plasma_applet_trash - en to it translation catalogue (6 entries)

[ctx: @title the name of the Trash widget]
en: Trash
it: Cestino

[ctx: @info:status The trash contains this many items in it]
en: One item | %1 items
it[0]: Un oggetto
it[1]: %1 oggetti

[ctx: @info:status The trash is empty]
en: Empty
it: Vuoto

[ctx: @action:inmenu Open the trash]
en: Open
it: Apri

[ctx: @action:inmenu Empty the trash]
en: Empty
it: Svuota

[ctx: @action:inmenu]
en: Trash Settings…
it: Impostazioni del cestino…
