plasma-desktop - en to ka translation catalogue (19 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (keepHistoryFor), group (Plugin-org.kde.ActivityManager.Resources.Scoring)
en: How many months keep the activity history
ka: რამდენი თვით იქნება შენახული აქტივობის ისტორია

note: i18n: ectx: label, entry (whatToRemember), group (Plugin-org.kde.ActivityManager.Resources.Scoring)
en: Which data to keep in activity history
ka: რომელი მონაცემები იქნება შენახული აქტივობის ისტორიაში

note: i18n: ectx: label, entry (allowedApplications), group (Plugin-org.kde.ActivityManager.Resources.Scoring)
en: List of Applications whose activity history to save
ka: მათი აქტივობის შესანახი აპლიკაციების სია

note: i18n: ectx: label, entry (blockedApplications), group (Plugin-org.kde.ActivityManager.Resources.Scoring)
en: List of Applications whose activity history not to save
ka: მათი აქტივობის არ-შესანახი აპლიკაციების სია

[ctx: unlimited number of months]
en: Forever
ka: სამუდამოდ

en: Forget the last hour
ka: ბოლო საათის დავიწყება

en: Forget the last two hours
ka: ბოლო 2 საათის დავიწყება

en: Forget a day
ka: დღის დავიწყება

en: Forget everything
ka: ყველაფრის დავიწყება

[ctx: unit of time. months to keep the history]
en:  month |  months
ka[0]:  თვე
ka[1]:  თვე

[ctx: for in 'keep history for 5 months']
en: For
ka: ვადა

note: i18n: ectx: property (text), widget (KMessageWidget, messageWidget)
en: Cleared the activity history.
ka: აქტივობის ისტორია წაშლილია.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelKeepHistory)
en: Keep history:
ka: ისტორიის დატოვება:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonClearRecentHistory)
en: Clear History
ka: ისტორიის გაწმენდა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioRememberAllApplications)
en: For a&ll applications
ka: &ყველა აპლიკაციისთვის

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioDontRememberApplications)
en: &Do not remember
ka: &არ დაიმახსოვრო

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioRememberSpecificApplications)
en: O&nly for specific applications:
ka: &მხოლოდ მითითებული აპლიკაციებისთვის:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelRememberDocuments)
en: Remember opened documents:
ka: თავიდან გახსნილი დოკუმენტების დამახსოვრება:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_blockedByDefault)
en: Blacklist applications not on the list
ka: აპლიკაციების, რომლებიც სიაში არაა, გაშავება
