kcmkclock - en to be@latin translation catalogue (10 entries)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KDatePicker, cal)
en: Here you can change the system date's day of the month, month and year.
be@latin: Tut možna źmianić datu, miesiac i hod dla ŭsioj systemy.

en: Unable to contact time server: %1.
be@latin: Nie ŭdałosia spałučycca z serveram času: %1

en: Can not set date.
be@latin: Nie ŭdałosia nastavić datu.

en: Error setting new time zone.
be@latin: Padčas nastaŭleńnia novaha časavaha pojasu ŭźnikła pamyłka.

en: Time zone Error
be@latin: Pamyłka časavaha pojasu

en: KDE Clock Control Module
be@latin: Modul kiravańnia dla hadzińnika „KDE”

en: (c) 1996 - 2001 Luca Montecchiani
be@latin: © 1996 - 2001 Luca Montecchiani

en: Original author
be@latin: Pieršy aŭtar

en: Current Maintainer
be@latin: Ciapierašni dahladnik

en: Added NTP support
be@latin: Dadaŭ absłuhoŭvańnie „NTP”
