kstars - en to br translation catalogue (591 entries)

en: Sky
br: Oabl

en: Messier Object
br: Tra Messier

en: Star Name
br: Anv an steredenn

en: Planet Name
br: Anv ar blanedenn

[ctx: Constellation Name]
en: Constell. Name
br: Anv ar steredeg

[ctx: Constellation Line]
en: Constell. Line
br: Linenn ar steredeg

[ctx: refers to the band of stars in the sky due to the Galactic plane]
en: Milky Way
br: Hent Sant Jakez

en: Equator
br: Keider

en: Horizon
br: Dremmwel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowAsteroids) i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, TypeList)
en: Asteroids
br: Steredigoù

[ctx: use default color scheme]
en: Default Colors
br: Livioù dre ziouer

[ctx: use 1-degree field-of-view indicator]
en: One Degree
br: 1 derez

en: No FOV
br: N'eus FOV ebet

en: Could not upload image to remote location: %1
br: N'em eus ket ezkargañ ar skeudenn d'al lec'hiadur a-bell : %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, AddScope) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, AddDSLRLens) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, SavePreset)
en: Save
br: Enrollañ

en: Loading of the image %1 failed.
br: Sac'het eo kargañ ar skeudenn %1.

en: A file named "%1" already exists. Overwrite it?
br: Bez' ez eus un restr gant an anv « %1 » endeo. Ha fellout a ra deoc'h e rasklañ ?

en: Overwrite File?
br: Rasklañ ar restr ?

en: Saving of the image %1 failed.
br: Sac'het eo enrollañ ar skeudenn %1.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancelB)
en: Cancel
br: Nullañ

en: unnamed
br: anv ebet

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ThumbnailEditor)
en: Thumbnail Editor
br: Aozer ar skeudennig

en: Loading images...
br: Emaon o kargañ ar skeudennoù ...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SearchLabel)
en: Search results:
br: Disoc'hoù ar glask :

en: Failed to load image at %1
br: N'hell ket bet karget ar skeudenn e %1

en: Failed to load image
br: N'hell ket bet karget ar skeudenn

en: Choose Thumbnail Image
br: Dibabit ur skeudennig

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ThumbnailPicker)
en: Thumbnail Picker
br: Dibaber ar skeudennig

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Specify image location:
br: Spisait lec'hiadur ar skeudenn :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, EditButton)
en: Edit Ima&ge...
br: Aozañ ar skeu&denn ...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, UnsetButton)
en: Unset Image
br: Skeudenn anlakaet

note: i18n? i18nc("Asteroid name (optional)", "Pluto"); i18nc("Asteroid name (optional)", "Pluto") i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSun) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, SunBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBox) i18n: ectx: proper
en: Sun
br: Sul

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMercury) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBoxBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_Mercury)
en: Mercury
br: Merc'her

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowVenus) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBoxBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_Venus)
en: Venus
br: Gwener

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBoxBatch)
en: Earth
br: Douar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMoon) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, MoonBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBoxBatch)
en: Moon
br: Loar

note: i18n? i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMars) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBoxBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_Mars)
en: Mars
br: Meurzh

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowJupiter) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBoxBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_Jupiter)
en: Jupiter
br: Yaou

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowNeptune) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBoxBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_Neptune)
en: Neptune
br: Neizhan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useGeographicUpdate) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LocationLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LocationLabelBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3
en: Location:
br: Lec'hiadur :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: days
br: deizioù

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
br: &Restr

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
br: &Aozañ

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
br: &Gwel

note: i18n: ectx: Menu (help) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, helpB)
en: &Help
br: &Skoazell

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar) i18n: ectx: ToolBar (kstarsToolBar)
en: Main Toolbar
br: Barrenn kentañ an ostilhoù

note: i18n: ectx: Menu (time)
en: T&ime
br: E&ur

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
br: &Ostilhoù

note: i18n: ectx: Menu (devices)
en: &Devices
br: &Trobarzhelloù

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
br: &Kefluniadur

note: i18n: ectx: Menu (statusbar)
en: &Statusbar
br: &Barren a stad

note: i18n: ectx: ToolBar (viewToolBar)
en: View Toolbar
br: Sell ouzh barenn an ostilhoù

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, raLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), 
en: RA:
br: RA :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_17) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_18) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, typeLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label6) i18n: ectx: property (
en: Type:
br: Rizh :

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Planets
br: Planedennoù

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, TypeList)
en: Stars
br: Stered

en: Constellations
br: Steredegoù

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowComets) i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, TypeList)
en: Comets
br: Steredennoù-lostek

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, TypeList)
en: Galaxies
br: Galaksioù

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, profileNameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10) i18n: ectx: property
en: Name:
br: Anv :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, magUnknown)
en: Unknown
br: Dianav

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox4)
en: Import File
br: Enporzhañ ur restr

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: <b>Catalog fields:</b>
br: <b>Tachennoù ar c'hatalog </b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3_2)
en: <b>Available fields:</b>
br: <b>Tachennoù da gaout :</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Catalog name prefix:
br: Rakger anv ar c'hatalog :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Catalog name:
br: Anv ar c'hatalog :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Save catalog as:
br: Enrollañ ar c'hatalog e :

en: Show image of
br: Diskouez skeudenn eus

en: Invalid URL
br: URL siek

en: Browse Google
br: Furchal Google

en: Do Not Browse
br: Ne furchit ket

en: object
br: tra

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, TypeBox)
en: Resource Type
br: Seurt an danvez

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ImageRadio)
en: Image
br: Skeudenn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, InfoRadio)
en: Information
br: Titouroù

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DescLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, descriptionLabel)
en: Description:
br: Deskrivadur :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, URLLabel)
en: URL:
br: URL :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, URLButton)
en: Check URL
br: Gwiriekaat an URL

en: Ignore
br: Tremen e-biou

en: Text
br: Skrid

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, queueTable) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, OptionsList)
en: Type
br: Seurt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, decCheckBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: p
en: Dec:
br: Ker :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Author:
br: Oberour :

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, object_group) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, alignTable)
en: Object
br: Tra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, edit_object) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, EditButton)
en: Edit...
br: Aozañ ...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, remove_object) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, RemoveButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeDriverB) i18n: ectx: property (text), widget (QPush
en: Remove
br: Lemel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, colourLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelXplanetColor)
en: Color:
br: Liv :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, queueTable) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, subscribersTable) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, clientTreeWidget)
en: Name
br: Anv

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, localTreeWidget)
en: Version
br: Doare

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, importButton)
en: Import Catalog...
br: Enporzh ar c'hatalog ...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, colorButton)
en: Colors
br: Livioù

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, generaGroupBox) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, generalTab) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GeneralGroupBox) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, GeneralProcMinimized) i18n: ectx: property (title), widget (QGro
en: General
br: Pennañ

[ctx: the star is a multiple star]
en: multiple
br: lies

en: G5 star
br: Steredenn G5

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, domeAzimuthPositionLabel) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, XplanetTabPosition)
en: Position
br: Lec'h

en: RA (%1):
br: RA (%1) :

en: Links
br: Liammoù

en: Advanced
br: Barek

en: Log
br: Kerzlevr

en: Are you sure you want to remove the %1 link?
br: Ha sur oc'h bezañ mennet da zilemel al liamm %1 ?

en: Delete Confirmation
br: Kadarnaat al lemel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AngSizeLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_19) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sizeLabel)
en: Size:
br: Ment :

note: i18n: ectx: property (text), widget (KSHelpLabel, DistanceLabel)
en: Distance:
br: Hed :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Albedo) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, targetDrift) i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, AltGeoBox)
en: 0.0
br: 0,0

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ImagesTitle)
en: Image Links
br: Liammoù ar skeudenn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, AddLinkButton)
en: Add Link...
br: Ouzhpennañ ul liamm ...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, EditLinkButton)
en: Edit Link...
br: Aozañ al liamm ...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, RemoveLinkButton)
en: Remove Link
br: Lemel al liamm

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Airmass)
en: 0.00
br: 0,00

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, RALabel)
en: RA (2000.0):
br: RA (2000.0) :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AzLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_23) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, azLabel)
en: Azimuth:
br: Azimut :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AltLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_21) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, elLabel)
en: Altitude:
br: Uhelder :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TimeSetLabel)
en: Set time:
br: Lakaat an eur :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TimeRiseLabel)
en: Rise time:
br: Amzer sav :

en: Any
br: Hini bennak

en: Solar System
br: Reizhiad heolel

en: No object named %1 found.
br: N'eus tra a vez graet %1 dioutañ kavet.

en: Bad object name
br: N'eo ket un anv tra mat

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, FOVDialog)
en: Edit FOV Symbols
br: Aozañ an arouezoù FOV

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, NewButton)
en: Add a new FOV symbol
br: Ouzhpennañ un arouez FOV nevez

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, NewButton)
en: New...
br: Nevez ...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, EditButton)
en: Modify the highlighted FOV symbol
br: Kemmañ an arouezoù FOV dibabet

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, RemoveButton)
en: Remove highlighted FOV symbol
br: Lemel an arouezoù FOV dibabet

en: Error: Duplicate Entry
br: Fazi : Eilañ ar vouetadur

en: Fields are Empty
br: Goullo eo an tachennoù

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, CityGroupBox)
en: Choose City
br: Dibab ur ger

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CountryFiltLabel)
en: Country filter:
br: Sil ar vro :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CityFiltLabel)
en: City filter:
br: Sil ger :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ProvinceFiltLabel)
en: Province filter:
br: Rannvro sil :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, NewCityLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CityLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: City:
br: Ker :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, NewProvinceLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ProvinceLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Province:
br: Rannvro :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, NewCountryLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CountryLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2_3)
en: Country:
br: Bro :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LatLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LatGeoLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, LatGeoCheckBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10) i18n: ectx: 
en: Latitude:
br: Lec'hed :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ClearFieldsButton)
en: &Clear Fields
br: &Goullonderiñ an tachennoù

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, FOVName)
en: Name for FOV symbol
br: Anv an arouez FOV

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ComputeEyeFOV) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ComputeCameraFOV) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ComputeBinocularFOV)
en: Compute FOV
br: Jediñ FOV

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, indiCameraLabel)
en: Camera
br: Kamera

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_23)
en: Wavelength:
br: Hider ar wag :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ComputeHPBW)
en: Compute HPBW
br: Jediñ HPBW

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ShapeBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, apertureShape) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_DefaultCursor)
en: Circle
br: Kelc'h

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: Shape:
br: Stumm :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, NowButton)
en: Now
br: Bremañ

en: Invalid URL: %1
br: URL siek : %1

en: Could Not Open File
br: Ne m'eus ket gallet digeriñ ar restr

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, FilterPosLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, filterLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_18)
en: Filter:
br: Sil :

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, Options)
en: Options
br: Dibarzhoù

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Speed:
br: Tizh :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_PAHOrigErrorAlt) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Alt:
br: Alt :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, statsLabel) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, solveInfo) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, statForm)
en: Statistics
br: Stadegoù

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, queueTable) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, filterPB) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, Filter)
en: Filter
br: Sil

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, exposureOptionsLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, countLabel)
en: Count:
br: Kont :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, temperatureToLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: To:
br: Da :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_18) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, minLabel_2)
en: Mean:
br: Keidenn :

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, LedStatusWidget) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, MeridianFlipStatusWidget)
en: Form
br: Paperenn-reol

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Output:
br: Ezkas :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, localTreeWidget) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, clientTreeWidget)
en: Port
br: Porzh

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, connectB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, externalConnectB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, connectHostB)
en: Connect
br: Kevreañ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, externalDisconnectB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, disconnectB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, disconnectHostB)
en: Disconnect
br: Digevreañ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, nextB)
en: &Next
br: &A heul

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, closeB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, shutterClosed)
en: Close
br: Serriñ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, convFilter)
en: Custom
br: Diouzhoc'h

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, multiAlgo) i18n: ectx: property (currentText), widget (QComboBox, abInsSelection) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, abInsSelection) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, AlignMethod) i18n: ectx: property (curre
en: None
br: Ebet

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, multiAlgo)
en: Auto
br: Emgefreek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, coolerOnB)
en: On
br: War enaou

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, coolerOffB) i18n: ectx: label, entry (ErectObserverCorrection), group (View)
en: Off
br: Lazhet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Delay:
br: Dale :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, queueTable) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mountStatusGroup) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, localTreeWidget) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWi
en: Status
br: Stad

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, OptionsList)
en: Description
br: Deskrivadur

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, abInsTileSelection) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, AllButton)
en: All
br: Holl

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearDataB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ClearButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, Clear)
en: Clear
br: Goullonderiñ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, runningStateLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, runButtonBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, RunButtonBatch)
en: Run
br: Seveniñ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Value
br: Gwerzh

[ctx: West]
en: W
br: K

[ctx: East]
en: E
br: R

en: %1 is online.
br: Enlinenn eo %1.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab1)
en: Sources
br: Tarzhoù

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, INDIWebManagerPortLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, remotePortLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, externalGuidePortLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, 
en: Port:
br: Porzh :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, remoteHostLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, externalGuideHostLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_20) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Host:
br: Ostiz :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, trackStepCheck) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, schedulerTrackStep) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, CheckTrack)
en: Track
br: Roudenn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, errorHandlingDontRestartButton)
en: &None
br: &Hini ebet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, subscribersTable) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, localTreeWidget)
en: Device
br: Trobarzhell

en: Device:
br: Trobarzhell :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Value:
br: Gwerzh :

en: Progress
br: Araogenn

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, UpButton)
en: Move Up
br: Pignit

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, DownButton)
en: Move Down
br: Diskennit

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, CatalogObjectUI) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, fitsHeaderDialog)
en: FITS Header
br: Reollin FITS

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidget) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, keywordCB)
en: Keyword
br: Ger alc'hwez

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Comment
br: Askelenn

en: Save Changes to FITS?
br: Enrollañ ar c'hemmoù e FITS ?

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, displayGroup)
en: Display
br: Diskwel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Driver:
br: Sturier :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Label:
br: Skridennad :

en: Cannot start INDI server: port error.
br: Ne m'eus ket loc'hañ ar servijer INDI : fazi ar porzh.

en: Error: the port number is invalid.
br: Fazi : n'eo ket mat niverenn ar porzh.

en: Host: %1 Port: %2 already exists.
br: Ostiz : %1  Porzh : %2 a zo endeo.

en: Are you sure you want to remove the %1 client?
br: Ha sur oc'h bezañ mennet da zilemel ar c'hliant %1 ?

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DriverManager)
en: Device Manager
br: Merour an trobarzhelloù

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, LocalTab)
en: Local/Server
br: Lec'hel/Servijer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, localTreeWidget) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Mode
br: Mod

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, localR)
en: Local
br: Lec'hel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, serverR)
en: Server
br: Servijer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, runServiceB)
en: Run Service
br: Seveniñ ar servij

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, stopServiceB)
en: Stop Service
br: Herzel Servij

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, clientTab)
en: Client
br: Kliant

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, h)
en: Hosts
br: Ostizien

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, modifyB)
en: Modify...
br: Kemmañ ...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Connection
br: Kevreadenn

en: Add Host
br: Ouzhpennañ un ostiz

en: Modify Host
br: Kemmañ an ostiz

en: Cannot open file %1 for reading
br: N'hellan ket digeriñ ar restr evit lenn %1

en: Time
br: Eur

en: Upload
br: Ezkargañ

en: Data file saved to %1
br: Enrollet eo restr ar roadoù e-barzh %1

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, videoLabel_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, videoLabel_3)
en: Default INDI video port
br: Porzh video INDI dre ziouer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fitsLabel)
en: Default FITS directory:
br: Geriaoueg FITS dre ziouer :

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, selectDirB)
en: Play/Pause
br: Seniñ/Ehanañ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: File name:
br: Anv ar restr :

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, streamForm)
en: Video Stream
br: Lanvad video

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, telescopeWizard)
en: Telescope Wizard
br: Skoazeller ar bellsellerez

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancelB)
en: &Cancel
br: &Nullañ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, backB)
en: &Back
br: &War-gil

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, locationLabel)
en: <b>Location</b>
br: <b>Lec'hiadur</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, timeLabel)
en: <b>Time</b>
br: <b>Eur</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dateLabel)
en: <b>Date</b>
br: <b>Deiziad</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, setTimeB)
en: Set Time...
br: Lakaat an eur ...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, setLocationB)
en: Set Location...
br: Lakaat an lec'hiadur ...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, portLabel)
en: <b>Port:</b>
br: <b>Porzh :</b>

en: Rise time: %1
br: Amzer sav : %1

[ctx: the time at which an object falls below the horizon]
en: Set time: %1
br: Lakaat an eur : %1

en: Empty sky
br: Goullo eo an oabl

en: star
br: steredenn

en: Remove Label
br: Lemel ar skridennad

[ctx: Show Detailed Information Dialog]
en: Details
br: Munudoù

note: i18n: ectx: label, entry (UseLatinConstellNames), group (View)
en: Use Latin constellation names?
br: Implijit anvioù ar steredegoù latin ?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseLatinConstellNames), group (View)
en: Use Latin constellation names.
br: Implijit anvioù ar steredegoù latin.

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ANDROMEDA
br: Eñdromed

[ctx: Constellation name (optional)]
en: AQUARIUS
br: SKUILH-DOUR

[ctx: Constellation name (optional)]
en: AQUILA
br: Erer

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ARA
br: AOTER

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ARIES
br: Tourz

[ctx: Constellation name (optional)]
en: AURIGA
br: Paotr-karr

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BOOTES
br: Paotr-saot

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CAMELOPARDALIS
br: Jirafenn

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CANCER
br: Keñser

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CANIS MAJOR
br: Ki bras

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CANIS MINOR
br: Ki bihan

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CAPRICORNUS
br: Kaprikorn

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CASSIOPEIA
br: Kasopie

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CENTAURUS
br: Señtor

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CEPHEUS
br: Sefe

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CETUS
br: Setus

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CHAMAELEON
br: Hudc'hlazard

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CIRCINUS
br: Nadoz-vor

[ctx: Constellation name (optional)]
en: COLUMBA
br: Koulm

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CORVUS
br: Bran

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CRATER
br: Kop

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CRUX
br: Kroaz Su

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CYGNUS
br: Alarc'h

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DELPHINUS
br: Delfin

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DORADO
br: Aouredenn

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DRACO
br: Dragon

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EQUULEUS
br: Marc'h bihan

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FORNAX
br: FORNELL

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GEMINI
br: Gevelloù

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HERCULES
br: Hercul

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LEO
br: Leon

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LEO MINOR
br: Leon bihan

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LEPUS
br: Gad

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LIBRA
br: Balañs

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LUPUS
br: Bleiz

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LYNX
br: Lins

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LYRA
br: Lourenn

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MENSA
br: Taolenn

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MONOCEROS
br: Unkorneg

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MUSCA
br: Kelienenn

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ORION
br: Orion

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PAVO
br: Paun

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PEGASUS
br: Pegaz

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PERSEUS
br: Perse

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PHOENIX
br: Feniks

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PISCES
br: Pesked

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PUPPIS
br: Aros

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PYXIS
br: Nadoz-vor

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SAGITTA
br: Sagitaer

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SAGITTARIUS
br: Saezher

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SCORPIUS
br: Krug

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TAURUS
br: Tarv

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TRIANGULUM
br: Tric'hogn

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TUCANA
br: Toukan

[ctx: Constellation name (optional)]
en: URSA MAJOR
br: Arzh braz

[ctx: Constellation name (optional)]
en: URSA MINOR
br: Arzh bihan

[ctx: Constellation name (optional)]
en: VELA
br: Gouelioù

[ctx: Constellation name (optional)]
en: VIRGO
br: Gwerc'hez

[ctx: Constellation name (optional)]
en: VULPECULA
br: Louarn bihan

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Jupiter and Io (HST)
br: Yaou ha Yo (HST)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show APOD Image
br: Diskouez ar skeudenn APOD

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show APOD Image (Radar)
br: Diskouez ar skeudenn APOD (Radar)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show APOD Image (Venera lander)
br: Diskouez ar skeudenn APOD (munudoù)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image
br: Diskouez ar skeudenn HST

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (1995)
br: Diskouez ar skeudenn HST (1995)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (1996)
br: Diskouez ar skeudenn HST (1996)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (1998)
br: Diskouez ar skeudenn HST (1998)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (1999)
br: Diskouez ar skeudenn HST (1999)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (2001)
br: Diskouez ar skeudenn HST (2001)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (2002)
br: Diskouez ar skeudenn HST (2002)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (2003)
br: Diskouez ar skeudenn HST (2003)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (2004)
br: Diskouez ar skeudenn HST (2004)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (Aurora)
br: Diskouez ar skeudenn HST (Aurora)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (detail)
br: Diskouez ar skeudenn HST (munudoù)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (Detail)
br: Diskouez ar skeudenn HST (munudoù)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (Hubble V)
br: Diskouez ar skeudenn HST (Hubble V)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (Hubble X)
br: Diskouez ar skeudenn HST (Hubble X)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (SN 2004dj)
br: Diskouez ar skeudenn HST (SN 2004dj)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (stars in M 31)
br: Diskouez ar skeudenn HST (steredennoù e M 31)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST (Rings and Moons)
br: Diskouez HST (Gwalennoù ha loarioù)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show KPNO AOP Image
br: Diskouez ar skeudenn KPNO AOP

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show MGS Image
br: Diskouez ar skeudenn MSG

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show NOAO Image
br: Diskouez ar skeudenn NOAO

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show NOAO Image (Halpha)
br: Diskouez ar skeudenn NOAO (Halpha)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show SEDS Image
br: Diskouez ar skeudenn SEDS

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show Spitzer Image
br: Diskouez ar skeudenn Spitzer

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show Sun Image
br: Diskouez skeudenn an heol

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show Voyager 1 Image
br: Diskouez ar skeudenn Voyager 1

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Comet Shoemaker-Levy 9
br: Steredenn-lostek Shoemaker-Levy 9

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: NASA Mars Missions
br: Ar gefridiù NASA Mars

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: SEDS Information Page
br: Pajenn titouroù SEDS

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: The Apollo Program
br: Ar programm Apollo

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: The Cassini Mission
br: Ar gefridi Cassini

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: The Galileo Mission
br: Ar gefridi Galileo

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: The Magellan Mission
br: Ar gefridi Magellan

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: The Mariner 10 Mission
br: Ar gefridi Mariner 10

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: The Voyager Missions
br: Ar gefridioù Voyager

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Welcome to Mars!
br: Degemer war Meurzh !

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Wikipedia Page
br: Pajenn Wikipedia

[ctx: star name]
en: Sirius
br: Steredenn-ar-C'hi

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Recent X-Ray Missions
br: Ar gefridioù X-Ray nevez

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Other Missions
br: Ar gefridioù all

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Positions
br: Lec'hiadurioù

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Images
br: Skeudennoù

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Other
br: All

en: Catalogs
br: Katalogoù

en: Could not open file %1
br: N'hellan ket digeriñ ar restr %1

en: Switch Color Scheme
br: Gwintañ ar steuñv liv

en: Reading time zone rules
br: O lenn reolin an takad-eur

en: Loading city data
br: Emaon o kargañ roadoù ar ger

en: Loading Image URLs
br: Emaon o kargañ URL ar skeudennoù

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FocusEdit)
en: north
br: norzh

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FocusEdit)
en: east
br: reter

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FocusEdit)
en: south
br: su

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FocusEdit)
en: west
br: kornog

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FocusEdit)
en: northeast
br: biz

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FocusEdit)
en: southeast
br: gevred

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FocusEdit)
en: southwest
br: mervent

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FocusEdit)
en: northwest
br: gwalarn

en: &Save Sky Image...
br: &Enrollañ skeudenn an oabl ...

en: &Run Script...
br: &Seveniñ an urzhiaoueg ...

[ctx: set Clock to New Time]
en: &Set Time...
br: &Lakaat an eur ...

en: Stop &Clock
br: Herzel an &eurier

en: Stop Clock
br: Herzel an eurier

en: &North
br: &Norzh

en: &East
br: &Reter

en: &South
br: &Su

en: &West
br: &Kornaoueg

en: &Find Object...
br: &Klask an dra ...

en: &Default Zoom
br: Zoom dre &ziouer

en: Show Main Toolbar
br: Diskouez barrenn kentañ an ostilhoù

en: Show View Toolbar
br: Diskouez barrenn ar welloù

en: Show Statusbar
br: Diskouez barren a stad

en: C&olor Schemes
br: Steuñvoù l&iv

en: &Classic
br: Da &gustum

en: &Moonless Night
br: Nozh hep &loar

en: &FOV Symbols
br: Arouezoù &FOV

en: Calculator
br: Jederez

en: What's up Tonight
br: Petra'zo emberr

en: Script Builder
br: Saver an urzhiaoueg

en: Telescope Wizard...
br: Skoazeler ar bellsellerez ...

en: Device Manager...
br: Merour an trobarzhelloù ...

en: Edit FOV Symbols...
br: Aozañ an arouezoù FOV ...

en:  Welcome to KStars
br:  Degerme e KStars

en: nothing
br: netra

en: Reset Position
br: Adkorañ al lec'hiadur

en: Do Not Reset
br: N'adkorit ket

en: Desktop Planetarium
br: Planetarium a vurev

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: Add
br: Ouzhpennañ

en: Server Port
br: Porzh ar servijer

en: Constellation Names
br: Anvioù steredeg

en: Milky Way
br: Hent Sant Jakez

[ctx: Northeast]
en: NE
br: BIZ

[ctx: Southeast]
en: SE
br: GE

[ctx: Southwest]
en: SW
br: ME

[ctx: Northwest]
en: NW
br: GW

en: Welcome to KStars. Please stand by while loading...
br: Degemer da gKStars. Gortozit mar plij en ur kargañ ...

en: Script executed.
br: Sevenet e oa an urzhiaoueg.

en: Could not execute script.
br: Ne 'meus ket bet gallet seveniñ an urzhiaoueg.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, Scope) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TelescopeCheck)
en: Telescope
br: Pellsellerez

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HidePlanets) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, SolarSystemButton)
en: Solar system
br: Reizhiad heolel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideCLines)
en: Constellation lines
br: Linennoù steredeg

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideCNames)
en: Constellation names
br: Anvioù steredeg

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowStarNames)
en: Show &name
br: Disko&uez an anv

[ctx: show stars as red circles]
en: Solid Red
br: Ruz leuniet

[ctx: show stars as black circles]
en: Solid Black
br: Du leuniet

[ctx: show stars as white circles]
en: Solid White
br: Gwenn leun

en: New Color Scheme
br: Steuñv liv nevez

en: Enter a name for the new color scheme:
br: Roit un anv evit ar steuñv liv nevez :

en: Could not delete the file: %1
br: Ne m'eus ket dilemelet ar restr : %1

en: Error Deleting File
br: Fazi en ur dilemel ar restr

en: Could not find an entry named %1 in colors.dat.
br: Ne m'eus ket gallet kavout ur bouetadur a vez graet %1 dioutañ e colors.dat.

en: Scheme Not Found
br: N'eo ket bet kavet ar steuñv

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, ColorPalette)
en: Current color settings
br: Dibarzhoù liv red

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_BoxBGMode)
en: Transparent
br: Treuzwelus

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCLines)
en: Show constellation lines?
br: Diskouez linennoù ar steredegoù ?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCLines)
en: &Constellation lines
br: Linennoù &steredeg

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCNames)
en: Draw constellation names?
br: Tresañ anvioù ar steredegoù ?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCNames)
en: Constellation &names
br: &Anvioù steredeg

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_UseLatinConstellNames)
en: Use Latin constellation names
br: Implijit anvioù ar steredegoù latin

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_UseLocalConstellNames)
en: Use Localized constellation names
br: Implijit anvioù lec'hel ar steredegoù

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowHorizon)
en: Draw horizon?
br: Tresañ an dremmwel ?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowHorizon)
en: Hori&zon (line)
br: A-bla&en (Linenn)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowPlanetImages)
en: Use images
br: Implijit ar skeudennoù

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMars)
en: Draw Mars?
br: Tresañ Meurzh ?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, showAllPlanets)
en: Select All
br: Dibabit an holl re

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, showNonePlanets)
en: Select None
br: Dibabit netra

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowVenus)
en: Draw Venus?
br: Tresañ Gwener ?

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSun)
en: Draw the Sun?
br: Tresañ an heol ?

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowJupiter)
en: Draw Jupiter?
br: Tresañ Yaou ?

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMoon)
en: Draw the Moon?
br: Tresañ al loar ?

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMercury)
en: Draw Mercury?
br: Tresañ Merc'her ?

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowNeptune)
en: Draw Neptune?
br: Tresañ Neizhan ?

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowComets)
en: Draw comets?
br: Tresañ ar steredennoù-lostek ?

en: Could not upload file
br: N'em eus ket ezkargañ ar restr

en: Open Cluster
br: Digeriñ ur c'hluster

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, GalaxyCB)
en: Galaxy
br: Galaksi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dateLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dateCheckBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DateLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, DateCheckBatch) i18
en: Date:
br: Deiziad :

en: Loading Milky Way
br: Emaon o kargañ an hent Sant Jakez

en: No object selected.
br: N'eus tra dibabet ebet.

en: Object Details
br: Munudoù an dra

[ctx: Jupiter's moon Callisto]
en: Callisto
br: Kalisto

[ctx: moon phase, 100 percent illuminated]
en: Full moon
br: Kannloar

[ctx: moon phase, 0 percent illuminated]
en: New moon
br: Loar nevez

[ctx: moon phase, half-illuminated and growing]
en: First quarter
br: Loar vras

[ctx: moon phase, half-illuminated and shrinking]
en: Third quarter
br: Loar vihan

en: unknown
br: dianav

en: Star
br: Steredenn

en: Planet
br: Planedenn

en: Comet
br: Steredenn-lostek

en: Constellation
br: Steredeg

en: Unknown Type
br: Rizh dianav

en: Show HST Image
br: Diksouez ar skeudenn HST

en: Show Spitzer Image
br: Diksouez skeudenn Spitzer

en: Show SEDS Image
br: Diskouez ar skeudennoù SEDS

en: Show KPNO AOP Image
br: Diskouez ar skeudenn AOP KPNO

en: Show NOAO Image
br: Diskouez ar skeudenn NOAO

en: Show
br: Diskouez

en: alpha
br: alfa

en: theta
br: teta

en: rho
br: ro

en: tau
br: to

en: phi
br: fi

en: chi
br: ki

en: Local Time
br: Eur lec'hel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, browseButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, Obj1FindButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, FindButton)
en: Find Object...
br: Klask an dra ...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearFieldsButton)
en: Clear Fields
br: Goullonderiñ an tachennoù

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearListB)
en: Clear List
br: Goullonderiñ ar roll

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cityButton)
en: Choose City...
br: Dibab ur ger ...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Lat.:
br: Lec'h. :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, updateButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, Update)
en: Update
br: Bremañaat

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, TreeButton)
en: Show Tree View of options
br: Diskouez gwel gwezenn an dibarzhoù

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Option:
br: Dibab :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Image width:
br: Ledander ar skeudenn :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Image height:
br: Uhelder ar skeudenn :

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, FindButton)
en: Select object from a list
br: Dibabit un dra eus ur roll

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Dir:
br: Renkell :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Color name:
br: Anv al liv :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Color value:
br: Gwerzh al liv :

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, CountryName)
en: Country name
br: Anv ar vro

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, CityName)
en: City name
br: Anv ar ger

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, ProvinceName)
en: Province name
br: Anv ar rannvro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Key:
br: Alc'hwez :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Zoom level:
br: Livel ar zoom :

en: Time Calculators
br: Jederez an amzer

note: i18n("Julian Day"))->setIcon(0,jdIcon);
en: Julian Day
br: Deiz juliek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ComputeButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, RunButtonBatch)
en: Compute
br: Jediñ

[ctx: Declination]
en: Dec
br: Ker

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QTextEdit, SearchText) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ObjectBox)
en: Object Name
br: Anv an dra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, minRadiusLabel)
en: Min:
br: Mun :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, maxRadiusLabel)
en: Max:
br: Uhelañ :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DateLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Date and time:
br: Deiziad hag eur :

en: Could not open file %1.
br: N'hellan ket digeriñ ar restr %1.

en: Invalid file: %1
br: Restr siek : %1

en: Invalid file
br: Siek eo ar restr

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_6)
en: Select Fields in Input File
br: Dibabit ar c'hatalog er restr enkas

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Files
br: Restroù

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Input file:
br: Restr enkas :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Output file:
br: Restr ezkas :

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Target Time && Date
br: Amzer hag eur ar wenn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, timeLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, utCheckBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, UTCheckBatch)
en: UT:
br: UT :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, allRadioBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, AllRadioBatch)
en: All parameters
br: Pep rannbennad

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DayLengthLabel)
en: Day length:
br: Hirder an deiz :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LunarPhaseLabel)
en: Phase:
br: Prantad :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, Compute)
en: Convert
br: Amdreiñ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, XCartLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, XGeoCheckBatch)
en: X (km):
br: X (km) :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, YCartLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, YGeoCheckBatch)
en: Y (km):
br: Y (km) :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ZCartLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ZGeoCheckBatch)
en: Z (km):
br: Z (km) :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Julian day:
br: Deiz juliek :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Modified Julian day:
br: Deiz juliek cheñchet :

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, InputComboBatch)
en: Date and time
br: Deiziad hag eur

en: Unknown planet
br: Planedenn dianav

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, HorizontalCheckBatch)
en: Horizontal
br: A-blaen

en: local time
br: eur lec'hel

en: Could not open file %1.  Try a different filename?
br: N'hellan ket digeriñ ar restr %1.  Klask un abv restr all ?

en: Do Not Try
br: Ne glaskit ket

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, GotoButton)
en: Center
br: Kreizennad

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: to
br: da

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: From:
br: Digant :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, OptionsList)
en: Option Name
br: Anv an dibarzh

[ctx: axis label for x-coordinate of solar system viewer. AU means astronomical unit.]
en: X-position (AU)
br: Lec'hiadur X (AU)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, TodayButton)
en: Today
br: Hiziv

en: Functions
br: Fonksionoù

en: Toolbars
br: Barrennoù ostilhoù

en: Toggle display of main toolbar
br: Diskouez/Kuzhat ar varrenn kentañ ostilhoù

en: Show Objects
br: Diskouez an traoñ

en: Toggle display of Stars
br: Diskouez/Kuzhat ar stered

en: Toggle display of Sun
br: Diskouez/Kuzhat an heol

en: Toggle display of Moon
br: Diskouez/Kuzhat al loar

en: Toggle display of Mercury
br: Diskouez/Kuzhat Merc'her

en: Toggle display of Venus
br: Diskouez/Kuzhat Gwener

en: Toggle display of Mars
br: Diskouez/Kuzhat Meurzh

en: Toggle display of Neptune
br: Diskouez/Kuzhat Neizhan

en: Toggle display of Comets
br: Diskouez/Kuzhat ar steredennoù-lostek

en: Toggle display of constellation lines
br: Diskouez/Kuzhat linennoù ar steredegoù

en: Toggle display of constellation names
br: Diskouez/Kuzhat anvioù ar steredegoù

en: Toggle display of Milky Way
br: Diskouez/Kuzhat an Hent Sant Jakez

en: Toggle display of planet images
br: Diskouez/Kuzhat skeudennoù ar planedennoù

en: Show Latin constellation names
br: Diskouez linennoù ar steredegoù latin

en: Show constellation names in local language
br: Diskouez linennoù ar steredegoù er yezh lec'hel ?

en: Hide Items
br: Kuzhat an traoñ

en: double
br: doubl

en: Select color for the FOV symbol
br: Dibabit al liv evit an arouez FOV

en: string
br: hedad

en: Could not download remote file.
br: N'em eus ket enkargañ ar restr a-bell.

en: Download Error
br: Fazi en ur enkargañ

en: Save Changes to Script?
br: Enrollañ ar c'hemmoù d'an urzhiaoueg ?

en: true
br: gwir

en: false
br: n'eo ket gwir

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, NewButton)
en: New Script
br: Urzhiaoueg nevez

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, SaveButton)
en: Save Script
br: Enrollañ an urzhiaoueg

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, SaveAsButton)
en: Save Script As...
br: Enrollañ an urzhiaoueg e ...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Current Script
br: Urzhiaoueg red

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, RemoveButton)
en: Remove Function
br: Lemel ar fonksion

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Function Browser
br: Furcher ar fonksionoù

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTextEdit, FuncDoc)
en: Function Help
br: Skoazell diwar-benn ar fonksionoù

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, ScriptName)
en: Enter name for the script
br: Roit anv an uzhiaoueg

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, AuthorName)
en: Enter author's name
br: Roit anv an oberour

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Script name:
br: Anv an urzhiaoueg :

en: Please Wait
br: Gortozit mar plij

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Year:
br: Bloavezh :

en: at %1
br: ouzh %1

en: The night of %1
br: Noz %1

en: No Object Selected
br: Tra dibabet ebet

en: Object Not Found
br: Traezenn digavus

en: Rises at: %1
br: Sav a ra da : %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DateLabel)
en: The night of DATE
br: Noz DEIZIAD

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, DateButton)
en: Choose a new date
br: Dibabit un deiziad nevez

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, DateButton)
en: Change Date...
br: Kemmañ an deiziad ...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, LocationButton)
en: Change Location...
br: Kemmañ al lec'hiadur ...

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, EveningMorningBox)
en: In the Morning
br: Evit ar beurre

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, SunSetLabel)
en: Time of sunset
br: Eor ar c'huzh-heol :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SunSetLabel)
en: Sunset:  19:15
br: Kuzh-heol :  19:15

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, SunRiseLabel)
en: Time of sunrise
br: Eur ar sav-heol

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SunRiseLabel)
en: Sunrise:  07:15
br: Sav-heol :  07:15

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ObjectRiseLabel)
en: Rises at:  22:12
br: Sav a ra da :  22:12

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ObslistButton)
en: Add to List
br: Ouzhpennañ d'ar roll

[ctx: Local Time]
en: LT:
br: AL

[ctx: Universal Time]
en: UT:
br: AH

[ctx: Julian Day]
en: JD:
br: DJ :

[ctx: Longitude]
note: i18nc("Longitude", "Long:") + ' ' + QLocale().toString(geo->lng()->Degrees(), 3) + "   " + i18nc("Latitude", "Lat:") + ' ' + QLocale().toString(geo->lat()->Degrees(), 3);
en: Long:
br: Hir :

[ctx: Latitude]
en: Lat:
br: Lec'h :

[ctx: seconds]
en: secs
br: eilennoù

[ctx: second]
en: sec
br: eil

[ctx: minute]
en: min
br: mun

[ctx: minutes]
en: mins
br: mun

en: hour
br: eur

[ctx: hours]
en: hrs
br: eur

en: day
br: deiz

en: week
br: sizhun

[ctx: weeks]
en: wks
br: szn

en: month
br: miz

[ctx: months]
en: mths
br: mizioù

en: year
br: bloaz

[ctx: years]
en: yrs
br: blz
