kcmkclock - en to ga translation catalogue (19 entries)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Date and Time
ga: Dáta agus Am

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KDatePicker, cal)
en: Here you can change the system date's day of the month, month and year.
ga: Is féidir leat dáta an chórais (lá, mí, bliain) a athrú anseo.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Time Zone
ga: Crios Ama

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: To change the local time zone, select your area from the list below.
ga: Chun an crios ama logánta a athrú, roghnaigh do cheantar as an liosta thíos.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_local)
en: Current local time zone:
ga: Crios ama reatha:

en: No NTP utility has been found. Install 'ntpdate' or 'rdate' command to enable automatic updating of date and time.
ga: Níor aimsíodh aon uirlis NTP. Suiteáil 'ntpdate' nó 'rdate' chun an dáta agus an t-am a nuashonrú go huathoibríoch.

en: Here you can change the system time. Click into the hours, minutes or seconds field to change the relevant value, either using the up and down buttons to the right or by entering a new value.
ga: Is féidir leat am an chórais a athrú anseo. Cliceáil an réimse is mian leat a athrú (uaire, nóiméid, nó soicindí), agus úsáid na cnaipí suas/síos ar dheis, nó iontráil an luach nua go díreach.

en: Unable to contact time server: %1.
ga: Ní féidir dul i dteagmháil leis an bhfreastalaí ama: %1.

en: Can not set date.
ga: Ní féidir an dáta a shocrú.

en: Error setting new time zone.
ga: Earráid agus crios ama nua á shocrú.

en: Time zone Error
ga: Earráid Chreasa Ama

en: <h1>Date & Time</h1> This system settings module can be used to set the system date and time. As these settings do not only affect you as a user, but rather the whole system, you can only change these settings when you start the System Settings as root. If you do not have the root password, but feel the system time should be corrected, please contact your system administrator.
ga: <h1>Dáta & Am</h1> Úsáidtear an modúl socruithe seo chun dáta agus am an chórais a shocrú. Toisc go dtéann na socruithe seo i bhfeidhm ar an gcóras ar fad, agus nach ortsa féin amháin, ní féidir na socruithe seo a athrú murar thosaigh tú Socruithe an Chórais mar an forúsáideoir. Mura bhfuil focal faire an fhorúsáideora agat, agus tá gá le ham an chórais a cheartú, téigh i dteagmháil le riarthóir do chórais.

en: KDE Clock Control Module
ga: Modúl Rialaithe Cloig KDE

en: (c) 1996 - 2001 Luca Montecchiani
ga: © 1996 - 2001 Luca Montecchiani

en: Original author
ga: An chéad údar

en: Current Maintainer
ga: Cothaitheoir Reatha

en: Added NTP support
ga: Chuir sé tacaíocht NTP leis

en: <h1>Date & Time</h1> This control module can be used to set the system date and time. As these settings do not only affect you as a user, but rather the whole system, you can only change these settings when you start the System Settings as root. If you do not have the root password, but feel the system time should be corrected, please contact your system administrator.
ga: <h1>Dáta & Am</h1> Úsáidtear an modúl rialaithe seo chun dáta agus am an chórais a shocrú. Toisc go dtéann na socruithe seo i bhfeidhm ar an gcóras ar fad, agus nach ortsa féin amháin, ní féidir na socruithe seo a athrú murar thosaigh tú Socruithe an Chórais mar an forúsáideoir. Mura bhfuil focal faire an fhorúsáideora agat, agus tá gá le ham an chórais a cheartú, téigh i dteagmháil le riarthóir do chórais.

en: Unable to authenticate/execute the action: %1, %2
ga: Ní féidir fíordheimhniú/gníomh a rith: %1, %2
