ktouch - en to cs translation catalogue (3545 entries)

en: Sky
cs: Obloha

en: Messier Object
cs: Messierův objekt

[ctx: Object with extra attached URLs]
en: Object w/ Links
cs: Objekt s odkazy

en: Star Name
cs: Název hvězdy

en: Deep Sky Object Name
cs: Název objektu hlubokého vesmíru

en: Planet Name
cs: Název planety

[ctx: Constellation Name]
en: Constell. Name
cs: Název souhvězdí

[ctx: Constellation Line]
en: Constell. Line
cs: Čáry souhvězdí

[ctx: Constellation Boundary]
en: Constell. Boundary
cs: Hranice souhvězdí

[ctx: Highlighted Constellation Boundary]
en: Constell. Boundary Highlight
cs: Zvýraznění hranice souhvězdí

[ctx: refers to the band of stars in the sky due to the Galactic plane]
en: Milky Way
cs: Mléčná dráha

en: Equator
cs: Rovník

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowEcliptic)
en: Ecliptic
cs: Ekliptika

en: Horizon
cs: Horizont

en: Compass Labels
cs: Popisky kompasu

en: Equatorial Coordinate Grid
cs: Síť rovníkových souřadnic

en: Horizontal Coordinate Grid
cs: Síť svislých souřadnic

en: Info Box Text
cs: Text informačního rámečku

en: Info Box Selected
cs: Informační rámeček vybráno

en: Info Box Background
cs: Barva pozadí informačního rámečku

en: Target Indicator
cs: Ukazatel cíle

en: User Labels
cs: Uživatelské popisky

en: Planet Trails
cs: Trasy planet

en: Angular Distance Ruler
cs: Měřítko úhlové vzdálenosti

en: Observing List Label
cs: Popiska pozorovacího seznamu

en: Star-Hop Route
cs: Orientace podle okolních hvězd

en: Visible Satellites
cs: Viditelné družice

en: Satellites
cs: Družice

en: Satellites Labels
cs: Popisky družic

en: Supernovae
cs: Zobrazit supernovy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowAsteroids) i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, TypeList)
en: Asteroids
cs: Asteroidy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, schedulerHorizon)
en: Artificial Horizon
cs: Umělý horizont

en: Solver FOV
cs: Řešitel ZÚ

en: HiPS Grid
cs: Mřížka HiPS

en: FITS Image Object Label
cs: Popisek obrázku objektu FITS

[ctx: use default color scheme]
en: Default Colors
cs: Výchozí barvy

[ctx: use 'star chart' color scheme]
en: Star Chart
cs: Hvězdná mapa

[ctx: use 'night vision' color scheme]
en: Night Vision
cs: Noční vidění

en: Local color scheme file could not be opened.
    Scheme cannot be recorded.
cs: Nelze otevřít lokální soubor barevných schémat.
    Schéma nelze uložit.

en: Local color scheme index file could not be opened.
    Scheme cannot be recorded.
cs: Nelze otevřít lokální indexový soubor barevných schémat.
    Schéma nelze uložit.

en: Data verification failed
cs: Ověřování dat selhalo

en: File verification failed
cs: Ověřování dat selhalo

en: Downloading
cs: Stahování

en: Downloading Data...
cs: Stahuji data...

en: Awaiting response from server...
cs: Očekávám odpověď ze serveru...

[ctx: use field-of-view for binoculars]
en: 7x35 Binoculars
cs: Triedr 7x35

[ctx: use 1-degree field-of-view indicator]
en: One Degree
cs: Jeden stupeň

[ctx: use Radiotelescope HPBW]
en: 30m at 1.3cm
cs: 30m na 1.3cm

en: No FOV
cs: Žádný ZÚ

en: Error: Unable to save image: %1
cs: Chyba: nelze uložit obrázek: %1

en: Saved image to %1
cs: Obrázek byl uložen do %1

en: Could not upload image to remote location: %1
cs: Obrázek nezle na vzdálené umístění odeslat: %1

[ctx: @title:window]
en: KStars image viewer: %1
cs: Prohlížeč obrázků KStars: %1

en: Invert colors
cs: Invertovat barvy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, AddScope) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, AddDSLRLens) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, SavePreset)
en: Save
cs: Uložit

en: Save the image to disk
cs: Uložit obrázek na disk

en: Remove temporary file %1 from disk?
cs: Odstranit dočasný soubor %1 z disku?

en: Confirm Removal
cs: Potvrdit odstranění

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, downloadB)
en: Download
cs: Stáhnout

en: Please wait while image is being downloaded...
cs: Prosím vyčkejte, než se obrázek stáhne...

en: Image Viewer
cs: Prohlížeč obrázků

en: Loading of the image %1 failed.
cs: Načítání obrázku %1 selhalo.

[ctx: @title:window]
en: Save Image
cs: Uložit obrázek

en: A file named "%1" already exists. Overwrite it?
cs: Soubor s názvem "%1" již existuje. Přepsat jej?

en: Overwrite File?
cs: Přepsat soubor?

en: Saving of the image %1 failed.
cs: Selhalo ukládání obrázku %1.

en: DSS Download
cs: Stáhnout DSS

en: Please wait while DSS image is being downloaded...
cs: Prosím vyčkejte, než se obrázek DSS stáhne...

en: Auto close in ...
cs: Automaticky přiblížit...

en: Ok
cs: OK

en: Question
cs: Otázka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, webManagerYesR)
en: Yes
cs: Ano

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, webManagerNoR)
en: No
cs: Ne

en: Warning
cs: Varování

en: Continue
cs: Pokračovat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancelB)
en: Cancel
cs: Zrušit

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, solutionTable)
en: Error
cs: Chyba

en: Sorry
cs: Lituji

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, catalogInfo) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Info
cs: Informace

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: N
cs: S

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: NNE
cs: SSV

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: NE
cs: SV

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: ENE
cs: V

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: E
cs: V

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: ESE
cs: VJV

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: SE
cs: JV

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: SSE
cs: JJV

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: S
cs: J

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: SSW
cs: JJZ

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: SW
cs: JZ

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: WSW
cs: ZJZ

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: W
cs: Z

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: WNW
cs: ZSZ

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: NW
cs: SZ

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: NNW
cs: SSZ

en: Cannot open %1: %2
cs: Nelze otevřít %1: %2

en: unnamed
cs: nepojmenováno

[ctx: @title:window]
en: Startup Wizard
cs: Úvodní průvodce

en: &Next >
cs: &Následující >

en: < &Back
cs: < &Zpět

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, PAHManualDone)
en: Done
cs: Hotovo

en: File write error.
cs: Chyba při zápisu do souboru.

en: Data folder permissions error.
cs: Chyba oprávnění složky s daty.

[ctx: default theme name]
en: Default
cs: Výchozí

en: Crop region will be scaled to [ %1 * %2 ]
cs: Velikost oříznuté oblasti bude upravena na [ %1 * %2 ]

[ctx: @title:window]
en: Edit Thumbnail Image
cs: Upravit náhled

en: Crop region: [%1,%2  %3x%4]
cs: Oříznout oblast: [%1,%2  %3x%4]

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ThumbnailEditor)
en: Thumbnail Editor
cs: Editor náhledů

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CropLabel)
en: Crop region: [0,0  200 x 200]
cs: Oříznout oblast: [0,0  200 x 200]

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MessageLabel)
en: (crop region will be scaled to 200x200)
cs: (velikost oříznuté oblasti bude upravena na 200x200)

en: Loading images...
cs: Načítání obrázků...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SearchLabel)
en: Search results:
cs: Výsledky hledání:

en: Failed to load image at %1
cs: Nelze načíst snímek v %1

en: Failed to load image
cs: Obrázek se nepovedlo načíst

en: Choose Thumbnail Image
cs: Vyberte náhled

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ThumbnailPicker)
en: Thumbnail Picker
cs: Výběr náhledu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Specify image location:
cs: Zadejte polohu snímku:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Current thumbnail:
cs: Aktuální náhled:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, EditButton)
en: Edit Ima&ge...
cs: Upravit &obrázek...

note: i18n? i18nc("Asteroid name (optional)", "Pluto"); i18nc("Asteroid name (optional)", "Pluto") i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSun) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, SunBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBox) i18n: ectx: proper
en: Sun
cs: Slunce

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMercury) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBoxBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_Mercury)
en: Mercury
cs: Merkur

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowVenus) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBoxBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_Venus)
en: Venus
cs: Venuše

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBoxBatch)
en: Earth
cs: Země

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMoon) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, MoonBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBoxBatch)
en: Moon
cs: Měsíc

en: Ganymede
cs: Ganymed

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowUranus) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBoxBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_Uranus)
en: Uranus
cs: Uran

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowNeptune) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBoxBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_Neptune)
en: Neptune
cs: Neptun

en: from
cs: od

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useGeographicUpdate) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LocationLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LocationLabelBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3
en: Location:
cs: Umístění:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: FOV:
cs: Zorný úhel:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fieldoFviewLabel_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, rotationLabel)
en: Rotation:
cs: Rotace:

en: years
cs: roky

en: months
cs: měsíce

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: days
cs: dny

en: hours
cs: hodiny

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_1_2_7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: minutes
cs: minuty

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_18) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text)
en: seconds
cs: sekundy

en: Xplanet binary path is empty in config panel.
cs: V konfiguračním panelu jste nezadali cestu ke spustitelnému souboru Xplanet.

en: Choose a field-of-view
cs: Vyberte zorný úhel

en: Saving of the image to %1 failed.
cs: Ukládání obrázku %1 selhalo.

en: Catalog with that ID already exists.
cs: Katalog s tímto ID již existuje.

en: Catalog could not be found.
cs: Katalog nelze najít.

en: Catalog with id=%1 not found.
cs: Kontakt s id=%1 nenalezen.

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
cs: &Soubor

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
cs: &Upravit

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
cs: Po&hled

note: i18n: ectx: Menu (help) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, helpB)
en: &Help
cs: Nápo&věda

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar) i18n: ectx: ToolBar (kstarsToolBar)
en: Main Toolbar
cs: Hlavní panel nástrojů

note: i18n: ectx: ToolBar (processToolBar)
en: Process ToolBar
cs: Procesní panel nástrojů

note: i18n: ectx: Menu (time)
en: T&ime
cs: Č&as

note: i18n: ectx: Menu (focus)
en: &Pointing
cs: Nat&očení

note: i18n: ectx: Menu (projection)
en: &Projection
cs: &Promítání

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
cs: Nás&troje

note: i18n: ectx: Menu (devices)
en: &Devices
cs: &Zařízení

note: i18n: ectx: Menu (updates)
en: &Updates
cs: Akt&ualizace

note: i18n: ectx: Menu (observation)
en: &Observation
cs: P&ozorování

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
cs: Na&stavení

note: i18n: ectx: Menu (infopanel)
en: &Info Boxes
cs: &Informační okénka

note: i18n: ectx: Menu (statusbar)
en: &Statusbar
cs: &Stavový panel

note: i18n: ectx: ToolBar (viewToolBar)
en: View Toolbar
cs: Panel pohledu

note: i18n: ectx: ToolBar (INDIToolBar)
en: INDI Toolbar
cs: Panel nástrojů INDI

note: i18n: ectx: ToolBar (TelescopeToolBar)
en: Telescope Toolbar
cs: Panel nástrojů teleskopu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Reverse
cs: Obrátit směr

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_7)
en: Target:
cs: Cíl:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_17) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_18) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, typeLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label6) i18n: ectx: property (
en: Type:
cs: Typ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, epochLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, EpochLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, EpochLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, epochCheckBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, EpochCheckBatch
en: Epoch:
cs: Epocha:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, gotoButtonObject)
en: GOTO
cs: Přejít na

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, statusLabel)
en: Status:
cs: Stav:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, idlingStateLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, guideStatus) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, jobStatus)
en: Idle
cs: Nečinný

en: What's Interesting...
cs: Co je zajímavé...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Planets
cs: Planety

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, TypeList)
en: Stars
cs: Hvězdy

en: Constellations
cs: Souhvězdí

en: Deep-sky Objects
cs: Objekty hlubokého vesmíru

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowComets) i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, TypeList)
en: Comets
cs: Komety

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, TypeList)
en: Galaxies
cs: Galaxie

en: Nebulae
cs: Mlhoviny

en: Clusters
cs: Hvězdokupy

en: Explore Catalogs
cs: Prohlížet katalogy

en: Messier Catalog
cs: Messierův katalog

en: NGC Catalog
cs: Katalog NGC

en: IC Catalog
cs: Katalog IC

en: More Details
cs: Podrobněji

en: Slew Telescope
cs: Natočit dalekohled

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, introNextB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, remoteEquipmentNextB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, stellarMateEquipmentNextB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, NextButton)
en: Next
cs: Následující

en: Previous
cs: Předchozí

en: Loading...
cs: Probíhá načítání...

en: Back
cs: Zpět

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Basics
cs: Základy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, profileNameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10) i18n: ectx: property
en: Name:
cs: Název:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: RA / Dec (J2000):
cs: RA / Dekl. (J2000):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, magUnknown)
en: Unknown
cs: Neznámé

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_35)
en: Optional
cs: Volitelné

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Major axis:
cs: Hlavní osa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Minor axis:
cs: Pomocná osa:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Misc
cs: Různé

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Catalog identifier:
cs: Identifikátor katalogu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Position angle (°):
cs: Poziční úhel (°):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Long name:
cs: Dlouhý název:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox4)
en: Import File
cs: Importovat soubor

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, DataURL)
en: Enter import data filename
cs: Název datového souboru pro import

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, DataURL)
en: To import an existing data file, enter its filename here.  You will then describe the contents of the file below.  You can leave the filename blank to construct a catalog file with a valid header, but no data.
cs: Pro import existujícího datového souboru sem vložte jeho název. Dole pak popíšete jeho obsah. Pokud necháte název souboru prázdné, vytvoříte prázdný katalogový soubor s platnou hlavičkou.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, DataFileBox)
en: Contents of the imported data file
cs: Obsah importovaného datového souboru

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, DataFileBox)
en: When you select a data file in the above line, its contents are displayed here.
cs: Pokud v horním řádku vyberete datový soubor, jeho obsah se zobrazí zde.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Describe Data Fields
cs: Popsat datová pole

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: <b>Catalog fields:</b>
cs: <b>Pole v katalogu:</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3_2)
en: <b>Available fields:</b>
cs: <b>Dostupná pole:</b>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, Epoch)
en: The coordinate epoch for the catalog
cs: Epocha katalogu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Catalog name prefix:
cs: Předpona názvů v katalogu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: Symbol color:
cs: Barva symbolu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Coordinate epoch:
cs: Epocha:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, SpaceButton)
en: Space Delimited
cs: Odděleno mezerou

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, PreviewButton)
en: Preview &Output
cs: Náhled výstup&u

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, CatalogURL)
en: Enter the filename for the output catalog file
cs: Zadejte název souboru výstupního katalogového souboru

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Catalog name:
cs: Název katalogu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Save catalog as:
cs: Uložit katalog jako:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, CatalogName)
en: Enter a name for the catalog
cs: Zadejte název katalogu

[ctx: @title:window]
en: Add Custom URL to %1
cs: Přidat vlastní URL k %1

en: Show image of
cs: Zobrazit obrázek

en: The URL is not valid. Would you like to open a browser window
    to the Google search engine?
cs: URL není platné. Přejete si otevřít vyhledávač Google
    v prohlížeči?

en: Invalid URL
cs: Neplatné URL

en: Browse Google
cs: Otevřít Google

en: Do Not Browse
cs: Neotvírat

en: Show webpage about
cs: Zobrazit stránku o

en: object
cs: objekt

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, TypeBox)
en: Resource Type
cs: Typ zdroje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ImageRadio)
en: Image
cs: Obrázek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, InfoRadio)
en: Information
cs: Informace

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, DescBox)
en: Text describing the linked resource
cs: Text popisující odkazovaný zdroj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DescLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, descriptionLabel)
en: Description:
cs: Popis:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, URLBox)
en: The URL which will be displayed by this item
cs: URL zobrazená z této položky

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, URLButton)
en: Open URL in a browser window
cs: Otevřít URL v prohlížeči

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, URLButton)
en: You can verify the entered URL by opening it in a browser window with this button
cs: Tímto tlačítkem můžete zkontrolovat vloženou URL otevřením v prohlížeči

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, URLButton)
en: Check URL
cs: Zkontrolovat URL

en: Critical error
cs: Kritická chyba

en: Catalog with id %1 not found.
cs: Kontakt s id %1 nenalezen.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, convFilter) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, schedulerProfileCombo)
en: Default
cs: Výchozí

en: Could not insert new colors.<br>
cs: Nelze vložit nové barvy.<br>

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, CatalogColorEditor)
en: Catalog Colors
cs: Barvy katalogu

en: Degrees
cs: Stupně

en: Hours
cs: Hodiny

[ctx: @title:window]
en: Import Catalog
cs: Importovat katalog

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_LogToFile)
en: File
cs: Soubor

en: Ignore
cs: Ignorovat

en: %1 Object | %1 Objects
cs[0]: %1 objekt
cs[1]: %1 objekty
cs[2]: %1 objektů

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, queueTable) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, OptionsList)
en: Type
cs: Typ

en: default
cs: výchozí

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, CatalogCSVImport)
en: CSV Import
cs: Import CSV

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Input
cs: Vstup

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: lines
cs: řádky

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Skip first:
cs: Přeskočit první:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Separator:
cs: Oddělovač:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, file_select_button)
en: Select/Read...
cs: Vybrat/Číst...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Comment prefix:
cs: Předpona komentáře:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, decCheckBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: p
en: Dec:
cs: DEC:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, column_mapping)
en: Mapping
cs: Mapování

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, preview_button) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, previewLabel)
en: Preview
cs: Náhled

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Author:
cs: Autor:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Source:
cs: Zdroj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Desc:
cs: Popis:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Version:
cs: Verze:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Maintainer:
cs: Správce:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: License:
cs: Licence:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, object_group) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, alignTable)
en: Object
cs: Objekt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, edit_object) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, EditButton)
en: Edit...
cs: Upravit...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, remove_object) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, RemoveButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeDriverB) i18n: ectx: property (text), widget (QPush
en: Remove
cs: Odstranit

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, add_object)
en: Add Object...
cs: Přidat objekt...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, import_csv)
en: Import CSV...
cs: Importovat CSV...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, name_filter)
en: Filter by Name
cs: Filtrovat podle názvu

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, CatalogsUInewCatalog)
en: Create/Edit Catalog
cs: Vytvořit/upravit katalog

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, colourLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelXplanetColor)
en: Color:
cs: Barva:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, color)
en: Edit
cs: Upravit

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, queueTable) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, subscribersTable) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, clientTreeWidget)
en: Name
cs: Název

en: Long Name
cs: Dlouhý název

en: Identifier
cs: Identifikátor

en: Major Axis
cs: Hlavní osa

en: Minor Axis
cs: Pomocná osa

en: Position Angle
cs: Poziční úhel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, coldPixelsEnabled) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, hotPixelsEnabled)
en: Enabled
cs: Povoleno

en: Author
cs: Autor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, localTreeWidget)
en: Version
cs: Verze

en: License
cs: Licence

en: Maintainer
cs: Správce

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, activateButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, slavingEnableButton) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, f_UseAutoFocus)
en: Enable
cs: Povolit

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, slavingDisableButton)
en: Disable
cs: Zakázat

[ctx: @title:window]
en: Export Catalog
cs: Exportovat katalog

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, DevelCheckCatalogButton)
en: Catalog
cs: Katalog

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, importButton)
en: Import Catalog...
cs: Importovat katalog...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, createButton)
en: Create Catalog...
cs: Vytvořit katalog...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, exportButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ExportButton)
en: Export...
cs: Exportovat...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, dublicateButton)
en: Clone...
cs: Klonovat...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, colorButton)
en: Colors
cs: Barvy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, moreButton)
en: More...
cs: Více...

[ctx: @title:window]
en: Object Details
cs: Podrobnosti objektů

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, generaGroupBox) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, generalTab) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GeneralGroupBox) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, GeneralProcMinimized) i18n: ectx: property (title), widget (QGro
en: General
cs: Obecné

en: %1 star
cs: %1 hvězda

[ctx: the star is a multiple star]
en: multiple
cs: násobek

[ctx: the star is a variable star]
en: variable
cs: proměnná

en: G5 star
cs: G5 hvězda

en: Dwarf planet
cs: Trpasličí planeta

[ctx: angular size in arcminutes]
en: %1 arcmin
cs: %1 úhl.min.

[ctx: angular size in arcseconds]
en: %1 arcsec
cs: %1 úhl.sekund

en: Discovery Date:
cs: Datum objevu:

[ctx: integrated flux at a frequency]
en: Flux(%1):
cs: Světelný tok(%1)

[ctx: Distance in astronomical units]
en: %1 AU
cs: %1 AJ

[ctx: %1 type of sky object (planet, asteroid etc), %2 name of a constellation]
en: %1 in %2
cs: %1 v %2

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, domeAzimuthPositionLabel) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, XplanetTabPosition)
en: Position
cs: Poloha

en: Circumpolar
cs: Cirkumpolární

en: Never rises
cs: Nikdy nevychází

[ctx: Not Applicable]
en: N/A
cs: Nedostupné

en: Links
cs: Odkazy

en: Advanced
cs: Pokročilé

en: Log
cs: Záznam

en: Record here observation logs and/or data on %1.
cs: Sem zaznamenávejte údaje a záznamy z pozorování pro %1.

[ctx: @title:window]
en: Edit Link
cs: Upravit odkaz

en: Are you sure you want to remove the %1 link?
cs: Opravdu si přejete odstranit odkaz %1?

en: Delete Confirmation
cs: Potvrzení smazání

en: Save Thumbnail
cs: Uložit náhled

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Names)
en: Primary Name, Other Names
cs: Primární název, další názvy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AngSizeLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_19) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sizeLabel)
en: Size:
cs: Velikost:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AngSize)
en: 0.0 arcmin
cs: 0.0 úhl.min.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KSHelpLabel, DistanceLabel)
en: Distance:
cs: Vzdálenost:

note: i18n: ectx: property (text), widget (KSHelpLabel, MagLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_20)
en: Magnitude:
cs: Magnituda:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, IllumLabel)
en: Illumination:
cs: Svítivost:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CatalogLabel)
en: Catalog:
cs: Katalog:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ObsListButton)
en: Add to Observing List
cs: Přidat do pozorovacího seznamu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, CenterButton)
en: Center in Map
cs: Vystředit na mapě

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ScopeButton)
en: Center in Telescope
cs: Vystředit v dalekohledu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DiameterLabel)
en: Diameter:
cs: Průměr:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, RotationLabel)
en: Rotation period:
cs: Perioda rotace:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, OrbitClass)
en: Class
cs: Třída

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DimensionsLabel)
en: Dimensions:
cs: Rozměry:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, PeriodLabel)
en: Period:
cs: Období:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DetailsDatabase)
en: Details - Online Databases
cs: Podrobnosti - Databáze na webu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, ADVTree)
en: Choose Online Database
cs: Zvolit databázi na webu

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DetailsLinks)
en: Details - Resource Links
cs: Podrobnosti - Odkazy ke zdrojům

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, InfoTitle)
en: Information Links
cs: Informační odkazy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ImagesTitle)
en: Image Links
cs: Obrazové odkazy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ViewButton)
en: View Resource
cs: Zobrazit zdroj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, AddLinkButton)
en: Add Link...
cs: Přidat odkaz...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, EditLinkButton)
en: Edit Link...
cs: Upravit odkaz...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, RemoveLinkButton)
en: Remove Link
cs: Odstranit odkaz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LogTitle)
en: User Log
cs: Uživatelský log

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DetailsPosition)
en: Details - Position Data
cs: Podrobnosti - poziční data

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CoordTitle) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, coordinatesR)
en: Coordinates
cs: Souřadnice

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AzLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_23) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, azLabel)
en: Azimuth:
cs: Azimut:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AltLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_21) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, elLabel)
en: Altitude:
cs: Výška:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, HALabel)
en: Hour angle:
cs: Hodinový úhel:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, RSTTitle)
en: Rise/Set/Transit
cs: Vychází/Zapadá/Nejvýše

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TimeSetLabel)
en: Set time:
cs: Čas západu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TimeTransitLabel)
en: Transit time:
cs: Čas kulminace:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TimeRiseLabel)
en: Rise time:
cs: Čas východu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AzSetLabel)
en: Azimuth at set:
cs: Azimut při západu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AltTransitLabel)
en: Altitude at transit:
cs: Výška při kulminaci:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AzRiseLabel)
en: Azimuth at rise:
cs: Azimut při východu:

en: Preview image
cs: Náhled obrázku

[ctx: @title:window]
en: Export sky image
cs: Exportovat obrázek oblohy

en: Horizontal
cs: Vodorovný

en: Vertical
cs: Svislý

en: Full legend
cs: Plné vysvětlivky

en: Only symbols
cs: Pouze symboly

en: Could not export image
cs: Obrázek nelze exportovat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, legendOrientationLabel)
en: Legend orientation:
cs: Orientace vysvětlivek:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, legendTypeLabel)
en: Legend type:
cs: Typ vysvětlivek:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, legendPositionLabel)
en: Legend position:
cs: Pozice vysvětlivek:

en: Any
cs: Cokoliv

en: Solar System
cs: Sluneční soustava

en: Open Clusters
cs: Otevřené hvězdokupy

en: Globular Clusters
cs: Kulové hvězdokupy

en: Gaseous Nebulae
cs: Plynné mlhoviny

en: Planetary Nebulae
cs: Planetární mlhoviny

[ctx: @title:window]
en: Find Object
cs: Najít objekt

en: Details...
cs: Podrobnosti...

en: Andromeda Galaxy
cs: Galaxie Andromeda

[ctx: no text to search for]
en: (nothing)
cs: (nic)

en: No object named %1 found.
cs: Objekt %1 nebyl nalezen.

en: Bad object name
cs: Špatný název objektu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SearchLabel)
en: Filter by name:
cs: Filtrovat podle názvu:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, clearHistoryB)
en: Clear History
cs: Vyprázdnit historii

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, FilterTypeLabel)
en: Filter by type:
cs: Filtrovat podle typu:

[ctx: @title:window]
en: Set Coordinates Manually
cs: Nastavit souřadnice ručně

en: The Right Ascension value must be between 0.0 and 24.0.
cs: Hodnota rektascenze musí být mezi 0.0 a 24.0.

en: The Declination value must be between -90.0 and 90.0.
cs: Hodnota deklinace musí být mezi -90.0 a 90.0.

en: Invalid Coordinate Data
cs: Neplatná data souřadnic

en: The Azimuth value must be between 0.0 and 360.0.
cs: Hodnota azimutu musí být mezi 0.0 a 360.0.

en: The Altitude value must be between -90.0 and 90.0.
cs: Výška musí být v rozmezí od -90.0 do 90.0.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, decLabel)
en: Declination
cs: Deklinace

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, raLabel)
en: Right Ascension
cs: Rektascenze

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, azLabel)
en: Azimuth
cs: Azimut

[ctx: @title:window]
en: Set FOV Indicator
cs: Nastavit ukazatel zorného úhlu

[ctx: @title:window]
en: New FOV Indicator
cs: Nový ukazatel ZÚ

en: 1000 yards
cs: 1000 yardů

en: 1000 meters
cs: 1000 metrů

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelUnits)
en: feet
cs: stopy

en: meters
cs: metry

[ctx: @title:window]
en: Telescope Focal Length Calculator
cs: Kalkulačka ohniskové vzdálenosti dalekohledu

en: inch
cs: palec

en: Aperture diameter:
cs: Průměr clony:

[ctx: F-Number or F-Ratio of optical system]
en: F-Number:
cs: F číslo:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, FOVDialog)
en: Edit FOV Symbols
cs: Upravit symboly ZÚ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, NewButton)
en: Add a new FOV symbol
cs: Přidat nový symbol ZÚ

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, NewButton)
en: Add a new field-of-view (FOV) symbol to the list.  You can define the size, shape, and color of the new symbol.
cs: Přidat nový symbol zorného úhlu (ZÚ) do seznamu. Můžete nastavit jeho velikost, tvar a barvu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, NewButton)
en: New...
cs: Nový...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, EditButton)
en: Modify the highlighted FOV symbol
cs: Upravit zvýrazněný symbol ZÚ

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, EditButton)
en: Press this button to modify the highlighted FOV symbol.  You can change its size, shape and color.
cs: Pro úpravu zvýrazněného symbolu ZÚ stiskněte toto tlačítko. Můžete změnit velikost, tvar a barvu symbolu.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, RemoveButton)
en: Remove highlighted FOV symbol
cs: Odstranit zvýrazněný symbol ZÚ

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, RemoveButton)
en: Press this button to remove the highlighted FOV symbol from the list.
cs: Pro odstranění zvýrazněného symbolu ZÚ ze seznamu stiskněte toto tlačítko.

[ctx: @title:window]
en: Set Geographic Location
cs: Nastavit zeměpisnou polohu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DSTLabel)
en: DST rule:
cs: Pravidlo DST:

en: One city matches search criteria | %1 cities match search criteria
cs[0]: 1 město odpovídá vyhledávacím kritériím
cs[1]: %1 města odpovídají vyhledávacím kritériím
cs[2]: %1 měst odpovídá vyhledávacím kritériím

en: Are you sure you want to remove %1?
cs: Určitě chcete odstranit %1?

en: Remove City?
cs: Odstranit město?

en: This city already exists in the database.
cs: Město je již obsaženo v databázi.

en: Error: Duplicate Entry
cs: Chyba: zdvojený záznam

en: All fields (except province) must be filled to add this location.
cs: Všechna pole (kromě oblasti) musí být před přidáním polohy vyplněna.

en: Fields are Empty
cs: Pole jsou prázdná

en: Could not parse the Latitude/Longitude.
cs: Nelze zpracovat řetězec zeměpisné šířky/délky.

en: Bad Coordinates
cs: Špatné souřadnice

en: UTC Offset
cs: UTC posun

en: Daylight Saving Time Rules
cs: Pravidla letního času

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, CityGroupBox)
en: Choose City
cs: Zvolit město

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CountryFiltLabel)
en: Country filter:
cs: Filtr zemí:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CityFiltLabel)
en: City filter:
cs: Filtr měst:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ProvinceFiltLabel)
en: Province filter:
cs: Filtr oblasti:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CountLabel)
en: 0 cities match search criteria
cs: 0 měst odpovídá vyhledávacím kritériím

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, EditGroupBox)
en: View/Edit Location Data
cs: Prohlížet/Upravit data umístění

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, NewCityLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CityLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: City:
cs: Město:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, NewProvinceLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ProvinceLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Province:
cs: Oblast:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, NewCountryLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CountryLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2_3)
en: Country:
cs: Země:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LongLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LongGeoLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, LongGeoCheckBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9) i18n: ectx: 
en: Longitude:
cs: Délka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LatLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LatGeoLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, LatGeoCheckBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10) i18n: ectx: 
en: Latitude:
cs: Šířka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ElevationLabel)
en: Elevation
cs: Výška

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ClearFieldsButton)
en: &Clear Fields
cs: V&yčistit pole

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, AddCityButton)
en: Add City
cs: Přidat město

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, UpdateButton)
en: Update City
cs: Aktualizovat město

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, RemoveButton)
en: Remove City
cs: Odstranit město

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, NewFOV)
en: New FOV Indicator
cs: Nový ukazatel ZÚ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Name </span><span style=" font-weight:600; color:#ff0000;">*</span><span style=" font-weight:600;">:</span></p></body></html>
cs: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Název </span><span style=" font-weight:600; color:#ff0000;">*</span><span style=" font-weight:600;">:</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, FOVName)
en: Name for FOV symbol
cs: Název symbolu ZÚ

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, FOVName)
en: The name of the field-of-view (FOV) symbol.  This name appears in the FOV menu and in the "Edit FOV Symbols" tool.
cs: Název symbolu zorného úhlu (ZÚ). Tento název se zobrazuje v nabídce ZÚ a v nástroji "Upravit symboly ZÚ".

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab1) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, Eyepiece)
en: Eyepiece
cs: Okulár

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Telescope focal length:
cs: Ohnisková vzdálenost dalekohledu:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, TLength1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, TLength2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, LinearFOV) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, RTDiameter)
en: Telescope focal length, in millimeters
cs: Ohnisková vzdálenost dalekohledu v milimetrech

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, TLength1)
en: Enter the telescope focal length, in millimeters.
    
    This is one of the data fields required for defining a field-of-view (FOV) symbol which matches the field-of-view of a telescope eyepiece.
cs: Zadejte ohniskovou vzdálenost dalekohledu v milimetrech.
    
    Je to jedno z polí vyžadovaných pro stanovení symbolu zorného úhlu (ZÚ) jenž odpovídá zornému poli okuláru dalekohledu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7_2)
en: Eyepiece focal length:
cs: Ohnisková vzdálenost okuláru:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, EyeLength)
en: Eyepiece focal length, in millimeters
cs: Ohnisková vzdálenost okuláru v milimetrech

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, EyeLength)
en: Enter the eyepiece focal length, in millimeters.
    
    This is one of the data fields required for defining a field-of-view (FOV) symbol which matches the field-of-view of a telescope eyepiece.
cs: Zadejte ohniskovou délku okuláru v milimetrech.
    
    To je jeden z údajů nutných pro definici symbolu zorného úhlu (ZÚ), který odpovídá zornému úhlu okuláru dalekohledu.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, EyeFOV)
en: field-of-view of the eyepiece, in arcminutes
cs: zorný úhel okuláru, v úhlových minutách

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, EyeFOV)
en: Enter the eyepiece field-of-view angle, in arcminutes.
    
    This is one of the data fields required for defining a field-of-view (FOV) symbol which matches the field-of-view of a telescope eyepiece.
cs: Zadejte zorný úhel okuláru v úhlových minutách.
    
    To je jeden z údajů nutných pro definici symbolu zorného úhlu (ZÚ), který odpovídá zornému úhlu okuláru dalekohledu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6_2_2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AngDistLabel_4)
en: degrees
cs: stupňů

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ComputeEyeFOV) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ComputeCameraFOV) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ComputeBinocularFOV)
en: Compute field-of-view from above data fields
cs: Spočítat zorný úhle z dat zadaných výše

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, ComputeEyeFOV)
en: This button will compute the field-of-view (FOV) angle for a specific eyepiece/telescope combination.  You must first specify the focal lengths of the telescope and eyepiece, and the FOV angle of the eyepiece in the above entry fields.
    
    The computed FOV angle (in arcminutes) will be displayed in the "Field of view" edit box.
cs: Toto tlačítko vypočítá zorný úhel (ZU) pro určitou kombinaci okuláru a dalekohledu. Nejdřív musíte zadat ohniskovou vzdálenost okuláru i dalekohledu a zorného úhlu okuláru nad polem položek.
    
    Vypočítaný zorný úhel (v úhlových minutách) bude zobrazen v poli "Zorný úhel".

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ComputeEyeFOV) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ComputeCameraFOV) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ComputeBinocularFOV)
en: Compute FOV
cs: Spočítat ZÚ

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, indiCameraLabel)
en: Camera
cs: Fotoaparát

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5_2)
en: Telescope Focal length:
cs: Ohnisková vzdálenost dalekohledu:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, TLength2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, LinearFOV) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, RTDiameter)
en: Enter the telescope focal length, in millimeters.
    
    This is one of the data fields required for defining a field-of-view (FOV) symbol which matches the field-of-view of a camera mounted on a telescope.
cs: Zadejte ohniskovou vzdálenost dalekohledu v mm.
    
    Je to jedno z polí vyžadovaných pro stanovení zorného úhlu (ZÚ), který odpovídá zornému úhlu fotoaparátu připojenému k dalekohledu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_16) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, captureBinXLabel)
en: H:
cs: V:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_22) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (text),
en: pixels
cs: pixelů

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, cameraPixelSizeW) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, cameraPixelSizeH) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, WaveLength)
en: Size of chip or film, in millimeters
cs: Velikost chipu nebo filmu v milimetrech

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, cameraPixelSizeW) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, cameraPixelSizeH) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, WaveLength)
en: Enter the physical size of the CCD chip or film negative.
    
    This is one of the data fields required for defining a field-of-view (FOV) symbol which matches the field-of-view of a camera mounted on a telescope.
cs: Zadejte fyzickou velikost čipu CCD nebo filmového negativu.
    
    Toto je jedno z datových polí vyžadovaných na stanovení symbolu zorného úhlu (ZÚ), který odpovídá zornému úhlu kamery připevněné na dalekohled.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, ComputeCameraFOV)
en: This button will compute the field-of-view (FOV) angle for a specific camera/telescope combination.  You must first specify the focal length of the telescope and the size of the CCD chip or film negative.
    
    The computed FOV angle (in arcminutes) will be displayed in the "Field of view" edit box.
cs: Toto tlačítko vypočítá zorný úhel (ZÚ) pro určitou kombinaci kamery a dalekohledu. Nejdřív musíte zadat ohniskovou vzdálenost dalekohledu a velikost čipu CCD nebo filmového negativu.
    
    Vypočítaný zorný úhel (v úhlových minutách) bude zobrazen v  poli "Zorný úhel".

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel15_3)
en: Field of View:
cs: Zorný úhel:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab4)
en: Radio Telescope
cs: Radioteleskop

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5_2_3)
en: Radio Telescope diameter:
cs: Průměr radioteleskopu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_23)
en: Wavelength:
cs: Vlnová délka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelSuccessThresholdUnit)
en: arcmin
cs: úhl.min.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fieldoFviewLabel)
en: Field of view:
cs: Zorný úhel:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fieldoFviewLabel_3)
en: Offset Y:
cs: Posun Y:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, FOVEditX)
en: Desired field-of-view size, in arcminutes
cs: Požadovaný zorný úhel v úhlových minutách

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fieldoFviewLabel_2)
en: Offset X:
cs: Posun X:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, ColorButton)
en: Select color for the field-of-view symbol
cs: Zvolte barvu pro symbol zorného úhlu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, ColorButton)
en: Select a color for the field-of-view (FOV) symbol.
cs: Zvolte barvu pro symbol zorného úhlu (ZÚ).

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, ShapeBox)
en: Select a shape for the field-of-view symbol
cs: Zvoltetvar symbolu zorného úhlu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, ShapeBox)
en: Select a shape for the field-of-view (FOV) symbol.  The possible shapes are:
    
    Circle, Square, Crosshairs, Bullseye.
cs: Zvolte tvar symbolu zorného úhlu (ZÚ). Možnosti jsou tyto:
    
    Kruh, čtverec, nitkový kříž nebo terč.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ShapeBox)
en: Rectangle
cs: Obdélník

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ShapeBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, apertureShape) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_DefaultCursor)
en: Circle
cs: Kruh

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ShapeBox)
en: Crosshairs
cs: Nitkový kříž

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ShapeBox)
en: Bullseye
cs: Terč

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ShapeBox)
en: Semitransparent circle
cs: Průsvitný kruh

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: Shape:
cs: Tvar:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, mountTypeComboBox) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, EquatorialCheckBatch)
en: Equatorial
cs: Ekvatoriální

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: View Type:
cs: Typ pohledu:

[ctx: @title:window set clock to a new time]
en: Set UTC Time
cs: Nastavit čas UTC

[ctx: @title:window set clock to a new time]
en: Set Time
cs: Nastavit čas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, NowButton)
en: Now
cs: Nyní

[ctx: @title:window]
en: Edit View
cs: Upravit pohl&ed

[ctx: @title:window]
en: New View
cs: Nový pohled

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, WelcomeTitle)
en: KStars Data Directory
cs: Adresář s daty KStars

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, foundFeedback1)
en: The KStars Data Directory called kstars should be located at:
cs: Adresář s daty KStars pod názvem kstars by měl být umístěn v:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, copyKStarsData)
en: Copy KStars Data Directory
cs: Kopírovat adresář dat KStars

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Optional Files for the Data directory:
cs: Volitelná data pro adresář KStars:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <html><head/><body><p>GSC: <a href="https://drive.google.com/file/d/0B_ivMJINsdQ8cDhNcU5ESkZMZ0E/view?usp=sharing"><span style=" text-decoration: underline; color:#0000ff;">Guide Star Catalog</span></a> (305 MB)</p></body></html>
cs: <html><head/><body><p>GSC: <a href="https://drive.google.com/file/d/0B_ivMJINsdQ8cDhNcU5ESkZMZ0E/view?usp=sharing"><span style=" text-decoration: underline; color:#0000ff;">Katalog vodicích hvězd</span></a> (305 MB)</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DownloadTitle)
en: Download Extra Data Files
cs: Stáhnout rozšiřující data

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, DownloadButton)
en: Download Extra Data...
cs: Stáhnout rozšiřující data...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, GeoTitle)
en: Choose Your Home Location
cs: Zvolte svou domovskou polohu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, WelcomeText)
en: <p>Select a City near your location from the list. You may filter the list by the name of your city, province, and country.</p><p>Once you have selected a City, press <b>Next</b>.</p>
cs: <p>Zvolte ze seznamu město poblíž vaší polohy. Seznam můžete filtrovat podle názvu země, oblasti nebo země.</p><p>Až vyberete město, stiskněte <b>Následující</b>.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, CityFilter)
en: Filter the list by city name
cs: Filtrovat seznam podle názvu města

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, CountryFilter)
en: Filter the list by country name
cs: Filtrovat seznam podle názvu země

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, ProvinceFilter)
en: Filter the list by province name
cs: Filtrovat seznam podle názvu oblasti

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, CityListBox)
en: The list of cities which match the present search filters.
cs: Seznam měst odpovídajících aktuálním filtrům.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, WelcomeText)
en: <p>This wizard will help you set up some basic options, such as your location on Earth.</p><p>To get started, press the <b>Next</b> button.</p>
cs: <p>Tento průvodce vám pomůže nastavit základní možnosti jako umístění na zemi.</p><p>Začněte stiskem tlačítka <b>Následující</b>.</p>

en: Capturing image...
cs: Zachytávám obrázek...

en: Image received.
cs: Obrázek přijat.

en: Refresh is complete.
cs: Obnovení bylo dokončeno.

en: Capture aborted.
cs: Zachytávání přerušeno.

[ctx: @title:window]
en: Load Image
cs: Načíst obrázek

[ctx: @title:window]
en: Align Frame
cs: Zarovnat rámec

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Index Files
cs: Indexové soubory

en: dRA (arcsec)
cs: dRA (úhl.sekund)

en: dDE (arcsec)
cs: dDE (úhl.sekund)

en: Invalid URL: %1
cs: Neplatné URL: %1

en: Unable to write to file %1
cs: Nelze zapisovat do souboru %1

en: Could Not Open File
cs: Nelze otevřít soubor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, loadSlewB)
en: Load && Slew...
cs: Načíst a otočit...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, stopB) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, PAHStopB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, PAHStopB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, stopFocusB)
en: Stop
cs: Zastavit

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, syncR)
en: S&ync
cs: S&ynchronizace

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, nothingR)
en: &Nothing
cs: &Nic

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Accuracy:
cs: Přesnost:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_21) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, gainLabel)
en: Gain:
cs: Zesílení:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, alignDarkFrame) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, darkB) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, guideDarkFrame)
en: Dark
cs: Tmavé

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, toggleFullScreenB)
en: Toggle Full Screen
cs: Přepnout na celou obrazovku

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, alignGain) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1_21) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, captureGainN) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_5)
en: Camera Gain
cs: Zesílení fotoaparátu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, FilterPosLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, filterLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_18)
en: Filter:
cs: Filtr:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, alignISO) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, captureISOS)
en: Camera ISO
cs: ISO fotoaparátu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, alignUseCurrentFilter)
en: Use current
cs: Použít aktuální

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, remoteSolverR)
en: Remote
cs: Vzdálené

en: Unable to open file %1
cs: Nelze otevřít soubor %1

en: Point calculation error.
cs: Chyba výpočtu bodu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Object Type:
cs: Typ objektu:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, alignTypeBox)
en: Any Stars
cs: Jakékoliv hvězdy

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, alignTypeBox)
en: Named Stars
cs: Pojmenované hvězdy

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, alignTypeBox)
en: Any Object
cs: Jakýkoliv objekt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, wizardAlignB)
en: Generate
cs: Vygenerovat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Minimum Alt:
cs: Minimální výška:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_27) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, decLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dec0Label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dec1Label) i18n: ectx: property (te
en: Declination:
cs: Deklinace:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Add Currently Visible Stars
cs: Přidat aktuálně viditelné hvězdy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Common Names:
cs: Běžné názvy:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Greek:
cs: Řecky:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, alignTable)
en: DEC (J2000)
cs: Dekl. (J2000)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AstrometrySolverOverlay)
en: Overlay
cs: Překrytí

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Threshold:
cs: Práh:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelCorrectionTimeoutUnit) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, secLabel)
en: sec
cs: sek

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, Options)
en: Options
cs: Možnosti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Executable
cs: Program

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ASTAPUpdateFITS)
en: Update FITS
cs: Aktualizovat FITS

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ASTAPLargeSearchWindow)
en: Force Large Search Window
cs: Vynutit velké okno pro vyhledávání

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: High
cs: Vysoká

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AstrometryAutoUpdateImageScale) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AstrometryAutoUpdatePosition)
en: Auto Update
cs: Automaticky aktualizovat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: units
cs: jednotky

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Low
cs: Nízká

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, FitsSolverRadiusLabel)
en: Radius
cs: Poloměr

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_32)
en: Required
cs: Požadováno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_33)
en: Recommended
cs: Doporučeno

en: File Write Error
cs: Chyba při zápisu do souboru

en: Delete File(s)
cs: Odstranit soubor(y)

en: File Delete Error
cs: Chyba při mazání souboru

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, required_legend) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_32)
en: <html><head/><body><p>This index file is required and must be installed for the solver to work correctly.</p></body></html>
cs: <html><head/><body><p>Tento indexový soubor je potřeba a aby řešitel fungoval správně, musí být nainstalován.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, recommended_legend) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_33)
en: <html><head/><body><p>This index file is recommended. Installing the index file might help in improving the solver.</p></body></html>
cs: <html><head/><body><p>Tento indexový soubor je doporučen. Jeho instalace by mohla vylepšit řešitele.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, optional_legend) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_35)
en: <html><head/><body><p>This index file is not required.</p></body></html>
cs: <html><head/><body><p>Tento indexový soubor není nutný.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_27)
en: <html><head/><body><p>This displays the path to the folder for the Astrometry Index Files on your computer.</p></body></html>
cs: <html><head/><body><p>Zde je zobrazena cesta k indexovým souborům pro Astrometrii na vašem počítači.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_27)
en: Index Files Location:
cs: Umístění indexových souborů:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_31) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_28)
en: <html><head/><body><p>This displays the current CCD field of view that will be used to calculate which index files are needed.</p></body></html>
cs: <html><head/><body><p>Zde je zobrazen současný zorný úhel CCD, jenž bude použit pro určení, které indexové soubory je potřeba.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_28)
en: Current CCD FOV:
cs: Současný zorný úhel CCD:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_26)
en: (arcminutes)
cs: (úhl.minut)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_134) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_135)
en: (filesize)
cs: (velikost souboru)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_21)
en: 2Mass Catalog
cs: Katalog 2Mass

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: config:
cs: nastavení:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_18)
en: API URL:
cs: URL API:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_AstrometryAPIKey)
en: API Key
cs: API klíč

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17)
en: API Key:
cs: Klíč API:

en: Select Star
cs: Vyberte hvězdu

en: Refreshing
cs: Obnovuji

en: Refresh Complete
cs: Obnovení dokončeno

en: Please wait while WCS data is processed...
cs: Prosím, počkejte na dokončení zpracování dat WCS...

en: WCS data processing is complete.
cs: Zpracování dat WCS je dokončeno.

en: Failed to process World Coordinate System: %1. Try again.
cs: Nelze zpracovat World Coordinate System: %1. Zkuste to znovu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, directionLabel)
en: Direction:
cs: Směr:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, pAHDirection) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, MountPierside)
en: West
cs: Západ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, pAHDirection) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, MountPierside)
en: East
cs: Východ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Speed:
cs: Rychlost:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, PAHRefreshB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, refreshB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, refreshSourceB)
en: Refresh
cs: Obnovit

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, PAHIteration)
en: Image#
cs: Obrázek#

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, PAHStartB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, PAHStartB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, startB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, StartB)
en: Start
cs: Spustit

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, PAc1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, PAc2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, PAc3) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CaptureLogging) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, captureLabel) i18n: ectx: propert
en: Capture
cs: Zachytávat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, PAso1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, PAso2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, PAso3) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, SolveButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, solveButton)
en: Solve
cs: Vyřešit

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, PAs1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, PAs2)
en: Slew
cs: Otáčení

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, PAsetup)
en: Setup
cs: Nastavení

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, PAadjust)
en: Adjust
cs: Upravit

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, motionAbortButton)
en: Abort
cs: Přerušit

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, alignStatusLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, alignStepCheck) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, schedulerAlignStep)
en: Align
cs: Zarovnat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mountStatusLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_INDIMountLogging) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_MountLogging) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mountLabel)
en: Mount
cs: Připojit

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, targetLabel) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, targetNameT) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, targetGroup)
en: Target
cs: Cíl

en: Cannot open file %1 for reading.
cs: Nelze otevřít soubor %1 pro čtení.

en: Not enough memory for file %1.
cs: Nedostatek paměti pro soubor %1.

[ctx: @title:window]
note: i18n call below is broken up (and the word "analyze" is protected from it) because i18n translates "analyze" to "analyse" for the English UK locale, but we need to keep it ".analyze" because that's what how the files are named.
en: Select input file
cs: Vyberte výstupní soubor

en: All Files (*)
cs: Všechny soubory (*)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FocusLogging) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, focusStepCheck) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, schedulerFocusStep)
en: Focus
cs: Zaměření

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_GuideLogging) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, guideB) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, guideStepCheck) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, schedulerGuideStep)
en: Guide
cs: Vodítko

en: Flip
cs: Převrátit

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, jobLabel)
en: Job
cs: Úloha

en: Aborted
cs: Přerušeno

en: Connected
cs: Připojen

en: Disconnected
cs: Odpojen

en: Capturing
cs: Nahrávání

en: Calibrating
cs: Kalibruji

en: Suspended
cs: Pozastaveno

en: Dithering
cs: Rozptyl

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, timelineLabel)
en: Timeline
cs: Časová osa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, inputLabel)
en: Input:
cs: Vstup:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, fullWidthCB)
en: Full Width
cs: Plná šířka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, keepCurrentCB)
en: Latest
cs: Nejnovější

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, statsLabel) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, solveInfo) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, statForm)
en: Statistics
cs: Statistiky

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label2)
en: Guide:
cs: Vodítko:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mountLabel)
en: Mount:
cs: Připojit:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Capture:
cs: Zachytávat:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, decCB) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, decPulseCB) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mountDecCB)
en: dec
cs: pro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, medianCB)
en: median
cs: medián

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, focusPositionCB)
en: focus
cs: zaměření

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, detailsCB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, DetailsButton)
en: Details
cs: Podrobnosti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, statShortLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelDate) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelTime) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPolarisHA)
en: TextLabel
cs: Textový popisek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, upperLimitLabel)
en: Upper Limit
cs: Horní limit

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lowerLimitLabel)
en: Lower Limit
cs: Dolní limit

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Color
cs: Barva

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, colorB)
en: Change
cs: Změnit

en: Are you sure you want to quit?
cs: Opravdu si přejete skončit?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, queueTable) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, filterPB) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, Filter)
en: Filter
cs: Filtr

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, queueTable)
en: Offset
cs: Posun

en: Lock Filter
cs: Zamknout Filtr

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, combinAlgorithmCombo) i18n: ectx: property (currentText), widget (QComboBox, StackingMethod) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, StackingMethod)
en: Average
cs: Průměr

en: Failed to load %1: %2
cs: Nelze načíst %1: %2

en: Failed to load defect map %1
cs: Selhalo načtení mapy %1

en: Failed to load defect map file %1
cs: Selhalo načtení souboru mapy %1

en: In progress...
cs: Probíhá...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_27)
en: Prefer:
cs: Preferovat:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, temperatureStepLabel)
en: Step:
cs: Krok:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, bin1Check)
en: 1x1
cs: Vlasový

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, exposureOptionsLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, countLabel)
en: Count:
cs: Počet:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_34) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_22)
en: Algorithm:
cs: Algoritmus:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Total time:
cs: Celkový čas:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, temperatureToLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: To:
cs: Do:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useTimeUpdate) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16)
en: Time:
cs: Čas:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, exposureLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_19)
en: Exposure:
cs: Vystavení:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17)
en: Temperature:
cs: Teplota:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_18) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, minLabel_2)
en: Mean:
cs: Význam:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_19) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, maxLabel_2)
en: Median:
cs: Medián:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_20)
en: Std. deviation:
cs: Směrodatná odchylka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_21)
en: Hot pixels:
cs: Vypálené Pixely:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, resetMapParametersB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, resetFrameB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, resetB) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButto
en: Reset
cs: Obnovit

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearRowB)
en: Clear Row
cs: Vyprázdnit řádek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearAllB)
en: Clear All
cs: Vyprázdnit vše

en: Exposure
cs: Expozice

en: Wavelength
cs: Vlnová délka

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, FilterSettings) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, filterManagerB)
en: Filter Settings
cs: Nastavení filtru

en: Paused
cs: Pozastaveno

en: Completed
cs: Dokončeno

en: Preparing...
cs: Probíhá příprava...

en: Waiting...
cs: Čeká se...

en: Aligning...
cs: Zarovnávám...

en: Calibrating...
cs: Kalibruji...

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, LedStatusWidget) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, MeridianFlipStatusWidget)
en: Form
cs: Formulář

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, statusText)
en: <unknown>
cs: <neznámé>

en: Clear all logs (%1)
cs: Smazat všechny záznamy (%1)

en: Are you sure you want to delete all logs?
cs: Opravdu chcete vymazat všechny záznamy?

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, clearLogsB)
en: Clear all logs
cs: Smazat všechny záznamy

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Logs
cs: Záznamy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SchedulerLogging)
en: Scheduler
cs: Plánovač

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_INDIWeatherLogging) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useWeatherCB) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, weatherBox)
en: Weather
cs: Počasí

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Output:
cs: Výstup:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_DisableLogging)
en: Disable all logging output
cs: Zakázat veškerý záznam

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_DisableLogging)
en: &Disable
cs: &Zakázat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_INDIAuxiliaryLogging)
en: Auxiliary
cs: Pomocný

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_LogToDefault)
en: Defaul&t
cs: &Výchozí

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Verbosity:
cs: Podrobnost:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AlignmentLogging) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, AlignmentGroupBox) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AlignmentMinimized)
en: Alignment
cs: Zarovnání

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ObservatoryLogging) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, Observatory)
en: Observatory
cs: Observatoř

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_VerboseLogging)
en: &Verbose
cs: &Podrobný

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_INDIDetectorLogging)
en: Detector
cs: Detektor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Drivers:
cs: Ovladače:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_showINDIMessages)
en: Display INDI status messages in the status bar
cs: Zobrazit stavové zprávy INDI ve stavovém panelu

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QCheckBox, kcfg_showINDIMessages) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_showINDIMessages)
en: Display incoming INDI status messages in KStars status bar
cs: Zobrazit příchozí stavové zprávy INDI ve stavovém panelu KStars

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showINDIMessages)
en: INDI messages in status &bar
cs: INDI zprávy ve stavovém pane&lu

en: Primary
cs: Primární

en: Secondary
cs: Sekundární

en: Serial
cs: Sériový

en: Network
cs: Síť

en: Select Serial port
cs: Vyberte sériový port

en: Select Baud rate
cs: Vyberte přenosovou rychlost (baud rate)

en: Host name or IP address.
cs: Název hostitele nebo IP adresa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, connectB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, externalConnectB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, connectHostB)
en: Connect
cs: Připojit

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, externalDisconnectB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, disconnectB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, disconnectHostB)
en: Disconnect
cs: Odpojit

en: Connect All
cs: Připojit vše

[ctx: @title:window]
en: Port Selector
cs: Výběr portu

en: Start Scan
cs: Spustit vyhledávání

en: Home
cs: Domů

en: Link
cs: Odkaz

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, clearRuleB)
en: Remove rule
cs: Odstranit pravidlo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, nextB)
en: &Next
cs: &Následující

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, closeB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, shutterClosed)
en: Close
cs: Zavřít

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, convFilter)
en: Custom
cs: Vlastní

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, convFilter) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, focusStarPSF) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, focusCurveFit)
en: Gaussian
cs: Gaussovo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, apertureShape)
en: Ellipse
cs: Elipsa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Shape
cs: Tvar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cleanCheckBox)
en: Clean?
cs: Vyčistit?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_43)
en: Max Size
cs: Max velikost

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_54)
en: Keep #
cs: Ponechat #

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_29)
en: Maximum time
cs: Maximální doba

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, multiAlgo) i18n: ectx: property (currentText), widget (QComboBox, abInsSelection) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, abInsSelection) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, AlignMethod) i18n: ectx: property (curre
en: None
cs: Nic

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, multiAlgo)
en: Auto
cs: Automaticky

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, minWidth)
en: 0.1
cs: 0,1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, Calibration)
en: Calibration Options
cs: Možnosti kalibrace

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: frames
cs: snímky

en: Downloading...
cs: Stahuji...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, restartCameraB)
en: Restart camera driver
cs: Restartovat ovladač fotoaparátu

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, captureEncodingS)
en: Native
cs: Původní

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, formatLabel)
en: Format:
cs: Formát:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_15)
en: W:
cs: D:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, coolerOnB)
en: On
cs: Zapnuto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, coolerOffB) i18n: ectx: label, entry (ErectObserverCorrection), group (View)
en: Off
cs: Vypnuto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_12)
en: Frame:
cs: Rámeček:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1_20) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Camera Offset
cs: Posun fotoaparátu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_20) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, offsetLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_18)
en: Offset:
cs: Posunout na:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, calibrationLabel) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, CalibrationGroupBox) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CalibrationMinimized)
en: Calibration
cs: Kalibrace

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, limitsLabel) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, LimitGroup)
en: Limits
cs: Limity

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, scriptsLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, scriptsB)
en: Scripts
cs: Skripty

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, setTemperatureB)
en: Set CCD temperature
cs: Nastavit teplotu CCD

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Delay:
cs: Prodleva:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, fileSettingsGroup)
en: File Settings
cs: Nastavení souborů

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, fileUploadModeS)
en: Locally
cs: Lokálně

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, fileUploadModeS)
en: Both
cs: Oboje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_18) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Directory:
cs: Adresář:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Save:
cs: Uložit:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, remoteLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, remoteDriversLabel)
en: Remote:
cs: Vzdálený:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, queueTable) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mountStatusGroup) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, localTreeWidget) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWi
en: Status
cs: Stav

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, queueTable)
en: Count
cs: Počet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, loopLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, loopB)
en: Loop
cs: Smyčka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, jobLabel)
en: Total remaining:
cs: Zbývající čas:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, progressLabel)
en: <b>Progress</b>
cs: <b>Průběh</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, esqLoadB)
en: Load...
cs: Načíst...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, esqSaveAsB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, AddPreset)
en: Save As...
cs: Uložit jako...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1_2_4) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1_2_5) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, FilterPosLabel)
en: Number of images to capture
cs: Počet snímků k zachycení

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, recordDurationR)
en: Duration:
cs: Doba trvání:

en: Confirmation
cs: Potvrzení

en: Paused...
cs: Pozastaveno...

en: Are you sure you want to reset status of all jobs?
cs: Opravdu si přejete resetovat stavy všech úloh?

en: Reset job status
cs: Resetovat stav úlohy

en: Editing job #%1...
cs: Upravuji úlohu #%1...

en: file saved to %1
cs: soubor uložen do %1

en: Executing capture script %1
cs: Spouštím zachytávací skript %1

en: %1 Preview
cs: %1 Náhled

en: All jobs are complete. Do you want to reset the status of all jobs and restart capturing?
cs: Všechny úlohy byly dokončeny. Opravdu si přejete resetovat stavy všech úloh a restartovat zachytávání?

en: Are you sure you want to restart %1 camera driver?
cs: Opravdu si přejete restartovat %1 ovladač fotoaparátu?

en: Driver Restart
cs: Restartovat ovladač

en: Stop capturing
cs: Zastavit zachytávání

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, gr_sequenceLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sequenceLabel)
en: Sequence
cs: Posloupnost

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, gr_overallLabel)
en: Overall
cs: Celkově

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, overallLabel)
en: Total
cs: Celkem

en: Dithering...
cs: Rozptyl...

en: Delete %1
cs: Smazat %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, delButton)
en: Delete
cs: Smazat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, targetLabel)
en: Target:
cs: Cíl:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, frameTypeLabel)
en: Light Red
cs: Světle červená

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Available Properties
cs: Dostupné vlastnosti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Sensor Resolution:
cs: Rozlišení senzoru:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, gainSpinnerLabel)
en: Gain
cs: Zesílení

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, indiCameraReadMode)
en: Read Mode
cs: Pouze pro čtení

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Table
cs: Tabulka

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Graph
cs: Graf

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, hFRCheckAlgorithm)
en: Fixed
cs: Pevné

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, limitFocusHFRThresholdLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, focusThresholdLabel)
en: Threshold:
cs: Práh:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Temperature threshold:
cs: Práh teploty:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: N
cs: S

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ScriptsManager)
en: Script Manager
cs: Správce skriptů

en: In Progress
cs: Probíhá

en: Complete
cs: Dokončeno

en: Could not open file
cs: Nelze otevřít soubor

en: Sequence queue saved to %1
cs: Pořadí fronty bylo uloženo do %1

en: Waiting
cs: Čeká se

en: Image Received
cs: Obrázek přijat

en: Changing Filter
cs: Změna filtru

en: Setting Temperature
cs: Nastavuji teplotu

en: Aligning
cs: Zarovnávám

en: Failed
cs: Selhalo

en: Syncing
cs: Synchronizování

en: Startup
cs: Spuštění

en: Running
cs: Spuštěno

en: Shutdown
cs: Vypnutí

en: Loading
cs: Načítání

en: Starting
cs: Úvod

en: Started
cs: Spuštěno

en: Stopping
cs: Zastavuji

en: Stopped
cs: Zastaveno

en: Observatory:
cs: Observatoř:

en: Offline:
cs: Odpojen:

en: Machine ID:
cs: ID stroje:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Password:
cs: Heslo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Username:
cs: Uživatelské jméno:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, onlineLabel)
en: Online
cs: Připojen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, offlineLabel)
en: Offline
cs: Odpojen

en: target
cs: cíl

en: Tile
cs: Dlaždice

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, OptionsList)
en: Description
cs: Popis

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, SolutionGroupBox) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, solutionTable)
en: Solution
cs: Řešení

en: Exclude
cs: Vyřadit

en: N/A
cs: Nedostupné

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, abInsShowLabels) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, abInsLabels) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Labels
cs: Popisky

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Tiles:
cs: Dlaždice:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, abInsTileSelection) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, AllButton)
en: All
cs: Vše

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Selection:
cs: Výběr:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, abInsSelection)
en: Item
cs: Položka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Theme:
cs: Motiv:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, abInsSensor)
en: Sensor
cs: Senzor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, focusCFZDisplayVCurve)
en: Display:
cs: Zobrazení:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, focusCFZWavelengthLabel)
en: Wavelength (λ):
cs: Vlnová délka (λ):

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, focusCFZAlgorithm) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, focusWalk)
en: Classic
cs: Klasický

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, focusCFZAlgorithm)
en: Gold
cs: Zlato

en: Idle.
cs: Nečinný.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, settingsGroupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, analyzeGroupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ImageOverlayBox)
en: Settings
cs: Nastavení

en: Process
cs: Zpracovat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Steps:
cs: Kroky:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_22)
en: Start:
cs: Zahájení:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, filterManagerB)
en: Filter Settings...
cs: Nastavení filtru...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_30)
en: Temp. =
cs: Tepl. =

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, absoluteTemperatureLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, deltaTemperatureLabel)
en: NA
cs: nedostupné

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, toolsGroup)
en: Tools
cs: Nástroje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, starsLabel)
en: Stars:
cs: Hvězdy:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, relativeProfileB)
en: Profile...
cs: Profil...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearDataB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ClearButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, Clear)
en: Clear
cs: Vymazat

en: Section
cs: Oddíl

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, runningStateLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, runButtonBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, RunButtonBatch)
en: Run
cs: Spustit

en: Run number
cs: Číslo běhu

en: Start Pos
cs: Počáteční pozice

en: Start position
cs: Počáteční pozice

en: Step/Jump Size
cs: Velikost kroku/skoku:

en: Step Size
cs: Velikost kroku

en: AF Overscan
cs: Overscan AF

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, tree)
en: Comments
cs: Komentáře

en: Additional Text
cs: Další text

en: Parameter
cs: Parametr

en: Parameter Name
cs: Název parametru

en: Current Value
cs: Současná hodnota

en: Current value of the parameter
cs: Současná hodnota parametru

en: Proposed Value
cs: Navržená hodnota

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, focusAdvUpdateParams)
en: Update Parameters
cs: Aktualizovat parametry

en: Settings Parameters
cs: Parametry nastavení

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, maskGroupBox)
en: Mask
cs: Maska

en: Process Parameters
cs: Parametry procesu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, focusAdvFindStars)
en: Find Stars
cs: Najít hvězdy

en: No stars detected
cs: Nebyla nalezena žádná hvězda

en: Coarse Adjustment
cs: Hrubá úprava

en: Max/Min Ratio: %1
cs: Poměr Max/Min: %1

en: Fine Adjustment
cs: Jemná úprava

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, helpLabel)
en: Recommendations:
cs: Doporučení:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, focusAdvHelpOnlyChanges)
en: Show Only Changes
cs: Zobrazit pouze změny

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Value
cs: Hodnota

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, focusWalkLabel)
en: Walk:
cs: Chůze:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, focusStarMeasureLabel)
en: Measure:
cs: Změřit:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, focusFramesCount) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, focusHFRFramesCount)
en:  frames
cs:  snímků

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, focusCurveFit)
en: Quadratic
cs: Kvadratický

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, focusStarMeasure)
en: # Stars
cs: # Hvězdy

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, focusDetection)
en: Gradient
cs: Přechod

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, focusDetection)
en: Threshold
cs: Práh

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, focusAlgorithm) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_RAGuidePulseAlgorithm) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_DECGuidePulseAlgorithm) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, Normalizati
en: Linear
cs: Lineární

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, focusGaussianKernelSizeLabel)
en: Kernel size:
cs: Velikost jádra:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, focusDenoise)
en: Denoise
cs: Zrušit šum

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, focusScanAlwaysOn)
en: Always On
cs: Vždy zapnuto

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, focusUnits)
en: Pixels
cs: Pixely

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, focusUnits)
en: Arc Seconds
cs: Úhl. sekundy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_39)
en: Display Units:
cs: Zobrazit jednotky:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useFocusDarkFrame)
en: Dark Frame
cs: Tmavý rámec

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, focusSpacerLabel)
en: Spacer:
cs: Mezera:

en: Calibration completed.
cs: Kalibrace byla dokončena.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, controlGroupBox)
en: Control
cs: Ovládání

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, guideStreamingEnabled)
en: Stream
cs: Proud

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_9)
en: Directions:
cs: Směry:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l_Aperture)
en: Aperture (mm)
cs: Clona (mm)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l_Focal)
en: Focal Length (mm)
cs: Ohnisková vzdálenost (mm)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, guideZoomInXB)
en: <html><head/><body><p>Zoom in for the X-Axis.</p></body></html>
cs: <html><head/><body><p>Přiblížit pro osu X.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, guideZoomOutXB)
en: <html><head/><body><p>Zoom out for the X-Axis.</p></body></html>
cs: <html><head/><body><p>Oddálit pro osu X.</p></body></html>

[ctx: North]
en: N
cs: S

[ctx: South]
en: S
cs: J

[ctx: West]
en: W
cs: Z

[ctx: East]
en: E
cs: V

en: Missing Information
cs: Chybějící informace

en: Guide Star lost.
cs: Vodicí hvězda ztracena.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, magnitudeR)
en: Magnitude
cs: Hvězdná velikost

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_29)
en: Pulse:
cs: Pulz:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Max Iterations:
cs: Maximum iterací:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TwoAxisEnabled)
en: Two axis
cs: Dvě osy

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l_26)
en: X position of the guide star
cs: Pozice X vodicí hvězdy

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l_27)
en: Y position of the guide star
cs: Pozice Y vodicí hvězdy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15)
en: Frequency
cs: Frekvence

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, expertGroupBox)
en: Expert Settings
cs: Expertní nastavení

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_gpgas3a)
en: Periodic Variance
cs: Periodický rozptyl

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_RAGuidePulseAlgorithm) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_DECGuidePulseAlgorithm)
en: Standard
cs: Standardní

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_11)
en: Aggressiveness (0-1.0)
cs: Agresivnost (0-1.0)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_15)
en: Min error (arcsec)
cs: Min chyba (arcsec)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Other Settings
cs: Další nastavení

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: arcsecs
cs: úhl.sekund

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_GuideAlgorithm)
en: Smart
cs: Chytré

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_GuideAlgorithm)
en: Fast
cs: Rychle

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l_19)
en: The algorithm that tracks guide stars and determines the guide deviation.
cs: Algoritmus sledující vodicí hvězdy a určuje odchylku vedení.

en: Logging
cs: Záznamy

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, analyzeTab)
en: Analyze
cs: Analyzovat

en: Extension '%1': %2
cs: Přípona '%1': %2

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, indiServerGroup)
en: INDI Server
cs: Server INDI

en: Connecting INDI devices...
cs: Připojuji zařízení INDI...

en: Disconnecting INDI devices...
cs: Odpojuji zařízení INDI...

en: %1 is disconnected.
cs: %1 je odpojeno.

en: %1 is online.
cs: %1 je připojen.

en: %1 filter is online.
cs: %1 filtr je připojen.

en: %1 is offline.
cs: %1 je odpojen.

en: Are you sure you want to delete the profile?
cs: Opravdu si přejete smazat tento profil?

en: Confirm Delete
cs: Potvrdit odstranění

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, profileGroup)
en: 1. Select Profile
cs: 1. Vyberte profil

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Profile:
cs: Profil:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, addProfileB)
en: Add profile...
cs: Přidat profil...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, editProfileB)
en: Edit profile...
cs: Upravit profil...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, deleteProfileB)
en: Remove profile
cs: Odstranit profil

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, customDriversB)
en: Custom Drivers...
cs: Vlastní ovladače...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, indiControlPanelB)
en: INDI Control Panel...
cs: Ovládací panel INDI...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, logsB)
en: Logs...
cs: Záznamy...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: 3. Connect && Disconnect Devices
cs: 3. Připojte nebo odpojte zařízení

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Extensions
cs: Rozšíření

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, altLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, queueTable)
en: Altitude
cs: Výška

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ekosOptionsB)
en: Options...
cs: Možnosti...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (FocusProfilePlot, profilePlot)
en: Focus HFR profile
cs: Zaměřit profil HFR

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, focusStarView) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, focusStarView)
en: Focus star
cs: Zaměřit hvězdu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Guide:
cs: Vodítko:

[ctx: @action:button]
en: Yes
cs: Ano

[ctx: @action:button]
en: No
cs: Ne

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, degLabel) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FovUnit)
en: deg
cs: stupňů

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableAltitudeLimitsTrackingOnly)
en: Tracking only
cs: Pouze sledování

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, parkEveryDay)
en: Every day
cs: Každý den

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, trackOffB)
en: OFF
cs: Vypnuto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, trackOnB)
en: ON
cs: Zapnuto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, trackingLabel)
en: Tracking
cs: Sledování trasy

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab1)
en: Sources
cs: Zdroje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, upDownCheckObject)
en: Up/Down
cs: Nahoru/Dolů

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, leftRightCheckObject)
en: Left/Right
cs: Doleva/doprava

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, speedLabelObject)
en: Speed
cs: Rychlost

en: %1 is idle.
cs: %1 je nečinný.

en: Opening
cs: Otevírám

en: Closing
cs: Uzavírám

en: Parking
cs: Parkování

en: Closed
cs: Uzavřeno

en: Opened
cs: Otevřeno

en: %1 second remaining | %1 seconds remaining
cs[0]: Zbývá %1 sekunda
cs[1]: Zbývají %1 sekundy
cs[2]: Zbývá %1 sekund

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, motionLabel)
en: Motion
cs: Pohyb

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, motionCWButton)
en: Rotate clockwise
cs: Otočit ve směru hodinových ručiček

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, motionCCWButton)
en: Rotate counter clockwise
cs: Rotovat proti směru hodin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, statusReadyButton)
en: Ready
cs: Připraven

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoscaleValuesCB)
en: Auto Scale
cs: Automaticky měnit velikost

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, weatherActionsBox)
en: Actions
cs: Činnosti

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, weatherWarningBox)
en: War&ning
cs: Varová&ní

en: Parking %1...
cs: Parkování %1...

en: Aborting...
cs: Přerušuji...

en: opening
cs: otevírám

en: clockwise
cs: ve směru hodinových ručiček

en: counter clockwise
cs: proti směru hodinových ručiček

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_neverLoadConfig)
en: Ne&ver
cs: Nikd&y

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_EkosTopIcons)
en: Top
cs: Nahoře

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_EkosLeftIcons)
en: &Left
cs: V&levo

[ctx: @title:window]
en: Profile Editor
cs: Editor profilu

en: Cannot save an empty profile.
cs: Prázdný profil nelze uložit.

en: Profile name already exists.
cs: Název profilu již existuje.

en: Drivers
cs: Ovladače

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, profileGroup) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, FitsSolverProfileLabel)
en: Profile
cs: Profil

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, portSelectorCheck)
en: Port Selector
cs: Výběr portu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, loadSiteCheck)
en: Site Info
cs: Informace o stránce

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, modeLabel)
en: Mode:
cs: Režim:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, remoteHostLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, externalGuideHostLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_20) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Host:
cs: Hostitel:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, scanB)
en: Scan
cs: Vyhledat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, localMode)
en: &Local
cs: &Místní

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, guideTypeCombo)
en: Internal
cs: Vnitřní

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, guideTypeCombo) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, usePHD2R)
en: PHD2
cs: Disertační práce2

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, remoteMode)
en: Re&mote
cs: Vzdále&né

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, driversGroupBox)
en: Select Devices
cs: Vyberte zařízení

en: Driver
cs: Ovladač

en: Add Rule
cs: Přidat pravidlo

en: Invalid port.
cs: Neplatný port.

en: Host name cannot be empty.
cs: Název hostitele nesmí být prázdný.

en: Profile name cannot be empty.
cs: Název profilu nesmí být prázdný.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ProfileWizard)
en: Ekos Profile Wizard
cs: Průvodce profilem Ekos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Online Resources:</span></p></body></html>
cs: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Zdroje na webu:</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, INDIInfoB)
en: What is
    INDI?
cs: Co to je
    INDI?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, videoTutorialsB)
en: Video
    Tutorials
cs: Video
    ukázky

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Where is your equipment connected?
cs: Kde je vaše vybavení připojeno?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, equipmentOtherB) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, OtherCB)
en: Other
cs: Jiné

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Enter the remote computer information:
cs: Zadejte informace o vzdáleném počítači:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, remoteHostEdit) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, PiHost)
en: Enter IP address or host name
cs: Zadejte název hostitele nebo adresa IP

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: <html><head/><body><p><a href="https://github.com/knro/indiwebmanager"><span style=" text-decoration: underline; color:#007af4;">INDI Web Manager</span></a> running on the Remote Computer?</p></body></html>
cs: <html><head/><body><p><a href="https://github.com/knro/indiwebmanager"><span style=" text-decoration: underline; color:#007af4;">Správce webu INDI</span></a> běžící na vzdáleném počítači?</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, webManagerNotSureB)
en: Not Sure
cs: Nejsem si jistý

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, PiAutoDetectB)
en: Auto Detect
cs: Automatická detekce

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Which INDI Server do you want to use?
cs: Který server INDI si přejete použít?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, useInternalINDIB)
en: Internal INDI
    Server
cs: Interní server
    INDI

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, useExternalINDIB)
en: External INDI
    Server
cs: Externí server
    INDI

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: <html><head/><body><p>You're almost done...</p></body></html>
cs: <html><head/><body><p>Jste skoro na konci...</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17)
en: <html><head/><body><p>What do you want to name your profile?</p></body></html>
cs: <html><head/><body><p>Jak chcete váš profil nazvat?</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: <html><head/><body><p>Do you want to select additional services?</p></body></html>
cs: <html><head/><body><p>Chcete zvolit další služby?</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useWatchDogCheck)
en: Watch Dog
cs: Hlídací pes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, createProfileB)
en: Create Profile &&
    Select Devices
cs: Vytvořit profil &&
    Vybrat zařízení

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Focal length:
cs: Ohnisková vzdálenost:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Camera:
cs: Fotoaparát:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, targetFOVWLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, cameraWFOVLabel)
en: W
cs: Z

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Pixel Size:
cs: Velikost v pixelech:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, fetchB)
en: Fetch
cs: Stáhnout

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, targetFOVLabel)
en: Mosaic FOV:
cs: Mozaika ZÚ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Position Angle:
cs: Poziční úhel:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, importB)
en: Import...
cs: Importovat...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, trackStepCheck) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, schedulerTrackStep) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, CheckTrack)
en: Track
cs: Stopa

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, groupLabel)
en: Group:
cs: Skupina:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, completionGroup)
en: Completion Condition:
cs: Podmínka doplnění:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DefaultDSSImageSizeUnitLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DSSPaddingUnitLabel)
en: arcminutes
cs: úhl.minut

en: Follower
cs: Sledující

en: Jobs
cs: Úlohy

[ctx: @title:window]
en: Select FITS/XISF Image
cs: Vyberte obrázek FITS/XISF

en: Skipped checking for duplicates.
cs: Přeskočena kontrola duplicit.

en: Scheduled
cs: Naplánováno

en: Invalid
cs: Neplatné

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, FITSLabel)
en: FITS File:
cs: Soubor FITS:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sequenceLabel)
en: Sequence:
cs: Sekvence:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, queueSaveB)
en: Save Schedule...
cs: Uložení rozvrhu plánovače...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, queueSaveAsB)
en: Save Schedule As...
cs: Uložení rozvrhu plánovače jako...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, queueTable)
en: Start Time
cs: Čas zahájení

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, queueTable)
en: End Time
cs: Čas ukončení

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, schedulerRepeatEverything)
en: Repeat all jobs
cs: Opakovat všechny úlohy

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, executionSequenceLimit)
en:  times
cs:  krát

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, schedulerUntil)
en: Repeat &until:
cs: Opakova&t do:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, schedulerTwilight)
en: Twilight
cs: Soumrak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, errorHandlingDontRestartButton)
en: &None
cs: &Nic

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, errorHandlingRestartQueueButton)
en: &Queue
cs: Zařadit do &fronty

en: Tomorrow
cs: Zítra

en: images
cs: obrázky

en: Alert
cs: Upozornění

en: Select Device
cs: Zvolte zařízení

en: No profile selected
cs: Není vybrán žádný profil

en: Weather Station
cs: Meteostanice

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, subscribersTable) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, localTreeWidget)
en: Device
cs: Zařízení

en: Browse...
cs: Procházet...

en: Select File
cs: Vybrat soubor

en: Invalid Parameters
cs: Neplatné parametry

en: Edit Template
cs: Upravit šablonu

en: Device:
cs: Zařízení:

en: Property:
cs: Vlastnost:

en: Permission:
cs: Oprávnění:

en: Element:
cs: Prvek:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, imageOverlayTimeoutLabel)
en: Timeout:
cs: Časová lhůta

en: Template Name:
cs: Název šablony:

en: Category:
cs: Kategorie:

en: No devices available
cs: Žádná dostupná zařízení

en: No devices found
cs: Nebyla nalezena žádná zařízení

en: Device not found
cs: Zařízení nenalezeno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Value:
cs: Hodnota:

en: Equals
cs: Stejné

en: Less Than
cs: Menší než

en: Greater Than
cs: Větší než

en: Condition:
cs: Podmínka:

en: State:
cs: Stav:

en: Contains
cs: Obsahuje

en: Busy
cs: Zaneprázdněn

en: Save Error
cs: Chyba při ukládání

en: Failed to open file for writing: %1
cs: Nelze otevřít soubor pro zápis: %1

en: Template Error
cs: Chyba šablony

en: Save As
cs: Uložit jako

en: Pause
cs: Pozastavit

en: Task
cs: Úloha

en: Progress
cs: Průběh

en: Created
cs: Vytvořeno

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, UpButton)
en: Move Up
cs: Posunout nahoru

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, DownButton)
en: Move Down
cs: Posunout dolů

en: Pending
cs: Čekající

en: Skipped
cs: Přeskočeno

en: Save Changes?
cs: Uložit změny?

en: Templates
cs: Šablony

en: Add to Queue
cs: Zařadit do fronty

en: Delete Template
cs: Smazat šablonu

en: Category
cs: Kategorie

en: Parameters
cs: Parametry

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, CatalogObjectUI) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, fitsHeaderDialog)
en: FITS Header
cs: FITS hlavička

en: Error reading image: %1
cs: Chyba při čtení obrázku: %1

en: XISF file open error:
cs: Chyba při otevírání souboru XISF:

en: File contain no images
cs: Soubor neobsahuje obrázky

en: Sample format %1 is not supported.
cs: Formát vzorku %1 není podporován.

en: Error saving XISF image
cs: Chyba při ukládání obrázku XISF

en: Cannot open file %1: %2
cs: Nelze otevřít soubor %1: %2

en: Failed to create file: %1
cs: Nelze vytvořit soubor: %1

en: Processing...
cs: Zpracovávám...

en: Complete.
cs: Dokončeno.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, xOffsetLabel)
en: X Offset:
cs: Posun X:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, yOffsetLabel)
en: Y Offset:
cs: Posun Y:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, statusEdit)
en: Ready.
cs: Připraven.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, engineLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Engine:
cs: Nástroj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, methodLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AlignMethodLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, StackingMethodLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Method:
cs: Metoda:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, methodCombo)
en: Nearest
cs: Nejbližší

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, methodCombo)
en: Simple
cs: Jednoduchý

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidget) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, keywordCB)
en: Keyword
cs: Klíčové slovo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Comment
cs: Komentář

en: Intensity
cs: Intenzita

en: Linear Scale
cs: Lineární měřítko

en: Logarithmic Scale
cs: Logaritmické měřítko

en: Square Root Scale
cs: Měřítko druhé odmocniny

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, applyB)
en: Apply
cs: Použít

en: Unknown Device
cs: Neznámé zařízení

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, shadowsLabel)
en: Shadows
cs: Stíny

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, midtonesLabel)
en: Midtones
cs: Střední tóny

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, highlightsLabel)
en: Highlights
cs: Zvýraznění

en: Stopping...
cs: Zastavuji...

en: Save Changes to FITS?
cs: Uložit změny do FITS?

en: The current FITS file has unsaved changes.  Would you like to save before closing it?
cs: Aktuální soubor FITS obsahuje neuložené změny.  Přejete si je před zavřením uložit?

en: Distance
cs: Vzdálenost

en: Size
cs: Velikost

[ctx: @title:window]
en: Save FITS
cs: Uložit FITS

en: Image save error: %1
cs: Chyba při ukládání obrázku: %1

en: File saved to %1
cs: Soubor uložen do %1

en: Finding stars...
cs: Hledám hvězdy...

en: Zoom In
cs: Přiblížit

en: Zoom Out
cs: Oddálit

en: Default Zoom
cs: Výchozí přiblížení

en: Zoom to Fit
cs: Přizpůsobit velikost

en: Center Telescope
cs: Vystředit v dalekohledu

en: High Contrast
cs: Vysoký kontrast

en: Equalize
cs: Vyrovnat

en: High Pass
cs: Horní propust

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, statsTable)
en: Median
cs: Medián

en: Gaussian blur
cs: Gaussovo rozostření

en: Rotate Right
cs: Otočit vpravo

en: Rotate Left
cs: Otočit vlevo

en: Flip Horizontal
cs: Převrátit vodorovně

en: Flip Vertical
cs: Obrátit svisle

en: Zoom To Fit
cs: Přizpůsobit velikost

en: Next Tab
cs: Následující karta

en: Previous Tab
cs: Předchozí karta

en: Mark Stars
cs: Označit hvězdy

[ctx: @title:window]
en: Open Image
cs: Otevřít obrázek

en: Hide %1
cs: Skrýt %1

en: Show %1
cs: Zobrazit '%1'

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, statsTable)
en: Width
cs: Šířka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, statsTable)
en: Height
cs: Výška

en: Processing %1...
cs: Zpracovávám %1...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, SaveB)
en: Save Settings
cs: Uložit nastavení

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, Weighting)
en: Equal
cs: Totéž, co v protilehlém panelu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, IterationsLabel)
en: Iterations:
cs: Opakování:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AlphaLabel)
en: Alpha:
cs: Alfa:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, PostProcGroupBox) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, PostProcMinimized)
en: Post Processing
cs: Zpracování po načtení

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, titleLabel)
en: Title:
cs: Název:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, subscribersTable)
en: Activity
cs: Aktivita

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AdaptiveSampling)
en: Adaptive sampling
cs: Adaptivní vzorkování

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Processing
cs: Zpracování

en: Extracting...
cs: Rozbaluje se...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, FitsSolverIndexfileLabel)
en: Index file
cs: Soubor indexu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, solutionTable)
en: Rotation
cs: Rotace

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, solveB)
en: Solve Image
cs: Vyřešit obrázek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, statsTable)
en: Min
cs: Minimum

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, statsTable)
en: Max
cs: Maximum

en: Cut
cs: Vyjmout

en: Front
cs: Přední strana

en: Selected
cs: Vybráno

en: Vertical:
cs: Svislý:

en: Horizontal:
cs: Vodorovný:

en: Cut: %1
cs: Vyjmout: %1

en: Star %1:
cs: Hvězda %1:

en: Peak: %1
cs: Špička: %1

en: Star %1
cs: Hvězda %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, statsTable)
en: Mean
cs: Střední hodnota

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, statsTable)
en: Std. Dev
cs: Směr. odch.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, displayGroup)
en: Display
cs: Displej

en: Cache
cs: Mezipaměť

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, filterEdit)
en: Search...
cs: Hledat...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Memory:
cs: Paměť:

en: Active Profile: %1
cs: Aktivní profil: %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, enableLabel)
en: Enable:
cs: Povolit:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, renameB)
en: Rename
cs: Přejmenovat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, thicknessLabel)
en: Thickness:
cs: Tloušťka:

en: Failed to add new driver. Is the label unique?
cs: Nepodařilo se přidat nový ovladač. Je popiska unikátní?

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, CustomDrivers)
en: Custom Drivers
cs: Vlastní ovladače

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Driver:
cs: Ovladač:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Family:
cs: Rodina:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Executable:
cs: Program:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Label:
cs: Popisek:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Manufacturer:
cs: Výrobce:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addDriverB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, NewEyepiece) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, NewLens) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, NewFilter)
en: Add New
cs: Přidat nové

[ctx: @title:window]
en: Device Manager
cs: Správce zařízení

en: Cannot start INDI server: port error.
cs: Nelze spustit server INDI: chyba portu.

en: Invalid port entry: %1
cs: Neplatný port: %1

en: Unable to find INDI drivers directory: %1
    Please make sure to set the correct path in KStars configuration
cs: Nelze najít adresář ovladačů INDI: %1
    Zkontrolujte cestu v konfiguraci KStars

en: Failed to open INDI Driver file: %1
cs: Nelze otevřít soubor ovladače INDI: %1

[ctx: @title:window]
en: Add Host
cs: Přidat hostitele

en: Error: the port number is invalid.
cs: Chyba: neplatné číslo portu.

en: Host: %1 Port: %2 already exists.
cs: Počítač: %1 Port: %2 již existuje.

[ctx: @title:window]
en: Modify Host
cs: Upravit hostitele

en: You need to disconnect the client before removing it.
cs: Klient musí být před odstraněním odpojen.

en: Are you sure you want to remove the %1 client?
cs: Opravdu si přejete odstranit klienta %1?

en: Unable to write to file 'indihosts.xml'
    Any changes to INDI hosts configurations will not be saved.
cs: Nelze zapisovat do souboru 'indihosts.xml'
    Změny konfigurace počítačů INDI nebudou uloženy.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DriverManager)
en: Device Manager
cs: Správce zařízení

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, LocalTab)
en: Local/Server
cs: Lokální/server

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, localTreeWidget) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Mode
cs: Režim

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, serverLogBox)
en: Server Log
cs: Záznam serveru

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, localR)
en: Local
cs: Místní

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, runServiceB)
en: Run Service
cs: Spustit službu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, stopServiceB)
en: Stop Service
cs: Zastavit službu

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, clientTab)
en: Client
cs: Klient

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, h)
en: Hosts
cs: Hostitelé

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addB)
en: Add...
cs: Přidat...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, modifyB)
en: Modify...
cs: Upravit...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Connection
cs: Spojení

[ctx: @title:window]
en: INDI Control Panel
cs: Ovládací panel INDI

en: No INDI devices currently running. To run devices, please select devices from the Device Manager in the devices menu.
cs: Neběží právě žádná zařízení INDI. Zařízení můžete spouštět pomocí Správce zařízení v nabídce zařízení.

en: Add Host
cs: Přidat server

en: Modify Host
cs: Upravit hostitele

en: Cannot open file %1 for reading
cs: Nelze otevřít soubor %1 pro čtení

en: Not enough memory for file %1
cs: Nedostatek paměti pro soubor %1

en: INDI Server Message
cs: Zpráva ze serveru INDI

en: Moving
cs: Přesouvání

en: Requested altitude is below the horizon. Are you sure you want to proceed?
cs: Požadovaná poloha je pod horizontem. Přejete si se na ni přesto přesunout?

en: Telescope Motion
cs: Pohyb dalekohledu

en: Time
cs: Čas

en: Set
cs: Nastavit

en: Upload
cs: Odeslat

en: Data file saved to %1
cs: Soubor dat uložen do %1

en: You need to restart KStars for this change to take effect.
cs: Aby se změny projevily, je potřeba restartovat KStars.

[ctx: @title:window]
en: FITS Default Directory
cs: Výchozí adresář FITS

[ctx: @title:window]
en: INDI Drivers Directory
cs: Adresář ovladačů INDI

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, videoLabel_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, videoLabel_3)
en: Default INDI video port
cs: Výchozí INDI video port

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, videoLabel_2)
en: INDI server:
cs: Server INDI:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, videoLabel_3)
en: INDI drivers XML directory:
cs: Adresář XML ovladačů INDI:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_indiDriversDir)
en: Path to the INDI drivers XML directory
cs: Cesta k adresáři XML ovladačů INDI

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, fitsLabel)
en: Specify where new FITS images are saved once captured and downloaded
cs: Zadejte kam se mají nové obrázky FITS ukládat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fitsLabel)
en: Default FITS directory:
cs: Výchozí adresář FITS:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Transfer buffer (MB):
cs: Přenosný zásobník (MB):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Port from:
cs: Port z:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Port to:
cs: Port do:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_showTargetCrosshair)
en: Display the telescope position on the sky map
cs: Zobrazit pozici dalekohledu na hvězdné mapě

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QCheckBox, kcfg_showTargetCrosshair) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_showTargetCrosshair)
en: Display a telescope marker on the sky map in order to track the telescope motion across the sky.
cs: Zobrazit značku dalekohledu na hvězdné mapě pro sledování jeho pohybu mezi hvězdami.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showTargetCrosshair)
en: &Telescope crosshair
cs: V&lasový kříž dalekohledu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, showLogsB)
en: Show INDI Logs...
cs: Zobrazit záznamy INDI...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, selectDirB)
en: Play/Pause
cs: Přehrát/Pozastavit

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: File name:
cs: Název souboru:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Record:
cs: Záznam:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, recordFramesR)
en: Frames:
cs: Rámce:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, recordB)
en: Start Recording
cs: Začít nahrávat

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, resetFrameB)
en: Reset Frame
cs: Resetovat rámec

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, zoomLevelCombo)
en: Zoom level
cs: Stupeň přiblížení

en: Stop recording
cs: Zastavit nahrávání

en: Start recording
cs: Začít nahrávat

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, telescopeWizard)
en: Telescope Wizard
cs: Průvodce dalekohledem

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancelB)
en: &Cancel
cs: Z&rušit

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, backB)
en: &Back
cs: &Zpět

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, intoPageLabel)
en: Welcome to the <b>KStars Telescope Setup Wizard</b>
    <br><br>
    This Wizard will help you to connect to your telescope and control it from KStars. You will be asked to verify some basic information.
    <br>
    <br>You can get extended information on telescope support in KStars by pressing the <tt>help</tt> button at any point during the Wizard.
    <br><br>
    Please click next to continue.
cs: Vítejte v <b>Průvodci nastavením dalekohledu KStars.</b>
    <br><br>
    Tento průvodce vám pomůže připojit váš dalekohled a ovládat ho pomocí KStars. Budete požádáni, abyste zkontrolovali některé základní informace.
    <br>
    <br>Dodatečné informace ohledně podpory dalekohledů v KStars získáte stiskem tlačítka <tt>Nápověda</tt> Kdykoliv během používání průvodce nastavením.
    <br><br>
    Pro pokračování stiskněte "Následující".

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, modelPageLabel)
en: <h3>1. Telescope Model</h3>
    
    Please select your telescope model from the list below. Click next after selecting a model.
cs: <h3>1. model dalekohledu</h3>
    
    Zvolte prosím ze seznamu níže model vašeho dalekohledu. Pak stiskněte Následující.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: <b>Tip</b>
    <br>Some non-Meade telescopes support a subset of the LX200 command set. Select <tt>LX200 Basic</tt> to control such devices.
cs: <b>Tip</b>
    <br>Některé ne-Meade dalekohledy podporují podmnožinu sady příkazů LX200. Pro jejich ovládání zvolte <tt>LX200 Basic</tt>.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, telescopePageInfo)
en: <h3>2. Align Your Telescope</h3>
    
    You need to align your telescope before you can control it properly from KStars. Please refer to your telescope manual for alignment instructions.
    <br><br>
    After a successful alignment, connect your telescope's RS232 interface to your computer's serial or USB port.
    <br><br><br>Click next to continue.
cs: <h3>2. srovnání dalekohledu</h3>
    
    Dalekohled musí být správně umístěn a srovnán, aby mohl být ovládán pomocí KStars. Instrukce pro srovnání dalekohledu naleznete v jeho příručce.
    <br><br>
    Je-li dalekohled správně srovnán, připojte jeho RS232 rozhraní k sériovému nebo USB portu počítače.
    <br><br><br>Klikněte na Následující.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, localPageLabel)
en: <h3>3. Verify Local Settings</h3>
    
    Verify if the following time, date, and location settings are correct. If any of the settings are incorrect, you can correct them via the <tt>Set time</tt> and <tt>Set Location</tt> buttons.
cs: <h3>3. ověřte lokální nastavení</h3>
    
    Ověřte, zda jsou následující hodnoty času, data a místa správné. Pokud nikoliv, opravte je tlačítky <tt>Nastavit čas</tt> a<tt>Nastavit polohu</tt>.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, locationLabel)
en: <b>Location</b>
cs: <b>Poloha</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, timeLabel)
en: <b>Time</b>
cs: <b>Čas</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dateLabel)
en: <b>Date</b>
cs: <b>Datum</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, setTimeB)
en: Set Time...
cs: Nastavit čas...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, setLocationB)
en: Set Location...
cs: Nastavit polohu...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, portPageLabel)
en: <h3>4. Determine Connection Port</h3>
    
    Enter the port number your telescope is connected to. If you only have one serial port in your computer, the port is usually <tt>/dev/ttyUSB0</tt>
    <br><br>If you are unsure about the port number, you can leave the field empty and KStars will try to scan the ports for attached telescopes. Beware that the autoscan process might take a few minutes to complete.
cs: <h3>4. určete port připojení</h3>
    
    Zadejte číslo portu, ke kterému je váš dalekohled připojen. Pokud máte v počítači pouze jeden port, je to obvykle <tt>/dev/ttyUSB0</tt>
    <br><br>Pokud si nejste číslem portu jisti, můžete pole ponechat prázdné a KStars se pokusí na portech dalekohledy vyhledat. To však může trvat i několik minut.

en: Are you sure you want to cancel?
cs: Opravdu si přejete zrušit operaci?

en: Please wait while KStars scan communication ports for attached telescopes.
    This process might take few minutes to complete.
cs: Prosím, vyčkejte. KStars vyhledává připojené dalekohledy.
    To může trvat několik minut.

en: Please wait while KStars tries to connect to your telescope...
cs: Vyčkejte prosím, KStars se pokouší připojit k vašemu dalekohledu...

en: Sorry. KStars failed to detect any attached telescopes, please check your settings and try again.
cs: Bohužel. Aplikace KStars nenašla žádné připojené dalekohledy. Zkontrolujte prosím nastavení a zkuste to znovu.

en: Rise time: %1
cs: Čas východu: %1

[ctx: the time at which an object falls below the horizon]
en: Set time: %1
cs: Čas západu: %1

en: No rise time: Circumpolar
cs: Není čas východu: cirkumpolární

en: No set time: Circumpolar
cs: Není čas západu: cirkumpolární

en: No rise time: Never rises
cs: Není čas východu: nevychází

en: No set time: Never rises
cs: Není čas západu: nevychází

en: Transit time: %1
cs: Čas kulminace: %1

en: Empty sky
cs: Prázdná obloha

[ctx: Sloan Digital Sky Survey]
en: Show SDSS Image
cs: Zobrazit obraz SEDS

[ctx: Digitized Sky Survey]
en: Show DSS Image
cs: Zobrazit obraz SEDS

en: star
cs: hvězda

en: Solar system object
cs: Objekt Sluneční soustavy

en: satellite
cs: satelit

en: Velocity: %1 km/s
cs: Rychlost: %1 km/s

en: Altitude: %1 km
cs: Výška: %1 km

en: Range: %1 km
cs: Rozsah: %1 km

en: Center && Track
cs: Vystředit a sledovat

en: Angular Distance To...            [
cs: Úhlová vzdálenost k...            [

en: Starhop from here to...
cs: Navigace odsud do...

en: Remove Label
cs: Odstranit popisek

en: Attach Label
cs: Připojit popisek

en: Select this object
cs: Vybrat tento objekt

[ctx: Show Detailed Information Dialog]
en: Details
cs: Podrobnosti

en: Copy Coordinates
cs: Kopírovat souřadnice

en: Remove From Observing WishList
cs: Odebrat z pozorovacího seznamu

en: Add to Observing WishList
cs: Přidat do pozorovacího seznamu

en: Remove Trail
cs: Odstranit dráhu

en: Add Trail
cs: Přidat dráhu

en: View in What's Interesting
cs: Pohled v Co je zajímavé

en: Image Resources
cs: Zdroje obrázků

[ctx: Move mount to target]
en: Goto
cs: Přejít na

[ctx: Synchronize mount to target]
en: Sync
cs: Synchronizovat

en: Stop &Tracking
cs: Zastavi&t sledování

en: Switch to Star Globe View (Equatorial &Coordinates)
cs: Přepnout na pohled hvězdného globusu (Rovníkové souřadnice)

note: i18n: ectx: label, entry (PositionTimeBox), group (GUI)
en: Position of the time InfoBox.
cs: Umístění rámečku s časem.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PositionTimeBox), group (GUI)
en: The screen coordinates of the Time InfoBox.
cs: Souřadnice informačního rámečku s časem.

note: i18n: ectx: label, entry (PositionFocusBox), group (GUI)
en: Position of the focus InfoBox.
cs: Umístění informačního rámečku k vybranému objektu.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PositionFocusBox), group (GUI)
en: The screen coordinates of the Focus InfoBox.
cs: Souřadnice informačního rámečku k vybranému objektu.

note: i18n: ectx: label, entry (PositionGeoBox), group (GUI)
en: Position of the geographic InfoBox.
cs: Umístění geografického informačního rámečku.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PositionGeoBox), group (GUI)
en: The screen coordinates of the Geographic Location InfoBox.
cs: Souřadnice informačního rámečku geografické pozice.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowTimeBox), group (GUI)
en: Toggles display of the Time InfoBox.
cs: Zapnout zobrazení neprůhledného zemského povrchu.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowStatusBar), group (GUI)
en: Display the statusbar?
cs: Zobrazit stavový panel?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowStatusBar), group (GUI)
en: Toggle display of the status bar.
cs: Zapnout zobrazení stavového panelu.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowRADecField), group (GUI)
en: Display RA/Dec coordinates in the statusbar?
cs: Zobrazit souřadnice RA/Dec ve stavovém panelu?

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCatalog), group (Catalogs)
en: List of toggles for displaying custom object catalogs.
cs: Seznam přepínačů pro zobrazení vlastních katalogů objektů.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCatalogNames), group (Catalogs)
en: List for displaying custom object catalogs.
cs: Seznam pro zobrazení vlastních katalogů objektů.

note: i18n: ectx: label, entry (INDIWindowWidth), group (indi)
en: INDI window width
cs: Šířka okna INDI

note: i18n: ectx: label, entry (INDIWindowHeight), group (indi)
en: INDI window height
cs: Výška okna INDI

note: i18n: ectx: label, entry (useGeographicUpdate), group (indi)
en: Automatically updates geographic location?
cs: Aktualizovat automaticky zeměpisnou polohu?

note: i18n: ectx: label, entry (useTimeUpdate), group (indi)
en: Automatically updates time and date?
cs: Automaticky aktualizovat datum a čas?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (showINDIMessages), group (indi)
en: Toggle display of INDI messages in the KStars statusbar.
cs: Zapnout zobrazení stavové zprávy INDI ve stavovém panelu.

note: i18n: ectx: label, entry (fitsDir), group (indi)
en: FITS Default directory
cs: Výchozí adresář FITS

note: i18n: ectx: label, entry (serverTransferBufferSize), group (indi)
en: INDI Server Transfer Buffer
cs: Přenosný zásobník serveru INDI

note: i18n: ectx: label, entry (Longitude), group (Location)
en: Geographic Longitude, in degrees.
cs: Zeměpisná délka ve stupních.

note: i18n: ectx: label, entry (Latitude), group (Location)
en: Geographic Latitude, in degrees.
cs: Zeměpisná šířka ve stupních.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusObject), group (View)
en: Name of focused object
cs: Název pozorovaného objektu

note: i18n: ectx: label, entry (HideOnSlew), group (View)
en: Hide objects while moving?
cs: Skrýt objekty během pohybu?

note: i18n: ectx: label, entry (HideCBounds), group (View) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_HideCBounds)
en: Hide constellation boundaries while moving?
cs: Skrýt hranice souhvězdí při pohybu?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HideCBounds), group (View)
en: Toggle whether constellation boundaries are hidden while the display is in motion.
cs: Pokud je zapnuto, budou během pohybu mapy skryty hranice souhvězdí.

note: i18n: ectx: label, entry (HideCLines), group (View) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_HideCLines)
en: Hide constellation lines while moving?
cs: Skrýt během pohybu tvary souhvězdí?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HideCLines), group (View)
en: Toggle whether constellation lines are hidden while the display is in motion.
cs: Pokud je zapnuto, budou během pohybu mapy skryty tvary souhvězdí.

note: i18n: ectx: label, entry (SkyCulture), group (View)
en: Sky culture
cs: Kulturní schéma souhvězdí

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SkyCulture), group (View)
en: Choose sky culture.
cs: Vyberte kulturní schéma souhvězdí.

note: i18n: ectx: label, entry (HideCNames), group (View) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_HideCNames)
en: Hide constellation names while moving?
cs: Skrýt během pohybu názvy souhvězdí?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HideCNames), group (View)
en: Toggle whether constellation names are hidden while the display is in motion.
cs: Pokud je zapnuto, budou během pohybu mapy skryty názvy souhvězdí.

note: i18n: ectx: label, entry (HideMilkyWay), group (View)
en: Hide Milky Way contour while moving?
cs: Skrýt během pohybu obrys Mléčné dráhy?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HideMilkyWay), group (View)
en: Toggle whether the Milky Way contour is hidden while the display is in motion.
cs: Pokud je zapnuto, bude během pohybu mapy skryt obrys Mléčné dráhy.

note: i18n: ectx: label, entry (HideOther), group (View)
en: Hide extra objects while moving?
cs: Skrýt během pohybu extra objekty?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HideOther), group (View)
en: Toggle whether extra objects are hidden while the display is in motion.
cs: Pokud je zapnuto, budou během pohybu mapy skryty extra objekty.

note: i18n: ectx: label, entry (HidePlanets), group (View)
en: Hide solar system objects while moving?
cs: Skrýt během pohybu objekty Sluneční soustavy?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HidePlanets), group (View)
en: Toggle whether solar system objects are hidden while the display is in motion.
cs: Pokud je zapnuto, budou během pohybu mapy skryty objekty sluneční soustavy.

note: i18n: ectx: label, entry (HideStars), group (View) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_HideStars)
en: Hide faint stars while moving?
cs: Skrýt během pohybu slabé hvězdy?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HideStars), group (View)
en: Toggle whether faint stars are hidden while the display is in motion.
cs: Pokud je zapnuto, budou během pohybu mapy skryty slabší hvězdy.

note: i18n: ectx: label, entry (HideLabels), group (View)
en: Hide object name labels while moving?
cs: Skrýt názvy objektů během pohybu?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HideLabels), group (View)
en: Toggle whether name labels are hidden while the display is in motion.
cs: Pokud je zapnuto, budou během pohybu mapy skryty popisky.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowAsteroids), group (View)
en: Draw asteroids in the sky map?
cs: Vykreslit asteroidy na mapě oblohy?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowAsteroids), group (View)
en: Toggle whether asteroids are drawn in the sky map.
cs: Pokud je zapnuto, budou na mapě oblohy vykresleny asteroidy.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowAsteroidNames), group (View)
en: Label asteroid names in the sky map?
cs: Zobrazovat názvy asteroidů na mapě oblohy?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowAsteroidNames), group (View)
en: Toggle whether asteroid name labels are drawn in the sky map.
cs: Je-li zapnuto, zobrazují se na hvězdné mapě názvy asteroidů.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowComets), group (View)
en: Draw comets in the sky map?
cs: Vykreslit komety na mapě oblohy?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowComets), group (View)
en: Toggle whether comets are drawn in the sky map.
cs: Pokud je zapnuto, budou na mapě oblohy vykresleny komety.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCometNames), group (View)
en: Label comet names in the sky map?
cs: Zobrazovat názvy komet na mapě oblohy?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowCometNames), group (View)
en: Toggle whether comet name labels are drawn in the sky map.
cs: Je-li zapnuto, zobrazují se na hvězdné mapě názvy komet.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCBounds), group (View)
en: Draw constellation boundaries in the sky map?
cs: Zobrazovat hranice souhvězdí na mapě oblohy?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowCBounds), group (View)
en: Toggle whether constellation boundaries are drawn in the sky map.
cs: Je-li zapnuto, zobrazují se na hvězdné mapě hranice souhvězdí.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCLines), group (View)
en: Draw constellation lines in the sky map?
cs: Zobrazovat tvary souhvězdí?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowCLines), group (View)
en: Toggle whether constellation lines are drawn in the sky map.
cs: Je-li zapnuto, zobrazují se na hvězdné mapě tvary souhvězdí.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCNames), group (View)
en: Draw constellation names in the sky map?
cs: Zobrazovat názvy souhvězdí?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowCNames), group (View)
en: Toggle whether constellation name labels are drawn in the sky map.
cs: Je-li zapnuto, zobrazují se na hvězdné mapě názvy souhvězdí.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowDeepSky), group (View)
en: Draw "deep sky" objects in the sky map?
cs: Zobrazovat na hvězdné mapě objekty hlubokého vesmíru?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowDeepSky), group (View)
en: Toggle whether deep-sky objects are drawn in the sky map.
cs: Je-li zapnuto, zobrazují se na hvězdné mapě objekty hlubokého vesmíru.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowEcliptic), group (View)
en: Draw ecliptic line in the sky map?
cs: Zobrazit ekliptiku?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowEcliptic), group (View)
en: Toggle whether the ecliptic line is drawn in the sky map.
cs: Je-li zapnuto, zobrazuje se na hvězdné mapě ekliptika.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowEquator), group (View)
en: Draw equator line in the sky map?
cs: Zobrazit na hvězdné mapě rovník?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowEquator), group (View)
en: Toggle whether the equator line is drawn in the sky map.
cs: Je-li zapnuto, zobrazuje se na hvězdné mapě rovník.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowGround), group (View)
en: Draw opaque ground in the sky map?
cs: Vykreslit neprůhledný zemský povrch na mapě oblohy?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowGround), group (View)
en: Toggle whether the region below the horizon is opaque.
cs: Je-li zapnuto, oblast pod horizontem je neprůhledná.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowHorizon), group (View)
en: Draw horizon line in the sky map?
cs: Zobrazit na hvězdné mapě horizont?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowHorizon), group (View)
en: Toggle whether the horizon line is drawn in the sky map.
cs: Je-li zapnuto, zobrazí se na hvězdné mapě linie horizontu.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowFlags), group (View)
en: Draw flags in the sky map?
cs: Vykreslit vlajky na mapě oblohy?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowFlags), group (View)
en: Toggle whether flags are drawn in the sky map.
cs: Pokud je zapnuto, budou na mapě vykresleny vlajky.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowOther), group (View)
en: Draw extra deep-sky objects in the sky map?
cs: Zobrazit na hvězdné mapě další objekty hlubokého vesmíru?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowOther), group (View)
en: Toggle whether extra objects are drawn in the sky map.
cs: Je-li zapnuto, zobrazí se na hvězdné mapě další objekty.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowMilkyWay), group (View)
en: Draw Milky Way contour in the sky map?
cs: Zobrazit na hvězdné mapě obrys mléčné dráhy?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowMilkyWay), group (View)
en: Toggle whether the Milky Way contour is drawn in the sky map.
cs: Pokud je zapnuto, bude na mapě oblohy zobrazen obrys Mléčné dráhy.

note: i18n: ectx: label, entry (FillMilkyWay), group (View)
en: Fill Milky Way contour? (false means use outline only)
cs: Vyplnit obrysy Mléčné dráhy?.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FillMilkyWay), group (View)
en: Toggle whether the Milky Way contour is filled. When this option is false, the Milky Way is shown as an outline.
cs: Je-li zapnuto, obrysy Mléčné dráhy se vyplní. Pokud je volba vypnuta, mléčná dráha je zobrazena jako obrys.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowPlanetImages), group (View)
en: Draw planets as images in the sky map?
cs: Zobrazit planety jako fotografie?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowPlanetImages), group (View)
en: Toggle whether major planets (and the Sun and Moon) are rendered as images in the sky map.
cs: Pokud je zapnuto, budou planety, Slunce a Měsíc na mapě vykresleny jako rastrové obrázky.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowPlanetNames), group (View)
en: Label planet names in the sky map?
cs: Zobrazit názvy planet?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowPlanetNames), group (View)
en: Toggle whether major planets (and the Sun and Moon) are labeled in the sky map.
cs: Je-li zapnuto, zobrazí se názvy planet.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSun), group (View)
en: Draw Sun in the sky map?
cs: Kreslit slunce na mapě oblohy?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowSun), group (View)
en: Toggle whether the Sun is drawn in the sky map.
cs: Zapnout vykreslení Slunce na mapě oblohy.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowMoon), group (View)
en: Draw Moon in the sky map?
cs: Kreslit Měsíc na mapě oblohy?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowMoon), group (View)
en: Toggle whether the Moon is drawn in the sky map.
cs: Zapnout bude vykreslení Měsíce na mapě oblohy.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowMercury), group (View)
en: Draw Mercury in the sky map?
cs: Vykreslit Merkur na mapě oblohy?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowMercury), group (View)
en: Toggle whether Mercury is drawn in the sky map.
cs: Pokud je zapnuto, bude na mapě vykreslen Merkur.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowVenus), group (View)
en: Draw Venus in the sky map?
cs: Kreslit Venuši na mapě oblohy?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowVenus), group (View)
en: Toggle whether Venus is drawn in the sky map.
cs: Pokud je zapnuto, bude na mapě vykreslena Venuše.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowMars), group (View)
en: Draw Mars in the sky map?
cs: Vykreslit Mars na mapě oblohy?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowMars), group (View)
en: Toggle whether Mars is drawn in the sky map.
cs: Pokud je zapnuto, bude na mapě vykreslen Mars.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowJupiter), group (View)
en: Draw Jupiter in the sky map?
cs: Vykreslit Jupiter na mapě oblohy?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowJupiter), group (View)
en: Toggle whether Jupiter is drawn in the sky map.
cs: Pokud je zapnuto, bude na mapě vykreslen Jupiter.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSaturn), group (View)
en: Draw Saturn in the sky map?
cs: Vykreslit Saturn na mapě oblohy?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowSaturn), group (View)
en: Toggle whether Saturn is drawn in the sky map.
cs: Pokud je zapnuto, bude na mapě vykreslen Saturn.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowUranus), group (View)
en: Draw Uranus in the sky map?
cs: Vykreslit Uran na mapě oblohy?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowUranus), group (View)
en: Toggle whether Uranus is drawn in the sky map.
cs: Pokud je zapnuto, bude na mapě vykreslen Uran.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowNeptune), group (View)
en: Draw Neptune in the sky map?
cs: Vykreslit Neptun na mapě oblohy?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowNeptune), group (View)
en: Toggle whether Neptune is drawn in the sky map.
cs: Pokud je zapnuto, bude na mapě vykreslen Neptun.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowPluto), group (View)
en: Draw Pluto in the sky map?
cs: Kreslit Pluto na mapě oblohy?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowPluto), group (View)
en: Toggle whether Pluto is drawn in the sky map.
cs: Je-li zapnuto, zobrazí se Pluto.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowStars), group (View)
en: Draw stars in the sky map?
cs: Kreslit hvězdy na mapě oblohy?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowStars), group (View)
en: Toggle whether stars are drawn in the sky map.
cs: Pokud je zapnuto, budou na mapě vykresleny hvězdy.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowStarMagnitudes), group (View)
en: Label star magnitudes in the sky map?
cs: Zobrazovat magnitudy hvězd?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowStarMagnitudes), group (View)
en: Toggle whether star magnitude (brightness) labels are shown in the sky map.
cs: Je-li zapnuto, zobrazují se magnitudy (jasnost) hvězd.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowStarNames), group (View)
en: Label star names in the sky map?
cs: Zobrazovat názvy hvězd?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowStarNames), group (View)
en: Toggle whether star name labels are shown in the sky map.
cs: Je-li zapnuto, zobrazují se na hvězdné mapě názvy hvězd.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowDeepSkyMagnitudes), group (View)
en: Label deep-sky object magnitudes in the sky map?
cs: Zobrazovat magnitudy objektů hlubokého vesmíru?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowDeepSkyMagnitudes), group (View)
en: Toggle whether deep-sky object magnitude (brightness) labels are shown in the sky map.
cs: Je-li zapnuto, zobrazují se na hvězdné mapě magnitudy objektů hlubokého vesmíru.

note: i18n: ectx: label, entry (UseAbbrevConstellNames), group (View)
en: Use abbreviated constellation names?
cs: Používat zkrácené názvy souhvězdí?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseAbbrevConstellNames), group (View)
en: Use official IAU abbreviations for constellation names.
cs: Používat pro názvy souhvězdí oficiální zkratky IAU.

note: i18n: ectx: label, entry (UseLatinConstellNames), group (View)
en: Use Latin constellation names?
cs: Používat latinské názvy souhvězdí?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseLatinConstellNames), group (View)
en: Use Latin constellation names.
cs: Používat latinské názvy souhvězdí.

note: i18n: ectx: label, entry (UseLocalConstellNames), group (View)
en: Use localized constellation names?
cs: Používat lokalizované názvy souhvězdí?

note: i18n: ectx: label, entry (ErectObserverCorrection), group (View)
en: Left
cs: Vlevo

note: i18n: ectx: label, entry (ErectObserverCorrection), group (View)
en: Right
cs: Vpravo

note: i18n: ectx: label, entry (MagLimitAsteroid), group (View) i18n: ectx: property (toolTip), widget (MagnitudeSpinBox, kcfg_MagLimitAsteroid)
en: Faint limit for asteroids
cs: Limit jasnosti pro asteroidy

note: i18n: ectx: label, entry (AsteroidLabelDensity), group (View)
en: Label density for asteroid names
cs: Hustota popisek názvů asteroidů

note: i18n: ectx: label, entry (LabelFontScaling), group (View) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_XplanetFontSize)
en: Label font size
cs: Velikost písma popisku

note: i18n: ectx: label, entry (UseGL), group (View)
en: Switch to OpenGL backend
cs: Přepnout na podpůrnou vrstvu OpenGL

note: i18n: ectx: label, entry (StarColorMode), group (Colors)
en: Mode for rendering stars
cs: Režim renderování hvězd

note: i18n: ectx: label, entry (AngularRulerColor), group (Colors)
en: Color of angular distance ruler
cs: Barva měřítka úhlové vzdálenosti

note: i18n: ectx: label, entry (CBoundColor), group (Colors)
en: Color of constellation boundaries
cs: Barva hranice souhvězdí

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CBoundColor), group (Colors) i18n: ectx: whatsthis, entry (CBoundHighColor), group (Colors)
en: The color for the constellation boundary lines.
cs: Barva pro čáru okraje souhvězdí.

note: i18n: ectx: label, entry (CBoundHighColor), group (Colors)
en: Color of highlighted constellation boundary
cs: Barva zvýrazněné hranice souhvězdí

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CLineColor), group (Colors)
en: The color for the constellation figure lines.
cs: Barva pro čáru tvaru souhvězdí.

note: i18n: ectx: label, entry (CNameColor), group (Colors)
en: Color of constellation names
cs: Barva názvů souhvězdí

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CNameColor), group (Colors)
en: The color for the constellation names.
cs: Barva pro názvy souhvězdí.

note: i18n: ectx: label, entry (StarNameColor), group (Colors)
en: Color of star name labels
cs: Barva popisků s názvy hvězd

note: i18n: ectx: label, entry (SkyColor), group (Colors)
en: Color of sky
cs: Barva oblohy

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TelescopeTargetColor), group (Colors)
en: The color for telescope target symbols.
cs: Barva cílových symbolů dalekohledu.

note: i18n: ectx: label, entry (AsteroidColor), group (Colors)
en: Color of asteroids
cs: Barva asteroidů

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AsteroidColor), group (Colors)
en: Color of asteroid
cs: Barva asteroidu

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetPath), group (Xplanet) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetPath)
en: Xplanet binary path
cs: Cesta ke spustitelnému souboru Xplanet

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetLabel), group (Xplanet)
en: Show label
cs: Zobrazovat popisek

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetLabelLocalTime), group (Xplanet)
en: Show local time.
cs: Zobrazit místní čas.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetFontSize), group (Xplanet)
en: Font Size
cs: Velikost písma

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetColor), group (Xplanet) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_XplanetColor)
en: Label color
cs: Barva popisky

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetColor), group (Xplanet) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_XplanetColor)
en: Set the color for the label.
cs: Nastavit barvu popisku.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetDateFormat), group (Xplanet)
en: Date format
cs: Formát data

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetLabelTL), group (Xplanet) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_XplanetLabelTL)
en: Top left
cs: Vlevo nahoře

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetLabelTR), group (Xplanet) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_XplanetLabelTR)
en: Top right
cs: Vpravo nahoře

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetLabelBR), group (Xplanet) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_XplanetLabelBR)
en: Bottom right
cs: Vpravo dole

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetLabelBL), group (Xplanet) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_XplanetLabelBL)
en: Bottom left
cs: Vlevo dole

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetLatLong), group (Xplanet)
en: Latitude-Longitude
cs: Šířka-Délka

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetProjection), group (Xplanet) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, XplanetTabProjection)
en: Projection
cs: Projekce

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetBackground), group (Xplanet) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetBackground)
en: Use background
cs: Použít pozadí

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetBackgroundImage), group (Xplanet)
en: Use background image
cs: Použít obrázek na pozadí

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetBackgroundColor), group (Xplanet)
en: Use background color
cs: Použít barvu pozadí

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetBackgroundColorValue), group (Xplanet) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_XplanetBackgroundColorValue)
en: Background color
cs: Barva pozadí

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetBackgroundColorValue), group (Xplanet)
en: The color of the background.
cs: Barva pozadí.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetConfigFile), group (Xplanet)
en: Config file
cs: Konfigurační soubor

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetConfigFile), group (Xplanet)
en: If checked, use a config file.
cs: Pokud je zapnuto, použije se konfigurační soubor.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetStarmap), group (Xplanet)
en: Star map
cs: Hvězdná mapa

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetQuality), group (Xplanet)
en: Output file quality
cs: Kvalita výstupního souboru

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowSatellites), group (Satellites) i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowVisibleSatellites), group (Satellites)
en: Toggle whether satellite tracks are drawn in the sky map.
cs: Pokud je zapnuto, budou na mapě vykresleny dráhy satelitů.

note: i18n: ectx: label, entry (VerboseLogging), group (General)
en: Enable Verbose Logging
cs: Povolit podrobné záznamy

note: i18n: ectx: label, entry (RegularLogging), group (General)
en: Enable Regular Logging
cs: Povolit standardní záznamy

note: i18n: ectx: label, entry (TelescopeCheck), group (WISettings)
en: Availability of telescope
cs: Dostupnost dalekohledu

note: i18n: ectx: label, entry (EkosWindowWidth), group (Ekos)
en: Ekos window width
cs: Šířka okna Ekos

note: i18n: ectx: label, entry (EkosWindowHeight), group (Ekos)
en: Ekos window height
cs: Výška okna Ekos

note: i18n: ectx: label, entry (profile), group (Ekos)
en: Ekos drivers profile
cs: Profil ovladačů Ekos

note: i18n: ectx: label, entry (EkosLiveObservatory), group (EkosLive)
en: EkosLive Observatory Name
cs: Název observatoře EkosLive

note: i18n: ectx: label, entry (TelescopeFocalLength), group (Scheduler)
en: Telescope focal length in millimeters.
cs: Ohnisková vzdálenost dalekohledu v milimetrech.

note: i18n: ectx: label, entry (TerrainSource), group (Terrain)
en: Terrain Filename.
cs: Název souboru terénu.

note: i18n: ectx: label, entry (TerrainSourceCorrectAlt), group (Terrain)
en: Terrain Altitude Correction.
cs: Korekce výšky terénu.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TerrainSourceCorrectAlt), group (Terrain)
en: Terrain source altitude correction.
cs: Korekce zdroje výšky terénu.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowTerrain), group (Terrain)
en: Draw terrain
cs: Vykreslit terén

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowTerrain), group (Terrain)
en: Toggle whether the terrain is drawn in the sky map.
cs: Zapnout vykreslení terénu na mapě oblohy.

note: i18n: ectx: label, entry (ASTAPLargeSearchWindow), group (ASTAP)
en: Increase search window size.
cs: Zvětšit velikost okna hledání.

[ctx: Constellation name (optional)]
en: C Western
cs: Západní souhvězdí

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ANTLIA
cs: VÝVĚVA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: APUS
cs: RAJKA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: AQUARIUS
cs: VODNÁŘ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: AQUILA
cs: OREL

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ARA
cs: OLTÁŘ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ARIES
cs: BERAN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: AURIGA
cs: VOZKA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BOOTES
cs: PASTÝŘ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CAELUM
cs: RYDLO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CAMELOPARDALIS
cs: ŽIRAFA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CANCER
cs: RAK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CANES VENATICI
cs: HONICÍ PSI

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CANIS MAJOR
cs: VELKÝ PES

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CANIS MINOR
cs: MALÝ PES

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CAPRICORNUS
cs: KOZOROH

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CARINA
cs: LODNÍ KÝL

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CASSIOPEIA
cs: KASIOPEA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CENTAURUS
cs: KENTAUR

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CEPHEUS
cs: CEFEUS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CETUS
cs: VELRYBA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CHAMAELEON
cs: CHAMELEON

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CIRCINUS
cs: KRUŽÍTKO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: COLUMBA
cs: HOLUBICE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: COMA BERENICES
cs: VLASY BERENIKY

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CORONA AUSTRALIS
cs: JIŽNÍ KORUNA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CORONA BOREALIS
cs: SEVERNÍ KORUNA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CORVUS
cs: HAVRAN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CRATER
cs: POHÁR

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CRUX
cs: JIŽNÍ KŘÍŽ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CYGNUS
cs: LABUŤ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DELPHINUS
cs: DELFÍN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DORADO
cs: MEČOUN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DRACO
cs: DRAK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EQUULEUS
cs: KONÍČEK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FORNAX
cs: PEC

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GEMINI
cs: BLÍŽENCI

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GRUS
cs: JEŘÁB

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HERCULES
cs: HERKULES

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HOROLOGIUM
cs: HODINY

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HYDRUS
cs: MALÝ VODNÍ HAD

[ctx: Constellation name (optional)]
en: INDUS
cs: INDIÁN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LACERTA
cs: JEŠTĚRKA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LEO
cs: LEV

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LEO MINOR
cs: MALÝ LEV

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LEPUS
cs: ZAJÍC

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LIBRA
cs: VÁHY

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LUPUS
cs: VLK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LYNX
cs: RYS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MENSA
cs: TABULOVÁ HORA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MICROSCOPIUM
cs: MIKROSKOP

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MONOCEROS
cs: JEDNOROŽEC

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MUSCA
cs: MOUCHA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NORMA
cs: PRAVÍTKO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OCTANS
cs: OKTANT

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OPHIUCHUS
cs: HADONOŠ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PAVO
cs: PÁV

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PEGASUS
cs: PEGAS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PHOENIX
cs: FÉNIX

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PICTOR
cs: MALÍŘ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PISCES
cs: RYBY

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PISCIS AUSTRINUS
cs: JIŽNÍ RYBA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PUPPIS
cs: LODNÍ ZÁĎ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PYXIS
cs: KOMPAS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: RETICULUM
cs: SÍŤ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SAGITTA
cs: ŠÍP

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SAGITTARIUS
cs: STŘELEC

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SCORPIUS
cs: ŠTÍR

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SCULPTOR
cs: SOCHAŘ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SCUTUM
cs: ŠTÍT SOBIESKÉHO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SERPENS CAPUT
cs: HLAVA HADA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SERPENS CAUDA
cs: OCAS HADA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SEXTANS
cs: SEXTANT

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TAURUS
cs: BÝK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TELESCOPIUM
cs: DALEKOHLED

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TRIANGULUM
cs: TROJÚHELNÍK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TRIANGULUM AUSTRALE
cs: JIŽNÍ TROJÚHELNÍK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TUCANA
cs: TUKAN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: URSA MAJOR
cs: VELKÁ MEDVĚDICE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: URSA MINOR
cs: MALÁ MEDVĚDICE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: VELA
cs: PLACHTY

[ctx: Constellation name (optional)]
en: VIRGO
cs: PANNA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: VOLANS
cs: LÉTAJÍCÍ RYBA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: VULPECULA
cs: LIŠTIČKA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: C Chinese
cs: Čínské souhvězdí

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WINGS
cs: KŘÍDLA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CHARIOT
cs: VÁLEČNÝ VŮZ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TAIL
cs: OCAS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DIPPER
cs: POTÁPKA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DRUM
cs: BUBEN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THREE STEPS
cs: TŘI KROKY

[ctx: Constellation name (optional)]
en: IMPERIAL GUARDS
cs: CÍSAŘSKÁ GARDA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HORN
cs: ROH

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WILLOW
cs: VRBA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: KITCHEN
cs: KUCHYNĚ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: RIVER TURTLE
cs: ŘÍČNÍ ŽELVA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: STOMACH
cs: ŽALUDEK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GREAT GENERAL
cs: VELKÝ GENERÁL

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WALL
cs: STĚNA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LEGS
cs: NOHY

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ROOT
cs: KOŘENY

[ctx: Constellation name (optional)]
en: RAMPARTS
cs: VALY

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FLYING CORRIDOR
cs: LETOVÝ KORIDOR

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OUTER FENCE
cs: VNĚJŠÍ PLOT

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FORD
cs: BROD

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MARKET
cs: TRH

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FIVE CHARIOTS
cs: PĚT VÁLEČNÝCH VOZŮ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NET
cs: SÍŤ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TOILET
cs: TOALETA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SCREEN
cs: OBRAZOVKA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THREE STARS
cs: TŘI HVĚZDY

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FOUR CHANNELS
cs: ČTYŘI KANÁLY

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WELL
cs: STUDNA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SOUTH RIVER
cs: JIŽNÍ ŘEKA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NORTH RIVER
cs: SEVERNÍ ŘEKA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FIVE FEUDAL KINGS
cs: PĚT FEUDÁLNÍCH KRÁLŮ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ORCHARD
cs: SAD

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MEADOWS
cs: LUKA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PURPLE PALACE
cs: PURPUROVÝ PALÁC

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ARSENAL
cs: ZBROJNICE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HOOK
cs: HÁK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SUPREME PALACE
cs: VRCHNÍ PALÁC

[ctx: Constellation name (optional)]
en: JADE WELL
cs: NEFRITOVÁ STUDNA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LANCE
cs: KOPÍ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BOAT
cs: ČLUN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DOG
cs: PES

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BOW AND ARROW
cs: LUK A ŠÍP

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PESTLE
cs: TLOUK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MORTAR
cs: MOŽDÍŘ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ROOFTOP
cs: HŘEBEN STŘECHY

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ENCAMPMENT
cs: LEŽENÍ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THUNDER AND LIGHTNING
cs: HROM A BLESK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PALACE GATE
cs: PALÁCOVÁ BRÁNA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EMPTINESS
cs: PRÁZDNOTA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WEAVING GIRL
cs: TKADLENA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GIRL
cs: DÍVKA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OX
cs: OSEL

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HEART
cs: SRDCE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ROOM
cs: MÍSTNOST

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SPRING
cs: PRUŽINA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FLAIL
cs: CEP

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SPEAR
cs: OŠTĚP

[ctx: Constellation name (optional)]
en: STAR
cs: HVĚZDA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GHOSTS
cs: DUCHOVÉ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TRIPOD
cs: TROJNOŽKA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NECK
cs: KRK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: C Egyptian
cs: Souhvězdí Egypťanů

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LION
cs: LEV

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TWO JAWS
cs: DVĚ ČELISTI

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BIRD
cs: PTÁK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TRIANGLE
cs: Trojúhelník

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FERRY BOAT
cs: PRAMICE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CROCODILE
cs: KROKODÝL

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PROW
cs: PŘÍĎ LODI

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SHEEPFOLD
cs: SALAŠ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GIANT
cs: OBR

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HIPPOPOTAMUS
cs: HROCH

[ctx: Constellation name (optional)]
en: JAW
cs: ČELIST

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SHEEP
cs: OVCE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: C Inuit
cs: Souhvězdí Inuitů

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DOGS
cs: PSI

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CARIBOU
cs: SOB

[ctx: Constellation name (optional)]
en: C Korean
cs: Korejská souhvězdí

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NECK OF DRAGON
cs: KRK DRAKA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: JUDGE
cs: SOUDCE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CHAMBERLAIN
cs: KOMORNÍK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SUN
cs: SLUNCE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WEST ROAD
cs: ZÁPADNÍ CESTA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FISH
cs: RYBA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FORECAST
cs: PŘEDPOVĚĎ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FRUIT
cs: OVOCE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SEED
cs: SEMÍNKO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CASTLE WITH RAMPART
cs: HRAD S VALEM

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HUMAN
cs: ČLOVĚK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TOMB
cs: HROBKA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BROKEN MORTAR
cs: ZLOMENÝ MOŽDÍŘ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PALACE OF EMPEROR
cs: PALÁC CÍSAŘE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LIGHTNING
cs: BLESK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: RAMPART
cs: VAL

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EASTERN WALL
cs: VÝCHODNÍ ZEĎ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ARMORY
cs: ZBROJÍRNA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MOON
cs: MĚSÍC

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PILLAR
cs: PILÍŘ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: KINGS
cs: KRÁLOVÉ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WELL OF JADE
cs: STUDNA NEFRITU

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ARROW
cs: ŠÍP

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BOW
cs: LUK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GRANDCHILDREN
cs: VNOUČATA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SON
cs: SYN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OLD MAN
cs: STARÝ MUŽ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FIVE EMPERORS
cs: PĚT CÍSAŘŮ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: YEARS
cs: ROKY

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GREAT EMPEROR
cs: VELKÝ CÍSAŘ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SECRETARY
cs: SEKRETÁŘ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: C Lakota
cs: Souhvězdí Lakotů

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HAND
cs: RUKA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SNAKE
cs: HAD

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FIREPLACE
cs: OHNIŠTĚ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ANIMAL
cs: ZVÍŘE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ELK
cs: LOS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SALAMANDER
cs: MLOK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TURTLE
cs: ŽELVA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: C Maori
cs: Souhvězdí Maurů

[ctx: Constellation name (optional)]
en: C Navaro
cs: Souhvězdí v Navaro

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LIZARD
cs: JEŠTĚRKA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: C Norse
cs: Souhvězdí Seveřanů

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THE FISHERMEN
cs: RYBÁŘI

[ctx: Constellation name (optional)]
en: C Polynesian
cs: Souhvězdí Polynésanů

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DOLPHIN
cs: DELFÍN

[ctx: Sky Culture]
en: Western
cs: Západní

[ctx: Sky Culture]
en: Chinese
cs: Čínské

[ctx: Sky Culture]
en: Egyptian
cs: Egyptské

[ctx: Sky Culture]
en: Inuit
cs: Inuitské

[ctx: Sky Culture]
en: Korean
cs: Korejský

[ctx: Sky Culture]
en: Maori
cs: Maurské

[ctx: Sky Culture]
en: Navaro
cs: Navarské

[ctx: Sky Culture]
en: Norse
cs: Seveřanské

[ctx: Sky Culture]
en: Polynesian
cs: Polynéské

[ctx: City in Germany]
en: Aachen
cs: Cáchy

[ctx: City in Mexico]
en: Acapulco
cs: Akapulko

[ctx: City in China]
en: Beijing
cs: Peking

[ctx: City in Lebanon]
en: Beirut
cs: Bejrút

[ctx: City in Brazil]
en: Belem
cs: Belém

[ctx: City in Yugoslavia]
en: Belgrade
cs: Bělehrad

[ctx: City in Libya]
en: Benghazi
cs: Bellingham

[ctx: City in Germany]
en: Berlin
cs: Berlín

[ctx: City in New Hampshire USA]
en: Berlin
cs: Berlín

[ctx: City in Ukraine]
en: Bila Tserkva
cs: Bílá Cerekev

[ctx: City in Colombia]
en: Bogotá
cs: Bogota

[ctx: City in Germany]
en: Bremen
cs: Brémy

[ctx: City in Brabant Belgium]
en: Brussels
cs: Brusel

[ctx: City in Romania]
en: Bucharest
cs: Bukurešť

[ctx: City in Pest Hungary]
en: Budapest
cs: Budapešť

[ctx: City in Egypt]
en: Cairo
cs: Káhira

[ctx: City in Nova Scotia Canada]
en: Caledonia
cs: Kaledonie

[ctx: City in Venezuela]
en: Caracas
cs: Karakas

[ctx: City in Ukraine]
en: Cherkasy
cs: Čerkasy

[ctx: City in Ukraine]
en: Chernihiv
cs: Černigov

[ctx: City in Ukraine]
en: Chernivtsi
cs: Cerritos

[ctx: City in Alaska USA]
en: Circle
cs: Kruh

[ctx: City in Alaska USA]
en: Clear
cs: Vymazat

[ctx: City in Denmark]
en: Copenhagen
cs: Kodaň

[ctx: City in Spain]
en: Córdoba
cs: Kordoba

[ctx: City in California USA]
en: Death Valley
cs: Údolí smrti

[ctx: City in Hajdú-Bihar Hungary]
en: Debrecen
cs: Debrecín

[ctx: City in Louisiana USA]
en: Delhi
cs: Dilí

[ctx: City in Tunisia]
en: Djerba
cs: Džerba

[ctx: City in Djibouti]
en: Djibouti
cs: Džibuti

[ctx: City in Ukraine]
en: Dnipropetropsk
cs: Dněpropetrovsk

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Dominion Radio Astrophysical Obs
cs: Astronomie a astrofyzika

[ctx: City in United Arab Emirates]
en: Dubai
cs: Dubaj

[ctx: City in Tennessee USA]
en: Dyer Observatory
cs: Observatoř Dyer

[ctx: City in South Africa]
en: East London
cs: Východní Londýn

[ctx: City in Ural Russia]
en: Ekaterinburg
cs: Jekatěrinburg

[ctx: City in Manitoba Canada]
en: Eriksdale
cs: Clarksdale

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Fort St. James
cs: Fort St. John

[ctx: City in Mittelfranken Germany]
en: Fürth
cs: Forsyth

[ctx: City in Switzerland]
en: Geneva
cs: Ženeva

[ctx: City in Italy]
en: Genoa
cs: Janov

[ctx: City in Győr-Moson-Sopron Hungary]
en: Győr
cs: Ráb

[ctx: City in Germany]
en: Gütersloh
cs: Gutersloh

[ctx: City in Volga Region Russia]
en: Izhevsk
cs: Iževsk

[ctx: City in Israel]
en: Jerusalem
cs: Jeruzalém

[ctx: City in Afghanistan]
en: Kabul
cs: Kábul

[ctx: City in Pakistan]
en: Karachi
cs: Karáčí

[ctx: City in Nepal]
en: Kathmandu
cs: Káthmándú

[ctx: City in Iceland]
en: Keflavik
cs: Keflavík

[ctx: City in Ukraine]
en: Kharkiv
cs: Charkov

[ctx: City in Sudan]
en: Khartoum
cs: Chartům

[ctx: City in Ukraine]
en: Kherson
cs: Cherson

[ctx: City in Ukraine]
en: Khmel'nyts'kyi
cs: Chmelnický

[ctx: City in India]
en: Kolkata
cs: Kalkata

[ctx: City in Siberia Russia]
en: Krasnoyarsk
cs: Krasnojarsk

[ctx: City in Ukraine]
en: Kyiv
cs: Kyjev

[ctx: City in Japan]
en: Kyoto
cs: Kjóto

[ctx: City in Ukraine]
en: L'viv
cs: Lvov

[ctx: City in Kentucky USA]
en: Lebanon
cs: Libanon

[ctx: City in Missouri USA]
en: Lebanon
cs: Libanon

[ctx: City in New Hampshire USA]
en: Lebanon
cs: Libanon

[ctx: City in Germany]
en: Leipzig
cs: Lipsko

[ctx: City in Austria]
en: Linz
cs: Linec

[ctx: City in Slovakia]
en: Lomnicky stit
cs: Lomnický štít

[ctx: City in United Kingdom]
en: London
cs: Londýn

[ctx: City in Ontario Canada]
en: London
cs: Londýn

[ctx: City in Ukraine]
en: Lugans'k
cs: Luhansk

[ctx: City in Morocco]
en: Marrakech
cs: Marrákeš

[ctx: City in Hauts-de-Seine France]
en: Meudon (observatory)
cs: Meudon (observatoř)

[ctx: City in Missouri USA]
en: Mexico
cs: Mexiko

[ctx: City in Borsod-Abaúj-Zemplén Hungary]
en: Miskolc
cs: Míškovec

[ctx: City in Somalia]
en: Mogadishu
cs: Mogadišo

[ctx: City in Central Region Russia]
en: Moscow
cs: Moskva

[ctx: City in Idaho USA]
en: Moscow
cs: Moskva

[ctx: City in India]
en: Mumbai
cs: Bombaj

[ctx: City in Germany]
en: Munich
cs: Mnichov

[ctx: City in Germany]
en: Mönchengladbach
cs: Münchengladbach

[ctx: City in Cher France]
en: Nancay (observatory)
cs: Nancay (observatoř)

[ctx: City in Connecticut USA]
en: New Britian
cs: New Britain

[ctx: City in India]
en: New Delhi
cs: Nové Dilí

[ctx: City in Volga Region Russia]
en: Nizhnii Novgorod
cs: Nižný Novgorod

[ctx: City in Maine USA]
en: Norway
cs: Norsko

[ctx: City in Germany]
en: Nuremberg
cs: ID číslo

[ctx: City in Ukraine]
en: Odessa
cs: Oděsa

[ctx: City in Texas USA]
en: Odessa
cs: Oděsa

[ctx: City in Japan]
en: Osaka
cs: Ósaka

[ctx: City in Missouri USA]
en: Pacific
cs: Pacifik

[ctx: City in Christmas Island Kiribati]
en: Paris
cs: Paříž

[ctx: City in Paris France]
en: Paris
cs: Paříž

[ctx: City in Far East Russia]
en: Petropavlovsk-Kamchatskiy
cs: Petropavlovsk-Kamčatskij

[ctx: City in Hautes-Pyrénées France]
en: Pic du Midi (observatory)
cs: Pic du Midi (observatoř)

[ctx: City in Hautes Alpes France]
en: Plateau de Bure (observatory)
cs: Plateau de Bure (observatoř)

[ctx: City in Alpes Maritimes France]
en: Plateau de Calern (observatory)
cs: Plateau de Calern (observatoř)

[ctx: City in Guadeloupe France]
en: Pointe-à-Pitre
cs: Pointe Noire

[ctx: City in Poland]
en: Poznan
cs: Poznaň

[ctx: City in Czechia]
en: Prague
cs: Praha

[ctx: City in North Korea]
en: Pyongyang
cs: Pchjongjang

[ctx: City in Myanmar]
en: Rangoon
cs: Rangún

[ctx: City in Iceland]
en: Reykjavik
cs: Reykjavík

[ctx: City in Saudi Arabia]
en: Riyadh
cs: Rijád

[ctx: City in Central Region Russia]
en: Ryazan
cs: Rjazaň

[ctx: City in South Korea]
en: Seoul
cs: Soul

[ctx: City in China]
en: Shanghai
cs: Šanghaj

[ctx: City in Singapore]
en: Singapore
cs: Singapur

[ctx: City in Slovakia]
en: Skalnate Pleso
cs: Skalnaté pleso

[ctx: City in South Region Russia]
en: Sochi
cs: Soči

[ctx: City in Győr-Moson-Sopron Hungary]
en: Sopron
cs: Norton

[ctx: City in Slovakia]
en: Stara Lesna
cs: Stará Lesná

[ctx: City in Bas-Rhin France]
en: Strasbourg
cs: Štrasburk

[ctx: City in Wisconsin USA]
en: Superior
cs: Hořejší

[ctx: City in Uzbekistan]
en: Tashkent
cs: Taškent

[ctx: City in Iran]
en: Tehran
cs: Teherán

[ctx: City in Greece]
en: Thessaloníki
cs: Šoluň

[ctx: City in Italy]
en: Trieste
cs: Terst

[ctx: City in Washington, DC USA]
en: US Naval Observatory
cs: Námořní observatoř USA

[ctx: City in Ukraine]
en: Uzhhorod
cs: Užhorod

[ctx: City in Italy]
en: Venice
cs: Benátky

[ctx: City in California USA]
en: Venice
cs: Benátky

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Vermilion
cs: Vermillion

[ctx: City in New Mexico USA]
en: Very Large Array
cs: Velmi velký rozsah

[ctx: City in Austria]
en: Vienna
cs: Vídeň

[ctx: City in Poland]
en: Warsaw
cs: Varšava

[ctx: City in Ukraine]
en: Zaporizhia
cs: Záporoží

[ctx: City in Russia]
en: Zelenchukskaya
cs: Zelenčukskaja

[ctx: City in Ukraine]
en: Zhovkva
cs: Žovkva

[ctx: City in Ukraine]
en: Zhytomyr
cs: Žitomir

[ctx: City in Switzerland]
en: Zürich
cs: Curich

[ctx: Region/state in USA]
en: Alaska
cs: Aljaška

[ctx: Region/state in India]
en: Andhra Pradesh
cs: Ándhrapradéš

[ctx: Region/state in Portugal]
en: Azores
cs: Azory

[ctx: Region/state in Germany]
en: Bavaria
cs: Bavorsko

[ctx: Region/state in France]
en: Bouches-du-rhône
cs: Bouches-du-Rhône

[ctx: Region/state in Canada]
en: British Columbia
cs: Britská Kolumbie

[ctx: Region/state in USA]
en: California
cs: Kalifornie

[ctx: Region/state in Spain]
en: Canary Islands
cs: Kanárské ostrovy

[ctx: Region/state in Russia]
en: Central Region
cs: Central Islip

[ctx: Region/state in Russia]
en: Far East
cs: Dálný východ

[ctx: Region/state in Denmark]
en: Faroe Islands
cs: Faerské ostrovy

[ctx: Region/state in Hungary]
en: Győr-Moson-Sopron
cs: Ráb-Moson-Sopron

[ctx: Region/state in France]
en: Hautes Alpes
cs: Hautes-Alpes

[ctx: Region/state in South Korea]
en: Jeju
cs: Jej

[ctx: Region/state in Hungary]
en: Komárom-Esztergom
cs: Komárno-Ostřihom

[ctx: Region/state in France]
en: Loire-atlantique
cs: Loire-Atlantique

[ctx: Region/state in India]
en: Maharashtra
cs: Maháráštra

[ctx: Region/state in France]
en: Martinique
cs: Martinik

[ctx: Region/state in France]
en: New Caledonia
cs: Nová Kaledonie

[ctx: Region/state in USA]
en: New Mexico
cs: Nové Mexiko

[ctx: Region/state in Australia]
en: New South Wales
cs: Nový Jižní Wales

[ctx: Region/state in USA]
en: North Carolina
cs: Severní Karolína

[ctx: Region/state in USA]
en: North Dakota
cs: Severní Dakota

[ctx: Region/state in Russia]
en: North-West Region
cs: Severozápadní teritoria

[ctx: Region/state in United Kingdom]
en: Northern Ireland
cs: Severní Irsko

[ctx: Region/state in Australia]
en: Northern Territory
cs: Severní teritorium

[ctx: Region/state in Canada]
en: Northwest Territories
cs: Severozápadní teritoria

[ctx: Region/state in France]
en: Paris
cs: Paříž

[ctx: Region/state in Hungary]
en: Pest
cs: Pešť

[ctx: Region/state in Canada]
en: Prince Edward Island
cs: Ostrov Prince Eduarda

[ctx: Region/state in USA]
en: Puerto Rico
cs: Portoriko

[ctx: Region/state in France]
en: Pyrénées atlantiques
cs: Pyrénées Atlantiques

[ctx: Region/state in United Kingdom]
en: Scotland
cs: Skotsko

[ctx: Region/state in France]
en: Seine-maritime
cs: Seine-Maritime

[ctx: Region/state in Russia]
en: Siberia
cs: Sibiř

[ctx: Region/state in France]
en: Somme
cs: Somma

[ctx: Region/state in Australia]
en: South Australia
cs: Jižní Austrálie

[ctx: Region/state in USA]
en: South Carolina
cs: Jižní Karolína

[ctx: Region/state in USA]
en: South Dakota
cs: Jižní Dakota

[ctx: Region/state in Russia]
en: South Region
cs: South Bend

[ctx: Region/state in France]
en: St-Pierre and Miquelon
cs: Saint-Pierre a Miquelon

[ctx: Region/state in Australia]
en: Tasmania
cs: Tasmánie

[ctx: Region/state in USA]
en: Virginia
cs: Virginie

[ctx: Region/state in Russia]
en: Volga Region
cs: Region Volha

[ctx: Region/state in USA]
en: West Virginia
cs: Západní Virginie

[ctx: Region/state in Australia]
en: Western Australia
cs: Západní Austrálie

[ctx: Region/state in Poland]
en: Wielkopolska
cs: Velkopolsko

[ctx: Country name]
en: Afghanistan
cs: Afghánistán

[ctx: Country name]
en: Algeria
cs: Alžírsko

[ctx: Country name]
en: Antarctica
cs: Antarktida

[ctx: Country name]
en: Antigua and Barbuda
cs: Antigua a Barbuda

[ctx: Country name]
en: Armenia
cs: Arménie

[ctx: Country name]
en: Australia
cs: Austrálie

[ctx: Country name]
en: Austria
cs: Rakousko

[ctx: Country name]
en: Bahamas
cs: Bahamy

[ctx: Country name]
en: Bahrain
cs: Bahrajn

[ctx: Country name]
en: Bangladesh
cs: Bangladéš

[ctx: Country name]
en: Belgium
cs: Belgie

[ctx: Country name]
en: Bermuda
cs: Bermudy

[ctx: Country name]
en: Bolivia
cs: Bolívie

[ctx: Country name]
en: Bosnia and Herzegovina
cs: Bosna a Hercegovina

[ctx: Country name]
en: Brazil
cs: Brazílie

[ctx: Country name]
en: Brunei
cs: Brunej

[ctx: Country name]
en: Bulgaria
cs: Bulharsko

[ctx: Country name]
en: Bénin
cs: Benin

[ctx: Country name]
en: Cameroon
cs: Kamerun

[ctx: Country name]
en: Canada
cs: Kanada

[ctx: Country name]
en: Cape Verde
cs: Kapverdy

[ctx: Country name]
en: Cayman Islands
cs: Kajmanské ostrovy

[ctx: Country name]
en: Central African Republic
cs: Středoafrická republika

[ctx: Country name]
en: Chad
cs: Čad

[ctx: Country name]
en: China
cs: Čína

[ctx: Country name]
en: Colombia
cs: Kolumbie

[ctx: Country name]
en: Congo
cs: Kongo

[ctx: Country name]
en: Congo (Democratic Republic)
cs: Kongo (demokratická republika)

[ctx: Country name]
en: Costa Rica
cs: Kostarika

[ctx: Country name]
en: Croatia
cs: Chorvatsko

[ctx: Country name]
en: Cuba
cs: Kuba

[ctx: Country name]
en: Cyprus
cs: Kypr

[ctx: Country name]
en: Czechia
cs: Česká Republika

[ctx: Country name]
en: Dem rep of Congo
cs: Demokratická republika Kongo

[ctx: Country name]
en: Denmark
cs: Dánsko

[ctx: Country name]
en: Djibouti
cs: Džibuti

[ctx: Country name]
en: Dominican Republic
cs: Dominikánská republika

[ctx: Country name]
en: Ecuador
cs: Ekvádor

[ctx: Country name]
en: El Salvador
cs: Salvador

[ctx: Country name]
en: Equatorial Guinea
cs: Rovníková Guinea

[ctx: Country name]
en: Estonia
cs: Estonsko

[ctx: Country name]
en: Ethiopia
cs: Etiopie

[ctx: Country name]
en: Falkland Islands
cs: Falklandy

[ctx: Country name]
en: Fiji
cs: Fidži

[ctx: Country name]
en: Finland
cs: Finsko

[ctx: Country name]
en: France
cs: Francie

[ctx: Country name]
en: French Guiana
cs: Francouzská Guyana

[ctx: Country name]
en: French Polynesia
cs: Francouzská Polynésie

[ctx: Country name]
en: Gambia
cs: Gambie

[ctx: Country name]
en: Germany
cs: Německo

[ctx: Country name]
en: Greece
cs: Řecko

[ctx: Country name]
en: Greenland
cs: Grónsko

[ctx: Country name]
en: Guinea Bissau
cs: Guinea-Bissau

[ctx: Country name]
en: Hungary
cs: Maďarsko

[ctx: Country name]
en: Iceland
cs: Island

[ctx: Country name]
en: India
cs: Indie

[ctx: Country name]
en: Indonesia
cs: Indonésie

[ctx: Country name]
en: Iran
cs: Írán

[ctx: Country name]
en: Iraq
cs: Irák

[ctx: Country name]
en: Ireland
cs: Irsko

[ctx: Country name]
en: Isle of Man
cs: Ostrov Man

[ctx: Country name]
en: Israel
cs: Izrael

[ctx: Country name]
en: Italy
cs: Itálie

[ctx: Country name]
en: Ivory coast
cs: Pobřeží slonoviny

[ctx: Country name]
en: Jamaica
cs: Jamajka

[ctx: Country name]
en: Japan
cs: Japonsko

[ctx: Country name]
en: Jordan
cs: Jordánsko

[ctx: Country name]
en: Kazakhstan
cs: Kazachstán

[ctx: Country name]
en: Kenya
cs: Keňa

[ctx: Country name]
en: Kuwait
cs: Kuvajt

[ctx: Country name]
en: Latvia
cs: Lotyšsko

[ctx: Country name]
en: Lebanon
cs: Libanon

[ctx: Country name]
en: Liberia
cs: Libérie

[ctx: Country name]
en: Libya
cs: Libye

[ctx: Country name]
en: Lithuania
cs: Litva

[ctx: Country name]
en: Luxembourg
cs: Lucembursko

[ctx: Country name]
en: Macedonia
cs: Makedonie

[ctx: Country name]
en: Madagascar
cs: Madagaskar

[ctx: Country name]
en: Malaysia
cs: Malajsie

[ctx: Country name]
en: Maldives
cs: Maledivy

[ctx: Country name]
en: Marshall Islands
cs: Marshallovy ostrovy

[ctx: Country name]
en: Mauritania
cs: Mauretánie

[ctx: Country name]
en: Mauritius
cs: Mauricius

[ctx: Country name]
en: Mexico
cs: Mexiko

[ctx: Country name]
en: Micronesia
cs: Mikronésie

[ctx: Country name]
en: Monaco
cs: Monako

[ctx: Country name]
en: Morocco
cs: Maroko

[ctx: Country name]
en: Mozambique
cs: Mosambik

[ctx: Country name]
en: Namibia
cs: Namibie

[ctx: Country name]
en: Nepal
cs: Nepál

[ctx: Country name]
en: Netherlands
cs: Nizozemí

[ctx: Country name]
en: New Zealand
cs: Nový Zéland

[ctx: Country name]
en: Nicaragua
cs: Nikaragua

[ctx: Country name]
en: Nigeria
cs: Nigérie

[ctx: Country name]
en: North Korea
cs: Severní Korea

[ctx: Country name]
en: Norway
cs: Norsko

[ctx: Country name]
en: Pakistan
cs: Pákistán

[ctx: Country name]
en: Papua New Guinea
cs: Papua - Nová Guinea

[ctx: Country name]
en: Philippines
cs: Filipíny

[ctx: Country name]
en: Pitcairn Islands
cs: Pitcairnovy ostrovy

[ctx: Country name]
en: Poland
cs: Polsko

[ctx: Country name]
en: Portugal
cs: Portugalsko

[ctx: Country name]
en: Qatar
cs: Katar

[ctx: Country name]
en: Romania
cs: Rumunsko

[ctx: Country name]
en: Russia
cs: Rusko

[ctx: Country name]
en: Saudi Arabia
cs: Saúdská Arábie

[ctx: Country name]
en: Seychelles
cs: Seychelské ostrovy

[ctx: Country name]
en: Singapore
cs: Singapur

[ctx: Country name]
en: Slovakia
cs: Slovensko

[ctx: Country name]
en: Slovenia
cs: Slovinsko

[ctx: Country name]
en: Solomon Islands
cs: Šalamounovy ostrovy

[ctx: Country name]
en: Somalia
cs: Somálsko

[ctx: Country name]
en: South Africa
cs: Jižní Afrika

[ctx: Country name]
en: South Korea
cs: Jižní Korea

[ctx: Country name]
en: Spain
cs: Španělsko

[ctx: Country name]
en: Sri Lanka
cs: Srí Lanka

[ctx: Country name]
en: St. Lucia
cs: Svatá Lucie

[ctx: Country name]
en: Sudan
cs: Súdán

[ctx: Country name]
en: Swaziland
cs: Svazijsko

[ctx: Country name]
en: Sweden
cs: Švédsko

[ctx: Country name]
en: Switzerland
cs: Švýcarsko

[ctx: Country name]
en: Syria
cs: Sýrie

[ctx: Country name]
en: Taiwan
cs: Tchaj-wan

[ctx: Country name]
en: Tanzania
cs: Tanzanie

[ctx: Country name]
en: Thailand
cs: Thajsko

[ctx: Country name]
en: Trinidad and Tobago
cs: Trinidad a Tobago

[ctx: Country name]
en: Tunisia
cs: Tunisko

[ctx: Country name]
en: Turkey
cs: Turecko

[ctx: Country name]
en: Turks and Caicos Islands
cs: Ostrovy Turks a Caicos

[ctx: Country name]
en: US Territory
cs: Severní teritorium

[ctx: Country name]
en: Ukraine
cs: Ukrajina

[ctx: Country name]
en: United Arab Emirates
cs: Spojené arabské emiráty

[ctx: Country name]
en: United Kingdom
cs: Spojené království

[ctx: Country name]
en: Uzbekistan
cs: Uzbekistán

[ctx: Country name]
en: Vatican
cs: Vatikán

[ctx: Country name]
en: Virgin Islands
cs: Panenské ostrovy

[ctx: Country name]
en: Western sahara
cs: Západní Sahara

[ctx: Country name]
en: Yemen
cs: Jemen

[ctx: Country name]
en: Yugoslavia
cs: Jugoslávie

[ctx: Country name]
en: Zambia
cs: Zambie

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Comet Impact Scars (HST)
cs: Rýhy po dopadu komety (HST)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Galilean Satellites (HST)
cs: Velké Jupiterovy měsíce (HST)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Global Dust Storm (HST)
cs: Celoplanetární bouře (HST)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Jupiter and Io (HST)
cs: Jupiter a Io (HST)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show APOD Image
cs: Zobrazit obraz APOD

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show APOD Image (Radar)
cs: Zobrazit obraz APOD (Radar)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show APOD Image (Venera lander)
cs: Zobrazit obraz APOD (Venera lander)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show Collage of Saturn and moons
cs: Zobrazit koláž Saturnu a měsíců

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image
cs: Zobrazit obraz HST

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (1995)
cs: Zobrazit HST (1995)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (1996)
cs: Zobrazit HST (1996)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (1998)
cs: Zobrazit HST (1998)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (1999)
cs: Zobrazit HST (1999)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (2001)
cs: Zobrazit HST (2001)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (2002)
cs: Zobrazit HST (2002)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (2003)
cs: Zobrazit HST (2003)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (2004)
cs: Zobrazit HST (2004)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (Aurora)
cs: Zobrazit HST (polární záře)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (detail)
cs: Zobrazit HST (podrobnosti)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (Detail)
cs: Zobrazit HST (Podrobnosti)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (Hubble V)
cs: Zobrazit HST (Hubble V)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (Hubble X)
cs: Zobrazit HST (Hubble X)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (SN 2004dj)
cs: Zobrazit HST (SN 2004dj)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (stars in M 31)
cs: Zobrazit HST (hvězdy v M 31)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST (Rings and Moons)
cs: Zobrazit HST (prstence a měsíce)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show KPNO AOP Image
cs: Zobrazit KPNO AOP obraz

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show MGS Image
cs: Zobrazit MGS obraz

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show NASA Mosaic
cs: Zobrazit mozaiku NASA

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show NOAO Image
cs: Zobrazit obraz NOAO

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show NOAO Image (Halpha)
cs: Zobrazit obraz NOAO (Halpha)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show NOAO Image (Optical)
cs: Zobrazit obraz NOAO (Optický)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show SEDS Image
cs: Zobrazit obraz SEDS

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show Spitzer Image
cs: Zobrazit snímek ze Spitzerova kosmického dalekohledu

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show Sun Image
cs: Zobrazit Slunce

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show Viking Lander Image
cs: Zobrazit snímek z přistávacího modulu sondy Viking

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show Voyager 1 Image
cs: Zobrazit obraz Voyager 1

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Total Eclipse Image
cs: Snímek úplného zatmění

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Triple Eclipse (HST)
cs: Trojité zatmění (HST)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Comet Shoemaker-Levy 9
cs: Kometa Shoemaker-Levy 9

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Daily Solar Images
cs: Dnešní snímek Slunce

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: NASA Mars Missions
cs: Mise NASA na Mars

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: SEDS Information Page
cs: Informační stránka SEDS

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: The Apollo Program
cs: Program Apollo

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: The Cassini Mission
cs: Mise Cassini

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: The "face" on Mars
cs: "Tvář" na Marsu

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: The Galileo Mission
cs: Mise Galileo

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: The Magellan Mission
cs: Mise Magellan

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: The Mariner 10 Mission
cs: Mise Mariner 10

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: The Voyager Missions
cs: Mise Voyager

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Welcome to Mars!
cs: Vítejte na Marsu.

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Wikipedia Page
cs: Stránka Wikipedie

[ctx: Satellite group name]
en: Last Launches
cs: Poslední vyslání

[ctx: Satellite group name]
en: International Space Station
cs: Mezinárodní Vesmírná Stanice (ISS)

[ctx: Satellite group name]
en: Earth Resources
cs: Zdroje dat o Zemi

[ctx: Satellite group name]
en: Amateur Radio
cs: Amatérské Rádio

[ctx: Satellite group name]
en: Experimental
cs: Experimentální

[ctx: Satellite group name]
en: Other
cs: Jiné

[ctx: Satellite group name]
en: GPS Operational
cs: GPS běží

[ctx: Satellite group name]
en: Glonass Operational
cs: Glonass běží

[ctx: Satellite group name]
en: Russian LEO Navigation
cs: Ruská navigace LEO

[ctx: Satellite group name]
en: Engineering
cs: Inženýrské

[ctx: Satellite group name]
en: Education
cs: Výuka

[ctx: Satellite group name]
en: Radar Calibration
cs: Kalibrace radaru

[ctx: Satellite group name]
en: Other Miscellaneous
cs: Ostatní různé

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Gamma-ray
cs: Gama záření

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: X-ray
cs: Rentgen

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Optical
cs: Optické

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Infrared
cs: Infračervené

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: High Energy Astrophysical Archive (HEASARC)
cs: Astrofyzikální archiv vysokých energií (HEASARC)

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Recent X-Ray Missions
cs: Současná rentgenová pozorování

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Past X-ray Mission
cs: Starší rentgenová pozorování

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Gamma-Ray Missions
cs: Mise záření gama

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Other Missions
cs: Ostatní mise

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Popular Catalog Choices
cs: Oblíbené katalogové volby

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Multiwavelength Catalogs
cs: Vícepásmové katalogy

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: NASA Extragalactic Database (NED)
cs: Databáze mimogalaktických objektů NASA (NED)

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Positions
cs: Pozice

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: NASA Astrophysics Data System (ADS)
cs: NASA Astrofyzický Datový Systém (ADS)

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Astronomy and Astrophysics
cs: Astronomie a astrofyzika

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Physics and Geophysics
cs: Fyzika a geofyzika

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Multimission Archive at Space Telescope (MAST)
cs: Archiv více kosmických dalekohledů (MAST)

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Images
cs: Obrázky

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Spectra
cs: Spektra

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Other
cs: Jiné

en: Refraction effects disabled
cs: Refrakční efekty vypnuty

en: When the horizon is switched off, refraction effects are temporarily disabled.
cs: Je-li horizont vypnutý, refrakční efekty jsou dočasně zakázány.

en: INDI Device Manager
cs: Správce zařízení INDI

en: Catalogs
cs: Katalogy

en: Guides
cs: Vodítka

en: Terrain
cs: Terénní

en: Developer
cs: Vývojář

en: Hide Terrain
cs: Skrýt terén

en: Show Terrain
cs: Zobrazit terén

[ctx: @title:window]
en: Export Image
cs: Exportovat obrázek

en: Could not open file %1
cs: Nelze otevřít soubor %1

en: The selected script contains unrecognized elements, indicating that it was not created using the KStars script builder. This script may not function properly, and it may even contain malicious code. Would you like to execute it anyway?
cs: Vybraný skript obsahuje nerozpoznané části, což znamená, že nebyl vytvořen pomocí nástroje KStars pro vytváření skriptů. Skript nemusí správně fungovat a navíc může obsahovat zákeřný kód. Přejete si jej přesto spustit?

en: Script Validation Failed
cs: Ověření skriptu selhalo

en: Run Nevertheless
cs: Přesto spustit

en: Running script: %1
cs: Běží skript: %1

en: Script finished.
cs: Skript byl dokončen.

en: You can save printer ink by using the "Star Chart" color scheme, which uses a white background. Would you like to temporarily switch to the Star Chart color scheme for printing?
cs: Přepnutím do schématu "Hvězdná mapa", které používá bílé pozadí, můžete ušetřit inkoust nebo toner tiskárny. Přejete si pro tisk dočasně přepnout do barevného schématu "Hvězdná mapa"?

en: Switch to Star Chart Colors?
cs: Přepnout do barevného schématu Hvězdná mapa?

en: Switch Color Scheme
cs: Přepnout barevné schéma

en: Do Not Switch
cs: Nepřepínat

en: Engage &Tracking
cs: Zapnout s&topování

[ctx: The user should enter an angle for the field-of-view of the display]
en: Enter Desired Field-of-View Angle
cs: Zadejte požadovaný zorný úhel

en: Enter a field-of-view angle in degrees:
cs: Zadejte zorný úhel ve stupních:

en: Critical File not Found: %1
cs: Nepostradatelný soubor nenalezen: %1

en: Critical File Not Found: %1
cs: Nepostradatelný soubor nenalezen: %1

en: Reading time zone rules
cs: Čtu pravidla časových pásem

en: Loading city data
cs: Načítání údajů o městech

en: Loading User Information
cs: Načítám informace o uživateli

en: Loading sky objects
cs: Načítání nebeských objektů

en: Loading Image URLs
cs: Načítání URL obrázku

en: Could not set time: %1 / %2 / %3 ; %4:%5:%6
cs: Nelze nastavit čas: %1 / %2 / %3 ; %4:%5:%6

en: Could not set location named %1, %2, %3
cs: Nelze nastavit polohu s názvem %1, %2, %3

en: Custom image-links file could not be opened.
    Link cannot be recorded for future sessions.
cs: Nelze otevřít soubor s uživatelskými odkazy na obrázky.
    Odkaz nelze uložit pro pozdější sezení.

en: Custom information-links file could not be opened.
    Link cannot be recorded for future sessions.
cs: Nelze otevřít soubor s uživatelskými odkazy na informace.
    Odkaz nelze uložit pro pozdější sezení.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FocusEdit)
en: zenith
cs: vrchol

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FocusEdit)
en: north
cs: sever

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FocusEdit)
en: east
cs: východ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FocusEdit)
en: south
cs: jih

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FocusEdit)
en: west
cs: západ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FocusEdit)
en: northeast
cs: severovýchod

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FocusEdit)
en: southeast
cs: jihovýchod

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FocusEdit)
en: southwest
cs: jihozápad

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FocusEdit)
en: northwest
cs: severozápad

[ctx: @title:window]
en: Print Sky
cs: Vytisknout oblohu

en: Download New Data...
cs: Stáhnout nová data...

en: Downloads new data
cs: Stahují se nová data

en: &Save Sky Image...
cs: Uložit obrázek o&blohy...

en: &Run Script...
cs: &Spustit skript...

[ctx: start Printing Wizard]
en: Printing &Wizard...
cs: Prů&vodce tiskem...

en: Set Time to &Now
cs: &Nastavit čas na současný

[ctx: set Clock to New Time]
en: &Set Time...
cs: Na&stavit čas...

en: Stop &Clock
cs: Zastavit &hodiny

en: Resume Clock
cs: Pustit hodiny

en: Stop Clock
cs: Zastavit hodiny

en: &Zenith
cs: &Vrchol

en: &North
cs: &Severně

en: &East
cs: &Východně

en: &South
cs: &Jižně

en: &West
cs: &Západně

en: &Find Object...
cs: Na&jít objekt...

en: Set Coordinates &Manually...
cs: Nastavit souřadnice ruč&ně...

en: &Default Zoom
cs: &Výchozí přiblížení

en: &Zoom to Angular Size...
cs: Přiblížit na úhlovou v&zdálenost...

en: &Lambert Azimuthal Equal-area
cs: &Lambertovo azimutální

en: &Azimuthal Equidistant
cs: &Azimutální ekvidistanční

en: &Orthographic
cs: &Ortografické

en: &Equirectangular
cs: Pr&avoúhlé

en: &Stereographic
cs: &Stereografické

en: &Gnomonic
cs: &Gnómonické

[ctx: Show the information boxes]
en: Show &Info Boxes
cs: Zobrazovat &Informační rámečky

[ctx: Show time-related info box]
en: Show &Time Box
cs: Zobrazi&t časový rámeček

[ctx: Show focus-related info box]
en: Show &Focus Box
cs: Zobrazit &Fokus

[ctx: Show location-related info box]
en: Show &Location Box
cs: Zobrazit &Lokaci

en: Show Main Toolbar
cs: Zobrazit hlavní panel nástrojů

en: Show View Toolbar
cs: Zobrazit panel pohledu

en: Show Statusbar
cs: Zobrazit stavový panel

en: Show Az/Alt Field
cs: Zobrazit azimut/výšku

en: Show RA/Dec Field
cs: Zobrazit RA/Dekl

en: C&olor Schemes
cs: &Barevná schémata

en: &Classic
cs: &Klasický

en: &Star Chart
cs: &Hvězdná mapa

en: &Night Vision
cs: &Noční vidění

en: &Moonless Night
cs: Bez&měsíčná noc

en: &FOV Symbols
cs: Symboly ZÚ

en: &Views
cs: Po&hledy

[ctx: Location on Earth]
en: &Geographic...
cs: &Geografické...

en: Startup Wizard...
cs: Úvodní průvodce...

en: Calculator
cs: Kalkulačka

en: Observation Planner
cs: Plánovač pozorování

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AltVsTime)
en: Altitude vs. Time
cs: Výška vs. čas

en: What's up Tonight
cs: Co dnes v noci

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SkyCalendar)
en: Sky Calendar
cs: Nebeský kalendář

en: Script Builder
cs: Tvůrce skriptů

en: Jupiter's Moons
cs: Jupiterovy měsíce

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowFlags)
en: Flags
cs: Příznaky

en: Artificial Horizon...
cs: Umělý horizont...

en: Execute the Session Plan...
cs: Spustit pozorovací plán...

en: Telescope Wizard...
cs: Průvodce dalekohledem...

en: Device Manager...
cs: Správce zařízení...

[ctx: Tooltip describing the nature of the time step control]
en: Use this to set the rate at which time in the simulation flows.
    For time step 'X' up to 10 minutes, time passes at the rate of 'X' per second.
    For time steps larger than 10 minutes, frames are displayed at an interval of 'X'.
cs: Zde upravíte rychlost, jakou se simulace odvíjí.
    Pro časový krok 'X' ubíhá čas rychlostí 'X' za sekundu.

en: Time step control
cs: Ovládání časového kroku

[ctx: Toggle Stars in the display]
en: Stars
cs: Hvězdy

en: Toggle stars
cs: Zapnout hvězdy

[ctx: Toggle Deep Sky Objects in the display]
en: Deep Sky
cs: Hluboký vesmír

en: Toggle deep sky objects
cs: Zapnout objekty hlubokého vesmíru

[ctx: Toggle Solar System objects in the display]
en: Solar System
cs: Sluneční soustava

en: Toggle Solar system objects
cs: Zobrazit objekty Sluneční soustavy

[ctx: Toggle Constellation Lines in the display]
en: Const. Lines
cs: Čáry souhvězdí

en: Toggle constellation lines
cs: Zapnout tvary souhvězdí

[ctx: Toggle Constellation Names in the display]
en: Const. Names
cs: Názvy souhvězdí

en: Toggle constellation names
cs: Zapnout názvy souhvězdí

[ctx: Toggle Constellation Boundaries in the display]
en: C. Boundaries
cs: Hranice souhvězdí

en: Toggle constellation boundaries
cs: Zapnout hranice souhvězdí

[ctx: Toggle Milky Way in the display]
en: Milky Way
cs: Mléčná dráha

en: Toggle milky way
cs: Zapnout Mléčnou dráhu

[ctx: Toggle the opaque fill of the ground polygon in the display]
en: Ground
cs: Zem

en: Toggle opaque ground
cs: Zapnout neprůhledný zemský povrch

[ctx: Toggle flags in the display]
en: Flags
cs: Vlajky

en: Toggle flags
cs: Zapnout vlajky

[ctx: Toggle satellites in the display]
en: Satellites
cs: Družice

[ctx: Toggle supernovae in the display]
en: Supernovae
cs: Supernovy

en: Toggle supernovae
cs: Zobrazit supernovy

[ctx: Toggle What's Interesting]
en: What's Interesting
cs: Co je zajímavé

[ctx: Toggle the INDI Control Panel in the display]
en: INDI Control Panel
cs: Ovládací panel INDI

en: Toggle INDI Control Panel
cs: Zapnout ovládací panel INDI

[ctx: Toggle the FITS Viewer in the display]
en: FITS Viewer
cs: Prohlížeč FITS

[ctx: Toggle the telescope center lock in display]
en: Center Telescope
cs: Vystředit v dalekohledu

[ctx: Do not adjust the orientation of the sky map for an erect observer]
en: No correction
cs: Bez korekce

en: Edit FOV Symbols...
cs: Upravit symboly ZÚ...

en: HiPS Settings...
cs: Nastavení HiPS...

en:  Welcome to KStars
cs:  Vítejte na v KStars

en: nothing
cs: nic

en: Initial Position is Below Horizon
cs: Počáteční pozice je pod horizontem

en: The initial position is below the horizon.
    Would you like to reset to the default position?
cs: Počáteční pozice je pod horizontem.
    Přejete si resetovat výchozí pozici?

en: Reset Position
cs: Resetovat polohu

en: Do Not Reset
cs: Neresetovat

en: &Themes
cs: Mo&tivy vzhledu

en: Version: %1
cs: Verze: %1

en: Build: %1
cs: Sestavení: %1

en: (c), The KStars Team
cs: (c), Tým KStars

en: License: GPLv2
cs: Licence: GPLv2

en: Dec (%1):
cs: Dekl. (%1):

en: Not Implemented.
cs: Neimplementováno.

en: About
cs: O aplikaci

en: Desktop Planetarium
cs: Planetárium na vaší obrazovce

en: Illumination
cs: Svítivost

en: Diameter
cs: Průměr

en: Rotation period
cs: Perioda rotace

en: Dimensions
cs: Rozměry

en: Period
cs: Období

en: Dec (J2000.0)
cs: Dekl. (J2000.0)

en: Hour angle
cs: Hodinový úhel

en: Rise time
cs: Čas východu

en: Transit time
cs: Čas kulminace

en: Set time
cs: Nastavit čas

en: Azimuth at rise
cs: Azimut při východu

en: Azimuth at set
cs: Azimut při západu

en: Add Link
cs: Přidat odkaz

en: Filter by name:
cs: Filtrovat podle názvu:

en: Filter by type:
cs: Filtrovat podle typu:

en: Search in internet
cs: Vyhledat na internetu

en: %1 - Edit Link
cs: %1 - Upravit odkaz

en: %1 - Add a Link
cs: %1 - Přidat odkaz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: Add
cs: Přidat

en: Edit location
cs: Upravit umístění

en: Add location
cs: Přidat umístění

en: Default city
cs: Výchozí město

en: Default province
cs: Výchozí provincie

en: Default country
cs: Výchozí země

en: City:
cs: Město:

en: Province:
cs: Oblast:

en: Country:
cs: Země:

en: Latitude:
cs: Šířka:

en: Longitude:
cs: Délka:

en: DST rule:
cs: Pravidlo DST:

en: Set from GPS
cs: Získat z GPS

en: Current Location:
cs: Současná poloha:

en: City filter:
cs: Filtr měst:

en: Province filter:
cs: Filtr oblasti:

en: Country filter:
cs: Filtr zemí:

en: Add Location
cs: Přidat umístění

en: View resource
cs: Zobrazit zdroj

en: View
cs: Pohled

en: Image Preview - %1
cs: Náhled obrázku - %1

en: INDI Control Panel
cs: Ovládací panel INDI

en: Active Profile:
cs: Aktivní profil:

en: Profile: %1
cs: Profil: %1

en: Manage Profiles
cs: Spravovat profily

en: Server Port
cs: Port serveru

en: Connected to %1
cs: Připojen k %1

en: Available Devices
cs: Dostupná zařízení

en: NW
cs: SZ

en: NE
cs: SV

en: E
cs: V

en: SW
cs: JZ

en: SE
cs: JV

en: Slew rate:
cs: Rychlost otáčení:

en: Color Schemes
cs: Barevná schémata

en: FOV Symbols
cs: Symboly ZÚ

en: Sync
cs: Synchronizovat

en: 0 secs
cs: 0 sek

en: 0.1 secs
cs: 0.1 sek

en: 0.25 secs
cs: 0.25 sek

en: 0.5 secs
cs: 0.5 sek

en: 1 sec
cs: 1 s

en: 2 secs
cs: 2 sek

en: 5 secs
cs: 5 sek

en: 10 secs
cs: 10 sek

en: 20 secs
cs: 20 sek

en: 30 secs
cs: 30 sek

en: 2 mins
cs: 2 min

en: 5 mins
cs: 5 min

en: 10 mins
cs: 10 min

en: 15 mins
cs: 15 min

en: 30 mins
cs: 30 min

en: 1 hour
cs: 1 hodina

en: 2 hrs
cs: 2 hod

en: 3 hrs
cs: 3 hod

en: 6 hrs
cs: 6 hod

en: 12 hrs
cs: 12 hod

en: 0 days
cs: 0 dnů

en: 1 day
cs: 1 den

en: 2 days
cs: 2 dny

en: 3 days
cs: 3 dny

en: 5 days
cs: 5 dnů

en: 1 week
cs: 1 týden

en: 2 wks
cs: 2 týd

en: 3 wks
cs: 3 týd

en: 1 month
cs: 1 měsíc

en: 2 mths
cs: 2 měs

en: 3 mths
cs: 3 měs

en: 4 mths
cs: 4 měs

en: 6 mths
cs: 6 měs

en: 9 mths
cs: 9 měs

en: 1 year
cs: 1 rok

en: 2 yrs
cs: 2 roky

en: 3 yrs
cs: 3 let

en: 5 yrs
cs: 5 let

en: 10 yrs
cs: 10 let

en: 25 yrs
cs: 25 let

en: 50 yrs
cs: 50 let

en: 100 yrs
cs: 100 let

en: Empty Sky
cs: Prázdná obloha

en: Star Chart
cs: Hvězdná mapa

en: Night Vision
cs: Noční vidění

en: Moonless Night
cs: Bezměsíčná noc

en: Lambert (Default)
cs: Lambert (výchozí)

en: Azimuthal Equidistant
cs: Azimutální ekvidistanční

en: Orthographic
cs: Ortograficky

en: Equirectangular
cs: Pravoúhlé

en: Stereographic
cs: Stereografické

en: Gnomonic
cs: Gnómonické

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, SetTime)
en: Set Time
cs: Nastavit čas

en: Year
cs: Rok

en: Month
cs: Měsíc

en: Week
cs: Týden

en: Day
cs: Den

en: Hour
cs: Hodina

en: Automatic mode
cs: Automatický režim

en: Constellation Lines
cs: Čáry souhvězdí

en: Constellation Names
cs: Názvy souhvězdí

en: Milky Way
cs: Mléčná dráha

en: Exit
cs: Ukončit

en: Start tutorial
cs: Spustit výuku

en: Top Menu
cs: Horní nabídka

en: Set Location
cs: Nastavit polohu

[ctx: Northeast]
en: NE
cs: SV

[ctx: Southeast]
en: SE
cs: JV

[ctx: Southwest]
en: SW
cs: JZ

[ctx: Northwest]
en: NW
cs: SZ

en: Welcome to KStars. Please stand by while loading...
cs: Vítejte v KStars. Prosím vyčkejte...

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Abort Motion
cs: Přerušit pohyb

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Abort
cs: Přerušit

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Absolute Position
cs: Absolutní pozice

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Absolute
cs: Absolutní

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Activate
cs: Aktivovat

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Active Filter
cs: Aktivní filtr

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Alignment
cs: Zarovnání

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: All
cs: Vše

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Aperture (mm)
cs: Clona (mm)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Atmosphere
cs: Atmosféra

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Auto
cs: Automaticky

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Auxiliary
cs: Pomocný

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Back Light
cs: Zpětné prosvícení

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Baud Rate
cs: Přenosová rychlost (baud rate)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Blue
cs: Modrá

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Both
cs: Oboje

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Brightness
cs: Jas

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: CCD Simulator
cs: CCD simulátor

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Camera Model
cs: Model fotoaparátu

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Centering
cs: Centrování

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Client
cs: Klient

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Color
cs: Barva

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Comet
cs: Kometa

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Communication
cs: Komunikace

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Compress
cs: Zkomprimovat

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Compression
cs: Komprese

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Config #1
cs: Nastavení #1

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Config #2
cs: Nastavení #2

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Config #3
cs: Nastavení #3

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Config #4
cs: Nastavení #4

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Config #5
cs: Nastavení #5

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Config #6
cs: Nastavení #6

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Configuration
cs: Nastavení

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Connect
cs: Připojit

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Connection
cs: Spojení

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Contrast
cs: Kontrast

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Control
cs: Ovládání

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Count
cs: Počet

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Current
cs: Současný

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Custom
cs: Vlastní

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Dark
cs: Tmavé

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Date
cs: Datum

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Date/Time
cs: Datum/čas

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Date/Time/Location
cs: Datum/čas/poloha

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Debug
cs: Ladění

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Declination axis
cs: Osa deklinace

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Deep Sky Catalogs
cs: Katalogy hlubokého vesmíru

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Default
cs: Výchozí

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Device
cs: Zařízení

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Dir
cs: Adr

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Dir.
cs: Adr.

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Direction
cs: Směr

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Disable
cs: Zakázat

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Disabled
cs: Zakázáno

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Disconnect
cs: Odpojit

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Driver Info
cs: Informace o ovladači

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Duration (s)
cs: Doba trvání

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Duration (sec)
cs: Doba trvání (s)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: East
cs: Východ

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: East/West
cs: Východ/západ

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Enable
cs: Povolit

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Enabled
cs: Povoleno

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Encoder
cs: Kodér

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Exec
cs: Vykonání

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Exposure
cs: Expozice

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: FITS Header
cs: FITS hlavička

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Fast
cs: Rychle

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Feed
cs: Kanál

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Feedback
cs: Zpětná vazba

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Filter #1
cs: Filtr #1

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Filter #2
cs: Filtr #2

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Filter #3
cs: Filtr #3

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Filter #4
cs: Filtr #4

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Filter #5
cs: Filtr #5

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Filter Count
cs: Počet filtrů

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Filter
cs: Filtrovat

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Filter#1
cs: Filtr#1

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Filter#2
cs: Filtr#2

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Filter#3
cs: Filtr#3

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Filter#4
cs: Filtr#4

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Filter#5
cs: Filtr#5

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Filter#6
cs: Filtr#6

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Filter#7
cs: Filtr#7

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Filter#8
cs: Filtr#8

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Find
cs: Najít

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Firmware version
cs: Verze firmwaru

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Flat
cs: Ploché

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Fluorescent
cs: Fluorescentní

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Focal Length (mm)
cs: Ohnisková vzdálenost (mm)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Frame Rate
cs: Vzorkovací frekvence

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Frame
cs: Rámec

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Frames
cs: Rámce

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Full
cs: Plný

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: GPS Power
cs: Síla GPS

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: GPS Status
cs: Stav GPS

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: GPS System
cs: Systém GPS

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Gamma
cs: Gama

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: General Info
cs: Obecné informace

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Geographic Location
cs: Zeměpisná poloha

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Goto
cs: Přejít na

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Green
cs: Zelená

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Grey
cs: Šedá

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Guide
cs: Vodítko

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Halt
cs: Vypnout

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Height m
cs: Výška m

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Height
cs: Výška

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: High
cs: Vysoké

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Hue
cs: Tón

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Image Data
cs: Data obrázku

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Image Info
cs: Info o obrázku

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Image Settings
cs: Nastavení obrázku

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Image Type
cs: Typ obrázku

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Image
cs: Obrázek

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Info
cs: Informace

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Instant.
cs: Okamžitě.

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Interface
cs: Rozhraní

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Left
cs: Vlevo

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Library
cs: Knihovna

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Light
cs: Světlé

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Load
cs: Načíst

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Local
cs: Místní

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Low
cs: Nízké

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Luminance
cs: Svítivost

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Luminosity
cs: Jas

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Manual
cs: Ruční

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Medium
cs: Střední

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Mercury
cs: Merkur

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Mode
cs: Režim

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Moon
cs: Měsíc

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Motion Control
cs: Ovládání pohybu

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Motion
cs: Pohyb

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Mounting
cs: Připojování

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Name
cs: Název

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Neptune
cs: Neptun

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Noise Reduction
cs: Potlačení šumu

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: None
cs: Nic

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: North
cs: Sever

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: North/South
cs: Sever/jih

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Note
cs: Poznámka

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Number
cs: Číslo

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: OFF
cs: Vypnuto

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: ON
cs: Zapnuto

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Object Info
cs: Informace o objektu

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Object Number
cs: Název objektu

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Object
cs: Objekt

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Observer
cs: Pozorovatel

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Off
cs: Vypnuto

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Offset
cs: Posun

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: On
cs: Zapnuto

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Options
cs: Možnosti

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Park
cs: Městské sady

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Parking
cs: Parkování

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Periodic Error
cs: Periodická chyba

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Polar
cs: Polární

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Ports
cs: Porty

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Position
cs: Poloha

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Prefix
cs: Předpona

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Presets
cs: Přednastavení

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Preset 1
cs: Přednastavení 1

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Preset 2
cs: Přednastavení 2

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Preset 3
cs: Přednastavení 3

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Primary
cs: Primární

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Property
cs: Vlastnost

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Purge
cs: Pročištění

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Rate
cs: Míra

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Recorder
cs: Nahrávací zařízení

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Red
cs: Červená

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Refresh
cs: Obnovit

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Relative Position
cs: Relativní pozice

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Relative
cs: Relativní

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Reset
cs: Obnovit

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Resolution x
cs: Rozlišení X

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Resolution y
cs: Rozlišení Y

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Restart
cs: Restartovat

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Restore
cs: Obnovit

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Rotation
cs: Rotace

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: STAR
cs: HVĚZDA

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Save
cs: Uložit

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Select item...
cs: Vyberte položku...

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Select
cs: Vybrat

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Serial
cs: Sériový

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Set
cs: Nastavit

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Settings
cs: Nastavení

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Shutter Speed
cs: Rychlost závěrky

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Sidereal Time
cs: Hvězdný čas

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Sidereal time
cs: Hvězdný čas

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Sidereal
cs: Hvězdný

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Simulation
cs: Simulace

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Site 1
cs: Server 1

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Site 2
cs: Server 2

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Site 3
cs: Server 3

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Site 4
cs: Server 4

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Site Name
cs: Název serveru

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Sleep
cs: Uspat

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Slew Accuracy
cs: Přesnost otáčení

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Slew Rate
cs: Rychlost otáčení

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Slew rate
cs: Rychlost otáčení

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Slew
cs: Otáčení

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Slow
cs: Pomalu

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Solar System
cs: Sluneční soustava

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Solar
cs: Sluneční

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: South (msec)
cs: Jih (ms)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: South (sec)
cs: Jih (s)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: South
cs: Jih

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Speed
cs: Rychlost

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Star Catalogs
cs: Katalogy hvězd

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Steps
cs: Kroky

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Stop
cs: Zastavit

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Swap buttons
cs: Prohodit tlačítka

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Switch 1
cs: Přepínač 1

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Switch 2
cs: Přepínač 2

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Switch 3
cs: Přepínač 3

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Switch 4
cs: Přepínač 4

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Sync
cs: Synchronizovat

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Telescope Simulator
cs: Simulátor dalekohledu

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Telescope
cs: Dalekohled

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Telescopes
cs: Dalekohledy

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Temp.
cs: Tepl.

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Temperature (C)
cs: Teplota (C)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Temperature K
cs: Teplota K

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Temperature
cs: Teplota

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Time
cs: Čas

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Timer
cs: Časovač

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Top
cs: Nahoře

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Total Exposure Time (ms)
cs: Celková doba expozice (ms)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Track
cs: Stopa

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Tracking
cs: Sledování trasy

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Transformation
cs: Transformace

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: UTC Offset
cs: UTC posun

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: UTC Time
cs: Čas UTC

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Unknown
cs: Neznámé

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Update Client
cs: Aktualizovat klienta

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Update GPS
cs: Aktualizovat GPS

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Update
cs: Aktualizovat

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Upload Settings
cs: Nastavení odeslání

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Upload
cs: Odeslat

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Uranus
cs: Uran

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Venus
cs: Venuše

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Version
cs: Verze

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Webcam Name
cs: Název webové kamery

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: West (msec)
cs: Západ (ms)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: West
cs: Západ

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: White Balance
cs: Vyvážení bílé

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Whiteness
cs: Bělost

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Width
cs: Šířka

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: arcseconds
cs: úhl.sekund

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: cold
cs: chlad

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: danger
cs: nebezpečí

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: identity
cs: identita

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: manual
cs: ručně

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: off
cs: vypnuto

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: on
cs: zapnuto

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: reset
cs: obnovit

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: sidereal
cs: hvězdný

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: solar
cs: sluneční

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: undefined
cs: nedefinováno

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: warm
cs: teplá

[ctx: Build number followed by copyright notice]
en: Build: %1
    
    %2
    
    %3
cs: Sestavení: %1
    
    %2
    
    %3

en: Original Author
cs: Původní autor

en: Current Maintainer
cs: Současný správce

en: Ekos Scheduler Improvements
cs: Vylepšení plánovače Ekos

en: Ekos Scheduler & Observatory Improvements
cs: Plánovač Ekos & vylepšení observatoře

en: Artwork
cs: Grafika

en: Supernovae daily updates
cs: Denní aktualizace o Supernovách

en: Script to execute.
cs: Skript k vykonání.

en: Date and time.
cs: Datum a čas.

en: Could not parse image format of %1; assuming PNG.
cs: Nelze zpracovat formát obrázku %1; asi je to PNG.

en: Script executed.
cs: Skript vykonán.

en: Could not execute script.
cs: Nelze vykonat skript.

[ctx: @title:window]
en: Configure Equipment
cs: Nastavit vybavení

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, Scope) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TelescopeCheck)
en: Telescope
cs: Dalekohled

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label3_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label3_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label4)
en: Id:
cs: ID:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, Type)
en: Refractor
cs: Refraktor

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, Type)
en: Newtonian
cs: Newton

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, Type)
en: Kutter (Schiefspiegler)
cs: Kutter (mimoosý)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label31_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label31) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label5)
en: Vendor:
cs: Dodavatel:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, scopeApertureText)
en: Aperture:
cs: Clona:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, AddScope)
en: Save telescope information
cs: Uložit informace o dalekohledu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, NewScope)
en: Clear data and add a new telescope
cs: Smazat data a přidat nový dalekohled

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, RemoveScope)
en: Remove current telescope
cs: Odstranit současný dalekohled

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Unit:
cs: Jednotka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, AddEyepiece)
en: Save Eyepiece
cs: Uložit okulár

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Apparent FOV:
cs: Zdánlivý zorný úhel:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_24)
en: Focal Length
cs: Ohnisková vzdálenost

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16)
en: Enter Details of Barlow/Shapley Lenses
cs: Zadat podrobnosti Barlowovy/Shapleyovy čočky

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label51)
en: Magnification factor of the Barlow/Shapley lens
cs: Faktor zvětšení Barlowovy/Shapleyovy čočky

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label51)
en: Factor:
cs: Faktor:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, AddLens)
en: Save Lens
cs: Ulož objektiv

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, AddFilter)
en: Save Filter
cs: Ulož Filtr

en: End Session
cs: Ukončit sezení

en: Save and End the current session
cs: Uložit a ukončit aktuální sezení

[ctx: @title:window]
en: Execute Session
cs: Spustit sezení

en: Next Page >
cs: Následující strana >

en: site_
cs: místo_

en: session_
cs: sezení_

en: Next Target >
cs: Následující cíl >

en: observation_
cs: pozorování_

[ctx: @title:window]
en: Save Session
cs: Uložit sezení

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, Execute)
en: Execute Session
cs: Spustit sezení

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, ktitlewidget)
en: Enter Session Details:
cs: Zadejte podrobnosti sezení:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, Location)
en: set location
cs: zadat polohu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Begin:
cs: Začít:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Weather:
cs: Počasí:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Equipment:
cs: Vybavení:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Comments:
cs: Komentáře:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Language:
cs: Jazyk:

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, ktitlewidget_2)
en: View Object Details:
cs: Podrobnosti objektů:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_24)
en: Scheduled time:
cs: Naplánovaný čas:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_26) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, raLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ra0Label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ra1Label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, RaLabel) i18n: ectx: property (text)
en: Right ascension:
cs: Rektascenze:

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, ktitlewidget_4)
en: Set Observing Notes for the Object:
cs: Poznámky pozorovatele objektu:

[ctx: Move the telescope to an object or location]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, Slew)
en: Slew Telescope
cs: Natočit dalekohled

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, ktitlewidget_3)
en: Enter the Observation Details:
cs: Zadejte podrobnosti pozorování:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_19)
en: Observer
cs: Pozorovatel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Telescope:
cs: Dalekohled:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Eyepiece:
cs: Okulár:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17)
en: Lens:
cs: Objektiv:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: arc seconds
cs: úhl.sekundy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15)
en: Faintest Star:
cs: Nejslabší hvězda:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: (magnitude)
cs: (magnituda)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, NextButton)
en: Next >
cs: Následující >

note: i18n: ectx: property (text), widget (KUrlLabel, SessionURL)
en: Step 1: Session Details
cs: Krok 1: Podrobnosti sezení

note: i18n: ectx: property (text), widget (KUrlLabel, AddObject)
en: Add new object to list
cs: Přidejte nový objekt do seznamu

note: i18n: ectx: property (text), widget (KUrlLabel, RemoveObject)
en: Remove object from list
cs: Odstranit objekt ze seznamu

note: i18n: ectx: property (text), widget (KUrlLabel, ObservationsURL)
en: Step 2: Observations
cs: Krok 2: Pozorování

en: Overwrite
cs: Přepsat

en: Another Observer already exists with the given Name and Surname, Overwrite?
cs: Pozorovatel s daným jménem a příjmením už existuje, přepsat?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Surname:
cs: Příjmení:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Contact:
cs: Kontakt:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: &General
cs: &Obecné

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, BackendsGroupBox)
en: Backends
cs: Podpůrné vrstvy

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_UseRefraction)
en: Correct coordinates of objects for the effects of the atmosphere
cs: Korigovat souřadnice objektů podle zkreslení atmosférou

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_UseRefraction)
en: The atmosphere bends light passing through it, like a lens.  If this item is checked, this "atmospheric refraction" will be simulated in the sky map.  Note that this correction is only applied when using the Horizontal coordinate system.
cs: Atmosféra ohýbá procházející světlo podobně jako čočka. Pokud je tato volba zapnuta, bude "atmosférická refrakce" na hvězdné mapě simulována. Tato korekce se však aplikuje pouze tehdy, pokud se používá horizontální souřadnicový systém.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseRefraction)
en: Correct for atmospheric refraction
cs: Korigovat podle zkreslení atmosférou

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_UseRelativistic)
en: Correct for the effect of sun's gravity on star positions, as predicted by General Relativity, and verified by Eddington's experiment.
cs: Korekce efektu sluneční gravitace podle obecné relativity.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseRelativistic)
en: General Relativity effects near the sun
cs: Efekty obecné relativity poblíž Slunce

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Logging Output
cs: Výstup záznamu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, showLogsB)
en: Show Logs...
cs: Zobrazit záznamy...

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3)
en: Look and &Feel
cs: Vzhled a dojem

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_UseAutoLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_UseHoverLabel)
en: Show name label of centered object?
cs: Zobrazit název vycentrovaného objektu?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_UseAutoLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_UseHoverLabel)
en: If checked, a name label will be temporarily attached to an object while it is centered in the display.  You can attach a more persistent label to any object using the right-click popup menu.
cs: Je-li zapnuto, popisek s názvem bude připojen k vycentrovanému objektu. V nabídce pravého tlačítka můžete připojit trvalejší popisek.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseAutoLabel)
en: Attach label to centered object
cs: Přidat popisek vycentrovanému objektu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseHoverLabel)
en: Attach temporary label when hovering mouse
cs: Zobrazit dočasný popisek objektu pod myší

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_DefaultCursor)
en: Arrow
cs: Šipka

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_DefaultCursor)
en: Cross
cs: Kříž

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_UseAntialias)
en: Select this for smoother (but slower) graphics
cs: Vyberte pro hladší (a hardwarově náročnější) grafiku

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseAntialias)
en: Use antialiased drawing
cs: Vykreslovat s antialiasováním

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_UseAnimatedSlewing)
en: Show slewing motion when focus changes?
cs: Plynulý posun při změně fokusu?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_UseAnimatedSlewing)
en: If checked, changing the focus position will result in a visible animated "slew" to the new position.  Otherwise, the display will center on the new position instantaneously.
cs: Je-li zapnuto, změna fokusu způsobí plynulý posun do nové pozice. Jinak dojde k okamžitému vycentrování na nové místo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseAnimatedSlewing)
en: Use animated slewing
cs: Použít plynulý posun

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_HideOnSlew)
en: Do not draw all objects while the map is moving?
cs: Nevykreslovat během pohybu mapy všechny objekty?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_HideOnSlew)
en: When the map is in motion, smooth animation is compromised if the program has too many objects to draw on the map; check this item to temporarily hide some of the objects while the display is in motion.
cs: Animace mapy může být trhaná, pokud je vykreslováno příliš mnoho objektů. Zapnutím této volby se některé objekty během pohybu skryjí.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideOnSlew)
en: Hide objects while moving
cs: Skrýt objekty během pohybu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelHideTimeStep)
en: Also hide if time step larger than:
cs: Skrýt i pokud je časový krok větší než:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_HideStars)
en: If checked, then fainter stars will be hidden when the map is in motion.
cs: Pokud je zapnuto, budou slabší hvězdy během pohybu mapy skryty.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (MagnitudeSpinBox, kcfg_MagLimitHideStar)
en: Stars fainter than this will not be drawn while the map is moving.
cs: Hvězdy slabší než tyto nebudou během pohybu mapy zobrazeny.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_HidePlanets)
en: Hide solar system bodies while moving?
cs: Skrýt během pohybu mapy tělesa Sluneční soustavy?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_HidePlanets)
en: If checked, then all solar system bodies will be hidden when the map is in motion.
cs: Pokud je zapnuto, budou během pohybu mapy skryty všechna tělesa Sluneční soustavy.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HidePlanets) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, SolarSystemButton)
en: Solar system
cs: Sluneční soustava

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideLabels)
en: Object labels
cs: Popisky objektu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_HideCLines)
en: If checked, then constellation lines will be hidden when the map is in motion.
cs: Pokud je zapnuto, budou během pohybu mapy skryty tvary souhvězdí.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideCLines)
en: Constellation lines
cs: Tvary souhvězdí

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideCBounds)
en: Constellation boundaries
cs: Hranice souhvězdí

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_HideCNames)
en: If checked, then constellation names will be hidden when the map is in motion.
cs: Pokud je zapnuto, budou během pohybu mapy skryty názvy souhvězdí.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideCNames)
en: Constellation names
cs: Názvy souhvězdí

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ObsListOptions)
en: Observing List Labels
cs: Popisky pozorovacího seznamu

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ObsListMiscOptions)
en: Miscellaneous
cs: Různé

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowStars)
en: &Star catalogs
cs: Katalogy &hvězd

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelStarDensity)
en: Star density:
cs: Hustota hvězd:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowStarNames)
en: Show &name
cs: Zobrazovat &název

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowStarMagnitudes)
en: Show ma&gnitude
cs: Zobrazit ma&gnitudu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelDensity) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DeepSkyLabelDensityLabel)
en: Label density:
cs: Hustota popisků:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowDeepSky)
en: Deep-sky catalogs
cs: Katalogy hlubokého vesmíru

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowDeepSkyNames)
en: Show na&me
cs: Zobrazovat &název

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DeepSkyLongLabels)
en: Show &long names
cs: Zobrazovat ce&lé názvy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowDeepSkyMagnitudes)
en: Show magni&tude
cs: Zobrazit magni&tudu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, manageButton)
en: Manage Deep Sky Catalogs...
cs: Spravovat katalogy hlubokého vesmíru

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelMagDeepSkyZoomOut)
en: Faint limit zoomed out:
cs: Limit jasnosti pro oddálení:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelMagDeepSky)
en: Faint limit zoomed in:
cs: Limit jasnosti pro přiblížení:

[ctx: use 'moonless night' color scheme]
en: Moonless Night
cs: Bezměsíčná noc

[ctx: use realistic star colors]
en: Real Colors
cs: Skutečné barvy

[ctx: show stars as red circles]
en: Solid Red
cs: Červená

[ctx: show stars as black circles]
en: Solid Black
cs: Černá

[ctx: show stars as white circles]
en: Solid White
cs: Bílá

[ctx: show stars as colored circles]
en: Solid Colors
cs: Barevné plochy

en: New Color Scheme
cs: Nové barevné schéma

en: Enter a name for the new color scheme:
cs: Zadejte název nového barevného schématu:

en: Local color scheme index file could not be opened.
    Scheme cannot be removed.
cs: Lokální barevné schéma nelze otevřít.
    Schéma nelze odstranit.

en: Could not delete the file: %1
cs: Nelze smazat soubor: %1

en: Error Deleting File
cs: Chyba při mazání souboru

en: Could not find an entry named %1 in colors.dat.
cs: V souboru colors.dat nelze nalézt položku %1.

en: Scheme Not Found
cs: Schéma nenalezeno

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, ColorPalette)
en: Current color settings
cs: Aktuální nastavení barev

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, ColorPalette)
en: The list of all customizable colors in the program.  Next to each item is a square showing the color it is currently set to.  Click on any item to change its color.
cs: Seznam všech nastavitelných barev v programu. U každé položky je barevný čtverec s aktuální barvou. Kliknutím na položku barvu změníte.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: InfoBox BG mode:
cs: Režim pozadí informačního rámečku:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_BoxBGMode)
en: No Fill
cs: Bez výplně

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_BoxBGMode)
en: Transparent
cs: Průhledný

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_BoxBGMode)
en: Opaque
cs: Neprůhledné

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Star color mode:
cs: Režim barev hvězd:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_StarColorMode)
en: Set the star color mode
cs: Nastavit režim barev hvězd

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_StarColorMode)
en: There are four ways to draw stars on the map.  By default, stars are circles with a white core and a rim which is tinted to reflect the star's actual color.  You may also choose to draw the stars as solid white, red, or black circles, to match the needs of your overall color scheme.
cs: Existují čtyři možnosti vykreslování hvězd na mapě. Ve výchozím nastavení jsou hvězdy vykreslovány jako kroužky s bílým středem a okrajem odpovídajícím skutečné barvě hvězdy. Hvězdy však lze vykreslovat také jako jednobarevné bílé, červené nebo černé kroužky, podle potřeb celkového barevného schématu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Star color intensity:
cs: Intenzita barev hvězd:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_StarColorIntensity)
en: Set the intensity of star colors
cs: Nastavit intenzitu barev hvězd

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_StarColorIntensity)
en: When using the realistic-color star mode, this option will set the saturation level of the star's colors.  A higher value means more intense colors.
cs: Při použití režimu realistických barev pro hvězdy odpovídá toto nastavení sytosti barvy hvězdy. Vyšší hodnota znamená výraznější barvy.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Preset Color Schemes
cs: Přednastavená barevná schémata

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, PresetBox)
en: List of preset color schemes
cs: Seznam přednastavených barevných schémat

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, PresetBox)
en: List of all known color schemes.  Several are provided by default, and you may also define your own.
cs: Seznam všech známých barevných schémat. Řada jich je součástí výchozího nastavení a můžete přidávat své vlastní.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, AddPreset)
en: Create a new preset color scheme using current settings
cs: Vytvořit nové barevné schéma použitím aktuálních barev

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, AddPreset)
en: After changing the colors to a scheme that you like, press this button to create a new scheme using those colors.  Your scheme will appear here in the list of presets, and will also be available in the "Settings" menu of the main window.
cs: Změňte barvy a pak stiskněte toto tlačítko. V seznamu barevných schémat se vytvoří nové s těmito změněnými barvami, a bude také přístupné v nabídce "Nastavení" hlavního okna.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, RemovePreset)
en: Remove a preset color scheme
cs: Odstranit přednastavené barevné schéma

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, RemovePreset)
en: Press this button to remove the highlighted color scheme.  This will only work on your custom color schemes.
cs: Tímto tlačítkem zrušíte vybrané barevné schéma. Funguje jen pro vlastní barevná schémata.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCLines)
en: Show constellation lines?
cs: Zobrazit tvary souhvězdí?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCLines)
en: If checked, constellation lines will be drawn on the sky map.
cs: Je-li zapnuto, zobrazují se na hvězdné mapě tvary souhvězdí.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCLines)
en: &Constellation lines
cs: &Tvary souhvězdí

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelSkyCulture)
en: Sky culture:
cs: Kulturní schéma souhvězdí:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, SkyCultureComboBox)
en: Choose sky culture
cs: Vyberte kulturní schéma souhvězdí

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, SkyCultureComboBox)
en: Here, you can choose how constellations are represented
cs: Zde si můžete zvolit reprezentaci souhvězdí

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCBounds)
en: Constellation &boundaries
cs: &Hranice souhvězdí

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCNames)
en: Draw constellation names?
cs: Zobrazovat názvy souhvězdí?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCNames)
en: If checked, constellation names will be drawn on the sky map.
cs: Je-li zapnuto, zobrazují se na hvězdné mapě názvy souhvězdí.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCNames)
en: Constellation &names
cs: &Názvy souhvězdí

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ConstellOptions)
en: Constellation Name Options
cs: Nastavení názvů souhvězdí

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_UseLatinConstellNames)
en: Use Latin constellation names
cs: Používat latinské názvy souhvězdí

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, kcfg_UseLatinConstellNames)
en: Select this to use Latin constellation names on the sky map
cs: Zvolte, pokud si přejete na mapě používat latinské názvy souhvězdí

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_UseLatinConstellNames)
en: L&atin
cs: L&atinská

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_UseLocalConstellNames)
en: Use Localized constellation names
cs: Používat lokalizované názvy souhvězdí

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, kcfg_UseLocalConstellNames)
en: Select this to use constellation names from your locality (if available)
cs: Zvolte, pokud si přejete na mapě používat názvy souhvězdí z vaší lokality (pokud jsou k dispozici)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_UseLocalConstellNames)
en: Localized
cs: Lokalizované

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_UseAbbrevConstellNames)
en: Use IAU abbreviations
cs: Používat zkratky IAU

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, kcfg_UseAbbrevConstellNames)
en: Select this to use abbreviations from the International Astronomical Union as constellation labels
cs: Zvolte pro zobrazení zkratek Mezinárodní astronomické unie (IAU) jako popisků souhvězdí

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_UseAbbrevConstellNames)
en: Abbre&viated
cs: &Zkrácené

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowEcliptic)
en: Draw Ecliptic?
cs: Zobrazit ekliptiku?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowEcliptic)
en: If checked, the ecliptic will be drawn on the sky map.  The ecliptic is a great circle on the sky that the Sun appears to follow over the course of one year.  All other solar system bodies roughly follow the ecliptic as well.
cs: Je-li zapnuto, na mapě se zobrazí ekliptika. Ekliptika je kružnice po které se v průběhu roku pohybuje Slunce. Ostatní tělesa sluneční soustavy se také pohybují poblíž ekliptiky.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_FillMilkyWay)
en: Use filled Milky Way contour?
cs: Vyplnit obrysy Mléčné dráhy?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_FillMilkyWay)
en: If checked, the Milky Way contour will be shown filled.  Otherwise, only the outline will be drawn.
cs: Je-li zapnuto, obrysy Mléčné dráhy budou vyplněny. Jinak bude zobrazen pouze obrys.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FillMilkyWay)
en: Fill milk&y way
cs: Vyplnit &mléčnou dráhu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowHorizon)
en: Draw horizon?
cs: Vykreslit obzor?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowHorizon)
en: If checked, a line representing the local horizon will be drawn on the map.
cs: Pokud je zapnuto, bude na mapě vykreslena čára představující místní obzor.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowHorizon)
en: Hori&zon (line)
cs: Hori&zont (křivka)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMilkyWay)
en: Draw the Milky Way contour?
cs: Zobrazit obrys mléčné dráhy?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMilkyWay)
en: If checked, a contour representing the Milky Way will be drawn on the sky map
cs: Je-li zapnuto, obrys Mléčné dráhy se zobrazí na mapě oblohy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMilkyWay)
en: Mil&ky way
cs: Mléčná dráha

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowFlags)
en: Draw flags?
cs: Vykreslit vlajky?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowFlags)
en: If checked, flags will be drawn on the sky map
cs: Pokud je zapnuto, budou na mapě vykresleny vlajky

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowEquatorialGrid)
en: If checked, a grid of lines will be drawn every 2 hours in Right Ascension and every 20 degrees in Declination.
cs: Je-li zapnuto, zobrazí se síť souřadnic po 2 hodinách pro rektascenzi a po 20 stupních pro deklinaci.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowEquatorialGrid)
en: Equatorial coordinate grid
cs: Síť rovníkových souřadnic

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowHorizontalGrid)
en: Horizontal coor&dinate grid
cs: Síť svislých souřa&dnic

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowGround)
en: Draw opaque ground?
cs: Vykreslit neprůhledný zemský povrch?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowGround)
en: If checked, the area below the horizon will be filled in, to simulate the ground beneath you.  Note that the ground is never drawn when using the Equatorial coordinate system.
cs: Pokud je zapnuto, je oblast pod horizontem vyplněna pro simulaci zemského povrchu. Pokud se používají rovníkové souřadnice, není zemský povrch nikdy vykreslován.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowGround)
en: Opaque &ground
cs: Neprůhledný &zemský povrch

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowEquator)
en: Draw Celestial equator?
cs: Zobrazit nebeský rovník?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowEquator)
en: If checked, the celestial equator will be drawn in the sky map.
cs: Je-li zapnuto, na mapě se zobrazí nebeský rovník.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowEquator)
en: Celestial e&quator
cs: N&ebeský rovník

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: View Options
cs: Možnosti pohledu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSatellitesLabels)
en: Show labels
cs: Zobrazit popisky

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSolarSystem)
en: Show solar system objects
cs: Zobrazit objekty Sluneční soustavy

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, MajorBodiesBox)
en: Sun, Moon && Planets
cs: Slunce, Měsíc a planety

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSaturn)
en: Draw Saturn?
cs: Vykreslit Saturn?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSaturn)
en: If checked, Saturn will be drawn on the map.
cs: Pokud je zapnuto, bude na mapě vykreslen Saturn.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowPlanetImages)
en: Draw major bodies as images?
cs: Vykreslit důležitá tělesa jako obrázky?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowPlanetImages)
en: If checked, then the planets, the Sun and the Moon will be shown as bitmap images on the map
cs: Pokud je zapnuto, budou planety, Slunce a Měsíc na mapě vykresleny jako rastrové obrázky

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowPlanetImages)
en: Use images
cs: Používat obrázky

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMars)
en: Draw Mars?
cs: Zobrazit Mars?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMars)
en: If checked, Mars will be drawn on the map.
cs: Pokud je zapnuto, bude na mapě zobrazen Mars.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowPlanetNames)
en: Attach Name labels to the major solar system bodies?
cs: Zobrazovat popisky hlavních těles Sluneční soustavy?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowPlanetNames)
en: If checked, name labels will be attached to the planets, the Sun and the Moon
cs: Je-li zapnuto, přidá popisky s názvy k planetám, Slunci a Měsíci

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowPlanetNames)
en: Use name labels
cs: Použít popisky s názvy

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, showAllPlanets)
en: Select all major bodies
cs: Vybrat všechna hlavní tělesa

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, showAllPlanets)
en: Press this to select all planets, the Sun and the Moon to be drawn in the map
cs: Stiskněte pro zobrazení všech planet, Slunce a Měsíce

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, showAllPlanets)
en: Select All
cs: Vybrat vše

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, showNonePlanets)
en: Unselect all major bodies
cs: Zrušit výběr všech hlavních těles

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, showNonePlanets)
en: Press this button to unselect all planets, the Sun and the Moon so that they will not be drawn on the map
cs: Stiskněte pro zrušení výběru všech planet, Slunce a Měsíce, takže nebudou na mapě zobrazeny

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, showNonePlanets)
en: Select None
cs: Zrušit výběr

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowVenus)
en: Draw Venus?
cs: Vykreslit Venuši?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowVenus)
en: If checked, Venus will be drawn on the map.
cs: Pokud je zapnuto, bude na mapě zobrazena Venuše.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSun)
en: Draw the Sun?
cs: Vykreslit Slunce?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSun)
en: If checked, the Sun will be drawn on the map.
cs: Pokud je zapnuto, bude na mapě vykresleno Slunce.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowJupiter)
en: Draw Jupiter?
cs: Vykreslit Jupiter?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowJupiter)
en: If checked, Jupiter will be drawn on the map.
cs: Pokud je zapnuto, bude na mapě vykreslen Jupiter.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMoon)
en: Draw the Moon?
cs: Vykreslit Měsíc?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMoon)
en: If checked, the Moon will be drawn on the map.
cs: Pokud je zapnuto, bude na mapě vykreslen Měsíc.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMercury)
en: Draw Mercury?
cs: Vykreslit Merkur?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMercury)
en: If checked, Mercury will be drawn on the map.
cs: Pokud je zapnuto, bude na mapě vykreslen Merkur.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowNeptune)
en: Draw Neptune?
cs: Vykreslit Neptun?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowNeptune)
en: If checked, Neptune will be drawn on the map.
cs: Pokud je zapnuto, bude na mapě vykreslen Neptun.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowUranus)
en: Draw Uranus?
cs: Vykreslit Uran?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowUranus)
en: If checked, Uranus will be drawn on the map.
cs: Pokud je zapnuto, bude na mapě vykreslen Uran.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, MinorBodiesBox)
en: Minor Planets
cs: Malá tělesa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Download asteroids brighter than:
cs: Stáhnout asteroidy jasnější než:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowAsteroids)
en: Draw asteroids?
cs: Vykreslit asteroidy?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowAsteroids)
en: If checked, asteroids will be drawn on the map
cs: Pokud je zapnuto, budou na mapě vykresleny asteroidy

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowComets)
en: Draw comets?
cs: Vykreslit komety?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowComets)
en: If checked, comets will be drawn on the map
cs: Pokud je zapnuto, budou na mapě vykresleny komety

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Show asteroids brighter than:
cs: Zobrazit asteroidy jasnější než:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCometNames)
en: Show names of comets near the Sun
cs: Zobrazovat název komet nedaleko Slunce

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCometNames)
en: If checked, the comets near the Sun will have name labels attached.  Comets vary in brightness in their orbits, so a faint magnitude is not effective in this case.
cs: Je-li zapnuto, komety poblíž Slunce budou mít popisek. Jasnost komet se mění během jejich dráhy, takže minimální magnituda zde nefunguje.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (MagnitudeSpinBox, kcfg_MagLimitAsteroid)
en: Set the faintest magnitude for drawing asteroids
cs: Nastavit nejnižší jas pro asteroidy, které mají být zobrazeny na mapě

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_MaxRadCometName)
en: Maximum distance for comet names
cs: Maximální vzdálenost pro názvy komet

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_MaxRadCometName)
en: Set the maximum distance from the Sun for a comet to have a name label, in Astronomical Units (AU).  1 AU is the distance between the Earth and the Sun, approximately 150 million km
cs: Zadejte maximální vzdálenost v astronomických jednotkách (AU) od Slunce, při které má mít kometa popisek. 1 AU je vzdálenost Země od Slunce, zhruba 150 milionů km

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: AU
cs: AJ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowAsteroidNames)
en: Attach name labels to asteroids?
cs: Zobrazit názvy asteroidů?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowAsteroidNames)
en: If checked, then name labels will be attached to asteroids
cs: Je-li zapnuto, zobrazují se na hvězdné mapě názvy asteroidů

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowAsteroidNames)
en: Show names
cs: Zobrazovat názvy

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, TrailsBox)
en: Orbit Trails
cs: Oběžné dráhy

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_UseAutoTrail)
en: Auto-trail tracked bodies
cs: Stopa sledovaných těles

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_UseAutoTrail)
en: If checked then any solar system body will have a temporary trail attached while it is centered in the display.
cs: Je-li zapnuto, ke každému sledovanému tělesu Sluneční soustavy se nakreslí stopa jeho pohybu na hvězdném pozadí, zatímco těleso zůstane vycentrováno uprostřed monitoru.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseAutoTrail)
en: Always show trail when tracking a solar system body
cs: Kreslit stopu při sledování těles Sluneční soustavy

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_FadePlanetTrails)
en: Fade trail color into the background?
cs: Má stopa postupně mizet?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_FadePlanetTrails)
en: If checked, the color of the planet trail will be blended into the background sky color.
cs: Je-li zapnuto, stopa se postupně rozplyne na hvězdném pozadí.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FadePlanetTrails)
en: Fade trails to background color
cs: Ztrácející se stopa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ClearAllTrails)
en: Clear all orbit trails
cs: Smazat všechny orbitální stopy

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, ClearAllTrails)
en: Press this to clear all orbit trails that you may have attached to solar system bodies using the right-click popup menu.
cs: Stiskem tohoto tlačítka smažete všechny stopy, které jste objektům Sluneční soustavy přiřadili v nabídce pravého tlačítka.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ClearAllTrails)
en: Remove All Trails
cs: Smazat všechny stopy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox)
en: Earth satellite tracks
cs: Stopy družic Země

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Supernovae Options
cs: Možnosti supernov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSupernovae)
en: Show supernovae
cs: Zobrazit supernovy

en: PNG Files (*.png)
cs: Soubory PNG (*.png)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, TerrainBox)
en: Source Options
cs: Možnosti zdroje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowTerrain)
en: Show terrain
cs: Zobrazit terén

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, terrainFileLabel)
en: Terrain file:
cs: Soubor terénu:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, TerrainSpeedupGroupBox_2)
en: Speedup options
cs: Možnosti zrychlení

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TerrainSmoothPixels)
en: Smooth pixels
cs: Vyhladit pixely

en: Names:
cs: Jména:

en: Could not upload file
cs: Nelze odeslat soubor

en: FOV (%1/%2): %3 (%4' x %5')
cs: ZÚ (%1/%2): %3 (%4' x %5')

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, saveButton)
en: Save to file...
cs: Uložit do souboru...

en: Open Cluster
cs: Otevřená hvězdokupa

en: Globular Cluster
cs: Kulová hvězdokupa

en: Gaseous Nebula
cs: Plynná mlhovina

en: Dark Nebula
cs: Temná mlhovina

en: Planetary Nebula
cs: Planetární mlhovina

en: Supernova Remnant
cs: Pozůstatek supernovy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, GalaxyCB)
en: Galaxy
cs: Galaxie

en: Quasar
cs: Kvasar

en: Observer:
cs: Pozorovatel:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dateLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dateCheckBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DateLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, DateCheckBatch) i18
en: Date:
cs: Datum:

en: Site:
cs: Server:

en: Power:
cs: Intenzita:

en: Go to next Wizard page
cs: Přejít na následující stránku průvodce

en: Go to previous Wizard page
cs: Přejít na předchozí stránku průvodce

[ctx: %1 = FOV index, %2 = FOV count, %3 = FOV name, %4 = FOV X size, %5 = FOV Y size]
en: FOV (%1/%2): %3 (%4' x %5')
cs: ZÚ (%1/%2): %3 (%4' x %5')

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, subtitleLabel)
en: Subtitle:
cs: Titulky:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label2)
en: Chart type:
cs: Druh grafu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, detailsButton)
en: Show details...
cs: Zobrazit podrobnosti...

[ctx: @title:window]
en: Export
cs: Exportovat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, previewButton)
en: Print preview
cs: Náhled před tiskem

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, printButton)
en: Print
cs: Tisk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, exportButton)
en: Export to File...
cs: Exportovat do souboru...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepText)
en: <p>This wizard will help you set up all the parameters for printing finder charts with logging forms.</p>
    <p>To get started, press the <b>Next</b> button.</p>
cs: <p>Tento průvodce vám pomůže nastavit základní možnosti jako umístění na zemi.</p>
    <p>Začněte stiskem tlačítka <b>Následující</b>.</p>

en: Loading asteroids
cs: Načítání asteroidů

en: Downloading asteroids updates...
cs: Stahují se aktualizace asteroidů...

en: Could not import the objects.
cs: Objekty nelze importovat.

en: Successfully added %1 object to the user catalog. | Successfully added %1 objects to the user catalog.
cs[0]: %1 objekt byl úspěšně přidán do katalogu uživatelských dat.
cs[1]: %1 objekty byly úspěšně přidány do katalogu uživatelských dat.
cs[2]: %1 objektů bylo úspěšně přidáno do katalogu uživatelských dat.

en: Loading comets
cs: Načítání komet

en: Downloading comets updates...
cs: Stahují se aktualizace komet...

en: Constellation Boundaries
cs: Hranice souhvězdí

en: Loading Constellation Boundaries
cs: Načítání hranic souhvězdí

en: Star HD%1 not found.
cs: Nebyla nalezena hvězda HD%1.

en: Loading constellation names
cs: Načítám názvy souhvězdí

en: No icon
cs: Žádná ikona

en: Creating horizon
cs: Vytváření horizontu

en: Filename
cs: Název souboru

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1a) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2a)
en: Angle
cs: Úhel

en: Loading %1
cs: Načítání %1

en: Loading Milky Way
cs: Načítání Mléčné dráhy

en: Loading Large Magellanic Clouds
cs: Načítání velkého Magellanova mračna

en: Loading Small Magellanic Clouds
cs: Načítání malého Magellanova mračna

en: Magnitude :: %1
cs: Hvězdná velikost :: %1

en: Type :: %1
cs: Typ :: %1

en: Date :: %1
cs: Datum :: %1

en: Loading solar system
cs: Načítám sluneční soustavu

en: Loading stars
cs: Načítání hvězd

en: Please wait while re-indexing stars...
cs: Přeindexovávám hvězdy, prosím čekejte ...

en: Requested Position Below Horizon
cs: Požadovaná poloha je pod horizontem

en: The requested position is below the horizon.
    Would you like to go there anyway?
cs: Požadovaná poloha je pod horizontem.
    Přejete si se na ni přesto přesunout?

en: Go Anyway
cs: Přesunout

en: Keep Position
cs: Ponechat na místě

en: Digitized Sky Survey image provided by the Space Telescope Science Institute [free for non-commercial use].
cs: Digitalizovaný snímek oblohy poskytnutý Space Telescope Science Institute [zdarma pro nekomerční použití].

en: Sloan Digital Sky Survey image provided by the Astrophysical Research Consortium [free for non-commercial use].
cs: Snímek z programu Sloan Digital Sky Survey poskytlo Astrophysical Research Consortium [zdarma pro nekomerční použití]

en: Angular distance: %1
cs: Úhlová vzdálenost: %1

en: No object selected.
cs: Nebyl vybrán žádný objekt.

en: Object Details
cs: Podrobnosti objektů

[ctx: Jupiter's moon Ganymede]
en: Ganymede
cs: Ganymed

[ctx: moon phase, 100 percent illuminated]
en: Full moon
cs: Úplněk

[ctx: moon phase, 0 percent illuminated]
en: New moon
cs: Nov

[ctx: moon phase, half-illuminated and growing]
en: First quarter
cs: První čtvrť

[ctx: moon phase, half-illuminated and shrinking]
en: Third quarter
cs: Třetí čtvrť

[ctx: moon phase between new moon and 1st quarter]
en: Waxing crescent
cs: Dorůstající srpek

[ctx: moon phase between 1st quarter and full moon]
en: Waxing gibbous
cs: Dorůstající Měsíc

[ctx: moon phase between full moon and 3rd quarter]
en: Waning gibbous
cs: Couvající Měsíc

[ctx: moon phase between 3rd quarter and new moon]
en: Waning crescent
cs: Couvající srpek

en: unknown
cs: neznámý

[ctx: Universal time]
en: UT
cs: UČ

en: Success
cs: Úspěch

en: Unknown error
cs: Neznámá chyba

en: Star
cs: Hvězda

en: Catalog Star
cs: Hvězda katalogu

en: Planet
cs: Planeta

en: Comet
cs: Kometa

en: Constellation
cs: Souhvězdí

en: Galaxy Cluster
cs: Hvězdokupa

en: Satellite
cs: Družice

en: Radio Source
cs: Radiový zdroj

en: Unknown Type
cs: Neznámý typ

en: Show HST Image
cs: Zobrazit obraz HST

en: %1: Hubble Space Telescope, operated by STScI for NASA [public domain]
cs: %1: Hubblův kosmický dalekohled, provozuje STScI pro NASA [volně šiřitelné]

en: Show Spitzer Image
cs: Zobrazit snímek ze Spitzerova kosmického dalekohledu

en: %1: Spitzer Space Telescope, courtesy NASA/JPL-Caltech [public domain]
cs: %1: Spitzerův vesmírný dalekohled, se souhlasem NASA/JPL-Caltech [public domain]

en: Show SEDS Image
cs: Zobrazit obraz SEDS

en: %1: SEDS, http://www.seds.org [free for non-commercial use]
cs: %1: SEDS, http://www.seds.org [zdarma pro nekomerční použití]

en: Show KPNO AOP Image
cs: Zobrazit obraz KPNO AOP

en: %1: Advanced Observing Program at Kitt Peak National Observatory [free for non-commercial use; no physical reproductions]
cs: %1: Advanced Observing Program na Kitt Peak National Observatory [zdarma pro nekomerční použití; zákaz fyzického tisku]

en: Show NOAO Image
cs: Zobrazit obraz NOAO

en: %1: National Optical Astronomy Observatories and AURA [free for non-commercial use]
cs: %1: Národní optické astronomické observatoře a AURA [zdarma pro nekomerční použití]

en: %1: Very Large Telescope, operated by the European Southern Observatory [free for non-commercial use; no reproductions]
cs: %1: Very Large Telescope, provozuje Evropská jižní observatoř [zdarma pro nekomerční použití; zákaz tisku]

en: Show
cs: Zobrazit

en: alpha
cs: alfa

en: gamma
cs: gama

en: zeta
cs: dzéta

en: mu
cs: mí

en: nu
cs: ný

en: xi
cs: ksí

en: omicron
cs: omikron

en: pi
cs: pí

en: rho
cs: ró

en: upsilon
cs: ypsilon

en: phi
cs: fí

en: chi
cs: chí

en: psi
cs: psí

en: Error parsing TimeZoneRule, setting to empty rule.
cs: Chyba při zpracování pravidla časového pásma, použije se prázdné pravidlo.

en: Could not parse %1 as a valid month code.
cs: %1 nelze zpracovat jako platný kód měsíce.

en: Could not parse %1 as a valid day code.
cs: %1 nelze zpracovat jako platný kód dne.

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>You can locate objects in the sky by their name.
    			Use Ctrl+F, the "Pointing->Find Object" menu item, or the "Find Object"
    			Toolbar button.
    		</p>
cs: 		<p>Objekty na obloze můžete hledat podle názvu.
    			Použijte Ctrl+F, položku nabídky "Natočení->Najít objekt", nebo "Najít objekt"
    			v panelu nástrojů.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>To change your Geographic Location,
    			use Ctrl+G, the "Settings->Geographic..." menu item,
    			or the "globe" Toolbar button.
    		</p>
cs: 		<p>Zeměpisnou polohu můžete změnit
    			pomocí Ctrl+G, položkou nabídky "Nastavení->Geografické",
    			nebo tlačítkem "globus" v panelu nástrojů.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The KStars Handbook includes the AstroInfo Project, a series
    			of informative articles about Astronomy.
    		</p>
cs: 		<p>...že Manuál pro KStars obsahuje projekt AstroInfo, sérii
    			zajímavých článků o astronomii?
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>KStars has a full-screen mode; you can toggle this mode using the
    			"fullscreen" toolbar button, or by pressing Ctrl+Shift+F.
    		</p>
cs: 		<p> ...že KStars podporuje celoobrazovkový režim? Do tohoto režimu se můžete přepnout použitím tlačítka
    			"Celá obrazovka" v panelu nástrojů nebo stiskem Ctrl+Shift+F.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The Spin Box in the Toolbar allows you to adjust the time step
    			used by the KStars clock; setting it to "1.0 sec" provides "real time".
    			Note: negative values make time run backwards.
    		</p>
cs: 		<p>Spinbox v Nástrojích umožňuje nastavit časový krok pro hodiny;
    			nastavením na "1.0 sek" získáte "reálný čas".
    			Poznámka: záporné hodnoty způsobí zpětný běh času.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>You can advance the simulation clock forward or backward by a single
    			time step by pressing the "&gt;" or "&lt;" keys.
    		</p>
cs: 		<p>Čas simulace můžete posouvat dopředu nebo dozadu o jeden časový krok,
    			stisknete-li klávesu "&gt;" nebo "&lt;".
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>KStars displays up to 100 million stars, more than 13,000 deep-sky objects, the 88 constellations,
    			all planets, the Sun, the Moon, thousands of comets and asteroids, and the
    			Milky Way.
    		</p>
cs: 		<p>KStars zobrazuje až 100 milionů hvězd, více než 13 000 objektů hlubokého vesmíru, 88 souhvězdí,
    			všechny planety, Slunce, Měsíc,  tisíce komet a asteroidů a
    			Mléčnou dráhu.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The line in the sky that the Sun and all the Planets seem to follow
    			is called the Ecliptic.
    		</p>
cs: 		<p>Čára na obloze mezi Sluncem a všemi planetami se nazývá
    			Ekliptika.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The large group of clusters and nebulae near the south celestial pole
    			are objects in the Large Magellanic Cloud, which is a dwarf galaxy in
    			orbit around the Milky Way.
    		</p>
cs: 		<p>Velké množství hvězdokup a mlhovin při jižním pólu jsou objekty
    			ve Velké Magellanově Mlhovině, což je trpasličí galaxie obíhající
    			okolo Mléčné dráhy.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The Messier Catalog is a list of 110 of the brightest non-stellar objects
    			in the sky.  It includes such famous objects as the Orion Nebula (M 42), the
    			Andromeda Galaxy (M 31), and the Pleiades (M 45).
    		</p>
cs: 		<p>Messierův katalog je seznam 110 nejjasnějších nehvězdných objektů
    			na obloze. Obsahuje tak slavné objekty, jako mlhovina Orion (M 42), 
    			galaxii Andromeda (M 31) a Plejády (M 45).
    		</p>

[ctx: @title:window]
en: Altitude vs. Time
cs: Výška vs. čas

en: Local Sidereal Time
cs: Místní hvězdný čas

en: Local Time
cs: Místní čas

en: &Print...
cs: &Tisk...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, nameBox)
en: Name of plotted object
cs: Název vykreslovaného objektu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, browseButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, Obj1FindButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, FindButton)
en: Find Object...
cs: Najít objekt...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: Plot
cs: Vykreslit

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearFieldsButton)
en: Clear Fields
cs: Vyčistit pole

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearListB)
en: Clear List
cs: Smazat seznam

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Equinox:
cs: Rovnodennost:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, timeLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LocalTimeLabel)
en: Local time:
cs: Místní čas:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, computeButton)
en:     Compute
cs:     Spočítat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, altitudeLabel)
en: Altitude:
cs: Výška:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, transitButton)
en: Transit
cs: Kulminace

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab2)
en: Date && Location
cs: Datum a poloha

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cityButton)
en: Choose City...
cs: Zvolit město...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: Long.:
cs: Dlouho.:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Lat.:
cs: Šíř:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, updateButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, Update)
en: Update
cs: Aktualizovat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, TreeButton)
en: Browse Tree...
cs: Procházet strom...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Option:
cs: Možnost:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Image width:
cs: Šířka obrázku:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Image height:
cs: Výška obrázku:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, FindButton)
en: Select object from a list
cs: Vyberte objekt ze seznamu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, FindButton)
en: Object...
cs: Objekt...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Dir:
cs: Adresář:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, UsePrintDialog)
en: Show print dialog
cs: Zobrazit tiskový dialog

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Color name:
cs: Název barvy:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Color value:
cs: Barevná hodnota:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, CountryName)
en: Country name
cs: Název země

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, CityName)
en: City name
cs: Název města

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, ProvinceName)
en: Province name
cs: Název oblasti

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, FindCityButton)
en: Open the Set Location tool
cs: Otevřít nástroj pro nastavení polohy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, FindCityButton)
en: Find City...
cs: Najít město...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, CheckTrack)
en: Toggle Tracking on/off
cs: Zapnout/vypnout sledování

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: <font color="#00007f">Sec:</font>
cs: <font color="#00007f">Sek:</font>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Key:
cs: Klíč:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Zoom level:
cs: Stupeň přiblížení:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, ZoomBox)
en: New Zoom level
cs: Nový stupeň přiblížení

[ctx: @title:window]
en: Calculator
cs: Kalkulačka

en: Calculator modules
cs: Moduly kalkulátoru

en: Time Calculators
cs: Časové výpočty

note: i18n("Julian Day"))->setIcon(0,jdIcon);
en: Julian Day
cs: Juliánský den

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, modCalcSidTimeDlg)
en: Sidereal Time
cs: Hvězdný čas

en: Equinoxes & Solstices
cs: Rovnodennosti a slunovraty

en: Coordinate Converters
cs: Převodníky souřadnic

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, modCalcApCoordDlg)
en: Apparent Coordinates
cs: Zdánlivé souřadnice

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, modCalcAltAz) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, modCalcSimple)
en: Horizontal Coordinates
cs: Horizontální souřadnice

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, modCalcAngDistDlg)
en: Angular Distance
cs: Úhlová vzdálenost

en: Geodetic Coordinates
cs: Geodetické souřadnice

en: Planets Coordinates
cs: Souřadnice planet

en: Conjunctions
cs: Konjunkce

en: Eclipses
cs: Eklipsy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_XplanetLabelLocalTime)
en: Local time
cs: Místní čas

en: Universal time
cs: Univerzální čas

en: Julian date
cs: Juliánský datum

en: Single Object
cs: Jeden objekt

en: Date & Time (UT)
cs: Datum/čas (UT)

en: Object 1
cs: Objekt 1

en: Object 2
cs: Objekt 2

en: Separation
cs: Oddělení

[ctx: @title:window]
en: Conjunction
cs: Spojka

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ModeSelector)
en: Conjunction
cs: Spojka

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ModeSelector)
en: Opposition
cs: Opozice

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, LocationButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, Location) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, LocationBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, LocationButtonBatch)
en: Greenwich, United Kingdom
cs: Greenwich, Spojené království

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: and
cs: a

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Starting on:
cs: Začátek na:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Between objects:
cs: Mezi objekty:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ComputeButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, RunButtonBatch)
en: Compute
cs: Spočítat

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Conjunctions / Oppositions
cs: Konjunkce / opozice

en: Show Details
cs: Zobrazit podrobnosti

en: Full
cs: Plný

en: Partial
cs: Částečné

en: CSV Files (*.csv)
cs: Soubory CSV (*.csv)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Results
cs: Výsledky

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, VEquinoxText)
en: Vernal equinox:
cs: Jarní rovnodennost:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SSolsticeText)
en: Summer solstice:
cs: Letní slunovrat:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AEquinoxText)
en: Autumnal equinox:
cs: Podzimní rovnodennost:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, WSolsticeText)
en: Winter solstice:
cs: Zimní slunovrat:

[ctx: @title:window]
en: Flag Manager
cs: Správce vlajek

[ctx: Declination]
en: Dec
cs: Dek

en: Epoch
cs: Epocha

en: Icon
cs: Ikona

en: Label
cs: Popisek

en: Telescope %1 is offline. Please connect and retry again.
cs: Dalekohled %1 je odpojen. Připojte jej a pokuste se znovu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Label color:
cs: Barva popisky:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Icon:
cs: Ikona:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, saveButton)
en: Save Changes
cs: Uložit změny

en: Region is invalid.
cs: Oblast je neplatná.

en: Region
cs: Oblast

en: Region %1
cs: Oblast %1

en: %1 region is invalid.
cs: %1 oblast je neplatná.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Regions
cs: Oblasti

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, addRegionB)
en: Add Region
cs: Přidat oblast

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, removeRegionB)
en: Remove Region
cs: Odstranit oblast

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, saveB)
en: Save Regions
cs: Uložit oblasti

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Points
cs: Body

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, addPointB)
en: Add Point
cs: Přidat bod

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, removePointB)
en: Remove Point
cs: Odstranit bod

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, clearPointsB)
en: Clear all points
cs: Smazat všechny body

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ignoredCB)
en: Ignored
cs: Ignorováno

en: Empty file
cs: Prázdný soubor

[ctx: @action:button]
en: Cancel
cs: Zrušit

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QTextEdit, SearchText) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ObjectBox)
en: Object Name
cs: Název objektu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, DevelCheckTargetsButton)
en: Check
cs: Zkontrolovat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, userNotesLabel)
en: Note:
cs: Poznámka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SearchLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SearchLabel2)
en: Search
cs: Hledat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, searchWikipedia) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, searchWikipedia2)
en: Wikipedia
cs: Wikipedie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, radiusLabel)
en: Radius:
cs: Poloměr:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, FiltersLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, FiltersLabel2)
en: Filters
cs: Filtry

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, loadImagedB)
en: Load
cs: Načíst

[ctx: @title:window]
en: Jupiter Moons Tool
cs: Nástroj měsíců Jupiteru

en: offset from Jupiter (arcmin)
cs: posun od Jupitera (úhlové minuty)

en: time since now (days)
cs: čas od nynějška (dnů)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, interact) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab1) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Interactive Mode
cs: Interaktivní režim

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DateLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Date and time:
cs: Datum a čas:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Equatorial Coordinates (J2000)
cs: Rovníkové souřadnice (J2000)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ObjectButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, FirstObjectButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, SecondObjectButton)
en: Select Object...
cs: Vybrat objekt...

en: First position: %1
cs: První poloha: %1

en: Second position: %1
cs: Druhá poloha: %1

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, FirstPositionBox)
en: First position
cs: První poloha

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, SecondPositionBox)
en: Second position
cs: Druhá poloha

en: Could not open file %1.
cs: Nelze otevřít soubor %1.

en: Invalid file: %1
cs: Neplatný soubor: %1

en: Invalid file
cs: Neplatný soubor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AngDistLabel)
en: Angular distance:
cs: Úhlová vzdálenost:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AngDistLabel_2)
en: Position angle:
cs: Poziční úhel:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, batch) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab2) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Batch Mode
cs: Dávkový režim

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ra0CheckBatch)
en: Initial right ascension:
cs: Počáteční rektascenze:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dec0CheckBatch)
en: Initial declination:
cs: Počáteční deklinace:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dec1CheckBatch)
en: Final declination:
cs: Cílová deklinace:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Fields in Output File Plus Result
cs: Pole ve výstupním souboru plus výsledek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, allRadioBatch)
en: A&ll parameters
cs: Všec&hny parametry

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, inputRadioBatch)
en: Onl&y parameters in input file
cs: Pouze parametr&y ve vstupním souboru

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Files
cs: Soubory

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Input file:
cs: Vstupní soubor:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Output file:
cs: Výstupní soubor:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Catalog Coordinates
cs: Souřadnice katalogu

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Target Time && Date
cs: Cílový čas a datum

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, NowButton)
en: Reset to Now
cs: Nastavit aktuální čas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, timeLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, utCheckBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, UTCheckBatch)
en: UT:
cs: UČ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ApCoordLabel)
en: Apparent coordinates:
cs: Zdánlivé souřadnice:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Show in Output File
cs: Zobrazit ve výstupním souboru

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, allRadioBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, AllRadioBatch)
en: All parameters
cs: Všechny parametry

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, inputRadioBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, InputRadioBatch)
en: Only parameters in input file
cs: Pouze parametry ve vstupním souboru

en: Does not rise
cs: Nevychází

en: Does not set
cs: Nezapadá

en: computed by KStars
cs: vypočítáno KStars

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SunTransitAltLabel)
en: Altitude at noon:
cs: Výška v poledne:

[ctx: Sky object passing below the horizon]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SunSetLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MoonSetLabel)
en: Set:
cs: Nastavit:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DayLengthLabel)
en: Day length:
cs: Délka dne:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SunRiseLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MoonRiseLabel)
en: Rise:
cs: Východ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SunTransitLabel)
en: Noon:
cs: Poledne:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MoonTransitAltLabel)
en: Transit altitude:
cs: Výška kulminace:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MoonRiseAzLabel)
en: Moon rise azimuth:
cs: Azimut východu Měsíce:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MoonTransitLabel)
en: Transit:
cs: Kulminace:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MoonSetAzLabel)
en: Moon set azimuth:
cs: Azimut západu Měsíc:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LunarPhaseLabel)
en: Phase:
cs: Fáze:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LunarPhase)
en: Waxing gibbous (75%)
cs: Dorůstající Měsíc (75%)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Batch mode
cs: Dávkový režim

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Input file:
cs: Vstupní soubor:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Output file:
cs: Výstupní soubor:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ViewButtonBatch)
en: View Output...
cs: Náhled výstupu...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Equatorial Coordinates
cs: Rovníkové souřadnice

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3alactic)
en: Galactic Coordinates
cs: Galaktické souřadnice

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_6)
en: Select Parameters in Input File
cs: Vybrat parametry ve vstupním souboru

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_6)
en: Select Parameters for Output File
cs: Vybrat parametry ve výstupním souboru

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_7) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_9)
en: Select Filenames
cs: Vybrat názvy souborů

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Select Input Coordinates
cs: Vybrat vstupní souřadnice

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, cartRadio)
en: Cartesian
cs: Kartézský

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, spheRadio)
en: Geographic
cs: Geografické

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, Compute)
en: Convert
cs: Převést

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Cartesian Coordinates
cs: Kartézské souřadnice

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Geographic Coordinates
cs: Geografické souřadnice

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Julian day:
cs: Juliánský den:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Modified Julian day:
cs: Modifikovaný juliánský den:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Input parameter:
cs: Vstupní parametr:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, InputComboBatch)
en: Date and time
cs: Datum a čas

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, InputComboBatch)
en: Julian day
cs: Juliánský den

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, InputComboBatch)
en: Modified Julian day
cs: Modifikovaný juliánský den

en: Incorrect number of fields in line %1:
cs: Nesprávný počet polí na řádce %1:

en: Present fields %1.
cs: Přítomná pole %1.

en: Required fields %1.
cs: Vyžadované pole %1.

en: Unknown planet
cs: Neznámá planeta

en:  in line %1:
cs:  na řádku %1:

en: Line %1 contains an invalid time
cs: Řádek %1 obsahuje neplatný čas

en: Line %1 contains an invalid date:
cs: Řádek %1 obsahuje neplatné datum:

en: Errors found while parsing some lines in the input file
cs: Během zpracování vstupního souboru se na některých řádcích vyskytly chyby

en: Errors in lines
cs: Chyby na řádkách

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Input Parameters
cs: Vstupní parametry

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, PlanetCheckBatch)
en: Solar system body:
cs: Těleso Sluneční soustavy:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Heliocentric Ecliptic Coordinates
cs: Heliocentrické ekliptické souřadnice

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Distance (AU):
cs: Vzdálenost (AU):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, HorizontalCheckBatch)
en: Horizontal
cs: Vodorovně

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_8)
en: Other Parameters for Output File
cs: Jiné parametry pro výstupní soubor

en: local time
cs: místní čas

en: sidereal time
cs: hvězdný čas

en: date
cs: datum

en: location
cs: umístění

en: %1 and %2
cs: %1 a %2

en: %1, %2 and %3
cs: %1, %2 a %3

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SiderealTimeLabel)
en: Sidereal time:
cs: Hvězdný čas:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ComputeComboBatch)
en: Compute sidereal time
cs: Spočítat hvězdný čas

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ComputeComboBatch)
en: Compute standard time
cs: Spočítat standardní čas

en: Sun's Declination
cs: Deklinace Slunce

en: # Timing of Equinoxes and Solstices
cs: # Časování rovnodenností a slunovratů

en: # computed by KStars
    #
cs: # vypočítáno KStars
    #

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, modCalcEquinox)
en: Equinoxes and Solstices
cs: Rovnodennosti a slunovraty

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Equinoxes and solstices for the year:
cs: Rovnodennosti a slunovraty pro rok:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, VEquinox) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SSolstice) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AEquinox) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, WSolstice)
en: 1 Jan 2007  00:00
cs: 1 led 2007  00:00

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Target position:
cs: Cílová poloha:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Heliocentric:
cs: Heliocentrické:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, InputVelocityCheckBatch)
en: Input velocity:
cs: Vstupní rychlost:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, InputVelocityComboBatch)
en: Heliocentric
cs: Heliocentrické

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, overview)
en: Overview
cs: Přehled

en: Moon Phase Calendar
cs: Kalendář měsíčních fází

[ctx: @title:window]
en: Observation Planner
cs: Plánovač pozorování

en: Alternate Name
cs: Alternativní název

[ctx: Constellation]
en: Constell.
cs: Souhv.

en: Added %1 to observing list.
cs: %1 přidáno do seznamu pozorování.

en: Added %1 to session list.
cs: %1 přidáno do seznamu.

en: The specified file is invalid
cs: Určený soubor je neplatný

en: Clear all?
cs: Vyprázdnit vše?

en: Do you want to save the current session?
cs: Přejete si aktuální sezení uložit?

en: Save Current session?
cs: Uložit aktuální sezení?

[ctx: @title:window]
en: Observing List Wizard
cs: Průvodce pozorovacím seznamem

en: Could not open file %1.  Try a different filename?
cs: Nelze otevřít soubor %1. Zkusit jiný název souboru?

en: Try Different
cs: Zkusit jiné

en: Do Not Try
cs: Nezkoušet

en: Failed to download DSS/SDSS image.
cs: Stažení obrázku DSS/SDSS selhalo.

en: Delete All Images
cs: Smazat všechny obrázky

en: Image Chooser
cs: Výběr obrázku

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, OpenButton)
en: Open an observation session list
cs: Otevřít seznam pozorování

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, OpenButton)
en: Load an observing list from disk
cs: Načíst seznam pozorování z disku

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, SaveButton)
en: Save the observing session
cs: Uložit seznam pozorování

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, SaveButton)
en: Save the current observing list to disk
cs: Uložit aktuální seznam pozorování na disk

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, SaveAsButton)
en: Save observing session as...
cs: Uložit seznam pozorování jako...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, SaveAsButton)
en: Save the current observing list to disk, specifying the filename
cs: Uložit aktuální seznam pozorování na disk pod zadaným názvem

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, OALExport)
en: Export to OAL...
cs: Export do OAL...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, SetLocation)
en: Choose
cs: Vybrat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, refLabel)
en: Reference images:
cs: Referenční obrázky:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, saveImages)
en: Download the SDSS/DSS images of all the objects in the current list.
cs: Stáhnout snímky DSS/SDSS všech objektů v seznamu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, saveImages)
en: Download all Images
cs: Stáhnout všechny obrázky

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, DeleteAllImages)
en: Deletes all the stored DSS/SDSS images
cs: Smaže všechny uložené snímky DSS/SDSS

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, DeleteAllImages)
en: Delete all Images
cs: Smazat všechny obrázky

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, addLabel)
en: Adding objects:
cs: Přidávání objektů:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, WizardButton) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ObsListWizard)
en: Observing List Wizard
cs: Průvodce pozorovacím seznamem

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, WizardButton)
en: The list wizard helps you construct observing lists based on filtering by object type, position on the sky, and magnitude.
cs: Průvodce seznamem umožňuje vytvořit pozorovací seznam objektů podle zadaného typu, umístění na obloze nebo magnitudy.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, WizardButton)
en: Wizard...
cs: Průvodce...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, FindButton)
en: Open Find Dialog
cs: Otevřít vyhledávací formulář

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, FindButton)
en: Open the Find Dialog for adding objects to the list
cs: Otevřít vyhledávací formulář pro přidávání objektů do seznamu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, WUTButton)
en: Open the WUT dialog
cs: Otevřít dnešní objekty

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, WUTButton)
en: Opens the What's up Tonight dialog, from which objects can be added to the list
cs: Otevře seznam dnešních objektů, které pak mohou být přidány do seznamu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, WUTButton)
en: What's up Tonight...
cs: Co dnes v noci...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, batchAddButton)
en: Batch add
cs: Dávkové přidání

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, WishList)
en: Wish List
cs: Seznam přání

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, Session)
en: Session Plan
cs: Plán sezení

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, scheduledTimeLabel)
en: Scheduled Time
cs: Plánovaný čas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ImagePreview)
en: (No Image)
cs: (Žádný obrázek)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, SearchImage)
en: Replace from Internet...
cs: Nahradit z Internetu...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, DeleteImage)
en: Delete Image
cs: Smazat obrázek

en: Add to session plan
cs: Přidat do plánu

en: Add objects visible tonight to session plan
cs: Přidat dnešní viditelné objekty do plánu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, GotoButton)
en: Center
cs: Střed

[ctx: Show the selected object in the telescope]
en: Scope
cs: Rozsah

en: Show SDSS image
cs: Zobrazit SDSS obraz

en: Show DSS image
cs: Zobrazit obraz SEDS

en: Show images from web
cs: Zobrazit snímky z webu

en: Remove from WishList
cs: Odebrat ze seznamu přání

en: Remove from Session Plan
cs: Odstranit z plánu

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, TypeList)
en: Open clusters
cs: Otevřené hvězdokupy

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, TypeList)
en: Globular clusters
cs: Kulové hvězdokupy

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, TypeList)
en: Gaseous nebulae
cs: Plynné mlhoviny

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, TypeList)
en: Planetary nebulae
cs: Planetární mlhoviny

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, TypeList)
en: Sun, moon, planets
cs: Slunce, Měsíc, planety

en: Illegal circle specified, no region selection possible.
cs: Zadán neplatný kruh, nelze vybrat oblast.

en: Your observing list currently has 1 object | Your observing list currently has %1 objects
cs[0]: Ve vašem pozorovacím seznamu je aktuálně 1 objekt
cs[1]: Ve vašem pozorovacím seznamu jsou aktuálně %1 objekty
cs[2]: Ve vašem pozorovacím seznamu je aktuálně %1 objektů

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, AllButton)
en: Select all items in the list
cs: Vybrat všechny položky seznamu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, NoneButton)
en: Clear all selected items in the list
cs: Zrušit výběr všech položek seznamu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, DeepSkyButton)
en: Select all "deep-sky" object types in the list
cs: Vybrat všechny typy objektů hlubokého vesmíru v seznamu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, DeepSkyButton)
en: Deep sky
cs: Hluboký vesmír

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, SolarSystemButton)
en: Select all solar system object types in the list
cs: Vybrat všechny objekty Sluneční soustavy v seznamu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, RegionSelectLabel)
en: I wish to select objects:
cs: Chci vybrat objekty:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, RegionList)
en: all over the sky
cs: na celé obloze

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, RegionList)
en: by constellation
cs: podle souhvězdí

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, RegionList)
en: in a rectangular region
cs: v obdélníkové oblasti

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, RegionList)
en: in a circular region
cs: v kruhové oblasti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: to
cs: do

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DecLabel)
en: Dec limits:
cs: Limity deklinace:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, RALabel)
en: RA limits:
cs: Limity rektascenze:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, RadiusLabel)
en: Radius (in Degrees):
cs: Poloměr (ve stupních):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: From:
cs: Od:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LocationText)
en: From:
cs: Od:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, SelectByDate)
en: Select objects which are observable on:
cs: Vybrat objekty pozorovatelné z:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, SelectByMagnitude)
en: Select objects brighter than:
cs: Vybrat objekty jasnější než:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, IncludeNoMag)
en: Include objects which have no defined magnitude
cs: Včetně objektů bez definované magnitudy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CountLabel)
en: Your observing list currently has 0 objects.
cs: Ve vašem pozorovacím seznamu je aktuálně 0 objektů.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, updateButton)
en: Update Count
cs: Počet aktualizací

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, OptionsList)
en: Option Name
cs: Název volby

[ctx: @title:window]
en: Solar System Viewer
cs: Prohlížeč Sluneční soustavy

[ctx: axis label for x-coordinate of solar system viewer. AU means astronomical unit.]
en: X-position (AU)
cs: X-pozice (AU)

[ctx: axis label for y-coordinate of solar system viewer. AU means astronomical unit.]
en: Y-position (AU)
cs: Y-pozice (AU)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, TodayButton)
en: Today
cs: Dnes

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Date / Time
cs: Datum/čas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, currentTimeB)
en: Current time
cs: Nynější čas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Set Local Time
cs: Nastavit místní čas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, twelveHourR)
en: 12 Hour
cs: 12 hodin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, twentyFourHourR)
en: 24 Hours
cs: 24 hodin

[ctx: @title:window]
en: Options
cs: Možnosti

[ctx: @title:window]
en: Script Data
cs: Data skriptu

[ctx: @title:window]
en: Script Builder
cs: Tvůrce skriptů

en: Point the display at the specified location. %1 can be the name of an object, a cardinal point on the compass, or 'zenith'.
cs: Vycentrovat zobrazení na zadanou pozici. %1 může být název objektu, světová strana nebo 'zenith'.

en: Add a name label to the object named %1.
cs: Přidat popisek s názvem objektu pojmenovaném %1.

en: Remove the name label from the object named %1.
cs: Zrušit popisek objektu %1.

en: Add a trail to the solar system body named %1.
cs: Přidat stopu tělesa Sluneční soustavy %1.

en: Remove the trail from the solar system body named %1.
cs: Zrušit stopu tělesa Sluneční soustavy %1.

en: Point the display at the specified RA/Dec coordinates.  RA is expressed in Hours; Dec is expressed in Degrees.
cs: Vycentrovat zobrazení na zadané souřadnice RA/Dekl. RA je v hodinách, Dekl. je ve stupních.

en: Increase the display Zoom Level.
cs: Přiblížit zobrazení.

en: Decrease the display Zoom Level.
cs: Oddálit zobrazení.

en: Set the display Zoom Level to its default value.
cs: Nastavit přiblížení na výchozí hodnotu.

en: Set the display Zoom Level manually.
cs: Nastavit přiblížení ručně.

en: Set the system clock to the specified Local Time.
cs: Nastavit systémový čas na zadaný místní čas.

en: Pause script execution for specified number of seconds.
cs: Přerušit vykonávání skriptu na stanovený počet sekund.

en: Halt script execution until the specified key is pressed.  Only single-key strokes are possible; use 'space' for the spacebar.
cs: Přerušit běh skriptu, dokud není stisknuta zadaná klávesa. Lze zadat pouze stisk jedné klávesy, použijte 'space' pro mezerník.

en: Set whether the display is tracking the current location.
cs: Nastavit zda zobrazení sleduje současné místo.

en: Set the geographic location to the city specified by city, province and country.
cs: Nastavit zeměpisné místo na zadané město, oblast a stát.

en: Load the color scheme specified by name.
cs: Načíst barevné schéma určené názvem.

en: Export the sky image to the file, with specified width and height.
cs: Export hvězdné mapy do souboru jako obrázku se zadanou výškou a šířkou.

en: Print the sky image to a printer or file.  If %1 is true, it will show the print dialog.  If %2 is true, it will use the Star Chart color scheme for printing.
cs: Tisk hvězdné mapy na tiskárně nebo do souboru. Pokud %1 platí, zobrazí se dialog tisku. Pokud %2 platí, použije se pro tisk barevné schéma Hvězdná mapa.

en: Halt the simulation clock.
cs: Zastavit čas simulace.

en: Start the simulation clock.
cs: Spustit čas simulace.

en: Functions
cs: Funkce

en: InfoBoxes
cs: Informační rámečky

en: Toolbars
cs: Panely nástrojů

en: Toggle display of main toolbar
cs: Zapnout zobrazení hlavního panelu nástrojů

en: Toggle display of view toolbar
cs: Zapnout zobrazení panelu pohledů

en: Show Objects
cs: Zobrazit objekty

en: Toggle display of Stars
cs: Zapnout zobrazení hvězd

en: Toggle display of all deep-sky objects
cs: Zapnout zobrazení objektů hlubokého vesmíru

en: Toggle display of all solar system bodies
cs: Zapnout zobrazení všech těles Sluneční soustavy

en: Toggle display of Sun
cs: Zapnout zobrazení Slunce

en: Toggle display of Moon
cs: Zapnout zobrazení Měsíce

en: Toggle display of Mercury
cs: Zapnout zobrazení Merkuru

en: Toggle display of Venus
cs: Zapnout zobrazení Venuše

en: Toggle display of Mars
cs: Zapnout zobrazení Marsu

en: Toggle display of Jupiter
cs: Zapnout zobrazení Jupitera

en: Toggle display of Saturn
cs: Zapnout zobrazení Saturnu

en: Toggle display of Uranus
cs: Zapnout zobrazení Uranu

en: Toggle display of Neptune
cs: Zapnout zobrazení Neptunu

en: Toggle display of Asteroids
cs: Zapnout zobrazení asteroidů

en: Toggle display of Comets
cs: Zapnout zobrazení komet

en: Show Other
cs: Zobrazit ostatní

en: Toggle display of constellation lines
cs: Přepnout zobrazení čar souhvězdí

en: Toggle display of constellation boundaries
cs: Přepnout zobrazení hranic souhvězdí

en: Toggle display of constellation names
cs: Přepnout zobrazení názvů souhvězdí

en: Toggle display of Milky Way
cs: Zapnout zobrazení Mléčné dráhy

en: Toggle display of the coordinate grid
cs: Zapnout zobrazení sítě souřadnic

en: Toggle display of the celestial equator
cs: Přepnout zobrazení Nebeského rovníku

en: Toggle display of the ecliptic
cs: Zapnout zobrazení ekliptiky

en: Toggle display of the opaque ground
cs: Zapnout zobrazení neprůhledného zemského povrchu

en: Toggle display of star name labels
cs: Přepnout zobrazení názvů hvězd

en: Toggle display of star magnitude labels
cs: Přepnout zobrazení magnitud hvězd

en: Toggle display of asteroid name labels
cs: Přepnout zobrazení názvů asteroidů

en: Toggle display of comet name labels
cs: Přepnout zobrazení názvů komet

en: Toggle display of planet name labels
cs: Přepnout zobrazení názvů planet

en: Toggle display of planet images
cs: Přepnout zobrazení obrázků planet

en: Show Latin constellation names
cs: Používat latinské názvy souhvězdí

en: Show constellation names in local language
cs: Zobrazovat názvy souhvězdí v místním jazyce

en: Show IAU-standard constellation abbreviations
cs: Zobrazit standardní IAU zkratky souhvězdí

en: Hide Items
cs: Skrýt položky

en: Hide faint stars while slewing?
cs: Skrýt slabé hvězdy během otáčení?

en: Hide solar system bodies while slewing?
cs: Skrýt Sluneční soustavu během otáčení?

en: Hide Milky Way while slewing?
cs: Skrýt Mléčnou dráhu během otáčení?

en: Hide constellation names while slewing?
cs: Skrýt názvy souhvězdí během otáčení?

en: Hide constellation lines while slewing?
cs: Skrýt při otáčení tvary souhvězdí?

en: Hide constellation boundaries while slewing?
cs: Skrýt při otáčení hranice souhvězdí?

en: Hide coordinate grid while slewing?
cs: Skrýt souřadnicovou mřížku během otáčení?

en: Skymap Options
cs: Možnosti hvězdné mapy

en: Use Horizontal coordinates? (otherwise, use Equatorial)
cs: Použít vodorovné souřadnice? (jinak budou použity ekvatoriální)

en: Set the Zoom Factor
cs: Nastavit stupeň přiblížení

en: Select shape for the FOV symbol (0=Square, 1=Circle, 2=Crosshairs, 4=Bullseye)
cs: Zvolte tvar symbolu ZÚ  (0=čtverec, 1=kruh, 2=nitkový kříž, 4=terč)

en: Select color for the FOV symbol
cs: Zvolte barvu pro symbol zorného úhlu (ZÚ)

en: string
cs: text

en: Correct for atmospheric refraction?
cs: Korigovat podle zkreslení atmosférou?

en: Automatically attach name label to centered object?
cs: Automaticky zobrazit popis s názvem při vycentrovaném objektu?

en: Attach temporary name label when hovering mouse over an object?
cs: Zobrazit dočasný popisek názvu objektu při přejetí myší?

en: Planet trails fade to sky color? (otherwise color is constant)
cs: Dráhy planet přecházející do barvy oblohy? (jinak je barva konstantní)

note: i18n( "magnitude of faintest star drawn on map when zoomed in" ) << i18n( "double" ); new QTreeWidgetItem( opsLimit, fields ); fields.clear(); fields << "magLimitDrawStarZoomOut" << i18n( "magnitude of faintest star drawn on map when zoomed out" ) << i18n( "double" ); TODO: We have disabled the foll
en: magnitude of faintest star labeled on map
cs: magnituda nejslabší hvězdy označené na mapě

en: magnitude of faintest asteroid drawn on map
cs: magnituda nejslabšího asteroidu zobrazeného na mapě

en: magnitude of faintest asteroid labeled on map
cs: magnituda nejslabšího asteroidu označeného na mapě

en: comets nearer to the Sun than this (in AU) are labeled on map
cs: komety blíže k Slunci než tato (v AJ) jsou označeny na mapě

en: Could not download remote file.
cs: Nelze stáhnout vzdálený soubor.

en: Download Error
cs: Chyba stahování

en: Save Changes to Script?
cs: Uložit změny ve skriptu?

en: The current script has unsaved changes.  Would you like to save before closing it?
cs: Aktuální skript obsahuje neuložené změny. Chcete je před zavřením uložit?

en: Could not parse script.  Line was: %1
cs: Nelze zpracovat skript. Řádek: %1

en: true
cs: pravda

en: Function index out of bounds.
cs: Index funkce mimo meze.

en: false
cs: nepravda

en: Mismatch between function and Arg widget (expected %1.)
cs: Nesoulad mezi funkcí a Arg widgetem (očekáváno %1.)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, NewButton)
en: New Script
cs: Nový skript

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, NewButton)
en: Discards current script and starts a new one.  Will prompt to save any unsaved changes in the current script.
cs: Zruší aktuální skript a spustí nový. Zeptá se, zda chcete uložit neuložené změny v aktuálním skriptu.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, OpenButton)
en: Open Script...
cs: Otevřít skript...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, OpenButton)
en: Opens an existing script.  Will prompt to save any unsaved changes in the current script.
cs: Otevře existující skript. Zeptá sa, zda chcete uložit neuložené změny v aktuálním skriptu.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, SaveButton)
en: Save Script
cs: Uložit skript

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, SaveButton)
en: Save the current script.  If the script has not been saved before, this is equivalent to "Save As..."
cs: Uloží aktuální skript. Pokud skript nebyl předtím uložen, je táto volba totožná s "Uložit skript jako..."

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, SaveAsButton)
en: Save Script As...
cs: Uložit skript jako...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, SaveAsButton)
en: Saves the script to a file, allowing you to first specify the filename and a name for the script.
cs: Uloží skript do souboru, což vám umožní nejdříve zadat název souboru a následně název skriptu.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, RunButton)
en: Test Script
cs: Otestovat skript

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Current Script
cs: Aktuální skript

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, AddButton)
en: Add Function
cs: Přidat funkci

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, RemoveButton)
en: Remove Function
cs: Odstranit funkci

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, CopyButton)
en: Copy Function
cs: Kopírovat funkci

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Function Arguments
cs: Argumenty funkce

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Function Browser
cs: Prohlížeč funkcí

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTextEdit, FuncDoc)
en: Function Help
cs: Nápověda funkcí

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, ScriptName)
en: Enter name for the script
cs: Zadejte název skriptu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, ScriptName)
en: Enter a name for the script.  This is not the file name, just a short descriptive line of text.
cs: Zadejte název skriptu. Nejedná se o název souboru, nýbrž o krátký a výstižný popisný název.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, AuthorName)
en: Enter author's name
cs: Zadejte jméno autora

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Script name:
cs: Název skriptu:

[ctx: @title:window]
en: Sky Calendar
cs: Nebeský kalendář

en: Print the Sky Calendar
cs: Vytisknout nebeský kalendář

en: Please Wait
cs: Prosím vyčkejte

[ctx: @title:window]
en: Print sky calendar
cs: Vytisknout nebeský kalendář

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Grids and Labels
cs: Mřížky a popisky

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_GridToday)
en: Current day
cs: Tento den

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Year:
cs: Rok:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: day(s)
cs: den(dnů)

en: isosceles triangle
cs: rovnoramenný trojúhelník

en: equilateral triangle
cs: rovnostranný trojúhelník

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, scopeDetailsBox)
en: Telescope Details
cs: Podrobnosti dalekohledu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, scopeVendorText)
en: Vendor:
cs: Dodavatel:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, saveNewScopeButton)
en: Add new telescope
cs: Přidat nový dalekohled

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_BinocularsCheck)
en: Binoculars
cs: Triedr

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, binoApertureText)
en: Specify aperture:
cs: Určete clonu:

en: Magnitude:  --
cs: Magnituda:  --

en: Magnitude: %1
cs: Hvězdná velikost: %1

en: Surface Brightness: %1
cs: Jas povrchu: %1

en: Size: %1
cs: Velikost: %1

[ctx: @title:window]
en: What's up Tonight
cs: Co dnes v noci

en: at %1
cs: v %1

en: The night of %1
cs: Noc %1

en: Star Clusters
cs: Hvězdokupy

en: circumpolar
cs: cirkumpolární

en: does not rise
cs: nevychází

[ctx: Sunset at time %1 on date %2]
en: Sunset: %1 on %2
cs: Západ slunce: %1 na %2

[ctx: Sunrise at time %1 on date %2]
en: Sunrise: %1 on %2
cs: Východ Slunce: %1 na %2

en: Night duration: %1
cs: Délka noci: %1

en: Night duration: %1 hours
cs: Délka noci: %1 hodin

en: Night duration: %1 hour
cs: Délka noci: %1 hodin

en: Night duration: %1 minutes
cs: Délka noci: %1 minut

en: Moon rises at: %1 on %2
cs: Měsíc vychází v: %1 na %2

en: Moon sets at: %1 on %2
cs: Měsíc zapadá v: %1 on %2

en: No Object Selected
cs: Nebyl vybrán objekt

en: Object Not Found
cs: Objekt nenalezen

en: Rises at: %1
cs: Vychází v: %1

en: Transits at: %1
cs: Kulminuje v: %1

en: Sets at: %1
cs: Zapadá v: %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DateLabel)
en: The night of DATE
cs: Noc DNE

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, DateButton)
en: Choose a new date
cs: Zvolte nové datum

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, DateButton)
en: Press this button to select a new date for the "What's up Tonight" tool.  Note that the date of the main window is not changed.
cs: Toto tlačítko stiskněte pro zadání nového data pro funkci "Co dnes v noci?". Datum používané hlavním oknem se nezmění.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, DateButton)
en: Change Date...
cs: Změnit datum...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LocationLabel)
en: at LOCATION
cs: v POLOZE

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, LocationButton)
en: Choose a new geographic location
cs: Zvolit novou zeměpisnou polohu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, LocationButton)
en: Press this button to select a new geographic location for the "What's up Tonight" tool.  Note that the location of the main window is not changed.
cs: Toto tlačítko stiskněte pro zadání nové zeměpisné polohy pro funkci "Co dnes v noci?". Poloha používaná hlavním oknem se nezmění.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, LocationButton)
en: Change Location...
cs: Změnit polohu...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, EveningMorningBox)
en: Choose time interval
cs: Zvolit časový interval

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, EveningMorningBox)
en: In the Evening
cs: Během večera

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, EveningMorningBox)
en: In the Morning
cs: Během rána

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, EveningMorningBox)
en: Any Time Tonight
cs: Kdykoliv dnes v noci

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, MoonRiseLabel)
en: Time of moon rise
cs: Čas východu Měsíce

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, MoonRiseLabel)
en: Displays the time at which the moon rises on the selected date.
cs: Zobrazuje čas východu Měsíce pro zvolené datum.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MoonRiseLabel)
en: Moon rise:  13:19
cs: Východ Měsíce:  13:19

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, NightDurationLabel)
en: Duration of night for selected date
cs: Délka noci pro zvolené datum

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, NightDurationLabel)
en: Displays the duration between sunset and sunrise for the selected date.
cs: Zobrazuje délku časového intervalu mezi západem a východem Slunce pro zvolené datum.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, NightDurationLabel)
en: Night duration: 11:00 hours
cs: Délka noci: 11:00 hodin

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, SunSetLabel)
en: Time of sunset
cs: Čas západu Slunce

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, SunSetLabel)
en: Displays the time of sunset for the selected date.
cs: Zobrazuje čas západu Slunce pro zvolené datum.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SunSetLabel)
en: Sunset:  19:15
cs: Západ Slunce:  19:15

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, MoonSetLabel)
en: Time of moon set
cs: Čas západu Měsíce

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, MoonSetLabel)
en: Displays the time at which the moon sets on the selected date.
cs: Zobrazuje čas západu Měsíce pro zvolené datum.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MoonSetLabel)
en: Moon set: 04:27
cs: Západ měsíce: 04:27

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, SunRiseLabel)
en: Time of sunrise
cs: Čas východu Slunce

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, SunRiseLabel)
en: Displays the time of sunrise for the selected date.
cs: Zobrazuje čas východu Slunce pro zvolené datum.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SunRiseLabel)
en: Sunrise:  07:15
cs: Východ Slunce:  07:15

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel15)
en: Select a category:
cs: Vybrat kategorii:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel16)
en: Matching objects:
cs: Odpovídající objekty:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ObjectRiseLabel)
en: Rises at:  22:12
cs: Vychází v:  22:12

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ObjectTransitLabel)
en: Transits at:  03:45
cs: Kulminuje v:  03:45

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ObjectSetLabel)
en: Sets at:  08:22
cs: Zapadá v:  08:22

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, CenterButton)
en: Center this object in the sky display
cs: Vystředí pohled na oblohu podle tohoto objektu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, CenterButton)
en: Center Object
cs: Vystředit objekt

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, DetailButton) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, ObslistButton)
en: Open the Details window for the highlighted object.
cs: Zobrazit okno s podrobnostmi o zvýrazněném objektu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, DetailButton)
en: Object Details...
cs: Podrobnosti objektů...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ObslistButton)
en: Add to List
cs: Přidat do seznamu

en:   You may enter a simple integer, or a floating-point value, or space- or colon-delimited values specifying degrees, arcminutes and arcseconds
cs:   Můžete zadat jednoduchou celočíselnou nebo desetinnou hodnotu, nebo mezerami či dvojtečkami oddělené hodnoty stupňů, úhlových minut a úhlových sekund

en: Enter an angle value in degrees.  The angle can be expressed as a simple integer ("12"), a floating-point value ("12.33"), or as space- or colon-delimited values specifying degrees, arcminutes and arcseconds ("12:20", "12:20:00", "12 20", "12 20 00.0", etc.).
cs: Zadejte úhel ve stupních. Zapsán může být jednoduchou celočíselnou ("12") nebo desetinnou ("12.33") hodnotou, nebo mezerami či dvojtečkami oddělenými hodnotami stupňů, úhlových minut a úhlových sekund ("12:20", "12:20:00", "12 20", "12 20 00.0", atd.)

en:   You may enter a simple integer, or a floating-point value, or space- or colon-delimited values specifying hours, minutes and seconds
cs:   Můžete zadat jednoduchou celočíselnou nebo desetinnou hodnotu, nebo mezerami či dvojtečkami oddělené hodnoty hodin, minut a sekund

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, nextYear)
en: Previous Year
cs: Předchozí rok

[ctx: Local Time]
en: LT:
cs: MČ:

[ctx: Universal Time]
en: UT:
cs: UČ:

[ctx: Sidereal Time]
en: ST:
cs: SČ:

[ctx: Longitude]
note: i18nc("Longitude", "Long:") + ' ' + QLocale().toString(geo->lng()->Degrees(), 3) + "   " + i18nc("Latitude", "Lat:") + ' ' + QLocale().toString(geo->lat()->Degrees(), 3);
en: Long:
cs: Dél:

[ctx: Latitude]
en: Lat:
cs: Šíř:

[ctx: seconds]
en: secs
cs: sekundy

[ctx: second]
en: sec
cs: s

[ctx: minutes]
en: mins
cs: minuty

en: hour
cs: hodina

[ctx: hours]
en: hrs
cs: hodin

en: day
cs: den

en: week
cs: týden

[ctx: weeks]
en: wks
cs: týd

en: month
cs: měsíc

[ctx: months]
en: mths
cs: měs

en: year
cs: rok

[ctx: years]
en: yrs
cs: let

en: Adjust time step
cs: Upravit časový krok

en: Adjust time step units
cs: Upravit jednotky časového kroku

en: Increase Time Scale
cs: Zvětšit měřítko času

en: Decrease Time Scale
cs: Zmenšit měřítko času

[ctx: Map projection method]
en: No projection
cs: Bez promítání

[ctx: Map projection method]
en: Ancient
cs: Starověké

[ctx: Map projection method]
en: Azimuthal
cs: Azimutální

[ctx: Map projection method]
en: Gnomonic
cs: Gnómonické

[ctx: Map projection method]
en: Hemisphere
cs: Polokoule

[ctx: Map projection method]
en: Orthographic
cs: Ortografické

[ctx: Map projection method]
en: Rectangular
cs: Pravoúhlé

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelXplanetPath)
en: Xplanet path:
cs: Cesta k Xplanet:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelXplanetGeometryX)
en: Window size:
cs: Velikost okna:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Animation delay:
cs: Prodleva aktivace:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetUseFIFO)
en: Use FIFO File
cs: Použít soubor FIFO

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetConfigFile)
en: Config file:
cs: Konfigurační soubor:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetConfigFilePath)
en: Config file path
cs: Cesta ke konfiguračnímu souboru

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetStarmap)
en: Star map:
cs: Hvězdná mapa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelXplanetGlare)
en: Glare of sun:
cs: Sluneční jas:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelXplanetQuality)
en: Output file quality:
cs: Kvalita výstupního souboru:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_XplanetQuality)
en: JPEG Quality
cs: Kvalita JPEG

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, XplanetTabLabel)
en: Labels and markers
cs: Popisky a značky

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelXplanetDateFormat)
en: Date format:
cs: Formát data:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelXplanetFontSize)
en: Font size:
cs: Velikost písma:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelLabelPos)
en: Label position:
cs: Poloha popisku:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetLabel)
en: Show label?
cs: Zobrazovat popisek?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetLabel)
en: Show label:
cs: Zobrazovat popisek:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Markers
cs: Záložky

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: in degrees
cs: ve stupních

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelXplanetProjection)
en: Projection:
cs: Promítání:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_XplanetProjection)
en: The projection type
cs: Typ promítání

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBoxBackground)
en: Background
cs: Pozadí

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetBackground)
en: Use background?
cs: Použít pozadí?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetBackground)
en: If checked, use a file or a color as background.
cs: Pokud zaškrtnuto, použít soubor jako obrázek na pozadí.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_XplanetBackgroundImage)
en: Background image:
cs: Obrázek na pozadí:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetBackgroundImagePath)
en: Use this file as the background image
cs: Použít tento soubor jako obrázek na pozadí

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetBackgroundImagePath)
en: Enter here the path of background image file.
cs: Zadejte cestu k obrázku na pozadí.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_XplanetBackgroundColor)
en: Background color:
cs: Barva pozadí:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_XplanetBackgroundColorValue)
en: Set the color for the background.
cs: Nastavte barvu pozadí.
