plasma-desktop - en to eu translation catalogue (49 entries)

en: General
eu: Orokorra

en: Remove from Favorites
eu: Ezabatu gogokoen artetik

en: Add to Favorites
eu: Erantsi gogokoetara

en: On All Activities
eu: Jarduera guztietan

en: On the Current Activity
eu: Uneko jardueran

en: Show in Favorites
eu: Erakutsi gogokoetan

en: Icon:
eu: Ikonoa:

[ctx: @action:button]
en: Change Application Launcher's icon
eu: Aldatu aplikazio-abiarazlearen ikonoa

[ctx: @info:whatsthis]
en: Current icon is %1. Click to open menu to change the current icon or reset to the default icon.
eu: Uneko ikonoa %1 da. Egin klik uneko ikonoa aldatzeko menua irekitzeko edo berrezarri lehenetsitako ikonora.

[ctx: @info:tooltip]
en: Icon name is "%1"
eu: Ikonoaren izena "%1" da

[ctx: @item:inmenu Open icon chooser dialog]
en: Choose…
eu: Hautatu...

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose an icon for Application Launcher
eu: Hautatu Aplikazio-abiarazlearentzako ikono bat

[ctx: @item:inmenu Reset icon to default]
en: Reset to default icon
eu: Berrezarri lehenetsitako ikonora

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove icon
eu: Kendu ikonoa

[ctx: @label:textbox]
en: Text label:
eu: Testu-etiketa:

[ctx: @info:placeholder]
en: Type here to add a text label
eu: Tekleatu hemen testu-etiketa bat gehitzeko

[ctx: @action:button]
en: Reset menu label
eu: Berrezarri menuko etiketa

[ctx: @info]
en: A text label cannot be set when the Panel is vertical.
eu: Testu etiketa bat ezin da ezarri panela bertikala denean.

[ctx: General options]
en: General:
eu: Orokorra:

en: Always sort applications alphabetically
eu: Aplikazioak beti alfabetikoki sailkatu

en: Use compact list item style
eu: Erabili zerrenda-trinko elementu estiloa

[ctx: @info:usagetip under a checkbox when Touch Mode is on]
en: Automatically disabled when in Touch Mode
eu: Automatikoki ezgaitua ukimen moduan

[ctx: @action:button]
en: Configure Enabled Search Plugins…
eu: Konfiguratu gaitutako bilaketa pluginak...

en: Sidebar position:
eu: Alboko barraren kokapena:

en: Right
eu: Eskuinean

en: Left
eu: Ezkerrean

en: Show favorites:
eu: Erakutsi gogokoak:

[ctx: Part of a sentence: 'Show favorites in a grid']
en: In a grid
eu: Sareta batean

[ctx: Part of a sentence: 'Show favorites in a list']
en: In a list
eu: Zerrenda batean

en: Show other applications:
eu: Erakutsi beste aplikazio batzuk:

[ctx: Part of a sentence: 'Show other applications in a grid']
en: In a grid
eu: Sareta batean

[ctx: Part of a sentence: 'Show other applications in a list']
en: In a list
eu: Zerrenda batean

en: Show buttons for:
eu: Erakutsi honetarako botoiak:

en: Power
eu: Energia

en: Session
eu: Saioa

en: Power and session
eu: Energia eta saioa

en: Show action button captions
eu: Erakutsi ekintza botoiko epigrafeak

en: Applications
eu: Aplikazioak

en: Places
eu: Lekuak

[ctx: @info:status]
en: No matches
eu: Ez dago bat datorrenik

en: Open user settings
eu: Ireki erabiltzailearen ezarpenak

en: Keep Open
eu: Eduki irekita

en: Edit Applications…
eu: Editatu aplikazioak...

en: Grid with %1 rows, %2 columns
eu: %1 errenkada, %2 zutabeko sareta

en: Leave
eu: Irten

en: More
eu: Gehiago

[ctx: category in Places sidebar]
en: Computer
eu: Ordenagailua

[ctx: category in Places sidebar]
en: History
eu: Historia

[ctx: category in Places sidebar]
en: Frequently Used
eu: Maiz erabilia
