plasma-desktop - en to hi translation catalogue (10 entries)

en: Primary (default)
hi: प्राथमिक (पूर्वन्यस्त)

en: Portrait
hi: पोर्ट्रेट

en: Landscape
hi: लैंडस्केप

en: Inverted Portrait
hi: उलटा पोर्ट्रेट

en: Inverted Landscape
hi: उलटा लैंडस्केप

en: Follow the active screen
hi: सक्रिय स्क्रीन का पालन करें

en: No drawing tablets found.
hi: कोई चित्रकारी टेबलेट नही मिले ।

en: Target display:
hi: नियोजित प्रदर्शक :

en: Orientation:
hi: दिशा निर्धारण :

en: Left-handed mode:
hi: बाएँ हाथ वाला मोड :
