kcmaccess - en to he translation catalogue (10 entries)

en: Press %1 while NumLock, CapsLock and ScrollLock are active
he: לחץ על %1 בזמן ש־NumLock, CapsLock ו־ScrollLock פעילים.

en: Press %1 while CapsLock and ScrollLock are active
he: לחץ על %1 בזמן ש־CapsLock ו־ScrollLock פעילים.

en: Press %1 while NumLock and ScrollLock are active
he: לחץ על %1 בזמן ש־NumLock ו־ScrollLock פעילים.

en: Press %1 while ScrollLock is active
he: לחץ על %1 בזמן ש־ScrollLock פעיל.

en: Press %1 while NumLock and CapsLock are active
he: לחץ על %1 בזמן ש־NumLock ו־CapsLock פעילים.

en: Press %1 while CapsLock is active
he: לחץ על %1 בזמן ש־CapsLock פעיל.

en: Press %1 while NumLock is active
he: לחץ על %1 בזמן ש־NumLock פעיל.

en: Press %1
he: לחץ על %1

note: i18n: ectx: label, entry (StickyKeysAutoOff), group (Keyboard)
en: Turn sticky keys off when two keys are pressed simultaneously
he: כבה מקשים דביקים כאשר שני מקשים נלחצים בו־זמנית

note: i18n: ectx: label, entry (BounceKeys), group (Keyboard)
en: Bounce Keys
he: מקשי הקפצה
