plasma-desktop - en to az translation catalogue (55 entries)

[ctx: %1 is the name of the component, %2 is the action for which saving failed]
en: Error while saving shortcut %1: %2
az: %1 qısayolu saxlanılmasında xəta: %2

[ctx: %1 is the name of an application]
en: Error while adding %1, it seems it has no actions.
az: %1 əlavə edilməsi zamanı xəta, deyəsən heç bir hərəkət yoxdur.

en: Error while communicating with the global shortcuts service
az: Qlobal qısayolu xidməti ilə əlaqə zamanı xəta

en: Failed to communicate with global shortcuts daemon
az: Qlobal qısayollar xidməti ilə əlaqə qurula bilmədi

[ctx: %2 is the name of a category inside the 'Common Actions' section]
en: Shortcut %1 is already assigned to the common %2 action '%3'.
    Do you want to reassign it?
az: %1 qısayolu artıq ümumi %2 əməliyyatına '%3' təyin edilib.
    Bunu yenidən təyin etmək istəyirsiniz?

en: Shortcut %1 is already assigned to action '%2' of %3.
    Do you want to reassign it?
az: %1 qısayolu artıq %3'n '%2' əməlinə təyin edildi
    Bunu yenidən təyin etmək istəyirsiniz?

[ctx: @title:window]
en: Found conflict
az: Ziddiyyət aşkarlamaq

en: File
az: Fayl

en: Edit
az: Düzəliş

en: Navigation
az: Naviqasiya

en: View
az: Baxış

en: Settings
az: Ayarlar

en: Help
az: Kömək

en: Applications
az: Tətbiqlər

en: Commands
az: Əmrlər

en: System Settings
az: Sistem ayarları

en: Common Actions
az: Ümumi hərəkətlər

en: Cannot export scheme while there are unsaved changes
az: Saxlanılmamış dəyişikliklər olduğundan sxemi ixrac etmək olmur

en: Select the components below that should be included in the exported scheme
az: İxrac olunan sxemə daxil edilməli olan komponentləri seçin

en: Save scheme
az: Sxemlərii saxlayın

[ctx: @tooltip:button %1 is the text of a custom command]
en: Edit command for %1
az: %1 üçün əmrə düzəliş et

en: Remove all shortcuts for %1
az: %1 üçün bütün qısayolları silmək

en: Undo deletion
az: Silinəni geri qaytarmaq

en: No items matched the search terms
az: Axtarış şərtlərinə uyğun heç nə tapılmadı

en: Select an item from the list to view its shortcuts here
az: Elementin qısayollarını burada görmək üçün onlardan birini siyahıdan seçin

[ctx: @action:button Keep translated text as short as possible]
en: Add Application…
az: Tətbiq əlavə et...

[ctx: @action:button Keep translated text as short as possible]
en: Add Command…
az: Əmr əlavə et...

en: Import Scheme…
az: Sxem idxal edin…

en: Cancel Export
az: İxracı dayandırmaq

en: Export Scheme…
az: Sxemi ixrac edin…

en: Export Shortcut Scheme
az: Qısayollar sxemini ixrac etmək

en: Import Shortcut Scheme
az: Qısayol sxemi idxal edin

[ctx: Template for file dialog]
en: Shortcut Scheme (*.kksrc)
az: Qısayollar sxemi (*.kksrc)

en: Edit Command
az: Əmrə düzəliş et

en: Add Command
az: Əmr əlavə et

en: Save
az: Saxla

en: Add
az: Əlavə et

en: Enter a command or choose a script file:
az: Bir əmr əlavə et və ya bir əmr faylı seç:

[ctx: @action:button]
en: Choose…
az: Seç...

[ctx: @title:window]
en: Choose Script File
az: Əmr faylı seç...

[ctx: Template for file dialog]
en: Script file (*.*sh)
az: Əmr faylı (*.*sh)

en: Select the scheme to import:
az: İdxal etmək üçün sxem seçin:

en: Custom Scheme
az: Fərdi sxem

en: Select File…
az: Faylı seçmək…

en: Import
az: İdxal

en: Editing shortcut: %1
az: Qısayola düzəliş edilməsi: %1

en: No active shortcuts
az: Aktiv qısayol yoxdur

[ctx: %1 decides if singular or plural will be used]
en: Default shortcut | Default shortcuts
az[0]: Standart qısayol
az[1]: Standart qısayollar

en: No default shortcuts
az: Standart qısayollar yoxdur

en: Default shortcut %1 is enabled.
az: Standart %1 qısayolu aktiv edildi.

en: Default shortcut %1 is disabled.
az: Standart %1 qısayolu söndürüldü.

en: Custom shortcuts
az: Fərdi qısayollar

en: Delete this shortcut
az: Bu qısayolu silmək

en: Add custom shortcut
az: Fərdi qısayol əlavə etmək

en: Cancel capturing of new shortcut
az: Yeni qısayol tutulmasından imtina etmək
