kcmkclock - en to fy translation catalogue (17 entries)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Date and Time
fy: Datum en tiid

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KDatePicker, cal)
en: Here you can change the system date's day of the month, month and year.
fy: Hjir kinne jo de dei, moanne en it jier fan de systeemdatum feroarje.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Time Zone
fy: Tiidsône

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: To change the local time zone, select your area from the list below.
fy: Om de lokale tiidsône te feroarjen, selektearje jo gebiet út de ûndersteande list

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_local)
en: Current local time zone:
fy: Aktive lokale tiidsône:

en: Here you can change the system time. Click into the hours, minutes or seconds field to change the relevant value, either using the up and down buttons to the right or by entering a new value.
fy: Hjir kinne jo de systeemtiid feroarje. Klik op de fjilden fan de oeren, minuten as sekonden om de relevante wearde te feroarjen. Dizze wearde kinne jo feroarje mei de op en del knoppen as troch it ynfieren fan  in nije wearde.

en: Unable to contact time server: %1.
fy: Koe gjin kontakt krije mei de tiidstsjinner: %1.

en: Can not set date.
fy: De datum kin net ynsteld wurde.

en: Error setting new time zone.
fy: Flater by it ynstellen fan de nije tiidsône.

en: Time zone Error
fy: Tiidsôneflater

en: <h1>Date & Time</h1> This system settings module can be used to set the system date and time. As these settings do not only affect you as a user, but rather the whole system, you can only change these settings when you start the System Settings as root. If you do not have the root password, but feel the system time should be corrected, please contact your system administrator.
fy: <h1>Datum & Tiid</h1> Dizze Systeem ynstellingsmodule kin brûkt wurde om de systeemdatum en -tiid yn te stellen. Omt dizze ynstellings  net allinnich jo as brûker beynfloedzje, mar it folsleine systeem, kinne jo inkeld de ynstellings feroarje at jo de systeemynstellings as root start hawwe. Wannear't jo net it root wachtwurd hawwe, mar al fan betinken binne dat de systeemtiid ferbettere wurde moat, nim dan kontakt op mei jo systeemberêder.

en: KDE Clock Control Module
fy: KDE Klok Konfiguraasjemodule

en: Original author
fy: Oarspronklike skriuwer

en: Current Maintainer
fy: Hjoeddeiske ûnderhâlder

en: Added NTP support
fy: Taheakke NTP-stipe

en: <h1>Date & Time</h1> This control module can be used to set the system date and time. As these settings do not only affect you as a user, but rather the whole system, you can only change these settings when you start the System Settings as root. If you do not have the root password, but feel the system time should be corrected, please contact your system administrator.
fy: <h1>Datum & Tiid</h1> Dizze kontrôlemodule kin brûkt wurde om de systeemdatum en -tiid yn te stellen. Omt dizze ynstellings  net allinnich jo as brûker beynfloedzje, mar it folsleine systeem, kinne jo inkeld de ynstellings feroarje at jo de systeemynstellings as root start hawwe. Wannear't jo net it root wachtwurd hawwe, mar al fan betinken binne dat de systeemtiid ferbettere wurde moat, nim dan kontakt op mei jo systeemberêder.

en: Unable to authenticate/execute the action: %1, %2
fy: It slagge net om de aksje te ferifiearjen/út te fieren: %1, %2
