kcmkclock - en to gl translation catalogue (28 entries)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Date and Time
gl: Data e hora

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, setDateTimeAuto)
en: Set date and time &automatically
gl: Definir a data e a hora &automaticamente.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, timeServerLabel)
en: &Time server:
gl: &Servidor de hora:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KDatePicker, cal)
en: Here you can change the system date's day of the month, month and year.
gl: Aquí pode cambiar o día do mes, o mes e o ano da data do sistema.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Time Zone
gl: Fuso horario

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: To change the local time zone, select your area from the list below.
gl: Para cambiar de fuso horario, escolla o fuso na lista en baixo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_local)
en: Current local time zone:
gl: Fuso horario local actual:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KTreeWidgetSearchLine, tzonesearch)
en: Search…
gl: Buscar…

en: No NTP utility has been found. Install 'ntpdate' or 'rdate' command to enable automatic updating of date and time.
gl: Non se atopou ningunha utilidade de NTP. Instale as ordes «ntpdate» ou «rdate» para activar a actualización automática da data e hora.

en: Here you can change the system time. Click into the hours, minutes or seconds field to change the relevant value, either using the up and down buttons to the right or by entering a new value.
gl: Aquí pode cambiar a hora do sistema. Prema as horas, minutos ou segundos para cambiar os seus valores respectivos, usando os botóns de subir e baixar á dereita ou inserindo un novo valor.

[ctx: %1 is name of time zone]
en: Current local time zone: %1
gl: Fuso horario local actual: %1

[ctx: %1 is name of time zone, %2 is its abbreviation]
en: Current local time zone: %1 (%2)
gl: Fuso horario local actual: %1 (%2)

en: Public Time Server (pool.ntp.org),        asia.pool.ntp.org,        europe.pool.ntp.org,        north-america.pool.ntp.org,        oceania.pool.ntp.org
gl: Servidor público de datas (pool.ntp.org),        asia.pool.ntp.org,        europe.pool.ntp.org,        north-america.pool.ntp.org,        oceania.pool.ntp.org

en: Unable to contact time server: %1.
gl: Non foi posíbel contactar co servidor de datas: %1.

en: Can not set date.
gl: Non se pode modificar a data.

en: Error setting new time zone.
gl: Aconteceu un erro ao estabelecer o novo fuso horario.

en: Time zone Error
gl: Erro do fuso horario

en: <h1>Date & Time</h1> This system settings module can be used to set the system date and time. As these settings do not only affect you as a user, but rather the whole system, you can only change these settings when you start the System Settings as root. If you do not have the root password, but feel the system time should be corrected, please contact your system administrator.
gl: <h1>Data e hora</h1> Este módulo da Configuración do Sistema pode usarse para definir a data e hora do sistema. Como estas opcións non afectan só ao seu usuario senón a todo o sistema, só pode cambialas desde a configuración do sistema como root. Se non sabe o contrasinal de root, pero necesita corrixir a hora do sistema, contacte co administrador do sistema.

en: KDE Clock Control Module
gl: Módulo de control do reloxo de KDE

en: (c) 1996 - 2001 Luca Montecchiani
gl: © 1996 - 2001 Luca Montecchiani

en: Original author
gl: Autor orixinal

en: Current Maintainer
gl: Mantemento actual.

en: Added NTP support
gl: Engadiu compatibilidade con NTP

en: <h1>Date & Time</h1> This control module can be used to set the system date and time. As these settings do not only affect you as a user, but rather the whole system, you can only change these settings when you start the System Settings as root. If you do not have the root password, but feel the system time should be corrected, please contact your system administrator.
gl: <h1>Data e hora</h1> Este módulo de control pode usarse para definir a data e hora do sistema. Como estas opcións non afectan só ao seu usuario senón a todo o sistema, só pode cambialas desde a configuración do sistema como root. Se non sabe o contrasinal de root, pero necesita corrixir a hora do sistema, contacte co administrador do sistema.

en: Unable to authenticate/execute the action: %1, %2
gl: Non foi posíbel autenticar/executar a acción: %1, %2

en: Unable to change NTP settings
gl: Non é posíbel cambiar a configuración de NTP.

en: Unable to set current time
gl: Non é posíbel definir a hora.

en: Unable to set timezone
gl: Non é posíbel definir o fuso horario.
