kcmkclock - en to bn translation catalogue (5 entries)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KDatePicker, cal)
en: Here you can change the system date's day of the month, month and year.
bn: এখানে আপনি সিস্টেম সময়ের দিন, মাস এবং বছর পরিবর্তন করতে পারেন।

en: Can not set date.
bn: তারিখ নির্ধারণ করা যায়নি।

en: KDE Clock Control Module
bn: কে.ডি.ই. ঘড়ি নিয়ন্ত্রণ মডিউল

en: Original author
bn: মূল লেখক

en: Current Maintainer
bn: বর্তমান রক্ষণাবেক্ষণকারী
