plasma-desktop - en to eo translation catalogue (19 entries)

en: Appearance
eo: Aspekto

en: (Empty)
eo: (Malplena)

en: Input method list:
eo: Listo de eniga metodo:

en: Vertical
eo: Vertikala

en: Horizontal
eo: Horizontala

en: Font:
eo: Tiparo:

en: Use custom:
eo: Uzi propran:

en: Select Font…
eo: Elekti tiparon…

[ctx: The arrangement of icons in the Panel]
en: Panel icon size:
eo: Grando de la piktogramo de la panelo:

en: Small
eo: Malgranda

en: Scale with Panel height
eo: Skali kun Panela alteco

en: Scale with Panel width
eo: Skali kun Panela larĝeco

[ctx: @title:window]
en: Select Font
eo: Elekti Tiparon

en: Show
eo: Montri

en: Hide %1
eo: Kaŝi %1

en: Configure Input Method
eo: Agordi Enigmetodon

en: Reload Config
eo: Reŝargi Agordon

en: Exit Input Method
eo: Eliri Enig-Metodon

en: Input Method Panel
eo: Enigometoda Panelo
