kcmkclock - en to eo translation catalogue (27 entries)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Date and Time
eo: Dato kaj Tempo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, setDateTimeAuto)
en: Set date and time &automatically
eo: Meti daton kaj tempon &aŭtomate

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, timeServerLabel)
en: &Time server:
eo: &Temposervilo:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KDatePicker, cal)
en: Here you can change the system date's day of the month, month and year.
eo: Tie ĉi vi povas ŝanĝi la monatan tagon, monaton kaj jaron de la sistemdato.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Time Zone
eo: Tempzono

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: To change the local time zone, select your area from the list below.
eo: Por ŝanĝi la lokan tempozonon, elektu vian regionon de la malsupra listo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_local)
en: Current local time zone:
eo: Aktuala loka tempozono:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KTreeWidgetSearchLine, tzonesearch)
en: Search…
eo: Serĉi…

en: No NTP utility has been found. Install 'ntpdate' or 'rdate' command to enable automatic updating of date and time.
eo: Neniu NTP-utilaĵo estis trovita. Instalu komandon 'ntpdate' aŭ 'rdate' por ebligi aŭtomatan ĝisdatigon de dato kaj horo.

en: Here you can change the system time. Click into the hours, minutes or seconds field to change the relevant value, either using the up and down buttons to the right or by entering a new value.
eo: Tie ĉi vi povas ŝanĝi la sistemtempon. Klaku al horoj, minutoj aŭ sekundoj por ŝangi la koncernan valoron. Tion vi povas fari per la butonoj kun la sagetoj aŭ per rekta entajpo.

[ctx: %1 is name of time zone]
en: Current local time zone: %1
eo: Aktuala loka tempozono: %1

[ctx: %1 is name of time zone, %2 is its abbreviation]
en: Current local time zone: %1 (%2)
eo: Aktuala loka tempozono: %1 (%2)

en: Public Time Server (pool.ntp.org),        asia.pool.ntp.org,        europe.pool.ntp.org,        north-america.pool.ntp.org,        oceania.pool.ntp.org
eo: Publika tempservilo (pool.ntp.org),        asia.pool.ntp.org,        europe.pool.ntp.org,        north-america.pool.ntp.org,        oceania.pool.ntp.org

en: Unable to contact time server: %1.
eo: Ne eblas kontakti temposervilon: %1.

en: Can not set date.
eo: Ne eblas difini la daton.

en: Error setting new time zone.
eo: Eraro dum metado de nova tempozono.

en: Time zone Error
eo: Tempzona eraro

en: <h1>Date & Time</h1> This system settings module can be used to set the system date and time. As these settings do not only affect you as a user, but rather the whole system, you can only change these settings when you start the System Settings as root. If you do not have the root password, but feel the system time should be corrected, please contact your system administrator.
eo: <h1>Dato kaj Tempo</h1> Tiun modulon vi povas uzi por alĝustigi la sistemajn daton kaj tempon. Ĉar tio koncernas ne nur vin kiel unuopa uzanto, sed la tutan sistemon, vi povas ŝanĝi tion nur, se vi lanĉis la Stircentron kiel sistemestro. Se vi ne havas pasvorton de sistemestro, sed la sistemtempo estas malĝusta, bonvolu kontakti la sistemestron.

en: KDE Clock Control Module
eo: KDE agorda modulo por la horloĝo

en: Original author
eo: Origina aŭtoro

en: Current Maintainer
eo: Nuna fleganto

en: Added NTP support
eo: Aldono de NTP-subteno

en: <h1>Date & Time</h1> This control module can be used to set the system date and time. As these settings do not only affect you as a user, but rather the whole system, you can only change these settings when you start the System Settings as root. If you do not have the root password, but feel the system time should be corrected, please contact your system administrator.
eo: <h1>Dato kaj Tempo</h1> Tiun modulon vi povas uzi por alĝustigi la sistemajn daton kaj tempon. Ĉar tio koncernas ne nur vin kiel unuopa uzanto, sed la tutan sistemon, vi povas ŝanĝi tion nur, se vi lanĉis la Stircentron kiel sistemestro. Se vi ne havas pasvorton de sistemestro, sed la sistemtempo estas malĝusta, bonvolu kontakti la sistemestron.

en: Unable to authenticate/execute the action: %1, %2
eo: Ne eblas aŭtentigi/plenumigi la agon: %1, %2

en: Unable to change NTP settings
eo: Ne eblas ŝanĝi NTP-agordojn

en: Unable to set current time
eo: Ne eblas meti aktualan tempon

en: Unable to set timezone
eo: Ne eblas meti tempzonon
