plasma-desktop - en to eu translation catalogue (18 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (keepHistoryFor), group (Plugin-org.kde.ActivityManager.Resources.Scoring)
en: How many months keep the activity history
eu: Zenbat hilabetez mantendu jarduera historia

note: i18n: ectx: label, entry (whatToRemember), group (Plugin-org.kde.ActivityManager.Resources.Scoring)
en: Which data to keep in activity history
eu: Zein datu mantendu jarduera historian

note: i18n: ectx: label, entry (allowedApplications), group (Plugin-org.kde.ActivityManager.Resources.Scoring)
en: List of Applications whose activity history to save
eu: Jarduera-historia gorde behar den aplikazioen zerrenda

note: i18n: ectx: label, entry (blockedApplications), group (Plugin-org.kde.ActivityManager.Resources.Scoring)
en: List of Applications whose activity history not to save
eu: Jarduera-historia gorde behar ez den aplikazioen zerrenda

[ctx: unlimited number of months]
en: Forever
eu: Betirako

en: Forget the last hour
eu: Ahaztu azken ordua

en: Forget the last two hours
eu: Ahaztu azken bi orduak

en: Forget a day
eu: Ahaztu egun bat

en: Forget everything
eu: Ahaztu dena

[ctx: unit of time. months to keep the history]
en:  month |  months
eu[0]:  hilabetez
eu[1]:  hilabetez

note: i18n: ectx: property (text), widget (KMessageWidget, messageWidget)
en: Cleared the activity history.
eu: Jarduera historia garbitu da.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelKeepHistory)
en: Keep history:
eu: Mantendu historia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonClearRecentHistory)
en: Clear History
eu: Garbitu historia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioRememberAllApplications)
en: For a&ll applications
eu: Aplikazio &guztietarako

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioDontRememberApplications)
en: &Do not remember
eu: E&z gogoratu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioRememberSpecificApplications)
en: O&nly for specific applications:
eu: Soi&lik aplikazio zehatz batzuetarako:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelRememberDocuments)
en: Remember opened documents:
eu: Gogoratu irekitako dokumentuak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_blockedByDefault)
en: Blacklist applications not on the list
eu: Zerrendan ez dauden aplikazioak zerrenda beltzean sartu
