plasma-desktop - en to ka translation catalogue (72 entries)

en: The Shift key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
ka: ღილაკი Shift დაბლოკილია და ახლა აქტიურია ყველა შემდეგი ღილაკების მიმდევრობისთვის.

en: The Shift key is now active.
ka: ღილაკი Shift ახლა აქტიურია.

en: The Shift key is now inactive.
ka: ღილაკი Shift ახლა არააქტიურია.

en: The Control key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
ka: ღილაკი Control დაბლოკილია და ახლა აქტიურია ყველა შემდეგი ღილაკების მიმდევრობისთვის.

en: The Control key is now active.
ka: ღილაკი Control ახლა აქტიურია.

en: The Control key is now inactive.
ka: ღილაკი Control ახლა არააქტიურია.

en: The Alt key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
ka: ღილაკი Alt დაბლოკილია და ახლა აქტიურია ყველა შემდეგი ღილაკების მიმდევრობისთვის.

en: The Alt key is now active.
ka: ღილაკი Alt ახლა აქტიურია.

en: The Alt key is now inactive.
ka: ღილაკი Alt ახლა არააქტიურია.

en: The Win key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
ka: ღილაკი Win დაბლოკილია და ახლა აქტიურია ყველა შემდეგი ღილაკების მიმდევრობისთვის.

en: The Win key is now active.
ka: ღილაკი Win ახლა აქტიურია.

en: The Win key is now inactive.
ka: ღილაკი Win ახლა არააქტიურია.

en: The Meta key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
ka: ღილაკი Meta დაბლოკილია და ახლა აქტიურია ყველა შემდეგი ღილაკების მიმდევრობისთვის.

en: The Meta key is now active.
ka: ღილაკი Meta ახლა აქტიურია.

en: The Meta key is now inactive.
ka: ღილაკი Meta ახლა არააქტიურია.

en: The Super key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
ka: ღილაკი Super დაბლოკილია და ახლა აქტიურია ყველა შემდეგი ღილაკების მიმდევრობისთვის.

en: The Super key is now active.
ka: ღილაკი Super ახლა აქტიურია.

en: The Super key is now inactive.
ka: ღილაკი Super ახლა არააქტიურია.

en: The Hyper key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
ka: ღილაკი Hyper დაბლოკილია და ახლა აქტიურია ყველა შემდეგი ღილაკების მიმდევრობისთვის.

en: The Hyper key is now active.
ka: ღილაკი Hyper ახლა აქტიურია.

en: The Hyper key is now inactive.
ka: ღილაკი Hyper ახლა არააქტიურია.

en: The Alt Graph key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
ka: ღილაკი Alt Graph დაბლოკილია და ახლა აქტიურია ყველა შემდეგი ღილაკების მიმდევრობისთვის.

en: The Alt Graph key is now active.
ka: ღილაკი Alt Graph ახლა აქტიურია.

en: The Alt Graph key is now inactive.
ka: ღილაკი Alt Graph ახლა არა-აქტიურია.

en: The Num Lock key has been activated.
ka: ღილაკი NumLock ახლა აქტიურია.

en: The Num Lock key is now inactive.
ka: ღილაკი NumLock ახლა არააქტიურია.

en: The Caps Lock key has been activated.
ka: ღილაკი CapsLock ახლა აქტიურია.

en: The Caps Lock key is now inactive.
ka: ღილაკი CapsLock ახლა არააქტიურია.

en: The Scroll Lock key has been activated.
ka: ღილაკი ScrollLock ახლა აქტიურია.

en: The Scroll Lock key is now inactive.
ka: ღილაკი ScrollLock ახლა araაქტიურია.

en: Toggle Screen Reader On and Off
ka: ეკრანის წამკითხველის ჩართვა/გამორთვა

[ctx: Name for kaccess shortcuts category]
en: Accessibility
ka: წვდომადობა

en: Warning
ka: გაფრთხილება

en: &When a gesture was used:
ka: &როცა შესტი გამოიყენებოდა:

en: Change Settings Without Asking
ka: პარამეტრების გადამოწმების გარეშე შეცვლა

en: Show This Confirmation Dialog
ka: დადასტურების ფანჯრის ჩვენება

en: Deactivate All AccessX Features & Gestures
ka: AccessX-ის ყველა ჟესტისა და ფუნქციის გათიშვა

en: Slow keys
ka: ნელი ღილაკები

en: Bounce keys
ka: მხტუნავი ღილაკები

en: Sticky keys
ka: წებოვანი ღილაკები

en: Mouse keys
ka: თაგუნას ღილაკები

en: Do you really want to deactivate "%1"?
ka: მართლა გნებავთ "%1"-ის დეაქტივაცია?

en: Do you really want to deactivate "%1" and "%2"?
ka: მართლა გნებავთ "%1"-ის და "%2"-ის დეაქტივაცია?

en: Do you really want to deactivate "%1", "%2" and "%3"?
ka: მართლა გნებავთ "%1"-ის, "%2"-ის და "%3"-ის დეაქტივაცია?

en: Do you really want to deactivate "%1", "%2", "%3" and "%4"?
ka: მართლა გნებავთ "%1"-ის, "%2"-ის, "%3"-ის და "%4"-ის დეაქტივაცია?

en: Do you really want to activate "%1"?
ka: მართლა გნებავთ "%1"-ის აქტივაცია?

en: Do you really want to activate "%1" and to deactivate "%2"?
ka: მართლა გნებავთ "%1"-ის აქტივაცია და "%2"-ის დეაქტივაცია?

en: Do you really want to activate "%1" and to deactivate "%2" and "%3"?
ka: მართლა გნებავთ "%1"-ის აქტივაცია და "%2"-ის და "%3"-ის დეაქტივაცია?

en: Do you really want to activate "%1" and to deactivate "%2", "%3" and "%4"?
ka: მართლა გნებავთ "%1"-ის აქტივაცია და "%2"-ის, "%3"-ის და "%4"-ის დეაქტივაცია?

en: Do you really want to activate "%1" and "%2"?
ka: მართლა გნებავთ "%1"-ის და "%2"-ის აქტივაცია?

en: Do you really want to activate "%1" and "%2" and to deactivate "%3"?
ka: მართლა გნებავთ "%1"-ის და "%2"-ის აქტივაცია და "%3"-ის დეაქტივაცია?

en: Do you really want to activate "%1", and "%2" and to deactivate "%3" and "%4"?
ka: მართლა გნებავთ "%1"-ის და "%2"-ის აქტივაცია და "%3"-ის და "%4"-ის დეაქტივაცია?

en: Do you really want to activate "%1", "%2" and "%3"?
ka: მართლა გნებავთ "%1"-ის, "%2"-ის და "%3"-ის აქტივაცია?

en: Do you really want to activate "%1", "%2" and "%3" and to deactivate "%4"?
ka: მართლა გნებავთ "%1"-ის, "%2"-ის და "%3"-ის აქტივაცია და "%4"-ის დეაქტივაცია?

en: Do you really want to activate "%1", "%2", "%3" and "%4"?
ka: მართლა გნებავთ "%1"-ის, "%2"-ის, "%3"-ის და "%4"-ის აქტივაცია?

en: An application has requested to change this setting.
ka: აპლიკაციამ ამ პარამეტრის ცვლილება მოითხოვა.

en: You held down the Shift key for 8 seconds or an application has requested to change this setting.
ka: Shift ღილაკი 8 წამით გეჭირათ ან აპლიკაციამ ამ პარამეტრის შეცვლა მოითხოვა.

en: You pressed the Shift key 5 consecutive times or an application has requested to change this setting.
ka: Shift ღილაკს ხუთჯერ ზედიზედ დააჭირეთ ან აპლიკაციამ ამ პარამეტრის შეცვლა მოითხოვა.

en: You pressed %1 or an application has requested to change this setting.
ka: %1-ს დააწექით ან აპლიკაციამ ამ პარამეტრის ცვლილება მოითხოვა.

en: An application has requested to change these settings, or you used a combination of several keyboard gestures.
ka: აპლიკაციამ ამ პარამეტრის ცვლილება მოითხოვა ან კლავიატურის რამდენიმე ჟესტი ერთად გამოიყენეთ.

en: An application has requested to change these settings.
ka: აპლიკაციამ ამ პარამეტრების შეცვლა მოითხოვა.

en: These AccessX settings are needed for some users with motion impairments and can be configured in the KDE System Settings. You can also turn them on and off with standardized keyboard gestures.
    
    If you do not need them, you can select "Deactivate all AccessX features and gestures".
ka: AccessX -ის ეს პარამეტრები აუცილებელია ზოგიერთი გადაადგილებაშეზღუდული მომხმარებლისთვის და შეგიძლიათ KDE-ის სისტემურ პარამეტრებში მოირგოთ. სტანდარტული კლავიატურის ჟესტებით მისი ჩართვა და გამორთვაც შეგიძლიათ.
    
    თუ არ გჭირდებათ, აირჩიეთ "AccessX -ის ყველა ფუნქციისა და ჟესის დეაქტივაცია".

en: Slow keys has been enabled. From now on, you need to press each key for a certain length of time before it gets accepted.
ka: ნელი ღილაკები ჩართულია. ამის შემდეგ იმისთვის, რომ ღილაკი მივიღოთ, დაჭერის შემდეგ ცოტა ხანს უნდა დაელოდოთ.

en: Slow keys has been disabled.
ka: ნელი ღილაკები გათიშულია.

en: Bounce keys has been enabled. From now on, each key will be blocked for a certain length of time after it was used.
ka: მხტუნავი ღილაკები ჩართულია. ამის შემდეგ, ღილაკი გამოყენების შემდეგ ცოტა ხნით დაიბლოკება.

en: Bounce keys has been disabled.
ka: მხტუნავი ღილაკები გათიშულია.

en: Sticky keys has been enabled. From now on, modifier keys will stay latched after you have released them.
ka: წებოვანი ღილაკები ჩართულია. ამის შემდეგ მოდიფიკატორი ღილაკები დაწოლილ მდგომარეობაში იქნება მას შემდეგაც კი, რაც თქვენ ხელს გაუშვებთ მათ.

en: Sticky keys has been disabled.
ka: წებოვანი ღილაკები გათიშულია.

en: Mouse keys has been enabled. From now on, you can use the number pad of your keyboard in order to control the mouse.
ka: თაგუნას ღილაკები ჩართულია. ამის შემდეგ თაგუნას სამართავად ციფრული ღილაკების (ბუღალტრის კლავიატურა) გამოყენება შეგიძლიათ.

en: Mouse keys has been disabled.
ka: თაგუნას ღილაკები გათიშულია.

en: Accessibility
ka: წვდომადობა

en: Author
ka: ავტორი
