plasma-desktop - en to az translation catalogue (25 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (confirmLogout), group (General)
en: Confirm logout
az: Çıxışı təsdiqləmək

note: i18n: ectx: label, entry (shutdownType), group (General)
en: Default leave option
az: Standart çıxış seçimi

note: i18n: ectx: label, entry (loginMode), group (General)
en: On login
az: Girişdə

note: i18n: ectx: label, entry (excludeApps), group (General)
en: Applications to be excluded from session
az: Sesiyalardan istisna ediləcək tətbiqlər

en: The system must be restarted before manual session saving becomes active.
az: Sesiyanın əl ilə saxlanılması aktiv edilməyə başlamadan öncə sistem yenidən başladılmalıdır.

en: Restart
az: Yenidən başlat

en: Failed to request restart to firmware setup: %1
az: Proqram təminatını ayarlanması ekranında yenidən başlatmaq üçün sorğu gondərilmədi: %1

en: Next time the computer is restarted, it will enter the UEFI setup screen.
az: Komputerin növbəti açılması zamanı UEFİ ayarlar ekranı göstəriləcək.

en: Next time the computer is restarted, it will enter the firmware setup screen.
az: Komputerin növbəti dəfə açılması zamanı proqram təminatı ayarları ekranı görünəcək.

en: Restart Now
az: Yenidən başlat

[ctx: @title:group]
en: Logout Screen
az: Ekrandan çıx

en: Show:
az: Göstər:

[ctx: @info]
en: When this setting is turned on, the logout confirmation screen will be shown when you log out, shut down, restart, press the power button, or click on buttons or menu items labeled <interface>Leave…</interface>.
az: Bu parametr aktiv edildiyində ekranı söndürmə, yenidən başlatma, güc düyməsinə basılma və ya <interface>Tərk et...</interface> ilə etiketlənmiş düymələrə və menyu elementlərinə vurma zamanı çıxışın təsdiqlənməsi ekranı göstəriləcəkdir.

[ctx: @title:group]
en: Session Restore
az: Sesiyanın bərpası

en: On login, launch apps that were open:
az: Girişdə açılmış tətbiqləri başlatmaq:

[ctx: @option:radio Automatic style of session restoration]
en: On last logout
az: Sonuncu sistemdən çıxışda

[ctx: @option:radio Manual style of session restoration]
en: When session was manually saved
az: Sesiya əl ilə saxlanıldığında

[ctx: @info]
en: A <interface>Save Session</interface> button will appear in the <interface>Application Launcher</interface> menu. When you click it, Plasma will remember the apps that are open and restore them on the next login. Click it again to replace the set of remembered apps.
az: <interface>Sesiyanı saxla</interface> düyməsi <interface>Tətbiq başladıcı</interface> menyusunda görünəcək. Ona vurduqda Plasma açıq tətbiqləri yadda saxlayacaq və sistemə yenidən girişdə onları yenidən açacaq. Bu düyməyə təkrar vurduqda yadda saxlanılan tətbiqlərin siyahısı yenilənəcək.

[ctx: @option:radio Here 'session' refers to the technical concept of session restoration, whereby the windows that were open on logout are re-opened on the next login]
en: Start with an empty session
az: Boş sesiya ilə başlamaq

en: Ignored applications:
az: İstisna edilən tətbiqlər:

en: Write apps' executable names here (separated by commas or colons, for example 'xterm:konsole' or 'xterm,konsole') to prevent them from autostarting along with other session-restored apps.
az: İcra fayllarının adlarını, həmin tətbiqləri sesiyaya giriş zamanı avtomatik başlatmadan istisna etmək üçün buraya yazın Ayırıcı kimi qoşa nöqtə və ya vergüldən istifadə edin (məsələn, "xterm:konsole" və ya "xterm,konsole").

[ctx: @title:group]
en: Firmware
az: Mikroproqram

[ctx: @label:check part of a sentence: After next restart enter UEFI/Firmware setup screen]
en: After next restart:
az: Növbəti yenidən başlatmadan sonra:

[ctx: @option:check]
en: Enter UEFI setup screen
az: UEFI ayarları ekranını göstərmək

[ctx: @option:check]
en: Enter firmware setup screen
az: Mikroproqram ayarları ekranını göstərmək
