plasma-desktop - en to az translation catalogue (119 entries)

en: Appearance
az: Xarici görünüş

en: Behavior
az: Davranış

[ctx: @action:button]
en: Unmute
az: Səsi açın

[ctx: @action:button]
en: Mute
az: Susdurun

[ctx: @info:tooltip %1 is the window title]
en: Unmute %1
az: %1 səsini açın

[ctx: @info:tooltip %1 is the window title]
en: Mute %1
az: %1 susdurun

en: General:
az: Əsas:

en: Show small window previews when hovering over Tasks
az: Kursor tapşırığın üzərində dayandıqda pəncərəyə önbaxışı göstərmək

en: Hide other windows when hovering over previews
az: Kursor pəncərəyə önbaxış üzərində durduqda başqa pəncərələri gizlətmək

en: Mark applications that play audio
az: Audio səsləndirən tətbiqləri işarələmək

[ctx: @option:check]
en: Fill free space on Panel
az: Paneldəki boş yeri doldurun

en: Maximum columns:
az: Maksimum sütunlar:

en: Maximum rows:
az: Maksimum sətirlər:

en: Always arrange tasks in rows of as many columns
az: Sətirlər maksimum saya çatmadan yenisini başlatmamaq

en: Always arrange tasks in columns of as many rows
az: Sütunlar maksimum saya çatmadan yenisini başlatmamaq

en: Spacing between icons:
az: Nişanlar arasındakı boşluq:

[ctx: @item:inlistbox Icon spacing]
en: Small
az: Kiçik

[ctx: @item:inlistbox Icon spacing]
en: Large
az: Böyük

[ctx: @info:usagetip under a set of radio buttons when Touch Mode is on]
en: Automatically set to Large when in Touch Mode
az: Planşet rejimində avtomatik "Böyük" ölçü təyin edilsin

en: Group:
az: Qruplaşdırmaq:

en: Do not group
az: Qruplaşdırmamaq

en: By program name
az: Proqram adına görə

en: Clicking grouped task:
az: Qruplaşdırılmış tapşırığı klikləyərək:

[ctx: Completes the sentence 'Clicking grouped task cycles through tasks']
en: Cycles through tasks
az: Tapşırıqlar arası keçid

[ctx: Completes the sentence 'Clicking grouped task shows tooltip window thumbnails']
en: Shows small window previews
az: Pəncərəyə kiçik önbaxışları göstərir

[ctx: Completes the sentence 'Clicking grouped task shows windows side by side']
en: Shows large window previews
az: Pəncərəyə geniş önbaxışları göstərir

[ctx: Completes the sentence 'Clicking grouped task shows textual list']
en: Shows textual list
az: Mətn siyahısını göstərir

en: The compositor does not support displaying windows side by side, so a textual list will be displayed instead.
az: Effekt təminatı pəncərələrin yan-yana göstərilməsini dəstəkləmir, bu halda onun əvəzinə mətn siyahısı göstəriləcək.

en: Combine into single button
az: Bir düymədə birləşdirmək

en: Group only when the Task Manager is full
az: Yalnız Tapşırıq meneceri dolmadan qruplaşdırmamaq

en: Sort:
az: Çeşidləmək:

en: Do not sort
az: Çeşidləməmək

en: Manually
az: Əl ilə

en: Alphabetically
az: Əlifba sırası ilə

en: By desktop
az: İş masasına görə

en: By activity
az: İş otağına görə

en: Keep launchers separate
az: Başalama düyməsi ilə yerdəyişmə etməmək

[ctx: Part of a sentence: 'Clicking active task minimizes the task']
en: Clicking active task:
az: Aktiv tapşırığı klikləyərək:

[ctx: Part of a sentence: 'Clicking active task minimizes the task']
en: Minimizes the task
az: Tapşırığı endirin

en: Middle-clicking any task:
az: Hər hansı tapşırığa orta klik:

[ctx: Part of a sentence: 'Middle-clicking any task does nothing']
en: Does nothing
az: Edilməli bir şey yoxdur

[ctx: Part of a sentence: 'Middle-clicking any task closes window or group']
en: Closes window or group
az: Pəncərəni və ya qrupu bağlayır

[ctx: Part of a sentence: 'Middle-clicking any task opens a new window']
en: Opens a new window
az: Yeni pəncərə açın

[ctx: Part of a sentence: 'Middle-clicking any task minimizes/restores window or group']
en: Minimizes/Restores window or group
az: Pəncərəni və ya pəncərələr qruplarını Yığır/Açır

[ctx: Part of a sentence: 'Middle-clicking any task toggles grouping']
en: Toggles grouping
az: Qrupları dəyişdirir

[ctx: Part of a sentence: 'Middle-clicking any task brings it to the current virtual desktop']
en: Brings it to the current virtual desktop
az: Cari Virtual İş masasına gətirir

[ctx: Part of a sentence: 'Mouse wheel cycles through tasks']
en: Mouse wheel:
az: Siçan diyircəyi:

[ctx: Part of a sentence: 'Mouse wheel cycles through tasks']
en: Cycles through tasks
az: Tapşırıqlar arası keçid

en: Skip minimized tasks
az: Yığılmış tapşırıqları ötürün

en: Show only tasks:
az: Yalnız tətbiqlər göstərmək:

en: From current screen
az: Cari ekrandan

en: From current desktop
az: Cari İş masasından

en: From current activity
az: Cari İş otağından

en: That are minimized
az: Yığılmış

en: When panel is hidden:
az: Panel gizləndikdə:

en: Unhide when a window wants attention
az: Pəncərə diqqət tələb etdiyi zaman gizlətməmək

en: New tasks appear:
az: Yeni tapşırıqlar görünür:

en: On the bottom
az: Aşağıda

en: To the right
az: Sağa

en: To the left
az: Sola

en: On the Top
az: Yuxarıda

en: Places
az: Giriş Nöqtələri

en: Recent Files
az: Sonuncu fayllar

en: Actions
az: Fəaliyyətlər

[ctx: Play previous track]
en: Previous Track
az: Əvvəlki fayla keçid

[ctx: Pause playback]
en: Pause
az: Fasilə

[ctx: Start playback]
en: Play
az: Səsləndirmək

[ctx: Play next track]
en: Next Track
az: Növbəti fayl

[ctx: Stop playback]
en: Stop
az: Dayandırmaq

[ctx: Quit media player app]
en: Quit
az: Pleyerdən çıxış

[ctx: Open or bring to the front window of media player app]
en: Restore
az: Pleyeri göstərmək

en: Mute
az: Susdurmaq

en: Open New Window
az: Yeni pəncərə açın

en: Move to &Desktop
az: İş masasına &köşürmək

en: Move &To Current Desktop
az: &Cari İş masasına köçürmək

en: &All Desktops
az: Bütün &İş Masaları

en: &New Desktop
az: &Yeni İş masası

en: Show in &Activities
az: &İş otaqlarında göstərmək

en: Add To Current Activity
az: Cari İş otağına əlavə etmək

en: All Activities
az: Bütün İş otaqları

en: Move to %1
az: %1 qovluğuna köçürün

en: &Pin to Task Manager
az: Tapşırıq panelinə &bərkitmək

en: On All Activities
az: Bütün İş otaqlarında

en: On The Current Activity
az: Cari İş otağında

en: Unpin from Task Manager
az: Tapşırıq menecerindən ayırmaq

en: More
az: Daha çox

en: &Move
az: &köçürün

en: Re&size
az: &Ölçüsünü dəyişmək

en: Ma&ximize
az: &Genişləndirmək

en: Mi&nimize
az: &Yığmaq

en: Keep &Above Others
az: Digərilərinin üzərində &tutmaq

en: Keep &Below Others
az: Arxa &planda tutmaq

en: &Fullscreen
az: &Tam ekran

en: &Shade
az: &Başlığa endirmək

en: Allow this program to be grouped
az: Bu proqramı qruplaşdırmaq

[ctx: @item:inmenu]
en: &Close All
az: &Hamısını bağla

en: &Close
az: &Bağlayın

[ctx: @info:usagetip %1 application name]
en: Launch %1
az: %1 başladın

[ctx: @info:tooltip]
en: There is %1 new message. | There are %1 new messages.
az[0]: %1 yeni ismarıc var.
az[1]: %1 yeni ismarıc var.

[ctx: @info:usagetip %1 task name]
en: Show Task tooltip for %1
az: %1 üçün ipucları göstərilsin

[ctx: @info:usagetip %1 task name]
en: Show windows side by side for %1
az: %1 üçün pəncərələr yan-yana göstərilsin

[ctx: @info:usagetip %1 task name]
en: Open textual list of windows for %1
az: %1 üçün pəncərələrin mətn şəklində siyahısını açmaq

en: Activate %1
az: %1 aktiv edin

[ctx: button to unmute app]
en: Unmute %1
az: %1 səsini açın

[ctx: button to mute app]
en: Mute %1
az: %1 susdurun

[ctx: Accessibility data on volume slider]
en: Adjust volume for %1
az: %1 üçün səs səviyyəsini təyin edin

[ctx: Comma-separated list of desktops]
en: On %1
az: %1 iş masasında

[ctx: Comma-separated list of desktops]
en: Pinned to all desktops
az: Bütün İş Masalarına Sancaqlamaq

[ctx: Which virtual desktop a window is currently on]
en: Available on all activities
az: Bütün İş otaqlarında mövcuddur

[ctx: Activities a window is currently on (apart from the current one)]
en: Also available on %1
az: Yalnız %1 İş otağında

[ctx: Which activities a window is currently on]
en: Available on %1
az: Yalnız %1-də

[ctx: Show all user Places]
en: %1 more Place | %1 more Places
az[0]: Daha %1 Giriş Nöqtəsi
az[1]: Daha %1 Giriş Nöqtəsi

en: Recent Downloads
az: Sonuncu endirmələr

en: Recent Connections
az: Sonuncu qoşulmalar

en: Recent Places
az: Sonuncu yerlər

[ctx: @action:inmenu]
en: Forget Recent Downloads
az: Sonuncu endirmələri unutmaq

[ctx: @action:inmenu]
en: Forget Recent Connections
az: Sonuncu qoşulmaları unutmaq

[ctx: @action:inmenu]
en: Forget Recent Places
az: Sonuncu yerləri unutmaq

[ctx: @action:inmenu]
en: Forget Recent Files
az: Sonuncu faylları unutmaq
