plasma-desktop - en to ka translation catalogue (23 entries)

en: Primary (default)
ka: ძირითადი (ნაგულისხმები)

en: Portrait
ka: პორტრეტი

en: Landscape
ka: ლანდშაფტი

en: Inverted Portrait
ka: აყირავებული პორტრეტი

en: Inverted Landscape
ka: აყირავებული ლანდშაფტი

en: Follow the active screen
ka: აქტიურ ეკრანზე მიყოლება

en: Fit to Output
ka: გამოტანაში ჩატევა

en: Fit Output in tablet
ka: გამოტანის ტაბლეტში ჩატევა

en: Custom size
ka: მორგებული ზომა

en: No drawing tablets found.
ka: სახატი ტაბლეტი ვერ ვიპოვე.

[ctx: @label:listbox The device we are configuring]
en: Device:
ka: მოწყობილობა:

en: Target display:
ka: სამიზნე ეკრანი:

en: Orientation:
ka: ორიენტაცია:

en: Left-handed mode:
ka: ცაცია:

en: Area:
ka: ფართობი:

en: Resize the tablet area
ka: ტაბლეტის ფართობში ჩატევა

[ctx: @option:check]
en: Lock aspect ratio
ka: გადიდების კოეფიციენტის დაბლოკვა

en: Tool Button 1
ka: ხელსაწყოს ღილაკი 1

en: Tool Button 2
ka: ხელსაწყოს ღილაკი 2

en: Tool Button 3
ka: ხელსაწყოს ღილაკი 3

[ctx: @label:listbox The pad we are configuring]
en: Pad:
ka: პედი:

en: None
ka: არაფერი

en: Button %1:
ka: ღილაკი %1:
