების იმპორტი შეუძლებელია.

en: Loading comets
ka: კომეტების ჩატვირთვა

en: Comets Update
ka: კომეტების განახლება

en: Downloading comets updates...
ka: კომეტების განახლებების გადმოწერა...

en: Constellation Boundaries
ka: თანავარსკვლავედების საზღვრები

en: Loading Constellation Boundaries
ka: თანავარსკვლავედების საზღვრების ჩატვირთვა

en: Star HD%1 not found.
ka: ვარსკვლავი HD%1 არ არსებობს.

en: Loading constellation names
ka: თანავარსკვლავედების სახელების ჩატვირთვა

en: No icon
ka: ხატულის გარეშე

en: Creating horizon
ka: ჰოზირონტის შექმნა

en: Filename
ka: ფაილის სახელი

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1a) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2a)
en: Angle
ka: კუთხე

en: EastRight
ka: აღმოსავლეთ-მარჯვნივ

en: Loading image files...
ka: გამოსახულების ფაილებს ჩატვირთვა...

en: Unprocessed
ka: დაუმუშავებელი

en: Bad File
ka: არასწორი ფაილი

en: Solve Failed
ka: ამომხსნელის შეცდომა

en: OK
ka: დიახ

en: West-Right
ka: დასავლეთ-მარჯვნივ

en: East-Right
ka: აღმოსავლეთ-მარჯვნივ

en: Solving: %1.
ka: ამოხსნა: %1.

en: Solving aborted.
ka: ამოხსნა შეწყდა.

en: Solver timed out in %1s
ka: ამომხსნელის მოლოდინის ვადა ამოიწურა %1წმ-ში

en: Solver failed in %1s
ka: ამომხსნელის შეცდომა %1წმ-ში

en: Loading %1
ka: ჩატვირთვა: %1

en: Loading Milky Way
ka: ირმის ნახტომის ჩატვირთვა

en: Loading Large Magellanic Clouds
ka: მაგელანის დიდი ნისლეულის ჩატვირთვა

en: Loading Small Magellanic Clouds
ka: მაგელანის მცირე ნისლეულის ჩატვირთვა

[ctx: @title:window]
en: New Supernova(e) Discovered
ka: აღმოჩანილია ახალი ზეახალი ვარსკვლავი

en: Host Galaxy :: %1
ka: მასპინძელი გალაქტიკა :: %1

en: Type :: %1
ka: ტიპი :: %1

en: Date :: %1
ka: თარიღი :: %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: New supernova(e) discovered
ka: აღმოჩანილია ახალი ზეახალი ვარსკვლავი

en: Loading satellites
ka: თანამგზავრების ჩატვირთვა

en: Update %1 satellites
ka: %1 თანამგზავრის განახლება

[ctx: @title:window]
en: Satellite Orbital Elements Update
ka: თანამგზავრის ორბიტალური ელემენტების განახლება

en: Loading solar system
ka: მზის სისტემის ჩატვირთვა

en: Loading stars
ka: ვარსკვლავების ჩატვირთვა

en: Supernovae Update
ka: ზეახალი ვარსკვლავის განახლება

en: Downloading Supernovae updates...
ka: ზეახალი ვარსკვლავების განახლებების გადმოწერა...

en: Error downloading supernova data: %1
ka: ზეახალი ვარსკვლავების მონაცემების გადმოწერის შეცდომა: %1

en: Go Anyway
ka: მაინც გადასვლა

en: Keep Position
ka: მდებარეობის დატოვება

en: Angular distance: %1
ka: კუთხური მანძილი: %1

en: ; Physical distance: %1 pc
ka: ; ფიზიკური მანძილი: %1 პს

en: No object selected.
ka: ობიექტი მონიშნული არაა.

en: Object Details
ka: ობიექტის დეტალები

[ctx: Jupiter's moon Io]
en: Io
ka: იო

[ctx: Jupiter's moon Europa]
en: Europa
ka: ევროპა

[ctx: Jupiter's moon Ganymede]
en: Ganymede
ka: განიმედი

[ctx: Jupiter's moon Callisto]
en: Callisto
ka: კალისტო

en: Earth Shadow
ka: დედამიწის ჩრდილი

[ctx: moon phase, 100 percent illuminated]
en: Full moon
ka: სრული მთვარე

[ctx: moon phase, 0 percent illuminated]
en: New moon
ka: ახალი მთვარე

[ctx: moon phase, half-illuminated and growing]
en: First quarter
ka: პირველი მეოთხედი

[ctx: moon phase, half-illuminated and shrinking]
en: Third quarter
ka: მესამე მეოთხედი

en: unknown
ka: უცნობია

[ctx: Universal time]
en: UT
ka: უდ

en: Success
ka: წარმატება

en: Eccentricity >= 1.0 or < -0.001
ka: ექსცენტრიულობა >= 1.0 or < -0.001

en: Unknown error
ka: უცნობი შეცდომა

en: Star
ka: ვარსკვლავი

en: Planet
ka: პლანეტა

en: Comet
ka: კომეტა

en: Asteroid
ka: ასტეროიდი

en: Constellation
ka: თანავარსკვლავედი

en: Galaxy Cluster
ka: გალაქტიკების კლასტერი

en: Satellite
ka: თანამგზავრი

en: Radio Source
ka: გამოსხივების წყარო

en: Multiple Star
ka: მრავალი ვარსკვლავი

en: Unknown Type
ka: უცნობი ტიპი

en: Show HST Image
ka: ჰკტ-ის გამოსახულების ჩვენება

en: Show Spitzer Image
ka: Spitzer-ის გამოსახულების ჩვენება

en: Show SEDS Image
ka: SEDS გამოსახულების ჩვენება

en: Show KPNO AOP Image
ka: KPNO AOP გამოსახულების ჩვენება

en: Show NOAO Image
ka: NOAO გამოსახულების ჩვენება

en: Show
ka: ჩვენება

en: alpha
ka: ალფა

en: beta
ka: ბეტა

en: gamma
ka: გამა

en: delta
ka: დელტა

en: epsilon
ka: ეფსილონი

en: zeta
ka: ზეტა

en: eta
ka: ეტა

en: theta
ka: თეტა

en: iota
ka: იოტა

en: kappa
ka: კაპა

en: lambda
ka: ლამბდა

en: mu
ka: მიუ

en: nu
ka: ნუ

en: xi
ka: ქსი

en: omicron
ka: ომიკრონი

en: pi
ka: პი

en: rho
ka: რო

en: sigma
ka: სიგმა

en: tau
ka: ტაუ

en: upsilon
ka: უფსილონი

en: phi
ka: ფი

en: chi
ka: ჩი

en: psi
ka: ფსი

en: omega
ka: ომეგა

en: Could not parse %1 as a valid month code.
ka: %1 სწორი თვის კოდი არაა.

en: Could not parse %1 as a valid day code.
ka: %1 სწორი დღის კოდი არაა.

en: Local Time
ka: ლოკალური დრო

en: &Print...
ka: &ამობეჭდვა...

en: <table><tr><th colspan="2">%1</th></tr><tr><td>LST:   </td><td>%3</td></tr><tr><td>LT:   </td><td>%2</td></tr><tr><td>Altitude:   </td><td>%4</td></tr></table>
ka: <table><tr><th colspan="2">%1</th></tr><tr><td>LST:   </td><td>%3</td></tr><tr><td>LT:   </td><td>%2</td></tr><tr><td>სიმაღლე:   </td><td>%4</td></tr></table>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, browseButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, Obj1FindButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, FindButton)
en: Find Object...
ka: ობიექტის პოვნა...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: Plot
ka: გრაფიკი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearFieldsButton)
en: Clear Fields
ka: ველების გასუფთავება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearListB)
en: Clear List
ka: სიის გასუფთავება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, timeLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LocalTimeLabel)
en: Local time:
ka: ლოკალური დრო:

note: i18n: ectx: property (displayFormat), widget (QDateTimeEdit, timeSpin)
en: HH:mm
ka: სთ:წთ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, computeButton)
en:     Compute
ka:     გამოთვლა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, altitudeLabel)
en: Altitude:
ka: სიმაღლე:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, riseButton)
en: Object Rise
ka: ობიექტის ამოსვლა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, setButton)
en: Object Set
ka: ობიექტის ჩასვლა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, transitButton)
en: Transit
ka: ტრანზიტი

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab2)
en: Date && Location
ka: თარიღი და მდებარეობა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cityButton)
en: Choose City...
ka: აირჩეთ ქალაქი...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: Long.:
ka: გრძედი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Lat.:
ka: განედი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, updateButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, Update)
en: Update
ka: განახლება

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, OptionName)
en: List of adjustable options
ka: მორგებადი პარამეტრების სია

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Value:
ka: მნიშვნელობა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, TreeButton)
en: Browse Tree...
ka: ხის დათვალიერება...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Option:
ka: პარამეტრი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Image width:
ka: გამოსახულების სიგანე:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Image height:
ka: გამოსახულების სიგრძე:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, FindButton)
en: Object...
ka: ობიექტი...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Dir:
ka: საქაღალდე:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, UsePrintDialog)
en: Show print dialog
ka: დაბეჭდვის ფანჯრის ჩვენება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Color name:
ka: ფერის სახელი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Color value:
ka: ფერის მნიშვნელობა:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, CountryName)
en: Country name
ka: ქვეყნის სახელი

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, CityName)
en: City name
ka: ქალაქის სახელი

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, ProvinceName)
en: Province name
ka: პროვინციის სახელი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, FindCityButton)
en: Find City...
ka: ქალაქის მოძებნა...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: <font color="#00007f">Sec:</font>
ka: <font color="#00007f">წამი:</font>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, DelayBox)
en: Pause delay in seconds
ka: შეყოვნების დრო წამებში

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Key:
ka: გასაღები:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Zoom level:
ka: გადიდების დონე:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, ZoomBox)
en: New Zoom level
ka: გადიდების ახალი დონე

[ctx: @title:window]
en: Calculator
ka: კალკულატორი

en: Calculator modules
ka: გამომთვლელი მოდულები

en: Time Calculators
ka: დროის გამომთვლელები

note: i18n("Julian Day"))->setIcon(0,jdIcon);
en: Julian Day
ka: იულიუსისეული დღე

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, modCalcDayLengthDlg) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Almanac
ka: ალმანახი

en: Coordinate Converters
ka: კოორდინატების გადამყვანები

en: Equatorial/Galactic
ka: ეკვატორული/გალაქტიკური

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, modCalcAltAz) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, modCalcSimple)
en: Horizontal Coordinates
ka: ჰორიზონტალური კოორდინატები

en: Simple Coordinates
ka: მარტივი კოორდინატები

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Ecliptic Coordinates
ka: ეკლიპტიკური კოორდინატები

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, modCalcAngDistDlg)
en: Angular Distance
ka: კუთხური კოორდინატები

en: Planets Coordinates
ka: პლანეტების კოორდინატები

en: Conjunctions
ka: შეერთებები

en: Eclipses
ka: ოვალები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_XplanetLabelLocalTime)
en: Local time
ka: ლოკალური დრო

en: Universal time
ka: უნივერსალური დრო

en: Julian date
ka: იულიუსისეული თარიღი

en: Single Object
ka: ერთი ობიექტი

en: Date & Time (UT)
ka: თარიღი და დრო (UT)

en: Object 1
ka: ობიექტი 1

en: Object 2
ka: ობიექტი 2

en: Separation
ka: გაცალკევება

[ctx: @title:window]
en: Save Conjunctions
ka: შეერთებების შენახვა

[ctx: @title:window]
en: Conjunction
ka: შეერთება

en: Compute conjunction between %1 and %2
ka: %1-სა და %2-ს შორის შეერთების გამოთვლა

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ModeSelector)
en: Conjunction
ka: შეერთება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, LocationButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, Location) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, LocationBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, LocationButtonBatch)
en: Greenwich, United Kingdom
ka: გრინვიჩი, გაერთიანებული სამეფო

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Ending on:
ka: დასრულება:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: and
ka: და

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Starting on:
ka: დასაწყისი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Between objects:
ka: ობიექტებს შორის:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Maximum allowed separation:
ka: მაქსიმალური დასაშვები დაშორება:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ComputeButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, RunButtonBatch)
en: Compute
ka: გამოთვლა

en: Show Details
ka: დეტალების ჩვენება

en: Full
ka: სრული

en: Partial
ka: ნაწილობრივ

en: CSV Files (*.csv)
ka: CSV ფაილები (*.csv)

[ctx: @title:window]
en: Export Eclipses
ka: ოვალების გატანა

en: Could not export.
ka: გატანა შეუძლებელია.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Results
ka: შედეგები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, VEquinoxText)
en: Vernal equinox:
ka: გაზაფხულის ბუნიობა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SSolsticeText)
en: Summer solstice:
ka: ზაფხულის ბუნიობა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AEquinoxText)
en: Autumnal equinox:
ka: შემოდგომის ბუნიობა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, WSolsticeText)
en: Winter solstice:
ka: ზამთრის ბუნიობა:

[ctx: @title:window]
en: Flag Manager
ka: ალმების მმართველი

[ctx: Declination]
en: Dec
ka: დეკ

en: Epoch
ka: ეპოქა

en: Icon
ka: ხატულა

en: Label
ka: ჭდე

en: Invalid coordinates.
ka: არასწორი კოორდინატები.

en: Telescope %1 is offline. Please connect and retry again.
ka: ტელესკოპი (%1) გამორთულია. შეაერთეთ და თავიდან სცადეტ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Label color:
ka: ჭდის ფერი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Icon:
ka: ხატულა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, saveButton)
en: Save Changes
ka: ცვლილებების შენახვა

en: Region is invalid.
ka: არასწორი რეგიონი.

[ctx: @title:window]
en: Artificial Horizon Manager
ka: ხელოვნური ჰორიზონტის მმართველი

en: Region
ka: რეგიონი

[ctx: Azimuth]
en: Az
ka: აზ

en: Region is valid
ka: რეგიონი სწორია

en: Region %1
ka: რეგიონი %1

en: %1 region is invalid.
ka: %1 რეგიონი არასწორია.

en: Invalid angle value: %1
ka: კუთხის არასწორი მნიშვნელობა: %1

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Regions
ka: რეგიონები

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, addRegionB)
en: Add Region
ka: რეგიონის დამატება

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, removeRegionB)
en: Remove Region
ka: რეგიონის წაშლა

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, saveB)
en: Save Regions
ka: რეგიონების შენახვა

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Points
ka: წერტილები

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, addPointB)
en: Add Point
ka: წერტილის დამატება

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, removePointB)
en: Remove Point
ka: წერტილის წაშლა

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, clearPointsB)
en: Clear all points
ka: ყველა წერტილს გასუფთავება

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QTextEdit, SearchText) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ObjectBox)
en: Object Name
ka: ობიექტის სახელი

[ctx: @title:window]
en: Jupiter Moons Tool
ka: იუპიტერის მთვარეების ხელსაწყო

en: offset from Jupiter (arcmin)
ka: წანაცვლება იუპიტერიდან (არკწთ)

en: time since now (days)
ka: დრო აწმყოდან (დღეებში)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, interact) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab1) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Interactive Mode
ka: ინტერაქტიული რეჟიმი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DateLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Date and time:
ka: თარიღი და დრო:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Equatorial Coordinates (J2000)
ka: ეკვატორული კოორდინატები (J2000)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ObjectButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, FirstObjectButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, SecondObjectButton)
en: Select Object...
ka: აირჩიეთ ობიექტი...

en: First position: %1
ka: პირველი მდებარეობა: %1

en: Second position: %1
ka: მეორე მდებარეობა: %1

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, FirstPositionBox)
en: First position
ka: პირველი მდებარეობა

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, SecondPositionBox)
en: Second position
ka: მეორე მდებარეობა

en: Could not open file %1.
ka: ფაილის გახსნის შეცდომა: %1.

en: Invalid file: %1
ka: არასწორი ფაილი: %1

en: Invalid file
ka: არასწორი ფაილი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AngDistLabel)
en: Angular distance:
ka: კუთხური დაშორება:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AngDistLabel_2)
en: Position angle:
ka: მდებარეობის კუთხე:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_6)
en: Select Fields in Input File
ka: აირჩიეთ შეტანის ფაილის ველები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dec0CheckBatch)
en: Initial declination:
ka: საწყისი დახრილობა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dec1CheckBatch)
en: Final declination:
ka: საბოლოო დახრილობა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, allRadioBatch)
en: A&ll parameters
ka: &ყველა პარამეტრი

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Files
ka: ფაილები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Input file:
ka: შეყვანის ფაილი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Output file:
ka: გამოტანის ფაილი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, timeLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, utCheckBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, UTCheckBatch)
en: UT:
ka: უდ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, RA)
en: 00h 00m 00.0s
ka: 00სთ 00წთ 00.0წმ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Show in Output File
ka: გამოტანის ფაილში ჩვენება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, allRadioBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, AllRadioBatch)
en: All parameters
ka: ყველა პარამეტრი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, inputRadioBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, InputRadioBatch)
en: Only parameters in input file
ka: მხოლოდ შეყვანის ფაილის პარამეტრები

en: Does not rise
ka: არ ამოდის

en: Does not set
ka: არ ჩადის

[ctx: %1 is a location on earth]
en: Almanac for %1
ka: ალმანახი %1-სთვის

en: computed by KStars
ka: გამოთვლილია KStars-ის მიერ

en: Results of Almanac calculation
ka: ალმანახის გამოთვლის სედეგები

[ctx: Sky object passing below the horizon]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SunSetLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MoonSetLabel)
en: Set:
ka: დაყენება:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DayLengthLabel)
en: Day length:
ka: დღის სიგრძე:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SunRiseAzLabel)
en: Sunrise azimuth:
ka: აისის აზიმუტი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SunRiseLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MoonRiseLabel)
en: Rise:
ka: აისი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SunTransitLabel)
en: Noon:
ka: დაისი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SunSetAzLabel)
en: Sunset azimuth:
ka: დაისის აზიმუტი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MoonTransitAltLabel)
en: Transit altitude:
ka: ტრანზიტის აზიმუტი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MoonRiseAzLabel)
en: Moon rise azimuth:
ka: მთვარის ამოსვლის აზიმუტი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MoonTransitLabel)
en: Transit:
ka: ტრანზიტი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LunarPhaseLabel)
en: Phase:
ka: ფაზა:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Batch mode
ka: მრავლობითი რეჟიმი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Input file:
ka: შეყვანის ფაილი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Output file:
ka: გამოტანის ფაილი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ViewButtonBatch)
en: View Output...
ka: გამოტანის გადახედვა...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Equatorial Coordinates
ka: ეკვატორული კოორდინატები

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3alactic)
en: Galactic Coordinates
ka: გალაქტიკური კოორდინატები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, galLongCheckBatch)
en: Gal. long.:
ka: გალ. გრძ.:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, galLatCheckBatch)
en: Gal. lat.:
ka: გალ. გან.:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_7) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_9)
en: Select Filenames
ka: აირჩიეთ ფაილის სახელები

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Select Input Coordinates
ka: აირჩიეთ შეყვანის კოორდინატები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, cartRadio)
en: Cartesian
ka: დეკარტის

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, spheRadio)
en: Geographic
ka: გეოგრაფიული

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, Compute)
en: Convert
ka: გარდაქმნა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, XCartLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, XGeoCheckBatch)
en: X (km):
ka: X (კმ):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, YCartLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, YGeoCheckBatch)
en: Y (km):
ka: Y (კმ):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ZCartLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ZGeoCheckBatch)
en: Z (km):
ka: Z (კმ):

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Geographic Coordinates
ka: გეოგრაფიული კოორდინატები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AltGeoLabel)
en: Elevation (meters):
ka: სიმაღლე ზღვის დონიდან (მ):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, AltGeoCheckBatch)
en: Elev. (m):
ka: სიმაღ.(მ):

en: Results of Julian day calculation
ka: იულიუსისეული დღის გამოთვლის შედეგები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Julian day:
ka: იულიუსისეული დღე:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Modified Julian day:
ka: შეცვლილი იულიუსისეული დღე:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Input parameter:
ka: შეყვანის პარამეტრი:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, InputComboBatch)
en: Date and time
ka: თარიღი და დრო

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, InputComboBatch)
en: Julian day
ka: იულიუსისეული დღე

en: Present fields %1.
ka: არსებული ველები %1.

en: Required fields %1.
ka: საჭირო ველები %1.

en: Unknown planet
ka: უცნობი პლანეტა

en:  in line %1:
ka:  ხაზზე %1:

en: Line %1 contains an invalid time
ka: არასწორი დრო ხაზზე %1

en: Line %1 contains an invalid date:
ka: არასწორი თარიღი ხაზზე %1:

en: Errors in lines
ka: შეცდომა ხაზებში

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Input Parameters
ka: შეყვანის პარამეტრები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, PlanetCheckBatch)
en: Solar system body:
ka: მზის სისტემის სხეული:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Distance (AU):
ka: მანძილი (აე):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, HorizontalCheckBatch)
en: Horizontal
ka: ჰორიზონტალური

en: local time
ka: ლოკალური დრო

en: date
ka: თარიღი

en: location
ka: მდებარეობა

en: %1 and %2
ka: %1 და %2

en: %1, %2 and %3
ka: %1, %2 და %3

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ComputeComboBatch)
en: Compute standard time
ka: სტანდარტული დროის გამოთვლა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, DateCheckBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, LocationCheckBatch)
en: Read from input file
ka: შეყვანის ფაილიდან წაკითხვა

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1b) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2b)
en: Angle Result
ka: კუთხის შედეგი

en: Sun's Declination
ka: მზის დახრილობა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, VEquinox) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SSolstice) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AEquinox) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, WSolstice)
en: 1 Jan 2007  00:00
ka: 1 იან 2007  00:00

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Target position:
ka: სამიზნის მდებარეობა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Heliocentric:
ka: ჰელიოცენტრული:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Geocentric:
ka: გეოცენტრული:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Topocentric:
ka: ტოპოცენტრული:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ElevationCheckBatch)
en: Elevation (m):
ka: სიმაღლე ზღვის დონიდან(მ):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, InputVelocityCheckBatch)
en: Input velocity:
ka: შეიყვანეთ აჩქარება:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, InputVelocityComboBatch)
en: Heliocentric
ka: ჰელიოცენტრული

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, InputVelocityComboBatch)
en: Geocentric
ka: გეოცენტრული

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, InputVelocityComboBatch)
en: Topocentric
ka: ტოპოცენტრული

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, overview)
en: Overview
ka: მიმოხილვა

en: Moon Phase Calendar
ka: მთვარის ფაზების კალენდარი

[ctx: Declination]
en: Dec (J2000)
ka: დახრ (J2000)

[ctx: Magnitude]
en: Mag
ka: ვარს. სიდ

en: Current Altitude
ka: მიმდინარე სიმაღლე

[ctx: Constellation]
en: Constell.
ka: თანავარს.

[ctx: Object is in the Dobsonian hole]
en: In hole
ka: ნახევრეტში

en: Added %1 to session list.
ka: %1 ჩამატებულია სესიების სიაში.

en: The specified file is invalid
ka: მითითებული ფაილი არასწორია

en: Are you sure you want to clear all objects?
ka: ნამდვილად გნებავთ ყველა ობიექტის გასუფთავება?

en: Clear all?
ka: გავასუფთაო ყველა?

en: Do you want to save the current session?
ka: გნებავთ მიმდინარე სესიის შენახვა?

en: Save Current session?
ka: შევინახო მიმდინარე სესია?

en: Cannot save an empty session list.
ka: სესიების ცარიელი სიის შენახვა შეუძლებელია.

en: Try Different
ka: სხვა სცადეთ

en: Do Not Try
ka: არ სცადოთ

en: Specify version:
ka: მიუთითეთ ვერსია:

en: Delete All Images
ka: ყველა გამოსახულების წაშლა

en: Image Chooser
ka: გამოსახულების ამრჩევი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, SetLocation)
en: Choose
ka: აირჩიეთ

note: i18n: ectx: property (displayFormat), widget (QDateEdit, DateEdit) i18n: ectx: property (displayFormat), widget (QDateEdit, DateBox)
en: dd/MM/yyyy
ka: დღ/თვ/წელი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, saveImages)
en: Download all Images
ka: ყველა გამოსახულების წაშლა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, DeleteAllImages)
en: Delete all Images
ka: ყველა გამოსახულების წაშლა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, addLabel)
en: Adding objects:
ka: ობიექტების დამატება:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, WizardButton)
en: Wizard...
ka: ოსტატი...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, FindButton)
en: Open Find Dialog
ka: ძებნის ფანჯრის გახსნა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, WUTButton)
en: What's up Tonight...
ka: რა ხდება ამაღამ...

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, WishList)
en: Wish List
ka: სურვილების სია

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, Session)
en: Session Plan
ka: სესიის გეგმა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, scheduledTimeLabel)
en: Scheduled Time
ka: დაგეგმილი დრო

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ImagePreview)
en: (No Image)
ka: (გამოსახულების გარეშე)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dssMetadataLabel)
en: Image Metadata Info
ka: გამოსახულების მეტამონაცემების ინფორმაცია

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, SearchImage)
en: Replace from Internet...
ka: ინტერნეტიდან ჩანაცვლება...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, DeleteImage)
en: Delete Image
ka: გამოსახულების წაშლა

en: Add to session plan
ka: სესიის გეგმის დამატება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, GotoButton)
en: Center
ka: ცენტრი

[ctx: Show the selected object in the telescope]
en: Scope
ka: ფარგლები

en: Show SDSS image
ka: SDSS გამოსახულების ჩვენება

en: Show DSS image
ka: DSS გამოსახულების ჩვენება

en: Show images from web
ka: გამოსახულებების ვებიდან ჩვენება

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, TypeList)
en: Open clusters
ka: კლასტერების გახსნა

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, TypeList)
en: Globular clusters
ka: სფეროსებრი კლასტერები

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, TypeList)
en: Gaseous nebulae
ka: აირადი ნისლეული

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, TypeList)
en: Planetary nebulae
ka: პლანეტარული ნისლეული

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, TypeList)
en: Sun, moon, planets
ka: მზე, მთვარე, პლანეტები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, DeepSkyButton)
en: Deep sky
ka: ღრმა კოსმოსი

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, RegionList)
en: all over the sky
ka: მთელ ცაზე

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, RegionList)
en: by constellation
ka: თანავარსკვლავედის მიხედვით

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, RegionList)
en: in a rectangular region
ka: ოთხკუთხედ რეგიონში

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, RegionList)
en: in a circular region
ka: წრიულ რეგიონში

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: to
ka: სადამდე

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CenterDecLabel)
en: Center Dec (in Degrees):
ka: ცენტრის დახრა (გრადუსებში)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: From:
ka: ვისგან:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LocationText)
en: From:
ka: ვისგან:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Min. Altitude:
ka: მინ. სიმაღლე:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Coverage:
ka: დაფარვა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Max. Altitude:
ka: მაქს. სიმაღლე:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, updateButton)
en: Update Count
ka: რაოდენობის განახლება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, OptionsList)
en: Option Name
ka: პარამეტრი სახელი

[ctx: @title:window]
en: Solar System Viewer
ka: მზის სისტემის დათვალიერება

[ctx: axis label for x-coordinate of solar system viewer. AU means astronomical unit.]
en: X-position (AU)
ka: X-მდებარეობა (აე)

[ctx: axis label for y-coordinate of solar system viewer. AU means astronomical unit.]
en: Y-position (AU)
ka: Y-მდებარეობა (აე)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, TodayButton)
en: Today
ka: დღეს

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Date / Time
ka: თარიღი / დრო

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, currentTimeB)
en: Current time
ka: მიმდინარე დრო

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Set Local Time
ka: ლოკალური დროის დაყენება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, twelveHourR)
en: 12 Hour
ka: 12 საათი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, twentyFourHourR)
en: 24 Hours
ka: 24 საათი

[ctx: @title:window]
en: Options
ka: პარამეტრები

[ctx: @title:window]
en: Script Data
ka: სკრიპტის მონაცემები

[ctx: @title:window]
en: Script Builder
ka: სკრიპტის ამგები

en: Increase the display Zoom Level.
ka: ჩვენების გადიდების დონის გაზრდა.

en: Decrease the display Zoom Level.
ka: ჩვენების გადიდების დონის შემცირება.

en: Set the display Zoom Level to its default value.
ka: ჩვენების გადიდების დონის საწყის მნიშვნელობაზე დაბრუნება.

en: Set the display Zoom Level manually.
ka: ჩვენების გადიდების დონის ხელით მითითება.

en: Set the system clock to the specified Local Time.
ka: სისტემური დროის მითითებულ ლოკალურ დროზე დაყენება.

en: Functions
ka: ფუნქციები

en: bool
ka: ლოგიკური მნიშვნელობა

en: Toolbars
ka: &ხელსაწყოთა ზოლები

en: Show Objects
ka: ობიექტების ჩვენება

en: Toggle display of Stars
ka: ვარსკვლავების ჩვენების გადართვა

en: Toggle display of all deep-sky objects
ka: ღრმა კოსმოსის ობიექტების ჩვენების გადართვა

en: Toggle display of all solar system bodies
ka: მზის სისტემის სხეულების ჩვენების გადართვა

en: Toggle display of Sun
ka: მზის ჩვენების გადართვა

en: Toggle display of Moon
ka: მთვარის ჩვენების გადართვა

en: Toggle display of Mercury
ka: მერკურის ჩვენების გადართვა

en: Toggle display of Venus
ka: ვენერის ჩვენების გადართვა

en: Toggle display of Mars
ka: მარსის ჩვენების გადართვა

en: Toggle display of Jupiter
ka: იუპიტერის ჩვენების გადართვა

en: Toggle display of Saturn
ka: სატურნის ჩვენების გადართვა

en: Toggle display of Uranus
ka: ურანის ჩვენების გადართვა

en: Toggle display of Neptune
ka: ნეპტუნის ჩვენების გადართვა

en: Toggle display of Asteroids
ka: ასტეროიდების ჩვენების გადართვა

en: Toggle display of Comets
ka: კომეტების ჩვენების გადართვა

en: Show Other
ka: სხვების ჩვენება

en: Toggle display of constellation lines
ka: თანავარსკვლავედების ხაზების ჩვენების გადართვა

en: Toggle display of constellation boundaries
ka: თანავარსკვლავედების საზღვრების ჩვენების გადართვა

en: Toggle display of constellation names
ka: თანავარსკვლავედების სახელების ჩვენების გადართვა

en: Toggle display of Milky Way
ka: ირმის ნახტომის ჩვენების გადართვა

en: Toggle display of the coordinate grid
ka: კოორდინატების ბადის ჩვენების გადართვა

en: Toggle display of the horizon line
ka: ჰორიზონტის ხაზის ჩვეების გადართვა

en: Toggle display of star name labels
ka: ვარსკვლავების სახელის ჭდეების ჩვენების გადართვა

en: Hide Items
ka: ელემენტების დამალვა

en: double
ka: ორმაგი

en: Set the Zoom Factor
ka: გადიდების კოეფიციენტის ხელით მითითება

en: int
ka: მთელი რიცხვი

en: string
ka: სტრიქონი

en: Could not download remote file.
ka: გარე ფაილის გადმოწერის შეცდომა.

en: Download Error
ka: გადმოწერის შეცდომა

en: Save Changes to Script?
ka: შევინახო სკრიპტის ცვლილებები?

en: Could not parse script.  Line was: %1
ka: სკრიპტის დამუშავების შეცდომა.   ხაზი: %1

en: true
ka: სიმართლე

en: false
ka: მცდარი

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, NewButton)
en: New Script
ka: ახალი სკრიპტი

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, OpenButton)
en: Open Script...
ka: სკრიპტის გახსნა...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, SaveButton)
en: Save Script
ka: სკრიპტის შენახვა

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, SaveAsButton)
en: Save Script As...
ka: სკრიპტის შენახვა, როგორც...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, RunButton)
en: Test Script
ka: სკრიპტის ტესტი

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Current Script
ka: მიმდინარე სკრიპტი

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, AddButton)
en: Add Function
ka: ფუნქციის დამატება

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, RemoveButton)
en: Remove Function
ka: ფუნქციის წაშლა

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, CopyButton)
en: Copy Function
ka: ფუნქციის კოპირება

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, UpButton)
en: Move Up
ka: აწევა

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, DownButton)
en: Move Down
ka: ჩამოწევა

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Function Arguments
ka: ფუნქციის არგუმენტები

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Function Browser
ka: ფუნქციის მოძებნა

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTextEdit, FuncDoc)
en: Function Help
ka: ფუნქციის დახმარება

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, ScriptName)
en: Enter name for the script
ka: შეიყვანეთ სკრიპტის სახელი

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, AuthorName)
en: Enter author's name
ka: შეიყვანეთ ავტორის სახელი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Script name:
ka: სკრიპტის სახელი:

[ctx: @title:window]
en: Sky Calendar
ka: ცის კალენდარი

en: Print the Sky Calendar
ka: ცის კალენდრის დაბეჭდვა

en: Please Wait
ka: გთხოვთ, მოითმინოთ

[ctx: A planet rises from the horizon]
en: %1 rises
ka: %1 ამოსვლა

[ctx: A planet sets from the horizon]
en: %1 sets
ka: %1 ჩასვლა

[ctx: A planet transits across the meridian]
en: %1 transits
ka: %1 ტრანზიტი

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Grids and Labels
ka: ბადეები და ჭდეები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_GridVertical)
en: Vertical grid
ka: ვერტიკალური ბადე

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_GridToday)
en: Current day
ka: მიმდინარე დღე

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Year:
ka: წელი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Interval:
ka: ინტერვალი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: day(s)
ka: დღე(ები)

en: equilateral triangle
ka: ტოლგვერდა სამკუთხედი

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, scopeDetailsBox)
en: Telescope Details
ka: ტელესკოპის დეტალები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, scopeVendorText)
en: Vendor:
ka: მომწოდებელი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, saveNewScopeButton)
en: Add new telescope
ka: ახალი ტელესკოპის დამატება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_BinocularsCheck)
en: Binoculars
ka: ბინოკლი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, binoApertureText)
en: Specify aperture:
ka: დიაფრაგმის მნიშვნელობა:

en: Magnitude:  --
ka: ვარსკვლავური სიდიდე:  --

en: Magnitude: %1
ka: ვარსკვლავური სიდიდე: %1

en: Surface Brightness: %1
ka: ზედაპირის სიკაშკაშე: %1

en: Size: %1
ka: ზომა: %1

[ctx: @title:window]
en: What's up Tonight
ka: რა ხდება ამაღამ

en: at %1
ka: %1-ზე

en: The night of %1
ka: ღამის%1-ზე

en: Star Clusters
ka: ვარსკვლავის კლასტერები

en: does not rise
ka: არ ამოდის

[ctx: Sunset at time %1 on date %2]
en: Sunset: %1 on %2
ka: ჩასვლა: %1 %2-ზე

[ctx: Sunrise at time %1 on date %2]
en: Sunrise: %1 on %2
ka: ამოსვლა: %1 %2-ზე

en: Night duration: %1
ka: ღამის ხანგრძლივობა: %1

en: Night duration: %1 hours
ka: ღამის ხანგრძლივობა: %1 საათი

en: Night duration: %1 hour
ka: ღამის ხანგრძლივობა: %1 საათი

en: Night duration: %1 minutes
ka: ღამის ხანგრძლივობა: %1 წუთი

en: Night duration: %1 minute
ka: ღამის ხანგრძლივობა: %1 წუთი

en: Moon rises at: %1 on %2
ka: მზე ამოდის: %1 %2-ზე

en: Moon sets at: %1 on %2
ka: მზე ჩადის: %1 %2-ზე

en: No Object Selected
ka: ობიექტი მონიშნული არაა

en: Object Not Found
ka: ობიექტი ვერ ვიპოვე

en: Rises at: %1
ka: ამოდის: %1

en: Transits at: %1
ka: ტრანზიტი: %1

en: Sets at: %1
ka: ჩადის %1

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, DateButton)
en: Choose a new date
ka: ახალი თარიღის არჩევა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, DateButton)
en: Change Date...
ka: თარიღის შეცვლა...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LocationLabel)
en: at LOCATION
ka: მდებარეობაზე

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, LocationButton)
en: Choose a new geographic location
ka: აირჩიეთ ახალი გეოგრაფიული მდებარეობა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, LocationButton)
en: Change Location...
ka: მდებარეობის შეცვლა...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, EveningMorningBox)
en: Choose time interval
ka: დროის ინტერვალის შეცვლა

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, EveningMorningBox)
en: In the Evening
ka: საღამოს

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, EveningMorningBox)
en: In the Morning
ka: დილით

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, EveningMorningBox)
en: Any Time Tonight
ka: ამაღამ, ნებისმიერ დროს

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, MoonRiseLabel)
en: Time of moon rise
ka: მთვარის ამოსვლის დრო

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MoonRiseLabel)
en: Moon rise:  13:19
ka: მთვარე ამოვა:  13:19

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, NightDurationLabel)
en: Night duration: 11:00 hours
ka: ღამის ხანგრძლივობა: 11:00 საათი

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, SunSetLabel)
en: Time of sunset
ka: დაისის დრო

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SunSetLabel)
en: Sunset:  19:15
ka: დაისი: 19:15

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, MoonSetLabel)
en: Time of moon set
ka: მთვარის ჩასვლის დრო

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MoonSetLabel)
en: Moon set: 04:27
ka: მთვარის ჩასვლის დრო: 04:27

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, SunRiseLabel)
en: Time of sunrise
ka: აისის დრო

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SunRiseLabel)
en: Sunrise:  07:15
ka: დაისი:  07:15

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MoonIllumLabel)
en: Moon illum: 42%
ka: მთვარის განათება: 42%

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel15)
en: Select a category:
ka: აირჩიეთ კატეგორია:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel16)
en: Matching objects:
ka: შესაბამისი ობიექტები:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ObjectRiseLabel)
en: Rises at:  22:12
ka: ამოდის:  22:12

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ObjectTransitLabel)
en: Transits at:  03:45
ka: ტრანზიტის დრო:  03:45

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ObjectSetLabel)
en: Sets at:  08:22
ka: ჩასვლის დრო:  08:22

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, DetailButton)
en: Object Details...
ka: ობიექტის დეტალები...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ObslistButton)
en: Add to List
ka: სიაში ჩამატება

en: Angle value in degrees.
ka: კუთხის მნიშვნელობა გრადუსებში.

en: Angle value in hours.
ka: კუთხის მნიშვნელობა საათებში.

[ctx: angular size in arcminutes]
en: %1 x %2 arcmin
ka: %1 x %2 არკწუთი

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, nextYear)
en: Previous Year
ka: წინა წელი

[ctx: Local Time]
en: LT:
ka: ლდ:

[ctx: Universal Time]
en: UT:
ka: უდ:

[ctx: Longitude]
note: i18nc("Longitude", "Long:") + ' ' + QLocale().toString(geo->lng()->Degrees(), 3) + "   " + i18nc("Latitude", "Lat:") + ' ' + QLocale().toString(geo->lat()->Degrees(), 3);
en: Long:
ka: გრძედი:

[ctx: Latitude]
en: Lat:
ka: განედი:

[ctx: seconds]
en: secs
ka: წამი

[ctx: second]
en: sec
ka: წმ

[ctx: minute]
en: min
ka: წთ

[ctx: minutes]
en: mins
ka: წთ

en: hour
ka: საათი

[ctx: hours]
en: hrs
ka: სთ

en: day
ka: დღე

en: week
ka: კვირა

[ctx: weeks]
en: wks
ka: კვ

en: month
ka: თვე

[ctx: months]
en: mths
ka: თვე

en: year
ka: წელი

[ctx: years]
en: yrs
ka: წელი

[ctx: Map projection method]
en: No projection
ka: პროექციის გარეშე

[ctx: Map projection method]
en: Ancient
ka: უძველესი

[ctx: Map projection method]
en: Gnomonic
ka: გნომური

[ctx: Map projection method]
en: Mercator
ka: სავაჭრო

[ctx: Map projection method]
en: Orthographic
ka: ორთოგრაფიული

[ctx: Map projection method]
en: Rectangular
ka: მართკუთხედი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelXplanetPath)
en: Xplanet path:
ka: XPlanet-ის ბილიკ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelXplanetGeometryX)
en: Window size:
ka: ფანჯრის ზომა:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetWidth)
en: Set the width of window
ka: დააყენეთ ფანჯრის სიგანე

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetWidth)
en: Set the width of the xplanet image
ka: XPlanet-ის გამოსახულების სიგანის დაყენება

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetHeight)
en: Set the height of window
ka: დააყენეთ ფანჯრის სიმაღლე

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetHeight)
en: Set the height of the xplanet image
ka: XPlanet-ის გამოსახულების სიმაღლის დაყენება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: XPlanet timeout:
ka: XPlanet-ის მოლოდინის ვადა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Animation delay:
ka: ანიმაციის დაყოვნება:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetUseFIFO)
en: Use FIFO File
ka: FIFO ფაილის გამოყენება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetConfigFile)
en: Config file:
ka: კონფიგურაციის ფაილი:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetConfigFilePath)
en: Config file path
ka: ბილიკი კონფიგურაციის ფაილამდე

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetStarmap)
en: Star map:
ka: ვარსკვლავების რუკა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetArcFile)
en: Arc file:
ka: რკალის ფაილი:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetArcFilePath)
en: Arc file path
ka: რკალის ფაილის ბილიკი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelXplanetQuality)
en: Output file quality:
ka: გამოტანის ფაილის ხარისხი:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_XplanetQuality)
en: JPEG Quality
ka: JPEG ხარისხი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, openXPlanetMaps)
en: XPlanet Planet Maps
ka: XPlanet-ის პლანეტის რუკებ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelXplanetLabelString)
en: Label string:
ka: ჭდის სტრიქონი:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetLabelString)
en: Specify the text of the first line of the label.
ka: მიუთითეთ ჭდის ტექსტის პირველი ხაზი.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelXplanetDateFormat)
en: Date format:
ka: თარიღის ფორმატი:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetDateFormat)
en: Specify the format for the date/time label.
ka: მიუთითეთ თარიღი/დროის ჭდის ფორმატი.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelXplanetFontSize)
en: Font size:
ka: ფონტის ზომა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelLabelPos)
en: Label position:
ka: ჭდის მდებარეობა:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetLabel)
en: Show label?
ka: ვაჩვენო ჭდე?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetLabel)
en: Show label:
ka: ჭდის ჩვენება:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Markers
ka: სანიშნები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelXplanetLongitude)
en:  and longitude:
ka:  და გრძედი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: in degrees
ka: გრადუსებში

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelXplanetProjection)
en: Projection:
ka: პროექცია:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_XplanetProjection)
en: The projection type
ka: პროექციის ტიპი

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBoxBackground)
en: Background
ka: ფონი

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetBackground)
en: Use background?
ka: გამოვიყენო ფონი?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetBackground)
en: If checked, use a file or a color as background.
ka: თუ ჩართულია, ფონად გამოყენებული იქნება ფაილი ან ფერი.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_XplanetBackgroundImage)
en: Background image:
ka: ფონის გამოსახულება:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetBackgroundImagePath)
en: Use this file as the background image
ka: ფაილის, როგორც ფონის გამოყენება

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetBackgroundImagePath)
en: Enter here the path of background image file.
ka: შეიყვანეთ ფონის სურათის ფაილის ბილიკი.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_XplanetBackgroundColor)
en: Background color:
ka: ფონის ფერი:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_XplanetBackgroundColorValue)
en: Set the color for the background.
ka: ფონის ფერის დაყენება.
